PDA

View Full Version : PES 2012 Demo 2 - Prvi utisci

Pages : [1] 2 3

Pejko
09-14-2011, 10:49
Prvi utisci o drugom demu.

heavy_grobar
09-14-2011, 12:40
MNOOOOOGOOOO JE BOLJI drugi demo, golmani su popravljeni, i vidi se izmjene malo u gameplayu (barem se tako meni cini) ..... uglavnom bolji je ovaj demo od prvog...i jos ako full igra bude bolja od ovog dema to ce da bude vrhunac! :)

dj90
09-14-2011, 13:03
evo neki što je igrao

actually, I didnt feel the big diffirent in AI.
Match speed look like faster, more power for pass & shot.
Ball physic is better than 1st demo.
GK's still bad responce...

anatom
09-14-2011, 13:27
....od svega najavljivanog......

veleo88
09-14-2011, 13:56
Za nekog mozda glupo pitanje, al za mene nije. Jel rade patch-evi sa prvog dema na drugom ?

AxeparadoX
09-14-2011, 14:14
Golmani su malo ali malo bolji ali i dalje prave glupe greške. Malo pre ovaj šutnuo slobodnjak i lopta jedva išla do gola a golman izbio protivničkom igraču u noge.:ohmy:

Grobari_bgd
09-14-2011, 14:19
Za nekog mozda glupo pitanje, al za mene nije. Jel rade patch-evi sa prvog dema na drugom ?

verovatno rade...

Nneemmaanjnjaa
09-14-2011, 14:28
Evo i ocene klubova:

http://img263.imageshack.us/img263/3632/pes20122011091414115329.jpg

http://img689.imageshack.us/img689/5356/pes20122011091414115893.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/163/pes20122011091414120349.jpg

http://img847.imageshack.us/img847/2839/pes20122011091414120723.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/1335/pes20122011091414121840.jpg

http://img202.imageshack.us/img202/1677/pes20122011091414122169.jpg

Ono sto sam prvo primetio, da je brzi fudbal. Sto mi se bas i ne svidja. Golmani jesu bolji, ali ne drasticno kako su najavili. Ostalo je uglavnom isto. Sve u svemu bolja je od 2011.

AxeparadoX
09-14-2011, 14:30
Odigrao jedan meč. Centaršutevi su popravljeni, nema više da se zaliću ko budale a lopta iza njih. Igra je nekako brža koliko sam primetio. Golmani su malo bolji ali opet imaju ispade. Primetio sam i da dupli pas bolje funkcioniše. Naravno, gafika je ista kao i u prvom demo-u i blur je i dalje tu što me jako nervira. :cursing: A ovaj stadion je toliko taman u jednom delu da ništa ne vidim. Povećao sam malo brightness ali jok. Senke ubijaju.Sve u svemu, može da prođe. ;)

Nneemmaanjnjaa
09-14-2011, 14:42
Posle tri meca odigrana, ne mogu vise. Ovo je je*eni fliper. Oni igraci ko da su na ekstaziju, ili tripuju da su Bolt na 100m. Demo 1 mi je bio bolji, jer je bio realniji sto se tice brzine. Ili jednostavno treba da se navikne, ne znam ni sam. Ali jedno znam, da izumire smek starog i prepoznatljivog PES-a.

AxeparadoX
09-14-2011, 14:59
To je ta reakcija...isto kao i u prvom demo-u.:mad:

rvCPJ2SsHI8

bokirivaldo
09-14-2011, 15:06
1. golmani malo bolji ali primio sam gol malo smesna intervencija isla je po zemlji po
sred gola a moj golman nogama branio i odbila se u cosak gola umesto da rukama brani?
2.cini mi se da je dosta bolja atmosfera na utakmici pre svega publike
3.grafika ista slicna kao pes11
4. ne znam za sudenje ,kontakte prvo je sudija dosudio mi sve lake kontakte kao
faul a onda opet na kraju utakmice statistika i nije tako bilo puno faulova na utakmici ?
5. da i meni se cini da je malo brzi fudbal sto mi se nikako ne svida .

Darcoolio
09-14-2011, 15:14
Golmani bolji, ne preterano , ali dovoljno da ne mogu da kažem da su gori od 2011.
Bila je situacija gde mu je prošla lopta kroz noge, ustao sa zemlje i bacio se ka gol liniji gde je ugvatio na par cm od gola, što je za razliku od 2011 uvek bio gol, čak je goša povremeno i pogura.
LOD na wide je i dalje loš, ali navikavam se polako.
O brzini igre je glupo diskutovati, obzirom da je brzina podesiva i svako može da namesti kako mu odgovara.
Navijači i dalje krš, moraće i ove godine da se čeka patch za to.
Igraća se 12, nema sumnje :)

komljenovic
09-14-2011, 15:18
ako je brzina jedina mana onda je to super...jer je na srecu podesiva :D jos nisam skinuo da bi mogao da dam svoj sud

AxeparadoX
09-14-2011, 15:21
Znači, krene sve lepo tekma, napeto do 60 minuta, napadam ko budala, oni se izvlače i onda moj golman u**** i primi gol polako po zemlji, kroz ruke mu prošla.:wall:. Sledeće godine da zagreju stolicu i godinu dana samo golmane da popravljaju jel ovo stvarno ubija celu utakmicu u pojam.

Moca83
09-14-2011, 15:21
ZNaci pravljen z aobozavatelje sestice mi ostali ce se slikamo.

komljenovic
09-14-2011, 15:28
najbolje bi im bilo da sve lepo ovo batale i da sednu jedno 2 godine(nema veze i pre nije izlazila svake god) i naprave kompletno nov fudbal...jer su sada krenuli u pogresnom pravcu :(

Stevan
09-14-2011, 15:29
Moco,pa nije bas ,ja najvise obazavam pes6 al ovo si nema veze,barem 1.demo,ovaj jos nisam probao

milisav
09-14-2011, 15:31
matori neka ga naprave kao iss samo da ne primam golove po sredini a i desava se ponekad kad primi protivnik loptu u 16m ili na ivici moji pocinju da se krecu od lopte i naravno ostave slobodan sut... natrpali su dosta stvari a lose ukomponovali...

Darcoolio
09-14-2011, 15:31
Mislim da vi blage veze nemate šta hoćete.
Prvo se kuka kako bi ste voleli da liči na pes 6, posle da liči na unapređeni 11, a kad dobijete odličnu kombinaciju ta dva fudbala, ni to vam nije dobro.
Idite igrajte fifu, tamo pucajte postove, a nas ostavite ovde da uživamo u fudbalu.

anatom
09-14-2011, 15:34
Odigro i ja :)
Sve sto su najavili su SLAGALI!!!!
Golmani su retardi, nisu nikako poboljsani, bez obzira koliko lopta ide polako on nesta odbija, u ruke je nije uhvati ko da kokos ganja, za nepovjerovat!!
Grafika jos uvjek uzasna sa onim blurom, nekako me podsjeca na tv a ne na racunarsku igru.
Za nijansu brze, ne toliko, ali je glupo to sto se igraci okrecu ko mahniti, nidje veze, fizika je uzasna. A kad trze ko da idem kroz vodenu sredinu a ne vazdusnu, nema one eksplozivnosti igraca da se osjeti, cijelo vrijeme imam osjecaj da ne kontroliram igraca u potpunosti, mozda nekih 30% i to kad dodajem, ostalo je na jadite jade.
Lopta i sutevi jos uvjek isti, lopta kao da je punjena tecnom zivom, imam osjecaj da je teska uzasno pa nemaju snage da je raspale, jos nikome da sjede ljuski.
Na ovom demo-u su radili nazalost samo na enterijeru, drugacije je malo kod izlaska iz tunela ide malo zivlje a i kod postignutog gola. To sam se i plasio, gameplay je zabacen negdje iza kauca pa nikako da dodje na red. Sramota je ovo za KONAMI!!! Poslije svih sokera do sada koji su imali tecnu igru ovdje je sve nekako naguravanje odbijanje lopte od igraca ko od direka i to betonskog. Ne znam koje oni recenzije gledaju i da li uopste mare za onim sto mi ovdje i ljudi po forumima pisu!

woja 95
09-14-2011, 15:35
koliko je ful uradjeno ne verujem... mnogo bolje nego demo 1 .. ali mislim da se 12 full nece mnogo razlikovati od demo 2 :D

Darcoolio
09-14-2011, 15:37
Odigro i ja :)
Golmani su retardi, nisu nikako poboljsani, bez obzira koliko lopta ide polako on nesta odbija, u ruke je nije uhvati ko da kokos ganja, za nepovjerovat!!
Grafika jos uvjek uzasna sa onim blurom, nekako me podsjeca na tv a ne na racunarsku igru.
Za nijansu brze, ne toliko, ali je glupo to sto se igraci okrecu ko mahniti, nidje veze, fizika je uzasna. A kad trze ko da idem kroz vodenu sredinu a ne vazdusnu, nema one eksplozivnosti igraca da se osjeti, cijelo vrijeme imam osjecaj da ne kontroliram igraca u potpunosti, mozda nekih 30% i to kad dodajem, ostalo je na jadite jade.
Lopta i sutevi jos uvjek isti, lopta kao da je punjena tecnom zivom, imam osjecaj da je teska uzasno pa nemaju snage da je raspale, jos nikome da sjede ljuski.
Na ovom demo-u su radili nazalost samo na enterijeru, drugacije je malo kod izlaska iz tunela ide malo zivlje a i kod postignutog gola. To sam se i plasio, gameplay je zabacen negdje iza kauca pa nikako da dodje na red. Sramota je ovo za KONAMI!!! Poslije svih sokera do sada koji su imali tecnu igru ovdje je sve nekako naguravanje odbijanje lopte od igraca ko od direka i to betonskog. Ne znam koje oni recenzije gledaju i da li uopste mare za onim sto mi ovdje i ljudi po forumima pisu!

Da gledaju objektivne postove pa ajde, ovo je gomila gluposti na jednom mestu.

anatom
09-14-2011, 15:48
Objektivan post sam dao za prvi demo, sve lijepo opisao pa mozes da procitas a ne da pricas dzaba. Ovo se nadovezujem na svoj "objektivni post" djecko. Jer koliko su najavili, ja sam stvarno toliko i ocekivao, i onda ostanem ovako gledajuci sta se sve desava. Nisam reko da je pes los, daleko od toga, nego najave i ovo sto su dali se razlikuju ko nebo i zelmlja. A pes je fin ne kazem. Nek urade ono sto su najavili samo to!!!!

bedazzled
09-14-2011, 15:49
Primetio sam da ovde niko nista nesme da kaze protiv pesa??? Valjda svako ima pravo da oceni igru po svom misljenju? PO meni ovaj demo je skoro isti kao prvi i nema tu mnogo izmena. Igra je bolja od 11 ali daleko od onoga sto smo svi(vecina)ocekivali... Zato je dobro sto sad i EA ima jako dobru fifu pa se nadam da ce i jedna i druga igra u godinama pred nama biti sve kvalitetnije,naravno podrazumeva se da i ako mogu da izbace savrsenu simulaciju fudbala necemo tako nikada upakovano dobiti(od cega ce oni da zive posle:)) i nemoze se svima svideti,ipak ocekivao sam mnogo vise i kao sto rece neko ovde PES gubi neku svoju draz tj neki svoj izgradjeni gameplay koji ga je krasio...

Darcoolio
09-14-2011, 15:51
Objektivan post sam dao za prvi demo, sve lijepo opisao pa mozes da procitas a ne da pricas dzaba. Ovo se nadovezujem na svoj "objektivni post" djecko. Jer koliko su najavili, ja sam stvarno toliko i ocekivao, i onda ostanem ovako gledajuci sta se sve desava. Nisam reko da je pes los, daleko od toga, nego najave i ovo sto su dali se razlikuju ko nebo i zelmlja. A pes je fin ne kazem. Nek urade ono sto su najavili samo to!!!!
Pričao sam generalno, ovde se kuka za razne gluposti, dobio si odgovor na pitanje "zašto ne gledaju recenzije".
Zato što klinac osmi razred napiše recenziju i, kao što je neko skoro napisao, prodaje ideju kako bi pes trebalo raditi u unreal engine-u...
A kad su uradili sve što najave?
Nisu to uradili još od šestice kad su počeli sa bombastičnim najavama, a što manje očekuješ-više dobiješ.

anatom
09-14-2011, 15:54
Pričao sam generalno, ovde se kuka za razne gluposti, dobio si odgovor na pitanje "zašto ne gledaju recenzije".
Zato što klinac osmi razred napiše recenziju i, kao što je neko skoro napisao, prodaje ideju kako bi pes trebalo raditi u unreal engine-u...
A kad su uradili sve što najave?
Nisu to uradili još od šestice kad su počeli sa bombastičnim najavama, a što manje očekuješ-više dobiješ.

Pa vidim i ja da su poceli samo da rade na reklamama a nista od navedenog, ko obicni novinare, stave vijest BOOOOOM i onda sve kad dodje na tanjuru vidis sta si dobio. A i ja sam blentav sto se ovoliko nanerviram zbog sokera i koliko ocekujem. Sta je tu je i gejmaj, nemamo puno (nikako) uticaja.

blackwhite
09-14-2011, 15:56
Ja ne razumem vas ,sto hvalite ovaj pes,dajete mu ocenu 10,a svakoako ovo nije PES koji je za ocenu 10...
Jedanastica je najgori PES u istoriji,po ovim klipovima,moze se zakljuciti da ni 12 nije nista bolji...

PES posle ovog kao ,,next gena,, nije ni priplizno dobar kao pre,i to stoji...

Fifa ga ubija,realno,a recimo do pre tri godine ja FIFU nisam mogao da smislim..

Moca83
09-14-2011, 15:57
Evo odigrao sad. Kako se oduzima lopta? Probao sve sto mi padalo napamet al ne ide. Igrao sam sa interom protiv Bajerna i loptu ne mogu da im uzmem. Krenem i drzeci X ili kao u 11 drzim X i kad pridjem pustim da udjem u igraca i sa R2 i X nista ne pomaze! Svi igraci Bajerna mi uvek isto rade kao uspore i samo skrenu u stranu a moj igrac ni da mrdne. A ovaj improved AI ne postoji ko retardi se postavljaju u odbrani.

