PDA

View Full Version : Igranje odbrane

nikoopetroo
08-31-2012, 20:39
Priprema:
- Superstar težina!
- 30 min. poluvreme!
- Brzina +2!!!
- U Tactical Assistance opcija Change Atk/Def levels na OFF (isključena)!
- Auto Sliding – OFF!
- Auto-clearances – OFF!
- Najvažnije su STRELICE i to ljubičaste (poor) za tim koji kontrolišete; crvene (excellent) za CPU tim
- TIMOVI – uzmite bilo koji tim sa D ocenom za odbranu (npr. Olympiacos F.C) i igrajte protiv Barse!!!

Kako igrati?
1) Obavezno namestite jednu defanzivnu formaciju npr. 4-2-3-1 i odaberite Long Ball za prvu strategiju, All out Defend za drugu, Possesion za treću i All out Attack za četvrtu. Kada ste u napadu igrajte treću strategiju.

2) Čim izgubite loptu i Barsa krene u napad prebacite se na prvu Long Ball strategiju i sa :1l2:+:1down:, povećajte intezitet odbrane! Ovo odradite što brže možete!!! Brza tranzicija iz napadačke u odbrambenu formaciju ja JAKO BITNA!

3) Ovo što sledi je najbitnije! Držite :1x: naprekidno dok igrate obranu! Znači neprekidno igrate Hold-up play!!! Saigrači se mnogo bolje postavljaju u odbrani, zatvaraju rupe, seku dodavanja i pomažu mnogo inteligentnije. Dok držite :1x: koristite LS (leva analog. palica) da zatvorite prostor i usporite napad. Pratite loptu i pravovremeno menjajte igrača koga kontrolišete, ali bez zaletanja.
Znači, držite :1x: neprekidno i postavite igrača koga kontrolišete na zamišljnu liniju golman – lopta!

4) Kako zaustaviti Barsine ludake koji lete po bokovima?
Ovo je jedina situacija kada morate da držite :1x:+:1r1: – presing dok se ne približite protivniku! Ako ste sami na boku, obavezno pozovite pomoć sa :1kocka:! Ako ne možete da stignete protivnika na boku onda držite samo :1r1:(sprint). Kombinaciju :1x:+:1r1: za presing koristite i u situaciji kada se kuva na ivici vašeg 16-erca i protivnik sa sprema da šutne.
Dakle, presing koristite samo da bi se približili protivniku kada se nešto ozbiljno zakuvava! Čim se približite protivniku radite sve što je navedeno pod 3). Zašto? Ako držite :1x:+:1r1: neprekidno, vaši igrači trče potpuno sumanuto za loptom! Defanzivni vezni ispadaju, bekovi i štoperi istrčavaju da pokriju rupe – formacija potpuno razbijena!!!

5) Oduzimanje i uklizavanja?
Oduzimanje sa 2x:1x: koristite samo kada se potpuno približite i to samo ako imate podršku – nekog iza vas! Pogrešan tajming – odoste po burek! U 90% slučajeva loptu možete uzeti samo sa :1x:+LS – “sudaranjem” sa protivnikom
Uklizavajte samo u retkim situacijama – iz očaja!!!

Ako igrate sa ovim gore podešavanjima, pridržavate se pravila i uspete da izgubite sa 5 ili manje golova razlike protiv Super Barse, savladali ste odbranu u PES 2013.

maremas
08-31-2012, 20:47
Bravo, mnogi ne pridaju značaj taktici i strategiji a to je ono u čemu je PES odličan.
Igranje odbrane je masterpiece.

Љуша
08-31-2012, 21:28
Ја први не придајем значај тактици. Чак ни формацију не мењам. Како конами намести тако остане. Раније сам мењао формације, сад ме мрзи. А тактике, ово оно, ме уопште не занима, нити ме је икад интересовало. Губио, побеђивао, добијао црвени, ништа не мењам. Чак и измене сам свео на минимум. Играм само са Миланом и Ливерпулом. Ал највише са Ливерпулом. Мислим да би излудео кад би све радио како пише у првој поруци.

Димитар
09-01-2012, 09:44
A brate sto je LS??? R1 je za TRCAJNE TAKO?? A STO JE ONDA OVO LS :)

maremas
09-01-2012, 09:48
Leva analogna palica iliti pečurka.

♥CrvenaZvezda♥
09-01-2012, 10:10
Imam jedno pitanje...Igram pes 2013 sa drugom on obicno uzme Barsu,a ja se dvoumim izmedju PSG i Man City,iako bolje igram i sve to,on me uvek pobedi naravno jer tu je Mesi,pa kako ja da ga zatvorim i koja je najbolja formacija kada igrate protvi Barse? :D

♥CrvenaZvezda♥
09-01-2012, 10:17
Ali koji tim je bolji za to PSG ili Man City? :D

soul_eclipse
09-01-2012, 10:20
Ne pisi 2 posta za redom imas edit opciju.

Klicko
09-01-2012, 10:20
Ali koji tim je bolji za to PSG ili Man City?

Oba tima su dobra,ali mislim da prednost ima Man City.Igraj formacij 4-2-3-1 znacni rb-cb-cb-lb
dmf-dmf
lmf amf rmf
cf

♥CrvenaZvezda♥
09-01-2012, 10:48
Ne pisi 2 posta za redom imas edit opciju.

Razumem :D

♥CrvenaZvezda♥
09-01-2012, 10:51
Oba tima su dobra,ali mislim da prednost ima Man City.Igraj formacij 4-2-3-1 znacni rb-cb-cb-lb
dmf-dmf
lmf amf rmf
cf

Obicno sam igrao 4-3-3 pa popijem po 5-6 komada xD

Коста
09-01-2012, 14:09
Nije toliko tesko da se igra odbrana, ja na primer, kada sam u situaciji 1 na 1, ne drzim X tj. presing, nego strelicama usmeravam igraca i tako uzmem loptu, a ponekad ako necu da ispadnem lako, drzim R2 i X i onda mi igrac prati protivnika, a ne napada... Dobro resenje je i da se drzi X, ali treba lepo da se proceni, ranije je na PES 6 X bio odbrana, samo se to drzi, i uzme se lopta, a sad je mnogo komplikovanije. Ako jedan igra ne moze da se odbrani onda pored X (iksa) drzite i kocku, tj. dugme za sut, i onda ce igrac biti udvojen (dva igraca ce ga napasti).

maremas
09-01-2012, 14:17
a ponekad ako necu da ispadnem lako, drzim R2 i X i onda mi igrac prati protivnika, a ne napada...
Slobodno pusti R2 jer ti ne služi ničemu, dovoljno je sad da držiš :x: za to što radiš. Sa strelicama ili na levi analog samo smanjuješ ili povećavaš distancu između tebe i protivnika.

http://www.youtube.com/watch?v=kXvOLaCg8cw

Коста
09-01-2012, 14:22
Hvala! Ove godine je mnogo lakse da se igra odbrana, prosle godine (Pes 2012) sam svaku utakmicu na Professional ili Top Player primao po 3, 4 komada. Jedan igrac mi predje celu odbranu.

♥CrvenaZvezda♥
09-01-2012, 15:18
Slobodno pusti R2 jer ti ne služi ničemu, dovoljno je sad da držiš :x: za to što radiš. Sa strelicama ili na levi analog samo smanjuješ ili povećavaš distancu između tebe i protivnika.

http://www.youtube.com/watch?v=kXvOLaCg8cw

Hvala brate

nikoopetroo
09-01-2012, 20:39
Hvala maremas-u za trening video.

Dok ste u odbrani, obavezno koristite defanzivniju formaciju npr, 4-2-3-1

.....RB – CB – CB – LB
..........DMF – DMF
RMF – AMF/CMF – LMF
.............CF

Ova formcija je, zapravo univerzalna. Uz Long Ball taktiku, idealna je za brze kontre. Ako vas protivnik baš stisne, koristite je uz All out Defend strategiju, jer se onda čak i špic vraća na svoju polovinu. Kada uzmete loptu, a niste uspeli da izvedete kontru, prebacite se na Possesion taktiku. Prebacivanje na ofanzivnu taktiku odradite dok lopta ide ka nekom od vaših saigrača (siguran pas). Povećavanje inteziteta napada sa :1l2:+:1up:, odradite isto za vreme sigurnog pasa. Stil napada određujete pre utakmice pomoću Attaking Style opcije (što je sajder bliže 0 napad po bokovima je izraženiji i obrnuto, ako namestite slajder na 20 – napadate samo kroz sredinu)

4-3-2-1 se lako transformiše u 4-3-3
RB – CB – CB – LB
..........DMF
.......AMF-AMF
LWF..............RWF
..........CF

U ovu formaciju se prebacujete kada potpuno priđete protivničkom golu. Kada se iz bilo kog razloga vaš napad prekine, prebacujte se u 4-3-2-1 i Long Ball taktiku što pre ILI PRAVITE FAUL, da zaustavite protivnički napad. Dakle, mora da se igra kao u stvarnom životu! :thumbup: Zato sam i rekao u prvom postu da neko vreme igrate na +2 brzini i superstar težini + moronske strelice, jer ćete se tako brzo navići na sve ove silne komande. Onda je igranje sa ortacima milina (uz normalna podešavanja, naravno).

Kako zaustaviti Mesija?
Ako igrate na 0 brzini i Random strelicama može da se zaustavi. Ako igrate na crvenim strelicama, očekujte rukometni rezultat! Biće 7-6 ili tako nešto! Ako igrate protiv kompa a Mesi i ekipa imaju crvene strelice, onda ste gotovi – mašina ne greši!

:wtf: Mesijeva statistika (atributi) kada je na crvenoj strelici:
Napad: 110
Dribling (preciznost): 107
Dribling (brzina): 107
Šut (preciznost): 108
Šut (jačina): 95
Felš: 93
Brzina trčanja: 89
Eksplozivnost: 109
Tehnika: 104
Šut glavom: 81

Ako neko ne veruje, neka računa sam:
http://img502.imageshack.us/img502/8431/arrowsl.jpg

DM11
09-01-2012, 21:17
Odbrana u 12-tici i 13-tici mi nije bila problem,samo je bitno ne ispadati lako,branim se skoro uvek manuelno,drzim [] i cekam sa jednim CB-om napadaca koji preti mom golu.

