PDA

View Full Version : [| CTL |] - Zvanična obaveštenja

Slyz
10-24-2010, 20:07
CTL OBAVESTENJA

OVO JE TEMA koja ce sluziti ISKLJUCIVO ZA OBAVESTENJA od strane moderaratora CustomTeams Lige i samo ce oni moci da je koriste
(postuju u njoj).

Zelimo da neke stvari vide svi, pa zbog toga cemo koristi ovu temu za obavestenja

Slyz
10-24-2010, 21:52
Jesu, Lepi su..koliko mogu:) Mozda to moze jos bolje..ali dosta od mene.
http://img828.imageshack.us/img828/2014/grbreklama.png

Slyz
02-13-2011, 19:35
Kad smo vec kod nepopularnih poteza, evo jos jednog , o ovome smo pricali u Online Liga sobi (mod soba)

Evo ovako, moramo da sechemo, jer ako ne sechemo velike biljke, onda i one male oce da rastu.

Posto smo uveli pravilo da 30% sluzbenih rezultata znaci da ste neozbiljni i da samim tim ne doprinosite nista dobro ligi,
zbog toga slede sledeci potezi:

Darko87 , iIzbacen iz lige, kasni 2 sezone i samim tim nama ne doprinosi nista dobro tim putem, jeste dobar igrac ,
ali je neozbiljan, kad smo mu vec pruzili priliku i nismo ga izbacili iz lige prosle sezone posle odustajanja, sad moramo.

Nema povratka, gubi tim , dacemo njeogv tim drugom / novom igracu.

Smilodon , sve tekme do kraja se registuju 3:0,
Bio je mod , ne znamo sta je sa njim (znam da mi je 3dana pred pocetak sezone rekao "Da igram, naravno" .... posto ne znam sta je sa njim , a i bio je mod predlazem da ga izbacimo iz ove sezone i freezujemo tim, ako se javi za sledecu ja bi ga pustio da igra, ako se ne javi , onda gubi pravo na tim i na ucesca u nasoj ligi
(Jer ko ostavi svoj tim, novi ne moze da dobije, kao ni da vrati stari)

Dante, nema ga 2 sezone, od sledece sezone ce njegov tim da dobije neko nov uz generalno sredjivanje postave.
Dosta smo ga cekali (2 sezone) i mislim da smo ispali korektni.

Piva007 , posto se jedini javio od svih ovih koji kasne da ce preskociti ovu sezonu, ako se ne vrati sledece i on ce da izgubi tim.

Pejaz, Njemu ce biti pruzena sansa za sledecu sezonu ako zeli da igra, on se vise puta javljao nama da ima problema/obaveza i da pokusava da stigne da igra, nesto odigra, nesto ne, na kraju je ipak resio da je najbolje da odustane.

Sa njim ranije nismo nikad imali problema.

Banjac, od mene je dobio Zuti karton jer bio neredovan u Champions kupu a i imao je par tekmi prosle sezone koje su bile sluzbeno registrovane. Posto smo sad rekli da imamo pravilo (ko procentualno ne odigra 30% svojih tekmi i one se reg. sluzbeno, taj ne moze ni da igra... jer nam to ne doprinosi ni na koji nacin ligi.)
Sad opet kasni, opet ima sluzbeni u Liga Kupu, lose stoji sa sluzbenim rezultatima i u prvenstvu , ali smatram da sad treba da dobije jos pola zutog, pa ako nece da se sredi dobice i drugu polovinu zutog kartona i letece iz lige.

Dakle Banjac , 1.5 zuti imas , fali ti jos pola zutog da letis iz lige.
ili bolje receno (jos 3 sluzbene tekme ove sezone)

@Ostali, koji kasne, znajte da time nama ne doprinosite nista i umesto da mi vama izlazimo u susret i da vam dajemo sredjene timove pa da ih vi unistavate time sto ih rasprodajete pa onda ne igrate , to nece moci vise , odma da znaju svi.

Nikad nikome nismo branili da na POCETKU sezone kaze "ja cu da pauziram ovu sezonu"
Nikad nikome tim nismo oteli ili ne znam sta, tako da postujte pravila jer na taj nacin postujete nas moderatore, nasu zajednicku ligu i ucesnike lige.

Slyz
02-14-2011, 17:29
FiveServer je Online i radi super, necemo vise koristiti GUI.

1) Sacuvajte staru Hosts file (negde u neki folder) zato sto ce te u System32/drivers/etc ubaciti novi hosts file:

na DNU POSTA! (hosts file je zapakovan (.rar) tako da ga otpakujte pre ubacivanja u system32/drivers/etc)

2) Registracija za server

http://pesgame.net:8190/

U prvo polje ukucate CDKey, on vam je (najlaksi nacin) kad udjete u PES6 , pa Network i nakacite se i dodjete do dela da kucate password , iznad vam je CD KEY, prekucate ga (bez crtica izmedju, ali pazite da budu velika slova!)

2.a) zatim ukucate zeljeni Username i Password (pazite na MALA i VELIKA slova)! Zato sto posle kad budete se logovali preko pesa, moracete da ukucate tacno onako kako ste se i registrovali tj. mala / velika slova .

2.b) E sad mala cakica, kako se logujete na server.
Dakle uaplite pes6 , network options i dosli ste do dela gde se kuca password! (ranije smo lupali bilo sta da bi usli , ali vise nije tako).

da bi ste se ulogovali na server morate da ukucate ovako: username-password

ili primer:

Lesinar se registrovao na server sa userom Lesinar , a password je stavio: 1233

znaci on u pesu kuca kao password sledece: Lesinar-1233

pazi na veliko "L" u reci Lesinar.

Dakle jos jednom username-password (da sa crticom izmedju)

user: deni , pass: juve
on kuca kao password: deni-juve

To je to, dalje vam ostaje kad udjete u lobby da namestite Cursor speed i kameru u igri (a on ce vam to zapamtiti posle prvog namestanja).

Svi su podrzali server tako da, prelazimo tamo.
nista od pes6j-a i njihovog patcha, jer bi na taj nacin mnoge ekipe izgubile svoje igrace,a nikad ne bi dobili adekvatnu zamenu.

uzivajte.

127.0.0.1 localhost
91.203.4.126 pes6gate-ec.winning-eleven.net
94.79.54.208 we9stun.winning-eleven.net

marulja
03-16-2011, 18:32
izvuceni su timovi za nove igrace

http://www.dodaj.rs/f/3m/9I/DBvxOlO/untitled.png

teretana555=darkov bivsi tim
sergio=dante
maremas=banjac
savke=rimso

timovi ce biti malo izmenjeni/izbalansirani

Slyz
04-22-2011, 12:38
TUTORIJAL :
Seckanje PES-a / Kvalitet / Kitserver Loadcfg

Posto su odredjeni korisnici imali problema sa seckanjem igre u 16m ili pred samim golom (i to u prvih 20min pa se posle smiri) ili su imali drhtanje/treskanje same igre kad god je velika guzva (igraca) pred kamerom (obicno kod 16m i suteva na gol).

primer seckanja: http://img706.imageshack.us/i/kp7.mp4/

Morali smo da se pozabavimo ovim problem i da ga resimo.
Probleme su imali 4evra, Maremas , Marulja itd.. (imaju mnogo dobre kompove) i svi su drzali pes settings na HIGH QUALITY.
Maremas i 4evra su testiranjem skontali (sitemom eliminacije) da je to do novih Linear Burn dreseva (ne servera ;) ) pa smo posle utvrdili da se ovo ne desava ni malo, ako se pes settings stavi na medium.

SLIKA :
http://img23.imageshack.us/img23/8346/pes6settings.jpg

PES ne gubi na kvalitetu , ako mu spustite njegov licni quality iz settingsa sa high na Medium, jer ono sto odradjuje najveci deo posla je u stvari kitserver koji loaduje kvalitet igre iz svog configa (LOD MIXERA).

Load mixer (pokrecete ga u kitserver folderu , fajl: loadcfg) bi trebalo da izgleda ovako (za sve koji imaju >512 DDR1 memorije)

http://img853.imageshack.us/img853/7810/lodcfgkitserver.jpg

Objasnjenje: (prve 4 stavke (LOD1,2,3,4) su na VERY-high, dok je LOD#5 stavka na High)

LOD #1 sluzi za kvalitet slike kad gledate replay ili kad padne gol , pa idu scene radovanja/replaya ili highlightova.

LOD #2 i #3 sluze za kvalitet slike kad koristite Wide i Normal Long kamere (sto 99% vas i koristi) , a to u je kvalitet na VeryHigh.

LOD #4 je vrlo bitan lod. utice na Wide kameru i ukoliko vam ova stavka nije na "VERY High" igraci na wide cameri ce vam biti celavi :) ili ce vam paliti parce kose (onda kad se kamera priblizi ono ce opet imati kosu, na to utice LOD#1) , razumete?

Dakle LOD#4 drzite na Very High, da igraci ne bi trcali celavi.

LOD #5 je najmanje bitan u celoj prici, po defaultu ova vrednost je na LOW, ja je drzim samo na High, posto ona utce na izgled publike na stadionu i tako neke neutralne gluposti kao i za Birds Eye cameru.

takodje u kitserveru imate jos par korisnih opcija, kao npr:

Substituion , treba da stoji na Default Game logic. (sto znaci da onoliko koliko stavite u igri, toliko ce i biti izmena).
Salletu i Deniju je bilo recimo na 0. u kitserveru, pa kad kreiraju u pes-u i kad stave 3 izmene , kitserver je jaci :) pa on loaduje svojih "0" i onda su igrali bez izmena...

Show Crowd on all cameras, iskljuceno. Sta ce vam publika koja divlja na tribinama dok igrate. Samo trose memorije :) ....
Kad padne gol, vide se oni, ali dok igrate ne vide se ( i to je ok).

To je to, sta god menjali ne zaboravite da kliknete na SAVE.

Napomena

Ja imam 1512 ddr1 memorije, slab procesor (2.0) i agp graficku (9600 , koja ima 256 memorije) , realno slaba konfiguracija :) , ali pes6 na ovim gore mojim podesavanjima radi sjajno i izgleda sjajno. Tako da, ne znam kakve su vase konfiguracije i kako drzite LOD Mixer iz kitservera, ali Quality stavite na Medium (da ne bi bilo seckanja zbog dreseva).

CTL
08-08-2011, 22:35
OBAVEŠTENJE
8.8.2011.

Pošto je CTL liga krenula da raste po broju članova, a u zadnjih 20 dana je kroz test utakmice prošlo 5 dobrih i fer igrača, mi jednostavno nismo mogli da ih odbijemo i pošaljemo na čekanje od 2 meseca (koliko bi bilo potrebno vremena da se sezona 9 završi) . Odlučili smo se na sledeći korak, koji po nekima neće biti prijatan, ali verujte da je ovo najbolje rešenje za našu ligu.

Trenutna situacija je ovakva:

Liga 1 broji 18 članova i to će uvek ostati taj broj.

Liga 2 po našim tabelama i pravilima može da primi najviše 24 učesnika.
24ti učesnik je bio we9grobar, sa njegovim primanjem mislili smo da zatvorimo sezonu.
Tokom Jula je došlo još 6 novih igrača i mi ne možemo da imamo Ligu2 od 30 ljudi, čak je i sve preko 20 u jednoj ligi previše, tako da smo se odlučili da napravimo Ligu3.

Ne možemo da odbijemo 6 ljudi, nije u redu, trudili su se da budu primljeni (isto kao i novi u Junu mesecu), ne možemo imati dve druge lige, jer je to bzvz i nećemo to više raditi, tako da je liga3 jedino rešenje.

Arnes86 koji se vraća sa pauze pesa je u sezoni 7 bio član lige 1, tako da je svojim pauziranjem sezone 8, pao u ligu 2. (ne može 2 ranga da padne).

Igrači koji su primljeni u sezonu 9 , kroz test utakmice u Junu su:

dSN, Strale97, Kerix_waw, MarcusCZ, CHUPO93 i ChopiNho, we9grobar ( 7 igrača)

Igrači koji su primljeni u sezonu 9 , kroz test utakmice u Jul-početak Avgusta periodu, su:

wildmare, RonaldinhoHR, MilanMilan (milansky), stefboy202 i ~Milan~ (5 igrača)

Ovih 12 igrača, (sve novoprimljeni u ligu) će igrati ligu 3. Trokružni sistem.
Za Ulazak u drugu ligu kao ispadanje iz druge lige će te biti naknadno obavešteni.

Ono što je jako bitno je to, da će te kao igrači iz treće lige moći da se takmičite zajedno sa nama iz L2 i L1 podjednako kroz kvalifikacije za ligu šampiona ili kup uefa.
Takoće, samoj ligi će mnogo značiti Liga 3, jer nećemo morati da razmišljemo gde da stavimo nove igrače (kojih će biti više već sledeće sezone) , već ćemo ih bez problema stavljati u Ligu 3.

Na kraju ćemo imati tri lige koje će brojati 18 učesnika i jedno kvalitetno takmičenje.

Ovo je jedina ispravna i realna odluka, tako da vi "novi" koji ste mislili da će te odmah u drugu ligu, ne klonite duhom već se kroz pes druženje i davanje golova protivniku, pridružite pes društvu iz višeg ranga.

CTL uprava.

marulja
10-04-2011, 09:36
Clan Atlantis (http://www.pes-serbia.com/members/14956-Atlantis) je primljen u trecu ligu umesto kerix-a
odigrace celu drugu polusezonu (MilanSRB isto treba da odigra protiv njega, iako je ta utakmica trebalo da se odigra prosle nedelje)
atlantis je odigrao dosta prijateljskih, a i bio sampion BPL lige, igrac sa pedigreom :)
to mu je dalo malu prednost u odnosu na ostale kandidate

Slyz
11-13-2011, 20:07
4 nova igraca koji ce u Sezoni 10 igrati u Ligi3 su:

LegioMourinho
Heric
Vazda9
i pfcdejan.

Program je napravio listu (5x mesanje) od 1 do 4 , samim tim su vase ekipe : Gotova ekipa 6,7,8,9.
Ekipe ce izgledati ovako u sledecem updejtu.
Zamolio bi vas da maximalno pazite sta prodajete i kome prodajete!
Slobodno pitajte moderatore za savet.

evo izvlacenja i ekipa:

http://img716.imageshack.us/img716/3705/ssss1a.jpg
http://img33.imageshack.us/img33/3445/ss1ij.jpg
http://img233.imageshack.us/img233/9606/ss2dd.jpg

Dakle program vam je dodelio ekipe po sl. redosledu:

Legio - Gotova ekipa 6
pfcdejan - GE 7
Heric - GE 8
Vazda - GE 9

Prelistajte pravila jos jednom, eksele ce te dobiti naknadno.

marulja
11-17-2011, 22:25
vrednosti novih igraca

http://www.multiupload.com/IUJOC1ZPAE

Slyz
11-27-2011, 12:54
Neso7 - dobio je klub ex Buca Grobar, + 80% vrednosti penzionisanog golmana Nuna.
MILOS-CZV - dobio je klub ex Wildmare, + 80% vrednosti penzionisanog golmana Zuberbahuera + 5.000 $ Pomoci od CTL-a za popravku svog tima.

takodje kao i svi ligasi i vas dvojica ste dobili 22.500 $ od sponzora pred pocetak sezone, za vase Excel Fajlove javite se 4evri.

Vase finansijsko stanje krece od nule. tj.

Nesa7 = 22.500 + 80% vrednosti Nune-a (penzija)
MILOS-CZV = 22.500 + 5.000 pomoc + 80% vrednosti Zuberbahuer (penzija).

Procitajte pravila, iskoristite Transfer Period 2 za dovodjenje golmana ili danasnji dan Aukcije.

Slyz
12-17-2011, 21:57
Kako se proverava transfer patch?

1) Uradite instalaciju onako kako je napisano, ukoliko radite neke stvari drugacije, onda ih radite na svoju ruku i nisam duzan da ispravljam vase greske, niti cu.

2) Prva stvar posle ubacivanja fajlova u 0_text treba da bude brisanje option file-a. Zasto? Da bi pes prilikom prvog paljenja (nakon ubacivanja fajlova u 0_text) napravio novi Option File, aktuelne CTL sezone.

3) Tad odete i pogledate svoj tim, da bi prijavili eventualne greske iz patcha.

- 3.1 Provera putem Edit Player opcije, ovde mozete da naletite na "unregisterd" igraca.
Unregisterd igrac je igrac koji se nalazi u PES-SHopu, ili ti bolje receno, to je npr: Maradona preko kojeg je uradjen Slobodan Rajkovic, posto je pes tek napravio Option File, vi naravno nemate otkljucane te igrace (niti ja to mogu otkljucati, jednostavno se to vraca na default i uvek ce biti zakljucani nakon ubacivanja patcha), tako da predlazem da ne gledate vas tim preko Edit Playera, jer obicno ne vidite Slobodana Rajkovica vec "unregisterd Playera" i onda mi javljate posle na MSN:

"Ej, meni fali Slobodan Rajkovic" ...ali ne fali vam :)

3.2 Gledanje preko Edit Teama, upalite lepo edit team, odete na formation i pogledate celu listu ekipe i vidite sve, ovde ne pise "unregisterd" vec lepo pise ime/prezime igraca tj. u nasem primeru "Slobodan Rajkovic"

3.3 Koristite Pes Fan editor, pa preko njega gledajte sta vam treba.

4) Zasto mi je polje u formaciji gde pise spisak igraca "ne vidiljivo" pred tekmu.

Zato sto si loadovao svoju formaciju (iz prosle sezone) u kojoj ti je bio Pantelic u napadu, a Pantelica si na kraju te sezone prodao nekome i sada kad ucitas staru formaciju on ne ucita Pantelica, vec stoji praazno ime, a iza tog praznog imena se krije neki drugi igrac (koji bi bio u igri da u tom trenutku stisnes "Match Start").

ali, kako se to sredjuje:

- ok , ti ucitas formaciju, vidis prazno polje iza kog se krije igrac, odes na "to top menu" i izaberes opciju "Simple Settings"

Simple Settings ce ti na tvoju formaciju (nece joj nista promeniti) ubaciti 11 igraca, a te igrace ce izabrati zavisno od njihovog raspolozenja!
Nakon toga vi mozete da promenite rucno sta god zelite, uglavnom poenta je da ce nakon simple settingsa svi igraci biti vidljivi, nece biti praznog polja.

5) Postujte napisane stvari, jer stedite meni vreme na taj nacin, a i sami znate vise kad procitate napisano. :)

- Dreseve i ovih 550 faca cu okaciti sutra oko 13h.

Slyz
02-05-2012, 20:03
Obavestenje, ukratko:

- Marulja vise nije clan CTL online tima.
Tu je u ligi, igrace kao obican ucesnik, ali nece vise raditi nista, kako on kaze "za vas" jer misli da ne zasluzujete to.

- Ja se 70% slazem sa njim, ali cu ostati na svojoj funkciji nazalost sam. Ne zelim da prepustam ligu koju sam zajedno sa maruljom i ostalima stvarao od 2009-e godine...
Tu su i dalje 4evra, Novica, Mihajlo za kladzu, deni za National tekme.
Ko misli da moze da pomogne "nekako" i da bude redovan u tom poslu, moze da mi se javi na msn da popricamo, da mu dam neki radni zadatak.

- Ono sto ce biti novo u ligi su sl.stvari:

1) Pravilnik ce biti iznad svakog ucesnika, moderatora, organizatora.
U njemu ce biti nove kazne, za vecinu prestupa. (kad kazem vecinu, mislim na to da vi uvek smislite neki novi nacin zbog kojeg moramo da vas kaznimo, pa cemo te NOVE FORE vase, kaznjavati NOVIM PRAVILOM koje ad hok upisemo).

2) Posto ce da idu Ugovori, koje sam cak hteo i da ukinem, ali ipak necu, vec cu probati da vam se suprostavim u "pronalazenju rupa u pravilu", moram da vam kazem jos jednu stvar:

Zasto vi ovu ligu igrate? Koga vi zaj3bavate? Neko se muci da smisli nesto, neko pravilo u cilju boljeg funkcionisanja, a vi kao neki lemuri trazite rupe u pravili samo da bi vasoj bulji bilo toplije?

Zao mi je drugari, ali to tako nece moci.

Ugovori ce biti.
Transfer kao trejd, pravilo ce se promeniti.
Kaznjavace vas iskljucivo CTL nalog, tako da ne "zamrzite" nekoga kao marulju jer vas je kaznjavao.
Bice jos zakrpa za vase rupe koje trazite, kako bi menjali igrace, smanjivali vrednosti ugovora i sl.

i sve to u cilju "dobrog i postenog funkcionisanja lige".

3) Kad izadje "dodak za pravilnik", procitajte ga, pa ako vam se igra posteno, vi igrajte...

Slyz
03-05-2012, 12:02
5.3.2012. Zvanicno obavestenje iz CTL uprave :)

Igraci Atlantis i Neso7 su kaznjeni zbog namestanja poslednje tekme u trecoj ligi.
Utakmica izmedju njih je pobedom Nesu odvela u Ligu2, a Salleta ostetila.

Sve njihove izlive emocija i postenja mozete videti ovde:
http://www.pes-serbia.com/threads/22478-Third-League-(rezultati-SS-komentarisanje-utakmica)-Sezona-10?p=955089#post955089

P (http://www.pes-serbia.com/threads/22478-Third-League-(rezultati-SS-komentarisanje-utakmica)-Sezona-10?p=955089#post955089)rava prica je sledeca:

Atlantis je izgubio od Salleta u ligi, njegova zelja je bila usmerena ka tome da pusti Nesu, kako Salle ne bi prosao u Ligu2, on je to i predlozio Nesi, na sta je Nesa pristao.
Kasnije kada je Atlantis pricao o "promasenom penalu" na SS-u nisu imali u statistici Penalties: 1.

Zbog toga su morali opet da igraju namestenu tekmu, kako bi Atlantis zaista promasio penal tj. sutirao verovatno po sredini, da bi opravdali izjavu i SS-om.

Sve to su igrali u lobijima tipa : Rusija, kako ih mi ne bi videli u "nasem" trening lobiju gde uglavnom igramo svi.

Na kraju Atlantis koji je pricao o "kosmickoj pravdi" koja je zadesila Salleta da pored napustanja Pejaza u Ligi2 dobije sansu kroz baraz da ode u ligu2... je upravo sjebala njega, Atlantisa.

Tekma je provaljena putem arhive fiveservera i ovo je za nauk svima da svoje tekme igraju na posten nacin, mi znamo da ovo nije jedini mec, da vas ima jos koji znate da "pustite nekoga", ali nacicemo i vas.

Atlantis i Neso su priznali gresku, prvo Atlantis posle 5dana mracenja na MSN-u od strane mene, a Neso juce, kada sam mu prvi put saopstio da znam sta su uradili.

Pa vi sad vidite sta radite i sl.

Kazna: Atlantis i Neso7 ostaju u trecoj ligi, uz novcanu kaznu od -3.000.
Takodje ce imati priliku da biraju na draftu ali kao poslednji! (atlantis bira ispred nese, jer je imao vecu bodovnu prednost u trecoj ligi)

U drugu ligu, njihova dva mesta ce popuniti sledeci igraci sa tabele:

- Salle koji je i bodovima u prvi mah i zasluzio da se vrati u ligu2, odakle ga je pre god. dana bolest oterala
- Vazda , koji je sledeci na tabeli u ligi3.

Hvala svima koji postuju pravila lige, protivnike i uzivaju u PES6!

CTL team.

Izvinjavam se Salletu u ime CTL-a, nadam se da smo

Slyz
03-07-2012, 11:12
Novi igraci koji su primljeni u CTL i ucestvovace u Ligi3 / Sezona 11.

Lapi
Komrad
Shollym
Shox13
Panchevac
astrokoki

=================

Ekipe su dodeljivane kao i do sada programom (compomaster), vasi nickovi su mesani 5x, dobila se tabela odozgo na dole i tim redosledom su dodeljivane ekipe.

Sa druge strane smo imali ekipe po "pes6 redosledu iz menija" , prvo 3 napustene:

Milansky - Sumadija FK (uz nju ide pomoc 5.000$)
*Milansrb* 0 Atletico Milan tim (bez pomoci)
LESINAR FC (bez pomoci)

i tri nove ekipe, po redosledu:

Gotova Ekipa 11,12,13

* Gotove ekipe su jos uvek u fazi doradjivanja, ja sam tokom ove sezone probao da izbalansiram neke (narocito ove 14,18,20 itd..)
Pa je mozda neka ekipa drugacija (za jednog igraca) nego sto ste imali u dosadasnjem patch, za svaki slucaj videcete sliku mog OF-a.
pa da znate sta vam "sleduje od igraca te ekipe".

http://www.dodaj.rs/t/1Q/XD/2BFkBz9L/novajlijectls11.jpg (http://www.dodaj.rs/?1Q/XD/2BFkBz9L/novajlijectls11.png)

Shox13 ce imati priliku da sa svojih 5.000 konkurise na Aukciji, a vi ostali ce te morati da cekate da vam prvo legne 22.500 od sponzora (a to je negde cetvrti dan aukcije, pa ce te onda moci i vi da ucestvujete)
Sada vase ekipe imaju 0$.

