PDA

View Full Version : Pomoć oko igranja odbrane?

Zeljko_PFC
10-22-2011, 14:12
Posto je tema o utiscima zakljucana,moram se ovako obratit.
Prinudjen sam da kupujem novi monitor i tastaturu,jer sam u toku igranja ML sa Atletikom,tastaturom odvalio po monitoru.
Do incidenta je doslo u sudijskoj nadoknadi meca Atletiko Madrid - Granada, kada se jedan bogalj (centralni bek Granade) posprdao (blago receno) sa mojom odbranom i postigao gol za pobjedu.
Igram inace na top player,jer nisam jos otkljucao superstar,a pravo da vam kazem ne znam dal cu ga i otkljucavati i ima li svrhe.
E sad se pitam gdje je problem?
Jel to mozda sto igram na tastaturu? Ili su mozda iz konamija odlucili da mi zagorcaju zivot sa tezinom igranja? Ili sam ja od 14. oktobra,kada je izasao ovaj PES,naglo zaglupio i postao idiot? Ako nastavim da igram ovaj j***ni pes12,onda sam ovo trece.
Znaci nema sanse da zaustavim protivnicke igrace. Jednostavno prolaze kroz mene kao da su mi igraci duhovi.I nastavili su sa onim losim trendom iz PES11,da protivnicki odbrambeni igrac koji je 2x sporiji od mog napadaca,lagano ga stize i nedozvoljava mu da realizuje 1v1 situaciju.
Slobodne udarce necu ni da pominjem.Zivi zid,kao da strumfovi u njemu stoje. Onda se trudim da ne pravim blizu faulove,ali dzaba kad je najmanji kontakt faul.
Uh,iznervirah se po ko zna koji put zbog ovog sr***a od igre.
Molim vas za vase misljenje....

nesa24
10-22-2011, 14:17
E to je AI cheat skripta koja postoji u PES 09/10/11/12
Komp koristi neke nadmoci da postigne gol koje tokom meca ne koristi
Jednostavno u jednom trenutku tokom meca se stvori bar 3 messi-a u njegovom timu pa mozes samo da blejis i gledas
Ovo je delimicno otklonjeno u yair i jenkey gameplay patchevima ali ipak jos ima
Znaci jedan ZIGIC se u PC ekipi vuce 85 minuta i od 85-90minuta on vise nije umoran vec je MESSI od 2m

Za zivi zid bolje da zaobidjemo
Kada dodje do zivog zida izadji iz igre i udji ponovo...

ПЛЕЈБоЈ
10-22-2011, 14:24
Ma batali igru, nije vredna ni tastature ni monitora...Pes je jako los, poradili su na mnogim stvarima li su se pojavili neki karidnalni bagovi, nije vredno nerviranja, pogotovo sto je to igra i sluzi za zezanje i opustanje, uz ovaj pes toga nema...batali to druge nema...

-C.R-9-C.R-
10-22-2011, 14:30
И мени је било исто у почетку. Редовно сам играо Ел класико против Барсе и лудео сам кад примим читерски гол, у коме Меси унапред зна моју кретњу, стартове, а и ако успеом да уклизам проћиће кроз мене. Додуше комп нов имам непуна 2 месеца па нисам ударао у монитор још је читав :) Стрпљења мало и све ће се променити, вежбај одбрану. Ја ти предлажем да узмеш једног играча из одбране и да пратиш офсајд линију и пасеве у простор, док са једним прстом држиш коцку да га твоји играчи јуре.

По мени то даје резултата и добијам Барсу у задње време иако су Меси, Санчез, Виља и другови најнереалнији тим од кад постоји ПЕС. Значи само стрпљење и добра тактика, мало вежбе и на коњу си. :)

manijak iz Kaknja
10-22-2011, 15:02
И мени је било исто у почетку. Редовно сам играо Ел класико против Барсе и лудео сам кад примим читерски гол, у коме Меси унапред зна моју кретњу, стартове, а и ако успеом да уклизам проћиће кроз мене. Додуше комп нов имам непуна 2 месеца па нисам ударао у монитор још је читав :) Стрпљења мало и све ће се променити, вежбај одбрану. Ја ти предлажем да узмеш једног играча из одбране и да пратиш офсајд линију и пасеве у простор, док са једним прстом држиш коцку да га твоји играчи јуре.

По мени то даје резултата и добијам Барсу у задње време иако су Меси, Санчез, Виља и другови најнереалнији тим од кад постоји ПЕС. Значи само стрпљење и добра тактика, мало вежбе и на коњу си. :)

Meni ne smeta kada tako prolaze Messi,Ronaldo i ostali talenti
ali kada prodje neki anonimus u 90 minuti kao duh jednostavno mi dodje da i ja razbijem monitor...

Previse cheatova koristi AL,i prije je bilo tako ali ovo je sada preslo svaku mjeru...

Gilmar
10-22-2011, 15:26
Prosto igrajte online ili sa drugarima, to je prava igra.

AcMilan91
10-22-2011, 15:49
Ne znam ja na superstar ubijam kompa,ne kazem...igram sa jakim klubom ( A.C.Milan) ali opet prolazim ga ko nista sa burst driblingom.

Dzoni 123
10-22-2011, 15:51
Neko je spominjao da ce biti neki patch za taj cheat

nikola kralj
10-22-2011, 18:51
shta je burst dribling? a shto se tice pesa, meni je ovaj jedan od boljih, na osnovu dosadasnjih utisaka, ali moram da napomenem da nisam igrao protiv kompa, samo protiv ortaka...

AcMilan91
10-22-2011, 19:02
http://www.youtube.com/watch?v=cJ4APN1337o

real022
10-22-2011, 19:15
Ma nema šanse da se komp dobija non-stop. (od profesional, pa nadalje).

Kako god igrao zeznuće te i to tako da samo možeš da gledaš kako dobijaš šupački gol.
Ali takav je PES. Jednostavno igra ne može čestito da zamaskira čitovanje.

Ne vredi se nervirati, pogotovo u ovom pesu je čit kompa presmešan.

Npr. vodim 2-0 sa Realom protiv Rasinga, i već unapred znam da će biti 2-2.

Prvi gol- najniži igrač Rasinga mi pored Arbeloe glavom zakucava u mrežu.
- 75 min., držim utakmicu pod kontrolom, reko neće..

Bezazleni prodor po krilu Rasinga, nabac, lopta ide direkt na Pepea koji je super postavljen, a Rasingov napadač nije ni blizu - reko, nema frke..
Ali qrc. Pepe daje auto gol glavom za 2-2...

Ovakve stvari se najčešće dešavaju u ML ili bilo kom "takmičenju". Nešto redje na exibition.
Ako dobro igraš, sa jakim timom ćeš osvojiti to takmičenje na kraju, ali ovakvih utakmica će biti dovoljno da ti pokidaju živce.

markotor
10-22-2011, 19:27
igraj protiv zivog protivnika, a ne protiv masine. Ovo je za mene najbolji pes do sada

nesa24
10-22-2011, 19:33
igraj protiv zivog protivnika, a ne protiv masine. Ovo je za mene najbolji pes do sada
Da ali master liga je master liga.
A i u igri jedan na jedan kao i dva na dva ima debelih problema
*odbrana nije kompaktna
*Golman retardinjo
*Sudija svira svaki moguci kontakt
*Kada lopta ide u aut igrac se na metar od aut linije iskljuci
*Saigraci se sudaraju
*Sutevi su nekako neodredjeni ( skoro svaki 2-3 sut izgleda kao daje lopta iza igraca ili izmedju njegovih nogu )
*...

Zeljko_PFC
10-22-2011, 20:29
Nesa me potpuno razumije :D
Jbg, ja kad bih cekao da pes igram samo sa drustvom,onda nikad ne bih zadovoljio moje potrebe za PEs-om :D
Zaboravio sam jos nesto da napomenem.
Kad igram exb.match onda stvarno nema ovakvih debilnih problema,vec je pravi odnos snaga timova.
I da dodam jos nesto:
- igraci su kao punoglavci,a face su im demonske (kad sam vidio pojedine likove,isprepadao sam se)
- kalendar kod ML je njesra,potpuno nepregledan
- na zivce mi ide i onaj saradnik u ML,previse je onih scena
- totalna glupost,kad dodje igrac da trazi 10ku,i ja mu dam 10,a on onda nezadovoljan :D
- trening necu ni komentarisati
- i budzeti su bzv,ako mislis bankrot da izbjegnes,onda nema jakih pojacanja

Prosto receno,razocaran sam.Ne mogu da vjerujem da su ovakvo smece napravili

Zvezdan Nik
10-22-2011, 20:31
Ljudi,skinite onaj peč za gameplay,neverovatno je koliko menja igru,nema šanse da vam kompa zavlači ove šuplje golove glavom iz centaršuta i ostale gluposti.I ja sam bio skeptičan dok nisam probao.

Zeljko_PFC
10-22-2011, 20:33
Koji je to Zvezdane?

Zvezdan Nik
10-22-2011, 20:55
Evo ga.
http://www.pes-serbia.com/showthread.php?t=21042&p=883765&viewfull=1#post883765

customiZer
10-22-2011, 22:54
Kako mozete reci da odbrambeni igraci stizu napadace?
U ovom PESu me opasno nervira sto to ne rade, ja se iznerviram kad sam Ronaldom sve pretrcim kao da mi je dosadno, nema sanse da ga neko stigne, nebitno sto vodi loptu.
Opet su *****e napravili, opet mogu uzeti Ronalda i proci 11 igraca, na PES11 je bilo mama, dupe ogulim dok izgradim akciju :daa

skicha
10-22-2011, 23:07
Upravo zbog načina primanja golova u zadnjih 10tak min dnevno odigram možda dvije eventualno tri utakmice. Čim primim neki super retardirani gol odmah Alt+F4 i gotova priča.

Dane94
10-22-2011, 23:28
Do razvaljivanja kompa u moj slucaju ne verujem da ce doci , ali posto imam tastaturu koja je napravljena za udaranje , a da joj pri tome nista ne bude ( bukvalno ) cesto stisnem pesnicu i rokam iz sve snage posred iste. Najvise mrzim te ,,Maradona'' golove sto kaze Zvezdan...**** te igram protiv Kvins Park Rendzersa koji su zadnji na tabeli u januaru sa 11 bodova , glavni igrac im je Vrajt Filips koji sad vec ima nekih 34-35 godina. Napravljen je da ima samo brzinu , jako jako prosecan dribling i ostalo sve krs. Lik prolazi glat pored mog bombasticnog stoperskog tandema ( Shawcross - Defence 92 , Wilson - Defence 87 ) i postize gol bez problema , a moj golman Gordon ( KS : 89 , RESP : 88 , DEF: 86 ) bez ikakve ****ne sanse!

Kostamo sad ovaj patch sto je Zvezdan rekao pa cemo videti.

Casanegra
10-23-2011, 00:25
Потпуно те схватам брате... Ја ПЕС играм на конзоли. Иначе, ПЕС играм од Сонија 1 па до 3-јке. Ниједан дио нисам прескочио. И од кад знам за ПЕС, играм га на најтежем нивоу.

Не могу да кажем да сам био задовољан тежином играња на претходним дјеловима. Увијек сам прижељкивао да ће побољшати стил игре компа. Али ово што су направили на 2012-ци, е ово је благо речено катастрофа. Не само да не могу да се носим са компом, него као што си и сам написао, тачно зна кад ћу којем играчу да бацим лопту (био кратки или дуги пас небитно), пролазе поред мене и кроз мене, направим притисак на противничког играча са чак тројицом мојих играча и не само да успије да провуче лопту (наравно не враћа лопту ка свом голу, него је увијек шаље напријед ка мом голу) него успијева да пронађе свог саиграча гађући га тачно у ноге или у трепавицу. СТРАШНО!!! Кад не могу да ми дају гол, у 99% случајева ми се намјести или да им предам лопту или дам аутогол. Слободњаке нећу да помињем. Е кад нисам поломио оба џојстика за ових пар дана нећу никад.

Вјеровао или не још нисам ни почео мастер лигу, јер уопште нема потребе. Могу мислити шта би ме тамо све чекало. Наравно, кад ухватим да играм са ортацима све је ОК. Право да ти кажем ни сам не знам шта да радим. Чак ми је пало на памет да се опробам на ФИФИ иако нема коме се нисам спрдао да игра ФИФУ поред ПЕС-а.

bogdandelija
10-23-2011, 01:13
Daj neku sliku, da vidimo kako izgleda monitor :D

urosjovic
10-23-2011, 08:39
Ovaj pes jeste najbolji do sada ali protiv pc-a ne moze da se igra na Top Player i Superstar, naravno ako uzmete Barselonu i igrate protiv Škendije
normalno je da je pobeda zagarantovana, ali ako uzmete slabiji tim i igrate protiv jaceg onda je nemoguce pobediti...
Sto se tice odbrane i ja koristim L2+X i bas lepo pratim kad da pustim L2 da mu ovaj uzme loptu ali kad ono ovaj odma pomeri loptu u drugu stranu
i tako stalno, prosto cim vi pretisnete u levo da krene PC ce krenuti u desno iz momenta.
Primera radi dajem Messi-ja koji vuče kontru, i sada Badštuber njega lagano prati kao da je brzi od Messi-ja.
Igra moze da se igra samo cik-cak igrom naravno protiv zivog igraca je extra.

Dzoni 123
10-23-2011, 08:58
Jel izasao onaj patch za komp nema cheat

nesa24
10-23-2011, 09:29
Jel izasao onaj patch za komp nema cheat
Pogledaj drugi post i zvezdanov link

Dzoni 123
10-23-2011, 09:46
ok hvala

Фантом
10-23-2011, 11:15
Играј ФИФА-у, ПЕС не.