Igram sa formacijom 4-1-1-2-2- Taktika Quick Counter!

RB....CB....CB....LB
..........DMF...........
..........CMF...........
....AMF......AMF....
......CF......CF.......

Sto se tice Barçe moj drug stalno igra sa njom veoma ofanzivno(4-3-3),nemam problema sa njegovim napadacima konkretno sa Messi-jem koji je u svakom Patch-u prenapucan samo ga lepo sacekam i uzmem loptu,onda sledi brza kontra i gol.

skktj1999
09-13-2012, 10:53
vravo mogao bi da napravis nes slicno i za napad

daxdax89
09-21-2012, 22:20
Svaka cast za thread brate,napravi i za napad nesto molim te

JUG GROBARI
09-21-2012, 22:58
одлично. Само како могу да враћам презет тактик?? Рецимо увек иде у десну страну, нмг да вратим са 3 на 2 већ морам 3,4,1 па тек 2. То ми је мало проблем.

Shaq
09-21-2012, 23:23
Odbrana u 13 je mnogo bolja jer x konacno ima neki znacaj za tackle u 12 prolazio je pored tebe ko kako hoce

bokirivaldo
09-22-2012, 13:15
Kako se branite protiv cpu (na vecim tezinama) kad vam posalje loptu visoku preko vase odbrane tacno padne na nogu centarforu i on je samo zasije u sami ugao .
Mislim kako da namestim odbranu ili da li treba uvek markirati nekog njegovog centarfora :closedeyes:

daxdax89
09-22-2012, 13:52
Kako se branite protiv cpu (na vecim tezinama) kad vam posalje loptu visoku preko vase odbrane tacno padne na nogu centarforu i on je samo zasije u sami ugao .
Mislim kako da namestim odbranu ili da li treba uvek markirati nekog njegovog centarfora :closedeyes:

Ne daj da se to desi,pre nego sto centrira uradi ofsajd zamku ;)

blackwhite
09-22-2012, 14:53
Meni je igranje odbrane uPES 13 skoro pa savrseno!

bokirivaldo
09-23-2012, 10:32
Kako me nervira kad igram ligu sampiona igram na profesional dominiram vodim 1:0 i onda se desi ono kad cpu
hoce da ti da gol da ga ,od slabijeg tima dobijem 2 gola od 75 min. Kakav cheat ima igra opet strasno ajde da dobijem
samo protiv najacih nego i protiv slabijih ekipa :sekira

el_dorado
09-23-2012, 11:06
Napokon poboljsana odbrana, ja samo drzim ostojanje od napadaca i onda loptu uzimam sa dva puta brzo X. P.S. Nemojte ovo raditi ako vas igrac predje, jer je odma karton. A ukoliko je start sa ledja odma sudija daje crveni.

AcKekE
09-23-2012, 13:44
Veoma sam poboljsao svoju odbranu.. Pridrzavajuci se naravno tvog mini tutorijala za igranje odbrane, stvarno veliko hvala i svaka cast :)

Evo rezultata: 30min, brzina +2, Tactical Assistance (Atk/Def iskljucen, sliding - clearances iskljuceno)
Tim: PAOK (Ocena odbrane D)

18779

Po bokovima zatvarao sa dvojicom, Barsa jako tesko prolazila, skoro da i ne. Mesi apsolutno zaustavljen, skoro ne primecen... Apsolutno fantastican mec :)

el_dorado
09-23-2012, 15:56
Veoma sam poboljsao svoju odbranu.. Pridrzavajuci se naravno tvog mini tutorijala za igranje odbrane, stvarno veliko hvala i svaka cast :)

Evo rezultata: 30min, brzina +2, Tactical Assistance (Atk/Def iskljucen, sliding - clearances iskljuceno)
Tim: PAOK (Ocena odbrane D)

18779

Po bokovima zatvarao sa dvojicom, Barsa jako tesko prolazila, skoro da i ne. Mesi apsolutno zaustavljen, skoro ne primecen... Apsolutno fantastican mec :)
Na kojem lvl igras, ljudi ti uputili 27 suteva xd

bokirivaldo
09-23-2012, 19:58
Napokon poboljsana odbrana, ja samo drzim ostojanje od napadaca i onda loptu uzimam sa dva puta brzo X. P.S. Nemojte ovo raditi ako vas igrac predje, jer je odma karton. A ukoliko je start sa ledja odma sudija daje crveni.
Ma to je uredu oduzimanje lopte ,na vecem nivou tezine dobijem gol protiv kojeg nista nisam mogao znaci situacija :1.prebaci mi odbranu pass u prostor
moji centralni u tom momentu bili odaljeni od centarfora i kasno za stici ili 2. ili najgore u sesnaestercu neka fliper situacija gde bas njemu padne lopta na volej
i sami cosak pogada :wtf:

nikoopetroo
09-23-2012, 22:52
Kako me nervira kad igram ligu sampiona igram na profesional dominiram vodim 1:0 i onda se desi ono kad cpu
hoce da ti da gol da ga ,od slabijeg tima dobijem 2 gola od 75 min. Kakav cheat ima igra opet strasno ajde da dobijem
samo protiv najacih nego i protiv slabijih ekipa :sekira

Isti slučaj i kod mene. Evo najsvežiji primer:
Arsenal (ja) – Flamengo (komp); superstar težina; random strelice (moji svi zeleni, samo Santi i Arteta žuti). Povedem u 30-om minutu. Flamengo pređe u 4-3-3 i počinje ludnica! Zuje kao sumanuti! Eee, Flamengo!?!?! Da ne poveruješ – ne znam da li su bili crveni ili šta već!?

Evo koju formaciju sam koristio u napadu (uvek ovako igram sa Arsenalom):

http://imageshack.us/a/img850/3792/arss3.jpg

Slajderi:10,6,8,10,12,14,12
Intezitet napada na maksimum.

Uvek postavim centralne bekove kao na slici! Namestio sam Vermalena da se ubacuje i Artetu kao DMF da bi ga pokrivao. Tako da uvek imam dvojicu na svojoj polovini tu negde oko kruga.

Izgubim loptu. Prvo što uradim je prebacivanje u ovu formaciju:

http://imageshack.us/a/img542/5546/arss2.jpg

Slajderi: 4,6,8,12,8,0,8
I naravno povećam intezitet odbrane na maksimum.

Svi moji kreću da se vraćaju i to veoma brzo zbog inteziteta odbrane!
Zatim, bez obzira protiv koje ekipe igram, pokušavam da što više usporim protivnika dok je još daleko od mog gola (objašnjenje u predhodnim postovima). Dešavalo mi se protiv Juvea da Pirlo pokuša da prebaci sredinu terena dok se moji još nisu postavili. Kad vidim da je lansirao loptu, obavezno držim :1x:+:1r1: (samo dok lopta leti) jer tada moj igrač koji je najbliži mestu gde će lopta da padne pokušava da je preseče. Npr. Mertesacker pokušava da seče a Arteta i Wilshere ga pokrivaju! Wilshere mi je DMF (ocena nema veze – važno da smeta i pokriva)! Kada se odbrana postavi u formaciju sa druge slike nema prolaza! Naročito ne kroz sredinu.

U vezi markiranja... Ja ga koristim (retko) samo protiv jakih ekipa i to samo kada izvode prekide. Posle isključim.

Na kraju Flamengo imao 22 šuta!?! :wtf: Ali samo 3 u okvir gola! Dobio sam 4-0.
Probaću da napravim temu za napad, ali tu ima puno varijanti tako da ne mogu ništa da obećam.

AcKekE
09-23-2012, 22:54
Na kojem lvl igras, ljudi ti uputili 27 suteva xd

Superstar :)

el_dorado
09-23-2012, 23:29
Evo ga!

http://www.dodaj.rs/nalozi1.php

Znaci nisu mogli mrdnuti, a nisam ni ja. Sve se vrtlio na sredini terena.

AcKekE
09-24-2012, 00:22
одлично. Само како могу да враћам презет тактик?? Рецимо увек иде у десну страну, нмг да вратим са 3 на 2 већ морам 3,4,1 па тек 2. То ми је мало проблем.

Evo ti resenje :)

18789

Samo upalis analog i cepas sa palicama levo desno :D I ja sam se cimao oko toga.. Javi kako ide ;)

markos29
09-24-2012, 13:10
da li se offside zamke mogu igrati ako igrate na strelicama/krsticima i kako? hvala.

daxdax89
09-24-2012, 15:49
Levi analog pomeris u levo,to je po defaultu ofsajd zamka,ako koristis strelice za kretanje a ne analog.

bata89
09-26-2012, 22:03
Posto sam do ovog Pesa igrao na testaturi presao sam na djojstik pa mi je problem da igram odbranu.
Drugari me ubise sa Benzemom koji non-stop prolazi ovi ostaju u cudu ko mulci.
Ima li neko resenja?

