PDA

View Full Version : ANKETE [CTL] ~ Glasaju samo igraci iz LIGE.

Slyz
05-27-2011, 19:28
ANKETA BR.1

Posto se sledeca sezona igra tek od 15-20.avgusta (jer mi po starom pravilu ne igramo pes preko leta, vec odmaramo i jako malo vremena ljudi provode za kompom preko leta).
Imam mogucnost da uradim update ocena (Po PSD standardu)
Napomena: PSD ocene su i sada prisutne u nasoj ligi, ali su iz 2009/2010.
Igraci koji dolaze kroz draft listu u ligu su 80% updejtovani.

Ja bih licno imao vremena da uzmem po malo i da updejtujem te ocene i da onda od sledece sezone igramo sa najsvezijim ocenama.

Napomena2: Updejtovao bi samo igrace u nasim ekipama. Ne bih updejtovao celu databazu igraca, a ti novi igraci (FreeAgenti) koji bi "sutra" dosli u ligu preko draft liste ili nekih novih ekipa, bi bili naknadno updejtovani.

Igraci koji su sad u Penziji (ako nema njihovih ocena na psd) bi zadrzali trenutne ocene
dok ne smislim sta da radimo sa njima.

Mozda nekad i uvedemo penzionisanje igraca i iz vasih timova.

KAKO IZGLEDAJU Sveze ocene, mozete videti na sajtu
www.pesstatsdatabase.com i koristiti desnu opciju Search (da nadjete vaseg igraca i pogledate mu ocene, kucajte samo prezime).

ANKETA BR.2

Kao sto znate, sad ce draft lista, pa samim tim i za par dana draft.
Pre drafta (kao sto imate u pravilima) imamo Transfer Period (DEO1) za izvalcenje iz minusa pred draft. Pa onda ide draft i transfer period (deo2)

Kad se zatvori transfer period. Bice patch naravno
E sad, posto ce posle toga biti jedan jako dug period, moj predlog je da negde oko 12-15avgusta, bude otvoren transfer period zbog sledecih stvari:

-mozda resite da jos neki transfer korak napravite
- mozda nam se pridruzi neko nov, greota je da nema pravo da otpusti krsh igrace ili da se pojaca.

Taj transfer period bi trajao 3dana u vr' glave :)

ANKETA BR.3

Planirali smo da LigaKUP promenimo.
Pravili bi neku grupnu fazu iz koje bi dalje 2 najbolja isla u Knockout Fazu, a u knockout fazi bi se igralo na 2dobijene partije (znate i sami da je home/away nemoguce napraviti).
Tako da bi to bilo na neki nacin osvezenje.

Vi ovde glasate da li ostaje stari sistem ili ce biti Novi (detaljno razradjen i napisan ce biti kad ga osmislimo 100%.)

ANKETA BR.4

Imam folder boots 2010 (koji sam vec davao jesenas).
Ja sam ga svo ovo vreme updejtovao sa novim kopackama sa neta, koje su sad aktuelne i nose se, te kopkace sam i podeli po nasim ekipama.
Mene licno ne zanima da li ce Viktor da ima stare dreseve ili da ne nosi kopacke, meni je gust kad pes6 (tako mator) izgleda do jaja i sveze!
Ja vam samo nudim opciju da nesto podelim sa vama.

Dakle anketa 3 je : Da li ocete da vam okacim (kad budu i dresevi za 7 dana) i kopacke nove da ubacite? Ako vas bude dovoljno zainteresovanih, okacicu, ako vas ne bude.. necu uzalud da trosim upload :)

A

maremas
05-27-2011, 19:36
ANKETA BR.1
Za apdejtovane ocene sam naravno, čak i za penzionisanje igrača.
ANKETA BR.2
Bio bi ok taj "treći" transfer period.
ANKETA BR.3
Sve jedno mi.
ANKETA BR.4
Sve jedno mi.

Edit:
E jbg sad si ubacio i anketu gore :D

Slyz
05-27-2011, 19:38
Ja dok sam pravio pull vi pisali :D

Flash.
05-27-2011, 19:47
Evo sedim zaludan, pa da odmah napisem sta mislim :

1. Mislim da je ok da se to odradi, cisto da budemo u toku sa igracima i njihovim ocenama ( sto se tice mog Cruza i ostalih igraca, koji su za penziju, kako god da odlucite meni je svejedno, napravice se nesto za te igrace)

2. Meni licno je sve jedno sto se tice tog dodatnog transfer perioda, ali se slazem da je dugo vreme izmedju sezona i da bi to bilo ok ( ko zna sta ce da se izdesava za tako dug period - pa da bude i ta opcija)

3. Sto se kupa tice, ja mislim da kup ne treba dirati i praviti od njega neku ligu sampiona fazon ( zna se kako liga kup treba da izgleda). Mozda bi samo trebalo uvesti nosioce, koji bi bili dodeljivani u zavisnosti od plasmana u kupu iz prethodne sezone(primer : zvezda i partizan ne mogu da igraju u 1. kolu kupa).

4. Sto se tice kopacki, ti i sam znas koliko sam ja slep za te stvari kad igram fudbal :D, pa te samo nerviram kad vidis moj pes :D
Tako da cu za to biti neutralan, kako vecina odluci, tako ce i meni biti :D

Pozdrav svim igracima pesa i vidimo se sledece sezone :D

marulja
05-27-2011, 20:09
1. ako se updateuju ocene, ja sam i za penzionisanje
jbg, neki ce biti oslabljeni, medju njima i ja, ali ipak igraci moraju jednom otici u penziju

2. taj transfer period je vise nego potreban, cak je vazniji od ovog sada

3. mislim da posle 8 sezona treba da napravimo izmene u sistemu takmicenja, tako da glasam za taj novi kup

4. kakve bre kopacke
ja kad kupujem patike ne gledam ih, a kamoli igracima u pesu

Slyz
05-27-2011, 20:16
4. kakve bre kopacke
ja kad kupujem patike ne gledam ih, a kamoli igracima u pesu

Evo Baloteli te preko mene poziva na pice, kaze da imate slican fazon oblacenja :D

teretana555
05-27-2011, 20:20
Za ankete 1,2,3 bi trebalo izbaciti iz poll-a opciju: meni je svejedno itd itd. Iz jednostavnog razloga,a to je da ako već igraš ligu,u kojoj će se desiti neke promjene,lijepo glasuj šta želiš..a ne ovako svejedno mi je i boli me dupe za to što će se desiti...jer ako je tako,onda ne trebaju uopće niti biti u ligi,ako im je svejedno.

Slyz
05-27-2011, 20:30
Ne treba terati ljude da se odluce, jer postoje neki kojima je zaista "svejedno"

samim tim ce se glasanje svoditi na to da pobedi DA ili NE. , a ovi "svejedno" ce ostati "neutralni".
Da ne postoji opcija "svejedno" oni bi onda bili naterani da glasaju za DA ili NE, sto je po meni ne korektno.