Slyz
05-05-2012, 11:36
Obavestenje:

Posto Milang5 i Denii nisu mogli da odigraju medjusobnu tekmu, zbog greske, moram da vam okacim sitan ispravak.

u pitanju je igrac Penneteu (ili ti golman Milang5 ekipe), kad god je on u igri, igra pukne.
Zato vam ovim putem saljem MAP.txt (10 kb) koji se kopira u kitserver/GDB/faces (u faces folder preko starog)

Ovaj fajl vam brise facu od Penneteu-a iz upotrebe i samim tim vam pes nece pucati kad igrate protiv milana (a na golu je doticni golman).

Poz. i sl. put vas molim da na vreme prijavite greske iz vaseg tima kako je i naznaceno (kao npr. Vuk Mitosevic srbenda iz CUletove ekipe sa belom facom, a crnim telom.. :) )

DOWNLOAD map.txt : http://www.2shared.com/document/l6Os1biD/map.html

Slyz
07-08-2012, 15:01
Primljen i Nuker u ligu, compomaster izvukao ex Lencugin tim.

http://www.dodaj.rs/f/43/sB/2oY0ECRk/ss111.jpg

Pomoc za ex-ekipe je sledeca:

ex_Nikolla tim - novi vlasnik VaskeKTZ (nema pomoci posto je nasledio ekipu od prvoligasa koja je kvalitetna).

ex_Pejaz tim - novi vlasnik MilosCZBG (8000 $) - 1 sezonu pauzirao tim bez vlasnika + SolKembel

ex_Lencuga tim - novi vlasnik Nuker (8000$) - 2 sezone pauzirao tim bez vlasnika

ex_Salihovic tim - novi vlasnik ________ (16.000 $) - tuga od tima

* Gotove Ekipe ne dobijaju novcanu pomoc jer su kompletne i netaknute.

Ukoliko se Nuker i MilosCZBG sloze obojica, mozemo im dozvoliti da kupe preostale igrace (po def.ceni) sa liste drafta lige3 koristeci samo novac dobijen kao pomoc.
Preostale pare koje dobijate svake sezone od sponzora pred pocetak (22.500$) trosite na transferperiod/plate igracima itd.

Ukoliko se obojica ne slozite, onda ce te i novac od pomoci + novac od sponzora trositi na TP.

Preostali igraci sa drafta lige3 su: (click na ime za PSD ocene)

GK
Martin Silva (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old.php?Id=7860&Club=448)

5700

GK
Michel VORM (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old.php?Id=3816&Club=515)

5950

D
JUNINHO Anselmo (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old.php?Id=7599&Club=678)

7000

D
Rafa MÁRQUEZ (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old.php?Id=7564&Club=636)

7100

D
ALEX SANDRO (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old.php?Id=5032&Club=155)

6300

M
SISI (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old.php?Id=12222&Club=463)

6400

M
Stephane Dalmath (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old.php?Id=2091&Club=114)

5900

F
IGOR DE CAMARGO (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old.php?Id=1552&Club=67)

8000

F
Rafael Tamudo (http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old.php?Id=795&Club=482)

7550

Slyz
08-31-2012, 17:09
Izvuceni klubovi za 5 novih novajlija u CTL ligi.

Kao prvo, izvinjavam se onima sto su ranije primljeni, cekalo se da vidi koliko ce biti slobodnih ekipa (EX) i koga cemo primiti od ovih najnovijih... pa da onda sve to lepo zamesamo i dodelimo 5 timova od jednom.

* Posto se "mentorsko pravilo" u slucaju МилошЦЗБГ-a pokazalo dobro, pravilo i dalje ostaje na snazi, svaki novajlija ce morati da imati svog mentora minimum 1 sezonu, on ce mu pomagati u proceni transfera, tj. razmisljace zajedno sa njim i deliti mu savete, ispravljati njegove greske u potencijalnim transferima.

Svaki transfer koji resi da odradi ce slati na PM meni, na odobrenje (da ne bi dosli u situacije da mentor pomaze sebi ili nekome drugome).

ovo pravilo ce novajlije morati da postuju min. 1 sezonu, a ako se budu posle 1 sezone ponasali kao "osobe koje nerazmisljaju i sjebavaju svoj tim", mentor ce im i dalje biti prisutan i u drugoj sezoni....

Tako da javite se da im pomognete, da im budete mentori.

=================

EKIPE - IGRACI - Novcana POMOC

* izvlacio compomaster, 5x meshano (svi klubovi su bili seed1, sve novajlije su bile seed2)

http://www4.picturepush.com/photo/a/9123407/1024/CTL/izvlacenje-ekipa.jpg

Gotova Ekipa 14 - Haris Liverpool - /
ex_MilosCZV - Sechem 89 - /
Gotova Ekipa 19 - tosic - /
ex_Salihovic - samson - 16.000 $ pomoc
Gotova Ekipa 16 - veljko - /

* izabrao sam 3 gotove ekipe koje su realnije, one sa VanPersijem i onim silnim napadacima u jednom timu ce biti izbalansirane, pa mogu biti dodeljene sledece sezone.

* Samson ima opciju da izabere da novac trosi na transfer period ili da kupi preostale igrace sa draft liste lige3 (lista ti je gore/post iznad sa PSD linkovima). Javi u sto pre, da li ces da kupujes od drugih + freeagenti ili ces da iskoristis listu i kupis ove preostale igrace sa drafta, pa def.ceni.

Srecno momci! Mentori javite se da im pomognete. Mihajlo se vec javio da pomaze tosicu i bude mu mentor.

Slyz
11-12-2012, 17:13
Obavestenje:

Primljena 4 nova ucesnika u CTL ligu, za sezonu 13 (spisak nije konacan, imate jos neko vreme vi koji niste primljeni da se dokazete i zasluzite poziv).

Izvucene su ekipe za novajlije: Seed1 = Novajlije , Seed2 = ex Ekipe (Division sistem) , 5x mesanje.

http://www.dodaj.rs/f/S/sG/gbBWakJ/ssizvlacenja.jpg

napomena * ex Marcus+4k, znaci da ce taj igrac na svom racunu dobiti 4.000 $ pomoci za svoj klub od CTL-a. TO znaci da je pop93 izvukao ex Marcus tim i dobio +4.000 pomoci od ctla, jer to klubu treba pomoc. Ostali ne dobijaju pomoc. Uparite vas nick sa klubom desno, to je klub koji ste izvukli.

* 1) Procitajte post iznad ovog, imate objasnjen mentorski sistem.
* 2) Pronadjite svog mentora i prvo sve dogovorite sa njim, pa tek onda vase transfer poteze saljite meni na pm, ja cu vam slati odgovor sa mojim misljenjem/odobrenjem. Trazite sto iskusnijeg mentora i klonite se skupih pozajmica od prvoligasa.
* 3) Procitajte jos jednom pravilnik, ja necu odgovarati na vasa pitanja u vezi pravila, ako nesto ne znate...obrtite se pravilniku.

4evra
11-12-2012, 17:36
Exceli za novajlije.
Sva pitanja u vezi excela meni idu

Slyz
11-30-2012, 09:21
Obavestenje:

Primljena jos 2 nova ucesnika u CTL ligu, za sezonu 13. Samim tim zatvaramo prijavljivanje novih za sezonu 13. (Imate 6 novih ucesnika)

Izvucene su ekipe za novajlije: Seed1 = Novajlije , Seed2 = ex Ekipe (Division sistem) , 5x mesanje.

http://www.dodaj.rs/f/46/10g/1DvEyOQQ/ssizvlacenja.jpg

napomena * ex totti+4k, znaci da ce taj igrac na svom racunu dobiti 4.000 $ pomoci za svoj klub od CTL-a. TO znaci da je GrujaAMC izvukao ex totti tim i dobio +4.000 pomoci od ctla, jer je taj klub pauzirao 2 sezone i cekao svog vlasnika...koji nije dosao.
Roksa izvukao ex_Strale97 tim + 4k pomoci takodje, jer mu treba pomoc u odbrani.

Uparite vas nick sa klubom desno, to je klub koji ste izvukli.

* 1) Procitajte post iznad ovog, imate objasnjen mentorski sistem.
* 2) Pronadjite svog mentora i prvo sve dogovorite sa njim, pa tek onda vase transfer poteze saljite meni na pm, ja cu vam slati odgovor sa mojim misljenjem/odobrenjem. Trazite sto iskusnijeg mentora i klonite se skupih pozajmica od prvoligasa.
* 3) Procitajte jos jednom pravilnik, ja necu odgovarati na vasa pitanja u vezi pravila, ako nesto ne znate...obrtite se pravilniku.

4evra
11-30-2012, 13:12
exceli

4evra
01-11-2013, 15:56
Keyser soze primljen u ligu.
Nasledjuje Harisov tim.

excel fajl prilozen uz post

4evra
02-24-2013, 14:39
Ligas Stevic kaznjen sa 3000 novcane kazne.
Razlog:krsenje pravila o zabrani pisanja postova na PSD forumu s ciljem lobiranja povecanja/smanjenja ocena
Njegov profil: http://pesstatsdatabase.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=14478

Sledeci ligas koji bude kaznjen ce dobiti 6k kazne.

Da opet napomenem,najnovije pravilo navodi da nema piskaranja po PSDu si ciljem lobiranja povecanja/smanjenja ocena.

4evra
02-27-2013, 19:36
Uvodimo zvanicne transfer liste.
Od sada pa nadalje,kad zelite nekog igraca turiti na transfer listu,to radite putem zvanicnih tema u Custom Teams sekciji:

Vas post u zvanicnoj temi mora sadrzavati sledece elemente:
1.Igrac
2.PSD link sa starim ocenama:
3.Nacin prodaje (transfer,trejd,pozajmica)
4.Okvirna vrednost igraca/cena - (opciono)
5.Nacin kontaktiranja(msn/skype/PM,tema od kluba) - (opciono)
6.Komentar o igracu - (opciono)

Stavke 1,2,3 su obavezne za unjeti,dok su stavke 4,5,6 opcione,to vam je po zelji.

Detaljnija pravila imate u temama.
Postujte ih!

Stara TP tema ide pod trajni lock,vise se nece i ne sme koristiti.

4evra
03-04-2013, 20:48
Ligasi Stevic i Tosic kaznjeni sa po 1000 novcane kazne,zbog nepostovanja sablona pisanja postova u Transfer Lista temama.
Sablon pisanja jasno nalaze da PSD profil vodi do starih ocena,ne do novih.

4evra
03-27-2013, 14:44
SIX ima duzu pauzu,vracamo se nazad na FIVE
Zvanicne utakmice se moraju igrati u Germany,a prijateljske u trening lobiju

Uputstva za FIVE server na ovom linku:
LINK (http://www.pes-serbia.com/threads/16119-CTL-Zvani%C4%8Dna-obave%C5%A1tenja?p=770654&viewfull=1#post770654)

Ubacite samo hosts file, nalog vec imate.

Edit: naravno,+2 dana na postojece rokove,zbog toga sto SIX nije radio

EDIT:
NOVI HOST SA NOVIM STUN IPOM JE U ATTACHMENTU

Slyz
04-04-2013, 21:59
Obaveštenje:

Neću da trošim vreme na dugačak post, objasniću stvari što kraće.

Došao sam do informacija da je sada već bivši ctl igrač Nikolla namestio 4 utakmice u sezoni 9. tj. molio je ljude da ga puste (u zadnjoj nedelji te sezone) kako bi on ostao u prvoj ligi.

Kažnjavaju se sledeći igrači: Danijel, Novica, Scooby i Dovla, jer su pustili čoveka da u utakmicama protiv njih uzme tri boda i na taj način je Nikolla uspeo da ostane u prvoj ligi.

Svi su mi priznali kada sam ih pitao, osim novice (sa njim se nisam čuo jer je u Nemačkoj). Takodje izrazili su i da im je žao i da treba da budu kažnjeni.

Ono što vas ostale treba da zanima je sledeća stvar.

CTL liga je osmišljena kao sportsko nadmetanje u putem ove klasik-divne igre zvane PES6.
CTL liga je osmišljena da nam bude čista zabava, a ne dodatno opterećenje,

samim tim, ako mislite da će svi oni koji nam pomažu, ctl online tim i ja zajedno sa njima da trošimo vreme i znoj na Vas, koji će te ovakve stvari da radite nama iza leđa... grdno ste se *****ali.
Neću glumiti policajca kao sada što sam radio da bi dokazao ovo, niti ću da trošim svoje vreme na nesportske poteze.

Stvari će od sada biti vrlo bolne i smatrajte ovo nekim pravilom,
SVAKO koga od sezone 12. pa na dalje nađemo da je namestio utakmicu, ponovio utakmicu i slične anti ferplej radnje, biće momentalno izbačen iz lige. Ni trunku znoja na takvog čoveka nećemo trošiti više.

Kazna je u neku ruku i blaga jer je ovo otkriveno sada posle 5 sezona, ali verujete mi, da ako nadjem nešto sveže iz 12. sezone pa nadalje, završili ste sa CTL-om.

Ovo je samo početak i znam da vas ima još, imate CTL Nalog pa se javite ako želite da pomognete ili znate nešto.

------------------------------------------------

Kazna:

Danijel, Novica, Scooby i Dovla će od sledeće sezone igrati u trećoj ligi.
Neće imati pravo na draft lige3.
Neće imati pravo učešća u Gold i Silver kupovima u sezoni 14.

Prvu ligu će popuniti prva dvojica na tabeli iz druge lige: BrunoX i Marulja.
Dok će broj u drugoj ligi popuniti verovatno igrači iz treće lige, a to će biti naknadno objavljeno jer treba da vidimo šta će biti sa baraž utakmicom, jer smatramo da zbog ove vanredne situacije i odlazak određenih igrača iz lige nije fer da se baraž igra izmedju 15. i 10 iz treće lige, JAVIĆEMO KO ULAZI U DRUGU!

Novici veliko hvala za sav trud, rad i pomoć u ctl timu, ali posle ovoga ostaje samo učesnik u ligi.

Takođe, koristim priliku da podsetim stare i kažem novima, da ovo nije prvo otrkiveno nameštanje i da zbog neke gluposti u da li trećoj ' petoj ili ne znam ni ja kojoj sezoni imamo Rembranta i Salleta u nekom štelovanju ko će proći dalje u nekom kupu, tako da svi vi koje imam u tefteru, ako vam nađem da opet nešto tako muljate, moraćete da napustite CTL ligu,

a mi drugari, možemo kad god hoćete da se opet vidimo i na pivu i fudbalu i na moru i sve ostalo, ja ovo vođenje lige sa tim druženjem neću da mešam.

Od mene možete da očekujete novi dres ili tako nešto, ali ne i da dozvolim prevare u ligi.

-------------------------------------------

Такоđe, otrkiveno je i da je Flash iznerviran usled laga i nereagovanjem njegovih igrača u prvoj utakmici ove sezone protiv Danijela izaša iz utakmice na alt f4 bez objašnjenja.
Cenim to što je hteo da prizna grešku i ne nastavi tekmu, ali je na molbu Danijela odigrao još jedno poluvreme da bi utakmica bila kompletna.

Rekli smo da nećemo da tolerišemo alt f4 gluposti, morate da naučite da gubite ili bar ako laguje, naravno da imate pravo da se požalite, prekinete tekmu, odložite je za kasnije kad bude bolji net i odigrate.

Ovakavi ispadi su kažnjivi prema pravilniku.

Kazna:

- 8.000 $ Flashu jer mu je ovo ukupno drugi alt f4 u ctl karijeri. Dobro znate da se kazne dupliraju počev od 4k i da kad napravite četvriti prekršaj da će vas sledeći izbaciti trajno iz lige, čisto da vas podsetim ako ste zaboravili.

-------------------

Scooby je imao privatnih problema ove sezone, pa smo pošto je dugo naš član rešili da ga vodimo kao da je pauzirao ovu sezonu.
No, on se nije javljao i nažalost iz najbolje namere da ga ne izbacimo kad skupi 30% službenih zamolio CHUPO93 da u sred sezone odigra 2 tekme za njega, dao mu svoj pass, ne znajući da sam ja već rešio da ga vodim kao da je na pauzi.

Znam da ste drugari, znam, družimo se svi i hteo si da mu pomogneš ali ste i jedan i drugi ispali debili.
Ne može ovo ovako da se radi i ne želim da drugi to rade.
Ako možete da igrate, igrajte, ako imate probleme i ne možete sve što treba je da nam/mi se javite i problem rešen.

Nisam ni planirao Skubiju da uzimam tim, uzeo bi mu tim da ne igra sledeću sezonu ali sad će igrati u trećoj.

Kazna:

- 5.000 $
Skubiju i CHUPO93.

Ovo je prva kazna ovog tipa i na neki način razumemo dobru nameru u celoj ovoj prevari, ali prevara je i kad sledeći put nadjemo
nekoga da radi ovo, isti taj može da očekuje 10.000 kaznu.

=============

Svi kažnjeni igrči imaju rok od 24h da se jave putem privatne poruke na ctl nalog, ako žele da vide dokaze zbog kojih su kažnjeni ili recimo žele da probaju da ublaže sebi kaznu (a odma da kažem da ne trošimo jedni drugima vreme, džabe je.).

Takođe molim sve ostale forumaše da ne pišu po temi glupe komentare na ovu kaznu, jer ja ne želim da ih gledam, ne želim da smarate i spamujete.
ako nekome imate nešto da kažete, izvolite na MSN pa tamo mu recite lično šta god hoćete,
ne trujte ostale.

Vaša je odluka da li će te ostati da igrate u trećoj ligi ili če te pauzirati sezonu, imate ista prava kao i pre, vi odlučite.
Pozdrav.

4evra
04-06-2013, 19:10
Ligasi Arnes,Somi i Tosic po 1000 kazne zbog nepostovanja sablona u zvanicnim TRANSFER LISTA temama.

1. Igrac : Emre Gungur
2. PSD link : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=3261&Club=168
3. Nacin prodaje : transfer
4. Okvirna cijena : 3 000
5. Nacin kontaktiranja : PM
6. Kratak komentar : bek kojeg prodajem zbog malog minusa, kako bi se izvukao...

1 IGRAC : Vladimir Bystrov
2 PSD LINK : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...=3236&Club=369
3 NACIN PRODAJE : Transfer
4 Okvirna cena: 3000
5 Nacin kontaktiranja : PM/MSN
6 Kratak komentar : Brz, lako probija po strani

Igrac:Nicklas Bendtner
PSD:http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=12&Club=53
Nacin prodaje: Transfer
Okvirna cena: 5000$
Nacin kontaktiranja:Skype Tema od kluba PM

Dobro procitajte prvi post,postujte sablon pisanja,nepostovanjem sablona samo pravite problem sebi te dodatni posao organizatorima.

Slyz
04-07-2013, 11:35
Primljeni novi igraci za narednu sezonu:

Miki_NS, Batigol88, Amokachi14 i Pochu.

* napomena, sve novajlije su primljene sa statusom "primljeni pod prismotrom" i od vaseg ponasanja, neta i redovnosti u ligi zavisi da li ce te za sezonu - dve dobiti "full status ctl ucesnika".

Izvuceni su timovi, kratko objasnjenje:

Program compomaster,
5x mesanje
Ucesnici su na jednoj strani, imaju seed 1 (sheshir1) + dodata 2 empty ucesnika da ne bi compomaster napravio 2 grupe po 5, (zbog 4 ucesnika, a 6 klubova).
Klubovi su sa druge strane, imaju seed 2, u pitanju je "league devision sistem".

Vase ime sa leve strane (u tabeli) -------- = jednako je ------- vas klub sa desne strane koji ce te voditi.

Sve ekipe su dobre, ima tu prvoligaskih, dobrih ekipa, ima i jedna slaba (bob015 tim) i za nju ide 12.000 k pomoci, ostale su ok, bez novcane pomoci.

SS izvlacenja:

http://www.dodaj.rs/f/3v/AE/17WAGOUY/ss-novajlije.jpg

Primer da bi shvatili sta pricam:

Niko - ex Tdevil tim (Tdevilom tim i dalje slobodan)
Amokachi sada vodi ex Petkov tim.
Pochu sada vodi ex Bob015 tim + 12.000 novcane pomoci.
Niko - ex Tjule tim (Tjuletov tim i dalje slobodan)

itd... po slici, tabeli.

- Javite u temi Pitanja/problemi/sugestije ko vam je mentor (jer morate imati mentora).
- Kad legnu pare 22.500 od sponzora mozete ih trositi na aukciji (to ce biti kad bude grupa 3, videcete obavestenje u aukciji).
- Pochu vec sad (ako stigne do 19h) moze da posalje poruku i za drugu aukcijsku grupu, ima 12.000 od novcane pomoci.

to bi bilo to.

=======================
Za treceligase (Sve) :

Duznost mi je takodje dok jos nije poceo TP2 i vece trosenje novca da vam kazem i sledece:

Draft za ligu3, ce postojati jos samo sledece sezone, posle toga se ukida.

Razlog je nezadovoljstvo drugoligasa, koji imaju slicne timove i slicne zarade, a ne dobijaju takve igrace za dz, a takodje i kad smo stavili draft za ligu3 znali smo da nece trajati zauvek...

Postojace odredjena zamena za ukinuti draft 3, od sezone 15. ali to cemo objaviti naknadno,
ideja je (a verovatno ce to i biti) da se ubaci posebna mini Aukcija za samo treceligase, koja bi isla u vreme sadasnjeg drafta,

Treceligasi, dosta je bilo za dz. :)

4evra
04-07-2013, 12:22
Exceli od novih su dostupni na linku od LIVE EXCELA(CTL liga>Custom Teams>FINANSIJE CTL Lige)

Slyz
04-07-2013, 16:49
Primljen i Djakomaci, sleduje ga ex_TDevil-ov tim. (Eksel finansija ti se nalazi post iznad)

Treca liga sada broji 22. ucesnika i na tom broju ce ostati ove sezone.

Ista pravila izvlacenja:

http://www.dodaj.rs/f/3n/xg/4lQvbEuK/ss1djakom.jpg

4evra
04-08-2013, 08:03
Milan5g,1000 kazne

IGRAC : Carroll
PSD LINK : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=309&Club=18 (ovo mu je novi update)
NACIN PRODAJE : Pozajmica
Okvirna cena : 3000
Nacin kontaktiranja : MSN
Kratak komentar : Trenutno visak,frka mi za kes...

4evra
04-13-2013, 16:20
Miki NS 2000 kazne:

1. IGRAC: Edel Apoula
2. PSD LINK: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=2042&Club=366
3. NACIN PRODAJE: Transfer
4. OKVIRNA CENA: 3000
5. KONTAKT: MSN, PM
6. KRATAK KOMENTAR: Najskuplji golman u mom timu, ja sam doveo brazilca pa mi ovaj nije potreban.

1. IGRAC: Jack Rodwell
2. PSD LINK: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=177&Club=11
3. NACIN PRODAJE: Transfer
4. OKVIRNA CENA: 8000
5. NACIN KONTAKTIRANJA: MSN, PM
6. KRATAK KOMENTAR: Standardan je u timu, jedan od nosioca igre. Prodajem ga samo zbog budzeta jer mu je plata ogromna.

Tosic 2000 kazne:

1 IGRAC : Felipe Melo
2 PSD LINK : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=1228&Club=174
3 NACIN PRODAJE : Pozajmica
4 Okvirna cena : 4000
5 Nacin kontaktiranja:Skype pm Tema Kluba
6:Kratak komentar :Strasno dobar DMF

1. IGRAC: Vicente Sánchez
2. PSD LINK: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=7483&Club=437
3. NACIN PRODAJE: transfer
4. Okvirna cena: 800
5. Nacin kontaktiranja: PM Skype
6. Kratak komentar:nije los igrac al kod mene je visak

Batigol 1000 kazne:

1. IGRAC: Igor de Camargo
2. PSD LINK: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player.php?Id=1552&Club=76
3. NACIN PRODAJE: transfer
4. Okvirna cena: 2500
5. Nacin kontaktiranja: PM/MSN/Skype
6. Kratak komentar: Visak u napadackoj liniji,znam da ce malo igrati a plata velika.Def. cena 5100.

Ne postujete pravila,lepo je receno i napisano da se stavljaju linkovi do old ocena,a ne novih.
MikiNS i Batigol ce dobiti 50% smanjenje kazne,za prvi prekrsaj kao novajlija.
Sledeci put ce biti puna kazna.

4evra
04-21-2013, 22:34
Ligas Roksa,shodno pravilniku,dobija 5000 kazne zbog namernog primanja golova u utakmici protiv gruje.
Doticna utakmica ce biti prepravljena sa 11:4 na 8:4

Za uvredu iskazanu Gruji nece biti kaznjen ovaj put,jer mu je to prvi prekrsaj te vrste.Sledeci put nece biti pardona

Slyz
05-04-2013, 20:49
Ucesnik CHUPO93 izbacen iz lige.

Razlog: Nakupio je i vise nego dovoljno "ALT+F4" izlazaka u toku zvanicnih ctl mecheva.

Kratak komentar na ovaj poslednji "alt+F4":

- Svi jako dobro znate da imate pravo da se pozalite na tudji net, u nekom realnom rasponu pocetka tekme (poluvremena) a to je tipa 10-15min (utakmice).

