PDA

View Full Version : Pitanja i odgovori

Mihajlodc
05-04-2016, 15:00
U ovoj temi možete postaviti pitanja vezano za samu ligu, da predložite promenu postojećih pravila (kada ih budemo napisali :D ) ili da se doda novo pravilo!

Stević
05-11-2016, 14:20
Da li postoji šansa da se umesto 10 minuta igra po 15? Ne oduzima puno od "života", a znači mnogo u PES-u.

Mihajlodc
05-11-2016, 14:31
Možemo da razmislimo i o tome. Kad budemo završili draft, možemo neku anketu da postavimo pa da vidimo. Što se mene tiče, trenutno uživam u PES-u na PS, tako da mi tih par minuta sigurno neće smetati.

Stević
05-11-2016, 18:08
Mi smo sve manual turnire tako igrali, opustenije su tekme i zanimljivije.

Mihajlodc
05-11-2016, 18:20
Tu smo da se dogovaramo, tako da ako se drugima bude svidela ideja, sto da ne!

chelikmanutd
05-11-2016, 18:43
Ja iskreno mislim da je ipak predugo. Jedno je manual Liga gde se polako grade akcije i gde je potrebno vise vremena da se dodje do gol sanse.
Na pesu su i ovako cesto rukometni rezultati tako da bi na 15 min vrlo cesto imali dvocifreni broj golova. Igra se brzo i lako se dolazi do sansi.
To je naravno moje misljenje, ali opet kako vecina bude odlucila u UO potvrdio, tako ce biti :)

VaLe.
05-11-2016, 19:24
Slazem se sa Chelikom, 10min je sasvim dovoljno jer i na 10min bude vaterpolski rezultata.

Stević
05-12-2016, 01:19
Ja iskreno mislim da je ipak predugo. Jedno je manual Liga gde se polako grade akcije i gde je potrebno vise vremena da se dodje do gol sanse.
Na pesu su i ovako cesto rukometni rezultati tako da bi na 15 min vrlo cesto imali dvocifreni broj golova. Igra se brzo i lako se dolazi do sansi.
To je naravno moje misljenje, ali opet kako vecina bude odlucila u UO potvrdio, tako ce biti :)
Ja sam samo predložio pa kako se dogovorimo. Naravno, ja nastavljam sa manual podešavanjima, tako da mogu samo da primam dvocifren broj golova :D

Naravno, razumem i vas sa supportom, tako da kako god bude, igramo se.

darko_pfc
05-13-2016, 04:27
Hjustone, imamo problem. Verovali ili ne, slike cemo teze kaciti na sajt od videa. Ustanovili smo to sinoc Marko_mil i ja.
Mozda sve ovo napisano deluje pomalo konfuzno, obimno, ali je cinjenica da je problem okaciti slike sa konzole na sajt lige i potrebno je pronaci najlakse moguce resenje.
Opcije su sledece:

a) SS se uzima jednim duzim stiskom na dugme Share. Ali kako ih upload-ovati... Ode se iz glavnog menija u Capture Gallery, zatim u folder igre, pa stanete na odredjenu sliku i onda 1 klik na dugme Share. Zatim birate gde cete upload-ovati slike, a mogucnosti nisu velike - FB ili Twitter. Lose je spamovati prijatelje. OK, moze se napraviti poseban nalog za to i da bude privatan. Ako uzmemo u obzir da bas hocete da kacite slike na FB ili Twitter, nakon tog upload-a morate da otvarate sajt drustvene mreze preko PC-a, svaku sliku da skinete na svoj hard, a onda da ih ponovo upload-ujete na sajt PSML PS.

b) Na isti nacin uzeti slike preko dugmeta Share, a u Capture Gallery stati na sliku pa odabrati Options i "Send to USB". Morate dakle imati fles ubacen u konzolu. Nakon slanja nekoliko slika na USB, isti nosite do PC-a, pa kacite slike na sajt lige.

Snimiti 1 video umesto slika (stats, goals, cards, ratings). Dakle kratak video od 5-10 sekundi koji se upload-uje preko konzole na vas YouTube account (klip moze biti privatan). Potom preko PC-a ulogovati se na YT account i prekopirati link do videa na sajt lige.
Ako ste domacin, mozete produziti klip i sa highlights-om. A moze i posebno.

Koju opciju birate? Moze se izjasniti poneki igrac ili je ovo moje pitanje onima koji vode ligu.

Licno bih voleo druga opcija da bude, lakse je, brze, a i nemaju svi flesku ili FB/Twitter ili zelju da kace tamo.

I onda to da se primeni na sajtu. Da se skloni dugme i polje za SS-ove. Rucno ce se svakako unositi potrebni parametri (strelci, asistenti, kartoni i rejting igraca), a SS ili u ovom slucaju video je dokaz toga.
Mislim da bi se i na videu lako pregledali kartoni i ostalo, lepo se vidi, niko ne moze da namesti ultra los kvalitet i da hoce.
Ako bi se video (recimo kompletan sa stats-om i highlights-om) kacio gde i sada, mali problem bi bio kako sajt da razlikuje da li je to snimak stats-a i kartona ili je snimak highlights-a (video izvestaj). Taj problem nije neresiv. Umesto postojeceg polja "Dodaj slike" tu se mogu kaciti pomenuti video snimci od 5-10 sekundi (ili i sa highlights-om, nebitno). Ali zbog preglednosti na sajtu da nema preview-a snimka, nego da se otvara YT kad se klikne na tu ikonicu. Ili prozor u okviru sajta, ali kao sto rekoh tek kad se klikne tu.
Dok bi unosenje video izvestaja i njegov pregled ostali gde i sada.

zokis
05-13-2016, 08:12
Nije loša druga opcija... Mi na Full Manual ligi, slikamo mobilnim telefonom i tako kačimo na Enjore, ali pošto je ovde reč o našem sajtu, opet mislm da je lakše slikati telefonom i prebacivati slike sa telefona u računar, pa na sajt, ako nam je stalo do SS, ako ne, onda je druga opcija skroz ok. Ne znam, moje mišljenje, ali dogovorićemo se.

Kure
05-14-2016, 15:18
ja sam za ovo sto je Zokis napisao . Dakle svi imamo mobilne sa kamerom (kakvom takvom) i tako je realno najlakse

Pendula30
05-14-2016, 15:51
U potpunosti podrzavam 3. i slovima treci predlog. Najlakse je telefonom slikati.

Stević
05-14-2016, 16:47
I ja sam za Zokijev predlog.

Marko.mil
05-14-2016, 17:12
A jel probao neko da sa konzole otvori sajt igrice i direkt ubaci slike...?

chelikmanutd
05-14-2016, 17:40
Ljudi ima tu jedan problemcic kod ovog predloga. Nema svako PC pa da moze slikati fonom i prebacivati slike. Treba tu imati i odgovarajuce programcice.
Zamislite koliko je to samo smorno....prvo uzeti Telefon koji je mozda na punjacu, pa slikati, pa ga povezati na komp....pa cekati da se prebace pa tek onda upload na sajt.
Smorice nas to posle prvih nekoliko izvestaja, dok kao sto rekoh neki i ne koriste pc.

Slazem se sa Markom da treba proveriti opcije direktnog uploadovanja na sajt sa konzole ili nesto slicno

Kepa
05-14-2016, 18:03
Meni je ovaj Darkov predlog pod brojem 2 najbolji. Snimis video preko Share opcije, uploadujes na youtube preko PS4, bukvalno minut posla. Posle samo nalepis link na psml sajt i to je to.
To sa telefonima mi je preterivanje, opasno bih se smorio posle par puta uzimanja...

trunkadelic
05-14-2016, 19:13
Vezano za ovaj treći predlog (telefoni) - ne mora da se prebacuje kablom do kompa svaki put, tj. ne mora komp uopšte da se koristi, mogli biste direktno da uploadujete na sajt sa telefona. Ako vam to nešto menja.

Stević
05-14-2016, 19:45
Ako telefon ima kameru onda 99% ima i vajerles, pa direktan aploud na sajt. A može i video, kako je kome lakše.

Mihajlodc
05-26-2016, 08:37
Ako neko bude imao vremena danas, neka uzme i snimi video, okači ga na YT i na kompu uzme SS i taj SS uploaduje na sajt.

trunkadelic
05-26-2016, 13:53
Pitanje, možda glupo ali nov sam u igri. Za ovih 10 kola što si otvorio imamo dve nedelje da odigramo. Jel mora redosled kola da se prati? Npr. ako je neko available za igru ranije a igram sa njim tek u petom kolu.. I da li se čeka komplet jedno kolo da se završi pa drugo itd.

Mihajlodc
05-26-2016, 13:54
Ne moras po redu. Igras kako na koga naletis ili se sa nekim dogovoris. Poenta je da se tih 10nkola odigra u te dve nedelje.

darko_pfc
05-26-2016, 19:34
Ako neko bude imao vremena danas, neka uzme i snimi video, okači ga na YT i na kompu uzme SS i taj SS uploaduje na sajt.
Odlicna ideja! Klip se lako uzima i upload-uje na YT, a onda se lako moze uzeti SS na bazi tog videa.

