PDA

View Full Version : Gameplay - nove kontrole

nikos
02-21-2007, 15:26
Pozdrav.

Da krenem : Pomocni sudija treba da je zalizan (na desno ) da u usima nosi fancy bubicu, kao i glavni , da trener povremeno cacka mobilni, navijaci da Etou nude "bananu" . Dogodine u Msl patchu da se u finalu kadrira Boris Tadic, Ceca i ostali "faktori" da se igraci posle tekme tusiraju i lupkaju peskirima da ............

MA dokle vise ...

Admin. ima bih predlozio da otvore posebni deo foruma, nesto kao Pes-Kids i tu bi decica mogla lepo da zabave na njima svojstven nacin .
Glavna podtema "Pes7- mastaliste" evo urednik cu biti ja "Branko kockica"

A sad da predjem na stvar:
Kao svi dugogodisnji lubitelji Pes-a znaju Gameplay je najbitniji i on napreduje relativno "sporo" (Fifa je puna ovih fancy gluposti, al to nije fudbal), ali napreduje i iz godine u godinu je sve bolji.
Sta je ono sto mi konstantno smeta i sto bih voleo da vidim u novom Pesu.

Promena igraca u odbrani je po meni uradjena nedovoljno dobro u pojedinim situacijama, evo primera:

Kao sto se iz prve slike vidi (mozda je mogao biti malo bolji primer ali shvaticete poentu) protivnisvki igrac se probija po krilu i uspeva da centrita Svom CF. Moji odbrambeni igraci lagano trckaju u sesnajsterac dok igrac zaduzen za markiranje CF-a (obelezen zelenom tackom) samo trci pored ko retard i trudi se da ne smeta.

Sad neko ce reci sve to zavisi sa kakvim igracima raspolazes u odbrani karakteristike i ostalo ... To je u redu ali ja hocu da stvar preuzmem u svoje ruke

Da od mene zavisi :) (nisam clan LDP-a ) .
Ono sto predstavlja problem je pravovremena promena igraca i ispravljanje putanje koriscenjem "super cancel" opcije.
U realnoj situaciji brzo prebacivanje na zeljenog igraca se desava "retko" i izaziva dosta nervoze. Zato ono po mom misljenju treba da bude trenutno, uvodjenjem nove kontrole koje bi mogla da bude opciona, npr kao Gk kursor npr.

Posle ukljucivanja ove opcije u odbrani u ovakvim situacijama i kod izvodjenja kornera isto izbad svojih CB-a bi se pojavili "markeri" slika 2 (sad ovo moze da se resi na razlicite nacine , da bude uocljivo ali i da ne strci previse i ne kvari formu)

Znaci preuzmete igraca u trenutku bez prebacivanja i odmah na super-cancel i guranje (isto vazi i za kornere)

Na ovaj nacim bi se kvalitet odbrane podigao na visi nivo (za neiskusne ON/OFF )
Posto vec imamo manuelne paseove i ostalo (type 5 ) u button conf. zasto ne i ovo.

Drugi predlog se odnosi na sliku 3 . U ovoj situaciji ostala 2 igraca su samo posmatraci i voleo bi kad bih mogao da ih uposlim po potrebi da vrse presing na loptu u ovakvim situacijam (Znam da postoji udvajanje i u pes6 "mark key player" ali

mogli bi ubaciti opciju za kontrolu presinga za zadnju liniju odbrane tj kako da se ponasaju u odredjenim situacijama.)

Post je malo duzi iz raloga da me neko ne bi pogresno razumeo pa onada u nardna 3-4 da objasnjavam detalje.

Sto se tice ovih fancy predloga evo jedan :Senke igraca bi konacno mogle da dobiju ruke .

