PDA

View Full Version : Predlozi ucesnika CTL Lige

Шоми
04-11-2016, 19:21
Kao sto i naziv teme govori, ove sezone izlazimo u susret svima koji imaju neki predlog koji bi doprineo poboljsanju lige. Ako mislite da vas predlog moze biti interesantan ucesnicima u ligi, onda ga podelite sa nama pa cemo videti kako i sta. Naknadno ce biti objavljeno glasanje koje ce pokazati koliko zaista ljudi podrzava predloge, znaci mozete predlagati sve sto se lige tice:

- OMS (novi sistem, broj vlasnika...)
- Pravila (ako mislite da nesto moze da popravi funkcionisanje lige)
- itd...

Kada prvi od vas izbaci svoj predlog pokusajte da se pridrzavate takvog sablona radi bolje preglednosti teme kako bi svi mogli da vide sta zapravo predlazete. Znaci eto, slobodno pisite sve ma koliko mislili da to zvuci glupo iznesite to pred sve ucesnike pa cemo videti da li je zaista tako.

Toliko, eto mozete predlagati.

Da samo naglasim jednu stvar, nemojte komentarisati i spamovati bezveze, ako hocete da podrzite predlog stavite Thanks na post i to je to, ne morate iznositi vase misljenje na svaki predlog, dovoljno je da se vidi taj Thanks koji i govori o vasem misljenu o napisanom predlogu, toliko za sada.

Atlantis
04-12-2016, 00:21
Predlog br. 1: Zadržati divizioni sistem. Dosta je dinamičnije i interesantnije zbog činjenice da su svake sezone drugi protivnici u ligi. U slučaju da nas bude 32+... pa... mogu i tri divizije? :)

edit: usvojen predlog od Amokachija, neka bude sistem jedan predlog - jedan postu. Ako se slažete sa predlogom, lupite thanks.

Amokachi
04-12-2016, 11:27
Kaze se u prvom postu da nema spama, komentarisanja. Ali evo konstruktivni predlog. Obzirom da se slaganje i podrska nekom predlogu daje kroz thanks, onda je logika da se svaki predlog u drugom(novom) postu upise. Jer na primjeru Atlantisa, ja se slazem sa odredjenim predlozima. Dok odredjeni mi se ne svidjaju. I zbog ovih drugih ja ne dajem thanks(podrsku)
Obzirom da OMS nece biti iduce sezone, ja cu predlog kompletnih pravila i izgleda OMS-a napisati u toku sezone ili cak nakon nje. Nije zurba.

Atlantis
04-12-2016, 12:25
Predlog br. 2: Play-off parovi da se ukrštaju. Kada smo već odigrali dva meča ligaški, mislim da je zanimljivije da se parovi ukrštaju nego da ponovo igramo sa istim ljudima. Dakle A1 vs B8, A2 vs B7 itd itd...

Atlantis
04-12-2016, 12:25
Predlog br. 3: Play-off sistem zameniti/dopuniti sa SuperLigom. Nakon Divizija, najboljih 8 iz svake divizije formiraju SuperLigu gde se rezultat iz Divizija prenosi (admin bi uneo rezultate pri formiranju tablica) a igra se protiv drugih 8 jedno/dvokružno. Namera je da se dobije jedinstveni ligaški šampion. SuperLiga bi se igrala dve nedelje, po 7 kola svake nedelje. S obzirom da se 99% radi o redovnim igračima, opasnost od službenih ne vidim kao ozbiljan problem.

Atlantis
04-12-2016, 12:26
Predlog br. 4: Domaćinstvo u kupu. "Domaćinu" dati opciju da bira domaćinstvo prvog meča. Razlog je prost - ako bi domaćinstvo trebalo da bude "prednost", onda treba ostaviti mogućnost izbora "domaćinu". Nekome više odgovara da napada poslednjih 45min na svoj host nego da se brani, pogotovu što ako meč ode u produžetke, prvi produžetak se host obrće tako da "gost" praktično ima 2. poluvreme + 1. ET i bolju poziciju da meč okrene u svoju korist u slučaju neizvesnog rezultata.

