PDA

View Full Version : Хришћанство

Pages : [1] 2 3 4

Konfucije
02-18-2007, 00:02
Ajmo vernici evo nek ovo bude topic za diskusiju o religiji.
Ă…Â*ta mislite o SPC, o DĂ…Âľibusu i uopšte o religiji.

Aca-Kać
02-18-2007, 00:06
Konfucije isto mislimo...:)

Konfucije
02-18-2007, 00:07
Šta mislimo, ja još nisam glasao u anketi

mirkesoni
02-18-2007, 00:25
SPC je mafijaska organizacija:Pedofilija,kradja od naroda...Dovoljno je pogledati kuce malo znacajnih po tituli svestenika i sve ce vam se samo kasti.
Inace postujem svakog ko veruje u Boga i bilo koje da je religije.

Konfucije
02-18-2007, 00:27
Znači 300% se slažem.
Pahomije i ostale treba na vešala, samo ruže SPC.
Jesam vernik i znam dosta "dobrih" popova, ali prema ovima ne sme biti milosti!

Konfucije
02-18-2007, 00:49
Postavljena nova anketa :wink:

Johnny
02-18-2007, 00:53
Ne mozemo opet da glasamo.:****-8:

Konfucije
02-18-2007, 00:55
Sada možete :wink:

Johnny
02-18-2007, 01:00
OK, Isus.

Misko
02-18-2007, 12:35
Sinan Rules

crnobeli
02-18-2007, 14:03
Isus (ne razumem sta će ovde SINAN :lol:) odmah se vidi da tema nije ni malo ozbiljna, naprotiv ja nisam protiv SINANA jer ga obozavam ali ubrajati njega pored ovih ostalih prosto je bezsmisleno.....

Konfucije
02-18-2007, 15:35
Sinan, bez konkurencije :thumbup:

Дон Корлеоне
02-18-2007, 22:40
Ne verujujem u Boga. Za mene se moze reci da sam ateista.
Mirkesoni je u pravu. Ovi nasi popovi samo kradu. Toliko od mene.

Johnny
02-18-2007, 22:44
Ma, jeste li vi normalni, poredite Isusa sa Sinanom, boze pomozi ovom narodu.:dots:
Normalno da sam Hriscanin i verujem u Boga, a i pop u mom selu krade, pa sta, zbog toga da budem antihrist....ju, ju, ju...

Konfucije
02-18-2007, 22:52
Ma, jeste li vi normalni, poredite Isusa sa Sinanom, boze pomozi ovom narodu.
I ja se slažem da je to uvreda za Sinana, ali jbg.

Johnny
02-18-2007, 22:55
I ja se slaĂ…Âľem da je to uvreda za Sinana, ali jbg.

Ti nisi normalan... ali stvarno, ma ti *****avas, mislim necu da te vredjam, ali ipak...

Konfucije
02-18-2007, 22:57
Ti nisi normalan... ali stvarno, ma ti *****avas, mislim necu da te vredjam, ali ipak...
Ne razumem ovaj post :osama:

Johnny
02-18-2007, 22:58
I ja se slaĂ…Âľem da je to uvreda za Sinana, ali jbg.

Ni ja ovaj.

Konfucije
02-18-2007, 22:59
Šta je tu nejasno, Sinan je car, a i Sinana sam jedinog upoznao od gore navedenih.

Johnny
02-18-2007, 23:01
Ti mislis da pametno filozofiras...bre! Ja moram da nekog upoznam da bi verovao u njega ili vec...

Johnny
02-18-2007, 23:02
Sinan je car.

A i u ovo nisam bas siguran.

Konfucije
02-18-2007, 23:02
Ja moram da nekog upoznam da bi verovao u njega ili vec...
A u Sinana ne veruješ? :p

Дон Корлеоне
02-18-2007, 23:07
Ma, jeste li vi normalni, poredite Isusa sa Sinanom, boze pomozi ovom narodu.:dots:
Normalno da sam Hriscanin i verujem u Boga, a i pop u mom selu krade, pa sta, zbog toga da budem antihrist....ju, ju, ju...

Antihrist nije sinonim za ateistu. Toliko od mene.

mirkesoni
02-18-2007, 23:15
Pa bas zbog toga i treba da budes.

Дон Корлеоне
02-18-2007, 23:29
Ma tu moze samo komunizam da pomognex)

Konfucije
02-18-2007, 23:30
Ili Konfučionizam :smartass:

Дон Корлеоне
02-18-2007, 23:33
...ili lustracija?:scared:

Alexxxa
02-19-2007, 09:05
E Srbijo dokle si dogurala???
Pa mi sa ovakvim odnosom prema bogu necemo da doguramo ni do parkinga u Briselu a kamo li unije. Pa jel cujete vi sebe sta pricate???
Necu da vredjam, ali Srbiju je komunizam unistio...
Konfučionizam jos nije bio kod nas...:lol:

Pa pre komunizma skoro svaki covek u Srbiji je bar jednom procitao Bibliju, tacnije 83% (oni koji su bili pismeni) a danas skoro svi ljudi pismeni a samo 32% ljudi procitalo Bibliju...Pa dokle vodi ovo...

Nek Vam je Bog u pomoci...

Konfucije
02-19-2007, 09:22
Kakve veze bog ima sa EU, da nije možda postao predsedavajući? :p

Alexxxa
02-19-2007, 09:30
Ma ne razumes ti to...

Konfucije
02-19-2007, 10:01
Prosvetli me :innocent:

Konfucije
02-19-2007, 10:19
Sinan je u prednosti.:clap:

crnobeli
02-19-2007, 10:30
Krstim se i gledam ovaj 'poll'

Дон Корлеоне
02-19-2007, 10:53
Daj bre! Ko jos veruje da ga je Bog stvorio.
Ja cu se drzati Darvina. Nekako mi je prihvatljivije da sam nastao od majmunax)

Konfucije
02-19-2007, 10:57
Ja nisam nastao od majmuna!

Дон Корлеоне
02-19-2007, 11:02
Ja nisam nastao od majmuna!

Ti si od magarca nastao.:)

Konfucije
02-19-2007, 11:54
Nekako mi je prihvatljivije da sam nastao od majmunaI nisi daleko evoluirao :)

Ti si od magarca nastao.:)Mene je Alah pravio!
Sa Anom Kokić :wub:

Alexxxa
02-19-2007, 12:59
:lol::lol::lol: i krstim se.

Ali brate Konfucje i Don Corleone su popili nesto zestoko jutros...

markotor
02-20-2007, 16:28
Jel video neko Boga?
Jel se vratio neko iz mrtvih?
Bez dokaza ni na sudu nista ne prolazi, covek veruje jer mu je tako lakse da se ne nervira.

super cancel
02-20-2007, 17:51
nastali smo od dinosaurusa rexa....A

SALE P.F.C.
02-20-2007, 19:06
Срамота је спрдати се са религијом ма која год она била!!!

Hell
02-20-2007, 21:04
neverujem u bogove u krstove u crkve u pape u popove i ta ostala sr*anja.....teshki sam ANTIhrist :devil:

terry
03-05-2007, 20:36
Pa kada se malo pomislis kako je Bog mogao da stvori coveka???Logicnije je da je covek nastao od majmuna!!

Alexxxa
03-05-2007, 20:48
Nek vam je bog u pomoci...

To su poslednji postovi u ovom topicu. Verujem u boga i ponosim se time...
A ovo je nesto stvarno glupo i necu da se svadjam...Svi cete vi zazaliti jednog dana zbog ovoga...

terry
03-05-2007, 20:54
I ja verujem u Boga!!!

manijak iz Kaknja
03-05-2007, 22:19
Vjerujem i ja u boga
p.s. Allah se pise sa dva l,
ovu temu treba izbrisati,stvarno se ne treba sprdati sa ovakvim stvarima

Konfucije
03-05-2007, 22:23
Nek vam je bog u pomoci...

To su poslednji postovi u ovom topicu. Verujem u boga i ponosim se time...
A ovo je nesto stvarno glupo i necu da se svadjam...Svi cete vi zazaliti jednog dana zbog ovoga...
Jel ti to pretiš?? :scared:

Alexxxa
03-06-2007, 00:20
Ja, ne naravno, samo upozoravam ;)

Totti
03-06-2007, 09:24
Isus i .

Bravo ALexxa...

Alexxxa
03-06-2007, 09:49
Isus i .

Bravo ALexxa...

Ne radzume...

Pro_Evolution_Montenegro
03-06-2007, 10:37
Ja sam mislim da je maximalno realno da stavim kljuch ovdje!Strashno o chemu se raspravlja i sprda!'De je obraz bre!

LOCK!

P.S.Naravno da vjerujem u BOGA!S verom u BOGA..

http://img74.imageshack.us/img74/6696/lockedzf4.png

tale
03-06-2007, 12:04
ne volim mnogo da pishem ali ova tema me zaista inspirishe. kao klinja sam "verovao" u boga ali sam onda shvatio da je to totalni bullshit.
evo vam jedno pitanje: kada je nastalo hrishcanstvo(i ostale religije)? pre 2 i vishe hiljada godina. tada su ljudi bili toliko neobrazovani da je bilo dovoljno da se pojavi neka pametnija osoba i da im proda prichu da je on bozhiji sin i bla bla truc. sunce je nastalo ovako, voda onako itd. najbolji primer iskvarenosti crkve mozhete da vidite u renesansi kada su ljudi pored inkvizicije i ostalih dogmi skupili muda i pokazali svetu shta u stvari rade sveshtenici (pa i papa) prochitajte dekameron(Franchesko Petrarka) sve se vidi crno na belo. verujem da je isus mozhda postojao ali te priche da je vaskrsao i ostalo mogu da prodaju nekom drugom.
a nasha crkva! to tek da ne prichamo. pa ja bih onog pahomija obesio za jaja i tukao bih ga usranom motkom! nasha crkva nema veze sa pravim obichajima crkve. nemam rechi!
a kad smo vec kod bogova Buda je najveci lik(josh jednom ponavljam da sam ateista i da nisam ni satanasta ni nishta slichno), chovek pustio stomachinu i boli ga bulja!

Џони
03-06-2007, 12:07
Zar ova tema nije lock?

tale
03-06-2007, 12:14
ochigledno nije, vidish da nije stavljen katanac

tale
03-06-2007, 12:20
shto ste stavili sinana u poll?
glasao bi za njega ali sam se iscimao da je neki bog a nisam hteo da pitam da ne ispadnem glup. sad se malo kajem!

tale
03-06-2007, 12:22
glasajte za sinana, ochistite dushu (alkoholom)

Konfucije
03-06-2007, 13:49
Poštujem religiju, ali mi nešto zaista nije jasno.
Ukoliko nas uče da je novac prljava i odvratna stvar (znate ono, pre će kamila proći kroz... nego buržuj ući u raj) zaštose u crkvi "ikone" baš darivaju parama?
Kome idu te pare?
Zašto ih ne darivati nečim drugim, ukoliko su pare zlo??

