PDA

View Full Version : PES6-Taktike, saveti, razno.....

slogapla
01-14-2013, 09:32
Jedna, nadam se korisna tema. Taktike,formacije. razna objasnjenja, pes tajne,....Savke je mislim predlozio da se otvori neka slicna tema. Bolje i ovo nego ona prozivanja na ostalim temama.

Evo ja cu pokusati neke stvari da objasnim, mada verovatno vecina vec zna ovo.

OPPOSIDE SIDE ATTACK :

PES OBJASNJENJE : player will be positioned on the opposite end to enable easier switching of sides

Dakle vasi wide igraci (bekovi , RMF, LMF i krila) ce se pozicionirati siroko, bukvalno do same aut-linije. Ako je lopta na desnoj strani, levi spoljni igraci ce stajati siroko i obrnuto. Verovatno najbolje funkcionise uz 4-3-3 (dva krila i CF) i 4-4-2 (2 DMF/cmf i RMF i LMF) formaciju.
Predlog : Ja ovu opciju uglavnom koristim kad protivnik igra sa 3 igraca pozadi, tada ce vasa krila (4-3-3) imati dosta slobodnog prostora i samo je pitanje da li cete to znati da iskoristite.
Pozeljno je imati jakog centarfora koji dobro ili solidno igra glavom.

http://www5.picturepush.com/photo/a/11957383/640/pes-online/osa3.png
http://www4.picturepush.com/photo/a/11957382/640/pes-online/osa2.png
http://www3.picturepush.com/photo/a/11957381/640/pes-online/osa1.png

CB OVERLAP :
Jedan vas stoper krece u napad na ovu komandu (mozete da birate koji). U stvarnosti nesto slicno rade Pique, David Luiz, Vermaelen, Lucio (nekada). Moze se desiti da stoper tako ostavi ogromnu rupu u odbrani.
Moze biti korisno kod kornera, medjutim par puta sam probao da pozovem stopera da dodje u 16m i nije reagovao, Ako vec koristite ovo, pozeljno je da stoper ne bude klasicna body balance volina vec da ima bar malo bolje
ocene za tehniku dribling, brzinu (idealne opcije : Vermalen, David Luiz)

http://videobam.com/YUKlR

VISE IGRACA U 16M KOD KORNERA :

Ako zelite da imate vise od 3 igraca (default stanje) u 16m kod vaseg kornera, morate da povecate attack/defence level do kraja, na najofanzivnije-crveno (L2+R1). Jednostavno je, imate korner i 3 igraca trenutno vam stoje u 16. Prvo povecate attacj/defence leve do kraja L2+R1, posle toga samo promenite izvodjaca.
http://www4.picturepush.com/photo/a/11957377/640/pes-online/korner1.png
http://www2.picturepush.com/photo/a/11957380/640/pes-online/korner2.png

SNIMANJE FORMACIJE :

Prvo namestite zeljenu formaciju, pa data management->copy formation i izaberete vasu formaciju, to je ona prva od 3 u "now in use" sekcijii. Kopirajte
je dole u "saving data". Sledeci korak je "save stock data" i time je zavrseno snimanje formacije. Da bi je koristili kasnije u igri, data management, pa "LOAD STOCK DATA"
Sada je ta vasa formacija u "saving data". Kopirajte je iz "saving data" u "now in use" pomocu copy formation.

Najbitnija ocena za kapitena ekipe je Mentality

COUNTER ATTACK :

U prevodu vasi napadaci i vas poluspic se nece vracati u odbranu uopste, ako eventualno igrate sa 3 spica, vasi krilni igraci nece cuvati protivnicke bekove, samo ce jednostavno cekati na centru dok se ostatak ekipe muci da uzme loptu.
Nesto ce biti odgovorniji (mozda) ako im je defence na normal ili high (individual->igrac-> defence-> i tu imate 3 opcije low, normal i high).
Ne preporucujem da se koristi dok protivnik ima korner, jer ce sve odbijene lopte posle kornera zavrsiti kod protivnika. Pogotovo ako igrate sa AMF-om i 3 spica.
Evo klasicne counter attack situacije, AMF, i 3 spica cekaju na centru da se oduzme lopta.

http://www1.picturepush.com/photo/a/11957374/640/pes-online/cs1.png
http://www5.picturepush.com/photo/a/11957373/640/pes-online/ca2.png

PENALI :

Ne znam koliko ljudi zna za ovo, ali moguce je proceniti da li ce igrac sutirati po zemlji ili visoko. Ne umem bas da objasnim, ali posmatrajte kad golman ispucava loptu na x-dodaje i kada ispucava na krug, kocku (sa zemlje. posle gol auta-sa peterca). E pa otprilike ista situacija je i kod penala, razlika je u zaletu.
penal po zemlji = ispucavanje golmana na x-dodavanje
penal poluvisoka-visoka lopta = ispucavanje golmana na krug, kocku
Mora brzo da se reaguje jer se razlika uoci pre samog suta.

Dribble Accuracy 85+ i 90+ :

Dakle svaki igrac koji ima Dribble Accuracy 85+ moze ovo da uradi

http://tinypic.com/r/2nai9mq/6
Igrac koji ima Dribble Accuracy 90+

http://tinypic.com/r/vl6yt/6

4evra
01-14-2013, 09:42
Lepo,lepo.