Atlantis
04-12-2016, 12:27
Predlog br. 5: Uraditi reviziju zona za igrače. Zone trenutno deluju kao nešto na čemu nikada nije ozbiljno poradjeno. Treba ih proširiti, barem na 4 i treba uzimati u obzir i PES6 vrednost igrača. PES6 poznaje drugačije vrednosti od pravog fudbala i od toga ne treba bežati.

Atlantis
04-12-2016, 12:28
Predlog br. 6: Igrač koji ima SMF i SB poziciju MOŽE da igra kao WB. Ovde je došlo do previda verovatno, ali evo u čemu je problem: PSD "ne poznaje" WB pozicije, retko ih dodeljuje i zbog našeg pravila dolazimo u apsurd da igrač kome piše da može da igra i ofanzivnije (SMF) i defanzivnije (SB) od WB ne može da odigra tu "izmedju" samo zato jer mu SMF i SB nisu primarne pozicije :)

Atlantis
04-12-2016, 12:38
Predlog br. 7: Minimalna vrednost za prodaju. Pre je postojala minimalna vrednost za prodaju od čini mi se 80% od def. vrednosti, pa ne bi bilo loše opet krenuti u tom smeru. Činjenica je da se pare gomilaju a da ljudi iz sezone u sezonu sve više obaraju cene a sve zato jer ne postoji limit za najnižu cenu.

Ako se uporede vrednosti od pre 6-7 sezona vidimo da sam ja Voronina kupio za 6.500 da bi ga pre 3 sezone kupio za 3.000... Njemu ocene nisu toliko pale da bi opravdale toliku razliku, već govore o generalnom padu cena. I onda uz apsurdne cifre na aukcijama, ta razlika izgleda još brutalnije.

Ako neko vredi, lupam, 3.000, prihvatljivije mi je da sa 6.000 padne prvo na 4.800 pa na 3.800 nego da se odmah obori na 2.500. Drugačije i prodavac i kupac razmišlja kada zna da ne može da izvuče niže zbog pravila i lakše pristaje na odredjene cifre.

Atlantis
04-15-2016, 21:23
Predlog br. 8: Igrač sa aukcije za koga niko ne ponudi, da se ponudi ponovo u 4. grupi. Ovo se pogotovu odnosi za 1. grupu - za te igrače ne mogu svi da konkurišu a ne mislim da je u redu da bilo ko iz lige bude baš toliko povlašćen zbog finansijskog statusa.

slogapla
04-16-2016, 09:47
Predlog br. 9 : Ograniciti na maksimalno dva stopera (CWP,CB)ako igrac koristi formaciju sa cetvoricom igraca u odbrani.

dzoni94bg
04-17-2016, 09:01
Predlog br. 10: Da kada se na svojoj polovini izvodi neki prekid da nema presecanja lopti jer igrac ima dve mogucnosti da dobaci igracu koji je sam i jednom igracu koji nece stici do te lopte jer ce protivnicki igrac to preseci jer je glupo uradjeno da svaki put baci tom igracu koji nece doci do te lopte i postaje sansa za gol. Moze da se ispuca i to je solucija, ali ako smo vec dobili prekid valjda treba da ga izvedemo kako mi ocemo, a ne da se izvodi kako mora.

Heric
04-20-2016, 10:31
Prijedlog br. 11:
Da se ukinu zone za igrace posto su davno postavljene i samo prave dodatni posao kod transfera. Admin team ionako moze lako da obori transfer i posalje na javnu aukciju ako misle da igrac nije placen dovoljno.

holajuniorpes
04-20-2016, 10:42
Predlog br. 12 :
Vidim ima timova koji su na "pauzi" vise od 5 sezona. Samo stoje tu i "dave" dobre igrace, da se lepo oslobodi tim, ukratko rasproda.

nakalmiki
05-11-2016, 14:36
Prelog br.13

Da se zabrani zamena igraca koji izvodi korner u igri,jer to donosi dezintegraciju defanzivaca koji skacu,amokaki mi je licno priznao da to radi protiv mene,i tako mi je dao poprilican broj golova,taman namestis defanzivca,a on stisne pauzu,promeni igraca i brzo izvede korner,da ja ne stignem da namestim defanzivca...

