PDA

View Full Version : CTL Reprezentacije S23 (Glasanje)

Шоми
12-28-2016, 17:35
U susret novoj sezoni odlucili smo da vas iznenadimo necim novim/starim. Reprezentacije su tu, zasto da ih ne koristimo zar ne? :)

Plan je sledeci, igrali bi svetsko prventsvo prve sezone, menjali bi kroz sezone sa evropskim ili Juznom Amerikom, s tim da bi se igralo po sistemu proslog evropskog, dakle:

4x4 + 2x5 = 26 ucesnika

Iz svake grupe dalje prolaze 1. i 2. + 4 najbolja 3 = 16 ucesnika u nokaut fazi

Svaki ucesnik dobio bi 2000$ kao premiju od svoje drzave za vodjenje iste, a kasnije bi isle premije od prolaska u nokaut fazu do osvajanja titule.

Svi dobijaju 2000$:
Prolaz u drugu fazu: +500$
Osminafinala: +500$
Cetvrtfinale: +500$
Polufinale: +500$
Finalista: +750$
Pobednik: +1500$

Za izbor reprezentacija bice glasanje, imacete vise opcija sa miksom reprezentacija pa cete izabrati najbolje po vama, s tim da bi prve sezone se potrudili da zaista igraju najjace reprezentacije sa svih kontinenata, a kasnije bi imali opciju izbora.

Nece postojati vise ugovori, reprezentacije bi dobijali Live zrebom (kao sto sam radio za one prijateljske turnire), dakle nema ljutnje, svako moze dobiti dobru reprezentaciju.

Od vas trazimo da se izjasnite da li bi to igrali, glasanje ce biti otvoreno do 7.1 u 23:59. Ako se pre toga izjasnite svi znacemo sta nam je ciniti, za sada toliko, u sustini to je plan pa cemo videti.

Amokachi
12-28-2016, 19:20
Fino ste trebali da napisete ''birate izmedju gold+silver i repki''. A ne da dajete ovakvo glasanje.

Cisto iz protesta prema ovom, necu ni da igram takmicenje.

Prosle sezone sam odigrao 28 meceva za sez, a igrao sam do kraja takmicenja! Koliko odigra meceva u sezoni neko ko ne igra do kraja!? Batalite ove repke, dajte gold i silver. Dao sam vam idealan sistem, uskladite premije kako vam je volja. Ali maknite ovo *****e od repki...i to random repke. I ugovore ste sklonili. CTL komplet mijenjate.

Meni ne pada na pamet da igram ovo.. A vi koji glasate, glasate IZMEDJU GOLDA I SILVERA i ovog *****a. Nego vam to nisu naveli.

Bejn 93
12-28-2016, 19:32
Dobro bre Amokači, smiri se malo :) Nije lepo toliko hejtovati organizaciju koja se trudi da nama ugodi. Okej je ako imaš drugačije mišljenje, ali ovo nije način da to i ispoljiš.

To što nema mečeva to nije do organizacije, nego do ljudi koji odustaju, naših ligaša. U ovom takmičenju ćemo dobiti prilike da još mečeva i igramo. Meni iskreno i prija manje mečeva u sezoni, zbog vremena, ne znači da svima fale mečevi, uvek ima i prijeljskih i turnira, ali to je već lična stvar.

-hama-
12-28-2016, 19:50
Fino ste trebali da napisete ''birate izmedju gold+silver i repki''. A ne da dajete ovakvo glasanje.

Cisto iz protesta prema ovom, necu ni da igram takmicenje.

Prosle sezone sam odigrao 28 meceva za sez, a igrao sam do kraja takmicenja! Koliko odigra meceva u sezoni neko ko ne igra do kraja!? Batalite ove repke, dajte gold i silver. Dao sam vam idealan sistem, uskladite premije kako vam je volja. Ali maknite ovo *****e od repki...i to random repke. I ugovore ste sklonili. CTL komplet mijenjate.

Meni ne pada na pamet da igram ovo.. A vi koji glasate, glasate IZMEDJU GOLDA I SILVERA i ovog *****a. Nego vam to nisu naveli.

Ja sam danas napisao na Gareni da sam za repke ako to ne znači samo popunjavanje mečeva i ubacivanje (izbacivanje) Golda i OMS-a (što je Giga predložio), za OMS je objašnjeno i manje-više jasno, ali mislim da se bira između Golda/Silvera i repki nema dileme šta bi narod izglasao.

Amokachi
12-28-2016, 19:59
Nije tacno da hejtujem organizatora. Ja Dovlu i Somija respektujem vjerovatno najvise u citavoj ligi. Tu kad je Dovla oborio transfer, bass iz tog razloga sam pisao postove da je bio u pravu..kako bih podrzao odluku. Jer znam da mu je sve ovo novo, pritom radi po mom misljenju dobar posao.

