PDA

View Full Version : Tito ili Draza???

Дон Корлеоне
03-12-2007, 18:27
U naslovu sve lepo pise. Zasto volite prvog a mrzite drugog ili zasto mrzite prvog ili volite drugog.:)

zxa
03-12-2007, 18:30
tito=in
Draza=in
Gotivim oboje :lol::lol:

Дон Корлеоне
03-12-2007, 18:34
tito=in
Draza=in
Gotivim oboje :lol::lol:

:scared: :scared: :scared:

zxa
03-12-2007, 18:36
jbg neznam koga cu pa eto

Johnny
03-12-2007, 18:37
Tito=out
Draza=IN!!!

DRAZO SRBINE!!!:rockon:

Konfucije
03-12-2007, 18:40
Đinđić!

Дон Корлеоне
03-12-2007, 18:44
Đinđić!
:sleep1: :sleep1: :sleep1:

A vi bi osatali mogli malo da pojasnite te vase odgovore.

hule
03-12-2007, 19:05
Ако морам да бирам, наравно ТИТО.
Што се тиче кољача :thumbdown:

crnobeli
03-12-2007, 19:22
TITO !!! bez navedenih razloga !!!!!

markotor
03-12-2007, 19:48
Bolje Chicha nego ovaj drugi sta god da je, zeznuo nas da se ujedinimo sa onima koji nas nece, a izgubimo ono sto je nase
(bez obzira sto su mi koknuli pradedu iako nije bio ni za jedne ni za druge)

Alexxxa
03-12-2007, 19:49
De nadje ovo sada???

Draza naravno...

Mrzim komuniste koji su nam sjebali zemlju, a i vise gotivim monarhiju...

Misko
03-12-2007, 20:02
Овај текст говори уместо мене.

Кад сам био ја у школи,
нудили ми књижицу,
ону малу црвену.

Молили ме сваки дан,
да постанем њихов члан,
али нисам,нисам хтео ја

Молили ме сваки дан,
да постанем њихов члан,
јаче речи ђеде Крстана.

Комуњаре,комуњаре,
ви волите само паре,
сви сте ви комунисти,
прављени на калуп исти.

Кад сам био ја у војсци,
доносили хартије,
сви чланови партије.

Молили ме сваки дан,
да постанем њихов члан,
али нисам,нисам хтео ја

Молили ме сваки дан,
да постанем њихов члан,
јаче речи ђеде Крстана.

Кад сам дош'о ја на пос'о,
директори звали мене,
пословођа и шеф смене.

Молили ме сваки дан,
да постанем њихов члан,
али нисам,нисам хтео ја

Молили ме сваки дан,
да постанем њихов члан,
јаче речи ђеде Крстана.

Konfucije
03-12-2007, 20:04
Draža je bio za Jugoslaviju (isto kao i broz).
A i ko vama garantuje da nas monarhija ne bi sjebala, pa pre tita život ovde je bio depresija, oko 50% ljudi je bilo nepismeno!!

Arsenalboy
03-12-2007, 20:17
DRAZA,DRAZA naravno....Misko ta pjesma ti je extra....imam je na kompu

MLADEN
03-12-2007, 20:18
Tito naravno.U njegovu cast mi je tito ortiz na avataru:clap: :clap:

markotor
03-12-2007, 20:20
Taj Tito doveo nepismene na vlast, a obrazovane ljude i privrednike uklonio, pa su jahali 50 godina

Milos 23
03-12-2007, 20:42
Drug Tito

telacc
03-12-2007, 22:04
cica draza forever

gajich
03-12-2007, 22:10
Tito

terry
03-12-2007, 22:11
Jel znate vi da je tito bio ustasa(tj. hrvat) j,bem ga u usta.On je pre nego sto je dosao na vlast ratovao protiv SRBA!!!
Druze tito,Druze tito,
Tebe SRBI lazu oni vole,
Oni vole,Djenerala Drazu!!!

sladjan_992
03-12-2007, 22:13
cica Draza Srbe voli i za njih se bogu moli :thumbup: :thumbup: Draza Srbin

terry
03-12-2007, 22:14
Ако морам да бирам, наравно ТИТО.
Што се тиче кољача :thumbdown:

Jel znas sta pricas!!!Koljaci daj molim te!!

terry
03-12-2007, 22:21
Jos smo mi pod uticajem komunista i bicemo u narednih bar 15 godina!!!

MLADEN
03-12-2007, 22:25
Jel znate vi da je tito bio ustasa(tj. hrvat) j,bem ga u usta.On je pre nego sto je dosao na vlast ratovao protiv SRBA!!!
Druze tito,Druze tito,
Tebe SRBI lazu oni vole,

tito nije ratovao protiv srba,on je radio na oslobadjanju srbije,dok je chicha ladio jajca i saradjivao sa svabama

Misko
03-12-2007, 22:29
tito nije ratovao protiv srba,on je radio na oslobadjanju srbije,dok je chicha ladio jajca i saradjivao sa svabama

Чича је СРБИН а Тито је хрват.

MLADEN
03-12-2007, 22:31
Чича је СРБИН а Тито је хрват.

znam,jbg,od sad pa na dalje i u buduce ziveo chicha :) :) :lol: :lol:

Totti
03-12-2007, 23:03
Kladim se u zivod da 99,99% ne zna kako se zove hohstapler Tito???

Naravno da smo mi srbi budale i da smu ubili pravog coveka a da su ostavili hohstaplera da zivi i da nas istrebi...
TITO je covek bez intetiteta,ne zna se gde je rodjen,kad,ko su mu braca i sestre,ko su mu zene...on je komunjara i ne mogu da budem obojen CRVENO...
Sad je sramota reci da si komunjara sad je lepse reci da si demokrata...

Stvarno ne vidim zasto bih se svadjao sa vama oko politike kad...

Velicate nekog tamo ako smem da ga nazovem majmuna koji je kriv za ocepljenje kosova...
On se covek bojao smrti,njegovi tajkuni su ubijali mladice do 20 godina i uz pomoc Frizvwela (dr. iz Nemacke) presadjivali kostanu srz iz mladica u Tita da bi ovaj majumun bio besmrtan...
Ljudi su vadili neke vitamine iz jagnjeta neojagnjene ovce da bi taj hohstapler bio...(ovo je ziva istina,mojoj prababi su uzeli 3 ovce)

A sa druge strane svi su stekli pogresnu sliku o cetnicm i o drazi pogotovu ove novije "savremene" generacije...
Samo se vi zamlacujte i gledajte partizanske filmove sa onim komuljarom Zivojinovicem...tamo su cetnci neuredni,aljkavi,jedu zivo meso rukama...samo vi verujte plitka vam je pamet!!
Inace "Srbi" se ponose sa Drazom Mihailovicem samo onda kada treba da se spomene da je on Srbin i da je bio veliki vojskovodja (ovo kazem zato sto se Drazina taktika proucava na svim Vojnim akademijama) pa zamislite da su Austro-Ugari imali Drazu???gde bi im kraj bio???

Zna li neko zbog cega cetnici nose bradu,zasto se atelje 212 zove atelje 212....

Treba li jos nesto???
@konfucije
DRAZA se zalagao za JUGOSLAVIJU,ali za KRALJEVINU Jugoslaviju i to je velika razlika...

hule
03-12-2007, 23:09
Jel znas sta pricas!!!Koljaci daj molim te!!
Наравно да је кољач!

Johnny
03-12-2007, 23:10

Naravno da smo mi srbi budale i da smu ubili pravog coveka a da su ostavili hohstaplera da zivi i da nas istrebi...
TITO je covek bez intetiteta,ne zna se gde je rodjen,kad,ko su mu braca i sestre,ko su mu zene...on je komunjara i ne mogu da budem obojen CRVENO...

Velicate nekog tamo ako smem da ga nazovem majmuna koji je kriv za ocepljenje kosova...
On se covek bojao smrti,njegovi tajkuni su ubijali mladice do 20 godina i uz pomoc Frizvwela (dr. iz Nemacke) presadjivali kostanu srz iz mladica u Tita da bi ovaj majumun bio besmrtan...
Ljudi su vadili neke vitamine iz jagnjeta neojagnjene ovce da bi taj hohstapler bio...(ovo je ziva istina,mojoj prababi su uzeli 3 ovce)

A sa druge strane svi su stekli pogresnu sliku o cetnicm i o drazi pogotovu ove novije "savremene" generacije...
Samo se vi zamlacujte i gledajte partizanske filmove sa onim komuljarom Zivojinovicem...tamo su cetnci neuredni,aljkavi,jedu zivo meso rukama...samo vi verujte plitka vam je pamet!!
Inace "Srbi" se ponose sa Drazom Mihailovicem samo onda kada treba da se spomene da je on Srbin i da je bio veliki vojskovodja (ovo kazem zato sto se Drazina taktika proucava na svim Vojnim akademijama) pa zamislite da su Austro-Ugari imali Drazu???gde bi im kraj bio???

Zna li neko zbog cega cetnici nose bradu,zasto se atelje 212 zove atelje 212....

Treba li jos nesto???
@konfucije
DRAZA se zalagao za JUGOSLAVIJU,ali za KRALJEVINU Jugoslaviju i to je velika razlika...
Najbolji post godine, a da nije vezan za PES, stvarano imamo totalno ista misljenja, svaka cast totti...:clap::clap: xaxaaxa BRAVO...
Citas mi misli, care...

Xex, nema recenice u ovom postu, a da mi se ne svidja, i da ne valja...

KRALJEVINA JUGOSLAVIJA

sladjan_992
03-12-2007, 23:16
Draza

Stefan_
03-12-2007, 23:21
Tito

Ђоле
03-12-2007, 23:38
чича Дража

_shone_
03-12-2007, 23:48
Sprem`te se sprem`te Chetnici :lol:

_shone_
03-12-2007, 23:52

Previshe gledash partizanske filmove sinko!!!

Sto se tice Tita,on je bio dobar za Jugoslaviju,a losh za Srbiju,tj zalagaom se za jaku Jugoslaviju,prkosio Amerima i Rusima(na tome mu svaka cast) ali je kao prvo i osnovno bio HRVAT! Stvorio je 2 pokrajine u Srbiji a LIJEPA NASHA je ostala chitava

Mrzi me sad da se raspishem u ovoj temi,mozda za koji dan

terry
03-13-2007, 18:07

Covece ziva istina on je pucao na SRBE dok nije dosao na vlast!!!
,,Cica ladio jajca,, ti si ucio istoriju koju su komunjare propovedale godinama ili ti je deda bio teska komunjara!!

terry
03-13-2007, 18:11
Наравно да је кољач!

:lol: :lol: :lol: :lol: Umalo ne padoh u nesvest.Jesu klali al ustase!!!
A sta mislis sta su komunisti radili sa ravnogorcima tj.kako ih danas zovu cetnicima al to je druga tema(zahvaljujuci ustasi brozu)???

Alexxxa
03-13-2007, 18:45
E o ovome ja sa drugom vec vodim debatu vec 5 godina...

Inace naravno da sam za Dragoljuba Mihajlovica...
A negde u nekoj enciklopediji ili na TV-u sam video sliku gde su u prvom svetskom ratu zajedno: Adolf Hitler, Mekenzen i Josip Broz TITO...
Covek je u prvom ratu klao Srbe, a onda je bio u za.tvoru 3 godine.
E to je on bio pre drugog svetskog rata. Veliki protivnik Srba.

A kasnije je osnovao komunisticki pokret Jugoslavije.I tacno je da se on borio za slobodu, ali za slobodu hrvata...Njegovi ljudi su se oblacili kao ravnogorci (cetnici) i isli po selima klali ljude i saradjivali sa svabama i ustasama da bi ocrneli pravu SRPSKU vojsku...Kasnije je mucki ubio Dragoljuba Mihajlovica i sve pristalice njegovog kraljevskog visocanstva Petra II. Kada je dosao na vlast, poceo je da pozajmljuje velike sume novca od USA i ostalih svetskih sila.
Amerikanci su znali da to Srbija nece moci da vrati i zato je obecavala i pricala da su sve to donacije i da ne mora da se vrati...Posle njegove smrti Jugoslavija je pocela da se raspada...

A za vreme njegove vladavine u Srbiji pravoslavci nisu mogli da budu nista do obicnih cistaca i slabo placenih radnika. Ko je verovao u boga i isao u crkvu, bio je odbijan od svakog ozbiljnijeg posla, u najgorem slucaju ubijan. Vecinu pravoslavnih manjih crkava TITO je naredio da se spale...Takodje svako ko bi mu se suprostavio bivao bi mucki ubijen.

A sto se tice filmova i ranijih udzbenika istorije, jedna recenica: ISTORIJU PISE POBEDNIK...
U partizanskim filmovima, ravnogorci (prava srpska vojska) je prikazivana kao nehumana, izdajnicka itd. Cak je prikazivano i da su cetnici palili crkve, saradjivali sa ustasama i palili sela (sto sigurno nije bilo tako).

Jos jednom.

Druze Tito mi ti se kunemo,
Ti si ustasa kevu ti je*emo.

I ZA KRALJA I OTADZBINU I PRAVOSLAVNU CRKVU

P.S. ostalo se sve slazem sa totijem.

