PDA

View Full Version : CTL (iskreno) GLASANJE!

Slyz
07-15-2013, 19:51
PRVO PROCITAJTE POST, PA TEK ONDA "GLASAJTE"

U cilju sto pravednijih odluka kao i ubacivanja osvezavajuceg sadrzaja, inovacija kao i izbacivanja nekih stvari iz samog CTL-a, zamolio bi vas da iskreno odgovorite na sledecu anketu:

1. pitanje) Koliko jos dugo zelite da igrate PES6 (online, tj. kroz CTL ligu)

2. pitanje) Da li bi ste vodili jos jednu ekipu pored vase? (u blazem ritmu odigravanja u odnosu na samu ligasku sezonu).

3. pitanje) Da li bi prihvatili komercijalizovanje CTL lige (tj. da njeni ucesnici na odredjeni nacin zarade novac od nje?)

Рого.ЗВ
07-15-2013, 19:54
1) док не купим нови комп, дакле дуго :)
2) можда
3) не

МилошЦЗБГ
07-15-2013, 19:56
1) Док ми не досади.
2) можда
3) не

Flash.
07-15-2013, 20:38
Posto hoces iskreno, ove opcije nisu dovoljne da objasne, pa :

1. Igra mi se, ali da se ubace neke stvari koje ce malo osveziti ligu.

2. Da, igrao bih sa jos jednim timom, ali bih podelio teret toga sa jos nekim, jer nemam bas vremena za toliko igranja.

3. Vi kao organizatori bi trebalo da zaradite nesto od lige ( u smislu ti pravis dresove, pa ako neko pored onih koji su mu dati da napravi jos neki, da to treba i da plati, jer je to necije znanje, trud...), ali da se osvajaci liga premiraju u kesu ili tako nesto, to ne, jer ionako ljudi sve ovo shvataju preozbiljno, a da se doda i taj faktor, sve bi se sjebalo, a i to bi podrazumevalo neku sezonsku kotizaciju na nivou cele lige, sto mislim da vecina nije spremna da plati.

marulja
07-15-2013, 21:23
evo da ja napisem nesto

ja verovatno vise necu igrati ligu
idem da radim u inostranstvo za 10 dana i pitanje je dal cu se uopste vise vracati u srbiju
koristim ovu priliku da se pozdravim sa svima
ne znam dal cete ponistiti transfere, samo mogu da kazem da nisam znao da odlazim kada sam ih dogovarao

kao jedan od osnivaca cu napisati sta mislim o trecem pitanju
mislim da online tim treba da se profesionalizuje, znaci naci 2-3 sposobna coveka koji imaju dovoljno vremena
moralo bi tacno da se zna od kad do kad traju sezone (tacan datum pocetka)
kada i koliko traju tp-ovi, znaci godisnji kalendar ctl lige

mislim da bi liga mogla da se placa 300-400 din za godinu dana, odnosno 3 sezone
to je simbolicna cena, a kada se pomnozi sa 50 clanova bilo bi dovoljno para koje bi ti organizatori delili
nagrade za sampione nikako ne treba uvoditi

tu takodje mogu da postoje dodatne zarade kao u ostalim online igricama, a i ne mora
gde uplatom odredjenog iznosa mozete da dobijete dodatne pogodnosti (npr. da saznate draft listu unapred, dobijete novi dres, menjate brojeve u timu ili tako nesto)

znaci potrebno su ljudi koji znaju posao, da budu placeni, ali da stvarno rade na visokom nivou
ne kazem da do sada nije bio visok nivo, ali definitivno moze bolje i preciznije

Stević
07-15-2013, 21:34
1. Igram dok postoji ili dok me nešto ne spreči...

2. Ne razumem koncept drugog tima, al ajd... delio bi :p

3. A za plaćanje sam stavio NE, ali i to bi mogao da ispoštujem do nekih 5 evra... Mada bi onda došlo do raznih devijacija u ponašanju učesnika, i kad bi ih izbacivali iz lige verovatno bi tražili povrat novca, a to je dodatan posao... Šta znam, treba taj koncept predstaviti malo opširnije da bi imali bolji uvid u ideju.

