PDA

View Full Version : PES 2013 Demo #1 ~ Prvi utisci

Pages : [1] 2 3

Salihovic15
07-25-2012, 12:02
Ovdje pisite vas utisak o novom PES 2013.

ficicaaa
07-25-2012, 12:05
Vrh vrhova

Salihovic15
07-25-2012, 12:20
Golmani odlično odradjeni, gameplay dosta realniji od prošlog al mi se čini da je malo sporija igra ali je i tečnija.
Grafika ista kao i Pes2012 ali to nije bitno, dobra je :D
Pasovi realni.
Malo me nervira što haman svaki šut ide po golu ali eto, nadam se da je ovo jedina mana :p
i Body Balance opet utiče na igru :D
Sudije su regularne, nema vise onih bezveznih faulova ni za šta, pogotovo u oko sesnaesterca.
I lopta je malo spora.

Ostalo odlično !

neke slike:

http://www.dodaj.rs/f/1y/Rf/4o89jLVX/25-07-201204-13.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2D/4U/9C8yJct/25-07-201204-12.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3Y/bf/2QAeg07L/25-07-201204-14.jpg

btw sad sam jedan prelijep go dao sa Kardekom iz Santoša ali nisam mogao snimiti, nemam fraps :( duga lopta Gansa i iz prve sa nekih 27m u rašlje.

iLija
07-25-2012, 12:43
Znači golmani dobri? Trenutno mi se skida,pa da ispitam situaciju :D

sasa95
07-25-2012, 12:43
Zezas da su golmani odlicno uradjeni? Imas bambija od mene ako se uverim u to za nekih sat vremena. :D
Preporuka- manite se SS-ova. Toga smo se nagledali do sada. Odigrajte nekoliko tekmi pa prenesite utiske nama koji jos uvek nismo probali...

AcaX12
07-25-2012, 12:53
Upravo skidam. Drago mi je da su gomani konacno popravljeni, ali kolko sam ja video na osnovu klipova, nema nista novo sto se
gameplaya-a tice

Жиле
07-25-2012, 12:54
Ovaj početni ekran za biranje timova mi liči na Fifu...

AcaX12
07-25-2012, 12:54
Upravo skidam. Drago mi je da su gomani konacno popravljeni, ali kolko sam ja video na osnovu klipova, nema nista novo sto se gameplaya-a tice

soul_eclipse
07-25-2012, 12:57
Odigrao sam 2 tekme i nemam comentara igra odlicno uradnje bolje nego na pes 2012 sutevi iz daljine solidno,pasevi dobri kako i treba da budi sve u svemu odlican je ovaj prvi DEMO

ficicaaa
07-25-2012, 12:57
Ali JEZIVO secka, da li je do mog kompa ili je losh demo...
12 mi je radila na high kao podmazana :|
ovde jedva na midium.

TheBernandinho
07-25-2012, 12:59
Gameplay je nekako drugačiji, podseća mnogo i izgled i sve na 12 ali nije to to. Nekako nema one ležernosti i čestih faulova kao u 12-ici.Igrači trče skroz do auta po loptu, ne odustaju ko pre, barem do sad što sam video.I nema ono *****e da hodaju dok golman drži loptu. Takođe, vidi se da su golmani bolje urađeni po njihovim reakcijama kod odbrana, kao i kod istrčavanja. Ne mogu vam ja sve to lepo napisati ovde dok vi to sami ne osetite.

witchfighter
07-25-2012, 13:03
Igra za sad nije losa, golmani opet kvare utisak, evo mog prvog gola (prvi slobodnjak i odmah gol...)

http://www.youtube.com/watch?v=jIhc7ValYaI&feature=youtu.be

Najbitniji igrac u zidu nije skocio plus nesto slabija reakcija golmana :/ Ali generalno odbrana mi se bas svidja, kontrola lopte i kretanje igraca fantasticno, mnogo bolje od 12 za sad.

TheBernandinho
07-25-2012, 13:05
To za seckanje je verovatno do tebe.I meni je radio lepo 12, radi sad i 13...

ZarPa
07-25-2012, 13:06
Pes je znaci vrh.......Nemam reci.

Grobari_bgd
07-25-2012, 13:08
Odigrao sam 2 tekme i za sad sam zadovoljan,neki prvi utisak je da su golmani bolji cini mi se!nisu imali ni jedan kiks do sad i fino su branili,igra je sporija u odnosu na 12icu.za sad ne mogu da kazem nista lose videcemo posle vise tekmi.

ficicaaa
07-25-2012, 13:09
To za seckanje je verovatno do tebe.I meni je radio lepo 12, radi sad i 13...
znam, al do cega moze da bude ?

GrobarSrbija
07-25-2012, 13:16
Jel moguce pikati multiplayer?

heavy_grobar
07-25-2012, 13:18
E ovako odigrao sam...sigurno da se vidi napredak al evo nekih stvari sto mi smetaju:
na semi-auto prebacivanje igraca, kao da zabaguje ponekad
a druga stvar je kad protivnik dodaje "through pass" a lopta ide bukvalno uz nogu mog igraca, on je ne presjeca, ne znam jeli do mene, vrlo moguce, jos cu igrati pa cu vidjeti kako se stvari odvijaju....
dalje... svidja mi se dribling na R2 , to bi se trebalo uvjezbati :D igra je onako dosta sporija i lopta isto samim time, sto meni ne smeta....
golmani mi se svidjaju sto su poboljsani, a sudije ...pih manje vise, kao da su i njih malo popustili :)
toliko od mene, kasnije

Dzoni 123
07-25-2012, 13:19
posel par odigranih utakmica

golmani dosta bolji
igra sporija i deluje realnije
sutevi takodje bolje odradjeni
grafika ista kao pes 2012

sve u svemu nije lose

sasa95
07-25-2012, 13:21
a druga stvar je kad protivnik dodaje "through pass" a lopta ide bukvalno uz nogu mog igraca, on je ne presjeca, ne znam jeli do mene, vrlo moguce, jos cu igrati pa cu vidjeti kako se stvari odvijaju....

Taj problem je postojao na pes11. Bukvalno nikad nije mogla lopta da se presece. :S

jeti
07-25-2012, 13:23
odigrao tri tekme: prvo sto sam primjetio jest brzina samog gameplaya usporili su sto prilici realnoscu,
druga stvar jest posjed tj zadrzavanje lopte te opcenito baratanje mnogo mnogo bolje-nema vise opsjedanja od strane kompjutera da ne mozes kako treba sacuvati loptu..
treca stvar: su sutevi ljepse izgledaju pogotovo iz daljine
cetvrto: fizika lopte nekakav je bolji osjecaj realniji
peto: sudci nema vise stalnih prekida te ovo te ono
sesto: primjetio sam polozaj igraca,pozicije (otvaranje igraca, zatvaranje prostora + kad igrac podigne ruku stvarno je sam)
to je to sad na brzinu napisano ima toga jos
ono sto je najbitnije da mislim da su pogodili sa ovi demom

Miodrag999
07-25-2012, 13:24
I ja sam odigrao dve utakmice i igrica kida, sutevi odlicni, pasovi realni, protivnicki golmani prejaki :)
Samo ne znam da li sam jedini primetio da nasi golmani (golmani timova sa kojim mi igramo) malo su slabiji nego u PES 12. Ali sve u svemu odlicno je :)

MC93
07-25-2012, 13:25
kakvi su slobodnjaci koje izvodi comp?

TheBernandinho
07-25-2012, 13:29
Taj problem je postojao na pes11. Bukvalno nikad nije mogla lopta da se presece. :S

Probaj da uklizaš kad ti lopta dođe blizu.Jer ovako ako pokušaš nikad nećeš uspeti da presečeš kolko god bila blizu.

maremas
07-25-2012, 13:29
http://www.youtube.com/watch?v=EjT57GyJ2NQ

heavy_grobar
07-25-2012, 13:35

pa da... bude li ovo ucestano ja cu da odradim isto sto i prosle godine , obrisem PES u novembru i cekam novu igru....

EDIT: i kameru su sj**ali ... previse je odaljena :D (wide)

circulation
07-25-2012, 13:38
pitanjce samo, koliko mi se čini nisu menjali ocene?
da li merchanti zuje još uvek?

Kepa
07-25-2012, 13:40
Evo ga moj prvi gol (beginer :D) :)

http://www.youtube.com/watch?v=BpgkAMOp2-g&list=UUCBrctcFTl6oLgmYuQJdTVA&index=1&feature=plcp

Prezadovoljan sam posle prve utakmice, igra je dosta sporija sto je i bolje! Prvi manual sut na r2 mi je otisao u aut, ali nema veze, uvezbace se. :D Odbrana takodje dosta bolja! Golman odlican, Hart mi napravio bas lepu paradu.
Za sad je i vise nego ok. I da, ****ni BLUR !!!

blackwhite
07-25-2012, 13:42
Prvi utisci :
>Igra je sporija,ali nekako lopta brze ide,po meni to je skroz dobro uradjeno!

>Kontrola lopte i pas igra,fenomenalni!

>Sutevi iz daljine mnooogo bolji,mnoogo! Sad imam onaj osecaj tezine kad sutnem

>Golmani 50% bolje odradjeni ,vidi se odmah!

>I na kraju jedna novina koja se videla na jednom od poslednjih videa:strelice koje se aktiviraju na L2 radi lakse orjentacije putanje lopte..na videu mi izgledalo glupo,ali nije lose u praksi!

Odbrana,koja je meni najvise smetala u poslednjem PESu ,za sad ,nije jos istestirana.

sloba Messi
07-25-2012, 13:45
jel moze neko da mi posalje link gde da skinem demo 2013 hvala unapred.

NikolaJgd
07-25-2012, 13:46
http://www.pes-serbia.com/threads/24826-PES-2013-DEMO-download

Infinity
07-25-2012, 13:47
Mnogo bolje od pesa 12 radi super.Pas 100 puta bolji sve je bolje hvala Konamiju na ovakvoj igri..

Dule 93
07-25-2012, 13:50
Igrica je previse laka, na superstar sam dobio 2-0 u svojoj prvoj utakmici , komp mi nije sutnuo prema golu.Golmani su i dalje losi...

Melna*Vcz
07-25-2012, 13:51
Samo cu Reci Neymar <33
Sutevi sa distance su vrh, lepo se zabija gool.. Extra, Extra ...:ave::ave::ave::ave::ave::ave::D::

crni_gusar
07-25-2012, 13:51
Pasevi su bolji, vise mi ne baca u prostor kad jedva dohvatim X. To mi je najbitnije bilo.

I mogli su stvarno malo grafiku da koriguju,.. ****m mu mater, treca godina za redom, sve ista grafika i manje vise iste animacije.. samo se gameplay mijenja i to korak po korak, detalj po detalj...