Bejn 93
05-13-2016, 13:21
Predlog br. 14

Povratak OMŠ-a (timski ili samostalno) - u zavisnosti od broja prijavljenih za OMŠ bi moglo da se razdvoji na timove ili samostalno da ih vodimo, ali što je najvažnije OMŠ bi igrao samo onaj ko to želi! Samim tim dobijamo redovnost omš-a, učesnici će biti zadovoljni što imaju taj užitak, a oni koji ne žele - ne moraju da igraju. OMŠ igrači biraju da ulažu u svoju omladinsku školu, skauting i na taj način dođu do mladih talenata, a oni koji ne igraju - ništa ne gube, ništa ne dobijaju.

P.S.

Lično bih se zauzeo i za vođenje OMŠ-a ukoliko ostali modovi imaju previše posla/obaveza, manjak vremena/volje itd.

Amokachi
05-14-2016, 14:01
OMS - Mora biti izbor, ne moranje.

OMS ekipe mogu se voditi samostalno ili u paru sa nekim.
OMS ekipa kostala bi 4k. Ako je vodi pojedinac on placa citavu kotizaciju, ako je par onda oni dijele troskove.

Postojece OMS ekipe:

- Ako broji tri clana:

- Dogovorom odlucuju da li ce da je naslijedi pojedinac, da li ce jedan od njih da izadje i prepusti dvojici ostalih da nastave sa tom ekipom.
*U slucaju da se ne mogu dogovoriti onda CTL tim donosi tu odluku na osnovu ulaganja, broja promovisanih igraca iz oms-a, broja odigranih meceva u OMS(broj sluzbenih u proslosti umanjuje sansu da Vi budete izabrani)

- Oni koji izadju iz ekipa dobili bi novu OMS ekipu.
- OMS ekipe koje vode pojedinci imale bi dresove njihovih klubova, samo bez imena.(kako je i u stvarnosti sa omladinskim ekipama)
- OMS ekipe koje vode dva clana imale bi dresove i jednog i drugog kluba bez imena.
(Sve ovo sa razlogom da se ne prave novi dresovi ekipa, vec samo da se malo uredi pech)

Promocije u OMS i iz OMS:

- Svaka OMS ekipa ima pravo da po sezoni izvuce po jednog igraca bez psd-a free.
- Svaka OMS ekipa ima pravo da po sezoni izvuce jos jednog igraca bez psd-a, ali taj dodatni(drugi) igrac kosta 4k.
- Nijedna OMS ekipa nema pravo na vise od 2 igraca bez psd-a po sezoni.
- Ukoliko se desi da dvije ili vise OMS ekipa ponudi ugovor istom igracu koji je free onda se one nadmecu u otvorenoj aukciji.
- Ukoliko se desi da dvije ili vise OMS ekipa ponudi ugovor istom igracu koji nije free(kosta 4k) onda pravo prednosti ima ona ekipa koja je prva poslala ponudu na ctl nalog. Dok druga ekipa ima vremena 24h da ponudi ugovor novom igracu.
- Novac dat na aukcijama za OMS utice na formiranje def vrijednosti igraca prilikom promocije u prvi tim.(da bi se izbjeglo kupovina igraca u oms za 13-14k zato sto ne utice na platu)
- Def vrijednost igraca koji prelazi iz OMS u prvi tim ne smije biti niza od 90% cijene date za njega na OMS aukciji(ako je tako dosao u klub), ali svakako moze biti visocija ako tako odluci CTL tim.
- Svaka seniorska ekipa ima pravo da promovise po jednog igraca iz OMS-a po sezoni. Ovo pravilo ne utice na igrace koji pune 24 godine i MORAJU se promovisati.
- Ukoliko OMS tim ima vise od 30% sluzbenih u sezoni gubi premije iz takmicenja i nema pravo promocije igraca. Ovo pravilo utice i na igrace koji pune 24. godine i MORAJU se promovisati.
- Ukoliko OMS tim padne na manje od 18 igraca ima jedan prelazni rok vremena(mogucnosti) da to ispravi. Ukoliko se to ne desi OMS ekipa se gasi, a prvi tim snosi kaznu u iznosu od 10.000.