Naravno, ako je nekome lakse da slika kamerom telefona ili da kaci slike na FB/Twitter ili da ih prebacuje preko USB-a, moze i tako, bitno je da na kraju budu u izvestaju na sajtu.

marino
05-26-2016, 20:05
meni se isto najvise svidja ideja sa uzimanjem videa... ako sam dobro shvatio, kad uzmem video preko te tipke share, mogu odmah na plejki stavit upload na youtube bez ikakvog konvertiranja i tih fora sta su na pc? i onda samo na komp sa svog kanala zaljepit na PSML

Mihajlodc
05-26-2016, 20:17
Da to jeste poenta ali je problem sto onda lada budem proveravao kartone na kraju sezone moram da pregledam svaki video i to dosta komplikuje i usporava stvari ovako i zbog preglednosti i svega lakse je da postavite ss.

darko_pfc
05-26-2016, 20:23
Tacno, bude vec konvertovano u MP4, to je format koji malo megabajta zauzima. Kvalitet je ok. 720p. Sinoc sam sa drustvom nesto igrao i drug je pozeleo da pokaze ovaj gol svojim drugovima koji nisu bili tu. Ovaj klip od 18 sekundi zauzima 3.5 megabajta.

dpEt-zApYiM

Moze i da se trimuje, skrati klip po potrebi, da se nazove drugacije, da se bira da li ce biti javan ili privatan... prilikom upload-a na YT.

Evo malog tutorijala, a kad vec spojite konzolu sa YT kanalom onda i nema onog (dugog) koraka sa logovanjem na YT.
7zBM20yxBOI

Da, posle bi valjalo uzeti preko PC-a SS-ove sa tog videa preko tastera PrintScreen na tastaturi i paint-a, ili preko fraps-a ili cega god.

trunkadelic
05-26-2016, 21:59
Ja sam okačio youtube preko sonija, a posle povadio i screenshots direktno na kompu sa youtube-a. To ovako izgleda na kraju, mislim da je ok: http://ps4.psml.rs/?action=atmr&matchID=397

Stević
05-27-2016, 16:39
Da li je obavezno postavljane SS-a ako je to protivnik već uradio?

Mihajlodc
05-27-2016, 16:48
Jeste. Kako bi se izbegle malverzacije i lakse je kada pregledam kartone jer se pregleda odvojeno za svaki tim.

Stević
05-28-2016, 10:21
Ok, stavicu danas za moje tekme.

darko_pfc
05-28-2016, 10:30
Samo da napomenem da ne moze da se otvori preko PS-a sajt (u internet browser-u) pa da se tu kace slike, ne moze ni na jedan sajt tako, jednostavno ne otvara novi prozor da se biraju slike. Necija ideja je to bila.

Da podelim iskustvo, preko Twitter-a sam koji mi je nebitan, koji retko koristim, okacio slike. 1024x576 su kad se okace tamo, velicine oko 100 kb. Posle sam preko PC-a skinuo te slike na hard i postavio ih na sajt. Moze i preko USB-a, moze i video pa da se izvuku SS-ovi, moze i da se slika mobilnim, ali treba voditi racuna, sajt prima slike samo do 1000 kilobajta. Imao sam problema sa Twitter servisom i jednu sliku sam morao da slikam mobilnim. Meni je slika (jpg, 5312x2988) imala blizu 5 megabajta. Nekako sam je risajzovao, ali necu vise da slikam mobilnim definitivno.

trunkadelic
05-28-2016, 13:23
^ Zato mi se čini da je lakše da povežeš youtube nalog, okačiš snimak preko sonija i onda screenshotove uzmeš na kompu. Nikad neće prelaziti dimenzije i kb na taj način.

chelikmanutd
05-29-2016, 09:35
Ljudi ja sam do kraja nedelje na odmoru...cim se vratim, krecem da igram meceve
Sportski pozdrav

Kepa
05-30-2016, 23:12
Prenosimo li bodove u plej-of i plej-aut? Pretpostavljam da prenosimo, ali eto da pitam jer nisam naisao na to u pravilniku.

darko_pfc
05-30-2016, 23:46
Ako izdominiras neka ti prepolove. :)

Mihajlodc
05-31-2016, 07:05
Prenose se bodovi za sve sem tebi. Tebi delimo sa 4

Marko.mil
05-31-2016, 08:57
Prenose se bodovi za sve sem tebi. Tebi delimo sa 4

Malo je kume on mora u minus... :-D

shokanito
06-01-2016, 17:02
Jel se skidaju plate i za plej off-out, mislim da nebi trebalo , jel poslovace se s minusom, malo je utakmica u grupi .

Mihajlodc
06-01-2016, 17:59
Plate se skidaju pred pocetak plej-off/out i na kraju. Skidaju se zato sto ces na kraju plej ofa imati prihode i od pozicije na tabeli pa ces time nadomestiti manji broj meceva. Svakako bice para.

CroW
06-03-2016, 08:27
U nedelju idem na more pa cu se potruditi da ove utakmice sto su mi ostale odigram danas i sutra, ako ne stignem molim da mi se ne pisu sluzbeni nadoknadicu sve kad se vratim sa mora. Pozdrav

Mihajlodc
06-03-2016, 08:33
Nema frke.

Stević
06-03-2016, 23:19
Momci, pre svega želim da se zahvalim organizatoru na izdvojenom vremenu i na izdvojenim živcima da sve ovo uklopi u jedno lepo takmičenje. Odlučio sam da odustanem od lige jer nije realno da se fudbal sastoji samo od X X X L1+TROUGAO i KOCKA. Užasno je za gledanje, a kamoli da se igra protiv toga. Znači umesto da "plačem" svaku tekmu jer primam od različitih protivnika identične golove, lakše je i meni i vama da odustanem, pa se vi prebacujte preko odbrane, nadam se da vam 17ka to neće dozvoliti :D

Hvala još jednom svima na druženju, uživajte. Pozdrav!

darko_pfc
06-04-2016, 01:47
Naravno, ja nastavljam sa manual podešavanjima, tako da mogu samo da primam dvocifren broj golova :D

Naravno, razumem i vas sa supportom, tako da kako god bude, igramo se.

Jbg, zao mi je sto si izdrzao samo 4 (nepune) utakmice, ali nemoj da se mucis i da ti se zgadi PES ako volis da ga igras na drugaciji nacin, mada si i ovde dokazao da znas dobro da igras.
Hvala na pokusaju, a uzivaj i ti u manual igranju. poz:

DM11
06-04-2016, 02:00
Nije moje da komentarišem, ali "kocka kocka trougao L1", zar to nisu dugmići bez kojih ne možeš da se krećeš po terenu? Kako treba da izgleda džojstik, ovako? :zbun

http://s33.postimg.org/z5cpbyb3f/71_s_ABJrh_JL_SL1500.jpg (http://postimg.org/image/z5cpbyb3f/)

stefke
06-04-2016, 02:19
Gagi kapiram coveka :D ako je nekome preseo ovaj pes zbog paseva L1+trougao to sam ja, al ono neko ima tvoju filozofiju igram da bih dobijao a neko voli da igra fudbal a spamovanje losih strane igre dovodi do toga da bude neigriva.. Ne kazem da ti spamujes al ono naigrao sam se protiv igraca koji spamuju te paseve preko odbrane konstantno (znas dobro na koga mislim).. :D

darko_pfc
06-04-2016, 05:56
Ma Gagi ne spamuje uopste. :) Nismo skoro igrali, ali mislim da je on prvak u tome (bez sredine, na gol vise, ima pravo). A mi ostali tu godinama ucili fore od znalaca, pa ponekad uradimo (ako ne radimo - gubimo od klinaca koji bi davali golove iz 2 poteza), solidni smo. Nazalost, manual igrac ce u 80-90% slucajeva izgubiti od igraca koji koriste sve pomoci igre. Ja koristim advanced sut i smatram da ima prednosti u jacini (samo sto se cesce masi iz bliza), trebalo bi ga nauciti i onda bi se kod svakog suta iz daljine nadali necemu.
Ko ne zna (nema ovo veze sa Stevicem), kukace sto neko igra dupli pas, kukace sto sutira na R2, sto ukljucuje golmana. A svako ima pravo da igra kako hoce, pa i da baci dugu (ovo ima veze sa Stevicem) i zezne odbranu. Ko ume, moze da brani duge.
Za umetnicki dojam se nikad nisu dobijali bodovi, niti ce, bar u fudbalu. Glasam za raznovrsnost, a kad izgubimo od nekog "sve na istu foru", preostaje da cestitamo ili da kukamo, pa ako dopre do onog i pocne da igra raznovrsnije, super.
Stevicu nije lako da dodaje, i kad igra protiv nekog ko zna da igra odbranu, ima samo 40-50% preciznih pasova, i 4 gola u mrezi do 70. minuta, znaci da je glineni golub, a on zna koliko zna i ne zeli (vise) to da bude. Kako kaze, nije stvar u pobedama, nego ne zeli da gleda nas ruzan fudbal. Postujem. I izvinjavam se zbog koriscenja ruznih stvari u ovoj simulaciji fudbala.

Mihajlodc
06-04-2016, 10:41
Momci, pre svega želim da se zahvalim organizatoru na izdvojenom vremenu i na izdvojenim živcima da sve ovo uklopi u jedno lepo takmičenje. Odlučio sam da odustanem od lige jer nije realno da se fudbal sastoji samo od X X X L1+TROUGAO i KOCKA. Užasno je za gledanje, a kamoli da se igra protiv toga. Znači umesto da "plačem" svaku tekmu jer primam od različitih protivnika identične golove, lakše je i meni i vama da odustanem, pa se vi prebacujte preko odbrane, nadam se da vam 17ka to neće dozvoliti :D

Hvala još jednom svima na druženju, uživajte. Pozdrav!

