PDA

View Full Version : Veče kada se Cerak tresao...

Mihajlodc
06-22-2017, 10:46
Prvi offline turnir PSML

https://s12.postimg.org/qig5rxyq5/PSML_1.png

Učesnici: Makibor, Macan, Djiraja, Pumba i Mihajlodc
Voditelj programa i hostesa: Djiraja
Tehnika i oprema: Mihajlodc
Ketering: Makibor
Prevoz: Macan Trans
Organizator skupa: Pumba
Izrada peča: DarkoPFC

Do sad neviđeno na ovim prostorima, nešto o čemu se pričalo ali sramežljivo. Zahvaljujući organizatoru skupa Pumbi, sa početkom u 19 časova biće održan prvi offline turnir timova koji se takmiče u PSML ligi na PC-u. Razlika je što će se ovi mečevi igrati na konzoli PS4. Zabava je sigurno zagarantovana kao i ozbiljno krkanje ali i *****avanje mlađanog pumbe. Peč je spreman, igrači raspoređeni u timove, ostaje da se odrade poslednje pripreme za ovu manifestaciju koja će sigurno zaseniti i drugu inauguraciju Aleksandra Velikog. Pratite dešavanja u ovoj temi gde ćemo ispratiti dešavanja sa ovog veselog turnira za koji se isto tako šuška da će prerasti u tradicionalno okupljanje ovih umnobolnih osoba.

Jer, tako smo u mogućnosti!

Sneg_Veje
06-22-2017, 11:55
Predlog da napravite stream da mozemo da vas gledamo od kuce na malim ekranima!

Mihajlodc
06-22-2017, 11:56
Radimo na tome.

pumba
06-22-2017, 12:13
Videcemo da kacimo neka obavestenja, a stream cemo da vidimo da li za sve ili tipa samo finale i to :) i kako jedemo i pijemo stream obavezno :D

MakiBor
06-22-2017, 13:44
Ako se ne podeli na drustvenim mrezama i zajednicama kao da se nije ni desilo :D

Mihajlodc
06-22-2017, 13:49
Direktan prenos na twitch-u. Možete nas pratiti na sledećem linku (https://www.twitch.tv/mihajlodc).

MakiBor
06-22-2017, 14:11
Nagrade koje nam je obezbedio naš generalni sponzor (Slippers Studio):

1. nagrada: Luksuzni MiGEER sat i boca skupocenog Ballantine's viskija
2. nagrada: 3D privezak za ključeve
3. nagrada: Puzzle - zabava za celu porodicu

Mihajlodc
06-22-2017, 14:35
Ukoliko nabavimo i kameru obavezno da stavimo 18+

Mihajlodc
06-22-2017, 14:54
Prema nezvaničnim informacijama, velika je verovatnoća da je pored prenosa samih mečeva, obezbeđena i kamera koja će pratiti dešavanja unutar Slippers studia. Izvor blizak organizatoru skupa, koji je želeo da ostane anoniman preneo je da je obezbeđena kamera koju treba pokupiti danas u toku dana ali zbog toga postoji velika verovatnoća da će doći do kašnjenja sa početkom turnira zbog autoprevoznika i gužvi u saobraćaju.

Pokušali smo da dođemo do komentara od prestavnika Macan Trans-a ali nisu bili raspoloženi da daju izjave za forum Pes-Serbia.

Ostanite sa nama i pratite dešavanja samo na Pes-Serbia forumu i na FB stranici Pesoholičari.

PS. Nadamo se samo da nećemo na mondu da završimo kao Kepa!

https://s11.postimg.org/gub5zv6j7/123.jpg

pumba
06-22-2017, 14:58
Turnir već nazivaju PRVOLIGAŠI I PUMBA. A ja im samo kažem GAZIĆ (http://pesdb.net/pes2017/?id=271319) će da GAZI!!!

MakiBor
06-22-2017, 15:42
Icice Live na facebook-u :)

A teren je spreman:
https://s24.postimg.org/9uxxyeu9x/20170622_144959.jpg

Mihajlodc
06-22-2017, 15:46
Ko slabije vidi, može da se primakne bliže :D

Darcoolio
06-22-2017, 15:46
Bem ti muškarca koji gaji cveće u kući.

Mihajlodc
06-22-2017, 15:47
To je u kancelariji, zbog poslovnih partnera. Nemoj da hejtuješ :D

Darcoolio
06-22-2017, 15:50
Izvinjavam se, korekcija.

Bem ti muškarca koji gaji cveće u kancelariji zbog poslovnih partnera.

