PDA

View Full Version : Konacne potvrde za ligu i kalendar sezone 20

Dovla
01-25-2016, 18:13
Shomi, Veljko i ja smo pricali sa Slyz-om i Rembrantom i dobili smo veca ovlascenja u vezi same lige. Da donosimo "vece" odluke u odnosu na ranije. Naravno njih dvojica ce i dalje biti tu. Slyz se i dalje pita za neke velike odluke ali ove odluke koje isporavaju ligu preuzeli smo nas trojica na sebe.

Poslovi koje cemo raditi:

Shomi - Reprezentacije, OMS - trenutno se ne radi; Preuzima - Gold
Veljko - Sluzbeni 2, 3 liga; Preuzima - Liga KUP
Dovla - Free Agente, Highlights, Sluzbeni Liga 1.
Rembrant - nastavlja da radi finansije, penzioneri, statistika. Ukoliko bude problema i ne bude mogao da stigne preuzimam ja.

U skladu sa tim ovlascenjima pokusacemo da vratimo ligu na stare staze i da nastavimo sa kvalitetnim igranjem CTL-a odnosno PES6ice.

- Sredili smo kalendar da se zna za ovu sezonu. U toku sezone izaci ce kalendar i za narednu sezonu.

- Ove sezone ce biti besplatan draft na kojem svi mogu da ucestvuju.

- Ove sezone nece biti takmicenja OMS i remprezetativnih.

- Ove sezone se pokrecemo takmicenje za "Najgol sezone".

- Ove sezone nagrade od sponzora su 22.500 umesto 20.500 jer nema OMS-a.

- Na aukciji svi ucestvuju od prve grupe (dakle pare lezu pre 1. grupe, nakon TP1).

- Ko se u ovom glasanju prijavi taj ce da igra, ko se ne prijavi nece igrati sezonu 20.

Kalendar sezone 20:
http://s29.postimg.org/5e50n5f2v/Kalendar.jpg (http://postimage.org/)

Рембрант
01-25-2016, 19:00
Ekseli su popunjeni i ažurirani. -> http://www.pes-serbia.com/threads/21927-CTL-Lige (prvi post, dropbox link).
Ukoliko ima nekih problema/pitanja/bilo šta treće, javite, pa da probamo da rešimo.

Dovla
01-26-2016, 14:07
Takodje jedna napomena za sve koji planiraju da igraju.

Trenutno su aktivna dva javna servera a to su pes6stars(poznati kao Arapi) i PESGate.com. Trebate da se registrujete na oba u slucaju da jedan ne radi.

1. pes6stars: http://www.pes6stars.cf/
Link za registraciju: http://www.pes6stars.cf:8190/ PONOVO RADI

Link za download hosts file-a: http://www.pes6stars.cf/hosts.zip

2. PESgate.com: Ovde je regitracija malo komplikovanija jer nakon registacije cekate odgovor od administratora da je registracija prihvacena. Ukoliko imate vec jedan nalog sa racunara i ip adrese koju koristite necete moci napraviti novi nalog.

Link: http://www.pesgate.com/

Link ka objasnjenju kako igrati na njihovom serveru: http://www.pesgate.com/forum/threads/how-to-play.3/

Kada se logujete na server koristite Username (sa slike broj 1)-password (sa slike broj 2). Npr. Username: Petar, Password: pera102.
Vi kucate prilikom logovanja: Petar-pera102

Za PES6 serial kucate kod koji se nalaziu u vasoj igri. Ukoliko se budu razlikovali necete moci da pristupite serveru.

Izgled registracije: 26374

Link za hosts: https://drive.google.com/open?id=0B2HLVL8-5nIzMjFCNzIwcWdCYTg ( strelica pokazuje gde trebate da kliknete da bi skinuli hosts: 26375 )

Рого.ЗВ
01-30-2016, 18:56
Играо бих и ја ову сезону ако су још увек могуће пријаве. Нисам стигао раније да се пријавим али бих се радо вратио.