Moca83
09-14-2011, 15:59
Jedanaestica je za ovaj PES izmislila fudbal.

ЦЗВ
09-14-2011, 16:01
A najjaci su ovi likovi sto pricaju "u moje vreme" itd, itd. Za*****e to, gledamo sta ce sad da se igra a ne u cemu se uzivalo pre 10 godina. A vi sto pricate da Fifu igraju "klicni" kontam da nemate ni 12, 13 godina, Fifa ja mnogo bolje uradjena nego PES ali neki ne zele to da "priznaju", jbg takav smo narod. Nisam jos DEMO #2 skinuo ali uveliko se skida, nadam se da cu dobiti dobar fudbal ako ne, jbg ostaje nada za sledecu godinu. Stvarno sam uzivao u proslim pesovima ali to je samo proslost. Vidim neki ce ostati i na 6-ici i to nije losa stvar, mada u toj igrici je sve "vidjeno" i smor je igrati to opet ( bar meni ). Inace shvatam ja da svako ima pravo za svoje misljenje, ali vase "misljenje" je neverovatno, glupost do gluposti. U ovoj temi sam video samo 10-ak postova gde su utisci iskazani a na ostalih 20 neko takozvano proseravanj*...

milisav
09-14-2011, 16:05
@draco , ovde se kuka na glupe golmane ako je tebi zanimljivo da dajes i primas po 2-3 gola na utakmici po sred gola (sto se realno i desava) to je tvoaj stvar. a svako ima pravo da kaze sta je u ovom pesu dobro a sta lose, ima i postova od klinaca al opet ima i ljudi koji primecuju da koliko god konami prica da ce biti bolje neki propusti opet ostaju. znas kakav je meni kez bio kad sam video da golman u 12ici spasi loptu da ne ode u korner! al onda dolazi ortak izvodi akciju iz slobodnog zivi zid se rasprshi i gol po sredini. sledeca akcija sutira po sred srede po zemlji golman skace u mestu i prima gol kroz noge... ne ocekujem ja perfektan gameplay ni perfektan fdbal al ovi golmani sto primaju sad nisu ni u onoj 11ci prmali...

maremas
09-14-2011, 16:06
Evo odigrao sad. Kako se oduzima lopta? Probao sve sto mi padalo napamet al ne ide. Igrao sam sa interom protiv Bajerna i loptu ne mogu da im uzmem. Krenem i drzeci X ili kao u 11 drzim X i kad pridjem pustim da udjem u igraca i sa R2 i X nista ne pomaze! Svi igraci Bajerna mi uvek isto rade kao uspore i samo skrenu u stranu a moj igrac ni da mrdne. A ovaj improved AI ne postoji ko retardi se postavljaju u odbrani.
Pa ne trebaš da pustiš X, sa X uzimaš loptu, a sa R2+X igraš hold-up play.

Stević
09-14-2011, 16:08
i u pravom fudbalu je sve viđeno pa se i dalje igra, tako i šestica... Da su se samo malo potrudili da dorade neke gejmplej nedostatke šestice, grafiku da ne diraju dobili bi perfektan fudbal, ovako se nadamo čudu... ali opet PES>FUFA

maremas
09-14-2011, 16:11
PES6 je najprovaljeniji i naj šablon fudbal pa ga mnogi i dalje igraju, između ostalih i ja ;), a PES 2012 demo1 mi je 3 svetlosne godine ispred PES6, ali i on ima nedostatke.

P.S.
Upravo mi se skinuo demo2, pa ću vidim koje su razlike.

grobarinbgd
09-14-2011, 16:15
Ја обожавам пес 6,али сада после пес 2012 не могу да га играм.Толико сам ОГРАНИЧЕН у пес6 да ми иде на живце,у сваком сегменту.
Не знам што пљујете голмане,јесу лоши,али такви су,имају мане али не ни превише,тј не смета за игру.Па и у том прејаком пес6 сваки други гол је на одбитак од голмана,тамо вам не смета а овде је то криминално.Будите реални....мени бар пес6 за сада иде у пензију,ипак је слобода у новом песу пресудила.

http://www.youtube.com/watch?v=YTrlx1PdQQI&feature=player_embedded#!

ПЛЕЈБоЈ
09-14-2011, 16:23
To je ta reakcija...isto kao i u prvom demo-u.:mad:

rvCPJ2SsHI8

Da li mi se cini ili je stoper skrenuo loptu uklizavanjem i prevario golmana?!

Inace golmani su mi za sad OK, poboljsali su ih i to stoji...

Stević
09-14-2011, 16:24
Ја обожавам пес 6,али сада после пес 2012 не могу да га играм.Толико сам ОГРАНИЧЕН у пес6 да ми иде на живце,у сваком сегменту.
Не знам што пљујете голмане,јесу лоши,али такви су,имају мане али не ни превише,тј не смета за игру.Па и у том прејаком пес6 сваки други гол је на одбитак од голмана,тамо вам не смета а овде је то криминално.Будите реални....мени бар пес6 за сада иде у пензију,ипак је слобода у новом песу пресудила.

http://www.youtube.com/watch?v=YTrlx1PdQQI&feature=player_embedded#!
Ja sam među tim ljudima koji govore da je PES6 dobar, a golmane nikad nisam spomenuo, meni su extra jer igram odbranu tako dobro da mi komp ne može ni šutnuti loptu prema golu... Jedino su na 1. demu bili baš žalosni...

Darcoolio
09-14-2011, 16:42
Poboljšani su golmani, ali su oni uvek bili slaba tačka što se tiče PES-a, tako da mi to i nije toliko trn u oku, uvek su ispuštali opte i kiksali, tako da ne znam zašto se ljudi toliko nerviraju.

Moca83
09-14-2011, 16:43
Pa ne trebaš da pustiš X, sa X uzimaš loptu, a sa R2+X igraš hold-up play.
Ma probao sam i jedno i drugo nista ne pomaze.

maremas
09-14-2011, 16:46
Očigledno nešto radiš pogrešno, jer se tako igra odbrana ;)

Стефке
09-14-2011, 16:55
Evo mojih utisaka:

Gameplay je u sustini isti, animacije su malo realnije, igranje odbrane malo olaksane, tempo igre je isuvise brz ali to moze srecom da se smanji. Ono sto meni smeta mozda je malo malo kontakt igre, nema puno duela u igri, malo faulova, ocigledno se KONAMI fokusirao da igra bude sto tecnija. Ima nekoliko lepih novina sto se tice naredjivanja saigracu u kom pravcu da se krece, veca kontrola pri izvodjenju prekida i mogucnost da se napravi odlicna akcija iz istih. Animacije igraca u toku utakmice su odlicne medjutim najveca zamerka na celu stvar je opet nedostatak kontakt igre, malo grublje igre kao sto je to odradjeno u FIFI gde je ta borba oko lopte meni definitivno nesto sto je falilo u PES-u. Ali voleo bih da izdvojim jednu stvar koja je isto dosta napredovala a niko ne spominje - taktika. Meni se cini da sada mogu da namestim da moj tim igra bas onako kako zelim, do detalja, i sta zelim da oni rade. Dobro, to je bilo u PES 11 ali sada je bas izrazeno u PES 12.

AI je definitivno napredovao. Saigraci ucestvuju u akcijama, imaju dobre kretenje, lepo utrcavaju, protivnicki AI je takodje napredovao, u napadu su mnogo opasniji, nekoliko puta su mi rascepali odbranu, imaju jako pametne asistencije, ali ono sto mene najvise raduje jesu prekidi. AI prekidi su bili pravi ocaj u PES 11, ali sada su mnogo opasni u PES 12, spustaju loptu u kaznenom saigracu, odlicno ubacuju samu loptu, ako manji igrac pokriva veceg oni to odmah iskoriste...golmani su izvrsni u duelima 1 na 1, odlicno izlecu, skracuju ugao, ne libe se da izadju iz kaznenog i boksuju loptu ili je izbace, ali reakcija kod suteva nekako deluje tromo. Imali su nekoliko dobrih odbrana ali ne ulivaju puno poverenja kad neko sutne izdaleka. Sudije su dobre, propustili su da sviraju mozda 1-2 faula ali ocigledno je da su u PES 12 resili probleme sa sudijama tako sto su startove podelili na one koji sigurno nisu faul, i oni koji su sigurno faul, nema faulova kod remplovanja, barem ja nisam video tako, ako neko uleti u igraca onda se svira faul, itd...klizeci startovi mi takodje deluju kao da su podeljeni na one koji jesu faul i koji nisu faul. Nekoliko puta mi se desilo da sam uleteo u klizeci start i onda bi ili pokupio loptu i igraca pa bi bio faul, ili bi pokupio samo loptu iako bi mozda cak i uspeo da pokupim igraca, delovalo mi je kao da je bilo neko "nevidljivo polje" oko protivnickog igraca koje je sprecilo kontakt. Sudija je takodje nekoliko puta odlicno pustio prednost. Sto se tice kartona to jos ne mogu da procenim jer nije bilo grubih startova u ovih nekoliko utakmica koje sam ja odigrao i bio je samo jedan zuti karton.

Sve u svemu, u odnosu na PES 11 jeste poboljsanje i ne razumem ljude koji tvrde da je PES 12 gori od PES 11, to je stvarno nemoguce posto je PES 12 upgrade na PES 11. Ali to i dalje nije to pa da mogu da kazem "e ovo je prava simulacija fudbala" kao sto to ne mogu da kazem ni za FIFU jer mi je mucenje da igram napad u FIFI. Fale neke stvari ovom PES-u, sumnjam da ce igra da bude drukcija u finalnoj verziji, no videcemo...ali defitnitivno dobar fudbal...

makki22
09-14-2011, 17:01
dal je moguce da u drugom demu nisu odradjeni transferi kako treba???? eto'o u interu a nema zaratea i forlana.... strasno koji su debili!!!!
Zato se zove demo, nikad nisu radili transfere za demo za PES, bice u finalnoj verziji, ovo je cisto da izprobas gameplay, nije vazno dal je Forlan u Interu ili Eto'o u Anziju

Darcoolio
09-14-2011, 17:02
dal je moguce da u drugom demu nisu odradjeni transferi kako treba???? eto'o u interu a nema zaratea i forlana.... strasno koji su debili!!!!

ti si burazeru živa legenda...

Стефке
09-14-2011, 17:09
U PES-u ni u finalnoj verziji nisu odradjeni transferi :red_indian:

realmario
09-14-2011, 17:09
ovo ce biti ludilo PES :) igrao sam s tottenhamom i friedel je odlicno branio bez greske te kasnije sa interom i opet je golman bio odlican malo me muci obrana neznam da ju igram al oke je inace :) jedva cekam da izade cijela pa da master ligu odigram :)

bokirivaldo
09-14-2011, 17:12
svaka utakmica vise i sve mi se vise svida pes 12 ,poredenje sa pes 11 je smesno ovo je svakako bolji fudbal .
Ali ljudi golmani na tri utakmice dobio sam dva smesna gola po sredini suta i moj golman nikad ne hvata nego
odbije loptu u mrezu :crying: ne mogu da verujem da prima golove ovako po sredini kad ide sut (igram na pro ,jedino sto sam sve tri utakmice
igrao sa rendzersom mozda je njihov golman stvarno ovako los ali...)
kako je moguce ovako lose napraviti golmanuovu reakciju pri sutu po sredini ..
Maremas stavi tvoj utisak ..

pinturicio
09-14-2011, 17:15
Do jaja je ovaj drugi demo,znaci bas extra uradjeno,bolji od prvog dema

Darcoolio
09-14-2011, 17:17
Kapiram ja to, znam da ce da odrade na kraju sve kako treba.... nego u prvom demu su bili i Forlan i Zarate u Interu, zato kazem...
U prvom nije ni bio Inter, igrao si patch verziju.
I ne znaš, nikad ne odrade transfere, tek posle kad krene sa DLCovima imaš transfere.

stefanpesoman
09-14-2011, 17:26
kako da izbacim intro sta da brisem?

janko84
09-14-2011, 17:28
Golmani 8/10 - itekako poboljsani u odnosu na demo1
Gameplay 9/10
Grafika 6/10 - probijaju teksture kad se sudare igraci, igrac sa loptom, stativom ili drugim objektom, blur, itd.
Kad-kad se jave haoticni pokreti kod igraca sa boljim speed-om, loptu kao da ne gura igrac, nego "ghost" ispred igraca.
Sve u svemu, meni je gameplay najbitniji, tako da je ovo najbolji pes do sada.

igoork
09-14-2011, 17:34
Vi sto komentarisete grafiku idite lecite se. 5000 puta je vec receno da je tako zbog dema da bi bio sto manji.
Sta vi ocete? Grafiku kao u Crysis-u a da je demo velik 1Gb? Dodjite sebi...

ЦЗВ
09-14-2011, 17:36
hmmm... Prijatno sam iznenadjen posle prve utakmice. Lepo uradjene animacije to jest nekako su tecnije, igra je tecnija, malo kontakta ( sto bih voleo da isprave, mora malo grubosti u fudbalu ), sutevi su bolji ( fizika lopte je realnija ). Sve u svemu dobar PES, svakako bolji od PES 2011 i od prvog DEMO-a, izgleda da cu ove godine igrati dva fuzbala. Samo da Konami nesto ne zase*e u full igri

Twins
09-14-2011, 17:38
kako da izbacim intro sta da brisem?
iz IMG foldera izbrisi fajl pes12pv.sfd
a sto se tice PES-a,meni se svidja..golmani jesu bolji,igra je malo brza(na -1 je super) i sto je najbitnije,lopta se mnogo bolje krece..sutevi iz daljine sada izgledaju super...

vaske84
09-14-2011, 17:45
usrali su pasove do maksimuma.. kao muve bez glave... pise tamo da su poboljsali ai da se teze daju golovi... buahahahahaha... ma strasno... ono sto su trebali da isprave nisu.. ono sto sto je bilo usrano sad je jos vise.. sem golmana..

komljenovic
09-14-2011, 17:50
obecajte da necete da se smejete :D igram pes jako dugo i nikad mi se nije desilo da izgubim sa 2:7 od kompa :crying: igra je dosta dinamicnija,komp zna sta hoce a golmana kao da nema

dj90
09-14-2011, 17:51
Da se ne lažemo ove sve promene su mogli da ubace u neki peč za pes11 a ne da prodaju kao novu igru. Ali dobro moraju i oni da živeod nečega.