KONAMI, kuco!

witchfighter
07-25-2012, 13:53
Ova ideja sa startom na loptu na dupli pritisak x je najbolja stvar koju su ubacili u zadnjih 5 godina :)

soul_eclipse
07-25-2012, 14:01
Evo i mog prvog prvenca sa velike udaljenosti

http://www.youtube.com/watch?v=4rpbmScB6cE&feature=youtu.be

TheBernandinho
07-25-2012, 14:02
Slažem se sa vama za šuteve, mnogo je dobro urađeno. Takođe golmani dosta bolje brane te šuteve sa distance. Nema traljav šut pa još traljavija odbrana, nego odličan šut pa još bolja odbrana što je veliki plus.Jedini mali minus je nagla promena kretnje, nekako se igrač izgubi al to je valjda normalno.Dosta dobro odrađeno.

Evo i mog prvog gola, vidi se kvalitet šuta. Igrao sam na regulkar da sve to testiram...

http://www.youtube.com/watch?v=jsI_AfcmUTY&feature=plcp

Infinity
07-25-2012, 14:04
Oce neko da napravimo JSL mini patch

Chipsy-srb
07-25-2012, 14:07
Kako se ovde uzima lopta? Prolaze mi protivnički igrači kroz moje ko kroz sira..?

Dule 93
07-25-2012, 14:08
Jel se desava nekom da mu zabaguje u sred igre i da mora da restartuje komp? Nista mi ne reaguje posle tog..

juraj
07-25-2012, 14:08
blago vama meni ce se tek skinit sutra moram ga ostaviti preko noci internet mi je sra**

nataeos
07-25-2012, 14:13
Na superstar 2 kiksa golmana, jednom moj, jednom komp...inace dosta je sve bolje od pes2012 al golmani jos to nije to...

heavy_grobar
07-25-2012, 14:13
ma da semi-auto prebacivanje baguje.... trcao sam sa jednim igracem i pass isao i lopta ide pored mog balotelija ja ko tele pritiscem L1 (za promjenu igraca) a-a ne reaguje, tek kad mi protivnicki igrac presjece loptu, odreaguje onda... PU!

ludwig
07-25-2012, 14:21
Evo probao i ja ovaj demo, istina, za sada sam odigrao samo jednu tekmu, ali i toliko mi je bilo dovoljno da primetim znacajno poboljsanje suta. Vise nemam osecaj da igraju fudbal sa "balonjarom" nego sa pravom loptom, sutevi su precizniji idu tamo gde ja zelim, a napredak se vidi i u ostalim delovima igre mada mi je najbitnije da je sut odradjen kako valja.

woxer
Jel se desava nekom da mu zabaguje u sred igre i da mora da restartuje komp? Nista mi ne reaguje posle tog..

e ljudi meni se ovo isto desava,ali ne moram ada restartujem vec da izadjem iz igre...znam da imam slab komp, ali 12 sam igrao na low bez ikakvih problema ,nekad mi ubaguje u game plan,nekad u settings,a nekad kad to sve uradim probam da udjem u match ono samo vrti kruzic i dalje ne ide...molim vas pomoc

blackwhite
Kako se ovde uzima lopta? Prolaze mi protivnički igrači kroz moje ko kroz sira..?
probaj ovo novo 2puta X

Nidza_94
07-25-2012, 14:23
Golman mi je odlicno reagovao u 2 navrata, nemam primedbi za golmane na prvoj utakmici (u 2012 mozda bi to oba bila gola). Igrao sam sa Portugalom protiv Italije i na Superstar dobio 2:1. Ronaldo je sjajan oba gola s njim. Odbrana je isto dobra. Jedino kod dugih lopti protivnicki igrac ceka da dodje lopta do tebe pa tad napada. Sve u svemu igrica je super, nikad bolji pes. :)

DeLyricum
07-25-2012, 14:26
Jedan veeeliki bag kod golmana je to sto gotovo nijedan lob šut ne mogu odbraniti.Probajte i sami.Ja sam imao 5 prilika i dao 5 golova s lobom.
I moze li mi neko ukratko objasniti sta je to blur,i sta to bude kada se 2 puta stisne X da ne ulazim opet dzaba?
Hvala unaprijed! :D

nataeos
07-25-2012, 14:29
Jedan veeeliki bag kod golmana je to sto gotovo nijedan lob šut ne mogu odbraniti.Probajte i sami.Ja sam imao 5 prilika i dao 5 golova s lobom.
I moze li mi neko ukratko objasniti sta je to blur,i sta to bude kada se 2 puta stisne X da ne ulazim opet dzaba?
Hvala unaprijed! :D

pise ti malo nize sta je 2X

blur: slika ti je kao da je kroz neku maglu, vec je izasao pec da se skloni

e ljudi meni se ovo isto desava,ali ne moram ada restartujem vec da izadjem iz igre...znam da imam slab komp, ali 12 sam igrao na low bez ikakvih problema ,nekad mi ubaguje u game plan,nekad u settings,a nekad kad to sve uradim probam da udjem u match ono samo vrti kruzic i dalje ne ide...molim vas pomoc

vreme je da mozda promenis komp....

Dzavra
07-25-2012, 14:29
Sto se mene tice,pes 13 je veoma dobro uradjen za razliku od pesa 12 :)
Bolji golmani,realnija igra,bolji sudija,bolji sutevi ,driblinzi su okej uradjeni i pasevi su dobro odradjeni i sve je okej.Veoma sam zadovoljan.:):)

Barselonac
07-25-2012, 14:30
Ja skidam 2 sata i na kraj nece na ovoj kanti od laptopa... Nzm sta da radim, ali sam se toliko iznervirao...

Mijat.wow
07-25-2012, 14:31
jel zna neko kako da sklonim one trenere sto izbacuje sa strane, nmg da igram

hnikola
07-25-2012, 14:32
Zapanjen sam koliko je ovaj pes dobar,kolko su golmane poboljsali u odnosu na prethodnu godinu,a pasovi su mi najjaci,svidja mi se sto ne prolazi svaki pas u prostor,i sto moras da odmeris tacnu jacinu pasa.Prvu utakmicu sam igro 0:0 sa Nemackom protiv Portugala na superstar,bice tu vezbanja bogami! :)

vasa93
07-25-2012, 14:34
http://www.youtube.com/watch?v=XaWaaHSw03s&feature=youtu.be
-.-

DeLyricum
07-25-2012, 14:34
@nataeos,hvala :)

Jel se zna kad ce otprilike da izadje onaj patch s vise timova?

witchfighter
07-25-2012, 14:35
Golmani idu od savrsenstva do ocaja, generalno su mnogo bolji a onda naprave neku glupost i pokvare utisak...

Slypire
07-25-2012, 14:36
Eh ovako, ja sam skinuo sa PS3, fora je u tome, da ko ima PS3, za EU izlazi tek 11 Augusta, pa sam ja onda lepo napravio japanski nalog i skinuo 1gb za 20ak minuta.
Igra je odlicna, sve mi se svidja posebno novi driblinzi, sutevi su uradjeni fenomenalno kao i ronaldo i baloteli.
Sve u svemu velika 5 za konami, mnogo su bolje ovo odradili nego od 12-ke, koju igram jako dugo online.

Rossobianco
07-25-2012, 14:39
Super osecaj dok igram igru,igrao na LCD televizoru xD.Dobri su golmani evo jednog mog pogodka :

http://www.youtube.com/watch?v=uizHQR5FEEs&feature=youtu.be

МилошЦЗБГ
07-25-2012, 14:41
Golmani idu od savrsenstva do ocaja, generalno su mnogo bolji a onda naprave neku glupost i pokvare utisak...

E Baš to!

Zanfir7
07-25-2012, 14:41
Super je!
Igraci se realnije krecu,sut explozivniji...

James_10
07-25-2012, 14:45
Igrao par utakmica... Pes 2012 mi je bio skroz ok,igram ga i sad al ponekad bacam dzojstik po sobi kolko mi igra digne pritisak,tako da 2013 je svakako bolji od predhodnog. Samo me zanima zasto ne srede turfs(travu) nego onako izgleda skroz neprirodno/nerealno.. Ili sto ne srede vec jednom face igraca,Kvarezmi ista faca od 2008 verzije,nema smisla vise :S al vazno da su oni napravili da Neymar plese posle postignutog gola :/ Pitam se koj moj su ubacili sve one finte za Neymara,pa nije ovo Fifa street pa da postoje te nepotrebne finte .. I opet se vracam na onu staru pricu.. Pes 6 pa unazad verzije su najbolje ..

sasa95
07-25-2012, 14:46
Prvi utisci:

Sutevi su mnooooogooo bolji. Konacno mogu da nabijem loptu ko sivonja sa 40 metara i da zavrsi lepo nebu pod oblake ili oko gola, nebitno. :D Nema vise "balon-osecaja".
Odbrana Svidja mi se 2 puta X stvar. Ne moramo da drzimo X kao sivonje..
Golmani Lepo su branili za ovih nekoliko utakmica.
Pasovi Dobro odradjeni.

Opsti utisak - Kao neko kome se PES 11 i 12 nisu dopali, mogu da kazem da se vidi napredak. Nadam se da full nece biti ni u jednom segmentu losiji od Demo1 i imacemo solidnu igricu. I opet kazem, sutevi su odlicni. Bili su glavni razlog zbog koga nisam igrao prethodna dva pesa.

pique
07-25-2012, 14:48
Da li se i dalje mogu igrači kontrolisati sa desnim analogom?

iLija
07-25-2012, 14:49
Meni je ova igrica sasvim ok,i više nego igriva.U svakom pogledu,bolja je nego 12 i šutevi su odrađeni kako treba.Golmani,vidi se da su bolji.A ono 2puta X je nešto ubjedljivo najbolje što su stavili :D One strelice i nisu tako loše,samo da se uvežba.

Nohly
07-25-2012, 14:50
Eh ovako, ja sam skinuo sa PS3, fora je u tome, da ko ima PS3, za EU izlazi tek 11 Augusta, pa sam ja onda lepo napravio japanski nalog i skinuo 1gb za 20ak minuta.
Igra je odlicna, sve mi se svidja posebno novi driblinzi, sutevi su uradjeni fenomenalno kao i ronaldo i baloteli.
Sve u svemu velika 5 za konami, mnogo su bolje ovo odradili nego od 12-ke, koju igram jako dugo online.