Дон Корлеоне
03-06-2007, 15:07
Zanimljivo je da crkva pljuje na sve sekte, znaci i na sekte koje veruju u Isusa i na one koje obozavaju Lucifera.
Pa sta je Hriscanstvo bilo na pocetku, na samom pocetku svog postanka? BILA JE SEKTA koja je je bila proganjana kao i danasnje sekte.
Dovoljno je samo da jedna od danasnjih sekti preraste u nesta ozbiljnije i eto vam jos jedne vere.:scared:
Evo jos jedan apsurd. U skolama ucimo kako je planeta Zemlja nastala od velikog praska, kako je covek evoluirao od majmuna a u isto vreme ucimo iz veronauke (po meni ciste gluposti) kako je coveka stvorio Bog od prasine ili cega vec, kako je zemlja nastala za 6-7 dana.
E ovo sto ucimo iz veronauke mogu samo da prodaju naivnim i podvodljivim ljudima kakvi su ziveli pre dva milieniuma.
Necu da spominjem Krstaske pohode i Spansku inkviziciju a na Vatikan pljujem.
__________________________________________________ ________________________
Пријетељи, браћо, кумови све вас воле ваши http://img187.imageshack.us/img187/6573/zaforumeas6.jpg (http://imageshack.us)

Totti
03-06-2007, 15:31
Gde ce vam dusa,gde ce te naci spas????

Konfucije
03-06-2007, 15:42
Gde ce vam dusa
U pakao

gde ce te naci spas????
U pivu.
Zna on unapred :wink:

Nego, pametnije bi ti bilo da odgovoriš na pitanja koja smo ja i corleone postavili.

Totti
03-06-2007, 15:50
Necu da citam vase gluposti...

Konfucije
03-06-2007, 16:37
Po čemu su gluposti, po tome što ne umeš dati odgovor? :rolleyes:

Pro_Evolution_Montenegro
03-06-2007, 17:07
Ne smijem da se inatim da zakljucham ovaj topic..jer mi mozhete sa pravom onda maci MOD-a..ali ok..Sve NEKO gore gleda..Molim se Bogu svaq noc!I ne stidim se...Zar bi trebalo?dajte molim vas..maknite anketu!

Konfucije
03-06-2007, 17:26
Ne smijem da se inatim da zakljucham ovaj topic..
.. jer neko gore sve to gleda :wink:

Totti
03-06-2007, 18:40
.. jer neko gore sve to gleda :wink:

Nemoj se konfucije sprdati sa takvim stvarima...pa ja covece ne smem da opsujem BOGA:scared: :scared: :scared: :scared: ,a ti tako...

ps. Imam odgovor,ali ne mogu da kucam...zar je tesko anci odgovor za ovako nesto...

Sklonite anketu,neko ce pogledati i smejace nam se....:scared: :scared: x)

Ajde zakljucajte TEMU!!!

Дон Корлеоне
03-06-2007, 18:41
Totti pa mi trazimo samo argumente. Pa jel to tesko za tebe?x)

Alexxxa
03-06-2007, 18:45
Poštujem religiju, ali mi nešto zaista nije jasno.
Ukoliko nas uče da je novac prljava i odvratna stvar (znate ono, pre će kamila proći kroz... nego burĂ…Âľuj ući u raj) zaštose u crkvi "ikone" baš darivaju parama?
Kome idu te pare?
Zašto ih ne darivati nečim drugim, ukoliko su pare zlo??

Novac je napravljen da bi podleio ljude...A kao sto znas nema nista bez novca...

Inace taj novac sa ikona ide u crkveni budzet koji se kasnije ulaze u renoviranje crkava ili izgradnju novih, kao i za humanitarne svrhe.

A cime drugim da ih darivas? Kako oni od tih drugih darova da izgrade nove crkve ili da obnove stare ili da daju nekome u humanitarne svrhe.

Konfucije, necu sada da se ja pravim da sam neko i nesto, ali te bar molim ako neces da izbrises ili zakljucas topic, ondada promenis glasanje i da izbacis Sinana...

Pozzz...

Misko
03-06-2007, 18:48
У праву су људи избаци Синана.

пс. Убаци Неђу Костића.

Дон Корлеоне
03-06-2007, 18:48
Jos jednom cu ponoviti da sam cisti ateista. To sto ne verujem u Boga je zato sto ta prica po meni "ne pije vodu".
A zasto je sve manje pravih vernika razloga sam napisao pre dva posta tj. LJUDI SU EVOLUIRALI na jedan visi nivo.:)
Toliko od mene.

__________________________________________________ ______________
Пријетељи, браћо, кумови све вас воле ваши http://img187.imageshack.us/img187/6573/zaforumeas6.jpg (http://imageshack.us)

Alexxxa
03-06-2007, 18:53
Ja postujem sve ljude, ma kakve one vere bili, ili bili neznabozci (ateisti, nevernici) i nemam nista protiv njih, to je njihovo shvatanje...
Sa druge strane koliko vidim oni ne postuju vernike...Dajte ljudi izrazite malo postovanja...
Mislim da je stvarno uredu da izbacite Sinana...
Ovde se prica o religiji, i sta ce sada tu o nekom baji sinanu da se diskutuje. To je stvarno...

Дон Корлеоне
03-06-2007, 19:01
Inace taj novac sa ikona ide u crkveni budzet koji se kasnije ulaze u renoviranje crkava ili izgradnju novih, kao i za humanitarne svrhe.

Ma da, taj novac ide za gladne u Afriku. Nemoj biti naivan. Nema coveka kojeg nisam sreo i koji mi nije napomenio da je njegov pop jedan od imucnijih u njegovom mestu.

Npr. u mom mestu od 700 domacinstava pop godisnje tri puta skuplja pare. Jednom za krsnu slavu, jednom za Bozic ako se nevaram i jednom za godisnje placanje. To je tri puta. Ukupno na godinu ode oko 2500 sto i nije puno, ali kada se pomnozi sa ovih 700 dobije se brojka od 1 750 000,00 dinara.
Necu ni da spominjem krstenja, sahrane, svadbe za koje obavezno "Boziji covek" mora dobiti pare. A crkva, dobro nije da je ruinirana, ali moje mesto ne zasluzuje takvu crkvu. Dodjite pa viditex)

Zato sam sebi rekao kada jednog dana budem imao svoju porodicu i svoje domacinstvo takav pop nece uci u moje dvoriste. Sada ce neki reci:"E pa to je samo kod tebe, bla, bla bla..."
E pa nije istina i to dobro znate.

A cime drugim da ih darivas? Kako oni od tih drugih darova da izgrade nove crkve ili da obnove stare ili da daju nekome u humanitarne svrhe.
Ja cu ih onda darivati gradjevinskim materijalom a ne parama.

Konfucije, necu sada da se ja pravim da sam neko i nesto, ali te bar molim ako neces da izbrises ili zakljucas topic, ondada promenis glasanje i da izbacis Sinana...

PS-Slazem se za Sinana.

Toliko od mene.

Konfucije
03-06-2007, 19:46
Kako ti možeš biti ateista ako si sin božiji :rolleyes:

Alexxxa
03-06-2007, 21:34
Ma da, taj novac ide za gladne u Afriku. Nemoj biti naivan. Nema coveka kojeg nisam sreo i koji mi nije napomenio da je njegov pop jedan od imucnijih u njegovom mestu.

Npr. u mom mestu od 700 domacinstava pop godisnje tri puta skuplja pare. Jednom za krsnu slavu, jednom za Bozic ako se nevaram i jednom za godisnje placanje. To je tri puta. Ukupno na godinu ode oko 2500 sto i nije puno, ali kada se pomnozi sa ovih 700 dobije se brojka od 1 750 000,00 dinara.
Necu ni da spominjem krstenja, sahrane, svadbe za koje obavezno "Boziji covek" mora dobiti pare. A crkva, dobro nije da je ruinirana, ali moje mesto ne zasluzuje takvu crkvu. Dodjite pa viditex)

Zato sam sebi rekao kada jednog dana budem imao svoju porodicu i svoje domacinstvo takav pop nece uci u moje dvoriste. Sada ce neki reci:"E pa to je samo kod tebe, bla, bla bla..."
E pa nije istina i to dobro znate.

Ja cu ih onda darivati gradjevinskim materijalom a ne parama.

PS-Slazem se za Sinana.

Toliko od mene.

To su popovi po manjim mestima i selima...To ustvari nisu popovi, to su komunisti koji su eto kao procitali bibliju i uzeli da budu popovi da se nakupe para...

Inace ja govorim o gradskim crkvama, hramovima i manastirima...
Tu novac ide za izgradnju. Mozes ti doneti i gradjevinski materijal nije problem, samo da se dogovoris sa onima koji to rade...
Evo, moj stric radi u crkvi u Valjevu i sve pare skupljene su otisle za decu sa kosova...

A sto se tice popova lopova:

Npr. kod mene u selu do pre nekoliko godina, takodje je bio pop koji je drao za pare, a sada je ono za slavu i bozic sta das... (naravno seljaci iz postovanja daju mu dosta) jedino krstenja i sahrane naplacuju, kao i parastose...

Znaci nisu svi popovi koji nose krst i obuku crni mantil i procitaju bibliju i nauce molitve...

A za sinana jos jednom napominjem da se skine sa glasanja...

Pro_Evolution_Montenegro
03-06-2007, 21:55
Dosta je vishe!!!Ovo nije mjesto za tO!!

crnobeli
03-06-2007, 23:38
Xaxa SInan:lol: delija momak u najlepse doba ,zeleo zenu,zeleo dom :clap:samo ne znam sto mu je ovde mesto i sta radi u ovom 'poll'u

Дон Корлеоне
03-06-2007, 23:45
Inace ja govorim o gradskim crkvama, hramovima i manastirima...
Tu novac ide za izgradnju. Mozes ti doneti i gradjevinski materijal nije problem, samo da se dogovoris sa onima koji to rade...
Evo, moj stric radi u crkvi u Valjevu i sve pare skupljene su otisle za decu sa kosova...

Cast izuzecima. A takvih je malo.

Alexxxa
03-07-2007, 09:04
Pa Srbija je jos pod ostatcima komunizma...
Mozda se vlast promenila, ali ljudi nece jos 20 godina i duze...

Konfucije
03-08-2007, 00:03
Najjače da će biti pod uticajem još 20 godina :rolleyes:

pile
03-11-2007, 01:22
Ljudi, ovo nije za zezanje, ja ne verujem u sudbinu i u Bibliju i te gluposti. Verujem u Darvinovu teoriju, ali ipak postoji neka visa sila i nesto tamo gore i ja verujem u to kao sto verujem u dobro na ovom svetu. Verujem u Isusa, ali kao u coveka s vizijom i kao najznacajniju licnost svih vremena. Ali on nije vaskrsao! Nek ostavi Konfucije Sinana ako hoce, ali glasovi pokazuju da je Isus najveci car od njih. Postujem svako ko veruje!

