PDA

View Full Version : Baraz za popunu lige

Spale
03-04-2011, 20:12
E ovako... :D Usled mnogobrojnog odustajanja, kao i nekih pretumbavanja dosli smo do toga da je sastav Divizije 1 za Sezonu 2 PesIto Lige sledeci:

2 coveka iz Premier (ispadanje)
3 coveka iz Divizije 1 (opstali)
7 ljudi iz Divizije 2 (usli u visi rang)

Kako je doneseno pravilo za ovu sezonu da 3 ispada, a 5 ulazi u visi rang (u ostalim sezonama ce to biti 3/3) smatram da ovo sto se desilo sa Divizijom 1 nikako nije pravdeno... Nemam nista protiv ljudi iz Div 2 jer su sve extra likovi ali smatram da ko je 6 i 7 u Div 2 ne moze tek tako olako uci u Div 1... Kako je uvek napominjano da niko nece biti ostecen te da aktivni clanovi imaju prednost u odnosu na novajlije imam jedan predlog...

Novonastala situacija je skroz komplikovana pa smatram kako je vec uslo 5 ljudi iz Divizije 2 da treba da se odigra baraz za popunu jos 2 mesta u Diviziji 1 (sada je to reseno tako sto je ubaceno 7 ljudi iz Div 2 u Div 1)... Baraz bi igrali:

- 2 coveka koja su trebala u normalnim uslovima da ispadnu iz Div 1
- 2 coveka koji u normalnim uslovima nisu trebali da udju u Div 1

ODNOSNO: 2 koji ispadaju iz Div 1 protiv 6 i 7 iz Div 2...

Ovako dobijamo najpravednije resenje komplikovane situacije i dva kvalitetnija igraca u Div 1...

Nadam se da nisam nikoga uvredio jer mi to nije bila namera :D... Ovo je neko moje misljenje pa bi zeleo da cujem i komentare drugih... Inace ja ne ucestvujem direktno ovde jer sam obezbedio opstanak da ne bude zabune...

bata bogdan
03-04-2011, 20:26
Jeste da ne ucestvujem u takmicenju ali mislim da je ovo najpravednije za sve ...a i ubuduce bi bilo skroz ok da se igra baraz sistem ....toliko od mene spale svaka cast lepo si ovo osmislio....:)

Spale
03-04-2011, 20:29
Ja to cisto da malo pomognem adminima da ne odustaje jos ljudi... :D :D :D :D

Pendula30
03-04-2011, 21:13
Spale svaka cast druze za trud.
Sto se mene tice ja taj baraz sigurno necu igrati bez obzira da li ga ovde neko izglasao ili ne.
Da sam lose igrao prvu sezonu to znam i sam tako da mi niko od dusebriznika ne mora popovati kako se ja sada vadim na pravilnik nebi li opstao u ligi i slicna sr..
Radi se samo o tome da smatram da je totalna glupost da po svaku cenu ljudi navlace 12 ekipa po ligi, a obavezno trojica da ispadaju.
NIJE NORMALNO DA SE ZBOG PRAVILNIKA O ISPADANJU DODJE U SITUACIJU DA SE VISE OD POLA LIGE POPUNJAVA SA EKIPAMA IZ NIZEG RANGA.
ISPADA DA JE SKORO BILO DOVOLJNO UOPSTE UCESTVOVATI U DRUGOJ DIVIZIJI DA BI SE PLASIRAO U PRVU.
Na pocetku sezonu u prvoj diviziji je bilo 14 ekipa. Sada je od tog broja u prvoj diviziji ostalo samo tri igraca. Pa ko bre ovde koga *****ava.

Spale
03-04-2011, 21:18
Takoooo je Pendula kralju ja o tome pricam non stop... Ne drzim stranu nikome samo kazem da se neke stvari moraju postovati... :ziveli: Sustina price nije gde ko igra jer je *****ancija na chatu uvek prisutna, ali takodje nije lepo raditi neke stvari...

EDIT: Jurim da zavrsim sve utakmice da ne bi pisali sluzbene rez... A mogu komotno da igram Div 2 i sa pola sluzbene sezone da udjem u Div 1... Logika?? Sta je to?? :D :D :D

cercil
03-04-2011, 21:21
podrzavam vas u potpunosti....spale,pendula samo naprijed,ne odustajte,tu sam i ja uz vas,sve sto ste rekli je istina tako da nema potrebe da i ja ponavljam sve to isto...