Slyz
07-15-2013, 21:43
* Jedno veliko hvala Marulji za celokupan trud u ctl-u, drago mi je da smo saradjivali kroz ovu lepu verziju PES-a.
Zelim ti iskreno da se odlicno snadjes preko i zivis jedan lep zivot tamo, a mi cemo ugasiti svetlo ovde u Srbiji kad krenemo, samo polako... :D

===========

Ostali,

nemam nista protiv da komentarisete, ali bi vas zamolio da vasim odgovorima izaberete opcije gore.
ni jedan ponudjeni odgovor ne moze biti 100% precizan, zbog celokupne ideje, ali bi vas zamolio da izaberete vama najpriblizniji ili pak ne preskocite ako se ne slazete ni sa jednom opcijom.

Hvala.

Bejn 93
07-15-2013, 21:55
ne znam dal cete ponistiti transfere, samo mogu da kazem da nisam znao da odlazim kada sam ih dogovarao

mislim da bi liga mogla da se placa 300-400 din za godinu dana, odnosno 3 sezone
to je simbolicna cena, a kada se pomnozi sa 50 clanova bilo bi dovoljno para koje bi ti organizatori delili
nagrade za sampione nikako ne treba uvoditi

znaci potrebno su ljudi koji znaju posao, da budu placeni, ali da stvarno rade na visokom nivou
ne kazem da do sada nije bio visok nivo, ali definitivno moze bolje i preciznije

Sto se transfera tice mislim da nema potrebe za ponistavanjem jer su u potpunosti regularni. Time bi recimo bila porusena neka moja koncepcija, to je moje misljenje.

Sto se ostalog dela citiranog teksta tice u potpunosti se slazem. Vidim da niko sem mene nije glasao da se placa ljudima, mnogi ne kapiraju koliko je to cimanja izgleda. Dakle simbolicnu sumu mozemo da priustimo ljudi, a to stvarno moze da bude lep gest od nas. :)

I sto se podele tima tice, mislim da je to najmanje sto nam je potrebno. Razmislite koliko je moguce da se 2 igraca uklope u potpunosti sto se tice stvaranja tima i svega propratnog.

Stević
07-15-2013, 23:52
@Bane

3. pitanje) Da li bi prihvatili komercijalizovanje CTL lige (tj. da njeni ucesnici na odredjeni nacin zarade novac od nje?)

Ja sam pročitao da učesnici zarađuju pare, to jest da je to neki vid premije, a nisam pročitao da pare idu organizatoru. Kažem još jednom, čitav ovaj koncept sa 3 pitanja treba malo opširnije obrazložiti, ovako kako je napisano svako shvata kako hoće.

Amokachi
07-15-2013, 23:53
1. pitanje) Koliko god ona bude trajala.
2. pitanje) Ne bih delio.
3. pitanje) Ne bih podrzao ovaj vid.

To su od mene odgovori, sad da prokomentarisem to.

1) Ja pes igram od kako postoji. Sve verzije sam probao i ostao sam na 6. Imam 4 prijatelja sa kojima sam igrao offline pa bar u proseku 5-10 sati sedmicno. U ligu sam stupio iskljucivo zbog nacina na koji je ona napravljena, sve mi je TOP vezano za ovo. Nisam ni znao da postoji i da se igra online, inace bih ranije pristupio. Kada sam se ovde prijavio i kada su neki videli da nisam los imao sam pozive i iz jedne druge lige, ali naravno da nisam prihvatio. Nisam nacionalista, nemam nista protiv bilo koga, ali volim sto je to liga na Srpskom forumu i sto smo svi ''nasi''. Igracu je sigurno dok me nesto ne spreci u tome. Sutra i ako slucajno posao dobijem mislim da ne bih napustio. Jer meni je PES6 uzivanje, odmor, opustanje. Ja takvim vidim i ovu ligu.
Mogao bih pisati i hvaliti je dugo, ali da ne budem Evra :)

2) Pitanje nisam razumeo najbolje. Ali shvatio sam kao: >> Dobijem ekipu uz ovu trenutnu << Imao bih vremena i ne bih delio je sa nekim drugim. Mozda bih je prepustio nekom novajliji kada bi se pojavio, jer poenta je da bude sto vise ljudi sa nama u svemu ovome. I ovo pod uslovom da nema transfera, trejdova i namestanja raznih sa tom drugom ekipom. Zapravo ne znam koliko je to izvodljivo uopste :) Ali svakako bih imao ''kapacitet'' da vodim jos jednu ekipu uz ovu.