Gavra_n
09-26-2012, 22:48
Ne igram protiv kompa.
Novi fudbal sam igrao samo online.
Najprostije receno, gubim.
Kako, zasto, ne znam ali znam da sam izgubio sve meceve koje sam igrao a neki su se zavrsavali i sa po 5 golova u mom golu.
Probao sa ManUTD, Arsenalom, Zenitom, Brazilom, Lilom ali ne vredi.
Uzasno lako mi uzimaju loptu protivnicki igraci.
Imam osecaj da su bar 3 puta brzi od mojih.
Kad pokusavam da igram odbranu, ne mogu da pridjem igracu tj da se zalepim za njega, uvek sam na odstojanju.
Probao bez X, probao sa X, X + trcanje, ne vredi.
Saigraci primaju loptu kao da sutiram u zid i ako ne drzim trcanje prilikom prijema lopte.
Prosao sam trening bez problema ali u praksi nista, ne vredi, kao da takav sistem ne funkcionise.
Na trenutak sam pomislio da mi ping od 10ms pravi problem ali verovatno je to prihvatljiva vrednost.
Da sam sad prvi put u zivotu seo da igram pa i da razumem sto ne znam ali nije mi ovo prvi pes.
Ne igram sa seljackim timovima kao sto su barsa i real, do sada sam bio prosecan igrac ali ovo sad? Tuga bozija...
Ne znam da li trenutno postoji neko gore rangiran od mene.
Napad isto ocaj, gde god da uputim pas tu je protivnicki igrac koji za milisekund najasi mog igraca i sedne mu na ledja.
Probao analog, probao na krstic, isto *****e.
Nije mi jasno i ne znam sta da radim. :(

Димитар
09-26-2012, 23:36
Ne igram protiv kompa.
Novi fudbal sam igrao samo online.
Najprostije receno, gubim.
Kako, zasto, ne znam ali znam da sam izgubio sve meceve koje sam igrao a neki su se zavrsavali i sa po 5 golova u mom golu.
Probao sa ManUTD, Arsenalom, Zenitom, Brazilom, Lilom ali ne vredi.
Uzasno lako mi uzimaju loptu protivnicki igraci.
Imam osecaj da su bar 3 puta brzi od mojih.
Kad pokusavam da igram odbranu, ne mogu da pridjem igracu tj da se zalepim za njega, uvek sam na odstojanju.
Probao bez X, probao sa X, X + trcanje, ne vredi.
Saigraci primaju loptu kao da sutiram u zid i ako ne drzim trcanje prilikom prijema lopte.
Prosao sam trening bez problema ali u praksi nista, ne vredi, kao da takav sistem ne funkcionise.
Na trenutak sam pomislio da mi ping od 10ms pravi problem ali verovatno je to prihvatljiva vrednost.
Da sam sad prvi put u zivotu seo da igram pa i da razumem sto ne znam ali nije mi ovo prvi pes.
Ne igram sa seljackim timovima kao sto su barsa i real, do sada sam bio prosecan igrac ali ovo sad? Tuga bozija...
Ne znam da li trenutno postoji neko gore rangiran od mene.
Napad isto ocaj, gde god da uputim pas tu je protivnicki igrac koji za milisekund najasi mog igraca i sedne mu na ledja.
Probao analog, probao na krstic, isto *****e.
Nije mi jasno i ne znam sta da radim. :(

Probaj JUve ... Imaces 2-3 100% .. Ako iskoristish jedna od ovi probaj da zadrzish rezultat..Oni po moje imaju najbojlu odbranu.

kutijagreha
09-27-2012, 02:32
Probaj JUve ... Imaces 2-3 100% .. Ako iskoristish jedna od ovi probaj da zadrzish rezultat..Oni po moje imaju najbojlu odbranu.

Ovaj ''cika'' na mojoj slici kida,neprelazan je ;) probaj pa ces da vidis ;) viva Juve :D

kuig
09-30-2012, 18:50
Meni je igranje odbrane uPES 13 skoro pa savrseno!

Ja sam igrao solo protiv kompa jedno 15-ak utakmica i mogu da kažem da komp stavrno igra vrhunsku odranu na super star, i nisam do sad igrao protiv pravih ljudi.
Sinoć sam igrao sa društvom, nas 4. PES igramo još od ps1 pa posle svaki novi kad izađe preko kompa.
Moram da kažem da mi je za sada ovaj pes razočarao, davali smo po 3-5 golova savko svakom. Ne znam nismo početnici igramo dugo ali ovde se prolazi sve sa jednim igračem, kad pustiš r1 u napad se zagradiš niko ne može da ti uzme loptu, odbrambeni igrači su spori, ne stižu skoro nikad napadače. U prošlom pes12 su odbrambeni igrači bili u prednosti čim mu priđeš uzmeš loptu i po meni je to realno, ovde suprotno, ne mogu ništa napadačima, jednostavno samo pljušte šanse i golovi. Po meni mnogo je loše odrađena odbrana, jednostavno vrlo se teško uzima lopta kod kontakta, kad počneš da muljaš u šesnaestercu niko ne može da te zustavi, samo ispadaju odbramberni. Na demo1 nije bilo ovako, nešto su *****ali, vratili su ga 5-6 god unazad na čuveni pes2006 gde ko Maradona prođeš celu odbranu.
Drugo, šutevi su loše odrađeni, pršte golovi van šesnaesterca po 2-3 na svakoj utakmici, šutiraju kao drogirani, lopta kao da nema gravitacije. Na demo1 je još gore bilo što se šuta tiče, ovde je malo popravljeno ali ipak ne dovoljno. golmani su poboljšani to se slažem ali džaba kad kod pola šuteva i ne vide loptu.
Ovako na prvu loptu, malo sam razočaran, možda će vremenom da legne. Svaki put sam sa nestrpljenjem čekao svaki novi pes i uvek mi je bio bolji od prethodnog (osim 2008) i to se vidi odmah posle 5-6 utakmica, videćemo za sada mi je 2012 mnogo bolji, ne volim vaterpolo rezultate.

machak5
10-01-2012, 07:10
Ja sam igrao solo protiv kompa jedno 15-ak utakmica i mogu da kažem da komp stavrno igra vrhunsku odranu na super star, i nisam do sad igrao protiv pravih ljudi.
Sinoć sam igrao sa društvom, nas 4. PES igramo još od ps1 pa posle svaki novi kad izađe preko kompa.
Moram da kažem da mi je za sada ovaj pes razočarao, davali smo po 3-5 golova savko svakom. Ne znam nismo početnici igramo dugo ali ovde se prolazi sve sa jednim igračem, kad pustiš r1 u napad se zagradiš niko ne može da ti uzme loptu, odbrambeni igrači su spori, ne stižu skoro nikad napadače. U prošlom pes12 su odbrambeni igrači bili u prednosti čim mu priđeš uzmeš loptu i po meni je to realno, ovde suprotno, ne mogu ništa napadačima, jednostavno samo pljušte šanse i golovi. Po meni mnogo je loše odrađena odbrana, jednostavno vrlo se teško uzima lopta kod kontakta, kad počneš da muljaš u šesnaestercu niko ne može da te zustavi, samo ispadaju odbramberni. Na demo1 nije bilo ovako, nešto su *****ali, vratili su ga 5-6 god unazad na čuveni pes2006 gde ko Maradona prođeš celu odbranu.
Drugo, šutevi su loše odrađeni, pršte golovi van šesnaesterca po 2-3 na svakoj utakmici, šutiraju kao drogirani, lopta kao da nema gravitacije. Na demo1 je još gore bilo što se šuta tiče, ovde je malo popravljeno ali ipak ne dovoljno. golmani su poboljšani to se slažem ali džaba kad kod pola šuteva i ne vide loptu.
Ovako na prvu loptu, malo sam razočaran, možda će vremenom da legne. Svaki put sam sa nestrpljenjem čekao svaki novi pes i uvek mi je bio bolji od prethodnog (osim 2008) i to se vidi odmah posle 5-6 utakmica, videćemo za sada mi je 2012 mnogo bolji, ne volim vaterpolo rezultate.

To znači da svi "igrate" odbranu jako loše,
vežbaj malo pa ćeš videti da nisi u pravu.

mitta
10-01-2012, 07:29
neuigranost je glavni problem kod igre 2 na 2. Morate se dogovoriti ono najvaznije, a to je da ne menajte obadvojica komande na odmbrambenim igracima. Kada sredite to, na konju ste. ja i ortak kada igramo to se zna, on izlazi na igraca sa loptom, a ja pokrivam prostor. Tu pre svegaa mislim na centar sut

kuig
10-01-2012, 11:54
Igrali smo nas četvorica ukupno, ali 1-1, ne 2-2. U svakom slučaju igra kao da je drugačija kada se igra protiv kompa i sa pravim čovekom.
1 na 1 sa ljudima samo pljušte kontre, ne znam, možda treba malo vremena.
Izgleda da je na ovom pesu obrnuto, do sada je uvek na novom trebalo da se uigrava napad, sad izleda treba odbrana da bi padalo manje golova. Pre dok provališ gameplay treba vremena i teže na početku padaju golovi, sada je možda obrnuto.

Milos011
10-01-2012, 13:01
Sve je stvar taktike i formacije. Garant gruvate 3-4-3 i igrate el classico.

Postavi defanzivnu formaciju, uvežbaj malo odbranu.... lepo je opisano u ovoj temi kako se igra odbrana...

Meni se online protiv dobrih protivnika završava 0:0 ili 1:1.

mitta
10-01-2012, 14:02
probajte igru sa kompom znaci vas dvojica protiv kompa. Velika je razliak izmedju igre 1 na 1 i 2 na 2. Kod mene ima drugara koji su truba u igri 1 na 1 ali zato u igri 2 na 2 svako bi pozeleo da igra sa njim u timu, a isto tako ima i onih koji 1 na 1 igraju ko ludi al zato kad dodje 2 na 2 nedostaje timske igre. Ja kad igram 2 na 2 sa ortakom mi ne zatvaramo usta tokom meca, dakle non stop komunikacija, protivnicima dosta smeta ali mi tako igramo. 2 na 2 je ono sto pes godinama cini popularnim

swedja
10-01-2012, 14:08
Зашто да ролам тактику када без ње немам проблема ни са једним тимом из игре. Играм са Арсеналом тактиком која је на ПЕСЕДИТ-овом печу. Користим 2xX доста често а не ретко како је лик написао. Све је до онога како сте навикли да играте.

eddy tm87
10-01-2012, 18:09
*ebo ovu tekmu AHHAHAH na poluvremenu je bilo
FK Željezničar - FC Barcelona 0:12
e'o statistike :D 1890618907
Držao sam se do 25 min :D

Dimce PFC
10-01-2012, 18:18
Ako neko ne veruje, neka računa sam:
http://img502.imageshack.us/img502/8431/arrowsl.jpg

Sta znaci ova zadnja strelica, ova gore desno?

nikoopetroo
10-02-2012, 00:12
Ta zadnja strelica može da se vidi samo u ML. Ja je video možda dva puta u životu i to ako se ne rotiraju igrači. Ako igrač postane mnogo nezadovoljan dobije ovu "Tevez" strelicu. Jedan ortak mi je rekao da u PES 2011 nije izveo Iniestu kad se povredio (žuti krst), par minuta kasnije neko ga totalno skrljao. Iniesta 2 meseca povređen - nakon toga 2 meseca "Tevez" strelica (mada i dalje mu neverujem).