TOTI SRBINE!!!

terry
03-13-2007, 18:50

A negde u nekoj enciklopediji ili na TV-u sam video sliku gde su u prvom svetskom ratu zajedno: Adolf Hitler, Mekenzen i Josip Broz TITO...

A kasnije je osnovao komunisticki pokret Jugoslavije.I tacno je da se on borio za slobodu, ali za slobodu hrvata...Njegovi ljudi su se oblacili kao ravnogorci (cetnici) i isli po selima klali ljude i saradjivali sa svabama i ustasama da bi ocrneli pravu SRPSKU vojsku...Kasnije je mucki ubio Dragoljuba Mihajlovica i sve pristalice njegovog kraljevskog visocanstva Petra II. Kada je dosao na vlast, poceo je da pozajmljuje velike sume novca od USA i ostalih svetskih sila.
Amerikanci su znali da to Srbija nece moci da vrati i zato je obecavala i pricala da su sve to donacije i da ne mora da se vrati...Posle njegove smrti Jugoslavija je pocela da se raspada...

A za vreme njegove vladavine u Srbiji pravoslavci nisu mogli da budu nista do obicnih cistaca i slabo placenih radnika. Ko je verovao u boga i isao u crkvu, bio je odbijan od svakog ozbiljnijeg posla, u najgorem slucaju ubijan. Vecinu pravoslavnih manjih crkava TITO je naredio da se spale...Takodje svako ko bi mu se suprostavio bivao bi mucki ubijen.

A sto se tice filmova i ranijih udzbenika istorije, jedna recenica: ISTORIJU PISE POBEDNIK...
U partizanskim filmovima, ravnogorci (prava srpska vojska) je prikazivana kao nehumana, izdajnicka itd. Cak je prikazivano i da su cetnici palili crkve, saradjivali sa ustasama i palili sela (sto sigurno nije bilo tako).

[/SIZE][/SIZE][/B]

Dosta je da procitate ovaj post i sve ce vam biti jasno!!
Svaka cast za post:clap: :clap: :thumbup: :thumbup:

Alexxxa
03-13-2007, 18:52

Jos jednom.

Druze Tito mi ti se kunemo,
Ti si ustasa kevu ti je*emo.

I ZA KRALJA I OTADZBINU I PRAVOSLAVNU CRKVU

P.S. ostalo se sve slazem sa totijem.

TOTI SRBINE!!!

Treba li jos nesto???
@konfucije

Procitajte ova dva posta, i sve ce vam totalno biti jasno...

terry
03-13-2007, 19:06
1.Draza kada je osnovao Ravnogorski pokret(tj. Jugoslovenska vojska u borbi za slobodu,kako su se drugacije zvali) bio je potpomognut od strane kralja i Engleza!!!
2.Dragisa Pecanac osniva pokret(koji se naziva Cetnici Dragise Pecanca)aktivno ucestvuje u pomaganju okupatoru i ustasama(naravno titov covek)!!
3.Kada je tito shvatio da je Ravnogorski pokret svakim danom sve veci i veci on se uplasio i Ravnogorski pokret proziva Cetnicima u narodu,(jer je narod znao da cetnici Dragise Pecanca pomazu ustase i svabe)!!!
4.tito uspeva u svom cilju,Ravnogorski pokret biva prozvan Cetnicima i zbog toga mnogi ga napustaju i pridruzuju se partizanima i zato se i dan danas Ravnogorski pokret naziva i Cetnicima!!
Dalje znate odnosno oni koji poznaju bar malo onu pravu istoriju(a ne istoriju koju su komunisti propovedali u narodu dugo godina o Drazi i Ravnogorskom pokretu)!!
ZIV JE DRAZA UMRO NIJE,DOK JE SRBA I SRBIJE!!

terry
03-13-2007, 19:17
www.rcp-brcko.net
Оригинални аудио запис са суђења Дражи Михаиловићу. Јединствена прилика да се уверите у фарсу црвеног стаљинистичког процеса. Такође јединствена прилика да чујете глас ђенерала Драже Михаиловића.
Први део

Оригинални аудио запис са суђења Дражи Михаиловићу
Други део

Samo na sajtu www.rcp-brcko.net

markotor
03-13-2007, 19:41
Da nije bilo tita i partizana danas bi Srbija bila razvijena, demokratska zemlja u EU
sa 15 miliona Srba i na Kosovu bi bilo pola-pola

Konfucije
03-13-2007, 19:57
Siguran si?
terry, daj tačan link za download.

zxa
03-13-2007, 19:59
da bre daj

terry
03-13-2007, 20:37
www.rcp-brcko.net/rcp-brcko/index.php?option=com_content&task=view&id=158&Itemid=146
Evo ti i ovako:
Odes na sajt i nadjes ZABAVA/VIDEO-AUDIO!!!
Tu se nalazi audio zapis!!!

TrueBlue
03-13-2007, 20:52
Tito jer je Legenda

Drazu ne volim jer je....da ne dobijem ban uglavnom covjek kojeg ne gotivim.

terry
03-13-2007, 20:55
Tito jer je Legenda

Pa dobro od tebe i nije za ocekivati da volis Drazu posto si iz Bosne!!!To je normalno!!

trane
03-13-2007, 21:19
Tito jer je Legenda

Drazu ne volim jer je....da ne dobijem ban uglavnom covjek kojeg ne gotivim.nema banova

Konfucije
03-13-2007, 21:49
Nismo vas pitali da bi vam dali ban, pričajte slobodno.

manijak iz Kaknja
03-13-2007, 21:57
tito je legenda!

terry
03-13-2007, 22:01
Konfucije jesi li nasao audio zapis???

Konfucije
03-13-2007, 22:04
Odakle to meni??

terry
03-13-2007, 22:06
Ucinilo mi se da si trazio tacan link za download!!!

Дон Корлеоне
03-13-2007, 23:50
Da nije bilo tita i partizana danas bi Srbija bila razvijena, demokratska zemlja u EU
sa 15 miliona Srba i na Kosovu bi bilo pola-pola

A da je kralj ostao mi bi i dalje bili medju 5 najnerazvijenije zemlje u Evropi. Konfucije je spomenio da je vise od 50% bilo nepismeno sto nije tacno, bilo je vise:) Mislite o tome.
A i to su ti gluposti sto spominjete, tipa:"Eh da je...mi bi sada...
Zasto mislite da bi danas bili u Evropi? Pa da je ostala kraljevina, Hrvati i Slovenci bi i dalje bili u sastavu te drzave i opet bi oni pre ili kasnije trazili nezavisnost. Shvatite da je Hrvatima Jugoslavija bila samo put do nezavisnosti. Vec se videlo da ta zajednicka drzava nece puno poziveti posle 2. svetskog rata.
Jeste, istina je da je za vreme Tita vazilo:"Slaba Srbija, jaka Jusgoslavija", ali svi vi znate kako se kralj odnosio prema Slovencima a pogotova prema Hrvatima. Odnosio se pet puta gore nego Tito. Jak mi kralj, pobegao je cim je zagustilo.

I meni je ovo baba pricala. Mojoj su babi uzeli celo stado Austrijskih belih lipicanera:)

Previshe gledash partizanske filmove sinko!!!

Sto se tice Tita,on je bio dobar za Jugoslaviju,a losh za Srbiju,tj zalagaom se za jaku Jugoslaviju,prkosio Amerima i Rusima(na tome mu svaka cast) ali je kao prvo i osnovno bio HRVAT! Stvorio je 2 pokrajine u Srbiji a LIJEPA NASHA je ostala chitava

Mrzi me sad da se raspishem u ovoj temi,mozda za koji dan
A sto Hrvatska nebi ostalacitava i zbog cega ti smeta malo samouprave? To sto je KiM postala pokrajina je OK a to sto Tito nije dozvoljavao povratak Srba je strasno:scared:

Raspitaj se malo sta je radio sa Hitlerom pre nego sto brzopleto donese zakljucke ako je to i uopste istina.

To za klanja, mislim...vece gluposti nisam cuo. TRI godine je bio u ruskom zarobljenistvu jer se u Rusiji borio na Karpatima.

Ne vidim sta je vamo upitno. Jak mi je Draza komandant kad nije uspeo sve svoje komandante da drzi pod kontrolom. Svi znamo ko se sa Ustasam povlacio preko Zagorja i Slovenije i ko je bezao u Italiju.

A kasnije je osnovao komunisticki pokret Jugoslavije.I tacno je da se on borio za slobodu, ali za slobodu hrvata...
ccc... trebalo mu je 35 godina za taj cilj plus jos 10 godina. Smesno bre...

Njegovi ljudi su se oblacili kao ravnogorci (cetnici) i isli po selima klali ljude i saradjivali sa svabama i ustasama da bi ocrneli pravu SRPSKU vojsku
Kao sto sam rekao, ovo mi je i moja baba pricala.

..Kasnije je mucki ubio Dragoljuba Mihajlovica i sve pristalice njegovog kraljevskog visocanstva Petra II. Kada je dosao na vlast, poceo je da pozajmljuje velike sume novca od USA i ostalih svetskih sila.
I tako su nas Amerikanci *****aliiiiiiiiiiiiii? SVAKA IM CAST

I ovo su ta dva cuvena posta? Svaka vam cast momci.

markotor
03-14-2007, 09:26
Srbi pravi domacini, ugledni ljudi, obrazovani i rodoljubi bili su za Kralja.
Oni van Srbije (Bosna, Hercegovina, Krajina, Crna Gora) od kojih su mnogi dosli u Vojvodinu i Beograd su podrzavali tita jer nisu imali nista ,a dobili su tudje.
Draza sigurno ne bi pravio drzavu sa NDH.

rAMA
03-14-2007, 10:49
Ми Срби никако да научимо лекцију...... ****ш их обоје......обавештајне службе једних земаља су гурале једне, других друге.......само да би се ми Срби међусобно клали..... а успут ако је могуће и мало успорили швабе, требали смо ко усташе да дочекамо Швабе отворених руку, а остатак Европе нек се кара у буљу....Шта фали данас Немцима, Италијанима и осталим фашистима.....За чега смо се ми клали и викали "Боље пат него пакт",a сад нам се читав свет смеје због тога.(Иначе ти митинзи су били организовани у сарадњи Енглеске и Руске об. службе, ма како то невероватно изгледало)

Видим да овде има јако пуно заблуда, и заиста нећу да се свађам са никим:

Тито: Он јесте био аустро-угарски војник у првом светском рату, али то није његова кривица, јер су Словенија, Хрватска у том тренутку биле Аустро-Угарске земље....Његова кривица (Осим што је био комуниста)је била у томе што је створио Косово и Бојводину, од Србије одвојио Босну и Македонију и Црну Гору, и због братства и јединства из Војводине издвојио Барању и поклонио је Хрватима. Друго муслиманима(Бошњацима) је дао нацију, до тада су се могли изражавати само као Срби муслиманске вероисповести, што без увреде и јесу.
Његова заслуга је што је успео да сачува независност од Руса (што нису успели ни Мађари ни Пољаци ни Бугари)

Дража: Постигао је велике успехе у првом светском рату, и уз остале наше славне генерале и команданте. У почетку другог светског рата имао је подршку западних сила, јер су четници представљали континуитет војске Краљевине Југославије. Како су Партизани јачали тако је да подршка опадала
и он је полако почео да прелази на другу страну,(али није кренуо да коље Србе, већ само да од нациста добија помоћ за борбу против Партизана, јер су ови увидели да им то може бити од велике користи). Током читавог тока рата Четници и Усташе су и поред свих ових ситуација водили крваву борбу. И током рата циљ Четника постаје стварање велике Србије. Сад оно што је битно да кажем да четници на овим просторима нису били уједињени, и нису имали исте циљеве, у нпр. у Херцеговини су то биле најгоре банде које су палиле пљачкале села без обзира на националност, док су у источној и централној Србији били права Српска војска.
П.С. оно што полу писмене бабе причају немојте узимати здраво за готово, јер су ипак у рату губиле очеве браћу и осталу родбину у рату , и у њима је скупљено пуно мржње и због тога не могу да сагледају читаву слику. (Верујте ми то добро знам један прадеда ми је био у партизанима -и то истакнути командант, а други у четницима)
Толко од мене за сада, има пуно не разјашњених ствари,али сад морам на поасао.

Дон Корлеоне
03-14-2007, 14:43
Srbi pravi domacini, ugledni ljudi, obrazovani i rodoljubi bili su za Kralja.
Pa ti nisi normalan bre. Pa kakav je ovo post. O Boze moj.:scared:

Oni van Srbije (Bosna, Hercegovina, Krajina, Crna Gora) od kojih su mnogi dosli u Vojvodinu i Beograd su podrzavali tita jer nisu imali nista ,a dobili su tudje.
Ja koliko sam upucen ti isti su prvo podrzali Tita pa su tek onda dobili "tudje". Malo si pobrkao redosled.

Draza sigurno ne bi pravio drzavu sa NDH.
Ti bas poznajes istoriju. Kada je Tito napravio zajednicku drzavu NDH vise nije ni postojala.

