PDA

View Full Version : Poskupljenja i ZONE [ovde trazite spustanje zona za vase igrace]

Slyz
01-06-2013, 14:32
Prvo poskupljenje, sezona 13.

Praznici nam stizu, um caruje, poskupljenje klade valja.

Kao sto je i ranije bilo najavljeno stigle su korekcije starih default vrednosti ili poskupljenja.
Vecina vas zna, da smo u sezoni 9 hteli da uvedemo "ugovore" gde bi kvalitetnim igracima skakala default vrednost (u daljem tekstu def.v.) ali je ta ideja obustavljena zbog nekih ucesnika koji su vec sklapali "trougao dogovore" u kojima bi menjali dobre igrace medjusobno i na taj nacin izbegli poskupljenja.

Neko vreme sam razmisljao o ovom "zonskom modelu" ali nazalost od sezone 9 pa do sada nikako nisam imao vremena ni volje da to odradim. (mozda ne bi ni sada da 4evra nije malo snaznije pogurao ovu pricu).

Dakle, dzabalebarili ste od sezone 9, sad nas je sve ovo dovatili i to vam je sto vam je.

Procitajte dalji deo texta i razmislite dobro, jer nema potrebe da spamujete temu, vec da se pisu samo bitne i korisne stvari.

====================================

Kome je sve skocila plata? tj. def.v.?

Plata je skocila svim igracima koji su od osnivanja CTL lige imali "onu prvu def.v." tj. staru, a pritom su u tom vremenu od osnivanja pa do danas, igracki tj. nasem pogledu ocena napredovali.

Medju njih su svrstani i igraci sa starijih draftova (dok je jos bio draft za sve lige).

• Logican nastavak odgovora nas dovodi do toga da "def.v. nije podignut":

- igracima kojima je def.v. formiran putem ctl trzista, tj. putem kupovine/prodaje tog igraca (jer kupovinom igraca se njemu formira nova def.v. (cena*20%=plata) )

- igracima koji su dovedeni sa aukcije (jer njima je def.v. odredjen kupovinom sa aukcije)

- igracima sa ovih liga3 draftova.

Na osnovu kog principa je uradjeno poskupljenje, koji su to kriterijumi?

Gledane su samo ocene, sadasnje ocene iz patcha (nisam gledao PSD to bi onda trajalo predugo...) uz par logicnih kriterijuma (koje ste vi sami postavili ranijim glasanjima).

od najvaznije karike pa do najslabije u pes6 timu:

F (napadac)
M (vezni igraci i krila)
D (stoperi)
GK (golmani)
SB (side bekovi kao najslabiji). samim tim na osnovu ovog kriterijuma zakljucujete da su najskuplji napadaci u vasim timovima.

Povecanje def.v.-a je radio jedan covek (Ja, znam da ce me neki pljuvati, uvek ima takvih) iz prostog razloga sto je smo smatrali da je najbolje da jedan covek uradi sve procene jer u glavi ima okvirno kome je koliko dao i sta vredi vise, a sta manje, umesto da zbog "sukoba misljenja u kojima neko vise ceni speed a neko BodyBalance" imamo cudne def.v.

Naravno, kao i svuda verovatno ima nekih gresaka, moguce je da je neko procenjen 200$ vise od nekoga a po vama to nije ok... jer taj neki vredi manje/vise i te fore... ali realno gledajte tih 200-500$ ne znaci nista, udarite 20% na tih 200-500$ i bice vam jasno koliko to mizerno utice na platu:

Primer: Igrac / cena 11800 , plata mu je: 2360, neki drugi igrac sa cenom: 12400, plata mu je: 2480.
Sad vam je jasno valjda da razlika od 600 u smislu plate nije mnogo :)

Sta znace ove Zone kod igraca? Z1,Z2,Z3? (u ekselu: I , II , III )

Zone su posebno zanimljiva stvar, one su tu da nam pokazu ko je: "zmaj, ko je mali zmaj i onaj treci... u fudbalskom smislu".

Zona1 (I) : Su odlicni igraci, za svoju (F,M,D,GK) poziciju i kao takvi su dobili vece povecanje jer logicno i vrede vise.
Zona2 (II): Su takodje jako dobri igraci, ali eto na neki nacin bas i nisu za Zonu1, nije isto German Denis i Dzeko, kao sto i Nejmar i Ajubeamang nisu ista klasa...
Zona3 (III): su igraci koji su dobri, stiglo ih je povecanje, neki trecezonasi su takodje i jako matori igraci (nekima sam odma stavio zonu3, shvatice kasnije u tekstu i zasto).

Detaljno objasnjenje ZONA i zasto su one uvedene:

• ZONA 1
Svi igraci Zone 1, su megazvezde i kao takvi dokle god se nalaze u sheshiru zvanom "Zona1" njihova trenutna def.v. je u stvari i njihova donja granica prodaje! Da, dobro ste razumeli: Neymar sa svojih 14400 def.v. ne moze biti prodat nekom drugom timu ispod te vrednosti. Dokle god se nalazi u Zoni1!

Pa kako onda da ga prodam kad mu padnu ocene?

:) Tako sto ce postojati tema sa igracima razvrstanim po Zonama, gde ce te vi imati pravo da posaljete sliku trenutnih ocena npr: Neymara iz patcha i link do novih PSD ocena (kada ga unakaze), samim tim ce CTL tim razmotriti da li je taj updejt dovoljno unakazio Nejmara i onda ce moci on da padne iz Zone1 u Zonu2 ili 3.

Takodje igracima koji su previse matori i moguce je da su blizu penzije stavljacemo ZONU3, jer moze ih uzeti neko za par hiljada da mu odigraju bar 1,2 sezone pre svoje penzije.

Logicno je dalje da ce odredjeni igraci prelaziti i iz zona2 i 3 u zonu1, sve dok ih budu zahvatali opasno pozitivni updejti.

Primer slanja zahteva za smanjenje zone vasem igracu naci ce te dole u sledecem postu.

• ZONA 2
Su takodje jako dobri igraci, npr. Welbek ali nisu na tom nivou kao Zona1.
Zona2 je osmisljena kao spona izmedju Zmajeva (zona1) i onih ostalih (slabijih igraca) tj Zone3.

U Zoni2 igraci ce moci da se prodaju sa nekim obaranjem od max 5%, ne zelimo da vam damo tu mogucnost da vi obarate def.v. igracima koji zasluzuju da imaju dobar def.v.!

U koliko niko ne moze da kupi vaseg igraca iz Zone2 (a vi nemate cime da pravdate njegovo pomeranje u Zonu3 (nije doziveo pad ocena i sl.) a finansijski morate da ga prodate, onda ce vam CTL napraviti Aukciju za takve igrace, gde ce vas igrac imati "vasu pocetnu sumu", a otici ce u novi klub za najvecu aukcionisanu cifru. Ova aukcija za vase igrace ce biti javna za razliku od nase CTL Aukcije.

• ZONA 3
Su svi ostali igraci iz ctl-a i automatski se smatra da je njihova def.v. odgovara njihovoj vrednosti (gledano kroz ocene). Ukoliko i neko ne vredi toliko, na vama je da ga prodate, a ctl trziste ce mu prodajom oformiti novu def.v.

Zasto ako ste vec povecavali def.v. zasto onda i niste nekima smanjili?

Zato sto to nije nas posao, to je od samog pocetka CTL-a bio vas "posao" i vi ste to radili.
Uvek ste gledali da prodjete snalazenjem i prevarom sto jeftinije, a mi smo se trudili da bude sto realnije, danas se to moze nazvati nekim balansom, ali preko nase grbace.

Sada, svaki igrac koji ne vredi onoliko koliko def.v. kaze, prodace se za realnu cenu, ako je u odgovarajucoj zoni, a da bi bio u odgovarajucoj zoni mora da ispunjava gore navedene uslove.

Mislim da si pogresio ovde....

Ok, moguce je.
Molim vas sve da pogledate vase igrace i da ukoliko sam "podigao def.v. igracu koji je posle 7 sezone KUPLJEN odredjenom sumom novca onda je njemu vec tom sumom promenjena def.v. i nije bilo potrebne da ako je trziste formiralo cifru da je i ja sada diram.

Gresku mozete prijaviti samo na jedan nacin, tako sto ce te mi iz oficijalne teme Custom teams/Svi transferi do sada, pronaci post i ostaviti link do njega u kome pise da je taj igrac prodat za odredjenu sumu drugom klubu.

* Trejdom se def.v. ne menja (nemoj da je neko kacio neke trejdove..)

IMATE ROK od 3 DANA DA PRIJAVITE OVAKVE GRESKE!

================================================== =====

Kad vec pricamo o greskama, primecene su 2-3 greske u ekselima koje ce biti ispravljene, falili su igraci nekima "da bi im placali platu, a bio je i jedan koji je placao platu igracu kojeg je prodao".
Apelujem na vas po poslednji put da kontrolisete svoje eksele i prijavljuete greske! kako u patchu tako i u ekselima!

Evo jos jedne greske, trejd Pienear (Strale) - M. FOfana (rogo), Rogi ostali u timu i u ekselu i M.Fofana, a dodat mu je i Pienar, a sTrale nije prijavio da u patchu nema M. Fofanu...?

Sada ce M . Fofana biti prebacen u straletov tim (to je sada Roksin tim).

Pročitajte drugi post, tamo se nalaze aktuelna objašnjenja!

LIVE LISTA: LINK (https://drive.google.com/file/d/1NLwXdIU8S2ep6pL_PRYbAKPutxfI91fF/view?usp=sharing)

Slyz
01-06-2013, 14:39
Drugo poskupljenje, sezona 22 ~ AKTUELNO

Nakon 9 sezona od poslednjeg poskupljenja default vrednosti (u daljem tekstu def. v.) ove sezone je ponovo urađen presek i podizanje istih. U principu, sve što piše na prvoj stranici ove teme važilo je i sad prilikom podizanja def. v.

Pročitajte dalji deo teksta i razmislite dobro, jer nema potrebe da spamujete temu, već da se pišu samo bitne i korisne stvari.

Kome je sve skočila plata? tj. def.v.?

Plata je skočila svim igračima koji su u prethodnih 9 ili čak više sezona imali staru def. v, a pritom su u tom vremenu igrački tj. na PSD-u napredovali sa ocenama. Logičan nastavak odgovora nas dovodi do toga da def.v. nije podignut:

~ igračima kojima je def.v. formiran putem ctl tržišta, tj. putem kupovine/prodaje tog igrača (jer kupovinom igrača njemu se formira nova def.v. (cena*20%=plata))

~ igračima koji su dovedeni sa aukcije (jer njima je def.v. određena kupovinom sa aukcije)*

~ igračima koji su kupljeni/prodani u prethodna 2 tp-a (pošto su im i ocene i cene "sveže")

*osim onih koju su napredovali sa ocenama (takođe su izuzete poslednje 2 aukcije)

Na osnovu kog principa je urađeno poskupljenje, koji su to kriterijumi?

Gledane su ocene sa PSD-a, s' obzirom na to da se posle letnje pauze radi updejt ocena nekako je bilo logično da se zajedno sa tim poklopi i updejt def. v.
Rangiranje pozicija:

F (napadači)
M (vezni igrači)
D (štoperi)
GK (golmani)
SB (bekovi)

Povecanje def.v. je radio jedan čovek (ja) iz prostog razloga što smo smatrali da je najbolje da jedan čovek uradi sve procene jer u glavi ima okvirno kome je koliko dao i šta vredi više, a šta manje, umesto da zbog "sukoba mišljenja u kojima neko više ceni speed a neko BodyBalance" imamo čudne def.v.

Naravno, moguće je da ima nekih grešaka, moguće je da je neko procenjen 200$ više od nekoga a po vama to nije ok... jer taj neki vredi manje/više i te fore... ali tih 200-300-500 ne pravi veliku razliku ako se pogledaju plate.

Primer: Igrač X ~ cena 11800, plata 2360; Igrač Y ~ cena 12400, plata 2480.

Šta znače ove Zone kod igrača? Z1, Z2, Z3? (u ekselu: I , II , III )

Zone su posebno zanimljiva stvar, one su tu da nam pokažu ko je: "zmaj, ko je mali zmaj i onaj treći... u fudbalskom smislu".

Zona1 (I) : Odlicni igraci, za svoju (F, M, D, GK, SB) poziciju i kao takvi su dobili veće povećanje jer logično i vrede više.
Zona2 (II): Takođe jako dobri igrači, ali eto na neki način baš i nisu za Zonu1, nije isto Luis Suarez i Jakubu, ili Humels i Škrtel, jednostavno nisu ista klasa.
Zona3 (III): Igrači koji su dobri, ne toliko kao Zona1 i Zona2, stiglo ih je povećanje, neki trećezonaši su takođe i jako matori igrači.

Detaljno objašnjenje ZONA i zašto su one uvedene:

• ZONA 1
Svi igrači Zone 1 su megazvezde i kao takvi dokle god se nalaze u šeširu zvanom "Zona1" njihova trenutna def.v. je u stvari i njihova donja granica prodaje! Da, dobro ste razumeli: Neymar sa svojih 14400 def.v. ne može biti prodat nekom drugom timu ispod te vrednosti. Dokle god se nalazi u Zoni1!

Tako sto će te u ovoj temi imati pravo da pošaljete sliku trenutnih ocena npr: Neymara iz patcha i link do novih PSD ocena (kada ga unakaze), a CTL tim će razmotriti da li je taj updejt dovoljno unakazio Nejmara i onda će moći on da padne iz Zone1 u Zonu2 ili 3.

Igrači koji su previše matori i moguće je da su blizu penzije dobiće Zonu3 jer može ih uzeti neko za par hiljada da mu odigraju bar 1,2 sezone pre svoje penzije.

Logično je dalje da će određeni igrači prelaziti i iz zona2 i 3 u zonu1 sve dok ih budu zahvatali opasno pozitivni updejti.

Primer slanja zahteva za smanjenje zone vašem igraču biće na kraju ovog posta.

• ZONA 2
Jako dobri igrači, npr. Welbek ali nisu na tom nivou kao Zona1. Zona2 je osmišljena kao spona između zmajeva (Zona1) i onih ostalih (slabijih igrača) Zone3.
U Zoni2 igrači će moći da se prodaju obaranjem cene od max 5%, ne želimo da vam damo tu mogućnost da vi obarate def.v. igračima koji zaslužuju da imaju dobru def.v.!

Ukoliko niko ne može da kupi vašeg igrača iz Zone2 (a vi nemate čime da pravdate njegovo pomeranje u Zonu3 (nije doživeo pad ocena), a finansijski morate da ga prodate, onda će vam CTL napraviti Aukciju za takve igrače gde će vaš igrač imati "vašu početnu sumu", a otići će u novi klub za najveću aukcionisanu cifru. Ova aukcija za vaše igraće biće javna za razliku od naše CTL aukcije.

• ZONA 3
Svi ostali igrači iz ctl-a (i koji su na listi i koji nisu). Ukoliko i neko ne vredi toliko, na vama je da ga prodate, a ctl tržište će mu prodajom oformiti novu def.v.

Zašto ako ste već povećavali def.v. zašto onda i niste nekima smanjili?

Zato što to nije naš posao, to je od samog pocetka CTL-a bio vaš "posao" i vi ste to radili. Čak i da se radilo smanjivanje def. v. liga bi onda najverovatnije počela sledeće godine u ovo vreme. Sada svaki igrač koji ne vredi onoliko koliko def.v. kaže, prodaće se za realnu cenu, ako je u odgovarajućoj zoni, a da bi bio u odgovarajućoj zoni mora da ispunjava gore navedene uslove.

Mislim da si pogrešio ovde....

Ok, moguće je.
Molim vas sve da pogledate vaše igrače i da ukoliko sam "podigao def.v. igraču koji je posle sezone 20 (znači sezona 21 i 22, prethodna 2 tp-a) KUPLJEN određenom sumom novca onda je njemu tom sumom promenjena def.v. i nije bilo potrebe da ako je tržiste formiralo cifru da je i ja sada diram.

Grešku možete prijaviti samo na jedan način, tako što će te mi iz oficijalne teme Custom teams/Svi transferi do sada, pronaći post i ostaviti link do njega u kome piše da je taj igrač prodat* za određenu sumu drugom klubu.

*Trejdom se def.v. ne menja tako da nemojte da mi kačite trejdove!

IMATE ROK OD 3 DANA DA PRIJAVITE OVAKVE GREŠKE!

Eksel ~ https://www.dropbox.com/s/qw08mckvwbqxjlv/poskupljenja2016.xlsx?dl=0

=======================================

Primer zahteva za smanjenje zone:
*smanjenje zone ne znači i smanjenje def.v., već vam samo omogućuje da ga prodate za manju sumu (realniju, ako je on po ocenama trenutno i zaslužuje).

Mark Schwarzer, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=196&Club=449
Transfermarkt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/mark-schwarzer/profil/spieler_3357.html

Molim da mi se spusti zona za golmana Mark Švarcera jer su mu pale ocene na PSD-u, a i po vašem pravilu o "igračima pred penzijom" stekao sam sva prava da mu se spusti zona kako bi on mogao da se proda nekom drugom klubu za manju, trenutno realniju sumu.

Još par informacija:

~ zeleni igrači u ekselu su oni koji su dobili povećanje def. v. (moguće da je neko "preskočen", tj. da nije obojen, boja je samo tu da bi se lakše razlikovali igrači kod kasnijeg unošenja u eksel).
~ neki igrači koji su žešće pukli (tipa Baloteli, Falkao) a imaju brutalne def. v. i Zonu1 prebačeni su u Zonu3 pošto po ocenama i rangiranju ne zaslužuju više da budu Zona1.
~ mnogim igračima iz prethodnog eksela su menjane zone (sa ili bez povećanja def. v.), uglavnom su to igrači koji su pukli na psd-u pa su dobili manju zonu da bi mogli da se lakše prodaju.