Комрад
01-30-2016, 19:01
Успео сам да поправим Пес, тако да могу да играм.

marulja
01-30-2016, 21:10
prvo da vas pozdravim, mada nema potrebe posto sam bio tu
mogu samo da kazem da je interesantno kada znas mnogo vise nego sto drugi misle da znas, bilo bi zanimljivo kada bi i u pravom svetu, ne samo ovom virtuelnom mogli da se pojavimo u drugom obliku :D

od nedavno, par ljudi zna da sam poslednjih godina ucestvovao u ligi kao kool & gang (mada ima jedan koji jos ne veruje u to iako sam mu rekao :p)

ima nekoliko razloga zbog kojih sam to uradio, nije ni bitno
posto je ovo novi pocetak lige, odlucio sam da otkrijem ovu zanimljivu cinjenicu (bar je bila zanimljiva ovim kojima sam otkrio pre), sto se mene tice mogu i sa starim timom da igram, novi je u boljem stanju pre svega zbog plata, ali stari ima tradiciju i nalda, kojeg nisam prezalio u ovih 5 sezona
neka organizatori odluce, ili neka prepuste meni odluku :)

Amokachi
01-30-2016, 21:16
Marulja je bio ok tip, Kool je budala. Bolje ti je da budes ovaj prvi.

marulja
01-30-2016, 21:21
samson je bio budala kao i amokachi, ja sam bar nekad bio normalan

joesampion
01-30-2016, 23:03
Bio sam malo odsutan tako da nisam stigao da se prijavim ali sam raspolozen za dalje ucesce u ligi,zamolio bi organizatore da mi odgovore da li mogu da igram ili sam zakasnio sa prijavom.
Hvala

Шоми
01-30-2016, 23:05
Bio sam malo odsutan tako da nisam stigao da se prijavim ali sam raspolozen za dalje ucesce u ligi,zamolio bi organizatore da mi odgovore da li mogu da igram ili sam zakasnio sa prijavom.
Hvala

Upisali smo te vec da igras, javio je Atlantis tako da nemas frke. :)

Giga.RsN
01-30-2016, 23:17
Dobro veče, kao prvo pozdrav za stare majstore ove igre.

Znam da kasnim sa prijavom, da budem iskren, premišljao sam se da li da se prijavim, pa je to razlog zbog kojeg kasni moja prijava, ako je uvažite super, ako ne vidimo se sledeće sezone najverovatnije. Puno sreće u novoj eri CTL-a. Živi bili.

Bejn 93
01-30-2016, 23:25
Pozdrav za celu ekipu.

Drago mi je da je prica pokrenuta, kao i moj prijatelj Mitic, zelim puno srece u novom "poduhvatu" :)

Ovom prilikom javljam da Dzoni i ja pauziramo ovu sezonu, za to ima nekolicina razloga, ali cemo (ako sve bude po planu) igrati iduce sezone.

Od srca familija Jovanovic. :ziveli::ziveli:

4evra
01-31-2016, 00:01
prvo da vas pozdravim, mada nema potrebe posto sam bio tu
mogu samo da kazem da je interesantno kada znas mnogo vise nego sto drugi misle da znas, bilo bi zanimljivo kada bi i u pravom svetu, ne samo ovom virtuelnom mogli da se pojavimo u drugom obliku :D

od nedavno, par ljudi zna da sam poslednjih godina ucestvovao u ligi kao kool & gang (mada ima jedan koji jos ne veruje u to iako sam mu rekao :p)

ima nekoliko razloga zbog kojih sam to uradio, nije ni bitno
posto je ovo novi pocetak lige, odlucio sam da otkrijem ovu zanimljivu cinjenicu (bar je bila zanimljiva ovim kojima sam otkrio pre), sto se mene tice mogu i sa starim timom da igram, novi je u boljem stanju pre svega zbog plata, ali stari ima tradiciju i nalda, kojeg nisam prezalio u ovih 5 sezona
neka organizatori odluce, ili neka prepuste meni odluku :)

****ga sad,ako si vec isao na taj fazon,red bi bio da te utiske/informacije iskoristis da se nesto ili neko promeni(ako treba).
U suprotnom ti ostaje samo razlog zbog kojeg je recimo amok ili cupo93 furao dupli nalog.