Alexxxa
03-11-2007, 01:27
Najjače da će biti pod uticajem još 20 godina :rolleyes:

Pa sto onda jos uvek postoji socijalisticka partija srbije i zasto jos neki ljudi pricaju "zivela SFRJ, ziveo drug tito i komunizam"?

hule
03-11-2007, 02:35
Колико је гласова добила та странка?

terry
03-11-2007, 09:30
Kakav bre tito i komunizam!!!
ZIV JE DRAZA UMRO,NIJE DOK JE SRBA I SRBIJE!!!!!!!!

MozzART
04-06-2007, 00:09
Lako je vama da raspravljate, vi bar znate kojoj crkvi pripadate...

Дон Корлеоне
04-06-2007, 00:16
Lako je vama da raspravljate, vi bar znate kojoj crkvi pripadate...

Ti, vi, mi, pripadamo SPC. Nemoj da ti sole pamet:smile:

zlaxy
10-26-2008, 17:03
Bez saglasnosti arhijereja SPC

http://www.novosti.rs/upload/images/2008/oktobar/2510/PATRIJARH-PAVLE3.jpgPatrijarh Pavle

MOLBA Njegove svetosti patrijarha srpskog Pavla da ga Sveti arhijerejski sabor oslobodi dužnosti ne znaèi i da æe na zasedanju najvišeg crkvenog tela koje je zakazano za 11. novembar biti izabran novi poglavar SPC. Odluku o tome doneæe arhijereji, meðu kojima, prema saznanjima "Novosti", ne postoji saglasnost o ovom pitanju.
Uprkos želji Njegove svetosti da odstupi sa svetosavskog trona, deo vladika smatra da ne treba birati novog poglavara, i da patrijarh Pavle treba, makar formalno, da ostane na èelu Crkve. S obzirom na slabo zdravlje i pozne godine Crkvom bi, kao i do sada, upravljao sveti Sinod kojim predsedava Mitropolit Amfilohije.
Deo vladika mišljenja je da zbog nemerljivih zasluga i ugleda "svetog èoveka", koji patrijarh Pavle uživa u narodu i hrišæanskom svetu, ne bi trebalo za njegovog života birati naslednika na tronu. Pobornik ovog stava je i episkop šabaèki Lavrentije, koji je prema dužini vladièanskog staža na drugom mestu meðu svim arhijerejima - odmah iza patrijarha Pavla. Vladika šabaèki za "Novosti" istièe da lièno neæe podržati moguæe inicijative da predstojeæi sabor dobije izborni karakter.
- Svim srcem želim da patrijarh Pavle ostane na èelu Crkve - izrièit je vladika Lavrentije. - Založiæu se da Sabor koji je zakazan za 11. novembar ne bude izborni. Mislim da nema potrebe birati novog poglavara SPC i da bi patrijarh trebalo da, makar nominalno, ostane na tom mestu. Takav položaj Njegove svetosti ne bi smetao redovnom crkvenom životu. Ukoliko volja veæine bude da Sabor bude izborni, te dobijemo novog patrijarha, nema dileme da æu ga prihvatiti.
Svoj stav episkop Lavrentije objašnjava zaslugama sadašnjeg patrijarha, i napominje da je za vreme koje je proveo na najvišem tronu ugled Crkve porastao, veronauka uvedena u škole, kao i podignuto na stotine hramova širom zemlje.
- I na prethodnom Saboru bilo je predloga da arhijereji skup proglase izbornim, ali episkopi koji su to zastupali tada su ostali u manjini - podseæa šabaèki vladika.
Prema informacijama "Novosti", stav vladike Lavrentija ima veliku podršku sveštenstva i vernika. Uz to, slièno misli i veæina vladika èije su eparhije na levoj obali Drine, i koji se do danas nisu oglasili o ovome. Oni se protive izboru novog crkvenog poglavara pozivajuæi se na stav javnog mnenja da patrijarh Pavle treba doživotno da ostane na èelu Crkve.
Autentiènost i okolnosti pod kojima je Njegova svetost potpisao molbu za razrešenje vladika Lavrentije ne želi da komentariše i napominje da sluèaj odstupanja sa dužnosti nije preciziran u propisima, gde stoji da je njegova funkcija doživotna.
Da je utvrðivanje autentiènosti dokumenta kojim je patrijarh zatražio povlaèenje meðu najvažnijim pitanjima, potvrðuje za "Novosti" i profesor Bogoslovskog fakulteta dr Dimitrije Kaleziæ. On nema odgovor na pitanje zbog èega je patrijarhova molba obelodanjena tek u petak,
ali istièe da je neophodno da se sva sporna pitanja blagovremeno reše. To je znaèajno, kako kaže naš sagovornik, da novi arhipastir ne bi bio optereæen bremenom prošlosti.
- Potrebno je jednom za svagda utvrditi verodostojnost patrijarhove molbe i autentiènost potpisa - istièe profesor Kaleziæ. - To je jedini naèin da se spreèe glasine i zanavek odbiju netaèni argumenti, koji vrlo brzo prerastu najpre u glasine, a potom i u - mitove.
Zahtev za povlaèenje iz aktivne službe, prema saznanjima našeg lista, Njegova svetost je potpisao u svojoj bolesnièkoj postelji još devetog oktobra i to pred svim èlanovima Svetog arhijerejskog sinoda. Ovo telo, uz patrijarha, èini i mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, episkop žièki Hrizostom, bihaæko-petrovaèki Hrizostom i mileševski Filaret.
Naš sagovornik istièe da æe procedura i crkvenopravna pitanja biti u prvom planu crkvenih poslenika narednih nedelja. Prema njegovim reèima, odluka da li æe predstojeæi Sabor biti i izborni veoma je delikatna. Izbor novog poglavara, po njemu, nije pitanje koje se može rešiti na brzinu.
- Postoje crkvenopravni propisi koji regulišu izbor patrijarha i oni moraju da se maksimalno ispoštuju - napominje profesor Kaleziæ. - Prema pravilima, episkopi okupljeni na Saboru donose odluku o tome da li æe Sabor biti izborni, i to pre poèetka zasedanja. Postoji i rok kada to mora biti uraðeno, kako bi svi arhijereji mogli da se informišu i pripreme za glasanje.

SLOŽENA PROCEDURA
Biranje naslednika svetosavskog trona podleže veoma složenoj proceduri kandidovanja i glasanja. Uži izbor èine tri kandidata meðu kojima se bira patrijarh na tzv. apostolski naèin. To podrazumeva tri zapeèaæene koverte u kojima su cedulje sa imenima kandidata. Poglavara bira "sveti duh" kroz ruku nekog od monaha ili sveštenika koji se posebno poziva da odabere koverat.
Po istoj proceduri izabran je i tadašnji episkop raško-prizrenski Pavle 1990. godine, koji je meðu tri kandidata dospeo tek nakon osam neuspešnih krugova glasanja. Za koverat sa njegovim imenom uhvatila se tada ruka arhimandrita Antonija Ðurðeviæa, nastojatelja manastira Tronoša.

ZDRAVLjE STABILNO
ZDRAVSTVENO stanje patrijarha srpskog Pavla je stabilno - reèeno je "Novostima" na Vojno-medicinskoj akademiji. Patrijarh je u bolnici samo radi predostrožnosti.
U apartman na 13. spratu VMA smešten je od 13. novembra prošle godine sa teškom upalom pluæa i gotovo potpuno iscrpljen.
Patrijarh ima veæ uhodan ritam života: povremeno prima posete uglavnom crkvenih velikodostojnika, moli se i èita.
- Sve patrijarhove vitalne funkcije su stabilne - reèeno nam je na VMA. - On je još u bolnici samo zbog toga što bi za njegov organizam iscrpljen godinama i prilièno osetljiva pluæa èak i banalna infekcija mogla biti - fatalna.
Prema informacijama sa VMA, patrijarh normalno uzima hranu i spava. B. R.

NA KOSOVU 34 GODINE
NjEGOVA svetost patrijarh srpski gospodin Pavle roðen je 11. septembra 1914. godine u slavonskom selu Kuæanci kod Donjeg Miholjca, pod svetovnim imenom Gojko Stojèeviæ. Tokom školovanja prešao je put od Tuzle, gde je završio gimnaziju, preko Sarajeva i Bogoslovskog fakulteta u Beogradu.
Monaški postrig primio je u manastiru Blagoveštenje 1948. godine, kada je i dobio monaško ime Pavle. Vreme žestoke borbe sa komunistièkim vlastima proveo je kao monah u manastiru Raèa, gde je boravio do 1955. godine, kada je otišao na postdiplomske studije na Bogoslovski fakultet u Atini.
Izbor za episkopa raško-prizrenskog oznaèio je novu etapu u njegovom životu, tokom koje je kao arhijerej na Kosovu proveo 34 godine. Ovaj period obeležen je velikim iskušenjima srpskog naroda, pobunama Albanaca i èestih progona pravoslavnih sveštenika u pokrajini. Za patrijarha srpskog izabran je 1990. godine.

vecernje novosti

milosmilan
10-26-2008, 18:04
Slava Pavletu,bogu I Casnom Krstu!

zlaxy
10-26-2008, 18:31
Slava Pavletu,bogu I Casnom Krstu!
Kaze se Pavlu
I Bog se pise velikim pocetnim slovom.

Trenutna situacija u SPC moze dosta da poremeti ionako nestabilnu situaciju u zemlji.

Hell
10-26-2008, 18:53
ladno postoji ova tema, moram da procitam sve.. :)

DezurnaBudala
10-26-2008, 19:24
izgleda da Amfilohije ne moze vise da ceka....

Стефке
10-26-2008, 22:23
amfilohije kad dodje onda nam i zadnja casna insitucija ide u necu sad da kazem sta, nije lepo

Бишке
10-29-2008, 00:53
Kaze se Pavlu
I Bog se pise velikim pocetnim slovom.

Trenutna situacija u SPC moze dosta da poremeti ionako nestabilnu situaciju u zemlji.

Ovo je pokusaj Vatikana da destabilizuje jedino sto je u Srbiji koliko-toliko slozno.