COMIBREE
10-23-2011, 11:40
ja sam se najvise iznervirao dok sam igrao finale lige sampiona ne bas slab klub (real M) i vodim ja protiv Celtic-a 1-0 85min. korner za njih igrac nizi od Pepe-a daje gol glavom Casillas-u "kroz usi" posred gola kasnije, u 90.min imaju kontru ja izlazim sam na igraca sa golmanom on mi ga obidje i pogodi stativu o.O, i Alonso i Pepe dolaze da je izbace kad Alonso sutne i pogodi njihovog igraca u glavu i gol (igrao sam na TOP PLAYER) znaci NEVEROVATNO

Zeljko_PFC
10-23-2011, 12:13
ma stavicu na regular,jer je to ocito najrealniji odnos snaga :wacko:

Šilja
10-23-2011, 13:37
E o ovome sam ja pricao u nekoj temi, ne secam se bas. Komp citer najjadniji. Bas sam pomno pratio ponasanje kompa, i vise puta se ponavljaju iste stvari

- Moj igrac koji trci u kontru dva na dva, obavezno stane, nikad ne isprati, tako da moram sam da se snalazim, jer od pasa nema vajde
- Komp tacno zna kad uklizavas. Evo bilo koji tim uzmite, ako protivnicki igrac trci uz aut liniju, uklizajte bilo kada, bilo gde, obavezno ce promeniti pravac, ili ono jednostavno preci preko vasih nogu. Jedini put kad mozes da mu izbijes loptu je kad komp sam napadne, ti selektujes tog igraca i onda iz punog trka uklizas. Tad lopta ode u aut.
- Kruzenje kompa u napadu. Dobio sam napad jednom zbog toga. Znaci petorica protivnickih, mojih sedmorica, oni se dobacuju u krug, od mojih nijedan da izleti, svi cekaju na otp 2,3m od ove petorice.
- Ako vodite ubedljivo, znaci kucu stavite na to da ce bar jedan gol da vam spakuju. A onda se pomolite da ne dobijete jos koji od odbice, greske golmana, slobodnjaka u raslje.
- Pas u prostor, nebitno da li je po zemlji ili preko igraca ne prolazi u 95% slucajeva. Cim pritisnete dugme, protivnik se automatski okrece, staje na liniju pasa i prima je. 5% slucajeva kad prodje, obicno se desi ako ste bas blizu protivnickog, ali i od tih 5% bar jos 80% ode u aut

operativac
10-23-2011, 13:37
spusti na regular, pa lagano na proff, pa na top player.
i ja sma se zeznuo, krenuo na top, dao 2 gola u 8 utakmica, i provalio da je komp zayeban
te krenuo od pocetka lagano... a fudbal je dobar.

dakimil
10-23-2011, 14:06
Na Top playeru ili Superstaru, dok sam taktički igrao odbranu, redovno sam gubio ili igrao izjednačeno. Kad sam taktičko igranje odbrane zamenio sa ''stihijskim'' igranjem odbrane situacija se preokrenula. Uglavnom pobeđujem ili igram izjednačeno. Poenta je da se igra stihijski, bez neke taktike, sa konstantnim pritiskom na protivničke igrače, na taj način da protivnika sa dvojcom, pa čak i trojcom vaših igrača počnete da pritiskate već na polovini protivnika, da pravite oštre (ali ne i grube) faulove već na sredini terena, jer ako protivniku dozvolite da već na vašoj polovini krene da organizuje neku ozbiljnu akciju biće problema. Znači ne dozvoliti pritivniku da prodire po bokovima niti da vam se približi blizu 16-erca. Najbolje je da sve vreme istovremeno stiskate ''x'' i kocku (odnosno ono dugme koje vam je za šut) i da čim se približite protivničkom igraču sa vašim igračima da sa agresivnim pomeranjem (levo - desno -gore - dole) levim analognim stikom ''čačkate'' protivnika . Znači, u odbrani treba da vam učestvuje čitav tim, počev od napadača pa do odbrambenih igrača, jer ćete utakmicu dobiti samo ako uspete da ostvarite nadmoć u posedu lopte (bez barem 60% poseda lopte nemate šta da tražite). Međutim, AI u PES-u je mala maca za AI u FIFI, jer u FIFI kad stavite na ''legendary'' težinu AI uništava sve pred sobom, samo što u FIFI ni ovakvo stihijsko igranje odbrane ne pomaže. U FIFI još moram da vežbam malo odbranu.

kimica
10-23-2011, 14:07
Vi koji ne igrate online igru vratite se na verziju 1.0 i osetićete slobodu koja je nekako izgubljena pečom 1.01. Golmani su loši i u peču 1.01 tako da se ništa ne gubi samo se dobija u osećaju igre.

Šilja
10-23-2011, 14:46
Nemam nekih problema sa rezultatima, nego mnogo ih ****. Gubi draz igra.

real022
10-23-2011, 14:50
Vi koji ne igrate online igru vratite se na verziju 1.0 i osetićete slobodu koja je nekako izgubljena pečom 1.01. Golmani su loši i u peču 1.01 tako da se ništa ne gubi samo se dobija u osećaju igre.

Kako da vratim v1.0 a da i dalje koristim pesedit 2.0?

kimica
10-23-2011, 15:51
Samo kopiraš lekić pes2012.exe od verzije 1.0 gde ti je instalirana igra i onaj fajl rld.dll i to je to, a u kitserveru najnormalnije atačuješ novu verziju exe fajla i radiće (yebe se pesedit timu za verziju igre - sve radi kod njih) jedino za yair peč 1.41 treba verzija 1.01 konamijevog peča inače neće da otvori, dlc ne moraš da diraš. Stvarno se oseti razlika u osećaju prevashodno slobode i nekako lepše legne igra, mislio sam da ovi sa evo-web-a tripuju ali su ljudi u pravu. Konami je sjebao gameplay u novom peču da bi navodno popravio golmane koji su i dalje blagi očaj.

Deki D
10-23-2011, 16:06
Haha tugica jedna ovaj pes... Uzmem Real, odigram prva dva kola ML fantasticno, pobedim Atletiko Madrid 2:4, razbijem Hetafe 3:0 i onda redom brodolom... Izgubim od Sevilje i Rasinga po dva nula, od Majorke i Viljareala 1:0, golovima u 95' kad pola navijaca vec izadje sa stadiona. Mozete misliti kolko sam srecan bio posle te nesrecne serije poraza kad sam uspeo da otkinem bod "mocnom" Sportingu iz Hihona. :D

Nemam tastaturu od gume i nekih svemirskih materijala, kupio sam pre mesec dana novi monitor, ne smem ni to da lomim, sto kaze moj drugar "Sad bih slomio kompjuter da nije moj" Ali slomio sam dzojstik, visestruke frakture je izdobijao, sad sam ga izlepio izolir trakom, umesto dugmeta L1 koristim select, L2 i nemam. Mada, kad pogledam s te strane, uopste mi i ne ide lose u Master Ligi hahah... Odoh da odigram utakmicu protiv Levantea, da vidim sta se desava danas... Mozda ce biti bolje...

edit: poluvreme nula dva za njih, gasim komp, pes, odoh da cuvam ovce na Zlatiboru!

Zeljko_PFC
10-23-2011, 19:05
Stavio sam regular,uzeo Leeds i fino ide :D
Kad se priviknem,probacu na pro,mozda upali :D

CHICHARITO14
10-23-2011, 19:15
Sreca pa je moj monitor guzlati :D
Inace cesto bacim tastaturu na njega (refleksi) :)

Milos
10-23-2011, 22:38
Daj neku sliku, da vidimo kako izgleda monitor :D
Di je slika?

milisav
10-24-2011, 00:04
ja ne znam po cemu je ovo najbolji pes kada je sve random na njemu... vise sam uzivao igrajuci ****ni ISS sa ortacima gde pass ima zvucni efekat zakivanja eksera nego ovo... ja igram uglavnom exb. sa zivim protivnicima a na kraju utakmice iako vodis 3 gola razlike ne mozes reci da si bolji jer je 1 auto gol, drugi odbitak, treci neka traljavica koja prolazi ispod golmana... i sta sad ja sam ga kao ubio u igri ?! jos kad takve golove ja fasujem popizdim... u ovm pesu izgleda da pada 1 evro gol a ostalih 9 su neki shugeri nesta normalno izgleda ne postoji. Golmani su tuga, odbrambeni igraci su mi bolje reagovali na 11, pre bih sa njima zaustavio napadace iz 12 nego sa ovim bogaljima odbrambenim koje su stavili za odbranu 12ke. dzabe ja lomim prste pokusavajuci da ih pozicioniram kad se oni sami od sebe ukopavaju kao hrastovi... mnogo su konamijevci hteli i na kaju su zasrali zestoko.

Andrej09
10-24-2011, 00:25
Prinudjen sam da kupujem novi monitor i tastaturu,jer sam u toku igranja ML sa Atletikom,tastaturom odvalio po monitoru.
Kupi i meni jedan monitor kad imaš za razbijanje i bacanje.

Jitter041
10-24-2011, 00:30
Ima dosta istine u svemu sto sam procitao na ovoj temi ali cete se slozit da je veliki dio vas poslije 5 meceva instalirao neki modifikovani gameplay i na osnovu toga donosi sud o igri. Ja sam igrao na default desetak dana i prilicno savladao igru i bio zadovoljan. Naravno ludio sam od odbrane dok nijesam odigrao par puta trening i skontao kako. Po meni najbolje odradjena odbrana ikad. Onda sam instalirao PesEdit i poslije dvije utakmice shvatio da nesto ne stima. Nema otvaranja igraca, bjeze od lopte, kriju se iza odbrane, golman krene da ispuca promasi loptu pane i od njega se odbije u gol...... Odbrana kao na 2011. Uzas. I onda nadjem da PesEdit ima modifikovan gameplay. Isti momenat sam ga izbrisao. Koristim Firepatch. Nemam informaciju da je kod njega gameplay modifikovan ali i ako jeste to ne primjecujem jer sve prednosti default gameplay-a su tu. Desavaju se sr@n!@ raznorazna ali su se na svaki pes i desavala. Na ovaj ponajmanje. Ja se nesto ne nerviram vise. E i da ne zaboravim. Od ove verzije igram professional. To je po mojoj procjeni najrealnije. Kao Top Player prosle godine. Ne treba mi da se dokazujem bilo kome. Igram iz razonode. A top player i super star su mi ptpuno nerealni zbog velikog broja "messia" na terenu.
I da odgovorim na temu:
Ja nijesam ali sam zalijetao joystick i u zadnjem trenutku se zaustavljao..... Imam finansijskih problema a i volim ovaj joystick. :)

Casanegra
10-24-2011, 01:25
Мало сам експериментисао и могу да кажем да сам успио мало да се похватам са игром. Барем мислим да сам успио :001_unsure:

Е овако... Прочитао сам у једном од претходних постова, да се проба промјена постојеће тактике. Значи ако играте, нпр. са Манчестером направите своју формацију (мада мислим да може и дефолт формација) и ОБАВЕЗНО, :hammer: значи ОБАВЕЗНО промијените постојећу тактику на "стандард" и подесите је по вашој жељи. Можда се трипујем али мислим да сам због ових измјена успио да се носим, колико-толико равноправно са компом (барем што се одбране тиче , мада ни напад ми није толико лош). Успијевам да створим приличан број шанси.

Такође, да напоменем и ово, играм са 4 одбрамбена играча, с тим да ми један штопер игра либера. Можда може и са класичним штоперским паром, пробајте.
Што се игре тиче, имам колику-толику контролу на мечу. Наравно, са овим нисам ријешио све проблеме.
И даље зна да се деси да нпр. Хелсинки у задњих 5-6 минута добије 2-3 месија, играч вам да ауто гол у задњој секунди меча, или ваш одбрамбени играч (без обзира колико прецизно и јако упутили пас ка свом играчу) једноставно набаци лопту противнику на волеј или му створи чисти зицер. :wall: Једини успјех је што сам успио да ове ствари смањим прилично.
Значи, играм лигу шампиона, и можда у 6 мечева у групи, у једно 2 или 3 меча су ми се јављале ове спорне ситуације. Понављам, док нисам пробао промјену тактике у сваком мечу сам наилазио на ове "спорне" ситуације које су ме доводиле до лудила!

Што се тиче тежине, смањио сам на "professional" и такође савјетујем да и ви то урадите. Барем док се не стекне нека рутина.

Shaq
10-24-2011, 03:55
Igrica je mnogo random, kada neko kao ja npr pobedim sa barsom real na top player 2:1, a onda izgubi od granade 3:0, ne zna covek sta da misli... posle tog *****a sam preaso na fifu, za svaki slucaj da i meni ne ode monitor u tri lepe :D

Andrej09
10-24-2011, 12:40
Е овако... Прочитао сам у једном од претходних постова, да се проба промјена постојеће тактике. Значи ако играте, нпр. са Манчестером направите своју формацију (мада мислим да може и дефолт формација) и ОБАВЕЗНО, :hammer: значи ОБАВЕЗНО промијените постојећу тактику на "стандард" и подесите је по вашој жељи. Можда се трипујем али мислим да сам због ових измјена успио да се носим, колико-толико равноправно са компом (барем што се одбране тиче , мада ни напад ми није толико лош).
Naravno da ima smisla da se menja taktika po sopstvenom nahođenju, ali pitanje je kako. Ako npr. odbranu postaviš visoko protiv tima sa tri napadača ili brzim krilima, a pritom ne umeš da koristiš ofsajd zamke, dobre su ti šanse da završiš sa 0:5. Treba gledati način na koji igraš, kako daješ i primaš golove, i iz toga naučiti nešto. Ja sam dosad shvatio, recimo, da mi je najbolje da postavim odbranu dosta blizu golmanu, i da ne stavljam više na maksimum presing mojih igrača na protivnika, jer oni tada sami jurcaju na prvog slobodnog ko ludaci, bez moje kontrole, i lako ispadaju.

Casanegra
10-24-2011, 13:10
Покушаћу да смањим и пресинг... До сад ми је био углавном мало већи. Можда буде још боље.

Zeljko_PFC
10-24-2011, 13:21
Ne izgleda nista spektakularno monitor :D Napukao je pri dnu ekrana,a kad ga upalim pojavi se crna boja sa par strafti duginih boja :D

pesminator
10-24-2011, 16:10
pozdravljam sve, evo nisam mogo izdrzati s igrom gledajuci kako lopta odskace kao balon i neke glupe golove igraca pa sam nasao ovdje za taj patch kojeg sam skinuo i kopirao u folder igre. i kad udjem preko njega igrati nakon par minuta izbaci mi error i ugasi igricu, zna li mozda neko u cemu je problem inace imam windows xp ?

Manca
10-24-2011, 16:29
ja sam danas polomio dzojstik..::001_huh: ..poludeo sam...ali zbog online-a...celog meca bude 1-0 za mene i onda u sadnjim minutima primam glupavi gol i onda pucam i .a bogami i dzojstik

pesminator
10-24-2011, 17:11
haha jos ne znam je li mi igra dobra ili losa

Jitter041
10-24-2011, 21:51
Zasto je losa igra ako se prime golovi u zadnju sekundu ili ti jos gore bude auto gol? To se desava i u stvarnosti. Kad bi se na pesu desio Blackburn - Arsenal (4-3) svima bi bila kriva igrica jer su imali 3 suta u okvir od kojih je jedan odbrana a 4 gola. A sto se tice ovoga pobijedi se barca a izgubi se od granade...... Pa i hercules je dobio barcu.... Levante je prvi ....... Mislim valjda je to fudbal.....

Zeljko_PFC
10-24-2011, 23:50
Zasto je losa igra ako se prime golovi u zadnju sekundu ili ti jos gore bude auto gol? To se desava i u stvarnosti. Kad bi se na pesu desio Blackburn - Arsenal (4-3) svima bi bila kriva igrica jer su imali 3 suta u okvir od kojih je jedan odbrana a 4 gola. A sto se tice ovoga pobijedi se barca a izgubi se od granade...... Pa i hercules je dobio barcu.... Levante je prvi ....... Mislim valjda je to fudbal.....

