PDA

View Full Version : Hitno potrebna pomoc oko pen toola!!

Grucho
10-21-2010, 16:06
Kada ovo obelezim kao na slici cim stavim 1 tacku mi se napravi vector mask!
http://i53.tinypic.com/111v3ev.png

a kada selektujem odma ovo pored (desno) onda nemogu na novom layeru koji je prazan (nema nikakvu pozadnisku boju) da radim stroke! u cemu je problem/???? HITNO MI TREBA POMOC U SRED SAM IZRADE DRESA POLUDECU NACISTO!!!!

nattydread
10-22-2010, 15:58
Pa ne razumem u cemu je problem?! Radi sa tim desnim tool-om u kome imas stroke a sve sto crtas sa levim ide u tab "Paths" (imas ga otvorenog vec pored channels-a) onda u Paths-u desni klik na work path i imas pored ostalih opciju stroke path koja te pita kojim alatom da uradi stroke, znaci ako izaberes recimo brush, stroke ce biti iste velicine koja je trenutno namestena u brush alatu... Sve je ovo mnogo lakse i logicnije u Illustratoru s'tim sto Adobe-u ne pada na pamet da spoji ta dva programa ili barem u Photoshopu da malo unapredi te vektorske alate, a zna se zasto..

Grucho
10-22-2010, 17:59
nece stroke na novom bezbojnom layeru nzm zasto...moram da ga obojim na onda da lupim stroke i jos ispadne onakva :kockasta" linija a ne dobra....

tottimas
10-22-2010, 19:40
Pogledaj tutorijal od Mulera Benta na youtubu, odatle sam ja naučio kako se koristi pen i stroke.

Grucho
10-22-2010, 19:41
gledao sam odavno...vreme je za preslisavanje :D
EDIT NE POMAZE!!!