Тегелтија
10-02-2012, 13:14
Мени је највећи проблем што не могу штопере да натерам да не иду напред.Значи ставим их скроз позади,наместим лонг бол са повученом задњом линијом,слајдере подесим на дефанзиву,али не вреди - кад год играм против тима који има макар једног јако брзог нападача биће проблема.Играм највише са Тотенхемом,па ми Досон често игра прву поставу,а дечко је спорији од Милијаша на хероину.Цела концепција игре ми је да играм на контре против јачих клубова и резултатски доста добро пролазим,али ме нервира што већину голова примам управо из контра напада,што ми не иде у главу никако.

Milos011
10-02-2012, 13:49
Мени је највећи проблем што не могу штопере да натерам да не иду напред.Значи ставим их скроз позади,наместим лонг бол са повученом задњом линијом,слајдере подесим на дефанзиву,али не вреди - кад год играм против тима који има макар једног јако брзог нападача биће проблема.Играм највише са Тотенхемом,па ми Досон често игра прву поставу,а дечко је спорији од Милијаша на хероину.Цела концепција игре ми је да играм на контре против јачих клубова и резултатски доста добро пролазим,али ме нервира што већину голова примам управо из контра напада,што ми не иде у главу никако.

Ne razumem. Podesiš sve da igraju totalnu defanzivu a očekuješ da ti centralni odbrambeni idu napred? Imaš posebno podešavanje u taktičkim opcijama CB Overlap kada se centralni defanzivni priključuje napadu. Ali nisam siguran da to tebi treba.

milosmilan
10-02-2012, 14:05
Rekao je sto ne mogu stopere da nateram da NE idu napred.Citaj malo ;)

Milos011
10-02-2012, 14:41
Rekao je sto ne mogu stopere da nateram da NE idu napred.Citaj malo ;)

Nisam dobro video. Izvinjavam se.

Digibot
10-02-2012, 15:07
Могуће је да је у формацији укључена опција "Overlap"...?

Тегелтија
10-02-2012, 17:53
Могуће је да је у формацији укључена опција "Overlap"...?

Није,сад сам проверио.Можда сам се лоше изразио - не иду они у сам напад као кад је укључен оверлап,него ми цела последња линија оде јако високо кад сам ја у нападу.Значи штопери се поставе тако да су далеко ближи центру него свом казненом и онда је противнику довољан један добар пас да им нападач изађе 1 на 1 са голманом.Кад играм нападачки,савршено ми је логично да се такве ствари дешавају,али ово не капирам уопште :mellow:

Zvezdan Nik
10-03-2012, 07:07
Proveri da li su ti igrači sami po sebi namešteni visoko.Povuci tu dvojicu na samu liniju šesnaesterca.Hoće da se desi,iako je nameštena long ball strategija koja odbranu drži duboko,da dvojac centralnih bekova izleti na nekih tridesetak metara.Povuci ih na position edit bliže svom šesnaestercu i ne bi trebalo da se dešava više.

AcKekE
10-03-2012, 07:10
Није,сад сам проверио.Можда сам се лоше изразио - не иду они у сам напад као кад је укључен оверлап,него ми цела последња линија оде јако високо кад сам ја у нападу.Значи штопери се поставе тако да су далеко ближи центру него свом казненом и онда је противнику довољан један добар пас да им нападач изађе 1 на 1 са голманом.Кад играм нападачки,савршено ми је логично да се такве ствари дешавају,али ово не капирам уопште :mellow:

Sefe da nije mozda defensive live na "High" pa da visoko izlaze? Ne znam, mozda gresim.. Vidi u Support Settings :)

Milos011
10-03-2012, 07:46
Kako ti je namešten off/def level?

Namesti da ti to bude manual pa spusti crtice do kraja (to ti je slajder u donjem desnom/levom uglu).

Dimce PFC
10-05-2012, 19:51
Evo i meni se desava isti problem ali samo kad igram sa Partizanom (ovaj Goranov derbi pec).. Nema veze defensive line, ne ide on visoko ovako, on (stalno Ivanov) trci u protivnicki sesnaesterac, bleji pored spica.. Gledao sam ono players join to attack, nije oznacen, ne igram CB overlap, ne znam sta se desava...

Горан
10-05-2012, 20:26
Evo i meni se desava isti problem ali samo kad igram sa Partizanom (ovaj Goranov derbi pec).. Nema veze defensive line, ne ide on visoko ovako, on (stalno Ivanov) trci u protivnicki sesnaesterac, bleji pored spica.. Gledao sam ono players join to attack, nije oznacen, ne igram CB overlap, ne znam sta se desava...

Označen je Ivanov, a podešavao sam tamo i slajdere one tako da to proveriš prvo, pa se onda požališ :P

terry
10-11-2012, 10:39
Udvajanje je ovde lik dobro odradio,znaci igrac koga kontorlisete lagano pokriva prostor a istovremeno drzite :1r1:+:1kocka: da komp izvrsi pritisak na protivnika,cim komp izvrsi pritisak onda i vi isto uradite sa igracem kog kontorlisete i u vecini slucajeva uzimate loptu bez faula.
Ja sam uspeo u 70% slucajeva u 3 utakmice,i nisam primio ni jedan gol.

http://www.youtube.com/watch?v=o-XjhIntRXs

Jim Beglin
10-17-2012, 11:44
uglavnom igram formaciju 4-5-1 jer je sredina terena najbitnija :)a za odbranu stalno drzim r2+x+kocka i onda kada osetim da mogu da oduzmem protivniku loptu pritisnem x jos jednom.mislim da u ovom fudbalu r2 ne znaci nista kod odbrane ali to mi je navika iz proslog pesa pa zato to i radim.

Nemanja>>>
10-17-2012, 15:33
Шта држите да пресечете лопту у простор? Дешавало ми се пар пута да лопта буквално прође тик поред мог играча. Ако усмеравам аналогом, некад ми се онако цимне унапред и испадне из игре .. Унапред хвала.

Dušan_58
10-17-2012, 16:10
Prebacim analogom na igraca, ako je lopta dalja samo uklizam.

KnightMKD
10-17-2012, 17:37
Udvajanje je ovde lik dobro odradio,znaci igrac koga kontorlisete lagano pokriva prostor a istovremeno drzite :1r1:+:1kocka: da komp izvrsi pritisak na protivnika,cim komp izvrsi pritisak onda i vi isto uradite sa igracem kog kontorlisete i u vecini slucajeva uzimate loptu bez faula.
Ja sam uspeo u 70% slucajeva u 3 utakmice,i nisam primio ni jedan gol.

http://www.youtube.com/watch?v=o-XjhIntRXs
Abe begaj ovaj igra na Regular kakov ti Super Star ubavo videv kako gi namesti na Regular

terry
10-17-2012, 19:54
Abe begaj ovaj igra na Regular kakov ti Super Star ubavo videv kako gi namesti na Regular

Pogledaj malo bolje,igra na Super star.

nikoopetroo
10-19-2012, 21:29

Ta zadnja strelica može da se vidi samo u ML. Ja je video možda dva puta u životu i to ako se ne rotiraju igrači. Ako igrač postane mnogo nezadovoljan dobije ovu "Tevez" strelicu. Jedan ortak mi je rekao da u PES 2011 nije izveo Iniestu kad se povredio (žuti krst), par minuta kasnije neko ga totalno skrljao. Iniesta 2 meseca povređen - nakon toga 2 meseca "Tevez" strelica (mada i dalje mu neverujem).

Edit:
* GREY ARROW
POINTING DIAGONALLY UP
This one is a mixed blessing, as it's used to indicate a player
coming back to fitness from injury, which is of course is a good
thing.
Unfortunately he won't be match sharp, which means his stats will
decrease from 5-6%.

Samo u ML i pokazuje da se igrač vraća u formu nakon teške povrede. Može da igra ali nije potnuno fit.
Znao sam je nešto u vezi sa rotiranjem igrača. Ako je neko sklon povredama, nikada ga ne stavljam u tim kada je na plavoj strelici (žuta je minimum).

jevic989
10-25-2012, 14:03
Dakle, iznacu jedan problem koji ne znam kako da resim. O cemu se radi?
Igram formaciju 4-2-3-1, sa svakim timom. Ne znam kako da branim sledecu stvar. Imam napad i kad dodjem do gola u nekim situacijama izgubim loptu protivnicki igrac pritisne TROUGAO do kraja (pas u prazno) i otvara mu se situacija jedan na jedan sa mojim golmanom, pri tome moj stoper je ispred njegovog napadaca medjutim lopta naravno prolazi pored njega kao da nije tu. Kako spreciti ovu "supacku" glupost koju ocito Konami ne zna da resi jer se ovakva situacija dogadjala i u ranijim izdanjima.

opijat
10-27-2012, 00:05
moze li mi neko reci, ima li neka fora da se prevare igraci (odbrambeni i zadnji vezni) koji markiraju moje napadace? npr kad igram protiv mancestera (bilo kojeg), vidic, rio, skols, toure (jaja i buraz mu) kad mi markiraju igrace... niko od mojih napadaca ne moze ni da primi loptu :(

TONI 4 BLACE
10-27-2012, 12:06
Kreni ka igraču koji ti markira napadača, on će krenuti ka tebi i samim tim osloboditi ovog tvog napadača što je čuvao. Dok dođe do preuzimanja, ti si već poslao loptu napadaču i tako izigrao odbranu.

Zvezdan Nik
10-28-2012, 07:55
Možeš da probaš i nešto češću promenu strana igrača u preset taktikama.

ustav
10-31-2012, 01:10
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje. Igram sa drugom pes...on na gamepad-u ja na tastaturi. Odbranu igram tako sto drzim x i r2. Uglavnom pali ali primetio sam da on igra odbranu tako sto ne njegov igrac "sudari" sa mojim...zalepi se za mog igraca, malte ne ga drzi rukama...i tako dok mi ne uzme loptu (ako uu mejuvremenu ne uspem da je se oslobodim)? Kako zalepi igraca za mog? Kako tu foru da izvedem i ja?