Krivo mi je sto odustajes ali opet to je tvoja odluka. Igras ovu igru od septembra i znas kakva je, ne znam sta si ocekivao kako ce drugi da igraju. Igra se za bodove a ne za publiku. Svako ima pravo da igra kako ume i kako zeli dok se postuju pravila fer pleja. Ja da uticem na ljude da igraju svi full manual necu i ne zelim, imate full manual ligu koju igrate i to je to, jednostavno od starta si znao koja je tema lige i koji su uslovi za igru. Svi mi imamo razlicite poglede na samu igru pa je tako tebi i tvojim istomisljenicima za full manual, fudbal upravo to. Drugima nije, drugi gledaju na stvari drugacije pa tako i na to kako da se dodje do gola i kako da se postigne gol. Pa tako i Darko koji je danima pricao protiv takvog stila igre i komentarisao druge, sada forsira takvu igru i pobedjuje. A pritom je kupio i Cerola kog je mrzeo do skora :D

Ovo je igrica a ne fudbal, fudbal se igra napolju sa ortacima. Tako da traziti fudbal u igrici je po meni besmisleno. Igras da ubijes vreme a ne da se tvoj stil igre dopadne drugima. Na kraju 90 minuta, vazan je rezultat a ne nacin na koji si dosao do golova. Tako da je izlisno komentarisati tako nesto. Meni jedino smeta kada neko ko forsira odredjeni stil igre, izgubi na taj nacin i onda daje sebi za pravo da komentarise drugog i njegov stil igre. I ovo se ne odnosi na tebe stevicu nego generalno na sve koji ne umeju da prihvate poraz ili nereseno. Ako ne umes da prihvatis poraz, nemoj ni da igras. Uzmi otvaraj pasijans ili nesto slicno, zabole me uvo za tebe i tvoje komentare i nacin na koji ja postizem golove.

Eto, ukratko mog misljenja. Jos jednom zao mi je sto odustajes a ostalima porucujem da obrate paznju na komentare pre, za vreme i posle meca sa protivnikom. Lako se da ukinuti komentar meca ali mislim da to nije resenje. Ovde se ne lece frustracije iz stvarnog zivota, vec se ubija visak vremena koji imamo. Nema potrebe da zaostravam situaciju i da izbacujem iz lige koja jos nije ni pocela maltene. Samo nemoj da se zavaravate da necu izbaciti ako preterate.

Pozdrav!

darko_pfc
06-04-2016, 11:22
Mrzeo sam neciju jeftinu igru jer znam da moze lepse. :) Tesko ce se zabraniti da se bar negde ne komentarise tudja igra, sve je to nebitno i da se progutati, a moze i da se ignorise.
Uzeo sam Kerola u petom krugu jer su Ibra i ostali otisli dok sam ja sklapao odbranu i uzeo bar jednog talenta, pa je bilo daj sta das. A nije los. Znaci mi jak sut. A skok igra, ako prodje prodje...

Marko.mil
06-04-2016, 11:40
Da se ja pitam ja bi ovog Darka najurio, on ce tu mene da tera da citam eseje... Ukini mu komentare i eto napredka ligi... :D

Zezam se Dare naravno... Nek svako igra kako zna

Stević
06-04-2016, 19:12
Nisam želeo da pravim raspravu oko stila igre, zato sam i napustio ligu. A ovo što kaže Darko za igranje odbrane ne pije vodu, ne možeš da se braniš protiv kompjuterskih pasova, to vam i sami rezultati između vas govore. Miha, želeo sam da probam ovu ligu i vidim kako to izgleda, mada mi je već dosta bilo jasno na draftu. U svakom slučaju ne želim da vas remetim, ja igram svoju igru vi igrate svoju ( ili pak ne igrate, ako smem da se nasalim). I da, da mi smeta poraz furao bi full support. Pozdrav još jednom svima!

Pendula30
06-04-2016, 20:00
Pa Murinjo je osvajao lige sa najruznijim fudbalom na svetu, a samo sto mu spomenike ne dizu. Svako treba da igra onako kako voli i kako misli da mu najvise odgovara. Ova rasprava nema smisla. Stevic igra pes na teži način, ali zbog svoje želje da tako igra i stvarno ne vidim razloga da se bilo ko bilo kome izvinjava zbog načina na koji igra. Stevic je probao, video da nema smisla i odustao. Kako god bilo svi igraju da bi pobedili, pa i Stevic. Posto snage nisu ravnopravne covek više ne igra i ide tamo gde mu igra odgovara, a nadmetanje ima neizvesnost. Niko ovde ne igra da ga poraz ili pobeda ne dotiču pa nema potrebe za foliranjem. Stevicu u svakom slučaju cestitam jer je ostao dosledan sebi i svojoj igri, ali je cena povlačenje iz lige u kojoj je prvenstveno hteo da igra. Sto se svih ostalih tiče, kad protivnik preuzme igru i krene da dobija utakmicu i kada se lomi rezultat koristiće sve moguće i nemoguće lopte i ubacivanja i nabacivanja samo da ne izgube. Da nije ovog ogranicenja uprave na fer plej haos bi imali.

Anelka 39
06-06-2016, 19:13
Ja cec danima ne uspjevam se spojit skoro sa nikim online..nikad nisam imao problema sa tim. Tamo nakon drafta sam probavao ubacivat preko USBa neke dresove i nakon toga mi nije htjelo se spojit sa nikim u sobu. Sada sam te dresove izbrisao ali opet nece. Ne znam koji je problem. :/ Dal neko zna sta?

Mihajlodc
06-07-2016, 07:10
Ja nisam imao tih problema. Odigrao sam nekoliko meceva posle ubacivanja dresova i ostalih gluposti. Probaj da reinstaliras pes.

zokis
06-07-2016, 12:34
Samo da javim da sam se dopisivao sa Čavićem, dečko se seli, pa zato nije u mogućnosti da igra svoje mečeve, pa je mene zamolio da vas obavestim, da će od nedelje u što kraćem roku odigrati svoje mečeve. Hvala u njegovo ime! ;)

Mihajlodc
06-07-2016, 13:09
Nema frke. Odlozicemo mu meceve.

trunkadelic
06-07-2016, 22:04
E da, član Santa Fe ima problema sa internetom jebava se sa provajderom i u ovom treutku nema stabilnu konekciju. Očekuje za koji dan da se sredi pa se javlja svima za mečeve.

Anelka 39
06-07-2016, 23:42
Ponovo skidam PES i instaliram. Pa se javim. Mislim da nece bit problema pa cu i ja sve brzo nadoknadit :)

circulation
06-09-2016, 12:56
Podržavam Stevića ne zato što "pljuje" igru nego zato što ima snage da se odupre ovoj rekao bih po malo i "zavisnosti".

Mihajlodc
06-09-2016, 12:58
Rekao bih da si citirao jednog velikog mudraca :)

chelikmanutd
06-16-2016, 19:27
Posto nam se zavrsava ovaj prvi deo sezone za desetak dana, dali imamo otvoren transfer period na nekoliko dana ili ne?

Izvinjavam se unapred ako je ovo vec receno, a ja nisam video :D

Sportski pozdrav

Mihajlodc
06-16-2016, 19:30
Bice prelazni rok od par dana. Pise u pravilima.

circulation
06-27-2016, 15:12
Da ne bi ovog prekida u radu foruma ne bih ni znao koliko puta dnevno kliknem na forum.

Mihajlodc
07-13-2016, 08:25
Kako bi izgledalo trenutno stanje na tabelama da su svi krenuli od 0 u doigravanju:

D1

Pozicija
Tim
Odigrano mečeva
Bodovi

1
Red Devils United
8
18

2
Partizan
6
15

3
Roma
6
15

4
Internazionale
7
13

5
Hajduk
8
7

6
Boca seniors
6
6

7
AC Milan
2
6

8
Fenerbahce
4
3

9
Olympiakos
1
3

10
Liverpool
10
0

D2

Pozicija
Tim
Odigrano mečeva
Bodovi

1
Martineli
10
25

2
Paris
10
23

3
Gamba Osaka
8
17

4
FK Crvena Zvezda
6
15

5
Zvezdara
9
15

6
Royal FC
10
13

7
Earnst United
7
12

8
Santa Fe
4
12

9
Dinamo
2
6

10
Auxere
12
4

11
Juventus
12
2

12
Lorient
12
2

Zanimljiv pogled na tabele, dosta promena u odnosu na sadašnji izgled tabela ali zanimjivo je da dosta timova koji su igrali u istočnoj diviziji igra dobro u završnici sezone. Dosta pobeda u direktnim duelima sa timovima koji su došli iz zapadne divizije.

trunkadelic
07-28-2016, 11:52
Prvi put igram PES ligu u bilo kom obliku ali primetio sam jedan problem. Zakazivanje mečeva nije najsrećnije rešeno, trenutno te ljudi mogu iscimati i cimaju preko:
1. privatne poruke na forumu
2. poruke na soniju
3. poruke na community wall na soniju
4. chat kanala na ircu/mibbitu

Cimali su me ljudi preko svakog od ovih kanala i uvek mi se desilo da negde nisam video a tad bih mogao da odigram. Bilo bi idealno da postoji neki univerzalni način da se zakazuju mečevi, da to bude u sklopu sajta sa gotivnim time+date biranjem i da uvek znaš da proveriš sajt da vidiš da li te neko cima za meč ili ti hoćeš nekog (naravno niko ne brani ni ove druge kanale ali da glavno zakazivanje bude na sajtu). Pada mi na pamet da bi tu još svašta moglo da se doda, tipa da ljudi stave vremena i dane kada im najviše odgovara da igraju itd.
Moguće je da sam nešto prevideo ali čini mi se da bi bila korisna stvar.

Mihajlodc
07-28-2016, 15:24
Ne kažem da je loša ideja ali svakako imamo dovoljno načina da komuniciramo i da se dogovaramo za mečeve. Uvođenjem još jednog načina po meni neće doneti neki boljitak i napredak. Nismo imali puno službenih u prvoj sezoni sa aktivnim igračima. Sve smo stizali da odigramo na vreme, tako da sistem za sada funkcioniše. Mogu i grupu na viberu da napravim ali posle dva dana će je većina napustiti jer neće moći da istrpi Hadisa i njegovo pisanje na svakih 5 minuta.

