PDA

View Full Version : PES 2013 original - Kupiti ili ne?

Soufiane Touzani
08-07-2012, 00:26
Opšte je poznato da kod nas nije popularna kupovina originala, ali isto tako iz godine u godinu kupi se sve više diskova. Da li kupovinom original diska samo finansijski pomažemo konamiju ili postoje još neke mogućnosti koje donosi legalna verzija? Kakav užitak original verzija stvarno pruža?

Svako ko razmišlja da li da se upusti u ovu avanturu, mora da ispuni određeni uslov kada su protok i kvalitet internet veze u pitanju. Za sasvim glatko igranje dovoljni su download i upload od 256kb/s što većina internet provajdera nudi u svojoj osnovnoj ponudi. Ako protivnici imaju stabilnu vezu, u velikom broju utakmica neće dolaziti do seckanja, koćenja i tome sličnom.. Nije tajna da se povremeni problemi mogu javiti, ali su za njih odgovorni akteri meča. Npr zaboravite da isključite torrent i tako igrate.

Dosadno vam je, nemate šta da radite, a ne igra vam pes protiv kompa? U online delu postoji opcija "quick match" gde vas server za svega par sekundi spoji sa nekim iz bilo kog kraja sveta, i fudbal može da počne. Imate drugara sa kojim niste u mogućnosti često da se viđate, a hteli biste da odigrate koju utakmicu? Konami je i na to mislio, napravite sobu, javite mu gde da uđe i možete da igrate. Svakako da je zanimljivije igrati master ligu online sa desetinama hiljada drugih igrača nego offline. I za kraj takmičenja gde samo najbolji prolaze dalje i pobeđuju. Na svakih sat vremena možete pristupiti takmičenju gde je potrebno napraviti tri pobede u nizu, a igra se sat vremena na 5 minuta. U proseku imate vremena za šest utakmica, a ako ne napravite tri pobede šanse za prolaz dalje su minimalne. Maksimalan broj prijavljenih po turniru je 300, a samo najboljih 16 prolazi dalje gde se igra na ispadanje.

U kratkim crtama, ovo bi bilo sve što je konami obezbedio. Međutim, tu nije kraj, barem ne kada je naš forum u pitanju :)

Svako ko želi može da se prijavi i igra pes ligu sa praktično najboljim igračima iz zemlje i okruženja. Dodatan uslov koji morate ispuniti je normalno ponašanje i igra u granicama fer pleja. Rezultate prethodno odigranih liga arhiviramo na forumu i sve se nalazi na http://www.pes-serbia.com/online-liga.php?pes=pes2012
Čekamo vas na novom pesu, prijavite se pa da vidimo ko kosi, a ko vodu nosi :clown:

---------------

Kao i nekoliko prethodnih godina, obezbedićemo određeni broj primeraka po povoljnijoj ceni. Svi zainteresovani će moći da se prijave za par dana, a cena koja se očekuje je do 3000din. Da li se kupovina isplati ili ne? Ja definitivno nemam dilemu - godinu dana zabave, a razmislite koliko ste para ostavili u kladionici ili potrošili na vikend.

Soufiane Touzani
08-07-2012, 00:28
P: Da li online može da se igra bez kupovine original diska?
O: Ne može.

-------------------

Ako neko ima pitanje ili delemu za pes online, može da iskoristi ovu temu.

mickojr
08-07-2012, 01:38
Moze li se kupiti u Games-u , u uscu ili delti?

GrobarSrbija
08-07-2012, 05:49
Ja bih kupio nego internet me zeza 150 mi je :crying:. AKo nabavim jaci net kupujem obavezno.

heavy_grobar
08-07-2012, 08:44
ja sam imao pes 2011 orginal, mnogo sam se razocarao , prvo zbog buga onog sto igraci ko mutavi ne znaju presjeci loptu a onda zbog bezobrazluka i bugova da protivnici kad gube samo prekinu meč (idu alt tab , sacekaju 5 sekundi i pukne net a statistika se ne pogorsava) ...... strasno

nesa24
08-07-2012, 10:40
Original je jedini metod da igra ostane ziva.
"Besplatne igre su ok ali ljudi moraju da jedu"

sale87
08-07-2012, 11:30
Ja da nisam sirotinja, kupio bi je iz cuga. Mnogo je dobar ovaj dveiljadetrinaes'

Soufiane Touzani
08-07-2012, 11:32
ja sam imao pes 2011 orginal, mnogo sam se razocarao , prvo zbog buga onog sto igraci ko mutavi ne znaju presjeci loptu a onda zbog bezobrazluka i bugova da protivnici kad gube samo prekinu meč (idu alt tab , sacekaju 5 sekundi i pukne net a statistika se ne pogorsava) ...... strasno
PES 2012 online se ne razliku puno od offline verzije, jedino što je malo sporija igra.