3) Tesko ce ko zaraditi u Srbiji i napraviti kes na posten nacin :) Ne zavaravajmo se time :)
Donacije su ok. Novac koji bi se iskoristio za neke stvari vezane za ligu. Ali igranje u novac, ovde, nagrade novcane za kupove i ostalo... Mislim da to nije opcija dobra. A razloga za to ima puno.
Kapiram ja vas organizatore. Ja licno nemam problem da vama DONIRAM na godisnjem nivou 500-1k-2k, ali to se tesko naplacuje, tesko se sprovodi u delo.
Nesto ne vidim kako bi se to izvelo, a ova liga da zadrzi kvalitet koji sada ima(dusu pre svega). Ako se iskomercijalizuje, bice druga prica.
Doduse, vodite je i imate puno pravo da probate na njoj zaraditi. Ali imajte u vidu to da pravi novac donosi prave probleme :)

stefboy202
07-16-2013, 00:17
Што се тиче трећег питања, подржавам идеју да се организатори лиге награђују неком симболичном сумом за сав свој труд, али сам против тога да се на тај начин премирају учесници лиге на основу остварених резултата.

nakalmiki
07-16-2013, 00:47
1.Igrao bih je dok god bude trajala
2.Nikako,to bi me mozda oteralo iz lige,zagotivio sam svoju ekipicu i to je najveca draz ove nase lige...
3.Nekako nisam siguran u to,organizatori se cimaju to stoji,sigurno bi im izbacio po jedno pivo nedeljno da se nadjemo negde,ali taj vid komercijalizacije je moguc,ali bi to sa sobom vuklo i odredjene dobitke za same ucesnike...Ja radim,mogu da izdvojim 500 kinti za 3 sezone,ali neko ne radi pa nema,sa nekim premijama za ligase ,uz odredjeni procenat koji ce uzimati organizatori je to moguce,ali sve bi morali da dignemo na visi nivo,besprekorna konekcija,koja se prati u stopu kada se igra mec,cak i snimanje treceg coveka za razmatranje sumnjivih situacija(nesportskih)...Ako ste spremni za taj korak,onda sam za,ali onda mora dobro da se organizujemo...

Mourinho`Legio
07-16-2013, 01:31
1.Koliko god ona bude trajala
2.Ne bih delio.
3.Ne bih podrzao ovaj vid.

ako koga zanima objasnjenje mojih odgovora vrlo je kratko i jasno .. Ono sto funkcionise u zivotu ne treba mjenjat ni dirat..

A sad malo opsirnice .. Banalan primjer .. mi igramo pes6 jer nas novi pesovi grafika ,detalji pretjeranost ne privlaci .. ja sam old school igrac i pikam pes jos od keca, meni ne trebaju nikakve promjene .. Meni je ok ovako kako jeste ... i sam vodio online servere GTA real life gdje sam imo donacije od 15 + dollara, sto za americka govna od djece nije puno , a meni super dodje , no nikad ni jednu donaciju nisam im'o iz "ex-yu" :) to je ona stara sirotinjo i bogu si teska :p

Po meni opet kazem , sve ovo je moje misljenje , ja nebih dirao nista ... Jer ovo je i vise nego dobro , a sta god da izmislite bice uvjek onih koji ce se bunit i tako u nedogled ..

PEACE

p.s : jos uvjek ova liga nit slya nit evru nista ne opaljuje po dzepu , sem sto im uzima vremena , ali trazili ste evo vam ga , ja sam za gta server placo sve, hosting , web hosting,domenu, hosted slot na multiplayer serveru , te razne zastite preko 120 dollara mjesecno , meni su u principu donacije i odrzvale server .. ti neces neke novce ovde zaradit .. a bar za sad imas ovce .. pazi da na kraju ne bude nit ovce nit novce :)

pop93
07-16-2013, 01:36
Evo i od mene :D

1. Igrao bih dok mi ne dosadi. Pa ono mozda mi dosadi vec nakon iduce sezone a mozda i jos 2-3 odigram videcemo :D
2. Da delio bih tim sa nekim. I ovako jedva vodim i svoj, pa bih i svoj delio sa nekim :D
3.Ako ja licno ne placa. Ovo je previse ozbilljna liga i smatram da pravi pesholicari ce placati svoje ucesce sa zadovoljstvom i to postujem. Sto se mene licno tice, meni je ovo od danas do sutra tako da eto.