Riky_93
07-28-2016, 15:28
Msm da bi grupa na viberu ili whtas appu bila dobra.

darko_pfc
07-28-2016, 16:51
Sad ja kao advokat da kazem nesto, mislim da je mislio na novi nacin u sklopu sajta, da bude univerzalni, odnosno jedini bitan, a ne da bude samo opcija vise, peta ili koja vec. Istina, taj sajt vise posecujumo nego forum ili chat, pa cak i wall na soniju i soni uopste. Viber takodje ne koriste svi, kao i FB i slicno.

Trkulja, nisi video mozda ovo, imas gore desno opciju kad kliknes na svoje ime da postavis status, odnosno informaciju kada si tu ili kada neces moci biti tu, skoro je uvedeno. http://prnt.sc/buhjp2
To i dalje nije zvanicno za gledanje da li je neko tu ili bio tu. U povoju je. Trazi se najbolje resenje.

Ja bih voleo da postoji direktna komunikacija (inbox) uz ogranicen broj karaktera pa nek' svako prica sa svakim menadzerom o dostupnosti i neka zakazu mec, a ako to cini problem, ako gomila neke megabajte, neka se brise jednom u sezoni ili polusezoni. To je samo predlog, ako je izvodljivo i korisno, i ako Maki koji je zaduzen za sajt moze da implementira tako nesto.

Mozda je i poruka na soniju sjajna stvar. Kad tad se mora procitati. Opcija ima mnogo, a vazno je znati da je web chat najmanje bitan u onim slucajevima kada neko nije tu. Neko moze da ostavi nick po celu noc... ili dan, a da nije pri racunaru. Ne znas da li je procitao. Najbitnije je odgovoriti na vreme na poruku na forumu ili na soniju, a takodje i cimati nekog blagovremeno. Najgore je ne cimati nekog do poslednjeg dana, posle ces tesko dokazati da si bio tu.

trunkadelic
07-29-2016, 00:54
Da, više sam mislio na ovako nešto kao što je darko_pfc napisao. Dakle ne da bude samo još jedan način, već da bude jedini način (a drugi kanali komunikacije mogu da upućuju na njega). Na taj način ne bi bilo nikakve zabune. Ne mora to nužno da bude na sajtu (iako i dalje mislim da je to najbolje), možda da jedna od ovih postojećih stvari bude official za koju onda znaš da će ljudi 100% morati da pogledaju tj. imaće na umu da tu gledaju da li ima novih poruka.

Jeste da nije bilo puno službenih, ali to ne znači da je sve bilo idealno. Ja sam bar dva meča igrao u nekim bezveze vremenima sa pola mozga jer je protivnik jednom kasno video PS message, drugi put ja kasno video privatnu poruku na forumu itd. Ne verujem da sam jedini. Plus, izgubi se mnogo vremena na to vijanje ljudi.

Opet ponavljam, ovo je sve meni teže možda zato što sam ja noviji u ekipi, vi se znate ili ste na chatu pa ti se čini da je cool ali novim članovima nije tako lako i neće biti ako ih budete dodavali. :) Takođe, ne mislim uopšte da je ovo prioritet, više nešto o čemu bi se moglo razmisliti i videti šta članovi misle.

Mihajlodc
08-16-2016, 08:14
Da ne bude da se ne čujemo i da mislite da nemate pravo glasa. Slobodno predložite neku promenu ako mislite da bi poboljšalo kvalitet same lige. Svaki predlog je dobar i važan za samu ligu. Ukoliko imate nekog koga možete predložiti kao ozbiljnog i nekog ko bi mogao sa nama da se druži i još više napredujemo.

Santa Fe i Chawic nadam se da ćete se aktivirati u narednom periodu. Pendula je imao obaveza a Zokis je pauzirao zbog odmora. Sve ostale mogu da pohvalim na angažovanju i želji da se lepo igramo. naravno da će biti problema ali ne nekih koje ne možemo zajedno da prevaziđemo. Zapamtite fer plej pre svega jer je ovo samo igra.

marino
08-17-2016, 19:07
Ispricavam se ako je offtopic, ali imam jednu primjedbu...

Znaci Riki me pali vec dobrih 2 tjedna za odigravanje tekmi, imali smo 3 tekme za odigrat (1 liga + 2 kup), tek prekjucer sam ga uspio jedva nagovorit da odigramo ligu, dogovorili smo sutradan kup, naravno nije se ni pojavio da mi u gluho doba noci (2-3 sata ujutro) slao poruku jesi tu da odigramo.
ovo su slike samo od par puta sta sam ga pitao i svaki put me ispalio ili uopce nije odgovorio na poruku:
https://s3.postimg.org/52jpjrxgf/13939591_1154064004641218_6539299439478337981_n.jp g (https://postimg.org/image/52jpjrxgf/) https://s3.postimg.org/6iv81x0db/14068051_1154063861307899_7197436193537896332_n.jp g (https://postimg.org/image/6iv81x0db/) https://s3.postimg.org/ghg6oe9sv/14079530_1154063741307911_8520484241598856611_n.jp g (https://postimg.org/image/ghg6oe9sv/) https://s3.postimg.org/b7b7x3pjz/riki1.png (https://postimg.org/image/b7b7x3pjz/) https://s3.postimg.org/to5mnx5i7/riki2.png (https://postimg.org/image/to5mnx5i7/)

nema smisla da radi ovako neodgovornih ljudi pijem kazne tako da cisto da se zna u cemu je problem, ako sam sa 12 ljudi dogovorio bez problema termine u normalno doba, neznam zasto bi bas na zadnjoj utakmici nastao problem.

Još ću jednom javno ponudit šta sam napisao do sada barem 5 puta na pm... Dostupan sam svaki dan izmedju 19 i 23 h za ligaske tekme, prije nemogu jer radim, u 3 ujutro isto nemogu da igram jer se budim u 5 pa logika govori da u to doba spavam. Neka Riki javno predlozi termin u kojem misli odigrat ove 2 utakmice i ja cu gledat da se prilagodim, jer ovo povlacenje za nos nema smisla.

Mihajlodc
08-18-2016, 14:47
Niste deca, hajmo da se ponašamo kao odrasli ljudi. Ja razumem da sa nekim ne budete u dobrim odnosima ali meč mora da se odigra. Po ovome mogu zaključiti da je marino bio raspoložen da odigra te mečeve. Nažalost ne vidim da li je Riki odgovarao na ove poruke. Vidite odigrajte to do nedelje da ne bih morao da rešavam to sa službenim rezultatima.

Što se tiče komunikacije sa drugim menadžerima, mislim da je više načina na koji možemo da stupimo u kontakt jedni sa drugima i da je svaki od njih legitiman. Poruke na PS su po meni najbolje jer je nemoguće promašiti ih. Jednostavno ih morate videti jer postoji notifikacija i onaj ko ne odgovori na istu jednostavno ne može da kaže da je nije video. Mene, kao i većinu drugih menadžera možete naći na četu koji koristimo godinama unazad. Poruke na forumu su takođe aktuelne, jednostavno ima puno načina na koji možemo da stupimo u kontakt jedni sa drugima. Da izaberem jedan koji je zvaničan mi je nekako ograničavajuće jer ako postoji obostrana želja, meč će biti odigran. To je tako prosto. Ukoliko se kalkuliše i izbegava, meč se neće odigrati. Naravno postoje i opravdani razlozi zbog kojih se ne odigra meča ali sve u svemu, mislim da imamo dovoljno načina da stupimo u kontakt jedni sa drugima i da za sada ne bih ograničavao sa jednim načinom kao glavnim za komunikaciju.

marino
08-18-2016, 17:21
Nije uopce stvar u dobrim ili losim odnosima, dapace imam dobro misljenje o Rikiju, igrali smo puno puta i na ovom i na drugim sajtovima, nikad nije bilo problema oko dogovora, ali nejerovatno je da nekog 2 tjedna moram povlacit za rukav radi jedne tekme koja trazi 15 min vremena. da sam cijeli dan slobodan i kod kuce vjerovatno bi ga ulovio u neko doba dana kad ima tih 15 minuta, ali nije tako, radim i imam privatne obaveze kao i vecina ljudi ovdje, ali opet svaki dan nadjem barem 2 sata slobodno iako mi je nekad tlaka nakon cijelog dana i 10 sati na poslu u 21 h palit sony i opet skupim volje da dodjem odigrat, dodjem u vrijeme koje smo dan prije dogovorili a Rikija nema ni blizu chata, sonya, pm-a, nit odgovara na poruke, to onda jako smori :closedeyes:

marino
08-22-2016, 20:04
Jel se u ovom prijelaznom roku smiju dovest samo 3 igrača?

Mihajlodc
08-22-2016, 20:04
tako je. samo tri igraca u ovom prelaznom roku

shokanito
09-01-2016, 02:06
-Jel moze da se kod unosa izvestaja , ona mala kockica za overu da nema kartona i povreda , da se poveca bar duplo , da se nejuri mišem dok se ubode , a nebi bilo lose ni da je ta kockica dole nize blize desnog coska .

- U rubrici statistika moglo bi da se ubaci i kolko koji tim ima keša .

trunkadelic
09-01-2016, 21:33
Kad smo kod toga, ja sam voljan da pomognem oko dizajna generalno, mogu i da ispišem HTML i CSS za sve, glupo je da nam sajt nije responsive tj. da ne radi na mobili.
@Makibor @Mihajlodc cimnite na PP ako budete zainteresovani.

Aladdin986
09-02-2016, 23:08
Bilo bi dobro kad bi se ubacila opcija INBOX na psml koji se veze sa ovim forumom.