Drugi problem sa izlaženje se rešava tako što odigraš ligu ovde na sajtu gde nema izlaženja. Ko ti izađe sa nama se više ne igra. Ili tako što igraš ova takmičenja koja sam gore opisao, gde i ako ti izađe protivnik ti dobiješ 3-0.

shope
08-07-2012, 11:34
Ovako momci, do PES2012 nisam generalno igrao PES na pc-u jer sam imao krs komp, igrao sam po igraonicama sa ortacima kad se skupi ekipa. Kad sam uzeo nov komp resio sam se i da pokusam sa pes original cd-om. Verujte mi, vredi svaki dinar. Ko god bude bio u mogucnosti, neka ga uzme, nece se pokajati sigurno, drustvo sa kojim se igra preko pes srbija je odlicno, zezanje cela ekipa, i uvek moze da se nadje dobar protivnik za dobru igru. Takodje kao sto je souf naveo postoje razne lige i turniri u kojima se vredi oprobadi.. kao sto kazem necete se pokajati :)

Klicko
08-07-2012, 14:57
Ja bih ove godine kupio prvi put original i zanimame jel treba neka reigstracija?

cevali
08-07-2012, 14:59
Ja najbolje znam kakvo je igranje online,koliko volim on-line pes govori i to sto svaki odigrani mec sa igracima na ovom foruma ja belezim sa screenovim :player:
Kupite original i dodjite da se igramo. :clap2:
Vidite dole moj potpis sa mecevima odigranim ovde :001_tt1:

Klicko
08-07-2012, 15:06
Ja sigurno kupujem ako je do 3000din :)

musicar
08-07-2012, 17:13
Kupio bih i ja, a jel treba neka porudzbina da se napravi?

tuksamas
08-07-2012, 17:27
Uzimam 95%, samo, hoće li i ove godine biti MLO ?

Melna*Vcz
08-07-2012, 18:46
Uzimam 95%, samo, hoće li i ove godine biti MLO ?

Hoce.

nemandzaDS
08-08-2012, 13:49
Jeli mogu da igram sa ovom brzinom neta Pes Online?
http://imageshack.us/f/687/brzinaneta.png/

soul_eclipse
08-08-2012, 13:52
Jeli mogu da igram sa ovom brzinom neta Pes Online?
http://imageshack.us/f/687/brzinaneta.png/

Mozes.

Milos011
08-08-2012, 14:34
Svuda piše koja brzina neta je potrebna, ali nigde nisam našao koji je ping potreban. Ja imam problem sa SBB-om jer ima padove u pingu.... 1 od 5 testiranja u cmd-u je loš... žalio se njihovoj podršci ali ništa... Džabe mi brzina od 6/1 Mb/s ako mi ping pada do 100 ms odziva na npr. neke domaće sajtove.

nemandzaDS
08-08-2012, 15:23
Ove godine bi prvi put kupio original Pes pa me zanima dal' moze da se instaliraju pecevi preko originala? :)

Bishop
08-08-2012, 15:29
^^Naravno da može, PESEdit patch radi online, sa svim ispravljenim klubovima i igračima

Klicko
08-08-2012, 17:58
Jel se moze igrati onlline pes13 ako mi je ping:14ms,download speed:6.24,ulpoad speed:0.64?

TheBernandinho
08-08-2012, 19:24
Možeš.

Soufiane Touzani
08-09-2012, 00:30
Svuda piše koja brzina neta je potrebna, ali nigde nisam našao koji je ping potreban. Ja imam problem sa SBB-om jer ima padove u pingu.... 1 od 5 testiranja u cmd-u je loš... žalio se njihovoj podršci ali ništa... Džabe mi brzina od 6/1 Mb/s ako mi ping pada do 100 ms odziva na npr. neke domaće sajtove.
To što je domaći sajt u pitanju, ne znači da ping treba da bude mali. Server na kom je taj sajt je možda u americi i ping bude malo veći, pa tu logiku ne možeš da primenjuješ. Odeš na http://pingtest.net/ izabereš beograd i vidiš kako stvari stoje. Meni npr preko telekomovog adsl-a bude oko 10 do 15ms.

Milos011
08-09-2012, 07:41
Ma ja sam domaće sajtove samo naveo kao primer. Testirao sam gomile različitih.

Problem je u povremenom padu pinga... nema konstantost. I na pingtest.net ja dobijem A ocenu sa pingom od oko 10 ms u 9 od 10 testiranja sa beogradskim serverom. Ali ping povremeno pada, a i dolazi do povremenog packet loss-a.... koji je u celoj priči najbitniji.

Koliko sve to može da utiče na onlajn igranje? Pretpostavljam da bi se dešavalo da u toku igre krene da puno laguje ili da gubi konekciju.

Soufiane Touzani
08-09-2012, 11:24
Mislim da nećeš imati problema sa igranjem. Da li probao nešto drugo preko neta da igraš? Ako nisi imao problema sa ostalim igrama, nećeš ni sa pesom.

-C.R-9-C.R-
08-09-2012, 14:40
Да ли су у онлајну подешавања сва намештена по дифолту, или се може променити нешто у договору са противником? Ја ПЕС13 на gamespeed-у испод +2 не могу буквално да играм.

Klicko
08-09-2012, 14:57
Koliko ja znam svaki igrac namesta kako njeu odgovara

Soufiane Touzani
08-09-2012, 15:05
Mislim da brzina ne može da se menja jer to direktno utiče na igru protivnika. Igra se po default brzini, a ostala podešavanja (npr kamera) su dostupna igračima.

Gatsby
08-09-2012, 15:40
je li neko vec radio preorder sa nekog stranog sajta? i kojeg? posto ocu ja da narucim takodje

Klicko
08-09-2012, 15:41
Mocices da narucis preko pes-serbia.com

aleksabg
08-09-2012, 23:20
Poz, nov sam na forumu pa me zanima koja je minimalna brzina neta da bi igrao pes online ? I naravno kada ce moci da se poruci pes :D

Slypire
08-10-2012, 11:07
PES mozes poruciti vec sada, na foru pre order, ali ugl sa nekih stranih sajtova, ja uvek tako uzmem i dodje ekspres postom.
Video sam na nekom sajtu, cena 18 dolara, to je smesno, u computer landsu 5.000 i kusur...
Minimalna brzina interneta ti je ugl osnovni paket kod tvog provajdera, nebi trebalo da bude seckanja, ali ako si u mogucnosti uzmi neki srednji paket i neces imati problema.