Da,ali to se nama dogadja konstantno,a Barsi jednom u sezoni. I ne padaju auto golovi i "golovi uz zvuk sirene" bas na svaku utakmicu.

milisav
10-25-2011, 00:17
ne igram ja ove pes-ove odavno samo da bih pobedio sve redom ni da prelazim ML pa da se sad kao nerviram nesta sto me kantaju te granade sto spominjete :) ja igram pes da bih uzivao u igri i u golovima al ovi golovi sto dajem i primam su mesavina smeha i tuge ( igram uglavnom protiv ortaka). cim su oni najavili da ce da naprave napadace koji ce lakse prolaziti i odbranu koja ce biti bolja ... ne moze iz kontradiktornosti nista normalno izaci. npr bacam matriju pas na ivici 16 pravo na grudi L1+:trougao: ,lopta preletela odbranu on stoji sam ko duh i povlaci se unazad naravno sansa propala... ali zato dajem neki budjoni iz odbitka i to je sad kao realnost. Na odbrani izlomih prste pokusavajuci da isprobam sve varijante al dzaba kad mi se igraci zaglupi i skliznu od protuvnickog igraca koji ostaje sam, ili stoje i gledaju ga dok sutira (drzim x bez r2 - da ne bi bilo glupoh komentara) a desava se i da beze od lopte. zato sto su ubacili hold up play na r2 ja treba da hvalim odbranu... ono malo sto sam igrao vs kompa na top i super primao sam i davao normalnije golove nego na exb sa ortacima tako da svako ima svoja iskustva. iako sam fan ovog fudbala jos od kad sam ga igrao na ps one ipak sam se nevidjno smorio sa ovim pes-om 12 :((( ima tu dosta dobrih stvari sto su popravljene ali da svaku 2 utakmicu odlucuje greska golmana igraca a svaki 3-4 auto gol je glupost....

pesminator
10-25-2011, 07:32
ma kad sam tek poceo igrat mislio sam da samo meni nesto nije u redu s igrom jer ima dosta nelogicnih situacija, ali vidim da je to vecini. nema nista lose kad izgubim od slabog kluba ali to se dogadja stalno. r2 i X jako ce pomoc u igri kad se branite samo treba pogodit trenutak kad pustiti r2 (iako to ne znaci 100 % da ce se uzet kompu lopta u nekih 70 % hoce). vidim da cu i ja morat stavit na regular pa polako preci na professional jer ce mi klub bankrotirati. sto se tice pes '11, tamo su bile cake da ako ne koristim brzo trcanje onda mi cpu ne vrsi velik pritisak i bez problema mu prolazim igrace. dodavanje iz kornera prvom igracu, ucinim okret i dodavanje - gol. sad toga vise nema, ne mogu dodat iz kornera jer cpu odma napravi pritisak i uzme loptu, i konstantan pritisak u igri pa sam prisiljen drzati brzo trcanje. probo sam instalirati onaj patch iz posta odprije ali daje mi neki error i ne moze ga pokrenuti. ali sad gledajuci ovako mnogo je dobar pes samo treba se priviknut na drugaciji stil igre.

P.S. za obranu slobodnjaka koristim r2 i r1 sto mi je namjesteno da u zivi zid stane jos jedan moj igrac i automatski sam smanjio golove kompa iz slobodnjaka za nekih 85 %, znaci sad mi zabije jedan od 10, a prije sam u jednoj utakmici znao primiti po 3 komada. ali zato ja zabijam sa seedorfom slobodnjake s 38m i tako tih velikih udaljenosti sto prije nisam mogo. knuckle shot su doradili pa sad svaki udarac iz slobodnjaka s vece udaljenosti ili zabijem ili bude velika opasnost za protivnicki gol.

Zmaster
10-25-2011, 08:01
igram bez patch-eva samo vezba pomaze ja sam 10-ak dana pokusavao na superstar da igram ligu sampiona i ni grupnu fazu nisam mogao da predjem ali zato sada pobedim i barcu na super star

Zvezdan Nik
10-25-2011, 08:30
Džabe perfektno igranje odbrane kada će kompjuter naći način da ti uvali golčinu koliko god ti dobro igrao odbranu.Ovde mislim na najteži novi igre,a to je svakako superstar.Top player jeste napucan,ali je superstar definitivno teži jer samo odaje utisak da se ima kakva takva kontrola igre,jer mašina kažnjava i najmanji propust u igri čoveka.Volim teške igre,to samo pobuđuje igrača da se maksimalno koncentriše na istu.Ipak,na ovom fudbalu postoje stvari na koje čovek jednostavno ne može da utiče.Korneri,prekidi i igra glavom mašine su savršeni.Meni Kanute zabije tri gola glavom protiv Barselone pored Pikea i Pujola koji ga striktno markiraju i permanentno su pored njega.Abidala mi po levoj strani celu utakmicu nadskače Navas?!Nema to nikakve veze sa vežbom i treniranjem odbrane,to je činjenica.
Ipak,igra je dobra,i najjači aspekt iste je ispravno odabrana taktika.Ono što je Konami započeo sa 11. u ovom fudbalu je doveo do savršenstva.Jednostavno,protiv svake ekipe mora se pogoditi odgovarajuća taktička zamisao,i tim će odgovoriti zahtevima.Perfektna igra mašine se može pročitati i neminovno je da se u toku utakmice konstantno menja način igre.

pesminator
10-25-2011, 10:27
Pro Evolution Soccer makes its return this fall, Pro Evolution Soccer 2012! This year, Konami is determined to give global football fans a truly realistic, immersive and a delightfully playable take on the beautiful game. Creative Producer Shingo "Seabass" Takatsuka has been sourcing the desires of fans across the globe and working non-stop on marrying the digital game to the real life game so fans can get as close to the real thing. All elements have been examined - defense, offense, AI, penalties, officiating and of course, graphics! The result is a game truly represents the key attributes of the game and it's players. Pro Evolution Soccer… "Can you play?"

Zvezdan Nik
10-25-2011, 10:35
Da,ispada da je većina populacije debilna pa ne može da savlada fantaziju Japanaca.Sasvim je druga priča ono što promoteri govore od one u realnom životu.
Napravili su dobar fudbal koji zahteva mnogo vremena da bi se savladao,ali neminovno je da su kod nekoliko stvari potpuno zakazali.

Deroko
10-25-2011, 11:44
Evo da se oglasim i ja povodom igranja odbrana protiv komp-a...
U pocetku sam primao i po 3,4,5 komada, onda kad sam se nesto malo uigrao, uspeo da primnjene golove svedem na max. 3 po utakmici, a sada uglavnom 0-2..

Ovako...

Primetio sam da ja golove uglavnom primam nakon mojih gresaka, nisam igrac koji cim prigusti opali loptu preko polovine, vec pokusavam da nadjem prvog otvorenog igraca i njemu dodam loptu i tu nastaje problem, komp ili presece taj moj pas ili pas jednostavno zavrsi u njegovim nogama nakon cega ja obicno primam gol.
Kad sam to shvatio resio sam da ispucavam loptu cim malo prigusti i pomoglo je, primam manje golova, ali opet nisam zadovoljan tom "taktikom" jer to nije moj stil igre...

MC93
10-25-2011, 12:40
Ja nikako da skontam kako da uzmem protivničkoj ekipi loptu kada počnu da driblaju :D... Juče igram sa Milanom protiv PSŽ-a u ML, i ladno mi Gremio 3x predribla celu odbranu i izadje 1 na 1 sa golmanom. Na kraju se završilo 1:1 xD

Deroko
10-25-2011, 12:51
@MC93 - Probaj da drzis x i kocku (tj. ono dugme na koje dodajes i sutiras), ili R2 i X pa kad vidis dobru priliku da mu oduzmes loptu pusti R2.
Ja bar tako pokusavam...

pesminator
10-25-2011, 14:00
r2 i X drzis kad si ispred protivnickog igraca i onda pustis r2 a ovaj mu uleti i uzme loptu, bar meni u vecini slucajeva

MC93
10-25-2011, 16:54
A gde je to r2 na tastaturi :D? Gledao sam upravo podešavanje komanda na tastaturi u setings-u i ima r sa gornjom strelicom, donjom, levom, desnom i centralno r. Koje je od tolikih r, baš to r2 xD?

Zeljko_PFC
10-25-2011, 17:02
r2 ti dodje brzo trcanje mislim,sto na tast. dodje kod mene "E" (i ja igram na tast.izvini ako grijesim) xD

greska,r1 je brzo trcanje,a r2 dodje "C" :D

pesminator
10-25-2011, 18:02
a imas u settingsu mozes sve namjestit r2 na tastaturu je c

Andrej09
10-25-2011, 18:21
Jel ima neko da se dobro služi ofsajd zamkama? Ja stavim automatik, i ne pomaže mnogo u kritičnim situacijama, jedino pomogne što će odvratiti AI od nekog pasa. A kad radim manuelno, obično bude prekasno.

Casanegra
10-25-2011, 21:18
Имам једно питање. Да ли неко од вас има проблем са давањем голова из корнера и уопште са давањем голова главом? Да појасним, кад набаците лопту у шеснаестерац, да ли вам се дешава да играч констатно лоше удара лопту главом.
Знао сам да дам и по 3 гола из корнера на претходним дјеловима, али сада једноставно не знам да ударим лопту на прави начин. У 99% случајева пребацујем гол или упутим млак ударац.
Такође, имам проблем и кад у току игре пошаљем лопту са бока у противнички шеснаестерац. Једноставно моји играчи или благо ударе лопту или пребаце гол (али баш пребаце) :wall: :helpsmilie:

Deroko
10-25-2011, 21:37
Hmm...
Iz kornera je i meni tesko da dam gol (ako igram protiv komp-a), a sto se centarsuteva cite, tako cesto postizem golove pogotovu ako je u pitanju neka kontra/polu-kontra kada je manje protivnickih igraca u sesnaestercu...
Verovatno nesto pogresno radis.

pesminator
10-26-2011, 07:23
ja kad ubacujem iz kornera drzim r2 i naciljam (tko koristi LS ) prema gore i ovisno sad u koju ces stranu. igrac ti mora koji puca glavom biti u najmanju ruku u dobroj poziciji u odnosu na igraca koji brani. najpozeljnije je kad je sam, sto je tesko a i onda ako prenapunis kocku pogodi stativu ili precku. barem meni je tako. a ofsajd zamke i meni ne rade kako valja i redovito mi uvale po par komada kada ubace loptu iza moje obrane, zato u njihovoj kontri ne koristim X ili bilo kakav presing, dok mi se ne vrate svi igraci. ali opet je cheat u master ligi tako velik da sam jucer najblaze receno popizdio.

pesminator
10-26-2011, 13:10
evo naso sam ti kako ces offside napravit. prvo u button configuration postavis samo player movement. ja se ne sluzim LS zato sam stavio one strelice gore, dolje ljevo desno znaci s tim igram. ako ti igras sa left stickom onda postavis LS. zatim u game planu ides na tactical assistance, postavis offside on, a ispod ces vidjeti koju tipku koristis za to i u pravo vrijeme to upotri****s i to je to. nadam se da ce ti pomoc meni sad to ok radi.

Andrej09
10-26-2011, 13:15
Da, samo treba se izvežbati i upotrebiti u pravo vreme. Ja dok primetim opasnost i dok stisnem obično bude kasno. :)

pesminator
10-26-2011, 15:19
kad pritisnes jednom onda ga drzi dok traje napad tako d aja ukljucim kad izgubim loptu i onda oni sami izlaze ali su me u jednoj utakmici kasnim izlazenjem kostali 3 kom

Andrej09
10-26-2011, 16:31
Evo vežbao sam malo, pecam ih redovno. Nije tako strašno teško, samo treba jako paziti, svaka greška se skupo plaća.
Ma, ja sam to malo skeptičan zbog 11ice, tamo nisam mogao skoro nikog da upecam manuelno praveći ofsajd zamke. Al' ni da primim gol kad AI protivnik izađe ispred golmana. :D

pesminator
10-26-2011, 20:39
s koliko igraca igras u napadu, imas li koju caku za golove?

Andrej09
10-26-2011, 20:42
Igram samo s Arsenalom, default formacija. Za golove koristim dosta prekide (Mertesacker i desni analog :D ), dosta pletem na 20,30m od gola i trudim se da uključim bekove i centriram, tu ponešto uleti, pa i da uključim i zadnjeg veznog i raspalim iz daljine, i to dosta dobro ide. Ako igraš s brzim timom, treba slobodno bacati lopte napred u kontrama i polukontrama, ali voditi računa da AI golman uvek dobro čita igru.

pesminator
10-27-2011, 07:20
ja stavim all out attack formaciju sa 6 u napadu, igram ML na professional a cpu stavi 9 u njihov sesnesterac i ne mogu probit to nikako, nabije loptu i glupi igrac prodje kroz moja 2 zadnja vezna i 2 u obrani i nabiju me ko konja po 2, 3 ili 4 kom (od intera).

Casanegra
10-27-2011, 22:46
Па брате превише си офанзиван... Мораш мало да водиш рачуна и о одбрани. Много је 6 нападача. Убијете на контре онда.

pesminator
10-28-2011, 07:13
da, ali evo jucer me krenulo. dobijem zaredom 10ak utakmica neke sa po 4:0 i comp vec manje vara. tu i tamo primim supalj gol, kad mi zavuku loptu iza obrane ili jucer sam dobijo jedan sa makazicama. koristim sad samo x za uzet lopti i bez problema uzme svaku. kad zavrsim prvu sezonu idem na top player.

Dusan1983
11-08-2011, 03:03
Posle stotinak odigranih utakmica mogu da kazem da sam solidno naucio da igram odbranu. Vodim Stouk pa mi je lakse jer imaju sjajnu odbranu. Odbrana u pes12 je jako teska i mora se uklizavati,skakati,markirati,udvajati,blokirati,a ne kao ranije samo postojati na terenu. Nekad ni perfektna igra u odbrani nije garant tako da uvek postoji ono uzbudjenje i napetost sto mene odusevljava moram priznati. Taktika je takodje jako bitna,kako moja tako i protivnicka..upravo treci CB moze da spase neki od tih golova u zadnjim sekundama na koji se ljudi zale. Meni je trenutno najveci problem kako da napravim ofsajd..koristim geniusov joypad onaj obicni sa 4 dugmeta i L1 L2 R1 R2..Ako neko moze,molim neka mi pomogne,pa da uvezbam i ofsajde i napokon krenem u makljanje po Premijer ligi. Hvala unapred.

MatijaPG
11-08-2011, 03:25
Posle stotinak odigranih utakmica mogu da kazem da sam solidno naucio da igram odbranu. Vodim Stouk pa mi je lakse jer imaju sjajnu odbranu. Odbrana u pes12 je jako teska i mora se uklizavati,skakati,markirati,udvajati,blokirati,a ne kao ranije samo postojati na terenu. Nekad ni perfektna igra u odbrani nije garant tako da uvek postoji ono uzbudjenje i napetost sto mene odusevljava moram priznati. Taktika je takodje jako bitna,kako moja tako i protivnicka..upravo treci CB moze da spase neki od tih golova u zadnjim sekundama na koji se ljudi zale. Meni je trenutno najveci problem kako da napravim ofsajd..koristim geniusov joypad onaj obicni sa 4 dugmeta i L1 L2 R1 R2..Ako neko moze,molim neka mi pomogne,pa da uvezbam i ofsajde i napokon krenem u makljanje po Premijer ligi. Hvala unapred.

Imas u taktici da napravis, da na odredjeno dugme ti bude offside zamka, samo pogledaj u Game Planu sve ces naci...