Ali ova prica..gdje se fino ne kaze GOLD + Silver ili repke mi je zasmetala. Jer sam im dao predlog(odlican) oba takmicenja. Usvajanjem tog predloga promijenila bi se zavrsnica lige, a tradicionalna takmicenja bi se vratila. Oni su odlucili da je to mnogo raditi(sto je tacno) i izabrali su ovu sprdnju umjesto toga. Random repke i WC od 26 ekipa se nikad igralo nije. Repke su postojale sa ugovorima i ovim se opet ''mijenja fabrika''! Ja nisam za promjene u CTL-u nikad bio. Uvijek sam bio za stare sisteme sa redukovanim brojem ucesnika. Silver je ukinut jer je uveden OMS. Ali kad se ukinu OMS koji je bio fantastican, samo ga je OPET trebalo prilagoditi, sto ne vratiste Silver!?

Nekada je Gold igralo 12 ljudi, pa 16.. Silver igralo 12, a danas nas je malo za ta takmicenja!?

Da se razumijemo, ja nijednu losu rijec nemam da kazem za vodjenje lige. Ali CTL sezona se svela na vrlo mali broj meceva. Sto se meni ne svidja. Ne svidjaju mi se ni random repke. CTL bez Golda i Silvera nije CTL, CTL sa random repkama nije CTL! Ctl sa plejofom nije CTL. Eto to ja mislim..
Vama novima koji dodjete u ligu manje vise svejedno je. Ali ljudima koji igraju jedan sistem dugo nije svejedno. Jer postoji tradicija iza svega toga.

Hopopa
12-28-2016, 21:56
RAČUNAJTE OD MENE TAMO NEGATIVAN GLAS. Promijeno sam mišljenje, HVALA !

slogapla
01-02-2017, 14:14
A good idea is a good idea forever sto bi rekao Butros Butros Gali. Ne vidim zasto bi skodilo da se igra sa repstacijama, dobijamo to da igramo vise utakmica i prilika da malo "odmorimo" od svojih timova. Sto se tice Golda i Silvera, meni je skoro pa svejedno, samo treba reci da je ova liga, po meni, prosla svoj zenit, sto je i normalno jer je ocekivano da padne elan i volja za igranjem pesa posle ovoliko godina. Nekada nas je bilo 50+, tri lige, pa je igranje Golda i silvera znacilo mnogo, jer je to bila prilka da se zaradi, da igraci iz druge i trece lige odmere snage sa "najboljima" iz elitnog ranga, pa na kraju i sam sistem takmicenja (grupe+plejof sistem u nokaut fazi) se razlikovao od ligaskog, mozda je ta razlicitost i kljucna.

Atlantis
01-02-2017, 14:38
Meni je iskreno zao ljudi koji ovu igru nisu u stanju da odigraju na bilo koji drugi nacin osim sa "svojim" timom...

Kada sam vodio Ekvador, Walter Ayovi mi je iskocio u prvi plan. Kod Rusa naucio sam koliko mi lezi trio Dzyuba, Pogrebnyak, Pavlyuchenko i da je Rhyzhikov bolji i od Akinfeeva i Malafeeva, i sva trojica su kod mene danas. Dzyuba nije jer jos ne postoji u CTLu.

Sa druge stranr sam na laksi nacin naucio koliko je Luis Suarez beskoristan bez obzira na ocene koje ima, a slicno mogu da kazem i za Chikhaouija - pri cemu je ovaj drugi na terenu cak i bolji od prvog.

Mnoge od tih stvari bi se dosta teze naucile da ne postoji takmicenje sa reprezentacijama i prava je steta da CTL nema taj segment.

Sent from my SM-C115 using Tapatalk

Amokachi
01-02-2017, 15:04
A good idea is a good idea forever sto bi rekao Butros Butros Gali. Ne vidim zasto bi skodilo da se igra sa repstacijama, dobijamo to da igramo vise utakmica i prilika da malo "odmorimo" od svojih timova. Sto se tice Golda i Silvera, meni je skoro pa svejedno, samo treba reci da je ova liga, po meni, prosla svoj zenit, sto je i normalno jer je ocekivano da padne elan i volja za igranjem pesa posle ovoliko godina. Nekada nas je bilo 50+, tri lige, pa je igranje Golda i silvera znacilo mnogo, jer je to bila prilka da se zaradi, da igraci iz druge i trece lige odmere snage sa "najboljima" iz elitnog ranga, pa na kraju i sam sistem takmicenja (grupe+plejof sistem u nokaut fazi) se razlikovao od ligaskog, mozda je ta razlicitost i kljucna.