Mene je zainteresovao deo gde rece da je najbitnija ocena za kapitena mentality.
Ja sam mislio da je kapitenska traka u pesu samo vizuelna pojava,ubacena jer postoji u stvarnom zivotu.
Dakle,zapravo ima veze ko je kapiten,i doticni utice nekako na ostale saigrace na terenu tokom igre,povecavajuci ocene,sinergiju il' nesto trece?

gogiland
01-14-2013, 11:43
COUNTER ATTACK

Moze da se desi da igrate sa dzojstikom koji nema sve dugmice , ( recimo ja i jos poneki clanovi koristimo Genius - Krmacu ) , pa samim tim ste osakaceni za taktike
Jednostavno ne postoji to dugme, ali taj nedostatak nadomescuje osecaj koji Krmaca pruza igracu.
Elem, ja recimo imam uvek ukljucenu opciju COUNTER ATTACK. To je veoma rizicno , lepo je to objasnijo Sloga, ali sa druge strane ima i brojne pogodnosti.
Npr moja tri spica ce da posmatraju nonsalantno sta ce ostatak ekipe da uradi, kad protivnik ima napad, izvodi korner i sl, ali neumaraju se, svezi su, pored toga moj AMF je podesen na medium level defence, tako da je odgovorniji, ( drugim recima, pokupi onu loptu koja se odbije posle kornera, i napravi prodor ili uposli nekog od tri spica i tad nastaje problem za protivnika,jer onaj koji ima tri u odbrani , ugasio je tad, a ako ima cetri, a slucajno mu spoljni bek istrco da se pridruzi napadu, opet je ugasio, jer ovi moji spicevi su odmorni, i urnisace ga.Naravno za takvu igru morate imati i dve zivotinje na centru kao DMF i CMF, preporucuju se camuge, koje ne osecaju bol :)

Lapi
01-14-2013, 11:47
Ja sam procitao negde da kapiten treba da bude igrac sa najvecom Teamwork ocenom.

Slyz
01-14-2013, 16:16
Ja sam procitao negde da kapiten treba da bude igrac sa najvecom Teamwork ocenom.

a ja sam procitao sa najvecim mentalitetom :)

pfcdejan
01-14-2013, 16:53

a ja sam procitao sa najvecim mentalitetom :)

Ja zato ne citam :D

slogapla
01-14-2013, 19:14
Lepo,lepo.

Mene je zainteresovao deo gde rece da je najbitnija ocena za kapitena mentality.
Ja sam mislio da je kapitenska traka u pesu samo vizuelna pojava,ubacena jer postoji u stvarnom zivotu.
Dakle,zapravo ima veze ko je kapiten,i doticni utice nekako na ostale saigrace na terenu tokom igre,povecavajuci ocene,sinergiju il' nesto trece?

Pa tako nesto, valjda :D. Nisam 100% siguran. Ne verujem da bas povecava ocene, ali cini mi se da nekako utice.

GOGILAND

Zrtvuj start i select dugme i imaces i L2. Tako ja radim, ako mi treba pauza, koristim ESC kada je gol-aut ili protivnik umesto mene pritisne start. Moras samo da namestis izvodjace slobodnjaka i kornera pre pocetka utakmice,

samson
01-14-2013, 20:05
Fina stvar ja cu dodati ono sto ja igram.

Pressure

Nikada ne igrati na host protivnika ako mu je los ping :D Jer se igraci gube jako i ispadaju. Ali ako Vi imate los ping, na vas host presing je obaveza. Jer cete pritisnuti protivnika na njegovu polovinu.
Salu na stranu, sa ovim dobijate da Vasi igraci stoje blize protivnickim. Ako igrate kombinaciju kvadra odbrane, onda mozete da stisnete protivnika da ne moze da je iznese sa polovine. Dobro je igrati protiv ljudi koji slabije kontrolisu loptu, takodje igrati ako imate dobro raspolozenje, jaci bb od protivnika, jacu ekipu na kraju krajeva. Ali ako igrate presing protiv ljudi koji imaju dobru kombinatoriku i fino rasporedjene igrace na terenu onda mozete stvoriti sebi probleme. Desice se ispadanja previse.
Ja licno uvijek drzim presing ukljucen sem protiv odredjenih protivnika, protiv kojih se moram stisnuti zbog snage njihove ekipe i skila da lako pronalaze slobodnog igraca. Mislim da je ovo jedna od najbitnijih i najkvalitetnijih taktika koje mozete koristiti. Ako je sviknete olaksacete sebi odbranu bar 50%..garantujem.

Offside trap

Rizicno jako za igrati. Imate tri nivoa ofsajda. Zavisno koji izaberete, toliko ce Vam odbrana izlaziti. Mislim da je to odredjeno po zonama terena.
Ovo ne moram puno objasnjavati. Jednostavno ide ovako.
Napad brzi od odbrane - ne budi lud da koristis
Odbrana brza od napada - uvijek
Ja ovo vise koristim da bih zbio redove ekipe. Da nemam ''nicuju zemlju'' izmedju odbrane i veze u kojoj moze AMC da se ugura i napravi haos. Takodje igram da mi ne bi dodavali na 5m loptu. Jer dok protivnik kruzi oko 16 ti izadjes...i on nema kome da doda. Ali ponavljam, rizicno je. Ako Vam protivnik udje u glavu najebali ste. Ako pocnete pecati protivnika, pasce mu moral, samim tim koncentracija i skil. Na Vama je samo da odigrate mirno i dobijete mec.

Sto se kontri tice, da potvrdim ovo za kornere.. Ja igram cesto kontre, cesto imam problem posle izbijene lopte na korner protivnika. Malo sam cackao to i donekle rijesio.
Mentaliti sa kontrama neka vam je na plavo. - probajte, vidite kako ce raditi..

I kod formacija samo se trudim ispostovati jednu stvar...BALANS IZMEDJU LINIJA. To recimo Vit ima perfektno odradjeno. Svi iza lopte, kada se lopta uzme, krecu svi ka naprijed.. Za ovaj dio je bitan mentalitet onaj dolje kraj imena :)
Dobra tema.

Shollym
01-17-2013, 22:34
dajte neku formaciju koja probija ove formacije koji igraju sa visokom defanzivnom linijom i ofsajd zamkama, u sustini to bi bio odgovor na ovaj Samsonov stil igre, a vidim da se se mnogi primili na to, ako neko ima resenje nek postavi ovde (imati brzog spica da, ali nemaju svi brze napadace), ja cu probati neke stvari pa ako uspe javim.