Aladdin986
09-04-2016, 20:08
Kao sto svi znate, danas smo kaznjeni ja, Riki i Anelka -

Sve sam pojasnio Mihajlu, ono sto zelim napisati je javno za sve. Znaci moj savet da ne budete deo dna, nemojte manipulisati upravu s`time kako OVI SA BPL-A PRAVE PROBLEM na ovom forumu(u prevodu) RUSE VAM RED I MIR,JER A OD KAKO DOLAZE IGRACI KOJI se ranije nisu takmicili u ligama vec na drugim portalima onda se se rusi taj fer mec. Ne pravite razdor i ogradjivanje i na nekim greskama ili situacijama i ako niste upoznati sa istinom DA SE KORISTI za opomene, kazne na ovom forumu. Ovaj portal nema nista sa drugim tako bi trebalo i da bude.

Mihajlodc
09-04-2016, 20:27
Ono sto moram da napomenem posle ovog posta da niko nije manipulisao upravu. Meni je skrenuta paznja jos kod prve sezone od strane clanova oba foruma ko moze da pravi problem. Delimicno su bili u pravu. Svima je pruzena prilika da se pokaze u pravom svetlu. Opominjao sam i sada je red dosao na konkretne korake i konkretne mere. Ja ne pravim razliku u odnosu na momke koji su dosli sa drugog foruma, vec svi zajedno cinimo PS4 PSML ligu i ovde postoje odredjena pravila koja ce morati da se postuju ako ljude zele da igraju ovde. Zasto je opomena napisana na takav nacin i tim tonom? Zato sto su ti problemi dolazili od menadzera koji igraju na drugom forumu gde se to tolerise i bilo je neophodno skrenuti paznju da ovde nije takva situacija. Nista vise od toga.

Poenta je da se igra fer i posteno! Svaki problem moze da se resi, pitanje je samo da li smo svi zainteresovani da resavamo te probleme ili ne. Ja svakako jesam, tu sam da pomognem svima, da objasnim svima, da tolerisem neke stvari ali sve do odredjenih granica.

Riky_93
09-04-2016, 22:25
Nije uopšte u interesu te ps4 lige da pišeš kazne dok ne čuješ obe strane. Jednostavno nije lijepo to, a i očigledno nije isto kad se zali Bojo i kad se žalim ja.. Ja kad se žalim ide se na opciju interne opomene i razgovora, ali kad se Vojo žali on je obavezno u pravu i tu ide kazna..

Mihajlodc
09-05-2016, 08:29
Ne znam šta sam mogao da čujem kada na video zapisu vidim šta se desilo. Šta sam tu trebao da čujem? Da nije udaren igrač u situaciji 1 na 1? Da je auto slide sa leđa? Nema veze sa Vojom, koji se žalio. Momci na koje si ti mene upozoravao, su novi u ovom sistemu, ti nisi, aladin nije, anelki je već skrenuta pažnja. Jel trebamo da bijemo jedni druge na terenu dok svako ne nakupi po jednu opomenu ili ćemo da poštujemo pravila? U interesu lige je da se poštuje fer plej!

Marko.mil
09-05-2016, 09:17
Ako mene pitate tootalno je nebitno ko je gde igrao... Cak ni ne znam ko je sa kog foruma... Jer realno ljudi ovo je PS4 liga jedinstvena i prva u ovom formatu tako da smo svi isti i jednaki( sem direktora koji mucka kako hoce i kad hoce :P )... Mislimm i da je lepo napisao da ko ima prigovore mu se nasamo javi... Da je bilo problema pa i ne moze se reci jer je bilo samo sitnih tako da i oni koju su vec unapred oznaceni kao potencijalno problem nisu bili... Tako da ljudi ako ste krivi prihvatite kaznu,javi pogresio sam, slucajno sam klizao(desavalo se meni vise puta) a ne nalaziti izgovore... Ajmo da napravimo ligu koja ce prestici sve koje postoje na PES-u a ne da se raspravljamo i na kraju je i ugasimo...

Aladdin986
09-05-2016, 11:39
Ma sto se tice starta Marko - tu nemam dilemu, ja sam klizao samovoljno i to sa sigurnoscu bez i malo treme :D

Riky_93
09-05-2016, 12:47
Koji si to video video Mihajlo?

Mihajlodc
09-05-2016, 13:07
Video iz tvog izveštaja, dok je sa Aladinovog meča video prosledio Voja jer je Aladin okačio pogrešan i taj video mu je obrisan. Što se Anelke tiče ima u video izveštaju sa našeg meča.

Anelka 39
09-05-2016, 15:21
Sta sam ja napravio jel mi moze neko rrec tocno i pokazat?

Mihajlodc
09-05-2016, 15:38
https://www.youtube.com/watch?v=AaEOdb293oQ

45 sekunda

Anelka 39
09-05-2016, 16:26
Jesi ti normalan ahahahah kunem ti se da nije bilo namjerno....nemogu vjerovat da si me radi ovoga kaznio..kakve su ovo gluposti jbt:crveni: :shit: :shit:

Anelka 39
09-05-2016, 16:28
Daj jbt gledam opet i ne vjerujem haahahahahahah daj ne budi smjesan molim te..ako ti smetam reci otici cu ca ali nemoj me budalom radit :sekira

Mihajlodc
09-05-2016, 17:57
Da li mozes da mi objasnis sta si onda pokusao, posto do lopte nisi mogao da stignes nikako?

Anelka 39
09-05-2016, 18:28
Pa sta sam pokusao. Pa u blok ici jbt..nisam stigo..to je takva reakcija da odma stisnes tipku. Da sam te sa leda reko bi ali ovo je sastrane i uakasnio sam. Ne mozes radi ovog kaznjavat. Igramo nogomet a ne balet. Jbt doso sam tu igrat a ne da mi neko govoti kakav faul mogu radit. Ovo nema veze sa nicim. NISAM NAMJERNO TO NAPRAVIO.

Riky_93
09-05-2016, 18:34
Kazne su upisane bez veze, realno. Šta je tebi Vojo pricao ja ne znam, ali kaznama nisi ništa postigao još plus prediskljucenje neko pominješ, nema potrebe za tim uopšte. Kakvih je sve ovde bilo problema dok si ti bio u uprsvi na pc mng ligi pa nije bilo isterivanja a ti sad nešto prijetis za mrtvi faul koji uopšte nije bio sa namerom. Jos kazes da se žalimo sto bih se žalio kad si već upisao kaznu, sta god da kažem tebi je Vojo u pravu...

Mihajlodc
09-05-2016, 18:37
Postoji jasna razlika izmedju baleta i fudbala ali i fudbala i tuce na terenu. Ovde si jasno isao na igraca a ne na loptu jer je lopta dolazila sa kontra strane. Da smo trcali za loptu, rame uz rame pa da kazes da si zakasnio. Ovde oba igraca sotje u mestu, tvoj igrac nekoliko koraka iza mog igraca. Lopta dolazi sa kontra strane od tvog igraca, tako da sa tim startom ne da nisi mogao da dodjes do te lopte, nego to na sta se ti vadis nema veze sa vezom. Tako da ni pod tackom razno ne moze da se kvalifikuje kao zakasneli start na loptu. I da OVI STARTOVI NIKADA I NIKAD NECE BITI DOZVOLJENI U OVOJ LIGI.

@Riky

Kazne su upisane bez veze, realno. Šta je tebi Vojo pricao ja ne znam, ali kaznama nisi ništa postigao još plus prediskljucenje neko pominješ, nema potrebe za tim uopšte. Kakvih je sve ovde bilo problema dok si ti bio u uprsvi na pc mng ligi pa nije bilo isterivanja a ti sad nešto prijetis za mrtvi faul koji uopšte nije bio sa namerom. Jos kazes da se žalimo sto bih se žalio kad si već upisao kaznu, sta god da kažem tebi je Vojo u pravu...

Slozicemo se da se ne slazemo. Napisao sam da imate pravo da se zalite, da prigovorite, ako mi argumentujete zbog cega ne bi trebala da se pise kazna rado cu je obrisati. Ako mislis da je ovo moj neki hir, mogu samo da ti kazem da se varas. Sva tri videa sam podelio sa nekoliko ljudi, sto iz lige, sto van iste i svi su rekli da su kazne adekvatne i da su opravdane. Potenciras na prici da je Voja napricao, ja ti opet odgovaram da se sve vidi na video zapisu. Ja sam bio u upravi PC lige od njenog osnivanja pa sve do kraja sezone 23, punih 6 godina. Problema je bilo, problema ce biti, nikom nije preceno, svi su dobijali opomene, svi su dobili sansu da poprave utisak, neki su je iskoristili, neki nisu. Ko nije iskoristio, bio je izbacen iz lige. Da li je to zbog namernog fauliranja, da li je zbog losih izvestaja, malverzacija ili neceg cetvrtog to je ne bitno, svako je bio opomenut pa onda izbacen iz lige.

Ovu ligu ne vodim sam i za svaku kaznu ili opomenu se savetujem sa nekoliko razlicitih ljudi unutar lige ili van iste. Jedan od prvih kojima se prvo obratim jeste Hadis, tu su Kepa, Darko... Na kraju sve saberem i oduzmem i tek onda napisem svoje misljenje.

Anelka 39
09-05-2016, 18:41
Ako se neko slaze sa tobom neka se javi. Ako neko vidi tu namjerni faul ja nemam tu vise sta radit.

- - - Updated - - -

Ne znam di si ti igrao nogomet ali ovo da napises eto mene je sram umjesto tebe

Mihajlodc
09-05-2016, 18:58
@Anelka

ja se trudim da ti odgovorim na svako pitanje koje imas i da obrazlozim svoju odluku dok od tebe dobijam samo uvrede. To sto ti ne znas da komuniciras sa drugima to je tvoj problem ali cu te zamoliti da drzis neki normalan nivo komunikacije. Najlakse je u nedostatku argumenata posegnuti i za smajlicima i ovakvim izjavama da je tebe sram u necije ime.

Mozda ti treba jos primera?

53 sekunda

https://www.youtube.com/watch?v=i7AV1BpXR7U

ili prvi mec protiv Rikija ili mozda crveni karton protiv Hadisa u prvom delu sezone.