Ukoliko imate nešto da komentarišete vezano za temu, neka bude koristan predlog ili informacija, nemojte da spamujete temu i da pričate "kako nije fer" i sl.

Poskupljenja će i otežati i doprineti CTL-u.

Stević
01-06-2013, 16:04
Negde sam ranije čitao da je igračima koji su u se priključili ligi nakon 9. sezone tada forimirana cena/plata i da kao takvi neće biti obuhvaćeni poskupljenjem. E sad me zanima da li sam ja to dobro shvatio ili sam se utripovao?

Slyz
01-06-2013, 16:59
Negde sam ranije čitao da je igračima koji su u se priključili ligi nakon 9. sezone tada forimirana cena/plata i da kao takvi neće biti obuhvaćeni poskupljenjem. E sad me zanima da li sam ja to dobro shvatio ili sam se utripovao?

ne znam pravo da ti kazem, ima nekih koji pricaju po msnovima jednu pricu, neki drugi drugu... a u sustini nista nije tacno ni zvanicno.
Ja koliko znam poenta price je bila "da se prva formirana def.v. poveca igracima kojima treba da se poveca", zna se o kojim sezonama je rec.

========

Pravilo za pozajmice se modifikuje, jer u ligu ulaze "ZONE", pa ce samim tim:

Igraci Zone1 - max moguci iznos pozajmice je: 5.000
Igraci Zone2 - max moguci iznos pozajmice je: 3.000
Igraci Zone3 - max moguci iznos pozajmice je: 2.500

Najmanja moguca cifra za pozajmicu, to znate iz starog pravilnika je "onolika kolika je plata igracu maticnog kluba".

Рембрант
01-06-2013, 17:01
Molim vas sve da pogledate vase igrace i da ukoliko sam "podigao def.v. igracu koji je posle 7 sezone KUPLJEN odredjenom sumom novca onda je njemu vec tom sumom promenjena def.v. i nije bilo potrebne da ako je trziste formiralo cifru da je i ja sada diram.

Gresku mozete prijaviti samo na jedan nacin, tako sto ce te mi iz oficijalne teme Custom teams/Svi transferi do sada, pronaci post i ostaviti link do njega u kome pise da je taj igrac prodat za odredjenu sumu drugom klubu.

Clarke Carlisle (Klark Karlajl), kupljen je u sezoni 9, u tp2 od Dovle, za 6k - LINK (http://www.pes-serbia.com/threads/15115-Svi-TRANSFERI-do-sad?p=820809&viewfull=1#post820809)

od tada, pa do pre jedno mesec dana nijednom nije dobijao updejte na psdu, pa samim tim ni u našem peču

Slyz
01-06-2013, 17:05
Hvala sto si javio, bice ispravljeno.

Inace, nije bitno da li je dobijao updejte, bitno je samo da mu je tvoja kupovina tj. trziste ctl-a formiralo def.v. tada, pa samim tim "nema vise staru def.v."

marulja
01-06-2013, 22:07
almeidi je takodje formirana cena pre 3 sezone, kupio sam ga od saleta
mada on bi trebalo da ide kod danijela, tako da ce se opet formirati

Agbonlahor je popov igrac, ja sam mu mentor, pa pisem umesto njega

Gabriel Agbonlahor, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=30&Club=2
Transfer markt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/gabriel-agbonlahor/profil/spieler_37148.html

Molim da mi se spusti zona za napadaca Gabrijela Agbonlahora, uporedjujuci ga sa ostalim napadacima druge i trece zone, dosao sam do zakljucka da on nije toliko kvalitetan napadac da bi se nasao u drugoj zoni, u kojoj se nalaze neka od najvecih imena CTL lige

Stević
01-06-2013, 22:45
Buni me transfer Rosickog, kad sam ja njega uzeo on je bio nov igrač u ligi (Kupljen od Pančeva koji je tek dobio tim), samim tim njegova def vrednost je tad i kreirana (sezona 10>11). Zanima me da li njemu treba menjati def vrednost ili ne?

evo i post od transfera... LINK (http://www.pes-serbia.com/threads/15115-Svi-TRANSFERI-do-sad?p=972317&viewfull=1#post972317)

sergio27
01-06-2013, 22:50
Malo objasnjenje vezano za mog igraca Gedera. Tamo pise da on nije bio u mom team sheetu i da nije primao platu sto nije istina, bio je on tamo i primao je platu ali se vodio kao Moreira ( od kad sam dobio tim zvao se Moreira) poslije smo shvatili da je rijec o nekoj greski jer nismo mogli nigdje da ga nadjemo (PSD,Transfermarket), Sly je malo dublje zasao u problem i shvatio da je to ustvari Geder ( pomocu face i hair u kitserveru ).

Рого.ЗВ
01-06-2013, 23:19
Само да пријавим да сам ја Пијенара купио у сезони 10, а сезону касније и вратио Фофану за 7500. Тако да не требате Стралету враћати Фофану.

Slyz
01-06-2013, 23:38
Само да пријавим да сам ја Пијенара купио у сезони 10, а сезону касније и вратио Фофану за 7500. Тако да не требате Стралету враћати Фофану.

link do posta iz oficijalne transfer teme, or it didnt happend.

Malo objasnjenje vezano za mog igraca Gedera. Tamo pise da on nije bio u mom team sheetu i da nije primao platu sto nije istina, bio je on tamo i primao je platu ali se vodio kao Moreira ( od kad sam dobio tim zvao se Moreira) poslije smo shvatili da je rijec o nekoj greski jer nismo mogli nigdje da ga nadjemo (PSD,Transfermarket), Sly je malo dublje zasao u problem i shvatio da je to ustvari Geder ( pomocu face i hair u kitserveru ).

Da, tako je.
Ja sam trazio Gedera i nema ga nigde, zato sam i doneo taj zakljucak da nije primao platu...ali nisam znao da je on bio Moreira, sad sam se setio toga.

Nista onda samo 4evra neka preimenuje "Moreira u Geder" kad bude sredjivao tvoj eksel.

Vi sto prijavljujete da je neko kupljen i da nije trebalo da mu se digne cena, ostavite link od tog posta kada je kupljen, kako bi bilo sve transparentno prema nama, a i ostalim ucesnicima.

Рого.ЗВ
01-07-2013, 00:06
link do posta iz oficijalne transfer teme, or it didnt happend.

http://www.pes-serbia.com/threads/15115-Svi-TRANSFERI-do-sad?p=1015141&viewfull=1#post1015141

Stević
01-07-2013, 00:27
Mogu li i ja dobiti odgovor :)
Hvala.

gogiland
01-07-2013, 00:29
Mozda sam ja glup, ali moram da kazem
Brandao, lescoot i Rosina, pa njima konstantno padaju ocene,i to svaki update ide nadole redovno ni upola nisu ko pre, a ovde vidim digle im se plate,
Nerazumem

Slyz
01-07-2013, 00:32
Buni me transfer Rosickog, kad sam ja njega uzeo on je bio nov igrač u ligi (Kupljen od Pančeva koji je tek dobio tim), samim tim njegova def vrednost je tad i kreirana (sezona 10>11). Zanima me da li njemu treba menjati def vrednost ili ne?

evo i post od transfera... LINK (http://www.pes-serbia.com/threads/15115-Svi-TRANSFERI-do-sad?p=972317&viewfull=1#post972317)

ovako:

1) kada je u prvoj sezoni krenuo ctl sistem, marulja je tada odradio sve eksele.
u to vreme je opasan stoper bio max 8200$, a danas je opasan stoper 12500...

2) kada smo mi radili def.v. za "novajlije", za "draft liste" i slicno, mi smo se vodili tim tadasnjim def.v., pa samim tim neki stoper koji je ispod tog kvaliteta je morao dobiti adekvatnu vrednost iz tog maruljinog vremena...

Samim tim Rosicki je uporedjen sa def.v. iz tog vremena, samim tim vodi se kao da je iz tog vremena.

Takodje nek vas ne buni "povecanje" ocena.
Primer: Moj Bruno Alves sa svojih 8k def.v. od tada je bio jos bolji u ocenama nego sto je sada... a sada vredi 10k...

nije sve "povecale su se ocene, pa ce i def.v." , vec jednostavno "Zastarele def.v. za bitnije igrace su zamenjene novim - realnijim".

Stević
01-07-2013, 01:05
OK, sad mi je jasno.

Рого.ЗВ
01-07-2013, 01:16
Johan Elmander, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=123&Club=174
Transfer markt: http://www.transfermarkt.de/en/johan-elmander/profil/spieler_4383.html

Molim da mi se spusti zona ili def vrednost za Elmandera, jer mislim da cena od 13100 nije realna. Pre nekih mesec dana smanjene su mu ocene na PSD-u, a i nije toliko mlad. Igrači njegovog tipa, ocena (Derdiok ili Velbek) imaju znanto nižu cenu, a dosta su mladji... :)

marulja
01-07-2013, 09:46
almeidi je takodje formirana cena pre 3 sezone, kupio sam ga od saleta
mada on bi trebalo da ide kod danijela, tako da ce se opet formirati

Agbonlahor je popov igrac, ja sam mu mentor, pa pisem umesto njega

Gabriel Agbonlahor, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=30&Club=2
Transfer markt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/gabriel-agbonlahor/profil/spieler_37148.html

Molim da mi se spusti zona za napadaca Gabrijela Agbonlahora, uporedjujuci ga sa ostalim napadacima druge i trece zone, dosao sam do zakljucka da on nije toliko kvalitetan napadac da bi se nasao u drugoj zoni, u kojoj se nalaze neka od najvecih imena CTL lige

http://www.pes-serbia.com/threads/15115-Svi-TRANSFERI-do-sad?p=972924&viewfull=1#post972924

za svaki slucaj, ako danijel odustane

Slyz
01-07-2013, 10:34
Johan Elmander, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=123&Club=174
Transfer markt: http://www.transfermarkt.de/en/johan-elmander/profil/spieler_4383.html

Molim da mi se spusti zona ili def vrednost za Elmandera, jer mislim da cena od 13100 nije realna. Pre nekih mesec dana smanjene su mu ocene na PSD-u, a i nije toliko mlad. Igrači njegovog tipa, ocena (Derdiok ili Velbek) imaju znanto nižu cenu, a dosta su mladji... :)

def.v. mu se nece sigurno smanjivati, kao ni bilo kome drugome.
Zona mu se moze smanjiti jer su mu pale ocene sada, ali ono sto ima u patchu sa sve pozicijama koje igra, komperovanjem sa fan editorom Derdiok i Welbek su losiji sa napadackim ocenama u odnosu na Elmandera, a ocene su gledane iz patcha sada kao sto je i napisano gore.

Opet napominjem, 31 godinu ima, ocene su za napadaca jako dobre i II zona mu je realna po meni.
Ono sto moze vama da predstavlja problem je prodaja, jer ga kao "Zona2 igraca" mozete prodati za 5% varijaciju cene od nove def.v.

ali opet, tu je i CTL koji vam moze izaci u susret na taj nacin sto ce te 48h da drzite igraca na aukciji, javnoj, pa da on ode za najvecu javnu ponudu, uz vasu pocetnu sumu koju zadate.

Samim tim po meni nema potrebe da spustamo u nizu zonu.

Stević
01-07-2013, 14:01
Opet imam pitanje, ovog puta oko te aukcije... Recimo ja prodajem ramireša za početnu cenu od 10k, i sad Sly nudi 11k,a Šomi 12k - da li ja mogu da odbijem Šomijevu ponudu i prodam Ramireša Sly za 11k?

Flash.
01-07-2013, 14:05
Pa ja koliko sam shvatio, ako prodajes igraca preko javne "CTL" aukcije, onda si lisen izbora, vec najveca ponuda pobedjuje.

4evra
01-07-2013, 14:20
U osnovi bi tu primenili "tvoj igrac,tvoja zarada,radi sta oces",al' ne moze ovde jer krsis dve osnovne ideje aukcije:
1. svojim licnim akcijama utices na smanjivanje nove default vrednosti igraca,a ideja kod javnog aukcionisanja igraca i jeste da se dobije realna nova default vrednost kroz misljenje vecine,a ne individualca.
2.Ideja iza aukcije kao generalnog metoda "prodaje" robe,sto u CTLu sto u stvarnom zivotu,jeste da roba ide onome ko najvise ponudi,a ne onome ko se svidja prodavacu.

Slyz
01-07-2013, 15:30
Upravo to, ako sam stavio igraca na aukciju i odredio mu ja pocetnu cenu, sve ostalo je na vama koji ce te slati ponude.

Bice posebna tema za to kad krene tp2.

Sa druge strane, ako hoces Ramiresa da prodas bas Sly-u onda se individualno dogovoris sa njim, onda tu nema aukcije.

Sa trece strane :D vi i dalje mozete da napravite neku vasu (kao i do sad sto radite) "aukciju" pa da vidite ko koliko nudi, tu je bilo i dobrih kupovina, ponuda, a bilo je i ispala... a to nije nas sektor, nije oficijalno, pa nije ni u nasoj nadleznosti :)

a ova aukcija CTL-ova, ce biti nesto drugo, ona ce biti oficijalna, posebna tema i sluzi za prodaju igraca ZONE2 u situacijama kada ga ne mozete prodati za 5% manju cenu od trenutne def.v. , onda imate 2 izbora:

"Saljete zahtev, koji mora biti jak, sa namerom da mu se smanji Zona" ili ako ne moze da mu se smanji zona, a nece niko da ga kupi za 5% manju cifru, onda ga stavljate na CTL oficijalnu aukciju....

To je ta prica, sve je u sustini podredjeno tome da "Nema vise igranja sa def.v.-om, obaranja cena, dam ti 20k+ nekog siromaha, da bi u timu imao zver sa platom od 1000 $ :) "

Shollym
01-07-2013, 17:49
par pitanja:

1 - Lapijev tim, Diego Lugano je poskupljen sa 6.900 na 9.100 a on je vec ugovorio taj transfer za ne vise od 6.000, jedva smo i toliko izvukli a bila je javna licitacija i niko nije dao vise od 6.500 a sad za 9.100 nema sanse da ga proda, a ne treba mu i prodaje ga jer je mator igrac kome ocene idu nadole..

2 - Nije mi jasno zasto je K.Uche poskupeo sa 7.000 na 12.600

evo link gde je Uche prodat Hericu za 7.000 pre 2 sezone:
http://www.pes-serbia.com/threads/15115-Svi-TRANSFERI-do-sad?p=972475&viewfull=1#post972475
ja sam ga posle toga doveo u trejdu (bio dogovoren transfer za 8k ali je ukljucen Zaneti u trejd koga sam cenio 11k tako da mi je Heric doplatio za Zanetija) ali poenta je da od kad je napustio Danijela nije imao apdejte nabolje, tako da mu je cena formirana na trzistu pa se pozivam na ovo

• Logican nastavak odgovora nas dovodi do toga da "def.v. nije podignut":

- igracima kojima je def.v. formiran putem ctl trzista, tj. putem kupovine/prodaje tog igraca (jer kupovinom igraca se njemu formira nova def.v. (cena*20%=plata) )

3 - zasto su svi najbolji golmani skocili samo na 8.000, kad takvih ima samo 4-5 u ligi i cene se po 15.000 u prodaji (ako bi bili ludi da ih prodaju)

4 - Roksa tim, Niang skocio na 13.000, ne vidim razlog da vredi vise od Dembe Ba (uporedite ocene na PSD) pritom je u padu ocena i sledeci apdejt ce mu biti nadole. (Dembu Ba uzimam kao primer jer su slicne ocene i crnci su, Dembina def. v mi je ok ali Niang u odnosu na Dembu je po meni nekoliko hiljada ispod)

samson
01-07-2013, 19:43
Prvo nisam htio da pisem nista, ali necu ostati sebi dosledan. Odmah kazem, ovo nije upereno protiv nikoga licno, sta vise..mnoge sam zgotivio jako.. Ali mislim da ima nekih ''anomalija''.

Cheik Tioté - povecana def v. na 8.2 >> najbolji DM lige koji vrijedi u prodaji 14+k. >>>> Uporedicu sa Mutinjom kojem je skocila na 8.6k...Mutinjo je ugovoren za 6k, a njegov kolega koji je dobio slabije poskupljenje vrijedi X2.5
Handanovic - Svi znamo koliko je golmana dobrog tesko kupiti. Ovome je cijena povecana na 8k, a covjeka ne mozes kupiti za 15k..realno. Ne znaci da treba mu biti 15, ali ispod 12k najbolji golman u igri trenutno.. apsurd.. No, vidim da nema skupljeg golmana od 8k, ne znam zasto se tako slabo cijene. Golman je u PES6 70% ekipe..
Svarcer - Ne znam kako Slaj dize cijenu covjeku koji se povlaci i kojeg prodajes za 4k.. Nije logicno..
Nojer - Isto kao slucaj Handanovica, golman koji vrijedi bez pretjerivanja 15+k..a na 8 mu je povecana def v. Ne mogu se oni dvojica svrstati u rang: Akinfeeva, Krula i ostalih od 8k..jer su Bogovi sa Olimpa za njih..
Stevan Jovetic - Decko koji ce biti samo bolji, spic koji vrijedi u realnom zivotu 40m.. Uz Falkaa najbolji navalni igrac lige, za mene najbolji.. Treba da se odvoji od drugara koji su dobili poskupljenje kao i on.. Joveta je prejak, igram sa CG...moze sam sve da radi.. Nema teorije po kojoj Anri, Barios, Nijang moze biti skuplji od njega i biti u istoj zoni(II) kao i on.. Jovetic je najvredniji igrac lige uz Falkaa, Kavanija i Nejmara.
Elmander - Nerealna cijena mnogo za njega..on ne smije biti preko 10k..ne znam kako ga vidite na 13.100

Ovo su za mene neki malo ekstremniji primjeri. Ovo ostalo nije toliko bitno..nije ni ovo navedeno moje, ali mislim da treba razdvojiti neke igrace..ne mogu isti rang biti.. I golmane treba mnogo vise cijeniti nego je to slucaj..bar 12k da bude najkvalitetniji sa te pozicije..

