PDA

View Full Version : Veliki problem,ne pocetnicki

ex-user
10-13-2010, 19:34
Imam veliki problem nije pocetnicko pitanje ali nemam gde drugde da napisem....

Ovako kad ukljucujem pes on se zamrzne na onoj slici konamija posle sacekanih 5-6 minuta odmrzne se ali se uskoro o5 zamrzne i sve tako....Do konfiguracije nije sve je na ok ima 2gb rama itd...pokusavao sam sa game boosterom ali o5 isto,pokusavao sam i da iskljucim i ukljucim vsync i frame skipping ali o5 isto...

Dali je ovo mozda do procesora ili da nekog hardverskog dela?posto neznam do cega drugog bi moglo da bude...desetka je radila super pa sam je deinstalirao tacnije deinstalirao pa instalirao na win 7 koji sam u medjuvremenu instalirao (instalirao sam je sa pes ditovim wc pecom) i tad je krenula da koci...pokusao sam da instaliram i na xp koji sam imao pre win 7 (jer ga nisam obarao) ali o5 isto....

Dosao je demo i sve super nema zamrzavanja nema nicega ja se obradovao i sve i kad sam instalirao full imao sam sta da vidim...

Ni ujednoj igrici mi se slicno nije desilo osim jednom,dvaput u mafiji 2 kad je igra malo usporila na sekundu-dve i nastavila...

Zbog svega sto sam pokusao sumnjam na hardver ne na jacinu posto spada u recommended vec do anomalije na hardveru..mozda i gresim neznam...

ako moze neko da odgovorio ako misli da zna do cega je i kako to moze da se resi,meni nije problem tokom ofline igranja sacekam da se odmrzne i cao ali tokom igranja online meceva i mlo izadje iz utakmice,pise lost connection to server i u mlo izgubim poene,a utakmica se vodi 3:0...

4evra
10-14-2010, 08:59
Daj nam jos graficku i procesor,ne samo RAM.
Takodje,na kojim podesavanjima igras pes?
Da li si probao smanjiti rezoluciju igre na 800x600 i detalje low?
I sa desetkom ti bio isti problem nakon instalacije na 7?
Koliko vidim koristio si Dual Boot?Mozda su se neki problemi sa XPa preneli na sedmicu,jre nisi formatirao hdd pri instalaciji sedmice?
Pretpostavljam da su svi drajveri,ukljucuju dx,up to date?

ex-user
10-14-2010, 10:19
Procesor:amd 4000+ dual core grafa:nv 8600 gt
Igram na high bez vsynca i frame skipinga
naravno....
pa neznam dali je tu sedmica kriva ja sam deinstalirao pes neznam ni ja sto i posle 1-2 meseca instalirao o5 sa wc i pocelo je ovo da se desava,a instalirao sam win7 u medjuvremenu...
naravno koristim dual boot..za particiju sam uze od d i napravio g(preko particion magica) a win xp mi je na c
naravno...

nattydread
10-14-2010, 14:08
Meni to zvuci kao neki memory leak - defektni ram, a mozda je i hard ako ispusta neke cudne zvuke prilikom tog freeze-a. Probaj takdje net da iskljucis, mozda je to; iskljuci komentatora; zameni mesta ram modulima; probaj samo sa jednim (1Gb) modulom; graficka nije nesto ali mislim da je sasvim dovoljna, mozda ne za high ali svakako za medium a moguce i da na njoj nesto (ram) fail-uje, matora je to karta ko zna sta je sve prezivela do sad. Eto cisto neke ideje...
edit:
imas u sedmici memory diagnostic koji bi mogao da odradis, idi na start pa u search-u kucaj "memory" i od rezultata pretrage izaberi "Windows Memory Diagnostic" i onda izaberi da restartuje komp i checkira mem