Pendula30
03-04-2011, 22:06
Cak sta vise mislim i da je pet igraca koji ulaze u visi rang MNOGO. Najnormalnije je da prvi u ligi slavi titulu i da se uz njega jos najvise dvojica plasiraju u visi rang. Tada je draz borbe u vrhu dovedena do maksimuma. Tu je na tri igraca borba maksimalna. Ko ce biti prvi i ko ce u visi rang. A kad ti je svejedno da li si peti ili drugi stvarno je bez smisla. A o tome koliko je glupo kad je isto jesi li sedmi ili drugi suvisno je.

operativac
03-04-2011, 22:46
ajde ovako.
toliko je bilo odustajanja da je moralo da se popuni sve.
Ovo je optimalni minimum za rad 3 lige.
12 je minimum timova po ligi.
Trebalo je da predju 3 tima, ali je iz premiera odustalo nekoliko ljudi,
a još više iz D1. Popunjena je Premier liga sa 4-plasiranim i 5-plasiranim,
zbog 2 odustajanja.
Znači, 3 po pravilu, da zamene one koji su ispali, i još 2 za popunu lige.
Stim što su 2 odustala iz premiera, i 2 prešla iz D1, otvorila su se još 2 dodatna
mesta u D1, četvrto i peto.
Pošto su odustala još 2 iz D1, otvorila su se još 2 mesta u D1, i po redosledu i plasmanu lige,
prešla su sledeća 2, 6-plasirani i 7-plasirani.
Da nisu ispali iz D1 3-ica, nego 1, (koji je i otkazao učešće u sl. sezoni) cela sezona bi bila besmislena,
igramo celu sezonu i samo jedan ispadne, a taj jedan neće da igra :o.
Da bi se što pre odredio neki kvalitet po ligama, ovo je bilo neophodno za uraditi.
Ja razumem tebe spale, da neki igrači koji su prešli u D2, jednostavno ne zaslužuju po kvalitetu
svoje igre da budu D2, ali se tako desilo.
Sledeća sezona, nova popunjavanja i nova odustajanja.
Ovde smo da se igramo, malo D1, malo D2, malo premier.
Ko ovo suviše lično shvata, neka se ne igra sa nama, nije sve u ligi.
Bitno je da mi bjelimo na chatu, cirkamo, prozivamo se, a tu i tamo padne neki duel.
A ako nismo zajedno u ligi, pa tu su prijateljske, evo prvi to zna Batabogdan,
svako veče baci po koju sa nama.
Dosta za sada.

Pendula30
03-04-2011, 23:45
A ko to moze da kaze da ja ili Stripi ili na kraju i Kosta ne bi bili iznad zone ispadanja da su svi koji su poceli i nastavili da se takmice do kraja.
To sto ste pogubili konce prilikom prve sezone ne daje vam za pravo da na osnovu takvih procena pravite katastrofalne kompromise.
Da ja ispadam i da ulaze trojica iz druge divizije meni je potpuno normalno.
Zelim da verujem da je donekle normalno i da ulaze petorica jer su petorica iz moje divizije presla u visi rang. Lancana reakcija.
ALI da ulaze sesti i sedmi samo da bi vi opravdali ideju o broju klubova koji ispadaju je totalno, da budem blag nepromisljeno.
Kad vec pravite kompromise da izvucete situaciju kako tako onda ste trebali da smanjite broj klubova koji ispadaju pa bi dobili u prvoj diviziji dvojicu iz premijera, petoricu koji su opstali i petoricu novih.
Ovako ti je stanje 2+3+7.
Pa covece ovo izgleda kao da su svi odozgo ispali u drugu diviziju. Ovo je smesno.
Stvarno zelim da pitam jos nesto.
Sta bi bilo da je jos jedan vise odustao iz premijera i jos dvojica iz prve divizije???
Vi bi onda sestog promovisali u premijer, a sedmi bi ispao jer je on u stvari 3 od nazad samo to nije znao.
Stvarno Operativac svaka cast na trudu oko lige i organizacije, ali pogubljene konce nemojte ovako traziti.

Pendula30
03-04-2011, 23:53
Ne trazim ja opravdanje za svoju losu igru, ali da me menjaju seti i sedmi iz nizeg ranga meni nije normalno i na kraju krajeva smeta mi kao coveku.
Ponavljam. Nisam ja kriv sto su cetiri coveka ukupno iz prve divizije odustala i NIKO ne moze da pretpostavlja konacni redosled, a onda na osnovu njega donosi odluke o promovisanju u visi ili nizi rang.
Te fore sta bi bilo kad bi bilo mogli bi da razglabamo do sledece godine. (Da je bogi ostao on bi pobedio Marka, ali bi izgubio od mene, pa bi ja pobedio Marka, a Marko Janka i onda bi ja imao toliko bodova, a LJubisa ovoliko).
Mislim da mozda izgleda kao da se *****avam, ali u stvari nije tako, samo sam sarkastican.
Hvala.

Toja
03-04-2011, 23:58
Sve je to ok sto pricate, ali ne vidim nista zanimljivo u tome igrati dve sezone u ligi sa skroz istim protivnicima, znaci da niko ne ispadne, niko ne udje. Po meni je zanimljivije svaki put da se lige sto vise izmene, da bih svake sezone imao razlicite igrace za protivnike... pa makar igrao i u Diviziji 55, to mi je totalno svejedno. Briga me kako mi divizija nosi ime, jel 1, 2 ili 23232, vazno mi je da igram da se zabavim. Al nije mi zanimljivo igrati stalno sa istima, zato sam jedva cekao onaj pesito kup, da vidim malo i druge igrace.
Sto se mene tice, eto ja sam taj koji je 6. u D2, ali ako ce vam bii lakse, ako cete biti srecniji, ako ce vam to puno nesto dobrog doneti u zivotu, ostavite me u D2, a ti pendula igraj D1 umesto mene, bez ikakvih baraza i slicno. Mada ne vidim svrhu sad da se prigovara sad kad su napravljeni i sesiri i ostalo, mi smo tu da ucestvujemo u ligi kakva god da je, a na organizatorima je da odredjuju ko ce prolaziti, a ko ispadati.

