PDA

View Full Version : Anketa i dogovor za server

Dovla
01-29-2016, 16:27
- Svi znate da smo vecinu prosle sezone igrali na serveru koji je drzao i odrzavao Atlantis. Pricao sam sa njim oko toga i on je voljan da i dalje odrzava server ali ne zeli vise da placa iz svog dzepa.

- Tako da sam dosao na ideju da sprovedem anketu i vidim ko je za to da iznajmimo nas server i igramo na njemu. Da ne bi imali problema oko toga da je server ugasen, da li ce raditi opet ili ne. Takodje smanjuje se i lag koji postoji na privatnim serverima tipa arapi i PESgate.

- Takodje Atlantis ima skripte koje racunaju rank na serveru (nakon utakmice on sam racuna i rangira igrace) sto znaci da bi unapredili server u odnosu na ranije.

- Cena servera je na mesecnom nivou 5 evra sto bi na godisnjem nivou bilo 60 evra (12*5 evra = 60 evra). Ukoliko bi se dogovorili da unapred skupimo i platimo za godinu dana unapred dobili bi popust od 10 evra tako da bi nas server za godinu dana izasao 50 evra.

- Nas vec ima 23-ojica sto znaci da bi svakoga po glavi izaslo po 5 evra na dve godine a ukoliko se broj igraca poveca cak i na 3 godine. Smatram da to zaista nije mnogo.

- Voleo bih da se izjasnite oko toga i napisete u komentaru kada bi mogli da uplatite novac(npr. ako neko zeli da uplati, ne moze trenutno, a moci ce za dva meseca neka napise tako) . Bilo bi lepo ako bi uspeli da skupimo 10 ljudi koji bi uplatili naredne nedelje tako da uplatimo server i da mozemo poceti da igramo na njemu. Ukoliko ne bude 10 ljudi onda cemo ici pa cemo svaki mesec posebno placati ako bude dovoljan broj zinteresovanih.

- Glasajte i u komentarima dole napisite kada bi mogli da uplatite. Takodje ako ima nekih nejasnoca pitajte ili predloga pisite takodje.

- Oko podataka za uplatu kontaktirace te Atlantisa.

Vreme placanja:

1. Dovla - 1. nedelja februara
2. Veljko - jul-avgust
3. Noviice - pocetak februara
4. Cevali - pocetak februara

veljkobk94
01-29-2016, 16:35
Ja bih mogao da uplatim za leto, jul-avgust npr.

Kool & Gang
01-29-2016, 17:46
bilo bi bolje da se sad izjasne oni koji mogu da uplate do kraja nedelje
od ovih sto mogu da uplate na leto, moze da se uplati za sledecu godinu, sad je bitno da se skupi za pocetak sezone, a i popust da iskoristimo

Trinidad-Tobago
01-29-2016, 18:38
A zašto da uopste plaćamo server kada imamo,pes6star server i PesGate server? Msm nije velika svota novcq,sprdnja je,ali sta da se cimaju ljudi kada vev mozemo da biramo na kojem cemo igrati,PesGate odlican server,nema laga.. :)

noviice
01-29-2016, 19:46
Platicu 10 evra .
Neka se javi i 4 evra njega odavno nisam cuo :)
Predlazem da se primi i atlantis opet u ligu (ako vec i nije primljen i znam da ovo nije tema ) jer su mi preko potrebni lagani bodovi :001_tt2:

Platicu u februaru direktno na atlantisov ziro racun , cim mi javi koji je .

Atlantis
01-29-2016, 19:55
Da ispravim Dovlu - namera je da ne budem jedini koji učestvuje u održavanju servera.

Ideja oko servera je prosta - okupljanje ljudi koji se znaju, bez upadanja padobranaca sa "go go play" komentarima. I na kraju, malo veća slika: da server jednog dana posluži za okupljanje svih PES6 igrača na Balkanu. Premalo nas je da bi se delili i glumili neki snobizam i ludila.

A cifra je tragikomična. Ne sumnjam da većina za jedno veče u izlasku potroši više od toga. Govorimo o 50din mesečno godnu dana. I to pod uslovom da bude samo 10 zainteresovanih za održavanje - bude li nas više, cifra ide dole :)

Ukratko evo par razloga za cimanje:
1. server stabilan i dostupan 24/7 99% vremena - a onih 1% kada nije, u roku od pola sata zna se šta je problem i koliko će taj problem dugo trajati. Što se tiče stabilnosti, prošle godine ste svi igrali na njemu i znate.
2. manji "saobraćaj" = veća stabilnost servera. veća stabilnost servera = manje sumnji gde je tačno problem oko laga.
3. detaljan uvid u rezultate - kad kažem rezultate, ne mislim na konačan rezultat već i na tok meča. Server evidentira vreme postignutih golova, kada je došlo do prekida meča, kada je neki meč odigran itd itd.... Što u mnogome sprečava nameštanje i rekla-kazala situacije.
4. mogućnost kreiranja ladder takmičenja, turnira, CTL ranking liste - ovu ideju sam imao u planu da sprovedem još pre pauze - uporedo sa CTL ligom, mogli bi da se organizuju i druga manje obavezna takmičenja a sam server bi vršio kalkulaciju ranking bodova i poredak na listi.