Po meni ništa posebno za sada

bokirivaldo
09-14-2011, 18:01
Sem sto konacno pametnije te prate saigraci u napadu za razliku od pes 11 nema drasticnih razlika ,
opet sam imao situaciju sa golmanom ovog puta ja sam sa Snajderom sa 37 met. sutirao skoro po
sred gola a golman je dobio kroz noge gol :stop:

igoork
09-14-2011, 18:01
Lopta je malo teza, samo to za nijansu da bude laksa i po meni to je to, desetka! :)

leonida17
09-14-2011, 18:02
**** mater ali meni je Cezar evo u 3 od 4 utakmice branio kao nenormalan. Ima nekih kikseva ali šta sad, golmani greše i u stvarnom životu...
Svidja mi se ovaj PES, napredak je vidan. Čak mi se i ovaj blur svidja :) Animacije, gameplay, igranje odbrane, kreiranje napada, sve je dobro odradjeno. Juče sam pikao FIFU danas PES i ne razumem ljude kojima je FIFA bolja u kojoj se igrači okreću kao pac-man, a kreiranje napada statično kao na onoj mobilnoj igrici "Real football". Ne razumem, ali poštujem vaše mišljenje. Medjutim meni je PES i dalje najbolja fudbalska simulacija.

Eldorado
09-14-2011, 18:09
Igrao sam od prvog PES 3 (PC) cini se pa evo do PES 2012 danas svaki dio. Ovaj PES 2012 demo (2) je po meni do sad najbolji GAMEPLAY za desetku po meni je tip top :)
odigrao sam 2 x tekme i super je, pogotov uzmite malo Robbena i vucite se gore dole tamo vamo :D
To je to sad se nadam izdržati do full verzije i idemo turnire pravit :D

P.S citam gore iznad komentare kritike itd itd ima dosta gluposti

npr: kritika igra prebrza a moze se smanjit brzina (gdje je tu problem)
citam neki se žale na transfere bit ce editor (gdje je problem)

Tako da ne vidim zašto se žalite, vjerujem da ce d najbolji PES do sad :) sve ostale mozemo unistall ;)

gmnjR.
09-14-2011, 18:12
dokle vise,samo bre kukate indijanci..ako vam se ne svidja idi igrajte tetris
realno,najbolji gameplay ikada,a ovo je tek DEMO .. ocekujem da ce ovaj pes da pokida :D

jevic989
09-14-2011, 18:20
Odigrao sam prvi mec sa Interom protiv Totenhema nereseno 2:2 (Top player). Heh, sta da vam kazem, nije ono sto sam ocekivao, ali u svakom slucaju bolji od proslog. Popravili su golmane, to stoji, mada njihove odbrane vizualno ne izgledaju realno, pazite situacija da lopta toliko sporo ide on se baca (kao nekadasnji Ivica Kralj) kao da je Roberto Karlos sutirao iz najbolji dana... Koliko mogu da primetim odbranu su malo sredjivali mada i dalje lopta prolazi ko od sale pored nogu stopera. Ali zato ogroman MINUS za foru koju znamo iz proslog PES-a, a radi se o izvodjenju lopte sa centra, dodas prvom levom igracu sa L1 i cekas da napadas utrci pred gol 1 na 1 sa golmanom a odbrambeni nista ne rade. Svaki "pravi igrac" zna za tu foru, ali ima ljudi koji nemaju blage veze i cim krene tekma prime gol, ne znaju sta ih je snaslo. Velika sramota za KONAMI sto se tice ove situacije...
Ostalo je u principu isto kao u proslom demu, malo je igra ubrzana, zvuk gotovo isti, slika i dalje mutna (valjda nece biti u full verziji, videcemo...). Mislim da nas ceka fino osvezenje, daleko od idealnog fudbala...

ПЛЕЈБоЈ
09-14-2011, 18:22
Drugari ima li neko vesti o patch-u za DEMO2? Da li odgovaraju neki za prvi demo? kad bi mogli bar klubovi iz prvog dema da se ubace i dosta nam je dok se ne pojavi full 27.9.

P.S. Pripazite malo kako se obracate jedni drugima imaju svi pravo na misljenje, a i na spam pazite...

@jevic989, sad kad bi probao da razmislis par minuta o tome sta je za tebe idelani fudbal, svatio bi da to ne postoji...

klinja93
09-14-2011, 18:25
Ovom fudbalu trebaju samo golmani i nista vise....

ПЛЕЈБоЈ
09-14-2011, 18:28
Odigrao sam 3 tekme na ovom demu i moram priznati da su mi golmani mnooogo bolji nego u prvom demu, mozda treba jos da igram pa da uocim to sto ste i vi...

jevic989
09-14-2011, 18:31
@jevic989, sad kad bi probao da razmislis par minuta o tome sta je za tebe idelani fudbal, svatio bi da to ne postoji...
Mozda si upravu druze :) Ali cini mi se da KONAMI daje vise prednosti necem sto nije toliko bitan element igre, ovaj problem odbrane postoji vec nekoliko godina a i dalje ne mogu da se izbore sa istim... Gubim nadu vise, odlucio sam ove sezone (za razliku od proslih) da uzmem FIFU i PES, posto FIFU nikad nisam imao za razliku od PES-a. FIFU sam samo picio u igraonama i na nekim turnirima i koliko mogu da vidim ovakav propust EA nema...

AxeparadoX
09-14-2011, 18:34
Odigrao sam 3 tekme na ovom demu i moram priznati da su mi golmani mnooogo bolji nego u prvom demu, mozda treba jos da igram pa da uocim to sto ste i vi...
Golmani ima da te iznenade glupom reakcijom kad najmanje očekuješ. ;)

ПЛЕЈБоЈ
09-14-2011, 18:34
Mozda si upravu druze :) Ali cini mi se da KONAMI daje vise prednosti necem sto nije toliko bitan element igre, ovaj problem odbrane postoji vec nekoliko godina a i dalje ne mogu da se izbore sa istim... Gubim nadu vise, odlucio sam ove sezone (za razliku od proslih) da uzmem FIFU i PES, posto FIFU nikad nisam imao za razliku od PES-a. FIFU sam samo picio u igraonama i na nekim turnirima i koliko mogu da vidim ovakav propust EA nema...

Moze se lako bratniti protiv tog "baga", a sto se FIFA-e tice, nemam komentar, jednostavno nisu konkurentni i to je to...

jevic989
09-14-2011, 18:38
Moze se lako bratniti protiv tog "baga", a sto se FIFA-e tice, nemam komentar, jednostavno nisu konkurentni i to je to...
Ne bih se bas sa tobom slozio, ljudi vise ulazu u igru definitivno i cinimi se da nikad blizi nisu bili PES-u, eh opet cu se pozvati na tvoj citat pre nekoliko postova:

imaju svi pravo na misljenje
Ovo je samo moje misljenje...

pesmayster
09-14-2011, 18:42
treba da brisemo prvi demo ili da ovaj drugi instaliramo preko prvog ?

lekaa
09-14-2011, 18:46
Brises prvi!

AxeparadoX
09-14-2011, 18:47
Zeznuo sam se pa sam dao ovom demo-u 8...ipak je za jednu jaku devetku.;)

Ghost Rider
09-14-2011, 18:48
evo ovako posle jedne al samo jedne odigrane tekme i primljenih 4 gola na takve gluposti koje jednostavno nepostoje u pravom fudbalu,prva dva gola primljena po sred gola zahvljujuci golamnu koji udarce sa 25m osrednje jacine brani nogama,WTF bre pa nije ovo rukomet omg,a druga dva gola tako sto kad selektujem igraca koji je najblizi protivnickom kojima loptu,samo se sklone od njega i ostave mu prazan put ka golu,trebao sam da snimim da vidite ono je tuga eto primi covek dva gola jer se stoperi sklanjaju od protivnickog napadaca,eto toliko o novom demou gde skoro nista nije promenjeno,osim timova i stadiona koji su ubaceni bravo konami ;) al sacekacemo full i kad se otkljuca SUPERSTAR pa da vidmo da li ce onda liciti golmani na nesto...

circulation
09-14-2011, 18:51
da li postoji način da se izbegne demo od 10 minuta na početku? ne reaguje mi džojs?

Ghost Rider
09-14-2011, 18:56
Iz IMG foldera izbrisi fajl pes12pv.sfd vec je napisano al te mrzelo da citas,za to forum sluzi ;)

Darcoolio
09-14-2011, 19:02
Još samo da sačekamo potvrdu da će pečevi raditi i na demo 2, pošto onaj tool za vreme i penale ne radi.

grobarinbgd
09-14-2011, 19:11
И онда се буните за голмане:

http://www.youtube.com/watch?v=yRqCV3FiYv0&feature=player_embedded

хахахаха

Извињавам се за ОФ,али има удела у овој теми :Д

vaske84
09-14-2011, 19:13
izgleda da sam ja jedini blesav ovde pa mi smetaju pasovi... uzasni su... nekad stisnem previse.. a samo pipne loptu.. nekad premalo... aposalje je u majciju...pa ondaonako spontano u aut... negde u prazno... ja ne znam smorio sam se ko mac u kamenu zbog pasova

AxeparadoX
09-14-2011, 19:16
Ovaj golman sigurno iz Konamija :D

internacional 1
09-14-2011, 19:18
izgleda da sam ja jedini blesav ovde pa mi smetaju pasovi... uzasni su... nekad stisnem previse.. a samo pipne loptu.. nekad premalo... aposalje je u majciju...pa ondaonako spontano u aut... negde u prazno... ja ne znam smorio sam se ko mac u kamenu zbog pasova

Podesi manueno da dajes imas ona podesavanja mozda i je do toga.

Misko
09-14-2011, 19:27
Демо је врхчина. Пес рулз. Фифа ***** блатњави.
Преордер.

guerrilla1976
09-14-2011, 19:46
bit će to odlična zabava. još kad bi mogli ubacivati sve one stadione i navijanja ko u šestici auuuuuuuuuuuuuuuuu!!!

guerrilla1976
09-14-2011, 19:48
nema šta bolji od prvog dema. to jednostavno sam osjetiš.

Nneemmaanjnjaa
09-14-2011, 19:48
Iako sam zagrizeni Pesovac, ali malo monotan fudbal postao. Igrao sam fifu i mnogo dinamcniji je i tezi. Ne verujem da ovo pisem. Jer mi je uvek na samu pomisao fifa, u glavi uvek smece bilo i jadni pokusaji fuce, ali... U PES-u jos uvek ostali neki pokreti i animacije jos od sony 1 i ISS-a. Ono zabijanje igraca u mrezu kad su prekidi, nenormalno jako i visoko izbacivanje lopte glavom u korner od strane odbrambenog igraca. Bangavi sutevi, golmani. Mnogo puta udvojimo igraca ispred njihovog 16-sterca i oduzmemo loptu i jos mnogo slicnih situacija. Kao sto neki kazu, malo se trude da podignu fucu na visi nivo. Izgradili su ime ranije i sad sa tim prodaju PES, malo premazu prethodnu verziju i to je to. Koliko god nece mnogi priznati i sloziti se sa mnom, ali cini mi se da je tako. Igracu ga ja i dalje, ali sa manjim intizitetom. Mozda patchevi doprinesu tome.

raul7
09-14-2011, 19:50
Malopre sam se registrovao na ovaj forum,jer po forumima ne pisem. Pratim vec neko vreme sve vesti odavde i komentare,i morao sam da napisem i ja po nesto. Stvarno vise nema smisla da se tolerise ovolika doza razmazenosti od strane pojedinih klinaca tj. "top plejera"! Igram ovu fudbalsku dinastiju od 1998. i playstationa 1,pa evo sve do sad. FIFA je uvek imala licence, pravilna imena,dobar menu screen i jos bolji "film" kad se ukljuci igrica. Bolju muziku i razlicitije stadione,i mnogo vise game modova od naseg Interantional superstara,preko ISS-a do WE i PES-a,ali kak'e to veze ima,kad je igra bila bolja na japancu? Citao sam kritike za PES 11,koji je po mom misljenju revolucija,sad citam kritike PES 12 i ne verujem. Ne znam sta vi vise hocete? Pravom igracu nije bitno "koliko su mreze zategnute" , "zasto mesi nema naradzaste kopacke na igrici,kad je protiv valjadolida bas te nosio" "sta se deru navijaci" "da li kamermani sa strane prate igru ili zevaju negde bzvz" i ostalo. Nisu mi,a verujem ni ostalim starim igracima ove umetnosti zvane PES,ni face kako su odradjene. Neka lici malo,ne mora bas svaki mladez da mu se preslika... to se ionako ne vidi kad ukljucis na kameru na wide i zavalis se sa najboljim drugarom da igras. gameplay je fantastican,ne moze bolje. Odbrana,znate kako nema bagove momci,nego nije vise ovo arkadna igrica da se odbrana svodi na R1 I X. Malo napredujemo znate... Moram malo da se zagreju prsti da se odigra defense :) uostalom 95% posto vas igraju sa Barsom,Realom,Unitedom,Chelsea i sad Man City-jem ,a za mene to nisu igraci. Uverio sam se u to kad sam igrao na turniru u maju tu u beogradu,jer su me svi gledali kao ludaka sto sam uzeo Marsej,protiv njihovih Ronalda Mesija i Runija... Iskvario nam se PES i igraju ga svi. Nije vise to umetnost kao nekad. Izvinjavam se na verovatno najduzem postu do sad na forumu,al necu vise. Izvinjavam se moderatorima ,shefovima foruma ili kako god se vec zoveet sto sam ovde napisao,mozda sam trebao u neku drugu temu. Izvinite i ziveli! Circle, X, Square & Triangle zauvek :) Pozdrav!

guerrilla1976
09-14-2011, 19:55
slažem se rođo!

enasin
09-14-2011, 19:59
Bolji od prošlog dema, ne znam što sad svi govore da golmane nisu popravili kad jesu. Pa golmani izliječu, ispucavaju lopte, fataju ih, brane nogama, a vi? Vi se samo žalite! :O Gejmplej bolji, timska igra napokon može da se igra, igra može teči, dugi, kratki pasovi. Odbrana bolja, ne znam tačno ko je rekao da ne može nikog zaustavit, e pa ja kvarim napade protivnika redovno. X, kocka i R2 za onaj hold up, samo sačekaš trenutak i uzmeš mu loptu začaš.