Poz

makki22
03-05-2011, 00:33
Pendula nemam nista protiv tebe, ali ispadne da ti igras zbog poena, ne zelis u D2 jer je kao losija liga, po meni nije, jer ovde svako zna da igra, e sad ko ima srece ko znanja to je vec drugo. Sto se mene tice jeste da sam zavrsio 3. u premier ligi pa ne mogu ispasti, ali da nisam zavrsio na toj poziciji, sta fali i da ispadnem u D1, pa i u D2, ovo je samo igra, ne igra se u pare pa da se nerviras sto gubis, ako je vama tako frka oko pozicije i u kojo ligi cete igrati 2. sezonu, eto stavite mene u D2 nemam nista protiv, pa ti igraj u Premier ili gde vec zelis...

Spale
03-05-2011, 01:21
Za****te ovu raspravku opet ode u kontra smeru... Maki i Tojo kontra ste protumacili sta Pendula hoce da kaze... Posto znam na sta covek misli njemu je potpuno nebitno to koju ce ligu da igra kao i meni i jos dosta njih... Nije poenta u ligama koje se igraju poenta je u *****anciji i ja sam prvi za zezanje na chatu pa tek sve ostalo... Jednostavno znam jer sam pricao sa nekim ljudima sa ovog foruma evo sad javno: Neki nece da igraju jer smatraju da je cela liga neorganizovana (ja ne mislim tako - a ne mislim samo zbog operativca koji se covek polomi oko ovoga svega) i zbog toga nece da se prijave za sledecu... Neki su uvredjeni odlukama tokom lige, dok drugi nisu zadovoljni nekim drugim stvarima... Opet ponavljam to sam napisao i u postu za kraj prve sezone: Svi smo mi razliciti i vecini je cilj ovde dobro zezanje pa sve ostalo ali se moraju postovati neka pravila i nalaziti neki kompromisi kako bi ovo sve opstalo... Nije fora da se naljuti 10 igraca u prvoj sezoni, da se kvalitet liga smanji jer tako sve ovo tone jos vise i tako doprinosi tome da bude sve manje igraca...

Inace sve sto treba da se razume ovde je to da je liga zavrsena u normalnim uslovima do ovoga ne bi ni doslo... Posto vec nije treba naci neki kompromis na opste zadovoljstvo svih igraca... Opet kazem nije fora u tome ko igra koju ligu jer meni je prvom to nebitno i to svi znaju, a isto tako mogu da kazem i za Pendulu... Ja protiv ljudi iz Divizije 2 nista nemam i svi su likovi (sa skoro svima sam igrao prijateljske) jednostavno mi nije dalo mira to sto na kraju jedne sezone nekim menjanjem pravila usled nekih nepredvidjenih okolnosti dolazimo do toga da sastav Divizije 1 bude nelogican maksimalno... Ne pricam ovo o ljudima koji igraju nego samo o logici koja nema veze sa pojedincima...

P.S. Ovaj opera 66 put pise kako se biralo a mislim da to vec odavno svi znaju al boli njega uvo njega nova pravila ubacise u PREMIER ligu... hahahaha... :D :D :D :D :ziveli: Inace opera non stop o nekom cirkanju kad god je frka :D a nijednu gajbu kao admin da casti... Eeeeee Srbijoooooo :D :D :D

MatijaPG
03-05-2011, 01:22
Tako je kako je , ako vam se ne igra izadjite . Vi bi i dupe dali samo da igrate u vecoj diviziji (Cast izuzecima);) Ima uvek onih koji bi igrali.

internacional 1
03-05-2011, 02:09
Dzabe sve rasprave kada je smesno,Premier liga bio sam 8 od 12 tima posto su dvojica odustala znaci 5 tima je ispalo u drugu ligu a 5 uslo u prvu.Strippy stvarno sam razocaran ovim potezom tebe i uprave da iz lige od 12 izbacite pet igraca a iz druge ubacite isto pet ovo vise nicemu ne vodi igrati,i da se odluke donose da ce ispasti pored onih dvojice jos tri takmicara iz premijer lige 5 kola pre kraja a gotovo celu sezonu je bila prica da trojica idu u nizi rang.Ako su ta dvojica izbaceni iz Premier lige mene ne zanima(kao ni druge takmicare) to je njihov problem sto su izbaceni iz ;lige,fakticki njih dvojica povlace dva mesta plus jedan i dobija se tri.A ne vec dve godine ovde igram i sve je bilo ok i odjednom sto me je najvise iznerviralo bolje reci razocaralo da se pravila menaju pred kraj,jer je neko tamo rekao da je interesantno da ispadne 5 od 12 iz Premier lige(za tako malu ligu to nema nigde).Niko nije odgovarao na moje komentare u okviru Premier lige,svako radi kako mu je volja svako menaj pravila svaki dan.Dobro cu razmisliti da li cu igrati ovu sezonu i naredne jer niko ne pita da li je to posteno sto je tako uradjeno,ja jesam ostecen da je bilo po pravilu ne bih se bunio ispao ispao,ali na ovakav nacin stvarno nije u redu,nije meni do druge lige vec trebaju neke stvari da se postuju ako su dogovorene na pocetku sezone,a ne da se menaju 5 dana pred kraj lige.Veoma neozbiljno.Trebalo se naci neko kompromisno resenje,ali vidim da ovde nema toga nazalost.bas zbog tih situacija sto su se desile,trebalo je srediti stvari na pravii nacin,a ovime se gube igraci i sve,to ce se videti u nastavku liga,sve zbog pogresnog pravila u pogresno vreme.Ali kako god.