Sto se update faca tice.
Ja sam ove sezone radio na patchu dodao sam dosta novih igraca kojih nije bilo u patchu i samim tim cu okaciti i folder sa facama svih tih igraca + face za igrace koji nemaju svoju facu.
Ja volim kad igrac trci sa svojom facom, a ne onom konami editovanom :) ...ako ocete, skidajte, ako necete... "zivite u proslosti" :D

Tranks
05-27-2011, 20:42
Ja sam svakako za update ocena ... (pr Bale je sad vhunski igrac a po nasim ocenama je nula,ja hocu njega pr da dovedem zato sto u stvarnosti igra dobro i hocu da budem u skladu sa trenutnim stanjem i koliko god se trudio da razumem neke sto nece update nije mi jasno posto to jednom mora da se uradi.,,a penzionisanje takodje podrzavam)...i prvi cu pomoci da se to uradi.......dok god bude bilo promena u sistemu bice i zanimljivije dolazice novi a stari ce biti zadovoljni tj dobijace neku volju za daljim igranjem tako da podrzavam promenu sistema.....meni se dosad nikako nije svidjalo 1 utakmica u kupu to je bzv ovo je pes nije to realnost ovo se igra sa vecom dozom srece i ostalih *****e koje mogu da te zadese i izgubis brzo koliko god da si dobar,...........trasfer period moze al nije previse potreban......a kope i face me ne interesuju za sad.

AxeparadoX
05-27-2011, 20:44
Ja sam za novi sistem kupa....po ovom starom neki od nas (tu sam i ja :D ) nikako da predjemo ni prvi krug. Zeznuto jer je u pitanju jedna tekma odma na početku i nema prava na grešku. Dovoljno da nemaš sreće, lag učini svoje ili ne znam koja druga sila i op, ispadneš. Ovako mislim da bi bilo zanimljivije....kako god, samo da se igra ;)

Victory
05-27-2011, 20:45
Glupo je iz razloga jer će igrači kalkulisati sa glasanjem.
Ako vide da će im igrači biti jači, biraće update i suprotno.

Ja kupujem (trejdujem) igrače sa određenim ocenama i sada da se sve izmeni , to bi skroz narušilo koncepciju.
Ako neko želi igrača sa drugim ocenama neka lepo izvoli i neka proda , pa neka kupi igrača kakvog želi.

Kada bi update bio obavezan nakon svake sezone, onda bih bio za.

Ali ovako sam protiv update ocena.

4evra
05-27-2011, 20:49
Podrazumeva se da ce se updejt vrsiti godisnje,u toj ljetnoj pauzi.

Рого.ЗВ
05-27-2011, 20:50
такође сам против апдејта оцена. ако би се апдејтовале, 90% мојих играча би били знатно слабији и онда није то то... што се тиче маторих играча, у потпуности се слажем да их треба слати у пензију и мењати их новим сличних карактеристика :)

што се тиче осталих анкета мање више ми је свеједно...

Tranks
05-27-2011, 20:51
Glupo je iz razloga jer će igrači kalkulisati sa glasanjem.
Ako vide da će im igrači biti jači, biraće update i suprotno.

Ja kupujem (trejdujem) igrače sa određenim ocenama i sada da se sve izmeni , to bi skroz narušilo koncepciju.
Ako neko želi igrača sa drugim ocenama neka lepo izvoli i neka proda , pa neka kupi igrača kakvog želi.

Kada bi update bio obavezan nakon svake sezone, onda bih bio za.

Ali ovako sam protiv update ocena.
Drugim recima izgubio mi stoku od igraca u napadu ......pa i meni je glupo da gledam kako on igra a u stvarnosti nezz nista stignemo do 2015 i on opewt razvaljuje ......na nekom igracu ces dobiti na nekom izgubiti sve se svodi na isto...nije to samo slucaj kod tebe ima i kod drugih....ako si dobar igrac a jesi ti ces dovesti jos boljeg.

Victory
05-27-2011, 20:54
Nije isto i nikada ne moze da bude isto.
JEr da je isto, update ne bi ni morao da se radi.

Nije isto iz razloga jer da je rečeno pre neki mesec da će update biti rađen , onda bih prilagodio tim za budućnost prema budućim ocenama.
Ovako ko želi update neka mu se radi update tima, a ostalima ne.
Ne vidim drugo optimalno rešenje koje bi sve zadovoljilo.

Primer narušavanja koncepcije sa updejtom:
Kupio sam dobrog igrača za 8.000 , sa update ocenama on više ne bi vredeo na tržištu ni 5.000, a plata mu ista.
Koji đavo sam ga kupovao ?

Mihajlo_KL
05-27-2011, 20:57

Nije isto iz razloga jer da je rečeno pre neki mesec da će update biti rađen , onda bih prilagodio tim za budućnost prema budućim ocenama.

Kupio sam dobrog igrača za 8.000 , sa update ocenama on više ne bi vredeo na tržištu ni 5.000, a plata mu ista.

Ne mogu se sjetiti kakve je ocjene igrac imao prije 3 godine..Ne znam sta sam sad vecerao a da to pamtim..Realnije da se radi update jer se svodi na isto al realnije ce barem biti

1.Za update ocjena naravno.
2.Za bonus transfer period.
3.Za novi sistem kup takmicenja.
4.Ne gledam kopacke.Svejedno mi..

Slyz
05-27-2011, 20:58
Jos jednom da ponovim :D

Face nisu updejtovane u smislu, Bejl ima lepsu facu sad nego pre 3 meseca, vec je to faca za novog igraca koji je napravljen SAD;
Primer: Dejan Rambo Petkovic ili Chicharito, nije ih bilo u pesu, napravljeni su dobili su facu (da bi to zaista bili oni, zar ne?) (to je UPD2 iz prosle sezone... ko je skidao,zna.)

Sad ce biti UPD3 za face, jer ima jos napravljenih novih igraca.

=============================================

Ovo "updejti svake sezone, pravimo realnost od pes shestice i tako dalje.."
.... to ne dolazi u obzir.

Sad je leto, sad je velika pauza, sad mogu da uzmem jedan tim dnevno! (30min posla) i da zavrsim za mesec i po dana.
Ako se updejt ocena ne uradi sad, nece se uraditi do sledeceg leta garantujem vam :) (bas zbog te razlike u sezonskim pauzama).
Takodje, ocene koje se updejtuju to nisu bas neke velike razlike. Ako ocete ocete, ako necete necete. (isto kao za pes6j i five server glasanje. Vote , glasali ste, OK.. zavrsili smo tu pricu.)

Updejt ocena je nesto o cemu se prica duze vreme, samo nikako nismo mogli to da uradimo, jer je veliki posao u pitanju.
Kad se ocene updejtuju sad, iskreno ne znam kad bi ih opet radili (verovatno ako dodje opet neka velika pauza = za godinu dana :D)

Neki igraci ce biti malo bolji, neki malo gori... jer ovo su ocene iz 2009-e.
Kapiram da ne odgovara Viktoru da mu Zigic bude slabiji (sad ima ocene iz Racing doba) , dok su mu sad malo slabije jer losije igra.

maremas
05-27-2011, 20:59
Ko bi znao da će Tores da da samo jedan gol, a platili ga 50 milki?

Slyz
05-27-2011, 21:03

- Sezona 9 ti pocinje u avgustu, vidis da je najavljeno "na vreme". I nije nista reseno, da mi ocemo da resimo mi bi resili, nego lepo pitamo vas, da "zajedno" resimo.

- To da se nekima radi updejt, a nekima ne, to ne moze.
To je isto kao da ja uzmem moj tim i udpejtujem samo one koji su sad bolji igraci, a one sto slabije igraju, njih ne diram...pff.

I meni ce par igraca da bude slabije, a par njih ce mi biti malo bolji.

- Taj igrac kojeg ti prodas za 5.000 (a platio si ga 8 pre updejta). Isto tako ces i nekog da prodas za 7k, a pre updejta je vredeo 4k.