Brate mili pomagaj kakao znaš:) Kako da skinem za play station 3? tražio sam, ali nisam našao. daj molim te napiši kako da skinem korak po korak ako imaš volje. ekipa od 30 i kusur god. bi ti bila jako zahvalna. Može i na pp samo pomagaj da večeras možemo igrati...

nataeos
07-25-2012, 14:56
Brate mili pomagaj kakao znaš:) Kako da skinem za play station 3? tražio sam, ali nisam našao. daj molim te napiši kako da skinem korak po korak ako imaš volje. ekipa od 30 i kusur god. bi ti bila jako zahvalna. Može i na pp samo pomagaj da večeras možemo igrati...

sacekaj oko 17-18h bi trebalo da bude i na EU za ps3

ako ne otvori japanski nalog, evo tutorial kako:

http://youtu.be/d_Kfm0gCTX0

Milan275
07-25-2012, 14:59
Golmani puno bolji nego u 12 , i netreba im 3 dana da dodaju kad drze loptu u rukama.:cowboy:
Sutevi odlicni.:001_wub:
Odbrana i pas igra fenomenalna :D
Ovo je tek prvi demo full igra ce biti verovatno puno bolja , zasad odlicno :rofl:
Player ID <3

Mijat.wow
07-25-2012, 15:00
jel zna neko kako da sklonim one trenere sto izbacuje sa strane???, nmg da igram, pomgajte.....

Slypire
07-25-2012, 15:03
sacekaj oko 17-18h bi trebalo da bude i na EU za ps3

ako ne otvori japanski nalog, evo tutorial kako:

http://youtu.be/d_Kfm0gCTX0

Napravio novi profil na PSN kao sto ti je momak dao TUT.
Kada to odradis odes u PSN Store, i sacekas malo dok na pocetnu izadje pes 2013 kada izadje kliknes na njega i imas da skidas uokvireno je narandzaste boje.
Ja sam na japanskom tom, trazio i na search ali sam ipak sacekao da se pojavi na pocetku kada udjes u store, jel ne kontam kako se tamo prebaci na brojeve.
Kada skines, pokrenes i igras :8

A sto se tice za EU, izlazi tek 11 Augusta!

PS. Ako neko hoce da me doda na taj japanski profil, username je markojapanac a na ovaj normalan( tu igram pes 12) zokins1...

pozz :)

GrobarSrbija
07-25-2012, 15:03
Jos devet minuta do kraja downloada. Jedva cekam nahvaliste ga samo tako. Mada meni nije bitno kakav je AI, meni je svake godine PES bolji i bolji. Mozda zato sto retko igram protiv kompjutera uglavnom sa drugarima na soniju. Pa sva ona atmosfera dranje oko promasene prilike oko gola, meni je definitivno PES vise od igre. Bilo sta konami da napravi od PES-a siguran sam da cu da ga igram. Sto neko rece, nepotrebne su finte, uglavnom igram na pas igru i to mi za sada veoma dobro ide.

Slypire
07-25-2012, 15:05
Jos devet minuta do kraja downloada. Jedva cekam nahvaliste ga samo tako. Mada meni nije bitno kakav je AI, meni je svake godine PES bolji i bolji. Mozda zato sto retko igram protiv kompjutera uglavnom sa drugarima na soniju. Pa sva ona atmosfera dranje oko promasene prilike oko gola, meni je definitivno PES vise od igre. Bilo sta konami da napravi od PES-a siguran sam da cu da ga igram. Sto neko rece, nepotrebne su finte, uglavnom igram na pas igru i to mi za sada veoma dobro ide.

Veruj mi da kada pocnes sa fintama i sa neymarom, pa drustvu kroz gice pa golcina, eh taj osecaj, videces da ces se ubrzo sloziti samnom da je mnogo dobro sto ima svakakvih finti :D

AcaX12
07-25-2012, 15:05
Sutevi su sjajni, ali ocene malo nerealne, sve u svemu bolji je neGO PES 2012...

Misko
07-25-2012, 15:07
Л2 мамара за мануал шут.

Dule 93
07-25-2012, 15:17
Definitivno treba ukinuti onu karticu da se igraci krecu cik cak. *****e je i to jos nisam video da neko tako trci u RL.

heavy_grobar
07-25-2012, 15:19
Ronaldo je BOG u igri, ne moze mu niko nista jbt... :D kad idem da mu uklizem ili duplo X, tacno u milisekundi izabere fintu da me izbjegne, ali svaki put, cak i kad s ledja zelim da ga polomim... hahahahha NEVJEROVATNO :D

PATO7
07-25-2012, 15:21

pisalo vam je u trejler da se sve radi manualno...
kad vam se priblizi lopta treba da stisnete "x" da bi je prekinuli...
i nemojte ista da drzite kad igrac ima loptu samo ga cekajte da vam se malo priblizi ... bar ja tako radim i evo dobio sam 3 tekme za redom...
i koliko sam ja provalio najbitnije je da se dobro postavljate pa nece skoro ni jedan pas da prodje...

po mom ukusu igra je prelaka iako je na superstar jer kad se ustosamo davacemo po mnogo golova sto nece valjati....

Ghost Rider
07-25-2012, 15:24
Kako bese da selektujem samo golmana koje su to kontrole ?

sasa95
07-25-2012, 15:28
pisalo vam je u trejler da se sve radi manualno...
kad vam se priblizi lopta treba da stisnete "x" da bi je prekinuli...
i nemojte ista da drzite kad igrac ima loptu samo ga cekajte da vam se malo priblizi ... bar ja tako radim i evo dobio sam 3 tekme za redom...
i koliko sam ja provalio najbitnije je da se dobro postavljate pa nece skoro ni jedan pas da prodje...

po mom ukusu igra je prelaka iako je na superstar jer kad se ustosamo davacemo po mnogo golova sto nece valjati....

Ukapirao sam. Tacno tako kako si rekao. Ne prolaze mi takve lopte na taj nacin. Nadam se da gresis po pitanju tezine. Mozda je lako jer su odlicne ekipe. Ronaldo BOG. Evo gola.

http://imageshack.us/clip/my-videos/27/rcrjnangzemhhybftysxml.mp4/

Eror_beatz
07-25-2012, 15:29
Odigrao desetak utakmica, onako, ne izgleda lose za sad, dosta bolje nego PES 2012, par lijepi golova sam dao, Ronaldo je prejak, al et :D, i u stvarnosti je taki xd, sve u svemu dobro izgleda, golmani bolje animacije imaju, u sustini sve je popravljeno, malo je se tesko naviknut na Full control, al i to vremenom ;) 4+ ocjena

CHUPO93
07-25-2012, 15:30
Moje sve ukupno vdjenje 8.9/10

http://www.youtube.com/watch?v=Nm8fZhELsEk&feature=youtu.be

rasony
07-25-2012, 15:36
pes je odlican mnogo bolji od 12 ima jedna dobra stvar koja mi se mnogo svidja gada golman baca loptu ima power bar i mozes da znas dali ce blize ili dalje koliko puta mi se na pes 12 desilo da ja hocu da bacim dalje loptu rukom a on baci u sesnestercu po zemlji i protivnicki igrac presece loptu i cesto tako primim gol ali sve u svemu nije lose malo treba vreme da se naviknem na dugi pas jel je neobican a i lob su neverovatno odradili izgleda prelepo

-C.R-9-C.R-
07-25-2012, 15:37
Ronaldo je BOG u igri, ne moze mu niko nista jbt... :D kad idem da mu uklizem ili duplo X, tacno u milisekundi izabere fintu da me izbjegne, ali svaki put, cak i kad s ledja zelim da ga polomim... hahahahha NEVJEROVATNO :D

Још један доказ да је игрица реална. :)

Превише су успорили игрицу за мој укус, ставио сам на +2 а осећам се као да у 12 играм на -1. Иначе игрица делуеј одлично, кретање је лепше, шут много боље изгледа а и добра је фора са овим стрелицама. Једино ми смета што су пасови и даље иду тачно у играча, али добро фино делује овај демо.

Relke
07-25-2012, 15:37
Uf,evo i ja skidam,nadjoh neki link.Ako ne valja moracu nekom od vas traziti linko koji je proveren :wink:

Chipsy-srb
07-25-2012, 15:45
Odigrah 10 utakmica, mnogo bolje nego prošle godine, golmani odlični za sada... Jedino imam zamerku kada golmani bacaju loptu rukom ide previše visoko umesto da ide malo niže i napred ona dok dođe do igrača ima da se porodim... Sve ostalo odlično!

aleksandar91
07-25-2012, 15:45
Za sad dobar ali kao i uvek mu posle nekog vremena nadjemo manu tako da cu da sacekm jos malo pre konacne ocene. Evo jednog gola sa ronaldom protiv nemacke na superstaru:) http://youtu.be/ra631kQxFfw

Dzoni 123
07-25-2012, 15:47
Превише су успорили игрицу за мој укус, ставио сам на +2 а осећам се као да у 12 играм на -1.
meni bas zbog toga sto su usporili meni deluje realnije

aleksandar91
07-25-2012, 15:50
Upravu ste, ja sam stavio na +1 cisto ako igram sa nekim ortakom koji igra na 0 da mi ne bude posle cudno :)

GrobarSrbija
07-25-2012, 15:52
Prilicno zanimljiva igrica. Ronaldinjo bogotac, tri slobodnjaka tri gola. Ne znam da li su nesto olaksali slobodnjake ali ovo je ****no prelako -.- . Takodje igrica je malo sporija za moj ukus ali i dalje je veoma dobra. Nije mi jasno kako ne mozete da presecete loptu....

MonuX
07-25-2012, 15:54
Ja sam iskreno odusveljen.

PATO7
07-25-2012, 15:55
svidja mi se sto su napravili kad ides 1-1 sa golmanom i stisnes strelicu da krenes u jednu stranu a onda sutnes u drugu igrac radi onu fintu tijelom i zavara golmana...

Горан
07-25-2012, 16:01
Ajde da završi sa downloadom pa da nabacimo Zvezdu,Partizan,Vošu i OFK :)

Rossobianco
07-25-2012, 16:11
Evo novog gola :

http://www.youtube.com/watch?v=C2pQncZTOXw&feature=youtu.be

Kako se rade finte na tastaturi ?

heavy_grobar
07-25-2012, 16:13
nisam nesto dobro odradio u renderovanju...ali nebitno , moj prvenac :D dodao sam malo Color correction :D

http://www.youtube.com/watch?v=EKSK5a3In4c&feature=youtu.be

NikolaJgd
07-25-2012, 16:14
Mnogo si ubrzao ovo.

heavy_grobar
07-25-2012, 16:15
Mnogo si ubrzao ovo.

ma igra je spora, nego u sony vegasu sam nesto dobro sj**ao :D

TheBernandinho
07-25-2012, 16:16

Teško. Ne zbog složenosti, nego zbog nemogućnosti korišćenja toliko dugmića. Uzmi džojstik pa driblaj ko čovek.

Dzavra
07-25-2012, 16:17
http://www.youtube.com/watch?v=hHcl11PiJro&feature=youtu.be
Evo su moji golovi :)
ali onaj Fulminese ne mogu da pobedim,nikako :001_huh:

Горан
07-25-2012, 16:19
Posle prve utakmice je svima super tako je isto bilo i za prethodne PES verzije već posle par utakmica većina vas koji su rekli da su oduševljeni će doči ovde i pljunuti na PES ja ću da sudim tek posle nedelju dana igranja.