Amokachi
01-31-2016, 00:20
****ga sad,ako si vec isao na taj fazon,red bi bio da te utiske/informacije iskoristis da se nesto ili neko promeni(ako treba).
U suprotnom ti ostaje samo razlog zbog kojeg je recimo amok ili cupo93 furao dupli nalog.

Ne smaraj ako nemas i ti dupli nalog ili ne zelis da se vratis :D

Danijel 10
01-31-2016, 00:21
Ne diraj ga Evra, imamo jos jednog usranka poput Amokakija sa tim duplim nalozima, posto je ovo neki kao presek neka igraju svi, bar sto se mene tice... :D

Amokachi
01-31-2016, 00:22
Ne diraj ga Evra, imamo jos jednog usranka poput Amokakija sa tim duplim nalozima, posto je ovo neki kao presek neka igraju svi, bar sto se mene tice... :D

Ti recenicu ne znas da sastavis, a kao dajes neko misljne. Boze me sacuvaj..aooo momce, a godine idu..idu... ti ostajes isti..isti... :D

marulja
01-31-2016, 07:23

vidis kako se neki odma pobunise, cim si trazio da iznesem informacije :D
inace za one koji ne znaju, 4evra je kralj duplih naloga :p

slogapla
01-31-2016, 08:51
Sve dvostruki agenti ovde :D. Dodajte me preko gangrene, slogapla. Lakse je da vas 20,30 doda jednog nego da ja dodajem vas 160. Uzdravlje i hvala na paznji.

Slyz
01-31-2016, 11:55
Uvek mi je bilo cudno kako neko "ko se predstavlja kao jako mlad...slusa muziku iz 70-80' godina..."
Sad taj Johnny Cash na tvom avataru ima smisla sa Kool and the gang-om. :)

Pa nista onda posto svi otkrivate duple naloge, evo i ja da kazem:

Ja sam u stvari Atlantis i cesto sam svoj tim davao mladjem bratu i komsiji da igraju, jer je meni zanimljivije da se mucim sa slabijim timom.
Zao mi je samo sto nisam doveo Pavone-a, ali mislim da bi to onda bilo provaljeno.

PS: Kad zakljucite prijave, konacne. Dodacemo onda +igraca na Free Draft koliko bude falilo u odnosu na ucesnike.

Atlantis
01-31-2016, 13:28
Samo da potvrdim da imam mladjeg brata.

marulja
01-31-2016, 16:04
Uvek mi je bilo cudno kako neko "ko se predstavlja kao jako mlad...slusa muziku iz 70-80' godina..."
Sad taj Johnny Cash na tvom avataru ima smisla sa Kool and the gang-om. :)

Pa nista onda posto svi otkrivate duple naloge, evo i ja da kazem:

Ja sam u stvari Atlantis i cesto sam svoj tim davao mladjem bratu i komsiji da igraju, jer je meni zanimljivije da se mucim sa slabijim timom.
Zao mi je samo sto nisam doveo Pavone-a, ali mislim da bi to onda bilo provaljeno.

PS: Kad zakljucite prijave, konacne. Dodacemo onda +igraca na Free Draft koliko bude falilo u odnosu na ucesnike.

jos nisam napunio 25 godina, tako da sam za tebe ipak mlad, a i za muziku koju slusam
predstavljao sam se starije da bi' imao autoritet da vodim ligu

Danijel 10
01-31-2016, 16:26
Ajde Evra odaj nam i ti neku prevaru, koliko imas naloga i ostalo... :)

Amokachi
01-31-2016, 16:28
Amokachi los? Amokachi los? Aaaa? Eeee ..ali sto se ti sine Danijele javljas? Izbacili su te tri ranga takmicenja. Ccc...

Amokachi
01-31-2016, 16:58
Da kazem da bi Marulja mogao sad, kad je vec objasnio ko je, da pokrene kladionicu. Koja je bila jedna jako dobra stvar ove lige, dok se naravno radila kako treba. Tu prije svega mislim na prilagodjenost PES6. Gdje 3+ kvota ne moze biti 1.30 :)

Mogli bi i meni da uplatite zaostali dug od kladionice koji iznosi cistih 27.000 CTL evra

Atlantis
01-31-2016, 17:02
Umesto kladionice, može da se pokrene 100 pametnijih stvari.