Gatsby
08-10-2012, 11:58
Mocices da narucis preko pes-serbia.com
ja sam iz CG, a vi rekoste samo za srbiju da cete prodavat, pa zato trazim nedje na net

Klicko
08-10-2012, 12:33
game-s.rs mislim da bi tu mogao

TONI 4 BLACE
08-10-2012, 13:23
$18.45 (http://www.shopto.net/PC/VIDEO%20GAMES/PCPR32-PES%202013%20Pro%20Evolution%20Soccer%202013.html) je na ovom sajtu pre-order. Mislim da ste preterali sa cenom, jer kad se plate troškovi dok CD stigne do vas/nas, maksimum će bidi do 1000 din skuplje. $1 = 97 дин. Znači do 2800din je maksimum dok igrica dođe do vas/nas.

Soufiane Touzani
08-10-2012, 13:29
To nije dolara nego funti, a za prerder pitanja možete da koristite ovu temu => http://www.pes-serbia.com/threads/24571-Preorder-PES2013

crni_gusar
08-10-2012, 14:19
Ovo je velika dilema, koja mi se namece svake godine.

Koliko ja znam, mane tih online sportskih igara su sledece:

1) pucanje konekcije
2) lagovanje
3) tesko je pronaci adekvatnog protivnika
4) serveri pretrpani uglavnom priglupom djecom
5) ljudi igraju prljavo i neposteno kada vode, cuvaju rezultat tako sto izbacuj u aut ili vracaju golmanu,
6) ljudi napustaju meceve, ukoliko im se ne svidi vas stil igre ili ako gube.

TONI 4 BLACE
08-10-2012, 14:58
To nije dolara nego funti, a za prerder pitanja možete da koristite ovu temu => http://www.pes-serbia.com/threads/24571-Preorder-PES2013

Istina. Nisam obratio toliku pažnju, učinilo mi se da je $. Sve jedno, i ovo je jeftinije.

Mihajlodc
08-10-2012, 15:06
@ crni_gusar

1) desava se ali vrlo, vrlo retko. Uglavnom su neki drugi faktori u pitanju
2) sto se laga tice, to imas svuda ali uglavnom je posledica necije jako lose konekcije ili namernog lagovanja ( igra dok mu je neki torrent upaljen za download ili upload )
3, 4, 5, 6) Sve ovo je istinito ali za to postoje i PES SERBIA ONLINE LIGE koje organizujemo uspesno nekoliko godina unazad. Naravno i tu imas razlicitih stilova igre ali su momci uglavnom korektni i retko kad ti se moze desiti da neko zadrzava loptu ili igra totalno nesportski ili nefer. Uglavnom takve igrace, odmah odstranjujemo iz takmicenja jer nam je svima zabava glavni cilj (barem vecini)

Ja kao organizator tih liga, zajedno sa momcima koji mi pomazu u tome, mogu samo da Vam garantujem jedno a to je da se trudimo da liga bude postena i fer. Uzimamo sve u obzir i ko je kakav covek, da li pravi problema na chatu, provokacijama i vredjanjima protivnika, stil igre niko ne moze da Vam zabrani. Jednostavno ne bi bilo fer. Svako danas igra fudbal pa tako i ovu igricu i verujte mi da u ONLINE mecu, mozete izgubiti od svakog, ma kolika god razlika u jacini timova bila. Jednostavno, ako zelite da se igrate sa nama, da zajedno sa nama napredujete kao zajednica i kao online liga, tu smo. Kupite original i cekamo Vas da nam se pridruzite.

Sto se same cene igre tice i kupovine preko foruma, nismo zaboravili na Vas vec cekamo konacnu cenu za novi PES. Kurs varira i cekamo da budemo 100% sigurni kako nebi ispali neozbiljni i danas Vam rekli jednu a sutra drugu cenu. Nadam se da cemo u toku sledece nedelje izaci sa konkretnom cenom i postupkom za kupovinu igre preko foruma.

Ivogud89
08-10-2012, 16:41
Imam pes 2012 original(kupio u game-s preko preordera cini mi se za nekih 2700 dinara) i uzecu i 2013-cu, neko kaze da je mnogo dati novca za original cd, ali ako se uzme u obzir koliko zabave donosi tokom cele godine igra vise je nego isplativo, neka 2 prosecna izlaska u grad otprilike, 2012-cu sam igrao pod nikom Gudura11 ali nazalost nisam mogao da ucestvujem aktivno u temama na ovom forumu zbog obaveza oko faxa i drugih stvari, nadam se da cu ove godine imati vremena da se oprobam u takmicenjima koje organizuje ovaj forum. Mene zanima da li postoji zvanican release date jer sam video par datuma u opticaju 14 septembar, 25 septembar, 4 oktobar??? Pozz

nesa24
08-10-2012, 16:43
Ne jos.
Nema zvanicno

Љуша
08-10-2012, 20:19
Волим пес, али ми је жао да дам 3000. Као и већини мог друштва. Да не кажем свима. И немам потребу, увек се нађе неко да одиграмо коју партију.