Spale
03-05-2011, 02:31
Dzabe sve rasprave kada je smesno,Premier liga bio sam 8 od 12 tima posto su dvojica odustala znaci 5 tima je ispalo u drugu ligu a 5 uslo u prvu.Strippy stvarno sam razocaran ovim potezom tebe i uprave da iz lige od 12 izbacite pet igraca a iz druge ubacite isto pet ovo vise nicemu ne vodi igrati,i da se odluke donose da ce ispasti pored onih dvojice jos tri takmicara iz premijer lige 5 kola pre kraja a gotovo celu sezonu je bila prica da trojica idu u nizi rang.Ako su ta dvojica izbaceni iz Premier lige mene ne zanima(kao ni druge takmicare) to je njihov problem sto su izbaceni iz ;lige,fakticki njih dvojica povlace dva mesta plus jedan i dobija se tri.A ne vec dve godine ovde igram i sve je bilo ok i odjednom sto me je najvise iznerviralo bolje reci razocaralo da se pravila menaju pred kraj,jer je neko tamo rekao da je interesantno da ispadne 5 od 12 iz Premier lige(za tako malu ligu to nema nigde).Niko nije odgovarao na moje komentare u okviru Premier lige,svako radi kako mu je volja svako menaj pravila svaki dan.Dobro cu razmisliti da li cu igrati ovu sezonu i naredne jer niko ne pita da li je to posteno sto je tako uradjeno,ja jesam ostecen da je bilo po pravilu ne bih se bunio ispao ispao,ali na ovakav nacin stvarno nije u redu,nije meni do druge lige vec trebaju neke stvari da se postuju ako su dogovorene na pocetku sezone,a ne da se menaju 5 dana pred kraj lige.Veoma neozbiljno.Trebalo se naci neko kompromisno resenje,ali vidim da ovde nema toga nazalost.bas zbog tih situacija sto su se desile,trebalo je srediti stvari na pravii nacin,a ovime se gube igraci i sve,to ce se videti u nastavku liga,sve zbog pogresnog pravila u pogresno vreme.Ali kako god.

O ovome vam ja pricam... Zato fali igraca i zato ljudi odustaju a ona anketa je smesna ja sam vam i tamo napisao rezultat te ankete vec unapred (iako me ona ne dotice nikako)...

Goran6189
03-05-2011, 03:22
Polako samo, sve razumemo.

Ovo je bila prva, a na mnogo nacine probna sezona. Rupe u pravilniku su postojale, ali vec predstojecom bi sve trebalo da se sredi.

Sto se tice ove situacije, verovatno sutra, cete pre zrebanja znati definitivnu odluku.

Mi admini mozda jesmo zakomplikovali i ukakali situaciju, nije bilo lose namere, al zato ste vi tu da se zalite na odluke koje vam smetaju. I svi vi ste u pravu trenutno, tako da sam siguran da ce se i ostali admini sloziti da nadjemo resenje koje ce em zadovoljiti odredjene igrace, em ih staviti tamo gde su zasluzili.

zuke
03-05-2011, 08:41
Ljudi polako,sta je sad ovo,jeli bilo glasanje o tome kolko ekipa treba da ispadne i udje u visi /nizi rang,odlucili smo se vecinom za ispadanje 5 ekipa iz premier(ja licno sam glasao za prvu opciju),znaci sami smo krivi,neznam sta se vise raspravljamo o tome.Meni je takodje glupo da toliko ekipa ispada,ali sta da se radi,ovo je samo igra .

