PDA

View Full Version : Pes 2013 Demo #2 sledeće nedelje 28.08.2012

grobarinbgd
08-23-2012, 12:02
SECOND PES DEMO WILL BE AVAILABLE NEXT WEEK
Tuesday 28.08.12

An improved demo will be available on all next gen platforms

The new and improved PES 2013 demo will be available for download on Xbox 360 on August 28th, and on PlayStation 3 on August 29th. A Windows PC version will be available later in September.
Thanks to the feedback received from all our fans who tried our first demo and those who played our gamescom version, our new second demo is packed with improvements.

Not only has the balance between offense and defence been equalised, but our fans will be able to see the improvements made in pass targeting and trajectory, shot speed, blocking actions by defenders and even on the referee AI.

Our new demo will include 11 fully licensed teams and the possibility to play 10 minute matches. Also new anthems have been implemented for the starting line-ups and fans will have the possibility of experiencing for the first time our brand new training trials.

So get ready for our new demo and keep an eye on our site for further news heading your way!

http://www.konami-pes2013.com/en/2012/08/second-pes-demo-will-be-available-next-week/

PeroDeformero
08-23-2012, 12:30
A Windows PC version will be available later in September.

Zasto uvek za PC kasnije? :angry:

maremas
08-23-2012, 13:43
Pa ovo za PC igrače je možda i očekivano, a za sve su krivi moderi koji su otključali brdo ekipa, menjali i poboljšavali gameplay i tako to, tako da šta će PC igračima drugi demo kad imaju sve to ;)

Možda je i zbog toga što PC igrači zbog tih pečeva nisu mogli da daju pravi feedback, pa se može desiti da demo za PC izađe i nedelju dana posle konzola, a da za to vreme ovi pokupe neki feedback od dema 2 za konzole.
Samo konstatujem, verovatno nisam u pravu :)

crni_gusar
08-24-2012, 01:03
Svaka cast KONAMIJU na ovim demonima, uljepsali su nam cekanje ful verzije.

KnightMKD
08-24-2012, 09:42
a full verzija izadze na 4 Oktombar neli ?

donatelo3
08-24-2012, 10:54
Pa ovo za PC igrače je možda i očekivano, a za sve su krivi moderi koji su otključali brdo ekipa, menjali i poboljšavali gameplay i tako to, tako da šta će PC igračima drugi demo kad imaju sve to ;)

Možda je i zbog toga što PC igrači zbog tih pečeva nisu mogli da daju pravi feedback, pa se može desiti da demo za PC izađe i nedelju dana posle konzola, a da za to vreme ovi pokupe neki feedback od dema 2 za konzole.

U pravu si 100 % . Ja sam PC igrac ali se slazem sa Konamijem bas zbog feedbacka jer su se ljudi zalili na neke stvari koje uopste nisu bile problem u Konamijevom gameplayu. Mozda su mogli zamoliti modere ( bar ove najbolje ) da ne mijenjaju gameplay bar 7-10 dana vjerovatno bi pristali ali opet bi se nasli neki drugi tako da... Nisam siguran ali mislim da ces ti imati priliku da igras na PS3 pa bih te zamolio da nam javis prve utiske (sto prije ) o brzini igre, nadam se da je nisu ubrzali a i o " nasim " pasovima! :smile:

P. S. Mare sta kazes na ovo:

Thanks to the feedback received from all our fans who tried our first demo and those who played our gamescom version, our new second demo is packed with improvements.

Not only has the balance between offense and defence been equalised, but our fans will be able to see the improvements made in pass targeting and trajectory, shot speed, blocking actions by defenders and even on the referee AI.

Ima li nade... :krsti

SUPER MARIO
08-24-2012, 22:15
a full verzija izadze na 4 Oktombar neli ?

Ja mislim da full verzija izlazi 14 septembra.

Slypire
08-24-2012, 23:11
Ja vam takodje javljam novo stanje sa novim demo-om posto takodje igram na PS3.

nikoopetroo
08-25-2012, 22:21
Brate, bojim se da si potpuno u pravu. Ignorisaće sve PC igrače zbog pečeva! Treba popraviti dodavanja i šut, ali šta im znači ovo "postizanje balansa između napada i odbrane"? Pazi kad s*****ju odbranu i nameste da difolt brzina bude +2!!!

Bullox
08-28-2012, 11:23
Ajde Konami oplodi me.....dajte taj 2 deo vise :ave:

Zvezdas9
08-28-2012, 11:36
Izasao za xBox 360

nb97
08-28-2012, 11:47
Nema jos dema, sada sam proverio

maremas
08-28-2012, 12:49
http://www.dodaj.rs/f/2e/uX/18U5cq6I/download.jpg (http://marketplace.xbox.com/en-GB/Product/Pro-Evolution-Soccer-2013-Demo-No-2/66acd000-77fe-1000-9115-d8024b4e8852)

nb97
08-28-2012, 13:03
I dalje ga nema na Xbox Liveu

Edit: stavio na download

Zvezdas9
08-28-2012, 13:22
Teams : Barca, Real, Valencia, Bilbao, United, Bayern, Juventus, Santos, Corinthians, Boca & Chivas

sasa95
08-28-2012, 15:00
Ajde, konzolasi - utisci, iskustva, zelje, pozdravi ?

nb97
08-28-2012, 15:12
Nije losa igra, ali ne vidim neke popravke u odnosu na demo 1. Treneing mod je potpuno iritijrajuc. Uskoro jos...

Takodje je razocaravajuce da nisu ubacili RVPa u United. Igra se 5min iako je najavljeno da ce se igrati 10min.

Ocajne ocene igracim Uniteda, off 89 (B), Def 86 (B), tac 94 (A), spd 89 (B), Tec 87 (B), phy 89 (B)

nb97
08-28-2012, 15:20
Inace i bez RVPa Barca je stradala sa Super Staru sa 3-0

Golmani su ocajni ponovo, neke neverovatno udarce sa lakocom brane a neke slabe lopte moraju da odbijaju

nb97
08-28-2012, 15:25
Ukoliko imate neka pitanja, slobodno mozete da mi ih postavite.

sasa95
08-28-2012, 15:27
Kako ti se cine pasovi, pogotovo oni u prostor?

nb97
08-28-2012, 15:34
Kako ti se cine pasovi, pogotovo oni u prostor?

Pasovi su odlicni, pogotovo oni u prostor jer se igraci i dalje ne pokrecu kada ide pas u prazan prostor. Pasovu od noge do noge su dobro uradjeni, ali ovi drugi su ocajni...

bokirivaldo
08-28-2012, 15:48
Konzolasi recite da li su glavne najave ispravljene za razliku od demo 1:
1. da li je drugaciji balans izmedu odbrane i napada ?
2. kako sada izgleda pas igra od noge do noge ja sam u demo 1 morao namestit na unasisted a pes12
sam igrao na semi-asisted ovde u demo1 tako su se svadali ko ce uzeti loptu??
3. kaki su sada pasovi u prostor ??
4. da li se i kako sut promenio (brzina ili nesto)??
5. sudije da li sada bolje sude ili isto??

nb97
08-28-2012, 15:55
Konzolasi recite da li su glavne najave ispravljene za razliku od demo 1:
1. da li je drugaciji balans izmedu odbrane i napada ?
2. kako sada izgleda pas igra od noge do noge ja sam u demo 1 morao namestit na unasisted a pes12
sam igrao na semi-asisted ovde u demo1 tako su se svadali ko ce uzeti loptu??
3. kaki su sada pasovi u prostor ??
4. da li se i kako sut promenio (brzina ili nesto)??
5. sudije da li sada bolje sude ili isto??

Jednina razlika izmedju DEMOa 2 i 1 je to sto sada igras na Santiago Bernabeuu i imas klubove umesto reprezentacija, ostalo je sve isto. (trening mod ne racunam jer je ocajan i potpuno glupo odradjen i jako je iritirajuc)

PeroDeformero
08-28-2012, 15:57
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mj_5FF4w088#t=9s

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kXvOLaCg8cw

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&list=UUFVJBVvTdDLurE3jbjDFhgw&v=5M8zJAmCz2Q

Darcoolio
08-28-2012, 15:59
Nije losa igra, ali ne vidim neke popravke u odnosu na demo 1. Treneing mod je potpuno iritijrajuc. Uskoro jos...

Takodje je razocaravajuce da nisu ubacili RVPa u United.

To je jako bitno, ja bih obrisao igru zbog toga.
I nauči da pišeš sve u jednom postu.

nb97
08-28-2012, 16:05
To je jako bitno, ja bih obrisao igru zbog toga.
I nauči da pišeš sve u jednom postu.

Meni je sve bitno, igra je dobra, ali i dalje nije ispeglana najbolje. Vidi se napredak u odnosu na 2012.

I samo vi tako podje*******, videcete kada cu vam sledeci put doci na forum. ja vam pisem ekskluzivne izvestaje, a vi meni tako.