TONI 4 BLACE
10-31-2012, 09:20
Drži samo X, jer u ovom PESu R2 prilikom igranja odbrane ne znači ništa. Na PES12 je bilo tako, ali sad možeš da držiš odstojanje samo na X bez brzog trčanja. E sad, nivo presinga odnosno odstojanje možeš strelicama da odrediš. Tj. drži strelicu KA igraču i on će veći pritisak da ima na igrača, a ako držiš strelicu OD igrača, on će se još više odaljiti. Tad možeš da pritisneš Kocku i uz dobar tajming kad udvojiš igrača da mu uzmeš loptu.

nesa24
11-02-2012, 20:21
Tema ociscena od offtopica. Prijavite moderatore za koje mislite da su losi nadleznima.

Darcoolio
11-02-2012, 21:21
Imate temu za utiske o pesu, takođe postoji deo za online igranje i utiske pa tamo pišite ono što vas muči.
Ovde ću teme koje su vezane za online zatvarati.
Tema da je update uništio pes je krajnje nepotrebna pošto imate temu za utiske, svede se na isto.
Ajd' živi bili.

Maxim_Tsigalko
11-03-2012, 23:11
Kako se igra presing stoperom na napadaca tako da napadac i ne stigne da primi loptu a stoper izadje ispred njega i pokupi je. To cesto ljudi odlicno igraju ja sam pokusavao L1 X viskom odbranom i presingom sa 20 skalom i nisam uspeo. da li neko zna?

Stojkovic_Slobodan
11-03-2012, 23:14
ma mozes da igras kako hoces,ronaldo i kompanija svaku dubinsku loptu pokupe,mrs u **** vise.

Zvezdan Nik
11-04-2012, 09:39
Man marking na tog napadača,nekad i sa dvojicom defanzivaca na istom,i pojačan pritisak.

terry
11-06-2012, 18:41
Kako se igra presing stoperom na napadaca tako da napadac i ne stigne da primi loptu a stoper izadje ispred njega i pokupi je. To cesto ljudi odlicno igraju ja sam pokusavao L1 X viskom odbranom i presingom sa 20 skalom i nisam uspeo. da li neko zna?

Mozes markiranjem i ofsajd zamkom(sto je po meni najbolje),ali ofsajd zamka ti je mac sa 2 ostrice,ukljucis je dok lopta ne stigne do napadaca,i samim tim stoper istrci i pokupi loptu ispred napadaca ili jednosvatno napravi veci pritisak.

Zvezdan Nik
11-07-2012, 07:33
Ofsajd zamka je dobar način da se odigra odbrana od opasnog napada.Ipak,neverovatno je koliko puta sudija dozvoli da se nastavi akcija koja često rezultira golom,iako je napadač evidentno u ofsajdu.To su prilično realno odradili.

terry
11-07-2012, 09:20
Ofsajd zamka je dobar način da se odigra odbrana od opasnog napada.Ipak,neverovatno je koliko puta sudija dozvoli da se nastavi akcija koja često rezultira golom,iako je napadač evidentno u ofsajdu.To su prilično realno odradili.

Meni se to nije desilo,ali mi se desilo da mi Essien stoji u 16m a Mesi na nekih 25m od gola,i sudija svira ofsajd Mesija.:D

zuke
11-10-2012, 15:01

Do sada je nisam nikako igrao,ali cu ipak morati,jer tesko da ima odbrane od ronalda ,mesija i sl.Ja uglavnom igram ranking meceve,gde skoro svi biraju real i barsu i uglavnom pokusavaju na duge lopte ka njima.E sad imam pitanju u vezi offside zamke.Imal kakve razlike i kako je bolje igrati,tj.stisnuti offside "dugme".Odmah sto protivnik dobije loptu ili cekati da pokusa da baci dugu loptu ka napadu?Znamo da je aktivirana sve dok protivnik ima loptu.Ili mozda treba staviti u podesavanjima da je offside trap stalno ukljucen?
I jos nesto,kako je najbolje postaviti formaciju,stopere,visoko ili ne u situaciji kad hocemo da igramo sa zamkama?

terry
11-10-2012, 16:59
Do sada je nisam nikako igrao,ali cu ipak morati,jer tesko da ima odbrane od ronalda ,mesija i sl.Ja uglavnom igram ranking meceve,gde skoro svi biraju real i barsu i uglavnom pokusavaju na duge lopte ka njima.E sad imam pitanju u vezi offside zamke.Imal kakve razlike i kako je bolje igrati,tj.stisnuti offside "dugme".Odmah sto protivnik dobije loptu ili cekati da pokusa da baci dugu loptu ka napadu?Znamo da je aktivirana sve dok protivnik ima loptu.Ili mozda treba staviti u podesavanjima da je offside trap stalno ukljucen?
I jos nesto,kako je najbolje postaviti formaciju,stopere,visoko ili ne u situaciji kad hocemo da igramo sa zamkama?

Ja igram sa Celsijem i igram odbranu na medium(10-ti slajder).Zamke koristim najvise kad protivnik krene u kontru,jer time su mi odbrambeni blizi protivniku(mogu da istrcim i presecem pas),eventualno faul,takodje pratim kad protivnicki igrac krene da se ubacuje u prazan prostor i tada ukljucim zamku,i odmah :1r1:+:x:+:1kocka: da napravim pritisak na protivnickom igracu koji ima loptu.U podesavanjima mi je na OFF,a sto se tice visene odbrane,zavisi kakve stopere imas(da li su brzi ili sporiji).Sto se toga tice eksperimientisi...

opijat
11-23-2012, 17:09
e ljudi, danas sam (slucajno) sa onim turcinom mesutom ozilom krenuo u kontru po lijevoj strani, i negdje u visini linije sesnaesterca sam centrirao - ali tako da je lopta isla po nekom nenormalnom luku/paraboli kako napr. radi aca kolarov (cak ovo sto je ozil uradio je mnogo veci luk/polukgrug fakticki), tako da je protivnicki golman krenuo istrcati a lopta je samo odjednom pobjegla od njega i produzila (u velikom luku) do mog napadaca. ne mogu da skontam sta sam tacno pritisnuo jer ovakav centarsut jos nisam vidjeo da je neko uradio takav luk u centarsutu a igrao sam protiv masu ljudi. zna li neko koja je to komanda? :)

AcKekE
11-24-2012, 03:15
Možeš da probaš i nešto češću promenu strana igrača u preset taktikama.

Ne kontam kako to? :) Daj mali tut kako i sta, mislim da znam ali nisam siguran.. :S

Jel "Position Swich" pa na 14-15 crta da bude "Frequent"? Kazem mislim da znam ali nisam siguran :)

Zvezdan Nik
11-24-2012, 09:29
Da,slobodno povećaj i na veću cifru,18-19,ponekad i dvadeset.Ipak,kod svih taktika koje zahtevaju puno trčanja,poput promene strana,ili jakog pritiska,igrači se brže umaraju pa i to treba imati u vidu.Zato je potrebna i jedna defanzivnija formacija gde se igrači povuku na svoju polovinu,manje se umaraju,pa i manje greše.Nikada ne valja konstantno držati visok pritisak,ili čestu promenu strana,mora se malo i stati na loptu.

AcKekE
11-24-2012, 18:12
Probao sam, mogu ti reci druga slika je odma... Bez 80% kompletiranih pasova ne prolazi, stvarno dobra stvar.. Ipak sto ti kazes treba malo stati na loptu, upravo sam zbog tog pritiska i gresio pa bio kaznjavan u vise navrata. Hvala lepo :)

Savićević996
11-25-2012, 11:29
U ovom pesu mnogo lakše je igrati odbranu,nego na prošlim. Samo treba malo vremena da se nauči,prođe se onaj trening i to je to :)

cerex
11-29-2012, 08:11
Imam par pitanja:

1.Igram pes na superstar nivou i to uglavnom sa ekipama iz engleske druge lige i cesto mi se desava da u odbrani lopta jednostavno prode pokraj mog odbrambenog igraca (preko noge,kroz noge,pokraj njega itd.) i da u duelima gotovo uvijek kad se odbije lopta dode protivničkom igraču.Nista ne podesavam u opcijama,vodim racuna da je igrač raspoložen ono strelica crvena,zelena itd.Da li je to jednostavno zato što su slabiji igraci li vec sta?
2. Šta znaci kada kod postavljanja formacije pokraj igračevog imena stoji ugašena ili upaljena zvjezda?
3.Da li se stoperi mogu podesiti da u napad idu samo kad je korner?

Nesa_Strah
12-04-2012, 21:26
Imam par pitanja:

1.Igram pes na superstar nivou i to uglavnom sa ekipama iz engleske druge lige i cesto mi se desava da u odbrani lopta jednostavno prode pokraj mog odbrambenog igraca (preko noge,kroz noge,pokraj njega itd.) i da u duelima gotovo uvijek kad se odbije lopta dode protivničkom igraču.Nista ne podesavam u opcijama,vodim racuna da je igrač raspoložen ono strelica crvena,zelena itd.Da li je to jednostavno zato što su slabiji igraci li vec sta?
2. Šta znaci kada kod postavljanja formacije pokraj igračevog imena stoji ugašena ili upaljena zvjezda?
3.Da li se stoperi mogu podesiti da u napad idu samo kad je korner?

1. Po mom nekom iskustvu kada hoces da preseceš pas drži R2. Tako se postavlja da skine loptu mnogo lakše
2. Zvezdica ti valjda pokazuje da li igrač ima neku specijalnu sposobnost, kao npr dumb runner ili first touch
3. Moze, ides na onu ikonicu kao gol sto izgleda u taktikama i skroz na dnu imas "players to join attack" tu stavis koje igrace hoces da ti se prikkjuce u prekidima.