Ne skodi, ali ja nikad nisam volio mijenjanje neceg sto je dobro.
Ugovori i repke su bile ozbiljno i dobro osmisljene u ctl. Sad sto je to lose vodjeno, prvo od strane Mihe..pa posle nijansu bolje od strane Somija..jbg. Mora malo paznje da se pokloni tome da bi to dobro izgledalo. Ja prosto nisam za to da repke budu ispred Golda i Silvera.

Ja nisam za Gold i Silver zato sto zelim da igram sto vise sa mojim timom, koliko sam zbog toga sto je to tradicija CTL-a. Ako se pogleda iduca sezona moze se reci da je CTL se potpuno promijenio. Liga se igra drugacije, Silver i Gold ne postoje, a cak se i takmicenje sa reprezentacijama promijenilo. Ja nisam za to!!!
Ova liga ima neku tradiciju takmicenja.
Opet da podjem od sebe. Ja prvu titulu sam osvojio u starom sistemu. Ta titula nosi 4 put vecu tezinu, nego ove poslednje tri. Pa i vecu tezinu nosi i od one 2 za mene po redu. Moja zelja je da se ne ide od tradicije CTL-a. Da se ne mojenja takmicenje. Cak i reprezentacije ako se uvode, da se ne uvode ovako..nego sa ugovorima. Ali da se to bolje osmisli. A ne ova sprdnja, bez ljutnje za covjeka koji je ovo osmisljao. Jer to je toliko glupavo zamisljeno da ja rijeci nemam.

Primjer dobijes tri repke i jednu mozes da biras? Dobijes u podjeli Spaniju - Rusiju - Srbiju - >>> Izaberem Srbiju i Spanije nema na WC???? Ovo je toliko glupavo da ja rijeci nemam da to opisem. Samo treba malo razmisliti o svemu tome.
Druga stvar, odakle ta ideja da neko random zri****m dobije Italiju a neko Ukrainu? Repke su uvijek se znalo kako se dodeljuju. Selektor ako nema rezultat iz prethodnog perioda ne moze da dobije Brazil da vodi. U CTL se znalo kako to ide. Opet krecem od sebe, ali to vazi za sve one koji su ispunili ocekivanja. Ja sam poslednje wc osvojio i sad treba da igram sa nekom sprdnjom od tima? Iz ugla nekog ko je vodio Ukrainu, i ispunio cilj zacrtan.. Sad treba opet da dobije neku takvu reprezentaciju?
Mislim da treba malo dublje razmisljati o tome. Pa provjeriti sa ljudima iz lige. Sly je bio pametan oko toga. Svoje zamisli je davao u ligi ljudima koji su posle iznosili svoje vidjenje toga, pravila... Pa je na osnovu komentara tih ljudi sastavljao pravila. Jer ne postoji covjek na ovoj planeti koji zna sve. Ja sam u ctl pronasao toliko rupa, koje su posle ispravljene. 100 glava najglupljih bolje razmisljaju od jedne koliko god ona bila pametna.

Drugo, zasto Gold i Silver.
U CTL se zna ko osvaja! I ako je ova liga ujednacena i ako ima brdo jakih takmicara, ali kad dodje za trofeje borba..zna se ko tu ima prednost. Prevashodno zbog psiholoske prednost. Opet polazeci od sebe.. Ja kad zelim da dobijem mec igram maksimalno koncentrisano i vise nemam pritisak osvajanja bilo cega, tad me je najteze dobiti.
Sta zelim da kazem!? Silverom se dobija takmicenje koje ce igrati oni koji se sigurno nece boriti za prvaka CTL-a. Ili da kazem, imaju manje vjerovatnoce da to budu..prvaci.

Sinoc razgovaram sa Panchevom i on mi kaze ''Svejedno je hocu li ja dati to sto trazis za Kavanija, kad ja nista necu osvojiti.'' Pa je pitanje logicno za sve vas koji glasate protiv Golda i Silvera, zasto se ukida takmicenje za ciju titulu moze da se bori 90% lige. Jer to bi bilo najujednacenije takmicenje. A u Goldu bi se borili oni koji se obicno bore i za trofeje.

