PDA

View Full Version : Postavite pitanje UO!

Hadis Zekic
05-30-2013, 12:33
Da li moze da se unajmi trener za sledecu sezonu i da se ucestvuje u transferima?
Molim upravu za brz odgovor :)

Hadis Zekic
05-30-2013, 17:15
Sto ste brzi svaka vam dala :)

Mihajlodc
05-30-2013, 17:41
1.5 - PS Manager liga - Angazovanje trenera

1.5.1 Predsednik kluba moze angazovati trenera
1.5.2 Uprava lige, mora odobriti angazovanog trenera i dati mu dozvolu za odigravanje meceva
1.5.3 Predsednik kluba se dogovara sa trenerom ko ce preuzeti odgovornost na sebe za pisanje izvestaja sa meceva i vodjenje racuna o finansijama, kartonima i povredama
1.5.4 Predsednik kluba u bilo kom momentu moze dati otkaz treneru
1.5.5 Klub moze angazovati trenera samo za jednu sezonu za vreme trajanja jednog serijala PES-a (primera radi jednom za vreme igranja na PES 2013)
1.5.6 Predsednik kluba isplacuje platu treneru na kraju takmicarske sezone
1.5.7 Plata trenera zavisi od premija koje klub osvoji u toku sezone u kojoj je angazovan trener
1.5.8 Plata trenera je 50% osvojenih premija za poziciju na tabeli i 100% bonusa za pobede, ukoliko trener odigra celu sezonu
1.5.9 Ukoliko se trener otpusti na polusezoni. Klub na kraju sezone isplacuje 25% osvojenih premija za poziciju na tabeli i 100% bonusa za pobede koje je trener osvojio

Hadis Zekic
05-30-2013, 17:53
Po pravilima onda moze da se unajmi trener i da se ucestvuje u transferima :).
Hvala puno Direktore :)...

Hadis Zekic
07-07-2013, 00:15
Kako to da UO nije primetio na ovu rupu u pravilniku :),mozda je uljez Zizka kriv :),i znam da svaki put kad nadjem rupu neko misli da napadam licno osobe koje ih koriste ali posto imam opomenu pred iskljucenje jer varam :) moram da pitam dal i ja i ostali manageri mozemo da odradimo trejd tipa Zarate Beria, ne da bi smanjili plate i poreze :) vec da bi izasli iz minusa ili pojacali malo svoje redove, molim UO da odluku donese pre TR-a kako bi svi bili ravnopravni. Ako moze onda da se proda neki igrac sad a na kraju sezone da se vrati,uz obecanje Uo da nece menjati pravila pa da ne mozemo da vratimo svoje igrace na kraju sezone, ako ne moze onda mislim da nije u redu da se Zarateu i Beriji na ovaj nacin smanje plate i porezi u klubu...
Unapred Hvala :)...

Da napomenem da ne napadam na ovaj nacin ni Soufa ni Shopea ni Mihu vec napadam pravilnik ;)...

Toja
07-07-2013, 00:21
Po trenutnim pravilima moze.
Obecanje tesko da ces moci dobiti, upravo zbog nekih drugih rupa u pravilniku. Pravila sto se tice vracanja igraca u klub ce se sigurno menjati, samo je pitanje tacno kad ce se menjati... tako da za sada nikakvo obecanje neces moci dobiti :)

Hadis Zekic
07-07-2013, 00:25
Pa moramo znati pre TR-a, nije fer da nam kazete posle TR-a :).

Toja
07-07-2013, 00:28
Ti ces svakako u ovo tr-u moci prodati igraca... a da li ces ga moci vratiti vec u sledecem prelaznom roku, niko ti nece moci garantovati. Pravila ce se sigurno menjati, to ti odma sad kazem, samo je pitanje kad ce ta nova pravila stupiti na snagu.
Tako da ti preporucujem da sad ovaj prelazni rok mozes planirati kako zelis, ali ti ne preporucujem da istovremeno planiras i neki naredni prelazni rok :)

Hadis Zekic
07-07-2013, 00:33
Ne moze to tako :)...
Mora se znati pre TR-a zbog regularnosti lige...
Necu da me neko uhvati u klopku...

Cepa33
07-07-2013, 07:05
I agree !

