PDA

View Full Version : Glasanje - Omladinske skole u CTL-u.

Slyz
09-02-2013, 22:00
Necu previse trositi vreme da vam opsirno objasnjavam, vec cu to uraditi u kratkim crtama.

U pitanju je par stvari i glasanje, da li zelite Omladinske ekipe u CTL-u?

Omladinske ekipe su ekipe koje ce deliti medjusobom 3. ctl ucesnika (npr: Flash, Sly i 4evra)
Bice napravljeno 20 ekipa, sa po 14. igraca u svakoj, igraci ce biti od 16 do 23 godine. Dakle U23 su ekipe.
Poenta je da omladinsku ekipu delite vas trojica koji ste u dobrim odnosima, jer ce osnovna stvar oko funkcionisanja same omladinske skole biti u tome da se vas trojica gotivite, razumete i mozete lako dogovoriti oko vase omladinske skole (u daljem tekstu cu pisati OMS skracenicu)
Broj igraca na aukciji ce se smanjiti na 25, jer ce se igrati promovisati iz vasih omladinskih skola.
OMS ce se placati po sezoni, (nije jos tacno devinisana cifra) otprilike 6.000, to je 3x2000 (svako od vas trojice po 2k), a iz nje ce te moci besplatno da vadite promovisete igrace.
Takodje ce te moci da u prvoj sezoni OMS-a prebacite iz vasih A timova igrace u OMS, pod uslovom da je taj igrac ispod 23 godine i da mu je def.v. manja od 8000. Taj igrac u OMS ekselu ce se naravno voditi kao da je vas i samo ga vi mozete vratiti u vas "A" tim, osim ako ne zelite da u dogovoru sa kolegama ga date nekome drugome da ga on promovise u svoj "A" tim.
OMS ce imati svoj eksel, na kraju lige ce dobijati prihode od OMS lige, naravno imace i svoje rashode: (kartone i stipendije za klince (a to je otprilike onih 6k koje placate po sezoni).
Sve pare koje OMS zaradi ce ostati u njoj, ne mogu se prebacivati pare iz OMS u "A" timove.
Igrac koji je jednom promovisan iz OMS u neki "A" tim, ne moze se vratiti opet u bilo koji OMS.
Glavni "motor" u celoj prici ce biti dogovor medju vama trojicom, ali ce takodje i postojati bonus pravila za "sta se desava u situacijama ako ne mozete da se dogovorite", tada ce neko imati prednost (npr; ako 2 coveka hoce istog klinca da promovisu, a ne mogu da se dogovre sami...)
Svako od vas trojice bi igrao po 1. utakmicu nedeljeno.
Silver kup ce se ukinuti.
Trebalo bi da postoji jos jedna aukcija sa bas decom, aukcionisalo bi se novcem iz OMS-a. (na razmatranju)

Glasajte posteno, ako vas nema zaintresovanih onda bar izadjite meni u susret da znam "da li da pravim sve to i da se cimam ili ne."
Tako da glasajte posteno, ako vam se igra ovo ok, ako vam se ne igra - nista onda.

Silver svakako ukidamo, kao i br. igraca na aukciji.

Slyz
09-02-2013, 22:02
Nemojte da me pitate sad, a sta kako ono a kako ovo...

detaljna pravila ce biti, ako ste za, a ovde imate sasvim dovoljno da bi razumeli da li vam je ok ili nije...

http://www.dodaj.rs/f/1h/Ii/pgaiOLU/ctllogolq200px.png

Amokachi
09-02-2013, 22:12
Deluje interesantno :)
Samo dogovaranje oko promocija se moze kompenzovati prodavanjem nekih igraca za nizu cenu od cene koju bi dao neko drugi ko nije sa vama vezan OMS. Ne znam da li se to bas zeli :)?

Шоми
09-02-2013, 22:19
Fenomenalna ideja.Zvuci zanimljivo. :)

Flash.
09-02-2013, 22:21
Sto se mene tice, to bi bilo lepo osvezenje za ligu, jer cemo pored timova sa "jakim" igracima, imati i ligu sa klincima smesnih ocena i to ce biti zanimljivo igrati (i smejati se glupostima koje ce se tu desavati). Tako da, ja sam za sigurno.