Anelka 39
09-05-2016, 19:10
Pa za Rikia jesam. I on je mene u drugom mecu isto pa nije dobio nista ali to mene ne dira..neka radi sta hoce. Sa Hadisom isto sam mislio da cu loptu. Ali neda mi se vise raspravljat jer mozemo do sutra raspravljat

Mihajlodc
09-05-2016, 19:30
Ali neda mi se vise raspravljat jer mozemo do sutra raspravljat

Slazem se sa tobom ovde. Opet kazem da meni nije problem da priznam ako sam pogresio i da me razuverite i da obrisem kaznu. Od sve tri kazne jedino mi je za Rikija bilo nedoumica i jedino mi je taj faul od onih za koje bih mogao da obrisem kaznu. To je jedini faul koji moze da se kvalifikuje kao zakasneli i da je vise isao sa strane. Ali sa druge strane ponovo je bio previse daleko da bi stigao do lopte da bi taj klizeci mogao da stigne na vreme i pokupi loptu a ne igraca.

Anelka 39
09-05-2016, 19:41
Radite kako hocete. Ali kaznjavat ako mislite onda kaznjavajte bas kad se polomi sa leda a ne sastrane.
Ja iovako nemam para jos sa ovom kaznom sam banana :D

Hadis Zekic
09-05-2016, 20:25
Ja predlazem da predjemo na UFC2 :), da se lepo svi izudaramo pre novog pesa, i da lepo budemo spremni za novi pes i novu sezonu :)...

Marko.mil
09-05-2016, 20:40
Ja predlazem da predjemo na UFC2 :), da se lepo svi izudaramo pre novog pesa, i da lepo budemo spremni za novi pes i novu sezonu :)...

Skupa igrica ;)

darko_pfc
09-05-2016, 22:10
Malo je nezahvalno sad usporeno i iz drugog ugla kad se gleda reci da je bilo kasno, da je to neko mogao da vidi tad, jer u igri se u delicu sekunde donose odluke i ugao je drugaciji.
Cisto radi manje trosenja energije na to (pa i virtuelnih para), predlazem da se kaznjava samo kad je 1 na 1 s ledja i to kad vodi loptu bar par koraka.
Ako ostane ovako, ni to nije lose.

Ne svidja mi se optuzivanje "cim je Vojo", ne znam na sta se tu aludira, na nacionalnu pripadnost, navijacku ili po godinama staza u ligama na ovom forumu, ali znam da Miha ne pravi razlike ni po kojem pitanju, a najmanje nacionalnom.

Zanimljivo je gledanje Mihe evo raznih meceva, faulova, koliko vidim bilo je i pogresnog snimka (verovatno slucajno, a i tu predlazem kazne da se ni slucajno ne pokusa), a svidja mi se to jer znaci da ce i kaznjeni i svi mi (potencijalno kaznjeni) biti na oprezu, da ce se igrati vise fer.

Ne svidjaju mi se generalno otvorene sezone (ali s razlogom sto je bila sezona kupanja), pa neki igraju zvanican mec kasno, na samom kraju, mozda da bi videli razvoj situacije na tabeli, dakle igraju kasno iako su prijatelji, iako igraju frendlije i frendlije. Nema tu dokaza zasto bas tad, ali radi fer pleja mogli bi ranije da odigraju pa da sa direktnim protivnicima odluce o mestu na tabeli. Sad ce valjda biti takmicenje na nedeljnom nivou pa mozda nece biti toga.

Sacekajte dan-dva, ne primajte kazne k srcu, to je opomena za sve nas da se nesto ne tolerise. Ne znaci da ce neko odmah na sledecem koraku biti izbacen. Mozda kazna nekad zastareva, mozda Miha zaboravi, mozda drugi uticu koje pita, ali bar neka se to ne ponavlja cesto, to je najbitnije.

Aladdin986
09-05-2016, 22:43
Video iz tvog izveštaja, dok je sa Aladinovog meča video prosledio Voja jer je Aladin okačio pogrešan i taj video mu je obrisan. Što se Anelke tiče ima u video izveštaju sa našeg meča.

Kako pogresan video ??? Evo uplodovacu bas mec vs voja opet u izvestaju... Lepo bi bilo da se obavesti-- jer se snimci cuvaju, moguce da je greskom postavljen drugi.

Riky_93
09-05-2016, 23:05
Darko znas i sam da tebe poštujem i da smo u dobrim odnosima tako da te molim da se ovoga pitanja kloniš.. Nisam uopšte mislio kako si ti shvatio.. Pusti snimak protiv Voja pa ćeš videt da je probao sa strane da ukliza nikako namerno da zaustavi igraca koji ide 1 na 1. Mnogo ovo ode daleko sad bez potrebe.

Aladdin986
09-05-2016, 23:22
Sve bi rekao da sam bas ovaj snimak postavio, ali otom potom- sada je odgovarajuci snimak postavljen

darko_pfc
09-05-2016, 23:43
"Nisam uopste mislio kako si ti shvatio.."
Kako sam shvatio? I kako si ti mislio?

Ja ni ne znam ko je pominjao, mozda i vise igraca, pa samo kazem cudno je i glupo kazati to. Nek mi je 100 puta drug. Jedna recenica viska napravi glupost. Zasto ne pricas o konkretnim stvarima nego insinuiras "zato sto je Vojo, onda..." I izneo sam 3 teorije zbog cega je neko to rekao. Koja to moja je pogresna, jesu li sve, i zarko zelim da cujem cetvrtu ako postoji, zasto bas Vojo? Jel on stari igrac pa ima protekciju, a neko sebe smatra dodjosima, novajlijama, pa oni nemaju?

Da, snimak samo treba gledati. Ne vidim ni ja 100% nameru, a moze sve biti. I sad ce neko da pazi (valjda) u takvim delikatnim situacijama, da ne proba ni na loptu da ne bi pokupio nogu u 1 na 1.
Moj post je da je to cini mi se opomena, nista strasno, ako neko igra fer nece biti izbacen. I vazi za sve nas... Da je ostalo neprimeceno, nepropraceno, nastavilo bi se sa istom praksom.

Anelka 39
09-06-2016, 01:07
Bolje da se zabrani kad se krene sa centra nego faul sa leda. Odvratnije mi je to.

marino
09-06-2016, 07:39
ja mislim da je prestrogo kaznit neki grublji start cak i opomenom, a kamo li izbacivanjem iz lige... 2 do 3 grublja starta za žuti karton se mogu dogodit na svakoj utakmici, kao i u real life, neko ko to radi svih 90 minuta (a ima ih, da ne spominjem imena) to svakako treba osudit i kaznit. Tu ne mislim na klizeci start s ledja u gol šansama koji je za svaku osudu, ali nemože se reć da je van fer pleja neko zakašnjelo uklizivanje. Auto sliding zna često završit žutim kartonom, nerijetko i drugim žutim, tako da dogodi se... Puno puta je situacija da ides klizecim startom OD NAPRIJED sa ciljem da odneseš loptu iz nogu, ali u tom momentu ti se protivnički igrač okrene (zagradi) i uklizeš mu u noge umjesto na loptu, mislim da to netreba kažnjavat i van je svake rasprave jer to je sastavni dio nogometa.
Cijela priča oko ovog ps4 psml je bas super pocela i glupo je da se oko ovakvih stvari svadjate, zamjerate, odustajete :)

Mihajlodc
09-06-2016, 07:55
Sve bi rekao da sam bas ovaj snimak postavio, ali otom potom- sada je odgovarajuci snimak postavljen

Postavio si video iz meča sa Anelkom.

Što se same teme tiče, mislim da sam svoju odluku obrazložio u nekoliko navrata i neću se više ponavljati. Sledeće nedelje se završava sezona, tako da molim sve koji imaju neodigrane mečeve da ih odigraju u roku. Posebno se to odnosi na kup takmičenje.

Anelka 39
09-06-2016, 12:28
Sta kazne ostaju?

Mihajlodc
09-06-2016, 12:34
Da, ostaju.

Riky_93
09-06-2016, 12:43
I dalje se ne slazem sa kaznom nikako.. Start sa strane nikako nije za ovako veliku kaznu.

Anelka 39
09-06-2016, 13:03
Hahahaha daj molim te otvori televiziju i pogledaj koju utakmicu za tvoje dobro. Jos nijedan clan nije napisao da se slaze sa tobom. Ti si jedini tu na forumu koji tupi ovakvu glupost. Reko sam ti da nađeš jednog clana ovog foruma koji se slaze sa tobom oko ovih kazni i ja prihvacam kaznu. Ali takvog tu neces naci. Hoces pokazat tu neku strogocu na glupostima. Za mene jos puno moras ucit o nogometu. Bez ljutnje. Uzivaj profesore :punk:

Mihajlodc
09-06-2016, 13:18
Zbog čega me provociraš?

Na svako moje pitanje nisi imao odgovor. Na svako tvoje pitanje si dobio odgovor. Na tvoje maliciozne komentare se trudim da ne odgovaram, niti da se spuštam na taj nivo komunikacije. Ljudi neće da pišu jer nemaju nameru da se upliću u dalje rasprave sa Vama. Ja sam tu gde jesam, na poziciji kojoj jesam. Moja je dužnost da obrazložim svaki svoj potez, što sam učinio u nekoliko navrata. Tvoji komentari su sve samo ne konstruktivni, niti odgovaraju situaciji na terenu. Iz svih tvojih postova, jedina normalna stvar koju si napisao jeste da si startovao sa strane, na šta si dobio moj odgovor.