makki22
09-14-2011, 20:14
Svidja mi se ovo u prekidima, sto mozes na drugog igraca da promenis, mnogo ce pomoci oko davanje golova :D

bokirivaldo
09-14-2011, 20:16
[QUOTE=vaske84;862789]izgleda da sam ja jedini blesav ovde pa mi smetaju pasovi... uzasni su... nekad stisnem previse.. a samo pipne loptu.. nekad premalo... aposalje je u majciju...pa ondaonako spontano u aut... negde u prazno... ja ne znam smorio sam se ko mac u kamenu zbog pasova[/QUOTE
pa pasovi su odlicni u pes12 demo 2 ,mozda ti ne iskljucis ono u opcijama pasing suport stavljeno je na nekoliko crta treba sve da iskljucis ulevo .

mr. HankeY
09-14-2011, 20:16
Meni je demo suuuuupeeeer,i prvi a pogotovo ovaj drugi! :D Ali i ovaj FIFA Demo mi se svidja tkd. nznm koji cu da preorder ali msm da cu ipak PES jer ga ceo zivot igram. :D

zuke
09-14-2011, 20:18
Odigrah ovaj drugi malo i ja.Cini mi se da ne sude vise italijanske sudije(ili ove nase kad manji klubovi igraju protiv vecitih).Dopustaju vise kontakata,bolje(realnije) sude.Ne znam zasto niko ne pominje to poboljsanje(ili nisam ja procitao).Nije bilo niti jednog faula,mojeg ili protivnika,za ova dva meca(u prvom demu po nekoliko).Golmani takodje bolji.Ono sto mene najvise raduje kod novog pesa su sutevi i pass-ovi.Sutevi su mnogo precizniji(poslusniji),napokon mi se cini da imam potpunu kontrolu prilikom suta.Znaci strana i snaga suta su prilicno "poslusne".Pasovi takodje jos jedan korak napred,prate napredak iz 11-tice.Ja takodje nisam razmazen,bas me briga za mreze i kopacke,gledam neke druge stvari.Sve u svemu savrsenog(sta je to) fudbala nikad nece biti,a mogli bi sada da naprave sto vizuelno ,tako i gameplay.Ali sto bi sebi uzimali iz dzepa,kad mogu ovako ,sa malim poboljsanjima iz godine u godinu.Online niko ne pominje ,meni je to i najbitnije ,jer ja ne igram protiv komp-a,uglavnom online ili protiv drugova na sony-ju.Da li ima nekih promena ,hocel raditi na svojim serverima koji su prilicno losi...?

maremas
09-14-2011, 20:20
Ne znam da li ste primetili ako se dodajete u zadnjoj liniji odbrane pasovi su maksimalno automatizovani, iako napuniš pas bar do maksimuma lopta će polako doći do igrača.

Igrao na 1 ili 2 crtice za pass assisted.

Misko
09-14-2011, 20:20
Е ово волим, искрене и праве играче ове фудбалске симулације који неће због боље графике или лиценци прећи на Фифу.
Сетите се бре јапанског менија и коментатара и луднице на сони кецу.
Песохоличари!

bokirivaldo
09-14-2011, 20:25
Golmani ima da te iznenade glupom reakcijom kad najmanje očekuješ. ;)
samo su golmani problem i to u segmentu kad je u pitanju sut po sredini gola obicno ,tri gola sam tako primio
sto mi golman skrene loptu u gol ,i dao sam mnogo smesan gol sa Snajderom totenhemu sa 37 metara lopta je
ispred golmana tacnula i prosla mu kroz noge ?
Inace od mene zasada ocena sjajan gameplay 9/10 .

maremas
09-14-2011, 20:27
Kad se stavi full manual za pasove onda je druga priča :)

AxeparadoX
09-14-2011, 20:29
Posle jedno desetak tekmi mora da kažem da je AI na top player životinja. Sve je ok dok ne daju prvi gol, posle totalno podivljaju. Al ima da igram na to player pa makar stalno gubio. :)

Nego evo tweak za penale, produzetke i blur tokom replaya:

http://www.multiupload.com/ZMKMOM5NET

makki22
09-14-2011, 20:32
U prvom nije ni bio Inter, igrao si patch verziju.
I ne znaš, nikad ne odrade transfere, tek posle kad krene sa DLCovima imaš transfere.
Decko ti ne znas, navedi za 11-cu koga nisu odradili za transfere sem Ibrahimovica u finalnoj verziji, a ako ti taj 1 transfer pravi problem, onda si ti malo skrenuo...

Darcoolio
09-14-2011, 20:35
Prvi put vidim na fudbalu da mogu da odigram trougao (ne mislim na dugme na džojstiku http://www.pes-serbia.com/images/smilies/fefssf.gif ) a da igrači kompletno isprate akciju.

Decko ti ne znas, navedi za 11-cu koga nisu odradili za transfere sem Ibrahimovica u finalnoj verziji, a ako ti taj 1 transfer pravi problem, onda si ti malo skrenuo...
Gomila, pogotovo u manjim timovima, sa kojima inače igram, mrzi me da opet skidam čist pes 2011, samo da bih ti napravio listu neodrađenih transfera.
Navedi JEDAN pes gde su svi transferi bili odrađeni.

makki22
09-14-2011, 20:39
A tebi tesko otici u EDIT i uraditi te transfere, kojih nema vise od 20 sigurno?

Prince
09-14-2011, 20:40

Druze uvek prvu igram sa Realom i secam se da je na PES 2011 pola sastava bilo pogresno, u ekipi Guti koji je jos u junu bio otisao a nema Ozila, Karvalja niti Kedire.

ako ti taj 1 transfer pravi problem, onda si ti malo skrenuo...

A tebi tesko otici u EDIT i uraditi te transfere, kojih nema vise od 20 sigurno?

makki22
09-14-2011, 20:42
Brate Ozil je bi sto posto i Khedira, a za Gutija znam da je ostao, a opet kazem postoji EDIT sekcija u kojoj sam odradis te zaostale transfere, zar je toliko tesko?

Prince
09-14-2011, 20:43
Nije tesko samo nema logike da uvek izbace igru u kojoj vecina ekipa nema najnovije sastave.

makki22
09-14-2011, 20:44
Nije tesko samo nema logike da uvek izbace igru u kojoj vecina ekipa nema najnovije sastave.
Pa znam to je glupavo, kao sto 98% engleskih klubova nije lincencirano, a za reprezentacije da ne govorim, i da nema jos uvek nemaca :S

Darcoolio
09-14-2011, 20:49
nije teško, ali da si igrao sa rest of europe klubovima video bi da fali bar po 3-4 transfera u skoro svakoj ekipi + ostale lige.
to nije 20 transfera, to je plafon 80% transfera i odrađenih postava.
a ja ne znam gde si ti video da mi to smeta, rekao sam da transferi nikad nisu kompletno odrađeni, a ti si se uhvatio za to kao mutav za telefon.
u svakom slučaju, posle par sati izađe OF sa transferima i to je to.

nattydread
09-14-2011, 20:52
U kolikoj prednosti ce biti "nobovi" koji igraju na full pass assistance u odnosu na ove koji igraju na manual?
Jel Konami negde malo detaljnije pojasnio ovaj novi feature?..ovaj ingame description je krajnje nejasan. Kapiram da je to kompenzacija za ljude koji idalje igraju na d-padu, ili...

makki22
09-14-2011, 20:54
Ceka se PesEditpatch kao i uvek, i onda samo na zimu update i to je to :D

maremas
09-14-2011, 20:55
Meni su pasovi u PES 2011 bili mnogo bolji, a ovih 5 nivoa pomoći za dodavanja mi je glupost najveća...

Darcoolio
09-14-2011, 21:00
Kad se sve podesi na manual onda je ok, kad ti dolaze ortaci pre toga im pogasiš i ćao ;)

makki22
09-14-2011, 21:03
Meni su pasovi u PES 2011 bili mnogo bolji, a ovih 5 nivoa pomoći za dodavanja mi je glupost najveća...
Cak i visoki pasevi, nije ti smetalo kad oces sa pola terena da das visoki sto u 90% slucajeva, bez obzira na jacinu, ode u golmana? :)

nattydread
09-14-2011, 21:06
Totalno,... Znaci prakticno ako odvrnes pass assisatance na max ispada kao da si povecao passing ocene ekipe?! Uzas! Zato nam treba detaljan opis ove *****avancije.

Kad se sve podesi na manual onda je ok, kad ti dolaze ortaci pre toga im pogasiš i ćao ;)
ok to, al kako ces "ortacima" online da pogasis

crni_gusar
09-14-2011, 21:12
Sta je ovo bre golmani jos gori nego u DEMO1 :chris:

ovo ostalo , sem grafike, za sad mi djeluje da je bolje!

donatelo3
09-14-2011, 21:18
Meni je demo 2 odlican,dao sam 8 a ipak je za jaku 9-ku (citat),bar za sad :o sve je mnogo tecnije,bolje,jedino mi je malo brzi tempo nego sto bih ja volio a opet mi na -1 djeluje sporiji vec sto je bio u demo 1 (mada jos nisam siguran u to) nisam odigrao mnogo utakmica na -1,golmani mnogo bolji samo ih zezaju sutevi po sredini gola,mislim da tu fali neka mnogo bolja animacija i reakcija,npr. boksovanje ili tako nesto.Interesuje me dal se jos nekome cini da je u ovom djelu malo lakse (ne lako) igrati protiv kompjutera nego u demo 1 i na profesional i na top player ,jel (ne)moguce da sam se odjednom toliko popravio??? :o Najveca zamjerka Konamiju je sto je ukinuo iz nepoznatih razloga (bar meni) odbrambenim igracima karte:man marking,sliding itd. nisam vidio da se ovdje neko zalio na to,ali meni malo smeta jer ne vidim nikakvu potrebu za izbacivanjem,po meni su defanzivci izgubili na individualnosti zbog toga...To su moji prvi utisci i ako neko zna nesto ovome neka odgovori,unaprijed sam mu zahvalan...

Alcatraz1
09-14-2011, 21:22
ja stvarno ne razumem kako da im uzmem loptu,u ovoj igrici svi igraci su mesavina C.Ronalda,Mesija i Maradone,drzim x i c,pretisnem samo x kada mislim da se vreme da mu uzmem loptu,zovem drugog igraca da mi pomogne ali ne moze,ja jedino da uzmem motke da ih bijem da bi oni izgubili loptu,kako da igram odbranu molim vas recite mi,ja ovako ne mogu vise!?

Darcoolio
09-14-2011, 21:26
Mene sramota...
Na ranijim pesovima je bilo čudo ako primim dva gola na jednoj utakmici, a upravo sam sa Totenhemom izgubio 6-2 od Rendžersa.
Ako neko napiše da AI nije napredovao, odmah nekao uzme kanap i neka ga kači na prvu banderu.

vaske84
09-14-2011, 21:30
Pa to ja pricam sve vreme.. mada onda se znalo pritisnes duze ide na drugu stranu slabije ide blizem igracu.. nije mi jasno da li su oni stvarno zamislili da ce svi da koriste manual pas stalno. dodavanje je u redu ako je igrac na tacno 90 odnosno 45 stepeni na obe strane... e ako je na npr 24.. caoo ode lopta iza ili ispred njega.. ma bas je bez veze sa ovm pasevima glupavim.. ne moze lepo da se dodaje.. da se igrau kratki pasovi..pederski. Jbg ode dzojstik u nepovrat zbog ovoga :D na pola :D :D

vaske84
09-14-2011, 21:31
Mene sramota...
Na ranijim pesovima je bilo čudo ako primim dva gola na jednoj utakmici, a upravo sam sa Totenhemom izgubio 6-2 od Rendžersa.
Ako neko napiše da AI nije napredovao, odmah nekao uzme kanap i neka ga kači na prvu banderu.
pa da ai su pobljsali a jedva sam i onako uspevao da dam gol. tj u proslom demo-u :D a ostalo sjebali.. ne valjaaaa :D

raul7
09-14-2011, 21:40
ja stvarno ne razumem kako da im uzmem loptu,u ovoj igrici svi igraci su mesavina C.Ronalda,Mesija i Maradone,drzim x i c,pretisnem samo x kada mislim da se vreme da mu uzmem loptu,zovem drugog igraca da mi pomogne ali ne moze,ja jedino da uzmem motke da ih bijem da bi oni izgubili loptu,kako da igram odbranu molim vas recite mi,ja ovako ne mogu vise!?

Majstore drzi R2 i X,kad osetis da je pravi trenutak da krenes na loptu samo pusti R2.

Anti-Fifa
09-14-2011, 21:43
Za sada nije loše. Više mi se sviđa od 11. Golmani su loše urađeni, prelako se daju golovi sa distance. Fizika lopte takođe čudna. Evo jedne interesantne situacije koja mi se dogodila:

http://www.youtube.com/watch?v=pA6LVlEqxK0&feature=youtube_gdata_player

Za sada sedmica od mene, ali moraju dosta stvari da poprave.