Slyz
09-02-2013, 22:21
Deluje interesantno http://www.pes-serbia.com/images/smilies/safdfadfa.gif
Samo dogovaranje oko promocija se moze kompenzovati prodavanjem nekih igraca za nizu cenu od cene koju bi dao neko drugi ko nije sa vama vezan OMS. Ne znam da li se to bas zeli http://www.pes-serbia.com/images/smilies/safdfadfa.gif?

naravno da se ne zeli.
od samog pocetka lige niko od nas nije zelo da takvi likovi uopste i postoje u ligi.

ne znam kako ljudima pada na pamet da u jednoj zabavi, da u jednoj igri imaju "plus, cheat, precicu ili kako god to da nazovem".

Zasto varati?

Nama u sustini jako malo fali da prelomimo sto se par stvari tice, pa nije problem ni da napisem sad:

- razmatrali smo da svi transferi koji se upisu u oficijalnu temu u fazonu "sa obaranjem cene ili tako necim "da li ce proci ili nece"" = automatski budu kaznjeni, bas zato sto pokusavate to.

- kao i da ugasimo samu ligu, jer nema smisla da radimo, a da ljudi rade protiv nas takvim "fazonima i forama"

Nisam vam ja bre Toma NiI<olic, drzavu varajte a ne mene, ja donosim zabavu. :)

Рембрант
09-02-2013, 22:43
Свиђа ми се идеја са омладинцима, али имам једно питање. Због чега се укида Силвер?

Slyz
09-02-2013, 23:46
- Silver je najmanje interesantan kup.
- zbog viska utakmica u jednoj nedelji.

- mi mislimo da treba da se ukine.

Danijel 10
09-02-2013, 23:53
Ali onda je malo glupo sto samo 16 ucesnika golda moci da zarade na tako nekom kupu,a nas ima 60...kako neki treceligas koji nema ekipu za gold da napravi neke premije, kad od lige ima svega 4k i ima priliku u liga kupu u kome su premije male, taman toliko da moze kazne da pokrije...ovako ima priliku da se u silveru takmicu sa slabijom konkurencijom i moze da zaradi nesto...

Ne mesam se samo iznosim svoje misljenje...

Amokachi
09-02-2013, 23:57
Da, to ukidanje Silvera jos vise sakati ''slabije''. Tu su bar mogli uzeti nesto love.
Oce li se bar Gold prosiriti, da i slabiji mogu zaraditi?

Filkaja
09-03-2013, 00:02
za silver jer njega razumem :D
a sa ovim oms bi se tek pogubio

Рембрант
09-03-2013, 00:25
Не рачунајући квалификације (које опет не играју сви) то му дође на 4 текме за 10-14 дана за 10 лигаша. А квалификације су и онако увек на почетку сезоне када је 99% лиге жељно песа.
Они који су редовни увек ће на време одигравати било који куп/квалификације и слично. А за ових 4-5 сезона колико се игра није било неких већих проблема око кашњења (бар колико се мени чини).
Не знам, како хоћете, мени је мало глупо ако ће се дефинитивно укинути. А ако се због увођења омладинаца укида силвер ја бих онда сигурно подржао останак силвера (иако ми, као што рекох, омладинци делују интересантно).

Sallle
09-03-2013, 00:26
sjajna ideja za OMS. podrzavam ideju.najvise mi se dopada to sto bi 3 osobe vodile racuna o jednoj ekipi a ne 1.znaci malo vise timskog duha a manje individualnosti.takodje lepo sto xe to biti igraci sa slabijim ocenama.
a sto se silvera tice...mozda bi mogli onda povecati premije liga kupa i-ili prosiriti gold.

pop93
09-03-2013, 00:47
Ovaj 1 glas što je protiv, miriše mi na Lapija, šta ja znam... :D!

Slyz
09-03-2013, 10:35
1 nedelja = 5 ligaskih + Gold/Silver + Repka + LigaKup + OMS = 9. tekmi nedeljno

Mi ne mozemo vise toliko da pratimo, da radimo... ekonomska kriza vlada svuda pa i u ctl-u :)

Jbga. manje prekrsaja, kartona i kazni i bice para...

U sustini vidimo slab odziv na odredjenim poljima pa samim tim i krecemo da eliminisemo stvari.

- Ima vas koji ne igrate zadnje tekme u sezoni, jer vam odgovara da li ce te biti 8. ili 10. na tabeli.
- ima vas koji kada izgubite sansu sa repkom da se kvalifikujete, vi onda zadnja 2 kola ne igrate...
- kladza slab odziv
- najgol smesan odziv - ne zbog golova, vec vas mrzi da date glas... ugaseno iz tog razloga

- niste u fazonu da bacite bilo kakve donacije, verovatno mislite da mi imamo vremena i motiva za rad na pretek, posle skoro 5. godina stvaranja svega ovoga...