Дон Корлеоне
03-14-2007, 14:45
RAMA, covece, svaka ti cast na ovom postu.:)

Konfucije
03-14-2007, 15:02
Kojih ovde gluposti ima!
Draža bi inače pravio Jugoslaviju, ne veliku Srbiju i ne bi je pravio sa NDH, jer da imalo imaš veze sa istorijom znao bi da je NDH ustaška tvorevina (dakle fašistička tvorevina), koja je nestala zajedno sa fašizmom.
Hrvatska je i pre drugog svetskog rata bila u sklopu kraljevine SHS, a potom i Jugoslavije.

Nisam za broza, zameram mu mnogo toga, ali me nervira kada čujem "da je ostao Draža, mi bi sad bili u EU, bili bi carevi, bilo bi nas 3000000" i slične gluposti.
Zamislite tek šta bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju :rolleyes:

Alexxxa
03-14-2007, 15:22
Kojih ovde gluposti ima!
DraĂ…Âľa bi inače pravio Jugoslaviju, ne veliku Srbiju i ne bi je pravio sa NDH, jer da imalo imaš veze sa istorijom znao bi da je NDH ustaška tvorevina (dakle fašistička tvorevina), koja je nestala zajedno sa fašizmom.
Hrvatska je i pre drugog svetskog rata bila u sklopu kraljevine SHS, a potom i Jugoslavije.

Nisam za broza, zameram mu mnogo toga, ali me nervira kada čujem "da je ostao DraĂ…Âľa, mi bi sad bili u EU, bili bi carevi, bilo bi nas 3000000" i slične gluposti.
Zamislite tek šta bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju :rolleyes:

U potpunosti se slazem sa ovim...

P.S. Samo da smo kraljevina, mozda bi imali veci ugled u svetu...

@Don Corleone

Zipa, sliku sam video na TV, inace on je u prom ratu pre zarobljenistva bio austrougraski porucnik ja mislim, a hitler je bio kaplar...

P.S. Oni su bili saradnici u prvom ratu i eto otkud na slici, i cim nadjem sliku, odmah postujem...Zapitaj se malo zasto je poginulo u ratu vise ravnogoraca nego titovih komunista...

Konfucije
03-14-2007, 15:45
Možda zato što su izgubili podršku zapada, ili što ih je bilo neuporedivo više?

Na početku rata, komunista je bilo oko 20.000 :wink:

Alexxxa
03-14-2007, 16:01
Ajde sada vi koji "mrzite" cetnike i Drazu da cujem vasa shvatanja:

Zasto su ravnogorci u napadu na okupatora nosili zastau sa mrtvackom glavom?

http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/zastava_m.jpg

I zasto su nosili bradu?

Дон Корлеоне
03-14-2007, 18:12
U potpunosti se slazem sa ovim...

P.S. Samo da smo kraljevina, mozda bi imali veci ugled u svetu...

@Don Corleone

Zipa, sliku sam video na TV, inace on je u prom ratu pre zarobljenistva bio austrougraski porucnik ja mislim, a hitler je bio kaplar...

P.S. Oni su bili saradnici u prvom ratu i eto otkud na slici, i cim nadjem sliku, odmah postujem...Zapitaj se malo zasto je poginulo u ratu vise ravnogoraca nego titovih komunista...

To ti postoji vise verzija. Po jednoj teoriji se govori da je Tito 1913. godine bio Hitlerov skolski drug u obavestajnoj skoli u Pecuju, koju je osnovao car Franjo Josif.
Njih dvojica, su se navodno upoznali u Beckoj operi.
Ovo ti je samo jedna verzija. Ima ih jos nekoliko.
A i da je bio sa prisnim odnosima sa Hitlerom to nista nemora da znaci.
Hitler je bio sa mnogim ljudima prisan dok nije dosao na vlast i dok nije postao uticajan.
Jedan od njegovih prisnih prijatelja je bio i komandant zloglasnih SA odreda Ernst Röhm koji je ubijen 34. godine u zatvoru po Hitlerovom naredjenju.
Tako, to sto pricas da su bili zajedno za vreme Prvog svetskog i da su saradjivali je nseto u sta cisto sumnjmam.

Дон Корлеоне
03-14-2007, 18:13
Ajde sada vi koji "mrzite" cetnike i Drazu da cujem vasa shvatanja:

Zasto su ravnogorci u napadu na okupatora nosili zastau sa mrtvackom glavom?

http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/zastava_m.jpg

I zasto su nosili bradu?

Mozda su se lozili na pirate i mozda su nosilki bradu da im hrana nebi padala na pod.:scared:

Misko
03-14-2007, 18:26
Mozda su se lozili na pirate i mozda su nosilki bradu da im hrana nebi padala na pod.:scared:

Немој лупати молим те.

Konfucije
03-14-2007, 18:42
:lol:

Alexxxa
03-14-2007, 19:44

Tu zastavu su nosili da zaplase okupatora jer su napadali iz zasede...

Uostalom evo ti opis strucnjaka...

Историјат

НАСТАНАК ЧЕТНИЧКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ
ЧЕТНИШТВО или четовање је српски назив за вид ратовања који се уобичајено назива герила. Настало је у време отпора турској власти и у почетку га је било тешко разликовати од хајдуковања. Означавало је облик борбе у мањим, врло покретљивим наоружаним групама тзв. Четама, које су углавном избегавале фронталну борбу.
Четничка организација је званично настала пред балканске ратове у Старој Србији и Македонији, као вид заштите од Турака, Шиптара а нарочито Бугара који су на истом простору већ имали организовану акцију.
http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/Petar-Mrkonjic_m.jpg (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/Petar-Mrkonjic_v.jpg)После Берлинског конгреса, ови наши крајеви су и поред својих тежњи за ослобођењем, остали изван граница новонасталих држава на Балкану. У исто време био је појачан терор према православном становништву због учешћа у ратовима 1876-1878.
Од укидања Пећке патријаршије сви православци су били подређени патријаршији у Цариграду која је заступала грчке интересе, негирајући постојање других нација под његовом управом, што у великој мери изазива револт Срба и Бугара. Године 1872. бугарска црква добија самосталност и почиње са оснивањем школа, црквених општина и библиотека, супростављајући идеју словенства грчким тежњама, све у циљу бугаризације словенског становништва. Они који нису хтели да прихвате ова настојања, остајали су под управом цариградске патријаршије, иако нерадо. Србија 1885. године почиње са просветном и културном акцијом, у исто време тражећи да се постављају српске владике у крајевима где су Срби већина. Томе су се Грци жестоко противили. За то време, Бугари, пошто су имали националну цркву која је оснивала школе, остварују свој утицај нарочито у градовима, док по селима то тешко успевају.
Да би појачали свој утицај Бугари се одлучују на оружану акцију. Почињу да шаљу чете у Македонију и Стару Србију и дижу буну у области Струме. Припадници ових чета касније се називају комитама. Једна група оснива организацију ВМРО са циљем да се избори за аутономију Македоније. Читаву територију деле на реоне којима су на чело постављали војводе. Људство је организовано по десетинама на тај начин да ниједан комита није знао имена осталих девет. У почетку у ову организацију улазе и многи Срби чији је циљ био ослобођење од Турске. Касније, главни утицај у овој организацији преузима Врховни комитет састављен од високих бугарских официра, чији је циљ био прикључење Македоније Бугарској. Због тога све више долази до сукоба између Срба и Бугара. Бугари све више притискају Србе да би их навели да напусте цариградску патријаршију и прикључе се њиховој цркви често користећи убиства као метод убеђивања. На удару су били нарочито свештеници, учитељи и школски настојници а Бугари при томе нису презали ни од најстрашнијих зверстава.
Од 1897. до 1903. године такве акције не дају очекивани успех. ВМРО је зато желела акцију која ће привући пажњу Европе и убрзати остварење циљева. Зато на Светог Илију 1903. дижу устанак у Крушеву гдје су већину становништва чинили Власи. Због лоше организације устанак је пропао, а највише је страдало локално становништво, док су се чете из Бугарске повукле. Тада је почео још већи терор Бугара према Србима што је навело Србе да се сами организују.
У септембру 1903. године основана је у Београду "Српска револуционарна организација" и њен Централни одбор. За председника је изабран др Милорад Гођевац а за чланове Василије Јовановић, Лука Ћеловић, генерал Јован Атанацковић, Љубомир Јовановић-Чупа, Љубомир Давидовић, Голуб Марић и академик Љубомир Стојановић.
Касније им се прикључио капетан Живојин Рафаиловић из Врања, који је до тада самостално организовао пребацивање наоружаних људи у Стару Србију.
http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/Vojvoda_MickoKrstic_m.jpg (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/Vojvoda_MickoKrstic_v.jpg) У то време, због све већег насиља Бугара, Срби у Старој Србији и Македонији су се и самостално организовали. Мицко Крстић, Павле Младеновић и Јован Станојковић-Довезенски основали су чете у својим крајевима и први пружили организовани отпор Бугарима.
У Скопљу 1905. године Срби стварају удружење Српска одбрана које је почело са организовањем чета на терену, најпре састављених од мештана који су били под утицајем виђенијих људи и учитеља, а касније су чете формиране и у Србији и пребациване преко границе. Чете су биле различите јачине, а вођа је имао титулу војводе. Формирана су два Горска штаба за територије десно и лево од Вардара. У почетку је то више била ствар приватне иницијативе, јер званично Србија није подржавала ову акцију због противљења великих сила. Касније, све јачи је био утицај српских официра, а од 1905. године руковођење је преузело Министарство иностраних послова.
http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/vojvode_m.jpg (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/vojvode_v.jpg)До 1907. године Срби су створили добру војну организацију, чија је највећа активност била изражена на подручју Скопског и Битољског вилајета. У више борби четници су успели да потисну бугарске чете, тако да су ови задржали упоришта углавном у градовима, јер тамо због присуства турске војске није смело да буде оружаних сукоба. Ипак, одиграло се и више борби са турском војском и шиптарским бандама, тако да су српске чете и поред великих жртава, успеле да ставе под контролу већи део територије данашње Македоније.
http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/Babunski_m.jpg (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/Babunski_v.jpg)У овим борбама истакло се више војвода. Међу њима најпознатији су били: Мицко Крстић, Јован Стојковић-Бабунски, Глигор Соколовић, Василије Трбић, Јован Долгач, Крста Ковачевић-Трговишки, Илија Јовановић-Пчињски, Лазар Кујунџић, Саватије Милошевић, Коста Миловановић-Пећанац, Ванђел Скопљанчев, Тодор Крстић-Алгуњски, Сретен Рајковић-Руднички, Ђорђе Скопљанче, Војин Поповић - Вук, Војислав Танкосић...
Крајем 1907. године дошло је до размимоилажења у четничком покрету. Једна група је хтела да се акцијом руководи из Београда, а друга је била за првенство Скопља. Централни одбор је послао капетана Алимпија Марјановића, који је завео ред у организацији.
Године 1908. у Турској се десила Младотурска револуција, чије су вође пропагирале једнакост свих становника без обзира на веру. Због тога, под притиском великих сила, дошло је до обуставе четничке акције - до распуштања чета на терену.
У то време је дошло до кризе због анексије Босне и Херцеговине од стране Аустроугарске. Пошто се очекивао рат створени су четнички одреди и распоређени дуж Дрине. Њима су командовали Војислав Танкосић, Војин Поповић-Вук и Јован Бабунски. Тада је створена и организација Народна одбрана са циљем да прикупља добровољце и средства за помоћ Србима у Босни и Херцеговини, али је убрзо под притиском европских сила, њена активност морала да буде обустављена а Србија је била приморана да прихвати анексију.
http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/Vojin-Popovic-Vuk-sa-cetom_m.jpg (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/Vojin-Popovic-Vuk-sa-cetom_v.jpg) У Старој Србији и Македонији, Бугари и Шиптари су поново почели да врше насиље над Србима. У то време убијени су и Мицко Крстић и Глигор Соколовић, чувене војводе. Стање је било такво да је 1911. године поново почело слање чета и пренос оружја, да би се ојачале локалне чете. Пред почетак Првог балканског рата Горски штаб је стављен под команду штаба Прве армије. Четници на терену су организовани да би изазивали пометњу у позадини турске војске. На граници, чете су окупљене у одреде под командом војвода Божина Симића, Војислава Танкосића и Војина Поповића - Вука. Прве борбе и заузимање караула извели су четници. Козјачки одред војводе Вука је учествовао у Кумановској бици и имао је озбиљне губитке. Први је стигао у средње повардарје и у Азоту (област између Велеса и Прилепа) се спојио са одредом Василија Трбића. Прековардарски одред је учествовао у борбама између Дебра и Кичева, у околини Охрида и у Битољској бици. Након завршетка рата четнички одреди из Србије су распуштени, а локалне чете су и даље водиле борбе са Шиптарима и убаченим бугарским четама. Четници Василија Трбића су имали значајну улогу у гушењу побуне Шиптара 1913. године на подручју Дебра.

Alexxxa
03-14-2007, 19:46
nestavak...