Konfucije
10-29-2008, 12:21
Jedna od jachih tema :D

Misko
10-29-2008, 12:24
samo je anketa sade unistena :pinch:

zlaxy
11-13-2008, 08:03
Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве обавештава јавност о молби Патријарха српског Г. Павла:
"Акт Његове Светости Патријарха српског Господина Павла, од 8. октобра 2008. године, којим моли да му се, због физичке немоћи, одобри повлачење из активне службе, примити на знање.
У исто време, умолити Свјатјејшег Патријарха да, и поред наведених разлога у овом акту, и даље остане на челу Српске Православне Цркве."
Свети Архијерејски Сабор наставља рад по дневном реду редовног заседања.

www.spc.rs

markotor
11-13-2008, 15:12
Ja nisam krshten :shifty: i mogu da kazem da su religije izmislili ljudi, svaki narod i rasa je prikazivala svoje bogove nalik njima, pa i Hriscani su vecinom belci. Meni je cudno kako crnci mogu da veruju u belog boga i ko je ustvari Isus bog ili boziji sin? Ako je boziji sin onda to vise nije monoteisticka religija.

zlaxy
11-13-2008, 16:16
Patrijarh je inace prihvatio da ostane na celu SPC.
Jedna dobra vest za ovu napacenu zemlju.

hule
11-13-2008, 16:48
Neka ostane na čelu do smrti, i treba tako da bude.
Ali ne treba on u tom stanju donostiti odluke i voditi crkvu.

zlaxy
11-13-2008, 16:51
pa u principu oni i ne funkcionisu tako,sta jedan kaze tako ce biti
u principu on ce verovatno (ne) davati blagoslov na odluke Svetog arhijerejskog sinoda..
shto ipak nije isto kao da on donosi odluke.
a on je licnost koja broji najvisi procenat poverenja kod gradjana ove zemlje

ПЛЕЈБоЈ
11-13-2008, 23:08
Ja nisam krshten :shifty: i mogu da kazem da su religije izmislili ljudi, svaki narod i rasa je prikazivala svoje bogove nalik njima, pa i Hriscani su vecinom belci. Meni je cudno kako crnci mogu da veruju u belog boga i ko je ustvari Isus bog ili boziji sin? Ako je boziji sin onda to vise nije monoteisticka religija.

Ovo se slazem za crnce...al druze ovo za monoteisticku religiju...prouci malo hriscanstvo...

Partrijarh Srpski Gospodin Pavle :ave:

Кека Гробар
11-21-2008, 00:30
http://img507.imageshack.us/img507/280/svarhangelmihailarandjeey5.jpg (http://imageshack.us)
http://img507.imageshack.us/img507/svarhangelmihailarandjeey5.jpg/1/w400.png (http://g.imageshack.us/img507/svarhangelmihailarandjeey5.jpg/1/)
Свим православним верницима желим срећну славу Светог Архангела Михаила.

Partizan FOREVER
11-21-2008, 10:05
Хвала!
Придружујем се жељама, срећна слава свима, све најбоље!

Klaker
11-21-2008, 13:01
nesrBska religija...

milosmilan
11-21-2008, 13:17
Svima sretna slava...!

Aladdin986
11-21-2008, 13:22

na celoj Planeti... Postoji Jedan Bog.... ne vishe...
.. e sad.. kako koja religija gleda u njega.....
.

had111
11-21-2008, 14:54
Hvala svima takodje i ja cestitam.

zlaxy
11-28-2008, 17:28
Свим православним верницима,желео би да честитам почетак великог Божићног поста!

Popara_87
11-28-2008, 17:42
Свим православним верницима,желео би да честитам почетак великог Божићног поста!

Vec se oseca miris duleka iz rerne.:yes:

Misko
11-28-2008, 18:15
Bozicni post na vinu, nema nista bolje :)

zlaxy
12-05-2008, 15:35
Petak, 5 Decembar 2008. | 14:05 | tanjug

Preminuo patrijarh moskovski i cele Rusije Aleksej II

Patrijarh moskovski i cele Rusije Aleksej II preminuo je u petak ujutru, izjavio je portparol moskovske patrijaršije Vladimir Vigilonski.

"Patrijarh Aleksij je preminuo. To se dogodilo jutros", izjavio je Vigilonski.

Kako agencije navode, patrijarh je dugo patio od srčanih smetnji.

Smrt patrijarha moskovskog i cele Rusije Alekseja II oglašena je zvonjavom sa zvonika svih 600 moskovskih crkava.

Patrijarh je poslednju liturgiju vodio u četvrtak, u crkvi Hristovog vaznesenja u Moskvi i tom prilikom čestitao svim hriščanima početak božičnog posta.

Saopšteno je da če vanredno zasedanje Svetog Sinoda Ruske pravoslavne crkve biti održano u subotu, povodom upokojenja patrijarha Alekseja II.

U saopštenju Informativne službe Srpske pravoslavne crkve navodi se da če Sinod RPC po završetku sednice, saopštiti vreme sahrane blaženopočivšeg patrijarha Alekseja II.

Aleksej II je rođen kao Aleksej Ridiger u Talinu u Estoniji, 23. februara 1929. godine u porodici ruskih emigranata.

Potomak je plemičke porodice baltičkih Nemaca von Ridiger koja je u 18. veku prihvatila pravoslavlje.

Postao je đakon 1950. godine a mitropolit 1968. godine u 39. godini.

Nakon smrti patrijarha Pimena I, Sabor Ruske pravoslavne crkve izabarao ga je za patrijarha 7. juna 1990. Več 10. juna je uveden u tron Moskovske patrijaršije.

Vecna mu slava.

Бишке
12-05-2008, 18:45
Vecna mu slava...

Aladdin986
12-05-2008, 18:59
Bog mu dao Dzennet(raj)...

markotor
12-09-2008, 16:30
Sada ce da dodje valjda neki Rus na celo ruske pravoslavne crkve.
Ako Bog postoji ne verujem da bi ljude delio po religijama. Kinez, Japanac, Indijac, Rus, Spanac, Arapin svi veruju u Boga na svoj nacin

Klaker
12-15-2008, 17:11
semitska,dakle,nesrBska religija koja je okupirala Srbiju pre 12 vekova od strane neprijateljske nam Vizanitije koja uveliko ne postoji a neki se i dalje zaludjuju zidovstinom dok nam se preci koji su se borili protiv semitske hriscanizacije Srbije okrecu u grobu vekovima izdani od strane potomaka

Бишке
12-15-2008, 17:19
semitska,dakle,nesrBska religija koja je okupirala Srbiju pre 12 vekova od strane neprijateljske nam Vizanitije koja uveliko ne postoji a neki se i dalje zaludjuju zidovstinom dok nam se preci koji su se borili protiv semitske hriscanizacije Srbije okrecu u grobu vekovima izdani od strane potomaka
:offtopic:Ae jos jedan na brzinu dok smo tu na okupu...

Klaker
12-15-2008, 17:20
ima u istoriji...

markotor
12-15-2008, 22:14
Ja nisam krsten i to sam vec napisao ali svako vece pred spavanje se iz navike prekrstim tri puta

Бишке
12-16-2008, 00:22
PRESS
INTERVJU, GRIGORIJE,VLADIKA ZAHUMSKO HERCEGOVAÈKI

GAÐAO SAM AMFILOHIJA

"Svestan sam toga da je sadržaj mog pisma takav da je neko morao da bude povreðen, I direktno sam išao na to da „povredim" mitropolita Amfilohija jer je on najodgovorniji od svih nas"
http://www.pressonline.rs/admin/image.jpg?imageId=31313&thumb=1
Nismo mi mladi izgubili Kosovo, veæ oni koji su samo govorili parole...Vladika Grigorije

Vladika zahumsko-hercegovaèki Grigorije u intervju za Press kaže da je pismom koje je uputio svim vladikama namerno hteo da „povredi" mitropolita Amfilohija, ali da mu je sada žao zbog toga. Iako veæina srpskih vladika javno ne želi da govori o njegovom pismu, Grigorije navodi da je dobio „dvadesetak odgovora", ali ne i od Amfilohija, predsedavajuæeg Sinoda SPC.
- Kada bih ponovo pisao pismo, naravno da bih ga promenio. Uvek je tako sa stvarima koje neposredno oseæate i tako ih stavljate direktno na papir. To je cena iskrenosti i unetih oseæanja. Menjao bih ga tako što bi bilo sažetije, ali u suštini je to to. Ali, ništa konkretno ne bih izbacio, nijedan podatak, samo možda poneku prejaku reè, da niko ne bude lièno povreðen. Ali, sadržaj je takav da je neko izgleda morao da bude povreðen i toga sam duboko svestan. Najdirektnije sam išao na to da, metaforièno reèeno, „povredim" mitropolita Amfilohija, jer je on ipak najodgovorniji od svih nas.
Upravo taj koga ste povredili vam preko posrednika i odgovara da ste tim pismom pokazali da pretendujete na tron srpskog patrijarha?
- Teza da ja hoæu da budem patrijarh, da me podržavaju ljudi na vlasti i da sam zbog toga napisao pismo poznata je još iz vremena od pre Sabora, i to je pokušaj da me lièno diskredituju. A kada je veæ o tome reè, kod nas je vlast, još od turskog doba, smatrana za neprijatelja. I više puta sam se i sam i èudio i smejao tome. A, ne znam da li imam podršku vlasti, iako sam proèitao bar hiljadu puta da me podržavaju predsednik Srbije Boris Tadiæ i premijer Republike Srpske Milorad Dodik...
Nije tajna da ste prijatelj sa premijerom Dodikom, zajedno igrate fudbal, gledate utakmice...
- Razni ljudi me lièno podržavaju, a neki su, opet, protiv mene, i to nije nikakav greh. I ako me i podržavaju Tadiæ i Dodik, i ko zna još ko, i ako oni žele da ja budem patrijarh, nije to ništa strašno niti grešno. Sasvim je legitimno da svaki kršten èovek bude zainteresovan za to ko æe biti patrijarh, njegov sveštenik ili episkop.
Ne može Krkobabiæ da bude glavni
Vi smatrate da na èelo crkve treba da doðe neko mlaði, neko ko razume potrebe novih generacija, èak ste naveli i da ministar vera Bogoljub Šijakoviæ deli vaše mišljenje.
- Ministar Bogoljub Šijakoviæ jeste prièao s vladikama o tome da bi novi patrijarh trebalo da bude neko mlaði i energièniji. Ne može nama u državi glavni da bude Krkobabiæ! Pa, to nema nigde! Moramo da mislimo na potomstvo. Ali, znate, Šijakoviæ je profesor Bogoslovskog fakulteta, život mu je posveæen Crkvi i prijatelj je s mnogim vladikama. Ali, on nikada nije pomenuo nijedno ime, i on ima pravo da kao ministar i kao vernik iznese svoj stav i razgovara s vladikama jer saraðuju na poljima prosvete.