Slyz
01-07-2013, 21:01
par pitanja:

1 - Lapijev tim, Diego Lugano je poskupljen sa 6.900 na 9.100 a on je vec ugovorio taj transfer za ne vise od 6.000, jedva smo i toliko izvukli a bila je javna licitacija i niko nije dao vise od 6.500 a sad za 9.100 nema sanse da ga proda, a ne treba mu i prodaje ga jer je mator igrac kome ocene idu nadole..

2 - Nije mi jasno zasto je K.Uche poskupeo sa 7.000 na 12.600

evo link gde je Uche prodat Hericu za 7.000 pre 2 sezone:
http://www.pes-serbia.com/threads/15115-Svi-TRANSFERI-do-sad?p=972475&viewfull=1#post972475
ja sam ga posle toga doveo u trejdu (bio dogovoren transfer za 8k ali je ukljucen Zaneti u trejd koga sam cenio 11k tako da mi je Heric doplatio za Zanetija) ali poenta je da od kad je napustio Danijela nije imao apdejte nabolje, tako da mu je cena formirana na trzistu pa se pozivam na ovo

3 - zasto su svi najbolji golmani skocili samo na 8.000, kad takvih ima samo 4-5 u ligi i cene se po 15.000 u prodaji (ako bi bili ludi da ih prodaju)

4 - Roksa tim, Niang skocio na 13.000, ne vidim razlog da vredi vise od Dembe Ba (uporedite ocene na PSD) pritom je u padu ocena i sledeci apdejt ce mu biti nadole. (Dembu Ba uzimam kao primer jer su slicne ocene i crnci su, Dembina def. v mi je ok ali Niang u odnosu na Dembu je po meni nekoliko hiljada ispod)

Kao prvo dacu sebi za pravo da kazem, da sam 100% siguran da nisi procitao ceo post gore.

Jer da jesi, ne bi rekao ovo "2 - Nije mi jasno zasto je K.Uche poskupeo sa 7.000 na 12.600"

Ja druze Shollyme nisam masina, ja ne znam kome su skocile ocene gore, a kome dole na PSD-u, takodje ne znam ko je prodat u sezoni 7, a ko nije....

...da si citao moj post shvatio bi da sam napisao "da postoje greske i na sta treba da obratite paznju i da javite".

Ok, javio si, bice ispravljeno to za Kalu Uchea, ali onda nemoj pisati kako ti nesto nije jasno, jer odma pucas prstom u mene... :)
Cemu to?

- Pise ti u komentaru na poziciji GK, kako sam vrednovao golmane, tako sam stavio i to je to.
Golman je *****ana kategorija, zato sto se ceni samo kako igraju u pesu, tj. kako brane, da li prodaju lopte, da li odbijaju ili se trude da uhvate...

Ja znam da je Svarcer dobar (ali ima 40godina), znam da je Frej (Flash) dobar (i to zato sto njih vidjam na delu cesto kroz prijateljske), a ja nemam pojma kako brani novicin Fridel, da li se ponasa budalasto ili kao dobar golman.
Samim tim, opet ono sto sam rekao na pocetku mog prvog posta, GLEDAO SAM SAMO OCENE I TO OCENE IZ PATCHA PREKO PESFAN EDITORA i na osnovu gledanja ocena sam delio vrednosti.

Sto se tice Demba Ba, nije tacno to sto pricas da Niang vredi vise.
Niang je 13000, a Demba Ba je 13400, nije neka raazlika, ali Niang je (GLEDAMO OCENE IZ PATCHA, ne zanima me PSD SADA da sam gledao PSD ocene trebalo bi mi 4meseca da zavrsim sve ovo sa mojim sl.vremenom.) ...elem Niang je bolji u brzini, agilitiju, driblingu, a Demba Ba ima samo malo bolji heading, jump.... Klasicna stvar izbora "nekome se vise svidja ovo-nekom ono..."

Slyz
01-07-2013, 21:15
Prvo nisam htio da pisem nista, ali necu ostati sebi dosledan. Odmah kazem, ovo nije upereno protiv nikoga licno, sta vise..mnoge sam zgotivio jako.. Ali mislim da ima nekih ''anomalija''.

Cheik Tioté - povecana def v. na 8.2 >> najbolji DM lige koji vrijedi u prodaji 14+k. >>>> Uporedicu sa Mutinjom kojem je skocila na 8.6k...Mutinjo je ugovoren za 6k, a njegov kolega koji je dobio slabije poskupljenje vrijedi X2.5
Handanovic - Svi znamo koliko je golmana dobrog tesko kupiti. Ovome je cijena povecana na 8k, a covjeka ne mozes kupiti za 15k..realno. Ne znaci da treba mu biti 15, ali ispod 12k najbolji golman u igri trenutno.. apsurd.. No, vidim da nema skupljeg golmana od 8k, ne znam zasto se tako slabo cijene. Golman je u PES6 70% ekipe..
Svarcer - Ne znam kako Slaj dize cijenu covjeku koji se povlaci i kojeg prodajes za 4k.. Nije logicno..
Nojer - Isto kao slucaj Handanovica, golman koji vrijedi bez pretjerivanja 15+k..a na 8 mu je povecana def v. Ne mogu se oni dvojica svrstati u rang: Akinfeeva, Krula i ostalih od 8k..jer su Bogovi sa Olimpa za njih..
Stevan Jovetic - Decko koji ce biti samo bolji, spic koji vrijedi u realnom zivotu 40m.. Uz Falkaa najbolji navalni igrac lige, za mene najbolji.. Treba da se odvoji od drugara koji su dobili poskupljenje kao i on.. Joveta je prejak, igram sa CG...moze sam sve da radi.. Nema teorije po kojoj Anri, Barios, Nijang moze biti skuplji od njega i biti u istoj zoni(II) kao i on.. Jovetic je najvredniji igrac lige uz Falkaa, Kavanija i Nejmara.
Elmander - Nerealna cijena mnogo za njega..on ne smije biti preko 10k..ne znam kako ga vidite na 13.100

Ovo su za mene neki malo ekstremniji primjeri. Ovo ostalo nije toliko bitno..nije ni ovo navedeno moje, ali mislim da treba razdvojiti neke igrace..ne mogu isti rang biti.. I golmane treba mnogo vise cijeniti nego je to slucaj..bar 12k da bude najkvalitetniji sa te pozicije..

Cekaj, sta ste se uhvatili za te ****ne golmane? Pa kako ja da znam "Kako Handanovic brani kod Gruje?", ja vidim ocene, vidim da je prva klasa, ok 8000 $ i stavljena tacka.

Lepo pise Golmani = ZMaj = Zona1 = 8000 $, Mali zmaj = 6800 Zona2 i kraj price.

Hteo sam sebi da olaksam, jer po vasem glasanju od pre 3-4 meseca, najbitniji u timu su Napadaci, pa vezni pa CB pa GK, pa SB....
Samim tim nisam hteo da trosim puno vremena na izradu def.v.-a za Golmane, vec sam ih kategorizovao u 2 grupe i podelio ih tamo gde pripadaju.

i isto ono sto sam rekao i sholimu "Kako ja da znam da je on VRH i u samoj igri i da je VECI VRH od nekog drugog..."

Logicno je da meni golman skoci, bez obzira sto ima 40godina, namerno sam ga stavio u ZONU2 da bi vama pokazao u prvom primeru kako se trazi spustanje zone, da bi posle mogao da ga prodam... ali vi to niste skapirali, a i to PISE GORE u prvom postu...

Po ocenama U PATCHU SADA (ne gledamo ****ni psd...6x ponavaljam) on zasluzuje da mu skoci cifra.

Zavrsio sam sa golmanima.
==========================

Jovetic, sta mene boli k. da li ce on biti jos veca igracina ili nece? Ja sam mu pogledao ocene u patchu i dao vrednost i to je to.
Da li ce on sutra prcati Cristijanovu zenu i ozeniti se sa Murinjovom cerkom ili ce otici u Podgoricu da prodaje semenke... to mene ne zanima, ja sam samo GLEDAO OCENE SADA IZ PATCHA.

==========================

Elmander je moguce po vama greska, ali opet kad pogledam njegove ocene sada u pesu i uporedim ih sa mojim Scotlandom (koji je 12 i nesto.. + je nizi + je samo CF + ima vise godina od Elmandera)... videcete da je Elmander bolji.

U ostalom, ako sam pogresio, neka ga Rogo stavi sledece sezone na aukciju, verujem da prvi koji bude imao pare, a treba mu CF...da ce ga kupiti.

========

Tiote, sta znam... svako drugacije ceni DMF-a, neko gleda balance, neko speed... ako je najbolji i nezamenljiv zasto ga Sholim onda daje na pozajmice?
To je tek trece ime u samom ekselu, tad sam rekao bih bio i blag prema ocenjivanju... moglo je i vise, ali eto to je to... ako hocete najmanji je problem podici, ali znam sta bi to prouzrokovalo "Dosao bi rogo trazio Elmandera, ovaj onoga, onaj onoga.."

Nema, to vam je sto vam je, verujem da je dosta realno, gresaka uvek ima, sukoba misljena uvek ima (da li je bolje balance ili speed, shoot acc ili shoot tehnika...) :) to je sve stvar ukusa, ko voli crnke, a ko plave..

Slyz
01-07-2013, 21:29
i flash za nejmara trazi 40k, pa ne mozes da mu stavis def.v. od 28k
Falcao je imao ponudu od mene=Baloteli+Reus+Skrtel ili Bruno Alves i nije pristao... pa sta sad on treba ako nece da uzme ovakva 3 igraca da vredi 35k?

Po meni, ocenjivanje je ispalo ok, korektno, greske koje postoje "da sam nekome podigao, a on je ranije prodat" = jbga ja to ne mogu znati, nisam masina da znam sve transfere napamet...

- Sve zastarele def.v. su podignute na novi nivo vrednosti.

- zonama verujem da ste spreceni da muljate sa igracima i platama (bar za sad dok ne smislite nesto novo...)

Verujem da ce CTL sad biti zanimljiviji, realniji, da ce se u timovima naci veci broj mladjih i losijih igraca itd.

i realno mogli bi malo da kazete "e bravo za ovo za ono..." samo nesto placete, da vam ukinemo sva pravila da li bi vam bilo zanimljivije?ako tako zeli 85% ajde da uradimo tako :)

samson
01-07-2013, 21:49
Bravo Slaj :D Rekao ja na msn da je ideja na mjestu, kada sam saznao ''parametar'' odredjivanja cijena. Uz to, odradjeni su svi segmenti koji su morali se definisati..tu mislim najvise na ove zone. Ovim se bar koliko toliko sprijeci da neki imaju svake sezone profita 25-30k.. Pa se mozda zadesi jos neko da napravi dobru ekipu, a uz to nema pojma o pes-u...kao Fles recimo :)

Nesto mi je palo na pamet.. Recimo, ajde da uzmemo Elmandera, jer je on za mene precijenjen malo.. Rogo ga da na licitaciju za 10k.. Na licitaciji Elmander nema ponuda, dobar potez bi bio promjena Def V. Elmandera na 10k(ponudena cijena) i svrstavanje u III zonu.
* E sad jedino da se ne manipulise time, pa da neki uz ''vezu'' i dobar odnos sa ljudima ne probaju obarati cijenu igracima. Ali mislim da je 0 mogucnosti za to. Jer prvi ja ne bih bratu rodjenom oprostio Nojera za 8k :D

Stević
01-07-2013, 22:00
Ne razumem što se bunite za golmane? Pa pogledajte samo transfer Ljorisa (po meni među top 10 golmana) u Totenhem za koliko je prošao... U realnom svetu golmani imaju najmanje cene, jer postoji dosta dobrih i u jednom timu može igrati samo 1 golman, dok su ostale pozicije deficitarne sa dobrim igračima i samim tim oni su skuplji.

Shollym
01-07-2013, 22:21
Kao prvo dacu sebi za pravo da kazem, da sam 100% siguran da nisi procitao ceo post gore.

Jer da jesi, ne bi rekao ovo "2 - Nije mi jasno zasto je K.Uche poskupeo sa 7.000 na 12.600"

Ja druze Shollyme nisam masina, ja ne znam kome su skocile ocene gore, a kome dole na PSD-u, takodje ne znam ko je prodat u sezoni 7, a ko nije....

...da si citao moj post shvatio bi da sam napisao "da postoje greske i na sta treba da obratite paznju i da javite".

Ok, javio si, bice ispravljeno to za Kalu Uchea, ali onda nemoj pisati kako ti nesto nije jasno, jer odma pucas prstom u mene... :)
Cemu to?

- Pise ti u komentaru na poziciji GK, kako sam vrednovao golmane, tako sam stavio i to je to.
Golman je *****ana kategorija, zato sto se ceni samo kako igraju u pesu, tj. kako brane, da li prodaju lopte, da li odbijaju ili se trude da uhvate...

Ja znam da je Svarcer dobar (ali ima 40godina), znam da je Frej (Flash) dobar (i to zato sto njih vidjam na delu cesto kroz prijateljske), a ja nemam pojma kako brani novicin Fridel, da li se ponasa budalasto ili kao dobar golman.
Samim tim, opet ono sto sam rekao na pocetku mog prvog posta, GLEDAO SAM SAMO OCENE I TO OCENE IZ PATCHA PREKO PESFAN EDITORA i na osnovu gledanja ocena sam delio vrednosti.

Sto se tice Demba Ba, nije tacno to sto pricas da Niang vredi vise.
Niang je 13000, a Demba Ba je 13400, nije neka raazlika, ali Niang je (GLEDAMO OCENE IZ PATCHA, ne zanima me PSD SADA da sam gledao PSD ocene trebalo bi mi 4meseca da zavrsim sve ovo sa mojim sl.vremenom.) ...elem Niang je bolji u brzini, agilitiju, driblingu, a Demba Ba ima samo malo bolji heading, jump.... Klasicna stvar izbora "nekome se vise svidja ovo-nekom ono..."
ma gde cu da te upirem, znam kolko posla imas ;) nego editovao sam post pa je ostao taj pocetak recenice.
a ovo za golmane, samson i ja ocemo da kazemo da po nama najskuplji golmani treba da vrede vise (meni prvom ne bilo zao da dam jedno 13k za vrhunskog golmana da mi sedi sa tom platom jer mi pored njega rezervni i ne treba :D ), e sad ako ti mislis da je 8k dovoljan vrh za njih onda ok, mi ti damo sugestiju pa ti ako oces prihvati, ako ne nikom nista. lestvica sama po sebi je dobra, jer si one bas najbolje digao na 8k.

Slyz
01-07-2013, 22:23
Zloupotrebili bi to samsone, nista od toga, a sve sto nama pravi "dodatni posao" da mi vagamo da li je zloupotreba ili nije.. pravi problem.
Tako da bice ovako.

Zvanicna tema za zone, zalbe se primaju nedelju dana pred TP1/TP2.

Zvanicna tema za Javnu aukciju za prodaju igraca ZONE2 koje nece niko da kupi za 5% pribliznu cenu def.v.-a ce se odrzati za vreme pauze izmedju sezona, tp-ova itd...

i to je to.

===

@Sholim, nisam hteo da gubim mnogo vremena na golmane, napravio sam 2 grupe.
vi svi golmani tamo, vi svi golmani ovamo...

Okvirno po ocenama mozemo da zakljucimo da neko brani bolje, neko onako, a neko ne brani...

a da li je u igri zaista to tacno.. to ne mozemo znati.

Samim tim, ne mogu da dignem Fridela zbog ocena na 10k, kad mozda brani i losije od tvog golmana?
...to su stvari koje ne znam, tek da sam to podigao ljudi bi *****li...

Ostaje sve kako jeste, za oficijalne teme oko spustanja zona i sl. saznacete pred tp2.