Ivogud89
08-10-2012, 21:56
Волим пес, али ми је жао да дам 3000. Као и већини мог друштва. Да не кажем свима. И немам потребу, увек се нађе неко да одиграмо коју партију.

pa verovatno nisi nikada igrao online i nisi toliki fan igrice kao pojedini, ne moze da se poredi igranje sa drustvom sa kojim posle par meceva znas kako ce ko da igra i koje fore koristi a online svaka utakmica drugi protivnik sa drugacijom igrom, ko hoce moze da izdvoji tu sumu, pocnes na vreme da odvajas i kupis, ali naravno svako ima svoje misljenje, a i cena nije velika u odnosu na ostale original igre, npr Fifa13 je na Gamesu 5700 dinara cini mi se

ChopiNho
08-11-2012, 17:17
Najverovatnije kupujem. :]

nesa24
08-12-2012, 16:27
Drzite se pravila foruma.
Bez politike.
Svi znamo kakva je situacija u zemlji.
Bez bolikite.

pirkec
08-13-2012, 16:22
evo igram online pesa vec godinu dana skoro, i mogu reci da igram samo ili protiv *ebene Barselone (98%) ili Argentine (1%) ili Real Madrida (1%). kao da nema niti jedan vise klub na ovom svijetu ili neka druga *ebena repka.

shope
08-13-2012, 17:57
Trebao si doci da igras lige sa nama ovde na pes-srbija. Video bi da od biranja Barselone i sl ekipa nema nista, jer se lige igraju sa 2. i nizim klasama ekipa. Sa jakim tipa Barsa i co. moze eventualno kada se org neki turnir.

Kuzma
08-13-2012, 19:36
Jel original moze da se instalira samo na jednom ili moze i na vise racunara?

PeroDeformero
08-13-2012, 20:20
Jel original moze da se instalira samo na jednom ili moze i na vise racunara?

Moze na vise racunara, ali ti i taj neko na cijem je kompu instaliran original necete moci u isto vreme da igrate online.

Dimce PFC
08-13-2012, 21:09
Moze na vise racunara, ali ti i taj neko na cijem je kompu instaliran original necete moci u isto vreme da igrate online.

Uuu pa to nisam znao onda cu 100% da kupim, ja i jos 2 druga, svako po 1000, instaliraj, i onda cepaj, ne moze jedan protiv drugog, al nema veze igras ML online il ove vase turnire, extra :D

Darcoolio
08-13-2012, 21:52
A šta ćete kad dođe trenutak da igrate jedan protiv drugog?

nemandzaDS
08-13-2012, 22:44
Gde na forumu mogu da narucim Pes i kako isporucujete zivim u BGD,dali moze na ruke da se uzme ili postom? :D

Soufiane Touzani
08-13-2012, 23:05
Uskoro bi sve trebalo da bude poznato, polako :)

maremas
08-13-2012, 23:12
A šta ćete kad dođe trenutak da igrate jedan protiv drugog?

Pa igraju offline, bilo je i takvih slučajeva :)
Sad ne znam da li će to u PES2013 ligi da se dozvoljava, ali mislim da je bilo slučajeva u ranijim ligama, znam da u PES6 sigurno jeste.

operativac
08-14-2012, 08:14
original se kupuje iz po poštovanja prema pesu. :)
sta je 3000din za nebrojane sate uživanja sa ekipom ili online?

Miodrag999
08-14-2012, 13:03
Kupujem, najvjerovatnije. :)

011Djordjevic
08-15-2012, 12:34
online PES iziskuje mnogo vise sati igre, dodatne zabave mimo igranja sa drugarima sto nije lose, ja sam igrao online, i igracu i ove godine, ali veliki je problem sto na quick match - u ljudi uzimaju 5 razlicitih timova, Barselona, Real, City, Argentina i jos jedan od jacih timova, a u master ligi dok mi u Srbiji dobijemo originalan primerak ljudi vec nagruvaju timove sa Ronaldom, Robenom, Mesijem Ibrahimovicem i nekom bruka dobrom odbranom, naravno mnogo ce reci, ako znas da igras pobedices i njih, ali nekad je prosto ne moguce nadmetati se sa takvom postavom... o citerima necu ni da pricam :D ali ipak ljubav prema PES-u je veca, pa ce i ovog puta prevladati )

rile89
08-15-2012, 13:05
Da li sa ovakvom konekcijom mogu da igram online bez problema?
http://imageshack.us/photo/my-images/819/16172047.png/

hvala.

Klicko
08-15-2012, 15:03
Kad pocinju online lige pes-serbia foruma?

Soufiane Touzani
08-15-2012, 15:12
@011Djordjevic
Na dan izlaska engleske verzije, svi dobijamo pes.

@rile14
Možeš lagano da igraš sa takvim netom.

@Klicko
Čim dobijemo pes :)

011Djordjevic
08-15-2012, 15:23
@011Djordjevic
Na dan izlaska engleske verzije, svi dobijamo pes.