Ako budem imao 50 thanksova na ovoj poruci, postavljam ekskluzivan gameplay video i jos mnogo slika.

maremas
08-28-2012, 17:07
Može pomoć, ne mogu da nađem sad nikako video na youtube gde je ova finta urađena u PES 2013, video sam par klipova ali sad ko za baksuz ne mogu da nađem ništa. Uglavnom finta je urađena ispred golmana, ima li neko možda link?

http://www.youtube.com/watch?v=kbwf7K1no8w

Pejko
08-28-2012, 17:20
Meni je sve bitno, igra je dobra, ali i dalje nije ispeglana najbolje. Vidi se napredak u odnosu na 2012.

I samo vi tako podje*******, videcete kada cu vam sledeci put doci na forum. ja vam pisem ekskluzivne izvestaje, a vi meni tako.

Ako budem imao 50 thanksova na ovoj poruci, postavljam ekskluzivan gameplay video i jos mnogo slika.

Brate,pa ne moze savrseno da se napravi i da svima odgovara,jedan hoce jedno,drugi drugo...tako da igraj igricu,i ne trazi dlaku u jajetu...:wink:
50 thanksova-ja kolko sam dugo ovde nisam sakupio sve zajedno tolko "thanksova" a ti trazis 50 na jedan post,nemoj si nerealan...:)

kimica
08-28-2012, 17:24
http://www.youtube.com/watch?v=9yDKM0BSpwU

Slypire
08-28-2012, 17:28
Može pomoć, ne mogu da nađem sad nikako video na youtube gde je ova finta urađena u PES 2013, video sam par klipova ali sad ko za baksuz ne mogu da nađem ništa. Uglavnom finta je urađena ispred golmana, ima li neko možda link?

Mislis na ovu fintu http://www.youtube.com/watch?v=LT8a6Cdg5tg&feature=player_embedded#! 50 sekunda messi ispred golmana, ako je to ta, i mene takodje zanima :S

maremas
08-28-2012, 17:31
Da na to mislim.

Darcoolio
08-28-2012, 17:47

sad ću da ti dam thanks na par dana, nije ti ovo face, a ekskluziva bi bila da si jedini koji ima demo.

Nightshadow
08-28-2012, 18:01
To sto je Messi uradio je samo zalamanje, ako se ne varam.Pogledaj jos jednom, videces. :)

maremas
08-28-2012, 18:15
Nije samo zalamanje, to je ovo http://www.youtube.com/watch?v=BaR0M9rS-yQ&feature=player_detailpage#t=87s. Kontam da ima veze sa karticama i da ne može svaki igrač da uradi.

nesa24
08-28-2012, 18:19
Nutmeg ? pes-2013-tricks-skills-dribbling-controls-tutorial-guide (http://www.gameranx.com/features/id/8250/article/pes-2013-tricks-skills-dribbling-controls-tutorial-guide/)

Salihovic15
08-28-2012, 18:21
Je li izašao ovaj Demo 2 ?

maremas
08-28-2012, 18:24
Nutmeg ? pes-2013-tricks-skills-dribbling-controls-tutorial-guide (http://www.gameranx.com/features/id/8250/article/pes-2013-tricks-skills-dribbling-controls-tutorial-guide/)
Aman zaman :D Nije to isto, ja mislim na ovo (http://www.youtube.com/watch?v=LT8a6Cdg5tg&feature=player_detailpage#t=49s), a ne na ovo (http://www.youtube.com/watch?v=zoIfGaV9mo4&feature=player_detailpage#t=71s).

Nisam samo siguran da se ta finta tako zove, ali je neki tako zovu, negde ga zovu i Eriksen dribling...
A taj gore link je od mog videa, valjda znam kako se koja finta radi u njemu :D

Salihovic15
08-28-2012, 18:52
Aman zaman :D Nije to isto, ja mislim na ovo (http://www.youtube.com/watch?v=LT8a6Cdg5tg&feature=player_detailpage#t=49s), a ne na ovo (http://www.youtube.com/watch?v=zoIfGaV9mo4&feature=player_detailpage#t=71s).

Nisam samo siguran da se ta finta tako zove, ali je neki tako zovu, negde ga zovu i Eriksen dribling...
A taj gore link je od mog videa, valjda znam kako se koja finta radi u njemu :D

ma kakav eriksen dribling to El Fenomeno radio 99 :D

ZarPa
08-28-2012, 19:24
Mislis na ovu fintu http://www.youtube.com/watch?v=LT8a6Cdg5tg&feature=player_embedded#! 50 sekunda messi ispred golmana, ako je to ta, i mene takodje zanima :S

To ti je obicno zalamanje.Kad zalamas na gore stisnes :kvadrat: pa :1x: i tako ce uradit.I to samo moze Messi da uradi,ne moze svaki igrac

bokirivaldo
08-28-2012, 19:56
Moze li neko da prokomentarise demo 2 ??? osim nb97 .

Bullox
08-28-2012, 20:01
Demo 2 100% sutra....:001_tongue:

bokirivaldo
08-28-2012, 20:11
Neki od komentara sa sajta winingelevenblog su zadovoljavajuci za demo 2 :
u sustini najvise njih je reklo da je igra na super star protiv cpu dosta teza,da su pasovi dosta bolji,
sudija malo poboljsan ,da je za suteve napravljen bolji balans ,i da nocu igra izgleda sada jos lepse ...

jeti
08-28-2012, 20:46
Zna li se kad tocno izlazi drugi demo za PC.. Zasto li uopce kasnije izlazi nije mi jasno?

zokigunner
08-28-2012, 21:04
Demo 2 100% sutra....:001_tongue:

Da za PS3 :)

Zna li se kad tocno izlazi drugi demo za PC.. Zasto li uopce kasnije izlazi nije mi jasno?

Ne zna se tačan datum izlaska.

AcaX12
08-28-2012, 21:18
Demo 2 najverovatnije sad ovih dana, negde pocetkom septembra...

Ghost Rider
08-29-2012, 00:59
a jel tacna ona informacija da full verzija izlazi 13-14sep tako nesto ?

GorciLFC
08-29-2012, 01:09
Full verzija izlazi 28.09.2012.

Slypire
08-29-2012, 08:00
Ja cekam da se pojavi u PS3 Store, pa da ga skinemo :D
Iako ce verovatno biti kao i prosli put tek oko 17h tamo...

kimica
08-29-2012, 09:59
Neki od komentara sa sajta winingelevenblog su zadovoljavajuci za demo 2 :
u sustini najvise njih je reklo da je igra na super star protiv cpu dosta teza,da su pasovi dosta bolji,
sudija malo poboljsan ,da je za suteve napravljen bolji balans ,i da nocu igra izgleda sada jos lepse ...

Ono što ja čitam na Evo-Webu je opet ne baš tako pozitivno, dosta ljudi prijavljuje da je demo 1 bolji i da se demo 2 vraća ka stilu PES-a 2012, prvi dodir igrača kad prime loptu je da odmah kreću (nema da je prime normalno, da nekad stanu i razmisle kome dodati), da igra samo u nekim segmentima podseća na simulaciju ali da je u suštini arkada, da se više ne primećuje razlika kod osobina igrača nego svi deluju skoro isto kada vode loptu (ID se ne primećuje), čak su i Robenovo karakteristično trčanje unazadili, CPU napada napred, napred, napred, nema građenja igre, osećaj end to end baš prisutan, kretanje igrača je ubrzano u odnosu na demo 1 što se nikom ne sviđa, i dalje rigidne i robot animacije itd...
Sve u svemu našminkan PES 2012 koji vuče na arkadu verovatno da se dodvore klincima po svetu i zarade koji evro, matore igrače željne simulacije opet ko yebe.

maremas
08-29-2012, 11:02
Ništa dok ne probamo, jer čitam baš dosta različitog mišljenja.

Darcoolio
08-29-2012, 11:09
Ono što ja čitam na Evo-Webu je opet ne baš tako pozitivno, dosta ljudi prijavljuje da je demo 1 bolji i da se demo 2 vraća ka stilu PES-a 2012, prvi dodir igrača kad prime loptu je da odmah kreću (nema da je prime normalno, da nekad stanu i razmisle kome dodati), da igra samo u nekim segmentima podseća na simulaciju ali da je u suštini arkada, da se više ne primećuje razlika kod osobina igrača nego svi deluju skoro isto kada vode loptu (ID se ne primećuje), čak su i Robenovo karakteristično trčanje unazadili, CPU napada napred, napred, napred, nema građenja igre, osećaj end to end baš prisutan, kretanje igrača je ubrzano u odnosu na demo 1 što se nikom ne sviđa, i dalje rigidne i robot animacije itd...
Sve u svemu našminkan PES 2012 koji vuče na arkadu verovatno da se dodvore klincima po svetu i zarade koji evro, matore igrače željne simulacije opet ko yebe.

Ovo već zvuči kao da su skroz promenili demo, nekako mi ne zvuči realno, tako da to ne uzimam uopšte u obzir.

jeti
08-29-2012, 11:27

Ako je tako sto si napisao... stvarno ne kontam taj konami tako je slicno bilo i prosle godine odlican 1 il 2 demo ne mogu se sjetiti koji a full igra totalno drugacija..