A kancelarija ima casting couch vidim :3

Mihajlodc
06-22-2017, 15:53
Priča se da je djiraja tako dobio posao, dok pumba nije prošao audiciju...

pumba
06-22-2017, 15:55
:censored:

MakiBor
06-22-2017, 16:39
Ma kakvi, kuci imam celu sumu jer pravi muskarac ima zenu koja mu gaji cvece u kuci :gunsmilie:

Darcoolio
06-22-2017, 16:48
Imam i ja, ali pravi muškarac joj je dozvolio samo da ima jednu vaznu koja je mahom prazna :D

Uživajte :)

Mihajlodc
06-23-2017, 06:33
https://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY

Pumba ne sme da otvori!

https://www.youtube.com/watch?v=eoCXWyGN8qs&t=966s

pumba
06-23-2017, 08:29
Ma kakvo otvaranje beži bre :D

Elem, ukratko neki izveštaj sa turnira.

Igrali smo jednokružni sistem svako sa svakim i posle polufinala prvi i četvrti, drugi i treći - svi ti mečevi u nokaut fazi su igrani po sistemu sa Svetskog prvenstva - samo jedan meč extra time i penali ON.
U da kažemo ligaškom delu, mladi Macan je bio prvi sa 10 bodova, igrao je nerešeno sa Makijem i sve ostale mečeve je pobedio, drugi Miha sa devet bodova, treći pumba sa šest, četvrti Maki sa četri boda i peto mesto djiraja sa nula bodova, uspeo je čovek svaku da izgubi iako mu je na golu bio NESAVLADIVI Daniel Padeli. Prvo polufinale Miha uništava pumbu rezultatom 5:1, loša taktička postavka Ceraka i iskustvo Mihino je presudilo. Drugi meč Macan vs Maki, i pobeda Makija od 3:2. Meč dostojan polufinala jednog ovakvog događaja. I onda veliko finale Miha vs Maki, ex presidete VS presidente. Maki prvi stiže do prednosti, ali to nije poremetilo Mihu koji uspeva da preokrene rezultat i uzme trofej. Sad si uz'o trofej Milaneeee, Milaneeeee, Milane e e e.
U kancelariji Slippers Studia smo bili dočekani kao kraljevi, što i jesmo (ja barem :P ) bilo je mesa, sendvičića, hladne koce ma sve što se poželeti može. Nakon turnira je Miha izvadio VR headset i odlučili smo malo da odigramo Rezident Evil. Maki se pokazao kao najhrabriji, ja sam igrao celih 30ak sekundi, i od toga sam 20 sedeo u nekom ćošku nisam smeo da se pomerim :D Macan je igrao koji sekund duže, djiraja je odustao kad je naleteo na odsečenu glavu, Miha nije pokušavao :P ali Maki se i peglao (hehehe kakva igra reči) sa nekom zombi ženom :D
Uglavnom, sjajan događaj, išao je live na twitchu, u jednom trenutku je bilo čini mi se maksimalnih 18 gledalaca, ali onda je djiraja pobesneo i krenuo da psuje, pa se broj spustio na 10 :D
Ponovićemo sigurno, možda i neki veći turnir da se organizuje, zabava je zagarantovana!

Mihajlodc
06-23-2017, 10:11
Kakva noć je za nama...

Kakav turnir, kakav uspeh za slabašni Tottenham. Iako nije bilo crvenog tepiha i trubača kako je pompezno najavljivano domaćin se potrudio da nas ugosti kako dolikuje po starim srpskim običajima sa mesištem, sendvičima i ladnim sokovima. Nakon prijatnog ćaskanja dok se postavljala tehnika, turnir je mogao da počne. Ligaški deo takmičenja je prošao u znaku problema i neznanja ovih umnobolnih osoba nismo imali dresove i grbove timova. To je poprilično demoralisalo mlađanog djiraju koji je vukao povredu kolena. Krenulo se sa laganim pobedama Tottenhema i Granita nad Cerakom i Slippers-ima (2-0 pobeda Tottenhama nad Cerakom i 3-0 pobeda Granita nad Slippersima). Nestrpljivo je čekao menadžer Sassuola svoj prvi meč na turniru, videla se želja u njegovim očima, želja za dokazivanjem, želja da se od prvog meča jasno stavi do znanja svim učesnicima turnira da on nije tu došao samo da razvozi ljude po gradu.