ЧЕТНИЦИ У ПРВОМ СВЕТСКОМ РАТУ
http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/vojvoda%20Vuk.jpgПред Први светски рат четници су распоређени у четири одреда: Златиборски, под командом Косте Тодоровића, Јадрански, под командом Војина Поповића, Руднички, под командом Војислава Танкосића и Горњачки, под командом Велимира Вемића. Намењена им је улога командоса. Мајор Танкосић је обучавао Гаврила Принципа и Трифка Грабежа за извођење сарајевског атентата. У првом светском рату четници су наступали као претходница, а у одступању су остајали у непријатељској позадини, где су имали специфичан задатак да продиру у непријатељску поздину, нападају непријатељске штабове, руше комуникације и организују народ на отпор. Четници Војислава Танкосића и Јована Стојковића-Бабунског су учествовали у одбрани Београда. Тада је тешко рањен мајор Танкосић. Поједине чете су деловале 1914. године у борбама у источној Босни и допрле у близину Сарајева. Учествовали су и у свим осталим значајним биткама до протеривања непријатеља и ослобођења Београда 1914. године.
http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/spomenik-vojvodi-Vuku_m.jpg (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/spomenik-vojvodi-Vuku_v.jpg) Четнички одреди су имали велике губитке па су преостали четници стављени под команду војводе Вука, почетком 1915. године. У септембру исте године овај одред је упућен на границу где је водио борбе са Бугарима. После слома, одред се са српском војском повукао преко Албаније на Крф. Пошто је био сведен на 450 бораца, одред је попуњен добровољцима и упућен на Солунски фронт. У борбама на Сивој стени и Грудишком вису одред је десеткован, а војвода Вук је погинуо, 16. новембра 1916. године. Преживели четници су после тога распоређени у оперативне јединице. Поред ових одреда, постојале су и неке мање четничке формације међу којима и јединице Јована Бабунског и Цене Марковића, које су 1917. године стављене на располагање француској војсци на Солунском фронту.
После окупације у Црној Гори су формиране мање четничке групе. Деловале су самостално и неповезано. На југу Црне Горе нису успеле да се одрже, као на северу у тешко проходним планинама. На крају рата развиле су озбиљну акцију и разоружале су више аустроугарских јединица. На територији Србије је такође остао један број четника и војних обвезника који су, организовани у мање или веће групе, пружали отпор окупатору. То је највише дошло до изражаја у Топлици, Јабланици и Пустој Реци.
Крајем 1916. године, после уласка Румуније у рат, са Солунског фронта је по наређењу Врховне команде, послат у Топлицу војвода Коста Пећанац да организује четничке јединице које би у тренутку пробоја фронта отпочеле акције против окупатора. У исто време, његов задатак је био да спречи превремене акције. Стање је било такво да је народ желео устанак, очекујући скори долазак српске војске. Пећанац је наишао на већ добро организоване јединице, од којих је најбољи био одред под командом Косте Војиновића. До устанка је дошло након одлуке Бугарске да изврши присилну мобилизацију у Србији. Пећанац се противио отвореном устанку јер је очекивао одмазду, па је зато сматрао да треба организовати мање акције. Ипак, под утицајем осталих, 21. и 22. фебруара 1917. донета је одлука о почетку устанка, што је на крају прихватио и сам Пећанац. Вође устанка су, поред Пећанца, били и војвода Коста Војиновић, браћа Тошко и Милинко Влаховић, поп Димитрије Димитријевић, Јован Радовић и четовођа Милан Дечански. За неколико дана су ослобођени Куршумлија, Прокупље, Лебане, Блаце и Власотинце, и дошло се надомак Ниша и Лесковца. Устаника је било између 13000 и 15000, наоружаних углавном пушкама. Окупатори су против четника морали да ангажују три редовне дивизије повучене са фронта, бугарске комитске чете, авијацију и сву полицију, укупно око 52000 људи, одлично наоружаних. И поред херојске борбе, дошло је до слома устанка крајем марта 1917. Ипак, са пружањем отпора је настављено све до краја 1917. године. Треба напоменути да је у току гушења устанка вршен невиђен терор од стране окупатора, тако да су жртве процењене на 20000 људи. Најдуже се одржао одред војводе Косте Војиновића. Његови људи су пружали отпор све до 23.12.1917. године, односно војводине смрти.
У време приближавања српске и савезничке војске, после пробоја Солунског фронта, четнички покрет је поново ојачао и учествовао у ослобођењу, тако да су неке веће гарнизоне (Пећ, Никшић) заузели управо четници.

Alexxxa
03-14-2007, 19:46
nastavak...

ЧЕТНИЦИ У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ - НАСТАНАК РАВНОГОРСКОГ ПОКРЕТА
http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/cetnici1935.jpg У периоду између два рата, Коста Пећанац је одржавао четничку организацију, али је за време Другог светског рата водио самосталну политику.
Војвода Илија Трифуновић-Бирчанин је у току Првог светског рата био најмлађи члан одреда војводе Вука. У борби у којој је Вук погинуо, војвода Бирчанин је изгубио руку. У периоду између два рата војвода Бирчанин је играо важну улогу у четничком покрету, а истовремено је био и председник Српске народне одбране. Одмах по избијању Другог светског рата, војвода Бирчанин је пришао Дражи и ставио се под његову команду. Умро је у Сплиту 1943. године.
http://www.ravnogorskipokret.org/img/draza5.jpg Маја 1941. године настаје Равногорски покрет на челу са ђенералом Драгољубом-Дражом Михаиловићем. Петнаести Април 1941 године, је био прекретница у каријери пуковника Михаиловића. Тог трагичног дана, пуковник Михаиловић је решио да се издвоји од главнине трупа Друге армије и крене ка Дрини. Случај је хтео да његова борбена група са заставом 41. Пешадијског пука остане једина активна организована јединица у краљевини, и тако буде стожер каснијег отпора непријатељу на бази четничког ратовања. На Равној гори је основан први штаб и она ће током ратних година постати симбол Српског Четничког Покрета у Другом светском рату, отуда и име Равногорски Покрет. По доласку на Равну Гору 8. маја 1941. године (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/markovdan.html), Михаиловић је донео одлуку да организује покрет отпора. Својим прогласом, Михаиловић подиже заставу слободе против непријатеља. У тој почетној фази организације Равногорског покрета постављен је темељ каснијој војној организацији: оперативне трупе, водови, чете, батаљони; касније и бригаде и корпуси. Људи који су упућивани на одређен терен давали су инструкције и организовали народ. Српски народ у Србији, Црној Гори, Македонији, источној и западној Босни, Тромеђи као и у Далмацији и делу Лике масовно је прилазио и помагао Михаиловићевом покрету. Из овога се види да Равногорски покрет не представља географску аномалију већ једино опредељење српског народа. Занимљиво је приметити да је Равногорски покрет имао разгранату мрежу присталица у Словенији где је оперисало неколико њихових одреда. Највеће недаће Равногорском покрету у Словенији задавао је, под утицајем Ватикана, став католичке цркве.
На другој страни комунисти су радили све да саботирају и униште Равногорски покрет, који је носио главно бреме отпора окупатору. Ђенерал Михаиловић и његови четници су били огорчени због пропаганде Би-Би-Сија који је четничке акције приписивао комунистима и вршио бесомучну пропаганду у корист комуниста. Циљ ове пропаганде је било оправадавање Черчиловог плана да жртвује српски народ и ђенерала Михаиловића.
То се догодило 1943. године у Техерану на конференцији тројице. На овој конференцији, на опште Стаљиново задовољство, одлучено је да се Михаиловић одбаци као савезник чиме је запечаћена судбина, не само равногорског покрета, већ и српског народа као целине.
Без обзира на игре великих сила, о заслугама четника и њиховог команданта за борбу против окупатора сведоче међународна признања додељена ђенералу Михаиловићу. Он је добио орден ратног крста, (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/deGol_orden.html) 2. фебруара 1943, од стране маршала де Гола команданта француског покрета отпора, као и орден легије части (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/cicin_orden.html) додељен посмртно, 29. марта 1948, од стране председника Сједињених Америчких Држава Харија С. Трумана. Занимљиво је да су сведочење о карактеру Михаиловићевог покрета дали и заробљени немачки официри (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/sudjenjenemcima.html) на суђењима у Београду, што су комунисти брижљиво заташкавали. Од завршетка другог светског рата па све до педесетих година прошлог века комунисти су обавили опсежне акције хватања и уништавања преосталих равногораца и четничких јединица.
Равногорски покрет је наставио да живи у отаџбини и емиграцији до данашњих дана. По доласку у Америку, војвода Момчило Ђујић, ратни командант Динарске четничке дивизије, и његови борци наставили су борбу против атеистичке идеологије која је поробила српски народ. Главни правац ове борбе је било изобличавање лажи које су комунисти фабриковали о ђенералу Михаиловићу и његовој борби.
Покрет српских четника Равне горе траје већ 50 година у слободном свету а у отаџбини Равногорски покрет је обновио свој рад 1990. године. Регистрован је као нестраначка организација 18. октобра 2000. године, али још не наилази на разумевање нових власти.

Четнички амблеми и застава у Другом светском рату
Такође, за време Другог светског рата су деловале четничке јединице на простору целе Југославије. Након капитулације, земљу су окупирале Немачке фашистичке снаге и њихови сателити. Југословенска војска се повукла у планине, одакле је у мањим герилским групама вршила нападе на фашистичке циљеве широм окупиране Отаџбине.
http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/zastava_m.jpg (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/img/zastava_v.jpg) Један од главних адута герилске борбе је била "четничка застава", која је на себи имала отисак мртачке главе. Та застава је намењивана за "застрашивање" непријатеља у блиским пешадијским борбама. Ратна застава (четничка), се не употребљава у цивилне сврхе и свака друга намена заставе се може окарактерисати као злоупотреба!

Четничка брада
Српски обичаји налажу, кад неко близак из породице умре, да се пушта брада и не брије се четрдесет дана од дана сахране. Слична намена је била и код четника који "жале" за изгубљеном, односно окупираном Отаџбином. Комунисти су покушавали да изврну ову чињеницу, па су у својим објашњењима казали да се четници не брију због "брато-убилачког" рата, што је једна у низу ноторних лажи о четницима!

Реч "С вером у Бога, слобода или смрт"
Сама реч објашњава патриотизам четника према домовини. Умрећу или ћу бити слободан!!!

Don Corleone nadam se da sada razumes za bradu i zastavu...

P.S. Preuzeto odavde (http://www.ravnogorskipokret.org/istorijat/index.html).

Alexxxa
03-14-2007, 20:08
Ocu da dobijem koji novac za ovo?

Misko
03-14-2007, 20:13

Јеси ти крштен.Откуд сиротињи новци.
Једино да ти да Хооле он је буржујчина.

Alexxxa
03-14-2007, 20:15
Ali on nije za Cica Drazu. Mozda konfucije.... :D

hule
03-14-2007, 20:16
Од мене нема шансе.

Јеси ти крштен.Откуд сиротињи новци.
Једино да ти да Хооле он је буржујчина.
:p :p

Konfucije
03-14-2007, 20:18
Evo, ja sam ti uzeo i ove novce što si imao.

hule
03-14-2007, 20:19
ахахахахахахахахах :lol::lol:

Misko
03-14-2007, 20:21

Који буржуј.

Alexxxa
03-14-2007, 20:25
Ovo je bruka. Prvo me zeznu za 600 novaca za banku, a sada 400 za nista.

E Drazo gde si sad da pomognes?

rAMA
03-14-2007, 20:41
Само да појасним виђење четника наше дражаве после рата......... Само у првих пар месеци рата циљ четника је било очување Југославије, али због дешавања превасходно на нашим просторима за време рата покрет прераста у националистички, и циљ постаје превасходно стварање велике Србије, чије би границе биле сличне границама Србије у КСХС, плус готово читава Славонија, Румунски Банат и Бугарска Македонија(наравно то је иста она карта која је нуђена Србији после првог светског рата, за замену за одустајање од Југословенске идеје, јер је тада Италијанима обећана Словенија и Далмацуја).

Наравно то је било у оптицају док су четници још себе сматрали Народно ослободилачким покретом, то све пада у воду када себе претварају у анти-партизански покрет, кад у ствари одустају од Народно ослободилаче борбе.
Уређење државе би било по угеду на британски модел.....(Значи парламентарна монархија у којој би краљевска династија имала тривијалан утицај).
Сад оно што ја тврдим је да су којем случају четници били наша најдоминантнија војна организација Руси би нас прегазили и постали би њихова банана држава , а уз то завладао би прави комунизам и живели би горе него у време инфлације (нешто попут Румуна Мађара и Бугара у комунистичко време)
(сем у случају кад би "моћни" Американци, стигли до нас пре Руса, што не могу да замислим ни у СФ филмовима)

Питање за размишљање: Зашто су Американци постхумно 1948-1949 одликовали Дражу?

frka24
03-14-2007, 23:24
Druze tito,Druze tito,
Tebe SRBI lazu oni vole,

izgleda da se opce znanje i nepismenost i dalje rasirila i poslije tita kad kazes da je tito bio ustasa lol.

Totti
03-14-2007, 23:34
Tito jer je Legenda

Nije ne volim nego ti je neko isprao mozak i ne znas zasto mrzis zivu legendu Srbije...