Mihajlodc
03-05-2011, 09:30
Ako cemo realno da sagledamo situaciju Goran je kriv i njega treba smeniti sa mesta admina . Najvise se ljudi zali na njega :D

Ali je on u pravu u jednoj stvari , mi smo tu da se zalimo ako nesto nije kako treba . Ono sto je nelogicno , svi smo preko chata ili ovde na forumu napisali . Uz svo duzno postovanje ostalim adiminima i trudu koju ulazu , jer za ovo treba imati vremena , omasili smo u par stvari . A to su :

1. Jasno definisanje pravila na pocetku sezone , kako ce izgledati kraj . Morali su znati da ce neko biti izbacen a neko da odustane

2. Primena istih pravila , u vise navrata se menjala odluka i time dodatno zakomplikovale lige

3. Ako je neko izbacen iz lige ili odustao svojevoljno do kraja prvog dela sezone , trebao je biti zamenjen sa prvim slobodnim igracem iz nizeg ranga . A ne da se neki menjaju a neki ne . Samim tim i pisanjem sluzbenih rezulatat u nekim situacijama , direktno se uticalo na ishod samog kraja lige .

4. Ukoliko se igrac nije menjao , i ukoliko je ostalo prazno mesto , tim ostao diskvalifikovan . Taj tim ostaje zakucan na dno tabele i vuce svoje mesto za ispadanje , sto je logicno . Tako da se time dolazi do normalnog redosleda menjanja timova iz ranga u rang takmicenja 3 za 3 .

5. Baraz sistem u sistemu 12/12/12 nije moguc i veoma je nerealan . Takav sistem se moze primeniti samo na lige od 22 ili 24 ekipe .

6. Do pocetka sledece sezone , paznju posvetiti upravo pravilniku i njegovoj dopuni , kako bi se zakrpile sve rupe .

7. Moj predlog dopuni jeste , da ukoliko neko od igraca odustane u prvom delu sezone , bude zamenjen sa igracem iz nizeg ranga . Ukoliko neko odustane u drugom delu sezone , da mu se brisu rezultati koje je postigao u tom delu sezone i da mu se upisu sluzbeni . Jer ce se doci u situaciju da se na taj nacin ugrozi ishod kraja prvestva .

8. I na kraju . Jeste liga je izgubila mnogo odlascima Bogija ( moj dobar prijatelj , ovo nije napisano zbog njega ) , yebomaycu , watakushy-a . Ljudi koji su po meni , dobri igraci . Neki su izasli zbog privatnih razloga a neki izbaceni ili odustali zbog svadje sa drugim clanovima . Ali nemojmo dozvoliti da se liga raspadne skroz novim odlascima zbog pravila , koja mozemo u dogovoru menjati .

Internacional1 , Spale , Pendula . Vi ste dobri igraci , neko mozda nije imao srece zbog odabira tima , mozda je napravio gresku . Pravila nam svima smetaju u pojedinim momentima i ja sam sam ostecen nekoliko puta zbog samih pravila . Ali nema veze , lajacu na upravu gde god stignem , uglavnom na chatu . Nemojte odustajati zbog ovoga . Opet ponavljam , pravila su tu da se menjaju , ostaje glavni problem samo volja i zelja druge strane ( uprave ) da li ce nas poslusati i da li ce nesto promeniti .

Uprava napolje !!! :D:D:D

Goran6189
03-05-2011, 12:07
Trenutno se jos niko ne zali (valjda ce tako i ostati), u vezi bodova sto se dobija na odredjeno mesto. Npr u slucaju zamena. Ako je neko 1 u Div2, i to mesto mu na kraju sezone nosi odredjen broj poena za osvojenu ligu, nije fer/isto da ga mi kao prvoga u D2 prebacimo u D1 gde bi bio npr medju poslednjima, ako on zavrsi sezonu na nekon 8-9 mestu u D1, on dobija manje poena nego sto bi dobio na 1 mestu u D2.
Srecom, to se ove sezone nije desilo, ali moglo je. Tako da je to prebacivanje igraca skroz komplikovano, i mora se posvetiti maximalna paznja kako neko ne bi bio ostecen.

A sto se tice ove prethodne sezone, tesko cemo uspeti da skrojimo sistem koji bi svima odgovarao. Razumem ako ne budete hteli da igrate, ali ipak moj savet vam je da ostanete, jer se ovo vise nece ponoviti, sve ce biti jasno definisano. Na kraju ce se sve to rascistiti i najaktivniji ce ostati ;) Igramo se, necemo da se bijemo ;)

zuke
03-05-2011, 12:16
za mene je to uvek bio nezahvalan nacin prelaska iz 2.u 1.ligu,jer sta da npr. nasledis nekoga ko nije imao ili je imao vrlo malo bodova,igraces tih nekolko utakmica do kraja i odmah ispadas,a takodje i ko zauzima lidersku poz. u 2.ligi,rezerva?pa nije to fer prema ostalima...

operativac
03-05-2011, 12:17
za mene je to uvek bio nezahvalan nacin prelaska iz 2.u 1.ligu,jer sta da npr. nasledis nekoga ko nije imao ili je imao vrlo malo bodova,igraces tih nekolko utakmica do kraja i odmah ispadas,a takodje i ko zauzima lidersku poz. u 2.ligi,rezerva?pa nije to fer prema ostalima...

ako neko odustane pre polusezone, ulazi izmena.
a ako odustane posle polusezone, ne ulazne izmene, bas da bi se to izbeglo.