Na istom ste, to je fakat, samo je pitanje "Da li vam je vise zao da vam Zigic (primer) bude slabiji ili da vam slabiji bude neki stoper? "

Victory
05-27-2011, 21:04
Ko bi znao da će Tores da da samo jedan gol, a platili ga 50 milki?

Ko bi znao da ću ja u poslednjoj nedelji lige ostvariti samo 1 pobedu , a bio sam ubedljivo prvi u ligi :D

Victory
05-27-2011, 21:06
Sly lepo glasaj protiv, inače ćeš celo leto provesti uz komp :D

Man Utd Eric Cantona
05-27-2011, 21:07
Nije bas na isto ako se to uvede slucajno barem za 50% ce mi biti slabiji tim a posto su dosta stari znaci ako se i to uvede da idu u penziju ko ce mi i igrati :wall:

Victory
05-27-2011, 21:10
Nije bas na isto ako se to uvede slucajno barem za 50% ce mi biti slabiji tim a posto su dosta stari znaci ako se i to uvede da idu u penziju ko ce mi i igrati :wall:

Možda počni da razmišljaš da otpočetka gradiš novi tim hahaha :)

Man Utd Eric Cantona
05-27-2011, 21:11
Znam ali da je to odma uvedeno nebi napravio 80% transfera ni u ludilu :001_smile

maremas
05-27-2011, 21:15
Ajde prvo pogledajte ocene na pesstatsdatabase i ne pričajte napamet, recimo tvoji Owen i Nisterloj imaju neke ocene čak i bolje nego sad u igri.

Slyz
05-27-2011, 21:15

pogledaj giggsa, svog i sadasnjeg: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=283&Club=12
To su tako sitne razlike: Sad ima bolja dodavanja i vecu staminu.
A izgubio je 2 ocene u brzini i 2 ocene u driblingu :D Znaci, nebitne razlike.

Pogledaj Owena: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=272&Club=12
Bolji Response, Agility, Dribling i Team Work, a izgubio ocenu na Glavi i 2 na sutu. Velika razlika?

Nistelroj, http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=1691&Club=72

izgubio po 3 ocene na Attack, Response, Balance.
Dobio po 3 na Agility, TMWork , Shut za 2 itd... , meni su ovo smesne razlike, to je i dalje taj igrac.

Bekam je 98% isti, samo ima 2 ocene manje u Stamini (sa 87 na 85).

4evra
05-27-2011, 21:18
Na kraju krajeva,sve i da je to istina,demos odlucuje,a ne invidivualac,tako da sve da cete 90% losiji tim imati dzaba vam ukoliko vecina bude protiv vas :)

edit:
ponudice sitni kes za tu dvojicu koju hvali,i pljunuce glavni kes za nekog treceg.Toliko o tome.

Tranks
05-27-2011, 21:21
Ko glasa za update ocena ima od mene jedan bod u ligi.

Man Utd Eric Cantona
05-27-2011, 21:28
Ma dobro ja samo sam reko ali znaci svejedno ostaje da su stari i da ce polako odlaziti u penziju ako se to uvede ali dobro sta vecina odluci tako ce biti i dobro ja cu igrati svejedno bitno da se igra;)

Slyz
05-27-2011, 21:41
Za penziju mi jos nista nismo odlucili, kad budemo imali neki predlog, opet ce te imati prilike da glasate.

Sad glasajte za Upd ocena/NoviSistemKupa i BonusTransfer rok u avgustu. TO je ono sto je sad na meniju i sto je bitno da se odluci.

teretana555
05-27-2011, 22:02
Drugim recima izgubio mi stoku od igraca u napadu ......pa i meni je glupo da gledam kako on igra a u stvarnosti nezz nista stignemo do 2015 i on opewt razvaljuje ......na nekom igracu ces dobiti na nekom izgubiti sve se svodi na isto...nije to samo slucaj kod tebe ima i kod drugih....ako si dobar igrac a jesi ti ces dovesti jos boljeg.

pazi njega,javio se čovjek koji tu govori ljudima da imaju bodove od njega samo da glasaju za updejt ocjena,a lik želi dofurat balea po boku,i rasturat s njim,a updejt će mu to očito i omogućiti po njegovim riječima: (p.s. da ti imaš žigića u napadu,mislim da bi bio prvi u redu protiv updejta)

Ja sam svakako za update ocena ... (pr Bale je sad vhunski igrac a po nasim ocenama je nula,ja hocu njega pr da dovedem zato sto u stvarnosti igra dobro i hocu da budem u skladu sa trenutnim stanjem .

dakle ovo je toliko banalan primjer na koji način se odvija glasanje,oni koji imaju koristi su za,oni koji nemaju nisu,a ove gluposti da bude bolje igrati ovo ono,kaže tranks da bude u skladu...daj plizzz poštedi me...demokracija vlada,pa ajde,čekat ćemo rezultate glasanja. ;) samo mala napomena na kraju,ovo je trebalo objaviti ranije,jer su dogovori već pali,novci su već uloženi,pripreme za sezonu 9 su odavno počele...mislim ja sam dao nuri sahina za neki šit,dakle igrača koji je žestoko poboljšan,i šta da ja sada radim...mislim,ovo je krajnje neozbiljno ali eto...

Slyz
05-27-2011, 22:26
Ljudi, ja ne zelim da mi pricate o dogovorima i novicma.

Mi smo 100x rekli, ali evo mozemo i 101x!

Oficijalna tema, sluzi za transfer period, u nju se upisuju transferi... a sve ovo sto se vi dogovarate pre transfer perioda, nas to ne zanima. Vi zurite, ne mi!

maremas
05-27-2011, 22:39
Kad smo već kod Bejla, evo ga pika PES :D

http://s3.amazonaws.com/twitpic/photos/large/307885931.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJF3XCCKACR3QDMOA&Expires=1306529742&Signature=V0RrfV2B8phy1b2AIouN1QE5QJM%3D

Рембрант
05-27-2011, 22:45
Бејл нема појма, ошурили би га само тако :scooter:

slogapla
05-27-2011, 22:52
Sto se mene tice moze update! Mada sam u pocetku mislio da glasam protiv rezolucije zbog nekih mojih transfera. Ako se radi update onda da se radi detaljno, znaci i weak foot accuracy i frequency, injury tolerancy, condition, position(iako dosta igraca uopste ne obraca paznju na to, pa tako imamo situaciju da napadac igra kao DMF, ali to je druga prica). Ovo za penziju moze da saceka jer imamo dosta starih igraca. Verovatno ce i na sledecem draftu biti starih igraca, evo vidim da se spominje Rambo Petkovic. Zasto bi neko njega uzimao ako zna da ce ovaj brzo u penziju? Ako imate kuci neki patch sa kojim igrate verovatno su vam ocene apdejtovane, pa nije ni Ronaldinju vise onaj stari.
Produzetak transfer perioda moze jer je velika pauza do pocetka sledece sezone. Ja cu glasati za stari sistem kupa. Meni je zanimljivije kad se igra 1 utakmica jer tu onda nema kalkulisanja i nemate pravo na losu partiju jer odmah ispadate. Kopacke nisu toliko vazne, meni je svejedno.

marulja
05-27-2011, 22:59
Ljudi, ja ne zelim da mi pricate o dogovorima i novicma.

Mi smo 100x rekli, ali evo mozemo i 101x!