Stop lihvarima. Nije ti dosta što kupiš za 1k pa prodaš za 7k, nego oćeš i da se raduješ na tudjoj muci.

Amokachi
01-31-2016, 17:03
Pametnije STA?

4evra
01-31-2016, 17:55
moji dupli nalozi su iz perioda izmedju 2007 i 2008,tada hiperaktivni klinac prvi put izlazi na internet.

Ne znam Maruljo za tvoje razloge,a ocigledno niko nikad nece ni saznati :)
Da nisi otisao onako najavljeno i sve,licno meni bi bio u istom kosu kao i ovi sto su sa duplim nalozima muljali da ponovo igraju CTL/novi list zapocnu,jer drugog u mojim ocima nema osim cistog pocetka sto se tice kluba i reputacije kao igraca.
A iako znam da to nije slucaj kod tebe,jer si i imao klub i igrace koje si volio,bio cenjen i postovan,opet taj akt u takvom stanju u kakvom si do sada prezentovao smatram dvolicnim :)

Takve stvari bi trebale da uticu na ugled covjeka u pitanju.
Recimo CTL ima u planu da fura svoj server,sa svojom statistikom,tabelama,zapisima utakmica i svega,sve to u cilju transparentnijih utakmica i suzbijanja muljanja,a Atlantis ce biti jedan od ljudi koji ce imati pristup svim tim zapisima. Meni licno nepojmljivo,bez obzira na to koliko je/nije popravio utisak u zadnjih par godina :)

Isto kao sto ni ja ne mogu ocekivati da moja misljenja,prijedlozi ili bilo sta sto napisem ovdje imaju tezinu kakvu su imala dok sam bio u CTLu,narocito uzimajuci u obzir nacin na koji sam istupio iz lige.

Jos cekam Cupu da istupi sa svojim duplim nalogom,pa da mu se da da vodi kupove :D

slogapla
01-31-2016, 18:01
Zar i ti sine 4Evra? Ovde Poaro ne moze prokljuvi ko je ko.

Danijel 10
01-31-2016, 18:14
Amokaki kada bi Sly, Evra i ko jos napisao za neku prevaru i sta vec, ti bi i dalje bio nenad****v u toj oblasti zato pssst :P
Gde je sad moj brat Skubara da u tandemu muljamo :P

Amokachi
01-31-2016, 18:47
Amokaki kada bi Sly, Evra i ko jos napisao za neku prevaru i sta vec, ti bi i dalje bio nenad****v u toj oblasti zato pssst :P
Gde je sad moj brat Skubara da u tandemu muljamo :P

Grijesis :)
Ja nikada nisam isao na to da preveslam nekog ko je ''glup'' za ovo. Ovo glup je vise nivo zainteresovanosti za transfer politiku odje. Ali ove pametnije gledao sam da zeznem, to nije stvar prevare vec igra cista. Rupe koje sam vidio u organizaciji i koje sam koristio su posledica toga sto sam, ponavljam, ja imao zahtjevniju ligu od ove sa slicnim konceptom. Samo mnogo vise sadrzajniju. Pa iz toga naucis da vidis dje su propusti.
Ali ja sam perfekcionista. I dok sam tamo brinuo o toj ligi jedan euro nisam imao prednosti u odnosu na druge. Vec sam ja bio taj koji je uvijek birao medju poslednjima. Jer jedno je biti takmicar, a sasvim nesto drugo je biti organizator i takmicar. Ovako brines samo o svojoj ekipi, a kad si organizator zelis da sve to izgleda sto bolje. A to je nemoguce da bude tako ako radis stvari za svoje ognjiste, ekipu.

