PDA

View Full Version : Forum pita, Bhatti odgovara!

maremas
06-28-2017, 12:02
https://scontent.fbeg3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/19424531_1571755509533141_612649441121629074_n.jpg ?oh=8af7568eb40cae8f6e32c4e2631d9802&oe=59CEB1A3

Dobili smo poziv da u petak 30. juna u Milanu igramo PES2018. Naš admin će imati priliku i da priča sa Adam Bhatti-em koji je PES Global Product & Brand Manager.

U temi ispod, možete postaviti kratko i jasno pitanje vezano za PES 2018 koje želite da Vam zexsim odgovori i koje bi želeli da pitate Bhatti'a. Bez pitanja o licencama, jer će o njima više biti na Gamescom, gde ćemo prisustvovati kao i prošle godine.

Darcoolio
06-28-2017, 12:15
Nema više šta da pitam za offline, sem nekih sitnica, ali ajde:

-Da li će biti ubačen stadium editor kao što je bio u PES 13? - IDE NA LISTU
-Da li planiraju da srede nerealne ocene igrača na kraju utakmice? To ozbiljno utiče na BaL mod.
-Da li će biti nekih većih promena u ML i BaL?
-Da li planiraju sneg za ovu verziju? - IDE NA LISTU
-Da li će PC opet trpeti zarad nekih PS4 ekskluziva, kao stadioni recimo?
-Stamina igrača kad se podesi malo kvalitetnija taktika opada na 0 skoro celom timu već u 60. minutu, da li planiraju to da malo redukuju?

Manje više sam sve već video i moram da priznam da sam više nego zadovoljan.

leka034
06-28-2017, 12:40
Da li planiraju demo za pc, i da li ce biti velike razlike izmedju pc i ostalih verzija? Nisam pratio vezano za demo, ako je vec receno da nece biti onda nista :)

Darcoolio
06-28-2017, 12:45
Dodao sam još jedno pitanje Mare :)

@Leka
Druže, imaš u temi sve vezano za PC.

milancedr
06-28-2017, 12:49
Ako Partizan udje u LS da li ima sanse da bude naknadno ubacen u PES 2018 kroz neki DLC? - AKO SE DESI DOGAĐAJ, DESIĆE SE I POSLEDICA. :-)
Da li ce na PS4 kad se ubacuju dresovi moci da se ubace i brojevi i fontovi? - NE MOGU DA SE UBACUJU, ALI SE MOGU BIRATI IZ BAZE.

Darcoolio
06-28-2017, 12:52
Bez pitanja o licencama, jer će o njima više biti na Gamescom, gde ćemo prisustvovati kao i prošle godine.

Pa ebem mu mater...

milancedr
06-28-2017, 12:54
a da ga ****s nisam procitao sta si napisao :triprsta:

maremas
06-28-2017, 12:55
https://media.giphy.com/media/ac7MA7r5IMYda/giphy.gif

DANAC82
06-28-2017, 13:03
- Da li ce napraviti realnije ocene sto se tice stabilnosti igraca i brzine?
- Da li ce poboljsati golmana,da bolje prati igru i da ne bude zakucan za liniju ?
- Da li ce komentatora malo da pobojsaju posto mislim da vec 3 god. Jedno te isto govori ?:smartass:

nesa24
06-28-2017, 13:14
ukratko [futsal-sdk-momentumi]
1. Da li imaju u planu FUTSAL?
2. SDK je nesto sto siguno nedostaje PESu pa eto pitanje: Da li planiraju SDK alat za bolje modovanje igre?
3. Momentumi takodje fale: Da li planiraju vise momentima u igri? [ animacija izmene i cesce reagovanje igraca/trenera na dogadjaje ]

maremas
06-28-2017, 13:15
Imaš i ovanzivne i defanzivne golmane u PES 2017, ovi ofanzivni će itekako da izleću kao npr. Nojer.

DANAC82
06-28-2017, 13:23
to znam ali vise ih je bas preterano pozadi na liniji bas kad i nije potrebno.Zato sam napisao :)

Darcoolio
06-28-2017, 13:26
Pa i komentator je nov, nije neki ali je nov.

DANAC82
06-28-2017, 13:33
bilo bi bolje da ima malo bogatiji recnik kod nekih desavanja.Nekad bas kasne sa desavanjima :)

cevali
06-28-2017, 13:59
Za online,da li ce moci da se menja tezina utakmice u lobiju?Ono regular,profesional,super...Bilo je to na starijim verzijama. - IDE NA LISTU

Loki87
06-28-2017, 14:17
Hoce li da omoguce jednostavnije ubacivanje dresova i grbova timova?