Oficijalna tema, sluzi za transfer period, u nju se upisuju transferi... a sve ovo sto se vi dogovarate pre transfer perioda, nas to ne zanima. Vi zurite, ne mi!

upravo tako
sve je objavljeno na vreme, pre transfer perioda
vi mozete da se dogovarate i 3 sezone unapred za nekog igraca, vas problem

a sto se bejla tice, ja sam ga updateova pre nego sto je upao na draft, to je bilo pre nekoliko meseci
tako da mu ocene nisu iz 2009 nego pred kraj 2010

skoro svima ce timovi biti slabiji, jer su vecina igraca u nasim timovima stari preko 30 god.

sergio27
05-27-2011, 23:39
Igrace, kojima bi se ocjene drasticno smanjile poslije drafta trebalo bi zamijeniti nekim novim. Npr moj Kahveci. Sad je najbolji u tima a poslije update bi bio smijesan.......raja rum je zakon :) znali su smuk i salaso sta valja :)

Dovla
05-28-2011, 12:01
Sto se mene tice moze sve, glasao sam za sve. Sto vise novih stvari zanimljivija je igra! ;)

gogiland
05-28-2011, 13:02
Protivu sam penzionisanja, a ostalo mi godi

arnes86
05-28-2011, 14:13
Zdravo..Evo i mene nakon kraja ove sezone..Posto cu ucestvovati u sledecoj i vidim da ce da se radi update slazem se sa time ali sam protiv penzionisanja jer kod mene u ekipi prije svega ne bi bilo Ronalda, a zatim Koller,Toldo samim time sa mnogo ostecen..Pa sta je dogovoreno???

AxeparadoX
05-28-2011, 14:27
Pa kako stvari stoje izgleda da ce biti update, ima vise glasova za sada.

Danijel 10
05-28-2011, 15:22
Glasao sam za update ocena mada ce mi neki igraci otici u k**** ali dobro... ;) :D
Idemooooooo :D

AxeparadoX
05-28-2011, 16:14
Ma nek ide život :D

UrKePFC
05-28-2011, 16:32
Za sve sam, osim za penzionisanje igraca... :)

milang5
05-29-2011, 16:15
1. Glasam za update ocena (iako jos nisam proverio da li ce mi tim biti slabiji ili ne) Misljenja sam da treba da idemo u korak s vremenom :D
2. Glasam za bonus transfer period (meni transfera nikada dosta,ma samo nek se trguje :D)
3. Glasam za novi sistem LIGA/KUP
4. Glasam za boots update

CHUPO93
05-29-2011, 16:18
Ja sam glasao za sve :))

AxeparadoX
05-29-2011, 16:34
Meni sa update-om ode Lehman u penziju...braniće za FK Starački Dom :D

Salihovic15
05-29-2011, 16:51
Sa updateom moj tim slabiji malo Nonda igra u Cukarickom ocm :D

Slyz
05-30-2011, 15:41
Ocekujem da sledeci igraci dodju i glasaju:

Cule
Savke
Kerix_waw
Scooby
LESINAR

ChopiNho
05-30-2011, 15:46
Ja sam glasao za update,bonus transfer period,svejedno za liga kup,i za nove kopacke ;)

savke
05-30-2011, 16:34
Evo ovako,mene ne zanima da li ce mi tim biti slabiji ili ne. Primer da najbolji tim ne pobedjuje uvek jeste novica i flash,gde je prvi sa ok timom,nista zverski,osvojio 1.ligu,a flash sa super timom(nema ljutish) zavrshio na 14.mestu 2.lige.
Mene interesuje samo da,kada igram to bude lepo ZA OKO(tako da podrzavam update i kopachki i faca,ma sve sto moze... ),i da igraci budu u skladu sa trenutnim vremenom tj. stanjem. Volim realno stanje :) Moze neko da se ne slaze sa mnom,ali to meni nije bitno,meni je najvaznije moje misljenje :D

AxeparadoX
05-30-2011, 16:44
nista zverski,
Samo se sa ovim ne bih složio :D

Ćule
05-30-2011, 16:51
Evo da ispostujem Sly-a.

1. Slazem se sa update-om ocena. Nisam za penzionisanje igraca, ja sam na foru ti sto su otisli u penziju njima uopste i ne treba da se radi update samo neka ostanu takvi kakvi su.

2. Slazem se sa bonus transfer periodom.

3. Slazem se sa novim sistemom kupa, tu bi faktor srece manje uticao nego sto je do sad uticao, kada se igrala samo jedna utakmica.

4. Kopacke su mi skroz nebitne koje su i kakve su, tako da mi je tu svejedno.

Slyz
06-07-2011, 18:43
OBavestenje:

Ja sam krenuo da radim update ocena, pre 10ak dana.
I zelim da kazem sledece, kad update bude gotov, validne su ocene koje su bile na PSDu u vreme kada sam poceo da radim.

Zasto ovo pisem, evo razloga:

Ja recimo 15juna updejtujem Tranksu nekog igraca i on dodje i kaze tamo 1avgusta kad bude patch:
"Ee drugacije su mu ocene, nisi dobro uradio."

Jesam, uradio sam dobro ali moj problem nije sto su oni sa PSD uzeli nekog u Julu da menjaju.
dakle, rezime: Ja kad uradim igraca , vise se ne vracam na tog istog igraca da vidim da li su mu mozda nesto promenili...
( idem neki redosledom ) i to je to. Da znate da se ne bunite kasnije (a dole uvek imate LAST UPDATE : pa pise datum kad su ga menjali.)

Idem od prve ekipe do zadnje, malo po malo... pa da znate.

=====

Takodje ako imate da predlozite nesto, predlozite.

Mi vas pitamo sad za predlog "Penzionisanja" ... da li mozda imate neku ideju koja bi stupila na snagu od sezone 10.

maremas
06-07-2011, 18:50
Za penzionisanje... da igračima koji su se penzionisali ocene opadaju po sezoni u zavisnosti koliko godina imaju, recimo 36, ocene padaju za 10%, 37 za 15% i tako dalje. Da recimo jedino njima važi, naša jedna sezona, jedna njihova godina života.
Ovo bi samo važilo za igrače koji više ne igraju, oni koji su aktivni i sa 40 godina, njihove ocene imamo na psd, jbg oni i treniraju i td., dok ovi što ne treniraju više polako su počeli da se zapuštaju, stomak ovo ono... :D

slogapla
06-07-2011, 18:52
Sly nemoj da zaboravis na Weak Foot Accuracy i Weak Foot Frequency kad budes radio update (Greening :D ).

sergio27
06-07-2011, 19:13
Igrace koji su penzionisani izbacite iz ekipe a nama date novac po default vrijednosti.

ChopiNho
06-07-2011, 19:14
Potpuno se slazem sa sergiom ;)

UrKePFC
06-07-2011, 19:27
I meni onda pola tima da se raspadne... Penzionisanje NIKAKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AxeparadoX
06-07-2011, 19:30
I to što Urke kaže...neko ima jednog igrača za penziju i to nije problem za tim ali šta će oni koji imaju više takvih...raspad.

maremas
06-07-2011, 19:34
Ko ima 2 igrača i više koji su se penzionisali?

marulja
06-07-2011, 19:36
ja imam 3

ChopiNho
06-07-2011, 19:43
I nisam na vreme mislio...Ne slazem se sa penzionisanjem ;)

Petko15
06-07-2011, 20:30
Za svakog penzionisanog igraca dobijemo odredjenu svotu novca i toliko.