Pa mi sami smo stariji 5. godina, nase obaveze su sad na vecem nivou, ozbiljnije.

Ne znam sta da vam kazem, osim:

- razumem ja nekolicinu vas koji imaju zelju za "ovim ili onim", koji hoce "ovo ili ono", to je u redu.

ali ne sagledavate da li mi jos uvek mozemo sve.

- Mozete sami da krenete da pravite novu ligu, da smisljate pravila, da pravite nove dresove, patch... pa da bude kako vi zelite.

ako vam je tako bolje, vi uradite tako, ja nemam nista protiv, sve dok se ne iskoriscava moj licni rad (dresovi, patch, logo, ime itd...)

- Ja moram, kao neko ko je izneo najveci teret ove lige i napravio ovo sto sada imamo (zajedno sa maruljom i kasnije 4evrom i ostalim prolaznicima ctl tima) da kazem:

Moze da bude ovako ili da ne bude vise CTL-a.
jbga, zadnje je vreme doslo na svim poljima pa i ovde... a dobro znate da svako od vas ko me je zamolio za nesto da sam gledao da mu izadjem u susret...

i dalje mogu samo reci, da je bilo ko od vas probao da sve ovo radi ovoliko dugo... ili ne bi izdrzao ili bi dosao do ove linije na kojoj sam ja sada, nesto mora da se menja ili da nas nema.

To su pitanja koja zelim da se rese pre pocetka sezone, ista ona pitanja koja ste glasali u prosloj temi glasanja.

Flash.
09-03-2013, 10:50
Onda treba prosiriti gold i napraviti "pravu" ligu sampiona od 32 ekipe, sa 8 grupa po 4 ekipe, pa da imamo onda i normalnu nokaut fazu i sve. Jer liga kup ionako pocinje pred kraj lige, a do tad ce se 80% golda (cak i prosirenog) zavrsiti.

Amokachi
09-03-2013, 12:45
Ok kako ste vi to zamislili, ali se nadam da ste ''izracunali'' posledice koje to ostavlja na ligu kada je u pitanju duzi rok. I u ovoj situaciji postoji jaz izmedju onih koji igraju odlicno pes i onih koji igraju malo manje dobro. Ovim se pravi jos veci jaz u kvalitetu.
Ako je trebao da se smanji priliv novca u CTL-u to nije trebalo da se desi ukidanjem takmicenja, vec smanjivanjem premija od 1/4 finala takmicenja pa do finala. Zasto tako? Pa da se prevelika razlika ne pravi izmedju pobednika i ucesnika. Da ljudi imaju veci motiv od 1k da se kvalifikuju za gold ili silver. Ovako ce 7 do 10 ljudi da se smenjuju u zavrsnicama golda i Liga kupa. Ne znam, ne vidim nista dobro u tome.
Ne verujem da vam je cilj jos vecu razliku da napravite izmedju ekipa?

Mourinho`Legio
09-03-2013, 14:14
Sve sto ste dosad uradili funckionise tako da ce i ovo .. tako da ostali samo trosite rijeci .. i ja sam za ukidanje silvera ... ti amokachi prodaj balea pa to tije kao 5 silvera da osvojis :) ne moze i jare i pare nikako :*... ja iskreno nemam vremena za 10 utakmica sedmicno , pogotovo jer sam ja vecinom u vecernjim satima , imam poso , zenu , djete , racune ..sve ****e materne imam ... i zanimljivije je ovo oms , a i rece sly bice neki mali prihodi tako da ok je .... ako je gold samo za jake ekipe kako amokachi kaze , nisam ja primjetio da je i silver dosad osvojio neki treceligas ili neko ko ima slabu ekipu ... tako da silver je isto popravni za nekog jakog s jakom ekipom koji je slucajno isp'o iz golda...

ja danijel i rogo u oms pa zato bi se odreko i golda i premier lige .. meni je s rogom terapija pricat , seronja i nije nesto posebno pametan pa se lako sporazumjemo :) a i prevarant je svjetske klase ...

Danijel 10
09-03-2013, 15:08
Svidja mi se cika Flashov predlog za prosirenje gold kupa i stvaranje novog formata takmicenja, uz korigovanje premija itd...OMS je ok ideja, jer cemo osveziti i sopstvenu igru igrajuci sa slabijim igracima...

