PDA

View Full Version : Menadzer liga - vase misljenje

tillinho77
06-18-2010, 11:20
MENADZER LIGA PES SERBIA

Ovako.U planu je organiziranje sluzbene menadzer lige na pes serbia(po uzoru na onu na bpl koju mnogi zele a nemogu tamo igrati). sluzbena mislim ozbiljno. Znaci podrsku pes10 modova imam(postajem jedan od njih zaduzen za ovu ligu ako se slazete oko organiziranja). ja bi organizirao ovu ligu. projekt ima temelje i plan. potreban nam je vas glas i vase misljenje podrzavate li ovu ligu. znaci pod pitanjem plana kako,sta? nemorate brinuti, plan je razradjen i liga je ozbiljna. znaci neozbiljni clanovi ne dolaze u obzir, mislim pod tim da igraci moraju pratiti zbivanja na forumu i cesto ga posjecivati,primjer neozbiljnosti imamo u drugoj kazuki ito ligi gdje su clanovi se prijavili upali u rezerve i vise ih nema,znaci takvog ponasanja nema. ovdje morate postaviti svoje misljenje i podrzavate li projekt, a opsirnije cu vam objasniti tek ako vidim ima li od ovoga icega.

Jos jednom ovdje pisete samo vase misljenje i dali ste za ligu ili ne? poz:

Podrzavaju:
Tillinho77
Maremas
Stripy
Internacional 1
Ogischa
Anfield
KaDjo
Nebojsakolak
Mirchell
Kostavth
Alladin986
Mikri
Maxicro
Kepakg
Benza
StefanSS
Dule_RHC
Nono
Visnja
Pes rulz
Aciko
TickePainSTAJL
KrekiDj
BooQy
MilosDjordjevic
Gunner_1
Musapa11
JuzniFront
Xardas
Brajanki

maremas
06-18-2010, 11:42
Bilo bi lepo da nam ovde predstavis celu ideju oko organizacije, lepo sve na tenane ;)

tillinho77
06-18-2010, 12:02
ok.
trenutno, plan je jos u razradi. ovako. igralo bi se za prvu sezonu,jedna liga a u slucaju vise prijava i druga liga.
zahtjevi kod prijava:
igrac mora biti pripremljen da ce mu liga oduzeti malko vremena
igrac mora posjecivati forum barem jednom u dva- tri dana.
ako neki igrac ima veoma vaznog posla(poslovni zauzetci) neka napomene prasta mu se izostanak.
igraci se nemogu prijavljivat ako nemaju original(da nebi bilo zabune - situacija u kazuki ito ligi)
pravila drafta:
draft je biran pomocu random sistema(izvlacenjem rednih brojeva)
igrac koji je na redu bira svoju ekipu koju sastavlja sa svojim budzetom
igrac koji je odabran na draftu mora biti u pesu(klub,reprezentacija,master league hide)
dovodjenje igraca na draftu se dovodi prema cijenama na transfer marktu.
budzet za igrace jos nije odredjen
Rezerve:
rezerve moraju posjecivati forum redovito
rezerve preuzimaju klub ciji je menadzer odustao(nema pravljenja novog)
ako rezerva upada na mjesto nekog tima tjekom prve dijela sezone onda pocinje od nule
ako rezerva upada u drugom dijelu igra sa - 10 bodova(npr 49 -10)
ako netko ima posla i nemoze igrati - onda ****ga
Transferi:
nakon drafta igraci odredjuju sami kolika je cija cijena
igraci mogu prodavati po tm cijeni ili po onoj koju oni odrede
transferi se odradjuju na polusezoni ili prije pocetka lige tako i na kraju sezone
ako su se igraci dogovorili prije transfer roka onda potpisuju predugovor i igrac dolazi u tim tek na polusezoni
Odigravanje:
vodila bi se evidencija kartona,tako i strijelci,te ocjene igraca
tko ne stavi ss od tih statistika dobija kaznu -1 bod (ako je netko pogrijesi prva dva puta mu se prasta)
odigravalo bi se kroz dva mjeseca
Patch:
Vasketz - dresovi
Kornjaca - of

ako jos nesto sam izostavio napomenite :)

AnF1elD
06-18-2010, 14:21
Podrzavam

koca013
06-18-2010, 14:28
podrska!!!