FXGT
10-14-2010, 16:00
provozaj neke testove
tipa linx za cpu i mem
msi kombustor
ati tool
3d mark 06
za grafiku i ceo sistem
eto :)

alebre
10-14-2010, 16:21
Problem isto imam ?
Oko ML-a nisam teo novi topic da otvaram...
KAKO uvek kad ocu nekog igraca da qpim pise BROKE Down :S

ex-user
10-14-2010, 18:09
Meni to zvuci kao neki memory leak - defektni ram, a mozda je i hard ako ispusta neke cudne zvuke prilikom tog freeze-a. Probaj takdje net da iskljucis, mozda je to; iskljuci komentatora; zameni mesta ram modulima; probaj samo sa jednim (1Gb) modulom; graficka nije nesto ali mislim da je sasvim dovoljna, mozda ne za high ali svakako za medium a moguce i da na njoj nesto (ram) fail-uje, matora je to karta ko zna sta je sve prezivela do sad. Eto cisto neke ideje...
edit:
imas u sedmici memory diagnostic koji bi mogao da odradis, idi na start pa u search-u kucaj "memory" i od rezultata pretrage izaberi "Windows Memory Diagnostic" i onda izaberi da restartuje komp i checkira mem

Ae pokusacu sve to pa javljam sta sam uradio....

provozaj neke testove
tipa linx za cpu i mem
msi kombustor
ati tool
3d mark 06
za grafiku i ceo sistem
eto :)

ati tool??? pa imam nv grafu ?

ex-user
10-14-2010, 18:22
Izvinjavam se za dupli post nzm kako se vadi ram? nikad do sad nisam vadio znam procesor kako se stavlja ali ram nikad nisam dirao...

Sad cu da uradim memory diagnostic pa javljam...

4evra
10-14-2010, 19:19
sa strane RAM table imas 2 plasticna "drzaca".povuces ih u stranu i prema dole,kao da vrata otvaras.Dok to radis oni ce automatski i tablu malo da izguraju da je lakse izvaditi.A kad vracas isto samo obrnuto.Kako ubacis tablu i jace stisnes oni ce malo da se zadignu,onda ti samo dodatno ucvrstis.

ex-user
10-14-2010, 19:29
ok...sad sam uradio sa konbustorom nista za pola sata temperaturu je doveo do 109c :),ati tool radi vec 15 min i nista,diagnostic nije prijavio nijednu gresku a linx cu sad da ukljucim pa ad vidim...

Hvala sto pokusavate da mi pomognete oko ovoga :) !

4evra
10-14-2010, 19:36
Nije problem ;)

Uglavnom,licno moje misljenje je da hardver nije u pitanju,posto pretpostavljam da bi takav kvar pravio probleme i pri koriscenju ostalih aplikacija i igrica.
Al' proveri ti,kad vec mozes :)

Ne znam...vidim dosta clanova ovde koji prijave kakav problem mahom imaju windows 7.Jest da dosta njih igra normalno na sedmici,al' uopsteno,dosta vise problema se desava na sedmici.
Sad,sto vise budemo ovde raspravljali i testirati,sve blize i blize cemo biti tome da otkrijemo problem.
Al' opet,posto vidim da ti vadjenje pojedinacnih delova nije problem,dual boot si digao,ocigledno ti reinstalacije sistema nisu problem.
A ukoliko imas sve spremno,instaliranje XPa sa potpunim formatiranjem particije gde ce biti sistem ce ti uzeti nekih sat,dva maksimalno,a 99% je zagarantovano da ce ti resiti problem.
A nakon sveze instalacije XPa i testiranja pesa,onda opet odradis sebi Dual boot sa sedmicom.

ex-user
10-14-2010, 19:46
Dual boot se digao sam kad sam instalirao sedmicu a kod instalacije xp-a posle sedmice kazu da nije najbolje kod dosta ljudi nece da digne dual boot nzm ni ja sto barem sam tako cuo....nmvz pokusacu to za vikend ili ranije ako stignem...prvo da zavrsim sa premestanjem rama i testiranjem preko linx-a

Ako postoje jos neki programi koji mogu da otkriju koji je problem postujte posto ako je do hardera pri novcu sam pa da kupim novo iako sam planirao da kupim nov komp ali mi fali jos dosta love,tako da...

FXGT
10-14-2010, 20:00
Ama sa W7 je sve ok pitanje je sta ljudi imaju pored W7 instalirano sve na kompu
da li je sve poslednje mislim dx drajveri itd ;)

4evra
10-14-2010, 20:17
i gde utece covek sad :)

FXGT
10-14-2010, 20:39
pa neko ga banovao :D