MilosZBg
09-14-2011, 21:52
E bas lepo, ode PES u propast sa ovim Seabass-om, pa zar im nije proslogodisnja razlika u prodaji Fife i PESa dala do znanja da moraju nesto menjati sto pre...posle kupovine PES10 i 11 ja ne kupujem 12-icu. Ma nek crknu bre zajedno sa onim lagovanim serverima, samo nam mazu oci iz godine u godinu. A ovaj 2. demo je slag na torti, vrhunac nerviranja igraca. Ma ovu Fifu cu probati u inat haha

Shaq
09-14-2011, 21:54
Dao sam osmicu zbog golmana demo je odlican pes je super odusevio sam se, samo golmani mi idu na k**** :DD

donatelo3
09-14-2011, 21:55
nommyai Norman Gorman
@JonMurphy_PES what has happened to all defensive skill cards? simply missing from demo but set to be in final version?
5 hours ago

in reply to ↑
@JonMurphy_PES Jon Murphy
@nommyai Skill cards have been revamped. Some removed, some made more effective

Ja ne razumijem ovog covjeka ali stvarno...koje su to obnovljene bas me interesuje,koje su to "neke izbacene" kad su sve izbacene,a koje su to efikasnije?Ja kod stopera nisam vidio nijednu kartu osim sto kod nekih ima poneka ofanzivna,ispravite me ako grijesim???

pes4life wrote:
------------------------------------

@JonMurphy_PES Jon Murphy
Noticed some confusion on forums about option files. This year you just copy one folder, not loads of individual files
5 hours ago via Twitter for iPhone
CamiloRdriguez Camilo G. Rodriguez
@JonMurphy_PES jon, Could you please enable the option to select a third uniform .. and can be combined between the first, second and third?
5 hours ago

JonMurphy_PES Jon Murphy
@CamiloRdriguez Like I've already said, I'll be pushing again for this
5 hours ago via Twitter for iPhone
jomar_pr Omar Perez
@JonMurphy_PES Could you please enable the option of mixing jersey, shorts and socks between first and second uniform
22 hours ago

in reply to ↑
@JonMurphy_PESJon Murphy
@jomar_pr Will be working on it
6 hours ago via Twitter for iPhone

Darcoolio
09-14-2011, 22:14
Sad kad imam ovaj peč za penale moram da podelim oduševljenje.
jačina šuta + strana i to je to, ništa više ne moram da čačkam da trnem da li ide u gol aut...fenomenalno!
3 odbranjena penala uz 2 promašena (stativa i šut po sredini).
Nešto kao na pes 6 gde su bili ubedljivo najbolji.

makki22
09-14-2011, 22:17
Sad kad imam ovaj peč za penale moram da podelim oduševljenje.
jačina šuta + strana i to je to, ništa više ne moram da čačkam da trnem da li ide u gol aut...fenomenalno!
3 odbranjena penala uz 2 promašena (stativa i šut po sredini).
Nešto kao na pes 6 gde su bili ubedljivo najbolji.
Daj link od patcha :D

Darcoolio
09-14-2011, 22:18
imaš u sekciji za to ;)

Alcatraz1
09-14-2011, 22:22
Majstore drzi R2 i X,kad osetis da je pravi trenutak da krenes na loptu samo pusti R2. pa brate to i radim ali buse me ko ludi xD

makki22
09-14-2011, 22:31
pa brate to i radim ali buse me ko ludi xD
Pokusaj sa uklizivanjem kad se priblizis, tako ja barem radim, drzim R2 i X i kad se priblizim onda O, i mogu ti reci da slabo prolaze, a ne stignu da urade dribling :D

bokirivaldo
09-14-2011, 22:33
Golmani mi jedino idu na k...c kakve golove primaju ,ostalo ok.

Gilmar
09-14-2011, 23:19
Nemoj da se zalite na golmane oni su i u pravom zivotu tetatirani, pa nebi bili ograniceni u 16m dzaba :)

CREEP
09-14-2011, 23:24
E ovako igrali smo danas ja i drug demo , i skontali smo da je previse dopustena ta igra 1na1 .Ja naprimer mogu sa Etoom da predjem pola igraca ali opsteno ... Inace PES je majka stvarno , ne zalim se na golmane (mada imaju nekad retardirane intervencije) I slazem se sa nekim da je pre ovaj pas u (11) bio bolji :)
Da dodam da su suteve popravili (to mi se mozda cini) ali stvarno sad kretanje lopte je predobro , igranje odbrane je pretesko , ali kreiranje igre uh PREJAKO !

Mislim da ce ovaj PES biti mnogo igrani nego ostali :)

7 od mene ! <3

raul7
09-14-2011, 23:42
U kolikoj prednosti ce biti "nobovi" koji igraju na full pass assistance u odnosu na ove koji igraju na manual?
Jel Konami negde malo detaljnije pojasnio ovaj novi feature?..ovaj ingame description je krajnje nejasan. Kapiram da je to kompenzacija za ljude koji idalje igraju na d-padu, ili...

Kad sam bio klinac i gledao kako stariji drugari igraju NEED FOR SPEED i sami menjaju brzine,to je za mene bila prava tehnika...zato za nas pocetnike je bilo automatic shift i samo drzis gas :D Tako je sad i sa pasom na fudbalu... amateri igraju na full pass,a igraci na manual :)

AxeparadoX
09-14-2011, 23:42
Što više igram sve više se oseća razlika između ovog i onog prvog demo-a. Sve je tečnije i zategnutije, centaršutevi sređeni. Moram reći da su i golmani dosta poboljšani. Posle jedno 10-tako tekmi nisam imao ama baš nikakve primedbe. Šta je moglo da se odbrani branili su, nije bilo nikakvih ispada. Izgleda da su napravili samo ona dva ispada kad sam odmah skinuo demo, kao za baksuza da počnem da ih kritikujem :). Sve u svemu, najbolji fudbal do sada i drago mi je što sam preordovao. :)

CREEP
09-14-2011, 23:43
:haha::lolabove:
http://www.youtube.com/watch?v=vOgpt6J47Nc&feature=player_embedded

zuke
09-14-2011, 23:48
E bas lepo, ode PES u propast sa ovim Seabass-om, pa zar im nije proslogodisnja razlika u prodaji Fife i PESa dala do znanja da moraju nesto menjati sto pre...posle kupovine PES10 i 11 ja ne kupujem 12-icu. Ma nek crknu bre zajedno sa onim lagovanim serverima, samo nam mazu oci iz godine u godinu. A ovaj 2. demo je slag na torti, vrhunac nerviranja igraca. Ma ovu Fifu cu probati u inat haha

Fifu probaj al na konzolama,na PC-u,ce i dalje biti losija.

maremas
09-14-2011, 23:51
Fifu probaj al na konzolama,na PC-u,ce i dalje biti losija.
Biće ista!

zuke
09-14-2011, 23:59
To i ja sad negde procitah.Ako bude tako...Bice svasta :D

AxeparadoX
09-15-2011, 00:04
Ja sam probao ovu novu fifu 12, odigrao nekoliko tekmi i meni je pes bolji ove godine. Prošle je bilo obrnuto.

makki22
09-15-2011, 00:11
http://imageshack.us/clip/my-videos/850/ipe.mp4/

http://imageshack.us/clip/my-videos/822/ei0.mp4/

http://imageshack.us/clip/my-videos/405/t7i.mp4/

I onda kazete da su golmani ocajni, sta je onda ovo sto Amelia brani (jos rezervni golman) da su bagovi?
Pogotovo ovaj 1. video, dokaz da su jako dobri golmani.

Darcoolio
09-15-2011, 00:20
nisu ništa gori od 2011, za mene dovoljno, čak i malo bolji.
a dodatno "sakaćenje" golmana donose i konamijeve tužne ocene, gde svega par golmana vredi nečemu, ostali su kao pokretna stativa.

circulation
09-15-2011, 00:22
Iz IMG foldera izbrisi fajl pes12pv.sfd vec je napisano al te mrzelo da citas,za to forum sluzi ;)

hvala na informaciji, i da u pravu si mrzelo me da citam, zato sam i pitao >D

Prvo sam razbio Rangerse, nije mi bilo jasno kako, onda sam shvatio da je profesional, prebacio na top player i tu me Rangersi razbise...

nemam jos uvek prvi utisak.

makki22
09-15-2011, 00:22
Nzm, mene zasad nisu razocarali golmani, cak sta vise odusevili su me sa svojim reakcijama u posebnim situacijama, pogotovo kad je 1 na 1.

cleer
09-15-2011, 00:38
Mene sramota...

Cenim da jos nesto fali u ovoj recenici, barem kad je visenje u pitanju :)
Slazem se. Sada je i sa kompom zanimljivo igrati

~Fuego~
09-15-2011, 00:39
sve je fenomenalno zaista nema greske...samo ovaj drugi demo je dosta brzi u odnosu na prvi. Ne znam sta im je to trebalo. I da li ce to menjati u finalnoj verziji?

Pendula30
09-15-2011, 00:41
Ja isto ne kontam cemu sve te zamerke. Sudeci po demo verziji koja ce jos biti doterana siguran sam da ce 2012 biti bolja od prethodnih PES-ova. Mozes srediti igru kako ti odgovara. Malo me j... kad mi ortak uzme Mesija ili nekog brzeg igraca i proseta se kroz teren. Ali zato cemo da poradimo na presecanju i utrcavanju i dobro. Malo je i bilo glupo da u 2011-ici npr.isti taj messi ne moze da pobegne odbrambenom igracu i kada ima prednost. Dosta mi je realniji pes2012 i daje vecu slobodu igranja. Meni licno se svidja.

Nightshadow
09-15-2011, 00:50
Au bre, ne mogu da dobijem komp na top player nikako! :P

Darcoolio
09-15-2011, 01:06
Cenim da jos nesto fali u ovoj recenici, barem kad je visenje u pitanju :)
Slazem se. Sada je i sa kompom zanimljivo igrati
Da kači kanap, samo na tuki misliš ;) :D

sve je fenomenalno zaista nema greske...samo ovaj drugi demo je dosta brzi u odnosu na prvi. Ne znam sta im je to trebalo. I da li ce to menjati u finalnoj verziji?

Smanjiš brzinu ako ti ne odgovara, zato i postoji to u igri.

gale91
09-15-2011, 01:13
Secate se onog pesa prije 6-7 godina kad si igrao master ligu ,i onda skupljas pare da dovedes onog babangidu jer je imao strasan speed turis ga po strani da trci ko bizon,....
Sad mi je taj osecaj totalno izgubljen i napravis visak po strani uvek je defanzivac toliko superioran da nemas osecaj brzine nikakav,..ne znam meni se to ne svidja nikako,...na fifi su to zadrzali kolko tolko prosle godine,...a ovo sto rade u pesu je strasno majke mi,....

~Fuego~
09-15-2011, 01:25
@Darcoolio_No1
Ma znam ali nije fora da se smanjuje brzina u igri necu ja da lupam sad odem na neki turnir i da smanjujem tamo kako meni odgovara brzina,vec to treba da bude standard. kao sto bi bilo glupo da naviknem na drugu kameru a na wide se svuda igra..
@gale91 babangida macka gde se seti njega :ave:

Aleksandar 1234
09-15-2011, 01:36
Odigro i ja
Samo cu kazati pricas svasta.

Golmani su popravljeni, nije nesto puno radjeno na njima, ali sada vise neprimaju go posle svakog suta.
Sto se tice grafike upravu si. Igraci se ponasaju odlicno u odnosu na prvi demo, sada bar mozes igrati i napad i odbranu.
Meni sada sutevi mnogo bolje izgledaju kao i let lopte. U prvom demu mi je isla presporo, sada ide mnogo brze i u zavisnosti od toga kako je sutnem.
Mada nevredi pricati, vi hocete igru koja izgleda kao fudbal u RL, a to je jednostavno za sada nemoguce.

jevic989
09-15-2011, 01:43
Ljudi skinite demo FIFE da vidite kako su ljudi napravili igruuu... Velika pohvala za EA!

dakymkd
09-15-2011, 01:52
Simply Great!!! Ko hoce da igra pravi fudbal ondak za njega je PES. A ko je za Arcade i mecevima 4-4 5-5 nek igra Fifu.

PES RuleS!!!

ПЛЕЈБоЈ
09-15-2011, 01:56
u kakva igra! od 9 do malopre sam picio sa ortakom!

GOLMANI fantasticni, jedna "losija odbrana" za 5h igranja!
Sutevi iz daljine fantazija! u pes2011 si morao biti velemajstor da das gol sa 25i vise metara, ovde je lakse tj lopta ne leti preko gola kad sut napunis jako malo kao u 2011.
Grafiku glupo komentarisati na "igrici" od 1GB, oni koji toga nisu svestni...ne znam zao mi ih je...kad je pes imao losu grafiku? nikad...svetlosnu godinu je ispred konkurencije uvek bila i bice...
Slobodnjaci ludilo! au kako smo i on i ja izvodili dobro slobodnjake, ali golmani uvek branili, vadili iz raslji...relano sa snajderom sam ugrozavao golmane sa razdaljina i do 40m.
Igra je jako tecna, kretnje u odbrani/napadu...igraci vise nisu sleperi od 3 tone, sad se jako lako okrecu kao prave atlete koje ceo zivot treniraju fudbal.
Fizika kretnje lopte mi je revolucionarna, savrseni letovi lopte pri sutu i centarsutu, nema ono uleti ti igrac suparnicki i izblokira sut a lopta nastavlja da ide kao da lebdi na visi od 1m i izadje u kornu...

Posle 5h uzastopno igranja ovog DEMA moram reci da sam odusevljen, jos kad bude moglo da se sacuva formacija, pa komentator, pa x klubova da izaberes...bice sjajno.

Laq noc

Darcoolio
09-15-2011, 01:58
Ljudi skinite demo FIFE da vidite kako su ljudi napravili igruuu... Velika pohvala za EA!
Skinuo, odigrao i izbrisao, s*re mi se od užasno optimizovanih igara.

Pendula30
09-15-2011, 02:11
Ti idi pa igraj fifu. Ko voli pes taj ce ga igrati stalno.

Pendula30
09-15-2011, 02:15
Secate se onog pesa prije 6-7 godina kad si igrao master ligu ,i onda skupljas pare da dovedes onog babangidu jer je imao strasan speed turis ga po strani da trci ko bizon,....
Sad mi je taj osecaj totalno izgubljen i napravis visak po strani uvek je defanzivac toliko superioran da nemas osecaj brzine nikakav,..ne znam meni se to ne svidja nikako,...na fifi su to zadrzali kolko tolko prosle godine,...a ovo sto rade u pesu je strasno majke mi,....Jel stvarno hoces reci da posle 2011 nisu popravili brzinu napadaca u odnosu na odbranu i da ne mozes sa Jangom da pretrcis bekove po strani da bi ubacio loptu. Ma daj.

gale91
09-15-2011, 02:35
Pa ne mozes samo na brzinu bez finti,...

ПЛЕЈБоЈ
09-15-2011, 02:45
Pa ne mozes samo na brzinu bez finti,...

Moze...

crni_gusar
09-15-2011, 03:34

Evo ja dao sansu FIFI i sad jos vise volim PES. Tako da savjetujem ljude koji misle da je PES demo los, neka samo upale FIFU demo za utjehu... :chris:

Nego to nije tema , a odje su strasno rigorozni moderatori.