- Cak i da je lagovalo i postojao problem, CHUPO93 nema pravo da izlazi iz tekme na ALT+F4 vec se mec pauzira, vi se dogovorite i prekinete mech... ako ne mozete da se dogovorite, snimis "da protivnik nece da se dogovori" i stvar resena.

Tako da, znate, vi skupljate "kazne" mi ih brojimo, kad napunite vasu čašu kazni i tolerisanja, dolazi do trajnog izbacivanja.

Sve najbolje CHUPI u nastavku, cujemo se za 2v2 tekme i sl.
Poz.

4evra
05-08-2013, 15:14
Ligasi ManUTD,Rogo i Flash ce dobiti zamrznute timove ove sezone.

UTD ima nekih privatnih problema,Rogo ne moze stici da se organizuje sa poslom i pesom,dok fles preispituje svoju zelju da nastavi igrati CTL ligu.

Izaslo im se u susret jer su pripadnici stare garde,koji su tu duze vreme i nisu pravili probleme.

4evra
05-17-2013, 17:21
Ligasi Mihajlo i Denii po 5000 novcane kazne usljed krsenja pravilnika o namernom pustanju/primanju golova.

Mihajlo je zvanicno priznao doticnu stvar,dok je denijeva situacija jasna i bez toga(5 golova u 3,4 minuta,od toga 3 u 90'+)

Kazne su vec unesene u excele,updejt ce ih pokupiti pri sledecoj sinhronizaciji excel fajlova.

4evra
05-17-2013, 23:21
Ligas roksa 5000 kazne zbog namernog davanja autogolova.

4evra
05-31-2013, 17:00
Ligas 4evra kaznjen sa 4000$ zbog alt+f4 na zvanicnom mecu.
Prvi prekrsaj te vrste od kako se 'pamte' kazne.

Slyz
06-14-2013, 23:56
Primljen novi igrac u CTL ligu, bane1993 (http://www.pes-serbia.com/members/57078-bane1993)

Video sam da je redovan i korektan kod SPL, video sam da ga hvale i "nasi" u temi za prijateljske itd...
Evra me je pitao da li ima neko od novih za aukciju, pa eto velim ovom momku treba pruziti sansu, nadam se da ce je posteno i u ferplej duhu iskoristiti.

Pred nama je leto, a i nema ozbiljnih kandidata osim baneta, tako da...nek vezba decko sa timom dok se odmaramo...

http://www.dodaj.rs/f/Z/4O/14WQUcn1/ss12.jpg

Zabo si ex Tjule tim, nema novcanih pomoci posto je u pitanju tim iz prve lige i ima i dobre mlade igrace i poneko staro ime itd..

kad svima legnu pare od sponzora, moci ces i ti sa njima da raspolazes na aukciji, ali prvo nadji mentora, pa napravi plan...

Srecno! Dobices od mene pm za prijem u ligu.

4evra
06-17-2013, 20:10
Ligas Milan5g kaznjen sa 3000 zbog nepostovanja pravila o odigravanju zadnjih kola lige.
Originalna kazna bi trebala biti 3x2000,ali ce biti prepolovljena,jer je ovo prvi put da se ova kazna izvrsava.

CTL
06-18-2013, 23:28
Sve prijave koje su poslate u sezoni 13 i 14. su razmotrene.
U samom startu smo zeleli da vidimo kako funkcionise, neke smo kaznjavali odma (pr: Chupo za vredjanje), a neke smo cekali "da vidimo da li ce ponoviti iste slicne gluposti".

Nakon razmotrenih prijava, pravilo izgleda ovako:

Sponzori nece davati svima 22.500, oni koji se nadju u prijavama na CTL nalogu, bice razmotreni i kaznjeni za svoje ruzne postupe u ligi i to uglavnom za:

5m igre (morate dostaviti video klipove, jedan gol ne razmatramo, ali jedan po jedan razmatramo ;) )
anti-ferplay poteze
vredjanja
namerne faulove i sl.
neregularnosti u transferima, dogovorima i ostale mutne radnje.

ma bilo sta da vi imate da prijavite, slobodno prijavite.

Mi razmatramo vase prijave i na osnovu njih (situacija i dosijea koji svaki ucesnik ima) procentualno (%) ce vam sponzori uplacivati manje novca. Najveci trn u oku je jos uvek 5m igranje, sponzori to bas ne vole.

Sponzori rade takodje i po principu "dobrog vladanja", tako da ako vam ove sezone uplate npr. 12% manje, sledece sezone "ako ne bude ni jedna prijava na vas" oni ce vam uplatiti ceo iznos od 22.500 $.

Potrebno je da minimum 2 sezone pokazete "dobro vladanje", tj. da ne bude ni jedna prijava na vas (prijava sa razlogom na osnovu kojeg cemo vas kazniti).

- Moguci scenario:

[LIST]
Imate npr. 12% manju zaradu od sponzora, imate dobro vladanje tokom cele tekuce sezone, Sponzori vam ponovo uplacuju ceo iznos 22.500
Imate npr 12% manju zaradu od sponzora i u narednoj sezoni dodju nove prijave na vas, nakon razmatranja dobijate novih npr. 5%, samim tim sledece sezone sponozri ce vam uplatiti 12+5 = 17% manje, jer pokazujete "lose vladanje"
Imate 2 sezone za redom dobro vladanje, vas procenat se "zaboravlja" ali mi ne zaboravljamo da ste u proslosti bili npr. kaznjeni za 5m, tako da ako opet ponovite to sponzori nece biti zadovoljni vec ce odma znati koliko % da vam umanje. (primer, u jednoj sezoni ste imali 2x 5m i dobili ste 8%, pa ste imali dobro vladanje i vratili sponzore na 0%, zatim ste opet kaznjeni za 5m, ovaj put npr. necemo davati pocetnih ~4%, nego cemo vam odma dati ~6,7&)

Takodje, sponzori ce i pozitivno - procentualno nagradjivati igrace koji sezonama pokazuju dobro vladanje.
Ocekujte i slicne FerPlay nagrade.

4evra
06-18-2013, 23:48
Ligas Bane993 kaznjen sa 1500 novcane kazne zbog losih PSD linkova u zvanicnoj temi za transfer liste.
Originalna kazna je 3x1000,ali,posto je banetu ovo prvi prekrsaj,kazna je umenjena za 50%

4evra
06-19-2013, 22:37
Detaljnije o nezadovoljnim sponzorima za ovu sezonu,razlozima iza njihovog nezadovoljstva i procentu za koji su umanjili sponzorstva.

5m/CUT LISTA:
Chopinjo 3.8 %
Arnes 4.3 %
Milang5: 11.7 %
Tosic: 6 %

AntiFairPlay:

Sly = 8 %
Vazda = 4 %

VREDJANJE/Neprimereno ponasanje:

Shollym = 8 %

DOPUNSKI CHASOVI: (ovo ne ulazi u procentualno smanjenje kod sponzora, ali ce uci sledeci put ako se ponovi... )

Amokachi: 2%
Tranks: 2%
Mihajlo: 2%
Milang5: 2%

edit:
za dopunske me pitajte na msnu/PMu sta znaci,da ne bude da se neko javno etiketira

4evra
06-24-2013, 15:24
Viktor 1k zbog loseg PSD linka u zvanicnoj transfer lista temi.

4evra
06-26-2013, 08:39
ROksa 1k zbog loseg PSD linka u zvanicnoj transfer lista temi

CTL
08-31-2013, 22:13
Ligas Viktor kaznjen sa 3000 novcane kazne zbog krsenja fairplay pravila o pisanju komentara za povecanje/smanjenje ocena na PSDu.
Profil u pitanju (http://pesstatsdatabase.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=15935)

Slyz
09-01-2013, 10:41
Primljena nova 3 igraca u CTL. (za narednu sezonu nece biti vise primanja)

Primljeni su: (izvinjavam se ako sam nekome pogresio tacan nickname)

- Giga.RsN
- Filkaja
- iRNASINHO

Izvuceni su im i timovi (ex_timovi jer ih ima dosta), Seed1 su bili Ucesnici i 2 empty slota, Seed2 su bili 5 napustenih timova.

http://www.dodaj.rs/f/3o/Zp/3tqqhdtT/ss1timovi.jpg

Igrac LEVO je izvukao tim DESNO.

pr: Giga.Rsn je izvukao ex_Chupo tim, FIlkaja - Brando, Irnasinho - Vaskektz tim.

==============

* Zbog prevelikog broja kazni prethodnog menadzera tima CHUPO93, kao i malog br. igraca, a pritom losih, CTL tim dodeljuje pomoc Giga.RsN za svoj nov tim od 8.000 $

* javite se sva trojica 4evri da vam da excele vasih timova i napisite u javnoj temi ko vam je mentor da znamo svi.
* takodje procitajte pravilnik jos 1. i mentoroska pravila da postujete kao i pracenje rada vasih mentora da ispostujete javljanjem vecih transfera meni.

to bi bilo to.

Edit by evra:
Exceli od vasih timova su vam dostupni na online linku svih excela liga(CTL>Custom teams>Finansije CTL lige)

Slyz
09-17-2013, 13:10
http://www.dodaj.rs/f/3o/e5/EPFSMDD/ss1.jpg

Primljena jos dvojica i to je zaista to.
Primljeni su jer su se trudili da odigraju tekme pa da upadnu u ovu sad sezonu, znaju obojica da sam ih primio "na poverenje" i nadam se da ce to vratiti postenim ucestvovanjem u CTL ligi, postovanjem pravila, protivnika itd... (u suprotnom znaju sta sledi) :)

da ne objasnjavam sistem izvlacenja (imate post iznad):
5x mesano,

ex DSN tim preuzima Kool & Gang, uz njega dobija novcanu pomoc od 7.000 $ jer je tim bio dugo "na pauzi" i ima samo jednog klasicnog CF-a.

ex Neca1991 tim preuzima Dovla Jagodic, uz njega dobija simbolicnu pomoc 2.000 $ jer je tim bio na pauzi 1 sezonu, ali u sebi ima kvalitetne igrace za trecu ligu.

* golman Pletikosa je ubacen u Dsn tim umesto penzionisanog golmana u sred preuzimanja kluba. (slicne su im ocene)

*Mentora ako nemate, to ce biti 4evra.
Finansije mozete da vidite u Custom Teams podforumu/ Finansije CTL Lige.

Slyz
09-17-2013, 13:17
Novo pravilo:

* Kao sto znate treceligasi su do sada imali besplatan draft sa kojeg su mogli da uzmu po 1. igraca pod uslovom da im je tim u finansijskom plusu.

Dosta dugo su imali ovu povlasticu, koja je ukinuta jer su se pobunili clanovi druge lige, te je napravljen kompromis u vidu "Posebne aukcije za samo treceligase", sto mu dodje tipa: "Imacete solidne igrace na toj listi kao i pre, ali ce te morati da ih kupite aukcijom za 1-2-3k... zavisi od vas, kao i od finansija drugih."

-----------------------

Aukcija za L3 je posebna aukcija u kojoj ucestvuju samo treceligasi.
AL3 se odvija nakon Transfer perioda1 (TP1) i na njoj mogu ucestvovati svi treceligasi ciji tim se nalazi u finansijskom plusu minimum 800$, to je ujedno i najmanja moguca suma koju mozete ponuditi na ovoj aukciji za igraca.

Niste ograniceni limitom igraca, mozete da kupite igraca koliko uspete da kupite, po vec ranije definisanim nacinima aukcionisanja (pogledati stare aukcije ili pravilnik radi podsecanja).

Svaki igrac koji se nadje na listi za Aukciju ce imati unapred odredjenu svoju def.vrednost.
To automatski znaci, da ce te vi igraca kupiti na aukciji, tj. "angazovati" za npr. 1400 $, ali ce on u vasem klubu tj. vasem finansijskom excelu zauzimati svoju def.v. i na osnvu nje ce mu se obracunavati plata.

dakle u praksi, jedina novina je sto na AL3 umesto draftu, vi angazujete igrace za "odredjenu sumu koju ponudite" = "nema vise dzabe".

To bi bilo to, molim 4evru da uvrsi ovo u pravilnik. Aukcija za Ligu3 (AL3)

=========

Ovaj put, listu za AL3 poklanjam unapred celu sezonu, pa razmislite dobro da li zelite da trosite novac na njoj ili negde drugde.

Slyz
10-06-2013, 21:12
Ne znam kako niko nije ukazao na ovaj problem ranije, ali evo osetio sam ga na svojoj kozi i shvatio da jednostavno ovo pravilo mora da postoji.

Pravilo koje ce te procitati sada, stupa na snagu odmah i mora od narednih tekmi da pocne da se primenjuje!

* Ukoliko se desi prekid utakmice, bilo da je net puko, blackscreen ili nesto bilo sta trece, vi naravno krecete novu utakmicu i igrate onoliko koliko je vremena ostalo. (to ste do sad i radili)

* ali, sad tu uskace jedna novina, ako je rezultat pre pucanja bio npr: 2:1 za nekoga, vi morate odmah kad krecete novu tekmu da "posaljete loptu golmanu i da autogolovima vratite rezultat na onaj koji je bio"
Nema davanja golova "sa igracima koji su dali gol ili nekih drugih varijanti", dakle samo - odmah autogol sa centra i jedan i drugi igrac dok ne dodje do rezultata koji je bio na semaforu pre prekida

- Razlog je zato sto "onaj ko je imao prednost, ima i prednost u mentalitetu igraca", a kad krece nova tekma rezultat je 0:0, samim tim je i mentalitet resetovan, sto je lose, lose po onoga ko je vodio pre prekida tekme.
tako da ovo pravilo stupa na snagu odmah i molim vas da ga se pridrzavate.

Ukoliko vas protivnik odbija da da autogol ili nepotrebno trosi vreme, bice kaznjen sa 10.000 $ po utakmici, uz vas dokaz (fraps snimak npr.)

Molim da se pravilo unese u pravilnik.

Slyz
10-10-2013, 18:54
Jos jedno novo pravilo:

- Za SS-ove iz utakmica koji ne sadrze "sadrzaj ctl patcha" dobijace se kazna.

Konkretno za sledece primere:

* oni sto imaju "grbove koji nisu iz CTL lige" u SS-ovima/Videu.
* oni koji imaju "imena ekipa koji nisu iz CTL lige" u SS-ovima/Videu.

// Kazna po utakmici, za svaki SS ce iznositi 2.000 $.

=========

Za sada tolerisem video snimke ako nemate zadnje updejte dresova, ali pitanje je "koliko cu jos i to tolerisati".

- znam zasto ove stvari trazim, necu da kucam razloge jer su vrlo jasni, ko ne zeli da postuje ovo pravilo - necemo ga zadrzavati ovde.

Slyz
10-31-2013, 11:42
Prema gore navedenom pravilu, igrac Shollym se kaznjava sa 4000 ctl $.

Jbga, zao mi je, ali ni ti ne postujes ligu time sto te mrzi da ubacis 5 fajlova (3 za transfere, 2 za grbove i exe) cak i kad koristis neki drugi patch treba ti 1 min. vremena da prebacis ovih 6 fajlova da bi ti "vizuelno izgledalo kako treba".
Ne zelim da objasnjavam sta znaci "vizuelni identitet", ali liga je tako osmisljena da svako ima svoj viz.ident. sto zajedno cini vizuelni identitet lige.

Takodje pravilo kaze "za svaki ss po 2000", ti si okacio ukupno 11 ss-ova sa grbovima Reala i Galatasaraja, necu da te kaznjavam za to sto je u "spoileru", vec samo za 2. "bitna ss-a koja se vode kao dokaz za odigranu ligasku".

4evra
10-31-2013, 18:05
Ligas Flash se kaznjava sa 16k novcane kazne zbog alt+f4 na utakmici protiv Rembranta (http://img4.imagetitan.com/img4/small/8/8_pes62013-10-3019-13-30-00.jpg).

To je njegov 3. prekrsaj ovog tipa od kako se pamte kazne.

4evra
11-04-2013, 09:48
Ligas Shollym (http://www.pes-serbia.com/members/10876-Shollym) nas napusta pre vremena
Izmedju ostalih,jedan od zadnjih razloga iza ova odluke jeste Joga Bonito filter koji je solim odlucio na svoju volju staviti na propisane mu utakmice.
S obzirom da filtriranjem 50+ ligasa ostaje mozda 6,7 ligasa sa kojima bi Solim igrao,a od njih svega 2,3 koji mu napisu GG na kraju utakmice,nema smisla da zamaramo coveka sa dodatnim utakmicama koje on ne planira odigrati.

Razloga ima jos,konkliktan lik,neosnovane prozivke,iniciranje svadja,zakuvavanje,itd itd.

Ban nece dobiti zbog svoga rada na pes6 editu i reputacije zasluzene tu.

Hvala solimu na do sad ucinjenom i zelim mu puno srece u njegovim buducim poduhvatima.

4evra
11-06-2013, 18:17
Ligas Evra kaznjen sa 8k novcane kazne zbog alt+f4 na mecu u Liga kupu protiv Dovle7
Drugi prekrsaj ove vrste od kako se pamte kazne.

Mihajlo_KL
11-06-2013, 18:47
Ligas Mihajlo_KL kaznjen sa 4k novcane kazne zbog alt+f4 na mecu u Liga kupu protiv Dovle7
Prvi prekrsaj ove vrste od kako se pamte kazne.

Slyz
11-09-2013, 15:23
Kao prvo da se zahvalim ljudima koji su mi odgovorili do sada na pitanja iz mini ankete (neki putem PM, a neki putem Skajpa (ko je bio u tom trenu online)).

Hvala vam.

Ono sto se moze zakljuciti iz anketa je manje vise vec bilo poznato, a sve to ukazuje "da ljudi moraju da se promene", jednostavno ta "svest kod ljudi" mora da bude drugacija.
Setite se moje "oprostajne ctl poruke", pricao sam o tome da svest kod ljudi mora da se menja.

Cisto da znate, ovo sto sad planiram da uradim, je nesto sto sam imao na umu pre nekih 5-6 sezona. Tada sam hteo da napravim "Ligu pozivnog tipa", da ja sam filtriram ljude tj. pozovem ih u moju ligu na osnovu njihove ljudskosti koju pokazuju kroz: ponasanje i igru.

Ne zelim da bilo koga izbacujem iz lige, ali mi verujte da jos vise ne zelim da iz lige odlaze ljudi koji vole da igraju pes6 kroz ono sto se zaista moze zvati "igra".
Svako od vas koji spadaju u "silovatelje pes6 igre, koji se sluze samo stvarima koje donose 3 boda, losim internet konekcijama itd...itd.. (bice full ista svega)" => Mozete na kraju ove sezone da odete sami ili da iskoristite sansu koju ce svi imati naredne sezone koja ce pokazati kroz filtere koje planiram da postavim u ligi, ko moze i dalje da igra CTL, a ko Ne.

Takodje bice glasanje, da li da se uvedu ili izbace odredjene stvari, svi ce te biti tu da glasate.
Takodje bice uvedene donacije po sistemu "nikoga ne teramo da ih daje, ali ce od donacija zavisiti i rad CTL lige", jer nakon odlaska Evre, ja cu imati jos obilniji deo posla.

Evra, koji je radio mnogo u finansijskom delu CTL-a, eksel provere, aukcije, doradjivao pravilnik i svasta nesto, rekao bih u zadnje 2 sezone vise od mene.... ce dobiti ili zamenu, sto je tesko naci i imati pre svega poverenje u nekogo od vas, nazalost.

Ne zelim da iz lige opet ode neko poput: Maremasa, Culeta, Evre i jos nekih koji su se na terenu ponasali "fudbalski", a na forumu kao ljudi. Ne zelim da dobri ljudi koji zele, zabavu i druzenje odlaze, a da ostaju neki kojima je mesto negde drugde.

Iskreno, drago mi je kad dodjem na Skajp i kda se "u onoj nasoj grupnoj konverzaciji" vodi neka "van CTL prica", zabavno je, ima dosta dobrih i zabavnih likova ovde u CTL-u i iskreno mi je drago sto sam neke od njih i upoznao i nadam se da cu neke tek i upoznati.
Takodje, ova liga je pored sklopljenih novih prijateljstava, dovela do toga da se i u nekim drugim igrama, pa cak i poslovima... cujemo, druzimo, saradjujemo, a upravo to sve tako i treba da bude.

Ne zelim pre svega da neko "igra ligu protiv nekoga od koga mu je muka" i jednostavno sam prinudjen da se ljudi sami filtriraju sledece sezone.

Dakle da ne *****m vise, sledece sezone (kad ona pocne), moracete da:

postujete nova pravila igre koja ce imati akcenat na "uzivanje u pesu"
postujete moje vreme i moj rad ovde, za koji cu ostaviti broj tekuceg racuna (rs dinar) i najverovatnije PayPal za vas "van Srbije" i necu apsolutno nikoga terati, niti moliti da prilozi donaciju, ali sam znam za "provedeno vreme" koliko zasluzujem, a verujte mi da se necu libiti da to vreme provedem drugacije, ako se u CTL-u ne bude promenila svest ljudi i postovalo ono sto se od vas trazi.
svi ima da obezbedite internet kakav treba da bude, svi ima da radite ping provere preko CMD-a pre svake tekme, pa ce te tek onda da igrate i ako imate problema, utakmice ce biti odlozene, a ne igrane na silu i na tuzakanje.

Da ne pricam da ce: za krsenje svih pravila biti uvecane kazne, narocito za "cudan net, mutne radnje i sl.", tu mozete ocekivati da se posle sezone 16. ne vidimo.

Dakle u sezoni 16. imate pravo sami sebe da filtrirate da li ste za CTL Sezonu17 ili niste, sve je na vama.

Zajedno smo pravili ovo, zajedno cemo da ga unapredimo ili da ga srusimo, pa izvolite.

Slyz
11-10-2013, 10:15
Kazna Lapiju 4000 $ zbog nepostovanja pravila sa SS-ovima i patchom.

I Lapi nas napusta nakon ove sezone, pa kazna nije ni bitna, ali treba da bude evidentirana svakako, jer prekrsaj je prekrsaj.

4evra
11-15-2013, 17:02
Ligas Roksa (http://www.pes-serbia.com/members/58656-Roksa7) nas trajno napusta.
Hvala mu na do sada ucinjenom,i srecno mu u njegovim buducim poduhvatima van CTLa.

Ovo je ujedno i prvi ligas koji je pokupljen novim 'filtriranjem' ligasa.
Ostaje nada da ce mozda biti i zadnji :)

Slyz
11-16-2013, 17:42
Izvuceni timovi za novajlije:

OF (pogledajte svoj tim, jer su timovi slobodnih ekipa medjusobno balansirani), da me ne smarate "sutra" "jao gde je Negredo kod Skubija..." ovo je OF validan, od sl. sezone, vas tim izgleda kao u Option File-u.

http://www.dodaj.rs/f/2G/10V/zsEMHwI/ss1.jpg

Levo je ucesnik ------ desno je tim koji je izvukao.

Pomoc:

Roksin naslednik -> 8k (tim mu je vec malo izbalansiran)
Pop93 naslednik -> 10k (tim mu je vec malo izbalansiran)
Neso7 naslednik -> 8k (tim mu je vec malo izbalansiran)

MilosCZBG naslednik -> 8k (tim mu je vec malo izbalansiran)
ManutdStars naslednik -> 8k (tim mu je vec malo izbalansiran)
Lapijev naslednik -> 10k (tim mu je vec malo izbalansiran)
astrokoki naslednik -> 4k (tim mu je vec malo izbalansiran)

Ostali = bez pomoci = dobri timovi.

Slyz
11-28-2013, 17:51
Jos 2 nova ucesnika za narednu sezonu sa kojima sam odigrao poslednje test utakmice.

TheKOP & Markos90 su primljeni.

http://www.dodaj.rs/f/3Z/gs/20oQ7VGP/ss1novikopmarkos.jpg

Seed1 = ucesnici + 3 empty slota (zbog boljeg mesanja)
Seed2 = ex_klubovi

POMOC:

MilosCZBG naslednik -> 8k (tim mu je vec malo izbalansiran) = Markos90
Scooby naslednik -> 0k (bez pomoci, vec dovoljno dobar tim) = TheKOP

u postu iznad ovoga imate okacen OptionFile da vidite vas tim koji vas ceka naredne sezone! (Jer napusteni timovi su medjusobno izbalansirani, popravljeni, a neko je i pride dobio novcanu pomoc) tako da vas molim, pogledajte OF da ne bude posle problem ili pitanja "a gde je ovaj igrac sto je bio tu?"

===

Mislim da je to sto se tice primanja novih od naredne sezone.

CTL
01-04-2014, 12:03
Detaljnije o nezadovoljnim sponzorima za ovu sezonu,razlozima iza njihovog nezadovoljstva i procentu za koji su umanjili sponzorstva.

edit:
za dopunske me pitajte na msnu/PMu sta znaci,da ne bude da se neko javno etiketira

Sa proslosezonske liste svi su pokazli pozitivnu promenu, tako da ce ove sezone dobiti full primanja spoznora (22.500), osim:

- LimaMC 4.000 $ kazna za vredjanje + nezadovoljni spoznori za sezonu 16. (4%) (sto zbog vredjanja + jos 1. zalbe na nesportsko ponasanje u toku ligaske) (22.500 * 4% = 900 $) Tako da u sezoni 16. od spoznora dobija 21.600 $

- Arnes86 ima nazalost ultimatum od strane CTL lige. Morace da sredi/promeni net/pauzira sezonu sta god...ali sa dosadasnjom konekcijom vise nece moci da igra jer je bilo vise od 6. prijava za njegov net i to ne samo ove sezone.