Ali, naravno, nije legitimno da bilo ko u tome arbitrira ili da na to utièe na bilo kakav naèin, nelegitimnim sredstvima. Ali je prirodno biti za nekoga, poštovati nekoga i misliti da je on dobar u neèemu. Meni je to èast i poziv da budem što odgovorniji. Ali, ipak je teško poverovati da ja mogu da budem patrijarh srpski, s obzirom na to da ga biraju vladike koje su mnogo iskusnije i starije od mene.
Ali, glavna zamerka koja je izneta na vaš raèun jeste da ste upravo vi kandidat vlasti i neko ko æe priznati nezavisnost Kosova. Ni u vašem pismu se Kosovo nigde ne pominje, osim što navodite reèi jednog èoveka koji kaže da smo ga izgubili.
- Na reè „Kosovo" uvek se naježim i odmah, kao i svi, osetim strašnu, reèima teško opisivu odgovornost. Borba da povratimo Kosovo je bila i biæe neprestana. Nezavisno Kosovo je priznala Crna Gora, ali Srbija i BiH nisu. Jer, nikakvo „nezavisno Kosovo" ne postoji. Kosovo je zauvek u mom srcu, u našim srcima! I šta je uopšte nezavisno?! Ni Srbija, ni RS, ni BiH nisu ga priznale. Izgubili smo moguænost da kontrolišemo tu teritoriju i naše ljude tamo zato što su Albanci hteli nezavisno Kosovo, i zato što su Amerikanci to hteli. Ali, to je njihov problem i njihovo nedelo. A naše nedelo je što smo dozvolili da doðemo dovde dokle smo došli, što smo uopšte došli u opasnost da ga izgubimo. Moramo što pre da se suoèimo sa svojim slabostima, da postavimo sebi pitanje: da li smo i zašto toliko slabi da se stvari tamo odvijaju ovako nepovoljno po nas.
Znaèi, ipak smo izgubili Kosovo?
- Nismo mi, mladi ljudi, krivi za sve to što se tamo desilo i što se dešava, veæ oni koji samo govore parole, a ništa ne rade! Tipièan je primer kako su se svi rugali kad je za šefa diplomatije postavljen mladi Vuk Jeremiæ. A to što je on uradio je mnogo, neuporedivo više od onog što su toliki drugi uradili. Ali, mi Kosovo nismo izgubili. Izgubili smo, nažalost, važan deo suvereniteta nad njim, i to boli. Neko je i sa naše strane za to kriv, a ne samo naši neprijatelji.
Da li je jedan od onih koji su govorili samo parole o Kosovu i mitropolit Amfilohije?
- Mitropolit Amfilohije nije imao moæ da nešto uradi, ali jesu oni koji su vladali i grešili i u vezi sa Crnom Gorom i u vezi sa Kosovom. Jedino smo vladika Atanasije i mi iz Hercegovine govorili da æemo izgubiti Kosovo jer je Slobodan Miloševiæ uèinio toliko pogrešnih poteza. On je bio pravi gubitnik, bez istinske svesti o tome šta je Kosovo i kako ga saèuvati.
Da li nam možete reæi ko je podržao vaše stavove koje ste izneli u pismu?
- Dobio sam dvadesetak odgovora, ali, naravno, ne mogu da kažem od koga. To su lièna pisma, meni upuæena. Ako budu želeli da se obrate javnosti po tom pitanju, neka to sami uèine. Veæina kaže da je ideja u osnovi dobra. A ogroman broj važnih sveštenika kaže da je to pismo bilo potrebno, kao i katarza. Ali, pitajte vi druge vladike! Neka vam oni sami kažu.
A da li ste dobili odgovor nekog vladike koji je osudio ono što ste naveli u pismu?
- Da, i time sam takoðe zadovoljan. To su dobri i ozbiljni ljudi, rekli su mi da vide moj bol, da sam iskren i da neke reèi teško zabole. Vladika Georgije kanadski analizira svaku moju reèenicu i ni u èemu nije saglasan sa mojim stavovima. Ali, idem dalje.
Da li vam je odgovorio mitropolit Amfilohije?
- Još nije, koliko èujem, prezauzet je. Ali, s mitropolitom sam razgovarao pre nego što sam poslao pismo i rekao sam mu sve što u njemu piše. On je èovek koji može to da podnese. Rekao sam mu i da smo napravili niz grešaka. Kaže mi „dobro, ‘ajde više da ne pravimo greške i da probamo da ih rešimo". Da se pismo nije pojavilo u javnosti, mitropolit bi sa svima nama radio na tome da popravimo stvari. Jako je dobro to što njemu možeš da kažeš sve, a da te zbog toga ne zamrzi, on nije zlopamtilo.
Jasno ste naveli primere podela u vrhu Crkve?
- Da, i one se talože godinama. Kad je bio problem sa vladikom Pahomijem, rekao sam da ne može tako. Govorio sam i jasno i glasno! Kao što sam pet puta na Saboru ponovio da je skandalozno da vladika Filaret štrajkuje glaðu, a da Crkva o tome æuti! Kako sad nekome da kažemo da štrajk glaðu nije hrišæanski?

Ovo je katastrofa!Vladike se bore za mesto Patrijarha,a mi,Bogu hvala,imamo jos uvek zivog Patrijarha.Ovo u crkvi me ,nazalost,podseca na politicku scenu u Srbiji.:crying:
Sta sam sve cuo za Amfilohija i to od ljudi bliskih vrhu SPC...Dace Bog da nam jos pozivi Patrijarha Pavla!

milosmilan
12-17-2008, 20:34
Ja bi rekao da ovaj klip spada u ovu temu.Dakle,otvaranje dzamije na Sv.Iliju u Prijedoru.(Na tom mestu je bila srusena Srpska Pravoslavna Crkva,a posle sagradjena dzamija).Oni su zakazali na taj dan otvaranje dzamije(na Sv.Iliju)!!!!Dakle evo klipa(obratite paznju na oci SvIlije na nebu)!!!!!

Link:http://www.youtube.com/watch?v=9oo5llgYFGI

Pazljivo pogledajte klip!

4evra
12-17-2008, 22:14
Ja bi rekao da ovaj klip spada u ovu temu.Dakle,otvaranje dzamije na Sv.Iliju u Prijedoru.(Na tom mestu je bila srusena Srpska Pravoslavna Crkva,a posle sagradjena dzamija).Oni su zakazali na taj dan otvaranje dzamije(na Sv.Iliju)!!!!Dakle evo klipa(obratite paznju na oci SvIlije na nebu)!!!!!

Isti video kruzi ovde vec par meseci,samo sto je ovde receno da je neko snimio u Garicima(okolna opstina) :wtf:

Laki
12-17-2008, 23:43

Hocu li ovo da shvatim kao versku provokaciju tj postavljanje totalno nebitnog dokaza da je hriscanstvo prava vera, pa da ja lepo zamenim naziv teme u Verske rasprave pa i ja svoje argumente i neko znanje da iznesem?
Gde pise ovde da je to sveti ilija ili kako sa druge strane muslimani kazu da ih bog posmatra?Kako ste to skontali?
Jesi li dosao ovde da manjine preobracas u drugu veru ? Da nisi ti neki poslanik ?

4evra
12-17-2008, 23:59
Hocu li ovo da shvatim kao versku provokaciju tj postavljanje totalno nebitnog dokaza da je hriscanstvo prava vera, pa da ja lepo zamenim naziv teme u Verske rasprave pa i ja svoje argumente i neko znanje da iznesem?
Gde pise ovde da je to sveti ilija ili kako sa druge strane muslimani kazu da ih bog posmatra?Kako ste to skontali?
Jesi li dosao ovde da manjine preobracas u drugu veru ? Da nisi ti neki poslanik ?

svaka vjera na svoj nacin tumaci.Logicno da ce srbi reci da su oci Sv.Ilije kao sto ce muslimani reci da ih Alah gleda.
Svaka vjera se temelji na identicnim cinjenicama(kako istorijskim tako i fiktivnim) i jedinu razliku cini to sto jedna vjera to tumaci na jedan a druga na drugi nacin!

Misko
12-18-2008, 00:01
boze sacuvaj, pogledaj original snimak i cuces ruse kako pricaju, nema nikakve muzike

Deki
12-18-2008, 00:02
Samo sto to nije snimljeno u Bosni nego u Ukraini:

http://www.youtube.com/watch?v=LZD2-1rk4Sc

Nemojte trolovati temu vise...

Laki
12-18-2008, 00:14
svaka vjera na svoj nacin tumaci.Logicno da ce srbi reci da su oci Sv.Ilije kao sto ce muslimani reci da ih Alah gleda.
Svaka vjera se temelji na identicnim cinjenicama(kako istorijskim tako i fiktivnim) i jedinu razliku cini to sto jedna vjera to tumaci na jedan a druga na drugi nacin!

Zbog toga i kazem ovom caru gore sto je napisao da je to Sveti Ilija
Da je neko napisao da je to Buda rekao bi isto
Znaci ima nas raznih i ne treba favorizovati nijednu veru na ovaj nacin
A sad nastavite sa temom

Dedza
12-18-2008, 04:03
Po meni ovaj snimak dokazuje da je tu noc bilo gadne oluje.

maremas
12-18-2008, 10:56
Decko (musliman) od drugarice je promenio veru da bi mogao da se zabavlja sa njom (zbog njenih roditelja), sad se zove PETAR :crazy:
I ljubav je pobedila na kraju:punk:

zlaxy
12-18-2008, 15:34
dace Bog pa ce ljubav uvek pobedjivati.
mada nisu ni malo jednostavne to stvari.

Milenk0
12-19-2008, 00:15
Svima koji danas slave Svetog Nikolu (mog imenjaka-ukljucujuci i mene :) )

Zelim srecnu slavu i sve najbolje,da je provedete u zdravlju i veselju :ziveli:

zlaxy
12-19-2008, 06:20
Pridruzujem se cestitkama
Srecna slava svima.
Najveca srpska slava.
Za Svetog Nikolu se kaze,pola Srbije slavi,druga polovina ide na slavu..Zato lepo proslavimo i nemojte pijani za volan.;)

Milos
12-19-2008, 10:16
Meni slava danas i srecan sam ko malo dete :)
Zlax u pravu si za ovo pola Srbije slavi a druga polovina ide na slavu.
Eo jedna zanimljivost da je najveca potrosnja struje 18.decembra,a i prodaja ribe :)

naravno svim ostalima koji slave srecna slava :)

markotor
12-19-2008, 10:47
Svima koji danas slave Svetog Nikolu (mog imenjaka-ukljucujuci i mene :) )

Zelim srecnu slavu i sve najbolje,da je provedete u zdravlju i veselju :ziveli:
Kako su Milenko i Nikola imenjaci?

Milenk0
12-19-2008, 11:23
Kako su Milenko i Nikola imenjaci?

