PDA

View Full Version : Prijave za sezonu 26 i glasanje!

Dovla
11-19-2017, 18:40
1. Glasanje koje je automatski prijava za sezonu 26. Ljudi koji nisu igrali sezonu 25, a vraćaju se kao i novajlije moraće uraditi excel svojih timova za update. Javite se meni na discrod da bih vam objasnio na koji način da radite.

2. U poslednjih par dana bilo je dosta ljudi koji su izneli stav protiv novih pravila u vezi zabrane centaršuteva unutar 16m otvorili smo glasanje da vidimo za šta je većina ligaša. Ovde će biti tri opcije: 1. da važi pravilo koje je doneto; 2. treba poništitii pravilo koje je doneto . i 3. treba da se modifikuje pravilo (ovde morate navesti u postu šta smatrate da treba da se doda).

Atlantis
11-19-2017, 19:56
Treba:
- dozvoliti centaršuteve iz situacija kao što su: centaršut iz prve nakon fora ukoso ili through pass koji ulazi pola metra u kazneni, odbitak, karambol, ukradena lopta, golman koji je izleteo da spreči kontru i sve slično. Dakle, sve što miriše na pravi fudbal - TOLERISATI

- JEDINO zabraniti centaršut iz 16m gde neko u situaciji 2 na 1 simulira tap-in igru takvim potezom. nije da se tako nešto dešava često u CTLu, ali eto, čisto da ne bi nekome palo na pamet da navuče golmana na sebe pa pošalje bunar u 16m na prazan gol pa da posle kaže "to nije u pravilniku, znači da može, i meni su to radili". Drugim rečima, sve što miriše na tap-in igru - ZABRANITI

- Zabraniti golove koji su rezultat napucanog GK preko centaršuta iz mrtvog ugla.
2x, 3x krug, jednom krug, nebitno - ako ide u golmana, fer plej bi bio da se to poništi. Ako možemo bez kocka+X, možemo i bez ovakvih gafova. Retko ko uopšte danas i ima nameru da daje takav gol, ali, ideja je da se spreče rasprave na tu temu.

Kako definisati mrtav ugao? Svaki centaršut iza linije peterca = mrtav ugao.

- Dodavanje na X, trougao iz 16 u 16m ZABRANITI - a ozbiljno razmotriti i dodavanja čiji prvi kontakt završava iza linije penala.

Hopopa
11-19-2017, 20:03
Treba:
- dozvoliti centaršuteve iz situacija kao što su: centaršut iz prve nakon fora ukoso ili through pass koji ulazi pola metra u kazneni, odbitak, karambol, ukradena lopta, golman koji je izleteo da spreči kontru i sve slično. Dakle, sve što miriše na pravi fudbal - TOLERISATI

- JEDINO zabraniti centaršut iz 16m gde neko u situaciji 2 na 1 simulira tap-in igru takvim potezom. nije da se tako nešto dešava često u CTLu, ali eto, čisto da ne bi nekome palo na pamet da navuče golmana na sebe pa pošalje bunar u 16m na prazan gol pa da posle kaže "to nije u pravilniku, znači da može, i meni su to radili". Drugim rečima, sve što miriše na tap-in igru - ZABRANITI

- Zabraniti golove koji su rezultat napucanog GK preko centaršuta iz mrtvog ugla.
2x, 3x krug, jednom krug, nebitno - ako ide u golmana, fer plej bi bio da se to poništi. Ako možemo bez kocka+X, možemo i bez ovakvih gafova. Retko ko uopšte danas i ima nameru da daje takav gol, ali, ideja je da se spreče rasprave na tu temu.

Kako definisati mrtav ugao? Svaki centaršut iza linije peterca = mrtav ugao.

- Dodavanje na X, trougao iz 16 u 16m zabraniti - a ozbiljno razmotriti i dodavanja čiji prvi kontakt završava iza linije penala.

Glasao sam da se modifikuje pravilo, pa da se ne ponavljam za gospodinom Atlantisom. Samo ću kopirati njegov odgovor. :D

Amokachi
11-19-2017, 21:54
Svako novo pravilo je dodatno smaranje. Protiv svakog pravila sam koje se tice same igre. Uvijek sam bio protiv mijenjanja izvornog CTL-a.

Svako novo pravilo - vise razloga za prepirke. Do sad je liga ok funkcionisala i bez pravila oko centarasuta.

Panchev
11-26-2017, 22:03
1. Pauziram Sezonu 26.
2. Ponistiti pravilo.

CopY.
11-28-2017, 21:54
I ja sam glasao da se modifikuje pravilo ali nisam vidio da moramo pisati post. Složio bih se sa Atlantisom. Sve što je prirodno i normalno da se dešava u pravom životu a tiče se ovih centaršuteva,da se toleriše.