Дон Корлеоне
03-14-2007, 23:38
EVO VAM VASI CETNICI!!!

Saradnja sa NDH

Na celoj teritoriji NDH na kojoj su živeli Srbi, došlo je do spontanog organizovanja ustanka protiv ustaškog terora. Komunisti su se priključili ustanicima i preuzeli rukovodstvo nad vođenjem i organizacijom ustanka. Oni su nametnuli svoje principe: beskompromisnu borbu protiv svih okupatora i pomagača, zabranu nacionalnog revanšizma i zabranu pljačke, te vojničku disciplinu. Bilo iz ideoloških razloga, bilo zbog neprihvatanja ovih principa, bilo pod uticajem Nedićevih i Mihailovićevih izaslanika ili propagande preko radio-Londona, među ustanicima je došlo do podele. Nacionalistički elementi organizovali su se i tokom prve polovine 1942. putem pučeva preuzeli od komunista rukovođenje ustaničkim odredima u centralnoj i istočnoj Bosni.
Vikizvornik ima originalan tekst povezan sa ovim člankom:
Sporazum grupe četničkih predstavnika sa predstavnicima NDH od 23.5.1942.

Ovi odredi s početka nisu bili u neposrednoj vezi sa Mihailovićem, ali su ga priznavali za komandanta. Tokom druge polovine Mihailović uspostavlja neposredniju kontrolu nad bosanskim četnicima preko svog "delegata Vrhovne komande za zapadnu Bosnu", kapetana Bore Mitranovića i žandarmerijskog majora Slavoljuba Vranješevića.

Ovi odredi sklopili su ugovore o saradnji sa vojnim vlastima NDH tokom aprila, maja i juna 1942. Prvi je sporazum sa NDH potpisao Uroš Drenović u ime svog odreda 27. aprila 1942. Zatim su slične sporazume potpisali Lazo Tešanović, Rade Radić, Savo Božić, Cvijetin Todić, Radivoje Kerović i drugi. Radi koordinacije, ove jedinice obrazovale su Glavni štab bosanskih četničkih odreda na čelu sa Radom Radićem kao zajedničku komandu. O sadržaju ovih ugovora govori sledeći zapisnik sačinjen povodom sklapanja jednog od njih:

Saradnja sa Italijanima [uredi]

Za razliku od Nemaca i NDH, saradnja četnika sa italijanskom okupacionom upravom odvijala se glatko, bila je vrlo uspešna, razvijena i praktično javna. Mihailovićev opunomoćenik vojvoda Ilija Trifunović - Birčanin stanovao je u okupiranom Splitu, sastajao se i javno družio sa italijanskim visokim oficirima. Kad je umro, 3.2.1943., italijanske vlasti priredile su mu svečanu sahranu.

Vojvoda Jevđević posećivao je komandu talijanske Druge armije u Sušaku i ugovarao zajedničke operacije. Za jednu od takvih operacija Italijani su decembra 1942. brodovima prevezli 3000 četnika Petra Baćovića iz Metkovića u Split, a zatim kamionima u Knin. U drugoj operaciji u februaru 1943, prevezli su crnogorske četnike pod komandom Baja Stanišića vozom iz Nikšića u Mostar.
Izveštaj komandanta 1. brdske divizije od 14.5.1943.

Razgovor između general-majora fon Štetnera i ekselencije Ronkalje 14.5.1943.

Italijani su četnike snabdevali oružjem, municijom, ostalom vojnom opremom, davali im plate po osnovu prijavljenog broja ljudstva, i formirali zajedničke kaktičke sklopove za borbu. Ovi taktički sklopovi sastojali su se uglavnom od četničke pešadije i italijanske artiljerije.

S obzirom na nivo saradnje sa italijanskim fašističkim snagama, kontroverzno je četnike nazivati antifašističkim pokretom. Sledeći dokumenti iz operacije Švarc svedoče o brizi i zalaganju za četnike koje su italijanski komandanti ispoljavali pred svojim nemačkim kolegama:

Nakon kapitulacije Italije 8. septembra 1943. sve četničke snage iz italijanske okupacione zone ubrzo su uspostavile punu saradnju sa novouspostavljenim nemačkim okupacionim vlastima. Ova saradnja uključivala je učestvovanje u zajedničkim operacijama (na primer operacija Citen (Ziethen), operacija Bora), vršenje zaštitne istražarske službe za okupatora i učestvovanje u diverzantskoj i obaveštajnoj delatnosti. Nemci su četnike snabdevali oružjem i opremom i dozvoljavali im da prema potrebi koriste njihove garnizone za smeštaj i motorizaciju za transport.

Totti
03-14-2007, 23:45
Titova recenica je bila....

Drugovi i drugarice: " Ove linije oje vam pokazujem (mislevsi na granuice) nisu to granice to su samo linije....kao na mermeru,to su linije koje mermer cine jacim...

Kad se malo bolje protumaci ova recenica shavticete da,kada udarite po mermeru on puca po tim linijama kao i sto je bivsa Juga pukla po tim zamisljenim i isplaniram Titovim granicama...
I 100x sam rekao da je on kriv sto sad Srbiji odlazi Kosovo...jer je on sve to isplanirao..ZATO STO JE ON MRZEO SRBE!!!!
Inace da vas obavestim,Tito je bio u 42. Vrazjoj Brigadi...
Inace,on je nas najvise unistimo a "mi" ga danas slavimo i cenimo,kao neki Jugoniostalgicari...

Bez Kralja ne valja!!!
Inace prestolonaslednik je rodjen na srpskoj zemlji iako je skoro ceo zivot ziveo u V. Britaniji...

Razmisisljaj te o tome...
I molim one koji nece da diskutuju o ovoj temi da ne pisu samo Draza ili T...

Pozrav BRACO,SRBI,CETNICI...

Дон Корлеоне
03-14-2007, 23:47
Nemojte spamovati i smarati o ****nim novcima.

Totti
03-14-2007, 23:48
izgleda da se opce znanje i nepismenost i dalje rasirila i poslije tita kad kazes da je tito bio ustasa lol.

Svi znamo na sta je covek mislio...
Hteo je reci da Tito ima Hrvatske krvi..

Дон Корлеоне
03-14-2007, 23:50
Cetnici vs okupatori:lol: :lol: :lol:

http://img20.imageshack.us/img20/6393/46712tx6.jpg (http://imageshack.us)
http://img137.imageshack.us/img137/650/itofficerchetniksbv2.jpg (http://imageshack.us)
http://img137.imageshack.us/img137/5323/yugofriendlyenemiesnh2.jpg (http://imageshack.us)

Дон Корлеоне
03-14-2007, 23:56
Hteo je reci da Tito ima genocidske Hrvatske krvi..

Alo bre covece!!! Pa jel si ti normalan? Hoces dozivotni ban? Koga ti vredjas? Nije dokazano da su Hrvati genocidni narod i zato cuti.

frka24
03-14-2007, 23:58
Hteo je reci da Tito ima genocidske Hrvatske krvi..
vidim da te pamcenje sluzi u daljnju povijest pa onda smatram da te sluzi i u blizoj proslosti 90-ih godina pa razmisli malo o genocidu tko kako i kada.

Totti
03-15-2007, 00:04
Alo bre covece!!! Pa jel si ti normalan? Hoces dozivotni ban? Koga ti vredjas? Nije dokazano da su Hrvati genocidni narod i zato cuti.

Necu ban ali oni su proglaseni za genocidne....
Sta cu im ja....nikog ja ne vredjam....samo sam rekao sta sam procitao u delu "Hohstapler" , nista ja ne izmisljam to su CINJENICE

A zasto da dobijem ban???
Pa ako se ne razumete u politiku nemojte da pisete...
Prosli put sam bio banovan zato sto sam napisao da su hrvati ustase i KONFUCIJE mi dao bananu:scared: :scared: :scared: :scared: :scared: ,a sad vidim da se naveliko pise o ustasama:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Totti
03-15-2007, 00:08
vidim da te pamcenje sluzi u daljnju povijest pa onda smatram da te sluzi i u blizoj proslosti 90-ih godina pa razmisli malo o genocidu tko kako i kada.

Da li to ciljas na Srebrnu:****-8: :****-8: :****-8: : :****-8: :clap: :clap: :clap:

SRBIJA....BILA BI MALA I DA JE OD TOKIA DO MILVOKIA....

j*bes ti drzavu koja je kifla :chris: :thumbup: :thumbup:

_shone_
03-15-2007, 00:12
Daj Totti covece,sto ti je ovo trebalo da pises :thumbdown:

Totti
03-15-2007, 00:22
Evo izmenio sam post....ne pise vise genocidske samo da bih ostao na forumu...
Inace ostajem pri toj konstataciji...naravno!!!!

Gde smo stali???

Дон Корлеоне
03-15-2007, 00:26
Necu ban ali oni su proglaseni za genocidne....
Sta cu im ja....nikog ja ne vredjam....samo sam rekao sta sam procitao u delu "Hohstapler" , nista ja ne izmisljam to su CINJENICE

Izvini, ali ja nisam jos cuo za ovu informaciju. Da ih to Seselj slucajino nije proglasio za genocidene?

A zasto da dobijem ban???
Pa ako se ne razumete u politiku nemojte da pisete...

Pa ne treba da se razumem u politiku da bih imao predstavu o cetnicima.

Prosli put sam bio banovan zato sto sam napisao da su hrvati ustase i KONFUCIJE mi dao bananu:scared: :scared: :scared: :scared: :scared: ,a sad vidim da se naveliko pise o ustasama:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Vecu glupost nisi moga izvaliti. I posle se pitas zasto te je Admin banovao. Pa kako vamo nema opcija da ti mogu nacrtati neke stvari posto vidim da te slova malo jebu.

Sledeci put izvali tako nesto i postaces bananamen.

Дон Корлеоне
03-15-2007, 00:29
Evo izmenio sam post....ne pise vise genocidske samo da bih ostao na forumu...
Inace ostajem pri toj konstataciji...naravno!!!!

Gde smo stali???

Kasno si se setio. Jos ti samo malo fali pa ces na ladjenje. I nije ti fora da editujes post kada se vec "opeces"x) .

Gde smo stali???

Gde smo stali? Pa imas gore slike tvojih "patriota" i jedan lep tekstic.

frka24
03-15-2007, 00:33
Da li to ciljas na Srebrnu: :clap: :clap: :clap:

SRBIJA....BILA BI MALA I DA JE OD TOKIA DO MILVOKIA....

j*bes ti drzavu koja je kifla :chris: :thumbup: :thumbup:i evo sta da ti covjek kaze, pises tu dali mislim na srebrnu i postavljas ove znakove:clap: :clap: :clap: i sad se ti zapitaj tko je tu genocidan. tebi su ocito pricali neke stvari ljudi koji stuju one koji su sada po zatvorima ili u bjegstvu i umjesto da se zapitas zasto su po zatvorima ti jos ponavljas njihovu ideologiju. ja bi bio genocidan da sam napisao ovo JASENOVAC :clap: ali za mene to nista ne znaci, to je dio proslosti bilo pa proslo i ne ponovilo se a ti pljesces na srebrenicu. e jadna ti majka sto te rodi.

Дон Корлеоне
03-15-2007, 00:37
e jadna ti majka sto te rodi.
Molim, bez vredjanjax)

frka24
03-15-2007, 00:39
Molim, bez vredjanjax)
moje isprike ali nisam se mogao suzdrzati ovaj puta ;)

Дон Корлеоне
03-15-2007, 00:41
Picim na spavanje.
Bilo mi je zabavno, osim kao izuzmemo Tottijeve ispadex) nista strasno, svi smo malo umorni:clap:

hule
03-15-2007, 01:19
Тоти, покушај да се контролишеш, упозорен си.

rAMA
03-15-2007, 10:23
Мислим да је ово отишло предалеко и зато предлажем lock.
Заиста више не желим да читам исечке са четничких веб-страница и из комунистичких уджбеника. Не могу да верујем да нико не може да види испред свог носа. Због овога се налазимо у овим говнима у којим смо.

П.С. Само Слога Србина Спашава

Misko
03-15-2007, 12:08
Заиста више не желим да читам исечке са четничких веб-страница и из комунистичких уджбеника. Не могу да верујем да нико не може да види испред свог носа. Због овога се налазимо у овим говнима у којим смо.

Нека баш је занимљива дискусија.

Дон Корлеоне
03-15-2007, 15:04
Ponovo radi bioskop!!!:)

Nastavite dalje da pisete. Molim, bez smarajuceg spamovanja i vredjanja koje ci biti strogo kaznjeno.
Unapred hvala!!!

Дон Корлеоне
03-15-2007, 15:12

Ti si napisao super post pre neki dan i to je OK.To da li smo zavrsili u govnima ili ne, to je tvoje misljenje.
Ali, ako se tebi ne citaju ovi postovi onda nemoj ni da zalazis na ovaj topic(bez uvrede).

terry
03-15-2007, 21:31
EVO VAM VASI CETNICI!!!