Mirchell
06-18-2010, 14:30
Podrzavam :winkiss:

Kostavth
06-18-2010, 15:27
Podrzavam

Mikri
06-18-2010, 15:29
Podrzavam ali necu igrati!

ogischa
06-18-2010, 15:32
Podrzavam ali necu igrati!

takodje

maxicro
06-18-2010, 15:38
Podržavam:)Naprijed Tillinho77

Aladdin986
06-18-2010, 15:47
Bit cu tu ako mu budem potreban za neka objasnjenja ako zeli ili moje misljenje o tome sta ima da kaze. A necu ucestvovati u ligi

internacional 1
06-18-2010, 15:48
Podrzavam manager naravno to je nesto najbolje za igru ekstra stvar moramo da sredimo sve!

Kepa
06-18-2010, 15:54
Podrzavam.

benza
06-18-2010, 16:13
podrška :player:

KaDjo
06-18-2010, 16:16
podrzavam, odlicna ideja :D

AnF1elD
06-18-2010, 17:56
Samo treba dati igracima koju su aktivni. Vidite da vecina igraca ni klasik nije mogla da odigra u predvidjenom roku,neki se skoro ni ne pojavljuju na launcher. treba i na to obratiti paznju i ne dozvoliti tim igracima da igraju manager. Gde treba vise vremena i posvecenosti. Ako nisu classic stigli,sta ce tek raditi u manageru!

stefanss
06-18-2010, 18:23
ja bih igrao al ne znam kako :D

tillinho77
06-18-2010, 18:28
objasnim ti kad budem mogao. bicu tu za pola sata pisem te da prihvacas.

tillinho77
06-18-2010, 18:29
Samo treba dati igracima koju su aktivni. Vidite da vecina igraca ni klasik nije mogla da odigra u predvidjenom roku,neki se skoro ni ne pojavljuju na launcher. treba i na to obratiti paznju i ne dozvoliti tim igracima da igraju manager. Gde treba vise vremena i posvecenosti. Ako nisu classic stigli,sta ce tek raditi u manageru!

to sam vec napisao u postu drugom!

Johnny_Ks
06-18-2010, 20:15
Tillinho77 nisam rekao da cu sve ostalo!
rekao sam samo OF ;)

tillinho77
06-18-2010, 20:35
da da krivo sam rekao. osim dresova i grbova - of je sve ostalo :D

nono
06-18-2010, 20:37
odlicna ideja ,samo treba sve detalje dobro razraditi!!

Aladdin986
06-18-2010, 20:40
Obijasnices Stefanu , jel to onaj stefan koji nema original hehehe :D

tillinho77
06-18-2010, 20:40
cuj ovo je peticija. liga ako se uspije, pocinje za dva tri tjedna i naravno posto je prva sezona trebalo bi biti 10 - 14 igraca u jednoj ligi. velik je to posao i potrudit cu se. vi samo svoje misljenje i podrske,ja sve ostalo :)

Visnja
06-18-2010, 21:03
podrzavam menadzer ligu!!!

tuksamas
06-18-2010, 21:19
Također podržavam, dobra ideja :DD

tillinho77
06-18-2010, 21:39
pes rulz, da ustvrdimo gradivo :) nov si ne poznam te . jel imas ti pes 10 original?

tillinho77
06-18-2010, 21:42
Obijasnices Stefanu , jel to onaj stefan koji nema original hehehe :D

ma jok, on igra ligu vec:) (kaztzuki ito)

tuksamas
06-18-2010, 22:20
pes rulz, da ustvrdimo gradivo :) nov si ne poznam te . jel imas ti pes 10 original?