TheBernandinho
07-25-2012, 16:21
Zato su ovo prvi utisci, dok se ne ohlade glave. :)

Жиле
07-25-2012, 16:26
Фино је ово, стварно ми се свиђа, а за оне стрелице, то ће вероватно у други демо да убаце? И јел је до мене или су ставили да оно што је на 12 било Р2+Х, сад само држиш Х? Мислим на одбрано лицем према играчу...
А за оне које кажу да им је игра преспора, имају лепо да наместе брзину...

Miodrag999
07-25-2012, 16:30
Ajde da završi sa downloadom pa da nabacimo Zvezdu,Partizan,Vošu i OFK :)
Toooooooooo Gorane ;)
:ave: :ave: :ave:

Voltriz
07-25-2012, 16:31
Evo moje misljenje nakon 20 utakmica.

Napredak je ocigledan u odnosu na PES 2012 i meni je igra legla.
Ove godine su ubacili par novih animacija za dodavanje i to izgleda mnogo realnije. Cini mi se da je i kretanje manje robotsko izgleda da je bilo i tu nekog poliranja.

Ono sto mi se ne svidja kod pasa je slucaj koji se ponavlja godinama kada idete sa igracem i hocete da dodate nekom iza sebe, igrac se okrene u sekundi i doda normalno kao da ste okrenuti prema njemu. Mislim da to nece biti ispravljeno niti u finalnom kodu jer se to ponavlja iz godine u godinu i ubija malo dozivljaj.
Atributi igraca su vise osjetljivi, recimo sa Ozilom visoke lopte odnosno lopte sa l1 trokut idu u for ispred igraca i da bi pas bio dobar potrebno je prostora oko igraca i to im je plus od mene.

Pas sa trokutom po zemlji prolazi lijepo, samo je ovdje napredak napravljen u odbrani pa tako nece lopta proci preko noge defanzivcu a on da je samo gleda, konacno ispravljeno ta idiotska greska iz proslog PESa.
Znaci kako ja grijesim sa pasom i kako mi presjeca napada cpu, tako sada i cpu akcije mogu lako da se prekinu presjekom pasa. Ovim je znacajno dobijeno na zanimljivosti utakmice bar kod onih koji cesto igraju protiv cpu-a.

Otvaranje igraca je mislim novost za ovaj PES jer kada krenete sa loptom na centru krila idu prema naprijed traze loptu i otvaraju se u prostor cime vuku defanzivce za sobom pa je na vama da im dodate ili otvorite prostor za sut.

Kad sam kod suta cini mi se da je olaksan, lopta ide brze na istoj jacini na kojoj sutam i u PESu 12 i ima vise felsa. Rezultat je veci broj golova na utakmicama pa nijedna mi nije zavrsila 0:0.
Cini mi se da su olaksali sut iz vana, i to bi trebali ispraviti znaci neka naprave balans izmedju ovog PESa i proslog sto se tice tog vanjskog suta jer ovako jedan od 10 suteva blokira cpu a vecina zavrsi u golu.

Odbrana mi se cini takodje poboljsana nisam primjetio medjusobno sudaranje suigraca, lopta se lako uzima od protivnika kada je pritisnut sa dva igraca ili kada mu stanete u blok i sa jednim igracem veliki plus.
Nema onog standardnog kruzenja oko igraca vec se lako brani i frustracija je manje.

Slobodnjaci se cine i dalje prelakim golovi padaju iz svakog drugog.

Nisam primjetio ni one skarice sa 20 m a imao sam 3 situacije u kojima se inace pojavljuju, igrac svaki put suta volej tako da su i to ispravili.
Igra glavom u napadu dobra mada bi kod nabacaka defanzivac trebao da ide u blok vise jer se lako ubaciva lopta u 16.

Igrao sam na superstar i bilo mi je nekako prelagano tako da sam vise puta provjeravao da li je to ta tezina.

Inace ocjena za sada 8.5/10 dok bar ne otkrijem neke vece greske. Izbornik je dobar lako pregledan i funkcionalan.

Misko
07-25-2012, 16:32
Kako bese da selektujem samo golmana koje su to kontrole ?

Стиснеш десни аналог, Р3.

Evo novog gola :

У сетингсу намести контроле за десни аналог.

Grucho
07-25-2012, 16:36
Dobar je pes, ne sviđa mi se što je prelako, čitam ih bez problema, i u nekim trenucima mi se ne sviđa prijem lopte.

heavy_grobar
07-25-2012, 16:38
jbt sudija mi za banalne "faulove" daje zute kartone ... ffs

manastirac
07-25-2012, 16:40
Posle prve tekme... Ne svidja mi se sut nikako, ne mozes ko covek da osolis sa 30-ak metara (otkako je jenkey izbacio patch sa promenom jacine suta, pes je postao fudbal za mene),
golman kad baca loptu cini to previse visoko, ponovo mi covek stavlja u zivi zid igrace iako je udaljenost 40 metara i nekako mi komp previse slab... Uzeo sam Nemacku i pobedio lagano
2-0 Engleze, centar nisu presli... Ostalo je sve ekstra...

Salihovic15
07-25-2012, 16:41
Dobar je pes, ne sviđa mi se što je prelako, čitam ih bez problema, i u nekim trenucima mi se ne sviđa prijem lopte.

tek sto primis loptu pritisni R1 i primice je fino, nece se odbijati od njega

Jovan 98
07-25-2012, 16:43
Sve je perfektno uradjeno i mnogo je teze igrati nego ostale verzije :D

Misko
07-25-2012, 16:45
Фино је ово, стварно ми се свиђа, а за оне стрелице, то ће вероватно у други демо да убаце? И јел је до мене или су ставили да оно што је на 12 било Р2+Х, сад само држиш Х? Мислим на одбрано лицем према играчу...
А за оне које кажу да им је игра преспора, имају лепо да наместе брзину...

Л2 су стрелице.

sasa95
07-25-2012, 16:46
Posle prve tekme... Ne svidja mi se sut nikako, ne mozes ko covek da osolis sa 30-ak metara (otkako je jenkey izbacio patch sa promenom jacine suta, pes je postao fudbal za mene),
golman kad baca loptu cini to previse visoko, ponovo mi covek stavlja u zivi zid igrace iako je udaljenost 40 metara i nekako mi komp previse slab... Uzeo sam Nemacku i pobedio lagano
2-0 Engleze, centar nisu presli... Ostalo je sve ekstra...

Bas smo svi nahvalili sut, a ti sad kazes da ne mozes da je osolis. Naprotiv, bas mozes. Samo ne diraj R2 vec samo kocku. A za tu tezinu, ja se samo nadam da nece ubaciti glupavi Cheat, skriptu kako god, kao u proslom pesu..

Фантом
07-25-2012, 16:47
Нисам баш одушевљен игром, некако ми није течна и играчи су ми крути са лоптом.

ogischa
07-25-2012, 16:48
"Divnog" pes-a

http://www.youtube.com/watch?v=DX5sXifkXt4&list=PL8107671E9DBEC2C4&index=6&feature=plpp_video

heavy_grobar
07-25-2012, 16:54
"Divnog" pes-a

http://www.youtube.com/watch?v=DX5sXifkXt4&list=PL8107671E9DBEC2C4&index=6&feature=plpp_video

hahahahhaa koji kraljevski autogol :D

Slypire
07-25-2012, 16:55
"Divnog" pes-a

Nesporazum golmana i igraca, ne vidim zasto je to tolika "tuga"

sasa95
07-25-2012, 16:56
Ja jedva skapirao da je auto gol. :D Ma odigrajte 100 utakmica i vidite koliko su ceste takve gluposti i sl. Sto kaze Goran, posle sedam dana konacan sud.

Nego, moj prvi gol. Kao sa trailer-a.

http://img225.imageshack.us/img225/9126/9i7v.mp4

Twins
07-25-2012, 16:56
lepo u podesavanjima iskljuci auto-clearance i nece da ti se desava ovo

nataeos
07-25-2012, 17:01
Kao sto sam vec rekao, golmani daleko da me odusevljuju, a i ovaj "superstar" mi nekako slab, ja koji neigram mnogo i nisam neki specijalista pa vec pobede padaju...

Dzavra
07-25-2012, 17:05
Moze neko da mi pojasni sluzbu strelica ? :))

Twins
07-25-2012, 17:06
pokazuje u kom pravcu ce otici lopta ako je sutnes u tom trenutku

Nohly
07-25-2012, 17:09
Napravio novi profil na PSN kao sto ti je momak dao TUT.
Kada to odradis odes u PSN Store, i sacekas malo dok na pocetnu izadje pes 2013 kada izadje kliknes na njega i imas da skidas uokvireno je narandzaste boje.
Ja sam na japanskom tom, trazio i na search ali sam ipak sacekao da se pojavi na pocetku kada udjes u store, jel ne kontam kako se tamo prebaci na brojeve.
Kada skines, pokrenes i igras :8

A sto se tice za EU, izlazi tek 11 Augusta!

PS. Ako neko hoce da me doda na taj japanski profil, username je markojapanac a na ovaj normalan( tu igram pes 12) zokins1...

pozz :)

Napokon sam uspio, bez vaše pomoći trebalo bi mi danima da se mrcvarim:)
VELIKO HVALA MOMCI:)
Inaće, ja sam prezadovoljan ovim demom nakon svih razočarenja tokom zadnjih godina.
Napokon uživam u pesu;)

Shaq
07-25-2012, 17:12
Isto njesra drugo pakovanje, bez uvrede ali iskreno moje misljenje posle 2 utakmice koje sam odigrao uzmes ronalda ili neymara i setas se po terenu sve je isto totalno razocaranje.... :S

Twins
07-25-2012, 17:13
pa naravno da setas kad igras na regular

juraj
07-25-2012, 17:16
pa vec je izaso ulocker da mozete stimati lopte i tako dalje

Stević
07-25-2012, 17:20
Opet pušiona, haha... sreća nisam se ložio kao dok sam bio mlađi (tad su bar izlazili bolji naslovi). Sprdanje od fudbala, dodavanja, šutevi, odbrana, napad, golman, finte... sve minus do minusa. Džabe ste se ložili, opet vam konami poslao govno.

sasa95
07-25-2012, 17:38
Obrazlozenje?

PeroDeformero
07-25-2012, 17:40
Dobar je demo, ispravili su sut i golmane nema one traljavosti kod suta, a golmani su realniji. :)

http://www.youtube.com/watch?v=RFZXgaQzQbA&feature=youtu.be

Milan275
07-25-2012, 17:41
Opet pušiona, haha... sreća nisam se ložio kao dok sam bio mlađi (tad su bar izlazili bolji naslovi). Sprdanje od fudbala, dodavanja, šutevi, odbrana, napad, golman, finte... sve minus do minusa. Džabe ste se ložili, opet vam konami poslao govno.
Neseri.:sly: Trazis dlaku u jajetu . TO JE IGRICA KAKO TI OCEKUJES DA BUDE KAO U STVARNOSTI ? Dal si ti normalan ? Nikad nece biti ko u stvarnosti , pogotovo ne sa ovim starim engine-om.:dots:
Zasto sve minus do minusa ? Igrica je puno bolja od Pes 12 i nije govno zato neseri , ako ti nevalja koji k***c igras ?