Ako bude stvarno tako ostajem na ovom prvom demu.. dzaba master liga i sve ostalo kad je gameplay ocajano arkada za djecu cccc

kimica
08-29-2012, 11:38
Ako je tako sto si napisao... stvarno ne kontam taj konami tako je slicno bilo i prosle godine odlican 1 il 2 demo ne mogu se sjetiti koji a full igra totalno drugacija..

Ako bude stvarno tako ostajem na ovom prvom demu.. dzaba master liga i sve ostalo kad je gameplay ocajano arkada za djecu cccc

Ovo sam ja samo preneo utiske sa Evo-web-a naravno da kao što maremas kaže dok se ne proba mogu oni da pišu šta hoće (sve je individualno - meni se npr. koncept PES 11 svideo a većini nije), možda se meni prvom svidi ovaj demo 2 ko zna ali za npr. prvi dodir sa loptom gde igrač odmah kreće što se meni nimalo ne sviđa sam siguran da je tako jer se to lepo već vidi na videima samo što ja lično nisam obraćao pažnju dok nisam to pročitao na web-u pa nisam ponovo pogledao. Ali ok očekujem više izveštaja i od naših igrača uskoro.

Slypire
08-29-2012, 12:14
A sta ti to skidas? Na PSN-u se jos nije pojavio demo 2.

Pojavio se DEMO za one koji imaju US nalog, kao ja. Za UK jos nema...

bokirivaldo
08-29-2012, 16:38
Evo ko zna engleski neki zadnji komentar za demo 2:

charliepes2013 says:
The first touch is fine and still feels natural and not glued. Ball has its own weight and existence. It’s nuts how some people can get hung up on so many little things. It’s the BIG things you have to worry about, fortunately konami have nailed all those things quite well here. Don’t get me wrong, there will always be niggles and concerns and issues that creep in but the fact that konami found a sweet wpot between simulation and fun so well, and on this engine is nothing short of spectacular. And another thing, konami learned, they really learned where they don’t want to be again and the importance of the core engine. This gen will honestly make next gen sooo much better because it was a challenge for konami.

Darcoolio
08-29-2012, 18:21
Komentar koji se kosi sa izveštajem našeg "ekskluzivca" koji je na prinudnom odmoru.

DJ_URKE
08-29-2012, 18:47
Ljudi skinuo sam DEMO 2 za PS3,uspio sam da odigram 2 utakmice ali ne mogu vise jer me oci bole od grafike,moram da igram demo na 720x576 50Hz katastrofa jer konami nije mogao da obezbijedi demo u full HD!
Sve sto mogu reci je da igrica je mnogo ubrzana skoro da igraci lete,kompjuter opet napada kroz sredinu bez pravih akcija i odbrana je malo smotana,pasovi i sutevi slicno kao u prvom demu,tako meni barem djeluje...

maremas
08-29-2012, 19:29
I meni je grafički prvi demo izgledao užasno na wide kameri, tako da sam igrao na normal long i tu se nisu gubili detalji i bilo je više nego prihvatljivo.
Šteta što PES ne podržava full hd na PS3, inače demo 2 ima podršku za 3D televizore, taman da probam na mom LG 47LM615S :)

DUSAN 98
08-29-2012, 19:49
I meni je grafički prvi demo izgledao užasno na wide kameri, tako da sam igrao na normal long i tu se nisu gubili detalji i bilo je više nego prihvatljivo.
Šteta što PES ne podržava full hd na PS3, inače demo 2 ima podršku za 3D televizore, taman da probam na mom LG 47LM615S :)

A jel ce podrzavati full igra Full HD?

maremas
08-29-2012, 20:21
PS3 verzija ne, PC da.

soul_eclipse
08-29-2012, 20:29
Full HD bi trebalo da je 1080p ne 720p.

Љуша
08-29-2012, 20:38
Колико знам конзоле не подржавају фул хд, већ је резолуција игара у хд. Ови коментари демо 2 овакав, демо 2 онакав, и тамо неких са других форума, сајтова, ме не занимају. Битно је кад изађе да видим да ли мени ваља или не.

Maka GUNNER
08-29-2012, 21:33
Ne znam u cemu je problem kod momka koji igra na losijoj rezoluciji ali ja igram demo na PS3 i rezolucija kod oba je 1280x720 dakle 720p. Odigrah par meceva i mogu reci da mi je demo 1 bolji. Ono sto je vidno kod novog dema je da su sutevi mnogo losiji, tu mislim na jacinu udaraca, mnogo vise lice na one sa 12-ice i centarsut je nazalost opet precizniji iz tezih situacija. Cini mi se i da je sama igra za nijansu brza. Toliko mogu reci za ovih par utakmica sto odigrah protiv kompa, ali nisam odusevljen kao sa prvim demom, ovaj dosta lici na 12-icu sa primjesama iz prvog dema. SUS, odbrana Juventusa kamen :thumbup1:

bokirivaldo
08-29-2012, 22:07
Ne znam u cemu je problem kod momka koji igra na losijoj rezoluciji ali ja igram demo na PS3 i rezolucija kod oba je 1280x720 dakle 720p. Odigrah par meceva i mogu reci da mi je demo 1 bolji. Ono sto je vidno kod novog dema je da su sutevi mnogo losiji, tu mislim na jacinu udaraca, mnogo vise lice na one sa 12-ice i centarsut je nazalost opet precizniji iz tezih situacija. Cini mi se i da je sama igra za nijansu brza. Toliko mogu reci za ovih par utakmica sto odigrah protiv kompa, ali nisam odusevljen kao sa prvim demom, ovaj dosta lici na 12-icu sa primjesama iz prvog dema. SUS, odbrana Juventusa kamen :thumbup1:
Ako je tako kako si ti opisao to je bas lose onda neka ostave full kao demo 1 ako nemoze bolje.Ovo sa brzinom mi se ne svida ako je brze .

Darcoolio
08-29-2012, 22:16
Pa ti smanji brzinu u igri.

bokirivaldo
08-29-2012, 22:22
Pa ti smanji brzinu u igri.
Mislim na evo ti primer: na demo 1 stavis brzinu na 0 sasvim ok i onda skoro svi koji prave peceve ispadne tako
da recimo pesedit moram stavit na -2 da bi jedva bilo sto je na samom demu 0 brzina .Ne znam zasto peceri
naprave tako da uvek bude brze nego sto je sam fudbal ,zar ne moze da ostane onako kako je bilo...

Maka GUNNER
08-29-2012, 22:30
Nijanse su u pitanju kao sto rekoh, ne znatno brze mi izgleda. Ali ono sto mi najvise smeta je kretanje krilnih igraca i spiceva, otvorim im prostor brzom i dobrom akcijom i on stoji kao blentav i nece da krene u isti da bih mu dao loptu u prostor, nego uglavnom cekaju pas pa onda da krenu. Definitivno sam najvise zadovoljan igranjem odbrane.

lekaa
08-29-2012, 22:53
Je li popravljen dijagonalni pas u prostor? To mi najviše smeta u prvom demu.

Izvinjavam se ako je bilo pitanje, muka mi da listam :D

crni_gusar
08-29-2012, 23:37
Ajde ljudi pisite utiske.. sta se ceka.

jevic989
08-29-2012, 23:48
Ajde ljudi pisite utiske.. sta se ceka.

Evo ja cu probiti led. Sad sam odigrao jednu utakmicu na Demu #2 i to na konzoli PS3. Drasticne razlike u odnosu na prethodni Demo nisam primecivao, osim sto je brzina igre povecana cini mi se za jedan nivo, brzinu kako god, tako da ce vam igrica ici brze. Ima da se bira koliko sam primetio jer sam igru igrao bukvalno 10 minuta (jer sam umoran od posla), Real Madrid, Barselona, Bejern i Juventus. Cini mi se da je sloboda igre (ako je tako bese nazivaju kada misle kad je poboljsana kontrola lopte i igraca) za nijansu losija od proslog jer u par navrata sam pokusao da napadnem protivnickog igraca onako kako sam zeleo medjutim igrac je isao nekom svojom putanjom (kao po difoltu iz 2012.). Ako su rekli da su poboljsali golmane ja to bas i nisam primetio jer sam jedini gol na utakmici dao tako sto sam sa Benzemom sutirao sa nekih 15-tak metara na sta je Bufon odreagovao tako da je cusnuo loptu na pet metara od sebe i ja sam samo sa Benzemom ispratio situraciju i ubacio u gol. Dakle, golmani i dalje imaju trapave reakcije ili je Bufon zreo za penziju. Toliko za sada mislim da ce vecina vas ovu noc provesti sto ispred kompijutera, sto ispred konzoli tako da cete opsirnije informacije dobiti za koji sat...