Aham :D...

aciko
06-18-2010, 23:33
podrzavam ideju,ne treba mnogo mudrovati nego prepisati pravila iz najbolje MENADZER LIGE NA BALKANU i striktno ih sprovoditi

tillinho77
06-19-2010, 09:05
Sad da malo ustvrdimo situaciju.
Sudeci po ovome trebalo bi biti lige.
Sto se tice pravila:
Prva je sezona - mnogi igraju prvi put i pravila netrebaju biti toliko mudrovanja vec jednostavna pravila , ali ne prepisivanje sa bpl-a(maremas je otvorio temu bplizacija), jer to bi bilo potpuno suprotno zeljama moderatora.
druga stvar: pravila oko financija: uvest cemo samo tv prava i sponzorstva, place na kraju sezone, te transferi. - najjednostavnija pravila
3.stvar: pravila oko evidencije: e sad neznam dali se slazete oko uvodjenja vodjenja kartona,strijelaca i naravno ocjena i rezultata. ja bi ovo uveo pa da igraci dobivaju premije za npr. naj strijelac ,asistent itd.
4. stvar: vecina igraca je podrzalo akciju, ali s obzirom da je trenutno pocetak ljeta, liga nece sadrzavati mnogo timova, mozda desetak,ali kroz sezone liga ce se unaprijedivati.
5. stvar: patch makere smo sredili - koliko ja znam potrebno je samo dresovi ,grbovi i sluzbena lopta lige( moja ideja), te transferi. znaci to je rijeseno.
odustajanja i prijave sam objasnio u trecem postu u temi.
znaci, kako liga bude prolazile sezone,poboljsavati ce se i pravila,liga ce postati spektakl. nebrinite kako ce biti prva sezona. bit ce dobra.

Edit: cak 21 glas podrske u 1 danu!!

TickePainSTAJL
06-19-2010, 10:59
Podrzavam ali ne IGRAM

maremas
06-19-2010, 11:03
Menadzer liga koliko je zahtevna za organizatora toliko je zahtevna i za igrace. Nemam nista protiv nje ali sad je necu igrati... A i opet se vracam na onu pricu BPLizacije evo sad i menadzer lige :D

stefanss
06-19-2010, 12:06
POdrzavam :)

tillinho77
06-19-2010, 12:21
Menadzer liga koliko je zahtevna za organizatora toliko je zahtevna i za igrace. Nemam nista protiv nje ali sad je necu igrati... A i opet se vracam na onu pricu BPLizacije evo sad i menadzer lige :D

menadzer liga je zahtjevan projekt.a koliko je zahtjevan,toliko cini i forum razvijenirim i dize ga na visu razinu. to nema veze s imitiranjem bpla to ima veze s kvalitetom foruma. a sto se tice tvog neigranja, nema veze, ljeto je ljudi mnogi idu na odmor imaju posla itd. opravdani odustanci, usto nebi bilo dobro da odma prvu sezonu igra neznam - dvije lige. bolje ovako natenane po deset timova pa cemo za daljne sezone vidjeti :)

krekidj
06-19-2010, 13:56
podrska

BooQy
06-19-2010, 14:11
Podržavam, nek se što više igra :)

aciko
06-19-2010, 20:07
Od starta treba da postavite jasna pravila lige,sve je vec izmisljeno i ne trba previse filozofirati,najvazniji finansiski pravilnik rashodi - prihodi i to je dovedeno do savrsenstva,uvek postoje nijanse koje mogu da se unaprede.Ako mislite da privucete ljude u sto vecem broju i to da traje sto je najvaznije u menadzeru jer posle nekoliko sezona dolaze prave strategije do izrazaja,cujem za prihode se pominju samo tv prava,morate ubaciti i prodaju ulaznica ,sponzorstva,. Rashodi kartoni ,kazne uprave ,povrede,transferi(prihod -rashod od istih),sve je to izmisljeno i od prve sezone moraju pravila biti ista.Da bi se pravila strategija na duze staze,inace ste PUKLI u organizaciji kao jos jedan forum iz okruzenja sto je pokusao sa menadzerom,isto je krenuo sa pojednostavljivanjem pravila.To je moje misljenje,i zelim vam da uspete ja vec vodim jednu menadzer ekipu u najboljoj ligi te vrste na Balkanu a ucestvovao bih i u vasoj ako bude ozbiljna.

gunner_1
06-19-2010, 20:21
Apsolutno podržavam!!!