CHUPO93
01-17-2013, 22:53
Tajming i Kontre ubistvo protiv te formacije :)

Комрад
01-17-2013, 23:36
dajte neku formaciju koja probija ove formacije koji igraju sa visokom defanzivnom linijom i ofsajd zamkama, u sustini to bi bio odgovor na ovaj samsonov stil igre, a vidim da se se mnogi primili na to, ako neko ima resenje nek postavi ovde (imati brzog spica da, ali nemaju svi brze napadace), ja cu probati neke stvari pa ako uspe javim.

ако немаш брзе нападаче пробај по крилима са убацивањем бекова, тако ћеш избећи офсајд замку и моћи касније да центрираш на високог нападача (ако није ни висок ни брз онда га продај :)) или да вратиш у средину па пробаш неки пас између штопера итд. ако имаш иоле брже нападаче који имају звездицу lines и/или reaction поента је само дати правовремену дугу лопту са л1 и троуглом који држиш до краја, пошто је са кругом доста теже. за ову другу варијанту ти је неопходна концентрација и читање противника, јер ако играш офрље без проблема се можеш (и хоћеш :)) по десетак пута упецати на офсајд, а ако пазиш имаћеш бар 3-4 ситуације где идеш на голмана са 2 играча. ствар вежбе ;)

едит: је л' зна неко што се багују велика слова кад се мешају ћирилица и латиница у истом посту??

Shollym
01-18-2013, 00:13
ако немаш брзе нападаче пробај по крилима са убацивањем бекова, тако ћеш избећи офсајд замку и моћи касније да центрираш на високог нападача (ако није ни висок ни брз онда га продај :)) или да вратиш у средину па пробаш неки пас између штопера итд. ако имаш иоле брже нападаче који имају звездицу lines и/или reaction поента је само дати правовремену дугу лопту са л1 и троуглом који држиш до краја, пошто је са кругом доста теже. за ову другу варијанту ти је неопходна концентрација и читање противника, јер ако играш офрље без проблема се можеш (и хоћеш :)) по десетак пута упецати на офсајд, а ако пазиш имаћеш бар 3-4 ситуације где идеш на голмана са 2 играча. ствар вежбе ;)

едит: је л' зна неко што се багују велика слова кад се мешају ћирилица и латиница у истом посту??
upravo sam to sad i probao bas protiv Samsona i dobro je radilo, probijao po strani i centrirao ili davao pas kad treba, u sustini lose je kad se igra pravolinijski trougao na CF jer to nema gde da prodje, ali po strani mnogo lakse ide

Рого.ЗВ
01-24-2013, 15:50
Да ли неко зна које оцене утичу на ово брзо окретање које сам приметио код пар играча? Ево и видеа:

http://www.youtube.com/watch?v=4d3dtb8uKLA&feature=youtu.be
(приметићете разлику како се окрене брже на 00:04)

Знам да ово могу урадити Пијенар, Парк Чу Јонг, Милнер, Хлеб... Е сад да ли на то утиче нека одређена оцена, скуп оцена (као код рабоне) или је то само анимација коју могу одраде само тих пар играча?

Stević
01-24-2013, 16:33
Ne verujem da je do driblinga niti agilnosti, te ocene Park i Pienaar imaju slične, ali Amrabat ima veću vrednost tih ocena pa ne može tako da se okrene. Verovatno je to unešeno negde u kod tih igrača...

nakalmiki
01-24-2013, 16:39
Tezina je vrlo bitan faktor za okretnost i brzinu,sto je laski to je okretniji...Po meni ima tri kljucna faktora,a to su dribling acc ,dribling speed i agility...A postoji i faktor skrivenih ocena :D

Stević
01-24-2013, 17:14
misliš da težina ima uticaj? svi fudbaleri su približno iste kilaže, nema kod njih toliko oscilacija... većina ih je između 70 i 80 kila, dok oni nadprosečno visoki prelaze granicu od 80 (+adriano i ronaldo :lol: ), a ovi visine ispod proseka idu ispod 70kg...

nakalmiki
01-24-2013, 17:23
Pa neko visine od 1.90 i sa 70 kg ,a neko sa 1.70 i 70 kg ne mogu imati istu okretnost i promenu pravca :D

Рого.ЗВ
01-24-2013, 17:31
Ма опет Ешли Јанг има све те оцене потребне и 65 кила и опет не може да се окреће овако брзо :)

Комрад
01-24-2013, 17:50
Имате овде објашњења о свим могућим финтама и триковима за ПЕС шестицу.
20061

Што се ове конкретне финте тиче, мислим да је то овде објашњено:

Cruyff Turn:
* Controls: Dpad at a 135, 180 or 225 degree angle to the current direction the player is facing.
* Description: The player will use his heel to change direction with a very distinct animation.
* Tips: The Cruyff can be thought of as being somewhere between the ‘Stop and Play’ and ‘Backheel Turn’ moves, and as such is very effective.
* Notes: A hard-coded move that can only be performed by certain players. These include: Henry, Pires, C. Ronaldo, Boa Morte, Gerrard, Joe Cole and Reyes. The move can also be performed at ‘Slow Dribble 1’ or ‘Slow Dribble 2’ speeds – not just when stationary.

*преузето из Шолим печа

Petko15
01-24-2013, 19:37
Izvinite sto pisem u ovoj temi, ali ona druga je zatvorena. Treba mi pomoc oko forvardovanja portova na ovo glupom laptopu. Ko moze da mi pomogne neka mi se javi oko 22:30, bicu tu. :)

Mihajlo_KL
01-25-2013, 10:49
Jel zna neko kako se radi centarsut tamo gdje ja hocu...Tj visoka povratna lopta? Da nadje igrace koji su na radaru plavom bojoj obiljezeni

http://www.zaslike.com/files/g86f8zxihb1vk00hh72r.jpg

Marko82
01-25-2013, 11:07
Pa tesko da ces moci bas tom igracu da bacis tj.tamo gde si obelezio.Iz polozaja gde si sad ne mozes loptu da zavrnes toliko,jos je teze sa brzim trcanjem.Najbolje sto mozes da uradis je da ides sa igracem (ne drzis brzo trcanje) i u isto vreme pritisnes levo i centarsut (jednom,ne dupli klik za brzi po zemlji),tako postizes najveci ugao za povratni pas,pa gde stigne sad,ali sumnjam da bi stiglo tamo gde si obelezio,igrac bi polomio kuk lol.