Rudolf Hess
08-30-2012, 05:39
Нисам одушевљен, велики корак назад. Таман кад сам се надао да су слушали фанове, они га вратили на старо. Демо 1 био бољи 5х, ово је јако лоше. Не знам само како су ове мучене голмане опет успели да унереде. Одбрана, пар катастрофалних интервенција, фала Богу, па не зна ни компјутер баш најбоље да погоди гол. А нападач је толико пасиван у тренуцима када иде полуконтра по крилима, само се укопа у месту, нити прилази крилном играчу, нити игра уз раме нападача да трчи у простор и избије 1-1 са голманом. Нападач једино трчи у простор када ЦМФ или ДМФ у контри пробија кроз средину, а ако се одважим на пас у простор, штопер доминантно пресече пас са пола снаге. Нисам неки незнанац у ПЕС-у, играм га од ИСС-а и у овом Демо-у сам се доста солидно сналазио и давао голове (1-2 по утакмици), ретко их примао, пошто играм са 5-4-1 формацијом цео живот. Можда је утисак лош зато што ретко играм на конзоли, а за РС верзију ће бити боље. Било како било, док будем жив, на мом компјутеру неће никад бити инсталирана ФИФА. :ziveli:

maremas
08-30-2012, 09:44
Od 8h igram demo 2 i skoro da nemam zamerke, demom 1 nisam bio oduševljen prvenstveno zvog pasova ali ovaj mi baš leži! Definitivno je demo 2 ispeglaniji od dema 1, gde su ispravljene neke stvari iz predhodnog.
Igrao malo i u 3D modu, moćan filing, tad se kamera prebaci u posebnu kameru za 3D i onda je doživljaj još bolji.

http://www.dodaj.rs/t/19/VG/3H6TW7hx/dsc00244.jpg (http://www.dodaj.rs/?19/VG/3H6TW7hx/dsc00244.jpg)

Za sad više nego zadovoljan :player:

Klicko
08-30-2012, 09:56
Od 8h igram demo 2 i skoro da nemam zamerke, demom 1 nisam bio oduševljen prvenstveno zvog pasova ali ovaj mi baš leži! Definitivno je demo 2 ispeglaniji od dema 1, gde su ispravljene neke stvari iz predhodnog.
Igrao malo i u 3D modu, moćan filing, tad se kamera prebaci u posebnu kameru za 3D i onda je doživljaj još bolji.

Za sad više nego zadovoljan

To je lepo cuti :)

bokirivaldo
08-30-2012, 10:09

http://www.dodaj.rs/t/19/VG/3H6TW7hx/dsc00244.jpg (http://www.dodaj.rs/?19/VG/3H6TW7hx/dsc00244.jpg)

Tvoj komentar i prethodni "Rudolf hes "se previse razlikuju ,
ja cu tebi verovati meni je bitno samo da su pasovi bolji tj.ispeglaniji .

МилошЦЗБГ
08-30-2012, 10:14

Joj Mare ne pravi nam zazubice! :crying:

Slypire
08-30-2012, 13:18
Evo skinoh i ja, i odigrah par utakmica, mogu da kazem da je bolji ovaj demo, makar meni, iako su sutevi dosta slabiji nego u prethodnom, recimo ja sam mesijem nisam do sada sutnuo ni jednu luptu kako treba dok sa viljom i robenom peglam po njoj.
Golmani su bolje odradjeni sto jes' jes mada cini mi se da i dalje ima onog njihovog letenja kroz vazduh, medjutim imaju sada bolje reakcije kod nekih suteva i bolje ispucavaju loptu te je bacaju, nije vise lopta onako lagana da leti u vis kao kod prvog dema. I dalje nema mogucnosti igre na 10 minuta, jos su dodate neke pesme u igru kao i nova slika ronalda na pocetku. Golmani vise ne ispucavaju loptu kada istrce po nju nego dodaju najblizem igracu, makar je tako kod mene bio slucaj...

Ovo je meni svakako bolji demo, javljam vam se kasnije sa jos utisaka :)

maremas
08-30-2012, 14:01
Kad vraćaš golmanu loptu, pa ispucaš odmah na prvu na :krug:, lopta sad ode jako i daleko, a ne kao pre da šutne pa tek jedva nešto izbije.
Baš sam ovo probao više puta i svaku put je bilo ok, za razliku od prvog dema ili PES 2012.

Darcoolio
08-30-2012, 14:09
Sviđa mi se kad dobijem pozitivan feedback od tebe :)

maremas
08-30-2012, 14:18
Zbog tog da nazovem baga sam se naprimao golova u PES 2012 MLO samo tako :)

4evra
08-30-2012, 14:19
pa je ne znam da je mare ikad dao negativan komentar za pes koji je tek trebao izaci.
Od pes 10 svako testiranje demoa je "odlicno je,bolji od proslog' a demo2 je uvek ostavio u prasini demo1...

Treba ovde primeniti logiku koja se koristi na Gamespotu,a to je da se ne pridaje znacaj feedbacku koji dize igru u nebesa,vec da se traze oni negativni komentari,i onda se proverava koliko istine ima u njima

maremas
08-30-2012, 14:22
Vidi moje impresije za demo1 od ranije, a pogotovo pročešljaj na forumu šta mislim o PES 2012 ;)

Što se dema 2 tiče, napisao sam samo da mi je bolji od dema 1 i da mi je itekako igriv, ništa više.

Nisam napisao sad ništa slično ovome :001_tt2:

http://www.youtube.com/watch?v=OQSNhk5ICTI

sasa95
08-30-2012, 14:24
U pravu si Evra.

Mare, sta kazes na ovaj komentar? Nisi pominjao nista od tu pomenutih stvari..

Нисам одушевљен, велики корак назад. Таман кад сам се надао да су слушали фанове, они га вратили на старо. Демо 1 био бољи 5х, ово је јако лоше. Не знам само како су ове мучене голмане опет успели да унереде. Одбрана, пар катастрофалних интервенција, фала Богу, па не зна ни компјутер баш најбоље да погоди гол. А нападач је толико пасиван у тренуцима када иде полуконтра по крилима, само се укопа у месту, нити прилази крилном играчу, нити игра уз раме нападача да трчи у простор и избије 1-1 са голманом. Нападач једино трчи у простор када ЦМФ или ДМФ у контри пробија кроз средину, а ако се одважим на пас у простор, штопер доминантно пресече пас са пола снаге. Нисам неки незнанац у ПЕС-у, играм га од ИСС-а и у овом Демо-у сам се доста солидно сналазио и давао голове (1-2 по утакмици), ретко их примао, пошто играм са 5-4-1 формацијом цео живот. Можда је утисак лош зато што ретко играм на конзоли, а за РС верзију ће бити боље. Било како било, док будем жив, на мом компјутеру неће никад бити инсталирана ФИФА.

4evra
08-30-2012, 14:27
znam,sasvim je moguce da ce se i sa ovim pesom ponoviti isto sto i sa 12,a to je da sve izleda bajno,i onda mesec,dva nakon izlaska igre se izvale svi propusti koji srozaju igru i onda nastupi razocarenje.Zato delom zamerim ovoj atmosferi koja se nabija pre izlaska full igre,jer nade i ocekivanja toliko porastu da je full igri nemoguce da ih ispuni.

Slypire
08-30-2012, 14:53
Takodje pas na trougao(u prostor) je sada mnogo lepse odradjen, barem po meni, vise mi se svidja kretnja igraca i sudije svakako bolje sude, golmani extra..!

Љуша
08-30-2012, 14:55
Зашто конами не каже датум за демо 2, него нас држи у неизвесности :001_rolleyes:.

soul_eclipse
08-30-2012, 15:01
Зашто конами не каже датум за демо 2, него нас држи у неизвесности :001_rolleyes:.

Receno je pocetkom Septembra samo nema ko da prelista strane u nazad.

Љуша
08-30-2012, 15:03
Написао си оно што сам и сам знао. Лепо сам питао за датум иронично.

maremas
08-30-2012, 15:07
U pravu si Evra.

Mare, sta kazes na ovaj komentar? Nisi pominjao nista od tu pomenutih stvari..
Ja sad ne znam kakve loše intervencije odbrane je on doživeo, ali ne možeš da očekuješ da ti odbrana celu tekmu igra bez greške, ocene utiču na sve, od mentality-a, umora igrača i ostalog. Da ne greše kako bi dao gol?

Što se utrčavanja tiče nisam primetio neki problem, znaju da se otvaraju, nekad čekaju ali opet i ocene verovatno imaju udela u tome, ocena za attack verovatno igra neku ulogu tj. ne verovatno nego sigurno, jer igrač sa dobrom ocenom zna najbolju putanju akcije i šta treba da uradi, tako da će verovatno igrač sa većim attackom pre utrčati u neki i pravi prostor nego neko ko ima lošiji.

Dosta su mi se razlikovale utakmice od tima do tima, negde sam više išao kroz sredinu negde po bokovima jer me igra tako navodila, što zbog formacije, što zbog protivnika, a verovatno i igrača.

Primer iz utakmice Serije A prošli vikend, Milan - Fiorentina, gde je mladi Krstičić igrao iza napadača, mada više na boku da kažem poziciju (L)FW, on jedva da se ubacivao, kad je odigravao pasove ka špicu ili igraču napred on jedva da je išao napred i da se ubacivao što bi bilo logučno, bio je dosta statičan.

Ono što mi malo smeta sad su centaršuvi na protivničkoj polovini, nisu tako dobri, kao ni sa L2 tj. manualno. Malo manje da su automatizovani bilo bi bolje.

sasa95
08-30-2012, 15:24
Ono što mi malo smeta sad su centaršuvi na protivničkoj polovini, nisu tako dobri, kao ni sa L2 tj. manualno. Malo manje da su automatizovani bilo bi bolje.