Musapa11
06-19-2010, 21:29
pridržavam :D

MiloshDjordjevic
06-19-2010, 22:16
Podrzavam ali necu igrati ;).

tillinho77
06-19-2010, 22:58
Od starta treba da postavite jasna pravila lige,sve je vec izmisljeno i ne trba previse filozofirati,najvazniji finansiski pravilnik rashodi - prihodi i to je dovedeno do savrsenstva,uvek postoje nijanse koje mogu da se unaprede.Ako mislite da privucete ljude u sto vecem broju i to da traje sto je najvaznije u menadzeru jer posle nekoliko sezona dolaze prave strategije do izrazaja,cujem za prihode se pominju samo tv prava,morate ubaciti i prodaju ulaznica ,sponzorstva,. Rashodi kartoni ,kazne uprave ,povrede,transferi(prihod -rashod od istih),sve je to izmisljeno i od prve sezone moraju pravila biti ista.Da bi se pravila strategija na duze staze,inace ste PUKLI u organizaciji kao jos jedan forum iz okruzenja sto je pokusao sa menadzerom,isto je krenuo sa pojednostavljivanjem pravila.To je moje misljenje,i zelim vam da uspete ja vec vodim jednu menadzer ekipu u najboljoj ligi te vrste na Balkanu a ucestvovao bih i u vasoj ako bude ozbiljna.
slazem se sa tobom. mislim jedino da bi za prvu sezonu maknio ova pravila oko ulaznica jer ima mnogo posla oko tih stadiona, i maknio bih ovo oko ozlijeda. kartoni i strijelci su mi odlicna stvar. kazne ce se uvoditi za ne vodjenje evidencije. rado bi pomoc nekoga tko je vec igrao manager pa da malo pravila razradimo .

Juznifront
06-19-2010, 23:12
Podrzavam

aciko
06-19-2010, 23:37
slazem se sa tobom. mislim jedino da bi za prvu sezonu maknio ova pravila oko ulaznica jer ima mnogo posla oko tih stadiona, i maknio bih ovo oko ozlijeda. kartoni i strijelci su mi odlicna stvar. kazne ce se uvoditi za ne vodjenje evidencije. rado bi pomoc nekoga tko je vec igrao manager pa da malo pravila razradimo .

Bice jako glupo ako cela finansijska konstrukcija ne bude kompletna prihodi(ulaznice,tv prava,sponzorstva) Rashodi (kazne uprave po pravilniku,kazne za kartone,transferi,prosirenje stadiona,plate igraca,porez na ukupnu vrednost kluba) Bez ovoga je neozbiljno,mora sve biti tu da bi mrnaderi mogli da planiraju na duze staze .NIPOSTO prva sezona jedna pravila ,druga sezona opet drugacije to je jako neozbiljno i ja licno u tome ne bih ucestvovao.Znam da je ogroman posao za organizatore a i igraci imaju dosta posla oko vodjenja evidencije.Bolje poceti kako treba sa 10 ozbiljnih ljudi sa kojima ce cela ideja zaziveti kako treba.To je moje misljenje

evo primera,kako bi trbalo:
http://www.balkan-gaming.net/bplforum/index.php?board=38.0

tillinho77
06-20-2010, 09:11
hvala puno. danas,sutra kreiram pravilnik, tj. pisem ga i stavljam ga na forum. bit ce sve isto samo drugo pakovanje(drugi raspored rijeci :)

xardas
06-20-2010, 13:26
podrzavam ;)

brajanki
06-20-2010, 14:30
Naravno da podrzavam, ali tesko da cu imati vremena da igram

Mikri
06-20-2010, 17:00
Iskreno se nadam da ce ovo zaziveti, ali moje misljenje je da je ovaj manager osudjen na propast...
Zasto?
Zato sto recimo,kad na BPL dobijes manager klub, to znaci da si se na neki nacin dokazao,na sve nacine se trudis da imas najmanji trosak,vrednovano je osvajanje lige, a ovde ce se klubovi deliti i sakom i kapom, + ako ne uleti Stripy ili Maremas da vode ligu, nece biti nista od ovoga...igrace se jedna, aj da kazem max dve sezone, i ljudi ce videti da to nije to...