Pejko
06-28-2017, 14:18
1.Da li ce biti drasticna razlika u zahtevnosti izmedju prethodnog PES-a i PES-a 18? - NE
2.Da li se moze ocekivati neka poboljsanja vezana za neke dodatne stvari kojih ranije nije bilo u ML modu?
3.Da li planiraju ubacivanje vise liga (Nize lige najpoznatijih liga) u nadolazecim verzijama? - IDE NA LISTU

Thanks in advance gosn zexsim.

zexsim
06-28-2017, 16:11
LŠ je licencirana. Dakle... Ajmo crno-beli!

zexsim
06-28-2017, 16:15
Hoce li da omoguce jednostavnije ubacivanje dresova i grbova timova?

Bilo bi lepo da napišete na koju platformu se odnose pitanja.

zexsim
06-28-2017, 16:22
Nema više šta da pitam za offline, sem nekih sitnica, ali ajde:

-Da li će biti ubačen stadium editor kao što je bio u PES 13?
-Da li planiraju da srede nerealne ocene igrača na kraju utakmice? To ozbiljno utiče na BaL mod.
-Da li planiraju sneg za ovu verziju?
-Stamina igrača kad se podesi malo kvalitetnija taktika opada na 0 skoro celom timu već u 60. minutu, da li planiraju to da malo redukuju?

Manje više sam sve već video i moram da priznam da sam više nego zadovoljan.
Mogu da odgovorim samo na pitanje oko stamine, koje je diskutabilno. Nisam siguran da svima u 60 min pada na 0. Naime, ja igram sa stamina barom iznad glave, i sa jednim timom uvek. Recimo da neki igrači gube a neki ne.
Mislim da pitanje stamine nije za diskusiju. Po meni je to dobro urađeno, naročito ako ne presinguješ konstantno, stamina će biti ok.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Darcoolio
06-28-2017, 16:30
Stavim fluid i bez ikakvog silovanja R1 i konstantnog presinga čak se i štoperi istroše.
Ako igraš samo 4-4-2 recimo bez fluid onda je nešto drugo.

internacional 1
06-28-2017, 16:34
Stavim fluid i bez ikakvog silovanja R1 i konstantnog presinga čak se i štoperi istroše.

Mislis da se igraci u fluidu vise trose od klasicne formacije?

Darcoolio
06-28-2017, 16:38
Sad vidim da nisam završio post, a poslao sam.
Ajd nema veze, kačim primer za pola sata.

Darcoolio
06-28-2017, 17:03
Ovo recimo simulira Bajernovu taktiku.

Podesiš ovo i stamina ode u tri lepe, s tim da ja ne igram ovaj front line pressure.

OK, logično je da se troše više, ali ne da se skoro ceo tim istroši skroz.

https://s9.postimg.org/yujv3jp4f/Capture.png

maremas
06-28-2017, 17:12
Mogu da potvrdim ovo, zato sam i batalio tu fluidnu taktiku.

Darcoolio
06-28-2017, 17:21
Eto.
Dakle, stamina nije adekvatno implementirana za bilo šta više od standardne taktike.

maremas
06-28-2017, 17:30
Kao što kažeš već u 60 minutu svi mrtvi. A pošto sam igrao ML morao sam brzo da odustanem od ideje da igram sa fluidnom formacijom, posle par utakmica meni su igrači bili katastrofa sa staminom.

bojanredstar
06-28-2017, 17:41
Да ли ће се напокон моћи купити игра из нашег региона? Стим верзија.
Ако нам је слаб интернет у региону нека онда бар ограниче да можемо међусобно да играмо.

Loki87
06-28-2017, 18:04
Bilo bi lepo da napišete na koju platformu se odnose pitanja.
Pitam za PC, u sustini bilo bi lepo da mogu da se ubace kao na ps,preko usb-a i u igri iz edita odaberem i potvrdim. Da se ne cekaju alati,editori,raspakivanja i pakovanja,...mozda bi se i manje ljudi bunili oko licenci kada svako za cas moze da ubaci grbove i dresove dobre rezolucije.

zexsim
06-28-2017, 18:08
Pitam za PC, u sustini bilo bi lepo da mogu da se ubace kao na ps,preko usb-a i u igri iz edita odaberem i potvrdim. Da se ne cekaju alati,editori,raspakivanja i pakovanja,...mozda bi se i manje ljudi bunili oko licenci kada svako za cas moze da ubaci grbove i dresove dobre rezolucije.
Neša ti o ovome može reći mnogo.
Reći ću ti samo da to na PS4 nije editing, nego otvoreni port za import falova i njihovo raspakivanje u tačno određene slotove. Nešto kao makro.
U svakom slučaju sam razumeo pitanje.