Imate jos sutrasnji dan, da prijavite greske iz ove liste gore, posle toga evra prenosi finalnu verziju u eksele i pocinje tp2.

sergio27
01-07-2013, 23:00
Ocekivao sam da ce neki traziti spustanje def.vr. svojim igracima ali da ce traziti da se def. vr. jos vise povecaju tudjim igracima, e to nisam.

samson
01-07-2013, 23:10
Ne radi se ovdje o tebi, meni, Solimu, Flesu, Astrokokiju..ili nekom dvadestom.. Pricali smo o def v. igraca, a to licno nema veze ni sa kim od vas.. Pricali smo o novini koja je zazivjela u ligi.. Ja licno sam to radio i ukazao na par ekstremnih stvari. Ti si se tu pronasao za Jovetu, jasno.. Ali evo budi posten i kazi da li je Jovetic u rangu Anrija, Bariosa, Nijanga...jos nekih, ili vrijedi visestruko vise..? Umjesto da cutis i zahvalis se sto sam ti izreklamirao igraca za dz..ti se ljutis :D

joesampion
01-08-2013, 15:06
Pitanje :
na osnovu cega je Bikey povecana def. vrednost i kako je on mogao da dospe u zonu II ???
Covek igra drugu Englesku ligu i jos su ga osakatili na PSD.

noviice
01-08-2013, 16:12
Samba je igrac najveceg balansa u ctl i o je sve sto je ostalo ovom igracu posle 3 ubitacna updejta od kojih je svaki gori od goreg
Ako cemo realno znam da vam svima zadaje mnogo muke ali to je daaaaaaaaaaaaaleko od onog igraca kad je dosao kod mene u tim tako da se ne slazem sa updejtom

Fridel covek ima 41 godinu mislim sta reci ............ako on zasluzuje updejt def cene na gore ne znam sta da vam kazem i ovde se ne slazem sa updejtom

Boughera ima opasno dobre ocene na psd a samo zato sto je sklonjen od ociju big-stu u ili ostalim kasapima iz primere i premijer lige ali u nacelu slazem se za njegov updejt def vrednosti

Koentrao ima dosta dobre ocene a kod mene je dosao kao clan porta pa se updejtom u Real preporodio i na ctl i sa njegovim updejtom se slazem

Predlog je da umesto fridela povecate def golmanu ščesnom jer on je i mlad i brani na odlicnom nivou u premijer ligi tacnije arsenalu tako da ostavite fridela kapajte ščesnog

drugi predlog je da umesto sambe osakaćenom,usporenog i agilno ubijenom povecate def vrednost Rafaelu koji je standardan u mancesteru a i kod mene igra odlicno jedan od najboljih igraca u mom timu uostalom uporedite ocee rafaela i koentraa videcete da je to manje vise skoro pa isto sto se tice ocena i pozicija nakojim igraju

Panchev
01-08-2013, 17:34
Ima nekih igrača koji su mogli biti u Zoni I, a ne u Zoni II i obratno, ali ono što mi najviše upada u oči jeste upravo ta
priča oko golmana. Napadači jesu veoma cijenjeni u RL, ali top 5 golmana ne kaska za njima niti sekunde.
Pa Buffon je još u "ono vrijeme" kupljen od Parme za više od 32 mil funti, a Neuer, koji je imao godinu do kraja ugovora
(dakle 6 mjeseci i postigli bi dogovor za "Dž") je bio plaćen oko 30 mil €. To pokriva taj aspekt cijene.

Drugi, mnogo važniji, aspekt jeste šta golmani rade u PES-u. Dat ću samo jedan primjer i to iz utakmice sa
Arnesom koji je crkavao od smijeha kako ja ne mogu poentirati, a na golu je stajao Cech. Igra često ne pravi golmana
boljim, nego tvoje šuteve više nepreciznim. Dakle, nije dovoljno složiti sjajnu akciju ili šut jer igra mora pokazati da je
Cech dobar i kao takav ti mora napraviti razliku mada će u RL popušiti foru 4/5 puta kad si 1na1.

Prosječnih napadača sa visokom def.v. ima mnogo, ali ajde, napadači su. Ipak, nijedan prosječan napadač
ne može imati ni izbliza platu kakvu ima Top 5(10) golmana. Izuzev Amaurija :D

4evra
01-08-2013, 19:36
Pitanje :
na osnovu cega je Bikey povecana def. vrednost i kako je on mogao da dospe u zonu II ???
Covek igra drugu Englesku ligu i jos su ga osakatili na PSD.

Updejt je radjen na osnovu ocena u pecu.A Bikey je zverina u pecu,a verujem i na psdu(al ne mogu naci link :D).
Cak iako je zadnji updejt smanjio mu ocene,on i dalje ima ogromno dobre ocene u odnosu na staru default vrednost,tako da je verovatno na osnovu toga dobio povecanje.A takodje i zonu,jer ne mozes ti igraca takvih ocena da prodas za neke sitne pare :)
Verujem da Sly nije obracao vecu paznju na to gde igrac igra u stvarnosti,posto to ne utice na njegove performanse unutar pesa.Al' to on moze potvrditi/negirati.

Samba je igrac najveceg balansa u ctl i o je sve sto je ostalo ovom igracu posle 3 ubitacna updejta od kojih je svaki gori od goreg
Ako cemo realno znam da vam svima zadaje mnogo muke ali to je daaaaaaaaaaaaaleko od onog igraca kad je dosao kod mene u tim tako da se ne slazem sa updejtom

Fridel covek ima 41 godinu mislim sta reci ............ako on zasluzuje updejt def cene na gore ne znam sta da vam kazem i ovde se ne slazem sa updejtom

Predlog je da umesto fridela povecate def golmanu š?esnom jer on je i mlad i brani na odlicnom nivou u premijer ligi tacnije arsenalu tako da ostavite fridela kapajte š?esnog

Razumem te za sambu,moj denis je identican covek,sve je izgubio samo balans dobio,ni D od starog Denisa nije.Al' avaj,kao i sto je Santos,iako im ocene nisu neke te su i pale u odnosu na stare,ja sa takvim igracima umem igrati,dobro ih iskoriscavam na terenu,okosnica su mi tima,to je Sly primetio i zato me i "ujebao".A verujem da je i kod tebe isti razlog :)

Za fridela bi ti trebalo biti drago,uskoro ce u penziju pa ce ti ostati scezni sa starom defaultkom,dakle na dobitku si :D
u osnovi,prvi golman je dobio updejt def.v,pa ko god bio prvi golman.

@pancev
Sto se tice golmana i dizanja opsteg default stanja,to ce morati Sly odgovoriti,ja ne mogu.
Mada mogu reci da,ako opste misljenje bude isto kao i tvoje,da je moguci javni poll na temu dizanja def.v za golmane na jos vecu granicu.

joesampion
01-08-2013, 20:24
Updejt je radjen na osnovu ocena u pecu.A Bikey je zverina u pecu,a verujem i na psdu(al ne mogu naci link :D).
Cak iako je zadnji updejt smanjio mu ocene,on i dalje ima ogromno dobre ocene u odnosu na staru default vrednost,tako da je verovatno na osnovu toga dobio povecanje.A takodje i zonu,jer ne mozes ti igraca takvih ocena da prodas za neke sitne pare :)
Verujem da Sly nije obracao vecu paznju na to gde igrac igra u stvarnosti,posto to ne utice na njegove performanse unutar pesa.Al' to on moze potvrditi/negirati.

http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=9762&Club=509
Evo ga link od Bikeya pa se mozete sami uveriti da li teba njemu dizati def. vrednost.
Po mom misljenju Bikeyu je dignuta vrednost samo zbog toga sto je kod mene u timu dugi niz sezona.Znate i sami da se ja retko ili skoro nikad neuplicem u neke rasprave ili nesto pametujem po forumu ali ovo stvarno nema nikave logike da se osakacenom igracu dize cena zbog toga sto je kod mene vise sezona.A sto se tice ocena u pecu Bike nije ni medju 30 odbranbenih igraca.
Tako da vas jos jednom molim da realno sagledte situaciju i dosete pravednu odluku.

samson
01-08-2013, 20:35
Ne znam kakav je u pechu ali:

BB:87
Speed: 84
Acc: 85
Head: 83
Jump: 85

Ovaj igrac vrijedi puno sa ovim ocjenama. Uz to ima fin pas..pa moze i DM-a da igra. Nesto ne znam da ima mnogo ovako brzih i snaznih stopera?

4evra
01-08-2013, 20:38
Pa sad,ako je i osakacen,igrac semi univerzalac,sa extra brzinom i silom od balansa,dobrom reakcijom,ne znam kako to da ga ti i ne cenis vise od trenutnih 6500 koliko mu default cena stoji :)

Da ga stavim u perspektivu sa npr mojim Mbiwom,za kojeg je nudjeno 14k pre pola meseca:
http://snag.gy/8QSft.jpg

ne znam,po meni vredi tih novih 8900,i vise cak.Mozda propustam nesto?
Ako ga ne cenis vise,ev' ja bih iskoristio priliku da ti ponudim 8,9k vrednosti pa da mi ga prodas :D

Slyz
01-08-2013, 21:36
Ima nekih igrača koji su mogli biti u Zoni I, a ne u Zoni II i obratno, ali ono što mi najviše upada u oči jeste upravo ta
priča oko golmana. Napadači jesu veoma cijenjeni u RL, ali top 5 golmana ne kaska za njima niti sekunde.
Pa Buffon je još u "ono vrijeme" kupljen od Parme za više od 32 mil funti, a Neuer, koji je imao godinu do kraja ugovora
(dakle 6 mjeseci i postigli bi dogovor za "Dž") je bio plaćen oko 30 mil €. To pokriva taj aspekt cijene.

Drugi, mnogo važniji, aspekt jeste šta golmani rade u PES-u. Dat ću samo jedan primjer i to iz utakmice sa
Arnesom koji je crkavao od smijeha kako ja ne mogu poentirati, a na golu je stajao Cech. Igra često ne pravi golmana
boljim, nego tvoje šuteve više nepreciznim. Dakle, nije dovoljno složiti sjajnu akciju ili šut jer igra mora pokazati da je
Cech dobar i kao takav ti mora napraviti razliku mada će u RL popušiti foru 4/5 puta kad si 1na1.

Prosječnih napadača sa visokom def.v. ima mnogo, ali ajde, napadači su. Ipak, nijedan prosječan napadač
ne može imati ni izbliza platu kakvu ima Top 5(10) golmana. Izuzev Amaurija :D

Pa nista, podicicemo sve golmane zone 1 za finalnu verziju liste na 13k.

CHUPO93
01-08-2013, 21:41
Blago meni ete ga LLoris na 13 k sa 5 :D al slazem se u potpunosti , GK je bar 50 % tima ako ne i vise :)

Slyz
01-08-2013, 21:42

Boughera ima opasno dobre ocene na psd a samo zato sto je sklonjen od ociju big-stu u ili ostalim kasapima iz primere i premijer lige ali u nacelu slazem se za njegov updejt def vrednosti

Koentrao ima dosta dobre ocene a kod mene je dosao kao clan porta pa se updejtom u Real preporodio i na ctl i sa njegovim updejtom se slazem

Predlog je da umesto fridela povecate def golmanu ščesnom jer on je i mlad i brani na odlicnom nivou u premijer ligi tacnije arsenalu tako da ostavite fridela kapajte ščesnog

drugi predlog je da umesto sambe osakaćenom,usporenog i agilno ubijenom povecate def vrednost Rafaelu koji je standardan u mancesteru a i kod mene igra odlicno jedan od najboljih igraca u mom timu uostalom uporedite ocee rafaela i koentraa videcete da je to manje vise skoro pa isto sto se tice ocena i pozicija nakojim igraju

Moj predlog, uz duzno postovanje prema tebi je da procitas moj prvi post jos jednom ili da probas da shvatis (kao i ostali) ono sto cu reci:

Podignute su def.vrednosti, koje su zastarele, u prevodu to su one prve "koje je marulja formirao u sezoni 5ili6" i kao takve, zastarele su, nase CTL Trziste ih je odavno prevazislo... i morali smo da donesemo ta poskupljenja.

Poskupljenja su zakacila sve bitnije igrace u vasim timovima, koji pritom imaju tu zastarelu def.v.!

Dakle, ne zanimaju nas Rafael i Scesny koji su dosli sa aukcije, aukcijom si ti njemu formirao u tom trenutku "realnu def.v." i ja tu nemam sta da menjam.
Isto tako "kupljen igrac" ... pa njemu je kupovinom formirana nova def.v. ne mogu ja sad da ga diram...

Fridel u patchu ima dobre ocene, kao i Bugera, kao i Bajki od Dzoa.
Morate da razumete "da ja nisam masina i da ja ne znam koga je zadesio pozitivan updejt, a koga negativan..." mene to u ostalom i ne zanima, ja samo gledam trenutne ocene i da li taj igrac zastarelu def.v. Jel ima? Ima. OK Dizemo mu def.v.

GOLMANI:

Alo ljudi, ja znam kako Bufon brani u real life-u, ali ne znam kako brani u pesu, nemam ga u timu i ne gledam ga cesto... ne znam ni kako vasi golmani brane, niti me to zanima, zanimaju me samo njegove ocene u patchu (TRENUTNOM) i samo sam to gledao i samo na osnovu toga ocenjivao.

Imate komentar sta sam najvise gledao kod GK-a, Response, GK skill i da li ima zvezdicu za tipa 1v1 stopper.

Necu vise odgovarati na poruke.

marulja
01-09-2013, 08:38
pa ako vecina misli da treba podici golmane prve zone, onda podigni
kada sam pravio timove, nije bilo takvih golmana
u svakom timu je bio bar jedan golman sa GK oko 85, dao sam im manje plate, racunajuci da ce svako treba da ima ok golmana i da se nece mnogo trgovati njima
kasnije su neki napredovali, neki dosli sa drafta/aukcije i sad ima vrhunskih golmana, koji treba da vrede vise

meni je dobro to sto si gledao ocene u pesu, a ne na PSD
meni su bance i naldo sjebani na PSD, ali su mi 7 sezona igrali sa dobrim ocenama, i na osnovu toga zasluzuju povisicu iako im sledece sezone padaju ocene

4evra
01-10-2013, 13:05
Konacni spisak poskupljenja te klasifikacija po zonama:
http://img824.imageshack.us/img824/5607/97820473.png (http://imageshack.us/photo/my-images/824/97820473.png/)

Lapi
01-11-2013, 15:22
Diego Lugano, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=3213&Club=110
transfer markt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/diego-lugano/profil/spieler_13829.html

Molim da se sledeci igrac prebaci iz zone2 u zonu3:

Diego Lugano je poskupljen sa 6.900 na 9.100 a ugovorio sam transfer za 5800, bio je sve vreme na javnoj aukciji, najveca ponuda je bila 6100,sad za 9.100 nema sanse da se proda, a ne treba mi i prodajem ga jer je spor, pred penzijom. mator igrac kome ocene idu nadole..

Slyz
01-12-2013, 11:39
Diego Lugano, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=3213&Club=110
transfer markt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/diego-lugano/profil/spieler_13829.html

Diego Lugano je poskupljen sa 6.900 na 9.100 a ugovorio sam transfer za 5800, bio je sve vreme na javnoj aukciji, najveca ponuda je bila 6100,sad za 9.100 nema sanse da se proda, a ne treba mi i prodajem ga jer je spor, pred penzijom. mator igrac kome ocene idu nadole..

Imao sam slican problem sa Crisom, iste ocene, 34 god. prodat je za 5.000 u to vreme.
Odobravamo, D. Lugano je sad Zona3.

savke
01-18-2013, 01:51
Bjorn Helge Riise, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=214&Club=365
transfer markt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/bjoern-helge-riise/profil/spieler_13485.html

B.R. Riise je poskupljen sa 6.550 na 8.100, bio je sve vreme na TL i niko nije ponudio nista vise od 5k , secam se najveca ponuda je bila 4.5, Tesko cu prodati igraca sa def. 8.100 a deleko je od te cifre, ocene mogu samo na dole da mu idu...

Roksa7
01-20-2013, 19:20
Koja je logika da se mom Niangu podigne cena? Covek je mator.. Ima 34 godine.. Jos malo ce u penziju.. Molim da se prebaci iz zone 1 u zonu 2 .. I da mu se smanji cena odnosno plata.. Mnogo je

4evra
01-20-2013, 19:36
Koja je logika da se mom Niangu podigne cena? Covek je mator.. Ima 34 godine.. Jos malo ce u penziju.. Molim da se prebaci iz zone 1 u zonu 2 .. I da mu se smanji cena odnosno plata.. Mnogo je

Attack: 85
Balance: 86
Stamina: 84
Top Speed: 87
Acceleration: 86
Response: 85
Shot Accuracy: 82
Shot Power: 83
Shot Technique: 84

Ta :)

CHUPO93
01-20-2013, 19:36
Roksa brate ako ti se ne svidja evo ti trade za Cacau on je 8 k :D

Roksa7
01-20-2013, 20:19
Ok.. Ovo je korektno.. A koja je logika onda za Guererra ? :D Ipak on nije tako dobar a opet cena je skocila naopako..

P.S. Chupo.. Neka.. :D Fala ti xD

Slyz
01-20-2013, 21:42

Procitaj prvi post ove teme, pre nego sto krenes da pricas.

Hvala.

Рого.ЗВ
03-03-2013, 14:57

Захтев за смањење зоне. Сматрам да после 2 апдејта након давање дифолт цене од 13100 не вреди толико и нећу моћи да га продам за те паре. Хвала :)

Amokachi
04-08-2013, 16:25
D.Rommedahl, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=3593&Club=334
Transfer markt: http://www.transfermarkt.com/en/dennis-rommedahl/profil/spieler_4361.html

Zahtev za prebacanje u zonu 3. Igrac kojeg pokusavam prodati za 6k, ali takvu ponudu jos niko nije dao. Sa platom koju uzima on mora otici iz tima, ali tesko da moze biti prodat za procenjen novac.