Cekaj...jel ovde smeju samo licna imena da ti bude nick ::S:

Omg...Zovem se Nikola,a nadimak (Milenko) je zbog prezimena (Milenkovic) :slap:

_shone_
12-19-2008, 11:27
Svima koji slave Sv.Nikolu(kao i ja) zelim srecnu slavu,a onima koji ne slave zelim da se lepo nazderu na istoj :chef:

dax_032
12-19-2008, 12:39
Svima koji slave Sv.Nikolu(kao i ja) zelim srecnu slavu,a onima koji ne slave zelim da se lepo nazderu na istoj :chef:

Takodje....:ziveli:

goran_pesmaster
12-19-2008, 13:32
Srecna slava Sveti Nikola svima koji slave...pa i meni :D

Рого.ЗВ
12-19-2008, 13:49
Hvala na čestitkama, takođe sretna slava svima koji slave :sailor:

Laki
12-19-2008, 13:56
Srecna slava svima koji je slave

Ступи
12-19-2008, 16:28
Срећан Свети Никола свима који га славе.

Dule 93
12-19-2008, 16:32
Hvala svima koji su cestitali.

had111
12-19-2008, 16:36
Srecna slava domacini!!!!!!!!!!!!!!!!

BrYaNt
12-19-2008, 16:36
Hvala svima koji su cestitali....Ja slavim ovu slavu...

I takodje srecna svima koji takodje slave...
Najveca srpska slava....Pola idu na slavu...Pola slave...

biancorosso
12-19-2008, 16:38
Takodje hvala svima na cestitkama..ja isto slavim ovu slavu :D..i takodje srecna svima koji slave.

Бишке
12-20-2008, 00:31
SRECNA SLAVA svima koji je slave,i srecan praznik svim vernicima!

KIMI '93
12-20-2008, 00:46
Nisam ceo dan bio na netu,pa evo sada da cestitam svima koji slave

Бишке
01-06-2009, 08:14
Srecne Badnje Jutro i Badnji dan svim Hriscanima Pravoslavcima!
Nema niceg lepseg,nego ujutru u badnjake,pa tu rakija,vino,pogaca...

milosmilan
01-06-2009, 10:46
Sretan Bozic svim Pravoslavnim vernicima!Sve najbolje zelim vama i vasim porodicama!

Hristos se rodi!

(Malo sam poranio,ali reko ae da vam cestitam ranije zato sto veceras oko 12 necu biti onine)...

Loqo
01-06-2009, 11:29
Srecan Badnji dan,u zdravlju i dobrom raspolozenju ga proslavili,svako dobro!

Misko
01-06-2009, 12:47
Док задњи бадњак гори, слушај срце што ти збори. Благостање, мир и доброта нек вас прате целога живота.

Milenk0
01-06-2009, 14:00
Kad Badnjake unesete nek; vas svaka sreca sretne.Sretala vas milost Boga i u kuci svakog tvoga.Zelje,srecu i vas san,doneo vam BADNJI DAN!!!

Sve najbolje :pesoholichari:

gajich
01-06-2009, 14:11
Srecan Badnji dan,svako dobro..pa da u dobrom raspolozenju docekamo Bozic!

gajich
01-06-2009, 23:58
Nek u ovo Badnje vece bude gasa da potece, neka nasa zemlja cela, ima topla grejna tela.A mazuta kad nestane,i presuse vodne brane, i kad zalede grejna tela,i san usni zemlja cela, tad viknimo svi u glas:Rusi dajte nam gas!!Mir Boziji Hristos se rodi.

evo jedne aktuelne poruke
ps:nemojte ozbiljno ovo shvatiti

zlaxy
01-07-2009, 00:01
Христос се роди !!!!!

john doe
01-07-2009, 00:02
Vaistinu se rodi! Srečan Božič svim pravoslavnim vernicima!

Рого.ЗВ
01-07-2009, 00:03
Mir Božji Hristos se rodi!

Gogy
01-07-2009, 00:03
Ваистину се роди, срећан Божић

Šilja
01-07-2009, 00:04
Ваистину се роди.Срећан Божић свим православцима!!

zlaxy
01-07-2009, 00:04
А мени је бас овако лепо
ојсаааааа

Deki
01-07-2009, 00:06
Srecan Bozic svim pravoslavnim vernicima.

Ђоле
01-07-2009, 00:11
Срећан Божић , Христос се роди.

NukeR
01-07-2009, 00:13
Мир Божији, Христос се роди!

Milos
01-07-2009, 00:23
Neka Gospod sa nebesa kupi tebi mercedesa
a po zelji dobrog Hrista neka bude dizel 300
jer je mecka uvek u modi,
Mir Boziji Hristos se rodi!

Вучко
01-07-2009, 00:24
ХРИСТОС СЕ РОДИ! СРЕЋАН БОЖИЋ!

biancorosso
01-07-2009, 00:24
MIR BOZIJI,HRISTOS SE RODI
SRECAN BOZIC SVIM PRAVOSLAVNIM VERNICIMA

irfank
01-07-2009, 00:26
Srečan praznik svim mojim prijateljima i forumašima koji slave Božič. Da praznik provedete u veselju i sreči....

nataeos
01-07-2009, 00:34
http://i93.photobucket.com/albums/l60/CarpeDiem_01/cestitke/srecan-Bozic.jpg

Toja
01-07-2009, 00:35
Ваистину се роди. Срећан Божић свим православцима!

customiZer
01-07-2009, 00:39
Мир Божији,Христос се роди!!!

4evra
01-07-2009, 00:40
Srecan Bozic svima!
Hristos se rodi!
Dobro jutro poloznici ;)

BrYaNt
01-07-2009, 00:40
Срећан Божић свима...
Христос се роди!!!

Vrsac PFC
01-07-2009, 00:42
Mir Bozji, Hristos se rodi!!!

Svima Srecan Bozic!!!

Џони
01-07-2009, 00:45
Христос се роди.

Срећан Божић свима!

zakzizu
01-07-2009, 00:45
http://img2.imagetitan.com/img2/small/19/19_hristos-se-rodi-cestitka.gif (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=19_hristos-se-rodi-cestitka.gif)

Ajzakova Beba
01-07-2009, 00:46
Мир Божији,Христос се роди!

Срећан Божић.

Ступи
01-07-2009, 00:51
Мир Божји, Христос се роди.

Loqo
01-07-2009, 00:52
Srecan Bozic,zivi bili i u zdravlju ga proslavili!Hristos se rodi!

Dedza
01-07-2009, 01:00
Христос се роди, Срећан Божић

Pro_Evolution_Montenegro
01-07-2009, 01:03
Mir Bozji,Hristos se rodi prijatelji moji!

Кека Гробар
01-07-2009, 01:07
Ваистину се роди.

Milenk0
01-07-2009, 01:23
Срећан Божић, Христо се роди!

~Fuego~
01-07-2009, 01:23
XRISTOS SE RODI POzZ SVIM PRAVOSLAVCIMA I SRECAN BOZIC :triprsta:

nataeos
01-07-2009, 01:24
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vIMPQSBxlC0&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vIMPQSBxlC0&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Bili zivi i zdravi svi
Hristos se Rodi

had111
01-07-2009, 03:38
Мир Божји Христос се роди!!!

Срећан Божић свим православним верницима

http://cache.virtualtourist.com/726000-Badnjak-Serbia_and_Montenegro.jpg

blackwhite
01-07-2009, 09:48
srecan Bozic-hristos Se Rodi

sharlin
01-07-2009, 10:34
Свим православцима желим срећан Божић!

Мир Божји,Христос се роди!

kerix waw
01-07-2009, 12:15
Svim pripadnicima pravoslavne vjeroispovijesti zelim srecan Bozic

Ruud
01-07-2009, 12:23
Red je da neko kaze i Vaistinu se rodi

Мир Божји,Христос се роди!

-C.R-9-C.R-
01-07-2009, 12:50
evo ja VAISTINU SE RODI :D Srecan Bozic svima,da ga provedete u sreci i dobrom raspolozenju,i naravno zelim vam da otkinete deo cesnice gde je dukat :D

Mirdza
01-07-2009, 12:51
Мир Божји Христос се роди!!!!

Стефке
01-07-2009, 14:32
Mir boziji hristos se rodi!

tranE_
01-07-2009, 15:04
Sretni takodjer i od mene predstojeci praznici.
Puno srece i radosti ;)

gajich
01-07-2009, 15:07
Мир Божји Христос се роди!!!!

neka.bg
01-07-2009, 15:23
Kad u badnje vece presta nama gas da tece,pa mazuta kad nestane i presuse vodne brane,kad zalede grejna tela i san usni zemlja cela-tad viknimo svi u glas:dajte nama Rusi gas.Hristos se rodi...!!!

Бишке
01-07-2009, 15:30
MIR BOZJI,HRISTOS SE RODI!
Evo slika sa paljenja badnjaka ispred Hrama Sv.Dimitrija u Kos.Mitrovici:
http://img2.imagetitan.com/img2/small/19/19_06012009160.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=19_06012009160.jpg)
http://img2.imagetitan.com/img2/small/19/19_06012009161.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=19_06012009161.jpg)
http://img2.imagetitan.com/img2/small/19/19_06012009162.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=19_06012009162.jpg)
http://img2.imagetitan.com/img2/small/19/19_06012009163.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=19_06012009163.jpg)
http://img2.imagetitan.com/img2/small/19/19_06012009164.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=19_06012009164.jpg)

bane_bj
01-07-2009, 16:11
Na hladnoci i fica je dobar, stamen ko badnjak, neobicno godar. Po hladnoci ka domu te vodi, Mir Bozji Hristos se rodi

Petko15
01-07-2009, 16:21
Da nam Bog da pameti i zdravlja. Hristos se rodi. Da provedemo najradosniji pravoslavni praznik u toplini svojeg doma. Srecan Bozic svim vernicima.

Milenk0
01-10-2009, 19:49
Evo neceg zanimljivog...naleteh na netu...
__________________________________________________ ________________________
ТРИ ПИТАЊА

Био једном један младић који је дуго времема провео на студијима на Западу. Када се вратио, тражио је од својих родитеља да му нађу религиозног учењака или било којег стручњака који би могао одговорити на његова 3 Питања. Коначно, родитељи су му успјели наћи једног учењака.

Младић:
Ко си ти? Можеш ли ти одговорити на моја Питања?

Учењак:
Ја сам један од Божјих робова и уз Његову помоћ, ја ћу моћи одговорити на твоја Питања.

Младић:
Јеси ли сигуран? Многи професори и стручњаци нису били у стању да дају одговоре на моја Питања.

Учењак:
Ја ћу дати све од себе, уз Божију помоћ.

Младић рече:
Имам 3 Питања:

Питање бр. 1
Да ли Бог постоји? Ако постоји, покажи ми његов облик.

Питање бр. 2
Шта је Судбина?

Питање бр. 3
Ако је ђаво створен од ватре, зашто ће на крају бити бачен у пакао који је такође створен од ватре? То му сигурно неће нимало нашкодити, пошто су и ђаво и пакао створени од ватре.

Да ли је Бог мислио о овоме?

Изненада, учењак снажно ошамари младића по лицу.

Младић осети бол:
зашто сте се наљутили на мене?

Учењак:
Нисам љут. Шамар је мој одговор на твоја питања.