Tranks
01-25-2013, 11:43
Promenis tip centarsuta na 2 ili 4 i mocices da centriras kako god hoces,ako igras na analog taj ugao nije problem ostvariti.Naravno u pocetku nije lako ali vremenom se naucis pa mozes i da se dobacujes po terenu,ako ne mozes da se naviknes centriraj sa o+l1.

Комрад
06-30-2013, 22:45
Trazimo pomocnog trenera koji iza sebe ima pozitivan bilans u utakmicama.
Zelimo da se oprobamo na tudjoj formaciji posto moje vise ne fukncionisu, provaljeno je sve sto je standardno, pa sam rad da probam neku novo formaciju.

Ukoliko postoji neko ko hoce da saradjuje mojim klubom nek se javi :)

Апропо ове приче, а и за остале који ово не знају (мада претпостављам да већина вас зна), можете играти са три различите формације у исто време (без да притискате старт, па онда мењате) и тако се у ходу прилагодити противниковој игри.

Наиме, све што треба да урадите јесте да у менију код намештања формација подесите Strategy plan A и Strategy plan B на формације које желите, а у преко Change gameplan-a наместите тактику на поменуте опције. Активира се једноставно, као и офсајд замка и сл. (:1l2: + :1x:,:1krug:,:1kocka: или :1trougao:

http://www.dodaj.rs/t/20/fy/TMOqoWa/pes6-2013-06-30-23-27-55.jpg (http://www.dodaj.rs/?20/fy/TMOqoWa/pes6-2013-06-30-23-27-55.jpg) http://www.dodaj.rs/t/3g/O0/u4lqI1T/pes6-2013-06-30-23-28-02.jpg (http://www.dodaj.rs/?3g/O0/u4lqI1T/pes6-2013-06-30-23-28-02.jpg)

Уз помоћ овога можете, рецимо, вашу регуларну формацију ставити на 4-4-2, стратегију А на 4-3-3 (ако јурите рез.), а стратегију Б на 4-5-1 (ако се браните). Они који играју без бекова или имају проблем са изношењем лопте (рецимо 4-3-3 са четири штопера) могу наместити као једну од стратегија да се спољни штопери трансформишу у бекове, а шпицеви (CF) у полушпицеве (ЅЅ), па чим изнесу лопту једноставно да искључе исту - бекови ће се аутоматски трансформисати у штопере, а ЅЅ-ovi вратити на CF-a или WF-a (зависи шта вам играју). Комбинација има безброј, можете комбиновати шта год хоћете...

4evra
06-30-2013, 22:48
pravi muskarac utakmicu pocne i zavrsi sa formacijom koja ga doceka u pocetnom meniju :D

Комрад
06-30-2013, 23:00
Коришћењем ових стратегија формација из почетног менија се ни у једном моменту не мења :001_tongue:

Шалу на страну, да допуним, ако из било ког разлога не желите да ваш противник у почетном менију види са каквом формацијом играте, можете наместити неку небитну (2-7-1 :)), а непосредно по почетку текме укључите стратегију А или Б (формација са којом желите да играте), па ће противник само на основу ознака поред играча, у доњем углу екрана, моћи да закључи коју позицију игра :) Нисте дужни то да радите (не Евра, нисте :mrgreen:), само кажем какве све могућности постоје ;)

Amokachi
06-30-2013, 23:05
To je lepo ali ima losu stranu. Igrao sam ja to, ali u toku igre mi se desi da promenim. I onda tokom te promene pozicija(formacije) dese se rupe u odbrani :) Zato sam prestao :)

Ofsajd - Presing - Napadi po strani - kontra ---> to ja koristim.

Slyz
06-30-2013, 23:14
ja od pocetka lige i igram sa 3 formacije u isto vreme, ali 4-3-3 i 4-4-2 nisu vise funkcionalne po meni

Рембрант
07-01-2013, 00:06
pa skontao sam da likovi sa debilnim formacijama bolje prolaze, pa sam hteo da probam neku takvu jer stara skola 4-3-3 ili 4-4-2 vise ne prolazi dobro.

Има и тога, али ево узећу за пример себе.
Раније (причам од времена кад сам ушао у цтл) доста сам петљао са формацијама, нисам имао основу и стално нешто измишљао.
Онда сам негде у сезони 9. од Николе (који те је скоро у 80% партија добио :mrgreen:), узео формацију, изменио је неких 20-30%, тј. прилагодио свом тиму (почео плански, према формацији да доводим играче) и од тада почињу моји добри резултати.
Ево 6 сезона после ја и даље играм са том формацијом, која је додуше претрпела још неке мање модификације, али основа је остала иста: 4-3-3.
И иако је одједном (поготово у задње 2 сезоне) постало популарно играње са 3 ЦБ-а или са "шлогираном" формацијом, ја сам задржао 4 играча позади. Јер није да нешто не умем да играм са 3 ЦБ-а, већ једноставно доста пазим на одбрану, трудим се да је играм што боље, јер сам увек боље играо напад него што сам играо одбрану. И зато ми треба 4 играча позади.
И по мени функционалне су и даље, јер Данијел је од 5 титула ја мислим свих 5 узео играјући 4-3-3, Комрад и Груја (који је преписивач исто као и ја :Р) исто играју чини ми се 4-3-1-2. Јес да нас има у мањини (а видео си и сам по томе колико је било интересовање за одличног бека Дебишија на аукцији), ал' и даље се држимо. :)

ПС: Ала Бразил кара ове Шпанце, није хумано. :ave:

Sallle
07-01-2013, 00:24
ma nijedna nije funkcionalna ako protivnik stavi 16 flastera pritom ne dira te igrace koji cuvaju protivnicke (l1 samo kad je pravo vreme),ima strelice za defence na medium ili high skoro ceo tim,kombinuje povlacenje igraca sa agresivnoscu odnosno istrcavanjem,startuje u pravi cas...
a u napadu sta se uradi-uradi.uglavnom je protivnik u vecini situacija onda sveden na minimalan broj sansi,bar onih dobrih.naravno manje su sanse i da postigne gol.

nakalmiki
07-01-2013, 09:25
Ljudi ,nije ovo sah pobogu :) Nije da se hvalim,ali ovo sto komrad prica,sa 90 posto sigurnoscu mislim da je video od mene(ili sam ga ja podsetio da to moze da se radi ) :D Formacija 3-5-2,sa sigurnoscu od 90 posto mogu da kazem da sam je ja uveo u nasu ligu..3-5-2 formacija koju sam ja igrao od pocetka igranja mog pesa,je jednostavno uletela ,zato sto sam birao romu na starijim pesovima,a vreme ravanelija(pes 98) je vreme Fabija kapela u romi ,a defoult formacija fabija Kapela i rome je naravno bila 3-5-2,Samson,Amokachi,Atlantis,Tranks,svi oni su kako se ja secam poceli da igraju sa 3 pozadi polse igranja samnom)samim tim sam ja navikao da igram tu formaciju do danasnjih dana...Ono sto je pricao Komrad,je dobra fora,kad vidite da neko igra flastere,i onda promenom formacije,i rasporeda igraca,totalno pogubite suparnicki tim,kada vidite da neko igra bunker ,pokusate sa nekom ulrta napadckom formacijom od 4-5 napadaca da ga napadnete sa svime sto ima itd...Ali jednostavnom formacijom,gde ne gledate tudji tim ,vec svoj,sa dobrom postravkom igre uopste nema potrebe nista da kombinujete sa formacijom i taktikom...Ja predlazem Slyzy da ostane pri staroj formaciji ,posto je navikao na nju,moze samo da je koriguje u defanzivnim zadatcima,ja ti predlazem,da ostavis cetri pozadi,dva cb i dva sb,te jednostavno sa dva sb udaris flaster na dva cf,a ako ima 3 onda na napadace sa strane,a tog u sredini pokrijes sa dva dmf-a ...(to naravno sa nekim jacim ligasem ,a slabijim napdnes ko covek )

Vildan80
07-01-2013, 10:29
(Govorim Sly-u) Glupo je sad da ja govorim kako sta jer si dosta duze u ovoj ligi od mene i svi znamo ko si i sta si, na primer ja, kad sam poceo sa CTL ligom video sam da je popularna ta formacija sa 3CB i poceo sam sa njom, ta formacija sa 3CB je mnogo zahtevna i trazi mnogo manuelnog pomeranja igraca (igram na Manuel), takodje imam u mojoj formaciji 2DMF jedan je povuceniji ka odbrani oni mi rade takodje veliki posao, gledao sam formacije tipa samo 2CB, meni se licno svidja formacija 4-4-3. Ali cuo sam pricu kako SB-ovi krecu u napad i ne vracaju se tako brzo i da tu stalno ostaje rupa, po meni onda mozes da stavis 4 CB koji nigde nece mrdati iz odbrane dok ih ti ne pozoves u napad, posle ti ostaje jos 6 igraca sa kojim mozes da kombinujes u napadu i po meni je to na neki nacin i ofanizvna formacija bez obzira na 4CB, stavis napr jednog dobrog CMF ili DMF ispred odbrane koji ce da muci protivnike a ostale igrace fino rasporedis po terenu kako tebi odgovara i tvom stilu igre.

Slyz
07-01-2013, 10:37
Nemojte da se uvredite fala vama, ali to sto Vi pricate meni ja sam vec koristio i radio jos pre 12 sezona.

Jedino nisam nikad igrao formaciju sa 3 pozadi, oko toga sam i pokrenuo pricu u svojoj temi, mislio sam da ce se javiti neko i reci "to ti je u sustini za ovo i ovo".

Javio se Amokaci, dao mi neku, pogledao sam, nije losa formacija, ali ono nista ni moja nije losija.
Jedino sto mi se mnogo svidelo je centralni SS, lepo se pojavi kad treba :D

Mihajlo_KL
07-01-2013, 12:53
Ova ti je dobra formacija. Probaj, fino pokriva teren

http://www.dodaj.rs/f/u/11o/6jQzE2S/fdsa.png

savke
07-03-2013, 07:25
Igraj Slaj 451 sa 2 dmf, i stavi na formation2 da ti se transformisu 2 dmf -a u 2 cmf, a krila u wf . imas cvrstu odbranu i fin napad napad.

Mourinho`Legio
07-04-2013, 00:19
ja bi dao koji prijedlog .. al moja pozicija na tabeli mi ne dozvoljava da preporucujem taktike :) Slusaj savketa i mene i zagarantovana treca liga :)

slogapla
03-11-2016, 20:56
Jos malo taktike, mada je ovo verovatno opste poznata stvar.

Tactical Arrows
What do arrows do?