VEK1NG
06-28-2017, 18:27
1.Da li će biti Barseloninih legendi kao u PESU 2017?

Darcoolio
06-28-2017, 18:47
Sad ti je rečeno za ovo pod 2.

zexsim
06-28-2017, 23:11
Verujem. Ali, iskustva na full manual (a samo tako igram) nisu takva.
Ja igram fluid, tačno znam koje igrače menjam oko 70 min. jer ne mogu više trče. Stamina 0.
Imate cele utakmice na mom YT kanalu i videćete stamina bar iznad glava. Mnogim igračima ostane stamine do kraja tekme.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170628/e25de3b2b70c0fb829b720e236271cc6.jpg
93' Vasko Reggini još u zelenom kao i većina tima sem onih sa lošom ocenom stamine. (Fluid formation)

Dmitrovic
06-29-2017, 01:17
Da li su dodati neki novi driblinzi tj trikovi?Da li su pooljsani postojeci?Da li ce komentatori imati veci recnik?

CoNe Delija
06-29-2017, 01:39
Da li će biti bolje uradjena publika i mogućnost ubacivanja navijača?
Ponekad mi se čini da kad sam gost i domaća publika da se raduje kad dam gol...

darko_pfc
06-29-2017, 02:12
- Ovo pitanje je verovatno glupo i previse detaljno (i licno). :D Zasto je Dani Alvesu snizena ocena sa 84 na 80 ako je imao tako dobru sezonu?
Ako je glupo, zelim da znam hoce li cesce menjati ocene igracima (ne samo formu), makar kroz neki DLC, kao u proslih nekoliko verzija, osim u PES-u 2017?
(Mnogi postanu dobri u stvarnosti, a godinu dana vuku ocenu 66. Ili postanu losi, a vuku odlicnu ocenu)

- Da li ce moci da se bira s kim se sastajemo u Divizijama gledajuci region ili razdaljinu?

- Da li ce moci da se sutira glavom od zemlje na Advanced Shot Type postavkama ako vec ciljamo ispravno, ka svom golu?

- Da li ce stati vise slika dresova na PS4?

- Da li Highlights meca moze krace da traje, da nam ne pokazuje predugo sanse (osim one kod gola)? Ujedno, okvir gola je dobra sansa, a to se cesto ne pokazuje. Why?

- Da li ce moci da se procaska sa rivalom nakon meca i u drugim online modovima osim u Friendly Lobby-ju, mislim na PC, da bude kao na PS?

Odgovore verovatno znam (nisu za njega skakljiva pitanja, treba ga ispostovati, nije na optuzenickoj klupi, a i skoro sve je vec gotovo), mozda su za drugi tip dogadjaja, za predloge, implementaciju novina, a voleo bih da se zamisli on ili prosledi nekome da li bi trebalo to popraviti ili ne.

Milos011
06-29-2017, 08:48
Pitanja za OFFLINE:

1. Reklamiraju se na utakmicama kvalifikacija za SP, a nemaju taj mod u igri!?! Da li planiraju da dodaju kvalifikacije za SP? (mislim da je zadnji put bilo za PES 5)
2. Da li planiraju da dodaju mogućnost simuliranja dela utakmice u BAL kada nisi u igri?

Pitanja za ONLINE:

1. Da li imaju u planu mod za takmičenja timova u co-op modu? 2v2, 3v3 ili 11v11 da bude kao liga, a ne samo friendly mode.
2. Da li planiraju da konačno reše lag čitere?

Darcoolio
06-29-2017, 08:54
Verujem. Ali, iskustva na full manual (a samo tako igram) nisu takva.
Ja igram fluid, tačno znam koje igrače menjam oko 70 min. jer ne mogu više trče. Stamina 0.
Imate cele utakmice na mom YT kanalu i videćete stamina bar iznad glava. Mnogim igračima ostane stamine do kraja tekme.
93' Vasko Reggini još u zelenom kao i većina tima sem onih sa lošom ocenom stamine. (Fluid formation)

Znam da igraš na FM, isto je i ovde samo što je na PC i FM se igra u zavisnosti od "postave" društva koje igra.
I iskustva su ista kod mene na FM i assist, makar za PC platformu.