Za osvajača ovog nadam se ubuduće tradicionalnog turnira, u drugom kolu usledila je pauza dok su koplja ukrstile ekipe Granita i Ceraka, odnosno Sassuola i Slippersa. Treće kolo i veliki derbi Granit vs Tottenham. Ne baš tako sigurna pobeda gostujuće ekipe Tottenhema za drugu pobedu na turniru. SLedeće kolo nećemo spominjati, reći ćemo samo da je Sassuolo pobedio Tottenham i time overio prvo mesto na kraju ligaškog dela. U poslednjem kolu, lepa igra Tottenhema protiv Slippersa, lepršava igra, lagani golovi i činilo se sigurno vođstvo od 2-0. Indisponirani djiraja kome se smešila još jedna katastrofa na turniru, počinje najstrašnije da psuje i od tada broj posmatrača ovog turnira počinje drastično da opada. Kanal su napuštali jedan za drugim, pa čak i naš verni navijač snegveje je morao da ode jer njegove osetljive uši su po prvi put u životu čule neke od tih psovki. Strašno veče za gledaoce kraj malih ekrana. Kada su sve lađe potonule, zaigrao je djiraja dovoljno da dođe do izjednačenja ali na kraju meča uspevamo da postignemo još jedan pogodak koji nam je osigurao drugu poziciju a djiraju zakucao na dno tabele kome se nije nadao. Veliko razočarenje, svi su očekivali više, pogotovo verni navijač sa kosova.

Da pređemo na onaj najzanimljiviji deo takmičenja, deo gde ne može svako da dođe, deo takmičenja gde su Vam šanse 80% da upadnete u njega. Složićete se da neko treba imati veći talenat da ne uđe u final 4 a takmiči se 5 ekipa. To je naš talentovani djiraja uspeo, pošlo mu je to za rukom i treba mu čestitati na tome.

Nakon tog ligaškog dela usledila je mala pauza dok smo provalili kako da igramo sa grbovima i dresovima :D Ugasili smo kanala na twich-u i time smo većinu ljudi poslali na spavanje. Ostali su samo oni najverniji, ostao je samo on, najveći menadžer ove lige, čovek čiji se transferi prepričavaju danima, čovek koji je u srodstvu sa Crow-om od koga Crow dobija na poklon igrače. Jedan, jedini nenad****vi Koca.

Polufinalni mečevi mogli su da počnu!

Tottenham vs Cerak United

Svi su očekivali revanš Ceraka za pobedu u prvom kolu, svi su očekivali da će Cerak uspeti sa taktikom koju je koristio Sassuolo u pobedi nad Tottenhemom u ligaškom delu takmičenja uspeti da dođe do finala. Oči organizatora turnira bile su uprte u ovaj meč, jer viski je morao da ostane unutar kancelarije. Viski nije smeo pasti u ruke pogrešnoj osobi. Kreće meč. 1-0, 2-0, 3-0, 4-0 ... Na tribinama izbezumljena lica navijača Ceraka, suza suzu stiže. Prvo poluvreme i rapsodija momaka u teget dresovima. Svaka lopta imala je oči, svaki napad bila je prava mala umetnost, Da Vinčijevska igra Totenhema. Na poluvremenu dogovor u svlačionici je bio da se spusti lopta, ne treba ponižavati, ne treba dotući protivnika, u pobedi se ne zanesi u porazu se ne ponizi kaže ona stara. Čuli su se sa tribina povici malobrojnih navijača Spursa "Semafoooooor, semafoooooor" i "Mi se sada zezamo..." što je dodatno iznerviralo domaćine koji su uspeli da dođu do počasnog pogotka. Nedugo zatim Pada još jedan gol na meču u kome Tottenham pobeđuje sa neverovatnih 5-1. Lakši trening pred finalni meč.

Sassuolo vs Granit

Krenuo je Granit silovito od samog starta, diktirao tempo, stvarao šanse, igrao lepršavo i došao do gola za 1-0. Podigle su se ruke u vis, krenuli su sa radovanjem i to im se umalo obilo u glavu. Ne kaže ona stara za džabe, ne trči ko june pred rudu. Uzvratio je udarac Sassuolo i stigao do izjednačenja 1-1. Hladan tuš za navijače Granita. Pogled menadžera blago izgubljen, da li se sprema veliki preokret, da li Macan ima snage da okrene rezultat i uđe u borbu za prvo mesto i sigurnu nagradu. Tada kao da su se stegli prsti Macanu, Maki to koristi i dolazi do na kraju sigurne pobede i finala.