Arrows instruct a player how to move (or how not to move) off the ball, AIFAIK they have no effect when a player is in possession of the ball.
Arrows work relative to a player’s position, role, stats and the constellation of the other 19 outfield players around him.
Players without arrows are not standing still, they still move and move intelligently but arrows alter their movement.
Arrows influence movement by limiting it, by steering a player away from pursuing his natural tendencies. A single arrow will emphasize a direction for the player to move into, while giving two arrows will (for the most part) limit the player’s movement to these two directions.
Different kinds of arrows
A straight forward arrow will increase forward runs for players in rather reserved roles like CB/DM. Players in roles that already favor forward runs like SB/CM/SM/CF will be even more aggressive in looking for those runs which often results in inappropriate timing for those runs (too early).
Diagonal forward arrows have a similar effect as straight forward ones, but weaker. The reason I give those arrows to SBs is to instruct them to move forward but not as aggressively as they would with a straight arrow. Also perfect to get CBs to move up for set pieces and make (rare) attacking runs in open play. Another use is to get players in wide roles (SB/WB/SM/WF) to cut inside but remember it only works off-ball.
Players positioned wide but given central roles like CM/AM/SS/CF will cut inside on their own even without arrows, especially if their strong foot is opposite to the side they’re on (like a right footed SS on the left).
Straight backwards arrows tell players to hold position, it’s not-moving-forward instead of actively moving backwards. I hardly ever use this, really only for SBs/WBs who I want to limit to go straight up & down the touchline (instead of moving centrally, especially between CBs), by giving them both a straight forward & backward arrow.
Diagonal backwards arrows work similarly but there are cases where players actively move to a deeper position. So far I have only observed it for players in CM/AM roles that start very high and rather wide up the pitch, with two defensive dots and the inside diagonal backwards arrow. If you try my Barca ’11 you’ll find Xavi & Iniesta dropping back towards the center circle.
Sideways Arrows [edited 4.3.2016]
I found the AI is more dangerous when attacking directly & at speed which means Counter Attack A is now the setting of choice (+ Auto-Attack for ultra-aggressive offenses). This setting comes with the caveat of increasing the tendency to perform vertical forward runs for all players. This is a problem for most midfielders as even horizontal & deep-lying types like Xavi or Kroos turn into direct runners.
A sideways arrow counters that tendency and balances the scales back in favor of horizontal play, simple as that.
Sometimes I also want CMs to actually offer themselves for passes in wide positions. In Leverkusen's case for example the SBs rush forward, so the CMs can move into the SB positions (individually better suited for building the play) and open up the centre for the AMs to create stuff. That type of movement can't be recreated perfectly in PES but works somewhat decently on a basic level.
Why do I use as few arrows as possible?
layer movement related decision making is mostly influenced by stats and available space. If you set the team up right, players are opening space for one another by moving & reacting to others’ movements. Read & react. Ideally it’s flowing together organically (see my latest Bayern/Chile tactics).
Arrows force the issue and disrupt organic systems.
Arrows can mess up timing & totally stunt a team’s attacking play when used unwisely, but can also protect players from their own stupidity, add another dimension to their game or allow them to focus on specific movements.
SBs & (less so) WBs are stupid and need arrows to adhere to the restricted role most of them have in (non-Guardiola) modern football. ’11 Messi needs an arrow (AM, two dots, straight forward arrow)to be able to be two players (#9 & #10) at once. Leverkusen’s attacking players are given forward arrows to support the team’s tactical style. To achieve that incredibly fast & direct attacking play, you need quick runs and lots of them, so there’s always someone running ahead of the ball carrier to keep the attack flowing. There’s no time for individual decision making, the order is “just go!”
There is a better way
At least often there is.
If you can help it, you want to avoid limiting player movement since it subtracts from their potential ability. A team can profit from you instructing a player to act against his natural inclination (see the SB/WB, Messi & Leverkusen examples) but most of the time you can find a more elegant solution.

Example 1: You want an attacking midfielder to start wide but look to cut inside. You can select the SM role and a diagonal forward arrow but you’ll not be satisfied, especially since that player will try to go down the flank and cross the ball very often anyway. A more elegant solution would be to just give him the AM role without any arrows and allow him the freedom to move depending on his stats and available space. (same thing with a wide SS instead of a WF)

Example 2: You have a deep playmaker in a CM role but he’s moving forward too aggressively. Instead of giving him a backward arrow, you can just assign him the DM role (with a single defensive dot, to allow some freedom) and he’ll make himself available in deeper zones, playing more horizontally than vertically.

Example 3: You want to overload (= have more players than the opposition within a certain space) the left flank and you’re thinking about a forward arrow for your LB, a left diagonal forward arrow for your CM and a left diagonal backwards arrow for your CF but instead you can adjust their (or the whole team’s) positions a few clicks to the left or even just give/activate the Left Side Attack strategy.

Team Settings (A/B/C)

These are complex and depend on each other. You always have to have the whole picture of how you want the team to play in mind when setting these. Back line A and Zone Press C is not the best combination ever, maybe after reading you can tell me why?
Back Line: controls height off your defensive line while defending, works in conjunction with Offside Trap (A/B/C). This effect is easy to notice.
This setting also affects attacking play: the higher your D-line, the further up the pitch and therefore closer to the opponents goal your team will be when you regain the ball, so it will be easier to play high up the pitch, especially for the AI.
A will try to hold position high up the pitch and is leaving space in behind the defense. Very compact.
B will hold position around/ just inside the penalty box. Leaves some space in your own midfield.
C will hold position deep inside your own penalty box. Leaves your own midfield wide open. Leaves basically all defending to your defenders, so they need to be awesome.

Zone Press: while defending, his controls how aggressively your players will attack the oppositions ball carrier. More aggressive also means more holes in your defense once the opponent plays past the pressure, so it’s riskier in that way. This might also affect how tight/loose your midfield’s positioning will be (A = tight, C = loose) but I have no yet tested that, so may be false.
A will pressure aggressively, players will sprint to ball carrier from far away.
B will start to pressure only at shorter distance to ball carrier. Keeps formation more stable.
C will theoretically pressure only at very short distances: I hardly ever use this, except for old classic teams. This is the opposite of coordinated pressing, as the opponent should be able to play through your midfield without too much trouble.

Offside Trap: This controls how often your team will use the offside trap (A may trigger it in inappropiate situations for example). Also controls if your team will move into position to be able to use the offside trap, in plain speak, it controls how early your defensive line will retreat to the position specified by Back Line (A/B/C). So when you lose the ball in the opponents half and have Offside Trap A, your back line may move UP the field to create compactness and be in position to catch opposition strikers offside. If you have Offside Trap C in that same situation, your defensive line may retreat to deny space in behind. Furthermore this affects how FAR back your D-line will retreat:
Back Line A + Offside Trap A will position itself higher up the pitch than Back Line A + Offside Trap B which in turn will be higher than Back Line A + Offside Trap C. You see, it’s complex
A means offside trap is used more often and D-line is higher
B means medium for both
C means offside trap is used rarely and D-line is lower
Back Line A + Offside Trap C will still be much higher than Back Line B and Offside Trap A.