Znaci li to da se cesce daju golovi posle centarsuta?

maremas
08-30-2012, 15:43
Nisam primio ni jedan iz centaršuta van kaznenog, a nisam ni dao. Primio sam jedan posle centaršuta iz kaznenog ali igrač je bio slobodan i to Ljorente, a dao sam iz korne glavom na prvu stativu.

Sad ne mogu ništa da ti kažem jer moram da igram protiv živog protivnika i da silim centaršuteve, ali ovo do sad mi je ok jer se igrači dobro pozicioniraju tako da i lakše reaguju.

To mi je jako smetalo u PES 2012, jer je to bio jedan od lakših načina da postigneš gol :(

Slypire
08-30-2012, 16:51
Takodje, zaboravio sam da kazem da su lobovi sada drugaciji, pre su bili dosta bolji, a sada su ih mali sasekli ako se moze tako reci, vise ne mora da se pumpa onaj bar do pola da bi lopta presla igraca, nekada je dovoljno samo da se pipne kocka sa L1.
Ova demo verzija je mnooogo mnoogo bolja od prosle...
Takodje u ovoj verziji sam uspeo dosta puta da sutnem knuckle ovako iz igre sto je dosta dobro :D

crni_gusar
08-30-2012, 18:14
Receno je pocetkom Septembra samo nema ko da prelista strane u nazad.

Ne znam sta im to znaci "negde u septemrbu" .. provokacija cista! Prvi put da ovako kasni PC verzija.

Hajde recite neke konkretne, odmah vidljive razlike izmedju dva dema ?

Znaci :

- nema vise plitkog izbijanja lopte na krug ?
- igra je brza ?
- igraci se bolje pozicioniraju ?

Ima li novih animacija ? Sta je sa sutom ? Dodavanja su bolja ? Koliko je uopste osecaj igre drugarciji u odnosu na demo 1 ? Oseti li se odmah razlika, ili nakon 5 utakmica ?

Maremas, raspisi se malo, ima nas ovde nestrpljivih :( a u isto vreme i uplasenih onim negativnim komentarima iznad...

maremas
08-30-2012, 18:52
Igra je malo brža ali to nije ništa loše. Pre sam imao neki osećaj da mi defanzivci ne trče sa R1 najbrže što mogu(izgledalo mi nešto između trčanja sa i bez R1), sad mi je njihovo trčanje ok, pasevi su meni bolji, lopta putuje konkretnije po zemlji, ne znam kako bi to objasnio ali to mi je malo smetalo u prvom demu (ustvari malo više:D jer me malo podsećalo na PES 2012), a šutevi nisu više onako jaki ko da si đule ispalio, po meni su baš kako treba da budu.

Odmah u prvoj tekmi ja sam video razliku i bio je kez od uva do uva :)

Slypire
08-30-2012, 20:31
Zaboravio sam da vam kazem da kada vidite da kompijuter digne ruku da je ofsajd, za svaki slucaj nastavite igrati, jer sada nekad dizu ruke ali sudija ne svira ofsajd..

maremas
08-30-2012, 21:57
Usrali nešto ML?

OK guys, you're going to have to take this one which ever way you want.

I'm going to stay away from the boards for a few days, and indeed won't discuss anything about PES until I have had a conversation with the people that make the game. With Kei Masuda touring Europe, this might mean I won't be here until late next week.

The main reason I am staying away is because I'm very upset with what has happened to ML. Note: gameplay is excellent, ML is not. But, I don't want to disrespect those at Konami, especially as officially the embargo hasn't been lifted.

I'm going to try and speak with Jon and members of the Japanese team about it, before I completely destroy the direction they've taken publicly. Today is one of my darkest PES days in history.

Take care and speak soon, I'll be sure to try and divulge anything I can when I can. Sorry for the dramatic approach, once you hear about what's happened to ML, you'll know why too.

Speak soon.

nesa24
08-30-2012, 22:00
Usrali nešto ML?

Odlicno. Najbolja stvar u PESu da se u****.

maremas
08-30-2012, 22:03
Inače izbacili su i adidas tech fit dresove.

KnightMKD
08-30-2012, 22:09
Usrali nešto ML?

Otprilika sta znaci, ne razbiram potpolno...
dali ke dodadat kako vo fifa da moze da si menjas timovite ?

Milan275
08-30-2012, 22:16
Igra je malo brža ali to nije ništa loše. Pre sam imao neki osećaj da mi defanzivci ne trče sa R1 najbrže što mogu(izgledalo mi nešto između trčanja sa i bez R1), sad mi je njihovo trčanje ok, pasevi su meni bolji, lopta putuje konkretnije po zemlji, ne znam kako bi to objasnio ali to mi je malo smetalo u prvom demu (ustvari malo više:D jer me malo podsećalo na PES 2012), a šutevi nisu više onako jaki ko da si đule ispalio, po meni su baš kako treba da budu.

Odmah u prvoj tekmi ja sam video razliku i bio je kez od uva do uva :)

Sta je sa golmanom ? Da li jos uvek baca loptu iz ruke u vis ko da je balon ?

maremas
08-30-2012, 22:17
Otprilika sta znaci, ne razbiram potpolno...

dali ke dodadat kako vo fifa da moze da si menjas timovite ?
To neće moći sigurno, a šta su tu navodno usrali sa ML saznaćemo kad prođe embargo.

donatelo3
08-30-2012, 23:14
Usrali nešto ML?

Taman sam se obradovao sto napokon dobijamo prilicno dobar PES i jedva cekao da napokon igram ML sa uzivanjem cijele godine kao nekad ali ovaj Konami stvarno uvijek mora nesto pokvariti! O tome sam nedavno ovdje pisao na forumu i rekao ( ne mogu se sad sjetiti kome ) da se ne raduje unaprijed i da prvo saceka da izadje igra, samo sto sam se pribojavao da ce zeznuti gameplay kao i uvijek a oni hoce da pokvare meni najdrazu " stvar " u PES-u, umjesto da je jos poboljsaju i idu ka jos vecoj simulaciji kao na FM-u ( bar sto se tice transfera ) oni rijesili da je jos unazade, da ih FIFA prestigne i u tome! Strasno Konami, strasno! Dok ovo pisem i dalje razmisljam sta su uspjeli pokvariti pa je Adam sve ovo napisao ovako razocaran i ljut, on koji ih je uvijek branio ( i kad nije trebalo ) i prvo sto mi " pada na pamet " je da su ukinuli ML igrace! Postoji i druga varijanta da su sa trosenjem onih poena na kupovinu trenera koji poboljsavaju snagu tima i igraca i kupovinom ostalih stvari napravili djeciju igricu! Sta god da je u pitanju znajuci Adama sa foruma nece izaci na dobro za nas ljubitelje ML-a. Sta reci osim jos jednom ponoviti: Strasno!

Darcoolio
08-30-2012, 23:19
Strašno je to što si napisao nešto krajnje besmisleno.
Ako ti je do menadžerisanja igraj FM, meni je najbolja ML bila ona sa PSX, uzmeš anonimuse i skupljaš poene za igraće i ćao, sad palamudite tu nešto, hoćete simulaciju vođenja kluba.

donatelo3
08-31-2012, 00:00
Strašno je to što si napisao nešto krajnje besmisleno.
Ako ti je do menadžerisanja igraj FM, meni je najbolja ML bila ona sa PSX, uzmeš anonimuse i skupljaš poene za igraće i ćao, sad palamudite tu nešto, hoćete simulaciju vođenja kluba.

Ne znam druze dal smo se najbolje razumjeli? Hoces da kazes da tebi uopste ne smeta da npr. Mesi predje u Romu, Toti u Osasunu, Teri u Bragu itd. Strasno je sto je tebi to krajnje besmisleno. A sta ti imas protiv toga da se unese realnosti u kupovinu i prodaju igraca, pa da malo razmisljamo koga cemo kupiti a ne samo skupljati pare i dovoditi dobre igrace? Ubijedjen sam da vecina ljudi nema nista protiv toga, cak naprotiv. Uostalom valjda imam pravo na svoje misljenje, postujem tvoje misljenje ali ovo je moje!

sasa95
08-31-2012, 00:04
Po meni, master liga je unistena jos od 11-ice.. Ne znam gde ce gore od ovoga...

Darcoolio
08-31-2012, 00:09
Apsolutno mi ne smeta Mesi u romi i Toti u Osasunu, tako mi je i zanimljivije da igram, ovako protiv slabijih ekipa mogu uvek da očekujem pobedu, to mi nije zanimljivo.
ML nikad nije bila ništa posebno niti spektakularno, svodi se na kupovinu i ćao, za menadžera imate FM.

donatelo3
08-31-2012, 00:28
Apsolutno mi ne smeta Mesi u romi i Toti u Osasunu, tako mi je i zanimljivije da igram, ovako protiv slabijih ekipa mogu uvek da očekujem pobedu, to mi nije zanimljivo.
ML nikad nije bila ništa posebno niti spektakularno, svodi se na kupovinu i ćao, za menadžera imate FM.

