PDA

View Full Version : Novine u CTL - Predlozi

Шоми
09-02-2018, 15:15
Kao što sam i obećao na kraju prošle sezone, pred početak tekuće očekuje vas dosta novina, o kojima naravno, samo vi odlučujete!
Razmišljao sam dosta šta bih vam sve predložio, mnogo stvari je tu od ranije, za nešto je dobijena ideja u hodu, sve u svemu, nadam se da ćemo zajedničkim snagama pronaći ono što je najbolje po nas.

Krenućemo redom.

OŽIVLJAVANJE "ZATVORENIH" ZVEZDA

- Ovo je nešto što ste mogli da primetite na prethodnoj Aukciji, dakle, polako su počeli da se uvode igrači iz klubova koji se ne koriste. Dosta dugo se polemisalo o ovome, ali jednostavno mislim da više nema čekanja i da je krajnje vreme da se igrači poput Kejna, Nejmara, Boatenga i sličnih ponovo nađu u aktivnim klubovima. Šta je fudbal bez takvih fudbalera, zar ne? Ova novina je prošla sasvim dobro kod svih, tako da će i ubuduće imati udela u CTL.

UNIVERZALNA TRANSFER TEMA

- Stariji igrači dobro pamte da je nekada postajala tema u kojoj su svi mogli da kače igrače koje prodaju. Pričam u svoje, ali verujem i u ime mnogih, mnogo je lakše kada na jednom mestu možete da vidite šta ko nudi i da pronađete šta vas zanima, nego da idete iz teme u temu. Ne kažem da ne treba tema da se koristi, treba, ali jednostavno, okačiš u svoju i univeralnu temu. Ako imaš aukciju, vodiš je u svojoj temi, ovamo bar stavi da ljudi znaju šta prodaješ. Voleo bih da ovo vratimo "u život" posle toliko godina.

OMLADINSKE ŠKOLE

Nešto što bi trebalo da predstavlja pravu revoluciju u CTL nakon dužeg vremena. Dosta sam razmišljao o ovome i mislim da više nema šta da se čeka, pravo je vreme da se OMS vrati na "velika vrata". Zamisao celog projekta je sledeća:

- Postojeće ekipe bi se u potpunosti renovirale sa 23 nova, mlada, igrača.
- Ne bi igrao svako, dakle ne bi bilo obavezno, ali onaj ko odluči da igra plaćao bi 2000 po sezoni za vođenje OMS.
- Vodila bi dva čoveka ili jedan čovek (dogovorićemo se) jednu ekipu.
- Postojala bi dodatna liga koju bi igrale samo OMS ekipe, naravno uz nagrade, ali ne neke prevelike jer je ceo OMS osmišljen da bi vi pravili i uvodili igrače u prvi tim.
- Po sezoni moguće je uvesti najviše 2 igrača u A ekipu.
- Pre nego što promovišete igrača, uslov da dođe u A tim je da ima odigranu bar jednu sezonu u OMS.
- Postojala bi tema za DRAFT igrača koji nemaju PSD, čim ga dobiju oni postaju deo vašeg OMS tima, u jednoj sezoni možete birati 5 igrača sa TRANSFERMARKETA koji nemaju PSD potpuno besplatno!
- Ne bi postojali transferi OMS skola, jednostavno, nekako nema smisla, svako će praviti svoje igrače.
- OMS bi bio neprofitabilan, plaćali bi održavanje pomenute 2000-3000 hiljade u sezoni iz vaše A tim kase, jedino gde bi gubili su kartoni.
- Postojao bi draft svake sezone na kome potpuno besplatno dobijate po jednog novog igrača u vaš OMS. Ne bi se gledalo po uspehu već po RANDOM žrebu ko bira prvi, drugi...
- Dakle ceo projekat je baziran na tome koliko ste vi ustvari sposobni da pronađete dobre igrače koji će kada dobiju PSD postati deo vašeg tima.
- Ne bi postojalo ograničenje u godinama, dakle igrači bi mogli da vam ostanu celu karijeru u OMS, u suštini, možete gledati na to kao da je B ekipa.
- Svake sezone možete poslati najviše dva igrača iz A tima u OMS, čija def. vrednost ne prelazi 3000. Platu bi i dalje plaćali iz A tima.
- Igrala bi se dvokružna liga, samo 1vs1 utakmice.