Roksa7
04-08-2013, 17:05
P. Guerrero PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1681&Club=272
Transfer markt: http://www.transfermarkt.com/en/paolo-guerrero/profil/spieler_2989.html

Zahtev za prebacanje u zonu 3. Igrac kojeg pokusavam prodati za 9k, ali takvu ponudu jos niko nije dao. Cak ni blizu.. Samo se jedan raspitivao i nista posle bilo ali mi je odmah rekao da nema sanse da ponudi 9k.. Sa platom koju uzima on mora otici iz tima, ali tesko da moze biti prodat za procenjen novac. Ima kvalitet ali plata je velika kao i cena ..

nakalmiki
04-08-2013, 17:23
Javier Jernandez Chicharito PSD http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=294&Club=12
Transfer market http://www.transfermarkt.com/en/chicharito/profil/spieler_50935.html

Zahtev za povecanje u zonu 2...Veoma trazen igrac,na ceni...

gogiland
04-08-2013, 17:57
A Rosina http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=2253&Club=457
http://www.transfermarkt.com/en/alessandro-rosina/profil/spieler_16902.html
Zahtev za prebacivanje u zonu lll

Igrac koji je doziveo izvesno smanjenje ocena na Psd-u,Pokusao sam ga prodati za 6500, pa za 6000, pa za 5500, pa za 4000, i na kraju sam uspeo postici dogovor.
Apelujem da se zahtev uvazi kako bi realizacija tog transvera prosla neometano,.Ja ga nisam mogao drzati u timu jer je vukao ogromnu platu.

VaskeKtz
04-08-2013, 19:15
Marko Marin http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1753&Club=7
Transfer markt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/marko-marin/profil/spieler_35251.html
Zahtev za prebacivanje u zonu III.
Pokusao sam ga prodati za 8740(sto je 5% manje od njegove def. vrednosti, odnosno minimalna vrednost transfera za II grupu), niko nije ponudio ni blizu takvu ponudu. Imam ponudu od 5000 za ovog igraca, sto je najveca koju imam.

pop93
04-08-2013, 20:08
Gabriel Agbonlahor : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=30&Club=2
Transfer markt : http://www.transfermarkt.co.uk/en/gabriel-agbonlahor/profil/spieler_37148.html

Zahtev za smanjenje DEF. Vrednosti. Ovaj igrac em sto je u III Zoni em sa ovakvim ocenama NIKAKO ne moze da kosta 11000. Nije realno ljudi. Imam ponudu od 8000, i voleo bih da mu smanjite def. vrednost! Hvala unapred!

Slyz
04-08-2013, 20:28
Ne postoji smanjenje def.v.

Zona mu je vec smanjena od strane tvog mentora, kada je ova lista izasla.
Kada je u zoni3 = znaci da moze da se proda za bilo koju sumu, nisi ogranicen kao u zoni1 i 2.

Procitaj pravilo, pitaj mentora.

======

marko marin, teskoda ce se zona menjati.
jedini nacin ti je da ga stavis u temu za aukciju onu pa da pobedi ta najjaca ponuda od 5k.

Po meni on ne moze u zonu3, mlad je, brz, ok... Zona2 po meni.

---

ostali predlozi ce biti uradjeni.

Slyz
04-13-2013, 20:55
Uvazeni zahtevi:
Elmander, Romedal, Gerero, Rosina = Zona 3.

Chicharito = Zona2

Odbijeni zahtevi:
Agbonalhor, Marko Marin.

Heric
06-11-2013, 20:10
Antonio Di Natale PSD http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1396&Club=60
Transfermarkt http://www.transfermarkt.co.uk/en/antonio-di-natale/profil/spieler_6031.html

Zahtev za prebacivanje u zonu 3. Drzao sam ga na TL ranije, niko nije ni pomislio da ponudi za njega 12k ili vise, niko nece ni trejd kad cuje kolka mu je plata, logicno jer covjek ima 35 godina...

noviice
06-11-2013, 21:41
Obafemi Martins http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2185&Club=428
Transfermarkt http://www.transfermarkt.co.uk/en/obafemi-martins/profil/spieler_5794.html

Zahtev za prebacivanje u zonu 2 .Bio je na aukciji po pocetnoj ceni od 16 000 i naravno nema ponuda .Imam ponudu i hteo bih ga prodati u tp 1 za 10 000

Рого.ЗВ
06-27-2013, 01:16
Стивен Пијенар, ПСД: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=176&Club=8
Трансфер маркет: http://www.transfermarkt.de/en/steven-pienaar/profil/spieler_4321.html

Дифолт цена од 10350 сигурно да не осликава више овог играча којег су доста уназадили последњим апдејтом. Тражим смањење зоне из 2. у 3. како бих га икако могао продати. Хвала :)

Slyz
06-27-2013, 22:25
Od sada cisto da znate, kome lupim tnx to je "odobrenje za spustanje zone".
da ne bi pisao post svaki cast "moze/ne moze", bitno je da vi trazite zahteve, mi ispratimo upisemo, ja lupim tnx i vi dalje radite svoj posao...

Mourinho`Legio
11-13-2013, 19:56
Balotelli transfer market http://www.transfermarkt.co.uk/en/mario-balotelli/profil/spieler_45146.html
psd :http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=260&Club=43

def : 20.000
klub: Sven's Angels

Zahtjev da se balotelli prebaci iz zone 2 u zonu 1 gdje i pripada :)

milang5
11-21-2013, 12:07
Robinho (zona 1)

http://www.transfermarkt.co.uk/en/robinho/profil/spieler_15511.html
http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=1009&Club=43

Razlog: Def vrednost od preko 17k i zona 1 mi ne dozvoljava da ga prodam legiju za 7k...I kada sam ga uzeo sa aukcije nije vredio toliko al jednostvano pravio sam tim od igraca koje gotivim u stvarnosti i nisam pitao za cenu...Za ovih par sezone ''pojeo'' je para i para i doslo je vrijeme da se rastajemo :)...Legijova ponuida je prihvacena i jos se samo ceka prebacivanje u zonu 2...

Slyz
11-21-2013, 15:22
Prebacen u Zonu 3.

Da je u zoni2, mogao bi samo 10% cena da mu ode na dole. Znam kakve je ocene imao tada, nisu vredele ni 12k, a kamoli 17. Sad je Robinjo jos veci raspad...

Odobreno, prebacen u Z3.

Danijel 10
12-06-2013, 15:05
Igrac: Juan Arango
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1542&Club=67
Transfermarket: http://www.transfermarkt.co.uk/en/juan-arango/profil/spieler_26063.html

Trazim da se ovaj igrac prebaci iz zone 2 u zonu 3 jer je nemoguce da ga prodam za 10200 kolika mu je def.vrednost, covek ima fine ocene ali 33 godine...

Igrac: Patrick Helmes
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1498&Club=62
Transfermarket: http://www.transfermarkt.co.uk/en/patrick-helmes/profil/spieler_6322.html

Takodje trazim i za ovog igraca prebacivanje iz zone 2 u zonu 3 jer mu je def.vrednost 12500 i pored njegovih dobrih partija ja ga ne mogu prodati za toliko...Hvala

Slyz
12-06-2013, 20:22
Helmes moze, Zona 3. Igra u drugoj ligi nemacke.

Arango ostaje Zona 2. Ima jako dobre sut/pass ocene, daje i pakuje golove ove sezone
Performance data of current season

Competition
Matches
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielaktionen/tor.png
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielaktionen/vorlage.png
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielaktionen/einwechselung.png
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielaktionen/auswechselung.png
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielaktionen/uhr_neu.png

1.Bundesliga (http://www.transfermarkt.co.uk/en/1-bundesliga/startseite/wettbewerb_L1.html)
14 (http://www.transfermarkt.co.uk/en/juan-arango/leistungsdaten/spieler_26063.html#L1)
4
5
-
13
1145

Friendlies (http://www.transfermarkt.co.uk/en/friendlies/startseite/wettbewerb_FS.html)
1 (http://www.transfermarkt.co.uk/en/juan-arango/leistungsdaten/spieler_26063.html#FS)
-
-
-
-
89

Total:
15 (http://www.transfermarkt.co.uk/en/juan-arango/leistungsdaten/spieler_26063.html)
4
5
-
13
1234

http://www.transfermarkt.co.uk/img/linkpfeil_b.gif to full performance data (http://www.transfermarkt.co.uk/en/juan-arango/leistungsdaten/spieler_26063.html)

ako ne mozes da ga prodas, onda idi na javnu aukciju sa njim tamo ce mu trziste dodeliti novu def.v. kao i Zonu, ako ga vec nece niko za tih 10k

Danijel 10
12-11-2013, 17:53
Pitam u Saletovo ime posto on nije u mogucnosti:

Igrac: Aiyegbeni Yakubu
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=173&Club=369
Transfermarket: http://www.transfermarkt.co.uk/en/yakubu-aiyegbeni/profil/spieler_8559.html

Sale pita jel je moguce da iz zone 2 predje u zonu 3, jer su njegove ocene slabije nego kada mu je povecana def.cena na 12 800 pre par sezona, a vuce platu kao neki klasni igraci...

Sallle
12-29-2013, 15:29
zanima me sta je sa yakubuom?
hteo bih ga prodati ali mu je prevelika default cena.

Slyz
01-06-2014, 23:49
Ne odobrava se Yakubu.

Razlog:

89 BB
Sutevi: 84/83/84
Glava i skok: 83/83
Aggresion: 86
Zvezdica za Scoring, Zvezdica za Post Player (Hej krila centarsuteve bacajte na mene).

Ima sve sto jedan "jak CF i treba da ima", ostaje Zona2 - njegove ocene to zasuzluju.

Uvek imate javnu aukciju, koja moze sama da kaze "sta misli CTL trziste"

veljkobk94
02-22-2014, 21:59
Igrac:Thierry Henry
PSD:http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=7565&Club=636
Transfermarket:http://www.transfermarkt.co.uk/en/thierry-henry/profil/spieler_3207.html?from=direktErgebnis

Da li je moguce da se prebaci iz zone 2 u zonu 3.Mator je,def vrednost.12k,niko ga ne zeli uzeti za vise od 7-8k.

Slyz
02-22-2014, 22:20
Moze T. Henry Zona3, ugovor mu vazi do kraja 2014. godine, mator je itd...

Рембрант
10-15-2014, 16:54
Мирослав Клосе
ПСД: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1590&Club=55
Трансфермаркт: http://www.transfermarkt.co.uk/miroslav-klose/profil/spieler/10

Захтев да се пребаци у зону 3 јер је у годинама и јер му је деф. вредност 12800 (зона 2) што ме спречава да га продам по нижој цени.

Slyz
10-15-2014, 21:24
Klose odobren.

Bejn 93
10-15-2014, 22:03
Kevin Doyle

Zahtev za prebacivanje u zonu III

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=486&Club=504

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/kevin-doyle/profil/spieler/35193

Ocene sve govore.

mr bean
10-15-2014, 22:32
Edgar Álvarez
Zahtev za prebacivanje u zonu 3

http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=1053&Club=430

http://www.transfermarkt.com/edgar-alvarez/profil/spieler/28006

Mator a i nema neke ocene

Slyz
10-15-2014, 22:34
E. Alvarez odobren.

Bio je nekad brz ko vetar :) 92,3 speed i accel mu bese, Novica ga pamti iz 2010 godine :)))

Slyz
10-15-2014, 23:00
Kevin Doyle

Zahtev za prebacivanje u zonu III

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=486&Club=504

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/kevin-doyle/profil/spieler/35193

Ocene sve govore.

odobreno

Atlantis
10-16-2014, 00:01
Dorin Goian

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=1341&Club=191

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/dorin-goian/profil/spieler/34756

Nekad je ovo bio jako fin igrac. Sada, ne vredi ni izbliza kolika mu je def. vrednost a jos i mator. Moze zona 3 za njega?

Slyz
10-16-2014, 11:26
Dorin Goian

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=1341&Club=191

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/dorin-goian/profil/spieler/34756

Nekad je ovo bio jako fin igrac. Sada, ne vredi ni izbliza kolika mu je def. vrednost a jos i mator. Moze zona 3 za njega?

odobreno. Zona 3.

Stević
10-16-2014, 13:46
Konstantinos Mitroglu

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=3601&Club=194

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/konstantinos-mitroglou/profil/spieler/34944

Iskreno da kažem nemam pojma gde gledate ove zone, ali predpostavljam da se to gleda po ceni. Ja ovog ne mogu prodati za 11600 kolika mu je def vrednost, a ni za 5% manje, zato tražim da se promeni njegova zona u zonu 3.

Amokachi
10-16-2014, 14:29
Nije ti Mitro u zoni nikakvoj. To su ona poskupljenja sto su bila prije 3,4 sezone cini mi se, ako se sjecas. Pa su tako neki igraci podijeljeni po zona. Ali mnogi od njih su do danas pali sa ocjenama, pa se za njih trazi prebacivanje u 3. zonu.

Slyz
10-17-2014, 11:09
Konstantinos Mitroglu

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=3601&Club=194

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/konstantinos-mitroglou/profil/spieler/34944

Iskreno da kažem nemam pojma gde gledate ove zone, ali predpostavljam da se to gleda po ceni. Ja ovog ne mogu prodati za 11600 kolika mu je def vrednost, a ni za 5% manje, zato tražim da se promeni njegova zona u zonu 3.

Mitroglu je svez igrac u CTLU (gledano po dolasku), dosao je preko aukcije za preplacenih 11600, sto mu je automatski postala i def.v.
kao igrac koji je dosao sa aukcije, njegova zona je zona 1, ali nazalost vas je problem sto ste ih preplacivali, kao i nedavno Isco ili ko je vec kod Legia otisao za neku jos ludju sumu.

Mi mozemo da ti izadjemo u susret i da spustimo Zonu Mitroglu na Zonu 2, ali tebi ni ta cena nece odgovarati jer je to 5% od def.v.
tako da je vasa jedina sansa, da igraca posaljete na Javnu aukciju (http://www.pes-serbia.com/threads/27990-CTL-Javne-aukcije-%28Traju-dok-traje-TP%29) (tema se nalazi u Custom teams podforumu i traje dok traju TP), prvi postavljanje igraca je besplatno, a svako ponovno postavljanje istog igraca se naplacajuje (u tom TP-u te sezone (isto je bilo tp1 ili tp2)).

dakle ti sad dobijes Zonu2, sto moze da prodje, stavis ga na Javnu aukciju, za 5% manju cifru od def.v. (koja je limit za zonu2) i niko ga ne kupi!
on automatski dobija obaranje zone sa zone 2 na zonu 3, ti mozes opet da ga stavis na javnu aukciju i da sada (posto je zona3) stavis sam pocetnu cenu prodaje, ali posto si ga stavio OPET na javnu aukciju placas 500$ to ponovno stavljanje. (procitajte prvi post javne aukcije, sve je jasno)

realno, Mitroglu i legiov Isco su vase greske preplacivanja i to je sada njihova CTL def.v. :)

Stević
10-17-2014, 17:57
A ako niko ne ponudi za njega sad dok je zona 2, jel mogu da završim dogovor od 7k bez da postavljam na javnu licitaciju?

Slyz
10-17-2014, 21:52
Dozvoli da ti na pitanje odgovorim pitanjem :)

Kako ces dogovoriti za 7k ako je i dalje zona2?

Amokachi
10-18-2014, 00:09
Mislim da si vas dvojica ne razumijete.

Prvi post Stevicu procitaj.

Ukratko: Kada je izvrsena prepravka def. vrijednosti igraca, ti igraci su dobili zone. Ti si Mitrogua kupio 2 sezone ili 3 poslije toga i taj tvoj igrac ne pripada nijednoj zoni. Znaci u zonama su samo igraci koji su tada zavedeni i to ponovo nije radjeno. Sto znaci da ti Mitroglua mozes da upises 7k, a ako CTL tim vjeruje da on vrijedi vise bice stavljen na aukciju kao sto je bio slucaj do sada sa takvim transferima. Ne treba da radis nikakve prebacaje iz zune u zonu, jer on nije na spisku igraca. Nije nijedan igrac koji je usao poslije poskupljenja. Ali je logicno da recimo Lewandovski se upise 9k- nece proci tp.
Znaci tada si ti platio tog tvog 11-12 jer si vjerovao u njega, sad on vrijedi 7,8 ili koliko vec.

Kljucno: Mitroglu nema zonu. Mozes da ga prodas 2k, ali nece proci jer ce CTL procijeniti da mu je realno 4x veca cijena.

Slyz
10-18-2014, 02:53
Mitroglu kao i svaki igrac sa aukcije je automatski zona 1. Zato sto je to njegova vrednost koja je formirana putem CTL trzista, tj. aukcije.
Ne treba da mesate "spisak igraca sa poskupljenja" sa "zonama". Ti igraci sto su poskupeli su imali stare def.v. koje su posle 3 godine naravno bile nerealne :)
Tada su i uvedene zone, kako bi se ocuvala vrednost igraca, zelenasenje u pozajmicama itd...

Mitroglu kao i svaki igrac sa aukcije je automatski zona 1.
Pokusavam da nadjem gde sam to napisao, ali ne uspevam...

Amokachi
10-18-2014, 06:54
Ja sam nesto ubijedjen da to pravilo ne postoji, vec da si to permutovao. Ako i postoji neka mogucnost da to pravilo je negdje zabiljezeno, onda je 101% sigurnost ovog: ''To pravilo nije postovano do sada''.
Ne mogu sad da listam aukcije od s11 ili s12 pa ovamo. Ali sam potpuno siguran da cu naci minimum 10 primjera ''krsenja'' pravila kojeg nema :) Po sjecanju, mozda Sergio se preciznije sjeca, Adran Lopez je kupljen na aukciji izmedju 10.500-11.000. Taj igrac je posle prve sezone ili poslije druge, manje je bitno, prodat Dovli za cifru od 10.000. Ovo je primjer bzv, na igracu kojeg se sjecam. Ubijedjen sam da ovakvih primjera ima dosta.
Kao sto si rekao prije, Stevic je pogrijesio u procjeni i niko mu nije kriv na tome. Imao je i razlog da pogrijesi, Mitroglu je bio hit u to vrijeme.