Pejko
07-25-2012, 17:45
Moji prvi utisci su dobri,ima nekih malih zamerki,ali nema veze,igra je tecnija,sporija,sto je po meni + u odnosu na pes 2012...

ueF1ByKFPEI

Pocelo otkljucavanje...:)

Горан
07-25-2012, 17:48
http://www.dodaj.rs/f/31/ns/2oAZ9HWD/glupost.png

Znači zgrožen sam kad sam video.

Dz098
07-25-2012, 17:49
Igrao...prvi utisci bolje nego prosla verzija mada ima nekih malih mana ali uredu...:D

heavy_grobar
07-25-2012, 17:53
Dobar je demo, ispravili su sut i golmane nema one traljavosti kod suta, a golmani su realniji. :)

http://www.youtube.com/watch?v=RFZXgaQzQbA&feature=youtu.be

Znaci ide u favorites :D

real022
07-25-2012, 17:57
Posle nekoliko utakmica odlično. Jednu zamerku nemam.

Najveći napredak kod odbrane (nešto kao kod demoa za pes 2011).

Šutevi bolji (bili su dobri i do sada ko je znao kako da šutne, ali više nema smešnih "balonjara").

Može da se gradi akcija, a može i da se "srlja", SM će izgleda da voze i dalje, ali deluje malo blaže, po meni je to ok.

Tempo utakmice na brzini 0 baš kako treba.

Darcoolio
07-25-2012, 18:02
Ja igram na +1, onako mi je presporo.
Za sada mi se sviđa, igra je ono što sam i očekivao, doterani pes 2012 uz popriličan broj novina.
Imam svega 5 utakmica na kontu, a videćemo za dalje.

heavy_grobar
07-25-2012, 18:05
Sudija dragi nemoj da bi se usudio da sviras ruku :) al je bitno da dobijem zuti karton kad poprijeko pogledam protivnika :D haos.... da je Vidic digao ruku mozda bi i dosudio penal :D ludnica!

http://www.youtube.com/watch?v=FzpjSYSf894&feature=youtu.be

Darcoolio
07-25-2012, 18:10
Što se sudije tiče naučio sam da ga ignorišem u demo verziji, tu svira faul za svaku glupost.

Miodrag999
07-25-2012, 18:28
Evo i mog prvog gola u PES 13 DEMO. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ZnghgKspV_w&feature=youtu.be

heavy_grobar
07-25-2012, 18:30
Posebno volim kad me racunar maltretira :D

http://www.youtube.com/watch?v=5PT_xl4-NY0&feature=youtu.be

usput da pitam, kako se radi ova finta???

Miodrag999
07-25-2012, 18:32
Posebno volim kad me racunar maltretira :D

http://www.youtube.com/watch?v=5PT_xl4-NY0&feature=youtu.be

usput da pitam, kako se radi ova finta???
Meni tu fintu sam odradi, kad primim loptu tako po zemlji i okrenem se ;)
A ostale ne znam :D

NormaleN
07-25-2012, 18:33
demo je po meni extra kad se uporedi sa 12icom. jos kad nas tim doda logo arene sport bice ko tekmu da gledam :D

Skinuo sam neymaru penal eheheh.

Nego da vas pitam ,jel moze neko da mi postavi najbolje opcije za ono manual shooting passing asist auto cleaning auto shooting i ostalo.Kako je najbolje da to stoji

heavy_grobar
07-25-2012, 18:34
demo je po meni extra kad se uporedi sa 12icom. jos kad nas tim doda logo arene sport bice ko tekmu da gledam :D

Skinuo sam neymaru penal eheheh.

Nego da vas pitam ,jel moze neko da mi postavi najbolje opcije za ono manual shooting passing asist auto cleaning auto shooting i ostalo.Kako je najbolje da to stoji

radis to po zelji... ja sam sebi stavio auto - shooting....
kombinuj pa vidi kako ti je najlakse

Piro21
07-25-2012, 18:55
Prvi utisci:

- Golmani bolji, i top player i superstar, nisam igrao ispod toga, verovatno su losiji na manjim tezinama, ali...
- ...kad se igra na top player i superstar, nema vise kao u pes 2012 da se zalepi lopta za protivnicke igrace i da se prosetaju kroz odbranu do gola, Vec se mogu lepo zaustaviti i sve celokupno deluje realnije i da ce biti zabavno igrati uz bolje golmane. Nadam se i Master League Online da ce da bude slicna, tj golmani ne na regular, vec barem professional.
- Gameplay sporiji ali je lopta u stvari mnogo laka i cudno odskace i ona usporava igrace pre to nego sto oni se sporije dodaju grade akcije itd.
- Grafika i sve one scene iste, ali kad iskljucim blur mnogo brze ide te mogu da sljakam i na najvecoj rezoluciji. U 2012 nisam isklucio blur jer na slikama mi je delovalo isto, ali kad sam uradio to sad, duplo bolje sljaka igra. Tako da...UGASITE!
- Sutevi su bolji, ali pre****nno jaki, sa 35 metara redovno bombe se opaljuju, mozda malkice samo da slabiji budu...
- Golmani kad bacaju loptu igracima iz odbrane, deluje kao da je balon neki, leti u vazduhu mnogo cudan luk ima...
- Lopta se isto cesto odbija, ne lepi se za nogu toliko.
- Strelice nemogu da se iskljuce.
- Konami i dalje ne zna da napravi dan kako treba...umesto toga nebo je belo i sljasti...kao u 12 i 11...http://i.imgur.com/kq96G.jpg mnogo me nervira to :D :wall: Dal oni izadju napolje nekad da vide kako izgleda dan u 15:00. :D
- Manji bag, primetio posle par utakmica, kad se krece sa centra, cesto se desi se da se dva igraca koji krecu sa loptom da se sudare :hammer:
- Mnogo cesto kod centarsuteva odbrana intervenise petom??? Petom kao onaj gol ibrahimovica iz prvog video trejlera.
- Novi stadion iz libertadoresa mnogo gotivan http://i.imgur.com/30KLfl.jpg
- Ronaldinjo car :D http://i.imgur.com/BALSl.jpg
- I jedna bezveze slika live broadcast camere http://i.imgur.com/tpf8l.jpg

Sve u svemu, gameplay je uz manje zamerke ok, bolji od 12 sigurno. Nadam se da ga nece previse sjebati do izlaska cele igre. E sad lepo da srede edit mode i Master Ligu kako treba i eto do jaja igre.

_djomla_
07-25-2012, 18:58
Jedno pitanje, kako da ugism blur??? Inace mnogo mi se svidja igra za sad, odigrao sam 10-ak utakmica i za sad fino deluje a i nije bilo nekih bagova :)

Pejko
07-25-2012, 19:02
pogledaj ovde...
http://www.pes-serbia.com/threads/24830-PES-2013-DEMO-Isklju%C4%8Den-blur-PES-2011-kamera

jumper
07-25-2012, 19:04
Dosta poboljsanja u odnosu na 12,pas i sut fenomenalan,9/10 :tt1:

_djomla_
07-25-2012, 19:04
Hvala vam. :D

Barselonac
07-25-2012, 19:05
Posle 3 utakmice mogu da kazem da nije lose, ali se ne razlikuje mnogo od 12-ice. Najvise mi se svidja Player ID. Nadam se da ce se jos vise popraviti u full verziji... Ali PES 6 Shollym Patch je "Numero Uno"... :)

Pejko
07-25-2012, 19:06
Ljudi meni se ovaj pes bas svidja,preporucio bih vam da ne trazite sitne greske,vec da se dobro uvezbate za full verziju...:)

pilojac85
07-25-2012, 19:06
Ovo je prvi demo koji mi se svideo bas i koji nema mnogo bagova. Valjda zato sto su se skoncentrisali na sam gameplay, grafika mislim da trenutno i ne moze biti bolja.

I kod mene su golmani imali par kikseva (boksovanje u korner balon lopte koja hoce da izadje u gol aut i to na 5 m od gola, zatim kad baca loptu nekom igracu koji je dalje kao da baca balon, previse visoko ide, fali ostrine tom izbacaju), ali generalno su dosta dobri.

Treba se malo navici na odbranu jer vise nema potrebe drzati R2 + X vec samo X kad ispred sebe imas nekog brzog driblera. A kad hoces da ga vitlas i ides u noge onda naravno X + R1. i ovo sa 2 puta X isto nije lose pri pravljenu pametnih faulova recimo.

Preglednost pri podesavanju postave i taktike je mogla biti malo bolja, na PES12 je to bilo skroz ok.

I najveca zamerka mi je vezana za takticki deo. NEMA WING BACK pozicije :(. NEma je od PES11 koliko se secam. Hocu da igram sa malo povucenijim krilima, ili ofanzivnim bekovima kako god. Hocu da kad se branim igram u formaciji 4-4-2 sa rombom u sredini a kad napadam da ti bekovi idu napred uz aut liniju. I sve to da kontrolisem uz pomocu one skale sa SELECT + R1/R2, a ne mogu. Samo to kad bi ubacili igra bi i takticki bila sjajna.

Dimce PFC
07-25-2012, 19:11
Odusevljen sam novim PES-om samo iz razloga sto sam sa burazerom igrao pa ko izgubi radi 5 serija po 20 sklekova i dobio sam ga 2:0, Portugal - Engleska, uzivao sam dok sam ga gledao :D

pilojac85
07-25-2012, 19:17
Eh da, i konacno spoljni bekovi vise ne zaostaju pri pravljenu ofsajd zamki. Na prethodnom pes-u sam milion puta imao situaciju da centralni bekovi izadju napred a neki od dvojice spoljnih bekova zaostane i eto sanse za protivnika.

Горан
07-25-2012, 19:20
Svidelo mi se najviše što igrač kad utrčava recimo sa leve strane on izađe van terena ako me razumete.Ajde pa da se sutra prevede na Srpski Jezik ;)

NemanjaD
07-25-2012, 19:29
Odusevljen sam , odradjeno extra , kakav li ce tek full biti :D 10/10

AiN
07-25-2012, 19:35
Jel ovo ona japanska verzija?

Darcoolio
07-25-2012, 19:47
Korejska preciznije.

sredzovic
07-25-2012, 20:01
Slazem se sa svima igra je stvarno ovaj put dobra,u svim segmentima u grafici u igrivosti,sutevi su mi extra,pasovi takodje odbrana je napokon popravljena nabolje sada je lakse igrati(nemoram vise da lomim djojstike)pas je vrlodobar golamani odlicni i sto me je posebno dojmilo onaj sut vanjskim nesto kao felsh.Nadam se da u finalnoj verziji nece puno dirati.Nego hoce li ko i prosle godine biti jos jedan demo prije finalne verzije ili je to to?
PS: cekam kad ce malo otkljucati nove timove npr. moj Juve.