Koliko ja znam u nemackoj (tj. nemacka verzija) izlazi nesto ranije ? zato sam rekao da za to vreme vec naprave skupe timove... mozda i gresim.

pirkec
08-15-2012, 15:46
eh sta ces, mora Angela Merkel da proba Messia prije svih ostalih :)

Klicko
08-15-2012, 15:54
Čim dobijemo pes

Odlicno :D

Piro21
08-16-2012, 11:49
Zavisi od MLO i online generalno kakav je, ako je poboljsan u odnosu na 2011 kad sam ga poslednji put probao, onda sigurno.
pes serbia online liga mi zvuci zanimljivo nikad se nisam prijavljivao za to, ali otom potom. :D

Klicko
08-16-2012, 12:34
Evo imam 2 pitanja:
1. Jel se moze JSL patch igrati online?
2.pes-serbia liga jel isti princip kao ML(transferi,liga sampion....)?

Павле
08-16-2012, 13:22
JSL patch se ne moze igrati Online.

Klicko
08-16-2012, 13:40
Zasto vidim da neki u pes2012 ligama imaju srpske timove?

Toja
08-16-2012, 14:06
Nisi dobro video :)
Sto se tice ML, nije bas isti princip, jer je nerealno to izvesti.
Igras meceve svaki dan, startujes sa 500 bodova, svakom pobedom dobijas odredjeni broj bodova, svakim porazom gubis odredjen broj bodova. Isto tako i novac. I svakog utorka se vrsi rangiranje po divizijama. Oni koji imaju najvise bodova idu u diviziju 1, oni koji imaju najmanje, idu u poslednju, petu diviziju.
Novac zaradjujes igranjem, i prodajom igraca, i tako gradis svoj tim.
Ne znam, mlo mene smori posle mesec dana, najveca car igranja pes online jesu ove lige sto organizuje pes-serbia.com, ima turnira, obicnih liga, manager liga (gde se takodje gradi svoj tim virtuelnim novcem)...
I kad nekoliko meseci igrate ove lige, onda odete tamo u match lobby da igrate protiv svaba, spanaca, rusa i ostalih, kidate ih po 5 razlike jer ste navikli igrati sa pro igracima na pes-serbia :)

Klicko
08-16-2012, 14:21
OK ty na objasnjenju.Znaci transfera ima.A kako se vrse tranfseri.Jel kupujes samo od timova koji su u tvojoj ligi ili...

Toja
08-16-2012, 14:28
Ne ne, nisi dobro shvatio. nije realno da se transferi vrse izmedju timova, jer ima desetine hiljada ml timova, tom logikom ne bi bilo dovoljno igraca za sve timove. Ti skupljas novac za igrace nevezano za druge timove. Npr Mesi kosta 50.000.000€, ti kad toliko sakupis mozes njega kupiti, bez obzira jel neko njega kupio pre tebe ili ne, teoretski svi mogu imati mesija (al pratkicno ne, jer je mal otesko sakupiti toliko pare). Takodje treba voditi racuna i o ugovorima igraca, sad mozda u novom pesu budes jos nekih detalja oko mlo, videcemo :)

Klicko
08-16-2012, 15:33
To sto si mi sad rekao to je za MLO,ali kako je u pes-serbia ligi oko tih transfera?

Hodza
08-16-2012, 15:41
Ja samo mogu preporuciti ko je u mogucnosti nek obavezno kupi i nek se pridruzi ekipi odavde za igranje online.:thumbup:

makki22
08-16-2012, 15:42
To sto si mi sad rekao to je za MLO,ali kako je u pes-serbia ligi oko tih transfera?
Na pes-serbia ligu nema toga da svako moze imati Messija, znaci onaj koji ga uzme, samo je njegov dok ga ne proda, mnogo je drugacije igrati MLO online, i igrati ovde na forumu MLO, drugacija su pravila, tako da ti ne objasnjavam sva pravila posebno, idi na Manager liga temu i uzmi i lepo procitaj pravila sam, pa ces shvatiti :)

Toja
08-16-2012, 15:43
A pes-serbia liga je druga stvar, slicno kao u stvarnosti, imaju dve lige, igra se svako sa svakim, dva transfer perioda, i milion drugih detalja (sponzori, tv prava, prodaja ulaznica na stadion, plate igracima, bonusi za poziciju, kup takmicenje.... i ostalo). Npr ako si u drugoj diviziji, mozes vrsiti transfere i sa igracima iz prve divizije :)

evo ti tema da vidis kako je to funkcionisalo do sada: http://www.pes-serbia.com/forums/267-PS-Manager-Liga
Ako te zanima detaljan pravilnik lige, ovde sve mozes naci sto te zanima: http://www.pes-serbia.com/threads/24345-Nova-Pravila-Igre!-od-Sezone-7

Klicko
08-16-2012, 16:07
Toja mnogo hvala :D.Kupicu original i prikljucite se pes-serbia ligi :D

Darcoolio
08-16-2012, 23:27
o
sta je 3000din za nebrojane sate uživanja sa ekipom ili online?
Sa ekipom mogu da igram i dž verziju, online me nije zanimao ni kad sam dobijao original igru, tako da ga neću ni ove godine kupiti.
Jednostavno mislim da je bacanje para za original ako nećeš da igraš online ligu, u suprotnom štekajte kintu.

Горан
08-16-2012, 23:28

Kupi mi PES 13 original i ja ću da napravim da može Online.

Klicko
08-17-2012, 09:27
Kupi mi PES 13 original i ja ću da napravim da može Online.

Mozes to? :)

Soufiane Touzani
08-17-2012, 09:50
Ne može to da se odrati. Svaka bitna promena na editu onemogućava igranje online. Moguće su samo grafičke promene. Npr promena grba, dresova ili imena.