Mihajlodc
03-05-2011, 12:34
Igramo se, necemo da se bijemo ;)

Ja mogu da nabrojim par ljudi koji bi radili to suprotno ::D:D:D:D:DD:

makki22
03-05-2011, 12:56
Iskreno radite sta ocete, ja se necu buniti i da me smestite u najnizu ligu, ovde sam da se zezamo i igramo, a ne da ovo shvatamo ozbiljno, kao sto to neki rade... :D

Spale
03-05-2011, 13:27
Kako dobra rasprava... :D :D :D Napokon je razbijena monotonost sa chata (prisutna kad ekipa nije tamo)... :D :D :D

P.S. Ovaj Goran nista ne kapira... Nikom nije poenta da li ce igrati sledecu sezonu u nizem ili visem rangu... Takodje niko ne prica da ce da odustane ako bude ovako ili onako... Svi iznose predloge kako ne bi do ovoga dolazilo u narednim sezonama jer je trenutno ova liga na losem glasu... Mihajlo je to sve lepo po tackama objasnio...

Ponavljam po milioniti put mora neki kompromis da se nadje, nije fora da uprava tera po svome a mi po svome i da se iznose argumenti do u nedogled, nego treba sto pre definisati ZAJEDNICKI neke stvari kako bi sve ovo dobro funkcionisalo... Nemoj sad da pricamo sta bi bilo kad bi bilo i sta fali a sta ne, daj to da resimo i da se igramo kako treba... Pozzz za sve pesomane :ziveli:

Spale
03-05-2011, 13:33
Ljudi polako,sta je sad ovo,jeli bilo glasanje o tome kolko ekipa treba da ispadne i udje u visi /nizi rang,odlucili smo se vecinom za ispadanje 5 ekipa iz premier(ja licno sam glasao za prvu opciju),znaci sami smo krivi,neznam sta se vise raspravljamo o tome.Meni je takodje glupo da toliko ekipa ispada,ali sta da se radi,ovo je samo igra .

Inace Zuke ovo glasanje da je bilo na pocetku sezone veruj mi da bi drugaciji ishod bio... Jednostavno u ovom trenutku je ovo glasanje nerealno jer kad skupis po 5 ljudi iz svake divizije koji su u tom trenutku bili na prvih 5 mesta i tome dodas jos 3 do 5 ljudi koji se bore za to 5 mesto jasno se dobije rezultat ankete... Da je na pocetku bilo vecina bi realno glasala, a ne onako kako im odgovara u tom trenutku...

operativac
03-05-2011, 13:34
Inace Zuke ovo glasanje da je bilo na pocetku sezone veruj mi da bi drugaciji ishod bio... Jednostavno u ovom trenutku je ovo glasanje nerealno jer kad skupis po 5 ljudi iz svake divizije koji su u tom trenutku bili na prvih 5 mesta i tome dodas jos 3 do 5 ljudi koji se bore za to 5 mesto jasno se dobije rezultat ankete... Da je na pocetku bilo vecina bi realno glasala, a ne onako kako im odgovara u tom trenutku...

pa da imas statisktiku glasanja, ko je za sta glasao, ne bi tako pricao. ;)

Spale
03-05-2011, 13:37
Daj da je vidimo... i odma cu ti kazem kako je ko i zasto glasao... Pricao sam ja sa vecinom sto su glasali zato i kazem ;)

operativac
03-05-2011, 13:59
svi koji ne učestvuju u sledećoj sezoni su glasali.

Sve u svemu, da zaključimo,
predlog se u startu kosio sa pravilima o ispadanju 3 aktivna igrača po ligi u niži rang.
Prevelikim brojem odustajanja skoro svih učesnika bivše Kazuki Lige, koji su u startu bili u Premier ligi,
te odustajanjem jednog broja pesozdreri igrača tokom sezone, došlo se do nezahvalne situacije u ligi,
gde je Premier Liga smanjena sa 12 na 10 učesnika, a 1.Divizija sa 14 na 12, a da su pri tome radjena
tumbanja po ligama tokom sezone, ne znam više ni koliko.
U jednom trenutku je došlo do prezasićenja tumbanjem, niko time nije bio zadovoljan,
ljudi su počeli da odustaju od igranja, da traže nazad u niži rang, itd..
Lično sam došao do zaključka da ako prebacim
još nekoga iz lige u ligu doći će do totalnog kolapsa lige, a i dalje stojim iza toga.
Svi bi doživeli ligu kao sprdnju i batalili.
Zamrznuto je uvodjenje rezervi, na odustala mesta niko nije ulazio.
Samo zbog toga se napravio vakuum u ligama, i prelazak većeg broja timova na kraju sezone.

Ovo rešenje koje je sada doneto, je jedino koje je dovoljno pravedno prema SVIM UČESNICIMA.
Ja neću gledati na to koliko je ko dugo na chatu, koliko je ko dugo u ligi, dal bi uopše i bilo ovakve lige bez njih.,,...
Imamo 3 divizije, 36 učesnika.
Igramo se.
Žreb sutra u 18.00.