- Ovo pitanje je verovatno glupo i previse detaljno (i licno). :D Zasto je Dani Alvesu snizena ocena sa 84 na 80 ako je imao tako dobru sezonu?
Ako je glupo, zelim da znam hoce li cesce menjati ocene igracima (ne samo formu), makar kroz neki DLC, kao u proslih nekoliko verzija, osim u PES-u 2017?
(Mnogi postanu dobri u stvarnosti, a godinu dana vuku ocenu 66. Ili postanu losi, a vuku odlicnu ocenu)

Ocene su im kriminal, pogotovo za timove koji ne spadaju u top 10, čak ni u other, tu ni transfere kršteno ne odrade.

LegionOfBoom
06-29-2017, 09:18
Ove godine Mbape je imao 69 overall,dok Kante nije imao nijedan skill card.
Bilo bi lepo kad bi za lag chitere uveli neke mini banove od 12-24h kad god ih server nahvata,a vide bukvalno sve i tacno sad znaju ako neko stisne win ili alt-tab automatski izbacuju iz igre.

pumba
06-29-2017, 10:33
Samo zelim da se nadovezem za staminu :) igrao sam klasik sezonu sa Torinom i sad igram sa Sosijedadom. u 60om minutu mi treba 6-7 izmena. Ne igram gengpres niti agresiv sa presingom. Kod tih da kazemo slabijih timova je to dosta primetno, pocrkaju svi posle 60og minuta.

Marko82
06-29-2017, 12:03
Vise pitanje za zexsim-a posto ce on da proba PES, kakav je odziv komandi jer ,ako nisam pogresno cuo u podcast-u sa footy united, cini im se da malo kasni odziv ?

Darcoolio
06-29-2017, 12:22
Mare bi mogao da napravi do kraja dana neku listu pitanja koja će biti postavljena, pa temu pod katanac dok se Zex ne oglasi.

Dmitrovic
06-29-2017, 13:43
Bilo bi dobro da naprave da moze da Se preda mec u bilo kojem takmicenju.I da utakmice u diviziji I protiv kompa skrate za 1-2 min.

Darcoolio
06-29-2017, 13:54
Ne, neka se igra kao onaj retardirani turnir od 5 minuta bi bilo najbolje.

shokanito
06-29-2017, 15:19
-Optimizacdija - Za Pc verziju zasto u toku jednog pesa ima tolko odstupanja u radu igre , 90 posto sezone pes je očajno radio (pc jak, net dobar, na ps4 odličan ) , tek evo zadnjih mesec dana se da kazem normalizovao , stalno nesto izbacuju popravili ovo ono , pa ako jedne sezone poprave brdo stvari nek radi to dobro sledece ali oni stalno moraju nesto kao da popravljaju , sad mozda to zavisi od windowsa , drivera i ko zna čega sve u podesavanjima neznam, ali neki program dodatak , neka optimizacija da pes lepo radi od pocetka čim izadje , a ne stalno neke nadogradnje , te dobar , bolji ,losiji itd.

- Cheaters ( Varalice ) - Kad ce konačno da rese to . 5 utakmica gubim u diviziji i taman povedem dominiram , al tad skoro obavezno ide lag i prekid i nikom nista . Da naprave da posle utakmice moze da se prijavi ; dve vrste prijave , jedna za vezu net , da je tokom cele utakmice bila losa veza , i druga prijava-block kad neko (varalica )neznam kako prekine i nikom nista. I to isto da stoji na svačijem profilu kolko ima prijava za varanje a kolko za net . I onda te varalice u jedan kos pa nek ih spajaju jedne s drugima .

- Online divizija : Moglo bi da tih deset utakmica sto se igralo vidi i tim koji mi biramo a ne samo skojim je protivnik igrao . Da se smanje malo poeni za Real i slično , jel 90 posto utakmica svi biraju real .

- U statistici da se ubaci mozda 10 timova koje smo najvise birali i procenat pobeda sa tim timovima

- Za ps4 da moze vise slika da se ubaci , dresova pečevi itd.