Svaka organizacija ima svoje mane, cek i one koje su na najvisem nivou. Ali se vremenom to nivelise i dovede na zavidan nivo. CTL je to dostigao. To sto je neko imao duple naloge zbog raznoraznih razloga meni nije puno strasna stvar. Strasno i neoprostivo bi bilo da ''saradjuje'' sa tih naloga. A ja sam otvorene sumnje imao za povezanost izmedju 4 covjeka..tj dva covjeka, sa duplim nalozima. CTL je dozivio organizacioni pad kada je entuzijazam opao kod onih koji ga vode, opravdano. Sad je ucinjena dobra stvar. Pruzena je sansa momcima koji to mogu da rade, ali ce grijesiti sasvim sigurno na pocetku.

Da ne ulazim u temu korupcije :)))))

LimaMc
01-31-2016, 19:51
Pokusacu da se vratim, nemam podesen pes, molim moderatore za par dana adaptacije . . .

marulja
01-31-2016, 21:10
moji dupli nalozi su iz perioda izmedju 2007 i 2008,tada hiperaktivni klinac prvi put izlazi na internet.

Ne znam Maruljo za tvoje razloge,a ocigledno niko nikad nece ni saznati :)
Da nisi otisao onako najavljeno i sve,licno meni bi bio u istom kosu kao i ovi sto su sa duplim nalozima muljali da ponovo igraju CTL/novi list zapocnu,jer drugog u mojim ocima nema osim cistog pocetka sto se tice kluba i reputacije kao igraca.
A iako znam da to nije slucaj kod tebe,jer si i imao klub i igrace koje si volio,bio cenjen i postovan,opet taj akt u takvom stanju u kakvom si do sada prezentovao smatram dvolicnim :)

Takve stvari bi trebale da uticu na ugled covjeka u pitanju.
Recimo CTL ima u planu da fura svoj server,sa svojom statistikom,tabelama,zapisima utakmica i svega,sve to u cilju transparentnijih utakmica i suzbijanja muljanja,a Atlantis ce biti jedan od ljudi koji ce imati pristup svim tim zapisima. Meni licno nepojmljivo,bez obzira na to koliko je/nije popravio utisak u zadnjih par godina :)

Isto kao sto ni ja ne mogu ocekivati da moja misljenja,prijedlozi ili bilo sta sto napisem ovdje imaju tezinu kakvu su imala dok sam bio u CTLu,narocito uzimajuci u obzir nacin na koji sam istupio iz lige.

Jos cekam Cupu da istupi sa svojim duplim nalogom,pa da mu se da da vodi kupove :D

atlantis je okajao svoje grehe, cak i vise od toga
ja sad sto se toga tice imam potpuno poverenje u njega, a znas i sam da je i unutar organizacije nekad bilo necasnih radnji

sto se mene tice, privatno cu ti odgovoriti

savke
01-31-2016, 23:01
Savke je oduvek bio samo savke.

Jer se igram samo zbog Bonito Yoge!
:thumbup:

Atlantis
02-01-2016, 01:23
Atlantis ne mora da podiže server ako to toliko bode oči.

Amokachi
02-01-2016, 01:36
Evo ih evo, kao decica :) Nije bilo moguce na nivou *****ancije da ostane hahahah..

Eee i ovo oko Atlantisa i te istorije. Atlantis od kako se vratio samo ima pluseve kada je liga u pitanju. Pocev od servera koji je sam drzao da mu niko nije cent uplatio. Pa sve do pvog sada kada covjek opet dize sam server za ligu, bez da ikom kaze.."eee ako ste rekli, kad namjeravate da uplatite"..

To sto su oni namjestilimeceve, tj pistili nekog da opstane... Ljudima se oprosti ubistvo kad odrobijaju. Ne treba pretjerivatti. Svakom covjeku je lako naci minuse. To je zapravo najlakse.
Meni jedino sto nervira je to sto juri ove nove i one koji manje prate..da bi im prodao svoj skart. Ali to nije nedozvoljeno. Tako da..ako gledamo ko je pomogao ligu najvise, a kome se to najmanje postovalo..onda je to on.