Zvezdan Nik
11-08-2011, 07:17
U početku sam se nervirao sa odbranom,sada je razbijam.Najbolje je ne srljati,linije tima se moraju sačuvati kad protivnik krene.Ranije sam ispadao jer sam kretao na protivničkog igrača iako bi ga moj Ai saigrač već zatvorio, a to je najlakša situacija za ispadanje.Sada,kada vidim da moj saigrač krene na protivnika,odmah krpim rupu na drugoj strani.
One situacije kada protivnik krene 1 na 1 je najbolje odigrati strpljivo i bez nepotrebnog srljanja.Bolje je povlačiti se na r2 i lagano dozirani x sve dok komp sam ne krene u fintu.Tada će komp,uglavnom, sam pogrešiti.
Kod kornera sam počeo da izvlačim golmana na peterac istom kombinacijom tastera kao i prilikom odbrane od slobodnjaka.Ne pamtim kada sam primio gol iz obe situacije od kada koristim ovaj način odbrane.
Kod ofsajda preporučujem da se odigra manualno,pritiskom na selekt i kocku.Automatska postavka ofsajd zamki zna da bude veoma konfuzna i saigrači će često potpuno bezveze odigrati ovaj aspekt.Kod manualnog odigravanja munjevito prave ofsajd zamku,a kod ovakvog manipulisanja odbranom najbitniji je tajming.Kad se uvežba,nijedan protivnik neće proći.

oPAyok8jYT8

pesminator
11-08-2011, 13:21
pise ti za offside zamke u ovom threadu samo treba procitat :punk:. ja se ne sjecam kad sam zadnji put primio gol iz slobodnjaka a isto prije drzim r2 nego sto radim presing sa x pa cpu sam pogrjesi, to sam i sam skuzio, ali ML mi je draza na professional levelu jer zabijam vise golova, lakse dobijam naravno i zabavnije mi je, iako je pravi test igra protiv neke druge osobe.

militots
11-08-2011, 20:23
E ovako ,prvo pozdrav za sve ljubitelje PES - a ...Drugo da i ja kazem koju o ovej temi... Golmani meni se nisu desavale neke avanture sa njima igram ML sa Leverkuzenom brani Adleder odlicaan golman mada sam primetio da i kad ja dajem golove i kad meni igrac izadje jedan na jedan golmani lezu kao krave i dovoljno je samo prebaciti istog... Dosta pomaze ako vidis da prot. igrac dobija loptu u prostor iza tvoje zadnje linije , pricam za sesnaesterac , brzo istrcis sa gosom i dosta puta skinem 1 na 1, naravno zavisi i od sposobnosti golmana... Odbrana generalno na svakom delu terena... Suvise se lako prolazi igrac 1 na 1 isto tako ne pamtim kada sam ja prosao coveka 1 na 1..cak i dupli pas ne pomaze jel uvek mi propadne zavrsni pas u vecini slucajeva ...Malo je tu trebalo vise do izrazaja da dodj e body balans ... e sad ja igram na top player i ne primam mnogo golova kad sam koncentrisan ali desimi se da mi prot. igrac "pusti kisu" sto ja kazem , ok razumem ja mesi da mi proda to ali u bundes ligi malo je igraca ... desi mi se igram kup sa nekim timom iz cvajte a oni me rade kao vola ...e sad ja igram r2 i x i kombinaciju kocke ili samo kocku tj moj igrac pa ja udvajam kad imam sansu i to dosta dobro ide ...Ali najbolje igram odbranu kada je lopta dugo u mom posedu..to je najbolja odbraana lagano okolo stoper, bek zadnji vezni pa u krug da ih izvucem malo pa dugaja na krilo i sipam u sesnaest...ja igram onaj Jankijev game play 2.2.1 na pes edit patch...

pesminator
11-09-2011, 12:51
kao sto se vidi na videu zvezdana ja sam isto skuzio da drzim r2 i x i u 90 % slucajeva moji igraci uzmu loptu ili cpu fali. cim pustim r2 60 % su sanse da primam gol. pa ta igra jako glupo izgleda jer imas 2 igraca koji sa sredine terena do mog gola ko 2 beskicmenjaka se vuku do mog gola i onda cpu fali ili mu moj igrac uzme loptu. ali ako pustim r2 primam gol 100 % iako bi moj tada trebo uzet loptu, dogodi se suprotno ili cpu igrac astronomskim potezom provuce loptu mom ispod usiju, zavuce je ispred sebe , dodje jos do ostale trojice i njih u stilu bode-a millera predje u padu i zadnjim atomima snage laganini opuca, lopta ide po podu, jedva se dokotrlja do gol linije, moj golman sasvim slucajno misleci da je mozda opuco roberto carlos svom snagom, baci se na loptu ali je ipak ne uspije uhvatit, i tako primim gol. :tongue: ili bude slobodnjak pa ovaj puca a lopta se odbija njemu dok ne zabije. ali najvaznije sam primjetio a to je da se to dogodi SAMO ako ne drzim x r2. ne znam kako je drugima. u igri 1 na 1 sa drugom osobom tih problema nema. sad isprobajte i vi pa javite jeli ista stvar i kod vas.

Cat
11-09-2011, 19:44
Moram reći da mi je ova tema bila jako korisna, da se ne zahvaljujem na pojedinačnim postovima.
Dosad sam često uklizavao, a to baš i nije bilo efikasno. Bolja je strpljivija igra i to po celom terenu. Vrlo je bitno očuvanje formacije, tj. pravilna promena igrača da bi se obezbedilo pokrivanje protivnika kad ima loptu. To je pola posla, ko i u svakom PES-u ranije. Razbijena formacija, protivnik ima loptu na tvojoj polovini = 90% primaš gol.

Dusan1983
11-09-2011, 20:07
Hvala puno. Uspeo sam da namestim,neverovatno korisne stvari. Sad idem da gazim i gadim nabedjenog kompjutera i malog mesija :crveni:

Groksan
11-09-2011, 20:39
"Kod kornera sam počeo da izvlačim golmana na peterac istom kombinacijom tastera kao i prilikom odbrane od slobodnjaka.Ne pamtim kada sam primio gol iz obe situacije od kada koristim ovaj način odbrane."

mozes ovo malo detaljnije :)

senser
11-09-2011, 23:39
Imam veliku da ovo napišem > ovo je najidiotskiji pes do sada. Tačka. Zašto? Zato!

iniesta1986
11-10-2011, 18:22
Imam veliku da ovo napišem > ovo je najidiotskiji pes do sada. Tačka. Zašto? Zato!

Najidiotskiji ti je jer ne znaš igrat. Kad naučiš i počneš pobjeđivat, vratit ćeš se tu i hvalit ga na sva usta. To rade praktički svi kojima na početku ne sjedne. Nema više uzmi barcu i real pa gazi. Sad nauči igrat, postavljat se u zonu i ne griješit. E to je simulacija!

srki82
11-10-2011, 18:36
@senser Stavi gameplay patch od Jenkey1002,drugacije ces pricati jer je sveden da bude slican PES11 meni je fuca sa njim jos bolja,sa druge strane sacekaj neki patch sa PSD ocenama da odmeravanje snaga bude realnije...

kishic
11-16-2011, 12:18
strasno me zna iznervirat ova igra,pogotov kada dodje rodjak koji je debil mrtvi i uvali mi nekako gol traljavo tacno dodje mi da se ne mogu odlucit kome presuditi njemu ili igrici...

Kud nisam prijasNjiH zivaca joj...

BucaNS
11-19-2011, 19:21
Kod kornera sam počeo da izvlačim golmana na peterac istom kombinacijom tastera kao i prilikom odbrane od slobodnjaka.Ne pamtim kada sam primio gol iz obe situacije od kada koristim ovaj način odbrane.
Je l možeš da napišeš koja je to kombinacija? Pošto meni ovo nikako ne uspeva i jako puno golova primam iz kornera. Pozdrav

Zvezdan Nik
11-19-2011, 20:43
To ti je kombinacija L1 i r3 tastera.Tako prebacuješ strelicu na golmana pa sa njim manipulišeš po petercu(korner),odnosno gol liniji(slobodan udarac).Namestiš golmana gde želiš i opet,istom kombinacijom tastera,skloniš strelicu sa golmana i ostaviš komp da odradi posao.R3 je pritisak na desni analog.

slakil
11-19-2011, 21:28
Da li je moguće sinhronizovati pes edit patch 2.1.1. i ovaj gameplay od Jenkey1002, jer se pes edit patch pokrece preko zasebne prečice a da bi ovaj gameplay radio i on se mora pokrenuti preko zasebne prečice? Ako moze kako? Hvala pozz ( inace moram reci da mi je ovih vanzemaljskih fintica i poteza od svake bedinje koja igra protiv mene preko glave, slažem se da se treba malo potruditi i da je ovo bolja simulacija i realnija sto se tiče mojih igrača, ali gdje realnost simulacije kod ovih protivnika??? e to su baš žalosno napravili, ovo su mali zeleni vanzemaljci, kakve bravurije izvode to je cudo)

Dane84
12-07-2011, 09:55
Da li neko zna kada se igra odbrana kada protivnik napada a ukljucen je jedan igrac koga mozes da konttrolises kako ostale tvoje igrace da podesis da budu blizu ostalih igraca iz protivnickog tima da bi sprecili evetualno dodavanje ili pas, da vrse pritisak na ostale igrace a ne na onog kod koga je lopta?
meni naprimer kada igram kada dodam loptu iza mene je odmah igrac suprotnog tima i odmah vrsi pritisak ili oduzima loptu dok moji igraci stoje vrlo daleko kada on napada?

molim za pomoc

dulex94
12-07-2011, 13:06
Drzis slovo za sut (ako igras na tastaturi), a ako igras na dzojstiku onda drzis kvadrat :)

padobranac17
12-11-2011, 19:16
Posto je tema o utiscima zakljucana,moram se ovako obratit.
Do incidenta je doslo u sudijskoj nadoknadi meca Atletiko Madrid - Granada, kada se jedan bogalj (centralni bek Granade) posprdao (blago receno) sa mojom odbranom i postigao gol za pobjedu.
Igram inace na top player,jer nisam jos otkljucao superstar,a pravo da vam kazem ne znam dal cu ga i otkljucavati i ima li svrhe.
E sad se pitam gdje je problem?
Jel to mozda sto igram na tastaturu? Ili su mozda iz konamija odlucili da mi zagorcaju zivot sa tezinom igranja? Ili sam ja od 14. oktobra,kada je izasao ovaj PES,naglo zaglupio i postao idiot? Ako nastavim da igram ovaj j***ni pes12,onda sam ovo trece.
Znaci nema sanse da zaustavim protivnicke igrace. Jednostavno prolaze kroz mene kao da su mi igraci duhovi.I nastavili su sa onim losim trendom iz PES11,da protivnicki odbrambeni igrac koji je 2x sporiji od mog napadaca,lagano ga stize i nedozvoljava mu da realizuje 1v1 situaciju.
Slobodne udarce necu ni da pominjem.Zivi zid,kao da strumfovi u njemu stoje. Onda se trudim da ne pravim blizu faulove,ali dzaba kad je najmanji kontakt faul.
Uh,iznervirah se po ko zna koji put zbog ovog sr***a od igre.
Molim vas za vase misljenje....

Sada sam odigrao par utakmica (Master Liga),mislim da bi trebao 1 fataliti da uradim da bi protivniku uzeo loptu....
Posle tebe nemam vise sta da dodam sem da sam ostao bez jos 1 dzojstika....

milosmilan
12-12-2011, 13:24
nzm za vas ljudi,ali ja jednostavno ne mogu u ovom fudbalu da igram odbranu.Sve sam pokusao,citao,gledao itd.ali meni igraci i dalje u odbrani ispadaju kao retardi i to je glavna i jedina stavka zbog cega ne mogu da igram ovaj fudbal...

mece84
12-12-2011, 15:46
znaci ovako vidim da se svi mucite oko odbrani mucio sam se i ja sad nekazem da mi je lakse ali dobro probajte sa drzenjem na x radite presing ako nemozete tako onda istovremeno drzite i kocku ili vise puta stisnite na kocku ili ce da oduzmete loptu ili radite prekrsaj,a x-r2 koristite samo jedan na jedan situacii a pomaze i za golmanom kad se nadze jedan na jedan sa protivnikom
evo mislim da sam pomogao probajte. izvinjavam se na moguce greske u pisanju jasam i makedonie

Mare97
12-23-2011, 22:19
Sve ovo sto si rekao je tacno.. meni su se dogadjale iste situacije kade mi je neki steven taylor fletcher nanizao evru vidica ferdinanda i postigao gol..naravno posle toga sam morado da kupjem novi joystick jer sam ga razvalio o zid.. moras da cekas pravi trenutak da bi startovao na igraca, ali nekad iako to dobro uradis on moze da te prodje.. npr meni je pored odlicnog postavljanja i dobre odbrane neki jason roberts opusteno prosao smallinga i ferdinanda i dao gol... ovaj pes mi se dosta ne svidja, a igram ga vec 7 godina...

Mare97
12-23-2011, 22:25
Razumem kada me prodju messi i ronaldo, ali jbt jason roberst i steven fletcher mi jebali kevu, a u stvarnosti ni gol nisu dali -.- naravno joystick mi je zavrsio u 20 delića...

mickoos
01-02-2012, 12:44
Evo nekih mojih zapazanja : Glupi nerealni golovi glavom isto vazi za suteve iz klizeceg starta ili pada unazad
: Mesi i ronaldo ne mozes da ih pratis i oduzmes loptu i svaki sut im je gol.
: Vodim 2:0 i onda se kod njih u poslednjim trenucima meca pojavi 10 messija i bude 2:2
: I primetio sam da mi je lakse da igram protiv nekih vecih klubova npr. Mancester utd nego protiv Dinama Zagreba(svaki put su prvi u grupi bez obzira koji timovi
su sa mnom u grupi.
: i toliko glupih autogolova kad lopta pogodi prilikom centarsuta igraca kojeg ne kontrolisem.
Ni ja nisam neki iskusan igrac mozda gresim i ovo zavisi od mojeg skila,nadam se da ce neko sloziti sa mnom i odbaciti ove tvrdnje :)

Deroko
01-02-2012, 16:53
Ovo manje vise nisu u pravu, jesu oni superiorniji u odnosu na ostale, ali ako imas umece mocices da ih sprecis.

: Vodim 2:0 i onda se kod njih u poslednjim trenucima meca pojavi 10 messija i bude 2:2
PES 11 ima neku vrstu cheat-a, to su svi zapazili, ali nadam se da ce to izbaciti sl. godine.

: i toliko glupih autogolova kad lopta pogodi prilikom centarsuta igraca kojeg ne kontrolisem.
Ovo je cista slucajnost(mislim), meni se na primer to ne desava cesto, cak suprotno.

U pocetku sam bio razocaran pes-om, ali vremenom mi se dopao, i mnogo je bolje u ovom pes-u igrati protiv coveka, nego protiv kompa!

bokirivaldo
01-02-2012, 18:11
Evo nekih mojih zapazanja : Glupi nerealni golovi glavom isto vazi za suteve iz klizeceg starta ili pada unazad
: I primetio sam da mi je lakse da igram protiv nekih vecih klubova npr. Mancester utd nego protiv Dinama Zagreba(svaki put su prvi u grupi bez obzira koji timovi
su sa mnom u grupi.
Ni ja nisam neki iskusan igrac mozda gresim i ovo zavisi od mojeg skila,nadam se da ce neko sloziti sa mnom i odbaciti ove tvrdnje :)
Definitivno bolje igrati protiv coveka , protiv CPU ovo sto kazes se i meni stalno desava igram ligu sampiona i u grupi previse cesto mi je recimo Genk tezi
protivnik od Juventusa,Arsenala... i nervira i to posto ima taj cheat moras i protiv najslabijih da se mucis kao protiv najacih :unsure:

milosmilan
01-03-2012, 12:31
To je u neku ruku i realno,ali ne stalno.Naravno da treba nekad da te namuci i neki klub koji je slabiji,ali sto ti kazes,ne treba tako svaki put.Jedini "lek" po meni je da se igra odbrana na X + R2,sa tim sto drzis stalno X i R2,a kada u jednom trenutku zelis da igracu oduzmes loptu,kada izadjente na 1 na 1,onda samo pustis R2,a X i dalje drzis.