PS : Jel ima sanse da dobije moj tim jedne nove dreseve na poklon kao znak paznje? :D

Heric
07-16-2013, 02:24
Podrzavam neko placanje po godini recimo, kako je marulja predlozio. A jos vise podrzavam podizanje CTL servera gdje ce samo ligasi da igraju, nikakvi rusi, juznoamerikanci ili neko treci. E sad ne znam koliko bi to kostalo, bas me zanima..

Shollym
07-16-2013, 02:52
1. ne znam
2. ne razumem koncept, ali verovatno ne
3. ne nikako, a ako se misli na dobrovoljne donacije onima koji prave ligu - reci cu vam samo da sam dao opciju za moj patch donacije preko Post net uplatnice i za proteklih 6 meseci sam na taj nacin "zaradio" citavih 200 dinara :)

4evra
07-16-2013, 08:14
1.tu sam dok traje liga.Vise sam vezan za nju jer treba pomoc u odnosu na to da sam ovde jer volim pes i tako to.
2.licno nisam za to.ja sam svoj tim sklapao,dovodio igrace,navikavao se na njih,ispitivao ih.Ne bih hteo deliti,nema mi smisla nekog.Kao sto ne bih hteo voditi neciji drui,jedva sam se i na svoje prilagodio i sad treba da opet prolazim tu fazu adaptacije.
Ali,definitivno podrzavam ideju neke novine,posto vidim da ih ima mnogo smorenih.Ja licno nisam smoren nista vise nego sto sam bio kad sam poceo ligu.Ali opet,ja nisam nikad ni usao s tolikom ljubavi i pesom,nisam nesto vezan za to,ja odigram utakmice koje sam obavezan i to je to,nisam tu jer nesto preterano uzivam u pesu(niti to mogu promeniti).

3.jedna prednost je odmah vidljiva,a to je filtriranje ligasa,jer ce samo ozbiljni ligasi uplacivati te pare.
na slican fazon je i liga od pesa 13,tamo se mora dati 20,30 eura za original,i kad covek cita njihove price i rasprave,nema svadja,nema gluposti,vidi se da su ljudi ozbiljni i zreli.sto se tice ctl zajednice,osakatilo bi nas brojcano,ali bi zrelost/ozbiljnost lige diglo na jedan visi nivo.
ja sam excele i poceo raditi jer sam hteo upraksati se u radu s njima,sto je bilo korisno i meni i ligi.
Od kako sam u uzoj organizaciji,dobija se tu sve i svasta,svasta se procita,svakakve gluposti covek mora slusati i gledati,svega ima.Nije to kao posao koji sednes i radis,to je psihicko jebavanje(izuzimam sebe ovde,ja imam taj neki dar da se mogu ograditi od svega toga,tako da mi takve price ne uticu ninasta,osim sto mi vreme oduzimaju da na njih odgovorim)Sad,novac bi imao nekog uticaja,verujem da bi lakse bilo podnositi kad bi covek znao da ce opet biti 'nagradjen' zbog toga na neki nacin.S druge strane,ne bi me cudilo da vidim price 'alo,ja tebe placam,a ti radis ovo i ovo,ZAHTEVAM to i to' ako bi to krenulo.
Sad,to bi bilo reseno putem nekog CTL fonda,jer bi pare isle tu.Ali opet,mi troskova nemamo trenutno,tako da fond ne bi imao smisla.Mozda da se pokrene taj server,cak mozda i nas odvojen forum,onda bi sve to pilo vode.ali zasto pokretati to kad vec imamo sve reseno u trenutnom sistemu.