Kool & Gang
10-18-2014, 08:36
nigde nije pisalo da su svi igraci sa aukcije 1. zona
sly, mislim da si zaboravio neka pravila tokom pauze, upravo ti mesas zone sa spiskom igraca za poskupljenje
svakih par sezona se pregledaju timovi i povecavaju cene igracima za koje se pretpostavlja da imaju manju vrednost od trzisne
igraci sa aukcije nisu na spisku za poskupljenje jer im je cena formirana trzistem
zone nemaju veze ni sa aukcijom, ni sa poskupljenjem, nego sa kvalitetom igraca, bas zato mi nije jasno spustanje zona igracima pod izgovorom da su matori
ovo nije pravi fudbal, nego pes, ne vidim zasto ne bi uzeo igraca od 35 godina, sa odlicnim ocenama, koji igra negde u indoneziji i nema nameru da se penzionise
treba da budu zona 1, dokle god to zasluzuju ocenama, godine nisu bitne, ako hoces da prodas za manje, daj na aukciju
mozda su cak zone igraca bile pisane pred pocetak aukcije, ali igraci kao kolasinac, ninkovic... nisu prva zona, niti ima logike da budu sa svojim ocenama

Slyz
10-18-2014, 12:08
Izvinjavam se ja sam pobrkao, pauza tj. prekid rada lige je bio ogroman, otud i neke greske. (ne samo ova) :)

Znam da je to bila neka prica u online timu, da svako sa aukcije bude zona1, ali se od toga nije desilo nista. Svakako, pravilo je takvo bilo do sada i ostace da igraci sa aukcije nisu zona1, a pravilo kaze da svaki igrac koji nema definisanu zonu je automatski zona 3.

Sto nas dalje dovodi do toga, da Stevicu ili Legio, mozete prodati vase preplacene igrace (Mitroglu 12k i Isco 16 ili 18k ne secam se) za manju vrednost, naravno uz osnovno pravilo da transfer moze biti ponisten u svakom momentu ako je ponuda nerealna ili deluje kao prevara.

Realno i jeste da se Mitroglu proda od 6.5-9k tako da.. izvoli. Obrisacemo poruku iz javne aukcije za njega.

=====

@kool

Slazem se, nije pes pravi fudbal i godine ne igraju nikakvu ulogu, ali kada ljudi daju predlog za spustanje zone nekom svom "matorom igracu", prvo mu pogledam 2 stvari:

- ocene na psdu, koje su obicno drasticno smanjene (jer ga nisu dirali od tipa 2godine na PSD-u, pa ga onda zveknu za sve pare)
- i transfermarket, njegov ugovor do kad traje.

tu se vidi dosta, a da je PSD azurniji sajt u svim ligama, a ne samo u ovim bitnijim, svaki igrac realno koji zagazi u tridesetu bi vremenom gubio na ocenama.. ovako postoji luft od 2godine pa ga oni zveknu.

Dakle, ne obaram ja zone zbog godina, nego zbog ocena.

Amokachi
10-18-2014, 12:38
Postoji tu razni faktori za spustanje zone.

- Ime igraca. Dva igraca, pretpostavimo istih ocjena, mogu da imaju razliku u cijeni i do 3,4 ili cak i vise hiljada. Jer na cijenu tog igraca utice ime(reputacija), godine, duzina ugovora na tm, vrijednost na tm ili neka informacija o njemu iz stampe. Primjera radi Frei igrac koji je imao odlicne ocjene koje su vrijedjele 6k otprilike, za toliko je prodat. Samo zato sto tada Roksa nije provjerio na da li taj igrac planira da se povuce. Da je provjerio on ga nikada ne bi kupio. I sa tom informacijom on ne bi vrijedio vise od 2.5k..
- Postoje takodje igraci kojih nema na psd, a imaju dobre ocjene. I oni imaju neku realnu cijenu koja nije pojacana ''ocekivanjima''. Jer ti kad kupis igraca iz jake lige imas ocekivanja da taj igrac napreduje i da u buducnosti imas mozda daleko jaceg igraca od onog kog si platio. Ta ''ocekivanja'' ovdje kod nas kostaju.
- Postoje takodje igraci odlicnih ocjena u pes, ali koji nemaju duzinu ugovora definisanu na transfermarketu. Primjer recimo Carewa! Kojeg je Sloga svojevremeno platio 10k od Secema. Carewu je stajao neodredjen ugovor na tm. Malo kasnije ostaje bez kluba i na kraju 2 sezone kod Sloge, covjek se povlaci iz fudbala i ide u glumce :) 28 godina ima u tom trenutku. Sa tim informacijama Carew ne bi kostao ni 4k. Zbog tih stvari ogroman je rizik platiti jako starog igraca bez ugovora. Zato se ljudi ovdje pozivaju na godine kos spustanja zone.

Jednostavno previse faktora utice na tu cijenu. Nije to tako jednostavno procijeniti, jer ocjene samo daju jedan dio cijene igraca. Ostatak je odredjen ''ocekivanjima''; definisanim ugovorom; duzinom tog ugovora; timom u koji igra; komentarima na psd forumu; informacijama iz stampe o tom igracu itd itd.... Mene licno svaki detalj koji saznam utice na cijenu. Tj uticao je, ove sezone vec nisam zadirao toliko u to koga kupujem.

Slyz
10-18-2014, 14:54
U svakom slucaju pravilo sa Zonama je odlicna stvar :)

nastavimo dalje sa podnosenjem zahteva za zone kako bi tema ostala uredna.

Kool & Gang
10-18-2014, 18:53
klose i henry ne smeju da budu zona 3, jer su po ocenama medju najboljim napadacima u ligi
ako vec hoce da ih prodaju, a ne mogu da dobiju tu cenu zbog raznih faktora, zato postoji aukcija

veljkobk94
10-18-2014, 19:09
Dosta nam je jedan Amokachi u ligi, ne moras i ti sad da zabijas nos u tudje timove i igrace i njihove zone, zna Sly sta radi i zasto je prebacio ta 2 igraca u zonu 3.

Slyz
10-18-2014, 20:05
klose i henry ne smeju da budu zona 3, jer su po ocenama medju najboljim napadacima u ligi
ako vec hoce da ih prodaju, a ne mogu da dobiju tu cenu zbog raznih faktora, zato postoji aukcija

To sto im je zona3, ne znaci da su jeftini u klubu u kojem igraju, imaju oni solidne def.v.

elcapiteno7
10-29-2014, 05:29
Kalu Uche

Zahtjev za prebacivanje u zonu III

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=883&Club=367

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/kalu-uche/profil/spieler/6585

Liga u kojoj igra, godine, pa i ocjene sve govore.

Slyz
10-29-2014, 09:44
Kalu Uche

Zahtjev za prebacivanje u zonu III

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=883&Club=367

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/kalu-uche/profil/spieler/6585

Liga u kojoj igra, godine, pa i ocjene sve govore.

Odbija se.

Smatram da igrac nije za Zonu:3
Dobre su to ocene za igraca zone 3, ima 4 pozicije na kojima igra. 31. godina ne znaci skoru penziju, a takodje i to sto je Lester City zainteresovan za njega znaci da mozda covek jos uvek valja.
Uglavnom na prvom mestu su ocene, a one nisu kao kod igraca Zone: 3.

Stavi ga na javnu aukciju za cenu Zone: 2, pa ako niko ne ponudi, smanjicemo mu na Zonu: 3, tako je najpostenije.

Dauda9
10-29-2014, 13:40
Odbija se.

Smatram da igrac nije za Zonu:3
Dobre su to ocene za igraca zone 3, ima 4 pozicije na kojima igra. 31. godina ne znaci skoru penziju, a takodje i to sto je Lester City zainteresovan za njega znaci da mozda covek jos uvek valja.
Uglavnom na prvom mestu su ocene, a one nisu kao kod igraca Zone: 3.

Stavi ga na javnu aukciju za cenu Zone: 2, pa ako niko ne ponudi, smanjicemo mu na Zonu: 3, tako je najpostenije.

Nzm da li smem ovde pisati ali kako on moze da to napise za igraca kojeg je prodao meni ?

Шоми
10-29-2014, 13:49
Pa ponisten je transfer jer zbog zone 2 ne moze da ide za cifru koju ste dogovorili.

Dauda9
10-29-2014, 13:52
Pa ponisten je transfer jer zbog zone 2 ne moze da ide za cifru koju ste dogovorili.
Sad sam video sorry svima

Amokachi
10-29-2014, 14:32
http://www.pes-serbia.com/threads/27990-CTL-Javne-aukcije-(Traju-dok-traje-TP)

Evo vam tema javne aukcije. Kacite tamo Uchea i stavite trazenu cijenu 11970. Ako niko ne ponudi vise, spustice se igrac u zonu 3. Tada ce moci da se proda za dogovorenih 8000
Takodje ste zaboravili da Kalstroma stavite na javnu aukciju, a ponistili ste transfer.

Kool & Gang
10-29-2014, 16:49
koliko sam shvatio zone su napravljene da ja ne bi prodao amokachiju dobrog igraca ispod cene, pa ga on koristio sa malom platom
menjanje zone na taj nacin sto niko ne ponudi def. vrednost ne bi smelo da se desava, nego samo obaranje cene
kao legio da je stavio balotelija 20k i niko ne ponudi, znaci on je zona 3, i onda moze da ga proda nekom za 5k
problem treba da se resava tako sto stavi u aukciju, baloteli 5k, i ljudi se nadmecu do npr 14-15k i on ostaje prva zona, ali moze da ga proda za tu cifru

trebalo bi neka pravilo doterati, da bi imala smisla

Slyz
10-29-2014, 21:36
Pogresno si ti to shvatio.

Ne moze on kada mu se obori zona putem javne aukcije "da dodje i proda ga nekome za 5k", taj igrac nastavlja svoj put putem javne aukcije, a na toj javnoj aukciji ce mu CTL trziste odrediti def.v.

Ako on stavi ucea za 11970, a niko ne ponudi, to znaci da igrac vredi manje.
Automatski ide zona -1 i ponovno stavljanje na aukciju, za npr 8k, sto ne garantuje uopste onome ko ponudi 8k da ce ga bas on dovesti, mozda se jos nekome svidi igrac ili baloteli... tako da bas i nema poente:

"ajde da stavimo sto manje, pa dokle dogura..." :) treba staviti realnu cifru, a svako ko misli da vredi vise, taj ce i ponuditi...

a i relano je da Baloteli ne moze da dogura sa Zone1 do zone3 :) jer bi bio prodat na zoni 2 za npr 18k. bez problema

problem treba da se resava tako sto stavi u aukciju, baloteli 5k, i ljudi se nadmecu do npr 14-15k i on ostaje prva zona, ali moze da ga proda za tu cifru

i dogovori se nas par da ga kupi jedan za 7k i s****mo legia? :)

Stević
10-30-2014, 13:00
Rafael van der Vaart

Zahtev za prebacivanje u 3. zonu.

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=387&Club=72

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/rafael-van-der-vaart/profil/spieler/4192

Osim pas ocena nema ništa značajno, a i bio je par puta u ponudi i niko nije nudio ni 7-8k, za 10260 ne može da se proda.

Dauda9
10-30-2014, 13:45
Pogresno si ti to shvatio.

Ne moze on kada mu se obori zona putem javne aukcije "da dodje i proda ga nekome za 5k", taj igrac nastavlja svoj put putem javne aukcije, a na toj javnoj aukciji ce mu CTL trziste odrediti def.v.

Ako on stavi ucea za 11970, a niko ne ponudi, to znaci da igrac vredi manje.
Automatski ide zona -1 i ponovno stavljanje na aukciju, za npr 8k, sto ne garantuje uopste onome ko ponudi 8k da ce ga bas on dovesti, mozda se jos nekome svidi igrac ili baloteli... tako da bas i nema poente:

"ajde da stavimo sto manje, pa dokle dogura..." :) treba staviti realnu cifru, a svako ko misli da vredi vise, taj ce i ponuditi...

a i relano je da Baloteli ne moze da dogura sa Zone1 do zone3 :) jer bi bio prodat na zoni 2 za npr 18k. bez problema

i dogovori se nas par da ga kupi jedan za 7k i s****mo legia? :)
Koliko sam ja skonto kad mu se smanji cena opet ide na aukicju da se nudi ne vraca se na tranfer listu da ga moye neko kupiti ovako jel da. :D

Рембрант
10-30-2014, 14:38
Нема смањивања деф. вредности (цене), само зоне.

elcapiteno7
10-30-2014, 15:20
Za par minuta navršava se 24h od postavljanja Kalu Uche-a na javnu aukciju. pošto niko nije ponudio, a nevjerujem ni da će ponuditi tražim smanjenje zone da bih mogao realizovati prethodno dogovoreni transfer sa novajlijom, Dauda9.

Slyz
10-30-2014, 21:29
Rafael van der Vaart

Zahtev za prebacivanje u 3. zonu.

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/rafael-van-der-vaart/profil/spieler/4192

Osim pas ocena nema ništa značajno, a i bio je par puta u ponudi i niko nije nudio ni 7-8k, za 10260 ne može da se proda.

odbija se, saljite na javnu aukciju.

Slyz
10-30-2014, 21:39
Za par minuta navršava se 24h od postavljanja Kalu Uche-a na javnu aukciju. pošto niko nije ponudio, a nevjerujem ni da će ponuditi tražim smanjenje zone da bih mogao realizovati prethodno dogovoreni transfer sa novajlijom, Dauda9.

Ne, niste razumeli kako funkcionise.

1) stavis ga jednom, niko ne ponudi, ok, niko nije zainteresovan ili je cena/vrednost nerealna = onda mu pada zona.
2) sad kad je ctl trziste reklo da je cena neadekvatna, ti ga stavljas opet na javnu aukciju, ali ovaj put je zona 3, tako da ti biras pocetnu cenu aukcije.

tada on moze da ponudi za njega, ali i neko drugi... = sve to ce Kalu Ucheu dati novu, realnu ctl def.v

Рембрант
01-30-2015, 15:17
Шон Малони
ПСД: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=4004&Club=417 (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=4004&Club=417)
Трансфермаркт: http://www.transfermarkt.com/shaun-maloney/profil/spieler/9508 (http://www.transfermarkt.com/shaun-maloney/profil/spieler/9508)

Захтев да се пребаци у зону 3, решио сам да га продам, али како има велику деф. вредност (9600) и зону 2, знам да га нико неће толико платити.

Sly: odobreno.

Рого.ЗВ
01-30-2015, 16:00
Кристијан Родригез, ПСД: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2806&Club=54 (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2806&Club=54)
Трансфермаркт: http://www.transfermarkt.com/cristian-rodriguez/profil/spieler/33448 (http://www.transfermarkt.com/cristian-rodriguez/profil/spieler/33448)

Захтев са спуштање из зоне II у зону III, будући да са ценом од 11к немам никакве шансе да га продам. У неколико наврата (http://www.pes-serbia.com/threads/16149-Rogo-FC-United-of-Manchester?p=1166599&viewfull=1#post1166599) сам покушао да га продам за 9 и мање (http://www.pes-serbia.com/threads/16149-Rogo-FC-United-of-Manchester?p=1342208&viewfull=1#post1342208) и једна једина понуда до сада је била 6к која је ја мислим и реална.

savke
02-15-2015, 13:39
Bjorn Helge Riise, PSD: IZBRISAN
transfer markt: http://www.transfermarkt.co.uk/bjorn-helge-riise/profil/spieler/13485 (http://www.transfermarkt.co.uk/bjorn-helge-riise/profil/spieler/13485)

Molim da se sledeci igrac prebaci iz zone II u zonu III i da mu se vrati stara cena:

B.R. Riise bio je sve vreme na TL i niko nije ponudio nista vise od 5k , secam se najveca ponuda je bila 4.5, Tesko cu prodati igraca sa def. 8.100 a deleko je od te cifre, pogotovu sto se vratio u Lillestrom a i vrlo je verovatno da ce da batali fudbal jer ne igra.

ODOBRENO

Mirchell
02-17-2015, 22:25
MAMADOU NIANG

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=3206&Club=367 (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=3206&Club=367)

TM: http://www.transfermarkt.co.uk/mamadou-niang/profil/spieler/6118 (http://www.transfermarkt.co.uk/mamadou-niang/profil/spieler/6118)

Liga u kojoj igra, godine, a i ocene su mu po meni za zonu 3.[/QUOTE]

Odobreno, Zona 3

Amokachi
02-17-2015, 22:26
u zonu III druze. Jer zona 2 dozvoljava samo 5% nizu cijenu.

МилошЦЗБГ
02-18-2015, 22:25
Дидер Конан

ПСД: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1711&Club=73 (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1711&Club=73)
Трансфермаркет: http://www.transfermarkt.co.uk/didier-ya-konan/profil/spieler/39198 (http://www.transfermarkt.co.uk/didier-ya-konan/profil/spieler/39198)

Захтев да се пребаци из зоне II у зону III, не могу да га продам за 9900 а ни за 5% мање.

Odobreno, Zona 3

30pke
02-20-2015, 00:15
Lucas Barrios

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1534&Club=106 (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1534&Club=106)

Transfermarkt: http://www.transfermarkt.com/lucas-barrios/profil/spieler/58516 (http://www.transfermarkt.com/lucas-barrios/profil/spieler/58516)

Zahtev za prebacivanje u Zonu 3, ne mogu da ga prodam ni blizu 14k.