Mihajlo_KL
06-07-2011, 20:43
Penzionisanje DA !!!

UrKePFC
06-07-2011, 21:10
Ma glupo je dobijati novac... Npr moj Hipija vredi 7k, a ja za taj novac nema sanse da nadjem ni priblizno kvalitetnog stopera kao sto je on.. A jos imam i 3 igraca za penzionisanje! Tako da je to meni cista glupost!

FilipS
06-07-2011, 21:18
Ne igram ligu ali smatram da je u tome i fora. Moras da razmisljas u napred o igracima. Da popunis praznine koje ce nastati penzionisanjem igraca, a to svaki pravi menadzer mora da radi. Ako nema penzionisanja mogli bi ste i Pelea dovesti da vam igra :D

Bole
06-07-2011, 21:24
Nemojte sad uvoditi penzionisanje kad sam doveo Del Piera :((((( , zato mihajlo hinja i jeste za penzionisanje ccc :). Nego samo da se smanjuje stamina, balance i brzina, jer svaki igrac koji je igrao na vrhunskom nivou i koji zna igrati fudbal nikad ne zaboravlja ono sto je znao, samo je stvar stamine, balansa i brzine (slabo trci, slab u duelu i sporiji).
To je moj predlog.

Рембрант
06-07-2011, 21:25
Али једно је Пеле, који је одавно завршио каријеру, а друга је ствар што је нпр. Сколс пре недељу дана. Мени је у принципу свеједно..

FilipS
06-07-2011, 21:26
Radite kako hocete dok mene ne prime u ligu :p

AxeparadoX
06-07-2011, 21:33
Ili dajte adekvatne zamene za one igrače koji trebaju da idu u penziju.

Man Utd Eric Cantona
06-07-2011, 21:47
Penzionisanje ne.

A sto se tice prijedloga zasto se ne uvedu posudbe na 1 sezonu znaci igrac koji posudi on placa placu za tog igraca i eventualno da kosta sta ja znam 500 do 1000 posudba :devil2:

Salihovic15
06-07-2011, 22:02
valja prebacivati igrace svake sezone :D to je bruku posla...

kerix waw
06-07-2011, 22:05
Nisam za penzionisanje, osim ako se, kao sto je neko rekao, ne budu dobivale adekvatne zamjene za penzionisane igrace ^^

Pejaz
06-07-2011, 22:09
Ja sam za penzionisanje imam i ja nekolko igraca za penziju ali ipak mislim da svako treba da razmisli kakvog igraca dovodi jer nemogu svi igraci da igraju doveka. I normalno moze to da se nadoknadi nekom svotom novca ali ne vecom od default vrednosti igraca.

maremas
06-07-2011, 22:12
Nemojte sad uvoditi penzionisanje kad sam doveo Del Piera :((((( , zato mihajlo hinja i jeste za penzionisanje ccc :). Nego samo da se smanjuje stamina, balance i brzina, jer svaki igrac koji je igrao na vrhunskom nivou i koji zna igrati fudbal nikad ne zaboravlja ono sto je znao, samo je stvar stamine, balansa i brzine (slabo trci, slab u duelu i sporiji).
To je moj predlog.

Del Pjero igra sledeću sezonu, tako da ga ti još 3 sezone minimum u PESu nećeš penzionisati.

marulja
06-07-2011, 22:20
draft nece postojati jos dugo (jos sezonu ili dve), jer u ligi ima dovoljno dobrih igraca
nema smisla da se beskonacno pojacavamo i da svi imamo po 23 do jaja igraca
onda ce nastati problem jer ce oni sa najjacim timovima cuvati igrace dokle god bude trajala liga i uvek ce biti najjaci

izasao je novi program za kojim je editovanje online patcha mnogo, mnogo lakse

moj predlog je da se uvede starenje, samim tim i promene ocena igraca na kraju svake nase sezone
mladi igraci bi napredovali, dok bi stariji slabili
najvise bi napredovali igraci od 16-25 godina, stagniraju od 25-32, i slabe od 32-X, i na kraju idu u penziju sa 35-40, zavisi od pozicije i kvaliteta igraca
kod napadaca bi i broj golova igrao ulogu u ocenjivanju

najveci problem ovoga su zalbe na neobjektivnost ("zasto mi je ronaldo oslabljen?";"zasto neymar nije vise napredovap"...)
na kraju svake sezone bi se random dobijali mladi igraci (40 mladih igraca, program odredi koji ce u koji tim)
oni bi predstavljali pojacanja iz omladinske skole

sta mislite o ovom predlogu?

i da ove sezone niko nece ici u penziju to je sigurno, za kasnije cemo videti

Danijel 10
06-07-2011, 22:21
Ako uvedete penzionisanje dosta igraca ce napustiti odredjene klubove...ja taj problem nemam ali vidim da ima dosta onih koji ce zaliti za svojim igracima tipa(skols,ronaldo,cruz i tako neki)
Meni je svejedno...

Flash.
06-07-2011, 22:50
Ne diraj mi Cruza :D

Salim se, ja sam za penzionisanje, imam i ja igraca koji ce otici u penziju, ali fudbal se igrao i pre njih, igrace se i posle.

I svidja mi se ova Maruljina ideja o mladim igracima, mislim da bi to moglo da bude zanimljivo.

I mislim da je glupo to da se racunaju dati golovi za napadace u ocenjivanju, jer ako naprimer meni rodaljega da 10 golova, to znaci da je los napadac i padaju mu ocene, a on je uz tih 10 golova namestio jos 35 recimo nekom drugom igracu, tako da ako ce tako da se ocenjuje, mnogo faktora mora da se uzme u obzir(a to je nemoguce).

Znaci da ako bi se to uvelo, samo bi naterali ljude da forsiraju jednog ili 2 igraca, sto znaci da meni ne treba pola ekipe, kad treba da mi igraju samo Cruz i Rodaljega( zbog ucinka), a PIrlo i young i dosta njih sa kojima ja dajem golove a nisu napadaci ne bi vise davali, jer bi sve terao na ovu dvojcu.

Scooby.
06-07-2011, 23:14
Ajmo mi da penzionisemo nas...

Npr. Novica, ae jos malo pa kraj...pa posle svi ostali hahahahahahahahahahahahahah

Salim se...meni je i dobro i glupo to penzionisanje, tako da...ja sam neutralan.

Da ostane kako jeste i cao...

Рембрант
06-07-2011, 23:16
I mislim da je glupo to da se racunaju dati golovi za napadace u ocenjivanju, jer ako naprimer meni rodaljega da 10 golova, to znaci da je los napadac i padaju mu ocene, a on je uz tih 10 golova namestio jos 35 recimo nekom drugom igracu, tako da ako ce tako da se ocenjuje, mnogo faktora mora da se uzme u obzir(a to je nemoguce).

Значи Каванију онда све оцене на 99 :)

Scooby.
06-07-2011, 23:19
Ajmo mi da penzionisemo nas...

Npr. Novica, ae jos malo pa kraj...pa posle svi ostali hahahahahahahahahahahahahah

Salim se...meni je i dobro i glupo to penzionisanje, tako da...ja sam neutralan.

Da ostane kako jeste i cao...