F2P model bi mogao biti ok.
Ulazak u ligu bi trebalo naplacivati radi filtera,te svakih recimo 3 sezone da se placa to ucesce.to je ok.
Sad,ako bi se islo na to da se pokusaju pare generisasti odavde,opciono bi se mogle placati samo prednosti neke,poput te draft liste,poput recimo prave pare>ctl pare konverzije,kupovine prava za draft,brisanja istorije kazni,prednosti na redosledu aukcijskih ponuda i slicno.
al' ne verujem da bi se tu ista postiglno,ne jer smo na sirotinjskim prostorima,vec jer nam je mentalitet u ****u,jednostavno smo ljudi takvi da niko tudji rad nije sposoban ceniti i shvatiti koliko taj neko ulaze u neki posao.Iz istog razloga ni dobrovoljna stvar ne funkcionise.Zato,ako bi isle uplate,jedan deo bi se morao nametnuti,a onda ostatak opcion da bude

arnes86
07-16-2013, 10:40
Evo i mojih odgovora :

1. Koliko god ona bude trajala. Kratak i jasan odgovor na ovo pitanje...

2. Da dijelio bih novi tim sa nekim. Sakupio sam igrace koje zelim i navikao sam na svoj tim , ali malo da se proba novi tim nebi skodilo.

3. Protiv sam ovoga pravila. Nisam protiv ako je neka mala kolicina da svi platimo organizatorima, ali mozete zamisliti situaciju pred kraj sezone koja bi frka bila oko pozicija koje se nagradjuju kad ovako je free pa onda imamo 5m, krkljanje...

Mislim da je uredu da damo nesto simbolicno recimo sly za dresove, evri za excele itd... Jer ipak koliko god nama koji igramo ovo bila zezancija njima oduzima vrijeme.

Stević
07-16-2013, 11:27
Posle Evrinog posta i situacije oko plaćanja mislim da bi ok bilo da se uplati nešto organizatorima i da uplatioci imaju neke beneficije (dresovi, brojevi igrača i možda veći sponzorski ugovor), ali da takmičenje bude bez premija da se očuva bar neki nivo fer pleja. I kao što Evra reče verovatno će doći do filtriranja igrača i ozbiljniji će ostati u ligi. Možda može i da se stavi jeftinija "tarifa" za članove mlađe od 18 godina, jer i sami znate kakvi su roditelji oko igrica i para :)

MIKI_NS
07-16-2013, 11:28
Iskreno da kazem, od kad sam provalio CTL ligu i usao u nju ja sam ODUSEVLJEN njom, celom organizacijom, uopste sve mi se svidelo i drago mi je da nesto ovako postoji. Kada sam video grb, dresove i sve sto mi je Slyz uradio, toliko cimanje, zapitao sam se sta ti ljudi imaju od toga, jel moguce da sve to rade za dz. Ja sam za to da se uplati nesto, ali ne kao donacija jer ce verovatno dobiti 200 din kao Shollym, nego da se osmisli nesto, kao sto je Marulja napisao, nesto na godisnjem nivou itd. Mozda bi to smanjilo broj ljudi u ligi, ali otisli bi samo oni koji su ovde "od danas do sutra" , a takvh verujem da nije mnogo. Smatram da bi se tom uplatom smanjio i broj sluzbeno reg. utakmica, jer niko nije lud da plati a da ne igra.

Smislite sve to, kako i sta bi bilo konkretno, pa dajte na glasanje, pa cemo da vidimo... :)

nakalmiki
07-16-2013, 11:40
Evo da dam jedan predlog,da se napravi ctl fond,gde cemo svi da dajemo neku simbolicnu cifru poput 300-500 din na tri sezone (godinu dana),od tog novca organizatori da imaju da popiju koje pivo(recimo 50 %),a drugi deo da bude za dizanje lige na visi nivo,poput nekih simbolicnih nagradica,majica sa nasim logom,privezaka itd...
Slazem se sa Evrom da ce biti filtritanje lige,to je sigurno,ali bih onda zamolio da se razmotri vracanje Atlantisa i Samsona u ligu,jer em sto su kvaltietni igraci ,vec su i dosta ozbiljni i za njih ne bi bio problem ovakav vid ozbiljnosti...