Saradnja sa NDH

Na celoj teritoriji NDH na kojoj su živeli Srbi, došlo je do spontanog organizovanja ustanka protiv ustaškog terora. Komunisti su se priključili ustanicima i preuzeli rukovodstvo nad vođenjem i organizacijom ustanka. Oni su nametnuli svoje principe: beskompromisnu borbu protiv svih okupatora i pomagača, zabranu nacionalnog revanšizma i zabranu pljačke, te vojničku disciplinu. Bilo iz ideoloških razloga, bilo zbog neprihvatanja ovih principa, bilo pod uticajem Nedićevih i Mihailovićevih izaslanika ili propagande preko radio-Londona, među ustanicima je došlo do podele. Nacionalistički elementi organizovali su se i tokom prve polovine 1942. putem pučeva preuzeli od komunista rukovođenje ustaničkim odredima u centralnoj i istočnoj Bosni.

Ovi odredi s početka nisu bili u neposrednoj vezi sa Mihailovićem, ali su ga priznavali za komandanta. Tokom druge polovine Mihailović uspostavlja neposredniju kontrolu nad bosanskim četnicima preko svog "delegata Vrhovne komande za zapadnu Bosnu", kapetana Bore Mitranovića i žandarmerijskog majora Slavoljuba Vranješevića.

Ovi odredi sklopili su ugovore o saradnji sa vojnim vlastima NDH tokom aprila, maja i juna 1942. Prvi je sporazum sa NDH potpisao Uroš Drenović u ime svog odreda 27. aprila 1942. Zatim su slične sporazume potpisali Lazo Tešanović, Rade Radić, Savo Božić, Cvijetin Todić, Radivoje Kerović i drugi. Radi koordinacije, ove jedinice obrazovale su Glavni štab bosanskih četničkih odreda na čelu sa Radom Radićem kao zajedničku komandu. O sadržaju ovih ugovora govori sledeći zapisnik sačinjen povodom sklapanja jednog od njih:

Za razliku od Nemaca i NDH, saradnja četnika sa italijanskom okupacionom upravom odvijala se glatko, bila je vrlo uspešna, razvijena i praktično javna. Mihailovićev opunomoćenik vojvoda Ilija Trifunović - Birčanin stanovao je u okupiranom Splitu, sastajao se i javno družio sa italijanskim visokim oficirima. Kad je umro, 3.2.1943., italijanske vlasti priredile su mu svečanu sahranu.

Vojvoda Jevđević posećivao je komandu talijanske Druge armije u Sušaku i ugovarao zajedničke operacije. Za jednu od takvih operacija Italijani su decembra 1942. brodovima prevezli 3000 četnika Petra Baćovića iz Metkovića u Split, a zatim kamionima u Knin. U drugoj operaciji u februaru 1943, prevezli su crnogorske četnike pod komandom Baja Stanišića vozom iz Nikšića u Mostar.

Razgovor između general-majora fon Štetnera i ekselencije Ronkalje 14.5.1943.

Italijani su četnike snabdevali oružjem, municijom, ostalom vojnom opremom, davali im plate po osnovu prijavljenog broja ljudstva, i formirali zajedničke kaktičke sklopove za borbu. Ovi taktički sklopovi sastojali su se uglavnom od četničke pešadije i italijanske artiljerije.

S obzirom na nivo saradnje sa italijanskim fašističkim snagama, kontroverzno je četnike nazivati antifašističkim pokretom. Sledeći dokumenti iz operacije Švarc svedoče o brizi i zalaganju za četnike koje su italijanski komandanti ispoljavali pred svojim nemačkim kolegama:

Nakon kapitulacije Italije 8. septembra 1943. sve četničke snage iz italijanske okupacione zone ubrzo su uspostavile punu saradnju sa novouspostavljenim nemačkim okupacionim vlastima. Ova saradnja uključivala je učestvovanje u zajedničkim operacijama (na primer operacija Citen (Ziethen), operacija Bora), vršenje zaštitne istražarske službe za okupatora i učestvovanje u diverzantskoj i obaveštajnoj delatnosti. Nemci su četnike snabdevali oružjem i opremom i dozvoljavali im da prema potrebi koriste njihove garnizone za smeštaj i motorizaciju za transport.

Jel si ovo naso na nekom komunistickom sajtu?!!

terry
03-15-2007, 21:38
Gde smo stali? Pa imas gore slike tvojih "patriota" i jedan lep tekstic.Pa ne treba da se razumem u politiku da bih imao predstavu o cetnicima.

Don Corleone pre nego sto napises opet ovako nesto procitaj sve postove od pocetka pa onda pisi ovakve postove!!!
Ocigledno da ne znas nista o Cetnicima a kamoli o Ravnogorcima(za to treba istorija a ne politika jer se istorija ne moze promeniti)!!Bez uvrede samo sam ti dao predlog!!!

Alexxxa
03-15-2007, 22:04
EVO VAM VASI CETNICI!!!

Saradnja sa NDH

Na celoj teritoriji NDH na kojoj su Ă…Âľiveli Srbi, došlo je do spontanog organizovanja ustanka protiv ustaškog terora. Komunisti su se priključili ustanicima i preuzeli rukovodstvo nad vođenjem i organizacijom ustanka. Oni su nametnuli svoje principe: beskompromisnu borbu protiv svih okupatora i pomagača, zabranu nacionalnog revanšizma i zabranu pljačke, te vojničku disciplinu. Bilo iz ideoloških razloga, bilo zbog neprihvatanja ovih principa, bilo pod uticajem Nedićevih i Mihailovićevih izaslanika ili propagande preko radio-Londona, među ustanicima je došlo do podele. Nacionalistički elementi organizovali su se i tokom prve polovine 1942. putem pučeva preuzeli od komunista rukovođenje ustaničkim odredima u centralnoj i istočnoj Bosni.

Ovi odredi s početka nisu bili u neposrednoj vezi sa Mihailovićem, ali su ga priznavali za komandanta. Tokom druge polovine Mihailović uspostavlja neposredniju kontrolu nad bosanskim četnicima preko svog "delegata Vrhovne komande za zapadnu Bosnu", kapetana Bore Mitranovića i Ă…Âľandarmerijskog majora Slavoljuba Vranješevića.

Ovi odredi sklopili su ugovore o saradnji sa vojnim vlastima NDH tokom aprila, maja i juna 1942. Prvi je sporazum sa NDH potpisao Uroš Drenović u ime svog odreda 27. aprila 1942. Zatim su slične sporazume potpisali Lazo Tešanović, Rade Radić, Savo BoĂ…Âľić, Cvijetin Todić, Radivoje Kerović i drugi. Radi koordinacije, ove jedinice obrazovale su Glavni štab bosanskih četničkih odreda na čelu sa Radom Radićem kao zajedničku komandu. O sadrĂ…Âľaju ovih ugovora govori sledeći zapisnik sačinjen povodom sklapanja jednog od njih:

Za razliku od Nemaca i NDH, saradnja četnika sa italijanskom okupacionom upravom odvijala se glatko, bila je vrlo uspešna, razvijena i praktično javna. Mihailovićev opunomoćenik vojvoda Ilija Trifunović - Birčanin stanovao je u okupiranom Splitu, sastajao se i javno druĂ…Âľio sa italijanskim visokim oficirima. Kad je umro, 3.2.1943., italijanske vlasti priredile su mu svečanu sahranu.

Razgovor između general-majora fon Ă…Â*tetnera i ekselencije Ronkalje 14.5.1943.

Italijani su četnike snabdevali oruĂ…Âľjem, municijom, ostalom vojnom opremom, davali im plate po osnovu prijavljenog broja ljudstva, i formirali zajedničke kaktičke sklopove za borbu. Ovi taktički sklopovi sastojali su se uglavnom od četničke pešadije i italijanske artiljerije.

S obzirom na nivo saradnje sa italijanskim fašističkim snagama, kontroverzno je četnike nazivati antifašističkim pokretom. Sledeći dokumenti iz operacije Ă…Â*varc svedoče o brizi i zalaganju za četnike koje su italijanski komandanti ispoljavali pred svojim nemačkim kolegama:

Nakon kapitulacije Italije 8. septembra 1943. sve četničke snage iz italijanske okupacione zone ubrzo su uspostavile punu saradnju sa novouspostavljenim nemačkim okupacionim vlastima. Ova saradnja uključivala je učestvovanje u zajedničkim operacijama (na primer operacija Citen (Ziethen), operacija Bora), vršenje zaštitne istraĂ…Âľarske sluĂ…Âľbe za okupatora i učestvovanje u diverzantskoj i obaveštajnoj delatnosti. Nemci su četnike snabdevali oruĂ…Âľjem i opremom i dozvoljavali im da prema potrebi koriste njihove garnizone za smeštaj i motorizaciju za transport.

Da, ali su to bili partizanski cetnici...
I neki koji su izdali zemlju, drazu i kralja...

zlaxy
03-15-2007, 22:54
druze tito druze tito tebe SRBI lazu
oni vole oni vole DJENERALA DRAZU

Дон Корлеоне
03-16-2007, 14:23

Spam. Zuti karton.

Дон Корлеоне
03-16-2007, 14:28
Don Corleone pre nego sto napises opet ovako nesto procitaj sve postove od pocetka pa onda pisi ovakve postove!!!
Ocigledno da ne znas nista o Cetnicima a kamoli o Ravnogorcima(za to treba istorija a ne politika jer se istorija ne moze promeniti)!!Bez uvrede samo sam ti dao predlog!!!
A ti vidim citas moje postove "pazljivo". Pa sta sam ja napisao?Procitaj ponovo.

Kao prvo, sve sam procitao.
Kao drugo, ona vasa dva cuvena teksta na ovom forumu su ciste bljuvotine. I jos za te tekstove trazite novce!:)

Дон Корлеоне
03-16-2007, 14:33
Da, ali su to bili partizanski cetnici...
I neki koji su izdali zemlju, drazu i kralja...
"partizanski cetnici"???:scared:
Hm...ja mozda nemam pojma istoriju pa zato nisam cuo za ovaj pojam.
Jedan od komandanata koji je kao izdao zemlju, taj isti se pojavljuje u jednoj veoma poznatoj cetnickoj pesmi. Nemoj sada pitati ko je to. Raspitaj se malo.x)
Cetnicki pokret iz Prvog svetskog rata se ne nemoze uporediti sa pokretom iz Drugog svetskog rata.

Alexxxa
03-16-2007, 15:27
Vidi se da su ti komunisti i njihove price i filmovi isprali mozak...Ali sta ja tu mogu...
Ponovicu ponovo: "Istoriju pise pobednik" tako da se na istoriju ne oslanjaj puno. Vezano za cetnike i partizane sam procitao oko 200 knjiga, i u komunistickim knjigama (pisanim posle rata) i komunistickim knjigama (pisanim za vreme rata) se skoro nista ne slaze. Cas ovako, cas onako. Cas su se cetnici tukli sa okupatorom i saradjivali sa ustasama, cas su se tukli sa ustasama i saradjivali sa okupatorom (u isto vreme). A u knjigama koje su pisali preziveli generali, pukovnici i podpukovnici se sve poklapa...
Jedan primer da su komunisti bili lazovi...

A dalje sto se tice za vreme komunizma nama je bilo lepo...
A sada sto ostali pricaju da nas je demokratija unistila nemaju pojma...
Komunisticki moto je bio "Radi koliko mozes, uzmi koliko ti treba". Zbog toga danas Srbija na zalost propada, jer narod ne moze da se navikne na rad. U Socijalitickoj Federativnoj Republici Jugoslaviji je bilo mnogo vise neradnika nego radnika.

A komuniste mrzim najvise zbog spaljivanja crkava sirom vojvodine i manastira u okolini Valjeva i Uzica...A umesto crkava u vojodini i sirom Jugoslavije su podizane katedrale...
Inace cilj Josipa Broza Tita jeste bio da prestonicu prenese u Zagreb, ali nije smeo, jer bi ga onda sav srpski narod zamrzeo...

A raspitajte se zasto je Josip Broz Tito gradio atomska sklonista i vojne baze sirom Srbije za koje su znali samo on i njegovi hrvatski ljudi...

Da ne duzim vise pricu. Kada bi imao zivaca, mogao bi sve da ubedim da je Josip Broz ipak bio prevarant i covek koji je zelelo samo zlo za srpski narod.

I postavljam jedno pitanje: Ako je tito bio bog ako vi kazete, zasto se onda plasio Kralja, zasto se plasio pravoslavlja i zasto se plasio srpske proslosti?
Zasto je zabranio kralju da dodje u svoju zemlju? Zasto je palio pravoslavne crkve sirom srbije i ubijao vernike i rekao licno "Ko posecuje crkvu redevno, ne moze biti clan nase partije i ne moze da bude ni nakakvom visokom polozaju? Zasto zasto nije nikada u govorima pominjao Nemanjicku Srbiju i Karadjordja i Milosa Obrenovica, ni Kneza Lazara ni Milosa Obilica?

Jedan odgovor na sve:

Bio je kukavica i hteo je da unisti sve sto je SRPSKO. Hteo je da istrebi SRPSKI narod kao sto je HITLER hteo jevreje i da Srbi kao nacionalnost jednog dana nestanu.......
Zbog postojanja komunizma u zemlji i danas to ce se verovatno i desiti!!!