VELIKO FINALE

Finale nad finalima. Sudar titana, sudar dva tima koje niko nije video u finalu pa ni oni najveći fanovi ova dva tima. Duel granitne odbrane i uraganskog napada. Aca informacija živi za ovakve mečeve, Mažić razmišlja da okači pištaljku o klin jer mu nije dodeljena ova utakmica da bude glavni arbitar. Ko će sesti sa leve strane kauča, ko će uzeti talični crni gamepad. Tenzija, nestrpljenje, ledeni pogledi menadžera dok se vrše poslednje taktičke pripreme pred početak ovog istorijskog finala. Minuti traju čitavu večnost. Sve je bilo spremno za veliko finale. Igrači su izašli na teren, rasporedili se, sportski pozdrav dvojice menadžera i utakmica je mogla da počne. Borba na sredini terena ali prvi udarac zadaje Granit. Poveo je u velikom finalu, krenule su priče okolo da je to to. Da igrači Tottenhama nemaju snage za preokret ali tada je krenula rapsodija, ples po terenu. Sitan vez Naingolana i Eriksena na sredini i pravovremene lopte ka naapdačima. Dolazi tottenham do preokreta i do titule prvog šampiona offline turnira "Api me za jaja".

Želeo bih da se zahvalim svim učesnicima, svi sem Djiraje su pokazali da su zaslužili da se nađu i na sledećem turniru. Takođe želim da se zahvalim i suprugama koje su nam dozvolile da se sinoć okupimo u Slippers Studiu i vratimo osnovama, vratimo u dane kada se bežalo iz škole u igraonice da se igra PES. Na kraju malo smo začinili sa Resident Evil-om i VR-om gde se hrabri Pumba skrivao u jednom ćošku 30-ak sekundi i pokušao je da dune u vodu da vidi da li će se pomeriti :D

Sve u svemu, odlično veče! Iskreno se nadam da ćemo organizovati ponovo ovakvu neku *****anciju.

VELIKO HVALA BRATU KOJI PERE ŠOFERKE KOD VUKA, KOME SAM DAO KINTU ZA TALIJU!

MakiBor
06-23-2017, 12:48
Totalno zanimljiv, ali neregularan turnir! Iako sam cestitao pobedniku, kao sto su i mnogi navijaci primetili, u ekipi Totenhema igrao je igrac koji nije registrovan i nije prosao sve lekarske preglede... Zahtevamo da se nagrada vrati sponzoru i da ode u prave ruke i u ruke onog ko je to zasluzio...a to svakako NIJE djiraja! :D

Elem, posle prelaznog roka, kad se timovi ojacaju, kad dovedem jos nekog propalog talenta, KAD ME PUMBA UBEDI DA KUPIM SAHINA i kad stavimo klimu u kancelarjiu, napravicemo ponovo pa se mozda prikljuci jos neko (videli ste koliko nam je cevapa, raznjica i kobasica ostalo, mogle su glat jos dve duse da se omaste).

Mihajlodc
06-23-2017, 12:51
Sat vraćam, našao ga na Aliexpresu za 1 dolar :D

EDIT:

Takođe dodajem da je za tim Granita u polufinalu i finalu igrao igrač koji je dobio direktan crveni karton, plus da je za poslednjeplasiranu ekipu igralo dva igrača koji nisu u njihovom timu. Još par sitnih nepravilnosti ali titulu mi oduzeti nećete :D

pumba
06-23-2017, 13:10
Jedino moj tim u deficitu sa igracima :(

MakiBor
06-23-2017, 13:41
Nagradi se u zube ne gleda. Nagrada nije sat, ni viski, ni cevapi, ni OZNOJENA Koka Kola... Nagrada je vreme provedeno sa nama! E to ne mozes da vratis i da hoces :)

Mihajlodc
06-23-2017, 13:44
Suzu pustih...

Djirajin tužni pogled dok sedi za kompom a mi igramo... neprocenjivo...

djiraja
06-23-2017, 14:16
Predsednistvo Slippers Studia je donelo jednoglasnu odluku da se ne oglasava i ne daje izjave povodom ovog (neregularnog) turnira, i spekulacija nakon istog.
Poverenje koje ima menadzer djiraja je beskonacno i ovim neobaveznim (neregularnim) turnirom nikako nije poljuljano.

Ukoliko nastave da sire neistine i na taj nacin kaljaju ugled kluba i menadzera, Slippers Studio ce biti prinudjen da reaguje i aktivira svoj pravni tim kako bi se zastitio.

football-freak
06-23-2017, 15:03
pa sta sam ja propustio, ne mogu da vjerujem. Ima li negdje snimak ovog vrhunskog turnira? kakav Pes league za ovo se PES igra :D Očekujem pozivnicu naredni put, da se malo provozam do BGa :D

Mihajlodc
06-23-2017, 15:07
Nema snimka, išli smo live na twich-u.