marulja
07-16-2013, 11:59
te suvenire bi isto stavio u dodatnu zaradu

podizanje nivoa ozbiljnosti je dodatni razlog
400 din. godisnje je smesno u odnosu na ono sto bi dobili, cak i za nekog ko ne radi
to je malo vise od jednog dinara na dan, tako gledajte na to

inace potpisali bi deo gde prihvatate sve uslove, pa samim tim ne bi moglo da dodje do onog sto je evra naveo
placam te, hocu da radis kako ja kazem

atlantis i samson su sami otisli, ali u slucaju placanja mislim da bi bilo ok dozvoliti nova prijavljivanja (ili zamrzavanje timova na duze)
ukoliko nije u pitanju neki veci prekrsaj

sergio27
07-16-2013, 13:24
1. Mislim da igram ovu ligu jos dugo, usla mi je u krv.
2. Vodio bih jos jedan tim ali ga ne bih dijelio ni s kim.
3. Da, mislim da organizatori trebaju da zarade nesto.

Slyz
07-16-2013, 15:23
Necu da duzim bilo kakvu pricu, ali ukratko:

1) Pitao sam da bi znao "da li da se cimam ili ne"... ako vas ima malo zainteresovanih, zasto bi ja onda i dalje trosio svoje vreme.

2) Nisam pitao ovo da bi neko "akao Nakalov tim", vec imam plan da okupim mlade igrace u timove i da npr. 4 ucesnika dele jedan omladinski tim. Nemojte sad da mi pisete "e moze onda ovo, moze da ih prebacujes tamo, promovises vamo", necu da slusam to imam celokupnu ideju, ali sam hteo da vidim "vase razmisljanje".

3) Mi trosimo mnogo vremena na ovo, kad kazem novac mislim na :

- donacije
- zaradu za trud i rad nas iz organizacije
- ne bi bilo novcane zarade za ucesnike, zato sto bi to dovelo do jos veceg zara, krvi i ostalo... a to nam ne treba.

Liga traje vec 4,5 godine, neki su cak i dobili nagrade, organizatori nisu nikad nista, a setite se koliko vam dajemo za ove 4. godine.

Ne kazem da vi sad morate, ali to bi bilo po principu "ako hoces da das ili doniras, imaces posebne pogodnosti".

Razmisljao sam i ranije o ovome, ali nisam hteo da se upustam u ovo da ne s****m ligu, sad kad pogledam, ovako za dz mi da se cimamo da se u odredjenim trenucima razbijemo od posla (kao npr. Evra kada radi eksele kroz TP-ove)...

nesto covek mora da dobije da bi imao motiv za rad, u suprotnom (danas se to tako gleda) mi ispadamo budale.

Shollym
07-16-2013, 16:27
ako nemas slobodnog vremena i ako ti editovanje prestavlja posao, onda nemoj to da radis i onda lepo pitas ucesnike lige da odvoje vreme i da urade neki deo posla (npr apdejt igraca sa PSD sajta, posto ne vidim sta drugo moze da predstavlja toliko obiman posao) i neko ce se sigurno prijaviti, ili se podeli posao tako da svako mora da odradi apdejt neke tudje ekipe, ko ne odradi ne moze da igra sezonu (npr ja radim apdejt Lapijeve ekipe, Lapi radi apdejt Saletove ekipe itd u krug i tim sistemom bi sve ekipe bile apdejtovane a svako bi odradio po jednu ekipu sto je smesan posao od dva sata. eventualno zaposlis jos par ljudi da provere ocene posle apdejta i to je to.

vi napraviste odo ovoga posao ko da riljate na 50 stepeni u njivi, ja 6 godina radim po 2 meseca letnji apdejt i mesec dana zimski pa nikad nisam kukao, jer ako ti je editovanje zadovoljstvo, i ako to radis iz ljubavi i jer imas slobodnog vremena, onda ces to raditi dokle god je tako.

a sto se tice toga da neki Salle npr plati 500 din i da zbog toga ima veci budzet u CTL novcima ili bilo kakve druge privilegije u odnosu na one koji ne placaju, ja bih istog trenutka istupio iz lige.

Slyz
07-16-2013, 19:19
Nisu svi vicni editovanju.
Verujem da 60% lige ne bi umelo da odradi taj posao koji ti predlazes.