Ivogud89
08-18-2012, 12:53
Cini mi se da malo kasne sa objavom datuma izlaska igrice, mogli bi jednom pre fife da izbace ali tesko, negde sam video za pes pise da u aziji izlazi 4okt a u SAD 225 sept

dino80
08-19-2012, 08:46
Ja vec narucio, stize za 40-ak dana

cerex
08-19-2012, 10:12
U dilemi sam da li da po prvi put kupim orginalni pes ili ne,ali me interesuje kako da provjerim jačinu downloada i uploada, pošto sam pročitao da je min. 256kb/s?

Klicko
08-19-2012, 10:19
evo ovde proveri speedtest.net

Димитар
08-19-2012, 12:27
Mozda neko zna gde mogu da kupim Original u Makedoniju?

rile89
08-19-2012, 15:17
Ja vec narucio, stize za 40-ak dana

gde si narucio i koliko kosta?

dino80
08-21-2012, 10:06
http://www.computerlandgames.rs/pro-evolution-soccer-2013-6066-c59-view.htm

dino80
08-21-2012, 10:07
gde si narucio i koliko kosta?

DUSAN 98
08-21-2012, 12:27

uh 5 000 da nije malo skupo, bolje da si narucio ovde na pes serbia kad stigne.

Klicko
08-21-2012, 12:34
uh 5 000 da nije malo skupo, bolje da si narucio ovde na pes serbia kad stigne.

Pa decko nestrpljiv :D.Bacio si 2000din kroz prozor :)

Toja
08-21-2012, 12:44
Stici ce im u isto vreme.

Ivogud89
08-21-2012, 13:52

Prijatelju preterao si, da si se jos malo strpeo mogao si da uzmes preko foruma ili preko Game-s mnogo jeftinije... a dobices ga kad i svi ostali

DUSAN 98
08-21-2012, 13:59
Stici ce im u isto vreme.

mislio sam kad bude stigao da se naruci preko sajta ;)

Bishop
08-21-2012, 17:39
A šta vi mislite da će portal PES serbia dobiti neograničeno primeraka??? Prošle godine je bilo 30 ako se dobro sećam...

Night_Wolf_91
08-21-2012, 21:00
Preko koga mozemo naruciti, i kad ce to otprilike biti? :)

Ivogud89
08-21-2012, 21:56
Pa ja nisam prosle godine uzeo preko foruma, uzeo sam u Games-u, nije bilo preterano skupo, ne secam se tacno negde oko 2800din, tako da ove god uzimam ili preko njih ili preko foruma, ova gore cena od 4750 je nerealna

rile89
08-21-2012, 22:19
fora je sto su prosle godine na forumu obezbedili 30 komada cini mi se i prednost su imali ljudi sa najvise postova na forumu...nadam se da ce ove godine obezbediti vise originala :)

Soufiane Touzani
08-21-2012, 22:24
Tako je. Trebalo bi ove godine da bude više originala, a krećemo sa naručivanjem čim mi saopšte tačnu cenu.

DUSAN 98
08-21-2012, 22:40
znaci mi koji imamo manje postova necemo moci da narucimo?

Bishop
08-21-2012, 22:55
Ne mora da znači, ne uzimaju svi preko foruma, ali uglavnom prednost imaju stariji članovi, koji su igrali i on-line lige, barem je tako bilo lane. Za tebe Dušane mislim da neće biti zime, ali u svakom slučaju valja sačekati i ponudu game-s. Ne verujem da će razlika biti drastična izmedju foruma i game-s najviše 300-400 din.

Ja svakako moram da kupim 2 primerka ove godine, tako da i ako upadnem u uži izbor za poručivanje preko foruma, moraću da pazarim još negde :D

Klicko
08-22-2012, 08:16
Ja necu biti tu 5dana,pa ako bude u roku od 5 dana da se preorduje na forumu evo ja porucujem :)

Nes
08-22-2012, 13:29
4750?? pa se nije pricalo da ce biti oko 3000? ja sam i razmisljao da kupim da bi mogao online play, medjutim mnogo mi je 5000...

blackwhite
08-22-2012, 13:39
Ja olaniram da ove godine uzmem original PES 13 ..posto nikad do sad nisam igrao ni jednu igricu tako online,zanima me ,da li mogu odigrati neku prijateljsku tekmu sa nekim nebitno kojim likom u svakom trenutku?!

jovan111p
08-22-2012, 14:12
Naravno da mozes

Ivogud89
08-22-2012, 18:28
4750?? pa se nije pricalo da ce biti oko 3000? ja sam i razmisljao da kupim da bi mogao online play, medjutim mnogo mi je 5000...

Bice tako oko 3000, ta cena od 4750 je preko jedne firme sada da se naruci, ali je cena smesna, nemojte se zaletati

Stojkovic_Slobodan
08-22-2012, 20:48
Nije fora da mi koji ne spamujemo ne mozemo da narucimo odavde. :)

Bishop
08-23-2012, 09:08
Pa koliko se sećam nije ni bio presudan kvantitet, već kvalitet postova, zatim aktivnost u igranju liga i cupova itd...

Mihajlodc
08-23-2012, 10:53
Ima dovoljno diskova za sve zainteresovane a ako pokazete vece interesovanje lako se moze nabaviti jos. Sacekajte malo da prvo saznamo tacan datum izlaska igre pa cemo onda dalje da resavamo porudzbine.