PeroDeformero
07-25-2012, 20:24
Ne znam da li je neko primetio da sa golmanom sa loptom u rukama mozete brzo da trcite. ;)

Miodrag999
07-25-2012, 20:33
Ne znam da li je neko primetio da sa golmanom sa loptom u rukama mozete brzo da trcite. ;)
Primetio sam ja, to je odlicno ;)
I kad baca loptu rukama ima dole koliko jako da je baci bas je ekstra sad' :D

darkoriot
07-25-2012, 20:40
Odlican fudbal. Sutevi, pasovi, sve je bas kako treba. Imam jedno pitanje. Da li s izbacili ono kada se posle pasa stisne R2 da igrac pocne da se ubacuje napred (nesto slicno kao dupli pas), posto to sada stiskam ali igrac se ne ubacuje.

Stević
07-25-2012, 20:40
Obrazlozenje?
Zato što je isto kao i 12, zato što do gola dođem za milisekund, zato što golmani primaju glupe golove, zato što jedan na jedan je teže dati nego šut sa 30 metara, zato što mi se ne sviđa...

@Milan275

Nemoj meni da govoriš da ne ****m jer ja nikome to nisam rekao ko ima drugačije mišljenje od mene i voli ovaj DEMO! I dok god ima zadovoljnih kad promene neke sitnice koje nisu bitne za gejmplej oni će vam prodavati ovakvu igricu... Najavljuju revoluciju a naprave samo apdejt neki na prošlu verziju...

PeroDeformero
07-25-2012, 20:45
Zato što je isto kao i 12, zato što do gola dođem za milisekund, zato što golmani primaju glupe golove, zato što jedan na jedan je teže dati nego šut sa 30 metara, zato što mi se ne sviđa...

@Milan275

Nemoj meni da govoriš da ne ****m jer ja nikome to nisam rekao ko ima drugačije mišljenje od mene i voli ovaj DEMO! I dok god ima zadovoljnih kad promene neke sitnice koje nisu bitne za gejmplej oni će vam prodavati ovakvu igricu... Najavljuju revoluciju a naprave samo apdejt neki na prošlu verziju...

Kako mozes da ocekujes revoluciju, oni je nisu ni najavljivali ??? Endzin je ogranicen. Sledece godine novi endzin i verovatno bolji gameplay, a i ovaj sada je odlican.

Nikola Radovanovic
07-25-2012, 20:56
ova demo verzija je odlicna...samo se neprimecuje puno da igraci trce brzoo.i
i kad bi trebalo full verzija da izadje

necke93
07-25-2012, 20:57
Mene je razocaralo to sto kad igrac vodi loptu,i npr je levak,i pusti for u levu stranu,kao da zastane i pocne da trci u mestu pa nastavi,to je isto bilo i u 12-ci..Nadam se da me razumete na sta msm.

Slypire
07-25-2012, 21:02
Ja protiv PES-a 12 nemam apsolutno nista, meni je bio odlican.
U online modu, imam preko 800 bodova(rating), eh a vama udovoljiti...

maremas
07-25-2012, 21:04
Steviću koliko si tekmi odigrao?

Stević
07-25-2012, 21:06
desetak, smorio me endžin da igram više...

Deki_93
07-25-2012, 21:14
E ljudi,pogledajte sta mi se desilo posle penala https://www.youtube.com/watch?v=8gvwWWgeotQ&feature=plcp :D

bokirivaldo
07-25-2012, 21:15
nesa24 gde je utisak ,secam se rekao si pre izlaska
bice wc ili mocate ?

Ja nisam dovoljno utakmica odigrao jos za svoj
utisak ,za sada 9/10 dosta je lagano samo da ne
ubace neki glupi cheat za varanje u full verziji .

maremas
07-25-2012, 21:16
al maremas svake godine optimista, pa posle ih kritikuje :D
Ja se ne sećam da sam išta do sad rekao za PES2013 demo? :)

manastirac
07-25-2012, 21:23
menjam iskaz... :) Golmani su ocajni, a sut je odlican... :)

mega varga
07-25-2012, 21:23
Ovo sto sam probao nije lose daleko je bolje od prosloga pesa,ali me brine da nesto ne pokvare do izlaska full verzije.

sasa95
07-25-2012, 22:34
Solidna za sada. Samo se nadam da nece ubaciti AI cheat i time nam se poseru na facu. I golman Heart branio mi je ko zma malopre. Skida Ronaldu sve. Car. A za original.. A sta je to? :D Nije toliko skup pre order, ali ja nmg da placam nesto sto nisam probao.

makki22
07-25-2012, 22:40
*****e iz jednog razloga, ne moze da se strelice koristi u isto vreme sa analogom, znaci nema driblanja :( PS gameplay zasad dobar, sutevi su popravljeni, to mi se svidja :)

Горан
07-25-2012, 22:41
Dobro je razumeli smo da je PES6 bolji sad idite igrajte njega i ne komentarišite više ovde. Ako vam je toliko dobar ne znam zašto isprobavate uopšte nove verzije ?

Bubihn
07-25-2012, 22:43
Pes 2013 je vrh samo sto je zeznuto dobacivanje golmana saigracu iz ruke, sve u svemu vrh.:)

PeroDeformero
07-25-2012, 22:44
Što ga više igram, to mi je igra bolja. :)

Pejko
07-25-2012, 22:58
Što ga više igram, to mi je igra bolja. :)

Brate tebe najvise postujem ovde,ne nalazis zamerke i uzivas u pesu,sto nije slucaj sa 80% ljudi ovde..."igrajte pes,ne trazite dlaku u jajetu"...:)

Zoxx g-g
07-25-2012, 23:05
Citam sve ove smesne komentare i prosto ne verujem koliko ste nenormalni : te fali ovo,te ono, pa znas nije bas kao da su nesto uradili bolje ................ !!!!!!!!!!! Dajte molim vas razumevanja malo svake godine ista prica. Cutite i igrajte a kome se ne svidja nek igra Fifu i tacka !!!!!!!!

veljkobk94
07-25-2012, 23:09
PES 2013 je odlican,jos malo treba da se doradi,ali siguran sam da ce full biti vrh vrhova!!

Em1n.-
07-25-2012, 23:12
EKSTRA!

Demom oduševljen, sad čekam full i pečeve balkan lige, samo mi je malo prpa zbog škole kako ću vremena uhvatit za fudbal

Tony9
07-25-2012, 23:14
- Golmani bolji.
- Odbrana se igra normalnije.
- Duel igra konačno ima efekta.
- Nema glupih faulova kada se uklizi na loptu.
- Dao evrogol na prvoj utakmici, Gomez "makazice". Prvi utisak odličan, gotovo savršen. Sutra drugi utisak. :)

Salihovic15
07-25-2012, 23:17
Balotelli OTAC na Pes 2013!

soul_eclipse
07-25-2012, 23:31

Dok se ne pojavi Messi,Torres i ostali pa ga pojedu za dorucak !!!!

Dzoni 123
07-25-2012, 23:39
malo su preterali i prebudzili ga

Emirinho
07-25-2012, 23:40
Znaci instalirao sam igru i kad pokrenem pocne ono load i kroz par sekundi izbaci me iz igre sa porukom "GAME STOP WORKING"
Pokrenem preko admina (Run as administrator) isti vrag se desi,zna li ko u cemu je problem ??? Unaprijed hvala.

Dimce PFC
07-25-2012, 23:40
Malo je Ronaldo 6x bolji.. Jedino sto me nervira kod ovog pesa je to sto neki igraci (npr ronaldo) mogu lako da menjaju pravac pri punom sprintu, ako znate na sta mislim.

heavy_grobar
07-25-2012, 23:46
Malo je Ronaldo 6x bolji.. Jedino sto me nervira kod ovog pesa je to sto neki igraci (npr ronaldo) mogu lako da menjaju pravac pri punom sprintu, ako znate na sta mislim.

ne znam jesi li gledao Real Madrid - Cska Moskva , kad je u punom sprintu izveo fintu u stranu, a igrac cska ga je oborio, i ovaj dobio faul.... dobro je odradjen c ronaldo mada ocjene su mu malo previsoke

zokigunner
07-25-2012, 23:52

To je zato što ima speed merchant karticu. Pored Ronalda ovu karticu imaju i Nani, Varela, Neymar, Giovinco, Giaccherini.

Jasko78
07-25-2012, 23:55
Prvi utisak odličan.

-Bolji golmani
-Bolji i realniji šut
-Bolja kontrola lopte
-Brzina napokon realna

...

Nemam riječi ,bojim se da ga ne ureknem do full verzije.

Igrao sam dvije tekme sa Portugalom protiv Italije na Super Star ,prvu remizirao 1-1,drugu dobio 1-0.Dva prva kontakta Ronalda sa loptom i 2 gola.Osjećaj za šutiranje je strašan.Da se napokon skinem sa onog *ovneta od igre pesa 12.

Darcoolio
07-26-2012, 00:56
ne znam jesi li gledao Real Madrid - Cska Moskva , kad je u punom sprintu izveo fintu u stranu, a igrac cska ga je oborio, i ovaj dobio faul.... dobro je odradjen c ronaldo mada ocjene su mu malo previsoke

Nisu previsoke već Konami ima taj idiotski sistem ocenjivanja gde su ocene nekako neravnopravno odrađene,
Čim dođu PSD ocene na red neće biti nikakvih problema.

Darcoolio
07-26-2012, 01:09

Ove godine su ubacili par novih animacija za dodavanje i to izgleda mnogo realnije. Cini mi se da je i kretanje manje robotsko izgleda da je bilo i tu nekog poliranja.

Ono sto mi se ne svidja kod pasa je slucaj koji se ponavlja godinama kada idete sa igracem i hocete da dodate nekom iza sebe, igrac se okrene u sekundi i doda normalno kao da ste okrenuti prema njemu. Mislim da to nece biti ispravljeno niti u finalnom kodu jer se to ponavlja iz godine u godinu i ubija malo dozivljaj.
Atributi igraca su vise osjetljivi, recimo sa Ozilom visoke lopte odnosno lopte sa l1 trokut idu u for ispred igraca i da bi pas bio dobar potrebno je prostora oko igraca i to im je plus od mene.

Pas sa trokutom po zemlji prolazi lijepo, samo je ovdje napredak napravljen u odbrani pa tako nece lopta proci preko noge defanzivcu a on da je samo gleda, konacno ispravljeno ta idiotska greska iz proslog PESa.
Znaci kako ja grijesim sa pasom i kako mi presjeca napada cpu, tako sada i cpu akcije mogu lako da se prekinu presjekom pasa. Ovim je znacajno dobijeno na zanimljivosti utakmice bar kod onih koji cesto igraju protiv cpu-a.