Panchev
09-03-2013, 18:05
@Legio - i Europa Liga je izvlakuša za one koji su ispali iz Lige prvaka. Primjer? Chelsea. S druge strane, ima i onih poput mene
koji niti su sjajni igrači, a niti imaju sjajnu ekipu, a stigli su dogurati donekle u Silveru.

I što se tiče OMS-a i trojice, ti si sebi fiksirao koga hoćeš i s kim se slažeš, ali nisi sigurno razmišljao da ovdje ima bruku
ljudi koji nisu u takvim odnosima.

@ Sly - imate ideju za osvježenje i trebate je sprovesti uz što manje halabuke. I sam vidiš kako ide - dopustiš glasanje i onda
se moraš hvatati za glavu i reći "il' ovo il' ništa" što mere samo do konfuzije dovesti.

Skeptik sam po pitanju ukidanja Silvera, ne znam ni kako bi funkcionisao ako zapadnem sa dva lika sa kojim imam kreativne razlike :P,
ali nisam pesimističan po pitanju vaših ideja. ****m li ja, a? :)

Mourinho`Legio
09-03-2013, 18:49
ja i rogo se razumjemo ali ne slazemo ... on nikad nije u pravu i uvjek gluposti prica , tako da nemoj mislit da ce meni bit lako .. a tek danijel , koji ako ne doji pivo ili rakiju nezna dvije prozborit , i onda se javi ako mu snjeza **** po glavi , jer sam ja mudar pa znam da mu pokazem pravi put :) il baci pjesmu s youtuba ... kako god, mislim da ce svako nac sebi odgovarajuce ljude za oms.. ti trazis da ja razumjem tebe i razumjem , a razumi i ti slya evru mene novicu joea i jos mnoge druge koji rade jedno 10-15 sati imaju zenu imaju djecu imaju kucu imaju racune ... ja necu da ovo meni bude pritisak nego razonoda ...

@danijel - ti ces osvjezit igru igrajuci slabijim igracima ? da ti valjaju igraci ili igra nebi pao u trecu ligu ... nego ce meni valjat da igram sa slabijim timom protiv tvoje ekipe , bit cemo ravnopravni , a ne ovako pripremam se za ligu uvjek s ekipom trece lige ili druge i jedva opstajem ... :huh:

Slyz
09-03-2013, 22:20
Glasanje sam stavio zbog samog sebe, da vidim da li su ljudi za ili ne.

- Ne ukida se Silver da bi vi imali manje para, nego zbog velikog broja utakmica u toku jedne nedelje.

- Ne treba nam toliko novca u ligi, kao sto vidis zamisao je da u "A" timove udju malo bolja deca, i to za po 2k po sezoni, umesto sto bi se trosili na aukciji kao blesavi.

- Takodje smanjenje broja igraca na aukciji se smanjuje i automatski ukidamo onaj bag "druge grupe" gde se mogao kupiti igrac za 4k...
Sad ce biti prva grupa i odma posle nje idu sponzori i ostale 3 grupe.

- Bas ne vidim u finansijskom smislu kakve bi to probleme izazvalo gasenje silvera, a i da prosirimo Gold na 32, pa tad bi jos vise zaradjivali.

- Hocu da kazem: nase ekipe ne idu ka Kristijano Ronaldu i Mesiju, vec moraju ostati koliko toliko u nekom proseku ili bar dobrim manje poznatim igracima i novajlijama koji ce buknuti.

=====

- Znam Panceve i da postoje neki koji mozda ne mogu da se skontaju sa jos 2. coveka i da zajedno vode, ali verujem da mozete naci zajednicki jezik, a i ako ne mozete rekoh u prvom postu "Postoji pravilo na osnovu kojeg ce neko imati prednost ako ne mozete da se vi licno dogovorite".

gogiland
09-04-2013, 21:11
Ja nemam u principu nista protivu tih omladinaca , ali bitno je da je to fakultativnog karaktera, ko hoce, moze da ih vodi, ja ne bih da imam omladinski pogon
Steta je sa druge srane sto se ukida kup uefa , to je bilo simpaticno takmicenje, i uvek su te utakmice stizale da se odigraju

Slyz
09-04-2013, 21:36
Pa i nije bas "ko hoce", cilj je da svi igramo i te omladince.

Stević
09-04-2013, 22:07
Ja sam za OMS.
I ako će to da bude odma stavljam oglas da mi se jave 2 čoveka koja vole omladince (ništa homo) iz Premijer Lige...