Veliki_Brat
08-25-2012, 09:44
Hey! Dugo me nije bilo :)
Mislim da ću ovaj pes definitivno kupiti. Igrao sam fifu poslednjih par serijala jer je pes realno bio baš usran. Sada su ga nešto kao sredili, demo je jako igriv.Ja nekako i dalje tugujem za PES 6, to mi je bilo najigrivije ali ovo nije daleko od toga. Ako se bude uzimalo preko sajta, a koliko vidim da hoće, računajte na mene.

boleee
08-25-2012, 16:07
naravno da cu kupiti, samo molim boga da ne bude ovoliko skriptovana kao pes2012, inace pokidah sve zivce

Горан
08-27-2012, 01:02
Ja da nisam sirotinja, kupio bi je iz cuga. Mnogo je dobar ovaj dveiljadetrinaes'

Kupiće nam konf buržuj :ninja:

dino80
08-27-2012, 09:59
Pa decko nestrpljiv :D.Bacio si 2000din kroz prozor :)
Nisam nestrpljiv, samo ne volim da razmisljam da li cu posle morati da narucujem iz Nemacke kao prosle godine:ne:. Sto se tice 2000 dinara, eh bar da je prvi put (jedan odlazak manje u kafanu):eeye:.

Konfucije
08-27-2012, 12:51
Naravno da kupujem.

dj90
08-27-2012, 14:55
uzmi i meni jedan kad ti je usput

operativac
08-27-2012, 16:01
The game is due for release in Asia on October 4, 2012

FIFA izlazi 28. septembra. zamalo i ove godine

Ivogud89
08-27-2012, 19:40
Ali ko zna kada ce biti u Evropi, za Ameriku pise 25 septembar, mada cim jos uvek nema zvanicnih potvrda verovatno ce biti nekad u oktobru, da su planirali za septembar objavili bi do sada vec

mayche
08-28-2012, 17:09
Za cenu do 3000, prijavljujem se i ja!

Veliki_Brat
08-31-2012, 06:58
ko bude hteo da igra ML moraće da ima original. Po poslednjem infou sa Evo web-a ML će moći samo u online modu...

maremas
08-31-2012, 07:51
To su nagađanja po meni.

Trezeguet
08-31-2012, 23:33
ko bude hteo da igra ML moraće da ima original. Po poslednjem infou sa Evo web-a ML će moći samo u online modu...
Ovo ako je tacno ja vise ne igram Pes. A i mnogi verujem...

maremas
08-31-2012, 23:42
Ovo je fora sa Master Ligom,

INTRODUCTION

Initially, Master League looks the same as last year. Choosing real life players or fake players is now a simple option, as Konami have removed the PES Shop. More on this element at a later date. After you choose the look and nationality of your persona, you enter the press conference where you are presented to the media.

Sat at your desk, you are introduced to your secretary, and she talks you through everything in ML, similar to last year. You are briefly introduced to the new boots acquisition and shop within ML, but nothing in-depth.

The start of change

As you enter your first match, you’ll realize all your players are wearing plain black boots. Not only that, the opposition players are also wearing plain boots. After the match, I was awarded a pair of Nike boots.

In ML, you unlock boots to assign to players, and this will give them a stat boost. The boots you acquire though can only be assigned to one player. I unlocked around 4 boots in my first season. They have different abilities, so by unlocking the Adidas F50 it will give the player I assign it to a boost in pace.

It’s important to remember that the opposition are going through the same process. I played Barcelona in the CL, and players like Messi and Iniesta were wearing fake boots. Not one of the opposition player was wearing a boot they would in real life, but they had on different boots with different abilities.

Micro-boosting

In ML you have a new menu called Items, which consists of ‘Shop, Item List and Equipment’. The shop has access to 18 different stat boosting abilities, from strength training with dumbbells, to a cycling machine that helps stamina. These items cost points, which you gain from playing the game in general. So, Konami have removed PES Shop of old, and implemented it into ML.

What’s key to remember is that each element purchased can only be assigned to one player. Also, some elements last for a set amount of time, like a season.

Each player in ML now has an Item menu, which allows 3 slots, plus a boot slot. So you can give them 3 different stat boosts, and then boots to compliment that.

As an example, you could give a player like Andy Carroll stat boosts in dribbling and pace, and Adidas F50 boots.

Here's a screen as an example, showing Abbiati with dribbling cones on one item slot, attacking stat boost on another, and Nike Tiempo boots: Please note, I purchased Götze in the first transfer window ;)

http://i49.tinypic.com/2hhqckj.jpg

Overall

To sum up, ML has become a mode that looks to move away from a traditional approach over the years, and incorporates a less authentic approach but heavy game elements in a bid to keep you playing for longer.

PLEASE USE THIS POLL BELOW TO LET US KNOW WHAT YOU THINK

http://poll.pollcode.com/oz59rz

Sorry, read a few posts. I just want to clarify one thing. You don't buy boots. They are unlocked through the season. Like I said I got 4 boots in my first season.

So, 4 of my players had real boots. Wait, 2 had official boots, two had those fake Konami boots. So to reiterate, one pair of boots per player.