Otvaranje igraca je mislim novost za ovaj PES jer kada krenete sa loptom na centru krila idu prema naprijed traze loptu i otvaraju se u prostor cime vuku defanzivce za sobom pa je na vama da im dodate ili otvorite prostor za sut.

Kad sam kod suta cini mi se da je olaksan, lopta ide brze na istoj jacini na kojoj sutam i u PESu 12 i ima vise felsa. Rezultat je veci broj golova na utakmicama pa nijedna mi nije zavrsila 0:0.
Cini mi se da su olaksali sut iz vana, i to bi trebali ispraviti znaci neka naprave balans izmedju ovog PESa i proslog sto se tice tog vanjskog suta jer ovako jedan od 10 suteva blokira cpu a vecina zavrsi u golu.

Odbrana mi se cini takodje poboljsana nisam primjetio medjusobno sudaranje suigraca, lopta se lako uzima od protivnika kada je pritisnut sa dva igraca ili kada mu stanete u blok i sa jednim igracem veliki plus.
Nema onog standardnog kruzenja oko igraca vec se lako brani i frustracija je manje.

Nisam primjetio ni one skarice sa 20 m a imao sam 3 situacije u kojima se inace pojavljuju, igrac svaki put suta volej tako da su i to ispravili.
Igra glavom u napadu dobra mada bi kod nabacaka defanzivac trebao da ide u blok vise jer se lako ubaciva lopta u 16.

Igrao sam na superstar i bilo mi je nekako prelagano tako da sam vise puta provjeravao da li je to ta tezina.

Inace ocjena za sada 8.5/10 dok bar ne otkrijem neke vece greske. Izbornik je dobar lako pregledan i funkcionalan.

Imate sada pelcer pa se potrudite da vam recenzije izgledaju kao ova.

Andre
07-26-2012, 01:10
NAJBOLJA IGRICA IKADA!!! IGRAM JE DO 6 ujutru !!!!

sasa95
07-26-2012, 01:33
Ja sam prvo igrao bez pomoci u pasovi (nula crtica) i pobedjivao sa traljavom igrom. Onda stavim dve crte i nekako bezidejno delujem u napadu, fali mi zavrsni pas...Moracu da isprobam neke kombinacije i vidim sta mi najvise lezi...

Darcoolio
07-26-2012, 01:46
Igrao sam večeras sa ortacima na brzini +2 i sve na manual, prava stvar za one koji igraju na analogu, bukvalno gde usmeriš tu ide lopta.

Zmaster
07-26-2012, 01:58
dobar ovaj demo manual through ball ubija samo kad se uvezba

N3B0J54
07-26-2012, 03:24
Dobar je demo,ispunio je moja ocekivanja. Jedino sto mi je nekako malo sporo pa igram na +1.
I mnogo mi je bolje bez komentatora. Oni su smorili. Promenice i to valjda nekad.

GrobarSrbija
07-26-2012, 05:02
Posle desetke po meni ocene su neverovatno sjebali. Tada je dobar igrac bio od 80, a RETKO koji igrac je imao 90+ a sada svaki 5 igrac ima ocenu vecu od 90. Strasno.

tosic
07-26-2012, 06:09
ja nastimam formaciju i krenem da igram i nece mi strelice da rade a noramlno napravio formaciju

woxer
07-26-2012, 07:27
pes je odlican...ali naisao sam na neke sitne gluposti tokom igre....ali sve u svemu mnogo bolje nego ostali

crni_gusar
07-26-2012, 07:38
Cak su i sudije dobre!

real022
07-26-2012, 09:38
Igrao sam večeras sa ortacima na brzini +2 i sve na manual, prava stvar za one koji igraju na analogu, bukvalno gde usmeriš tu ide lopta.

Pa ne znam baš za manuelni šut..Meni ide ili suviše dijagonalno levo ili suviše dijagonalno desno. A najčešće ide u materinu.

I pored "manuelnijeg" šuta nego u 2012, i dalje su mi ziceri problem.
I dalje je sigurnije obići golmana ili lobovati ili dodati.
Ako idem po sredini gola, pravo na golmana, zašto je toliki problem da se lopta plasira dva metra pored golmana. (Kao što je bilo u ISS2).
Može nekad, ali retko.

Za pasove je druga priča, lopta stvarno može da ide na sto načina. Šteta što skoro niko u MLO ne igra na manual passing..

Zoxx g-g
07-26-2012, 09:39
Mnogo je dobar Pes2013. Strasno je dobar i mnogo mi se svidja jer igraci u odbrani vise nisu takvi retardi nego sad normalno startuju !!!! Svaka cast Konami !!!!!!

Darcoolio
07-26-2012, 09:49
Pa ne znam baš za manuelni šut..Meni ide ili suviše dijagonalno levo ili suviše dijagonalno desno. A najčešće ide u materinu.

I pored "manuelnijeg" šuta nego u 2012, i dalje su mi ziceri problem.
I dalje je sigurnije obići golmana ili lobovati ili dodati.
Ako idem po sredini gola, pravo na golmana, zašto je toliki problem da se lopta plasira dva metra pored golmana. (Kao što je bilo u ISS2).
Može nekad, ali retko.

Za pasove je druga priča, lopta stvarno može da ide na sto načina. Šteta što skoro niko u MLO ne igra na manual passing..

Probao sam jutros i da isključim manuelni šut, mnogo je lakše, realno.
Bitno je da sam video da to funkcioniše.
Dakle kombinacija je sve na off, pa i manuelni šut, ali manuelni pas je genijalan, pogotovo kad ubaciš u kontri ispred igrača, pa onda samo u trku raspali po lopti, milina.

AiN
07-26-2012, 09:50
Evo i moji prvi utisci posle 40 odigranih tekmi,meni nije sad nesto potrebno da igrica bude savrsena,vec samo da u svom nazivu ima PES,ali naspram 2012 ova igrica je bog,odlicna igra,sve cakum pakum,mnogo teze postici pogodak,ja od tih 40,20 sam igrao nereseno....

grobarinbgd
07-26-2012, 09:58
Napredak ne da se vidi,nego mi je pes 2012 toliko smešan da je to strašno,da ne znam kako sam mogao da ga igram.Igra definitivno kombinacija Pes 6/2011/2012 što je doprinelo da izgleda dobro.
Player ID možda i najbolja opcija od kada postoji fudbal kao igrica,stvarno nešto neverovatno što doprinosi realizmu.
O šutevima i pas igri ne treba trošiti reči,nego samo reći hvala ****u konamiju da ih je popravio,tj odradio kako treba.Svaki šut je na poseban način,a sama igra na manual je vrlo zanimljiva,i kod pas igre fantastična.Igranje player vs player na full manual će konačno biti kako treba.
Ono što me oduševljava jeste kretnja igrača u napadu,kako se otvaraju,utrčavaju u prostor,a pre svega krila i bekovi :ave: Najbolji primer je Mađio iz Italije,koji na isti način uđe u šansu kao u realnosti (Italija i Napoli) lepo probija po strani.
Odbrana fenomenalna,ali me potez x-x takođe ostavlja bez teksta.
Golmani su fantastični,i ne mogu ni da se porede sa starim.Bacaju se na svaku loptu,a sada što je bilo nezamislivo,i brane :D
Grafika ista,sasvim ok,osim igranja u noćnom terminu,kriminalan kontrast,očajne boje.
Atmosfera tuga,ali navikli smo.
Posebno me raduje tečna igra,jednostavno klizi sve.Nema zamaranja od puno mečeva,jednostavno želim da igram još,i još.Vratio se osećaj tokom igre.
R2 :ave: Ne znam šta više da dodam za R2,samo se nadam da će Anri biti nekako u igri,jer mi nedostaje njegov felš sa pes 6.
Sve pohvale za "meni" tako jednostavan,a tako dobro izgleda.Isto tako i za "scoreboard". Konačno liči na nešto,i ne moram da ga menjam.
A sada je baš rano pričati o bagovima,manama itd,biće ih naravno,kao i u svakoj igri,samo se nadam ne u toj meri da smeta za igru.

Rano je još za ocenu,to tek kroz mesec dana i više,tačnije pred drugi demo,da znamo generalno šta valja,a šta ne.
Za sada samo pohvala-dobro su se setili da naprave ovakav fudbal posle 4 godine.

maremas
07-26-2012, 10:01
Da li je neko koristio dupli pas i utrčavanje drugog igrača nakon pasa tamo gde želiš sa desnom analog palicom?

stefboy202
07-26-2012, 10:07
http://www.youtube.com/watch?v=4PYazDdCR3I

Elleven 05
07-26-2012, 10:57
Evo i moj utisak nakon 10 ak utakmica odigranih,popravili su neke stvari pasevi,centarsut sto me bas nerviralo kod pes-a a sad je druga prica..Jos kad se srede ocijene bice to kako treba jer Ronaldo je masina kad je sa golmanom 1 na 1 gol je u vecini slucaja..Vidi se da su radili i na animacijama koliko toliko ipak vidi se pomak naspram Pes12..Mozda se jos sta poprave golmani do izlaska full verzije a i sad nisu losi..svidja mi se gameplay sto je usporen,Jer prije su bas vrtoglavo trcali ko da imaju motor u g***ci :D Skinuo sam demo tweak pa evo i kako lijepo izgleda kad se i kamera ustima (Pitch side )

http://imageshack.us/f/822/pes132.png/

milosmilan
07-26-2012, 11:26
Odigrao sam jednu tekmu, jer sam toliko i mogao, jer mi se posle prve tekme komp sam ugasio. :D fudbal mi deluje dosta realnije i zanimljivije od 12-ice.Igra je dosta sporija u odnosu na prethodni PES, ali nije "mrtva" vec ta sporina priblizava igru realnosti.Odbrana je znatno laksa za igranje, sutevi su mnogo bolji nego u 12-ici.Toliko za sad. :)

juraj
07-26-2012, 11:27
meni je demo odlican jos samo da imaju svi klubovi al to nebi bio demo :D

Misko
07-26-2012, 11:31
Бум шакалака!

http://www.youtube.com/watch?v=eHwY1oqelBM

witchfighter
07-26-2012, 11:58
Bas sad kad si postavio ovaj gol, primetio sam jednu stvar koja mi se mnogo svidja, na ove odbijene lopte odmah jedan ili dva odbrambena trce u blok, 7-8 puta su mi sjajno izblokitali pokusaj uklizavanjem ili bacanjem na loptu.

The Boss
07-26-2012, 12:15
Свеопшти утисак је да могу рећи да сам задовољан. Види се доста напретка у самој игри, голмани су побољшани, пас игра је много занимљивија, поготово дупли пасови који су ме одушевили. Игра у појединим моментима зна да буде много динамична (једна од утакмица коју сам одиграо била је Португалија-Немачка на суперстар, са доста контри, продора по страни, шутева и акција). Одбрана је сада оно што је недостајало већ неколико година, колико сам приметио не пролазе лопте баш тако лако поред задње линије одбране, као и пресецање саме лопте. што је и реално.