Дон Корлеоне
03-16-2007, 17:42
Gomila gluposti. Odgovoricu na ovo veceras, najkasnije sutra ujutro.
Puno pitas a ja nemam pojma.:scared: Necu da se raspitujem pa mi ti onda odgovori. :-)

frka24
03-16-2007, 17:53
Vidi se da su ti komunisti i njihove price i filmovi isprali mozak...Ali sta ja tu mogu...
Ponovicu ponovo: "Istoriju pise pobednik" tako da se na istoriju ne oslanjaj puno. Vezano za cetnike i partizane sam procitao oko 200 knjiga, i u komunistickim knjigama (pisanim posle rata) i komunistickim knjigama (pisanim za vreme rata) se skoro nista ne slaze. Cas ovako, cas onako. Cas su se cetnici tukli sa okupatorom i saradjivali sa ustasama, cas su se tukli sa ustasama i saradjivali sa okupatorom (u isto vreme). A u knjigama koje su pisali preziveli generali, pukovnici i podpukovnici se sve poklapa...

Komunisticki moto je bio "Radi koliko mozes, uzmi koliko ti treba". Zbog toga danas Srbija na zalost propada, jer narod ne moze da se navikne na rad. U Socijalitickoj Federativnoj Republici Jugoslaviji je bilo mnogo vise neradnika nego radnika.

A komuniste mrzim najvise zbog spaljivanja crkava sirom vojvodine i manastira u okolini Valjeva i Uzica...A umesto crkava u vojodini i sirom Jugoslavije su podizane katedrale...
Inace cilj Josipa Broza Tita jeste bio da prestonicu prenese u Zagreb, ali nije smeo, jer bi ga onda sav srpski narod zamrzeo...

A raspitajte se zasto je Josip Broz Tito gradio atomska sklonista i vojne baze sirom Srbije za koje su znali samo on i njegovi hrvatski ljudi...

Da ne duzim vise pricu. Kada bi imao zivaca, mogao bi sve da ubedim da je Josip Broz ipak bio prevarant i covek koji je zelelo samo zlo za srpski narod.

I postavljam jedno pitanje: Ako je tito bio bog ako vi kazete, zasto se onda plasio Kralja, zasto se plasio pravoslavlja i zasto se plasio srpske proslosti?
Zasto je zabranio kralju da dodje u svoju zemlju? Zasto je palio pravoslavne crkve sirom srbije i ubijao vernike i rekao licno "Ko posecuje crkvu redevno, ne moze biti clan nase partije i ne moze da bude ni nakakvom visokom polozaju? Zasto zasto nije nikada u govorima pominjao Nemanjicku Srbiju i Karadjordja i Milosa Obrenovica, ni Kneza Lazara ni Milosa Obilica?

Jedan odgovor na sve:

Bio je kukavica i hteo je da unisti sve sto je SRPSKO. Hteo je da istrebi SRPSKI narod kao sto je HITLER hteo jevreje i da Srbi kao nacionalnost jednog dana nestanu.......
koje ti gluposti pises pa opce poznata stvar je da je za vrijeme tita hrvatski narod bio na dnu, da su sva visoka i vodec mjesta dobijali srbi, da nisi mogao napredovati ako si hrvat i ako nisi u partiji. a to da ti je bilo bolje u ono vrijeme niti ne sumnjam ali zato nama hrvatima nije bilo bolje a onakva jugoslavija je mogla biti samo trenutno jer i sam kazes kolik je bilo neradnika i koliko se kralo i uzimalo a to ne moze ici na dobro i na kraju bi svi zavrsili na istome kao sto je sada ako ne i na gorem. i da hrvat koji je bio na nekom vodecem mjestu a toga je bilo jako malo morao je biti podoban komunizmu i srpstvu i bio je na tom mjestu samo zato sto on nije nista odlucivao vec se s njim mlatilo kako se htjelo. moj stari je zivi primjer svega toga sto se dogadjalo u jugi protiv hrvata i nikad nije bio u partiji i nije mogao napredovati jer nije bio podoban. a eto dosao je i ovaj rat i maknuli smo se od juge i mogu samo reci da mi je puno bolje nego prije. sta je samo bivsa milicija radila, kakve su stvari smjeli radit. pa jel vam teba to da se bojite svoje sjene. danas svako ima pravo na svoje misljenje a prije zavrsis u zatvoru jer si politicki nepodoban i jer si dok si kopao krumpir i udario se po malom prstu opsovao tita a to netko cuo i eto ti mlicije jer ti si politicki protivnik spijun ove zemlje i politike i bla bla takve gluposti. mozda se to vama nije dogadjalo jer ste srbi ali hrvatima je. i znaci kada kazes da ti je bilo bolje govori iskljucivo u svoje ime.

frka24
03-16-2007, 18:12
kazes palio pravoslavne crkve, pa covjece ni katolici nisu smjeli nista, vjeronauka nije bilo u skolama, djeca su morala ici na vjeronauk tako da nitko nezna, odrzavalo se po kojekakvim kucama. u crkvu ni pomislit jer ako te netko vidi eto ti *****a. tako da sto se tice velike HRVATINE druga tita nije bilo ni H a kamoli ova ostala slova. tito je sve podilazio srbima 99% generala najblizih suradnika druga tita su bili srbi koje je on uposlio a onaj 1 posto su bosanci i hrvati koji su bili prodane duse jer su vidjeli da se moraju pridruzit ako nesto zele postici. ja sam inace iz novske i na tom podrucju je onda bilo oko 25 posto srba i sad gledaj ove cinjenice, sva rukovodeca mjesta sef policije, direktori svih skola, opcina, rukovodioci svih radnih jedinica unutar firmi su bili srbi, dijelila se zemljista i evo dan danas stoje te kuce koje su sve srpske, opet 1 posto hrvata podobnih je dobio zemlju, ako si bio hrvat nisi mogao dobiti dozvolu za pistolj a svi srbi su dobijali dozvole jer su bili od povjerenja jer su srbi. jako puno srba dobili su radna mjesta za koja uopce nemaju skolu ali to onda nije bilo bitno samo budi srbin i sve ok. 99 posto lovaca su bili srbi jer hrvati nisu dobijali dozvole za oruzje a ako su i dobili neki dobili bi za malo kalibar dok su svi srbi dobijali pistolje TT. ovo sve sto ti pricam je istina. i sada ti pogledaj 25 % srba a bili su na svim vodecim mjestima i zato nemoj mi pricati o nekoj hrvatini titi jer nisi u pravu. bilo je pravih ljudi srba koji su sve to zasluzili ali 99% malo je to smijesno.

frka24
03-16-2007, 18:30
a evo ti i jos jedna informacija za koju si vjerovatno uskracen. na kraju rata znaci 45 godine digla se hajka na ustase i cijeli svijet je znao samo za ustase i sta su oni radili a za cetnike slabo a zasto jer su se cetnici na kraju rata presvukli u partizane i docekali oslobodjenje i tako da vise nije ni bilo cetnika, a to sto su cetnici radili po zadarskom zaledju, po Lici, hercegovini to nije nista manje nego sto su ustase radile, ubijali su cijela sela svi koji su bili hrvati docekao ih je cetnicki noz i tu je pobijeno tisuce i tisuce ljudi da bi na kraju svi nestali negdje medju partizanima i postali partizani, oslobodilacka vojska. a vjerujem da to znas samo nije ti u interesu spominjati. to je povijest i to su cinjenice. da me nebi krivo skuzio ja ne branim ustase ali kad znam sto su cetnici radili nije mi ni zao sto su to ustase radile. sve ti to dodje na isto na kraju. u tvom slucaju ti slijepo branis cetnike i za njih si a kada je netko takav onda mi je ustastvo sve milije.

frka24
03-16-2007, 18:42
velika hrvatina tito je sahranjen u srbiji u beogradu a ne u hrvatskoj a to bi ti trebao biti nekakav dokaz, hrvati su ga se odrekli jer nije bio jednak prema nama i srbima. to sto govoris da je tito bio izdajica si u pravu samo to ne bi ti smio govoriti vec hrvati jer je izdao hrvate i hrvatski narod i molim te prestani baljezgat gluposti jer ovo sto pises nema ni u najvecim bajkama. tito je bio podlozan srbima i svi koji su ga okruzivali bili su srbi. neznam koliko godina imas ali izgleda ne dovoljno a sve te knjige sto si kao procitao u sto cisto sumnjam jer nebi pisao ovakve gluposti mozes okacit macku o rep. ja nemam nista protiv tita i cisto me zaboli ali znam kako je bilo. a jedan nas susjed srbin i nekada visoko pozicioniran covijek sada zivi u srbiji a prije je zivio blizu mene i sam je govorio poslije rata kakav je sistem vladao u bivsoj jugi i kako su srbi uvijek bili povlasteni i kad ti to kaze covijek koji je i sam bio u tom sustavu ne trebas vise ni slusat ni citat nista drugo.

Дон Корлеоне
03-16-2007, 19:32
Mozes da ne smaras i da ne pricas gluposti.

Pazi sad ovo:

Ponovicu ponovo: "Istoriju pise pobednik" tako da se na istoriju ne oslanjaj puno.
a sada ovo:

Aj se odluci vise.

Vezano za cetnike i partizane sam procitao oko 200 knjiga, i u komunistickim knjigama (pisanim posle rata) i komunistickim knjigama (pisanim za vreme rata) se skoro nista ne slaze. Cas ovako, cas onako. Cas su se cetnici tukli sa okupatorom i saradjivali sa ustasama, cas su se tukli sa ustasama i saradjivali sa okupatorom (u isto vreme).
Pa zar nisu? Ja stvarno nemam pojma na cijoj su oni strani bili.

A u knjigama koje su pisali preziveli generali, pukovnici i podpukovnici se sve poklapa...
Bez komentara, ali bez komantara. Sta cu sada? Nestalo mi je argumenata.

Ja za taj moto jos nisam cuo. Da ga Seselj mozda nije prvi cuo?
A to sto kazes za neradnike :lol: Opet si izvalio glupost. Pa jel si nekada cuo za radne akcije? Jesi li nekada cuo koliko se brzo Jugoslavija obnavljala? Jesi li nekad cuo koliki je bio privredni rast? Ocigledno nisi. I po tvome sada ispada da su to sve postigli neradnici. Ako je to tako, kakvi su onda radnici?

Na ovo ne vredi trositi reci. A mozda mi je opet nestalo argumenata?:)

Neda mi se.:) Ajde, ucimi mi uslugu pa odgovri na to tvoje pitanje. I koji to hrvatski ljudi, kada se zna da je vojni vrh tadasnje JNA cinio pretezno srpski kadar. To je bio slucaj i u ostalim delovima.

:sleep1:

Zasto je zabranio kralju da dodje u svoju zemlju?
Pa zasto bi dopustio povratak coveku koji je odma zbrisao za Afriku cim je zagustilo?
Zasto bi dopustio povratak nekome ko vise nebi bio covek od autoriteta u drzavi, nekome ko je izgubio kredibilitet kod naroda bas zbog cetnika? Lagano je biti kralj u Ujedinjenom kraljevstvu.
Zasto?
A mozda zato sto je znao da ce Beograd, nas glavni grad biti bombardovan tog dana u toliko sati i nije nista preduzeo? Mozda i zbog toga?

Zasto je palio pravoslavne crkve sirom srbije i ubijao vernike i rekao licno "Ko posecuje crkvu redevno, ne moze biti clan nase partije i ne moze da bude ni nakakvom visokom polozaju? Zasto zasto nije nikada u govorima pominjao Nemanjicku Srbiju i Karadjordja i Milosa Obrenovica, ni Kneza Lazara ni Milosa Obilica? Ajde mi navedi i jednu komunisticku drzavu tog vremena koja je bila popustljiva prema crkvi. Znalo se tada da je za njih Komunizam ispred vere, da je Lenjin ispred Boga.

Jedan odgovor na sve:

:sleep1: :sleep1: :sleep1:

Дон Корлеоне
03-16-2007, 19:37
frka24, svaka ti cast!!!:)
I ja sam iz Hrvatske dosao i znam kako je to bilo, odprilike(cale mi je pricaox) )
E da, ja sam SRBIN iz Hrvatske. Kazem ovo da nebi donosili neke smesne zakljucke.

frka24
03-16-2007, 19:41
frka24, svaka ti cast!!!:)
I ja sam iz Hrvatske dosao i znam kako je to bilo, odprilike(cale mi je pricaox) )
E da, ja sam SRBIN iz Hrvatske. Kazem ovo da nebi donosili neke smesne zakljucke.
ma morao sam napisat jer vidim da je ovaj alexxxa malo previse zaglibio i pise nebiloze i gluposti koje nemaju veze sa povijesti i cinjenicama. i ja cak mislim da je on jedini koji tako misli. nisam jos cuo da netko pise o ovome kao on totalno je sve izokrenuo. srbi trebaju biti zahvalni drugu titi a ne pljuvati po njemu kao sto ovaj cini.

terry
03-16-2007, 19:51
A ti vidim citas moje postove "pazljivo". Pa sta sam ja napisao?Procitaj ponovo.