Dejan84
09-15-2011, 03:41
Brzo sam se navikao moram reci na novi PES,igraci su okretniji,pasevi precizniji,odigrao sam tek dve tekme,ovo je na prvu loptu,mnogo lakse se prolazi po bokovima,videcemo jos,bice ovo dobar PES

CREEP
09-15-2011, 03:56
Sto ga vise igram , sve mi je bolji ! :D Eto da dodam toliko jos :D

Prince
09-15-2011, 04:09
Evo i ja odigrao dve utakmice protiv kompa, u obe utakmice kada sam poveo protivnici su me toliko pritisnuli da sam jedva uspevao da predjem centar.

Mnogo poboljsan AI, fluidnost igre i brzina kretanja igraca sa loptom (za razliku od 2011 gde se igrac sa loptom vuce kao baba a ima brzinu 96).

Nisam primetio neke velike greske golmana, one standardne su i dalje tu, desi se da odbrane dobre suteve a neke slabe ne mogu da uhvate.

Sve u svemu, siguran sam da cu ovaj PES igrati mnogo duze od PES-a 2011, ostaje mi samo da ovaj Demo sutra isprobam i sa drustvom.

pes 2011
09-15-2011, 05:29
ne svidja mi se....

maremas
09-15-2011, 07:39
Mogu samo da kažem da je ovaj demo2 strašan fudbal, ako je PES filing malo falio kod dema1 ovde je taj filing opet na mestu.

soul_eclipse
09-15-2011, 08:40
Svi kukamo i *****mo, ali ga igramo :)

klinja93
09-15-2011, 08:45
sta treba za pasove da iskljucim da bude manuelno?

MilosZBg
09-15-2011, 09:36
Evo sumirana prosecna utakmica:
prvi gol postignut na 3x O, ono sto je Konami pecovao u 11-ici posle nekoliko meseci jer su se golovi svi postizali na taj nacin,
drugi gol iz suta sa 20 m al pogodila lopta stativu, bar se gosa bacio ako nista,
2 - 1 komp totalno nerezonski sutira sa 16 m i golmanu pored usiju ulazi,
komp pogadja stativu a moj golman se nije ni pomerio,
komp. igraci 3 puta izlazili u aut na moj pritisak sa kockicom,
uvek, ali uvek se moze proigrati krilo sa visokim trouglom cim se izvede lopta sa centra i odmah centarsut posle trcanja,
manje se gledaju replay-i posle faulova evidentno,
sudija i dalje vrlo strog, nikada ranije se nije sudilo za kockicu ako igraca napadas sa strane, ajde ok ako je sa ledja,
sutevi malo poboljsani kao i golmani ali to je minimalno da bi se reklo da je igrivije.
Pozz

Pendula30
09-15-2011, 09:40
sta treba za pasove da iskljucim da bude manuelno?Druze, pre nego udjes u exibition match u glavnom meniju ides u "personal data", udjes u data1 i u njemu odes na opciju "player assistance" i "pass-off". Tu mozes da ugasis i da tvoji igraci kojima ne upravljas ne mogu sami da sutaju ka golu ili da izbacuju loptu. To je ako zelis sve sam da radis. Jedini problem je sto se ti podatci ne mogu sacuvati nego pre svakog ulaska u meceve moras ponovo praviti Data podatke i iskljucivati pass. Jbg. Pozz.

Aleksandar 1234
09-15-2011, 10:25
Svi kukamo i *****mo, ali ga igramo :)

E, tu si upravu.

djevrek
09-15-2011, 10:32
Dal' sam to samo ja ili u ovom pes 12 demou taj sut ka golu izgleda kao da si svom snagom sutno onu loptu "balonjaru" koja koliko god da je zategnes ne moze da leti brzo??? Reko' ajde nema svih tih opasnih sutera pa sam forsirao Ibrahimovica koji u jedanaestici daje malte ne sa pola terena, sto po zemlji sto u vazduhu...

To ce mi bas nedostajati u novom ako ne isprave, jer tacno znas kad je igracu sela lopta kako terba pa je zasio kroz usi golmanu...

Mihajlodc
09-15-2011, 10:38
Procitao sam vecinu komentara napisanih ovde . Ima i objektivnih komentara kao i nekih koje ne vredi bas komentarisati . Pre nego sto sam skinuo pec , kasno sinoc , procitao sam vecinu komentara i nisam znao sta da ocekujem . Po jednima revolucija po drugima katastrofa . Po meni ovaj pes tj. ovaj demo donosi nesto novo u svakom slucaju . Kretanje igraca je bolje nego u prethodnom izdanju pesa , kontrola pasa i suta je sad daleko naprednija . Pogotovu kod pasova gde mozete sami da podesite tezinu odnosno asistenciju od strane kompa . Popravljeni su golmani to je definitivno i u vecini slucajeva intervenisu sasvim normalno . Naravno da ima situacija kada ce da pogrese ali nisu debilni kao u prvom demo-u . Ucinilo mi se da su loptu u prostor i dupli pas malo popravili i sada je malkice lakse da se izvedu ali i dalje vecina lopti u prostor ako nije idealna pozicija ne prolaze . Jednostavno uvek ima nekog od odbrambenih igraca koji ce da preseku taj pas . Par odigranih meceva uglavnom Tottenham - Rangers i imam dve pobede ( 1-0 i 2-0 ) i jednu neresenu utakmicu od 3-3 ( koristeci pec za penale , automatski je podesio da su svi igraci raspolozeni i moji i protivnikovi ) . Uspeo sam da dam gol iz slobodnog udarca sa nekih 25m i imao sam jos nekoliko prilika iz slobodnih ali je golman jednostavno branio sve sto je islo ka golu . Po meni ocena je 9 jer je ovo daleko od idealnog fudbala ali je zanimljiv i trazi se velika sposobnost i raznovrsnost igre kako bi dosao do pobede . Jos jednom ponavljam , po meni ovo je DOBAR fudbal i igrace se . Kupite original i dodjite na online deo foruma da vidimo ko je bolji .

markonatowle
09-15-2011, 10:59
Od mene desetka ;)

moze to i bolje i bice bolje ali su me odusevili sta su sve popravili za tako kratko vreme...golmani su mnoooogo realniji kao i centarsutevi a to me je do sad najvise nerviralo...kretanje igraca bez lopte je takodje u nogome poboljsano....pasovi.....ma sve :D

Svidja mi se sto komp iskoristi svaku vecu gresku sto je po meni realno....Igrao sam Bajernom protiv intera, vodio celu utakmicu, pred kraj pade koncentracija i 1-1 kraj dok sam sa Interom dobio Rendzers 2-0 u italijanskom stilu, 2 brza gola i vise loptu videli nisu :D

soul_eclipse
09-15-2011, 11:03
nije da jesam nego je ocigedano tako ovako svi kao nesto ****. i dajemo lose kritike ne svdija mi se ovo pa zasto nema transveva itd..a posle ga igra pa daj te ljudi :)

E, tu si upravu.

Marko.
09-15-2011, 11:23
Imam jedno pitanje.Da li moze da se nekako prekine na pocetku trailer ...? :D

soul_eclipse
09-15-2011, 11:29
naravno da moze izbrisi iz IMG foldera pes12pv.sfd a da si malo pratio temu vec je milion puta receno ovo samo nece niko da prelistava postove mrze ih

Imam jedno pitanje.Da li moze da se nekako prekine na pocetku trailer ...? :D

Hodza
09-15-2011, 11:37
ovi iz konamija nisu normalni, pa kakav je ono mrak na stadionu nista se ne vidi.:pinch:

soul_eclipse
09-15-2011, 11:42
povecaj brightness ako ti je tamno

djika
09-15-2011, 12:01
Za one koji igraju na konzoli, a mogu i PC igraci, da li se i vama desava kada drzite X (PS3) ili A (Xbox360) u odbrani da je svaki kontakt faul za protivnika? Da li ima neka nova fora za oduzimanje lopte?

Nightshadow
09-15-2011, 12:06
ovi iz konamija nisu normalni, pa kakav je ono mrak na stadionu nista se ne vidi.:pinch:
+1, kad se igra po suncu, jedna strana terena se normalno vidi, a druga gde se sunce ne probija se strasno slabo vidi.

soul_eclipse
09-15-2011, 12:08
oduzimas loptu na R2 manje faulova ce tada svitari

klinja93
09-15-2011, 12:18
hahahahahaahha skinuo sam, odigrao jednu utakmicu do 20-og minuta, dao gol sa interom a golman kao da je na modnoj reviji, ****m ti pes vise.. !!!

makki22
09-15-2011, 12:21
Dal' sam to samo ja ili u ovom pes 12 demou taj sut ka golu izgleda kao da si svom snagom sutno onu loptu "balonjaru" koja koliko god da je zategnes ne moze da leti brzo??? Reko' ajde nema svih tih opasnih sutera pa sam forsirao Ibrahimovica koji u jedanaestici daje malte ne sa pola terena, sto po zemlji sto u vazduhu...

To ce mi bas nedostajati u novom ako ne isprave, jer tacno znas kad je igracu sela lopta kako terba pa je zasio kroz usi golmanu...
Decko ja ne znam sta si ti igrao, al kad god sam sutnuo sam Xavijem ivan sesnaesterca golman je morao po prilicno da se namuci da skine, cak sam 2 goal sa njim postigao iz te razdaljine, a za Ibru da ne govorim, predobar sut ima.

ПЛЕЈБоЈ
09-15-2011, 12:27
@klinja93

Bas si klinja! ;)

djevrek
09-15-2011, 12:30
Decko ja ne znam sta si ti igrao, al kad god sam sutnuo sam Xavijem ivan sesnaesterca golman je morao po prilicno da se namuci da skine, cak sam 2 goal sa njim postigao iz te razdaljine, a za Ibru da ne govorim, predobar sut ima.

Pricam o fizici kretanja lopte a ne o tome da li je moguce ili ne dati gol sa 20 i vise metara razdaljine...

ПЛЕЈБоЈ
09-15-2011, 13:05
Mene fizika lopte odusevljava...igra mi se PES u PM :D al protiv kompa je mracenje....

djika
09-15-2011, 13:21
Koliko sam shvatio po ovoj slici ovako ce izgledati i ful verzija.

http://i52.tinypic.com/2z9mn4g.jpg

Dzoni 123
09-15-2011, 13:32
Posle 5 tekmi mogu da kazem da je poboljsano u odnosu na prvi demo ako jos malo nesto poprave do full igre bice extra

milosmilan
09-15-2011, 13:35
Odigro sad jednu tekmu Bayern-Rangers.S'obzirom da sam igrao sa totalno rastimovanim dzojstikom mogu reci da nije los fudbal.Bolji je od prethodnog dema nekako.Jedina zamerka za sad mi je to sto je odbrana i dalje zakomplikovana,uvek mi se igraci nekako pogube u odbrani,promasuju loptu kad treba da je uzmu,trce ko lud k**ac da prostite.Nzm jel je i vama tako,mada moguce da sam se i ja malo istripovao jer igram sa dzojstikom koji ste neprestano koristi vec 5 godina :D

komljenovic
09-15-2011, 13:48
ja ne znam dali mi igramo istu igru jer ja igram na xbox-u,ali samo mogu da kazem da meni golmani nikad nisu bili GORI...promasuju lopte,trce u prazno,nista ne mogu iz prve da uhvate a kad izletite sa golmanom a komp te napada iskosa on istrci tako da ostane ceo gol prazan...ne znam mozda se xbox i pc verzija razlikuju(bar u ovom demu)

AxeparadoX
09-15-2011, 13:59
Meni golmani za sad brane odlično. Oni imaju problem sa onim sporim loptama, tad se nešto istripuju i kasne dosta sa reakcijom. Sem toga, nikakvih ispada nisam primetio. Primetio sam i jednu animaciju za koju mislim da je nova. Dao sam gol i pošto je šut bio dosta jak lopta je izašla onako iz gola. Kad je igrač koji je dao gol krenuo da proslavi, moji saigrač je naleteo na loptu i još jednom napucao u mrežu. Nisam ranije to primetio.

Bishop
09-15-2011, 14:04
Meni crkao gamepad kad se završio download :(

blackwhite
09-15-2011, 14:13
Meni je mnogo bitnije kako se fudbal ,,ponasa,, kad igram protiv zivog protivnika,a tu je PES 11 bio :9898:

AxeparadoX
09-15-2011, 14:16
Za mene je pes 11 bio očaj u društvu. To je samo bilo psovanje svakog aspekta igre do te mere dok ovaj nije iskidao kabal iz gamepada-a. :) Pes 11 je tek bio igriv kad je Yair izbacio onaj gameplay patch koji je sredio sve bagove i gluposti. Tad je bio ok fudbal. Ovako default, najgori pes ikada.

Darcoolio
09-15-2011, 14:16
Meni golmani za sad brane odlično. Oni imaju problem sa onim sporim loptama, tad se nešto istripuju i kasne dosta sa reakcijom. Sem toga, nikakvih ispada nisam primetio. Primetio sam i jednu animaciju za koju mislim da je nova. Dao sam gol i pošto je šut bio dosta jak lopta je izašla onako iz gola. Kad je igrač koji je dao gol krenuo da proslavi, moji saigrač je naleteo na loptu i još jednom napucao u mrežu. Nisam ranije to primetio.
Primetio sam, odlicna je fora, nebitna, ali opet prija za oko.

Inače, konačno sam uspeo da preuzmem kontrolu nad igrom, van der vart zaradio crveni, pa sam krenuo u maltretiranje protivničkog golmana :)
Onako dobra lopta na :1l1:+:1trougao: kad sam radio kontru 2 na 1, dodam čoveku na metar i kusur od mene, i on raspali po njoj kao manijak, pritom kontrolisano, još n isam video u pesu.
Pa onda pas na X, prakrično odložena lopta za robena, a igrč koji je odložio se sklanja i vraća na poziciju...
Definitivno neću brisati full verziju "pre isteka roka" :)
I moram opet da kažem, oduševljen sam što je vraćen stari sistem penala.