U tome i jeste poenta, ti i ja imamo razlicito misljenje jer je meni ML uvijek bila nesto posebno, nije samo kupovina, igraci stare odlaze u penziju, novi talenti dolaze... Ako tako gledas onda trebamo samo igrati obicnu ligu i to je to! Uglavnom druze da ne duzim, moram na spavanje, sve se svodi na to da ti i ja imamo razlicita misljenja, ali to nije razlog da mi kazes da sam napisao nesto besmisleno i da palamudim samo zato sto se ti ne slazes sa tim! Postuj moje misljenje kao sto i ja postujem tvoje, mada se ne slazem sa njim. Sve najbolje i " cujemo se " drugi put, mozda tada budemo na istoj strani... ;)

Jos ovo da dodam ako nekog interesuje.

Adam:

ML has changed massively. Not from the outset, but things quickly become more apparent the more you play. The path they've taken is going away from the world of an authentic experience - I'll say that much.

But, I need to speak to Konami. Maybe there's a bug. Maybe, there are BAL elements wrongly crossing over to ML in this code. Maybe I'm not seeing an option. I'm holding onto all hope that I'm missing something, or the game is missing something.

Ghost Rider
08-31-2012, 04:06
imam ja jedno pitanje za ove sto si igrali demo 2,zanimaju me sutevi sa 16-20m onako kad se udje iskosa da li igrac sutra opet onako unutrasnjom ili se vidi da je bas sutnuo punom ? (ako me razumete sta hocu da pitam ) :D

Slypire
08-31-2012, 08:04
Sta je sa golmanom ? Da li jos uvek baca loptu iz ruke u vis ko da je balon ?

Napisao sam ti u nekom od prethodnih postova, ne baca vise loptu kao da je balon vec ona sad ima svoju tezinu.

dulex94
08-31-2012, 09:58
Ja se brinem samo da su izbacili da pocnes ML sa normalnim timovima (jedini razlog zasto igram JSL patch je da bih poceao sa jadnim Radnickim i uradio nesto)... Ako su to uradili, onda stvarno. Takodje su mozda preterali sa ovom kupovinom predmeta, mozda su izbacili novac pa sad ima samo GP (kao u sestici).. .Videcemo... Nego jedno pitanje, kako bi ovaj lik mogao da igra ML kad full verzija nije izasla? Ili sam ja nesto propustio? U tom slucaju izvinite moju glupost, ali dugo nisam bio online nigde (nema vremena, spremam se za fax, imam neke rokove za pisanje knjiga i zbirki pesama)...

James_10
08-31-2012, 10:09
Ili mozda taj Adam malo nas przi ? A to da Master Liga nikad nije bila nesto posebno,ne bih radije da komentarisem .. Bez toga PES je nista . .

Darcoolio
08-31-2012, 10:11
Ajde dosta je bilo, ako nemate šta da pitate vezano za demo nemojte ni da postujete i nagađate.
Pusti vas čovek malo a vi odlepite.

maremas
08-31-2012, 10:51
Ja i dalje ne mogu da vam opišem kako je extra igrati u 3D modu, igra izgleda tako stvarno, a i kolorit je skroz drugačiji što doprinosi tome.
BaL mod u 3D mogu da zamislim kako će biti extra!

Darcoolio
08-31-2012, 10:56
Ja ću tebe da nađem i da te pratim do kuće, Karaburma i Borča su tu.
A onda nećeš znati gde si spustio tv i cvoke, eto.

AcaX12
08-31-2012, 11:34
Мастер Лига је неизоставни део ПЕС-а! Кад је не би било, не би ни инсталирао ПЕС...

SAVSKA
08-31-2012, 11:58
kad izlazi demo 2

dulex94
08-31-2012, 12:07
Aman ljudi... Ok, demo 2... kapiram, ali svi pricaju o modovima, pa kako znate, ne moguce da je sve otkljucano u demu? Prosvetlite me molim vas XD

maremas
08-31-2012, 12:18
Neki sajtovi su dobili review kod igre, nije finalna igra ali ima modove ML, BL i td... oni sad testiraju igru tako da kad istekne embargo će da nam prenesu utiske. Inače:

Hey guys.

I'll be posting some details up later. Managed to speak to some folks. It's very important that I gather impressions from you lot on what you think and send it back to Konami.

It's nothing that can be altered though, so it's not as if I'm on a mission to save ML in PES 2013. But, with this new direction it's important to get as much feedback as possible to make Konami aware this new direction they have taken is not what fans want.

But, if I've read this all wrong, you can also tell me it is what you want.

I'm going to present you ML in PES 2013 in a completely unbiased way. Just detail it to you. And all I want is your feedback. I'll be using a poll too, but hosted elsewhere so you can send this all over the internet and get as many impressions as possible.

More later.

Thanks.

dulex94
08-31-2012, 12:20
Hvala ti Mare :) Ja vise necu da smaram...

AcaX12
08-31-2012, 12:50
Aman ljudi... Ok, demo 2... kapiram, ali svi pricaju o modovima, pa kako znate, ne moguce da je sve otkljucano u demu? Prosvetlite me molim vas XD
Али погледај ове шта пишу... Као МЛ је потпуно небитна ствар? Па ја не знам шта ви радите кад укључите ПЕС? Добро, то за демо си управу, али заиста је досадно стално играти пријатељске. И онлајн је већ постао досадан... На пример водим ја 2:0 дечко ладно alt+f4, мислим то ме јако нервира.

crni_gusar
08-31-2012, 12:53
****s ML.

AcaX12
08-31-2012, 12:57
****s ML.
Па шта је теби занимљиво ако МЛ није?

Dule 93
08-31-2012, 13:45
Aj dajte link da skinem taj drugi demo, ne mogu nigde da nadjem.

soul_eclipse
08-31-2012, 13:53
Aj dajte link da skinem taj drugi demo, ne mogu nigde da nadjem.

for Xbox 360 users – enter on Xbox 360 Marketplace
for users on PS3 – enter PlayStation Store
for PC users (not yet released)

nesa24
08-31-2012, 13:54
Adamce ML
linak (http://kitanamedia.com/forums/viewtopic.php?f=9&t=8661)

INTRODUCTION

Initially, Master League looks the same as last year. Choosing real life players or fake players is now a simple option, as Konami have removed the PES Shop. More on this element at a later date. After you choose the look and nationality of your persona, you enter the press conference where you are presented to the media.

Sat at your desk, you are introduced to your secretary, and she talks you through everything in ML, similar to last year. You are briefly introduced to the new boots acquisition and shop within ML, but nothing in-depth.

The start of change

As you enter your first match, you’ll realize all your players are wearing plain black boots. Not only that, the opposition players are also wearing plain boots. After the match, I was awarded a pair of Nike boots.

In ML, you unlock boots to assign to players, and this will give them a stat boost. The boots you acquire though can only be assigned to one player. I unlocked around 4 boots in my first season. They have different abilities, so by unlocking the Adidas F50 it will give the player I assign it to a boost in pace.

It’s important to remember that the opposition are going through the same process. I played Barcelona in the CL, and players like Messi and Iniesta were wearing fake boots. Not one of the opposition player was wearing a boot they would in real life, but they had on different boots with different abilities.

Micro-boosting

In ML you have a new menu called Items, which consists of ‘Shop, Item List and Equipment’. The shop has access to 18 different stat boosting abilities, from strength training with dumbbells, to a cycling machine that helps stamina. These items cost points, which you gain from playing the game in general. So, Konami have removed PES Shop of old, and implemented it into ML.

What’s key to remember is that each element purchased can only be assigned to one player. Also, some elements last for a set amount of time, like a season.

Each player in ML now has an Item menu, which allows 3 slots, plus a boot slot. So you can give them 3 different stat boosts, and then boots to compliment that.

As an example, you could give a player like Andy Carroll stat boosts in dribbling and pace, and Adidas F50 boots.

Here's a screen as an example, showing Abbiati with dribbling cones on one item slot, attacking stat boost on another, and Nike Tiempo boots:

http://i49.tinypic.com/2hhqckj.jpg

Overall

To sum up, ML has become a mode that looks to move away from a traditional approach over the years, and incorporates a less authentic approach but heavy game elements in a bid to keep you playing for longer.

Maka GUNNER
08-31-2012, 14:07
Opet standardno japanski. Vise se paznje poklanja nekim glupostima i nebulozama, zavisi od kopacki da li je brzi ili ima bolji dribling, pazi ti taj kretenizam. Moram li Ronaldu namjestiti frizuru prije meca da bi bolje igrao?

Dimce PFC
08-31-2012, 14:12
Па шта је теби занимљиво ако МЛ није?

Ma koji crni ML bre ko ce da igra PES protiv kompa sta je tebi? Ja kad igram igram sa burazerom ili ortacima i to je to.

nesa24
08-31-2012, 14:19
Ma koji crni ML bre ko ce da igra PES protiv kompa sta je tebi? Ja kad igram igram sa burazerom ili ortacima i to je to.