Andre
01-04-2012, 12:33
Nemam ja probema u ML igram na top player i 2 sam u Premier Ligi sa Man City ...
Meni je jedino problem kad ja uklizam a komp se okrene na drugu stranu , to me jedino iznervira

milosmilan
01-05-2012, 12:53
Da i klizeci startovi su veoma tezi da se odrade kako treba nego pre...

terry
01-09-2012, 21:48
Jel moguce nekako da jedan Dani Alves ili bilo koji drugi bek ili stoper na ovoj igrici iz nekog jakog tima juri 35m i stigne protivnickog igraca,da se ovaj ne bi lagano dosetao do 5m i lagano postigao gol kao sto radi!?

Eeeeeeeejjjjjjjjjjj bre jurim od centra sa Pujolom i Alvesom nekog sugavka iz Genka sa overal-om od 65 i ne mogu da ga stignem,covek lagano se useta u 5m i zavuce mi gol u ****nom 93.minutu...
Dal da razbijem dzojstik ili glavu o zid...

Deroko
01-09-2012, 21:59
Na kojoj tezini igras ?
Aa ako si toliko resio da razbijes dzojstik, onda bolje o vugla :)

terry
01-09-2012, 22:02
Na kojoj tezini igras ?
Aa ako si toliko resio da razbijes dzojstik, onda bolje o vugla :)

Brate profesional sam nadmasio mnogo mi je lak,igram na Top player al tu me prcaju ko majmuna...
U pravu si,sto da strada zid ni kriv ni duzan...

Deroko
01-09-2012, 22:08
Meni je to mnogo smetalo u pocetku, posle kao da se smanjilo, a mozda sam i ja oguglao, ali izbegavam da igram protiv komp-a upravo zbog tih *****a...
Pomoci nam nema do 2013 :D

terry
01-09-2012, 22:27
Meni je to mnogo smetalo u pocetku, posle kao da se smanjilo, a mozda sam i ja oguglao, ali izbegam da igram protiv komp-a upravo zbog tih *****a...
Pomoci nam nema do 2013 :D
Bas si me utesio...:tongue_smilie:

Zvezdan Nik
01-10-2012, 07:33
Evo ovako.Igranje odbrane na ovom fudbalu je toliko kompleksno da je najbolje zaboraviti iskustva iz prethodnih izdanja.Jedanestica je donela velike izmene u igranju odbrane,i sećam se da sam još tada napisao da onaj ko se ne navikne na takav pristup igri,neće se snalaziti ni u budućim izdanjima.Na dvanaestici se odbrana igra u velikom broju kombinacija,što strategija koje se moraju munjevito promeniti u toku igre ukoliko protivnik oduzme loptu(ako se igra possesion game i protivnik oduzme loptu,neophodno je prebaciti na neku defanzivnu varijantu preset taktike ukoliko želimo da se odbranimo od ubitačne mašine),što kombinacijom samih dugmića na džojstiku.Sada se mora koristiti sve,i r2 i x,i kocka,i desni analog za prebacivanje na igrača koji bi mogao preseći loptu iz drugog plana,kombinacije su zaista nebrojane.Naravno,o koncentraciji koja je imperativ da bi se dobro odigrala odbrana ne želim da trošim reči.
Ono što je možda najbitniji aspekt igranja odbrane na ovoj igri je strpljenje.Ne treba srljati čak i kada komp povuče one ludačke kontre sa svoje polovine.Najbolje je povlačiti se ispred njega i zatvarati prostor ispred igrača kome bi mašina da uputi pas.To je jedini način da se odigra dobro.Zatvaranje prostora je najbitnija stvar koja se mora savladati,jer često naš Ai saigrač,u zavisnosti od strategije koja je postavljena ekipi,sam krene na protivnika.Tada je najbolje ostaviti da sam zatvori igrača a da mi onim koga kontrolišemo zatvorimo neku rupu koja se potencijalno stvara.
Ova situacija koja se navodi u prethodnim postovima je iritantna,ali je itekako realna.Danas svi trče u fudbalu,tako da situacije u kojima igrač pretrčava tridesetak metara ostavljajući odbrambenog protivnika iza sebe,nije nikakva novost,čak i za slabije protivnike.Ne treba doći u takvu poziciju da igrač ostane sam sa toliko prostora ispred sebe.Malo manje srljanja na protivnika koji ima loptu i dobro pokrivanje slobodnih protivničkih igrača i neće se toliko dešavati takve stvari.Znam da sve napisano deluje lako i drugačije od igre na terenu,ali mora se tako igrati protiv mašine.Ako stignem,danas ću postaviti par klipova odbrane koju ja igram u poslednje vreme.

clapton
01-10-2012, 09:27
Ajde postavljaj kumim te bogom... Nema sanse da mogu da naucim odbranu da igram... Primam petarde uveliko u zadnje vrijeme i to sve preko raspalih centarsuteva...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Zvezdan Nik
01-10-2012, 09:49
Na žalost,danas nema šanse da stignem.Do sutra ujutru postavljam sigurno.Inače,kod centaršuteva,najbolja odbrana je markiranje protivničkih napadača.Kad kažem markiranje,mislim na man marking u formacijama.Dodeljivanje ove opcije našim odbrambenim igračima,plus ofsajd zamke(koje je najbolje postaviti automatski,manualno je dosta teško da se izvede jer obavezno neki naš igrač us...e)sigurno smanjuju procenat golova koje komp postiže iz centaršuteva.

clapton
01-10-2012, 11:19
Razgovaracemo o ovome malo opsirnije nocas ili sjutra :)

maremas
01-10-2012, 11:30
Kad su već ubacili toliko pomoći i opcija kao što su linkovanje finti, pomoć za dodavanje, da ne pričam kako su uprostili igranje odbrane(u smislu komandi) trebali su da ostave mogućnost izbora opcije za igranje klasične odbrane, kao što je bilo pre PES 2011. Znači klasično R1+X, navikli smo na nešto čitavu deceniju a izbace nam tek onako... isto tako kao što su nam promenili pregled ocena, katastrofa, em izbacili hexagon, em više ne znam šta da gledam sem ovog overala glupog.

Overal ocena = FIFA
Pomoć pri dodavanju = FIFA

Umesto da rade na svoj način oni kopiraju ono najgore iz druge igre :shit:

Sreća da PES 2013 neće biti ni nalik PES-u od PES 2008 do PES 2012, potpuno novi endžin bez dodirnih tačaka sa predhodnim, nova tehnologija koja treba da parira Fifi(po pitanju teh...)... samo da ne zaseru kao sa prelaskom sa PES6 na PES 2008. Jedno je sigurno od ovoga ne može biti gore!

Takođe postoji mogućnost da ostanu bez LŠ licence, pošto im sad ističe i treba da je produže... ako se EA zainati pa pa Ligo šampiona :surrender:

milosmilan
01-10-2012, 12:04
Dada,u potpunosti se slazem,samo me zanima kako znas vec ovo za PES2013? :D

Zvezdan Nik
01-10-2012, 13:15
Maremas,koliko se sećam ti si prošle godine imao slična očekivanje i od ovog fudbala.Ne znam kako zamišljaš da igraš odbranu samo na dva tastera kad je igra puno kompleksnija od prethodnih izdanja.Mislim da smo već vodili sličnu debatu u bližoj prošlosti.Fudbal se definitivno menja,ko se snađe,snašao se,ko ne,neće mu se svideti ništa što će Konami izbacivati u narednom periodu.

Dzoni 123
01-10-2012, 13:20
Maremas otkud znas ti sve ovo

maremas
01-10-2012, 13:26
Maremas,koliko se sećam ti si prošle godine imao slična očekivanje i od ovog fudbala.
Kažem da će igra biti nova, ne znam kako će da izgleda, da li će da valja ili ne, već da neće imati dodirnih tačaka sa starim PESom.
Istina nadao sam se da će 2012 bitu dobar fudbal jer je najavljeno da će igra biti unapređena 2011ica, ništa novo spektakularno, popravili su AI ali su zato upropastili sve ostalo... sve je palo u vodu kad sam probao demoe, upropastili su pasove i kompletam PES osečaj, jednostavno osećaj više nije isti, nije to PES koji sam igrao ranije. Dao sam mu šansu, igrao, batalio i vratio se na PES6, tj. nisam se vratio nego sam samo nastavio da igram.

Ne znam kako zamišljaš da igraš odbranu samo na dva tastera kad je igra puno kompleksnija od prethodnih izdanja
A na koliko se sad tastera igra?

Isto na dva, R2 i X.

Zvezdan Nik
01-10-2012, 13:38
Ne druže moj,sada u odbrani moraš da kombinuješ sa pritiskom(kocka),desnim analognim,i,naravno,r2 i x.Ovo nisu samo dva tastera već četiri,a njihove međusobne kombinacije su ono što čini dobru odbranu.Još je na prošlom fudbalu otišlo u zaborav klasično igranje odbrane na x.Sada jednostavno moraš da kombinuješ jer i komp igra raznoliko.Nema više jurnjave za igračima na krstić i x,to je na ovom fudbalu ravno katastrofi jer će te i neki levak iz Svonsija izvozati kao vola.Mislim da se slažeš?

maremas
01-10-2012, 13:44
Slažem se, ali isto tako i u PES6 kad igraš odbranu moraš da kombinuješ i sa kockom, sa R2, da taktiziraš, čuvaš prostor i da se ne zalećeš. Ja ne igram provit kompa uopšte PES6, samo online i dobro znam šta sve radim da bi sačuvao mrežu. Pre si hold up play mogao samo manuelno da igraš što je bilo teže, a sada je to automatski i mnogo lakše. I ne pričam ja ovde kako se ko brani i kako treba da se brani, već o komandama.

Kažem samo da treba ostaviti opciju da možeš da biraš kako želiš da igraš odbranu, promenili su nešto što više od 10 godina funkcioniše ok, ako su mogli da ubace pomoć za pasove i linkovanje finti što ne bi i to?

Darcoolio
01-10-2012, 13:53
Tu moram da se složim, meni je sad mnogo lakše kad sve isključim i lepo sam usmerim gde će lopta, od pasa do šuta, ali ako bih mogao isto tako da podesim za odbranu, mada sam se i na ovo brzo navikao, bilo bi odlično.

maremas
01-10-2012, 13:56
Seabass je i sam rekao(ima video intervju) da je ove godine znatno uprostio igranje odbrane u odnosu na prošlu godinu.

murphy
01-10-2012, 14:07
Da li postoji mogucnost da se odbrana kako tako odigra na gamepadu bez analoga?

maremas
01-10-2012, 14:09
A što ne bi? Tvoj je izbor da li ćeš da upravljaš igračem na analog ili d-pad ;)

clapton
01-10-2012, 15:14
ja poludjeh od odbrane. igram s Juventusom protiv jednog milaniste i Ibrahimovic je nezaustavljiv, barem u igri glavom. svaki centarsut uvati a sto je najgore, igrac protiv kojeg igram krene s Robinhom, vodi loptu do korner zastavice i skoro ledjima bude okrenut prema golu, pritisne krug a centarsut ne moze bolji. ostra i jaka lopta Glibra skoci i gotovo je.

ne znam...nekad mi je odbrana bila jaca strana ali na ovom fudbalu totalna suprotnost. ne ide mi nikako. juce smo igrali i 3 partije zaredom sam primio po 5 golova! skratio sam sebi zivot za 5 godina cini mi se. bukvalno sam nemocan... svaka kontra protivnika je 100% sansa, cak i kad igram skroz defanzivno (sto rijetko cinim). navikao sam na ofanzivan fudbal na prosloj verziji pa i sad pokusavam da igram tako. jedino nesto mogu da napravim s ekipama koje su tehnicki jake. recimo Bayern za koji sam pronasao formaciju sa 3 cb-a, jednim dmc-om, 2 amc-a, 2 krila i 2 spica (all out attack) - ali da bih pobjedio treba, ili da postignem najmanje 2, 3 gola ili da odbranu odigram iznad svojih mogucnosti uz nenormalnu dozu srece :D.

sve sam pokusao, razne taktike i formacije... eto, stvarno nisam pokusao da igram odbranu preko desnog analoga. iskljucene su mi sve auto opcije sem clear koju sam ostavio na normal. nikako mi ne odgovara ova 12ica.

pokusacu da uradim ovo sto kaze Zvezdan - da ne prebacam (dok se branim) na ostale igrace vec da pustim da komp sam odradi posao. jer cim uzmem da ih prebacam, rasturim citavu odbranu. danas sam to po prvi put primjetio. pokusacu i sa ofsajd zamkom pa sta bude.

TheBernandinho
01-10-2012, 16:14
Ja igram odbranu samo sa brzim trčanjem bez kocke(kvadratića) ili iksa,jednostavno trčkaram i kad se približim onda reagujem na x. Nekako lakše trče i manjaju pravac kad nisu u zaletu. Trenutno vežbam r2 i x al nešto ne ide... ;)

clapton
01-10-2012, 16:42
Ja igram odbranu samo sa brzim trčanjem bez kocke(kvadratića) ili iksa,jednostavno trčkaram i kad se približim onda reagujem na x. Nekako lakše trče i manjaju pravac kad nisu u zaletu. Trenutno vežbam r2 i x al nešto ne ide... ;)
kako koristis kocku? ja samo kad treba da rascistim ili da izblokiram udarac, presjecem pas. mada to se moze i na R2.

TheBernandinho
01-10-2012, 16:59
kako koristis kocku? ja samo kad treba da rascistim ili da izblokiram udarac, presjecem pas. mada to se moze i na R2.
Kako to misliš? Kocka je valjda da igrač kojeg kontrolišeš i jož 1 tu najbliži izvrše pritisak,al onda se oni zalete ko konji ovaj komp ih izradi laganica i onda šansa za njih zbog toga je manje koristim.Ma da ponekad upravu si kad oće da presečem loptu držim kocku al desi se da ne preseče pas nego samo prodje pored lopte i onda se onako šugavo zaustavi kad skapira de je lopta...

clapton
01-10-2012, 17:01
Kako to misliš? Kocka je valjda da igrač kojeg kontrolišeš i jož 1 tu najbliži izvrše pritisak,al onda se oni zalete ko konji ovaj komp ih izradi laganica i onda šansa za njih zbog toga je manje koristim.Ma da ponekad upravu si kad oće da presečem loptu držim kocku al desi se da ne preseče pas nego samo prodje pored lopte i onda se onako šugavo zaustavi kad skapira de je lopta...
a da da, kad je drzis onda igraci vrse presing a kad drzis X onda samo jedan vrsi presing.

TheBernandinho
01-10-2012, 17:02
Pa da baš to...a to ponekad ne valja baz zbog nekontrolisanih istčavanja saigrača.

clapton
01-10-2012, 17:15
Pa da baš to...a to ponekad ne valja baz zbog nekontrolisanih istčavanja saigrača.
ne radim to nikako. jesam u pocetku ali se odma vidjelo da ne valja. moze da iskoristi samo kad je protivnicki igrac usamljen...

murphy
01-10-2012, 17:45
A što ne bi? Tvoj je izbor da li ćeš da upravljaš igračem na analog ili d-pad ;)

A sta znaci d-pad?

maremas
01-10-2012, 17:49
Strelice :)
http://www.gametext.info/dpad_up.png

murphy
01-10-2012, 17:55
Ma ovo je haos covece.....moji igraci su kao invalidi,a protivnik iz nemoguce situacije daje golove.......4 igraca oko jednog njihovog i on uspe da doda loptu drugome.....ward iz derbi kauntija se poigrava odbranom Ivanovic-Vidic-Ferdinand-Fabio......protivnik ima Bolta i Pauela za stopere,a kod mene krila trcke kao na stakama.......
Japanci monstrumi.....ne bi mi krivo bilo da su napravili stvarno realan fudbal,ovako bolje da su napravili da te s tribina gadjaju snajperom cim ti prodje pas,ili da demoni igraju za protivnika........ova igrica nije napravljena za zabavu ljudi,ovo je za robote......jbt protivnik zna da predvidi svaki moj pas,ali takodje on predvidi i svaki moj trzaj u odbrani,zna moju reakciju na svoju akciju i ja jos ne podjem on vec izvodi fintice......moj golman brani kao oduzet jedva ruke podize.....