E sad mo problem (tj problem mog burazera)
Igramo Man city vs Real Madrid, i veliku vecinu golova mu dajem na duge lopte ronaldu. On igra formaciju 4-3-3 Long Ball a ja 4-2-3-1 Quick counter. Ja uglavnom napad kad krenem od stopera idem ka krilu npr modrić i onda gledam Ronaldovo kretanje, ako krene i malo napred saljem mu dugu loptu na L1+Trougao i on prima, i istrcava ispred njegovog stopera i ima otvoren put ka golu. On je probao neku slicnu taktiku na meni ali tu je Pepe koji stize i na snagu izgura njegove napadace ali on Ronalda ne moze da nahvata nikako.
Pokusao je da povuce defense line pozadi, da stopere pomeri pozadi u taktici ali oni i dalje stoje blizu ronaldu i kada on krene napred bez lopte oni nemaju mnogo sansi da ga zaustave.
Da li bi mu tu pomogla offside zamka i kako, ja cu verovatno ako on ukljuci offside trap jednostavno baciti loptu negde u sredinu i tek onda proslediti pass

Milos011
12-05-2012, 11:48
A šta misliš da uzmete neke druge timove umesto što silujete trougao?

zuke
12-05-2012, 15:01
A šta misliš da uzmete neke druge timove umesto što silujete trougao?

Naravno to bi moglo da im pomogne kad igraju offline ,jedan protiv drugog :) .Ali sta je sa nama koji imamo taj problem kad igramo online?Protivnici i dalje uglavnom biraju real i barsu i vecina(cak i u ligama) igraju samo na duge lopte prema svojim napadacima.Znaci ne mislim da nikada ne treba da se igra duza lopta(visoka ili ne) jer to jednostavno nije ni realno( i ne treba ogranicavati fudbal).I u realnom fudbalu imamo takve paseve.Nego mislim na one koje sto prime loptu na svojoj polovini odmah ni ne gledajuci gde su im igraci salju takve lopte.Imal odbrane od toga i koje formacije koristite u takvim slucajevima?

xX8Lampard8Xx
12-05-2012, 15:25
Naravno to bi moglo da im pomogne kad igraju offline ,jedan protiv drugog :) .Ali sta je sa nama koji imamo taj problem kad igramo online?Protivnici i dalje uglavnom biraju real i barsu i vecina(cak i u ligama) igraju samo na duge lopte prema svojim napadacima.Znaci ne mislim da nikada ne treba da se igra duza lopta(visoka ili ne) jer to jednostavno nije ni realno( i ne treba ogranicavati fudbal).I u realnom fudbalu imamo takve paseve.Nego mislim na one koje sto prime loptu na svojoj polovini odmah ni ne gledajuci gde su im igraci salju takve lopte.Imal odbrane od toga i koje formacije koristite u takvim slucajevima?

najbolja odbrana od toga i speed merchant igraca ti je da lepo stavis pass support na 0 crtica, znaci igras manual pass, i kad trazis protivnika izaberes one sa similar level, onda dobijas potpuno drugaciju igru i mnogo realniju, gde moras da pravis akcije lepo i nema nikoga ko igra samo :1l1: + :1trougao:

zuke
12-05-2012, 15:49
najbolja odbrana od toga i speed merchant igraca ti je da lepo stavis pass support na 0 crtica, znaci igras manual pass, i kad trazis protivnika izaberes one sa similar level, onda dobijas potpuno drugaciju igru i mnogo realniju, gde moras da pravis akcije lepo i nema nikoga ko igra samo :1l1: + :1trougao:

Drugim recima nema odbrane ,jer u ligama ne mozemo da izaberemo one sa similar level :) .

Deroko
12-05-2012, 18:04
Тема очишћена!
@Mojo Risin - Одговоре сам ти послао у приватној поруци!

А сад се окренимо теми.

xX8Lampard8Xx
12-05-2012, 19:06
Drugim recima nema odbrane ,jer u ligama ne mozemo da izaberemo one sa similar level :) .

ni ne igram lige :) ali kazem za MLO i ranking match, speed merchant je unistio igricu, tj. igranje odbrane, jer protiv speed merchanta ne pomaze ni bog ni tiago silva, a lopti u prostor i van der mirchu i kompaniji da ne pricam :D

Nesa_Strah
12-06-2012, 14:03
To je nevidjeno glupo od njih.
Mogli su jednostavno ta podesavanja za dubinu defanzivne linije da naprave realno pa da kad stavis defanzivnu liniju na 16m da tu štoperi i stoje a ne da izlaze na pola terena da pokriju ronalda i messija koji ce da ih pretrce.
Probali smo sve moguce taktike cak i all out defend ali i dalje ****ni štoperi stoje na 40m

machak5
12-12-2012, 07:46
slažem se,
ako hoćeš da budeš konkurentan moraš da se prilagodiš,
svake godine postoji neki "fazon", šta da se radi,
ja vučem odbrambenog ispred, jer vidiš posle prvog napada kako igra protivnik i uglavnom uspem da se odbranim.

duster
12-14-2012, 21:30
Problem kod' mene je taj da ja dajem puno golova al' puno ih i primam, budem u minusu ja 5 golova i stignem ja nije problem al' volio bih da se to nekako popravi odbrana mi baš i ne ide -.-

Doko89
12-17-2012, 14:06
Sve je u cekanju prvog trenutka da krenes na loptu, ne vredi da izleces, vijas, uklizujes bezveze .. drzi kocku da komp vrsi presing na protivnickog igraca dok ti zatvaras prostor za dodavanje. Iako, sve zavisi sa kojom ekipom igras, ja igram sa Valenciom i kad igram protiv Reala, Barse, City-a, PSZ mogu da odigram sve savrseno al dzaba .. oni ce uterati loptu u mrezu, pa makar stavio svih 11 igraca na liniju i ja 12-i da im se pridruzim. Zbog toga je ovaj pes jadan, ne daje malim timovima sansu da igraju pa 95% igraca igra sa Realom i Barsom.

duster
12-17-2012, 18:28
A što je najgore kad' ti igraš sa Barsom protiv jakih timova, ti možeš njima 5 složiti, al' kad' oni daju onaj jedan glupi kompjuterski gol pa hoće mi zlo -.-

Hypnos
12-21-2012, 14:37
najgore je sa manchester city

Shollym
01-09-2013, 11:08
evo sinoc sam prvi put probao ovaj pes2013, igrao sam sa ortacima 2 na 2 celu noc, igranje odbrane je nemoguce, narocito kada se igra protiv jacih timova, kao sto je u pes2012 bila fora da probijes po strani i centriras, od 5 centarsuta 2 ces dati gol, tako je u pes2013 glavna fora da das pas u prostor centarforu i on ce lagano da istrci sa defanzivcem na ledjima i da gol, narocito ako je neki kvalitetniji centarfor, nema cak ni veze da li je mnogo brz, samo je vazno da je iole kvalitetan (Huntelar, Maxi Lopez), probali smo i formacije sa 4 odbrambena, 3 CB, 1 libero i 2 CB, ofsajd zamke, ma nista ne vredi, pas u prostor na trougao mora da prodje pa to ti je.
a najveci smeh mi je bio kad smo pred kraj uzeli Real i Barselonu, i kaze meni ortak koji inace nikad ranije igrao PES, a poceo je pre 2 godine da igra ova nova izdanja, kaze "stavimo Ronalda u spic i samo trougao na njega" i stvarno bese tako, das Ronaldu trougao i drzis R1 on prolazi kroz odbrambene kao od sale a sta god sutne udje u gol :XD:
- jos jedna stvar - 2-3 puta igrac ide sam ka golu (nakon pasa u prostor naravno) i lomimo ga s ledja sa poslednjim igracem, znaci 100% zasluzen crveni karton, a sudija pokazuje zuti, ne jednom nego 2-3 puta su bile takve situacije :)

realno, pes je smesan, bilo mi je zabavno jer sam igrao sa ortacima 2 na 2, al to bi mi bilo zabavno da sam igrao bilo koju igru, i da, ja i ortak koji igramo pes jos od PS1 (vise od 10 godina) smo kao 2 nooba u pes2013 u odnosu na ovog ortaka koji igra tek dve godine, samo zato sto je naucio bagove ove igre, a i nama iskustvo u pravom pesu ovde ne pomaze jer ovo i nije pravi pes.

Darcoolio
01-09-2013, 12:27
To za žute kartone je ispravljeno u prvom sledećem oficijelnom peču i idiotski je.

Sve ostalo što si rekao uopšte ne pije vodu i smešno je komentarisati obzirom da si prešao sa šetice na 13, gde moraš da naučiš da igraš odbranu, u odnosu na igru gde je dovoljno samo da držiš X.

Zvezdan Nik
01-09-2013, 13:37
Slažem se sa Darcooliom po pitanju igranja odbrane,a malu digresiju dodajem po pitanju pas igre i trouglova.Stavite na full manual pass,bez i jedne crte.Značajno menja igru i sam utisak o istoj.Da ne govorim o značaju dobro postavljenih taktika i korišćenja istih u pravom momentu.Posebno kada se radi o igranju odbrane.Ofsajd zamke,i pravovremensko odigravanje istih,mnogo su značajniji faktor u odbrani u odnosu na prethodna izdanja.Ja često sa ekipom igram 2 na 2.Kada mi padne jedan ortak koji igra dosta dobro i koristi glavu u odbrani,posebno kod ofsajd zamki jer ih obojica radimo ručno,igranje je pesma.Ne menjamo se po celu noć.

lithium
01-09-2013, 16:41
Ja ne igram na ofsajd zamke, prilicno je rizicno.. Markiram napadace od protivnika i u podesavanju stavim da je tim ofnazivan a odbrana Deep.. i mogu vam reci da mi lepo vrse posao :D