Slyz
09-07-2013, 14:04
Ajde ko jos ima da glasa da glasa, da znamo sledeci korak.

Amokachi
09-07-2013, 14:48
Ma glasano sve, procentualno vise od 2/3 je za to. Jedino sto placemo za Silverom. Medjutim, ja sam oplakao par dana, popio za smirenje i sad sam ok :)

Slyz
09-07-2013, 15:31
26 od 40 i nije neka cifra.

Narocito kad pogledas da ima 26 za i 14 koji su protiv (da kazemo protiv jer ovi suzdrzani mogu biti i "za" a i "protiv" uglavnom njih gledam kao da i nisu "za" OMS cim su suzdrzani.)

Ne znam sto placete za Silverom, poenta same lige nije da u nju udju Rooney i RVP, vec da se igra sa nekim prosecnim igracima.
Naravno zvucna imena cine igru zanimljivijom, ali nece biti takvih imena da vama treba i novac od Silvera.

Stević
09-07-2013, 16:05
Većina je većina, taman da je 1 glas u pitanju ;)

Amokachi
09-07-2013, 16:12
Meni ce faliti takmicenje, mogli ste smanjiti premije ako smatrate da ima ''viska'' novca u ligi. Takodje je mozda moglo da se smanji premiranje kupova od 1/4 finala pa dalje u goldu i silveru. Da bi oni koji udju u ''grupnu fazu'' dobili malo vise nego do sada. Tim bi se bar malo mozda smanjila razlika izmedju prejakih i dobrih. Ja recimo sad sa Dovlom cesto pricam o njegovoj ekipi, on je 3 liga. Pokusava da ekipu obnovi. Dobice 4k i uz dobru sezonu u kupu moze sa njegovom ekipom da zaradi najvise 3,4k. Dok neko, recimo Nakalmiki ce za sezonu da napravi 20 do 24k.
Pogresno si me razumeo, Silver dodje ko Kup UEFA. Ovim ce se svesti sve na ligaski dio i onih 16(od 50) ce igrati kup(gold).

4evra
09-07-2013, 16:16
odluka nije iskljucivo demokratska,poll je tu vise da se vidi javno interesovanje za nesto ovakvo.
Bukvalna vecina ne mora znaciti da ce ovo i stupiti na snagu,narocito ne ako je mala razlika,jer zadnju/najvecu rec ima organizacija,koja ce izvagati da li se isplati ulaziti u dodatni posao i cimanje zarad 55% likova kojima ce to biti ok,i onih 45% kojima se to biti smor

gogiland
09-07-2013, 20:19
Ja sam glasao pod tackom suzdrzan, ali sam nekako protivu, da u principu protivu, vise protivu nego za.
Opet sa druge strane, nemam nista protivu da se organizuje ta omladinska balavurdija, ali ako bude opciono u smislu dal da se igra ili neigra, ja necu da vodim te omladince, ali ako mi se nametne da moram pod obavezno jbg, ja cu onda i ucestvovati u vodjenju.Nisam pametan, mislim da bi mi to odvlacilo isuvise energije bezpotrebno.Opet organizatprima sve reci hvale za inovacije iz sezone u sezonu, samo tako nastavite, ja sa moje strane mogu da kazem sledece. ako ne mogu da vam pomognem, ja necu ni da vam odmazem.

Tranks
09-07-2013, 20:56
Ja sam vise za to da se napravi liga 2vs2 i da se sprdamo, bez ikakve novcane nadoknade i ne bi morali svi da ucestvuju vec samo ko voli a ima nas dosta.Al nekako kad bi mogla da se igra u nekoj pauzi izmedju sezonu ili da pravimo pauzu na polusezoni,lepse je bilo kad je bila pauza na polusezoni.

Рого.ЗВ
09-08-2013, 02:07
Не може, 2вс2 је једном одржан у оквиру ЦТЛ-а освојио сам и то ми је једини трофеј. Није у прелазном власништву тако да, даље руке од 2вс2 :)

Slyz
09-08-2013, 09:17
Plan i jeste da se igraju 2 lige po 10 ekipa, pa da se onda najbolje 4 ukrste u jedan plej-of gde bi se igrao "dejvis kup sistem" (na 3 dobijene, idu 2 1v1 tekme pa jedna 2v2 i opet 2x 1v1, dok neka ekipa ne skupi 3 pobede).

... nas trojica vodimo omladince.

