PDA

View Full Version : Konami apsolutno iskoristava to sto nema konkurenciju.

ExoduS
10-30-2006, 03:08
Znam da je ovo vec izlizana tema ali opet...

Da se razumemo odma. Ja PES seriju obozavam i bolje za sad nema. FIFA nije ni blizu PES-u, a kako sve izgleda nikad ni nece biti. Ono sto mene brine je bas to nepostojanje konkurencije, jer konkurencija je ta koja tera neku kompaniju da napravi bolji proizvod od svog protivnika. KONAMI-ju niko vec duze vreme ne moze ni da prismrdi, ali to ne koriste da svaki PES poboljsaju maksimalno, nego koliko ja vidim oni samo ispravljaju greske iz prethodnih verzija i dodaju par stvari.
To nije dovoljno. Potrebno je konacno da KONAMI pocne da izbacuje verzije koje ce da prave razliku. Recimo vidite da se na dva kompa igra PES (znaci ne igrate vi), i iskljuceno je sve(znaci nema rezultata, imena, itd.. Gol ekran. Koliko bi vam bilo potrebno da primetite da li se radi o PES5 ili PES6? Ukoliko bi ste primetili to brzo, svaka cast. Ja iskreno ne bih. KONAMI pravi neki progres ka boljem fudbalu, ali taj progres je vise nego spor i glavno polje promena su male promene u gameplay-u. Zar nije doslo vreme da se poboljsa ta grafika malo?

- Da trava vise ne izgleda kao tepih, nego da izgleda bas kao trava. Da trava pre i posle meca ne izgleda isto.
- Da face igraca postanu bolje, a ne da svaki put moramo da ih editujemo.
- Da tribine konacno pocnu da lice na tribine, a ne na sliku nalepljenu preko cele tribine.
- Da navijanje ne bude kao u Americi, vec kao na stadionima sirom Evrope. Da se cuje pesma, da se cuje bubanj, da se cuje nevidjeni uzvik kad gol bude postignut.

Moja poenta je da igrica treba da evolvira kao celina, a ne da samo gameplay tvikuju. Doslo je vreme da se cela igrica digne na visi nivo jer je i sama tehnika otisla na visi nivo. Fudbal stagnira, dok sve ostale igrice napreduju. Fudbal stagnira jer niko drugi nije sposoban da napravi bolji gameplay od KONAMI-ja, a EA kurve nedaju licencu, bez kojih ostale kompanije ni ne zele da pokusaju da naprave fudbal.

evil_geko
10-30-2006, 03:17
Slažem se u potpunosti...

Mada ja mislim čekaju sledeću godinu za velika poboljšanja kada će da iskoriste potencijal PS3 pa će samim tim i verzija za PC biti znatno bogatija,jer svi znamo da KONAMI PES pravi za PS i ostale konzole pa to samo portuju za PC,što mene jako nervira :furious:

karioka
10-30-2006, 12:32
Strategija Microsoft-a "korak po korak" ili "mic po mic" se pokazala kao odlicna, a Japanci su poznati kao svetski plagijatori, sto rezultira da iz verzije u verziju imate mala unapredjenja u odnosu na prethodnu. :rolleyess:

bolesting
10-30-2006, 14:33
Bravo :clap:

zxa
10-30-2006, 18:16
pa pogledajte dali je ikome bila gora verzija od prethodne-nije niti ce biti.pes je zakon

Danijel
10-30-2006, 18:19
Komercijala je cudo.

Veliki_Brat
10-30-2006, 21:09
tesko da ces pes6 i kada se svi patchevi odrade biti bolji od pes5 mozda nesto jaaaaaako minimalno ali sumnjam

Konfucije
10-30-2006, 21:10
Pitaću te za godinu dana da li ćeš igrati peticu

Danijel
10-30-2006, 21:19
Al' je mornar pesimista...

Veliki_Brat
10-30-2006, 21:35
pitaj me ako budem ziv ;)

VAPA89
10-31-2006, 12:01
tesko da ces pes6 i kada se svi patchevi odrade biti bolji od pes5 mozda nesto jaaaaaako minimalno ali sumnjam

Uf kakav koment,pa covece za mesec dana ima da bude pes6 sa patchovima deset puta bolji..........