- Tranks (imao 2% prosle sezone koje nisu naplacene, vec mu je skrenuta paznja..) je ove sezone imao prijave za 5m igranje, 2% + 3.8 % novih. (22.500$ * 5.8% = 1305 $) dakle u sezoni 16. primanja od sponzora iznose 21195 $

* Cisto da vas podsetim, imajte u vidu pravilo o nezadovoljnim spoznorima, gde morate pokazati dobro vladanje naredne sezone kako vam se procenat ne bi duplirao i spoznori postali jos nezadovoljniji;
da bi se procenat "zaboravio" morate biti bez % kazni 2 sezone za redom.

Slyz
01-12-2014, 22:06
Izvinjavam se ucesnicima CTL Lige, Vazdi i Mirsad_bug-u zbog greske koju sam napravio.

Nisam ispratio bas najbolje desavanja i reagovao sam brzopleto te sam novajliji Mirsad_bug-u dodelio Vazdin tim u ovoj pauzi pred sezonu 16.

Sa Vazdom sam imao dogovor da ga sacekam bar 2 sezone jer je decko imao problem sa selidbom i zavrsavanjem stana i sada kada je zavrsio svoje stvari i regulisao uslove (net i ostalo) vratio se da igra.
Najveca zahvalnost za ispravku moje greske ide Mirsad_bug-u koji je bez pritiska mene ili Vazde sam rekao da je najbolje da se Vazdi da njegova ekipa, a da se njemu (Mirsadu) izvuce nova - slobodna.

Takodje Mirsad je zamolio da 3 ugovorena transfera ne propadnu, jer ne zeli da ispali ljude, sto je Vazda prihvatio, tako da nece biti nikakvih problema.

Given (Vazda) -----> (Mihaljo_KL) 5500 $
Santa Cruz (Vazda) ----> (Totti_10) 1000$
Rivas (Vazda) ----> 1500 (Totti_10) 1500$

Ja se jos jednom izvinjavam zbog svoje greske, od sada cu cekati "zvanican pocetak sezone" umesto sto cu sam proricati da li ce se neko vratiti ili nece,
Izvinite CTL drugari, nadam se da oprastate moju gresku.

i jos jednom Hvala Mirsadu koji je resio ovaj nesporazum.

=============

Mirsadu je momentalo izvucena nova slobodna ekipa kako bi mogao da se sto brze spremi za pocetak sezone i iskoristi TP2.

http://www.dodaj.rs/f/1K/2g/3rJvzgS0/ssmirsadsam.jpg

Mirsad_bug --- nasledjuje ex Shollymov tim, bez novcane pomoci posto je u pitanju dobra ekipa (ex prvoligasa)

Slyz
01-13-2014, 21:21
Poslednja dvojica novajlija, za sezonu 16.

http://www.dodaj.rs/f/1b/MB/2o5h8GbE/ssnovajlije2tima.jpg

Hopopa nasledjuje ---> ex Kajzer Soze tim
Rossoner_tz ---> ex Astrokoki tim + 4k pomoci

Neka pogledaju timove u patchu (online koji sam im dao veceras, jer su ekipe balansirane (ove sto su bile "EX" tj. napustene). Obrisite OF i patch koji sam vam dao ce vam kreirati novi OF.

Molim Mihajla da im da eksel fajlove timova i upise pomoc za Rosonera (ex Astrokoki tim).

Nabavite mentora da vas malo poduci kako se rade transferi i cega da se pazite u ligu i sl. prelistajte naravno jos malo pravilnik.

Slyz
02-14-2014, 12:36
Zbog nepoštovanja pravila "o pozicijama igrača", kažnjavaju se:

Nakalmiki = 1500 $
Panchev = 750 $

kazne su prvi put, pa su umanjene upola. Samaras AMF, Cambiaso CWP, Cuellar WB.
lepo vam kaze pravilo, da igrac moze da igra sekundarnu poziciju onu koja mu stoji, a da mu default pozicija daje mogucnost da igra i sve ostale pozicije u toj boji (u boji svoje def.pozicije).
WB = SB★ ili SMF★ , a ne sekundarni SB. tj. igrac koji je CB★, a moze i SB.

jbga, pravilo je takvo, morate se prilagoditi.

* pročitajte pravilo još jednom, nigde ne piše da CB★, SB kome je default pozicija CB, može da igra WB poziciju.

http://www.dodaj.rs/f/c/oj/3kQ5SEy2/kaznenakalpancev.png

CTL
02-16-2014, 18:03
Zbog nepoštovanja pravila "o pozicijama igrača", kažnjava se:

Filkaja = 1500 $

* Keita/Grizman na WB pozicijama. Prelistaj pravilnik, deo za pozicije da bi video ko moze da igra WB poziciju, a to su pomocicu ti, SB* i SMF*, dakle oni sto imaju default. poziciju SB* i SMF* i naravno ako igrac ima WB.
napadaci ne.

Kazne ce poceti da skacu, tako da uozbiljite se.

Slyz
02-23-2014, 21:59
Kaznjen 1500 $ Dovla

Ako sam ja nekoga ovlastio da vodi GOLD, to znaci da on vodi gold, a ne da on sad moze da "ovlasti nekog drugoga da radi za njega".
Ako vec pisete ljudima "da je LIVE", onda nemojte da izvlacite offline u compomasteru.

ako necete da radite kako treba, javite se da uradim ja ili da nadjem nekoga kome verujem.

ovo sto je izvuceno, se ponistava.
Svako ko bude radio onako kako ne treba bice kaznjen i smenjen iz uloge "ctl urednika".

Prvobitno sam kaznio i Serga, ali...

VladoCTL says (23:12):
Ne trebas kaznjavati coveka
prosli put je Shomi izvlacio za OMS
sada je mislio da ce biti u 22h
LIVE izvlacenje
tako sam i napravio bio
ali sam skontao kasnije
i odradio sam bzvz
lupi meni kaznu
nemoj njega bzvz

Slyz
02-26-2014, 18:49
Filkaja kaznjen sa 1000 $

A. K. Keita mu je igrao AMF, a ima pozicije:
WF★, SMF, SS

* pročitajte pravilo još jednom, ja sam pokusao da objasnim Filkaji, ali on me ne razume... "igrao je menadzera 7 godina, pa mu nisu pozicije u pesu jasne.."

CTL
03-16-2014, 19:25
Filkaja kaznjen sa 2000 $
Rossoner_TZ kaznjen sa 2000 $

zbog nepostovanja pravila o pozicijama igraca. Procitajte pravilnik jos jednom, narocito Filkaja koji ne moze ili ne zeli da razume pravilo.

Rossoner: Tzavellas na DMF, Thioune na CF.
Filkaja: D'Agustino i Eduardo igrali na WB poziciji.

Slyz
10-13-2014, 11:16
Od prijavljenih za sezonu 17, ima neaktivnih:
dauda (neaktivan)
ssonnne (neaktivan)
SINABL (neaktivan)

vidimo se u nekoj narednoj sezoni, ako se budete prijavili i igrali prijateljske za ulazak.

=====
=====

Izvucene ekipe za novajlije:

http://www.dodaj.rs/f/X/kT/WmvbVjE/novisez17.jpg

s leve strane je ucesnik - sa desne strane je tim koji je dobio + novcana pomoc (ukoliko pise)

Dakle:

medicinar dobija GrujaAcM tim + 8k pomoci
iv1989 dobija Tranks-ov tim bez pomoci
Atlantis dobija Neso7 tim + 8k pomoci
bane1993 dobija pfcdejan tim + 12k pomoci
Dortmunder dobija Pochu tim + 8k pomoci
CHUPO93 dobija Lapijev tim + 8k pomoci
mr bean dobija Denijev tim + 4k pomoci

=====
=====

Vazda preuzima svoj tim, jer ga niko nije ni koristio osim njega, isto vazi i za MilosCZBG-a.
Obojica ce te dobiti po 6k pomoci, jer su vam timovi bili "napusteni 2 sezone".

* cuvajte pare za draft lige3 sl.sezone da se pojacate.

16.11.2013. Balansiranje napustenih timova:
Ander Herrera (freeagent) ---> MilosCZBG (FREE EKIPA) [def.v. 7300] Zona:3

to bi vec trebalo da je uneseno u eksel

Zamolio bi Rembranta da unese to u eksele, dakle startujete (22.500 od sponzora + pomoc).
Neke ligase "cu sacekati jos sezonu dve, tipa Sloga itd...", batigolov mega tim nisam stavio u zreb jer treba da se izbalansira sa nekim drugim napustenim timom, pa ce i on doci na dodelu neki naredni put.

=====
=====

OMS ce i ove sezone biti besplatan, tako da cemo i ove sezone dobiti 22.500 od sponzora (od sledece sezone se OMS placa tako sto ce se smanjiti sponzorski novac).
OMS ekipe ce se opet rasporediti, jer ima ekipa gde je u OMSu ostao 1 ili 2 vlasnika, tako da ce se morati formirati OMS sa tri vlasnika, dodavanjem jednog slobodnog ucesnika tamo gde fali.
OMS ekipe koje imaju 2/3 vlasnika ce moci da promovisu igrace.
"A" tim igraci koji su bili prekomandovani u OMS pogon, ce u svakoj pauzi izmedju sezona moci da se vrate nazad u A tim.

Pocnite da se dogovarate vi novi sa kim bi mogli da se ukombinujete za OMS timove.

=====
=====

Kazne su resetovane svima, npr. CHUPO koji je nekada napravio 4x Altf4 pa je izbacen iz lige zbog petog prekrsaja, bi sada po pravilu trebalo da dobije otprilike kaznu za novi ALTf4 tipa = 32k. :)
Necemo to raditi, ali svako od vas povratnika (pr: CHUPO) treba da zna "da ako bude radio iste stvari zbog kojih je i bio problematican, mesta za njega nece biti" tako da je sve na vama i vasem ponasanju.
Nece dakle biti uopste "brojanja kazne", ako radis po starom, pozdravljamo se.

Ozbiljnije prekrsaje nema potrebe da spominjem, sve pise u pravilniku sta vam sleduje.
Procitajte jos jednom pravilnik, da kazem svi, jer mnogo je vremena proslo ;)

Igrajte fer, postujte pravila CTL-a!
Svim ucesnicima koji se na odredjeni nacin osete prevareno, uvredjeno itd. mozete prijaviti (uz dokaz) sve na CTL (http://www.pes-serbia.com/members/52751-CTL) nalog i naravno "ako vise vas prijavljuje problematicne u ligi, problem ce se resiti izbacivanjem, tako da nece biti onih koji ostalima kvare prijatan ugodjaj u ligi"

Uzivajte, trudite se da uzivate, jer na kraju krajeva to je samo igrica.

Рембрант
10-14-2014, 09:54
Ексели за новајлије/повратнике: https://www.dropbox.com/sh/2blufkk1799yxqo/AACtoSQIqKr_6HSCT5EQHMMEa?dl=0
За сва питања око ексела, слободно се јавите да продискутујемо. :)

=======

Оно што је Слај можда заборавио да вам напомене то је да морате да нађете ментора који ће вас саветовати око куповине/продаје играча. То вам је обавеза (новајлијама, а могу и повратници ако желе), а избор је на вама.

Рембрант
10-17-2014, 11:12
Враћа се награда за фер-плеј. :)
Свако ко заврши сезону без иједног картона добиће награду од 2.000.

Slyz
10-21-2014, 16:08
Primljen jos jedan clan za narednu sezonu:

Dauda9

http://www.dodaj.rs/f/c/Nn/Jt36oVS/ss1.jpg

sleduje mu ekipa Hopopa + 4k pomoci.
Umesto 2 penzionera (Melberg i F. Aurelio) dobio je (Sebastian Dominguez-a i Oczipku).

Sve sto treba, poslato mu je na pm, kao i Rembrantu.

=========

Uspeo sam da sredim Gotovu ekipu 18, zamenim 2 penzionera i tamo.
Jos uvek ne izvlacim Batigolov tim jer mu treba balansiranje, u planu su sredjivanje Gotovih ekipa 17 i 20.

Рембрант
10-25-2014, 22:31
Лигаш Вазда се кажњава са 2.000 због непоштовања шаблона у званичној трансфер листа теми. (2 пута у 2 различите теме)

Slyz
10-29-2014, 10:08
Poslednji primljeni ucesnik za sezonu 17: Sayonara

http://www.dodaj.rs/f/2N/iT/4S3V8Zax/ss1novige.jpg

Sayonara - Gotova Ekipa 20.

Blues FC jos uvek ne dodeljujem dok je ne izbalansiram, dok kod nekih napustenih ima 2 penzionera koja moram da sredim, tako da sam sad dodeljivao Gotove ekipe.

Рембрант
10-29-2014, 16:50
Лигаш Арнес се кажњава са 1.000 због погрешног псд линка у званичној трансфер листа теми.

Slyz
11-14-2014, 22:27
CTL liga se i dalje igra na Fiveserveru!

Takodje, ukoliko fiveserver ne radi (a desavalo se) igraci su duzni da igraju na SixServeru!
Zato vas molim registrujte se i na sixserver (ko vec nije) koristeci slican nick kao na fiveserveru, obratite paznju na to da je registrovanje na sixserver moguce samo nedeljom! tako da iskoristite to vec prekosutra, u nedelju.

za igranje ligaskih tekmi na SixServeru korisitite samo: Patch Other LOBBY.

Na poljskom serveru se nece igrati, a razmotricemo nakon testiranja i opciju "domacih servera"

Slyz
11-24-2014, 01:05
Kaznjen ligas: medicinar 5000 $ po pravilniku za namerno primanje golova u utakmici protiv Atlantisa.

- Znam da si se javio i objasnio situaciju sa komandama na tastaturi (kako ti je brat promenio) pa nisi hteo da trazis od protivnika da se tekma prekine i to namestis, ali ono sklanjanje igraca ne moze da prodje bez kazne
koliko god da si se iznervirao. Zao mi je sto si novajlija, ali pravila su takva i moraju se postovati. Sl. put za nauk, pa proveravaj pred svakog paljenja pesa "da li ti je neko dirao komande ili nije..."

Slyz
11-30-2014, 18:59
Zbog prekida rada Sixservera, dobili ste produzetak +1 dan za prethodnu nedelju (server nije radio od subote). Dakle kola 5-9 mozete odigrati i sutra: ponedeljak.
a za kola 10-14 automatski ste svi dobili produzetak za onaj tamo vikend.

Meceve mozete igrati na privatnom serveru, npr. Hericevom
ili ko zeli da igra na poljskom, moze to uciniti takodje i tamo.

Licno sam vise za ovaj privatni vid, jer na osnovu test tekme i ligaske tekme koju sam igrao danas... nemam sta da kazem osim reci hvale.

Cim proradi six server ili five, moracemo da igramo tamo, zbog pracenja tekmi, a za sl.sezonu cemo izglasati 2 servera: primarni i bekap varijantu.

Slyz
12-12-2014, 18:33
Kazne:

- Pravilo o pozicijama nisu ispostovali:

Heric 1.000, Ross Barkley igrao SS, i ako je vezni igrac.

Milang5, 2.000, Wilian mu igra LWF, a Luka Modric WB-a.

==============

MarcoReus10, za sada samo 3.000 kazne i to kao vid opomene jer ne gasi garenu/torent ili sta vec dok igra svoje utakmice, sl.put kad bude bila prijava u vezi tvog neta (dok se na tosicev (brat) net niko ne zali) dobices duplu kaznu, a ovakvim ponasanjem mozes biti i izbacen iz lige, niko ne zeli takve u ligi, pa razmisli.

==============

Vi, sto kukakte "na petometrase i golove koje primate, a ne svidja vam se izgled golova koji primate" ... imate SAMO DVE OPCIJE :)

1) snimite golove, akcije, pa prijavite doticnog petometrasa na CTL nalog uz dokaz (jer ako prijavljujemo takve, za njih nece biti mesta u ligi, pa onda valjda niko nece ni kukati na petometrase? zar ne? bas je lako, zar ne?)
2) ili ****no prestanite da placete, ako vec necete da prijavite.

Stvar je vrlo jednostavna i ne mogu da verujem da je i dalje niste shvatili.

Slyz
12-17-2014, 11:59
Mihajlo kaznjen sa 1.000 zbog koriscenja R. Rodrigeza (SB) na poziciji u veznom redu.

=========

Vase utakmice mozete igrati i na CTL serveru (Atlantis podigao, bice online sigurno jos 2 sezone), za hosts file-ove, link za registraciju na server (Ko nema od vas), obratite se meni ili Atlantisu.
Jos uvek necemo javno ostavljati IP, dok se server dobro ne istestira, mada je za sada skroz u redu.

http://www.dodaj.rs/f/G/wW/j1PtmSw/pes6-2014-12-09-02-52-07.png
http://www.dodaj.rs/f/1Z/la/3z4QGRiQ/pes6-2014-12-09-02-52-24.png

Slyz
12-29-2014, 16:16
Pauza u ligi zbog novogodisnjih praznika stupa na snagu od 30.12.2014. do 9.1.2015.
U toku ovog perioda, vi koji zelite mozete da odigrate utakmice po redu, ali SS-ove morate da okacite posle pauze, dakle od 9.1.
U toku ovog perioda, nece se vaziti "cimanje na garenu i dogovaranje za odigravanje utakmica", od petka 9.1. nastavicemo regularno dalji tok igranja lige.

Takodje, produzicemo i drugo kolo liga kupa (jer vidimo da su neki nekativni) i dacemo rok do 11.1.2015. za drugo kolo liga kupa.

Zelim Vam, lep provod, srecnu i uspesnu 2015. godinu!

Рембрант
01-21-2015, 15:24
Због одигравања меча унапред, кажњавају се лигаши Филкаја и миланг5 са по 1.000, било је обавештење на форуму да се неће додавати последња 2 кола за ову недељу.

Slyz
02-08-2015, 12:44
Poceo sam da balansiram napustene timove, evo nekih stvari cisto da vidite, javicu kad da se "upise tj. promeni u ekselima":

Batigol tim:

Coutinho ----> Vazda
Nagatomo ---> Vazda
Eischner -----> Sergio

===================

Vazda tim:

M. Jovanovic ----> Batigol

===================

Marulja tim:

Silvestre ------> Secem
Alex Pearce ---> FREE AGENT (remove)
Schaars ------> Vildan

===================

Secem tim:

Matuzalem ----> Sergio
Sanogo -------> Sergio

===================

Vildan tim:

Pepe ----> Marulja
Borini ---> 4evra

===================

Sergio tim:

Garry Cahill -----> Secem
A. K. Keita ------> Marulja
Kolodin ---------> Rossoner
Nabil Ghilas -----> Secem
Yobo -----------> 4evra

===================

4evra tim:

Nikola Saric -----> Secem
Bance -----------> Sergio
Demirci ----------> Vildan
Novakovic ------> Vildan
Felipe Menez ----> Vildan
Lucchini ---------> Segio

===================

Timovi su "izbalansirani", molim Rembranta da isprebacuje sve ovo po ekselima, u patchu sam vec sve prebacio.

Sacekacemo jos 2-3 dana da se novajlije izigraju prijateljskih, pa cemo dodeliti timove novima, za sada imamo: Pantelu i Mirchela primeljene, blizu su i Sir Alex i ostali koji su u procesu odigravanja.

Slyz
02-16-2015, 14:52
1) Imate post iznad sa balansiranjima, dole na dnu cu vam ostaviti OF. (jer transferi od prosle sezone za online namaju ova balansiranja iz posta gore za napustene ekipe)

2) Izvucene su ekipe za novajlije:

http://www.dodaj.rs/f/3k/ms/EcUCiT/ss1.jpg

Pomoc su dobili:

Mirchell za ex_Vazda tim u iznosu od 5.000 $
i
30pke za ex_Totti tim u iznosu od 12.000 $

jer su duze bili napusteni, a Vazdin tim je i balansiran. Molim Rembranta da unese u exele.

Рембрант
02-16-2015, 19:18
Ексели су вам доступни на дропбоксу (први пост у овој теми > http://www.pes-serbia.com/threads/21927-CTL-Lige) или ако желите да их имате и код себе биће на крају овог поста постављени као атачмент.
Сва питања око финансија иду мени. Слободно се јавите, шта год да вам није јасно или ако имате предлог или колико год неко "глупо" питање да имате, увек сам ту да продискутујемо. :)
Такође, морате да нађете ментора који ће вас саветовати у вашим пословањима (обавезно).
Прочитајте правилник (ако већ нисте) и то вам је то, добродошли у ЦТЛ. :)

*Зорке и Мирчел могу да учествују у тп1 и на целој аукцији док Пантела и Сер Алекс могу тек од друге групе на аукцији (када спонзори буду уплатили 20500).

Slyz
03-21-2015, 09:48
http://www.dodaj.rs/f/u/Ss/3LO2YgwC/ss1novajlije.jpg

Poslednje novajlije za seoznu 18.

Dark Knight - ex_Secem tim, + poklanjamo pomoc 5k
IgiJKM - ex_4Evra tim, + poklanjamo pomoc 10k

Rembrant ce vam dati eksele, timovi su bili u balansiranju, ali zbog duzine napustenosti poklanjamo pomoc u nadi da ce te se bolje snaci u ligi.

Takodje od sl.sezone planiramo da promenimo sistem balansiranja napustenih timova koji nece vise ukljucivati davanje pomoci novajlijama, vec ce svi dobiti slicne timove. (Ovaj predlog je jos uvek razmatranju, dobro je resenje, ali trazi mnogo vremena i rada u balansiranju, ekselima itd.)

Рембрант
04-03-2015, 17:03
Ligaš veljkobk94 se kažnjava sa 4.000 zbog prevremenog izlaska na meču protiv SIR ALEX-a (http://www.pes-serbia.com/threads/34961-CTL-Third-League-(rezultati-SS-komentarisanje-utakmica)-S18?p=1360225&viewfull=1#post1360225).

Slyz
04-08-2015, 17:57
Primljen za sezonu 18, holajuniorpes - dodeljen mu je ex Stevic tim.
Primljen ligas Cevali tim ce mu biti dodeljen kada se oslobodi neki ex tim.

Рембрант
04-10-2015, 14:50
Kazne:

1) Filkaja - 4.000, zbog javnog vređanja Tošića na forumu: http://www.pes-serbia.com/threads/34962-CTL-Second-League-(rezultati-SS-komentarisanje-utakmica)-S18?p=1360639&viewfull=1#post1360639
2) veljkobk94 - 8.000, zbog vređanja holejuniora -> http://www.dodaj.rs/?40/kP/1O5H2xkX/pes6-2015-04-01-19-56-25.png i DarkKnighta -> http://www.dodaj.rs/?16/NH/4yNDR2CY/aaa.jpg. Ujedno i poslednja opomena da "spusti malo loptu na zemlju".

Slyz
04-14-2015, 20:21
Cevali zvanicno menja Shoxa, igrace njegove utakmice u ligi3 pocev od ove nedelje.
Videcu sa adminima da promene ime u Cevali u tabeli, kako bi covek mogao da upisuje svoje rezultate.

Рембрант
04-15-2015, 00:06
Ligaš Mihajlo_KL se kažnjava sa 5.000 za namerno primanje golova u meču Gold lige protiv nakalmikija. Dokaz: http://www.pes-serbia.com/threads/31725-CTL-Highlights?p=1362513&viewfull=1#post1362513 (poslednja 2 gola na snimku).

Рембрант
04-17-2015, 21:58
arnes86 zvanično pauzira ovu sezonu pa ga ne morati cimati za utakmice.

Рембрант
05-10-2015, 15:14
Ligaš tošić se kažnjava sa 4.000 zbog prevremenog izlaska na meču protiv Atlantisa (http://www.pes-serbia.com/threads/35187-Liga-KUP-18?p=1369167&viewfull=1#post1369167).

Slyz
05-10-2015, 15:32
Medicinar nece moci (opravdano) da zavrsi sezonu do kraja, tako da ga ne morate cimati za utakmice.
Sve njegove preostale tekme u ligi ce biti zavedene sluzbeno.

Рембрант
05-13-2015, 14:43
Kazne:

1) mr bean - 5.000, za namerno davanje autogola u meču protiv Mirchella. Dokaz: http://www.pes-serbia.com/threads/34961-CTL-Third-League-(rezultati-SS-komentarisanje-utakmica)-S18?p=1365661&viewfull=1#post1365661
2) Dovla Jagodić - 4.000, zbog pravila o pozicijama igrača (po 1k za svakog)
3) Giga.RsN - 5.000, za namerno davanje autogola u meču protiv Rembranta. Dokaz: http://www.pes-serbia.com/threads/31725-CTL-Highlights?p=1370508#post1370508

CTL
06-05-2015, 22:38
Kazne:

Mihajlo_KL - 3.000 zbog pravila o pozicijama igraca
Atlantis - 1.000 za pogresan PSD u zvanicnoj temi za prodaju igraca

Shodno pravilu iz ovog posta:
POST (http://www.pes-serbia.com/threads/13415-PES6-LIGA-%28Pitanja-Sugestije-Problemi%29?p=1365007&viewfull=1#post1365007)

sledeci igraci se kaznjavaju sa po 5.000 po mecu (svaki par deli kaznu od 10.000 na ravne casti):

Danijel i Rogo (Gold Liga, osmina finala)
Mirchel i Cevali (III Liga, 19. kolo)
30pke i Dauda9 (III Liga, 15. kolo)
Holajunior i 30pke (III Liga, 20. kolo)
IgorJkm i Dauda (III Liga, 19. kolo)
Holajunior i Cevali (III Liga, 30. kolo)
Savke i Filkaja (II Liga, 29. kolo)

Vec je receno dosta puta, pa i nakon zvanicnog upozorenja u zvanicnoj temi i dalje se nista nije promenilo i jednostavno nemamo drugog izbora vec da kaznimo nepostovanje tog pravila.