Counter Attack: when attacking this controls how urgently your attack will be carried out, i.e. how quick the ball will be moved forward and how much players are inclined to dribble rather than pass.
This also controls forward runs off the ball. Basically this setting controls the team’s attacking play.

A means players will dribble forward or try direct forward passes. Players will make lots of supportive off-ball runs. Your team will rush forward like a typical counter attack but will still pass the ball about if the defenses denies all forward passing/dribbling options.
B means players will dribble forward less and pass more patiently, you’ll see some long ball towards the striker. This is good for most possession based / game controlling teams. (Auto-Defense makes the team even more conservative/patient)
C means players will rarely dribble and will always prefer to pass and you may think this is perfect for Guardiola’s Barca but this setting’s downfall is the lack of off-ball movement, as your SBs and midfielders will stay back more than offer passing options up front. I don’t like this setting and hardly ever use it.
!

Strategies
I’ll give a quick rundown of the important ones.

Counter Attack: While your team defends, your forwards (WF, SS, CF) will not track back but stay up at around the halfway line.
Zone Press: Instead of one defensive player closing down the ball carrier, there will generally be two players closing down the ball carrier (more pressure & more holes in defensive shape)
Left Side/Right Side/Centre Attack: while attacking, your players will gravitate toward that side and players already stationed there will make more forward runs. Fullbacks will overlap and CM’s will make runs into the box.
Opposition Side Attack: while attacking, a player (usually SB/SM) will position himself wide on the far side of the pitch to stretch the defense and offer himself for flank-switching passes. (If you don’t have SMs/WFs often both Fullbacks will advance at the same time, you might not want that to happen)
CB Overlap: while attacking, chosen CB will run straight into the oppositions box to act as another striker (not very subtle). The CB will also be in the box for corners & free kicks.
Change Sides: while attacking, wide players will sometimes switch sides. This works for SM/WF but also for AM/SS and I believe CM/CF when stationed wide. The AI rarely uses this, so assign this strategy more than once to increase frequency.

slogapla
10-25-2016, 19:39
Ovde cu postavljati taktike poznatih/slavnih timova. Taktike nisam ja smisljao, nasao sam ih diljem interneta, ali uglavnom na evo webu. Za pocetak, nekoliko komada...

Spanija, svetsko prvenstvo, 2010. godina :

https://s17.postimg.org/kxdq2hwu7/spain_wc_2010.png (https://postimg.org/image/5bweijkvv/)image sharing sites (https://postimage.org/)

Porto, 2004. godina :

https://s14.postimg.org/57xrev78x/PORTO2004.png (https://postimg.org/image/3sw6q565p/)20mb image hosting (https://postimage.org/)

Italija, svetsko prvenstvo, 2006. godina :

https://s9.postimg.org/snysqo3v3/ITALY_2006.png (https://postimg.org/image/ufrrlkn7v/)images hosting (https://postimage.org/)

Argentina, svetsko prvenstvo, 1978. godina :

https://s21.postimg.org/v3qvc5zfr/ARGENTINA_1978.png (https://postimg.org/image/9u391bj4z/)photo hosting (https://postimage.org/)

Barselona, period - 2010/2012 :

https://s13.postimg.org/771n2h1xj/BARCELONA_2010_2012.png (https://postimg.org/image/6ua8wajnn/)windows 7 screenshot (https://postimage.org/app.php)

slogapla
10-26-2016, 17:15
Barselona 1994
http://www.upslike.net/images/2016/10/26/deeedca9361e43519590261b8487ae63.png

Ceska 2004
http://www.upslike.net/images/2016/10/26/16b438bfe8f6c9bcedd328fb502cd2bc.png

Holandija 1974
http://www.upslike.net/images/2016/10/26/a1281bfb9c9091d0eb1b40be8b45d5a8.png

Mancester Junajted 2008
http://www.upslike.net/images/2016/10/26/6b5b4b94d1f78e04d91bc35abc506ae4.png

Parma 1999
http://www.upslike.net/images/2016/10/26/0bec27f64f1d344c04945ebf99910d09.png

slogapla
10-27-2016, 14:57
Borussia Dortmund 1997
http://www.upslike.net/images/2016/10/27/51e22f0a99e0e4ab0e7769502abcdd8b.png

Holandija 2014
http://www.upslike.net/images/2016/10/27/d729778dbf24e6df9383577b97bb47a6.png

Italija 2016
http://www.upslike.net/images/2016/10/27/6e203bb67468217d82fbfd6841419227.png

Juventus 1983-85
http://www.upslike.net/images/2016/10/27/ed187090a0b95035c9999a53453a33cc.png

Roma 2001
http://www.upslike.net/images/2016/10/27/acd793d2cbe2447ec66c5853eb5dbde2.png

Brazil 2002
http://www.upslike.net/images/2016/10/27/8c1252434c52fcc76691d31504862ee1.png

Hrvatska 1998
http://www.upslike.net/images/2016/10/27/7c64dfb7728eb01fcb74318b61b58e93.png

slogapla
10-28-2016, 14:45
Ajaks 1971-73
http://www.upslike.net/images/2016/10/28/b952574f6c250e7a13a209990ea0eeb1.png

Argentina 1998
http://www.upslike.net/images/2016/10/28/3aa6e8f2bb910c14948b71d4fbe344ad.png

Brazil 1994
http://www.upslike.net/images/2016/10/28/01c83d4a758ecf523840f4de95fef239.png

Juventus 1998
http://www.upslike.net/images/2016/10/28/7a74f7ccb277eb32853a3ef8a94466c8.png

Milan 1989-94
http://www.upslike.net/images/2016/10/28/bbe8fd13fc214854c8cabf0d32ea4230.png

Borussia Dortmund 2011-13
http://www.upslike.net/images/2016/10/28/c3a0318d761254d03ec0e46797e0e3b4.png