Slypire
01-09-2013, 17:31
Meni je u ovom PES-u za sada najbolje odradjena odbrana, igram vecinom online 1v1 ranking i zaista je odlicno uradjeno, dosta lopti presecam bez nekih problema, lepo sam ukapirao kad ce kako da ode lopta i vremenom i igranjem vec znam 80% sta ce drugi igrac uraditi, i zaista mi tesko daju golove, medjutim, desi se da nekad lopta bas bezveze prodje mom igracu bukvalno pored noge ili kroz noge, ali kakvih sam problema imao u 12ici ovo je odlicno :)

iLija
01-09-2013, 18:55
evo sinoc sam prvi put probao ovaj pes2013, igrao sam sa ortacima 2 na 2 celu noc, igranje odbrane je nemoguce, narocito kada se igra protiv jacih timova, kao sto je u pes2012 bila fora da probijes po strani i centriras, od 5 centarsuta 2 ces dati gol, tako je u pes2013 glavna fora da das pas u prostor centarforu i on ce lagano da istrci sa defanzivcem na ledjima i da gol, narocito ako je neki kvalitetniji centarfor, nema cak ni veze da li je mnogo brz, samo je vazno da je iole kvalitetan (Huntelar, Maxi Lopez), probali smo i formacije sa 4 odbrambena, 3 CB, 1 libero i 2 CB, ofsajd zamke, ma nista ne vredi, pas u prostor na trougao mora da prodje pa to ti je.
a najveci smeh mi je bio kad smo pred kraj uzeli Real i Barselonu, i kaze meni ortak koji inace nikad ranije igrao PES, a poceo je pre 2 godine da igra ova nova izdanja, kaze "stavimo Ronalda u spic i samo trougao na njega" i stvarno bese tako, das Ronaldu trougao i drzis R1 on prolazi kroz odbrambene kao od sale a sta god sutne udje u gol :XD:

Nije igranje odbrane nemoguće,već samo treba vježbati.A pas u prostor ne "mora" da prođe,nego nisi navikao na ovako teško igranje odbrane.Videćeš kad se malo privikneš,igraj još ovaj novi pes,jer opet ti si prešao sa šestica na 13. :)

MATE0
01-10-2013, 22:05
Ja igram tako da markiram napadace a kad oce gurnuti u for ranije promjenim na zadnjeg igraca i trcim prema svom golu

machak5
01-12-2013, 08:06
MATE0, baš tako , markiranje + kretnja ispred,
jeste da zvuči glupavo ali tako je ove godine :D

treba se prilagoditi

djolesrb
01-15-2013, 17:28
Ja igram tako da markiram napadace a kad oce gurnuti u for ranije promjenim na zadnjeg igraca i trcim prema svom golu
Bukvalno. I kad igram 2 vs 2 sa ortacima jedan markira a drugi trci nazad i pokriva rupe.

Leeds Utd
02-07-2013, 18:49
Treba mi pomoc jer cu uskoro poceti da ludim :D. Naime nisam igrao redovno pes jos od 9 ili 10, samo rekreativno i dosao sam do toga da oni igraci koje sam guzio sa po min 5-0 sada dobijaju mene, sto je pocelo opasno da me nervira. Jednostavno drug me dobija samo sto odradi trougao L1 agueru i niko ne moze da ga pipne. Shvatam da je to izmedju ostalog i do neznanja pa me zato evo ovde :D. Procitao sam manje vise sve i sada sam nabavio fudbal kdo mene na kompu da se to vezba. Pitanja(uglavnom vezana za prvi post tema): Da li taj sistem odbrane vazi i za nove peceve(skinuo sam smoke blue patch 5.1? Kako se menja taktika tj na koje dugme? Kada se branim navedeno je da treba da drzim neprekidno x, da li treba i r1(to je ranije trebalo) ili samo X?
Jedino kako sam uspeo da zaustavim taj pas u prostor je kada odmah prebacim na veznog igraca i trcim ka golmanu kao sto je neko gore naveo, i to ponekad... Za sada hvala :D

nikoopetroo
02-08-2013, 18:20
PES 2013 nije savršen ali je najbolji do sada (to je moje mišljenje).

Da bi uspešno igrali protiv jakih ekipa (online ili offline – nebitno) morate da:
1) savladate sve komande, naročito menjanje jačine/inteziteta odbrane/napada
2) postavite odgovarajuću taktiku

1) Osnovne komande i način korišćenja su objašnjeni u prvom postu
- Povećavanje inteziteta odbrane sa :1l2:+:1down:,
- Povećavanje inteziteta napada sa :1l2:+:1up:,

2) Taktike.
Ne možete da igrate protiv City-ja 4-3-3 i Possession taktiku u sva četiri slota!
Koja ekipa igra u stvarnom životu tako ofanzivno protiv City-ja!?!?!

Kada su ove godine igrali City i MUnited, Ferguson je kao početnu formaciju namestio 4-3-3. ALI, tokom utakmice Mančester je igrao 4-5-1 (4-2-3-1) sa DVA defanzivna vezna ( Kleverli i Kerik su dobili taj zadatak).
City je takođe menjao formacije tokom meča. Igrali su 4-2-3-1, 4-3-3 i na kraju 4-4-1-1!

U svakom PES-u morate da menjate formacije tokom meča! U PES 2013 je to naročito važno!

Kako ja igram protiv City-ja sa npr. Newcastle-om?
- prva taktika: Long Ball, 4-2-3-1, slajderi za Long Ball
- druga taktika: All-out Defence, 4-2-3-1, slajderi za All-out Defence
- treća taktika je ista kao prva
- četvrta taktika: Possession, 4-2-3-1, slajderi za Possession, pomerim bekove skoro do centra da bi se bolje ubacivali.

Najvažnije!!!
- U Tactical Assistance opcija Change Atk/Def levels na OFF (isključena)!
- Uključen ofsajd.
- Change formation je na OFF (isključen)!
- Izbacite CB overlap ako je slučajno uključeno, odaberite ofsajd (ne uključujete ga sami tokom meča osim ako niste dobro uvežbali).

Najbolje od svega je to što se formacije same menjaju dok vi menjate intezitet odbrane/napada. Ako nasvirate odbranu (teget kockica – superdefanzivno) jasno se vidi na radaru da komp sam prebacuje na drugu taktiku. Ako nasvirate napad (žuta/crvena kockica) komp sam prebacuje na četvrtu taktiku – skoro svi vaši igrači su na protivničkoj polovini a bekovi se ubacuju kao ludi. Intezitet odbrane/napada menjate u skladu sa situacijom na terenu. Protiv jakih ekipa i dobrih igrača treba igrati oprezno - što je i logično.

Protiv jakih ekipa igram izbalansirano (zelena/svetlo plava kockica). Kratko pojačam napad kad vidim da nisu dobro postavljeni ili tokom prekida, ako dam gol – super, ako ne - pojačam odbranu.
Kontre sprečavam tako što brzo pojačam odbranu na maksimum i sa RS (desna analog. palica) prebacim na svog zadnjeg igrača onda :1x: – hold-up play. Ako držite :1x: skoro neprekidno, čak i oni igrači koje ne kontrolišete će ispružiti nogu/skočiti i preseći dug pass!!!
Ima još jedna fora! Prilazite protivničkom igraču, ali još ste daleko. Ako dva puta brzo pritisnete :1x: pre nego što protivnik uputi dug pas, pas će biti mnogo neprecizan! Ako ovo izvedete savršeno, pas ide u aut ili pravo u nekog vašeg igrača! Ne koristite vaše centralne bekove za presing na centru! Ako vidite da je štoper izleteo, udvajajte sa :1kocka: dok se vezni ne vrati u formaciju! Isto važi i za krilo ili beka koju su uleteli u sredinu. Trudite se da formacija bude što pravilnija. Zvuči komplikovano ali nije.

U kontre krećem tako što brzo pojačam napad na maksimum i onda dug pass u stranu.

Markiranje je dobro odrađeno u PES 2013.
Ako baš hoću da napravim bunker, markiranje postavim ovako:
- moje levo krilo na protivničkog desnog beka
- RMF na LB
- LB na RMF
- RB na LMF
- bolji CB na boljeg CF
- drugi CB na slabijeg CF ili AMF
- DMF ne markira
- CMF na najboljeg protivničkog CMF-a
- CF na boljeg CB

Ovo važi za sve verzije PES 2013 (exe 1.0 - 1.3) i svaki normalan peč, ali džabe sve ako jurcate ko ludi dok igrate odbranu.
Kao što sam rekao, igra nije savršena. Sve ovo ne garantuje ništa, samo pomaže da se "pokriju bagovi" u igri.

Zvezdan Nik
02-12-2013, 09:48
Nije loše da umesto jedne od default preset taktika,naštimujete i jednu standard gde je moguće manipulisati parametrima po sopstvenoj želji.Meni se,recimo,ne sviđa default postavka odbrane u counter attack modu.Odbrana je visoka a ni compactness mi ne paše.Zato je u standard podešavanju moguće napraviti idealnu postavku igre koja bi nalikovala realnom igranju kontra napada.Ja često povučem odbranu do samog šesnaesterca(defense line 0-5),compactness što niži parametar,neretko i nula,pritisak na 13-14,nekada i veći,i player support preko 15-16.Ostale parametre nameštam u zavisnosti od protivničke postavke(ako me napada kroz sredinu logično je da mu oduzimanjem lopte zapretim po strani,i obrnuto.Ovako niska odbrana sa čestim udvajanjem(zbog compactness-a)i solidnim pritiskom,doista podseća na realnu igru koju prakikuju ekipe koje igraju česte kontre.Posebno jer visok nivo player support-a omogućava brzo ubacivanje saigrača nakon dobro odigrane odbrane.
Po ovom principu,dobro postavljenim parametrima na standard taktici,moguće je kombinovanje različitih stilova igre,realno,mnogo više nego sa postavljenim default modovima.

coaconi
02-16-2013, 21:09
oce biti igranje napada?

Hypnos
02-17-2013, 10:44
kako ide dupli pas i jos neke finte?

xX8Lampard8Xx
02-17-2013, 14:48
kako ide dupli pas i jos neke finte?

:1l1: + :x: i nakon toga :1trougao: .. ovo je tema za odbranu , a to sto ti pitas je napad, jedino ako se branis ko barsa, cuvanjem lopte ;)

nikoopetroo
02-19-2013, 23:29
Što se tiče napada…
Ne želim da pokrećem temu za napad jer nisam sreo dva čoveka koji igraju isto u napadu. Takođe, tutorijal u igri je i više nego dovoljan za najosnovnije stvari, a i na forumu već ima dovoljno tema o driblinzima itd.

Najlakši način da protivnika dovedete do ludila nisu fensi driblinzi i golovi sa 40m već jaka odbrana.