Da vam kazem, opet iz mog ugla, mene bole jaja za to da li ce se to uvesti..ako gledam licni moj interes. Ja ligu igram cisto iz ljubavi prema PES i ovoj ligi. Kad sam dosao okupacija licna mi je bila da dokazem da mogu da osvojim ovo. Sad to vise nije situacija. I kako god ljudi shvatili ono sto pisem, ali ja predloge ne iznosim zbog mojih licnih interesa. Zato su za mene Gold i Silver kljuc i esencija ove Lige. Koja nikada nije trebala da mojenja sistem, samo je trebao broj ucesnika da se regulise.
I da prva liga ako broji 12 ucesnika..da se igraju 3 kruga. Pa da ligaski dio traje 33 meca... Mozda bi se napetost izgubila tamo pred kraj..i borba za prvaka bi bila odlucena...ali to je mnogo puta bio slucaj. Zato je CTL uvijek i osvajao najbolji, onaj koji je bio najjaci i najistrajniji.

CTL je osvajalo vrlo malo ljudi. Ne zato sto su oni bili mnogo jaci od ostalih. Vec zato sto su bili najistrajniji i najkvalitetniji na duzi period.
Uz sav respekt prema Banetu, koji svojim kvalitetom zasluzuje trofeje u ovoj ligi...ali suludo je da neko ko je bio 5 u Ligaskom dijelu bude prvak CTL-a.

Eto toliko..neka shvati kako ko hoce. Ja ovo pricam iskljucivo zbog lige..i kvaliteta iste. Jos jedno apel, nemojte da mijenjate CTL!

DortmundeR
01-02-2017, 15:35
Sve je onako kako Amokaci kaze!

Hopopa
01-02-2017, 16:27
Sve je onako kako DortmundeR i Amokaci kazu!

-hama-
01-02-2017, 18:37
Evo da i ja kažem koju... Što se tiče reprezentacija smatram da je to svakako korak napred u CTL-u, još veći iskorak bi bili Gold i Silver, podržavam maksimalno uvođenje ta dva takmičenja, ali neću o tome ovde. Ima mnogo toga u čemu se slažem sa Amokachijem, a naročito se to odnosi na RANDOM biranje ekipa, to je van svake pameti, mislim da nema novčanih nagrada bilo bi donekle u redu, ali ovako je budalaština na kvadrat. Uzeću i Amokachija za primer, kroz igranje takmičenja sa reprezentacijama došao je do Francuske (po meni najjače repke na PES-u 6), osvojio takmičenje, ispunio cilj... Sad treba da dobije osrednju reprezentaciju, da top reprezentaciju dobije neko ko nije ispunio cilj i izbaci ga npr sa "njegovom" Francuskom, to je po meni apsolutna parodija i protiv toga sam u svakom mogućem smislu.

Mislim da su repke dobra ideja, ali da se nastavi sa ugovorima i da to ima nekog smisla, da dođe do neke empatije i "vezivanja" za dobijenu repku, da se prave neki dugoročni planovi, da se i tu vidi umeće izbora igrača i svega ostalog. Sa random žrebom i bez ugovora ja sam protiv bilo kakvog igranja sa repkama, pogotovo u CTL novac, ako će biti neki fr da se zezamo može, ali ako ćemo u CTL novce i za "zbilja" moraju da se koriguju neke stvari. Liga je iovako po meni previše ujednačena po primanjima, kada sam ja došao razlika između onoga ko najviše osvoji i onoga ko najmanje osvoji je bila nekada i preko 30-35k što je previše, ali isto tako smatram da je ovo sada previše ujednačeno, sada je razlika između onoga ko najviše zaradi i onoga ko najmanje novca osvoji nešto više od 10k što je po meni premalo. Pre se moglo zaraditi više od 50k za sezonu, video sam da su Amokachi, Danijel, Komrad zarađivali po 52-53-54k po sezoni, sada sa svim osvojenim takmičenjima (+ više novaca od sponzora) bez kazni jedva može da se zaradi 45k.

Poenta ove priče je da sam ZA repke ako će biti ugovora i ako će se repke dodeljivati po zasluzi, bez randoma, dao sam svoj glas za DA ali u slučaju da se ne uvedu ova pravila to DA prerasta u NE (ovo nije nikakva ucena ili postavljanje uslova organizaciji (kao da to i mogu) da zbog mene nešto menja, samo iznosim svoje mišljenje za koje smatram da barem većinski deo ljudi ovde misli, usuđujem se da kažem gotovo 90% onih koji su ovde 5+ sezona).

Atlantis
01-02-2017, 20:51
Rečenica pancheva u mnogome oslikava šta se treba uraditi sa reprezentacijama - slabi igrači treba da vode jake reprezentacije, jaki igrači treba da dokažu svoj kvalitet sa slabijim reprezentacijama. Red veličina, npr. mr bean treba da dobije Francusku, pyanchev recimo Holandiju i sl. a Bane, hama, Amokachi i ja treba da se dokazujemo sa ekipama poput Švajcarske, Kameruna ili Velsa

Na taj način mi "kvalitetniji" imamo dodatni motiv da odigramo dobro a slabiji igrači nedostatak igračkog kvaliteta dopunjuju preko sastava i tada svako može da "iznenadi" i koliko toliko se uspostavlja balans u takmičenju.