ExoduS
10-31-2006, 12:09
Patch-evi ne menjaju grafiku, niti menjaju game play. Patch-evi menjaju samo estetiku.

VAPA89
10-31-2006, 12:16
Aj ponovo procitaj taj tvoj post pa mi reci,ako je grafika bolja jel onda bolja estetika......

fiki
10-31-2006, 23:07
Ni tvorci PES 6-ice i predhodnik fudbala nisu toliko glupi.Njima u opste nije tesko da naprave savrsen fudbal.Mozda ce se cekati koji mesec vise ali izasao bih i svi b iga obozavali.Ali sta je sa sledecim delom????Nema sta da se doda ,grafika je malo bolja i to je to.I kako zadovoljiti milionske ljubitelje PES-a,nikako i KONAMI pada u zaborav.Tako da je ovako super.Zar ne????

Taban
10-31-2006, 23:48
Pazite:znam mnogo likova koji igraju FIFU i ona je za njih BOG.
Oni isto jedva cekaju dan kad ce izaci nova kao i mi za PES.
Sad kad je izasla bila je velika navala jer PES nije bio izasao ali se nadam da ce biti drugacije.

A sto se igre tice meni nije bitna grafika,koja je u FIFI nalickana i zbog ceka je igra dosta zahtevnija on naseg PES-a.Bitan je GAMEPLAY a on je po meni perfektan.
Jos samo kad bi licencirali sve klubove i reprezentacije bilo bi dobro ali tu su zato PATCH-evi koji ce to poboljsati...

Danijel
11-01-2006, 00:49
Ovde se slazem, ima ljudi koji vole i zive za fifu. Ja mrzim fifu. Mada, ista je guzva bila za fifu kao i za pes.

had111
11-01-2006, 04:04
Mogli su malo da se potrude oko grafike.

Marko82
11-04-2006, 18:28
Ма, ФИФА закон!

Ma kakva Fifa.Pogledaj Fifu na Soniju iz npr.98 i fudbal iz iste godine.Ko nebo i zemlja.Videli ljudi da ne znaju da naprave dobar fudbal,pa nanravno kopiraju PES.I ne uspevaju u tome

akiman
11-04-2006, 18:51
grafika se nece popravljati do izlaska PS3! I uopshte mi ne smeta ali gameplay moze josh da se popravi a to je najbitnije.

had111
11-04-2006, 18:52
Jos uvek nisam igrao Fifu 2007 ali u svetu komjutera su je jako nahvalili Citat:"I ako nastave ovako konamiju se ne pise dobro". Dali su joj ocenu 85. :think:

Veliki_Brat
11-04-2006, 18:56
ma mogu da im daju i 100 kada se zna ko kosi a ko vodu nosi u fudbalskim simulacijama ;)

VAPA89
11-04-2006, 21:31
Ljudi ovaj pes6 je *****e,igra mi je dosadila posle pet partija,prosto nemam volje da je igram,a secam se da sam mogao pes5 da igram satima i satima bez prestanka,nije trebao ni da izlazi,sad ne mogu da igram ni pes5 a ni pes6..............

Shamrock
11-04-2006, 21:32
jel suđenje popravljeno? ili se opet dešava da nema crvenog za zadnjeg čovjeka obrane i da se pušta prednost u 16m...

evil_geko
11-04-2006, 21:33
Ljudi ovaj pes6 je *****e,igra mi je dosadila posle pet partija,prosto nemam volje da je igram,a secam se da sam mogao pes5 da igram satima i satima bez prestanka,nije trebao ni da izlazi,sad ne mogu da igram ni pes5 a ni pes6..............

Naprotiv ,shto ga vishe igram to mi je bolji ;)

Konfucije
jel suđenje popravljeno? ili se opet dešava da nema crvenog za zadnjeg čovjeka obrane i da se pušta prednost u 16m...