ODOBRENO

30pke
02-27-2015, 17:34
Lucas Barrios

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1534&Club=106

Transfermarkt: http://www.transfermarkt.com/lucas-barrios/profil/spieler/58516

Zahtev za prebacivanje u Zonu 3, ne mogu da ga prodam ni blizu 14k.

mozete li konacno da odobrite ovo prebacanje u zonu 3, kako bih prodao igraca

mr bean
02-27-2015, 18:53
Andrea Pirlo
psd http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=993&Club=53 (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=993&Club=53)
Transfer markt: http://www.transfermarkt.co.uk/andrea-pirlo/profil/spieler/5817 (http://www.transfermarkt.co.uk/andrea-pirlo/profil/spieler/5817)

covek u godinama zamolio bih da se spusti zona3 da bih mogao da ga prodam

ODOBRENO

Slyz
02-28-2015, 06:33
Izvinjavam se, bio sam zauzet zadnjih par dana, odobreno je sve.

МилошЦЗБГ
02-28-2015, 19:23
Игор Акинфеев

ПСД: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2276&Club=131 (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2276&Club=131)
Трансфермаркет: http://www.transfermarkt.co.uk/igor-akinfeev/profil/spieler/15570 (http://www.transfermarkt.co.uk/igor-akinfeev/profil/spieler/15570)

Пао је са оценама после лошег СП2014, захтев да се пребаци у зону III.

ODOBRENO

NukeR
03-03-2015, 21:08
Van der Vaart

Transfermarkt: http://www.transfermarkt.rs/rafael-van-der-vaart/profil/spieler/4192

Zahtev za prebacivanje u zonu 3. Nema teorije da ga prodam za 10k.

ODOBRENO

Dauda9
05-08-2015, 16:26
Diego Forlan
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=535&Club=298
TM: http://www.transfermarkt.co.uk/diego-forlan/profil/spieler/3408
Zahtev za prebacivanje u zonu 3.
Pale ocene ,Japanska liga 2 ,godine a i zelim da ga prodam niko ne bi zeleo da ponudi za njega 12k.

ODOBRENO

joesampion
02-11-2016, 22:38
Kevin-Prince Boateng
PSD:http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=1012&Club=43
TM:http://www.transfermarkt.co.uk/bafetimbi-gomis/profil/spieler/22388
Pale ocene,kod mene je od dolaska u CTL vreme je da promeni sredinu.

ODOBRENO

TheKop
02-12-2016, 23:00
Walter Gargano
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1303&Club=669
TM: http://www.transfermarkt.co.uk/walter-gargano/profil/spieler/52266
Ulazi u pozne igracke godine, vratio se u Juznu Ameriku, karijera uveliko u silaznoj putanji, iako prema PSD-u nije ni los, zelim da ga prodam,
cak mi je u interesu da dobijem pristojan kes za njega, ali nema sanse da ga prodam po cijeni za zonu II, kao dokaz je aukcija u temi kluba.

Рембрант
02-12-2016, 23:27
Walter Gargano
Ulazi u pozne igracke godine, vratio se u Juznu Ameriku, karijera uveliko u silaznoj putanji, iako prema PSD-u nije ni los, zelim da ga prodam,
cak mi je u interesu da dobijem pristojan kes za njega, ali nema sanse da ga prodam po cijeni za zonu II, kao dokaz je aukcija u temi kluba.

Odbija se.

Znam da je bio na aukciji, ali jednostavno sa ovim ocenama (iako ima 31 godinu, što nije uopšte mnogo) ne pripada zoni III. Možda je ljude 'odbila' njegova visina pa nisu aukcionisali, ali ja lično ne znam nijednog DMF/CMF igrača koji ima ovakav kombo ocena u vidu balans + stamina + brzina + response + agility + sasvim solidne ocene za pas, skok (uzimajući u obzir pomenutu visinu) i mentalitet.
Stavi ga na javnu aukciju sa def. cenom, pa ako se niko ne javi prebacićemo ga u zonu III.

Amokachi
02-12-2016, 23:34
Koja je poenta da ga stavi za def na javnu, kad nije prebacio ni 7k na aukciji u temi? Izabrao je pogresan momenat kad da ga proda, jer su se mnogi istrosili. Ja imam visak veznih inace bih ga ja doveo.

Рембрант
02-12-2016, 23:45
Koja je poenta da ga stavi za def na javnu, kad nije prebacio ni 7k na aukciji u temi? Izabrao je pogresan momenat kad da ga proda, jer su se mnogi istrosili. Ja imam visak veznih inace bih ga ja doveo.

jednostavno sa ovim ocenama ne pripada zoni III

A o momentu prodavanja uopšte neću da ulazim u raspravu, to što je cela liga konstantno u minusu i što funkcioniše u tp-u po principu I know a guy who knows a guy who knows another guy je druga tema.

Amokachi
02-12-2016, 23:50
Znam, ali nece dobiti ponudu od 9k za tih 24h. Samo ce eto neka procedura da se ispostuje koja je vec ''postovana'' privatnom aukcijom u temi. Ja imam guzvu u veznom redu, da nemam platio bih ga 8k. Nesporno je da vrijedi, ali u ovom trenutku to niko nece da ponudi za njega. I samo se prolongira ono sto je prosto tako kako je.

Filkaja
02-12-2016, 23:53
Keisuke Honda
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2285&Club=43
TM: http://www.transfermarkt.rs/keisuke-honda/profil/spieler/66521
Ne mogu ga prodati vise od ponuedjene cene na aukciji od 6500,osakatio ga je psd muski ;)

ODOBRENO

TheKop
02-14-2016, 00:21
Walter Gargano
Nije dobio niti jednu ponudu na Javnoj aukciji

ODOBRENO

Heric
04-08-2016, 11:31
Micah Richards
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=256&Club=2
TM: http://www.transfermarkt.com/micah-richards/profil/spieler/32617

Ne mogu da dobijem 8600 za njega sudeci po svemu, ne smeta mi da ode na javnu aukciju jer nemam dogovoren transfer.

Amokachi
04-12-2016, 00:33
Micah Richards
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=256&Club=2
TM: http://www.transfermarkt.com/micah-richards/profil/spieler/32617

Ne mogu da dobijem 8600 za njega sudeci po svemu, ne smeta mi da ode na javnu aukciju jer nemam dogovoren transfer.

Mozete li konacno ovo rijesit jer sam u medjuvremenu dogovorio sa Hericem kupovinu?

Рембрант
04-12-2016, 20:11
micah richards
psd: http://pesstatsdatabase.com/psd/player_old2011.php?id=256&club=2
tm: http://www.transfermarkt.com/micah-richards/profil/spieler/32617
zahtev za prebacivanje u zonu 3

ne mogu da dobijem 8600 za njega sudeci po svemu, ne smeta mi da ode na javnu aukciju jer nemam dogovoren transfer.

odobreno

slogapla
04-19-2016, 18:05
Antonio Cassano
PSD : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1321&Club=57
TM : http://www.transfermarkt.co.uk/antonio-cassano/profil/spieler/5962

Zahtev za prebacivanje u Zonu 3

ODOBRENO

dzoni94bg
04-20-2016, 10:41
Bobby Zamora
PSD http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=190&Club=788
TM http://www.transfermarkt.rs/bobby-zamora/profil/spieler/4205

Ne mogu za ove ocene i godine, pre svega, da dobijem 11700

ODOBRENO

Danijel 10
04-20-2016, 18:35
Michel Bastos
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2009&Club=276
TM: http://www.transfermarkt.rs/michel-bastos/profil/spieler/12142

Nemam ponude u visini njegove def. vrednosti, sa povratkom u Brazilsku ligu ne mogu ocekivati da ce mu ocene ici na bolje ili cak ostati iste...

ODOBRENO

Рембрант
09-18-2016, 12:27
Nakon 9 sezona od poslednjeg poskupljenja default vrednosti (u daljem tekstu def. v.) ove sezone je ponovo urađen presek i podizanje istih. U principu, sve što piše na prvoj stranici ove teme važilo je i sad prilikom podizanja def. v.

Pročitajte dalji deo teksta i razmislite dobro, jer nema potrebe da spamujete temu, već da se pišu samo bitne i korisne stvari.

Kome je sve skočila plata? tj. def.v.?

Plata je skočila svim igračima koji su u prethodnih 9 ili čak više sezona imali staru def. v, a pritom su u tom vremenu igrački tj. na PSD-u napredovali sa ocenama. Logičan nastavak odgovora nas dovodi do toga da def.v. nije podignut:

~ igračima kojima je def.v. formiran putem ctl tržišta, tj. putem kupovine/prodaje tog igrača (jer kupovinom igrača njemu se formira nova def.v. (cena*20%=plata))

~ igračima koji su dovedeni sa aukcije (jer njima je def.v. određena kupovinom sa aukcije)*

~ igračima koji su kupljeni/prodani u prethodna 2 tp-a (pošto su im i ocene i cene "sveže")

*osim onih koju su napredovali sa ocenama (takođe su izuzete poslednje 2 aukcije)

Na osnovu kog principa je urađeno poskupljenje, koji su to kriterijumi?

Gledane su ocene sa PSD-a, s' obzirom na to da se posle letnje pauze radi updejt ocena nekako je bilo logično da se zajedno sa tim poklopi i updejt def. v.
Rangiranje pozicija:

F (napadači)
M (vezni igrači)
D (štoperi)
GK (golmani)
SB (bekovi)

Povecanje def.v. je radio jedan čovek (ja) iz prostog razloga što smo smatrali da je najbolje da jedan čovek uradi sve procene jer u glavi ima okvirno kome je koliko dao i šta vredi više, a šta manje, umesto da zbog "sukoba mišljenja u kojima neko više ceni speed a neko BodyBalance" imamo čudne def.v.

Naravno, moguće je da ima nekih grešaka, moguće je da je neko procenjen 200$ više od nekoga a po vama to nije ok... jer taj neki vredi manje/više i te fore... ali tih 200-300-500 ne pravi veliku razliku ako se pogledaju plate.

Primer: Igrač X ~ cena 11800, plata 2360; Igrač Y ~ cena 12400, plata 2480.

Šta znače ove Zone kod igrača? Z1, Z2, Z3? (u ekselu: I , II , III )

Zone su posebno zanimljiva stvar, one su tu da nam pokažu ko je: "zmaj, ko je mali zmaj i onaj treći... u fudbalskom smislu".

Zona1 (I) : Odlicni igraci, za svoju (F, M, D, GK, SB) poziciju i kao takvi su dobili veće povećanje jer logično i vrede više.
Zona2 (II): Takođe jako dobri igrači, ali eto na neki način baš i nisu za Zonu1, nije isto Luis Suarez i Jakubu, ili Humels i Škrtel, jednostavno nisu ista klasa.
Zona3 (III): Igrači koji su dobri, ne toliko kao Zona1 i Zona2, stiglo ih je povećanje, neki trećezonaši su takođe i jako matori igrači.

Detaljno objašnjenje ZONA i zašto su one uvedene:

• ZONA 1
Svi igrači Zone 1 su megazvezde i kao takvi dokle god se nalaze u šeširu zvanom "Zona1" njihova trenutna def.v. je u stvari i njihova donja granica prodaje! Da, dobro ste razumeli: Neymar sa svojih 14400 def.v. ne može biti prodat nekom drugom timu ispod te vrednosti. Dokle god se nalazi u Zoni1!

Tako sto će te u ovoj temi imati pravo da pošaljete sliku trenutnih ocena npr: Neymara iz patcha i link do novih PSD ocena (kada ga unakaze), a CTL tim će razmotriti da li je taj updejt dovoljno unakazio Nejmara i onda će moći on da padne iz Zone1 u Zonu2 ili 3.

Igrači koji su previše matori i moguće je da su blizu penzije dobiće Zonu3 jer može ih uzeti neko za par hiljada da mu odigraju bar 1,2 sezone pre svoje penzije.

Logično je dalje da će određeni igrači prelaziti i iz zona2 i 3 u zonu1 sve dok ih budu zahvatali opasno pozitivni updejti.

Primer slanja zahteva za smanjenje zone vašem igraču biće na kraju ovog posta.

• ZONA 2
Jako dobri igrači, npr. Welbek ali nisu na tom nivou kao Zona1. Zona2 je osmišljena kao spona između zmajeva (Zona1) i onih ostalih (slabijih igrača) Zone3.
U Zoni2 igrači će moći da se prodaju obaranjem cene od max 5%, ne želimo da vam damo tu mogućnost da vi obarate def.v. igračima koji zaslužuju da imaju dobru def.v.!

Ukoliko niko ne može da kupi vašeg igrača iz Zone2 (a vi nemate čime da pravdate njegovo pomeranje u Zonu3 (nije doživeo pad ocena), a finansijski morate da ga prodate, onda će vam CTL napraviti Aukciju za takve igrače gde će vaš igrač imati "vašu početnu sumu", a otići će u novi klub za najveću aukcionisanu cifru. Ova aukcija za vaše igraće biće javna za razliku od naše CTL aukcije.

• ZONA 3
Svi ostali igrači iz ctl-a (i koji su na listi i koji nisu). Ukoliko i neko ne vredi toliko, na vama je da ga prodate, a ctl tržiste će mu prodajom oformiti novu def.v.

Zašto ako ste već povećavali def.v. zašto onda i niste nekima smanjili?

Zato što to nije naš posao, to je od samog pocetka CTL-a bio vas "posao" i vi ste to radili. Čak i da se radilo smanjivanje def. v. liga bi onda najverovatnije počela sledeće godine u ovo vreme. Sada svaki igrač koji ne vredi onoliko koliko def.v. kaže, prodaće se za realnu cenu, ako je u odgovarajućoj zoni, a da bi bio u odgovarajućoj zoni mora da ispunjava gore navedene uslove.

Mislim da si pogrešio ovde....

Ok, moguće je.
Molim vas sve da pogledate vaše igrače i da ukoliko sam "podigao def.v. igraču koji je posle sezone 20 (znači sezona 21 i 22, prethodna 2 tp-a) KUPLJEN određenom sumom novca onda je njemu tom sumom promenjena def.v. i nije bilo potrebe da ako je tržiste formiralo cifru da je i ja sada diram.

Grešku možete prijaviti samo na jedan način, tako što će te mi iz oficijalne teme Custom teams/Svi transferi do sada, pronaći post i ostaviti link do njega u kome piše da je taj igrač prodat* za određenu sumu drugom klubu.

*Trejdom se def.v. ne menja tako da nemojte da mi kačite trejdove!

IMATE ROK OD 3 DANA DA PRIJAVITE OVAKVE GREŠKE!

Eksel ~ https://www.dropbox.com/s/qw08mckvwbqxjlv/poskupljenja2016.xlsx?dl=0

Primer zahteva za smanjenje zone:
*smanjenje zone ne znači i smanjenje def.v., već vam samo omogućuje da ga prodate za manju sumu (realniju, ako je on po ocenama trenutno i zaslužuje).

Mark Schwarzer, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=196&Club=449
Transfermarkt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/mark-schwarzer/profil/spieler_3357.html

Molim da mi se spusti zona za golmana Mark Švarcera jer su mu pale ocene na PSD-u, a i po vašem pravilu o "igračima pred penzijom" stekao sam sva prava da mu se spusti zona kako bi on mogao da se proda nekom drugom klubu za manju, trenutno realniju sumu.

Još par informacija:

~ zeleni igrači u ekselu su oni koji su dobili povećanje def. v. (moguće da je neko "preskočen", tj. da nije obojen, boja je samo tu da bi se lakše razlikovali igrači kod kasnijeg unošenja u eksel).
~ neki igrači koji su žešće pukli (tipa Baloteli, Falkao) a imaju brutalne def. v. i Zonu1 prebačeni su u Zonu3 pošto po ocenama i rangiranju ne zaslužuju više da budu Zona1.
~ mnogim igračima iz prethodnog eksela su menjane zone (sa ili bez povećanja def. v.), uglavnom su to igrači koji su pukli na psd-u pa su dobili manju zonu da bi mogli da se lakše prodaju.

GOL1ATH
09-23-2016, 20:00
Isco, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=8788&Club=33
Transfermarkt: http://www.transfermarkt.com/isco/profil/spieler/85288

Molim da mi se spusti igrac Isco u zonu III jer ima previsoku def vrijednost i nema dobre ocijene na pesu 6 da pokriju njegovu def vrijednost .

ODOBRENO.

LimaMc
09-27-2016, 08:57
Marco Amelia, PSD : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1013&Club=449
Transfermarkt : http://www.transfermarkt.com/marco-amelia/profil/spieler/16810

Molim da mi se spusti zona za golmana Marca Ameliu jer su mu pale ocene na PSD-u, a i po vašem pravilu o "igračima pred penzijom" stekao sam sva prava da mu se spusti zona kako bi on mogao da se proda nekom drugom klubu za manju, trenutno realniju sumu.

Рембрант
09-27-2016, 12:07
Marco Amelia, PSD : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1013&Club=449
Transfermarkt : http://www.transfermarkt.com/marco-amelia/profil/spieler/16810

Molim da mi se spusti zona za golmana Marca Ameliu jer su mu pale ocene na PSD-u, a i po vašem pravilu o "igračima pred penzijom" stekao sam sva prava da mu se spusti zona kako bi on mogao da se proda nekom drugom klubu za manju, trenutno realniju sumu.

Pogrešan eksel si gledao, Amelia nema zonu2, slobodno možeš da ga prodaš za bilo koju sumu. ;)

DortmundeR
01-11-2017, 10:01
Morgan Schneiderlin, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=13358&Club=12
Transfermarkt:http://www.transfermarkt.com/morgan-schneiderlin/profil/spieler/56818

Molim da se prebaci u zonu III, trenutna def.vrijednost je prevelika, ne mogu ga prodati za tu cijenu.