Vama predlazem da se manete glupe price i prljavog vesa. Da se prebrojimo i da ovo polako krene.

noviice
02-01-2016, 10:43
kool i gang = Marulja ? :zbun
i ostali duplaci ???? :confused1::confused1::confused1:
Nije bitno između ostalog ukoliko nema prekršaja da sa duplih naloga sami sebi prodaju igrace i jacaju tim. Meni je bitno je da se igra :namig:

Mihajlo_KL
02-01-2016, 11:01
Koliko ima kilometara od mene do Evre toliko on ima duplih naloga :)

I ja da vas pozdravim samo, drago mi je sto je opet pokrenuta prica oko lige, ja preskacem ovu sezonu, narednu nisam siguran ali volio bi da se vratim zbog ekipe, ne bih da padne u krive ruke i da je vuci rastrgaju. Eto molim da se sacuva FK Komad Lamperije.

Panchev
02-01-2016, 11:33
Nikako ne uspijevam svariti to da ljudi prave duple naloge. Razumijem da ih prave, al' svi razlozi koji su navedeni
uopće nisu dovoljan argument da neko to radi kada je IGRA u pitanju. Nekako bih i svario da su ulozi veći, pa onda
biraš hoćeš li ili nećeš biti dio tog sistema, al' da i u ovakvim okolnostima ljudi na bilo koji način troše energiju...to
je nevjerovatan fenomen. Ne znam samo gdje je tu granica. Sad ćemo tražiti ljudima FB profile da potvrde
postojanje pa će se lažni profili preseliti i tamo? :D

Što se tiče samog Marulje, ili Kool-a, kako je kome draže, svi kažete da je i loše prošao jer je imao tim koji voli,
a šta ako to neko počne raditi jer mu je tim gola karina pa onda hoće ispočetka. Mada, s obzirom koliko nas je
ostalo, to će teško biti i problem. Doduše, ne treba ni čuditi kad vidiš šta se dešava, a fol je zabava u pitanju.

@Amokachi - treba ti malo jači argument jer kada neko ubije čovjeka, može odrobijati, ali ga neće baš u toj
zajednici dočekati raširenih ruku da bude šef mjesne zajednice :)

Usput, kako na kraju ide za uplate oko servera?

Amokachi
02-01-2016, 11:51
Kod nas u Crnoj Gori ubice i lopovi imaju visoke polozaje u drustvu. Ne znam dje ti zivis!? Nakal ti moze reci nesto vise o tome, ako ga pitas :D

Danijel 10
02-01-2016, 12:41
Izgleda da su se naziv ove teme i vasi postovi posvadjali, bem mu misa ajde da se igramo :)

Slyz
02-01-2016, 16:47
jos nisam napunio 25 godina, tako da sam za tebe ipak mlad, a i za muziku koju slusam
predstavljao sam se starije da bi' imao autoritet da vodim ligu

Cekaj sad ozbiljno... Zaj*bavas me? :)

Liga je krenula 2009. godine, ti si tad imao fazon 18 godina? :zbun

Vozim opel astru, devojka ne ume da se uparkira pa zove mene da izadjem na parking.
Iz Novog Sada sam, znam gde je restoran Fransh, nekad bi mogli da se nadjemo kad prolazim kroz tvoj kraj.

Planiram da odem za Ameriku, ima fora da ako se devojka tamo porodi, da onda mozemo i da ostanemo u Americi."

...znas ja sam ti poverovao, da smo isto godiste, u stvari poverovao sam u sve sto si pricao tad.
Ne ljutim se zaista, ni sad, a ni kad pogledam u to vreme.
Bio si malo tvrdoglav nekad... :)

Ne znam za tim sta da ti kazem, koji da uzmes, da li je za kaznjavanje i sl.
Urednici vec diskutuju o tome.

Iskreno ne znam ni zasto si pravio novi nalog, kad sam ti tim cuvao...i cuvao, pa evo isto koliko Slogi (vremenski).
bas zato sto sam te mnogo postovao, mogao si da dodjes i kazes "evo me" i dobio bi tim, svoj tim.