Popravljeno je

had111
Ljudi ovaj pes6 je sr***,igra mi je dosadila posle pet partija,prosto nemam volje da je igram,a secam se da sam mogao pes5 da igram satima i satima bez prestanka,nije trebao ni da izlazi,sad ne mogu da igram ni pes5 a ni pes6..............
Zasto se to i meni desava a i svima sa kojim asam igrao :think:

Marko82
11-04-2006, 22:37
ma mogu da im daju i 100 kada se zna ko kosi a ko vodu nosi u fudbalskim simulacijama ;)

Nego sta.Znaju i oni to sami.Dzaba im ti silni pokusaji.

zexsim
11-04-2006, 23:11
Ljudi ovaj pes6 je sr***,igra mi je dosadila posle pet partija,prosto nemam volje da je igram,a secam se da sam mogao pes5 da igram satima i satima bez prestanka,nije trebao ni da izlazi,sad ne mogu da igram ni pes5 a ni pes6..............
Zasto se to i meni desava a i svima sa kojim asam igrao :think:

I meni... ali samo prva dva dana dok se nisam navikao na novi gameplay.... **** ga ovde nema opuštanja.Moraš stalno da si koncentrisan i mnoge stvari se dešavaju sasvim nepredvidjeno u duelima... Malo je sporiji(realniji)...
Mislim da dobar prvi utisak kvari i to što sa super ispatchovanog PES5, predješ na default PES6 pa je sve sumorno i atmosfera je lošija.Ali evo krenulo je sa kitserverom 6.10. ubacuje dresove od PES5.... Pa idemo dalje!!!

Shamrock
11-04-2006, 23:53
mene je suđenje nekad odbijalo od igranja, ponekad je okej, a nekad mi se desi da u jednoj tekmi svaki kontakt sudi, kao da se balet igra.... (naravno govorim o petici)

had111
11-05-2006, 01:12
zexim nije to problem navikao sam na to nego nije mi filing kad mogu da dam gol kad hocu, nekako lako ulaze golovi golmani dosta grese to me nervira inace ovako je ok

Darko101
11-05-2006, 01:27
Neko ovde rece da je svaka verzija bolja od prethodne, naprotiv pes4 je bolji od pes5 jedino sto je bolje u petici je kretanje lopte posto je u 4-ci isla nekako po sablonu a ostalo je sve bilo gore a pes6 jos nisam igro treba da stigne u ponedeljak pa cu da vidim.

evil_geko
11-05-2006, 01:36
:6ica: je slichan chetvorci...

super cancel
12-22-2006, 14:45
Znam da je ovo vec izlizana tema ali opet...

Da se razumemo odma. Ja PES seriju obozavam i bolje za sad nema. FIFA nije ni blizu PES-u, a kako sve izgleda nikad ni nece biti. Ono sto mene brine je bas to nepostojanje konkurencije, jer konkurencija je ta koja tera neku kompaniju da napravi bolji proizvod od svog protivnika. KONAMI-ju niko vec duze vreme ne moze ni da prismrdi, ali to ne koriste da svaki PES poboljsaju maksimalno, nego koliko ja vidim oni samo ispravljaju greske iz prethodnih verzija i dodaju par stvari.
To nije dovoljno. Potrebno je konacno da KONAMI pocne da izbacuje verzije koje ce da prave razliku. Recimo vidite da se na dva kompa igra PES (znaci ne igrate vi), i iskljuceno je sve(znaci nema rezultata, imena, itd.. Gol ekran. Koliko bi vam bilo potrebno da primetite da li se radi o PES5 ili PES6? Ukoliko bi ste primetili to brzo, svaka cast. Ja iskreno ne bih. KONAMI pravi neki progres ka boljem fudbalu, ali taj progres je vise nego spor i glavno polje promena su male promene u gameplay-u. Zar nije doslo vreme da se poboljsa ta grafika malo?

- Da trava vise ne izgleda kao tepih, nego da izgleda bas kao trava. Da trava pre i posle meca ne izgleda isto.
- Da face igraca postanu bolje, a ne da svaki put moramo da ih editujemo.
- Da tribine konacno pocnu da lice na tribine, a ne na sliku nalepljenu preko cele tribine.
- Da navijanje ne bude kao u Americi, vec kao na stadionima sirom Evrope. Da se cuje pesma, da se cuje bubanj, da se cuje nevidjeni uzvik kad gol bude postignut.