Mourinho`Legio
09-08-2013, 09:28
Не може, 2вс2 је једном одржан у оквиру ЦТЛ-а освојио сам и то ми је једини трофеј. Није у прелазном власништву тако да, даље руке од 2вс2 :)

I to si osvojio radi svog saigraca :) cisto sumnjam da si ti utic'o na pobjede :D ... Mislim ono da se ne lazemo , ti .. trofeji ???? ma daj :)

trica
09-08-2013, 11:17
:cool2:

Danijel 10
09-08-2013, 11:32
Ja msm da ti omladinci i ne bi nikom oduzimali previse vremena, jer igras svaku trecu tekmu, a mozes naci dvojicu kojima je to zanimljivo i koji te nece opterecivati vodjenjem previse...ja u ekipi imam tita i rogoslava koji su skroz neozbiljni, ali sta cu :D :P

Sto se novca tice, ne znam kako da se neko pojaca od treceligasa konkretno ako u sezoni zaradi 4-5k, dobije 22500 od sponzora i isplati igrace od lupam 24k...sa onim ostatkom moze samo da place, lako je prvoligasima da se organizuju i potrose sponzorski novac na pojacanja, pa ga nadoknade i tako u krug...opet predlazem prosirenje golda u standardni format takmicenja od 32 ekipe kao u LS, ali na vama je...

Slyz
09-08-2013, 20:02
treceligasi su glupi, iskreno, izvinjavam se ali tako je.

umesto da su uzimali igrace za dz sa drafta i jacali tim ili prodavali te sto uzmu sledece sezone za 3-4k, napravili bi bonus kes.

Ne, njima je bolji trip da plate Carton Cola 3k ili Benteka i sl. igrace koji ih po meni nit uvedu u drugu ligu nit' im pojacaju tim nesto...

Filkaja
09-08-2013, 20:48
pa ne bi se zvala 3 liga :D

Shollym
09-14-2013, 19:44
Kako bi se pravile ekipe ovih omladinaca i kako bi se delile na pocetku?

Kako bi se davale def. vrednosti za plate ka predju u neciji A tim?

Sta ce da rade trojica losijih igraca koji budu vodili tim, sve ce gubiti i nece moci da nabave dobre mlade igrace preko youth drafta tako da ce im ekipe ostati lose, vidim da du se vec skupile neke trojke prekaljenih igracina koji vec imaju jake timove i igraju gold, znaci ko ima imace vise, ko nema imace jos manje.
Uvedite pozajmic iz trece lige da mogu nekako da zarade jer su im ekipe sve gore i siomasnije, svima nam psd ubija igrace ali vecina ligasa nema prihode da popuni rupe.

Viviano iz Palerma golman je pozajmljen Arsenalu zato sto je Palermo ispao u drugu ligu i u finansijskom je stiskavcu . Bilo bi fer da se tako nesto omoguci i u ovoj ligi, a ne da samo prvoligasi zaradjuju od pozajmica.

Slyz
09-14-2013, 20:15
- Isto kao i CTL kad je poceo, napravi se 20 ekipa, trudimo se da budu sve izbalanisrane medjusobno i sl.
onda ide live izvlacenje ili neko snimanje videcemo i kome sta zapadne.

- CTL online tim ce davati realne def.v. za igrace koji se promovisu iz OMS-a u A tim.

* ja sam inace gore napisao da me ne pitate stvari jer nemam vremena da objasnim sve i napisem sva pravila, mozete samo da kazete "da ste za ili niste".

- Sto se tice pozajmica, ja mogu opet da kazem kao i na prosloj strani: "Treceligasi su glupi. Ne svi, ali oni sto bacaju pare na pozajmice su glupi. Jbga, nisam u fazonu da omalovazavam ljude, ali to je tako lose poslovanje sa njihove strane".

1) Ljudi imali besplatan draft X Sezona u nazad... i umesto da budu 20$ u plusu, ne... oni ce da potrose svoje 4.000 zaradjene od lige na dovodjenje Carton Cola i slicnih debila i to za ni manje ni vise nego 3-4k po igracu?
Da je neko dao te pare za Dzeku, Nejmara, Sambu ili nekog drugog gol igraca pa da kazem i da je ok potez...

ni jedan igrac koji je uzet na pozajmicu nije napravio razliku u treceligaskom timu!

2) Oni ne treba da zarade od pozajmica u jace klubove, vec od prodaje igraca koje su uzimali sa drafta za dz.
to je bila poenta i uvek sam se trudio da ih draftom privucem da posluju dobro i pametno, ali avaj, retko ko je to uradio.