Mihajlodc
07-07-2013, 08:04
E ovako,

po meni koji sam napravio takav trejd to nije rupa u pravilniku, vec prodaja igraca. Imali smo u poslednja dva dana nekoliko zasedanja i ono sto je sigurno jeste da ce se pravila menjati. Kako sam ja to isto odradio sa Maiconom, a na kraju ce se ispostaviti i sa Dembom Ba (dogovor je sa Visnjom ako joj se Demba ne svidi i ne bude mogla da igra sa njim, vraticu joj Eto-a, Vargas ostaje kod nje) nemam tu sta da krijem, stvar je takva. Ja zbog svega toga ne mogu da budem objektivan. Da se poniste transferi, ne mogu, da ih ponistavamo necemo. Isto to je radjeno i ranije, precesljajte teme sa transferima (sezona 6, 7 i 8). Isto to je radjeno sa otpustanjem igraca, pa ponovnim angazovanjem. Dakle postoje dve, tj. da kazem drugacije, postoje dva nacina da se oslobodis poreza i smanjis vrednost tima. Da otpustis igraca, tiho da niko ne vidi pa da ga ponovo dovedes, stim da ti je to daleko veci rizik jer ce neko moci da udje u bid za njega, i ovaj drugi da kzemo risk free a to je moj dil sa ST ili njegov sa shopeom (ili se vec mogu prelistati stare teme i naci jos primera). Prvo sto smo dogovarali kada smo pravili ovaj UO jeste da se pravila nece menjati u sred sezone, vec da ce se pravila koja donesemo primenjivati od sledece sezone.

Da zakljucim a neka me neko iz UO ispravi,

pravilo koje bude doneseno a po svemu sudeci ce biti izglasano u narednih par dana, bice na snazi od sledece sezone a samim tim od sledeceg izdanja PES 2014.

Ono sto Vam jos mogu napisati a vazno Vam je za prelazne rokove ispred nas jeste da cemo igrati turnire do novog pesa, da ce se turniri racunati kao odigrana sezona igracima u njihovim ugovorima sa Vasim klubovima. Bice para na tim turnirima ali nesto simbolicno, ne neke velike pare. Ostaje da se UO dogovori oko prelaznog roka, nekoliko detalja tacnije ali cete biti obavesteni na vreme.

Nadam se da sam Vam odgovorio na sva pitanja i dodao neke nove stvari.

Za sva pitanja i sugestije stojim Vam na raspolaganju.

Hadis Zekic
07-07-2013, 11:29
Bravo druze :).

Ne moze da bude objektivan ni Toja ni Souf ni Shope ni Ti :) mada su neki od vas i objektivni :).

Meni odgovaraju ova pravila koja su sada da izadjem iz minusa, ali nije fora da upadamo u klopku ako cemo posteno , kad moze UO da ispravi rupu pre tr-a, 32 managera su u pitanju ne samo ja kao sto Souf kaze...

Samo da se zna pre TR-a dal moze da se proda igrac i da se vrati na kraju sezone ili ne moze nista drugo, a ne da UO ostavi rupu da bi sto vise nas upalo u nju kako bi vama posle bilo lakse :)...

Mihajlodc
07-07-2013, 12:44
Bio sam logovan na chatu ali away pa nisam stigao svima da odgovorim.

Generalno i da se promeni sada pravilo, nije posteno jer je nesto vec odradjeno. A da se nekome sada zabrani jos vise je glupo i nelogicno. Dakle ide se iz problema u problem. Ja ponovo kazem, da stvarno nisam objektivan u ovoj situaciji i ne mogu da budem. Jer zabranili smo prodaju igraca ispod tm cene a sada zabranjujemo da ga prodajemo po TM ceni. Bilo kako bilo, sve dilove koje napravite sada, ostaju na snazi. I ako se izglasa pravilo, da se postavi granica da jedan igraca najmanje jednu sezonu ne moze da se vrati u klub, imacemo turnire preko leta koji ce vaziti kao jedna sezona. Tako da se i na taj nacin prelazi ta granica. Mislim da sam dovoljno jasan, da ce ti dilovi proci sad ovakvi kakvi jesu a to je da se mogu vratiti posle samo jedne polusezone i igrac koga ste otpustili i igrac koga ste trejdovali.

Ne zameram nikom niti se ljutim, daleko od toga ali mislim da se bezpotrebno sada dize neka frka i panika. Ok, ako cemo to da gledamo kao propust, desava se. Zakrpicemo rupu, nema menjanja pravila u toku sezone, pravila vaze od sledece sezone.

I temu cu da preimenujem, pa mozete postavljati pitanja, vezano za pravilnik i UO. A neko iz UO ce Vam odgovoriti kada bude video poruku.

Hadis Zekic
07-07-2013, 13:01
Pa da najpostenije je da mozemo da odradimo i mi po jedan takav transfer i da vratimo igraca na kraju ove sezone, a onda cemo da zakrpimo pravinik ;).
Znaci imamo zvanicnu potvrdu da mozemo? :)

Hadis Zekic
07-07-2013, 14:43
Ako neznate kako da resite problem evo primer:

* Igrac se smije vratiti u bivsi klub tek nakon dvije manager sezone. Ako se u medjuvremenu igrac otpusti pravilo prestaje vaziti.

*Igrač kupljen iz FA ne može biti prodan drugome manageru za cijenu manju od kupljene i to 3 manager sezone, osim ako TM cijena tom igraču ne prijeđe onu za koju je doveden u klub.

Ovo je odlicno po meni, ali da pocne vaziti od sledeceg pesa, to jeste da mozemo i mi da odradimo sada trejd pa da vratimo igraca na kraju sezone...