Moja poenta je da igrica treba da evolvira kao celina, a ne da samo gameplay tvikuju. Doslo je vreme da se cela igrica digne na visi nivo jer je i sama tehnika otisla na visi nivo. Fudbal stagnira, dok sve ostale igrice napreduju. Fudbal stagnira jer niko drugi nije sposoban da napravi bolji gameplay od KONAMI-ja, a EA kurve nedaju licencu, bez kojih ostale kompanije ni ne zele da pokusaju da naprave fudbal.

ovo je najbolja tema na forumu.bravo

hule
12-22-2006, 14:48
Да је најбоÑ⠢а, не би стојаÐ »Ð° скоро 2 месеÑâ€*Ð ° без икаквоà Â³ поста :rolleyess:

super cancel
12-22-2006, 14:49
pokushavam nekima da to objasnim (pes vs. fiffa) ali to njima ne ide u ;)

super cancel
12-22-2006, 14:51
Да је наÑË œÃÂ±ÃÂ¾Ã‘ ™Ð°, не би стà Â¾Ã‘˜Ð Ð»Ð° скР¾Ã‘€Ð¾ 2 меÑ ÃÂµÃ‘â€Â*à Â° беРикРквР¾ÃƒÂÃ‚³ поÑ Ã‘‚а :rolleyess:

zavisi,kako ko gleda na ovaj fuzbal

Schock
12-22-2006, 15:10
...Konami apsolutno iskoristava to sto nema konkurenciju....
:loool:
ovde neko nije normalan
:bat:
samo neka neko trazi razlog,ali
:6ica: je zakon

super cancel
12-22-2006, 15:15
...Konami apsolutno iskoristava to sto nema konkurenciju....
ovde neko nije normalan
:bat:
samo neka neko trazi razlog,ali
:6ica: je zakon

toliko o tvom poznavanju pes-a we...ccccc

imported_NightRider
12-22-2006, 15:30
A mogli bi i da pokusaju da naprave neki dil sa Juce-om pa da kitserver bude integriran u igru. Fakat me nerviraju oni obicni dresovi, a tako bi bilo lakse, a i lepse

super cancel
12-22-2006, 15:34
m a mogli bi oni..nemaju konkurenciju pa im se mozhe.
samo na kashchicu,samo

super cancel
12-22-2006, 19:47
[color=Pink]If you buy PES6, Konami will think it is okay to produce games with no improvements at all over the previous version. I am pleading with you, DON'T BUY PES6, or PES7 will be WORSE. Hit them where it hurts. Don't stand for it. If you feel the same, please copy this signature and paste it into yours.

SEND YOUR COMPLAINTS TO KONAMI: Ring 02089 875 730 or email RCUK23@konami.com - other contact details HERE

PES: [P]ractically [E]verything's the [S]ame

copirano sa evoweb-a

Schock
12-22-2006, 20:41
Izvini Super Cancel
ja jos uvek gledajuci
tvoje odgovore
nemogu da odgonetnem
dali si ti normalan
ili samo imas trenutke
kad uopste nisi priseban
:think:

super cancel
12-22-2006, 21:26
Izvini Super Cancel
ja jos uvek gledajuci
tvoje odgovore
nemogu da odgonetnem
dali si ti normalan
ili samo imas trenutke
kad uopste nisi priseban

naravno na kompu i pes je zakon

Schock
12-22-2006, 21:28
Izvini Super Cancel
ja jos uvek gledajuci
tvoje odgovore
nemogu da odgonetnem
dali si ti normalan
ili samo imas trenutke
kad uopste nisi priseban

naravno na kompu i pes je zakon

Ja sta more!!!!!!!!!
:hail: :1st: :fume: :hail:
...Konami apsolutno iskoristava to sto nema konkurenciju...

kornjacica
12-24-2006, 11:36
Slažem se u potpunosti...

Mada ja mislim čekaju sledeću godinu za velika poboljšanja kada će da iskoriste potencijal PS3 pa će samim tim i verzija za PC biti znatno bogatija,jer svi znamo da KONAMI PES pravi za PS i ostale konzole pa to samo portuju za PC,što mene jako nervira :furious:

Tu si u pravu to je bezveze,ali dobro je i da portuju za PC.