Од недостатака не знам како код осталих, али ја сам доста голова дао у голманову страну. Могао би додати да и поред доста добро одрађених голмана и даље ми изгледају приликом интервенција некако дрвенасти, не изгледају ми те одбране уверљиво,али помак је очигледан да не претерујем.
За шутеве не могу још конкретно ништа да додам, било је ту шутева "бомби" пуном ногом, као и унутрашњом завртања, фелширања, све у свему неки просек, без претеривања, за сада.

Сума сумарум задовољан сам са демо верзијом овог ПЕС-а. Неко моје мишљење да је ова садашња верзија требала да буде прошле године уместо 12ке, али свакако задовољава барем моје опште песевоске критеријуме.

donatelo3
07-26-2012, 12:28

Sve potpisujem osim "izbornika" meni je bio mnogo bolji prosle godine i ne znam zasto su ga uopste mijenjali, kao i zvuk kod odabira opcija, ali oni ne bi bili oni kad ne bi nesto dobro izbacili... :) Zezam se vazno je da je ostalo dobro a valjda ce od sledece godine i grafika da valja uz ovaj gameplay...

P.S. Imam za tebe jednu lijepu vijest (pogledaj broj 2 :D ) posto imamo slicno misljenje o ovom fudbalu:

by Adam » Thu Jul 26, 2012 12:40 am

1) Please don't forget to take into context what you are playing. The first demo of PES 2013, in July. It's early, so please if you have any issues use common sense, don't be foolish enough to dwell on issues, and please use the feedback section so we can eradicate them for launch.

2) I played the demo and dislike it for two reasons. Don't get me wrong, I enjoy the game, but I find difficulty way too easy. Professional is a walk in the park compared to my code, which just makes me think they made it welcoming as a demo. Also the 5mins demo time causes the experience to be rushed. Just like many of my friends playing PES 2012 on 15min games, the time of match completely manipulates what happens on the pitch, to AI tendencies.

E sada samo da ne zeznu nista u finalnom kodu... :D

_djomla_
07-26-2012, 12:35
Moze li mi neko reci kako da namestim da mi je stalno manuel pas a ne samo dok drzim L2?

The Boss
07-26-2012, 12:43
Sve potpisujem osim "izbornika" meni je bio mnogo bolji prosle godine i ne znam zasto su ga uopste mijenjali, kao i zvuk kod odabira opcija

Ако си играо ИСС Еволутион онда мораш да знаш. Тај звук би рекао да је више ретро, јер све серијале оне старије пратио је тај познати звук, старији играчи серијала знају.

DUSAN 98
07-26-2012, 12:53
igrica odlicna, golmani dobri, sut fenomenalan sve u svemu vrh! Vodim protiv Italije 1 0 i daju mi dva gola u zadnjih 5 min xD

sasa95
07-26-2012, 13:07
Moze li mi neko reci kako da namestim da mi je stalno manuel pas a ne samo dok drzim L2?

Valjda iskljucis one pomoci pri pasu. Stavis na nula crtica i iskljucis eventualno jos nesto ako je vezena za pas. Aj ostavicu posle SS kako namestiti da sve u igrici bude manuelno. Da ne baljezgam ovako...

NariN7
07-26-2012, 13:08
Dosta dobar ovaj demo,svidja mi se.
Nego moze li mi neki objasniti samo kako se dribla na tastaturi (ko koristi) i kad se pojave one strelice sto su se mogle vidjeti na najavama? Lako je meni dati gol,ali ne radim nikakve fazone i to. :D

_djomla_
07-26-2012, 13:10
Valjda iskljucis one pomoci pri pasu. Stavis na nula crtica i iskljucis eventualno jos nesto ako je vezena za pas. Aj ostavicu posle SS kako namestiti da sve u igrici bude manuelno. Da ne baljezgam ovako...

Ok, hvala :)

NoLe PxFxCx
07-26-2012, 13:17
Najbolji PES ikada,samo da poprave sudije jos malo i nema greske,ko trazi dlaku u jajetu taj je budala,prosto SAVRSEN!

KONAMI WELL DONE :clap2::clap2::clap2:

donatelo3
07-26-2012, 13:30
Ако си играо ИСС Еволутион онда мораш да знаш. Тај звук би рекао да је више ретро, јер све серијале оне старије пратио је тај познати звук, старији играчи серијала знају.

Naravno da sam igrao sve serijale, i znam da je to taj zvuk (ili slican) samo kazem da mi se zvuk sa proslog Pes-a vise svidjao a sto opet ne znaci da imam nesto protiv starih serijala cak naprotiv... Samo mislim da nema potrebe mijenjati svake godine nesto ako je vec bilo dobro i ako to niko nije trazio, to se najvise odnosi na "izbornik" koji mi se ne svidja a nisam vidio da se neko na prosli zalio...

Piro21
07-26-2012, 13:52
Mozda su dodali da linijski sudija spusti zastavu nekad kad se jedan igac vraca iz ofsajda a drugi trci napred i lopta ide ka njemu, s tim da se ovde zbunio.
edit: Mislim na onaj ofsajd video sa prosle strane, ne znam sto nije u citatu.

Slypire
07-26-2012, 14:02
Bila bi fora da makar jednom urade igranje rukom, i nije mi jasno zasto lepo odma ne stave sve te popularne timove, da ne moraju ovako ljudi da otkljucavaju :D
Nego, jel komentator i dalje Jim Beglin?
Ja imam kinesku verziju, pa tamo ****mli ga koji je xD

Tony9
07-26-2012, 14:10
Opet po default-u srednjaci izvode aute. Dal' ce ovu glupost nekad da promene..

Dario Kostić
07-26-2012, 14:13
Ma odličan je .. još kad bi ga imao :)

Nikola 92
07-26-2012, 14:15
Zašto ne mogu da pomerim igrače na strelice ni na pečurkicu? Namestim kontrole, ali oni stoje mogu samo da se dodaju. Samo mi se dole vrte one slike preset tactic, kako to da isključim?

heavy_grobar
07-26-2012, 14:36
Bila bi fora da makar jednom urade igranje rukom, i nije mi jasno zasto lepo odma ne stave sve te popularne timove, da ne moraju ovako ljudi da otkljucavaju :D
Nego, jel komentator i dalje Jim Beglin?
Ja imam kinesku verziju, pa tamo ****mli ga koji je xD

Sudija dragi nemoj da bi se usudio da sviras ruku :) al je bitno da dobijem zuti karton kad poprijeko pogledam protivnika :D haos.... da je Vidic digao ruku mozda bi i dosudio penal :D ludnica!

http://www.youtube.com/watch?v=FzpjSYSf894&feature=youtu.be

Eto ti igranje rukom :D samo sto nije nista svirano....

Twins
07-26-2012, 14:36
kad dodjes do select sides..pritisni kocku(sut) pa idi button configuration pa promeni onu prvu stavku-player movement :)

@Nikola 92

Elleven 05
07-26-2012, 14:44
Aaa E ovo se ne smije desavati..pogledajte gdje Buffon hvata loptu izvan svog prostora..umjesto da je boxuje on je hvata i nista nije svirano posle :D

18154

PeroDeformero
07-26-2012, 14:46
Da nije ovo u petercu ?

Nightshadow
Opet po default-u srednjaci izvode aute. Dal' ce ovu glupost nekad da promene..

Kakav si ti doktor..

makki22
Jel zna neko da li ce KONAMI u celoj igricu omoguciti da se strelice na dzoyu i analog moze koristiti u isto vreme???

Elleven 05
07-26-2012, 14:47
Da nije ovo u petercu ?

Ma nije izvan 16 je.sad evo igrao protiv Engleza i Bufon izletio na loptu kontam hoce da je boxuje u aut a on je hvata..:D

Evo lijepo se vidi da ode u setnju sa loptom iza 16..:)

18155

maremas
07-26-2012, 14:50
Jel zna neko da li ce KONAMI u celoj igricu omoguciti da se strelice na dzoyu i analog moze koristiti u isto vreme???
Pa možeš, na strelice imaš brze taktike, a na analog upravljaš igračima :)

makki22
07-26-2012, 14:52
Pa možeš, na strelice imaš brze taktike, a na analog upravljaš igračima :)
Nisam mislio na to, vec da na strelice kontrolisem igrace, a da ujedno mogu i desni analog da koristim za driblanje, kao u proslom PES-u, ovde ako ukljucim analog, na strelice samo mogu taktiku menjati, sto je po meni glupost...

Twins
07-26-2012, 14:56
ih bre..ti hoces u levoj ruci da drzis volan od jugica,a u desnoj BMW-ov osmostepeni poluautomatski menjac..ne ide :D

makki22
07-26-2012, 14:58
Eee, namestio sam da moze, u select sides ides kocku, pa player movement stavis analog or strelice, opala, mogu opet da driblam. Nego da vas pitam kako onako da se lopta zadrzava, tj da je vuce levo desno? :D

Twins
07-26-2012, 15:00
to mu dodje ,,R2"..ako mislimo na isto

PeroDeformero
07-26-2012, 15:10
http://www.youtube.com/watch?v=YbXWQzsKqfM&feature=youtu.be

Hihihihi

Kepa
07-26-2012, 15:12
Kako da uradim onu fintu sto mi komp cesto prodaje, nekako se smekerski okrene sa loptom ? :)

sasa95
07-26-2012, 16:24
I mene zanima...

woxer
07-26-2012, 16:25
na R2 stiskas ako je to sto ja mislim

sasa95
07-26-2012, 16:29
Ronaldo radi tu fintu u trejleru. Okrene i dize loptu. Ne mogu sad da trazim..

heavy_grobar
07-26-2012, 16:35
momci jel na ovo mislite? ovo gdje me racunar izdominirao k'o budaletinu...

http://www.youtube.com/watch?v=5PT_xl4-NY0

atza pro
07-26-2012, 16:42
pes je odlican :D

woxer
07-26-2012, 16:42
e a kako se radi ono kad gurne loptu pored igraca i obidje ga...trazio sam u fintama ali nema

Nikola 92
07-26-2012, 16:47
Igra je super. Sve je extra, malo je sporija i imam utisak kao da se sve malo sporije kreće, ali to je možda do mene pošto sam igrao na high. Ne znam šta bih menjao u demo 2 i ili u fulu. Igrao sam na 5 pošto nem ože više i stvarno sam zadovoljan. Nek ovako ostane.

Stexy94
07-26-2012, 17:05
Super je igra vidi se poprilican napredak u odnosu na prethodnu godinu . Jedva cekam full :)

sasa95
07-26-2012, 17:12
momci jel na ovo mislite? ovo gdje me racunar izdominirao k'o budaletinu...

http://www.youtube.com/watch?v=5PT_xl4-NY0

Upravo to!