Bolje nastiaviti sa CLASSIC ligama, i samo se tome posvetiti...

dule_rhc
06-20-2010, 17:41
slazem se sa krimijem

VaskeKtz
06-20-2010, 18:00
Necu igrati, ali podrzavam.

tillinho77
06-20-2010, 18:20
a neznam ljudi. vrijedi probati. sad kad sam usao vec u to ima da to dovrsim. vidicemo kako ce ici. lige ce biti, pokusajte pridonjeti ligi kako mozete,nemojte je odma osudjivati na propast.

aciko
06-20-2010, 18:22
Iskreno se nadam da ce ovo zaziveti, ali moje misljenje je da je ovaj manager osudjen na propast...
Zasto?
Zato sto recimo,kad na BPL dobijes manager klub, to znaci da si se na neki nacin dokazao,na sve nacine se trudis da imas najmanji trosak,vrednovano je osvajanje lige, a ovde ce se klubovi deliti i sakom i kapom, + ako ne uleti Stripy ili Maremas da vode ligu, nece biti nista od ovoga...igrace se jedna, aj da kazem max dve sezone, i ljudi ce videti da to nije to...

Bolje nastiaviti sa CLASSIC ligama, i samo se tome posvetiti...

naravno da se klubovi ne smeju deliti nasumice,strogo moraju biti odabrani menadzeri po najstrozijim kriterijumima za prvu sezonu 12 ljudi koji u nazad par sezona u ligama na pes serbia ispunjavaju svoje obaveze (bez odustajanja ,banova....)ja vec imam u glavi 12 jako korektnih igraca koji ako bi pristali da igraju ova ideja bi jako lepo zazivela i brzo se sirila isto po jako strogim kriterima za dobijanje kluba.
Samo napred hrabro ako dobijete Maremasai i Strippy u organizaciji uspeh zagarantovan

Aladdin986
06-20-2010, 18:44
Tilinho molio bih te ako mozes ovde pojasniti i napisati FINANSISKI PRAVILNIK - jer ako to nemas , ne vidim svrhu menadzera

Visnja
06-20-2010, 18:55
podrska

nono
06-20-2010, 18:56
podrska

tillinho77
06-20-2010, 19:06
Tilinho molio bih te ako mozes ovde pojasniti i napisati FINANSISKI PRAVILNIK - jer ako to nemas , ne vidim svrhu menadzera

moze. pravim za koji dan.

tillinho77
06-20-2010, 19:07
naravno da se klubovi ne smeju deliti nasumice,strogo moraju biti odabrani menadzeri po najstrozijim kriterijumima za prvu sezonu 12 ljudi koji u nazad par sezona u ligama na pes serbia ispunjavaju svoje obaveze (bez odustajanja ,banova....)ja vec imam u glavi 12 jako korektnih igraca koji ako bi pristali da igraju ova ideja bi jako lepo zazivela i brzo se sirila isto po jako strogim kriterima za dobijanje kluba.
Samo napred hrabro ako dobijete Maremasai i Strippy u organizaciji uspeh zagarantovan

aciko. vec sam se posavjetovao s anfieldeom i sve ce biti tu za koji dan. ova ideja o 12 odabranih igraca bit ce provedena. bit ce jedna liga s 12 igraca.

Strippy
06-20-2010, 20:35
Što se mene tiče, ja potpuno podržavam Tillinhove napore da se ovo pokrene i zaživi, a koliko vidim i dosta članova je zainteresovano za manager ligu. E sad, ja za sada stvarno nemam nameru da se prihvatim organizacije ovakvog takmičenja, ali ne znam zašto se ne bi neko od ovoliko ljudi uključilo u organizaciju manager lige zajedno sa Tillinhom. Nekoliko ljudi koji su podržali ovo, već imaju iskustva u vođenju manager tima na bpl, i prilično se razumeju u celu problematiku oko organizovanja ovako nečega. Prvi koji mi pada napamet jeste Aciko, koji i po komentarima koje je ovde izneo pokazuje da je vrlo upućen u celu ovu priču. Eto, ako Aciko ima vremena i volje, mislim da je pravi čovek da uskoči u organizaciju, zajedno sa Tillinhom. Naravno, ništa ne fali da se i još neko pridruži.