Sve ostalo što si napisao, nije dostojno ni deteta koga puca pubertet a ne odrasle osobe. U ovoj ligi se neće igrati tako i kažnjavaću uvek za takve startove a ti slobodno izvoli pa nastavi sa tim pa da vidimo koliko ćeš još dugo igrati ovde. Pravila su napisana odavno, verujem da se nisi potrudio da ih pročitaš ni jednom. Zbog toga napominjem stalno da postoji razlika u pravilima sa drugom ligom, zbog čega se toliko ljutite ali je očigledno važno da se ponavljam jer drugačije nećeš ili ne želiš da shvatiš.

Svaki problem može da se prevaziđe ukoliko za to postoji volja i drži neki normalni nivo komunikacije. Sa tobom to očigledno ne postoji, niti volja, niti želja za nekom normalnom komunikacijom. Od sve tri kazne tvoja mi ni u jednom trenutku nije dovođena u pitanje jer na 6-7 metara od gola, gde igrači stoje u mestu, lopta bliža mom igraču, tvoj igrač stoji iza mog igrača, ti ga kršiš po nogama i onda mi pričaš o tome da nije bilo namere.

@Riki

Za sada kazna ostaje ali kao što sam napomenuo sinoć, još jednom ću sa nekoliko ljudi proveriti sve i razmatrati o brisanju iste. Naknadno ću te obavestiti o ishodu.

Kamenorezac
09-06-2016, 13:36
Po meni ovo nije klasican,bezobrazni start sa ledja,ovo je zakasneli klizeci i to je to.Da je uklizao samo trenutak ranije mislim da bi uzeo cistu loptu.

Anelka 39
09-06-2016, 13:39
Nisam te skuzio nista. Al nije bitno vise. Poceo si prijetit pa idem ca.

shokanito
09-06-2016, 16:32
Mislim da su prestroge kazne za klizeci , i zabrana istih , pogotovo sto i u pravom fudbalu gledamo dosta takvih startova i to čistih na loptu , sad desi se nekad da se zakasni , a nekad i neko ide sa namerom da srusi ali tu su sudije da to sankcionisu , jedino eto sto su u ovom pesu sudije bile blage , ali u pes 17 su mislim realne i strozije sudije i bilo bi dovoljno to sto oni podele crvene i zute, samo dići kaznu mozda za crvene i za zute kartone.
Inače nepogadjaju me te kazne za klizeci , jer retko napravim i faul a zuti jos redje u toku sezone, dosta sezona imam sa nula kartona . Ali zabraniti klizeci -sastavni deo fudbalske igre i takve rigorozne kazne mislim da nije u redu , pogotovo u pes 17 gde ce sudije biti na nivou , kolko se videlo u demou. Dici kartone na recimo zuti 200 hiljada , crveni milion i to je to .
A ako je nesto trebalo da se zabrani u ovom pesu , to su golovi odma po polasku sa centra , jeste da mogu da se odbrane , ali primio sam ih brdo , pogotovu na pc, igraci se ukoče, kasne promene i bageri iz par poteza dodju do gola .

Anelka 39
09-06-2016, 16:45
Daj neka se jave svi koji igraju ligu pa neka objasne Mihajlodcu. Jer on misli da samo meni ne moze objasnit. A ocito je da je cijela liga u cudu.

Mihajlodc
09-06-2016, 17:30
Mislim da su prestroge kazne za klizeci , i zabrana istih , pogotovo sto i u pravom fudbalu gledamo dosta takvih startova i to čistih na loptu , sad desi se nekad da se zakasni , a nekad i neko ide sa namerom da srusi ali tu su sudije da to sankcionisu , jedino eto sto su u ovom pesu sudije bile blage , ali u pes 17 su mislim realne i strozije sudije i bilo bi dovoljno to sto oni podele crvene i zute, samo dići kaznu mozda za crvene i za zute kartone.
Inače nepogadjaju me te kazne za klizeci , jer retko napravim i faul a zuti jos redje u toku sezone, dosta sezona imam sa nula kartona . Ali zabraniti klizeci -sastavni deo fudbalske igre i takve rigorozne kazne mislim da nije u redu , pogotovo u pes 17 gde ce sudije biti na nivou , kolko se videlo u demou. Dici kartone na recimo zuti 200 hiljada , crveni milion i to je to .
A ako je nesto trebalo da se zabrani u ovom pesu , to su golovi odma po polasku sa centra , jeste da mogu da se odbrane , ali primio sam ih brdo , pogotovu na pc, igraci se ukoče, kasne promene i bageri iz par poteza dodju do gola .

Ko ovde prica o zabrani klizecih startova?!?!?

Ja Vas molim da pre nego sto krenete da pisete procitate o cemu se radi ovde. Ovde niko nije zabranio klizeci start. Ovde je zabranjeno krsenje igraca u situaciji 1 na 1. Koliko puta se desilo da igrate online divizije ili my Club ili ligu na kraju krajeva pa vas protivnik krvnicki tuce a sudija ne svira, pusti prednost i izgubite loptu. Kako na sredini terena, tako i u gol sansama i sve je to posledica losih sudija na ovom pesu. Jel zbog toga trebam da dozvolim odredjenima kada su ispali u odbrani i kada je protivnik u gol sansi, da iz nemoci uzmu i udaraju igraca iako su predaleko od lopte? Kod Anelke, nit je postojala namera da se ide na loptu, niti je do nje mogao da dodje. Jedina namera mu je bila da prekine situaciju faulom i to sa ledja i to u noge igraca. Do lopte jednostavno nije mogao da stigne.

O kom kasnjenju mi pricamo ovde? Koji zakasneli startovi? Ovde nista nije zakasnelo, u pravom momentu je presekao sansu za gol, faulom sa ledja u noge igraca.

Ali naravno ja sam taj koji treba da gleda fudbal i utakmice!

pilojac85
09-06-2016, 18:21
Zdravo Anelka.
Nisam hteo nesto da se mesam jer nisam clan vase zajednice na PS4, ali zato evo vec pune 3 godine igram lige (klasicne i mng) na PC-u ovde na forumu. Ono sto je ovaj forum uvek izdvajalo od takmicenja na drugim forumima jeste fer-plej i vitesko nadmetanje, postovanje protivnika. Ne igrate pravi fudbal pa da nekoga krsis sa ledja jer ce ti odbiti od plate ako ti tim primi gol. Igrajte se, nadmecite se u zdravom sportskom duhu. Ako se neko namucio da te izradi, nadigra, napravi dobru akciju pa izadje 1na1 onda je krajnje nesportski da ga rusis sa ledja jer ne mozes da kontrolises svoje zivce. Ispostuj tog coveka s kim igras, igracete jos dosta meceva. Siguran sam da nije ni tebi mnogo lepo kad te neko skrsi sa ledja a ti 1na1 sa golmanom.
Mnogo nas igra sa auto-slide ON pa ne dobijamo toliko kartona i ne ulecemo s ledja. Pogledaj ti svoju statiskiku. U 15 meceva imas 13 kartona, od toga 3 crvena. I to na ovakvom PES-u gde se tolerisu svakojaki startovi. Da se mecevi igraju po 90 minuta pa i da razumem, ali ovo je stvarno preterivanje. I tu se vise definitivno ne radi o slucajnosti dobijanja kartona vec o namernom krsenju igraca zbog nemoci.

Od skoro ste krenuli sa ligom, mala vam je baza igraca. Da si recimo hteo da udjes na PC-u u mng ligu prvo bi morao da odigras nekoliko sezona klasik lige, da se tamo pokazes kao fer i posten igrac pa bi te tek onda uzeli u razmatranje da te primimo u mng ligu. Sa ovakvim nacinom igre i ovakvim nepostovanjem protivnika tesko bi dobio tim.

Postuj te ljude s kojima igras. Postuj pravila, godinama su pravljena i veliki je trud ulozen da bismo imali zdravu bazu igraca na forumu. Mnogo je veca sramota krljati nekog sa ledja nego primiti 10 komada na fer i posten nacin. A ako si nervozan ti se onda prvo fizicki malo angazuj, bazen, trcanje, devojka :) pa tek onda dzojped u ruke.
I bilo bi lepo da zavrsis ovo raspravljanje. Dobio si kaznu, i odgovor zbog cega. Zalio si se, odbijena ti je zalba. Mozes da se slazes ili ne slazes, ali je nepotrebno dalje raspravljati.
Nije Mihajlo tu dosao juce pa da deli pravdu vec je ovde jako dugo i dao je veiliki doprinos u izgradnji baze igraca ovog foruma i takmicenja koja imamo. Siguran sam da ti ne zeli zlo niti zeli da ti napakosti ovim kaznama vec zeli da stane na put tom nepostovanju protivnika i da te usmeri na pravi kolosek. Naravno ukoliko zelis da te ljudi ovde na forumu cene i postuju.