Рембрант
06-08-2015, 20:47
Kazne:

Shodno pravilu iz ovog posta:
POST (http://www.pes-serbia.com/threads/13415-PES6-LIGA-%28Pitanja-Sugestije-Problemi%29?p=1365007&viewfull=1#post1365007)

sledeci igraci se kaznjavaju sa po 5.000 po mecu (svaki par deli kaznu od 10.000 na ravne casti):

Danijel i Rogo (Gold Liga, osmina finala)
Mirchel i Cevali (III Liga, 19. kolo)
30pke i Dauda9 (III Liga, 15. kolo)
Holajunior i 30pke (III Liga, 20. kolo)
IgorJkm i Dauda (III Liga, 19. kolo)
Holajunior i Cevali (III Liga, 30. kolo)
Savke i Filkaja (II Liga, 29. kolo)

Vec je receno dosta puta, pa i nakon zvanicnog upozorenja u zvanicnoj temi i dalje se nista nije promenilo i jednostavno nemamo drugog izbora vec da kaznimo nepostovanje tog pravila.

Nakon vanrednog zasedanja upravnog odbora CTL lige u vezi ovih gore kazni doneta je sledeća odluka:

- starosedeoci će dobiti 3.000 novčane kazne
- novajlije će dobiti 1.000 novčane kazne
- Cevali neće dobiti kaznu pošto nije odigrao celu sezonu i jer mu je ovo bila praktično probna sezona (bilo je planirano da tek od septembra zvanično postane član CTL-a)

Takođe, pošto je bilo žalbi kako neki "nisu dužni da čitaju postove iz 2010 i 2013 godine", sva naknadno uvedena pravila biće ubačena u pravilnik za narednu sezonu i ovo je zvanično poslednji put da se kazne umanjuju 50 ili više procenata.

Рембрант
06-10-2015, 22:56
Primljen je novi igrač u CTL, u pitanju je -hama-.
Nasleđuje Ser Aleksov tim uz 5.000 novčane pomoći.

Eksel ćeš dobiti u toku sutrašnjeg dana, a što se tiče transfera, pre bilo kakvih dogovora moraš da nađeš mentora koji će te savetovati u transfer potezima. ;)

Slyz
09-08-2015, 09:41
Primljeni su novi ligasi: Trinidad&Tobago i Hopopa

http://www.dodaj.rs/f/1t/zU/2apGW1dZ/ssnovi.png

Nasledjuju timove + pomoc + igrac

T&T - ex_CHUPO + 15.000 + igrac
Hopopa - ex_Reus10 + 15.000 + igrac

T&T dobija zbog manjka na poziciji RB-a, http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=1531&Club=66 def.v. = 5500
Hopopa dobija zbog manjka na poziciji CB-a, http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=11772&Club=789 def.v. = 7500

*moj savet vam je da cuvate pare za veliku aukciju (posle odigrane sezone), a do tad da prodate suvisne igrace iz tima, pa kupite 1-2 mega kvalitetna sa aukcije.

Slyz
09-17-2015, 17:12
CTL Uvodjenje malo reda....

1) OMS

Nagradjuju se ekipe: OMS3, OMS4, OMS5, OMS6, OMS7, OMS8, OMS10, OMS12, OMS13, OMS14, OMS15, OMS16, OMS17

Sa +1 Scoutingom u narednoj sezoni (dakle imacete standardna 2+1 nagradno) uz uslov da taj treci predlozeni igrac bude neke od EX YU nacionalnosti. (SLO, CRO, BIH, MKD, MNE, SRB)

Kaznjavaju se ekipe: OMS1, OMS2, OMS9, OMS11, OMS18.

OMS18, (30pke/Pantela/SirAlex(odustao od pesa)).
trenutni budzet: 2350
tr.br.igraca= 12.

- 30pke i Pantela su novajlije, tako da individualno nece biti kaznjeni, ali ce biti rasporedjeni tj. pridodati u OMS skole koje imaju samo 2/3 suvlasnika.
- OMS18 budzetu se oduzima 2350 i ta suma ce biti iskoriscena za renoviranje OMS ekipa u koju odlaze 30pke i Pantela
- Preostalih 12 igraca iz OMS18 ekipe su sada u vlasnistvu CTL-a i oni ce biti iskorisceni za renoviranje skola: OMS1,2,9,11.
- OMS18 se gasi, do nekog narednog upd. kada cemo je ponovo napraviti ako bude bilo potrebe (zavisno od dolaska novih clanova u ligu).

OMS1, (Tosic/Sayonara) + Pantela
trenutni budzet: 4200
tr.br.igraca= 12.

Dok Tosici nisu nista ulagali i radili oko OMS1 skole, Sayonara je pokusavao da sredi i dovede neke mlade igrace, samim tim su kazne sledece:

- Tosic, oduzima mu se 2.000 iz A-tima.
- OMS1 budzetu se oduzima 2200 .
- Sayonara bez kazne.
- Pantela sa sobom donosi 1/2 od iznosa OMS18 skole (2350:2=1175)

Tih 5375 (oduzetih novaca) CTL ce iskoristiti u renoviranje OMS1 skole.

Dodati igraci:

OMS18 ---> OMS1
Dejan Iliev
Mihajlovic N.
Hoffmann

NEW ---> OMS1
Diego Rubio = http://www.transfermarkt.com/diego-rubio/profil/spieler/179308 http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=11080&Club=463
Rodrigo Caio = http://www.transfermarkt.rs/rodrigo-caio/profil/spieler/172054 http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=16506&Club=276

OMS1 (Tosic/Sayonara/Pantel)
br. igraca posle kaznjavanja = 17.

OMS2, (Joe/Novica/Nuker)
trenutni budzet: 6550
tr.br.igraca= 14

- Joe, oduzima mu se 1.250 iz A-tima.
- Novica, oduzima mu se 1.250 iz A-tima.
- Nuker nema para, pa ce dobiti zabranu promovisanja igraca za sl.sezonu.
- OMS2 budzetu se oduzima 1550 .

Tih 4050 (oduzetih novaca) CTL ce iskoristiti u renoviranje OMS2 skole.

Dodati igraci:

OMS18 ---> OMS2
Adrián Ortolà
Stafylidis
David Jensen

NEW ---> OMS2
Denswil : http://www.transfermarkt.rs/stefano-denswil/profil/spieler/182923 http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=15506&Club=335

OMS2
br. igraca posle kaznjavanja = 18. (oni su jedini popravljeni na 18. jer imaju najvise igraca sa 23. godine)

OMS9, (DortmundeR/IgiJKM) + 30pke
trenutni budzet: 6450
tr.br.igraca= 11

Momci su bili redovni u odigravanju tekmi prosle sezone, ali nisu pazili na igracki kadar, na njihovu srecu to je delom zbog toga sto su glavni nosioci ovog oms tima prestali da igraju pes (Sergio & Irnasinjo).
Mada je sam Dortmunder prodavao igrace iz OMS skole, na J.M. Dongou je zaradio finu sumu, ali nisu ulagali i dovodili igrace u OMS.

- 30pke sa sobom donosi 1/2 od iznosa OMS18 skole (2350:2=1175)
- IgiJKM, oduzima mu se 1.000 iz A-tima.
- Dortmunder nema para, pa ce dobiti zabranu promovisanja igraca za sl.sezonu.
- OMS9 budzetu se oduzima 3500. (Dortmunder je prodavao igrace iz OMS skole, a nije dovodio pojacanja)

Tih 5675 (oduzetih novaca) CTL ce iskoristiti u renoviranje OMS9 skole.

Dodati igraci:

OMS18 ---> OMS9
Van Ginkel
Terence Kongolo
Alvaro Ampuero
Buchtmann

NEW ---> OMS9
Tim Väyrynen : http://www.transfermarkt.co.uk/tim-vayrynen/profil/spieler/131786 NO PSD
Dimitrios Kolovos http://www.transfermarkt.co.uk/dimitrios-kolovos/profil/spieler/162261 http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=15889&Club=194

OMS9
(Milang5 je izbacen iz ove OMS skole, jer decko cas igra, cas pauzira, ovo mu je poslednja pauza/sansa ukazana od strane CTL-a pred izbacivanje, a ako i bude igrao, nacice novu OMS od sl.sezone (ako je bude igrao))

OMS11, (Nakalmiki/Filkaja) +Trinidad & Tobago (novi clan)
trenutni budzet: 6700
tr.br.igraca= 13

Momci su bili redovni u odigravanju tekmi svake sezone, ali nisu pazili na igracki kadar uopste. Posto znam koliko su redovni bili (prosle sezone cak stigli i do OMS finala) njihova kazna ce biti najblaza od svih OMS kazni.

- Nakal i Filkaja, zabrana promovisanja igraca naredne sezone.
- OMS11 budzetu se oduzima 3500.

Tih 3500 (oduzetih novaca) CTL ce iskoristiti u renoviranje OMS11 skole.

Dodati igraci:

OMS18 ---> OMS11
Gaćinović
Crisetig

NEW ---> OMS11
Pohjanpalo : http://www.transfermarkt.co.uk/joel-pohjanpalo/profil/spieler/173491 http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=14366&Club=687
Edgar Salli : http://www.transfermarkt.co.uk/edgar-salli/profil/spieler/184915 http://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=14518&Club=364

OMS11

* Pripazite na sledece stvari:

- OMS se igra ozbiljno i tako mu treba i pristupati.
- Ovo sad je prvi i poslednji put da kaznama popravljamo OMS timove, tj. ovo za vas i nisu kazne, ovo je CTL vama izasao u susret i sredio vam OMS sa vasim ulaganjima.
- Obratite paznju na igrace sa 23. godine
- Obratite paznju na Scouting, on vam donosi svake sezone +2 igraca, ako zelite da vam OMS funkcionise, morate imati igracki kadar.
- Obratite paznju na pravila OMS-a (updejtovana su pre 10 dana) i sada imate kazne "za vas koji ste neozbiljni i koji ne igrate".
- OMS Vam donosi korist, igrace za dzabe (koje kasnije mozete prodati, pa opet zaraditi), OMS je pozitivna stvar za ligu i ovo je poslednji put da vam na to ukazujem, od sada:

- Kazne iz OMS pravilnika, a vasi timovi pa makar ostali i sa 7 igraca, sa toliko igraca ce i istrcati na teren...

========================================
========================================

2) OMS timovi:

FPS Academy: Sly, Flash, manutd
Nike Academy: DarkKnight, dzoni94bg, Dovla Jagodic
Ljuta Krajina: Mihajlo, Miki_NS, Mirchell
Galaktikosi: Dortmunder, IgorJkm, 30PKE
RoDa'Le Football School: Rogo, Danijel, Legio
Young Boys: Komrad, (?) , Panchev
Heisenberg Academy: Shomi, ChopiNho, mirsad_bug
Sank United: Amokachi, veljkobk94, (?)
Lords Of The Sumadija: Nakal, Filkaja, TRINIDAD TOBAGO
RLS FC: Rembrant, Lima, cevali
Corridor Youth Soccer: Heric, Kool & Gang, Arnes(?)
Animals of Serbia: Giga, Bane, Hama
Oldboys: Noviice, Joesampion, NukeR
BSK Primavera: Bole , Savke, Kop
OMS Petlici: Atlantis, Hopopa, MilosCZBG
OMS Upcoming Stars: Dauda9, mr bean,
OMS Poison Frogs: tosic, Sayonara, PANTELA

OMS18 - ugasena.

Pauza pred izbacivanje: milang5
Pauza: iv, medicinar

Slyz
10-10-2015, 18:20
Miki_NS i Slyz su dobili dozvolu da svoje utakmice zbog obaveza igraju unapred.
SS ove ce kaciti oni ili njihovi protivnici u tekucoj nedelji kola.

Slyz
10-31-2015, 10:25
Posto CTL Server vise ne radi, igracemo utakmice ovde:

link za registraciju
http://pes6stars.cf:8190/

hosts file (attach.)

Рембрант
02-02-2016, 17:55
Zbog korišćenja duplog naloga (Kool & Gang), član marulja se kažnjava sa: zabranom učestvovanja na ovom draftu i aukciji, kao i transfer periodu br. 2, zabranom učestvovanja u kvalifikacijama za gold naredne sezone, a tim sa kojim će igrati je Kool & Gang.

Рембрант
02-02-2016, 19:04
Što se tiče Lime i Legia, situacija je sledeća:

1) LimaMc - kasnije se prijavio, ali to ne bi bio problem već je i sam izjavio da će probati da stigne. Pošto nije siguran, vodiće se da pauzira ovu sezonu pa od sledeće naravno može da učestvuje.
2) Legio - prijavio se još kasnije od Lime, ali je problem što je dobijao šansu par puta i takođe je odustajao/prestajao da igra. Uprava je izglasala da Legio igra prijateljske utakmice između ove i sledeće sezone i time pokaže da je aktivan i zainteresovan da igra i samim tim da ta zainteresovanost nije kratkog trajanja.

Рембрант
02-11-2016, 16:45
Format lige i premije su sledeće (Sezona 20):

- 2 divizije sa po 14 klubova, divizija A (Atlantis, Amokači, Komrad, Giga, Hama, Herić, Rogo, Pančev, Filkaja, Trinidad & Tobago, Šomi, Dovla, Cevali i Dauda) i divizija B (Nakalmiki, Danijel, Jaga97, Novica, TheKop, Kool & Gang, Veljko, Džošampion, Slogapla, Savke, Dortmunder, Nuker, Sayonara i Tošić)
- ligaški sistem se igra dvokružno, ukupno ima 26 utakmica
- nakon završetka regularnog dela prvenstva, igraju se plejof i plejaut
- plejof sistem je sledeći: prvih 8 iz obe divizije ulaze u plejof i igra se po sistemu: prva runda -> 1vs8 (A), 2vs7 (B), 3vs6 (C) i 4vs5 (D), druga runda -> AvsD (E) i BvsC (F), treća runda -> EvsF u kojoj dobijamo šampione divizija i na kraju poslednja runda je šampion divizije A protiv šampiona divizije B. Mečevi u plejofu se igraju na 2 dobijene.
- plejaut sistem je sledeći: ekipe od 9. to 14. mesta igraju plejaut po sistemu: prva runda -> 9 i 10 su slobodni u ovoj rundi i čekaju pobednike 11vs14 (M) i 12vs13 (N), druga runda -> 9vsN (O) i 10vsM (P) i poslednja runda -> OvsP. U plejautu pobednici divizija ne igraju međusobni meč. Mečevi u plejautu se takođe igraju na 2 dobijene.

Premije:

-Liga (regularni deo)

1. = 16.000
2. = 14.000
3. = 14.000
4. = 13.000
5. = 13.000
6. = 12.000
7. = 12.000
8. = 12.000
9. = 11.000
10. = 10.000
11. = 10.000
12. = 10.000
13. = 9.000
14. = 9.000

-Plejof:

a) četvrtfinale = 2000
b) polufinale = 3000
c) finale= 4000
d) veliko finale: finalista = 4500; pobednik = 5000

-Plejaut:

finalista = 750; pobednik = 1500

-Kup:

1. runda = 0
2. runda = 800
3. runda = 1600
4. runda = 2500
finalista = 3500
pobednik = 5000

=============================

Zamolio bih sve da pročitaju pravilnik, naročito tačke 1.5.1. (Uzimanje SS-ova), 1.5.2. (Službeni rezultati) i 4. Fair play, jer će od ove sezone biti nulta tolerancija prema prekršiocima naročito ovih nabrojanih pravila (važi naravno i za sva ostala).

Рембрант
02-19-2016, 21:32
Eto i CTL server je proradio, radi kao sat. Veliko hvala Atlantisu za uloženi trud kako bi imali naš, CTL server. :)

Registracija: http://89.46.73.252:8190/ (kucate serial bez crtica između)
Hosts fajl: download MediaFire (http://www.mediafire.com/download/pzs7vhak0nl51yr/CTLserver.rar) (lokacija host fajla: C:\Windows\System32\drivers\etc)

pre zvaničnih mečeva, idite obavezno u cursor settings i sound settings i isprobajte server u par prijateljskih.

99% je sve OK, ali bolje da proverite pre nego što bude kasno.

Takođe vam savetujem ovo, što bi se reklo za svaki slučaj.

Рембрант
02-22-2016, 22:06
Zbog nepoštovanja pravila o autogolovima, kažnjavaju se Panchev i tošić sa po 3.000. Takođe, tošić ima prvu i jedinu opomenu da prestane da se glupira tokom utakmice.

Рембрант
02-26-2016, 12:18
Jeste da je sezona već počela, ali nije kasno ni sada da se daju uputstva za kačenje slika pošto, kao što već znate, dodaj.rs je pukao.
Neki od mogućih izbora su:

1) http://postimage.org/

Možete više slika odjednom odmah da ubacite, kliknete na pronađi i selektujete 3 SS-a (rezultat, kartoni, strelci) i kliknete na pošalji. Nakon što se slike uploaduju, birate sličica za forume (1), tj. samo kliknete na kopiraj u klipbord i vratite se nazad na forum, u post i udarite CTRL + V.

http://s12.postimg.org/lxurb0c61/image.jpg (http://postimg.org/image/lxurb0c61/)

2) http://www.imagetitan.com/

Isto možete više slika odjednom da ubacite (max 10), ali u ovom slučaju morate pojedinačno da ubacujete i morate kucati kod pre uploada. Nakon što se slike uploaduju, birate Clickable Thumbnail For Messageboards / Forums za svaku od 3 SS-a pojedinačno.

http://img4.imagetitan.com/img4/small/13/13_02.png (http://img4.imagetitan.com/img.php?image=13_02.png)

3) http://imgur.com/

Sličan princip uploadovanja slika kao na imagetitan, pojedinačno odaberete 3 slike i idete na upload. Nakon što se slike uploaduju, birate Link za forume za svaku od 3 SS-a pojedinačno.

http://i.imgur.com/gcLflEqs.png (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=03781807438076165785.png&file_imgur=gcLflEq.png)

Mislim da su ova 3 sajta dovoljna, jednostavni za korišćenje, možete i da napravite nalog na nekom od njih pa da sve slike imate na jednom mestu ako bude zatrebalo nekad iz bilo kog razloga. :)

Рембрант
03-01-2016, 13:37
Zbog nepoštovanja pravila o autogolovima, kažnjavaju se sAyoNarA i Jaga97 sa po 3.000.

Рембрант
03-23-2016, 12:19
Ligaš marulja se kažnjava sa 4.000 zbog prevremenog izlaska na meču protiv noviice. (http://www.pes-serbia.com/threads/36697-CTL-Divizija-B-(rezultati-SS-komentarisanje-utakmica)-S20?p=1423692&viewfull=1#post1423692)

Рембрант
03-24-2016, 22:51
Ligaš Rogo se kažnjava sa 4.000 zbog prevremenog izlaska na meču protiv Atlantisa. (http://www.pes-serbia.com/threads/36696-Liga-Kup-S20?p=1423777&viewfull=1#post1423777)

Рембрант
04-20-2016, 00:27
Primljeni su stari-novi ligaši za narednu sezonu:

elcapiteno7
holajuniorpes
mr bean
Hopopa
LimaMc
džoni94bg
Bejn 93

Naravno, svako dobija svoj bivši klub nazad, a ja vam u ime CTL-a zvanično želim dobrodošlicu. :)

==============

Od ukupno 29 prijava za narednu sezonu, jedino cmex nije prošao prijavu jer iako se prijavio da će igrati nije odigrao nijednu prijateljsku pa samim tim ne može biti primljen.
Tako da će naredna sezona ponovo brojati 28 članova, podeljenih u 2 divizije. Sastavi divizija biće poznati u toku dana.

Рембрант
04-22-2016, 23:26
Format lige i premije su sledeće (Sezona 20):

- 2 divizije sa po 14 klubova, divizija A (-hama-, Atlantis, Danijel 10, Bejn 93, Dauda9, DortmundeR, Džoni, Herić, Holajunior, Mr Bean, Noviice, Panchev, Slogapla, Šomi) i divizija B (Amokachi, Cevali, Dovla, El Capiteno7, Filkaja, Giga.RsN, Hopopa, Jaga97, joešampion, LimaMc, Nakalmiki, Rogo, sAyoNarA, TheKop)
- ligaški sistem se igra dvokružno, ukupno ima 26 utakmica
- nakon završetka regularnog dela prvenstva, igraju se plejof i plejaut
- plejof sistem je sledeći: prvih 8 iz obe divizije ulaze u plejof i igra se po sistemu: prva runda -> 1vs8 (A), 2vs7 (B), 3vs6 (C) i 4vs5 (D), druga runda -> AvsD (E) i BvsC (F), treća runda -> EvsF u kojoj dobijamo šampione divizija i na kraju poslednja runda je šampion divizije A protiv šampiona divizije B. Mečevi u plejofu se igraju na 2 dobijene.
- plejaut sistem je sledeći: ekipe od 9. to 14. mesta igraju plejaut po sistemu: prva runda -> 9 i 10 su slobodni u ovoj rundi i čekaju pobednike 11vs14 (M) i 12vs13 (N), druga runda -> 9vsN (O) i 10vsM (P) i poslednja runda -> OvsP. U plejautu pobednici divizija ne igraju međusobni meč. Mečevi u plejautu se takođe igraju na 2 dobijene.

Premije:

-Liga (regularni deo)

1. = 16.000
2. = 14.000
3. = 14.000
4. = 13.000
5. = 13.000
6. = 12.000
7. = 12.000
8. = 12.000
9. = 11.000
10. = 10.000
11. = 10.000
12. = 10.000
13. = 9.000
14. = 9.000

-Plejof:

a) četvrtfinale = 2000
b) polufinale = 3000
c) finale= 4000
d) veliko finale: finalista = 4500; pobednik = 5000

-Plejaut:

finalista = 750; pobednik = 1500

-Kup:

1. runda = 0
2. runda = 800
3. runda = 1600
4. runda = 2500
finalista = 3500
pobednik = 5000

Zamolio bih sve da pročitaju pravilnik, naročito tačke 1.5.1. (Uzimanje SS-ova), 1.5.2. (Službeni rezultati) i 4. Fair play, jer će od ove sezone biti nulta tolerancija prema prekršiocima naročito ovih nabrojanih pravila (važi naravno i za sva ostala).

Ista pravila važe i ove sezone (sistem takmičenja) i naravno sva ostala iz pravilnika vezana za ponašanje, igranje, itd... Molim vas još jednom da pročitate pravilnik i vama i nama olakšate posao. :)

Рембрант
04-27-2016, 13:23
Obaveštenje o rasporedu utakmica:

Zbog predstojećih praznika (1. maj i uskrs) produžen je rok za odigravanje prve nedelje (kola 1-5), tj. moći će da se odigra i naredne nedelje, od 2. do 6. maja + naredni vikend (uz naravno standardni rok za traženje produžetka, do četvrtka, 5. maja (23:59h)).
Takođe, produžićemo i rok za kup do 8. maja.

Рембрант
05-15-2016, 22:35
Kazne:

Zbog nepoštovanja pravila o pozicijama igrača kažnjavaju se sledeći igrači:

DortmundeR ~ 3.000
mr bean ~ 1.000
nakalmiki ~ 1.000

Рембрант
05-23-2016, 17:09
Zbog nepoštovanja pravila o autogolovima, kažnjavaju se Hopopa i joesampion sa po 3.000.

Рембрант
06-15-2016, 12:55
Ligaš mr bean se kažnjava sa 3.000 za namerno primanje golova u ligaškom meču protiv holejuniora.

Рембрант
07-06-2016, 16:45
Novi ligaši za sezonu 22: Cesc_Emel i Rossoner

http://i.imgur.com/VyxvkA0.png

Levo vam je novi tim, što će reći da je Rosoner dobio Viktorov, a Emel Serđov tim.
S' obzirom da su timovi jako dobri, kvalitetni i izbalansirani, nema dodatne pomoći, novčane ili kadrovske.

Ekseli vam se nalaze ovde: http://www.pes-serbia.com/threads/21927-CTL-Lige, prvi post, drugi link.
Možete učestvovati na aukciji, imate na računu novac, a pre nego što počnete sa transfer kombinacijama u obavezi ste da nađete mentora koji će vas savetovati u vašem poslovanju.