Lacio 2000
http://www.upslike.net/images/2016/10/28/5814af53981e1d2ae2556d8bad8e546a.png

slogapla
10-29-2016, 14:56
Arsenal 2004
http://www.upslike.net/images/2016/10/29/1164746c5a56cb35f9e0bd748ccc006a.png

BAjern Minhen 2001
http://www.upslike.net/images/2016/10/29/f23b7b3e2583d5167368c9abdb120a5e.png

Brazil 1970
http://www.upslike.net/images/2016/10/29/a4c82826f000ba3cd900c007625dffe7.png

Inter 2010
http://www.upslike.net/images/2016/10/29/0cbb678e5e20e2a3c6f74c9f233628c0.png

Mancester Junajted 1999
http://www.upslike.net/images/2016/10/29/3b7ebe3225eae04d6a4bcc965ddafbb8.png

Napoli 2012
http://www.upslike.net/images/2016/10/29/26bb798706f29f1de07a31cf14f04d71.png

Real Madrid 1998
http://www.upslike.net/images/2016/10/29/be8a3b6b87dd7fc523743e4d1b5c60bd.png

slogapla
10-30-2016, 15:00
Brazil 1982
http://www.upslike.net/images/2016/10/30/005c9ad46bde7a560ba5a9d10e07ee5e.png

Fiorentina 1999
http://www.upslike.net/images/2016/10/30/e0e6c0096c5bc5e3a82d8d73efdd2abb.png

Holandija 1998
http://www.upslike.net/images/2016/10/30/6cf68a4e3b8cbb5a35792679ef92c467.png

Italija 2000
http://www.upslike.net/images/2016/10/30/0a4d392173be7e4c0c2338cd8d184f1e.png

Juventus 1995
http://www.upslike.net/images/2016/10/30/222bd117f2fe109d242bb0d31613e506.png

Milan 1999
http://www.upslike.net/images/2016/10/30/bd4bfc13d0fc3d8c921f55eba72ede32.png

Viljareal 2006
http://www.upslike.net/images/2016/10/30/34c766635da950b9695311a37b07c6a2.png

slogapla
10-31-2016, 00:06
Poslednja runda...

Atletiko Madrid 2014-2016
http://www.upslike.net/images/2016/10/31/aa01250348470ade468111409c3bf183.png

Bayer 04 L(N)everkusen 2002
http://www.upslike.net/images/2016/10/31/4073185edf310e35fe73b26d40074fd9.png

Bayern Munich 2014-2016
http://www.upslike.net/images/2016/10/31/e13b8b3704e02c5f85555c0c0e500106.png

Francuska 1998
http://www.upslike.net/images/2016/10/31/fbe16e42c0e993fd4e09ab4ddb3d0931.png

Real Madrid 2003
http://www.upslike.net/images/2016/10/31/2db97bb7e3f8af3e0a71bad14afe8282.png

Wolfsburg 2009
http://www.upslike.net/images/2016/10/31/b6f5f9afbfdf81e75731849777a059e2.png

CREDITS : Chengis.Khan https://www.evo-web.co.uk/threads/team-tactics-for-pes5-we9le.73798/

Giga.RsN
03-20-2017, 15:13
Jako korisna stvarčica, ja sam čuo za ovo još ranije, ali nisam bio radoznao, kako se namešta i slično. A evo Lapi nam je približio to na dohvat ruke i šteta da se neiskoristi, pogovoto što nam se bliži TP, Aukcije i sl. + onaj tutorijal od Atlantisa (za search) lep kombo.
Hvala Lapi

Ps. Prebacite post u neku drugu temu, ako ova ne odgovara, približniju nisam našao ;)

HOW TO HAVE THE „OLD GENERATION“ FORMAT ON PSD AUTOMATICALLY

There's a great add-on for Web browser where you can setup an automatic redirect - no need to click "OLD GENERATION" anymore.

1. Get the Web browser add-on named Redirector. (https://chrome.google.com/webstore/search/redirector or https://addons.opera.com/en/extensions/details/redirector-2/)

2. Go to: Web browser -> Add-ons -> Extensions -> Redirector -> Options.

3. Click on: New Redirect...

4. Description: empty is fine

4. Into the "Example URL" box, paste this:

http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=*&Club=*

4. Into the "Include Pattern" box, paste this:

http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=*&Club=*

5. Into the "Redirect To" box, paste this:

http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=$1&Club=$2

6. Pattern type -> click on: Wildcard.

6. Tick: Enabled. Leave anything else unticked.

7. Click on: Save.

8. Now you should have your work one click (and browser refresh) easier.

Note: You'll need to disable this Redirect/the whole add-on if you want to look at the "NEW GENERATION" stats format.

To vam je kad trazite igrace po ligama i klubovima na PSD-sajtu. Da bi vam radilo i kad pretrazujete igrace u search box-u na PSD-u, napravite jos jedno preusmeravanje.

1. Go to: Web browser -> Add-ons -> Extensions -> Redirector -> Options.

2. Click on: New Redirect...

3. Description: empty is fine

3. Into the "Example URL" box, paste this:

http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player2017.php?Id=*&Club=*

3. Into the "Include Pattern" box, paste this:

http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player2017.php?Id=*&Club=*

4. Into the "Redirect To" box, paste this:

http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=$1&Club=$2

5. Pattern type -> click on: Wildcard.

5. Tick: Enabled. Leave anything else unticked.

6. Click on: Save.

slike:https://s19.postimg.org/6z0js2ou7/Screenshot_1.png (https://postimg.org/image/6z0js2ou7/) https://s19.postimg.org/7d1vro8xr/Screenshot_2.png (https://postimg.org/image/7d1vro8xr/)
screengrab (https://postimage.org/app.php)

Works on my Opera and Google Chrome.

Prevodjenje bi me suvise kostalo. Verujem da je vecina vas razumelo o cemu se radi. Ima jos i za klasik plejere ali je ovo za nas sasvim dovoljno.

Credits: viktoristus- Ewo veb.

Originalna tema: https://www.evo-web.co.uk/threads/the-old-generation-format-in-psd-as-default.71413/