UGOVORI IGRAČA

Takođe nešto što nikada nije postojalo u CTL, ugovori igračima. Pre svega ovako nešto bilo bi namenjeno kako bi se što više približili realnosti. U excelu bi se našla nova kolona u kojoj bi bilo upisano koliko koji igrač još ima godina ugovora. Da pojednostavnim, što je veći broj godina, to je šansa da ga vi prodate manja, na primer:

- Ako igrač ima 4 godine ugovora i želite da ga prodate, moći ćete to izvesti samo za 15% veću sumu u def. ili više.
- Ako ima 3 godine ugovora onda za 10% veću ili više, dve godine ugovora 5%, godina ili kraj ugovora za def. cenu ili manje.
- Ako vam istekne ugovor sa igračem i ne produžite ga on postaje slobodan agent.

GRBOVI TAKMIČENJA

Dakle, od naredne sezone svako takmičenje (LIGA 1, LIGA 2, GOLD, SILVER I LIGA KUP) imaće svoje grbove. Ovo ću prepustiti vama da ako želite napravite sami i pošaljete ovde ili na CTL nalog. Kada skupimo dovoljno predloga izabraćemo najbolji i ti grbovi će postati zvaničan deo CTL lige.

Za sada toliko od mene, voleo bih da čujem mišljenje ostalih, neki novi predlog... Na kraju krajeva, ova liga jeste tu zbog vas i gledaću da se maksimalno, koliko je tu mojoj mogućnosti, podredim željama većine. Tema će biti otvorena narednih 7 dana, nakon čega ćemo se dogovoriti, zajedničkim snagama, šta postaje deo CTL, a šta ne.

CopY.
09-03-2018, 15:52
OŽIVLJAVANJE "ZATVORENIH" ZVEZDA

- Ovo je nešto što ste mogli da primetite na prethodnoj Aukciji, dakle, polako su počeli da se uvode igrači iz klubova koji se ne koriste. Dosta dugo se polemisalo o ovome, ali jednostavno mislim da više nema čekanja i da je krajnje vreme da se igrači poput Kejna, Nejmara, Boatenga i sličnih ponovo nađu u aktivnim klubovima. Šta je fudbal bez takvih fudbalera, zar ne? Ova novina je prošla sasvim dobro kod svih, tako da će i ubuduće imati udela u CTL.

Veliko i definitivno DA

UNIVERZALNA TRANSFER TEMA

- Stariji igrači dobro pamte da je nekada postajala tema u kojoj su svi mogli da kače igrače koje prodaju. Pričam u svoje, ali verujem i u ime mnogih, mnogo je lakše kada na jednom mestu možete da vidite šta ko nudi i da pronađete šta vas zanima, nego da idete iz teme u temu. Ne kažem da ne treba tema da se koristi, treba, ali jednostavno, okačiš u svoju i univeralnu temu. Ako imaš aukciju, vodiš je u svojoj temi, ovamo bar stavi da ljudi znaju šta prodaješ. Voleo bih da ovo vratimo "u život" posle toliko godina.

Veliko i definitivno DA

OMLADINSKE ŠKOLE

Nešto što bi trebalo da predstavlja pravu revoluciju u CTL nakon dužeg vremena. Dosta sam razmišljao o ovome i mislim da više nema šta da se čeka, pravo je vreme da se OMS vrati na "velika vrata". Zamisao celog projekta je sledeća:

- Postojeće ekipe bi se u potpunosti renovirale sa 23 nova, mlada, igrača.
- Ne bi igrao svako, dakle ne bi bilo obavezno, ali onaj ko odluči da igra plaćao bi 2000 po sezoni za vođenje OMS.
- Vodila bi dva čoveka ili jedan čovek (dogovorićemo se) jednu ekipu.
- Postojala bi dodatna liga koju bi igrale samo OMS ekipe, naravno uz nagrade, ali ne neke prevelike jer je ceo OMS osmišljen da bi vi pravili i uvodili igrače u prvi tim.
- Po sezoni moguće je uvesti najviše 2 igrača u A ekipu.
- Pre nego što promovišete igrača, uslov da dođe u A tim je da ima odigranu bar jednu sezonu u OMS.
- Postojala bi tema za DRAFT igrača koji nemaju PSD, čim ga dobiju oni postaju deo vašeg OMS tima, u jednoj sezoni možete birati 5 igrača sa TRANSFERMARKETA koji nemaju PSD potpuno besplatno!
- Ne bi postojali transferi OMS skola, jednostavno, nekako nema smisla, svako će praviti svoje igrače.
- OMS bi bio neprofitabilan, plaćali bi održavanje pomenute 2000-3000 hiljade u sezoni iz vaše A tim kase, jedino gde bi gubili su kartoni.
- Postojao bi draft svake sezone na kome potpuno besplatno dobijate po jednog novog igrača u vaš OMS. Ne bi se gledalo po uspehu već po RANDOM žrebu ko bira prvi, drugi...
- Dakle ceo projekat je baziran na tome koliko ste vi ustvari sposobni da pronađete dobre igrače koji će kada dobiju PSD postati deo vašeg tima.
- Ne bi postojalo ograničenje u godinama, dakle igrači bi mogli da vam ostanu celu karijeru u OMS, u suštini, možete gledati na to kao da je B ekipa.
- Svake sezone možete poslati najviše dva igrača iz A tima u OMS, čija def. vrednost ne prelazi 3000. Platu bi i dalje plaćali iz A tima.
- Igrala bi se dvokružna liga, samo 1vs1 utakmice.

Veliko i definitivno DA

UGOVORI IGRAČA

Takođe nešto što nikada nije postojalo u CTL, ugovori igračima. Pre svega ovako nešto bilo bi namenjeno kako bi se što više približili realnosti. U excelu bi se našla nova kolona u kojoj bi bilo upisano koliko koji igrač još ima godina ugovora. Da pojednostavnim, što je veći broj godina, to je šansa da ga vi prodate manja, na primer:

- Ako igrač ima 4 godine ugovora i želite da ga prodate, moći ćete to izvesti samo za 15% veću sumu u def. ili više.
- Ako ima 3 godine ugovora onda za 10% veću ili više, dve godine ugovora 5%, godina ili kraj ugovora za def. cenu ili manje.
- Ako vam istekne ugovor sa igračem i ne produžite ga on postaje slobodan agent.

Previše komplikovanja i sličenja na SPML što mislim da niko ne bi htio. NE

NOVI PRIJEDLOG:

- Uvođenje zadataka koji postavljaju sponzori za dodatni novac.

Objašnjenje:

- Prije svake sezone,svakom igraču se ponude 3 zadatka od kojih on odabere jedan (koji mora ispuniti da bi dobio bonus od sponzora). Što je teži zadatak,to je veća svota novca. Naravno da se svim igračima ne bi davali isti zadaci nego u skladu sa postignutim rezultatima do sada u CTL-u. Ako igrač ne ispuni zadatak ne dobija ekstra novac.

Primjer:

- 3 zadatka za ligaša: CopY

Zadatak 1: Ostvariti plasman u top 3 ekipe 1. lige (2000 nagrada)
Zadatak 2: Ostvariti plasman od 4. do 6. mjesta (1000 nagrada)
Zadatak 3: Izbjeći ispadanje iz 1. lige (500 nagrada)

Bejn 93
09-03-2018, 22:11
NOVI PRIJEDLOG:

- Uvođenje zadataka koji postavljaju sponzori za dodatni novac.

Objašnjenje:

- Prije svake sezone,svakom igraču se ponude 3 zadatka od kojih on odabere jedan (koji mora ispuniti da bi dobio bonus od sponzora). Što je teži zadatak,to je veća svota novca. Naravno da se svim igračima ne bi davali isti zadaci nego u skladu sa postignutim rezultatima do sada u CTL-u. Ako igrač ne ispuni zadatak ne dobija ekstra novac.

Primjer:

- 3 zadatka za ligaša: CopY

Zadatak 1: Ostvariti plasman u top 3 ekipe 1. lige (2000 nagrada)
Zadatak 2: Ostvariti plasman od 4. do 6. mjesta (1000 nagrada)
Zadatak 3: Izbjeći ispadanje iz 1. lige (500 nagrada)

Slažem se sa Kopijem u svemu.

Na ovo bih i dodao bonuse za odigrane mečeve na vreme, kao i smanjivanje novca od sponzora za neodigrane mečeve iz neopravdanih razloga.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Što se OMSA tiče jedino što mislim da nije dobro je " - Ne bi postojalo ograničenje u godinama, dakle igrači bi mogli da vam ostanu celu karijeru u OMS, u suštini, možete gledati na to kao da je B ekipa. "

Ili da se ne zove OMS, nego liga rezervi, u tom sličaju ima smisla, ali mi je bolja varijanta da bude under 23 i onda promovišete ili igrač ide u FREE agente.