I da napomenem jos da uzimam titulu...da znate : )))

marulja
06-07-2011, 23:25

zavisi kakav je tip napadaca, rodaljega je radilica, kao kuyt, dok je van nistelrooy strelac
jbg ako rud da 2 gola u sezoni, treba mu smanjiti ocene
sa druge strane ako neko da 50 golova u sezoni zasluzuje da mu se povecaju ocene
kao u pravom fudbalu, tores ne daje golove, pljuju ga, pada cena (i on je namestio nekoliko)
dok falkao daje golove ko blesav, svi ga hvale, a nije jos top klasa

nece se ocene drasticno menjati
ima attack 85, pa da mu padne na 70 ili skoci na 95
nego za 2-3 ocene najvise

Bole
06-07-2011, 23:31
Ili dajte adekvatne zamene za one igrače koji trebaju da idu u penziju.

Nema meni adekvatne zamjene za Del Pjera !! al ozbiljno :)... jedino ako bi ubacili u pes Nadala ili Felija Lopeza ili Verdaska :D

Del Pjero igra sledeću sezonu, tako da ga ti još 3 sezone minimum u PESu nećeš penzionisati.

Ma znam ali ipak ne mislim igrati jos samo 3 sezone, htjeo bih da mi je u timu do kraja moje karijere ne njegove :), iako ne znam sta cu kad se on penzionise (mislim u stvarnosti) :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ((((((((((((((((((((((((((((((((((

draft nece postojati jos dugo (jos sezonu ili dve), jer u ligi ima dovoljno dobrih igraca
nema smisla da se beskonacno pojacavamo i da svi imamo po 23 do jaja igraca
onda ce nastati problem jer ce oni sa najjacim timovima cuvati igrace dokle god bude trajala liga i uvek ce biti najjaci

izasao je novi program za kojim je editovanje online patcha mnogo, mnogo lakse

moj predlog je da se uvede starenje, samim tim i promene ocena igraca na kraju svake nase sezone
mladi igraci bi napredovali, dok bi stariji slabili
najvise bi napredovali igraci od 16-25 godina, stagniraju od 25-32, i slabe od 32-X, i na kraju idu u penziju sa 35-40, zavisi od pozicije i kvaliteta igraca
kod napadaca bi i broj golova igrao ulogu u ocenjivanju

najveci problem ovoga su zalbe na neobjektivnost ("zasto mi je ronaldo oslabljen?";"zasto neymar nije vise napredovap"...)
na kraju svake sezone bi se random dobijali mladi igraci (40 mladih igraca, program odredi koji ce u koji tim)
oni bi predstavljali pojacanja iz omladinske skole

sta mislite o ovom predlogu?

i da ove sezone niko nece ici u penziju to je sigurno, za kasnije cemo videti

Slazem se u potpunosti, 100%!

4evra
06-07-2011, 23:54
Ukoliko se ovo ne uvede kroz par sezona ce biti mrtvilo liga.
Ja imam fringsa i montoliva,nude mi 10000000,ja ne prodajem.Ovaj ima onoga,ovaj onoga,niko nista jakih ne daje.
Jedino preko drafta sto ce se moci pojacavati stalno,al' i to ce da zamre jer ce biti oslabljen.
To nije liga,jer niko ne prodaje svoje najjace igrace.Dakle akumuliraj i akumuliraj,i kad se popunis na svim mestima onda stanes i to je to.
Dakle,posto je to ozbiljna pretnja ligi i njenoj "zanimljivosti",penzionisanje nije vise opciona.Neophodna je.
Sad,naoupstenije moguce,postoje 2 metoda realizacije principa penzionisanja:
1-igrac nestaje iz vaseg tima,a vi nekako dobijate odstetu u njegovoj vrednosti. i
2-igrac ostaje u vasem timu,al' pretrpljuje odredjeni "hendikep".
Nadalje,1 metoda se moze podeliti na ostete u vidu novca il' odstetu u vidu drugog igraca.
Novac je zeznut,treba proceniti igraca,a to varira od jednog do drugog.
A odsteta u vidu drugog igraca bi se mogla podeliti na ili dobijanje slicnog igraca,il dobijanje mladog perspektivnog igraca(ako bi se implementirao sistem starenja).
2 metoda bi podrazumevala da se vasem igracu koji se povukao dodeli odredjeni hendikep.
U osnovi,nijedna od njegovih ocena ne bi bila dirana,sem npr stamine.
Mogu se sve ocene stimati,al' kontam cimanje je preveliko svakog igraca gledati pa mu ocene smanjivati,pa pratiti iz sezone u seoznu itd itd.

Uglavnom,eto vam opstih stvari,da vam potaknu razmisljanje i mastu u vezi predlaganja mogucih resenja ;)

p.s.

Nema meni adekvatne zamjene za Del Pjera !! al ozbiljno :)... jedino ako bi ubacili u pes Nadala ili Felija Lopeza ili Verdaska :D

ne lupaj bolle,ne mogu teniseri u fudbalske vode :ahah:

UrKePFC
06-07-2011, 23:56
I da napomenem jos da uzimam titulu...da znate : )))

Aloo decko ti nisi video kakav sam tim oformio... TITULA JE MOJA!!! :001_tt2: :D

maremas
06-07-2011, 23:57
On nije video kako će njegov tim da oslabi posle apdejta, pogotovo neki njegovi ključni igrači :D

4evra
06-07-2011, 23:59
video je on,zato i oce da ostane ovako kako jeste :)

Tranks
06-08-2011, 00:03
Mi igramo oko 4 sezone tokom god dana moj demirell ima 30 god on ce za 5 god imati 35 znaci mi treba 20 sezona da odigramo da bi on otiso u penziju mi igramo pes6 i vecinom su matori igraci tako da nema potrebe za penzionisanjem .....a to sa mladim igracima nema sanse imace male ocene treba dug period da prodje da bi oni napredovali tj kad odigramo jos 20 sezona...na neki nacin ja odobravam to penzionisanje al mislim da je to pogresan korak....al ako se usvoji penzionisanje onda nek bude uz neku odstetu jer ako bude smanjenje ocene igracima opet nece niko kupovati matore igrace.

4evra
06-08-2011, 00:15
Ne ne.
Ukoliko se uvede starenje i razvijanje igraca,jedna nasa sezona jeste 1 godina dana za igrace.

FilipS
06-08-2011, 00:22
Pa to, u svakom updateu povecas igracu jednu godinu i onda nek se stavi recimo za napadaca 33, veznog 35, odbrambenog 37 i golmana 40 godina sa kojima idu u penziju. Fina fora. Samo ima jedan problemcic, onda morate povecavati ocene mladim igracima prilikom svakog apdejta, jer ne moze recimo Remzi da ode u penziju sa ovim ocenama :)

Рембрант
06-08-2011, 00:29
Ne ne.
Ukoliko se uvede starenje i razvijanje igraca,jedna nasa sezona jeste 1 godina dana za igrace.

То онда није реално, јер ми одиграмо 4-5 сезона, док се заврши једна у стварности.

nikolla
06-08-2011, 00:31
Ne ne.
Mi odigramo 3-4 sezone za jednu godinu dana, znaci meni ce Benjani koji sad u stvarnosti ima 31 godinu, za godinu dana realnih u stvarnosti imati 32 godine a u pesu 33-34, sta je tu logicno?

FilipS
06-08-2011, 00:31
Onda treba produziti pes ligu na godinu dana :)
Utakmice igrajte vikendom, onda zimska pauza i to...

Tranks
06-08-2011, 00:32
Ne ne.

To znaci da ce pr. Bale penzionisati kod nas u ligi a da ce igrati jos 15 god u realnosti .

edit: koliko sezona tokom 1 god toliko ce brze da ode u penziju.