- kada bi pozajmice u rang iznad bile moguce, imali bi situacije gde drugari daju drugarima velike igrace za male pare kako bi mu pomogli da osvoji ligu.

- Kada bi zvezda bila u problemu (kao sto i jeste), da li bi jedan junajted uzeo Milijasa na pozajmicu? :)

- Tim se ne gradi preko noci, vec postepeno... i to uglavnom preko aukcije/drafta i ciste kupovine,

jel sam ja kriv sto ljudi trejduju pa placaju pdv bzvz?

* ja sam znao da dobro prodam svoje velike igrace, ali sam isto tako znao i da preskocim celu aukciju, pa zaradjene i ustedjene pare potrosim na sledecoj...

Treceligasi, sve nesto, menjanju svake sezone. Pa svima treba vremena da se naviknu na nove igrace, treba i Danijelu, a kamoli nekome ko je juce usao u ligu.

Po meni, treceligasi su vodili losu transfer politiku, to je njiova greska, a negde i greska njihovih mentora.

==========

Tacno je to da ko ima imace, ali to nije poenta price sada, jer to pravilo vazi i u pravom fudbalu.
Da npr. Nakalmiki ili Komrad uzmu neki treceligaski tim tipa Chopinjo, ja verujem da bi sa njim usli u GOLD ligu i da bi zaradili duplo vise para u sezoni nego neko ko je zaista treceligas.
Kako igras, takvom rezultatu i mozes da se nadas.

Ko garantuje da dobar pes6 igrac sa slabijim timom izgubio od slabijeg pes6 igraca sa jacim timom?

* kad su krenule reprezentacije, veliki igraci su dobijali osrednje timove: (ja npr. Rumuniju), dok su slabiji igraci tipa Savke, dobili Brazil.
Zasto se tad nisu pokazali, odveli repku na WorldCup i zaradili pare?

* kako igras i kako poslovno(transferi) razmisljas = koliko ces para da napravis. Trece nema.

Nama nije u cilju da tri jaka igraca vode 1.OMS tim, vec da taj tim vode 3. coveka koja se razumeju, postuju itd... jer je osnovna politika funkcionisanja jednog OMS tima upravo u "dogovoru izmedju njenih gazdi".

Ja cu recimo voditi OMS sa Flashom jer ga znam 15 godina... i ubacicemo jos nekoga kao treceg koga znamo takodje itd... tipa Komrad ili ne znam tako neko sa okupljanja...

savke
09-15-2013, 07:11
Ne uzimajte mene u usta nikad i nigde.
Dobro se zna kako ja igram i da mi nije bitna pobeda nego YOGA BONITO i to se moze potvrditi.
*Ali sto se tice toga da ce dobar igrac igrati dobro i sa buljom od kluba, to si apsolutno u pravu.
Svi smo mi dobri igraci, samo se neko bolje snalazi a neko losije :)

Slyz
09-15-2013, 10:12
Nije meni namera da omalovazavam kad te vec uzimam u usta, vec da plasticno i zivo opisem situacije iz lige, tj. tacne podatke.

Kada su krenule repke, osnovna ideja nas iz org.tima je bila da "dobri igraci krenu sa losijim repkama ili osrednjim, a da osrednji igraci dobijaju priliku sa jacim repkama itd.. pa na osnovu pokazanog vodjstva da ucesnici u ulozi selektora dalje sticu svoju reputaciju i samim tim ocekuju sa boljim rezultatima (slabijih repki) pozive od boljih repki (sa slabijim rezultatima)."

- Tako si ti Savke, dobio Brazil, fejlovao i to je to. :) ...a neko ko se pokazao sa slabom repkom tipa Rogo pregazio sve sa Srbijom, dobio je posle Spaniju, Danijel dosao do Brazila itd... sve to po meni ima i te kako smisla.

- Ja, po mom misljenju radim dobar posao ovde, verujem da ideje i trud koji ulazem stoje na svom mestu.
Pozajmice su vecinski Maruljina ideja i potpuno podrzavam to da igraci ne mogu na pozajmice iz nizih liga u vise, iskljucivo iz razloga "pojacacu ja mog drugara, ja njega gotivim, pa kad on napravi pare i rezultat, vratice se meni moji igraci, a ja cu da se skrpim do tada..."

savke
09-15-2013, 15:38
Ma istinu pricas skroz, samo jedno ni je nisam za to da se pozajmljuju igraci iz trece na gore lige, ali uporno tvrdim da igraci koji se dobijaju na draftu moraju biti bolji!!