Младић:
Не разумем!

Учењак:
Како се осећаш након што сам те ошамарио?

Младић:
Наравно, осећам бол.

Учењак:
Да ли онда верујеш да бол постоји?

Младић:
Да.

Учењак:
Покажи ми облик бола!

Младић:
Не могу.

Учењак:
То је мој одговор на прво питање. Сви ми осећамо присуство Бога иако не видимо његов облик ... Да ли си синоћ сањао да ћу те ошамарити?

Младић:
Не.

Учењак:
Да ли си икад помислио да ћеш данас од мене добити шамар?

Младић:
Не.

Учењак:
То је Судбина, мој одговор на друго питање…од чега је створена моја рука којом сам те ошамарио?

Младић:
Створена је од меса.

Учењак:
А твоје лице, од чега је оно створено?

Младић:
Од меса.

Учењак:
Шта осећаш након што сам те ошамарио?

Младић:
Бол.

Учењак:
Тако је. То је мој одговор на треће питање, иако су и ђаво и пакао створени од ватре, ако Бог жели, пакао ће постати врло болно место за ђавола.

Бог је рекао:
„Ако се ти стидиш мене, и Ја ћу се стидети тебе!”

Да, ја волим Бога, Бог је моја фонтана Живота и мој Спаситељ. Бог ми помаже да идем даље и дању и ноћу. Без Бога, ја сам нико, али с Богом, ја могу све. Бог је моја снага.
Нека ти Он помогне да успеш... Амин

БОГ ЗАИСТА ПОСТОЈИ…

Ево једног поучног „разговора”

Један човек је отишао код фризера да се ошиша и обрије. Како је фризер почео да ради, почели су разговарати. Разговарали су о много ствари и о различитим темама, да би се на крају дотакли и теме Бога.

Фризер рече: Ја не верујем да Бог постоји.
Зашто то кажете? Упита га муштерија.
Знате, довољно је да изађете на улицу и шватите да Бог не постоји. Реците ми, ако Бог постоји, да ли би било толико бoleсних људи?

Да ли би било толико напуштене деце? Ако Бог постоји, не би било ни патњи ни бола. Не могу замислити Бога који би дозволио све ове ствари. Муштерија промисли на моменат, али не одговори ништа, не желећи започињати расправу.

Фризер заврши са својим послом и муштерија напусти радњу. Само што је изашао из радње, виде на улици човека са дугом, непочешљаном, прљавом косом и необријаном брадом, изгледао је прљаво и запуштено.

Муштерија се врати назад у радњу и рече фризеру: Знате шта? Фризери не постоје. Како можете то рећи? Упита изненађени фризер. Ја сам ту, и ја сам фризер, и управо сам вас шишао и бријао!

Не! Викну муштерија. „Фризери не постоје, јер ако постоје, не би било људи са прљавом дугом косом и необријаном брадом, попут овог човека на улици.

Ах, али фризери ипак постоје!
Те ствари се дешавају јер људи не долазе код мене.”
Тачно, потврди муштерија. Управо тако!„

Бог, такође, постоји! Лоше ствари се дешавају кад људи не иду к ЊЕМУ и кад од ЊЕГА не траже помоћ ... Због тога постоји толико патњи и бола у свету”.

БУДИ БЛАГОСЛОВЉЕН(А) И БУДИ БЛАГОСЛОВ ДРУГИМА!!!

terry
01-10-2009, 20:17
Veoma zanimljivo ovo sa mladicem i ucenjakom!!
Normalno da Bog postoji!!Postoji za one koji veruju u njega!!

Mnogo su zanmljive price ljudi koji su doziveli klinicku smrt!!Ali retki su oni koji pricaju sta su videli kada su doziveli klinicku smrt!!

Бишке
01-14-2009, 20:09
http://img2.imagetitan.com/img2/small/19/19_ruka.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=19_ruka.jpg)
Манастир у Бањској,слика није монтирана.Иза Матеје и Андреја нема никог али се на слици иза Андрејеве десне руке види још нечија рука.Рука је примећена кад је слика била урађена.Сликано је на Петровдан у манастиру Бањска на зидинама уз сам манастир

Ovo su sestrici mog druga,a ovaj text je on okacio na fejsbuk,kao i sliku!

Toza Car
01-14-2009, 20:24
Ima li neko objasnjenje za tu ruku, ili sta? I da li je fora neka?

Андреј
01-14-2009, 20:27
Ако се неко *****ава са тим, њему на душу. Могуће да је то неки одсјај, или нешто, а људска машта види руку од тога. Зар је битно? Зашто би сумњали?

Aladdin986
01-14-2009, 21:06
Ако се неко *****ава са тим, њему на душу. Могуће да је то неки одсјај, или нешто, а људска машта види руку од тога. Зар је битно? Зашто би сумњали?

ovakvih slika ima dosta....

ne verujem u ovo ..:O

Бишке
01-14-2009, 21:07
Ima li neko objasnjenje za tu ruku, ili sta? I da li je fora neka?
Nije fora,bratino,to su sestrici mog druga,slikani u dvoristu manastira Banjska,15km od K.Mitrovice.Mozete pogledati na fejsu,ime mog druga
je :Радомир Трајковић.
Planira ovih dana da odnese sliku u manastir.

Loqo
01-14-2009, 22:04
Sve je moguce,ja verujem.

tranE_
01-14-2009, 22:24
Da li se meni chini da je na slici prikazana ruka od 4 prsta?

Sada ne znam,nisam obracao neshto paznju. :)
A vjerujem da na ovom svijetu sve se desava sa razlogom.

4evra
01-14-2009, 22:27
prsti su premali u odnosu na decije sto znaci da ili je slika ruke bebe ili je ta ruka udaljenija nego sto izgleda....ako pogledate levo od ruke dok ste u zoomu primeticete neke cudne linije koje idu uvis s leva na desno(kao mreza) koja je po tom drvetu,mozda je to deo necega iza sto je na tom mrezi???

A vjerujem da na ovom svijetu sve se desava sa razlogom.

Џони
01-14-2009, 23:04
primeticete neke cudne linije koje idu uvis s leva na desno(kao mreza) koja je po tom drvetu,mozda je to deo necega iza sto je na tom mrezi???

To je ograda. :unsure:

zlaxy
01-14-2009, 23:08
:biggrin:
ili bmw..ne cekaj,aston martin

bato,javi ako ode drugar da odnese sliku

Milenk0
01-14-2009, 23:43
:XD: :XD: :XD:

Koja carina ovaj 4evra jbt :XD: pa jel si cuo brate za -zicu- :XD:

Вучко
01-14-2009, 23:50
auuu.... ne verujem

4evra
01-14-2009, 23:52
sad vidio i ja,nisam gledao desni deo gde se vidi jasno deo kolca a i naveo sam kao mreza(zica) to je to.pa eto mozda je nesto bilo nakaceno na zicu,sto se eto poklopilo tuda....
A ti zlaxy ne budi svakome loncu poklopac,smara

Šilja
01-15-2009, 00:05
4evra, al ga izvali, pocepo sam se od smeha....

a sto se tice ove slike, veoma je zanimljiva ta ruka tu...koliko sam ja primetio ima samo 4 prsta i malo je mala...verujem ja u te stvari, al se uvek nekako najezim kad vidim takvo nesto...ne znam zbog cega....

samo se nadam da nije neka photoshop *****ancija, jer bi ova slika ako je prava mogla da privuce veliku paznju!

Turinski
01-15-2009, 00:15
4evra, al ga izvali, pocepo sam se od smeha....

a sto se tice ove slike, veoma je zanimljiva ta ruka tu...koliko sam ja primetio ima samo 4 prsta i malo je mala...verujem ja u te stvari, al se uvek nekako najezim kad vidim takvo nesto...ne znam zbog cega....

samo se nadam da nije neka photoshop *****ancija, jer bi ova slika ako je prava mogla da privuce veliku paznju!

i ja se najezim........uhhhh da sam ja taj mali ne bi se vise sliko.....

ps u boga verujem

Laki
01-15-2009, 00:53
Ovo postaje zanimljivo :rulet:
Samo nastavite sa pricom...
P.s. Moze li neko da mi kaze kakve ovo ima veze sa hriscanstvom ali uopste?Nebi hteo nekog da uvredim ali ovoj slici je mesto u temi Lude slike jer je na njoj nesto ludo,nesvakidasnje itd...

Дон Корлеоне
01-15-2009, 01:35
Zovite Moldera.... Zovite Skali.... :crying:

zlaxy
01-15-2009, 10:32
Ovo postaje zanimljivo :rulet:
Samo nastavite sa pricom...
P.s. Moze li neko da mi kaze kakve ovo ima veze sa hriscanstvom ali uopste?Nebi hteo nekog da uvredim ali ovoj slici je mesto u temi Lude slike jer je na njoj nesto ludo,nesvakidasnje itd...

Desilo se u krugu manastira.

Aladdin986
01-15-2009, 12:49
cetiri prsta se vidi koliko ja mogu svatiti palac se ne vidi on moze da se pokrije tako sto se skriva iza ruke ovog deteta..
e sad...
moje misljenje je definitivno laznjak..

Laki
01-15-2009, 14:05
Ne.
Ja mislim da ovo mnogo toga dokazuje...
Nije se za dzabu ovaj `fenomen`desio bas u okrugu manastira
Ovo je neki znak!
:ave:

Turinski
01-15-2009, 14:08
Zna li neko koji je to manastir???

Deki
01-15-2009, 14:18
Zna li neko koji je to manastir???

A da malo prelistas temu pre nego sto postavis pitanje?

http://www.pes-serbia.com/vb/showpost.php?p=430050&postcount=198

Šilja
01-15-2009, 14:31
Ne.
Ja mislim da ovo mnogo toga dokazuje...
Nije se za dzabu ovaj `fenomen`desio bas u okrugu manastira
Ovo je neki znak!

Brate, ne moras da trujes temu ako ne verujes u ovo...

cetiri prsta se vidi koliko ja mogu svatiti palac se ne vidi on moze da se pokrije tako sto se skriva iza ruke ovog deteta..
e sad...
moje misljenje je definitivno laznjak..

koliko vidim prvi prst je palac, a mali prst bi trebalo da se vidi po ovakvom polozaju ruke...e sad sto se ne vidi ne znam....
mislim da nije laznjak jer ako se malo bolje zagleda vidi se da se ruka lepo slaze sa telom devojcice...mislim kad se zumira vidi se da je slika malko mutna, a isti slucaj je i sa rukom.

Бишке
01-15-2009, 16:28
Монтажа није,већ је чудо!А још веће је чудо што је слика настала уз сам зид Манастира Бањска.