So, if you have a squad of 16 players, it would take 4 seasons to give all of them boots away from the black presets - if the boot unlocking doesn't accelerate.

interista_srbija
09-01-2012, 01:01
i ja bih uzeo ako bude bilooo :D

bgaljan
09-06-2012, 12:44
Da li se zna tacan datum izlaska pesa 2013 posto je danas trebao da bude objavljen

Mihajlodc
09-06-2012, 12:45
20.09.2012 za kontinentalni deo evrope, 21.09.2012 za UK

Zmajfilm
09-06-2012, 15:01
Planiram ove godine po prvi put uzeti PES orginal, pa me zanima da li moze da se na original instalira JSL patch ili bilo koji drugi

Mihael
09-06-2012, 15:23
Planiram ove godine po prvi put uzeti PES orginal, pa me zanima da li moze da se na original instalira JSL patch ili bilo koji drugi

Bez problema ces moci da instaliras sve ono sto bi mogao i na drugoj verziji, znaci, sve ces moci, oko toga ne moras da brines, a prednosti su mnogobrojne kad uzimas original, pre svega zbog online igranja...

Zmajfilm
09-06-2012, 15:42
Bez problema ces moci da instaliras sve ono sto bi mogao i na drugoj verziji, znaci, sve ces moci, oko toga ne moras da brines, a prednosti su mnogobrojne kad uzimas original, pre svega zbog online igranja...

Uh odlicno, hvala na informaciji

Darcoolio
09-06-2012, 22:33
Upravo sam prelomio i poručio original.
Ovo će biti prva originl igra koju sam kupio nakon Call of Duty 2 :)

Soufiane Touzani
09-06-2012, 22:34
I videćeš da nisi pogrešio :)

Stojkovic_Slobodan
09-06-2012, 22:39
Takodje prva igra org u zivotu,a imam dobrih 23 godina :D
Izuzimam steam cs koji je poklon bio :D
Nadam se da cu biti uvrsten u slanje pes-a :)

shope
09-07-2012, 01:21
Necete se pokajati momci, videcete :D ne kajem se dinara za pes 12 verujem da ce biti tako i za 13ticu :) volim da derem ovog Soufiane-a jbg :D

zokigunner
09-07-2012, 01:43
Au koja navala za originale :ohmy:
Soufiane moraćeš da nabaviš šleper diskova :D

Nes
09-09-2012, 20:33
znas sta sam jos hteo da pitam, kad imas original nema pechevanja i sl. nego to igra automatski radi sve dok si online naravno? da li je bezbedno za cd key ici preko demon toolsa? i inace jel se igra igra preko diska?

Zmaster
09-09-2012, 21:07
znas sta sam jos hteo da pitam, kad imas original nema pechevanja i sl. nego to igra automatski radi sve dok si online naravno? da li je bezbedno za cd key ici preko demon toolsa? i inace jel se igra igra preko diska?
Naravno da ne :D moras sam da skines svaki patch (a dlc mozes da skines iz igrice) nista ne fali da kupis cd key i da ubacis mini image u daemon tools ako si na to mislio a mozes i da krekujes da ti ne trazi CD

PedjaM1
09-10-2012, 01:11
https://lh4.ggpht.com/yO1jzxmJumLAB-cLyYY6mvoWQTTH4GLu70TmrIQSuDnBMDxhy8UeTZooEhEMa_Is 7hOHVw=s170
da li je ovo dovoljan protok?
http://www.speedtest.net/result/2169761784.png

Ghost Rider
09-10-2012, 01:16
nije dovoljno da bi ti lepo radilo,lagovace ti sigurno.

Maxim_Tsigalko
09-10-2012, 09:11
a koji su parametri zadovoljavajuci da bi normalno radilo online igranje pes-a?

kod mene je:
download: 3,21 Mbps
upload: 0,49 Mbps
PING: 42

Ghost Rider
09-10-2012, 09:17
Internet Connection: Minimum 512 Kbps to play online ovo ti je za PES 2012 ali isto mozes da tumacis i za PES 2013 e sad kao i sto sam vidis 512 je minimum mislim da bi najbolje bilo 768kbps ili idealno bi bilo 1mb :)

edit: nemoj da postavljas ovde vise pitanja ubice nas Soufiane pisi u temi PES 2013 ako te interesuje jos nesto ;)

edit2: napisao sam ti u prvom postu :D lose ce ti raditi lagovace ti sigurno,msm ping 42 nije veliki recimo kad pogledas,ali bi on stalno varirao od 35-40 do 50-60 :$

Maxim_Tsigalko
09-10-2012, 09:20
a kako ce raditi na ovim mojim parametrima?

Toja
09-10-2012, 12:27
@Sasakajzer radice ti ok

Inace za igranje pesa, najamnje je bitan download. Najbitniji su upload i ping.
Sto se uploada tice, tesko je reci koliki je minimum potreban, ali verujem da se sa 256 kbps moze lepo igrati.
Ping je verovatno i najbitniji, i za nesmetano igranje, ne bi trebao prelaziti 30, po nekom mom licnom zakljucku :)

011Djordjevic
09-10-2012, 13:28
@Sasakajzer radice ti ok

Inace za igranje pesa, najamnje je bitan download. Najbitniji su upload i ping.
Sto se uploada tice, tesko je reci koliki je minimum potreban, ali verujem da se sa 256 kbps moze lepo igrati.
Ping je verovatno i najbitniji, i za nesmetano igranje, ne bi trebao prelaziti 30, po nekom mom licnom zakljucku :)

da se nadovezem na ovo, pored svega ovoga, bitna je i konekcija protivnika, cesto mi je znalo lagovati iako mi je protok
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/405174_4114955307351_725551792_n.jpg

Soufiane Touzani
09-10-2012, 15:01
Saznali ste sve što se tiče online igranja tako da sve ovo polako prelazi u off topic pa ću zaključati temu.