Ukusi su razliciti. Neko voli klasican a neko sa ukusima.
Ovaj post je cisto edukativan a bice obrisan kao i tvoj samo malo kasnije.

sasa95
08-31-2012, 14:23
Jao gluposti... Ako bih ja imao kopacke k'o Mesi, onda bih igrao kao on? Pa mozda im i budem igrao tu ML.

bokirivaldo
08-31-2012, 15:09
Ja i dalje ne mogu da vam opišem kako je extra igrati u 3D modu, igra izgleda tako stvarno, a i kolorit je skroz drugačiji što doprinosi tome.
BaL mod u 3D mogu da zamislim kako će biti extra!
Kazi mi molim te sta je sve potrebno imati da bi se igralo pes13 u 3d modu ????
Imam graficku koja podrzava 3d ,driver novi ,monitor mi je full hd ...sta mi jos treba naocare samo?? i koliko kostaju ...

maremas
08-31-2012, 15:29
Treba ti 3D televizor (http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=catalog&op=browse&view=category&category_id=578&show_filters=1&stock=&action=&sort=&price_min=&price_max=&filters%5B34%5D%5B%5D=3D&stock=&price_min=&price_max=) i PS3, PC verzija neće podržavati 3D, kao ni Xbox360 ja mislim, možda grešim.

Edit:
Sudeći po omotima samo PS3 će da podržava 3D
http://winningelevenblog.com/blog/pes-2013-cover-art-and-steelbook-revealed/

Darcoolio
08-31-2012, 15:29
'bala vas ML.
Ovo je tema za demo2, prvi sledeći koji spomene ML ide na hlađenje, napunili ste temu glupostima pre nego što ste nešto videli.

Ghost Rider
08-31-2012, 16:41
imam ja jedno pitanje za ove sto si igrali demo 2,zanimaju me sutevi sa 16-20m onako kad se udje iskosa da li igrac sutra opet onako unutrasnjom ili se vidi da je bas sutnuo punom ? (ako me razumete sta hocu da pitam ) :D

da li moze odg cisto da ne budem iskuliran ? :/

dulex94
08-31-2012, 16:57
Trazim da se clanu ghost rider skloni avatar jer mi bode oci xD

Ono, probao sam demo 2 kod drugara, nije lose, cini mi se malo bolji od prvog, sve u svemu bez neke vece razlike. Neka full verzija ostane ovakva i moze da prodje kao jos jedna igra koju cu igrati tokom cele godine.

James_10
08-31-2012, 18:18
Volio bi da malo srede odbranu,da nema onakvog ispadanja pri pokusajima ofsajd zamke :/ ili ono prolazenje kroz igraca. A kad bi bio konkurs za najidiotski primljen gol,pokupio bi sve nagrade,dzaba ja igram fino u napadu kad cim Cpu krene u kontru to je 90% gol . .

Ivogud89
09-01-2012, 17:38
Jesu kome promenjene ocene od igraca Mancestera, Reala, Barse?

pesserbia12
09-02-2012, 12:22
to mi reci imam samsung 3d + par naocare :gguns:

Novicadj
09-02-2012, 16:23
imam ovakav problem na pesu 2013 demo 1 www.youtube.com/watch?v=bz-jSZwbZcI..
ako moze neko da pomogne????????????

soul_eclipse
09-02-2012, 16:27
imam ovakav problem na pesu 2013 demo 1 www.youtube.com/watch?v=bz-jSZwbZcI..
ako moze neko da pomogne????????????

Nema ti GPU dovoljno rama za igranje.
Moguce resenje: Instalirao ovo DirectX updater http://www.mediafire.com/?6euucteorfxt7sw,ako ti pri pokretanju izbaci opet istu gresku idi na ignore i probaj dali radi kako treba.

kimica
09-02-2012, 19:29
Ne znam da li je neko postavio pitanje za ljude koji su igrali demo 2 kakav je osećaj kad daš gol, jel dobar kao u stara vremena ili je ono kao da ga maltene nisi dao i koliko imate osećaj da ako gubite da je to posledica vaše loše igre ili je jednostavno komp odlučio da te izmasakrira kako god ti odigrao?

soul_eclipse
09-02-2012, 20:27
maremas je ostavio svoje utiske posle odigranih par utakmica na DEMO 2 imas na jednoj od strana unazad nzm tacno koja strana ali je dugacak text.

Aladdin986
09-02-2012, 22:36
Zna li se tacan datum izlaska demo 2 ?

soul_eclipse
09-02-2012, 22:37
Zna li se tacan datum izlaska demo 2 ?

Ne.

AcaX12
09-03-2012, 12:29
Вероватно за 3-4 дана. ;)

maremas
09-03-2012, 12:31
Ovo stvarno više nema smisla, da se još ne zna kad će demo 2 za PC :censored:

kimica
09-03-2012, 12:36
Ko zna možda ga neće ni biti nego će samo full verziju pustiti. Posledica modovanja i preteranog pačovanja. Konami očigledno ne voli silovanje.

Soufiane Touzani
09-03-2012, 12:41
Demo mora da izađe jer mu je uloga da ljude naloži da kupe original, prosto i jednostavno.
Ako imaju bolju verziju od prethodne, nema razloga da je ne izbace, samo je neće izbaciti mesec dana pre final verzije zbog pečeva.

jeti
09-03-2012, 13:24
Tko zna mozda dobijemo kvalitetni kod igre nego za konzole!

crni_gusar
09-03-2012, 15:10
Ma kakvi pachevi i slicno.. ?? Sta je njima bitno hoce li D2 izaci 1 ili 5 sept ? Strasno ce tih 5 dana uticati. Ko zna zasto odlazu PC verziju, vjerovano je bilo nekih gresaka, pa dok poprave ili takticki zele prvo da opipaju sta misle konzolasi. Ocito da KONAMI ove godine mucka glavom.

nesa24
09-03-2012, 15:31
Javna je tajna da svi developeri mrze PC kao platformu zbog nivoa piraterije.
KONAMI je vise puta isticao pirateriju kao glavni uzrok PC manjkavosti igara. Takodje CAPCOM je ovo izjavio vezano za probleme sa Resident Evil 5.

ChichazZ
09-03-2012, 19:01
A jel smem da napisem da je DEMO 13 ocajan....ako mi je to reklama da kupim orginal onda su dzaba 'krecili' igrao sam 10 utakmica i jedina razlika od ranijih godina je sto sam se jos vise razocarao nego inace...iskreno se nadam da ce orginal biti bolji :)

maremas
09-03-2012, 19:02
Možeš da kažeš da je očajan, ali nam reci šta ti se sve to ne dopada?

ChichazZ
09-03-2012, 19:19
Za pocetak dodavanja i to posebno ako ubacujem u prazno...odbrana je kao pijana...uzimaju mi loptu kako hoce i kad hoce i posle dva uzastopna klizeca lopta i dalje kod protivnickog igraca i nekad je nemoguce prici a kamoli uzeti loptu...malo je sve isto kao i pre a toliko je najavljivano promena, nemojte me pogresno razumeti igram ovu igricu (i samo ovu) i to mi je sva razonoda osim posla (zene i dece ;) )i igram je vec 8 godinu...mislim mene ne interesuju dresovi i kopacke vec prevashodno gameplay i samo to...palac gore da ce biti bolje kad izadje final verzija pa da se svi naigramo zimus :)

Salihovic15
09-03-2012, 19:37
Za pocetak dodavanja i to posebno ako ubacujem u prazno...odbrana je kao pijana...uzimaju mi loptu kako hoce i kad hoce i posle dva uzastopna klizeca lopta i dalje kod protivnickog igraca i nekad je nemoguce prici a kamoli uzeti loptu...malo je sve isto kao i pre a toliko je najavljivano promena, nemojte me pogresno razumeti igram ovu igricu (i samo ovu) i to mi je sva razonoda osim posla (zene i dece ;) )i igram je vec 8 godinu...mislim mene ne interesuju dresovi i kopacke vec prevashodno gameplay i samo to...palac gore da ce biti bolje kad izadje final verzija pa da se svi naigramo zimus :)

Probaj malo koristiti 2X X kad protivnički igrač ima loptu. On mu uleti po lopti i pokupi je ( kako kad, nekad i faul samo bude ), odbrana je odlična, ne znam šta može tu da fali. Meni se još nijednom nije desilo da prođe lopta onako retardirano kao na Pes 2012.... A i dodavanja odlična, samo mala zamjerka kad na trokut dodajem da je nekako lopta previše spora.. Ostalo sve 10!

maremas
09-03-2012, 19:45
Pa dobro ima nade ako još nisi igrao demo 2, meni se više dopada od dema 1. Bolji je balans između napada i odbrane a i dodavanja su bolja.

Ako ovo govoriš za demo2 onda ti nema nade ::D: pošto će finalna verzija biti skoro ista.

maremas
09-03-2012, 20:53
Evo vam utisci, dok igraju pričaju utiske... ko razume super, ko ne razume čeka demo za PC :D

http://www.youtube.com/watch?v=jMo88_RVLqE

Darcoolio
09-03-2012, 21:06
Pas deluje mnogo bolje, nema onih izbacivanja rukom od strane golmana po 15 metara u visinu, šutevi deluju malo slabije, kao i lob.