ODOBRENO.

holajuniorpes
01-11-2017, 13:03
Bafetimbi GOMIS

PSD : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2010&Club=109
TM : http://www.transfermarkt.de/bafetimbi-gomis/profil/spieler/22388

Nemam ponude u visini njegove def. vrednosti, pa ni priblizno. Jedva sam nasao kupca i za 6k i transfer je oboren zbog zone igraca.
Pa molim za prelazak u zonu III

ODOBRENO

NikolaReal7
01-11-2017, 13:08
Al-Habsi

PSD : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=458&Club=514
TM : http://www.transfermarkt.com/ali-al-habsi/profil/spieler/26633

Nemam ponude u visini njegove def. vrednosti, pa ni priblizno. I oboren mi je transfer zbog njegove zone.
Molim za prelazak u zonu III.

ODOBRENO.

slogapla
01-11-2017, 15:49
Thomas Vermaelen

PSD :http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=25&Club=46
TRANSFERMARKET :http://www.transfermarkt.com/thomas-vermaelen/profil/spieler/15904

Ocene drasticno pale posle apdejta, a sa tim novim ocenama nemoguce ga je prodati ako se ne prebaci u zonu 3.

ODOBRENO.

Hopopa
01-11-2017, 22:33
Aritz Aduriz

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=908&Club=21
TRANSFERMARKET: http://www.transfermarkt.co.uk/aritz-aduriz/profil/spieler/29124

Nemam ponude u okviru njegove defaltne vrijednosti. Ni blizu toga, ovih 7k što sam dobio od Šomija je daleko najveća ponuda. Oboren je transfer zbog njegove zone.

ODOBRENO.

cesc_Emel_No4
01-15-2017, 16:19
Yoann Gourcuff

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2001&Club=114
TRANSFERMARKET: http://www.transfermarkt.com/yoann-gourcuff/profil/spieler/18912

Nemam ponude u okviru njegove defaltne vrijednosti. Prodajem ga od kako sam dobio ekipu. Oboren je transfer zbog njegove zone.

ODOBRENO

Gaucho92
03-22-2017, 18:41
Fabio Quagliarella

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1246&Club=57
Transfermarkt: http://www.transfermarkt.com/fabio-quagliarella/profil/spieler/22328

Molim da mu se spusti zona na III, jer ne mogu dobiti ni priblizno njegovoj default ceni a i 34 godine imaju udela u tome.

T0MY97
03-22-2017, 20:27
Olivier Giroud

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1976&Club=1
Transfermarkt: http://www.transfermarkt.co.uk/olivier-giroud/profil/spieler/82442

Zamoljavam administratore da spuste zonu na III, razlog je taj što ga ne mogu prodati zbog prevelike defaultne cijene!

Odbijeno, ukoliko zelis da se spusti zona staviti ga na aukciju u ovu temu: http://www.pes-serbia.com/threads/27990-CTL-Javne-aukcije-(Traju-dok-traje-TP)

T0MY97
03-22-2017, 20:32
Jordi Alba

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=928&Club=25
Transfermarkt: http://www.transfermarkt.co.uk/jordi-alba/profil/spieler/69751

Zamoljavam administratore da spuste zonu na III, razlog je taj što ga ne mogu prodati zbog prevelike defaultne cijene!

sAyoNarA
03-22-2017, 21:46
Valon Behrami

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=433&Club=516
Transfermarkt: http://www.transfermarkt.de/valon-behrami/profil/spieler/21905

Molim da se prebaci u zonu III, trenutna def.vrijednost je prevelika, ne mogu ga prodati za tu cijenu.

Odbijeno, ukoliko zelis da se spusti zona staviti ga na aukciju u ovu temu: http://www.pes-serbia.com/threads/27990-CTL-Javne-aukcije-(Traju-dok-traje-TP)

Gaucho92
04-03-2017, 06:08
Juan Arango

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1542&Club=448
Transfermarkt: http://www.transfermarkt.com/juan-arango/profil/spieler/26063

Molim spustanje zone za ovog igraca, godine i default vrednost su u koliziji, plus sto se ne zna do kada ima ugovor.

CopY.
06-05-2017, 23:56
Marek Hamšik
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1302&Club=56
Transfermarkt: https://www.transfermarkt.com/marek-hamsik/profil/spieler/38593

Ne mogu ga prodati zbog prevelike defalutne cijene,molim spuštanje zone.

TheKop
06-07-2017, 14:27
Aly Cissokho

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2000&Club=194
Transfermarkt: https://www.transfermarkt.com/aly-cissokho/profil/spieler/57515

Molim da se prebaci u zonu III, osakacen je na psd-u tako da ne opravdava (nedavno povecani) def, niti ga mogu prodati za tu cijenu.

Dovla
06-08-2017, 19:03
Update liste sa zonama igraca:

Google Drive (https://drive.google.com/file/d/0B0urPDldeu6qMlo1aW5NQ185T0U/view?usp=sharing)

Panchev
06-08-2017, 21:26
Luciano Narsingh

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=9539&Club=515
Transfermarkt: https://www.transfermarkt.com/luciano-narsingh/profil/spieler/72462

Molim da se prebaci u iz zone I u zonu III. Sa umanjenjem od 5% u odnosu na defaultnu vrijednost od 9300, ne mogu ga prodati
ispod 8835, a to je previše i takvu ponudu nemam.

Prince94
06-11-2017, 23:13
Sergio Busquets

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=610&Club=25
Transfermarkt: https://www.transfermarkt.com/sergio-busquets/profil/spieler/65230

Molim da se prebaci u zonu III, zelim da ga prodam, zainteresovanih ima ali niko ne zeli da ponudi ni blizu 10k koliko je placen.

Renato Sanches

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=19433&Club=69
Transfermarkt: https://www.transfermarkt.com/renato-sanches/profil/spieler/258027

Takodje i za Sanchesa trazim prebacivanje u zonu III, ne uklapa mi se u tim i hocu da ga prodam.
Imam nekoliko ponuda od 10k za njega a tesko ce ko dati preko 12k, pretplatio sam ga na aukciji.

CopY.
06-18-2017, 23:06
Carlos Bacca

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=8078&Club=43
Transfermarkt:https://www.transfermarkt.com/carlos-bacca/profil/spieler/119235

Može li smanjenje zone,ne mogu ga prodati po defalutnoj cijeni.

Dovla
06-20-2017, 10:51
Adrian Lopez

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=580&Club=40
TM: http://www.transfermarkt.com/adrian-lopez/profil/spieler/45383

Drasticno pale ocene na PSDu, ne mogu ga prodati ni blizu trenutno def ceni a druga je zona.

Bejn 93
06-20-2017, 14:48
João Miranda

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=5077&Club=51
TM: https://www.transfermarkt.com/miranda/profil/spieler/33357

Pad ocena na PSD, ne mogu ga prodati ni da je u II zoni.

dominator
11-13-2017, 23:41
Lukas Podolski PSD http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player2017.php?Id=1426&Club=369
TM https://www.transfermarkt.com/lukas-podolski/profil/spieler/15185

Molio bih prebacivanje u III zonu. Interes za igrača postoji, ali ni blizu njegove def vrednosti

Mirchell
11-14-2017, 11:24
Greška :)

Mirchell
11-23-2017, 20:44
Andrea Belotti PSD http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=16703&Club=458
TM https://www.transfermarkt.com/andrea-belotti/profil/spieler/167727

Molio bih prebacivanje u III zonu.Nakon donosenja novih pravila u vezi plata,prevelika def. vrednost igraca i ne moze se prodati po toj vrednosti!

dzoni94bg
11-24-2017, 00:32
Dimitri Payet PSD http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1900&Club=109
TM https://www.transfermarkt.com/dimitri-payet/profil/spieler/37647

Molio bih prebacivanje u III zonu.Nakon donosenja novih pravila u vezi plata,prevelika def. vrednost igraca i ne moze se prodati...

GutiUpes
12-05-2017, 23:59
Jefferson Montero PSD http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=945&Club=26
TM https://www.transfermarkt.com/jefferson-montero/profil/spieler/77932

Molio bih prebacivanje u III zonu. Nakon pada ocena na PSDu niko osim Atlantisa se nije javio da je zainteresovan za kupovinu.

sAyoNarA
12-09-2017, 21:06
Jasper Cillessen
PSD:http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=14571&Club=25
TM:https://www.transfermarkt.de/jasper-cillessen/profil/spieler/146227
Molio bih prebacivanje u III zonu. Niko ne zeli da plati deff vrijednost od 6600,postavio sam ga ina aukciju u svojoj temi s pocetnom od 5k ali ni tu se niko nije javio. Imam zainteresovanih za njega ali po nižoj cijeni od deff.

mr bean
12-09-2017, 21:36
Lucas Perez
Psd: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=16743&Club=24
Tm: https://www.transfermarkt.co.uk/lucas-perez/profil/spieler/73185
molio bi prebacivanje u zonu III prevelika def vrednost od 9100 koju nece niko da plati, ima zainterosavanih za manju cenu.

mr bean
12-09-2017, 21:50
Wilfred Ndidi
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=20582&Club=467
TM: https://www.transfermarkt.co.uk/wilfred-ndidi/profil/spieler/274839
molio bi prebacivanje na zonu III da bi mogao da prodam igraca. igrac je zona 2 def vrednost 7100 niko ne bi dao taj kes za ovakve ocene koje ima na psd

NikolaReal7
12-09-2017, 23:54
Bernardo Silva
PSD : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=17327&Club=11
TM : https://www.transfermarkt.co.uk/bernardo-silva/profil/spieler/241641

Molio bi prebacivanje na zonu III za da mogu da prodam igraca.Igrac je zona 2 def vrednost mu je 7000 al niko nece dati toliko kes za ovakve ocenke koje ima na psd .

Шоми
12-11-2017, 21:06
Scott Dann
PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=76&Club=504
Tm: https://www.transfermarkt.co.uk/scott-dann/profil/spieler/62688

Molio bih prebacivanje u zonu III. Preplacen na aukciji, nije bilo vecih ponuda od 4k u toku TP.

Slati na javnu aukciju.

Шоми
12-14-2017, 16:29
Luka Milivojevic

PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=14234&Club=504
Tm: https://www.transfermarkt.co.uk/luka-milivojevic/profil/spieler/74300

Molio bih prebacivanje u zonu III, nije bilo vecih ponuda u toku TP-a.

Mirchell
03-03-2018, 17:13
Alexandre Lacazette

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=2017&Club=1
Tm: https://www.transfermarkt.co.uk/alexandre-lacazette/profil/spieler/93720

Molio bih da se igracu spusti zona i da se stavi na javnu aukciju sa pocetnom cenom od 14k.Zbog prevelike def. vrednosti,ne mogu da ga prodam!

Odbijeno, prosle sezone je ovom igracu spustena def. vrednost, a ocene nisu drasticno menjane!

sAyoNarA
03-03-2018, 20:30
Andrea Belotti

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=16703&Club=458
Tm: https://www.transfermarkt.com/andrea-belotti/profil/spieler/167727

Molio bih da se igracu spusti zona i da se stavi na javnu aukciju sa pocetnom cijenom od 15k.Zbog visoke def. vrednosti,ne mogu da ga prodam!

Odbijeno.

RIKII
03-05-2018, 21:53
Aleksandar Kolarov

Psd: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=263&Club=46
Tm: https://www.transfermarkt.com/aleksandar-kolarov/profil/spieler/46156
molio bi prebacivanje u zonu III prevelika def vrednost od 9500 koju nece niko da plati,

DortmundeR
03-05-2018, 22:27
Dede

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=4731&Club=265
TM: https://www.transfermarkt.de/dede/profil/spieler/113094

Zamolio bih spustanje zone pozz za sve

Prince94
03-10-2018, 21:32
Cesc Fabregas

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=6&Club=7
TM: https://www.transfermarkt.com/cesc-fabregas/profil/spieler/8806

Molio bih prebacivanje u zonu III. Def. vrijednost mu je 6k,nece niko da ponudi toliko jer kako kaze vecina ligasa nema brzinu,spor,nema jak balans.. A hitno mi je potreban novac da ne propade transfer Ramiresa tako da vas jos jednom ljubazno molim da ovaj covjek predje u zonu III... Hvala unaprijed..

Giga.RsN
05-19-2018, 00:32
Joe Hart

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=250&Club=18
TM: https://www.transfermarkt.com/joe-hart/profil/spieler/40204

Molim spuštanje u zonu 3.
Nedavna dešavanja na starom dobrom psd sajtu dovela su do toga da momentalno zatražim spuštanje zone. Trenutno je u zoni 1 gde su megazvezde, što Džo odavno nije.

Giga.RsN
05-19-2018, 00:35
Mateo Musacchio

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=947&Club=43
TM: https://www.transfermarkt.com/mateo-musacchio/profil/spieler/45653

Molim spuštanje u zonu 3.
Dugo je držao dobre ocene, red je bio i njega da dohvate, navikao sam. Trenutna def.v. je 9.600, pošto je u zoni 2, taj novac sigurno ne očekujem.

Petko15
09-12-2018, 19:34
Roberto Soldado

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=907&Club=173

TM: https://www.transfermarkt.com/roberto-soldado/profil/spieler/34870

Molim spustanje u zonu III. Def. cena je 9300, a nemoguce ga je prodati u toj zoni. :D

Petko15
09-12-2018, 19:41
Fernando Amorebieta

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=508&Club=283

TM: https://www.transfermarkt.com/fernando-amorebieta/profil/spieler/35548

Molim spustanje u zonu III. :D

Dovla
10-24-2018, 06:03
Yaya Touré [def:11800]

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=240&Club=194

TM: https://www.transfermarkt.com/yaya-toure/leistungsdaten/spieler/13091

Molim spustanje u zonu III, a bih mogao da ga prodam.

Panchev
12-01-2018, 21:51
Diego Godin [def: 14000]

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=543&Club=22

TM: https://www.transfermarkt.com/diego-godin/profil/spieler/54928

Molim spuštanje u Zonu III da bih ga mogao prodati, čak i u Zoni II bi mu minimalna cijena i dalje bila previsoka, a u
Zoni III će u najgorem slučaju biti na javnoj aukciji koja će pokazati realno stanje.

mr bean
01-16-2019, 19:27
Andrea Belotti

Psd: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=16703&Club=458

Tr: https://www.transfermarkt.com/andrea-belotti/profil/spieler/167727
Ako moze spustanje zone da klub izvucem iz minusa ipak je prevelika def vrednost od 15 000 koju cu tesko dobiti za ovoga igraca

Thiago Silva

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1011&Club=110

TR: https://www.transfermarkt.com/thiago-silva/profil/spieler/29241
ako moze spustanje zone da mogu da prodam igraca kako bi klub izvadio iz minusa

Milos00
02-16-2019, 23:43
Clinton N'Jie [def: 8400]

PSD:https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=17733&Club=109

Tr: https://www.transfermarkt.com/clinton-njie/profil/spieler/241119

Ako moze spustanje zone kako bi mogao da prodam igraca.. Hvala

Milos00
02-19-2019, 18:35
Milner [def: 10200]

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=245&Club=10

TR: https://www.transfermarkt.com/james-milner/profil/spieler/3333

Ako moze spustanje zone kako bih mogao da prodam igraca... HVALA :D

CTL
02-21-2019, 21:14
Andrea Belotti

Psd: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=16703&Club=458

Tr: https://www.transfermarkt.com/andrea-belotti/profil/spieler/167727
Ako moze spustanje zone da klub izvucem iz minusa ipak je prevelika def vrednost od 15 000 koju cu tesko dobiti za ovoga igraca

Thiago Silva

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1011&Club=110

TR: https://www.transfermarkt.com/thiago-silva/profil/spieler/29241
ako moze spustanje zone da mogu da prodam igraca kako bi klub izvadio iz minusa

Milner [def: 10200]

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=245&Club=10

TR: https://www.transfermarkt.com/james-milner/profil/spieler/3333

Ako moze spustanje zone kako bih mogao da prodam igraca... HVALA :D

Odbijeno. Slati na javnu CTL aukciju.

http://www.pes-serbia.com/threads/27990-CTL-Javne-aukcije-(Traju-dok-traje-TP)/page11

ssoonnee
02-22-2019, 22:00
Jakub Błaszczykowski

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1523&Club=254
TM: https://www.transfermarkt.com/jakub-blaszczykowski/profil/spieler/29835

Molim spustanje u zonu III. Def. cena je 9000, a nemoguce ga je prodati u toj zoni.

samson
02-24-2019, 22:38
Thomas Lemar

PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=18973&Club=22
TM : https://www.transfermarkt.com/thomas-lemar/profil/spieler/205562

Molim spustanje zone jer ne mogu da ga prodam preko defke...... SPUSTITE

HVALA VISOKO! :D

Odbijeno. Vidimo da je transfer vec dogovoren i upisan u temu i da imas odgovarajucu ponudu za ovog igraca.

cesc_Emel_No4
02-25-2019, 13:58
Aymen Abdennour, PSD: https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=10870&Club=109
Transfermarkt: https://www.transfermarkt.com/aymen-abdennour/profil/spieler/108830

Molim da mi se spusti zona za defanzivca Aymen Abdennour jer su mu pale ocjene na PSD-u, a time sam stekao sva prava da mu se spusti zona kako bi on mogao da se proda nekom drugom klubu za manju, trenutno realniju sumu.