A izuzetno mi se sviđa to što ne bi bilo transfera između OMS ekipa, to je odličan potez.

-hama-
09-03-2018, 22:29
Evo da i ja prozborim koju posle i ha ha... Za sve DA osim za godine ugovora, a za uspešan OMS predlažem Jedan tim - Jedan vlasnik iz mnogo razloga.

Шоми
09-03-2018, 23:13
Slažem se sa Kopijem u svemu.

Na ovo bih i dodao bonuse za odigrane mečeve na vreme, kao i smanjivanje novca od sponzora za neodigrane mečeve iz neopravdanih razloga.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Što se OMSA tiče jedino što mislim da nije dobro je " - Ne bi postojalo ograničenje u godinama, dakle igrači bi mogli da vam ostanu celu karijeru u OMS, u suštini, možete gledati na to kao da je B ekipa. "

Ili da se ne zove OMS, nego liga rezervi, u tom sličaju ima smisla, ali mi je bolja varijanta da bude under 23 i onda promovišete ili igrač ide u FREE agente.

A izuzetno mi se sviđa to što ne bi bilo transfera između OMS ekipa, to je odličan potez.

Jeste zanimljivije da budu samo igrači do 23 godine, to se slažem, ali...
- Teško je prvo nači 21 igraca za svaki tim koji ima do 23 godine
- Kada neko napuni 24 onda u suštini treba da nestane iz OMS, ali kako da se posle popune rupe... šta ako nema dovoljno igrača koji su bili PSD
- Nije u redu da vam ja ubacujem nove igrače kako bi popunili brojku od 21. Svrha OMS jeste da vi sami pravite igrače

Ovako je najjednostavnije, kako meni (nama) koji trebamo ovo skockati, tako i vama koji igrate.

Da sumiram kratko, ugovore ćemo izbaciti, kažem opet, ja sam ponudio nove/stare stvari, nisam vam rekao da će ih biti sigurno u ligi.
Slažem se i da bi jedan čovek trebao da vodi jedan tim, po meni je najbolja sledeća opcija:

Bejn93 - Parni Valjak - A tim, znači tvoj B tim će biti Parni Valjak U23, mislim da je tako najprostije i najjednostavnije. Nema potrebe da se rade novi grbovi, dresovi... Lakše svima tako.

Dakle, da ne bude OMS, nego da se zove Omladinska CTL liga.

Panchev
09-04-2018, 14:15
Aj' kad se već piskara da šarnem i ja koju :)

Manje više mi je sve u redu, ono što vidim da drugima upada u oči jeste i meni dobra tema za diskusiju.

UGOVORI - Nemam ništa protiv toga u načelu, ali to treba lijepo odraditi. Nije fora da je igrač tvoj doživotno ma šta ti radio,
ali je teško napraviti i da ti zvijezda ne želi produžiti jer ti je ekipa ni blizu trofeja. Možda to i nije nužno, eto, taman nek su u
CTL-u igrači relativno vjerni i romantičari il' nek je to "pravilo" elitne lige k'o što nekad nisi smio napustit Jugu prije 28.

Osim toga što je dobro da ugovor uslovljava minimalnu i maksimalnu cijenu transfera, može se onda razmišljat i o tome da igraču
u posljednjoj sezoni ugovora svi klubovi mogu nuditi novi ugovor, al' to bi onda moglo imati neke druge posljedice i kako bi onda
odlučili da li je igraču draže da ostane kod mene ili čak da ode u drugi za manje pare, al' ako je trofejniji klub. Poteško je ovo za izvest.

Jesam za ovu varijantu, al' to fakat treba dobro razraditi i biti svjestan da će neko ostat nezadovoljan kad mu se otme igrač :)

OMS - Razumijem da je mnogima draže da vode sami svoje OMS-ove, al' ja iskreno teško mogu imati vremena i za regularno takmičenje
pa bi mi draže bilo podijeliti s nekim teret. Doduše, sve nas je manje pa je i to pitanje kako bi išlo. Neka to bude baš ko B ekipa, tj. rezervni
timovi - ko u Engleza ako se ne varam - imaš mlade, al' se i stari mogu rehabilitirat :D

Takođe, ako hoćemo da motivišemo učesnike da imaju što više mladih - nagrađuješ ih novčano, tj. smanjenjem kotizacije jer "poštuju ideju
Saveza i forsiraju mlade fudbalere", a oni koji stavljaju starkelje to novčano i moraju ispratiti.