Spale
03-05-2011, 14:05
/

Goran6189
03-05-2011, 15:00
Otvorena tema za dalju raspravu...

internacional 1
03-05-2011, 15:03
ja odustajem od takmicenja, na moje mesto ulazi internacional, na njegovo mesto ulazi pendula
nadjite resenje za stripija.
pozz

Ne to nije u redu da ti odustanes,jer ti nisi kriv za tu situaciju(ne zelim da tebi uzimam mesto u ligi to nikao necu),doslo je do greske sto se sve to zakomplikovalo sa ovima sto odustaju od liga cas im se igra cas nece,plus ima onih koji dodju na launcer jednom u sto godina kda im stigne PM od uprave tj upozorenje.Takve treba maknuti iz lige da se nauce pameti pa ako se opamete da se vrate,ako ponove postupak cao zdravo i neka igraju sa strancima tamo ne moraju da postuju vreme kada da dodju.Ja razumem da ima ljudi koji rade za njih je opravdano,vole pes i treba im izaci u susret.A ovako zbog gluposti i ljudi koji su odustali od liga ispala je frka,zato bih ja njima zabranu gotovo,plus onima sto kasni sami ce se prepoznati.Strippy se trudi takodje,proslih sezona je sve bilo ok i dobro funkcionisalo,jer su bili ozbiljni takmicari,ovde takodje ima dosta ozbiljnih ali ima i onih drugih oje sam vec pomenuo.Znam da je dosta tesko da uprava sve to sredi,ali treba sa njima po kratkom postupku,vidite kako lepo funkcionise manager.

Spale
03-05-2011, 15:19
Posto drug operativac ne shvata sta mu se prica (ne shvata da ovo nije nista licno jednostavno iznosimo stavove), a ja njega mnogo gotivim jer je covek najvise truda ulozio ovde od svih nas ako on ne igra sledecu sezonu automatski i ja odustajem od takmicenja i eto resenja za Striipija... cas posla se nadje resenje... Pozzz...

P.S. Opera nemoj me birses sa FB, ostalo je sve zezanje... :D :D :D hahahaha... :ziveli:

operativac
03-05-2011, 15:20
P.S. Opera nemoj me birses sa FB samo ostalo je sve zezanje... :D :D :D hahahaha... :ziveli:

:wub:

internacional 1
03-05-2011, 15:22
Operativac se trudi sve lepo radi maximalno ulaze trud ubacuje,slike sredjuje extra,tako da bih ga zamolio da lepo razmisli i vrati se u ligu,jer bez nejga ne vidim smisao igre i onda ce tek biti rasulo po ligama,jer je decko legenda za sve sto je odradio,svaka mu cast.

operativac
03-05-2011, 15:31
hvala za pohvale, ali me nisi razumeo, ja samo necu igrati, nadgledacu da li se sve igra po pravilima, to ostaje, ostajem na funkciji, ali ne ucestvujem u igri.

Spale
03-05-2011, 15:35
E sad ja mislim da treba na mesto operativca da udje neko iz Div 2 jer je smesno da u Premier ligi nema nikog iz Div 2... ahahahahahahahahahahahahahaha... opera jebava ale, ubedicu ga koliko za dan da igra, a da ostali admini malo vise poture guzove... :D :D :D

koca013
03-05-2011, 15:43
pa ja bi igrao ali ste me presstrogo izbacili :DD

Spale
03-05-2011, 15:46
ahahahahahahaha... ja kazem ne zatvarajte temu bice ovde zanimljivih stvari jos... samo je preimenujte u Problematika igranja PesIto liga...

internacional 1
03-05-2011, 15:53
Vidim da ima 36 takmicara koji ce da igraju u tri lige,e sada mzoda je resenje koje bi sve zadovoljilo i unelo jos mozda interesantnije takmicenej da mi lepo napravimo umesto ove tri lige dve lige sa po 18 klubova(18+18=36),znaci da bude Premier i Liga 1,i recimo da iz prve ispadaju zadnjih dvojica i dva igraju baraz,ili recimo cetvorica ispada direktno iz nize ulazi takodje 4 takmicara i time bismo sve nedoumice resili,ko je trebao da ispadne ko je trebao da udje i svima lepo.Ako bi se ovaj predlog prihvatio ili dase postuje po ovom zrebu sto je bio tim redosledom se bira ili recimo ovi sto su bili u visim ligama imaju prednost u donosu na one iz nizih.Ili kako se god dogovorimo moze i ponovno izvlacenje uzivo u zakazano vreme recimo prvo premier 18 igraca pa kako se kome zalomi,a sledece recimo oni koji su bili medju prvih 9 izvlace se u sledecoj sezoni dirigovano mogu da biraju tim od 10-18.I pored kupa mozemo uvesti liga kup da recimo se igra prvih 8 iz prve i prvih 4 iz drugew pa neki sistem tri grupe po 4 tima od toga iz svake da idu po dva tim i dva treceplasirana i posle nokaut ali o tome bi naknadno bilo reci,ako bi se ovo prihvatilo.