Pročitajte pravilnik (ako već niste) i to je to za sada, dobrodošli u CTL karavan! :)

CTL
08-27-2016, 14:06
Kazne:

- Dortmunder je kaznjen sa 4.000 $ zbog prozivanja Atlantisa nakon zvanicnog upozorenja (http://www.pes-serbia.com/threads/13415-PES6-LIGA-(Pitanja-Sugestije-Problemi)?p=1435657&viewfull=1#post1435657). Sledeca skrivena ili neskrivena prozivka ce kostati duplo.
- Zbog namestanja meca u gold ligi (S19), Danijel i Noviice su izbaceni iz lige. Obojica su priznala gresku, ali kako je pravilnikom regulisano momentalno izbacivanje za namestanje meceva upravo zbog njihovih ranijih prestupa, jednostavno nemamo drugog izbora.

Рембрант
09-16-2016, 12:46
Još 3 nova ligaša primamo za sezonu 22: GOL1ATH, NikolaReal7 i Prince94. Ostali koji su konkurisali ili su se izgubili tokom prijave ili su previše neozbiljni (što ne znači da u budućnosti neće moći ponovo da konkurišu).

http://i.imgur.com/HMnjJJx.png

Levo su imena učesnika, desno timovi, spojite to i to su vam novi timovi. :)
Timovi su balansirani*, ubačena su neka nova imena tako da ovako izgledaju:

http://i.imgur.com/7vboRmR.pnghttp://i.imgur.com/zz87n9T.pnghttp://i.imgur.com/WBmyT3J.png

*medicinarov novi vlasnik dobija 10k pomoći

Ekseli će biti dostupni ovde (u toku dana): http://www.pes-serbia.com/threads/21927-CTL-Lige, prvi post, drugi link.
Za razliku od prethodnih generacija novajlija, nećete vi tražiti mentora već će vam on biti dodeljen (više o tome u novom pravilniku, takođe za neki dan). Njegov posao je da vas uputi u CTL, najviše oko cena, transfera i slično. Za sva ostala pitanja možete se obratiti nekom od moderatora lige.

Pročitajte pravilnik (biće nekih izmena) i dobrodošli u CTL. :)

Рембрант
10-14-2016, 18:34
Format lige i premije su sledeće (Sezona 22):

- 2 divizije, divizija A ~ 15 klubova (-hama-, Atlantis, Bejn 93, cesc_Emel_No4, Dovla, džoni94bg, holajuniorpes, Hopopa, LimaMc, Panchev, Rogo, rossoner_tz, TheKop, Šomi, veljkobk94) i divizija B ~ 16 klubova (Amokachi, cevali, Dauda9, DortmundeR, elcapiteno7, Filkaja, Giga.RsN, GOL1ATH, Herić, joešampion, mr bean, nakalmiki, NikolaReal7, Prince94, sAyoNarA, slogapla)
- ligaški sistem se igra dvokružno, ukupno ima 30 utakmica
- nakon završetka regularnog dela prvenstva, igra se plejof
- plejof sistem je sledeći: prvih 8 iz obe divizije ulaze u plejof i za razliku od prethodne 2 sezone divizije se ukrštaju, tj. prvi iz divizije A igra protiv osmog iz divizije B, drugi iz A protiv sedmog iz B, itd.... Na kraju regularnog dela sezone biće detaljan kostur plejofa. Mečevi u plejofu se igraju na 2 dobijene.
- novo pravilo u kupu: "Domaćin" bira da li će biti domaćin meča ili ne.

Primer:

http://i.imgur.com/BWpwde0.png

Lima bira da li će biti domaćin ili gost u ovom meču.

Premije:

-Liga (regularni deo)

1. = 16.000
2. = 14.000
3. = 14.000
4. = 13.000
5. = 13.000
6. = 12.000
7. = 12.000
8. = 12.000
9. = 11.000
10. = 10.000
11. = 10.000
12. = 10.000
13. = 9.000
14. = 9.000

-Plejof:

a) osmina finala = 2000
b) četvrtfinale = 3000
c) polufinale= 4000
d) finalista = 4500; pobednik = 5000

-Kup:

1. runda = 0
2. runda = 800
3. runda = 1600
4. runda = 2500
finalista = 3500
pobednik = 5000

=====================================

Obratite pažnju i na ovo još jednom:

Ako vam na poluvremenu utakmice nakon gledanja ili prekidanja highlights-a ostane crn ekran, a čuje se muzika u pozadini, nemojte odmah da mislite da je došlo do bs-a. Idite na CTRL+ALT+DEL, pokrenite task manager i videćete (u 99% slučajeva) u procesima da se pojavio još jedan pro evolution soccer 6 (klon), dovoljno je da ga "završite" (end task ili pritisnite X na taskbaru, videćete na slici) i proradiće vam pes.
Ovo vam govorim iz razloga da bi se smanjio broj slučajeva u kojima protivnik samo uhvati SS i ide na ALT+F4 misleći da je pes "gotov". A evo i kako to izgleda:

http://s12.postimg.org/w5cfelk1p/image.png

CTL
10-20-2016, 09:11
Obaveštenje:

- zbog problema sa serverom čitava liga dobija automatski produžetak za kola prve nedelje, do nedelje 23.10.2016. 23:59h,

- zbog nemogućnosti igranja lige radnim danima već samo vikendom, došlo je dogovora sa članom lige cesc_Emel_No4-om (http://www.pes-serbia.com/members/68155-cesc_Emel_No4) da pauzira ovu sezonu jer bi igranje vikendom moglo da dovede do velikog broja službenih rezultata što bi, ukoliko skupi 30% neodigranih, prouzrokovalo izbacivanje iz lige.

Pozdrav uprava CTL-a!

CTL
10-31-2016, 19:59
Obaveštenje:

- Zahtev za ponavljanjem meca Atlantis (http://www.pes-serbia.com/members/14956-Atlantis) - Holajuniorpes (http://www.pes-serbia.com/members/69042-holajuniorpes) je odbijen.
Zapamtite svaki mec koji je odigran do kraja nece se moci ponoviti (koji god da je razlog u pitanju). Razmisljajte na vreme i prijavite lag blagovoremeno a ne posle meca da se trazi ponavljanje. Takodje ukoliko se utvrdi ponavljanje meca igraci ce biti sankcionisani izbacivanjem iz lige sto je i predvidjeno pravilnikom.

- Utakmica Cevali (http://www.pes-serbia.com/members/48762-cevali) - Sayonara (http://www.pes-serbia.com/members/67527-sAyoNarA) odigrana je do kraja i taj rezultat ostaje na snazi. Opomena igracu Sayonari da pripazi na izrazavanje prilikom komunikacije sa protivnicima.

- Utakmica Cevali (http://www.pes-serbia.com/members/48762-cevali) - mr bean (http://www.pes-serbia.com/members/65810-mr%20bean) se sluzbeno registruje 1:0 u korist Cevalija (http://www.pes-serbia.com/members/48762-cevali).
Ligas mr bean (http://www.pes-serbia.com/members/65810-mr%20bean) se kaznjava sa 5000$ zbog odbijanja nastavka meca.

- Ligas Panchev (http://www.pes-serbia.com/members/19905-Panchev) dobija produzetak za meceve 1. i 2. nedelje do 6.11.2016. 23:59h. Ukoliko ne stigne da odigra meceve isti se registruju sluzbeno u korist protivnika.

- Ligasi DortmundeR (http://www.pes-serbia.com/members/67610-DortmundeR), nakalmiki (http://www.pes-serbia.com/members/20158-nakalmiki), GOL1ATH (http://www.pes-serbia.com/members/73566-GOL1ATH) se vode da su na pauzi i njihovi mecevi ce, ukoliko su odigrali, biti registrovani sluzbeni 1:0 u korist protivnika. Za ove ucesnike nije potrebno kaciti SS-ove.
Od naredne sezone se uvodi pravilo da pauza moze da se trazi nedelju dana pre objavljenog roka za pocetak sezone. Za one koji budu trazili pauzu kada pocne sezona ili ne budu mogli da odigraju sezonu sledi kazna izbacivanje iz lige. (Ukoliko dodje do ozbiljnih privatnih problema koji nisu mogli da se predvide pre pocetka uprava zadrzava pravo da odluci o tome da li ce ucesnik dobiti pravo da pauzira ili ne).

- Ligasi Heric i elcapiteno7 su napustili ligu. Rezultati ovih ligasa ukoliko su odigrali manje od 8 meceva ponistavaju i registruju sluzbeno 1:0 u korist protivnika. Za ove ligase nije potrebno kaciti SS-ove.

Novo pravilo:Usled odbijanja nastavka meca ili odbijanja odigravanja meca ligas se kaznjava sa 5000$. Svaki naredni prekrsaj se duplira i nakon cetvrtog prekrasa ligas dobija ban iz lige. Pravilo stupa na snagu od trenutka objave ovog posta.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
11-08-2016, 10:43
Obavestenje:

- Ligas mr bean je napustio ligu. Za meceve sa njim ne morate kaciti SSove.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
11-10-2016, 14:35
Izvlacenje za KUP:

http://i.imgur.com/AMBDthX.jpg
http://i.imgur.com/lXA6JFB.jpg

Usled nemogucnosti live izvlacenja zreb je snimljen bandicam-om i okacen na youtube, snimak izvlacenja mozete pogledati na link-u ispod:

https://www.youtube.com/watch?v=cpKLq5yLQ0w

Svi detalji u vezi Kupa bice napisani sutra uvece kada tema bude otvorena.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
11-12-2016, 11:54
Obavestenje:

- Upozorenje za sve ligase da ce ubuduce svako javno komentarisanje drugih liga na forumu, a takodje i njihovih admina/ligasa biti kaznjavano. Nas ne treba da interesuje kakve su druge lige i kakvi su njihovi clanovi. Igrajte PES, igrajte CTL i uzivajte.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
11-15-2016, 13:07
Obavestenje:

- Ligas veljkobk94 (http://www.pes-serbia.com/members/40803-veljkobk94) ima problem sa racunarom i nece moci skoro popraviti tako da se vodi da je na pauzi. Rezultati do sada koje je postigao ostaju vazeci a SSove za naredna kola nije potrebno kaciti.

- Ligas LimaMC (http://www.pes-serbia.com/members/16243-LimaMc) dobija mogucnost da meceve do kraja lige igra unapred.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
11-27-2016, 16:25
Obevestenje:

- Ligas Amokachi (http://www.pes-serbia.com/members/63557-Amokachi) se kaznjava zbog nepostovanja pravila o pozicijama igraca. Prijavljen je dva puta tako da se kazna duplira i iznosi 4000 CTL novaca.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
11-28-2016, 23:29
Obevestenje:

- Lista sa igracima koji ce se naci na sledecoj aukciji moze se videti na sledecem link-u: AUKCIJA SEZONA 23 (https://drive.google.com/file/d/0B0urPDldeu6qSDBCYms0cTJSRlE/view?usp=sharing)

Pozdrav, CTL uprava.

Шоми
12-02-2016, 13:05
Obavestenje:

Sto se tice price oko Pacheva, sve ostaje kako je bilo.

Utakmica sa Veljkom je registrovana u njegovu korist jer je on igrao prvi deo sezone, tri dana je cekao na odgovor, nije ga dobio, dakle njemu je registrovana utakmica.

Utakmica sa Limom, slicna situacija, Panchev je dobio da igra zaostale utakmice, ali jednostavno u ovakvim situacijama kada igrac dobije mogucnost igranja tih zaostalih utakmica dve nedelje kasnije tesko je pozivati se na sluzbeni za tog igraca. Mozda je Lima bio prisutan u tom momentu, nije poslao poruku, ali je ostale utakmice igrao. Ovo je moglo ranije da se resi, samo je Panchev trebao odmah da prijavi da nije unesen rezultat protiv Lime, bilo bi sve objasnjeno na vreme i ne bi bilo potrebe za ovim.

Dakle par Dovla - Amokachi ostaje.
Ovo nije moja licna odluka, vec odluka uprave, da ne bude zabune.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
12-05-2016, 20:05
Pred sezonu 23 imamo novog/starog ligasa, Mirchell je primljen u ligu i vodice svoj stari tim.

Posto je u pitanju stari ligas nece mu biti dodeljen mentor, osim u slucajno da ga on sam zatrazi.

Dobrodosli i srecno u novoj CTL avanturi.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
12-18-2016, 21:30
Obavestenje:

Na iznesenu molbu Noviica-e za povratak u ligu, uprava lige je odlucila da ostane pri odluci koja je donesena ranije, a to je da ovaj takmicar ne moze nastaviti sa ucescem u ligi.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
12-28-2016, 16:34
Novi ligas za sezonu 23 je Copy.

http://i.imgur.com/RDhpONX.jpg

Levo je dodeljeni tim, što će reći da je Copy dobio Gogiland-ov tim.
S' obzirom da je tim osrednjeg kvaliteta iz starog tima je izbacen Krasic a na njegovo mesto ubacen igrac Sadio Mane.

Takodje Copy je dobio pomoc od CTL-a u vidu 10.000 CTL novaca.

Eksel se nalazi ovde: Copy-excel (https://drive.google.com/file/d/0B0urPDldeu6qeHBHT3FLTTQxZHM/view?usp=sharing)

U narednih nekoliko dana bice ti dodeljen mentor koji ce ti pomoci u narednom transfer periodu (TP2) posle praznika, a takodje bice tu da ti pomaze do TP2 pred sezonu 24.

Pročitaj pravilnik (ako već nisi) i to je to za sada, dobrodosao u CTL karavan!

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
01-14-2017, 13:51
Obavestenje:

Posle ponovnih razgovora unutar CTL uprave odluceno je da se ligasu noviice-i pruzi jos jedna sansa. On se vraca od ove sezone, posto je TP2 pri kraju on nece imati pravo na transfere pre sezone 23.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
01-15-2017, 22:42
Novi ligasi za sezonu 23 su Nagy99, naris i Elvis1991.

http://i.imgur.com/vYfbdLG.jpg

Desno su dodeljeni timovi, što će reći da je Elvis1991 dobio Irasinho-v tim, naris je dobio Savke-tov tim, a Nagy99 je dobio Bole-tov tim.

Ekseli se nalaze ovde: EXCELI (https://drive.google.com/drive/folders/0B0urPDldeu6qVnNxcHRvYTc5ajg)

Radjen je balans timova pa uđite i pogledajte, nisu timovi u patch-u isti kao u excelima.

U narednih nekoliko dana bice vam dodeljeni mentori.

Pročitajte pravilnik (ako već niste) i to je to za sada, dobrodošli u CTL karavan!

Zbog malo vremena do početka lige dresovi i grbovi neće stići da se odrade, prvu sezonu ćete igrati sa postojećim grbovima i dresovima timova koje ste nasledili.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
01-24-2017, 13:42
CTL ekipa jaca je za jos dva clana od sezone 23, a to su: TOMY97 i Gaucho92.

https://s23.postimg.org/e9pwbjvez/timovi.png

Kao sto mozete videti na slici, Tomy je dobio Nukerov tim, dok ce Gaucho voditi nekadasnji Salektov tim.

Ovde se nalaze EXCELI (https://drive.google.com/drive/folders/0B0urPDldeu6qVnNxcHRvYTc5ajg)

Ova dva tima su izbalansirana, tako da nece biti nikakve novcane pomoci.

Ocekujte uskoro da cete dobiti mentora.

Dobrodosli i srecno!

Takodje, ligas mr bean je vracen u ligu, pokazao se u prijateljskim i druzice se sa nama ponovo od Sezone 23.

Pozdrav, CTL Uprava.

CTL
01-24-2017, 14:23
Izvucene su divizije za sledecu sezonu:

https://s27.postimg.org/aunp02o83/divizije.png

Zbog neparnog broja takmicara, u jednoj diviziji ima 16, dok je u drugoj 17 takmicara, s tim da ce to 18. mesto popuniti PES Bot tim zbog parnog broja.

CTL
01-25-2017, 12:30
Svaki novajlija dobio je mentora, ovakva je situacija:

Naris-Amokachi
Tomy-Shomi
Gaucho-Hama
Elvis1991-Atlantis
Nagy-Giga.RsN

Mentori ce vam biti na raspolaganju sto se tice transfera, aukcije, dogovora, procena vrednosti pojedinih igraca. U sustini nijedan transfer ne moze proci, a da mentor ne zna za njega i da svoju potvrdu. Oni ce vam biti na raspolaganju do kraja sledece sezone, moguce je i duze u zavisnosti koliko vam vremena treba da se prilagodite, ako budete mislili da vam je potreban na jos jednu sezonu, recite na vreme.

Pozdrav, CTL Uprava.

CTL
02-01-2017, 15:04
Obavestenje:

Zbog divljanja pojedinaca na grupnom chat-u na gareni, ubuduce svaki slican postupak rezultirace Ban-om na nedelju dana. A ukoliko se nastavi nakon isteka Ban-a, sledi trajno izbacivanje.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-05-2017, 16:19
Obavestenje:

- Ukazana nam je greska na propust koji se desio nakon letnje pauze i Free Agents aukcije. Ligasima koji su doveli igrace sa te aukcije u excelima nije skinut novac sa racuna. Novac ce biti sada skinut sa racuna ligasa. Izvinjavamo se zbog propusta i zahvaljujemo ligasu Atlantis-u na ukazanoj gresci.

- Na sledecoj slici se mogu videti ligasi i igraci koje su doveli i za koju sumu novca:

http://i.imgur.com/kPu1jlr.jpg

Stanje ligasa se moze videti klikom na sledeci link: STANJE LIGASA (https://drive.google.com/file/d/0B0urPDldeu6qSENmYlg4NUw3Ync/view?usp=sharing)

===========================

- Ligas rossoner_tz se kazanjava sa 2000 novaca zbog nepostovanja pravila o pozicijama igraca.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-07-2017, 14:35
Obavestenje:

- Ligas holajuniorpes je najavio pre pocetka lige da ce biti odsutan i od sada se zvanicno vodi kao da pauzira sezonu. SS dopisivanja nema potrebe da se kace vise.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-09-2017, 16:33
Obavestenje:

Ligasi Hopopa i TOMY97 kaznjavaju se zbog nepostovanja pravila o postizanju autogolova na mecu Kopa Amerika sa po 3000$. Posto je Tomy novajlija i ovo mu je prvi prekraj bice kaznjen sa 50%, dakle 1500$.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-10-2017, 12:10
Obavestenje:

- Ligasi Cesc_Emel_No4 i dzoni94bg imaju dozvolu da igraju meceve unapred, a SS meceva se mora kaciti u nedelji kada je predvidjeno da se to kolo igra.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-11-2017, 09:56
Obavestenje:

- Ligas noviice je dobio dozvolu da igra meceve unapred, a SS meceva mora kaciti u nedelji kada je predvidjeno da se to kolo igra.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-13-2017, 21:12
Obavestenje:

- Ligas Dortmunder se zbog provociranja ligasa Atlantisa kaznjava sa 16.000$, iako je prethodno upozoren od strane uprave CTL-a.

- Ligas Atlantis se zbog vredjanja, psovanja i pretnji ligasu Dortmunderu na privatnom chat-u Garena-e kaznjava sa 16.000$.

- Od sada se zabranjuje svaki vid komunikacije izmedju dvojice pomenutih ligasa, kako na chatu, grupi, tako i na forumu, dok u zvanicnim utakmicama samo oficijalno.

- Ovo je poslednje upozorenje obojici pred izbacivanje, dakle ako se desi ponovo slicna situacija izmedju ova dva ligasa, ide momentalni ban iz lige.

- Opominju se svi ligasi koji su provocirali Atlantisa na javnom chat-u, forumu ili privatnom chatu da prestanu sa istim jer ce u protivnom snositi sankcije!

- Sto se tice relacije Nikole i Mirchella, upozorenje od uprave da se smire i da ne prave bespotrebnu tenziju.

Jos jedna stvar, posto je ove sezone po divizijama vise igraca premije ce izgledati ovako:

1. = 16.000
2. = 14.000
3. = 14.000
4. = 13.000
5. = 13.000
6. = 12.000
7. = 12.000
8. = 12.000
9. = 11.000
10. = 11.000
11. = 11.000
12. = 10.000
13. = 10.000
14. = 10.000
15. = 9.000
16. = 9.000
17. = 9.000

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-16-2017, 21:23
Obavestenje:

Odradjen je zreb za Liga kup, ispod imate okacenu rang listu gde su ligasi rangirani na osnovu dostignuca u kupu u prethodne tri sezone, odnosno od kad je pocela liga da se odvija po divizijama. Princip je isti kao na teniskom turniru, prva dva ligasa na listi ne mogu se susresti pre finala, prva cetiri ne mogu pre polufinala itd. Kup zvanicno pocinje sutra u 20h.

http://i.imgur.com/HrwR17U.jpg

http://i.imgur.com/wQiqCgC.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=L9fb1zbewQQ&feature=youtu.be

Pozdrav, CTL uprava

CTL
02-18-2017, 10:26
Obavestenje:

- Ligasi Elvis1991 i Mirchell se kaznjavaju sa 5000$ zbog ponovljenog meca. Za ovaj prekrsaj sledi izbacivanje iz lige ali posto su ovo novi igraci u ligi ovaj put nisu najstrozije kaznjeni. Utakmica ce biti registrovana blanko rezultatom.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-19-2017, 21:58
Obavestenje:

- Ligas Hama dobija dozvolu da odigra meceve 11-15 kola u ovoj nedelji kada se igraju kola 16-20.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-20-2017, 19:31
Obavestenje:

- U Diviziji A se naredna nedelja i sledeca (predposlednaj i poslednja) igra po 7 kola da bi se obe divizije zavrsile u isto vreme.

Poredposlednja nedelja: od 24.02.2017. - 03.03.2017. (+ dva dana produzetka) igraju se kola 21-27
Poslednja nedelja: od 03.03.2017. - 10.03.2017. (+ dva dana produzetka) igraju se kola 28-34

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-27-2017, 16:42
Obavestenje:

- Ligas noviice se kaznjava sa 2 x 1000 novaca. Prekrsaj je napravljen u dva meca, gde su igraci igrali pozicije koje im nisu dozvoljene.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
03-06-2017, 12:31
Obavestenje:

- U excelu ispod se nalaze igraci koji ce se naci na aukciji za sezonu 24, a takodje mozete skinuti fajlove i OF gde su napravljeni igraci i nalaze se u "Scouting" timu (gde se nalaze nemacki klubovi).

Excel (https://drive.google.com/file/d/0B0urPDldeu6qUWdnVVZqNzgybHc/view?usp=sharing)
Fajlovi i OF (https://drive.google.com/file/d/0B0urPDldeu6qcFpkeFpRT2gtVEE/view?usp=sharing)

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
03-06-2017, 15:26
Obavestenje:

- Ligas T0MY97 zbog tehnickih problema dobija produzetak da meceve od prosle nedelje odigra u ovoj sada nedelji. Dobija automatski produzetak do nedelje uvece (do 12.03.2017. 23:59h). Ovo vazi i za NT.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
03-07-2017, 21:55
Obavestenje:

- Ligas Dauda9 se vodi na pauzi do kraja ove sezone. Ne trebate postavljati vise SSove za meceve protiv njega.

- Ligasi CopY i Nagy99 se kaznjavaju zbog nepostovanja pravila u vezi autogolova u mecu NT - post (http://www.pes-serbia.com/threads/38019-Azijski-Kup-(S23)-Rezultati-Komentari?p=1458539&viewfull=1#post1458539). Kazna za ovo je 3000 $, posto su novajlije kazna ce biti 1500 $.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
03-14-2017, 17:19
Obavestenje:

- Ligas Noviice-a se kaznjava sa 3 x 2000 CTL novaca. Kazna je zasluzena zbog spustanja dzojstika i tim gestom je dopustio Hopopi da postigne laka 3 gola u mecu Divizije A, 32. kolo.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
03-17-2017, 13:47
Obavestenje:

- Ligas Mirchell se kazanjava sa 4000 $ zbog vredjanja ligasa Atlantis-a.

- Ligas Atlantis se kazanjava sa 8000$ zbog vredjanja porodice ligasa Mirchell-a.

Od ovog posta stupa na snagu sledece pravilo:

- Kada jedan ligas vredja porodicu (psuje majku ili slicne psovke) ili vredja drugog ligasa na nacionalnoj/verskoj/rasnoj osnovi isti ce biti sankcionisan izbacivanjem iz lige. Prethodno stanje sa prijavama ili ponasanjem unutar lige nece biti uzeto u razmatranje prilikom donosenja odluke za ovaj vid prekrsaja.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
03-29-2017, 22:50
Novi/stari ligas za Sezonu 24 je IgorJKM.

Kako je on vec imao ekipu, a ona je i dalje slobodna on ce nastaviti da vodi isti tim.

Ovde mozes pronaci svoj excel - https://drive.google.com/drive/folders/0B0urPDldeu6qVnNxcHRvYTc5ajg

Dobrodosao i srecno!

Takodje, ovo je kalendar za medjusezonske aktivnosti CTL Lige:

http://i.imgur.com/ULyCKkg.jpg

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
04-01-2017, 12:33
Novi ligas za sezonu 24 je Batistuta.

http://i.imgur.com/PbGbp4d.jpg

Batistuta je nasledio Dark Knight-ov tim, izbalansiran je, tako da nema novcane pomoci.