Prince94
09-04-2018, 19:04
Evo da i ja iznesem svoje misljenje i da usput dam neke prijedloge..

1. OŽIVLJAVANJE "ZATVORENIH" ZVEZDA. [DA]

Red bi bio da se oslobode neki dobri igraci iz tih timova da se ne vrte vise sve jedni te isti po transfer temi.

2. UNIVERZALNA TRANSFER TEMA. [DA]

Naravno, ovo je trebalo i ranije aktivirati, preglednije je, ovako covjek izginu dok nadje igraca po svom ukusu.

3. OMLADINSKE ŠKOLE. [DA]

S obzirom da su moju omladinsku skolu 'sa druge strane brda' prosli igraci poput Mbappéa, Pulišića,
Naby Keïte, Alexander-Arnolda, kao i jos dosta kvalitetnih fudbalera meni je ova tema naravno zanimljiva.

Po meni najbtinija stvar je da svako ima svoj tim i da on odlucuje sta hoce i kako hoce..
Nisam bio tu prije dok je OMS trajao ali cini mi se da je bilo nekih nesuglasica izmedju ligasa.

Ko zeli da ima svoj mladi tim a ujedno ima dovoljno slobodnog vremena da se posveti jos vecem broju utakmica neka se prijavi,
a onaj ko nije siguran nek' se ne prijavljuje i nek' ne pravi problem ostalim ligasima kao sto se to dogadjalo u ligaskim mecevima.

Ne znam kakva bi procedura bila sto se tice dodjele timova jer vidim da u patchu vec ima dosta OMS timova..
Ja mislim da bi se mogle napraviti ekipe od igraca do 22-23 godine i da se podjele nekim zrebom..

Evo konkretno sto se tice napadaca (CF) ako na PSD oznacite igrace od 17 do 22 god izbacice vam tacno 100 igraca.
Recimo da je 20 od tih 100 mladih igraca vec u patchu u nekom timu, znaci ostane nam 80 napadaca..

Nek ima 15 omladinskih timova (a sumnjam da ce ih biti vise) i u svaki tim ubacite po 3 spica to je 45,
skoro pa jos toliko igraca ima na PSD ako bi se radile neke zamjene za igrace koji predju 24 god i slicno..

Da se ja pitam npr u jedan tim bih stavio jednog jakog talenta, jednog solidnog i jednog manje poznatog..
(Lautaro Martínez, Jean-Kévin Augustin, Vlahovic) ili (Patrik Schick, Moise Kean, Joveljic).

Ili npr sto se tice krilnih igraca (Cengiz Ünder, Vinicius Júnior, Dani Olmo) ili (Justin Kluivert, Yann Karamoh, Nikola Vlašić)

Mozda bi ova podjela mogla da bude jos skromnija, ipak bi admini izbalansirali te timove po njihovom ukusu.

Uglavnom ako se odlucite za ovaj prijedlog znajte da igraca ima dovoljno na psd i to do 22 god.
Eto ja bih pomogao u sastavljanju tih timova ako bi trebala pomoc pa posle vi uredite timove.

UGOVORI IGRAČA. [NE]

Da smo svi dosta aktivni na forumu ovo bi bio dobar prijedlog ali s obzirom da vecina jedva stize
uopste i da odigra svoje zvanicne meceve ovo bi samo napravilo jos veci haos..

GRBOVI TAKMIČENJA. [DA]

Podrzavam ovu ideju, naravno ciji se grbovi izaberu ti ligasi da dobiju bar neku simbolicnu novcanu nadoknadu..

dominator
09-04-2018, 19:46
Mahom je većina vas rekla ono što sam i ja planirao. U suštini sve sem ugovora po meni je vrlo dobrodošla promena u CTL, pogotovo ova priča za omladinski tim (ili kako god će se već to zvati), meni će svakako ta promena biti vrlo interesantna, čak bi se usudio reći kad se uvede interesantnija i od prvog tima. I naravno jedan tim jedan vlasnik, jer dogovoriti se o promociji nekog izuzetnog igrača na kog ste oba bacili oko, bilo bi verovatno vrlo iscrpljujuće jer bi svako imao razlog zašto baš on treba da zadrži igrača :)