KaDjo
06-20-2010, 22:45
Za pocetak ne bi trebalo da bude prijava za ovu ligu (podrska uredu)nego organizator treba da posalje pozivnice igracima koji zasluzuju da igraju menadzer njih 12-14 odabranih po najstozim kriterijumima da se krene sa I ligom pa vremenom kroz Kazuki ito ligu bi se kandidovali najozbiljniji igraci za II menadzer ligu

Aladdin986
06-21-2010, 00:26
Razumem kadja u ovome i u potpuno je u pravu ali pocetak je i tesko da bih se slale pozivnice , ne bih imao taj broj koji ti je potreban igraca. Ali treba prvo da dobiju stari clanovi prednost. Pa polako do novih ;) Trebalo bi prvo malo da uspori taj pocetak lige. Da se prvo tematika i organizacija cela zavrshi . Pa tek posle prijave i ostatak. Eto toliko od moje pomoci . Ja cu biti na raspolaganju koliko sam u mogucnosti da pomognem ali ne zelim biti U TIMU za kreaciju menadzera .. Nadam se da me razumete ;)

tillinho77
06-21-2010, 10:33
evo sto se tice pozivnica, mislim da i je tako najpravednije, a tako ce i biti. sad bas gledam popis i ima onih koji su izricito rekli da bi igrali. juce sam se raspitao kazu ljudi da bi ligu 12, dok ja mislim da bi trebalo napraviti ligu 14 jer ima onih koji takodjer zasluzuju igrati,barem jos dvoje njih. pravilnici samo sto nisu gotovi, saljem vam svima na pm i vi samo ako vam se nesto ne svidja meni kazete i to cu pokusati prilagoditi.uglavnom pravilnici su ok.

Mirchell
06-23-2010, 00:20
E ovako morao sam da se umesam u raspravu...Kao prvo hendrix ja ne razumem u cemu je tvoj problem,ako se uprava BPL-a (koja ti nisi) nije zalila na opciju da se na pes-serbia uvede menadzer liga sa znacajnim uzimanjem pravila sa tog foruma sto po mom misljenju nije uredu ali ne boli,pa nece pes-serbia oteti clanove bpl-a samo ce nekima omoguciti da igraju ono sto ne mogu na bpl-u i u tome nema niceg loseg...dalje, ne vidim tvoju potrebu da dolazis ovde i da se iseravas (izvinjavam se na recniku) i da iznosis svoja misljenja i da se cepis tamo na launcheru upravi bpl-a kao da im je neko zabo noz u ledja i da se pravis mnogo pametan!Ko si ti da govoris nekome koliki mu je IQ,ti si samo momak koji je zaduzen za turnire i to je to,tako da,spusti se na zemlju i postavi se tamo gde ti je mesto...i ne razumem te sa tim kao sumnjam da ce ovo trajati pa kako mozes da se radujes i da zelis nekome da mu nesto ne uspe ili da propadne samo zato sto je neko uzeo pravila koja su dovedena do perfekcije...Pusti ljude da uzivaju u necemu u cemu ti vec uzivas na bpl-u!

maremas
06-23-2010, 01:02
Jos je hendra mlad i zelen ;)
Sad su ga cepili na 10 dana zbog vredjanja tillinho77 -a!

nono
06-28-2010, 08:27
Stvarno nemogu da verujem da ima ljudi kao hendrix,treba prvo da shvati da je ovo vid zabave i svi koji su ovde ili na BPL-u igraju zato sto vole pes!
sad je kao bitno hoceli biti menedzer liga i na PES-SRBIJI. Pravila moraju biti ista ili slicna jer je to ista igra, mi samo mozemo promeniti ime da nebude menadzer liga
nego murinjo liga ili nekako drugacije!

tillinho77
06-28-2010, 10:44
hahhahha murinjo liga! odlican naziv.