UrKePFC
06-08-2011, 00:33
Samo komplikujete bezveze.... Nema penzionisanja i kraj!!! :001_tt2:

marulja
06-08-2011, 09:34
То онда није реално, јер ми одиграмо 4-5 сезона, док се заврши једна у стварности.

to ti je kao master liga
ako cemo pravu sezonu da gledamo, onda necemo uvoditi starenje sigurno
sto kaze tranks igrac od 30 godina ce se povuci u sezoni 30, ko zna dal ce tad liga da postoji
i ako bi postojala bio bi drugi sastav ligasa, jer se oni menjaju svake sezone

to je predlog sta da radimo kad se draft ukine
draft ce sigurno biti ukinut od sezone 10
ako nista ne promenimo trgovina ce stati i svi ce da igraju sa jednim istim timom dok god budu u ligi
nece biti penzionisanja, pa cak da igramo ligu do 2020. godine, igrace nam skols, kruz, ronaldo...

Tranks
06-08-2011, 16:36
Prvo smo hteli da budemo o toku sa realnoscu pa smo se odlucila na update ...e sad bezimo od realnosti i razmisljamo o penzionisanju za u skladu sa sezonama.......meni se vise svidja da uvedemo potpisivane ugovora sa igracima al to treba dobro isplanirati.....tako bi se mozda uveo veci broj transfera tj bolji igraci bi se vise prodavali ...kao u realnosti ako igracu istekne ugovor on prelazi u drugi klub za dz ili odlazi na transfer listu i opet moze biti kupljen od strane bivseg kluba to sam video kod rusa al me zabolela glava od prevodjena i nisam dugo ostao.

marulja
06-08-2011, 17:15
ko ce da vodi racuna o ugovorima preko 1000 igraca, koliko ima u ligi
ja sigurno necu, a obicni clanovi, njih 70% je pokazalo da je nesposobno da popuni excel ili napise transfer
ko zna sta bi bilo kada bi svako trebao da vodi evidenciju o ugovorima

FilipS
06-08-2011, 17:18
Koliko u proseku rastu plate igracima na kraju svake sezone?

Pejaz
06-08-2011, 18:48
Moj predlog je da se uvedu penzionisanja igraca ali da se negasi draft vec da na draftu budu samo igraci ispod 21g kojima bi se povecavale ocene kao u realnom zivotu. Mi igramo ligu na svaka 3 meseca tako da bi se ocene igracima dosta menjale znaci menjali bi im ocene sa psd-a ili kako se vec zove na 3meseca onda bi svako lepo morao da razmisli koga ce da izabere i dali taj igrac moze da napreduje ili ne.

Man Utd Eric Cantona
06-08-2011, 19:29
zavisi kakav je tip napadaca, rodaljega je radilica, kao kuyt, dok je van nistelrooy strelac
jbg ako rud da 2 gola u sezoni, treba mu smanjiti ocene

Lako se to promjeni Rud je odigro losu sezonu ali ja nisam ni forsiro jednog igraca ako se uvede to svi ce igrati na Ruda samo ce on onda zabijati a drugi nista :devil2:

slogapla
06-08-2011, 22:20
Sto se tice drafta, mislim da treba da se ogranici na jedno biranje po igracu. Ovako neki igraci preko drafta prave dream team. Penzionisanje moze, mislim da je glupo da igraci koji su definitivno zavrsili karijeru budu u ligi dostupni (dajte mi onda Valderamu i Rinkona :D). Pitanje je kako to resiti, da li da cekamo da u stvarnosti napuste fudbal ili da se jedna sezona broji kao jedna godina? Koja ce onda biti granica, 40 godina?Za penzionisanog igraca predlazem isplatu, sad moze default vrednost igraca ili neki procenat od te vrednosti (Doni se penzionise ja dobijem 7000 ili recimo 50%-3500).

UrKePFC
06-08-2011, 22:33
Ove matorce sto imamo u igrici da nedirate... Al' onda vise da ne ubacujete igrace do odredjene granice godina... Msm sta ja sad da radim kad treba 3 igraca da mi se penzionisu... :@

maremas
06-08-2011, 22:37
Koja tri, zar nije samo jedan?

UrKePFC
06-08-2011, 22:39
Imam golmanda od 37. god koga ni nema na PSDu, Hipija koji je penzionisan, i Juninho od 36 godina... Pa sta sad da ocekujem.. :)

Slyz
06-08-2011, 22:41
Samo prestanite da kukate, jer kukanje nije resenje...

Imam ja neku ideju pa cu je izneti sutra, kad je lepo napisem...

na neki nacin je i nasa krivica velika, jer smo stavljali te iskusne na draft cesto...

maremas
06-08-2011, 22:44
Juninho se nije penzionisao, tako da će ti igrati minimum još 3, 4 sezone.
Bas Roorda već ne igra godinu dana.

Bole
06-08-2011, 23:02
Mozda bi trebali da uvedemo i classic igrace :D :D, salim se ali mozda i nije losa ideja :D

maremas
06-09-2011, 09:37
Ronaldo odigrao 15 minuta na oproštaju, ostavio dušu na terenu, stamina 0 :D

maremas
03-25-2012, 14:31
Otvorena nova anketa vezana za ubuduće aukcije, imate tri ponuđene opcije.

Objašnjenje za opciju 2.

* opcija2: dosli smo na ideju da bi mozda ukidanjem 10% pravila na aukciji, ljudi nudili tacno odredjene cifre za igrace i na ovaj nacin ne bi bilo preplacivanja igraca, vec bi aukcionari nudili tacne cifre pa nek pobedi onaj koji ponudi
najvise i za tu cifru i placa igraca.

(moze da se ispostavi kao tacno, ali i ne mora, zato i glasamo)

Stević
03-25-2012, 15:23
AAAA hteo sam 2. opciju i slučajno kliknem na prvu xD

4evra
03-25-2012, 15:31
AAAA hteo sam 2. opciju i slučajno kliknem na prvu xD

na kraju cemo smanjiti jedan glas iz prve a dodati jedan u drugu opciju.

gogiland
03-25-2012, 16:37
Ja sam za to da se ukine Aukcija kao trziste, jer mnogo problema i prepirki imamo u vezi sa tim
Zalazem se da se vrati draft sistem i da se naprave odredjeni kriterijumi ko ima pravo prvenstva po draftu
E sad, aukcija je izmedju ostalog uvedena da se igraci ne bi dobijali besplatno -slazem se
No taj novi draft-sistem bi se ogledao u sledecem

svaki igrac na draftu ima svoju def vrednost, i ti lepo kad dodjes na red po draftu, izaberes zeljenog igraca i platis njegovu def vrednost.
Naravno, ko nema para ili je u minusu, nece ni ucestvovati, t.j on se prskace itd, dakle nece ucestvovati, kao sto neucestvuje na aukciji itd
Na ovaj nacin izbegavamo neprijatnosti vezane za aukciju ( koja samo donosi probleme, a opet sa druge strane igraci se nedobijaju besplatno)

4evra
03-25-2012, 16:46
bem li ga roki,sledeci put i ti odresi kesu i turi glavu u torbu :)
nemoj tu sistem da nam bojkotujes :D