Mihajlodc
07-07-2013, 14:50
Razmotricemo i to ali vec imamo nesto u planu.

koca013
07-14-2013, 17:51
dali bi bili voljni da vratite pozajmice,naravno da se zna kome sme a kome ne primer slabijim ekipama da se dozvoli tu spadam i ja

zizkamas
07-14-2013, 17:56
Koca, i ja bi bio sretan kad bi vratili pozajmice ali da se nemoze pozajmljivat igrac koji naprimer na TM vredi 15 ili vise. Neka vrate pozajmice ali da ima odredena cifra kojih se igraca moze pozajmljivat. Da sad netko ima Ronalda to je nide veze da ga posudi.
Eto to je moj predlog :)

shope
07-14-2013, 18:30
dali bi bili voljni da vratite pozajmice,naravno da se zna kome sme a kome ne primer slabijim ekipama da se dozvoli tu spadam i ja

Kakva glupost :D

MakiBor
07-14-2013, 19:42
Kad bi svi igrali posteno a ne gledali kako da se za**** sistem, UO ili ostali menadzeri sve ovo bi bilo mnogo i lakse i lepse...

:player:

U zdravlje!

foneTag
07-16-2013, 13:29
Zasto nemam grb u tabeli? Hocu da se to sredi sto pre..jer Aguero se jako ljuti...

a odgovorni da ispastaju

javicuse
07-16-2013, 14:00
Onda kad ga posaljes. Koliko se ja secam dogovorili smo se da ces da ga sredis malo i posaljes, a ja ga jos nemam sredjenog.

foneTag
07-17-2013, 00:24
A gde je pecat?

Hadis Zekic
07-17-2013, 11:33
Ne spamujte mi temu...
:P

Hadis Zekic
08-21-2013, 13:51
Trazim od UO da razmotri samovoljnu odluku Soufa da ja nemogu da glasam za naj gol, i na nerazumevanju Mihajla da isto dozvoli..
Smatram da ce takmicenje za naj gol biti neregularno bez mog glasa...

Bezobrazno od strane oba...

Hadis Zekic
08-21-2013, 14:10
Kako moze Souf sam da odluci ko ce da glasa a ko nece?
A Mihajla to da ne interesuje?
Jel pise negde u kazni da nemogu da glasam?

Soufiane Touzani
08-21-2013, 14:20
Niko ti nije zabranio da glasaš, banovan si sa teme zbog spamovanja.
Ako hoću mogu i nalog da ti obrišem, to nema veze za ligom.

Mihajlodc
08-21-2013, 14:21
Postovani Hadise,

upravni odbor manager lige u sastavu: Soufiane, Mihael, Javicuse i mene odrzao je sednicu dana 21.08.2013 sa pocetkom u 15:00 na kojoj je doneo jednoglasnu odluku da se tebi kao punopravnom clanu manager lige, odobri glasanje za najlepsi pogodak sezone 10 i to tako sto ces poslati u privatnoj poruci Soufianeu kome idu tvoji glasovi. Uprava lige, ciji je jedan clan i u upravi foruma te ljubazno moli da ne spamujes vise po temama.

Sto se mene licno tice, zao mi je sto si resio da zavrsis samnom a tako nam je lepo krenulo.

U nadi da ces promeniti odluku, Mihajlodc!!!

:frown:

EDIT: Sednica UO se jos nije zavrsila ali se sad *****avamo! Uglavnom zezamo soufa!

Hadis Zekic
08-21-2013, 14:37
a kako cu da vidim golove ?

da glasam napamet?

iznervirali ste me :)...

Hahaha tek sad vido da souf hoce da mi obrise nalog :)..

Znaci zbog toga ga ajebavate :)

foneTag
08-21-2013, 14:40
Ionako znas unapred za koga ces da glasas :D

Hadis Zekic
08-21-2013, 14:40
banujte foneta spamuje temu

blackwhite
08-21-2013, 14:42
Postovana uprabvo Menadzer lige,imam jedan predlog:

Ja mislim da je najpostenije da za gol sezone,glasamo mi neutralni,koji ne igramo menadzer ligu /

S postovanjem :blackwhite.

Hadis Zekic
08-21-2013, 14:46
Znaci glasam napamet? :)

Hadis Zekic
08-21-2013, 15:22
Za D1 Glasam za Javicusa, nije lako ovo sto je on odradio...
Za D2 Glasam za Makibora, lep gol i lepo odradjen video...

Hvala Soufu sto mi je omogucio da glasam :)...

zizkamas
08-21-2013, 16:04
Odkad se gleda kako je odradjen video? Pitanje je najgol a ne najvideo

Hadis Zekic
08-21-2013, 18:40
pa gol je najlepsi od svih

zizkamas
08-21-2013, 19:12
Pa iskreno jest najbolji ali zasto navodit da je lepo uraden?

Hadis Zekic
08-21-2013, 19:13
pa i lepo je uradjen, svidja mi se dizajn :)

MakiBor
08-22-2013, 00:04
Zizka, ti se bas trudis da propadne transfer Shaqirija :) :D