Mene je prošli sistem jako frustrirao jer se npr. dešavalo da u sezoni kada osvojim 3. ligu + GOLD kao "novajlija" i dobijem ponude Kine i Ekvadora iako je sve vreme Italija slobodna a Rusija, Srbija i Hrvatska se iz nekog razloga ne takmiče (?!).

No, nevezano za ceo sistem, svi mi znamo bar po 5-6 PES igrača koji ne igraju CTL - šta nas tačno sprečava da probamo da dovučemo te ljude ovde i vratimo stari sistem?

Amokachi
01-02-2017, 21:01
Ja nisam htio da pricam o ekonomskom dijelu, ali se slazem. I nisi u pravu za ove premije.

Najveci prihod u CTL od sezone je uzeo Komrad..nesto oko 34k.. Kad je osvojio Ligu i Gold, a uzeo sa repkama neko takmicenje. Ovo je prihod od takmicenja bez sponzora. I takva sezona treba da se nagradi adekvatno.
Ja sam u sezoni(bez repki) uzeo 32k. U sezoni kad sam osvojio Gold+Ligu i igrao finale Liga Kupa.
Dok sada u ligi najvise mozes da napravis 24-5k i to ako osvojis sve. Ako odigras sezonu ispod nekog nivoa i uzmes 12-13k..a imas jak tim kao recimo Copy..ti jedva imas plate da isplatis tim igracima. I prakticno si sezonu igrao za 1-2k.

A prije nekog vremena su dignute cijene igracima. Pa je moj Tiote otisao na 11.2k. A ovamo premije idu dolje. Koja je logika toga? Ali ja o ovom nisam htio da ****m, jer bi se opet reklo da pricam iz licnog interesa. CTL je tako napravljen da jeda Copy(uzimam ga za primjer) ne smije da odmah ima sve! Sad po ovom sistemu bez problema dobije Brazil, a ja treba da igram sa nekom Svedskom i igramo u CTL kes.

To prosto ne ide uz CTL i ono sto je liga godinama unazad.

Opet se vracam na Silver i Gold.
Potreban je motiv onima koji imaju slabije izglede da se bore za titulu u CTL-u. Potrebno je takmicenje gdje ce da imaju vece izglede da se bore za trofej. Silver je bio jedanko uzbudljivo i napeto takmicenje kao Gold. Ja kad sam sa Slyom igrao finale covjek je bio nalozes bar jednako kao ja da to osvoji. Jer je to trofej.
Kao Liga Sampiona i Liga Evrope.

-hama-
01-02-2017, 21:28
Ja nisam htio da pricam o ekonomskom dijelu, ali se slazem. I nisi u pravu za ove premije.

Ja sam uračunao sume sa sponzorskim novcem pa su zato u pitanju 50+k CTL novaca, u svakom smislu jasno je o čemu se radi.

Panchev
01-02-2017, 22:40
@Sloga - It's David Brent, get your shit together!

@Amokachi & @Atlantis - Neovisno o mojim PES kvalitetama, iako se slažem sa većinom izloženog, ne treba vaditi stvari iz konteksta.
Moje (ne)osvajanje nekog od takmičenja nema veze sa igranjem ove igre i ne mislim da se na osnovu toga treba donositi odluka o broju
i tipovima takmičenja. Drugim riječima, ako neko hoće da osvoji nešto, stfu i git gud, nema smisla povećavati broj takmičenja ako nema
dovoljnog broja igrača da to sve ima smisla.

Drugim riječima, nekad nas je bilo 60, sad ni pola toga, ne može biti deset takmičenja samo da bi Pancho ili neko drugi imao šta osvojiti.
Tržište je takođe u lošoj situaciji, sad nemaš niželigaše s kojima možeš trgovati i kojima bi neki igrač mogao biti pojačanje, a tebi fakat
ne treba.

That being said, ako neko hoće i moja dva centa - nisam za random dodjeljivanje repki iz već navedenih razloga. Nisam ni za to da ja kao
nekvalitetan, manje kvalitetan ili štagod već dobijem Brazil. Znamo ko je imao kakve ugovore i šta je ostvario, ne vidim što ne bi nastavili
odatle.

Nažalost, masovnost je najbitnija, pa ako možete već prikupiti još igrača, onda ne znam šta se čeka.