Miljenovic
09-15-2011, 14:35
Evo i mog utiska posle odigranih 15-tak utakmica. Verujem da se mnogi neće složiti, ali da će biti i onih drugih. Ovaj PES je barem 10X realniji od prošlogodišnjeg!!! Gameplay je u suštini veoma dobar. Moja zamerka su golmani. Dok igram samo se krstim posle njihovih reakcija. Znači ljudi brane nemoguće, a opet u nekim situacijama ne znaju jednostavno uhvatiti loptu. Primetio sam da su neustrašivi na istrčavanja 1 na 1 i centaršuteve(pohvala), dok su po meni u konamiju zaboravili na soluciju da golman posle šuta u okvir gola uhvati loptu. Sve u svemu nadam se da će još malo poraditi na golmanima, jer je šteta da oni upropaste ovako DOBAR FUDBAL!!!

kopitaneskita
09-15-2011, 14:41
grozno, užasno, fuj.... došlo mi je da povraćam posle ovog drugog dema... pa ja stvarno ne znam jesu li normalni u konamiju??? prvi demo je bio jako dobar, konačno se videlo da ono o čemu su pričali, a to je da težište pes serijala vrati korenima i da liči na pes6, imalo smisla i nade u prvoj verziji... ali ova druga - ja prosto nemam reči koja arkada od igre je ovo. gore i od pes 2011, po meni nešto najgore što je ikad izašlo od strane konamija.

pod hitno otkaze marfiju i seabassu ako ovo misle izdati kao full verziju. fifa ne da će da ih samelje, nego će ih smrviti, zgnečiti...

AxeparadoX
09-15-2011, 14:44
grozno, užasno, fuj.... došlo mi je da povraćam posle ovog drugog dema... pa ja stvarno ne znam jesu li normalni u konamiju??? prvi demo je bio jako dobar, konačno se videlo da ono o čemu su pričali, a to je da težište pes serijala vrati korenima i da liči na pes6, imalo smisla i nade u prvoj verziji... ali ova druga - ja prosto nemam reči koja arkada od igre je ovo. gore i od pes 2011, po meni nešto najgore što je ikad izašlo od strane konamija.

pod hitno otkaze marfiju i seabassu ako ovo misle izdati kao full verziju. fifa ne da će da ih samelje, nego će ih smrviti, zgnečiti...
Kako te ne mrzi da pišeš ove gluposti...

kopitaneskita
09-15-2011, 14:48
ti očigledno si slep pa uživaš da igraš ono *****e od demo br 2. onu arkadu i antifudbal. fuj.

AxeparadoX
09-15-2011, 14:52
Jeste, slepi smo svi ovde...idi igraj fifu.

Dzoni 123
09-15-2011, 14:55
Ako ti se ne svidja nemoj da igras i sta napadas njega

da nisi ti mozda slep

Darcoolio
09-15-2011, 15:04
ti očigledno si slep pa uživaš da igraš ono *****e od demo br 2. onu arkadu i antifudbal. fuj.

slep kod očiju...ti si jedina glava koja je izvalila glupost da je drugi demo lošiji.
vidim da ti se diže na fifu, a pričaš o arkadama.
jbg, nije ni pes za svakoga, pogotovo ovaj novi gde nema više indijanskog držanja X i oduzimanja svake lopte.
tu će se već videti razlika između igrača.

milosh-96
09-15-2011, 15:06
odigrao sam utakmicu i po meni je ovaj demo mnogo bolji od prvog, poboljšali su gejm plej a i mreža se drugačije trese kad se da gol, samo imam zamerku što na Alijanc Areni, pola terena je u velikom mraku..

Choda10
09-15-2011, 15:09
http://www.youtube.com/watch?v=L5iajMizO08

Ovakav je i moj utisak :)

bokirivaldo
09-15-2011, 15:17
Jeste, slepi smo svi ovde...idi igraj fifu.
bolje reci FUFU onu arkadu ..

darkoriot
09-15-2011, 15:19
Ja sam odusevljen. Bolji fudbal nisam igrao. Mnogo bolji od prvog Dema. Prvi put posle 5 godina mogu da kazem da necu vise da igram PES6. Posle 10 utakmica golmani ni jednu gresku, sutevi odlicni, pasovi isto. Cini mi se da imam potpun kontrolu nad igrom. Uzivam u svakoj utakmici, pa cak iako retko kad pobedim. Ponovo imam onako neki lep osecaj kad dam gol kao pre dok se igralo PES 4,5,6. Koja crna FIFA, iako je dosta bolja nego prosle godine ne moze da se poredi sa ovim PESom.Manje bitna stvar - malo mi je trava bleda (vise bih voleo zeleniju, i da se stadioni vise razlikuju (nekako su mi svi sivi i lice jedni na druge). E sad, sto me plasi, to je da se ne desi kao prosle godine da ne zeznu nesto sa full verzijom, jer je prosle godine kad je DEMO bio bolji. Ako ovako ostane (mozda malo jos da poprave golmane posto vidim da se desava da kod nekog kiksiraju) ja znam sta cu da radim godinu dana. Ocena 9, posto naravno uvek ima mesta za napredovanje, ali ponavljam ja sam itekako zadovoljan sa ovom igricom.

Marko82
09-15-2011, 15:37
Kladim se da vecina ovih sto su dala negativne komentare o drugom demu dolaze ovde da tupe nakon sto ih je CPU odrao par partija ko mecka cigansko kuce i onda tako nervozni lece svoju frustraciu u smislu "najgori PES ikada,svima u Konamiju otkaz..." ,ma lolcina bre.

ПЛЕЈБоЈ
09-15-2011, 16:05
Kada budemo pisali zvanicnu recenziju za PES2012 mislio sam da kao konacnu ocenu uzmemo presek ovakve slicne ankete(da nasi clanovi ucestvuju), ali nazalost ovde ima mnogo iskomplexirane dece koja daju ocenu 1, mozda je istina to sto ti pises @Marko82, ali u svakom slucaju neki ovde imaju ozbiljnih mentalnih smetnji i poremecaja.

Mozda je resenje kad izadje full igra da se stave ocene od 5-10, tako da odredjene osobe nece moci da stave ocenu 1...videcemo...

Mihajlodc
09-15-2011, 16:12
Ignorisite sada svaku ocenu ispod 5 . Nerealno je dati ovakvom izdanju DEMO-a ocenu ispod 5 . Ko god da je dao ocenu ispod 5 , neka kupi jednu fudbalsku loptu pa zajedno sa drugarima na teren da se igra jer ovo nije za njega .

Manca
09-15-2011, 16:26
ja mislim da je realna ocena ovog dema oko 8 ..zbog celokupnog utiska ...narocito zbog paseva koji su vise pod komp. kotrolom..ali u svakom slucaju igrica je bolja ,barem po meni, od ostalih PES verzija

savke
09-15-2011, 16:28
..kako bese da se resim uvodnog introa koji je predugacak? i one najave posle svake tekme??

Marko82
09-15-2011, 16:30
Kada budemo pisali zvanicnu recenziju za PES2012 mislio sam da kao konacnu ocenu uzmemo presek ovakve slicne ankete(da nasi clanovi ucestvuju), ali nazalost ovde ima mnogo iskomplexirane dece koja daju ocenu 1, mozda je istina to sto ti pises @Marko82, ali u svakom slucaju neki ovde imaju ozbiljnih mentalnih smetnji i poremecaja.

Mozda je resenje kad izadje full igra da se stave ocene od 5-10, tako da odredjene osobe nece moci da stave ocenu 1...videcemo...
Pa stvarno brate,ne znam samo na osnovu cega ljudi udaraju namerno kontre.Izgleda da ima dosta njih koji dolaze ovde cisto da trljaju ruke i nadaju se da ce Konami opet da u***** stvar da bi posle mogli da pricaju "ma znali smo da ce biti *****e",jer igricu uporedjuju tamo sa nekim njima "boljim" fudbalom [citaj PEs6 ili Fifa] pritom ne zeleci da PES serijal uopste napreduje.Nema sanse da je demo2 losiji od PES11.I ja se nerviram na neke poteze Konamija;zasto ne mogu 5 godina golmane da naprave,zasto izbacuju nesto sto je bilo dobro,ali ja zelim da PES napreduje i cinjenica da su napravili sasvim solidan fudbal.Uh zesce odoh u offtopic.

maremas
09-15-2011, 16:32
Meni za sad najviše smetaju pasevi, pokušavam da ih shvatim ali skroz mi je pogrešan osećaj kad dodajem. U PES 2011 pasevi su bili 100x bolji, sada mi je nekako balonasto... Bili da igram na 0 ili 4 opet mi nije to to... Što se ostalog tiče, pogotovo šuteva sam oduševljen, ali ovo mi kvari utisak, a najgore što znam da će ovako da ostane :(

witchfighter
09-15-2011, 16:36

A zasto ljudi kojima se ovo ne svidja "imaju ozbiljnih mentalnih smetnji i poremecaja"?

Jesi ti glavni ovde ali stvarno ponekad preterujes sa tim vredjanjem drugih a cim neko napise nesto protiv ti banujes kao mene zadnji put sto si banovao...

Naravno da ovaj pes nije za ocenu 1 jer je mnogo mnogo bolji od 11 ali svako ima svoje misljenje... Od mene nema sanse da dobije preko 6.5-7.....

ЦЗВ
09-15-2011, 16:42
Auu kakva akcija kod gola sa Defoe-om, kakvo pracenje igre od strane Van der Vaarta i Defoe-a i onda neverovatna povratna lopta!

http://www.youtube.com/watch?v=7n2TF5jklwI

Moram jednostavno da povucem rec kako je fifa mnogo bolji fudbal, oba fudbala su tu negde i nemojte vise sra*i molim vas kako je ovo katastrofalan fudbal, ovo je najbolji fudbal od cuvenog izdanja PES 6. Hvala ti Boze pa sam posle dugih 6 godina docekao onaj pravi PES! Aj sad drugovi odo da pikam.

dj90
09-15-2011, 16:43
Eto im sedmica od mene.
Aj nekako mogu da shvatim da igra nije ništa posebno, ali nikako da skapiram da su dopustili da ih "mrtva" fifa pretekne posle toliko godina.
I razlika će iz godine u godinu biti sve veća ako se u PES-u ne promeni nešto iz korena

Darcoolio
09-15-2011, 16:44
kažem lepo, sloboda kretanja i kombinovanja je otišla na najviši nivo do sada, što se tiče pesa.

Dzoni 123
09-15-2011, 16:51
CZV!!! stvarno lep gol samo mi ovo dodavanje Van Der Varta nekako nerealno

Chelsea
09-15-2011, 16:57
..kako bese da se resim uvodnog introa koji je predugacak? i one najave posle svake tekme??

Obrisi pes12pv.sfd, nalazi se img folderu.

AxeparadoX
09-15-2011, 16:59
Ako vam se baš žuri da igrate, možete da obrišete i onaj fajl što je do njega, to je isto neki intro logo pre nego što izbaci ono press any button.

komljenovic
09-15-2011, 17:00
ja sam dao ocenu 9 mada mislim posle malo vise igranja da je 8,5 najrealnija ocena...ono sto mene odusevljava je mnogo ali mnogo dobar komp...najzad top player opravdava svoje ime a ne kao do sad stavim na top player i ne mogu da mi predju pola :D odbrana me malo nervira jer ipak kao neko ko igra pes od njegovog prvog izdanja na ps1 navikao sam da igram r1 i X ali jbg(u proslom je na R1 i X i moglo da se igra ali sada jok)

b-man
09-15-2011, 17:06
Ок, дефинитивно је ово импресивна игра(тј. демо, за сада), али нису све импресије позитивне. За почетак ћу рећи да је, по мом мишљењу, игра видно узнапредовала у односу на своју претходну верзију.

Што се тиче оних "мало мање битних" карактеристика игре, звук је овог пута прилично добар. Додавања, шутеви на гол, као и ударац лопте у оквир гола звуче прилично реално. И навијачи мање-више реагују сходно дешавањима на терену, због чега је цела та атмосфера код играња меча подигнута на виши ниво. Даље, ако се изузме она блага замућеност екрана, графика је остала на истом нивоу као прошле године, значи сасвим је прихватљива и о томе нема много шта даље да се прича. Подешавање тактике је такође сасвим ок. Мада искрено, када је о томе реч, присталица сам тезе да је мање обично више и да су требали да остану доследни у својој једноставности из претходних верзија (пре "next-gen"-a).

Игривост ће, бар по мени, бити један од бољих аспеката овогодишње верзије. Игра се одвија течно и акције се могу изводити без неких очигледних проблема. Кретање играча приликом нападачких акција је одлично, како приликом споре игре, тако и у транзицији, тј. приликом контре. Одбрану су видно поправили, и може се, уз мало вежбе и труда одиграти на високом нивоу током целе утакмице. Највеће разочарење је малтене тотални изостанак дуел игре, нарочито у скоку. Тај осећај када се играчи одразе са земље и сударе у вездуху је потпуно изостао, као уосталом и у претходној верзији. Поврх свега тога, прилично често долази до ситуација да у директном дуелу, иначе физички супериоран дефанзивац, не успе чак ни да додирне лопту поред неког летаргичног и ниског нападача, што је по мени крајње разочаравајуће и често води до узалудно примљених голова. Голмани су колико-толико побољшани, мада с времена на време праве глупости које некога лако могу коштати победе. Анимације код играча који су "жртве" клизећих стартова су, опет, по мало разочаравајуће. То је аспект игре са којим су дефинитивно могли мало више да се забаве. Ту бар има има простора за мали милион различитих ситуација, па би по неки салто или било какав незгодан пад сасвим добро дошао. Само да су погледали утакмицу између Реала и Барселоне, добили би хиљаду нових идеја, јер бар ту на обе стране има по неколико заиста вештих падавичара. Када смо већ код стартова, судије умеју у неким случајевима да буду помало престроге, али све је боље од оног суђења које смо добили прошле године, па се око тога нећу претерано жалити.

Шутеви су сада већ сасвим упристојени. По људима са којима играм, али и по мени, поправљени су у великој мери у односу на прошлу верзију. Додавања се...па...разликују. Лично ми се више свиђало како се лопта "делила" у једанаестици. Али што се тога тиче, у мањини сам изгледа и овде и у свом друштву, па ћу се временом прилагодити ситуацији. Чињеница је рецимо да "обичан" троугао више нема ту убојитост као раније, те је ефикасније користити га у комбинацији са дугметом R1.