=========

Atlantis jeste pogresio onda i to opasno, ali od kad smo mu dozvolili da se vrati u ligu on je posteno iskoristio tu priliku i opravdao poverenje sto bi rekli.
Uz sve to, samostalno se zalozio za CTL server i zaradio jos par nekih "manjih pluseva" na neke sporedne stvari, predloge i sl.
a pritom godinama smo se navikli, ja na njega, on na mene i na CTL forum pa sad "ne k*nja kao nekad u porukama i na gareni" (ovo sam pod navodnicima zaista saljivo rekao, da ne shvatis pogresno) :)

=========

Meni je licno glupo i nedopustivo da postoje dupli nalozi, da li bi ste vodili i dupli zivot da mozete? Mnogi verovatno bi, taman bi iskoristili ono sto su "naucili iz gresaka svog prvog zivota"
tako je i u CTL-u, npr. Us*res tim A, pa onda dodjes i dobijes tim B, njega nabudzis... nije to to :) kako god da okrenes zloupotreba je.
Necemo uzeti za zlo, neka igra, ali opet... nije mi jasno zasto nije dosao kao marulja, lik prema kojem gajim postovanje i kojem sam cuvao tim...
(mozes i meni na PM da napises)

Amokachi
02-01-2016, 17:13
Samo da podsjetim, meni je oprosteeno, nisam kaznjavan za isti prekrsaj.

Dovla
02-01-2016, 17:23
- Zreb za redosled biranja na draftu krece u 18:45 live stream na ovome link-u: https://livestream.com/accounts/8634781/events/4768672?help=true

- LimaMC posto nije siguran da li ce igrati ili nece bice na pauzi ove sezone, nadamo se da ces stici srediti sve i redovno igrati od naredne sezone.

- Kool-Marulja je ubacen u biranje ali ce se sacekati da se utvrdi hoce li biti neka kazna za duple naloge.

Konacne grupe za izvlacenje pozicija na draftu: 26393

marulja
02-01-2016, 17:35
slyz, neke stvari o kojima sam pricao su tacne, neke nisu, ne secam se sta sam sve pisao
zameram ti dosta toga u vezi vodjenja lige, posebno za ovih nekoliko poslednjih sezona, to je jedan od razloga zasto sam usao sa drugog naloga
jer kao marulja, koji je zasluzniji od tebe za to sto je liga postala ono sto jeste, nisam hteo da prelazim preko stvari koje mi se ne svidjaju, a vise nisam imao zelju da se trudim i ispravljam
pes sam jos hteo da igram, pa mi je bilo lakse da budem nebitni kool & gang, koji samo igra
ne ljutim se ni ja na tebe, kao slyza, nego kao organizatora

Kool-Marulja je ubacen u biranje ali ce se sacekati da se utvrdi hoce li biti neka kazna za duple naloge.

ko je predlozio da me kaznite?
ako je neko od vas trojice, onda ste zreli da vodite ligu jer treba da budem kaznjen
samo mi recite koji tim vodim

Slyz
02-01-2016, 17:52
jer kao marulja, koji je zasluzniji od tebe za to sto je liga postala ono sto jeste

Ne zelim se raspravljati uopste, ali se nikako ne mogu sloziti sa ovim.
Kad je sve pocelo, zajedno smo je gradili, a onda si ti otisao sa pozicije "izradjivaca patcha i itd..., jednostavno nisi hteo da se cimas",
Radio si u Nomad editoru, bez ikakve estetike, radio si samo OF, gde cak i imao bag da igraci koje otvoris (a ne sejvujes) imaju attack=1. (za ispravljanje toga mi je recimo trebalo jedno nedelju dana po 3h :) )
bio si posle obican igrac, a i posle toga si opet otisao.