Aladdin986
01-15-2009, 16:49
http://img2.imagetitan.com/img2/small/19/19_ruka.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=19_ruka.jpg)
Манастир у Бањској,слика није монтирана.Иза Матеје и Андреја нема никог али се на слици иза Андрејеве десне руке види још нечија рука.Рука је примећена кад је слика била урађена.Сликано је на Петровдан у манастиру Бањска на зидинама уз сам манастир

Ovo su sestrici mog druga,a ovaj text je on okacio na fejsbuk,kao i sliku!

Nemoj neko pogresno da me svati .. ne trujem temu uopste ... samo eto nisam se slozio sa time...
.. vredi razmotriti sve to..
zanimljivo je..

markotor
01-15-2009, 18:03
ljudska ruka, sigurno nije od nekog sveca

Бишке
01-15-2009, 18:33
ljudska ruka, sigurno nije od nekog sveca
Svetitelji nisu ljudi?::|:
Isus je BOGOCOVEK.

NukeR
01-15-2009, 18:33
Слажем се

Laki
01-16-2009, 01:06
Izvinite ali ja se ovde necu mesati
Mislim da je Biske prvi otisao u offtopic jer je okacio neku sliku koja veze nema sa forumom a ne sa temom...jos plus se ostali klinci nalozili kao da je dosao sveti ne znam ti ko...
Ja kao Hinduista iz odreda Višne ostavljam ovo super moderatorima da odluce sta ce i kako ce jer necu da se mesam uopste..

Бишке
01-16-2009, 02:10
Mislim da je Biske prvi otisao u offtopic jer je okacio neku sliku koja veze nema sa forumom a ne sa temom...jos plus se ostali klinci nalozili kao da je dosao sveti ne znam ti ko...

Izvini,kralju,ako ti ne verujes u Boga.ima nas koji verujemo u Boga i u to da se nista slucajno ne desava!E sad,videcemo uskoro sta ce biti sa tim,verovatno ce izaci u novinama,pa ce se proucavati.
Sajt manastira Banjska (http://www.banjska.org)

Laki
01-16-2009, 02:45
Izvini,kralju,ako ti ne verujes u Boga.ima nas koji verujemo u Boga i u to da se nista slucajno ne desava!E sad,videcemo uskoro sta ce biti sa tim,verovatno ce izaci u novinama,pa ce se proucavati.
Sajt manastira Banjska (http://www.banjska.org)

I sta sad ako mislim da je glupost sto se davite oko obicne slike sto si okacio onda znaci da ne verujem u boga? :flowers:
Reci nam onda na sta konkretno mislis sa onom rukom.Imam osecaj da mislis da je to bozja ruka i da se pojavila sa nekim razlogom na kosovo polje u blizini manastira i to je dokaz da je Hriscanstvo prava i jedina istinita vera!?
Prosvetli me molim te ako nije tako...
Evo jos manastira...MANASTIR SOPOCANI (http://www.manastirsopocani.org)

Dedza
01-16-2009, 02:54
Ja kao Hinduista iz odreda Višne ostavljam ovo super moderatorima da odluce sta ce i kako ce jer necu da se mesam uopste..Nije otisao u off topic
Ima veze i sa forumom i sa temom
Ja kao srbin pravoslavac i super moderator odlucujem da je sve u skladu sa temom i politikom sajta

hule
01-16-2009, 03:12
Ја бих вас замолио да се држите теме и не правите хаос.
Обрисао сам постове који су правили проблем.
Мислим да не требам помињати да је забрањена спрдња на верској и националној основи.

Захваљујем на разумевању.

Дон Корлеоне
01-16-2009, 03:15
Nije otisao u off topic

Jeste, otisao je u offtopic... Posto ti ne znas reci zasto nije otisao, ja cu ti reci zasto jeste... Ajmo sad svi da postavljamo slike na kojima se pojavljuju cudne stvari i da ih povezujemo za bOGOM. Mogao sam i ja postaviti sliku na kojoj se vidi manastir i ja ispred njega i reci da tog manastira nije bilo dok sam se slikao... :haha:
Oslanjajte se na neke smesne "cinjenice". Pre cu da verujem da se ovaj lik zbunio nego sto cu da poverujem da se pojavila setajuca shaka... Ljudi, jeste li vi glupi ili sta, to mesto sad moze da postane svetiliste... Prijavite to SPC pa cemo da vidimo razvoj situacije... verovatno ce to pretvoriti u svetiliste i zgrnuti brdo love...:w00t: juuuupiiiiii

Ima veze i sa forumom i sa temom

To ti kazes, o svevisnji moderatoru...

Ja kao srbin pravoslavac i super moderator odlucujem da je sve u skladu sa temom i politikom sajta:wacko:
Slabo ti uskladjujes...

Мислим да не требам помињати да је забрањена спрдња на верској и националној основи.

sa razlogom sam stavio onu sliku, ja nisam kriv sto je neko naivan...

Андреј
01-16-2009, 03:23
Зашто смараш?

Дон Корлеоне
01-16-2009, 03:25
Зашто смараш?

Aplauz za Andreja...

Dedza
01-16-2009, 03:37
Jeste, otisao je u offtopic... Posto ti ne znas reci zasto nije otisao, ja cu ti reci zasto jeste... Ajmo sad svi da postavljamo slike na kojima se pojavljuju cudne stvari i da ih povezujemo za bOGOM. Mogao sam i ja postaviti sliku na kojoj se vidi manastir i ja ispred njega i reci da tog manastira nije bilo dok sam se slikao... :haha:
Oslanjajte se na neke smesne "cinjenice". Pre cu da verujem da se ovaj lik zbunio nego sto cu da poverujem da se pojavila setajuca shaka... Ljudi, jeste li vi glupi ili sta, to mesto sad moze da postane svetiliste... Prijavite to SPC pa cemo da vidimo razvoj situacije... verovatno ce to pretvoriti u svetiliste i zgrnuti brdo love...:w00t: juuuupiiiiii
Nije otisao u off. Dobro znam zasto nije, a znam zasto ti jesi otisao u off kad si postavio onu sliku. Sliku koju bi ti postavio znao bih odmah da je fotomontaza. Tako da nemoj da se trudis da postavljas. Upravo to i jeste poenta price momak je posalo tu sliku manastiru ispred koje je slikao svoje sestrice. Sacekajmo da vidimo da li ce i kad SPC odgovoriti. Ali nemoj ti sad da nas nazivas glupim ako je ta slika od strane naseg jednog clana postavljena da je prokomentarisemo. Vojvoda sto tebe toliko svrbi finansiska situacija SPC?
To ti kazes, o svevisnji moderatoru... Naravno da ja kazem. Jel postoji problem ako ja kazem?
Slabo ti uskladjujes... Tvoje misljenje, svako ima pravo na svoje misljenje

Дон Корлеоне
01-16-2009, 03:50
Nije otisao u off. Dobro znam zasto nije,
Pa reci nam onda, zasto nije.

Sliku koju bi ti postavio znao bih odmah da je fotomontaza. Tako da nemoj da se trudis da postavljas.
Ako tada nisi uspeo da shvatis sta sam hteo reci sa tom slikom, valjda si sada shvatio.

Sacekajmo da vidimo da li ce i kad SPC odgovoriti.
"Dobar dan, ja sam Bi***, taka je situcaija, to, to i to... Fotografija je snimljena tim i tim fotoaparatom i ONA SHAKA TAMO NIJE BILA. MAJKE MI...." Pa sta ti mislis, da ce neko da poveruje u to??? Pa samo su neki poverovali, i ti isti su aktivni na ovom forumu. :yawn: Neka, ja navijam da im posalje obavest. Bar cu se smejati slatko....

Vojvoda sto tebe toliko svrbi finansiska situacija SPC?
Boli mene penoni za njih. Imaju oni para, i to dovojnjo, previse...

Naravno da ja kazem. Jel postoji problem ako ja kazem?

Postaje problem kada ne obrazlozis ovo svoje kako treba.

THE DOCTOR
01-16-2009, 12:21
Mi imamo jednog Boga, ime mu je Bodiroga!

Šilja
01-16-2009, 12:31
E a sto se vi sto ne verujete u ovo lepo ne iskljucite sa teme?
Prosto, lepo, jednostavno....nema svadje i to je to....
Mi imamo pravo da verujemo u ovo i imamo pravo da komentarisemo o tome...kome se ne svidja ne mora da postuje u ovoj temi....
Nije to verovanje vezano samo za ovu sliku...bilo je(a i bice) dogadjaja koji su podsticali ova nasa verovanja u nesto sveto, verovanja u Boga i u HRISCANSTVO.

Laki
01-16-2009, 12:37

I ja se slazem sa tobom
Naravno da je zabranjena sprdnja sa bilo kojom verom a Don Corleone i ja pokusavamo da dokazemo ostalima da neki prave parodiju od ove vere zato sto neke smesne stvari povezuju sa bogom.
Sto je najsmesnije dobar broj clanova se primio i utripovao da u stvari ima veze sa bogom...
Ok,,,necemo se svadjati.
Jedva cekam da vidim sta ce vam odgovoriti :wall:

Дон Корлеоне
01-16-2009, 12:45
Idemo dalje....

Бишке
01-16-2009, 16:26
Moj drug je nosio sliku kod Igumana manastira.Iguman je rekao da je to ruka sveca koji cuva manastir i ljude u njemu i oko njega na Petrovdan.Trazio je da moj drug dovodi sestrice svakog Petrovdana.Rekao se da je slika fenomen i uzeo je da je pokaze vrhu SPC!Ocekujemo odgovor ovih dana,pa ce se videti da li ja lazem,ili je to Bozje delo.

Laki
01-16-2009, 21:09
Bog da vam pomogne...

4evra
01-18-2009, 21:34
Svima koji veceras,sutra i prekosutra slave Svetog Jovana Krstitelja (ukljucujuci i mene)

Zelim srecnu slavu i sve najbolje,da je provedete u zdravlju i veselju,za krsnjake da se najedu i napiju,ispevaju i ispricaju:triprsta:
:ziveli:

Андреј
01-18-2009, 22:07
Срећна слава свим верницима који је славе.

Loqo
01-18-2009, 22:14
Srecna slava i svako dobro.

Ступи
01-18-2009, 22:30
Hvala, Srecna slava svima koji je slave

had111
01-27-2009, 21:45
Danas je Sveti Sava, pa tom prilikom cestitam svima slavu. Ipak je to najveci Srpski Svetac.

http://www.ikonelukic.com/Galerija/Stari_stil/sveti_sava.jpg

milosmilan
01-27-2009, 22:07
Meni licno nije slava Sv.Sava(u stvari jeste zato sto i dalje idem u skolu :D)

Svima srecna slava i sve najbolje!

Paun
01-27-2009, 22:46
Hvala ti sveti Savo za onu gozbu u skoli danas :ave:

Ступи
01-28-2009, 12:21
Hvala ti Sveti Savo sto si "otvorio" prvu skolu.

markotor
01-28-2009, 18:21
Hvala ti SS za sve sta god da je