To i jeste posao, veliki posao ako zelis da svima bude "isto i posteno".

Ti npr. ne gotivis Amokacija i ja ti dam da upd. njegovu ekipu i ti onda uzmes i smanjis mu neku ocenu slucajno ili mu tako nekako s****s igraca, tim, sezonu...

Ajde ti recimo uzmi i proveri 5 timova po 25 igraca, 125 igraca ocenu po ocenu... mislis da bi sad npr. neki odradili taj posao kako valja, pogledali bi random 30 igraca i rekli "ok je sve".

Pa ljude bre mrzi i svoj tim da provere, ja svake sezone pricam i onda dodje npr. Barsa Boj i posle 2 sezone mi kazi "E fali mi Kowalevski golman", "pa care on ti se penzionisao pre 2 sezone... vec 2 sezone ti brani samo Valdez..." :)

============

Nije to bas tako kao tvoj patch, ti razdelis poslove deci, oni sakupe sve i onda ti uzmes i slozis kockice.

Ovde nema samo slaganja kockica, jer moras na neki nacin da garantujes ljudima posteno odradjen posao, tj. updejt.

Takodje ovde se ne radi samo o editovanju, vec i o organizaciji, izigravanju policajca, mlataranje sa excelom i finansijama...

Kako sve to da podelimo na druge korisnike, oces mozda ti da radis i finansije za Amokacija? ili svoje? pa bilo je i to pa pola ljudi nije znalo da upali eksel a kamoli da ukuca sve u odredjena polja....

===

Nije to bas tako "podelite posao sa nama..."

===

Nije nam cilj bio da pogodnosti za donatore budu te stvari koje bi u vodjenju tima nadmasili vas koji ne zelite da donirate,
Svakako da ne bi bila varijanta 1000 rsd = 2000 ctl novaca :D

to je izuzetna glupost kad je u pitanju jedna ovakva liga, ali u nekom estetskom smislu ili sl. bi mogli da guramo "pogodnosti za donatore", o tome smo i razmisljali, svakako ne o tome da razdvajamo nivo u ligi na donatore i ostale...

suludo je pricati o tome, ali razumem da se neko plasi toga.

====

Sto se same lige tice, da li bi ti ili drugi otisli ako se desi ovo ili ono,
to je sve nasa procena, da li cemo nesto uraditi ovako ili onako... u sustini podigli smo ovu ligu od nule, mozemo je i sjebati, ugasiti ili unaprediti.... sve to stoji, sve je to na nama organizatorima i vama ucesnicima.

nakalmiki
07-16-2013, 23:32
Ja se recimo ne slazem sa donacijama,jer to unosi neravnopravnost,nikad nisam voleo igre sa donacijama,nije ovo gta ili neka fejs igrica,ovo je pes i treba da bude ravnopravno za sve...Ja ipak mislim da treba nagraditi organizatore,ali sam u tome uvideo da mozemo da napravimo neku sprdnju sa privescima i nekim sitnicama,a sto se tica Atlantisa i Sasmona,ja odavno smatram da nam trebaju tako ozbiljni ucesnici i voleo bi da ih vidim u ligi kod nas,a Daki ce da skupi 400 dindzi za godinu dana kao i svi kad bi hteli :)

Amokachi
07-16-2013, 23:57
Ma kakvi care, jesi ti lud. Kakva igra u kintu i nagrade. Kidamo se ovako kad je u goli *****, sta bi tek bilo da igramo u nesto!?
Voleo bih ja rodjo da napravis ti milion i ja da ti dodjem na proslavu tog prvog, ali tesko to ide. Ovo je samo ljubav prema pes-u, ne moze od ovog kinta da se napravi. Druga bi prica bila da se napravi neki live turnir, pa da ''domacin'' pokupi procenat, a mi lepo da se zabavimo. To je vec prava prica od koje se moze uzeti kinta(pobednik i organizator).
Nekada nemam net da plati, posten da budem. Ali ako vec ovde sa vama, a zahvaljujuci organizatorima, provodim dobar deo slobodnog vremena onda mi nije problem da dam(DONIRAM) 500-1k-2k godisnje. Ali kao sto neko rece, nismo mi prostor za tako nesto. Sve i da se napravi ta lista tipa:

10k love - 3.000 dinara
Novi dresovi garnitura - 500dinara

i tako..bla bla bla.. Opet mislim da to ne bi proslo dobro. Verujem da bi jedino ovaj Roksa platio kes da dobije malo love ovde u igrici. On je zaista lud decko, ja ulazem kes na njega :)
Ali ako imas neku lepu igraonicu, sa par dobrih kompova turnir PES6 moze lepo da prodje :) Tu moze da se uzme lova. 1na1 - 2na2 Ali onda tu nema pravila 5m :D
To i neke interne opklade su jedini nacin kako moze se putem PES-a doci do kesa.

Svako uvodjenje pravog novca u ligu dovodi do nezadovoljstva, mozda eventualni odlasci i osipanje igraca. Jacanje konkurencije.

Mozda je vama malo dosadilo, ali meni ova liga izgleda IDEALNA. Mozda ima prostor za neke sitnice(novine), ali svaka krupna promena je za mene greska velika.

Pricao sam bas sa Nakalom o tome. Zamislite igru u kes putem neta i igram protiv Rokse(zakacih se za njega, ali sa razlogom), novac u igri a lag kilometar dug. Ne ide to :)
Moze da se otvori akaunt za DONACIJU, ali slabo ce to proci care. Ziv bio pa video. A da zasluzujete kes, ili na bilo koji naci da se to vama vrati, zasluzujete 101%.

Heric
07-17-2013, 00:14
ja bih dao rado recimo 1 euro za 1k CTL novca, davao bih 10 eur po sezoni da dovedem neke ljubimce :D

pop93
07-17-2013, 01:50
Te donacije ko u TopElevenu, neko da 10 eura dobije u paketu 15k novaca i kupuje sta zeli. Msm da vam je to najbolji vid zarade :D! Eo ja bih odma uplatio 10k da dovedem Neymara od Flasha.. :D

Salim se xD

savke
07-17-2013, 03:46
Predlozio bih samo nesto oko filtriranja igraca...

Kad spomenuste taj real novac!

1.Uplata pre sezone.
2.Nikakav dodir sa nagradama, kotizacijama, draftovima i sl.
3.Pored kaznjavanja u vidu BAN i fantasy love, skidao bi se novac sa racuna... kada se dodje do nule --> BLOKIRANJE TIM-a dok se ne uplati novac na racun!

Meni je sve fantasticno u ligi samo KULTURA manjka!!!
A ovo je jedan od nacina kako filtrirati ucesnike. Ali na kulturne i nekulturne.
Na kraju sezone koliko para ostane-- to se prebacuje u finansijsko stanje kluba kao inekcija. Ali sa nekim realnim konvertiranjem u fantasy kintu (to se treba dogovoriti, kako i koliko)
A sta se ispucalo, organizaciji u dzep!

Slyz
07-17-2013, 15:20
a jel sam ja mozda spomenuo da ce se igrati u novac?
ili da ce te pravim novcem moci da kupite virtuelni?

Pa nisam ja indijanac, dobro znam sta sam pitao i sta imam u planu, ne razumem zasto uopste diskutujete o tome kroz te kilometarske postove.

Danijel 10
07-18-2013, 20:32
Evo i mene posle duzeg vremena...

1) Koliko god ona bude trajala
2)Ne bih delio
3)Ne bih podrzao ovaj vid

1)Za ovo je obrazlozenje suvisno, volim pes6, svidja mi se druzenje ovde, jednostavno mi je postala svakodnevnica...

2)Svoj tim ne bih delio, ulozio sam skoro 3 godine u ovo...ali bi neka fora sa mladim, odnosno B timovima mogla da unese neke zanimljivosti ali ako sly vec ima smisljen plan, saznacemo o cemu se radi ;)

3)Hm...niko od nas nece umreti ako popije 5-6 piva(400-500din) za godinu dana, ali nisam za varijantu, da sav novac ide organizatorima, jer je ovo ipak vid zabave i ljubavi prema igrici...a ako bi se uvele neke fore tipa majica za fer play ili tako nesto, sta znam mozda bi bolje prosla ova ideja...