TheBernandinho
01-10-2012, 18:20
......moj golman brani kao oduzet jedva ruke podize.....
Hahhaha vala baš je tako al moraš se navikneš... Baš prekjuče kad sam igrao znaš kakav sam gol dao njihov golman se pogubio,baja je stao pored gola ladno ja nisam mogo da verujem.Imam sačuvano ako mi neverujete :)

MatijaPG
01-10-2012, 18:33
Kad su već ubacili toliko pomoći i opcija kao što su linkovanje finti, pomoć za dodavanje, da ne pričam kako su uprostili igranje odbrane(u smislu komandi) trebali su da ostave mogućnost izbora opcije za igranje klasične odbrane, kao što je bilo pre PES 2011. Znači klasično R1+X, navikli smo na nešto čitavu deceniju a izbace nam tek onako... isto tako kao što su nam promenili pregled ocena, katastrofa, em izbacili hexagon, em više ne znam šta da gledam sem ovog overala glupog.

Overal ocena = FIFA
Pomoć pri dodavanju = FIFA

Umesto da rade na svoj način oni kopiraju ono najgore iz druge igre :shit:

Sreća da PES 2013 neće biti ni nalik PES-u od PES 2008 do PES 2012, potpuno novi endžin bez dodirnih tačaka sa predhodnim, nova tehnologija koja treba da parira Fifi(po pitanju teh...)... samo da ne zaseru kao sa prelaskom sa PES6 na PES 2008. Jedno je sigurno od ovoga ne može biti gore!

Takođe postoji mogućnost da ostanu bez LŠ licence, pošto im sad ističe i treba da je produže... ako se EA zainati pa pa Ligo šampiona :surrender:

Nisam siguran, ali koliko znam oni imaju ugovor da mogu da produze ugovor po istoj cijeni, znaci dzabe ea nudi vise ukoliko ovi hoce da produze ugovor.

Zvezdan Nik
01-11-2012, 08:22
Ti valjda Maremas više veruješ svom iskustvu sa ovom igrom nego onome što piše Japanac.Baš bih voleo da vidim nekakav logičan argument kojim se odbrana ove godine igra lakše.To je notorna neistina.Dok si prošle godine mogao da računaš na svoje veštačke saigrače koji su se veoma dobro pozicionirali i,čak,odlično igrali odbranu jedan na jedan,ove godine možeš samo da gledaš i plačeš kako tvoj veštački saigrač koga ostaviš samog protiv kompa ispada kao kreten ukoliko ga sam ne preuzmeš u kritičkom trenutku.Nema potrebe da ulazimo u dalju analizu odbrane,moja iskustva su potpuno drugačija od tvojih,ja ne odustajem od ove igre i ne vraćam se na izdanja od pre nekoliko godina.Fudbal je mnogostruko teži od svih prethodnih izdanja,i ne vidim po čemu je igranje odbrane drugačije od ostalog.Uostalom,iskustva učesnika foruma bacaju Japančevu tezu u vodu.Na ovom fudbalu nema lake odbrane protiv kompa.
Drugo,što se tiče presecanja lopte,koja je jedan od bitnijih atributa igranja odbrane,kao i izlaženje ispred igrača da mu se oduzme lopta ove godine možeš samo da sanjaš ako ne koristiš desni analog kako bi prebacio na pravog saigrača kojim bi izveo ovakve defanzivne zadatke.To dovoljno otežava ionako teško igranje odbrane,i jedan je od bitnijih aspekata koji daju igraču mogućnost da sam manipuliše izvesnim odbrambenim situacijama.

maremas
01-11-2012, 09:35
Ja mislim da ti sve preuveličavaš, a ja i dalje mislim da je odbrana laka za igranje. Jedino gde imam problema je da blokiram centaršuteve sa strane, jer iako lepo zagradim igrača moj igrač neće da blokira loptu.

Dok si prošle godine mogao da računaš na svoje veštačke saigrače koji su se veoma dobro pozicionirali...
Kad neko odigra dupli pas niko ne prati igrača koji utrčava, lopta je znala da prolazi tik uz tvog igrača, tako da džaba pozicioniranje i sve:shuriken:

Ja sam igru batalio ne zato što je teška ili laka nego zato što je glupa, da su ostavili fiziku kod pasova kao prošle godine bila bi druga priča, ovo sad nema veze sa PESom, ubacili neke pomoći a skala za dodavanje ne igra nikakvu ulogu, jer ja ako napunim šut tj. pas bar do 3/4 onda očekujem da igrač jače doda loptu, a ne da je samo pipne kao da ništa nije jeo ili suprotno, ako samo tapnem X on je doda jako... a šuteve da ne pominjem.

Jedino što su dobro odradili je dribling i AI, ali ni on nije savršen i zna često da vara, ali su zato sve ostalo upropastili. Evo ja sam sad instalirao PES 2011 demo, meni do sad najbolji next gen PES i osećaj dok vodim igrača i dodajem loptu je gotovo fantastičan u odnosu na PES 2012... da je tako u PES 2012 ja se ne bi binuo ali ovo što su oni napravili nema veze sa PESom. Sve je do osećaja, ali taj PES osećaj fali u PES 2012.

Zato me i plaši kako će novi PES 2012 da izgleda, obradovao me PES 2011 demo i pravac i kome su krenuli i onda su krenuli u potpuno drugom smeru.

Darcoolio
01-11-2012, 10:02
Nemojte da pretvorimo ovo u temu za utiske, videće ovi što jedva čekaju, pa će da se popišmane.
Meni se npr sviđa odbrana, naučio sam do tančina da je igram, a na ranijim delovima me je iritiralo što neko od ortaka ko igra lošije je držao samo X i uspevao da uzme loptu, sad toga nema.
Inače, ne igram online, ne volim, jednom u mesec dana odigram protiv kompa, tako da mi je zadovoljstvo samo kad imam ove moje ortake iz kraja kao rivale, a niko se od njih nije žalio na igranje odbrane, pogotovo što nema ništa lepše kad igramo 1 na 1 i čeka se da li će neko od njih prvi da krene na loptu ili ja u dribling :)
Naravno, svi ovi utisci, kako vaši tako i moji, su subjektivni, pa polemika nema svrhu.

Zvezdan Nik
01-11-2012, 10:21
Uh,uh,pa vidiš li da većina igračke populacije na forumu zapomaže zbog stravično jake igre mašine i otežanog igranja odbrane?!Ne vidim da ja tu nešto preterujem,upravo suprotno,stajem u odbranu igre i pokušavam da koliko toliko pomognem.O jedanaestici smo toliko toga ispisali,toliko sam klipova postavio o igranju odbrane i odbrane od duplog pasa da ne vredi da se vraćamo na tu temu.
Mislim da bi u samom početku trebali da rešimo pitanje ko šta zahteva od ove igre.Ja tražim realnu simulaciju,i mislim da je ovim fudbalom Konami najviše odmakao u tom pravcu.Pas igra je,po meni,odlično urađena,posebno kad se savlada ista na podešavanjima bez ijedne crte.Loptu je moguće dodati apsolutno u svim pravcima,ali takva igra zahteva strahovit osećaj.Da bi se odigrala dobra pas igra nije više dovoljno imati loptu u nogama.Mora se namestiti igrač da doda jačom nogom,mora se dobro usmeriti,i mora se,na kraju,odrediti precizna jačina kojom se dodaje.
Pošto je tema odbrana,vratiću se na nju.Na žalost ne mogu se složiti sa tobom da je odbrana laka za igranje,jer to zaista ne odgovara istini.E sad,ovako bi mogli do prekosutra,ali to ne vodi ničemu.Ja ovu igru igram,ti si od nje odustao kao i od velike većine prethodnih izdanja.Taj stari Pes osećaj koji ti spominješ je trenutno čista apstrakcija.Nema ljutnje burazeru,već sam ti jednom napisao u prošlosti,sumnjam da će ti se buduća izdanja igre svideti jer se igra kreće ka novom konceptu.Nekome se to sviđa,nekome ne.
Odbrana u narednom klipu je odigrana uz korišćenje svih ponuđenih mogućnosti,i desnog analoga,i kocke,i r2 i x-a,i njihovih međusobnih kombinacija.Bez ijednog peča koji olakšava igru.Bez srljanja,koncentrisano i uz kombinaciju pomenutih tastera može se igrati kako-tako.

h3iR2PJynjI

milos2404
01-11-2012, 11:11
Zvezdane molim te objasni mi ulogu desnog analoga u fazi odbrane? Koja je njegova funkcija? Meni za sada ide dobro sa kombinacijama R2+X,kocka, ali me zanima i desni analog. Hvala unapred. Uzgred moram spomenuti da mi je ovo izdanje PES-a odlicno, kombinacija slozenosti samog izodjenja poteza kako u odbrani tako i u napadu zahteva znanje ali i koncetraciju na visokom nivou, dakle kada je nesto tesko a naucis da ga izvodis dobijas na samopouzdanju i zadovoljstvu. Pozdrav za sve prave ljubitelje PES-a.

milosmilan
01-11-2012, 11:32
Ja mislim da ti sve preuveličavaš, a ja i dalje mislim da je odbrana laka za igranje. Jedino gde imam problema je da blokiram centaršuteve sa strane, jer iako lepo zagradim igrača moj igrač neće da blokira loptu.

Kad neko odigra dupli pas niko ne prati igrača koji utrčava, lopta je znala da prolazi tik uz tvog igrača, tako da džaba pozicioniranje i sve:shuriken:

Ja sam igru batalio ne zato što je teška ili laka nego zato što je glupa, da su ostavili fiziku kod pasova kao prošle godine bila bi druga priča, ovo sad nema veze sa PESom, ubacili neke pomoći a skala za dodavanje ne igra nikakvu ulogu, jer ja ako napunim šut tj. pas bar do 3/4 onda očekujem da igrač jače doda loptu, a ne da je samo pipne kao da ništa nije jeo ili suprotno, ako samo tapnem X on je doda jako... a šuteve da ne pominjem.

Jedino što su dobro odradili je dribling i AI, ali ni on nije savršen i zna često da vara, ali su zato sve ostalo upropastili. Evo ja sam sad instalirao PES 2011 demo, meni do sad najbolji next gen PES i osećaj dok vodim igrača i dodajem loptu je gotovo fantastičan u odnosu na PES 2012... da je tako u PES 2012 ja se ne bi binuo ali ovo što su oni napravili nema veze sa PESom. Sve je do osećaja, ali taj PES osećaj fali u PES 2012.

Zato me i plaši kako će novi PES 2012 da izgleda, obradovao me PES 2011 demo i pravac i kome su krenuli i onda su krenuli u potpuno drugom smeru.

Kod mene je bas obrnuta situacija.Ja mislim da su pasovi najsavrseniji do sada,a igranje odbrane najgore u serijalu PES,barem za mene.Naravno,svako ima pravo na svoje misljenje. ;)

Zvezdan Nik
01-11-2012, 13:06
Nema nikakve greške,desnim analognim se pomera strelica na igrača koga želimo da pokrenemo,i nije ograničeno,možemo prebaciti na bilo kog igrača u odbrani.Dok je u napadu potrebno pritisnuti desni analog da bi se igrač uključio,u odbrani nema potrebe za pritiskom već je dovoljno samo usmeriti desni analog ka igraču koga želimo da aktiviramo.Npr,kreće kontra protivnika,pratimo napadača sa loptom a krajičkom oka vidimo kako naš odbrambeni igrač iz drugog plana pravi rupu(što se inače često dešava),desnim analogom usmerenim u njegovom pravcu možemo ga kontrolisati da zatvorimo potencijalnu opasnost,a istovremeno,onaj koga smo do tog momenta kontrolisali ostaje da odigra odbranu na igraču sa loptom.Ovo je koliko dobro toliko i opasno,jer se često igrač koga smo ostavili da odigra odbranu na igraču sa loptom totalno pogubi i ispadne kao indijanac.Ipak,dobrom procenom, korišćenjem levog analoga u odbrani moguće je prekinuti neke opasne lopte iz drugog plana,izaći ispred napadača koji očekuje loptu,zatvoriti prostor.Igranje odbrane na ovoj igri je jako zahtevno i prilično kompleksno,onaj ko kaže da igra sa uspehom stiskajući samo dva tastera kao u prethodnim igrama,sigurno nema uspeha u odbrambenim zadacima.
Još jedna mala digresija.Na ovom fudbalu je imperativ dodeljivati odbrambenim igračima man marking,posebno kada se igra protiv jačih ekipa.Inače,kada se malo bolje provali igra protiv kompa može se videti da kad mašina igra all defense,gotovo svi naši potencijalno opasni igrači imaju po dvojicu na leđima.Uz gust compactness i man marking i mi možemo namestiti ovakvu postavku kada se branimo,posebno na krilnim igračima.Sama mašina vrlo često igra ovako.

Darcoolio
01-11-2012, 14:37
Još jednom vas opominjem da se držite teme, ako neko ima neki predlog neka ostavi, ako ne ili se zahvaljujete, imate thanks dugme ili ne pišite ništa.
Ako ćete da pljujete sistem odbrane žalite se adminima, oni su zaključali temu o utiscima, po meni sa razlogom, pošto bi ste spamovali u neograničenim količinama.

clapton
01-11-2012, 14:52
Zvezdane pomenuo si ofsajd zamke na prosloj strani. mozes li da mi ukratko pojasnis kako se podesavaju?

terry
01-11-2012, 17:08
Sto se tice ofsajd zamki,mene bekovi unistavaju,ali unistavaju...uvek jedan od njih zakasni sa izlaskom,probao sam da igram i na auto offside ali mi nije nesto pomoglo.
U ranijim verzijama PES-a(PES 11) ne racunam,ofsajd zamke su bile meni lagane ko od sale,ovo treba da se uvezba koliko i sama odbrana...

Zvezdan Nik
01-12-2012, 06:51
Ranije sam pokušavao sa ručnim izvođenjem ofsajd zamki,međutim,zaludan je to posao u većini situacija ako se ne podesi i automatsko igranje ofsajd zamki.Tako će linije odbrane biti sačuvane ukoliko želimo da u određenom trenutku odigramo munjevitu ofsajd zamku(selekt i kocka u isto vreme za ručno odigravanje).Ukoliko nema i automatskog podešavanja,vrlo često će se pri odigravanje ručne verzije neki naš bek zaglaviti debelo iza centralnih defanzivaca pa će protivnik proći bez problema.Ja često,kad želim da stisnem protivnika,ili jurim rezultat, stisnem kombinaciju za ručno izvođenje još dok komp kreće sa svoje polovine.Tada se na radaru može videti kako kompletna linija odbrane "izbacuje" protivnika do polovine terena,što je u pojedinim situacijama prednost,a može biti i mač sa dve oštrice ako se suviše često radi,jer mašina vrlo brzo provaljuje naš način igre.
Treba isprobavati,ima mnogo mogućnosti kojima se može manipulisati u odbrani.Nije loše ponekad,kad se ima vremena pogledati neki meč mašina vs mašina.Ja to uvek radim kad izađe nova igra.Može se tu dosta toga videti što nam može koristiti u igri sa kompom.