Kao prvo, sve sam procitao.
Kao drugo, ona vasa dva cuvena teksta na ovom forumu su ciste bljuvotine. I jos za te tekstove trazite novce!:)

,,Ciste bljuvotine,,:lol: :lol:
Pa ono tvoje da je Draza saradjivao sa ustasama i okupatorom su bljuvotine jer ne znas pravu istinu!!Sa okupatorom su ,,saradjivali,, jer je tako tvoj drug tito pricao u narodu jer se plasio Draze i Kralja!!
Al necu da se vise prepucavamo!!!Imas onaj sajt gde je audio snimak(sto sam ostavio na pocetku teme)tu ti je istina!!!

terry
03-16-2007, 20:01
a evo ti i jos jedna informacija za koju si vjerovatno uskracen. na kraju rata znaci 45 godine digla se hajka na ustase i cijeli svijet je znao samo za ustase i sta su oni radili a za cetnike slabo a zasto jer su se cetnici na kraju rata presvukli u partizane i docekali oslobodjenje i tako da vise nije ni bilo cetnika, a to sto su cetnici radili po zadarskom zaledju, po Lici, hercegovini to nije nista manje nego sto su ustase radile, ubijali su cijela sela svi koji su bili hrvati docekao ih je cetnicki noz i tu je pobijeno tisuce i tisuce ljudi da bi na kraju svi nestali negdje medju partizanima i postali partizani, oslobodilacka vojska. a vjerujem da to znas samo nije ti u interesu spominjati. to je povijest i to su cinjenice. da me nebi krivo skuzio ja ne branim ustase ali kad znam sto su cetnici radili nije mi ni zao sto su to ustase radile. sve ti to dodje na isto na kraju. u tvom slucaju ti slijepo branis cetnike i za njih si a kada je netko takav onda mi je ustastvo sve milije.

I ustase su ubijale hiljade i hiljade nevinih ljudi(jasenovac),I partizani su ubijali i cetnici!!!
Al da su se cetnici presvukli u pratizane i docekali oslobodjenje to je cista glupost!!!
Pogledaj koliko Srba i Hrvata ima u Australiji i Americi to su ti sve potomci Ravnogoraca i ustasa(Ravnogorci su bezali od tita pred kraj rata jer su znali sta ih ceka kao i ustase)!!!
I jos ovo!!Zar stvarno ocekujes da neki Srbin pre bude za ustase ili za cetnike(kao sto je tebi milije ,,ustastvo,, meni je miliji Draza i Ravnogorci)!!!!

zlaxy
03-16-2007, 20:09
hotju objasnjenje za zuti karton!!!!

hule
03-16-2007, 20:31
1. Не пиши толиким словима.
2. За чији жути картон питаш?

zlaxy
03-16-2007, 20:33
pa za moj

hule
03-16-2007, 20:34
Где ти видиш жути картон???

zlaxy
03-16-2007, 20:35

Spam. Zuti karton.

ne vidim nigde,ali...

hule
03-16-2007, 20:37
Није ти дао, али припази на такве постове.

zlaxy
03-16-2007, 20:39
ok,koga sam uvredio sa postom?

hule
03-16-2007, 20:43
Написао си глупост.

terry
03-16-2007, 20:50
Написао си глупост.

:lol: :lol: :lol: :lol: Nije glupost to ti je nasa narodna!!

zlaxy
03-16-2007, 20:51
nije upucen
decko navija za partizan

hule
03-16-2007, 20:59
nije upucen
decko navija za partizan

Имаш неких проблема?
Шта си тиме хтео да кажеш?
Корлеоне је био у праву, све си ближе...

zlaxy
03-16-2007, 21:01
e za malo da se uplasim

hteo sam da kazem da su to pevale delije na maximiru
pa i da ne znas

iskuliraj malo

terry
03-16-2007, 21:01
Ljudi smirite strasti!!!Nema potrebe da se svadjate oko Zvezde i Partizana ovo je tema o Cica Drazi i Titu!!

terry
03-16-2007, 21:02
e za malo da se uplasim

hteo sam da kazem da su to pevale delije na maximiru
pa i da ne znas

iskuliraj malo

U pravu si da su ovo Delije pevale na maximiru!!!Al ajd smirite se!!

zlaxy
03-16-2007, 21:02
ne svadjam se
objasnjavam shta sam hteo da kazem

terry
03-16-2007, 21:06
ne svadjam se
objasnjavam shta sam hteo da kazem

Ma ok nego malo si ga isprovocirao sa onim da navija za partizan!!
Ajd da ne idemo u off topic!!!

hule
03-16-2007, 21:07
e za malo da se uplasim
:p Ко те плаши...?

ОК да не дужимо више...

frka24
03-16-2007, 22:15
I ustase su ubijale hiljade i hiljade nevinih ljudi(jasenovac),I partizani su ubijali i cetnici!!!
Al da su se cetnici presvukli u pratizane i docekali oslobodjenje to je cista glupost!!!
Pogledaj koliko Srba i Hrvata ima u Australiji i Americi to su ti sve potomci Ravnogoraca i ustasa(Ravnogorci su bezali od tita pred kraj rata jer su znali sta ih ceka kao i ustase)!!!
I jos ovo!!Zar stvarno ocekujes da neki Srbin pre bude za ustase ili za cetnike(kao sto je tebi milije ,,ustastvo,, meni je miliji Draza i Ravnogorci)!!!!
ne krivo si me skuzio nije meni milije ustastvo vec mi je milije kad cujem nekoga tko tako prica za zlocince a to da su se presvlacili je ziva istina pa koliko god ti u to ne vjerovao.

terry
03-16-2007, 22:21
ne krivo si me skuzio nije meni milije ustastvo vec mi je milije kad cujem nekoga tko tako prica za zlocince a to da su se presvlacili je ziva istina pa koliko god ti u to ne vjerovao.

Definitivno ti gresis!!!Nije da ne verujem nego znam da nije istina(pred kraj rata se nisu kako ti kazes preslacili sigurno mozda neki ranije ali vecinu su stradali dok su bezali od komunista)!!

frka24
03-16-2007, 22:31
a za jasenovac jako dobro znam jer zivim nekoliko kilometara od jasenovca i svaki dan sam tamo jer mi je firma tamo. i tu si u pravu sto se tice ubijanja nevinih ljudi ali ja se ne dicim s time i ne dizem ustase u nebesa sto ovdje radi dosta ljudi sa cetnicim i to su im idoli a da ne govorim koliko su nevinih ljudi oni poubijali i napisao sam i gdje a isto da ne spominjem zadnji rat i masovne grobnice koje su napravili ljudi koji slijede ideologiju velikosrpstva i cetnistva sto je po meni smijesno pa niste sami na svijetu, ne zelite kriminalnu drzavu. sve dok je takvih laprdana koji uzdizu cetnistvo i ustastvo nema nam naprijed a to da se izmedju hrvata i srba to stalno spominje to je samo radi provociranja a 90 posto njih koji provociraju ni neznaju tko su bili cetnici i ustase samo su culi da to zivcira jedne kako i druge pa laprdaju bez veze. znaci ideologija cetnistva i ustasta mene uopce ne imponira to su sve bili zlocinci ali to postoji izmedju nas zbog provociranja. i nemoj mi tako nevino govorit kako su ustase ubijali nevine ljude jer ni cetnici ne zaostaju za njima. to je istina i cinjenica. a svatko tko tvrdi drugacije ocito ima problema sa stanjem svjesti i realnom situacijom. o tome nema rasprave to je proslost i realnost i zato nam trebaju ljudi drugacijeg razmisljanja kako bi sve islo na bolje a ne zakleti radikali koji ne vide dalje od nosa.

frka24
03-16-2007, 22:34
Definitivno ti gresis!!!Nije da ne verujem nego znam da nije istina(pred kraj rata se nisu kako ti kazes preslacili sigurno mozda neki ranije ali vecinu su stradali dok su bezali od komunista)!!

dobro necemo se prepirat jer to bi moglo ici u nedogled. ti si uvjeren u jedno ja u drugo i svako ima pravo na svoje misljenje jel ovo je ipak demokracija dok u komunizmu vjerujes u ono sto ti kazu inace si u zatvoru ako se izjasnis drugacije. a toliko koliko ti znas istinu ja toliko isto znam istinu stoga zakljucujem raspravu oko ovoga s tobom.

terry
03-16-2007, 22:40
dobro necemo se prepirat jer to bi moglo ici u nedogled. ti si uvjeren u jedno ja u drugo i svako ima pravo na svoje misljenje jel ovo je ipak demokracija dok u komunizmu vjerujes u ono sto ti kazu inace si u zatvoru ako se izjasnis drugacije. a toliko koliko ti znas istinu ja toliko isto znam istinu stoga zakljucujem raspravu oko ovoga s tobom.

Ovo si lepo rekao!!!Pogotovo za komunizam!!Nema vise prepirke!!!

Alexxxa
03-16-2007, 22:41
Mozda sam pogresio u vezi Hrvata, ali kako je Tito drugacije mogao da pridobije Srbe?
Nisu svi Hrvati ustase, i u Hrvatskoj ima dosta dobrih ljudi, ali zato ima i budala kao i u Srbiji...

A inace nemogu vise da trosim reci na one kojima je komunizam isprao mozak...

Inace ja postuijem crkvu i Boga, vise nego ikoga na svetu.
A komunizam bs zbog toga mrzim, i necu vise da citam ove postove, samo se nerviram.

P.S. Frka 24 delimicno si upravu za ovo...
Don Corleone, prvo vidi da li je tacno to sto pises pa onda pisi...

Nedzad
03-17-2007, 02:18
Predlazem Konfuciju da stavi katanac na ovu temu,ovo nema nikakve veze sa sportom,sa fudbalom,a kamoli sa PES,a mislim da je na ovom forumu zabranjeno pricati o politici,veroispovesti i sl.

hule
03-17-2007, 02:24
Ово је подфорум chill, и нема везе са песом, могу се коментарисати такве ствари.

frka24
03-17-2007, 08:43
zasto bi se zatvaralo pa razgovaramo, a i ovo je kao sto ti je i receno chill za sve teme otvoreno.

terry
03-17-2007, 12:12
Predlazem Konfuciju da stavi katanac na ovu temu,ovo nema nikakve veze sa sportom,sa fudbalom,a kamoli sa PES,a mislim da je na ovom forumu zabranjeno pricati o politici,veroispovesti i sl.

E pa predlog ti je los!!!Ovo i nije tema o Pes 6,ni o sportu a ni o fudbalu!!!kao sto ti je receno ovo je chill i off topic!!!Pise tamo pogledaj malo bolje!!!

rAMA
03-17-2007, 13:52
a isto da ne spominjem zadnji rat i masovne grobnice koje su napravili ljudi koji slijede ideologiju velikosrpstva i cetnistva sto je po meni smijesno pa niste sami na svijetu, ne zelite kriminalnu drzavu..

:scared:

Nedzad
03-17-2007, 16:45
Izvin'te nesam znao

Дон Корлеоне
03-17-2007, 20:49
Frka i Rama neka malo iskuliraju sa desavanjima o ratu koji se zbio pocetkom 90-ih.
Tema se zove:"Tito ili Draza". Mozete po potrebi kao sto smo do sada radili i da pisete o komunistima i o cetnicima. Ustase nisu za ovu temu.

Дон Корлеоне
03-17-2007, 21:00
I jos nesto cu zameriti Drazinim cetnicima. Dok je nas narod ginuo oni su vise-manje odlucili da se susdrze od napada na okupatora. Dok je nas narod bio masakriran po logorima cetnici su cekali iskrcavanje saveznika.
Partizani, s druge strane su odma krenuli operacijama oslobodjenja okupirane teritorije.

Alexxxa
03-17-2007, 22:14
I jos nesto cu zameriti Drazinim cetnicima. Dok je nas narod ginuo oni su vise-manje odlucili da se susdrze od napada na okupatora. Dok je nas narod bio masakriran po logorima cetnici su cekali iskrcavanje saveznika.
Partizani, s druge strane su odma krenuli operacijama oslobodjenja okupirane teritorije.

Mnogo puta si gledao film "Uzicka Republika"...

A ovo sto kazes nije ni do pola tacno...

P.S. Pogledaj malo na sajtu: http://www.rcp-brcko.net/ biografije pa onda zakljucuj stvari...

Дон Корлеоне
03-18-2007, 03:00
Mnogo puta si gledao film "Uzicka Republika"...

A ovo sto kazes nije ni do pola tacno...

P.S. Pogledaj malo na sajtu: http://www.rcp-brcko.net/ biografije pa onda zakljucuj stvari...

Nikada cuo za film.
A to za taj tvoj sajt, mislim :lol: :lol: :lol: Sajt ti je bas verodostajan!

Alexxxa
03-18-2007, 11:56
P.S. Nije moj sajt. A ako neces taj, eve ti ovaj http://www.ravnogorskipokret.org/

Inace taj ko ti je to rekao samo tako te je slagao...

hule
03-18-2007, 12:39
Ово расправа не води ничему!
Lock, Корлеоне не откључавај топик.