:thumbup:

markotor
02-22-2007, 14:12
Slazem se da su najveca poboljsanja potrebna na gameplay-u. Ja sam dao predlog da super-cancel ide na jedno dugme sto bi resilo mnoge probleme , drzis ga u vecini situacija i slobodno kreces igraca.Isto tako bi bilo dobro da golmani nakon sto se selektuju mogu na komandu da prave razlicite odbrane. Losa selekcija igraca se ni meni ne svidja, probaj na manuel.

nikos
02-22-2007, 19:22
Naravno da koristim "Manual" za promenu igraca. Ovakav vid tokom veceg dela utakmice "korektno radi" (Gresaka u AI -u ce uvek biti i to je nemoguce 100 % iskoreniti) Ali ono sto sam govorio je da u specificnim situacijama kad protivnik izvodi korner ili u situaciji sa slike, jednostavno se nema vremena ni za manuelno prebacivanje tj. kako kompjuter da zna kojeg igraca ja hocu nego da ih salta po odredjenom algoritmu. Zato bi trebalo da to bude TRENUTNO (tacno odredjen CB koga ja hocu , a ne da ga jurim kursorom)

Sto se tice Super cancel-a sa jednim tasterom (?) tesko da ce proci mada iz iskustva gledano sve sto se radi "suvise lako" ima tendenciju da se radi slucajno tako da mislim da bi to bilo kontraproduktivno.
Jedino igraci koji igraju na tastauri imaju ovaj "problem" jer na tastaturi je tesko koristiti sve kobinacije sa 2 ili vise tastera .
Kome sneta neka predje na Gamepad i sve odgovara x)

Totti
02-23-2007, 10:17
evo ljudi....
ja sam za to da....mora da se promeni gameplay na sledeci nacin...

Da igrac ne moze da vuce loptu celu duzinu terena po aut liniji...mislim da to ne moze ni jedan ama ni jedan igrac...
Da prilikom centar suta igrac moze iz mesta da centrira...i da ne mora prlikom svakog centarsuta da pogodi protivnickg igraca...

ps. da li je neko igrao WE11,kuku nama ako nam slican bude pes7:(

trane
02-23-2007, 14:36
mogu da se uvedu potezi kao na utakmici hsv protiv bremena kada van der vart prima na prsa loptu te desnom petom prebacuje preko sebe stvarno atraktivno ali mogu da se prepravi bolji koraci da ne ide samo nako ko zaliven nego da se vise pokrece da bude tempa...
treba stvarno da porade na centar sutevima da budu sto vise ljepse izvedeni da se i igrac spotakne pa da ne i centrira.
kada bude npr.nerijesno da igraci budu vise nervozni i to je to

trane
02-23-2007, 14:41
evo ljudi....
ja sam za to da....mora da se promeni gameplay na sledeci nacin...

Da igrac ne moze da vuce loptu celu duzinu terena po aut liniji...mislim da to ne moze ni jedan ama ni jedan igrac...
Da prilikom centar suta igrac moze iz mesta da centrira...i da ne mora prlikom svakog centarsuta da pogodi protivnickg igraca...

ps. da li je neko igrao WE11,kuku nama ako nam slican bude pes7:(ja imam we11 na ps2 gameplay je strasan ama znas kako je teze igrati bolji pasovi sutovi su dosta dobro uradeni nema da nako glupih golova da dodes pred golmana i osutas i on se presavije na drugu...
graficki dio je najbolji do sada dodana nova lica poznatijim igracima nove kopacke stavljenje dresove imaju svi...kuka ima totti i to pretjerano gdje ce dodem pred sesnaesterac a ono meni carlos samo pokupi loptu

blackwhite
02-23-2007, 19:09
Da se vise ne prave ,,terminatori,, kao sto je Adrijano....Ibrahimovic...anri

super cancel
02-23-2007, 20:03
ja pokushavam ovo ljudima da kazhem ali nema vajde...dobra tema(gameplay ili shta vetj)

trane
02-24-2007, 11:56
ja pokushavam ovo ljudima da kazhem ali nema vajde...dobra tema(gameplay ili shta vetj)pa jel moje spada u gameplay :****-8:

super cancel
02-24-2007, 12:58
pa jel moje spada u gameplay :****-8:
otprilike

manijak iz Kaknja
02-24-2007, 13:17
spada

King Of Stamford
02-26-2007, 13:36
napokon pravi predlog potpuno si u pravu za sve