- Da replay - golove moze da prekine samo onaj ko je dao go , plus bi dodo i 3 sanse bar po utakmici , pa to kad se probije da moze svako da prekine replay sansu.

-

darko_pfc
06-29-2017, 17:57
- Online divizija : Da se smanje malo poeni za Real i slično , jel 90 posto utakmica svi biraju real .

I dalje bi birali Real. Biraju Real jer je najjaci (ili ga najvise vole iz drugog razloga). Dakle ne zanima mnoge napredak u vise divizije, nego pobede, procenat pobeda u igri ili bodovi za PES League, a veca je sansa da ce pobediti sa Realom nego sa Sautemptonom.

real022
06-29-2017, 20:32
Da li će uvesti team star level filter u Online Divisions?

maremas
06-29-2017, 22:54
-Da li će biti ubačen stadium editor kao što je bio u PES 13? - IDE NA LISTU
-Da li planiraju sneg za ovu verziju? - IDE NA LISTU
-Da li ce na PS4 kad se ubacuju dresovi moci da se ubace i brojevi i fontovi? - NE MOGU DA SE UBACUJU, ALI SE MOGU BIRATI IZ BAZE.
- Da li ce napraviti realnije ocene sto se tice stabilnosti igraca i brzine?
- Da li ce poboljsati golmana,da bolje prati igru i da ne bude zakucan za liniju ?
- Da li ce komentatora malo da pobojsaju posto mislim da vec 3 god. Jedno te isto govori ?:smartass:
1. Da li imaju u planu FUTSAL?
2. SDK je nesto sto siguno nedostaje PESu pa eto pitanje: Da li planiraju SDK alat za bolje modovanje igre?
3. Momentumi takodje fale: Da li planiraju vise momentima u igri? [ animacija izmene i cesce reagovanje igraca/trenera na dogadjaje ]
- Za online,da li ce moci da se menja tezina utakmice u lobiju?Ono regular,profesional,super...Bilo je to na starijim verzijama.
2.Da li se moze ocekivati neka poboljsanja vezana za neke dodatne stvari kojih ranije nije bilo u ML modu?
3.Da li planiraju ubacivanje vise liga (Nize lige najpoznatijih liga) u nadolazecim verzijama? - IDE NA LISTU
-Да ли ће се напокон моћи купити игра из нашег региона? Стим верзија.
-Ако нам је слаб интернет у региону нека онда бар ограниче да можемо међусобно да играмо.
-Da li su dodati neki novi driblinzi tj trikovi?Da li su pooljsani postojeci?Da li ce komentatori imati veci recnik?
-Da li će biti bolje uradjena publika i mogućnost ubacivanja navijača?
-Ponekad mi se čini da kad sam gost i domaća publika da se raduje kad dam gol...
- Da li ce moci da se bira s kim se sastajemo u Divizijama gledajuci region ili razdaljinu?
- Da li ce moci da se sutira glavom od zemlje na Advanced Shot Type postavkama ako vec ciljamo ispravno, ka svom golu?
- Da li ce stati vise slika dresova na PS4?
- Da li Highlights meca moze krace da traje, da nam ne pokazuje predugo sanse (osim one kod gola)? Ujedno, okvir gola je dobra sansa, a to se cesto ne pokazuje. Why?
- Da li ce moci da se procaska sa rivalom nakon meca i u drugim online modovima osim u Friendly Lobby-ju, mislim na PC, da bude kao na PS?
Pitanja za OFFLINE:
1. Reklamiraju se na utakmicama kvalifikacija za SP, a nemaju taj mod u igri!?! Da li planiraju da dodaju kvalifikacije za SP? (mislim da je zadnji put bilo za PES 5)
2. Da li planiraju da dodaju mogućnost simuliranja dela utakmice u BAL kada nisi u igri?
Pitanja za ONLINE:
1. Da li imaju u planu mod za takmičenja timova u co-op modu? 2v2, 3v3 ili 11v11 da bude kao liga, a ne samo friendly mode.
2. Da li planiraju da konačno reše lag čitere?
-Vise pitanje zazexsim-a posto ce on da proba PES, kakav je odziv komandi jer ,ako nisam pogresno cuo u podcast-u sa footy united, cini im se da malo kasni odziv ?
-Da li će uvesti team star level filter u Online Divisions?

Zex izdvojio sam pitanja iz teme u jedan post, pa ti vidi šta ima smisla pitati i šta bi bilo najinteresantnije.