Извињавам се свима због предугачког текста, али када сам већ стигао до краја романа, бар да га закључим. Сигурно је да се овај фудбал неће свидети свакоме, али о укусима никада не треба расправљати. Има ту доста промена, великих, играчких, али и козметичких. То ће наравно у одређеној мери привући или одбити поједине играче, али тако је сваке године. Све у свему, по мом мишљењу, овај фудбал без сумње бити супериорнији од претходника и уживаћу у њему много више и дуже негу што је то био случај са игром PES 2011.

gmnjR.
09-15-2011, 17:35
meni odusevilo sto mogu napokon iz kornera da ubacim negde na 20m i da neko razvali volley kako treba :D

http://www.youtube.com/watch?v=oInO3SpS0EE
evo jednog finog gola

grobarinbgd
09-15-2011, 17:38
Ne znam vama,ali OFF THE BALL je tako dobra stvar da nemam reči,svaka čast za ono,pogotovo kod prekida!

maremas
09-15-2011, 17:39
Za mene jedino ima smisla igrati na 0 crtica za pomoć kod pasova... ostalo nema smisla!

darkoriot
09-15-2011, 17:49
Meni se cini da je Pitch kamera malo vise podignuta u odnosu na prvi Demo, pa mi je sada taman. Na Wide mi je mnogo udaljeno. Na kojoj vi igrate?

Nikola 92
09-15-2011, 17:51
Odigrao sam 4 tekme i ok je.Svaka utakmica sa bilo kojim timom i protiv koga da igraš je veoma teška i znaš da su veće šanse da izgubiš nego da dobiješ ako se ne skoncentrišeš i nametneš svoj stil igre, što je taško.Igrao sam sa Totenhemom protiv Rangersa (2-3,1-3) i Bayernom protiv iste ekipe (0-1,1-1).Moja ocena jaka 9ka.

bata bogdan
09-15-2011, 17:58
Ajd da i ja nesto napisem u vezi ovog demo pes-2 ....e ovako sto se tice pes-a igram ga od prvih seijala pa samo cu ukratko da napisem da je po meni ovo jedan odlican fudbal napokon, jest da ima nekih sitnica koje mogu da se poprave aali sve je to zanemarljivo jer je bar meni najbitniji sam gameplay koji je odlican...ima vec sada neka draz i uzbudjenje u igranju.....a sto se tice ocene e ovako jedna jaka 9.......i naravno da jedva cekam da izadje full igra i da kupim original.....toliko.od.mene....pozzzz svimalu

g4meR166
09-15-2011, 18:20
da i ja koju kazem :D
Odigrao sam evo 10-15 meceva i mogu reci da je ovo najbolji pes do sada ali svaka cast 5 i 6 isto...u odnosu na prvi demo u ovom sam primjetio da je igra tecnija i malo brza(stavio sam -1 gamespeed), golmani jesu jednim djelom popravljeni ali ne bas kako bi trebali biti...sut duplo bolje uradjen neg u prvom sad napokon mogu da raspalim iz daljine :D...i sto se tice tezine zadovoljan sam volim da je sto teze cesto me comp zna da izvoda kao budalu :D
sve u svemu bravo konami nisam ocekivao da cete uspjeti ove godine jedva cekam full da igram master ligu :D

raul7
09-15-2011, 18:39
ovo sa utiscima podseca malo na onu scenu iz lepih sela,kad viljsuka kaze:" Je l` mogu nesto ja da izjavim za dnevnik?" :D

Rumba King
09-15-2011, 19:18
Sad mi bio drug i igrali smo 7-8 utakmica, Bayern-Bayern :)
Sve je odlicno, jednom je samo golman malo glupo odreagovao ali to je nista, vise su fulali na proslom pesu.
Iskljuci se da komp ne dodaje, sutira i cisti sam i onaj pass support takodje ili se ostavi jedna crta, mada to treba da se dogovori kada se igra community da svi drze na isto da bi igra bila svima ista.
Nista ne treba da diraju, sve je super, sudije super, ako ovakva bude full ja sam zadovoljan.
Jedino sto bih menjao je mozda da se brzina podesi izmedju prvog dema i ovog i ti neki bagovi golmana, ima na youtube smesnih snimaka :)

blackwhite
09-15-2011, 19:36
A sto s uveli taj pas suport i to,bolje da je svima isto i gotovo..

ПЛЕЈБоЈ
09-15-2011, 19:42
A zasto ljudi kojima se ovo ne svidja "imaju ozbiljnih mentalnih smetnji i poremecaja"?

Jesi ti glavni ovde ali stvarno ponekad preterujes sa tim vredjanjem drugih a cim neko napise nesto protiv ti banujes kao mene zadnji put sto si banovao...

Naravno da ovaj pes nije za ocenu 1 jer je mnogo mnogo bolji od 11 ali svako ima svoje misljenje... Od mene nema sanse da dobije preko 6.5-7.....

Vidim ja da ti hoces opet ban?! Ili napisi nesto vezano za temu ili opet odmorni na par dana - zato si dobio ban, ko si ti da mene ukoris?! ti si ovde clan, vodila se rasprava vezana za temu i dodje i obracas se meni tako kako si mi se obratio(vredjao) i nista za temu nisi napisao, budi srecan jer sam dobre volje!!!

Jesam ja sam ovde glavni! Sta ja tebi bre ima da se pravdam?! nemoj da sam te video da spamujes opet na uslovnoj si!

Edit, sve si sam rekao NARAVNO da nije za ocenu jedan, pa cemu onda dalje baljezganje...

donatelo3
09-15-2011, 20:14

A koju ocjenu od tebe dobija Fifa???Ajde reci sta to ima Fifa sto nema Pes,osim "sminke" i golmana?Evo ja cu tebi reci sta Pes ima sto nema Fifa a to su 3x bolji AI i individualnost igraca i timova,sacekaj full verziju i igraj sa razlicitim i protiv razlicitih timova pa ces primjetiti razlike izmedju njihove igre,npr. izmedju Rendzersa i Porta i slicnosti sa njihovom igrom u stvarnosti,eto meni je to dovoljno da mi Pes bude mnooogo bolji ali ukusi su razliciti i svako ima pravo da igra i voli sta hoce a on nikoga nije vrijedjao,bar ne ljude koji su ozbiljno glasali,jer niko ozbiljan ovoj simulaciji fudbala ne bi dao bar ispod 6 (mada i to ne mogu da razumijem ali ajde) tako da ne vidim razlog zbog cega si se ti nasao prozvan!I ja bih jos dosta stvari popravio,malo pasove malo golmane (brane sve zivo kako treba a onda primaju po sredini gola) i jos stvari ima ali i pored svega toga ovo je jedna cistokrvna simulacija uz koju cemo provesti mnoogoo sati,dana,mjeseci... :001_cool:

P.S. Sad sam dao gol sa Nojerom u zadnjoj sekundi i izborio produzetke protiv Rendzersa a onda sam primio gol u zadnjem minutu drugog produzetka i naravno izgubio :sad: ovo bi nekad bilo smijesno reci (bar za one Pesove posle sestice) a sad je surova realnost i mnogo mi je drago zbog toga...King is back!!!

bokirivaldo
09-15-2011, 20:22
A koju ocjenu od tebe dobija Fifa???Ajde reci sta to ima Fifa sto nema Pes,osim "sminke" i golmana?Evo ja cu tebi reci sta Pes ima sto nema Fifa a to su 3x bolji AI i individualnost igraca i timova,sacekaj full verziju i igraj sa razlicitim i protiv razlicitih timova pa ces primjetiti razlike izmedju njihove igre,npr. izmedju Rendzersa i Porta i slicnosti sa njihovom igrom u stvarnosti,eto meni je to dovoljno da mi Pes bude mnooogo bolji ali ukusi su razliciti i svako ima pravo da igra i voli sta hoce a on nikoga nije vrijedjao,bar ne ljude koji su ozbiljno glasali,jer niko ozbiljan ovoj simulaciji fudbala ne bi dao bar ispod 6 (mada i to ne mogu da razumijem ali ajde) tako da ne vidim razlog zbog cega si se ti nasao prozvan!I ja bih jos dosta stvari popravio,malo pasove malo golmane (brane sve zivo kako treba a onda primaju po sredini gola) i jos stvari ima ali i pored svega toga ovo je jedna cistokrvna simulacija uz koju cemo provesti mnoogoo sati,dana,mjeseci... :001_cool:

P.S. Sad sam dao gol sa Nojerom u zadnjoj sekundi i izborio produzetke protiv Rendzersa a onda sam primio gol u zadnjem minutu drugog produzetka i naravno izgubio :sad: ovo bi nekad bilo smijesno reci (bar za one Pesove posle sestice) a sad je surova realnost i mnogo mi je drago zbog toga...King is back!!!
Takode da ti dodam zaboravio si : PES12 ubija fufu12 i u pogledu formacije ,cini mi se da u ovom demu 2 dosta bolje nego u pes11 kaku formaciju postavis
zaista je tako nekako i na terenu sto naravno u fifi nije tako ..

donatelo3
09-15-2011, 20:29
Takode da ti dodam zaboravio si : PES12 ubija fufu12 i u pogledu formacije ,cini mi se da u ovom demu 2 dosta bolje nego u pes11 kaku formaciju postavis
zaista je tako nekako i na terenu sto naravno u fifi nije tako ..

Da naravno svaka cast,ne znam kako sam to propustio,kompletna takticka postavka je mnooogo bitna za igru "sto naravno u fifi nije tako" :001_cool:
Hvala ti sto si me napomenuo...ma ima jos toga al ko ce nabrajati sve,dovoljno je i ovo!!! :001_cool:

maremas
09-15-2011, 20:35
Jupiiii, ovaj demo je bolje optimizovan od prvog i to dosta, pre nisam mogao da snimam i da igram, sad upalim fraps da snima i fps je zakucan na 60!

ЦЗВ
09-15-2011, 20:54
Posle nekoliko odigranih meceva sa ortakom, ja sa "svrsio" na igricu! Au, ostao sam bez reci, moram da povucem sve ali bukvalno sve sto sam rekao za ovaj PES. Kakva simulacija ljudi ovo nije normalno. Inace moram da napomenem da ni u jednom trenutku tokom utakmica nisam vide arkadni potez ili neke robote na terenu. Neverovatno tecna igra, SUTEVI-Nemam reci, mogu da kazem samo AUU i da stavim :ave: PASOVI-nadam se ce ih malcice bolje odraditi inace su dobri, za ostalo ne treba komentarisati jednostavno gameplay je na vrhunskom nivou! Bice ovo ljuta bitka izmedju fife i PES-a. Toliko za sada od mene... Odo da gledam Srbiju

Nightshadow
09-15-2011, 20:55
@maremas, slozio bih se sa tobom oko pasova.I meni je mnogo bolje bilo na 11.Koliko god crtica da stavim, ne odgovara mi.
Al' jbg, izgleda da cemo morati da se naviknemo, ne moze bas sve da bude odlicno. :)

AxeparadoX
09-15-2011, 20:59
Ja stavim pasove na dve crte i to mi odgovara...idu bas kako hocu i gde hocu, nisam imao nekih problema. Boze, koliko je ovo dobar pes. :)

Stević
09-15-2011, 20:59
ja sam na ocenu lupio keca, iako nisam ni probao... čisto iz dosade. Evo sad se skida pa ću da komentarišem uskoro, kao jedan okoreli PES-ovac (pozitivno prenaglašavam, negativno zanemarujem...)

makki22
09-15-2011, 21:00
Mogu se kladiti da ovih 14 likova koji su dali ocenu manje od 5 nisu jos nijednu tekmu dobili komp-a, vec ih komp busi kao niko do sad, a njime je to zbog necega neprihvatljivo, a meni bas naprotiv se svidja, a ne ko u 11 na top player uzmem Partizan i pobedim Intera 4:0. :S

Nego da pitam ja sam negde procitao da ce biti jos 1 level iznad top playera, pa bih bas voleo da vidim kakav bi to AI tek bio, ispravite me ako gresim :D

Mihajlodc
09-15-2011, 21:02
@makki22 bice opcija da se otkljuca level superstar ali se ne sekiraj ti i ovako igras na amater tezini :D

makki22
09-15-2011, 21:07
@makki22 bice opcija da se otkljuca level superstar ali se ne sekiraj ti i ovako igras na amater tezini :D
Ti bas volis onda od amatera da gubis :D

lekaa
09-15-2011, 21:19
U tome i jeste stvar, protivnici su mnogo pametniji, teze ti je da das gol, mnogo je bolji od prethodne verzije.
I da, bice jos jedna tezina - superstar.

mr. HankeY
09-15-2011, 21:27
Meni je sve super oko novog PES-a. Ali cinjenica je da me je vise odusevio prvi demo,nego sada drugi. Da me neko ne shvati pogresno,ne svidja mi se vise prvi od drugog dema nego mi se tad vise svideo nego ovaj sad,i to samo zbog jedne stvari a to je povecana brzina igre u drugom demu. A kad je smanjim na -1 mng mi je sporo,a na 0 mi je mng brzo,to me nervira. A i blur je idalje tu.

Stević
09-15-2011, 21:29
stavi na -2

izo
09-15-2011, 21:37
a koji je drugi demo

soul_eclipse
09-15-2011, 21:40
ovaj je http://www.pes-serbia.com/threads/20298-Pes-2012-Demo-2-download

Nightshadow
09-15-2011, 21:50
Nego da pitam ja sam negde procitao da ce biti jos 1 level iznad top playera, pa bih bas voleo da vidim kakav bi to AI tek bio, ispravite me ako gresim :D
Ne verujem.
Gde si to procitao ?
Ionako nema Boga da dobijem top player kako igraju jbte..

AxeparadoX
09-15-2011, 21:55
Povedem 2:0, kompjuter zapne ko mazga i izjednači u drugom poluvremenu i onda me naguzi u produžecima. :D

bokirivaldo
09-15-2011, 21:55
Ne verujem.
Gde si to procitao ?
Ionako nema Boga da dobijem top player kako igraju jbte..
bice 100% jos jedan nivo tezine super star i otkljucavace se cini mi se tako
sto skupite odredeni broj onih nekih pes poena ..