Darcoolio
01-12-2012, 10:49
Ako vam igrači prolaze kroz sredinu probajte malo da suzite odbranu, približite malo bekove i suzite štopere, najbolje je da imate dve formacije, jedna za protivnike koji napadaju po krilima, druga za one što cepaju kroz sredinu.
Ovo praktikujem od pes6, pošto na starijim verzijama možeš da igraš i sa 5 napadača :)
I pravovremeni start na loptu, nema prolaza.

clapton
01-16-2012, 07:57
A sta radite kad vas protivnik ima sansu 1 na 1? Sta radite s golmanom?

Deroko
01-16-2012, 13:28
Nikako nemoj da samo da drzis trougao, tj. nemoj samo da izletis, jer ce te on lagano samo zaobici, probaj da drzis nekoliko tastera odjednom ( ne mogu da se setim sta tacno ja drzim, kocku i X ja mislim, jer tako golman krece da prati igraca i nekako rasiri ruke).

clapton
01-16-2012, 23:46
Nikako nemoj da samo da drzis trougao, tj. nemoj samo da izletis, jer ce te on lagano samo zaobici, probaj da drzis nekoliko tastera odjednom ( ne mogu da se setim sta tacno ja drzim, kocku i X ja mislim, jer tako golman krece da prati igraca i nekako rasiri ruke).
aj provjeri mi to :D, da znam tacno jer je trougao neupotrebljiv.

Deroko
01-17-2012, 01:34
Cim dodjem do yojpad-a, imam neki trip da dok ga ne uhvatim u ruke ne znam sta se kako radi :/

clapton
01-17-2012, 02:29
Cim dodjem do yojpad-a, imam neki trip da dok ga ne uhvatim u ruke ne znam sta se kako radi :/
isti slucaj :D

Deroko
01-17-2012, 21:11
Pazi ovako, kad mi izadje protivnik 1vs1 ja drzim kocku(sut) i X(dodavanje) i onda moj golman rasiri ruke i prati kretnju protivnika, tako sam smanjio dosta golova kad mi izlaze 1vs1...

clapton
01-21-2012, 06:57
Mislim da cu da batalim igranje dok ne izadje 2013. Ne mogu da opisem ono sto sam sinoc dozivio... Svaku utakmicu sam izgubio sa 4, 5 pa i 6 golova razlike a 95% tih golova je dao Ibrahimovic i to glavom. Mozda jedan ili 2 nogom. One utakmice u kojima sam pobijedio, zavrsavane su rezultatima: 5:4, 4:3, 3:2... Dakle, jedini cilj mi je bio da dam vise od protivnika, kao da igram kosarku... Koristio sam R2+X i s te strane sam zadovoljan ali od centarsuteva se nisam uspio odbranit, sta god pokusao. Kepeci poput Robinha, Pata i Abatea su mi u nekoliko navrata probusili mrezu udarcem glavom...neopisivo.

ByMare
01-21-2012, 08:27
ja da se javm na claptonov post, evo kako izgledaju rezultati utakmica lige sampiona

http://s3d4.turboimagehost.com/t1/10548566_pes2012_2012-01-19_00-34-18-52.jpg (http://www.turboimagehost.com/p/10548566/pes2012_2012-01-19_00-34-18-52.jpg.html)

tako i ja kada igram pobedim 6:4 , 5:4 kao tenis da igram

Zvezdan Nik
01-21-2012, 09:20
Naravno,ovo što si prikazao su rezultati dvomeča.Ne vidim da je ovde nešto nerealno.

clapton
01-21-2012, 09:27
samo da dodam da sam igrao protiv 'zivog' protivnika ;)

Darcoolio
01-21-2012, 14:26
Dobićete spank po dupetu ako nastavite sa spamom.

ChichazZ
01-30-2012, 21:27
Evo moderatoru poruka za ono 'aj opsuj jos jednom' na email.(ako malo bolje pogledas sta sam napisao shvatices da tu nema nikakvih psovki)...nisam toliko nekulturan ali i pored toga sto necu da psujem igra je ocajna i zao mi je svakog dinara koji sam dao za nju i sto se mene tice imam potpuno pravo da iznesem frustraciju za potrosene pare a koliko se secam vi imate proizvod koji treba oceniti a meni lovu niko nece vratiti...sto se mene tice i trajno banovanje mi nece promeniti misljenje...aj zdravo i vidimo se vise nikad!!!!

Жиле
01-31-2012, 00:01
Ја одбрану играм Р2,х и ћао :Д

milosmilan
01-31-2012, 12:34
haha i ja,pa ako nekad oduzmem loptu,oduzeo sam je :D

padobranac17
02-01-2012, 12:16
Najgora simulacija fudbala koju sam odigrao ikada...Oduvek igram sa slabim klubovima (sijena,palermo,fiorentina,bolton,itd)Igram protiv kompa i poceo sam na Top i napad tu i tamo ali odbrana katastrofa,moji igrachi kao da su duhovi ovde jednostavno vise ne deluje x i kocka,jer on prodje 5 mojih bez problema,kao da zna mojih 3 poteza unapred,napad-tachno zna gde cu dati loptu i naravno sece mi skoro svaku loptu,na trougao se ne secam da sam prosho i 1...Probao sam i na pro i na regular ali ne ide pa ne ide....
Jednostavno kompjuter me ubija u pojam,posle 9-ke svaki sledeci je gori...Po meni ovo sa R2 u odbrani je usralo sve,jer izgleda kao da igrash odbranu u rukometu...
Sve u svemu od 1 do 10,mrsava 3-ka od mene....

Zvezdan Nik
02-02-2012, 06:35
Klizeći start u odbrani može spasiti već viđen gol.Treba ga maksimalno koristiti u ovakvim situacijama,posebno jer je sudija manje rigorozan nego na ostalim delovima terena.

OdAbOTfUT-8

maremas
02-02-2012, 08:45
Nešto sa klizećim startom u PES 2012 nije uredu, em kasni em često neće igrač ni da ukliza, iako ja drndam krug ko blesav...

milosmilan
02-02-2012, 13:11
Pa jeste,ali cini mi se da su i tu takodje napravili propust ove godine,tako da msm da ne postoji neka fora da se bolje uklizava.

Zvezdan Nik
02-02-2012, 13:42
Klizeći je zaista veoma nezgodan, ako se malo požuri,ode igrač.Ipak,kad se dobro natempira može da reši neke opasne situacije.

clapton
02-02-2012, 14:33
Klizeći start u odbrani može spasiti već viđen gol.Treba ga maksimalno koristiti u ovakvim situacijama,posebno jer je sudija manje rigorozan nego na ostalim delovima terena.
upravo. bas ga dosta koristim a najvise kad je protivnik u kontri i 1 na 1 s golmanom. tada svi pokusavaju da driblaju i time gube prostor i vrijeme. cim se priblizim uklizam i blokiram sut a posto mi je player assistance za klizeci start stavljen na normal, uvijek ukliza jos jedan moj igrac :)

milosmilan
02-03-2012, 11:54
haha ja skoro jedino potrefim uklizavanje kada se desi "karambol" efekat u mom kaznenom pa kad mi ukliza neki peti igrac na R1 da izblokira sut :D

blackwhite
02-04-2012, 09:22
Ja odbranu maltene ne igram uopste,pustio sam pa nek ide zivot i zato mi se svaka utakmica zavrsava recimo 4:3,5:5 ,2:4 ...

Da ovaj PES ima bolje golmane, i da odbrana nije retardirana,bio bi i te kako dobar! ovako je zalostan!

Obafemi_Martins
02-12-2012, 17:54
Meni je klizeci start najbolje uradjen.Ako znas uletjeti tako reci pravilno,mozes da prodjes bez faula.

clapton
02-24-2012, 22:56
Zvezdane, treba mi taktika kojom cu sprijeciti protivnika da salje loptu na krila jer samo to i radi. poludjeh vise. baci je Patu ili Robinhu koje ne mozes stic' i onda je centrira a Ibra prikuca.
u zadnje vrijeme sam igrao 3-5-2 sa 'long ball' ili pogledaj signature, ali ipak uspijeva da mu prodje ta igra. nocas samo malo probao i 4-2-3-1, nije losa ali jos uvijek nisam zadovoljan pa... :)

ps. igram sa Juventusom.

Zvezdan Nik
02-25-2012, 07:26
Probaj da smanjiš compactnes,odnosno,povećaj onaj broj za ovu taktičku varijantu.Tako će ti odbrana igrati široko.Ipak,za mečeve sa jakim ekipama najbolja varijanta je markiranje najboljih protivničkih igrača.

clapton
02-25-2012, 11:56
Probaj da smanjiš compactnes,odnosno,povećaj onaj broj za ovu taktičku varijantu.Tako će ti odbrana igrati široko.Ipak,za mečeve sa jakim ekipama najbolja varijanta je markiranje najboljih protivničkih igrača.
ma probao sam i takav compactness ali evo jos jednom cu. markiranje koristim ali samo na Ibru jer ne bih da mi se odbrana toliko krece naprijed i da prati protivnicke napadace.

Grobar013
03-11-2012, 19:37
Ma koja bre odbrana :D
Komp kroz mene prolazi ko kroz sir , meni svaka susa uzima loptu a moj stoper ne moze da izgura najmanjeg protivnickog igraca na terenu , i tako u krug.
Digao sam ruke od igranja ove igrice protiv kompa , igram samo sa zivim protivnikom , ma da i dalje neki igraci prolaze kao kroz sir :D

Klang
03-13-2012, 14:12
Kakvo je ovo djubre od igre, nemam reci. Disk je zavrsio u djubretu, bacih 20 evra bez veze.
Nikad vise pes. Kraj.

Doko89
03-13-2012, 16:51
R2 i strpljenje.
Svako izletanje odbrambenih igraca kaznjava se golom, tako da se uvek trudim tu zadnju liniju drzati ispred protivnickih igraca i cekati povoljnu priliku za uzimanje lopte.

clapton
03-19-2012, 14:15
Ma koja bre odbrana :D
Komp kroz mene prolazi ko kroz sir , meni svaka susa uzima loptu a moj stoper ne moze da izgura najmanjeg protivnickog igraca na terenu , i tako u krug.
Digao sam ruke od igranja ove igrice protiv kompa , igram samo sa zivim protivnikom , ma da i dalje neki igraci prolaze kao kroz sir :D
ja protiv kompa ne igram uopste i ne nervira me toliko sto se igracima tesko oduzima lopta i sto prolaze prelako pored tebe, nego igra preko centarsuteva.
ne mogu da vjerujem da ljudi samo tako znaju da napadaju. dovoljne su mi 2 takve 'akcije' i vise mi se ne igra. ovaj drug protiv kojeg igram (vec sam pricao o ovome), cim povedem, ide na centarsuteve. to mu je kao kec iz rukava, zna da ce ga tako najlakse dat' i samo salje loptu na krila.
ja se odbranim 5, 10 puta ali dovoljno je da jedna prodje i pozdravi se.

ako neko ima neki savjet/taktiku/formaciju kako da mu smanjim te 'izlete', bio bih mu zahvalan..? igram najvise a i najbolje s Juventusom, mada sam dobar i sa Bilbaom :). vise mi je dojadilo da namjestam taktiku pa samo stavljam na Quick counter, tako sam najmanje ranjiv.

Zvezdan Nik
03-20-2012, 06:40
Pazi,quick counter po default-u drži odbranu prilično visoko u parametrima,na 14 mislim,što dodatno olakšava protivniku da te radi po krilima i centrira u 16 metara.Na ovoj igri je neminovno da se koriste preset taktike,ja ih i kad igram protiv drugova koristim maksimalno.Sve četiri.Obavezno imam i all defense u opciji jer je neophodno ponekad da se tim vrati na svoju polovinu kako bi se odbranio.Jednostavno,igra simulira pravi fudbal i treba koristiti sve dostupne opcije.Ja se još uvek mučim da ponekad utuvim u glavu pojedincima iz ekipe da se više ne može sa tri pasa i dva igrača probiti protivnička odbrana.Može,ali je to jako retko i zahteva neverovatnu umešnost.Isto i u odbrani.Kad protivnik krene da te gazi neminovno je da se pročita igra koju preferira i da se na osnovu toga pokrene neka od ponuđenih taktičkih zamisli.Mora se menjati konstantno,u odbrani neka defanzivnija varijanta,nakon oduzimanja lopte promena na neku ofanzivniju preset taktiku otvara mogućnosti.
Kad igram protiv ovih mojih svi kukaju,te ovo,te ono,menjaš,igraš defanzivno na kraju.Igram,ali kad im stavim po dva komada pre toga.

dakimil
03-20-2012, 15:42
S obzirom da je u ovom PES-u centaršut u šesnaesterac 50% gol, šansa da to svedete na minimum je:

1. NIPOŠTO ne dajte protivničkom igraču da centrira, znači, maksimalno pokrivajte bokove, tako ćete ih terati da idu kroz sredinu, a ako ste naučili da igrate odbranu (tu podrazumevam obavezno korišćenje R2 dugmeta na gamepadu) onda će AI kroz sredinu imati mnogo manje šansi da da gol.

2. Ako vam je protivnik već pobegao na bok i centaršut u vaš šesnaesterac je neminovan (što znači da je neminovan i gol, jel da, to mu u PES-u dođe kao penal), onda se manite toga da pokušate da zaustavite taj centaršut, već odmah desnim analognim stikom kursor brže bolje prebacite na nekog od vaših odbrambenih igrača u šesnaestercu, kako biste tog vašeg igrača aktivirali da ''skine'' loptu sa glave protivničkom igraču, inače u suprotnom, gol je skoro neminovan.

real022
03-20-2012, 20:00
Ja stavim 4 CB-a umesto RB i LB sa strana. + RMF i LMF sasvim lepo zaustavljaju napade po krilu.
Neki mali brzi sajd bekovi, imaju manji defence, a speed merchanti ih prolaze kao od šale. Sa CB na stranama je druga priča.

TheBernandinho
03-20-2012, 20:39
Ja na primer vrlo retko primam golove iz centaršuteva,a mnogo češće mi se dešava da me prolaze na šugavi odbitak kroz sredinu.Samo treba lepo usmeriti njihova krila ka autu i nema zime.

Zmaster
03-20-2012, 21:27
nzm kod vas ali meni je odbrana bolja kad markidam protivnicke igramo, uvek igram sa 4 u odbrami i kad markiram uvek ostavim jednom stoperada ne morakira nikog kako bi pomogao ako je negde potrebno (bar ja tako mislim) to je najbolje kad igras protim 1,2 ili 3 u napadu ali kad ima npr 4 onda posto igram sa 2 zadnja vezna koristim i njih da markiram ove iz napada, a oko ostane neki dmf ili cmf iz mog tima da ne markra nikog onda ga stavim da markida krila ili amf

MC93
03-20-2012, 23:24
Chitam komentare i ne verujem kakvu ste filozofiju napravili od odbrane u pes-u xDDD. Fora je samo da ne letish na igracha sa loptom vec da shtitish slobodan prostor xD, samo toliko xD

clapton
03-21-2012, 00:23
Pazi,quick counter po default-u drži odbranu prilično visoko u parametrima,na 14 mislim,što dodatno olakšava protivniku da te radi po krilima i centrira u 16 metara.Na ovoj igri je neminovno da se koriste preset taktike,ja ih i kad igram protiv drugova koristim maksimalno.Sve četiri.Obavezno imam i all defense u opciji jer je neophodno ponekad da se tim vrati na svoju polovinu kako bi se odbranio.Jednostavno,igra simulira pravi fudbal i treba koristiti sve dostupne opcije.Ja se još uvek mučim da ponekad utuvim u glavu pojedincima iz ekipe da se više ne može sa tri pasa i dva igrača probiti protivnička odbrana.Može,ali je to jako retko i zahteva neverovatnu umešnost.Isto i u odbrani.Kad protivnik krene da te gazi neminovno je da se pročita igra koju preferira i da se na osnovu toga pokrene neka od ponuđenih taktičkih zamisli.Mora se menjati konstantno,u odbrani neka defanzivnija varijanta,nakon oduzimanja lopte promena na neku ofanzivniju preset taktiku otvara mogućnosti.
Kad igram protiv ovih mojih svi kukaju,te ovo,te ono,menjaš,igraš defanzivno na kraju.Igram,ali kad im stavim po dva komada pre toga.
ma poksuao sam da podesim te preset taktike ali nikako da ih primjenim. kako se mijenjaju? gledao sam onaj Maremasov tutorial ali nisam uzpio.