Najvece stvari koje si ti uradio su Excel sheet koji si napravio za finansije (detalje oko pravila smo svi zajedno radili, pa cak i evra sa nama usavrsavao posle).
i to sto si preko "prve letnje pauze" kada smo rekli da cemo igrati menadzer ligu napravio prve mixovane ekipe za prvu CTL sezonu.
Uradio si ti mnogo, to ti niko ne osporava, ali po mom subjektivnom misljenju nisi najzasluzniji...
Ne treba zaboraviti ni Culeta, jer dok ste vi tad hteli da igrate preko Hamachija koji je imao lag, Cule i ja smo testirali i testirali i nasli resenje "da ne igramo preko hamachija" sto je u ono vreme sa 128k neta bio veliki pomak za igranje "na oba poluvremena".
CTL ne bi postao CTL da nije bio "custom" da nije imao taj smek, bio bi obicna master liga kao i mnoge druge, gde bi ljudi vodili Everton, a ne "Svoj tim", CTL sam dugo budzio, uz Evru sa sve manje tvoje pomoci... jer si se ti skroz iskljucio iz organizacije tako da... :)

Zadnjih 2 godine ctl-a su jako teske za mene, jer sam se borio vise na privatnom planu nego ovom "virtuelnom/CTL", sto je i prirodno, logicno...
Tamo ne moze da se napravi dupli account.

marulja
02-01-2016, 18:00
moja ideja je bila da se krene sa custom timovima, ti si bio za to da ostanemo na obicnim kao prve 2 sezone
na pocetku smo igrali sa miksovanim ekipama, a dresovi su bili od obicnih ekipa, kasnije si ti poceo da pravis dresove, znam da sam igrao sa dresovima od porta
tad je postojao samo taj jedan editor, tek kasnije se pojavio onaj moderni
ja sam iz organizacije istupio kada je liga vec bila oformljena i na vrhuncu

Dovla
02-01-2016, 18:07
Pozicije na draftu su izvucene:
http://s14.postimg.org/4j4tueozl/Pozicije_Na_Draftu.jpg (http://postimage.org/)

Video izvlacenja:
https://livestream.com/accounts/8634781/events/4768672/videos/111198716

- Sutra u ponoc se otvara draft( dakle 3.2.2016 u 00:00).

- Draft ce ici na principu slanja liste sa rednim brojem na draftu. Ukoliko ste na draftu 6 poslacete listu sa imenima 6 igraca koji su poredjani po vasoj zelji ( 1. na listi je igrac kojeg najvise zelite a 6. kojeg najmanje zelite)

- Kada dodje red na vas proverava se da li je 1. igrac slobodan, ako ga je vec neko uzeo onda se proverava 2. i tako redom dok ne naidje prvi slobodan.

- Nova lista sa ubacenim dodatnim igracima zbog novih ligasa: https://drive.google.com/file/d/0B2HLVL8-5nIzdlVrMExMM1JDNG8/view

Ubaceni:

Jay Rodriguez - http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=11650&Club=789
Ervin Zukanović - http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=15701&Club=46
Charlie Mulgrew - http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=4013&Club=220

Slyz
02-01-2016, 18:13
Vidis, gresis marulja :)

CTL, custom teamovi / menadzerski fazon lige je poceo u Sezoni 5.
Prijave za Sezonu 5. otvorene: 08-22-2010
CTL izrada dresova i grbova, Sly otvorio: 08-26-2010, 16:15

ja znam da sam odmah to pravio

marulja
02-01-2016, 18:25
mozda si uradio za polusezonu ili tako nesto, sigurno sam igrao u portovim dresovima jedno vreme
evo ti pogledaj grbove na pocetku teme, ima ss-ova koji su preziveli, nije ni bitno

http://www.pes-serbia.com/threads/14908-PES6-Liga-1-(SS-rezultati-Komentarisanje-utakmica)

slogapla
02-01-2016, 18:51
Dobro je, vratio se Marulja znaci 6 sigurnih bodova :001_tt2:

Slyz
02-01-2016, 19:15
Mislim da smo tek kasnije ubacili sve grbove jer ih je prvi put ubacivao Cule ako se dobro secam, a ja sam ih pravio (bar za vecinu ligasa tad, neki su donosili i svoje, menjali necije itd...) dok nisam ja napravio svima kvalitetne. (kad sam naucio malo photoshop).

Da, Cule definitivno, evo on ima svoj grb ubacen ovde odma: http://s609.photobucket.com/user/Cucko/media/SEZONA%205/PES62010-09-0617-34-43-52.jpg.html