Marko.mil
09-06-2016, 18:46
Jeste ako mene pitas uveo bih i pravilo da sa centra lopta prvo mora da ide unazad zbog bag pozicija odbrane i golova... Ali to je vec pitanje za buduce razmatranje pravila... Za kartone se vidi da se nije islo na loptu... Eno ja imam primer crvenog gde se islo na loptu koji se dosta razlikuje od ovih startova na mecu protiv darka... Pravilo je postavljeno iz razloga sto smo na online turnirima pizdeli kad te skrse 1na1 i umesto gola nemas nicega... Bilo mnogima pravilo glupo ili ne treba ga ispostovati... Meni je milion puta u bitnom mecu bio potreban taj crveni i taj start al ako je dogovor bez toga onda se tako igramo...Po meni prihvatite kazne,promenite tu sitnicu i da nastavimo da se ceramo... ;) I ljudi opomena pred izbacuvanje ide automatski za svaku glupost koju napravimo,sto ne znaci da vas drug Milan od tad ceka na ziceru... i uglavnom se to odnosi na stvari za koje ste opomenti... Aj ljudi batalite raspravu i spremajte se za prelazni rok i novi PES...

darko_pfc
09-06-2016, 20:05
Marko, koja je razliku u napadu s centra i u bilo kom napadu na mecu? :) Koja je to bag pozicija odbrane tu? Da li se moze spreciti napad s centra ili ne moze? Svakog od nas smara kada primimo gol iz prvog napada posle gola ili prvog na mecu, ali moze se spreciti, sigurno, moze da se selektuje igrac. Postoji verovatno 3 tipa napada s centra, duga u vis po strani (po krilima), duga po sredini (CF-u) ili kratki dupli pasovi. Mozda postoje varijacije, Toja doda nazad, gore... i igra dug pas po zemlji ka CF-u. :) Odbrana stoji ukopana ako je igrac ne kontrolise, a neko utrcava ako mu je drugi igrac zadao tu komandu. Jasno se vidi ko utrcava i gde, pa je cini mi se lakse prozreti nameru, zaustaviti sulud napad (kao u sahu mat iz 2 poteza), nego naterati 20-30 ljudi da igra mirnije.
Jedino je nekome ruzno za oko, fer je kao dodati nazad, ali opet, teoretski u svakom trenutku meca mozes da saljes loptu gde god (i u pravom fudbalu), i da sutiras s centra ako pozelis. Sto implicira da neko pored nametnutog pravila moze da doda nazad pa da salje opet kome god. Ili je potrebno 5 dodavanja da napravi prvo nazad.
Izgubio sam skoro od jednog igraca sa 35% poseda i oko 55% pasa, srljao je, tesko mi je palo jer ga je sreca posluzila, ali teoretski mogao je da odigra jos gore, a da pobedi, sve je to legitimno. Ne pobedjuje uvek lep fudbal, nego nekad i uporan. :D

Aladdin986
09-06-2016, 20:14
Po meni ovo nije klasican,bezobrazni start sa ledja,ovo je zakasneli klizeci i to je to.Da je uklizao samo trenutak ranije mislim da bi uzeo cistu loptu.

Na koji klizeci mislis --- ? Izmedju Apocalypta - Sloboda Uzice ?

Ako si na to mislio- onda to je ono sto mi je i bilo u glavi -- rizik koji sam odlucio da prihvatim, jer vise sam ocekivao da cu uzet loptu bez prekida, ali to su delici stotinki bili u pitanju, ipak rodrigo je prebrz bio. A ako nisi mislio na taj klizeci onda :D: :D :D

Hadis Zekic
09-06-2016, 22:33
Eh kad se setim dobrih starih vremena, kad sam ja dobijao kazne i opomene pred izbacivanje :),po malo mi nedostaje to :), ali hvala vam sto ste me ovom raspravom vratili u proslost i poigrali se sa mojim emocijama i hormonima :)...

shokanito
09-07-2016, 02:05
Eto da su strozije finansijske kazne za kartone , anelka bi dao 2m za 10 zutih i 3m za 3 crvena , to je 5m za sezonu , pa bi sledecu sezonu igro malo mekse ako bi hteo da kupi nekog igraca . Mislim da je ako se dobije penal a protivnik crveni i finansijku kaznu sasvim dovoljna kazna. Ja bi potpiso odma svaku da dobijem penal i igraca vise . A to da se zabrani klizeci i izbacivanje iz lige je prestrogo . Ja nenapravim 3 faula( ne zuta , zuti su 0-1 uglavnom) za sezonu ,ali moze svakom da se desi , ponese ga igra , misli da ima klizeci na loptu , zakasni se malo , korak vise, reakcija , odziv i zbog klizeceg jednog da leti iz lige , koji je inače dobro uradjen, moze da bude start na loptu , a moze i po nogama, sudije ovaj pes blaze , ali sledeci bice kako treba , tako da podici samo kazne za kartone i to je to , pustiti da se igra fudbal sa svim svojim vrlinama i manama.

Anelka 39
09-07-2016, 05:27
Umro je nogomet sa ovim pravilom..

Nix92
09-07-2016, 08:46
Marko, koja je razliku u napadu s centra i u bilo kom napadu na mecu? :) Koja je to bag pozicija odbrane tu? Da li se moze spreciti napad s centra ili ne moze? Svakog od nas smara kada primimo gol iz prvog napada posle gola ili prvog na mecu, ali moze se spreciti, sigurno, moze da se selektuje igrac. Postoji verovatno 3 tipa napada s centra, duga u vis po strani (po krilima), duga po sredini (CF-u) ili kratki dupli pasovi. Mozda postoje varijacije, Toja doda nazad, gore... i igra dug pas po zemlji ka CF-u. :) Odbrana stoji ukopana ako je igrac ne kontrolise, a neko utrcava ako mu je drugi igrac zadao tu komandu. Jasno se vidi ko utrcava i gde, pa je cini mi se lakse prozreti nameru, zaustaviti sulud napad (kao u sahu mat iz 2 poteza), nego naterati 20-30 ljudi da igra mirnije.
Jedino je nekome ruzno za oko, fer je kao dodati nazad, ali opet, teoretski u svakom trenutku meca mozes da saljes loptu gde god (i u pravom fudbalu), i da sutiras s centra ako pozelis. Sto implicira da neko pored nametnutog pravila moze da doda nazad pa da salje opet kome god. Ili je potrebno 5 dodavanja da napravi prvo nazad.
Izgubio sam skoro od jednog igraca sa 35% poseda i oko 55% pasa, srljao je, tesko mi je palo jer ga je sreca posluzila, ali teoretski mogao je da odigra jos gore, a da pobedi, sve je to legitimno. Ne pobedjuje uvek lep fudbal, nego nekad i uporan. :D

Hocu samo reci da Darko ima ovde najmanje prava da ucestvuje u diskusiji, pre nepunih par meseci na PC-u me je krvnicki startovao s' ledja na liniju sesnaesterca kad sam imao kontru 1 na 1... Ne vidim kako je on bolji igrac ili vise fer-plej u odnosu na ove ljude koji su kaznjeni.

Izgubio je 2 puta ove sezone od mene na Ps4 i decko ne staje da provlaci moje ime sto na psml sajtu sto ovde na forumu, zamolio bih te da vezbas malo vise i da nadjes nacin da pobedis umesto sto puno pises i glumis fer-plej igraca kad i sam umes da puknes u odredjenim situacijama, pozdrav

darko_pfc
09-07-2016, 09:00
Evo sad ti provociras, uvlacis nesto od pre Hrista, za sta sam rekao da je cist refleksni start na loptu, ni metar nisi vodio loptu. Niti si se zalio tad. Jesam fer. Svako je imao neki ostar start, pa i ti, u 3 PES serijala. Rekao sam ovde da je opomena za sve nas. Bio sam i ja zestoko fauliran pre 2-3 meseca, u prosloj sezoni, vise puta u 50 minuta, crtao, pa nista, opomena za recnik za oboje.

Jesam, izgubio sam od tebe 2 puta pravim cudom uz srljanje, a ponosan sam na svoju igru. Nebitno. Ne bih se javljao uz takvu srecu. Imam ja nacin. Nece nekog uvek pratiti nevidjena sreca. :) Kad se zavrsi sezona prestacu da govorim da si imao ludu srecu. Ponovi uspeh sledeci put... a sam si rekao da ne umes drugacije. Spamer sa 54 i 58% uspesnih pasova kaze vezbaj... http://ps4.psml.rs/Images/SS/7/434/1470264107_1_0.jpg http://ps4.psml.rs/Images/SS/6/771/1473193992_1_0.jpg https://www.youtube.com/watch?v=J0FX6-9s_ng

Mihajlodc
09-07-2016, 09:31
Vi ste otišli u drugom smeru ali iz Vaših postova mogu da zaključim da se slažete sa kaznama. Tako da Anelka ima nekog i na mojoj strani :)

FUDBAL ŽIVI!!!!

Aladdin986
09-17-2016, 09:03
vidim da su mi igraci koje nema u Pes 17 trenutno - prodani a da nisam znao o tome? kako cu znat jel imam pravo prvenstva kad-a se vrate?

Marko.mil
09-17-2016, 09:08
Imas temu za to http://www.pes-serbia.com/threads/37296-Igraci-koji-nedostaju-prelaskom-na-novi-pes
Tu idi napisi da li zadrzavas ili ne

Mihajlodc
09-17-2016, 09:08
Tako sto ces u temi da prijavis da li zelia pravo prece kupovine ili ne. Morao sam da sredim to sa igracima koji nedostaju kako bi se pripremili na vreme

Aladdin986
09-19-2016, 19:10
Igrac TOLEDO :

ima nepravilnosti tu, jer J.Toledo je: http://www.transfermarkt.de/javier-toledo/profil/spieler/72620 i jedino taj toledo ima u bazi na psml ps4 - a kada kliknes na toledo TM link on prebacuje na HERNAN TOLEDO http://www.transfermarkt.de/hernan-toledo/profil/spieler/397896 sto je drugi igrac.

Obojica postoje u pesu samo da se editira i ubaci ovaj drugi TOLEDO (y) da ne bude zabune

TREBA IM SE ZAMENIT TRANSMARKT linkovi. http://image.prntscr.com/image/502bec27fb4a42a59f5461dc368fb19f.png

Aladdin986
09-23-2016, 22:05
Mogli bi se malo potrudit oko naredne sezone. Recimo malo truda ne bi skodilo da svi ubacimo dresove, grbove i imena klubova(psml) u nase konzole. Mislim da bi nam bilo mnogo lepse, tj, To samo oni klubovi koji su odabrali svoje ime a ne originalno iz PES-A ...

Anelka 39
04-04-2017, 16:36
Igrali ja i wolf i neigrivo..uzas..jucer nas nije htjelo spojit danas je uspjelo ali uzas veza..zabio mi gol neka se to pamti ali igramo drugi put ako bude bolje. Nema smisla igrat tako. Ovo javljam ako prode rok da se zna zasto nismo odigrali.