4evra
09-15-2013, 15:42
pa nije fora da vi dobijete za dzabe igrace za koje bi se ostali ligasi borili na aukciji

savke
09-15-2013, 15:55
Pa da ali se vodi prica o tome kako mi treba da se finansiramo od igraca koji se dobijaju na draftu! Koji su to igraci, ko hoce da ih kupi?! Niko.
Trebaju biti malo bolji nego sto jesu, ili da budu dobri veterani ili neki levati ali sa dobrim ocenama. Ovako je samo bespotrebno zatrpavanje mogucih rupa na pozicijama. Nema tu neke kasnije prodaje
I ne dobijaju se dzabe kao poklon, vec kao nagrada! Pa da i nagrada valja nesto.

4evra
09-15-2013, 16:18
Nije to ideja.
Ti ako si na tom draftu,ti si treceligas.
Ako si treceligas,malo je nerealno nadati se da ces u timu imati Dzeku,Neymara i krem.
Ako si treceligas,****ga,dobijas igrace koji ti odgovaraju poziciji,dakle prosecne.A kako napredujes,otvarajuti se prilike da dovodis jace igrace.
Draftom direktno stedis,jer ti kad uzmes dzabe CFa na draftu,ne moras dati 4,5k na pozajmicu za nekog prosecnog CFa koji ce ti biti tu sezonu.
Draft je tu da te namiri sa igracima koje trebas,tako da ne moras trositi pare da bi dovoe nekog.
I odmah tu ti stedis.To je 4k ustedjenih,dakle odmah kao da si zaradio 4k.
Draft nije tu da bi ti od njega zaradio 10k preprodajuci igraca s njega.

savke
09-15-2013, 16:27
-
2) Oni ne treba da zarade od pozajmica u jace klubove, vec od prodaje igraca koje su uzimali sa drafta za dz.
to je bila poenta i uvek sam se trudio da ih draftom privucem da posluju dobro i pametno, ali avaj, retko ko je to uradio.

Na ovo sam aludirao, samo se gomilaju zakrpedobijene za dzabe da se popune rupe. I dalje stojim da treba malo jaci igraci da se stave, ili na zalasku karijere ili neki nepoznati sa finim ocenama.
Ne trazim Neymara, Dzeka, Nasri-a itd. Nemoj da mi ozvrces reci. To su jaki igraci i zvezde, vec neki osrednji, ovo sto se sada nudi je beda.
I ko daje 4,5k za nekog prosecnog CF samo za pozajmicu? Ta cifra se mota samo za jake igrace.

Slyz
09-15-2013, 16:34
Bez uvrede Savke, ali ti nisi redovan igrac ovde, samim tim nisi dovoljno upoznat sa stvarima o kojima pricas :)

Bilo je na listama finih igraca, bilo je i Carton Cola za 3-4k na pozajmicama... samo ti druze nisi aktivan dovoljno da ispratis sve.

4evra
09-15-2013, 16:39
Dobro,niasm konkretno rekao cenu,uopsteno pricam.
Morate se u perspektivu staviti.
Postoji mali broj treceligasa koji igrom mogu potpomoci finansijski aspekt svog kluba preko kupova.
Veliki ostatak treceligasa nema cemu da se nada u kupovima.
Preostaje liga koja sezonski donosi 4k zarade.
4k.
Pozajmica 'obicna' koja se vrsi u trecu ligu je 2k pa navise.
To je minimalno 50% ili vise jedinog sigurnog izvora zarade koji dajete na pozajmicu.
I zbog cega pozajmljujete?
Bicete prvi u ligi,dobicete 4k.Dacete skoro te iste pare na tu pozajmicu da je otplatite.Upascete u drugu ligu.Nece biti vise tog igraca,opet cete igrati isto kao i pre,ispascete iz druge lige.Premija za one koji ispadaju je opet 4k.Dakle kao da ste u trecoj bili.
Kakav je to pomak?
Stavite se malo u poziciju prvoligasa,drugoligasa.
Izgidnite se iznad imena igraca,reputacije,ocena.To nije bitno.
Pozajmljuje se igrac u kojeg se klub ne uzda.Toliko je prosto.
To sto on ima ocene,vazi za klasu u stvarnosti,to je nebitno.Taj igrac nije ispunio ocekivanja njegovog vlasnika,i sad ovaj pokusava zaraditi upravo na tim istim ocekivanjima od vas ostalih.