CTL
04-22-2017, 19:07
Obavestenje:

Od ove sezone ce biti takmicenje za najbolji gol sezone, tako da snimite i sacuvajte vas gol, blagovremeno cete biti obavesteni o ostalim detaljima takmicenja.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
04-22-2017, 23:39
Obavestenje:

- Ligas cesc_Emel_No4 dobija odobrenje da igra meceve cele sezone unapred i da iste kaci kada dodje vreme za njih. Takodje zbog problema sa racunarom ima pravo da odigra meceve prve nedelje i okaci SSove do kraja druge nedelje. (do 07.05.2017.)
- Ligas Nagy99 zbog problema sa racunarom dobija odobrenje da igra meceve prve nedelje i okaci SSove do kraja druge nedelje. (do 07.05.2017.)
- Ligas Shomi dobija odobrenje da odigra meceve 2. nedelje tokom 1. nedelje zbog toga sto nece biti u mogucnosti da igra tokom druge nedelje.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
05-03-2017, 08:02
Obavestenje:

- Ligas Filkaja zbog puta na ekskurziju (15.-25. Maja) utakmice iz 4. i 5. nedelje moze da odigra u periodu kada se igraju mecevi 3. nedelje. Ukoliko mu ostanu mecevi iz 5. nedelje moze odigrati kada se vrati.
- Ligas Hama zbog problema ima dozvolu da meceve koje nije odigrao tokom prve nedelje odigra tokom druge nedelje.

Svi ligasi dobijaju automatski produzetak za ovu nedelju zbog prvomajskih pranzika! (Ne trebate traziti produzetak za ovu nedelju)

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
05-07-2017, 10:22
Obavestenje:

- Ligas Naris zbog zdravstvenih problema i nemogucnosti da igra meceve iz 2. nedelje dobija produzetak da te meceve odigra u toku 3. nedelje.
- Ligas Hopopa se vodi na pauzi do daljnjeg i svi mecevi koje je odigrao do sada bice registrovani u korist protivnika.
- Ligas joesampion je neaktivan jedan period, imamo informaciju da je u velikoj guzvi pa cekamo da se javi da li ce moci igrati ili ce biti na pauzi.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
05-13-2017, 11:53
Obavestenje:

- Ligas joesampion se nije javio tako da se vodi na pauzi i za njega ne morate slati SSove.

- Ligas -hama- je dobio dozvolu da igra sve meceve kada se nadje sa protivnicima ali ukoliko igra meceve unapred mora da ih kaci kada dodje nedelja u kojoj se igra to kolo. Meceve iz prvih nedelja takodje moze da igra i da ih kaci odmah nakon igranja. Rok da zavrsi ligaske meceve ima do kraja lige.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
05-17-2017, 13:52
Obavestenje:

- Propustili smo okaciti premije za silver i na sugestiju Amokachija evo sada iznosimo:
ulazak u grupnu fazu = 500
1/4 finale = 1000
1/2 finale = 2000
porazeni u finalu = 3000
pobednik = 6000

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
05-24-2017, 20:21
Obavestenje:

- Lista za aukciju i patch (3 fajla i OF), igraci se nalaze u timu "Scouting" u Nemackoj ligi. Prosle sezone smo napravili gresku sto smo ih update-ovali pre pocetka sezone, ovaj put ce igraci uci u igru sa ocenam koje sada imaju u ovom patchu.

Lista sa igracima (https://drive.google.com/file/d/0B0urPDldeu6qSHJ4d0dRTFpMRUE/view?usp=sharing)

OF i fajlovi (http://www.mediafire.com/file/pwtvo8t9ivjbyld/Sezona_25_-_aukcija.rar)

CTL
06-06-2017, 20:53
Obavestenje:

- Ligas Amokachi zbog pravljenja naloga na sajtu www.pesstatsdatabase.com i komentarisanja igraca na istom je kaznjen sa 6000$.

- Ligas Amokachi zbog smrti igraca Cheick Tiote (https://www.transfermarkt.com/cheik-tiote/profil/spieler/33478) dobija nadoknadu u visini def vrednosti a to je 11100$.

- Primedba ligasa Prince94 u vezi sa uvazavanjem sluzbenih meceva se odbija jer se kasno javio za iste. Jeste nasa greska sto nisu reseni u njegovu korist, ali mecevi su bili u toku druge nedelje i bilo je vremena da budu na vreme prijavljeni i reseni. Bilo je i dva dana nakon resavanja sluzbenih iz poslednje nedelje do posta za baraz.

- Veceras krece TP1 i trajace do petka, a zatim krece aukcija.

Novo pravilo: Svaki sledeci put kada se otkrije nalog ligasa i komentarisanje na PSD-u bice sankcionisan kaznom od 16000$.

Pozdrav, CTL uprava.

Dovla
09-16-2017, 17:17
Obavestenje:

Danas je stiglo obavestenje da ce od narednog meseca uvesti placanje za Clan-ove, sto znaci da bi trebali placati za nas klan na gareni, a sto mi necemo raditi. Posto liga uskoro pocinje trebali se dogovoriti u najkracem roku za neku alternativu. Zato vas molim a mi saljete predloge na PM i nakon cega cemo otvoriti glasanje, pa sta se izglasa to cemo koristiti ubuduce.

Za sada su neke dve opcije u opticaju pa cemo videti za nove:

1. Facebook
2. Skype

Obe ove opcije ne zahtevaju instalaciju, vec se mogu koristiti preko browser-a i na android/iOS/microsoft telefonima. (Za skype bi jos trebalo proveriti kako cuva istoriju ako se koristi preko browser-a)

https://s26.postimg.org/ffj947onp/Clan.jpg (https://postimg.org/image/ffj947onp/)

Dovla
09-21-2017, 20:52
Obavestenje:

Za sezonu 25 primljeni su novi ligasi dominator, Tarkan. i GutiUpes. Dobili su sledece timove:

https://i.imgur.com/1nwG0Af.jpg

Dakle, dominator je nasledio ex-Pantela36 tim, Tarkan. je nasledio ex-elcapiteno7 tim, a GutiUpes je nasledio ex-30pke tim.

Excele timova mozete videti na sledecem linku: EXCELI (https://drive.google.com/drive/folders/0B0urPDldeu6qRU51Ync0WGo0U1k?usp=sharing)

VAZNO: Posto moramo promeniti sredstvo komunikacije, a vecina je izrazila da je zadovolja programom Discord. Preci cemo na taj program i koristiti ga ubuduce. Do pocetka lige svi morate napraviti naloge i javiti se da vas ubacim u zajednicki chat. Program se moze koristiti preko browser-a, kao aplikacija na racunarima/laptopovima i kao android aplikacija na mobilnim telefonima.

Link ka programu je ovde: DISCORD (https://discordapp.com/)

Dovla
09-28-2017, 15:54
Obavestenje:

Dodela mentora novajlijama:

- Hama je mentor dominator-u.
- Giga.RsN je mentor GutiUpes-u.

Ni jedna akcija novajlija nece proci u transfer periodima ukoliko mentor ne stavi thanks na post.

Dovla
09-30-2017, 09:39
Obavestenje:

- Ligasu Tomy97 dodeljen je mentor i to je Dovla.

Ni jedna akcija Tomy-a nece proci u transfer periodima ukoliko mentor ne stavi thanks na post.

Dovla
10-24-2017, 16:22
Obavestenje:

- Izmena pravilnika, tacka 1.5.1 Uzimanje SS-ova:
SS-ovi odigranih meceva se kace najkasnije do nedelje 23:59h, ukoliko ste trazili produzetak do cetvrtka 23:59h. Ukoliko niste trazili produzetak rok je do petka 23:59h.
Rok za kacenje SSova dopisivanja radi utvrdjivanja sluzbenog rezultata jeste ponedeljak 23:59h ukoliko ste trazili produzetak, ukoliko nista subota 23:59h.

Pravilo stupa na snagu od trenutka objavljivanja ovog posta.

Шоми
10-26-2017, 16:01
Obavestenje:

Ligas rossoner_tz ima odobrenje da zaostle meceve iz prve i druge nedelje odigra do 5.11.

Takodje, ligas Tarkan od sada ima mentora, a to je Шоми tako da nijedna njegova sledeca radnja vezana za transfere nece proci bez znanja mentora.

Pozdrav, CTL Uprava.

Dovla
10-28-2017, 17:24
Obavestenje:
Link:
Zvanicno obavestenje (https://drive.google.com/file/d/0B0urPDldeu6qNkhDSkJMLWJ0RE0/view?usp=sharing)

Gore navedena obaveštenja stupaju na snagu objavom ovog post-a ukoliko to nije drugačije navedeno u istom.

- Izriče se opomena ligašima mr bean i rossoner_tz zbog namernih klizećih startova sa ledja. Sledeći put ako ponove isti prekršaj biće sankcionisani.

- Ligaši Elvis1991 i T0MY97 pauziraju sezonu i za njih ne trebate kačiti SSove.

Dovla
11-14-2017, 20:06
Obavestenje:

Konacna lista za aukciju:

LISTA (https://drive.google.com/file/d/12XKU2M39NAfO5Y8CHlsdTe7C1H0z6DRb/view)

CTL
11-14-2017, 20:23
Obavestenje:

Ligas dzoni94bg se kaznjava sa 15.000$ zbog odbijanja odigravanja meceva kvalifikacija za SP i Ligu 2 sa ligasem Atlantis.

Od sezone 26 imamo nekoliko novih ligasa, kojima ovim putem zelimo dobrodoslicu u CTL karavan. Primljeni su: Crni500, Milos00, Bane YNWA, kao i stari/novi ligasi nakalmiki, Hopopa i veljkobk94.

Takodje, zelimo da napomenemo da se svako sledece odustajanja u toku sezone ligasa/povratnika Hopopa i veljkobk94 nece tolerisati, vec ce se tada sankcionisati trajnim izbacivanjem iz lige.

Pozdrav, CTL Uprava.

Dovla
11-16-2017, 21:50
Obavestenje:

- Unete su premije za ligu kao i nagrada za strelca, kazne za SSove i kartone u Ligi. EXCELI (https://drive.google.com/drive/folders/0B0urPDldeu6qVnNxcHRvYTc5ajg)

- Iz prve lige u nizi rang prelaze: Shomi, Rogo.3B i Elvis1991(pauzirao sezonu), dok u visi rang prelaze: Atlantis, NikolaReal7 i naris.

- Baraz igraju noviice i dzoni94bg, rok za odigravanje baraza je nedelja 19.11.2017. 23h - SSove od baraza kacite u temu od Lige 1.

Dovla
11-19-2017, 22:50
Obavestenje:

- Zvanicna obavestenja mogu se videti na sledecem link-u: ZVANICNA OBAVESTENJA (https://drive.google.com/open?id=1Wot7SxzCbDJsq5P617vXHxEJbc3Vz1q5)

CTL
11-26-2017, 13:24
Obavestenje:

Za sezonu 26 primljeni su novi ligasi Crni500, Milos00. i BaneYNWA. Dobili su sledece timove:

http://dodaj.rs/images/2hGJT.jpg

Dakle, BaneYNWA je nasledio ex-Batistuta tim, Milos00 je nasledio ex-MikiNS tim, a Crni500 je nasledio ex-IgorJKM tim.

Excele timova mozete videti na sledecem linku: EXCELI (https://drive.google.com/drive/folders/1R8O4WBPQYCu_ayPWOnENFrzDJwPXZgYW)

Pozdrav,

CTL uprava

CTL
11-30-2017, 22:34
Obaveštenje:

Posle duge, zaista duge polemike, raspave, sagledavanja svih mogućih i nemogućih stvari, uprava je odlučila da ligašu Atlantis pruži POSLEDNJU šansu za njegov ostanak u našoj družini. Nismo želeli da podsećamo na ono što se dešavalo ranije, ali moramo. Atlantis dobro zna da je (nećemo tačno reći kada) pokrenuto glasanje za njegov povratak u Ligu (tada i još jednog ligaša) i da je tada odbijen iz upravo razloga koji ni danas ne jenjavaju, čak naprotiv, kulminirali su kolektivnim nezadovoljstvom velikog broja ligaša i unošenjem energije koja za IGRICU nije dobra, čak do toga da nekome privatan život narušava IGRICA! Ipak, ponovnim pokretanjem lige dozvoljen mu je povratak, ali se to naravno nije smirivalo.
Iz pomenutih razloga, doneta je odluka da Atlantis može da igra, pod nekim uslovima koje on zna, a ukratko ćemo ih napisati:
- Svako komentarisanje tuđe igre, laga, ulaženja u raspravu, slanja poruka upravi ili ligašima na Discord sa sadržajem vezanim za bilo kakva pitanja, sme li ovaj gol, žaljenje za bilo šta (NALOG je jedina opcija za sve navedeno), rezultiraće njegovim MOMENTALNIM IZBACIVANJEM, bez ikakvog razvlačenja, razgovora, pogovora, priči i slično, doviđenja i to je to. Sa ostalim stvarima upoznat je privatno.

Ono što se Vas kao ligaša tiče jeste to da ste dužni da svaki vid gore navedenog prekršaja bilo da vidite javno ili privatno slikate i pošaljete na CTL nalog.

Slažemo se svi da svako zaslužuje drugu šansu, a da li neko zaslužuje 5 šansi, teško je ili lako reći, procenite sami.

Pozdrav, CTL Uprava.

Dovla
12-06-2017, 21:05
Obavestenje:

- Pravila za javnu aukciju:
Aukcija traje 24h od kačenja posta u temi. Ukoliko poslednja ponuda bude u poslednja 4h aukcije, aukcija se produzava za 4h na sledeći način: Ako je poslenja ponuda bila posle 22h, aukcija se produžava još 4h ali se ne računa vreme od 22h-9h ( dakle, aukcija traje do 13h naredni dan). Kada prodje 24h od vremena postavljanja igrača na javnu aukciju, za tog igrača ponude smeju slati samo oni ligaši koji su slali u prvih 24h. Da bi nudili za igrača morate u tom trenutku imati novac na računu.

- Novi ligasi dobijaju mentore:
Gaucho92 - Bane YNWA
-Hama- - Milos00
Filkaja - Crni500

CTL
12-12-2017, 19:21
Primljen je jos jedan stari/novi ligas pred novu sezonu, a to je Комрад, dobrodosao nazad!
On kao iskusan ligas nece dobiti mentora, a nasledice svoj stari tim sa excelom koji ce mu biti poslat cim bude sredjen.

Pozdrav, CTL Uprava.

Dovla
12-14-2017, 23:22
Obavestenje:

- Zvanicni beta patch: http://www.mediafire.com/file/295cwpd658zh600/CTL_Sezona26_Beta_patch.rar

Proverite da li je sve u redu, ukoliko ima gresaka prijavite sutra do 19h. Ukoliko se utvrdi da greske postoje, a vi niste prijavili bicete novcano sankcionisani.

CTL
12-20-2017, 21:22
Obavestenje:

Kaznjavaju se ligasi Prince94 i rossoner_tz za javno pokretanje price oko laga u toku meca sa po 3000$. Takve stvari se resavaju preko CTL naloga.

Takodje, ligasi nakalmiki, Hopopa, Crni500 i Bane YNWA, kaznjavaju se sa po 3000$ zbog nepostovanja pravila o autogolovima na mecevima 3. kola (Hopopa vs Crni500) i 2. kola (Bane YNWA vs nakalmiki). Kako su Crni500 i Bane YNWA novajlije, njima ce kazna biti umanjena za 50% i iznosice 1500$.

Pozdrav, CTL Uprava.

CTL
01-03-2018, 19:36
http://dodaj.rs/images/DHVwJ.jpg

Zbog odlaska Tomija i Hopope, 2 od 3 novajlija ce popuniti mesta u Silver-u.

Zrebom je odredjeno da Milos00 ide direktno u Silver, dok Bane i Crni igraju kvalifikacije.
Igra se na 2 pobede, ne morate cekati 12. januar, mozete i ranije to da odigrate i okacite.

Pozdrav,

CTL uprava

Dovla
01-20-2018, 14:13
Obavestenje:

- Ligas Atlantis ima odobrenje da svoje meceve umesto petka od 20h pocne sa igranjem od 00:00h.

Pozdrav, CTL uprava.

Dovla
01-28-2018, 22:59
Obavestenje:

-Ligas Sayonara se kaznjava sa 3000 novaca zbog postignutog gola nakon super cancela nad golmanom i sa 10 000 novaca usled pretnje odustajanjem.

- Ligas Giga.RsN se kaznjava sa 4000 novaca zbog izlaska iz meca ( ALT+F4).

- Ligas Crni je odustao od lige i za njega ne trebate kaciti SSove.

- Ligas Tarkan je na pauzi i za njega ne trebate kaciti SSove.

- Ligas rossoner_tz se kaznjava zbog klizecih startova sa ledja, psovanja ligasa, prijava za pozicije sa 10 000 novaca.

Pozdrav, CTL uprava.

Dovla
02-19-2018, 19:18
Obavestenje:

- Lista za aukciju sezone 27: LISTA (https://drive.google.com/open?id=13qY7jek6XSAKZT-go2JibKR7eByQFD9a)

Pozdrav, CTL uprava.

Dovla
02-22-2018, 21:30
Obavestenje:

- Patch sa igracima sa aukcije koji se nalaze u ligi Germany, tim Scouting: LINK KA PATCHU (http://www.mediafire.com/file/nmrt718zadrrkj1/S27Aukcija.rar)

Pozdrav, CTL uprava.

veljkobk94
02-25-2018, 21:40
Obavestenje:

Za sezonu 27 primljeni su novi ligasi Chupo93 i El Riki. Dobili su sledece timove:

http://dodaj.rs/images/RCyF2.jpg

Dakle, Chupo93 je nasledio ex-Heric tim, a El Riki je nasledio ex-MilosCZBG tim.

Excele timova mozete videti na sledecem linku: EXCELI (https://drive.google.com/drive/folders/0B0urPDldeu6qVnNxcHRvYTc5ajg)

NAPOMENA:

Novi ligasi i povratnici sa pauze nemaju pravo da ucestvuju u TP1 i na aukciji.

Pozdrav, CTL uprava.

Dovla
03-01-2018, 23:12
Obavestenje:

- Ligas DortmundeR se kaznjava sa 3000 novaca zbog slanja neprikladne ponude na aukciji.

Pozdrav, CTL uprava.

Шоми
04-11-2018, 16:42
Obavestenje:

Ligas -hama- ima dozvolu da svoja 3 meca koja nije mogao da odigra usled problema sa konekcijom odigra u toku sezone kada/ako budu steceni uslovi za to.

Ligasi Mirchell, DortmundeR,rossoner_tz i Filkaja pauziraju ovu sezonu, za njih ne treba dostavljati ss u temu za sluzbeni.

Usled malog broja takmicara, Silver Cup nece biti odrzavan ove sezone, nadamo se da sledece sezone to nece biti slucaj.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
05-09-2018, 13:48
Obavestenje:

Lista za aukciju nalazi se ovde: Aukcija S28 (https://drive.google.com/file/d/1s7198jNBqPPxmy9Pju-lYw8FjY0FjyzO/view?usp=sharing)

Patch sa igracima ocekujte najkasnije sutra, takodje sutra pocinje i TP1 i trajace do nedelje u 23:59. Aukcija startuje u ponedeljak.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
05-11-2018, 00:10
Obavestenje:

Patch sa igracima za aukciju:

Aukcija S28 - Patch (https://www.sendspace.com/file/1awush)

Svi igraci sa Aukcije nalaze se u ekipi Herte.
Credits: Hama

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
05-17-2018, 16:50
Obavestenje:

Glasanje za pocetak nove sezone pocece sutra odmah nakon aukcije i trajace 5 dana! Zamolio bih vas da budete korektni i da se izjasnite da bi mogli da znamo na koga racunamo sledece sezone. Dosta je vas koji ste pauzirali proslu, nemam nista protiv toga, to je sastavni deo lige, ali se nadam da ce svaki pojedinac koji je pauzirao da se sada izjasni o daljem ucestvovanju!

Ono sto vam sada mogu obecati je pored aukcije koja je bila drugacija nego pre da vas pred ili u toku sledece sezone ocekuje dosta iznenadjenja, dosta noviteta. Pokusacemo da ozivimo opet ovaj deo foruma, a nadamo se i da ce broj ucesnika biti veci. Leto je dugo pred nama, ipak ocekujte koliko sledeceg meseca aktivnost jer nas pre svega ceka SP u fudbalu, a mi cemo pokusati da nesto slicno napravimo i ovde na forumu, samo virtuelno, naravno. Imamo vec i neke novajlije koje ce siguran sam vrlo brzo postati deo CTL druzine kao i neke starosedeoce koji su najavili povratak ove sezone. Opet cu se okrenuti na te novitete jer verujem da vas to najvise zanima. Dosta je posla pred nama kako bi to sve bilo spremno i docekalo svetlost dana pred pocetak naredne sezone, ali vam garantujem da ce biti spremno. Ne bih da jos uvek otkrivam o cemu je sve rec, videcete vec i sami i nadam se da ce vam se dopasti ideja. Pokusacemo da ligasima maksimalno priblizimo mnoge stvari pa ce i glasanja biti cesta pojava, jer ova liga i postoji zahvaljujuci njenim clanovima. Uzivajte.

Da se razumemo odmah, novajlije ce biti primane (ako ih bude bilo) u toku leta sve do pocetka nove sezone, da ne mislite da postoji neki rok, imate dovoljno vremena ukoliko zelite postati deo CTL-a.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
05-23-2018, 22:44
Obavestenje:

Pred pocetak TP2 dobili smo dva nova ligasa, a to su Mixi i Pes95. Dobrodosli!

Izvuceni su i timovi koje ce naslediti, Pes95 ce voditi exCrni500 tim dok ce exEL RIIKI dobiti Mixi.

Mentor Mixiju bice Giga.RsN, a Pes95 ce dobiti mentora u vidu hame.

Novajlije, dobrodosli jos jednom, ocekujte sutra vase excele.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
06-28-2018, 14:27
Obaveštenje:

Kako sam dobio veliki broj predloga od strane ligaša, što starih, što novih, a koji se tiče početka sezone (ranije nego što je to do sada bio slučaj) odlučio sam da vam postavim glasanje na kome će glasati samo oni koji igraju narednu sezonu tako da u neku ruku ću glas razumeti i kao vašu prijavu (mogu glasati i oni koji još nisu primljeni, tj. oni koji žele da se pridruže CTL ekipi).

Glasanje će biti otvoreno koliko sutra, a već sada ću vam reći koje su ponuđene opcije. Izbor će se sastojati iz tri ponuđena odgovora, dakle:

1. Počinjemo sa obavezama sa prvom nedeljom avgusta (Free Agents aukcija, TP3...)

2. Počinjemo sa obavezama sredinom avgusta (Free Agents aukcija, TP3...)

3. Neka bude kao i do sada pa da sve počne u septembru

To je to, glasanje će biti otvoreno 5 dana, nadam se da je dovoljno, spremite se pa da vidimo šta nam je činiti.

Pozdrav, CTL uprava.

Шоми
09-02-2018, 15:24
Obavestenje:

Novi ligasi pred sezonu 28 su Cika Kure i Pelemasca, dobrodosli u CTL porodicu! Cekamo PatoLFC i AleksaVP koji su u procesu prijema, potrebno je da odigraju jos tri prijateljska meca.

Da vas obavestim da ce od 10. septembra poceti aktivacije po pitanju nove sezone (FA Aukcija, TP3...), do tada imate priliku da donesete nesto novo u CTL, na linku ispod mozete pronaci sve oko novina u ligi, kako da predlozite nesto, podrzite neciji predlog ili slicno.

http://www.pes-serbia.com/threads/40127-Novine-u-CTL-Predlozi

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
09-09-2018, 23:09
Obavestenje:

Dobrodoslica u CTL druzinu jos dvojici clanova, AleksaVP i Petko15 su novi clanovi naseg kolektiva. Srecno u novim poduhvatima u okviru najbolje PES 6 lige!

Timovi su podeljeni, a zreb je odlucio sledece:

ex BaneYNWA tim vodice Petko15
ex nagy99 tim vodice Cika Kure
ex Tomy97 tim (uz dodatnog jednog igraca) vodice Pelemasca
ex iv1989 tim vodice AleksaVP

Sutra ocekujte excele. Dobrodosli jos jednom

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
09-10-2018, 00:30
Obavestenje:

Novajlije i oni koju su pauzirali proslu sezonu ovde mogu naci sredjene excele:

https://drive.google.com/drive/folders/0B0urPDldeu6qVnNxcHRvYTc5ajg

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
09-10-2018, 19:11
Obavestenje:

Novajlijama su exceli sredjeni do kraja. Kakve ih vidite sada, sa takvima ulazite u FA Aukciju i TP3. Napravljene su sledece izmene penzionera i dodati su igraci:

CikaKure - Fejsal Mulić (Omar Bravo), Valter Birsa (Hejsal)

Petko15 - Pogatetz (Gabbidon)

AleksaVP - Neven Subotić (Wynne), Nemanja Antonov (Gamberini)

Pelemasca - Huntelaar (ubačen kao dodatak ekipi), Saido Berahino (Vicente Sanchez)

Po ocenama kakvi su igraci otisli u penziju, takve sam stavljao, osim kod Pelemasce koji je dobio najslabiji tim pa sam mu ubacio malo bolje igrace.

Mentori novajlijama su sledeci:

DortmundeR - Petko15
domintaor - Cika Kure
tarko - AleksaVP
Bejn93 - Pelemasca

CTL Uprava zadrzava pravo da u bilo kom momentu promeni mentora novajliji, ukoliko se za to bude bilo potrebe.