Ponovo naglašavam (verovatno sam dosadan) – morate da znate kada treba da menjate intezitet odbrane/napada!
Možete da napravite najofanzivniju moguću formaciju i da namestite da vam zadnja linija bude na 20 ali ako pustite komp da vam kontroliše intezitet napada vaši igrači se neće kretati kako treba kada ste na protivničkoj polovini!
Isto tako, ako odaberete npr. All-out Defence (ili napravite neku svoju taktiku) a ne povećate intezitet odbrane – biće rupa i vaši igrači će kilavo ulaziti u duele! Ali ako prerano povećate intezitet odbrane prepustićete sredinu terena protivniku (osim ako ne branite kontru).

Takođe, nigde ne piše da je zabranjeno držati dve ili više komande istovremeno dok igrate odbranu. Ovo je stara fora, ali puno ljudi i dalje ne zna za nju (a i malo je izmenjena u novijim PES-ovima).

Znači:
1) :1x:+:1kocka:+ LS (leva analog. palica) – Dupli hold-up play

2) :1x:+:1kocka:+:1r1: - Dupli presing. Ovo je jako korisno kod sprečavanja kontri. U “običnim” situacijama pritiskajte :1r1: povremeno dok se ne približite protivniku i onda imate 2 na 1 (nekada čak i 3 na 1)!

3) 2x (:1x:+:1kocka:) – Običan start dok vaš drugi igrač pomaže/pokriva leđa. Ako lopta slučajo prođe zato što ste ovo izveli prerano nastavite sa kombinacijom pod 1). Ako protivnik prebaci loptu na suprotnu stranu terena, igrajte kombinaciju 2) ali samo dok se ne približite! Kada se približite 1) pa 3)

4) :1x:+:1kocka:+ LS pa onda :1krug:+:1kocka: – uklizavanje dok vaš drugi igrač pomaže/pokriva leđa

5) :1l2:+ :1down: - da bi sve ovo bilo mnogo efikasnije

6) Ako je protivnik uspeo da šutne, dok lopta leti prema golmanu, obavezno držite :1r2: jer golman mnogo bolje brani!

Kod prve tri kombinacije vodite računa koji igrač vam je selektovan – ne dajte štoperima da previše izlete!
Nemojte da preterujete sa ovim kombinacijama da nebiste poremetili formaciju!
Kada razbijete ortake, nemojte mnogo glasno da pevate pesme kluba sa kojim ste igrali!

Delija Brate
02-22-2013, 21:44
Ja igram na tastaturi i odbrana mi je najveci problem.Svaku,ali bas vaku utakmicu mi ekipa napravi nekoliko velikih sansi i skoro uvek da bar po gol,to me jako nervira.Zna li neko neki fazon oko igranja odbrane,ja stalno držim e i x ali ni to nije dovoljno...

PeroDeformero
02-22-2013, 21:50
Pa čoveče imaš post iznad tvog kako da igraš odbranu.

Delija Brate
02-22-2013, 22:10
Ali ono je objašnjeno za džojstik,ne znam koja je tipka ona kocka i l2 na tastaturi.

Darcoolio
02-23-2013, 21:27
guglaj prijatelju, ne mora sve da vam se crta

pes.srb
03-07-2013, 09:24
Sad ću da počnem da treniram ovo igranje odbrane, izgleda kao baš dobar zadatak :)

goksili
04-01-2013, 19:03
treba mi mala pomoc,nesto sam zabrljao. kada igram odbranu igrac mi ne prati protivnika vec cim stisnem X on samo stane i ispruzi nogu. ne znam da namestim da ga prati.

Jere95
04-02-2013, 14:46
to moras tamo u markacijama da namestis kojeg igraca oces da markiras,kad namestas taktiku...

dellboy89
05-08-2013, 13:03
Svaka cast za "tutorijal"... odlicno uputstvo. Trenutno ne mogu da ga isprobam jer sam zadnji dzojstik tresnuo od zemlju pa je u komadima..dok ne dodjem do novog zakovan sam na tastaturu sa kojom, nazalost, ne moze da se igra ozbiljan pes.. barem ja tako mislim!

Inace, za sada, bez koriscenja ovih "taktika" u odbrani, ja igram sa svima protiv svih, na top player (zbog tastature, dok ne nabavim dzojstik, jbg sve prethodne verzije sam igrao na maksimum tezini, i protiv ljudi dosta cesto..), primam od bilo koga i po 5 komada ali isto tako mogu i da dam po 5 komada bez problema.. a igram na 15 minuta! i nekako mi se to ni malo ne svidja. odigrao jednu ligu, ovaj jsl Patch..sa Partizanom, postigao 100 golova, a primio preko 60 :D
ne znam da li je to do mene, ali igrati ovaj PES mi izgleda kao da igram vaterpolo ili hokej, po broju golova mislim. Moje odbrane kao da nema..igraci mi ostaju u mestu dok protivnici primaju loptu i prolaze pored njih, i to se desava bez obzira na kvalitet protivnika. KONSTANTNO mi izlaze 1 na 1 sa golmanom.. a taktika koju redovno forsiram je neka 4 1 2 3, odbrana plus zadnji vezni - dva ispred (uglavnom cmf + amf), lwf rwf i cf, igram jako brzo, gledam da mi rb i lb budu sto brzi, sve na prvu, rasirim igru maksimalno sa brzim wf, otvaram time u sredini prostor da cf (a ne tako retko i cmf i amf) utrcavaju u prazno, dobijaju lopte i pune mrezu, i tako..ja svakom dajem i po 5 i vise komada (uspem nekad i da dam po 8-9 komada za 15 minuta na top player, i to u ligi sampiona?!)
Evo neka sam odigrao 50 utakmica, ja ni jednu nisam odigrao bez primljenog gola, i isto tako takodje ni jednu u kojoj nisam postigao gol..ne deluje mi realno.

Ipak, verujem da ce uz adekvatno igranje odbrane (sto neko rece, kao u realnom zivotu), uz kasvetan dzojstik, i na najvecoj tezini sve to mnogo realnije da izgleda..Niti cu ja moci da igram tako otvoreno i ofanzivno, niti ce meni protivnici da daju puno golova zbog taktike u odbrani kojom puno toga moze da se iskontrolise.

Leeds Utd
05-18-2013, 00:59
Vratio sam se Pesu opet :D. Imam par pitanja, igram sa obicnim dzojstikom, da li mogu uospte na njemu da menjam taktike i intezitet(obican dzojstik bez analoga, gigatech ds-200x). Cim izgubim loptu ili obratno kada osvojim pritiskam odmah L2 i dole ali ne primecujem nista, a to mi znaci jer dosta golova primam jer mi krila ili Runi samo stoje na serdini terena, ne vracaju se u odbranu uospte. Druga stvar, kako braniti kornere slobodnjake aute(svaki drugi aut sa strane blizu mog gola je gol :D). Verovatno deluje cudno ali iz auta mi non stop Mata ili Hazard skoce pre evre ili rafaela dodaju loptu Bai i gol. Isto ako ne primim odmah tako iz nabacaja bude neki karambol i lopta nekako dodje do njih i gol. Treca stvar(mada za ovu je neralno da ima resenje ali ajde da pitam) moze li nekako da se brani sobodnjak sa 20ak metara. Mata ne masi i to pocinje ad mi izludjuje. Stavim i igraca kod prve stative ali dzabe svaki put pogadja rogalj. Imam jos par pitanja ali dosta je ovo za pocetak :D . Unapred hvala...

nikoopetroo
05-18-2013, 03:29
Vratio sam se Pesu opet :D. Imam par pitanja, igram sa obicnim dzojstikom, da li mogu uospte na njemu da menjam taktike i intezitet(obican dzojstik bez analoga, gigatech ds-200x). Cim izgubim loptu ili obratno kada osvojim pritiskam odmah L2 i dole ali ne primecujem nista, a to mi znaci jer dosta golova primam jer mi krila ili Runi samo stoje na serdini terena, ne vracaju se u odbranu uospte. Druga stvar, kako braniti kornere slobodnjake aute(svaki drugi aut sa strane blizu mog gola je gol :D). Verovatno deluje cudno ali iz auta mi non stop Mata ili Hazard skoce pre evre ili rafaela dodaju loptu Bai i gol. Isto ako ne primim odmah tako iz nabacaja bude neki karambol i lopta nekako dodje do njih i gol. Treca stvar(mada za ovu je neralno da ima resenje ali ajde da pitam) moze li nekako da se brani sobodnjak sa 20ak metara. Mata ne masi i to pocinje ad mi izludjuje. Stavim i igraca kod prve stative ali dzabe svaki put pogadja rogalj. Imam jos par pitanja ali dosta je ovo za pocetak :D . Unapred hvala...
Tvoj džojped nema dovoljan broj tastera. Teško je igrati sportske simulacije bez džojpeda koji nema analogne palice (pečurke) jer ti za PES treba pečurka za kretanje i D-Pad za menjanje intezita odbrane/napada. Čak i na tastaturi možeš da menjaš intezitet odbr/napada sa Q i brojevima 2 i 8 (brojevi na number pad-u). Ti ovo možeš da odradiš samo ako držiš L2 na džojpedu i pritiskaš 8 ili 2 na tastaturi (number pad-u).

Od pes2013.exe verzije 1.3, taktike se menjaju automatski dok menjaš intezitet odbr/napada.

Korneri:
1) Povećaš intezitet odbrane
2) Sa RS (desna pečurka) prebaciš kursor na igrača pored “prve“ stative
3) Držiš :1x:+:1kocka: dok igrač koji izvodi korner ne počne da se zaleće (videćeš kako tvoji odbrambeni trče da pokriju sve protivničke igrače)
4) Dok lopta leti kursor će se sam prebaciti na tvog igrača koji je najbliži mestu gde će lopta da padne tako da tebi ostaje samo da tempiraš kada ćeš pritisnuti :1x: i ispucati loptu

Slobodnjaci:
1) Povećaš intezitet odbrane
2) Povećaš broj igrača u zidu ako je slobodnjak na 20m
3) Držiš :1x:+:1kocka: par sekundi dok igrač koji izvodi prekid ne počne da se zaleće
4) Pre nego što šutne loptu prinisneš i držiš :1x: (jako je bitno da živi zid skoči – naročito protiv Mate)
5) Kad lopta preleti zid, držiš :1r2: da bi golman napravio paradu
6) Nemoj da praviš faul na 20m od gola