O premiranjima i ostalom je glupo sad govoriti, kao i o sistemu takmicenja. Jer se ne zna da li ce se ovo uzeti u obzir i zavisi dosta od toga koliko bi bilo zainteresovanih da imaju svoje OMS ekipe.

slogapla
11-20-2016, 14:22
Predlog broj 135465465168987 :

Mozda da razmislimo da se poveca broj utakmica, odnosno da se recimo poveca na 10 kola nedeljno. Sve nas je manje, nedeljno vise ima sluzbenih nego odigranih utakmica. Mislim da za ovakvo stanje gde nas je malo, vise odgovara da je liga vremenski kraca, a sa vise utakmica nedeljno, nego da se razvlacimo ("kao stara majka kore", ahhaah malo da se nasalimo, sto da ne) dva meseca, sa dosta praznog hoda.

-hama-
03-23-2017, 15:04
Predlog broj 17

Posle dosta promena u CTL-u po pitanju dodele timova (koji su sve jači) i igrača koji ulaze u CTL, pogotovo onih vrhunskih koji su u prethodnih par sezona ušli u ligu (Luis Suarez, Tibo Kurtoa, Diego Kosta, Musa Dembele, David Luiz, Sadio Mane, Robert Hut, Obamejang, Mats Humels, Samir Handanovič, Romelu Lukaku, Andrea Barzalji, Nemanja Matić), predlažem da se i Aukcija pojača. Naročito mislim da se ovo treba dobro razmotriti jer je i novac sve manje bitan tj sve veći deo lige trguje putem trejda, gotovo da izumire trgovina novcem. Ovome u prilog ide i činjenica da onaj ko hoće da ima npr Luisa Suareza mora u startu da izdvoji 30k i tada će gotovo sigurno biti odbijen, takvih napadača (po ocenama) u ligi je još 2-3 i to je to, ti koji ih imaju su privilegovani, neće da ih puste ni pod tačkom razno i onaj ko hoće da ima Cavanija ili Highuaina nema šanse da ih ima, pa makar imao budžet i 100.000. Upravo zbog ovih stvari smatram da se treba na aukciji iz svake zone (GK, DEF, MID, ATT) staviti jedna zverka pa da se pruži prilika za dovođenje top igrača onima koji nisu dobili golmana poput Kurtoe, defanzivca poput Humelsa, veznjaka poput Muse Dembelea ili napadača poput Luisa Suareza, da ne pričam o tome da su neki u startu dobijali i po 4-5-6 top igrača u rosteru.

-hama-
03-23-2017, 15:07
Predlog broj 18

Ovaj predlog se tiče trgovine između mentora i igrača pod mentorstvom tog mentora. Mislim da se treba dozvoliti trgovina između ovih lica, ali pod jednim uslovom. Taj uslov je sledeći: da ponuda mentora mora biti za određeni procenat veća od najveće, recimo 10%. Uzeću primer mene i Gaucha, on odluči da proda Luisa Suareza za keš, najveća ponuda je 30.000, da bih ga ja doveo moram dati 10% više od najveće, znači 30000 + 3000 kao 10% = 33000. Tako će se sprečiti malverzacije i mahinacije gde bi mentor izmanipulisao onoga koga mentoriše.

Što se tiče trejdova, mislim da je to dosta komplikovanije, imam par rešenja, ali sva zahtevaju određeno vreme i iscimavanje pa bih se zadržao na trgovini novcem. U slučaju da neko ima neko jednostavno rešenje za trejdovanje možda bi se i tu moglo nešto unaprediti i sprovesti u delo.