Spale
03-05-2011, 16:00
Eeee ovo mi se vec svidja... Ovo bi bila prava ludnica... Mislite o tome :D Inace liga sa 18 klubova je zakon... Premier i Div 1 po 18 klubova... 3 ispada 3 ulazi u sledecoj sezoni i milina... Otkaze nadoknadjuju zamene i nema nikakve frke sve regulisano u pola sata...

operativac
03-05-2011, 16:03
ali bi onda sezona trajala 2 meseca, sa 18 timova, 34 kola,
jedva bi se povatali i preveliki bi zaostaci bili.

a na 18 timova bi opet velike razlike u jacini klubova bile po ligi i previse bi uticala pozicija na zrebu
i minimum 4 bi islo gore/dole, eventualno 5

Spale
03-05-2011, 16:07
Te razlike se resavaju tako sto gori igraci uzimaju bolje timove a bolji losije i onda imas tako dobru ligu da nema dalje... Svako se kolje sa svakim... A inace nisu neke razlike u timovima...

operativac
03-05-2011, 16:07
ne pricaj svasta

Spale
03-05-2011, 16:10
Ne pricam svasta tacno znam sta pricam... Kepa i sa Boltonom moze da cepa kao sa Atletikom na primer... uostalom necu vise da trosim reci .ebe mi se za ligu vise... radite sta ocete ja ne igram sl. sezonu... Dovidjenja prijatno...

operativac
03-05-2011, 16:11
a kako ces da odredis ko je jak a ko slab?
celu sezonu sam se unistavao i lomio sa prokletim udninama, jedva se doterao u premier
i ti bi sada meni dao recimo az alkmar jer znam da igram?

zato akzem ne pricaj svasta, imas neke sesire, koji se smenjuju svake sezone, najpravednije je tako.

internacional 1
03-05-2011, 16:12
Nema to veze evo ja sam uzeo valensiju,koja nije nista posebno,ne bi bilo neke reazlike u timovima nijanse ali sto se tice daljine tj duzine lige nije to mnogo duze samo se poveca broj kola kao u manageru,i po meni ekstra bi bilo interesantnija bi liga bila dosta jacih takmicara na jednom mestu.Sve se moze srediti vrlo lako.Za 18 tima bili bi vecina slicnih,ja sam igrao sa valensijom pa mogu da kazem da nije nista jaca od nekih iz druge lige,znam zbog cega da ne davim sada o tome.

zuke
03-05-2011, 16:13
Ma kakvih 18 timova,12 je prava mera.Nepravimo Jelen Super Ligu od svega ovoga!

Spale
03-05-2011, 16:15
Opera ne bi se ti ni doterao da nije novog pravilnika... hahahahaha... mislio sam na prave igrace... :D :D :D inace AZ nije niko ni uzeo tako da lupas... 18 pribliznih timova moze da se uzme i da se niko ne buni... Daj Kepi Udine da vidis sta ce da bude...

operativac
03-05-2011, 16:17
na 12 timova sezone lete, za mesec dana si zavrsio sezonu.
na 18 bi trajala minumum 2 meseca, znam sta pricam, pola bi se ljudi smorilo,
jer je cilj predaleko, znam sta pricam. 12 je mera za igranje i zezanje.

internacional 1
03-05-2011, 16:31
na 12 timova sezone lete, za mesec dana si zavrsio sezonu.
na 18 bi trajala minumum 2 meseca, znam sta pricam, pola bi se ljudi smorilo,
jer je cilj predaleko, znam sta pricam. 12 je mera za igranje i zezanje.

Nije ni to resenje da se igra mesec dana sezona,taman se naviknes na tim odmah menjas i tako u krug zasto da ne dva meseca nije mnogo za godinu dana moze da se odigra 4-5 sezona sto je sasvim dovoljno po meni,brz ritam igras tekme s brda s dola juris da nadoknadis da ne bude kazna nekako mi to nije to ali kako god hocete ja sam samo izneo predlog,vi odlucujete.

T3mplar
03-05-2011, 16:44
Nije ni to resenje da se igra mesec dana sezona,taman se naviknes na tim odmah menjas i tako u krug zasto da ne dva meseca nije mnogo za godinu dana moze da se odigra 4-5 sezona sto je sasvim dovoljno po meni,brz ritam igras tekme s brda s dola juris da nadoknadis da ne bude kazna nekako mi to nije to ali kako god hocete ja sam samo izneo predlog,vi odlucujete.

Ne slazem se meni je bas bolje da se menja tim na mesec dana + i da treba da se menja a netreba nemoze 1 dan pred draft..

fantaz
03-05-2011, 17:04
zasto su opet sad povuceni sesiri za draft timova sutra,,, pa ovdje se mjenjaju stvari iz sata u sat....opet nekom nesto nije po volji...strasno.

Goran6189
03-05-2011, 18:08
Dosta vise o ovome.

Novi raspored divizija ce biti objavljen veceras, kao i sesiri.

Primenice se staro pravilo, da 3 ispadaju, te po tom pravilniku niko nece biti ostecen, a ako neko nije usao u vecu diviziju moze samo sebe da krivi.

Operativac igra, isto ocekujem od Spaleta i ostalih.

Vidimo se na terenu ;)

Closed