PDA

View Full Version : kako sutirati glavom ???

Frank-Lampard
09-27-2012, 17:41
Interesuje me kako najbolje dati gol glavom ? cini mi se da je preterano teze nego do sada. Ja ubacim i pipnem kocku i drzim suprotni ugao na dole , i uvek lopta ode negde u pm :)

Dali treba da se drzi nesto l2 l1 i td.. ? koliko punite kocku ili je drzite dok ne sutne ? ima sigurno neka fora

Zeljko_PFC
09-27-2012, 19:12
Ja s tim nemam problema,a sutiram isto kao i ti. Mozda nemas dobar tajming,da taknes kocku tacno u trenutku kad igrac dotakne loptu. Obicno kad malo ranije taknem kocku,lopta mlako odleti 3m preko precke :D

pilojac85
09-27-2012, 19:31
Mislim da je bitnije lepo se postaviti sa igracem koji skace nego taj tajming sa kockom. Ako igrac nema nikog na ledjima, ako je sam, onda napunio ti kocku do kraja ili je samo pipnuo on ce je zakucati u mrezu. Ali ako ima nekog ko ga gura pa jedva dodje do lopte onda lopta obicno preleti preko gola u visokom luku, sto je i realno.

Na proslom PES-u sam imao uigranu kombinaciju iz kornera. Prebacim selektor na nekog glavonju (prim.a. Vidic, Krauc, Zigara) postavim se na 12-13m od gola i nekoliko metara od penaltika ka korneru. Stisnem krug i lagano krenem da trcim sa tim igracem od kornera i ka golu, dakle ukoso gore ako je korner s donje strane i ka golu. Onog trenutka kad ovaj centrira stisnem brzo trcanje + kocku i trcim ukoso ka korneru i golu, kao da hocu da presretnem loptu na petercu i po sredini gola odprilike. Ako je igrac visok onda mi se neretko desavalo da kucam tako golove. Nije sad svaki put ali recimo da sam davao golove iz svakog 5-6 kornera, u zavisnosti od igraca s kojim raspolazem za skakanje.

TrueBlue
09-27-2012, 20:04
Dobio si odgovor

LOCK