Sutra ce poceti FA Aukcija, koja ce trajati 24 sata. Nakon toga ocekujte TP3.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
09-20-2018, 23:41
Obavestenje:

Pred pocetak sezone bavili smo se uglavnom lepim i vedrim temama, ali jednom mora doci i neka losija i manje sjajna. Ligas rossoner_tz kaznjava se sa 5000$ zbog prijava koje su pristigle na njegovo ime u prethodnoj, ali i sezoni pre nje. Nije se desavalo da neko ovoliko prijava ima, zaista. Ova kazna je ublazena usled finansijskog stanja njegovog kluba.

Sad malo lepse teme:

Ligasi, 21. septembra od 20 casova pocinje nova sezone. Tabele su postavljene, tako da sutra kada okacim patch i prodje pomenuto vreme, mozete polako poceti sa igranjem. Obe lige se igraju trokruzno i igra se 5 kola nedeljno, kao i do sada. Grbovi su odradjeni (neki) za one klubove koji nemaju, ali ce taj patch biti izbacen u toku sezone. Takodje, Omladinska liga ce poceti naredne sezone, period u toku i u pauzi izmedju ove i naredne sezone posluzice da se sve lepo spremi, uredi kako bi ta liga pocela kako dolikuje, a ne da se zbrza.

U tabeli umesto Pes95 koji pauzira sezonu izostavljen je mr bean, tako da ce se on voditi kao Pes95, njegove rezultate javice onome ko bude radio sluzbene za tu ligu.

Novi ligasi, u tabelama ste pod imenom starih klubova, dakle gledajte vas nick sa leve strane, tako cete prepoznati koji ste. Kada budete dobili grbove i imena vaseg kluba ce se naci u tabeli, do tada mora biti ovako.
Puno srece svima u novoj sezoni!

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
09-21-2018, 22:45
Obavestenje:

Ligas Mixi kaznjava se sa 16.000$ zbog vredjanja porodice ligasu na JAVNOM chatu. Za ovakve vrste prekrsaja, ovo je najblaza kazna.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
09-21-2018, 23:02
Obavestenje:

Zvanicno, pocela je nova sezona, patch imate u temi adekvatnoj za to.

Da vam odmah napomenem promene koje su se desile pred pocetak sezone. Administracija je pojacana u vidu ligasa -hama- i Bejn93. Oni ce od sada voditi odredjena takmicenja i resavati sluzbene rezultate, a takodje -hama- ce voditi racuna o patchu i update-u igraca, sto je vec poceo da radi ove sezone.

Sluzbene za prvu ligu resavace -hama-, sluzbene za drugu ligu resavace Bejn93.

Obe lige igraju se trokruzno. Od ove sezone iz druge lige u prvu idu dva najbolje plasirana tima, dok treci ide u baraz, isto vazi i za prvu ligu (dva najlosija ispadaju, dok treci gledano od pozadi ide u baraz za opstanak). Srecno svima.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
09-30-2018, 11:19
Obavestenje:

Ligas NikolaReal7 je dobio odobrenje da celu sezonu igra unapred usleg obaveza. Takodje, Ligas Milos00 je dobio dozvolu da prethodne nedelje igra meceve od 6. do 10. kola.

Pozdrav, CTL Uprava.

CTL
10-08-2018, 15:41
Obavestenje:

Ligas rossoner_tz se kaznjava sa 16.000$ zbog vredjanja na nacionalnoj osnovi. Ovakve stvari nikada nece proci nekaznenjo i ovo je mala kazna za ovakve reci. Mnogi od vas sebi daju za pravo da pisu i rade sta hoce, ok, ako je to vas izbor, ali uvek postoji i druga strana koja to vidi i sankcionise, tako da nastavite da se ponasate prostacki. CTL je veliko ime u PES 6 svetu, najveca liga koja je postojala, postoji i koja ce ikada postojati na Balkanu, ne samo u Srbiji, mnogo ljudi se igra sa nama iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Republike Srpske, a na kraju cu reci i Srbiju. Svako ima jednak odnos, jer je tako jedino logicno. Mi nismo SRPSKA liga vec, LIGA NJENIH CLANOVA!

https://i.postimg.cc/rpTgFF0C/Ross.jpg

Za veliko "cudo" opet je rossoner_tz taj koji se kaznjava. Na stranu ironicni komentari, price da su u upravi lige - "budale, mafija..." i slicni izrazi, na stranu mnostvo prijava iz prethodnih sezona, na stranu to sto zapocinje sezonu sa minusom, iako to NIKADA, NIKOME NIJE DOZVOLJENO, sve to na stranu. Ovoga puta granica je previse probijena. Da rezimiramo i skratimo mucenje svima nama. Ovo je poslednja opomena pomenutom ligasu, svaka naredna prijava ili prestup, odnosno ne pocinjanje sezone sa pozitivnim budzetom znacice samo jedno - izbacivanje iz lige. Toliko, pa se zamislite malo.

Pozdrav, CTL Uprava.

CTL
10-14-2018, 19:11
Obavestenje:

Nazalost, ovim putem se oprastamo od rossoner_tz. Drugi put u istoriji ove lige koja traje gotovo citavu deceniju dosli smo do toga da neko mora biti izbacen. Nije proslo mnogo od prethodne kazne, odnosno kazni koje je pomenuti dobio nastavio je da briljirana na virtuenom terenu. Skrenuta je paznja da se licne frustacije sklone iz takmicenja, ako imate problema sa tim, nemojte igrati, postoji 20+ ljudi ovde koji moraju vas da trpe. Ispali bi nedosledni sebi, a u postu iznad je lepo napisano da ce se sancionisati izbacivanjem sledeci najmanji prekrsaj. Ovo nije uopste mali preksraj. Na stranu to sto nije stavljen GG, to nije uzeto u obzir, to nije nista lose, jednostavno je stvar fej pleja. Ipak, krljanja ponovna zbog kojih je pomenuti kaznjavam mnogo puta, pa onda davanje namernog autogola, jednostavno preko toga se ne moze preci. Hvala rossoner_tz sto se druzio sa nama ovih godina i zelimo mu puno srece i uspeha sta god radio u privatnom zivotu.

Dokaz(i):

http://www.pes-serbia.com/threads/40194-CTL-Liga-2-(rezultati-SS-komentarisanje-utakmica)-S28/page5

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
10-18-2018, 14:41
Obavestenje:

Lista za Aukciju Sezone 29.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
10-23-2018, 22:28
Obavestenje:

Donosi se novo pravilo i stupa na snagu odmah po zavrsetku ove sezone:

- Umesto dosadasnjih 30% odigranih meca ligasi koji nestanu u toku sezone ili odustanu... zbog regularnosti takmicenja, odnosno manjeg uticaja na ostale rezultate, taj broj povecava se na 50%. Dakle ukoliko neko odigra tacno ili ispod 50% svojih meceva svi ce biti ponisteni i protivnicima ce biti dodeljeni sluzbeni ishodi.

To je prva stvar, a druga je sledeca, to se i ranije radilo, ali moramo da vam skrenemo paznju:

- Svako ko pocne sezonu, odradi Aukciju, TP1, TP2... ali, ipak onda odluci da prekine, pauzira ili sta vec u toku sezone, bice mu skinuto onih 22,5k od sponzora sto je dobio. Dakle, taj novac dobijate za celu sezonu, ako je ne odigrate do kraja oprostite se od toga. Time mozete svojoj ekipi naciniti veliku stetu jer nije iskljuceno da ste taj novac tokom prelaznih rokova vec potrosila. Vodite racuna o ovome.

Takodje, da vas obavestimo i da ce od Sezone 30 konacno ponovo biti aktuelan OMS. Kako su stari timovi ostali u Patchu, dopusticemo ljudima koji su igrali ranije ovo takmicenje da iz svojih timova povuku po jednog igraca, ostali ce ili biti izbrisani ili ce ponovo uci u neki OMS tim. Nije fer prema onima koji su igrali i ulagali novac da nemaju bas nikakvu beneficiju. Pratite dalje obavestenja u vezi ove teme.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
10-29-2018, 11:11
Obavestenje:

Ligas AleksaVP kaznjava se sa 5000$ zbog nekorektnog ponasanja na ligaskom mecu protiv ligasa Pelemasca. Kako je nov i ovo mu je prvi prekrsaj kazna je umanjena, sledeci put necemo biti blagi po pitanju ne samo njega vec bilo kog ligasa koji se bude ovako ponasao na ligaskom mecu.

Takodje, zelimo dobrodoslicu povratnicima u CTL druzinu. Od sledece sezone bicemo jaci za ligase RIIKI, naris i Gaucho92. Kao sto znate, nemate pravo ucestvovanja na TP1 i Aukciji tako da se spremite za TP2.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
10-30-2018, 21:20
Obavestenje:

Ligas Petko15 kaznjava se sa 10.000$ zbog namernog uklizavanja i izivljavanja na prvenstvenom mecu. Drugi akter tog meca, ligas Amokachi14, opominje se da sledeci put video dokaz salje na nalog, a ne javno.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
11-06-2018, 13:22
Obavestenje:

Nakon odigranog dovoljnog broja prijateljskih meceva zelimo dobrodoslicu novom clanu CTL druzine, MilanYNWA. Takodje, imamo i dva povratnika u nase redove, a to su Mirchell i Chupo93. Dobrodosli nazad!

MilanYNWA i RIIKI ce uskoro dobiti timove pa ce znati sa kakvim rosterom raspolazu.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
11-08-2018, 11:54
Obavestenje:

Dodeljeni su timovi novajlijama/povratnicima. Ligas EL_RIIKI dobio je ex_slogapla tim, dok je MilanYNWA dobio ex_Hopopa tim. Uskoro cete dobiti vase excele i odredjenu vrstu novcane pomoci (ako utvrdimo da je potrebna), kao i mentore.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
11-14-2018, 13:03
Obavestenje:

Naredne sezone igrace se prva liga sa 12 clanova, odnosno druga liga sa 14 clanova.

1. liga:

-hama-
Bejn93
cesc_Emel_no4
Prince94
NikolaReal7
dominator
Milos00
DortmundeR
Amokachi
CikaKure123
Dovla
Pelemasca/Шоми

2. liga:

Pelemasca/Шоми
Panchev
MIXI
Petko15
tarko
mr bean
AleksaVP
Gaucho92
naris
EL_RIIKI
MilanYNWA
Chupo93
Mirchell

MilanYNWA je dobio mentora u vidu Gaucho92. Exceli novih ligasa su na sledecem linku: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/0B0urPDldeu6qVnNxcHRvYTc5ajg

EL_RIIKI je umesto penzionera Elmandera i Konka dobio Vincenta Jansena i Kenny Tetea, dok je MilanYNWA umesto penzionera i kao pomoc dobio Marka Jankovica, Jana Vertonghena i Johna Guidettija.

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
12-01-2018, 17:59
Obavestenje:

Pred pocetak Sezone 29 dobili smo jos dva clana nase druzine. Novi ligasi su ssonne i lazargracanin10, njima su odmah dodeljeni timu pa ce tako ssonne da preuzme exPetko15 tim, dok lazargracanin10 dobija exGutiUPes tim.
Takodje, obojici su dodeljeni mentori, ssonne ce za mentora imati Bejn93, a lazargracanin10 ce se savetovati sa ligasem Hama.

Ovde imate vase excele: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/0B0urPDldeu6qVnNxcHRvYTc5ajg

Pozdrav, CTL Uprava.

Шоми
12-05-2018, 23:09
Obavestenje:

Ligasi, TP2 je zvanicno zatvoren, a pocetak lige ocekujte u petak. Tabele su postavljene, mozete ih videti na mesto odredjenom za njih. Kola ce biti otvorena kad za to dodje vreme.

Pregledajte TP temu, bilo je nekoliko kazni, pogledajte zbog cega ste ih dobili da ne bi opet pravili isti prekrsaj. Takodje, ligas tarko je kaznjen sa 3000$ zbog nudjenja novca koji nema na racunu na javnoj aukciji. Od sada pa na dalje isti princip ce se ponavljati za svakoga ko napravi takav prestup.

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
12-07-2018, 19:47
Patch za sezonu 29 se nalazi na linku ispod:

Sezona 29 (https://ufile.io/cpwms)

Tabele i raspored imate, teme za Prvu i Drugu ligu su otvorene i liga zvanično može da krene.

Srećno svima !!!

Dovla
12-20-2018, 09:44
Obavestenje:

- Moderatori/ligasi Hama i Shomi su odustali od CTLa i napustili su kako ligu tako i moderatorske pozicije. Uskoro ce biti primljeni novi moderatori koji ce pomoci Banetu i meni u vodjenju lige.

- Napustanjem gore pomenutih ligasa ostala su upraznjena dva mesta u GOLD takmicenju. Dva ucesnika smo izabrali izvlacenjem "srecnog gubitnika" i ligasi koji su izvuceni su Pelemasca i Dovla. Izvlacenje mozete pogledati na video-u koji se nalazi ispod.

Video izvlacenja:

https://www.youtube.com/watch?v=HK0NypQEEXU&feature=youtu.be

Dovla
12-20-2018, 09:59
Obavestenje:

- Izvucene su grupe za GOLD takmicenje. Grupe mozete videti na sledecem SSu, dok samo izvlacenje mozete pogledati na video-u ispod.

https://i.imgur.com/L80Yf2C.png

Video izvlacenja:

https://www.youtube.com/watch?v=bTTSc9tfpAI&feature=youtu.be

Dovla
12-28-2018, 20:26
Obavestenje:

- Posle napustanja CTLa dva administratora Hama-e i Shomi-a potrebno je bilo primiti nove clanove. Dva nova clana koja smo primili su Gaucho92 i Prince94 i dalje trazimo, najverovatnije, jos jednog clana.

- Ligas Chupo93 se kaznjava sa 16000$ zbog davanja autogolova i odbijanja igranja meca. Svaki sledeci prekrsaj znaci udaljavanje iz lige.

- Zbog novogodisnjih praznika pravimo pauzu sa ligom do petka 11.01.2019. godine. Tada nastavljamo sa 4. nedeljom kola, kao i ostalim kupovima.

- Utakmice koje su ostale da se odigraju u nacionalnim takmicenjima (reprezentacije) imaju produzetak do nedelje 30.12.2018. do 23:59h.

Srdacan pozdrav i srecne novogodisnje praznike zeli vam CTL uprava.

CTL
01-15-2019, 22:06
Obavestenja:

- Ligas Mr_Bean se kaznjava sa 10 000 novaca zbog pretnje o napustanju ligu, takodje se ligas kaznjava 2000 novaca jer ne koristi grafiku iz patcha za sezonu 29.

- Ligas Mirchell se kaznjava sa 10 000 novaca zbog pretnje o napustanju ligu, takodje se ligas kaznjava 2000 novaca jer ne koristi grafiku iz patcha za sezonu 29.

- Ligas Prince94 se kaznjava sa 1000 novaca zbog pravila o pozicijama igraca.

- Ligas Mixi se kaznjava sa 4000 novaca zbog vredjanja porodice na javnom chatu [Discord].

CTL uprava.

CTL
01-16-2019, 08:12
Obavestenje:

- Ligas RIKII se kaznjava sa 4000 zbog vredjanja porodice.

CTL uprava.

CTL
01-23-2019, 20:54
Obavestenje:

- Pozivajuci se na clan "2.1.5 Kazne" gde jasno pise da ligaski prekrsaji ne zastarevaju ligas Amokachi se kaznjava sa 10.000$ zbog napustanja lige u sezoni 26 dve sedmice pre njenog zavrsetka.

Prethodna uprava lige je tu napravila propust ali posto dokazi i dalje postoje mi smo tu da ispravimo gresku.
Ovom ligasu tada nije izrecena kazna zato sto ni ligas Sayonara nije bio kaznjen za isti prekrsaj.

Zato naglasavamo da ukoliko se nekada i ligas Sayonara vrati sleduje ga kazna od 10.000$.

- Ligas Amokachi se kaznjava sa 10.000$ zbog komentarisanja tudje igre na forumu
(2 posta po 5.000$), na osnovu pravila o zabrani komentarisanja tudje igre na forumu koje je doneseno 28.10.2017.

- Ligas Pelemasca se opominje da ubuduce uopste ne ulazi u raspravu ni sa kim u slicnim situacijama nego da sve sto ima prijavi na ctl nalog.

- Ligas Naris se kaznjava sa 2.000$ jer ne koristi grafiku iz patcha za sezonu 29.

Ovim putem upozoravamo sve ligase da za narednu sezonu fino podese patch jer ce od sledece sezone kazna za ovaj prekrsaj biti po 2.000$ za svaki SS po utakmici kako i stoji u pravilniku lige. (Clan 4.6. "Pes izgled" pravilo)

- Ligas Chupo se kaznjava sa 10.000$ zbog pretnje o napustanju lige.

Posto je ovaj ligas vec imao kaznu od 16.000$ i zadnju opomenu
pred izbacivanje nazalost sledi mu kazna izbacivanje iz lige.

- Ligas Panchev zbog obaveza ne moze stici da zavrsi sezonu.
Posto nije odigrao 50% utakmica svi njegovi mecevi ce biti ponisteni.
Takodje ostaje bez 22.500$ koje je dobio od sponzorskog ugovora.

- Ligas MilanYNWA zbog kvara na racunaru je primoran da zavrsi sezonu.
Posto nije odigrao 50% utakmica svi njegovi mecevi ce biti ponisteni.

- Od sada ce bilo kakvo pominjanje porodice u negativnom kontekstu
biti kaznjeno sa 16.000$. Ukoliko se prekrsaj ponovi sledi izbacivanje iz lige.

- Od sezone 30 na snagu stupa novo pravilo o pozicijama igraca.

Kazna za svakog igraca koji je van svoje pozicije ostaje 1.000$.
Ako do ove situacije dodje u polufinalu nekog od takmicenja kazna ce
iznositi 2.500$ a ako se to desi u finalu kazna ce biti 5.000$.

- Takodje od sledece sezone svaki igrac koji bude placen preko 12.000$
nece moci napustiti klub ispod te cene u naredne tri sezone.

CTL uprava.

CTL
02-09-2019, 17:01
Obavestenje:

Lista za Aukciju Sezone 30.

Pozdrav, CTL Uprava.

CTL
02-10-2019, 01:31
Obavestenje:

- Patch sa igracima sa aukcije koji se nalaze u ligi Germany, tim Borussia Dortmund: LINK KA PATCHU (http://www.mediafire.com/file/vrctc97s9zr78sa/AUKCIJA.rar/file)

Pozdrav, CTL uprava.

CTL
02-21-2019, 23:31
Obavestenje:

Novi ligas pred sezonu 30 je Marjan1996, dobrodosao u CTL!

Zrebom je odluceno da ce voditi ex rossner_tz tim.

Posto u ovom timu nema niti jedan SB bice mu dodeljena dva igraca.
Tako da ce na SB poziciji dobiti Ryan Bertrand (https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=11066&Club=789) i Davide Calabria (https://pesstatsdatabase.com/PSD/Player_old2011.php?Id=19211&Club=43).

Excel (https://drive.google.com/file/d/1YXxh7vIOrIBIn_lOQnFXc92JskIXQwKH/view?usp=sharing)

Sutra ce mu biti dodeljen i mentor tako da ce nakon toga moci da ucestvuje i u TP2.

Pozdrav, CTL Uprava.

CTL
02-24-2019, 20:15
Obavestenje:

- Ligas Dominator se kaznjava sa 5000$ zbog pominjanja CTL uprave bez razloga na osnovu pravilnika koji je donesen 28.10.2017. (Clan 8.)

Sledeci put kada ovaj ligas bude tvrdio da administracija ne radi svoj posao kako treba a ne bude imao dokaze za to i ne bude u pravu kazna ce mu biti udvostrucena.

https://i.ibb.co/3Mpbp4B/SS-9-Dominator.jpg (https://imgbb.com/) https://i.ibb.co/Mp98GJ2/SS-4-Dominator.jpg (https://imgbb.com/)

https://i.ibb.co/kGnD82g/SS-1-Dominator.jpg (https://imgbb.com/)
https://i.ibb.co/18PZkkT/SS-2-Dominator.jpg (https://imgbb.com/)
https://i.ibb.co/3C4Brgs/SS-3-Dominator.jpg (https://imgbb.com/)
https://i.ibb.co/9tx3X3C/SS-5-Dominator.jpg (https://imgbb.com/)
https://i.ibb.co/S5qbBps/SS-7-Dominator.jpg (https://imgbb.com/)
https://i.ibb.co/F03Z4LB/SS-10-Dominator.jpg (https://imgbb.com/)

- Sto se tice situacije oko resavanja transfera prvo procitajte pravilinik o transferima kao i zonama igraca pa onda ulozite prigovor.
Sve je jasno napisano i definisano u pravilniku sto znaci da se transferi resavaju REDOM i da NEMA VRACANJA UNAZAD!

Konkretno sto se tice tog spornog transfera jasno je da ligas AleksaVP nije imao pare u tom trenutku i to je to.

- Nemojte bez razloga da oduzimate vreme adminima tako sto im saljete desetine privatnih poruka na diskordu.
Isto tako nemojte da pisete na javnom chatu po ceo dan ili ti celu sedmicu kako ste osteceni jer tako sirite negativnu energiju medju ligasima.

Ako imate neke primedbe na racun administracije, predloge, savete, ideje, ako smatrate da ste osteceni na neki nacin onda pisite na CTL Nalog.

- Kada su u pitanju trenutno neodradjeni transferi stvar je jasna, ceka se ligas Ssoonnee da odluci da li mu je potreban mentor i za drugu ligasku sezonu iako to nije neophodno jer u pravilniku stoji da se mentor dodeljuje novajliji samo za prvu sezonu u ligi.

Ukoliko odluci da mu je potreban novi mentor na jos jednu sezonu dobice ga i morace ponovo da se konsultuje za njegove transfere koji su upisani u medjuvremenu ako kaze da mu ne treba mentor i da moze sam da vodi svoj tim i finansije onda ce transferi proci.

- Link od excela svih ligasa imate u prvom postu u temi za finansije (Sezona #30).

CTL
04-02-2019, 22:12
Obavestenje:

- Zvanicni beta patch: http://www.mediafire.com/file/bw5i8rx330619t1/CTL_Sezona30_Beta_patch.rar/file

Proverite da li je sve u redu, ukoliko ima gresaka prijavite sutra do 22h.

CTL
04-13-2019, 22:57
Obavestenje:

- Ligas AleksaVP ne igra ovu sezonu tako da nema potrebe kaciti ss za njega.

- Ligas Sayonara se kaznjava sa 10.000$ zbog napustanja lige u sezoni 26.
Sve je receno prosli put kada je ligas Amokachi bio kaznjen iz istog razloga.

- Ligas El_Riiki se kaznjava sa 4.000$ zbog prevremenog izlaska iz meca.
Za svaki naredni izlazak kazna se duplira. Sledeci put ce biti 8.000$.

- Ligas El_Riiki se kaznjava sa 2.000$ jer ne koristi grafiku iz patcha za sezonu 30.

- Ligas Marjan1996 se kaznjava sa 2.000$ jer ne koristi grafiku iz patcha za sezonu 30.

- Ligas Dortmunder se kaznjava sa 4.000$ jer ne koristi grafiku iz patcha za sezonu 30.

- Ligas Lazargracanin se kaznjava sa 6.000$ jer ne koristi grafiku iz patcha za sezonu 30.

- Ligas Naris se kaznjava sa 8.000$ jer ne koristi grafiku iz patcha za sezonu 30.

Pre dva meseca lepo je receno svima da nastimaju patch na vreme da ne bude kazni.
Imali ste dovoljno vremena da ako treba sve ponovo podesite ali izgleda ne zelite.

- Sto se tice produzetka za ligaske meceve nece biti nikakvih naknadnih produzetaka.

Ko moze jedino vikendom da igra nek' trazi produzetak odmah cim krene
ligaska sedmica a ne da se ceka petak ili subota pa da se moli za produzetak.

CTL uprava.

CTL
05-08-2019, 22:39
Obavestenje:

Ligas NikolaReal7 kaznjava se sa 16.000$ zbog vredjanja porodice ligasu na JAVNOM chatu. Za ovakve vrste prekrsaja, ovo je najblaza kazna.

Pozdrav, CTL Uprava.

CTL
05-10-2019, 23:26
Obaveštenje:

- Ligaš NikolaReal7 se kažnjava sa 10.000$ zbog pretnje o napuštanju lige.

- Ligaš Sayonara zbog problema sa internetom je primoran da završi sezonu.
Pošto nije odigrao 50% utakmica svi njegovi mečevi će biti poništeni.
Takođe ostaje bez 22.500$ koje je dobio od sponzorskog ugovora.

CTL uprava.

CTL
09-18-2019, 19:04
Obaveštenje:

Novi ligaš pred sezonu 31 je Morfeo, dobrodošao u CTL!

Žrebom je odlučeno da će voditi ex Crni500 tim.

Excel (https://drive.google.com/drive/folders/1_-uPMU344K04N_Qbt4NwmTiTzTInqZvN)

Naknadno će mu biti dodeljen i mentor.

Pozdrav, CTL Uprava.