Zvezdan Nik
03-21-2012, 06:26
Chitam komentare i ne verujem kakvu ste filozofiju napravili od odbrane u pes-u xDDD. Fora je samo da ne letish na igracha sa loptom vec da shtitish slobodan prostor xD, samo toliko xD
Niko druže ne pravi famu oko igranja odbrane,jednostavno,u poslednja dva izdanja igranje odbrane je najveći problem za većinu populacije pa je normalno da se o tome diskutuje i da se razmenjuju iskustva na tu temu.Posebno na novoj igri gde je superstar nivo apsolutno drugačiji od svega što je Konami do sada radio sa veštačkom inteligencijom.Da ne razvodnjavamo temu,ima ovde dosta dobrih saveta kako treba igrati odbranu protiv mašine.
Clapton,ja strategije menjam na selekt i krug,mada,mislim da postoji još neki način.Navikao sam ovako i to mi dobro odrađuje posao.

Zmaster
03-21-2012, 08:18
ma poksuao sam da podesim te preset taktike ali nikako da ih primjenim. kako se mijenjaju? gledao sam onaj Maremasov tutorial ali nisam uzpio.
nzm bas tacno ali kad udjes da podesavas tvoj profil imas da izaberes kontrole po defaultu su i strelice i levi analog a ako stavis da bude samo levi analog onda se taktike menjaju na strelicama

Shaq
03-22-2012, 15:21
Ima li neki nacin da se kontrolise golman dok cpu izvodi slobodan udarac, koliko puta sam se samo iznervirao zbog slobodnjaka, zbog jsla mi je jos uvek instaliran pes, ako neko zna nek kaze... Hvala unapred Poozzz :)

TheBernandinho
03-22-2012, 21:17
Pa ti pravish famu xD... Stavio si tog indijanca neobrijanog i pocheo da filozofirash o igri odbrane kao da si prosvetitelj neki xD
Zvezdan i jeste prosvetitelj. :) Mnogima je pomogao oko nekih stvari u odbrani...Odbrana nije tako jednostavna kao u izdanjima do 10-ke i ova tema je dobra radi razmene iskustva pre svega.Ako tebi tako dobro ide odbrana,posavetuj nas kako da je i mi poboljšamo.

Rossobianco
04-01-2012, 16:43
Imam par pitanja sto se tice odbrane i zivog zida...

1.Igram utakmicu CZV - Javor , igrac Javora sutira sa 40 m slobodan udarac i ubacuje loptu u moj prostor,lopta preskace Mihajlovica,Cosica duplo vise igrace i najnizi igrac Javora postize gol glavom a Mihajlovic i Cosic ispred njega.
2.Ne razumem da li ja ne umem da igram odbranu ili mozda zato sto kad igram protiv kompa (ML) igram na tastaturi,redovno mi neke neverovatne akcije prave igraci timova Javor,Spartak ZV,Radnicki.Napadaci se pred kraj poluvremena ili 2 poluvremena tako razigraju da mi moje defanzivce Mihajlovic (OV 80),Cosic (79 OV) pretrcavaju napadaci kojima OV ne prelazi 69 - 71.Igram sa Out of box gameplay.
3.Neverovatno mi je da kad napadam i krene kontra, i pustim loptu igracu u prostor i Lazovic trci ispred defanzivca Radnickog i sigurno je brzi od njega,ovaj ga ladno stigne bez problema i onda sam primoran da stanem i da vratim loptu nazad.
4.Krene napadac ili vezni koji nema veci OV od 69 - 75 i ladno dribla moje igrace tacno zna kad cu da uklizam i taj vezni (napadac) uradi dribling i predribla 4-5 igraca moja.
5.Imam problem mozda ja ne umem stvarno ali krenem recimo na protivnickog igraca i pritiskam da igrac ukliza medjutim igrac ne reaguje na moju komandu.
6.Ne mogu da verujem isto i da igraci bilo kog tima u JSL kad sutiraju slobodne udarce sa 19m-24m pogadja recimo ako su 5 slobodnjaka pogadja 3-4,bez problema prebacuje preko zivog zida.
Jel moze neko da mi objasni ? Mozda ja gresim negde.Koristim Out of box gameplay.

pesovac10
04-02-2012, 19:29
Ima li neki nacin da se kontrolise golman dok cpu izvodi slobodan udarac, koliko puta sam se samo iznervirao zbog slobodnjaka, zbog jsla mi je jos uvek instaliran pes, ako neko zna nek kaze... Hvala unapred Poozzz :)
Koliko ja znam, nemoguce je kontrolisati golmana prilikom slobodnjaka... Sto se tice gore markiranja, mislim da to samo s**** odbranu, mnogo mi je sigurnije bez toga.

Zvezdan Nik
04-03-2012, 07:31
Grešiš,grešiš.O kontrolisanju golmana je već ispisano nekoliko postova,a o markiranju igrača ne treba mnogo polemisati.Da je nepotrebno ne bi ga ni bilo u igri.Probaj ponekad da markiraš sa dva igrača vrhunskog protivničkog napadača.Iznenadićeš se koliko to može da utiče na utakmicu.

milosmilan
04-03-2012, 08:01
Skoro sam provalio kako golman da bude uspesan kad izadje 1 na 1 sa igracem.Dakle, kada se nadjete u takvoj situaciji, nemojte samo drzati trougao vec kada mislite da ce protivnik sutnuti, u pravom trenutku samo jednom kliknite troguao i to je u 80 posto slucajeva odbranjen zicer. :)

pesovac10
04-03-2012, 09:10
Moze li link od tacno te strane za golmana?

Rossobianco
04-03-2012, 19:23
Grešiš,grešiš.O kontrolisanju golmana je već ispisano nekoliko postova,a o markiranju igrača ne treba mnogo polemisati.Da je nepotrebno ne bi ga ni bilo u igri.Probaj ponekad da markiraš sa dva igrača vrhunskog protivničkog napadača.Iznenadićeš se koliko to može da utiče na utakmicu.

kako da namestim da markiraju igraci ?

Zvezdan Nik
04-04-2012, 15:47
U formacijama stisni kocku na svog odbrambenog igrača kojim bi da markiraš protivnika i on će ti ponuditi tri opcije.Jedna od njih je man marking.Uđi tu i odradi koga bi da markiraš.

Grobar013
04-05-2012, 19:07
Ne znam koja je fora sa klizecim startom , jel neko to moze da mi objasni ?

milosmilan
04-06-2012, 13:19
Fora je da pravovremeno uklizas. ;)

dakimil
04-06-2012, 19:38
Ne znam koja je fora sa klizecim startom , jel neko to moze da mi objasni ?

Koristi klizeći kad si u očajnoj situaciji u šesnaestercu. Recimo, ostao si sa samo dva odbrambena igrača, protivnički napadač predribla jednog tvog odbrambenog i spremi se za šut, e onda ti sa ovim drugim odbrambenim koji ti je ostao odmah uklizavaj. U tim situacijama u dosta slučajeva spašavaš gol. Klizeći nikad ne koristi kad si iza protivničkog napadača, jer to će biti penal, već jedino ako si ispred protivničkog igrača, li ako si mu malo ukoso

Rossobianco
04-06-2012, 19:52
U formacijama stisni kocku na svog odbrambenog igrača kojim bi da markiraš protivnika i on će ti ponuditi tri opcije.Jedna od njih je man marking.Uđi tu i odradi koga bi da markiraš.

Hvala mnogo je lakse.Pogotovo kad ti u ML-u onaj asistent kaze taktiku jos ako igraju target man 50% posla ti odradi man marking.

Nikola 92
04-06-2012, 23:43
Kako da znam koju taktiku koristim kao osnovnu u toku igre? Npr. ja podesim sve četri, ali koja od njih da mi bude prva i kako se menjaju kroz igru, kako da znam koju sam upotrebio kad su one raspoređeno preset tactic 1, 2, 3, 4? Nadam se da sam bio barem malo jasan. xD Hvala unapred, pozdrav!

gagy142
04-11-2012, 09:17
jel moze neko da kaze kako se igra glavom to jest odbrana od kornera i centar suteva moji i graci su staticni posavim ih ispred protivnickog i ovaj skoci i da gol preko mog to sto je nizi za glavu da se ne prica

Павле
04-11-2012, 09:28
Pazi, treba da stanes iza igraca koji je u napadu. Tako ti mozes njega da nadskocis, i nema zime :)

clapton
04-11-2012, 10:24
Pazi, treba da stanes iza igraca koji je u napadu. Tako ti mozes njega da nadskocis, i nema zime :)
Kako iza? Treba da stane ispred igraca tj da bude blizi nadolazecoj lopti.

milosmilan
04-11-2012, 12:34
Obrnuto ;)

gagy142
04-11-2012, 14:01
to ima smisla ja uvek bolje postavljen oni kupe lopte a jel i dalje kocka ili iks za intervenciju

clapton
04-11-2012, 17:27
ja ovako radim:

http://i43.tinypic.com/p3klu.jpg

crni je moj igrac. ne stajem ispred protivnika jer me strah da ce lopta da me preskoci i eto gola.

Павле
04-11-2012, 19:23
Treba da pritisnes :trougao: kad ti je lopta blizu glave ili noge.

clapton
04-11-2012, 22:00
Treba da pritisnes :trougao: kad ti je lopta blizu glave ili noge.
i onda izleti golman. ja koristim kocku za rasciscavanje ali samo kad je opasno. kad vidim da mogu lako do lopte samo dodam na X i onda u kontru.

Grobar013
04-16-2012, 14:44
Fora je da pravovremeno uklizas. ;) Komp prolazi pored mene i ja drndam "a" ko blesav a moj igrac ne reaguje, komp prodje i da mi gol. Gde ces pravovremenije :D

James_10
04-16-2012, 17:21
AAAAA ... Evo ponovo probao Pes 12 al nesto ne ide. Pikam ML sa Portom na professional .. Rio Ave me prska kako stigne,po 2,3-0 za njih laganica.. Ne znam da igram odbranu nikako,ne znam da predjem igraca kad nema one biciklice klasicne ko na pes 6... Kako je to moguce da oni komp udje u 100% sansu kad mu se digne patka ... ? Pes 11 sam kidao,al ovaj nema sanse .. I kako ono za treninge i ono.. recimo Hulk mi najbolji igrac uz Jamesa,a uvjek mu je forma ona plava strelica dolje :/

vuco
04-17-2012, 09:10
Evo ovako ljudi, igrao sam ovaj pes dugo dugo dugo, i do pre 10tak dana sam imao kiks npr igram sa Real Madridom, dodje Osasuna ponasa se sa mnom kao da sam Sevojno, ono lete kroz mene, sale se sa mnom :D Jedini nacin za mene da igram vs komp-a , i da dobijam ( u zadnjih 10 meceva velika razlika, 3:0 4:0, a ako primim gol to je onda samo 1, ne kao pre 5 :) ) je da ukljucim sebi Blimp kameru. Ona pokazuje celi teren, tako da kad uzmem nekog igraca namestam ga gde je rupa u odbrani, a kockom drzim da neoznaceni igrac napada. Tako npr u odbrani drzim ofsajd liniju, i kad neki igrac prodje mog neoznacenog, tu ja stupam :) Top player tezina, vezbajte na ovoj kameri bar 2-3 dana nadam se da ce vam pomoci, ja sam stvarno poboljsao i igru, i novcani status, jer ima 15 dana nisam slupao nista :D Pozzz

Zmaster
04-17-2012, 09:28
ja samo 2-3 puta presao ligu sampiona na super star sa realom (vise i ne igram protiv kompa) ali pre 2 dana sam ponovo poceo ligu sampiona grupnu fazu predjem sa svih 6 pobeda i to sam 2 utakmice igrao sa 2. postavom. A onda vec u sledecem kolu udineze me 5 puta pobedi samo sam ga prvi put pobedio 5-3 i onda sam se iznervirao i igrao sam protiv barce pobedio sa 5-4 i i to su vodili 0-2 i uvek mi je lakse da igram sa jacim klubom nzm mozda se opustim protiv slabijeg tima :D

Dr Markoni
04-25-2012, 14:27
Pocetnik sam pa me zanima ima li neko odredjeno dugme oko igranja odbrane?

clapton
04-27-2012, 14:14
R2

THE Aki
06-21-2012, 03:24
treba da ti bude podeseno da igras na analog,sto se radi u button settings(pod uslovom da igras na dzojstiku),onda u toku igre pretiskas strelice i menjas taktiku

rus15
06-21-2012, 11:03
Jel ima lijeka za slobodnjake? imam Gianlucu Curcia na golu koji ima GKS:86 i uvijek bude neki slobodnjak i dođe neki krelo koji ima šut power 72 i preciznost 68 uvali mi projektil sa 30 m pa to nije za vjerovat........ Et prošlu tekmu sam izgubio 3:0 i sva tri gola iz slobodnjaka sve projektili a igrač za krc

milancedr
06-21-2012, 18:53
kad ti suta drzis w i stranu koju branis i odbrani uvek

rus15
06-21-2012, 20:32
igram sa gamepadom

PeroDeformero
06-21-2012, 20:38
Dugacak pas i stranu koju oces.

zokigunner
06-22-2012, 01:00
Jel ima lijeka za slobodnjake? imam Gianlucu Curcia na golu koji ima GKS:86 i uvijek bude neki slobodnjak i dođe neki krelo koji ima šut power 72 i preciznost 68 uvali mi projektil sa 30 m pa to nije za vjerovat........ Et prošlu tekmu sam izgubio 3:0 i sva tri gola iz slobodnjaka sve projektili a igrač za krc

Drzis L1 i stisnes desni analog, zatim pomeris golmana na sredinu.

James_10
08-12-2012, 21:45
Dakle,peglam ML al ovo se ne moze ovako,evo tabela ... Jel moze neka pomoc oko U S R A N E igre,znaci ne mogu da podnesem kako lopta prolazi pored mojih CB-ova,neuspjele ofsajd zanke... I nikako ne mogu da sacuvam Aguera i Teveza kad igram protiv Man.City-a.. Igram na tastaturi posto sam jedno 4,5 dzojstika slomio igrajuci 12-icu ..

http://i48.tinypic.com/207b4ti.jpg

edit

Kad sam igrao sa Aston Vilom i mogao sam nesto da uradim,da budem u zoni lige evrope ili najdalje kvalifikacije za Champions,a sa Njukaslom ili Portom,da bog sacuva :/