DM11
09-03-2012, 21:06
Bravo maremas,po gledanju rekao bih da je 2. demo little better! ;) Ova dvojica su kraljevi: "messi is f***ing shit" ! Podsecaju me na mene i mog druga! :D

jeti
09-03-2012, 21:59
Ovo sto je gospodin @ChichazZ naveo potupno nerazumijem, sve sto je navedno meni je drugacije odnosno bolje i kratko receno uzivam u demu 1 a za demo 2 se nadam da ce bit mrvicu bolji tj neke sitne korekcije prepravljene i to je to :)

ChichazZ
09-03-2012, 22:14
Vidim da nekima tesko pada sto kritikujem PES 13...ja opet ponavljam da samo njega igram tako da i sve nade polazem u njega...jednostavno ovo mi je zasmetalo i to sam i napisao, nisam imao pojma da ce biti i DEMO 2 tako da bilo kakvo poboljsanje ce dobro doci. Ima stvari koje su u gameplayu bile bolje 2009 nego danas, znaju to oni koji duze igraju :) Jbg neke stvari nekom leze nekom ne...nisam nista napisao da bih oblatio igricu vec zato sto forum i postoji da svi kazemo sta mislimo...PS ako neko moze da stavi link od DEMO 2 ne mogu da nadjem...Za bolji PES i pozdrav svima :)

guerrilla1976
09-03-2012, 22:27
PES 2013 demo 1 je najbolja simulacija fudbala. Ikada!

maremas
09-03-2012, 22:29
PS ako neko moze da stavi link od DEMO 2 ne mogu da nadjem...
Samo za konzole ima, za PC još nije izašao.

Ivogud89
09-04-2012, 11:13
Jesu li ovo konacne ocene igraca koje ce biti u igri? Real nista nije poboljsan u odnosu na proslu godinu konkretno Iguain, Kedira, Marselo, nadam se da ce Mancester biti malo bolji nego na Pes 12 :)

Ps. Sta je sa onim Mesijevim i Viljinim sutevima kada su paralelni sa golom, zabijali su golove za 30+ metara lagano?

Mikiesque
09-04-2012, 11:15
Cao zemljaci i PES igraci. Godinama dolazim na sajt ali nikako da se nakanim da se registrujem i doprinesem. Kao i svi ovde, zaljubljenik sam u serijal od nastanka 90ih. Iako sam u svojim 30tim, sa porodicom, i dalje ljubav prema PES-u ne izumire.

S'obzirom da nema mnogo diskusije povodom 2og demoa i cini mi se da diskusija povodom ML-e se nekako preplice resio sam da probam da vratim diskujiu u pravcu gde je i pocela. Pre nego sto napisem svoje impresije sugerisao bih da se dalja diskusija povodom ML-e nastavi i odvojenom thread-u.

OK, demo 2, igran do besvesti na PS3-ci. U poredjenju sa 1iv demo-om:
- Sut - mnogo realniji nego u 1om demou gde su manje vise svi igraci sutirali djule ka golu iz svih mogucih pozicija. Mislim da je preciznost suta u 1om demou bila izuzetno ne-realna. U demou 2, i dalje moze da se 'lansira' djule ako imate dobar otvor prema golu, date lopti kratak for, sutirate sa dominantnom nogom, i naravno sutirate sa igracem koji ima visok atribut za jacinu suta (shot power), npr. Benzema, Ronaldo, Schweinsteiger itd... Dok recimo Iniesta, Ozil, Messi, ne lansiraju djule ali je sut i dalje veoma jak, daleko jaci nego u 2012ici. Ovi igraci zato imaju fenomenalnu preciznost suta, tako da su izuzetno opasni sa R2 sutom. Igraci koji imaju slabiji atribut za jacinu suta, sutirate iz neke nemoguce pozicije, ili ako ne sutirate sa dominantnom nogom naravno rezultuju i u slabiji sut. Moram da naglasim doduse da golmani jos uvek imaju problema sa spic sutem (knuckeshot). Pogledajte moj gol iz slobodnjaka sa skoro pola terena.
http://www.youtube.com/watch?v=c3bI6MyUQl8

- Pas - definitivno ispoliran u poredjenju sa 1im demo-om. 2012ica pa cak i 1vi demo su imali problem da je 'power bar' proizvodio veoma nekonsistentan pas, npr. napunite bar do pola a pas nekada bude jak a ponekad pas bude jedva metar od igraca. u 2om demou je sve mnogo preciznije tako da bar od pola uvek prozivede slican rezultat. naravno ovo vazi za 'zero assistance'.
- AI - i ovo je ispolirano ali mislim da je ovo po meni i najslabiji deo 2013ce. Isuvise je lako zadrzavati posed lopte i igrati slicno kao sto Barsa igra - dok recimo comp nikada ne drzi posed lopte cak i kada je to izabrana strategija. npr kada comp igra kao Barsa, previse se igra na kontra napad. vecina pasova je unapred i veoma retko unazad. Potpuno suprotno od tiki-taka Barse na koju smo navikli. Sa 'headline' Player ID sistemom ocekivao sam da ce na primer Xavi imati vise pasova neko ceo protivnicki tim. Ono sto je razocaravajuce je da Xavi u vecini slucajeva ni ne vidi loptu. Takodje, mislim da je mnogo lako savladati golmana 1 na 1.

Eto toliko za sada. Nadam se da ce ovo nekome pomoci. Slobodno postavite specificnija pitanja.

Pozdrav svima!

maremas
09-04-2012, 11:28
Ja sam juče iz dva šuta iz slobodnjaka sa preko 35 metara dao 2 gola sa knuckeshot, jedan sa Mesijem jedan sa Ronaldom. Definitivno Konami treba da sredi reakcije golmana na taj šut.

Nikola 92
09-04-2012, 13:35
Kako se izvodi taj knuckeshot tj špic? Šta se drži od komandi na gamepadu. Hvala unapred, pozdrav! :)

pilojac85
09-04-2012, 13:51
http://www.youtube.com/watch?v=PZgYcuJhS38&feature=related

drzis gore i napunis kocku i onda pred sam sut, dakle zadnji korak, samo pipnes kocku malo i to je to. Tako je bilo na 12-ici, ne verujem da ce menjati nesto. Samo sad postoje i ikonice za knuckleshot tako da nisam siguran da bas svaki igrac moze to da izvede.

Ivogud89
09-04-2012, 13:58
Mislio sam da ce Ronaldo i Messi imati iste ocene, verovatno je presudilo sto im je Ronaldo na omotu pa je morao da bude malo bolji :)

Љуша
09-04-2012, 14:08
Јел се десило неком да кад изводи слободњак са 45 метара да два играча стоје у живом зиду?! Тако је на сваком песу. Конами није нормалан. Чак је и један играч сувишан. Јесу ли то избацили на дему 2?

real022
09-04-2012, 14:19
Takodje, mislim da je mnogo lako savladati golmana 1 na 1.

Meni je ovo najveći problem u 2012, a bogami i u demou 1. Jednostavno nema više one varijante iz npr ISS2 ili pes6, gde si samo pipnuo kocku, malo povučeš u stranu i lopta po zemlji ide dva metra pored golmana u gol. Sada svaki pokušaj takvog šuta ide direkt u golmana, ili ako postigneš gol, to je neka komična "spoljašnja", koja šalje loptu malo preko golmana. Možda je drugačije ako se igra na nekoj player kameri, ali to meni onda više nije pes.
Ako igraš na wide kameri i možeš da izvedeš klasičan šut u situaciji 1 na1 (po zemlji pored golmana), postavi jedan video, ako te ne mrzi, čisto da vidim da je moguće.
Inače najčešći golovi 1na1 su i dalje ili lob, ili obilaženje golmana..
Pozdrav !

AcaX12
09-04-2012, 14:46
Јел се десило неком да кад изводи слободњак са 45 метара да два играча стоје у живом зиду?! Тако је на сваком песу. Конами није нормалан. Чак је и један играч сувишан. Јесу ли то избацили на дему 2?
Не, мени стоји један, али ипак је и један сувишан као што си рекао.

nesa24
09-04-2012, 15:18
Pitajte Jorgacevica za to

http://www.youtube.com/watch?v=TvJ0pDRvbjE

<D_Loves_L> Delije
09-04-2012, 15:54

Ovde ti se radi o skill kartici " 180' " za sada sam video da je ima messi i van persie, radi se veoma lako kao i svako zalamanje : O pa X ili kocka pa X......sve u svemu izgleda do jaja :thumbup::yes:

Aladdin986
09-04-2012, 16:23
Ja sam juče iz dva šuta iz slobodnjaka sa preko 35 metara dao 2 gola sa knuckeshot, jedan sa Mesijem jedan sa Ronaldom. Definitivno Konami treba da sredi reakcije golmana na taj šut.

Bolje bi bilo da se ne koristi taj sut - to je bas prekid koji se moze izbegnuti

nesa24
09-05-2012, 15:26
Lock.
Demo kasni iz tehnoloskih razloga.
Za xbox PES2012 demo kasnio skoro mesec dana pa niko nije kukao.