Pa eto prilike za one koji imaju slabe CTL klubove da se na drugom terenu pokažu jesu li stvarno i koliko bolji od konkurencije a sve u okviru istog patcha. I dok se taj isti patch igra, eto i prilike da se isprobaju neki novi igrači, pa eto i novih predloga za aukcije i draftove.

A eto i prilike za novajlije da se pokažu kao korektni igrači.

5. mogućnost kačenja obaveštenja pre konektovanja na server.
6. bezbednost od iznenadnog gašenja servera i panika oko toga šta ćemo sad.

Nadam se da nikome ozbiljnom ne treba da objašnjavam prednosti u odnosu na servere kod Pere, Mike, Laze na kompu.

I na kraju, meni bar najbitniji, moralni razlog - PesGate je ukrao ceo kod od čoveka koji je držao evo-league i svojim postupcima ga praktično naterao da ugasi svoj server. A svi znamo šta je evo-league značio za PES6.

Dovla
01-29-2016, 19:56
Atlantis je primljen. :)

Molim vas napisite kada mozete da uplatite.

Рембрант
01-29-2016, 19:57
A zašto da uopste plaćamo server kada imamo,pes6star server i PesGate server?

Piše već.

Da ne bi imali problema oko toga da je server ugasen, da li ce raditi opet ili ne. Takodje smanjuje se i lag koji postoji na privatnim serverima tipa arapi i PESgate.

EDIT: Eto, Atlantis je dao detaljni odgovor.

sAyoNarA
01-29-2016, 20:12
Ja sam za svaki dogovor,sto se tice placanja, slayu sam uplacivao preko PayPala, tak oako neko ima od blagajnika neka proslijedi i ja odma uplatim iznos koji treba. Idemo raja da se igramo najbolje igrice :D OOOllllleeeeeee

cevali
01-30-2016, 09:47
Ja mogu pocetkom februara

Atlantis
01-30-2016, 16:07
Sudeći po glasovima, ovo znači da bi imali server naredne dve godine ako svako da po 600din (5€) :D

Kool & Gang
01-30-2016, 19:13
oce sezona poceti na nasem serveru?

Amokachi
01-30-2016, 19:28
Bice server do ponedeljka.

Atlantis
02-11-2016, 19:24
ovako - za sada su legle 4 uplate, zaključno sa mojom - 5:

marulja
cevali
Heric
TheKOP

Računi su sledeći:

PostNet
Vladimir Djedovic, 064/144-89-23

Banca Intesa
http://uplatnica.rs/uplatnica_t.php?http://uplatnica.rs/uplatnica_t.php?uplatilac=VA%C5%A0E+IME+I+PREZIME% 0D%0AGRAD&svrha=SERVER&primalac=VLADIMIR+%C4%90EDOVI%C4%86%0D%0ASMEDEREVO&sifra=289&valuta=RSD&iznos=600&iznos_dec=00&racun=160-5100100271519-87&model=&poziv=

PayPal
email adresa: djedovic.vladimir@gmail.com
napomena: zbog PayPal proivizije, uplatiti barem 6€. Ili se organizovati pa uplatiti zajedno sa nekim zbog manje provizije

Počinjem da podižem server u nedelju, nadam se da će do ponedeljka prepodne biti osposobljen za igranje.

arnes86
02-18-2016, 10:38
Vidim da je krenulo, jel jos uvijek aktuelno da posaljem i ja neke pare preko paypala kao stari igrac , buduci da nemam vremena za onnline ali da podrzim momke koji igraju i koji imaju vrmena..Zivio PES6....

Atlantis
02-18-2016, 16:38
Obaveštenje: rad na serveru je u toku, promenili su konfiguracije na serveru pa je nastao mali zastoj, videću da rešim u toku dana taj problem. Takodje, našao sam i još bliži server, u Italiji, što bi trebalo da doprinese još manjem lagu.

U medjuvremenu sayonara i sloga su uplatili za server pa je za sada lista:

Atlantis
marulja
cevali
Heric
TheKOP
sayonara
slogapla

@arnes86: aktuelno je i dalje, vidi javi se na PM, pošalji email pa da ti pošaljem zahtev preko paypala da pošalješ uplatu.

Atlantis
02-22-2016, 13:56
Uplatili i panchev i Dovla - drugari, svaka čast na ažurnosti - samo napred tako :clap2: :clap2:

Lista donatora (22-Feb)
Atlantis
marulja
cevali
Heric
TheKOP
sayonara
slogapla
panchev
Dovla

arnes86
02-25-2016, 08:29
Poslata uplata , provjeri da li je stiglo i sretno momci .... :) :) ....