Danijel 10
03-25-2012, 18:01
Slazem se sa brunom sto se drafta tice i na taj nacin bi isto naterali sve clanove lige da vode racuna o finansijama,jer lako moze uzeti solidnog igracica za relativno male pare(u odnosu na ove nebulozne cifre koje se vrte na aukciji)tako bi se malo dovelo u normalu ovaj sistem...vidite i sami koliki su minusi u pitanju...a sto se odredjivanja redosleda biranja na draftu...tu bi se opet igrao sa onim vasim programom pa kako ti se zalomi :)

Slyz
03-25-2012, 19:28
Ja sam za to da se ukine Aukcija kao trziste, jer mnogo problema i prepirki imamo u vezi sa tim
Zalazem se da se vrati draft sistem i da se naprave odredjeni kriterijumi ko ima pravo prvenstva po draftu
E sad, aukcija je izmedju ostalog uvedena da se igraci ne bi dobijali besplatno -slazem se
No taj novi draft-sistem bi se ogledao u sledecem

svaki igrac na draftu ima svoju def vrednost, i ti lepo kad dodjes na red po draftu, izaberes zeljenog igraca i platis njegovu def vrednost.
Naravno, ko nema para ili je u minusu, nece ni ucestvovati, t.j on se prskace itd, dakle nece ucestvovati, kao sto neucestvuje na aukciji itd
Na ovaj nacin izbegavamo neprijatnosti vezane za aukciju ( koja samo donosi probleme, a opet sa druge strane igraci se nedobijaju besplatno)

a koje to probleme donosi aukcija?

Imate vi dosta para, cim toliko trosite na aukciju :) a i primeti se da svako moze da potrosi sponzorski novac i opet da se sredi do kraja sezone... (zato sto imate visak prihoda: Gold i silver, repke..), a ne postoji visak rashoda (a to ce zameniti porez na luksuz umesto ugovora za igrace..)

Slyz
03-25-2012, 19:32
na kraju cemo smanjiti jedan glas iz prve a dodati jedan u drugu opciju.

odradio sam ja vec to, nemojte opet :)

Shollym
03-25-2012, 19:43
Slazem se sa brunom sto se drafta tice i na taj nacin bi isto naterali sve clanove lige da vode racuna o finansijama,jer lako moze uzeti solidnog igracica za relativno male pare(u odnosu na ove nebulozne cifre koje se vrte na aukciji)tako bi se malo dovelo u normalu ovaj sistem...vidite i sami koliki su minusi u pitanju...a sto se odredjivanja redosleda biranja na draftu...tu bi se opet igrao sa onim vasim programom pa kako ti se zalomi :)
jel njih neko tera da daju nebulozne pare i idu u minus?

Danijel 10
03-25-2012, 21:09
Pa ne tera ih...ali zato ti ili bilo ko drugi ne moze dovesti igraca za realnu cifru...pocinjemo da budemo smesni sa nekim cenama igraca...zato lepo draft,dodje red na tebe,vidis koliko para imas,uzeces nekog za kog mislis da vredi toliko i kraj price...ali nije na meni ovde da odlucujem...tu su cika sly,novica i evra(prevara) hahahahaa :P

4evra
03-25-2012, 21:13
pa ako ga ne dovedes sa aukcije za realnu cifru,dovesceg ga sledece sezone za realnu.
ja sam mouru platio 11k i sad ga prodajem za 6500.
I to je velika greska bila.Al' ne zalim,aukcija kao aukcija je kocka.
I ja sam tek posle moure skontao da bez obzira ko je i sta i kako izgleda,nikad ne znas na cemu si.
Zato sam i sad za saqirija dao 12k,pa cu videti tokom sezone da li je vredelo,ako ne,eto ti ga sledece sezone za realnu cenu.

A poenta je da ja kad sam ponudio 13k za saqirija ja sam smatrao(i i dalje smatram) da on toliko vredi,kao i za mouru onomad.
Tako da nijedna cena po kojoj neko ode na aukciji nije nerealna,samo zavisi od posmatraca.

Victory
03-26-2012, 14:37
Opcija 2 je dobro rešenje.
Tako je trebalo od početka.
Ako je neko spreman da odvoji 10k i ponudi 10k za igrača na aukciji, ne vidim zašto bi platio manje.

Da li je realno da je uzmem igrača Matri za 3600$ ?
A ponudio sam za njega 8500$ !

Slyz
03-26-2012, 17:05
da, jasno je to, zato i glasamo... ali uvek imas i ono da "da ce ljudi opet nuditi vise da bi ga doveli u odnosu na nekoga"
Poenta je da Novica ne stavi na Mongongua 10.000, ako on realno vredi 7.200.

Pa da se onda Rembrant i Novica nadmecu izmedju 7.300, 7.600, a Marulja stavi 7.700 pa pobedi.

Ne pricamo o ciframa 10,11k... ali opet "bice i takvih koji ce se razbacivati, ali neka..."

Isto je sada, ti si platio dobrog igraca jeftino, a neko je platio vise, slabijeg igraca.. tako ce ja verujem biti i sledece sezone :)

noviice
03-26-2012, 18:14
To znaci da se vise ne zove aukcija nego TENDER .

CTL izbaci na tender bika Rudonju ,svi pogledaju kakav je kakvi su rogovi , plecke,butovi i rasplodni materijal,Ctl ga ne da ispod 4000(pocetna cena) pa onda saljete zatvorene ponude na adresu CTL nalog BB,a najbolja ponuda pobedjuje ako je cifra ista pobedjuje onaj ko je prvi poslao ponudu .

Ne svidja mi se ovo ali posto je velika vecina od 15>14 tako izglasala moje je samo da se povinujem.

Srecno svima na tenderu pred sledecu sezonu !

milang5
03-26-2012, 20:24
Nisam bio tu par dana pa nisam bas u toku...A jel postoji mogucnost da bude Tender al javni??Nesto kao licitacija.....

4evra
03-26-2012, 20:53
ne postoji :)
poenta je da ti ponudis onoliko koliko si voljan dati za igraca,pa onda ko najvise ceni igraca da ga i dobije,a ne da ponudis za 1 vise od nekoga,nakon sto vidis njegovu ponudu.

Slyz
03-26-2012, 21:11
To znaci da se vise ne zove aukcija nego TENDER .

CTL izbaci na tender bika Rudonju ,svi pogledaju kakav je kakvi su rogovi , plecke,butovi i rasplodni materijal,Ctl ga ne da ispod 4000(pocetna cena) pa onda saljete zatvorene ponude na adresu CTL nalog BB,a najbolja ponuda pobedjuje ako je cifra ista pobedjuje onaj ko je prvi poslao ponudu .

Ne svidja mi se ovo ali posto je velika vecina od 15>14 tako izglasala moje je samo da se povinujem.

Srecno svima na tenderu pred sledecu sezonu !

Pa ti treba da glasas onako kako mislis, a ne kako 'vecina kaze" :)

Ja sam glasao za prvi predlog tj. stari sistem, jer smatram da ipak ovaj "drugi nece doneti nista bolje.." ali videcemo.

Ajde vi sto niste glasali iz CTL-a, glasajte pa da zatvaramo :)

Danijel 10
03-26-2012, 21:23
Mislim da ce vecina da place sledece sezone ako se izglasa drugi nacin...jer ce neko ponuditi lupam 10k za nekog igraca,pobedice i onda ce saznati da je sledeca manja ponuda bila 5k,pa ce da pojede dupe jer je bacio jos 5k...ali sto rece novica i sly,videcemo... ;)

Sallle
03-27-2012, 03:03
e pa zato nece da nudi 10k.nego ce 2 puta da razmisli.
mislim da je 2. opcija realnija.