PDA

View Full Version : Predlog za novu sezonu

Pejaz
03-05-2010, 13:22
Poste je velika zainteresovanost za pes6 a verovatno ce i biti sledecih sezona ja i Madoxx smo dosli na jednu ideju sa kojem se slozilo puno ljudi koje sam pitao na msn.
Predlog je da se od sledece sezone posto odradimo draft timova odrade neke vrste transfera izmedju igraca. Postoji vise varijanti o tome jedna je da se samo radi razmene na primer ja nekog iz mog tima a igrac sa kojim se dogovorim nekog iz njegovog, ili da odredimo cene igraca u nekim poenima i onda tako drgujemo medjusobno a da poene dobijamo tako sto bi za pobdu dobijali odredjen broj poena kau master ligi.
To je predlog a vi ovde napisite sta mislite o tome.

LimaMc
03-05-2010, 16:03
...ja se ne slazem... to je moje misljenje...ne znam za druge

Salihovic15
03-05-2010, 16:25
@ pejaz
mislim po meni sjajan prijedlog
imas odlicne ideje :D

Darko_87
03-05-2010, 17:50
Skroz los predlog iz mnogo razloga. Jedina pozitivna strana je da bi se dobilo na nekoj zaniljivosti i dinamicnosti, ALI:
-stvorilo bi se mnogo prostora za malverzacije(mutljavine)
-ako bi se dobijali poeni za pobede, a tim poenima se kupovali igraci, to bi samo dodatno ojacalo ove sto su i onako (pobedama) u vrhu
-preterano, ali preterano bi se zakomplikovalo pravljenje patcha, svi transferi treba da se odrade pre pocetka sezone, inace necete imati svi iste transfere instalirane, ko ce non-stop da ti update-uje patch, vise puta u sred sezone, vise puta u toku nedelje, nema sanse...

Jednostavno receno: APSOLUTNO NEIZVODLJIVO.

Pejaz
03-05-2010, 18:21
Patch je potrebno praviti samo 2 puta u toku sezone na pocetku i na polusezoni. Sto se tice mutljavina oslonicemo se na fer pley igraca koji bi trebalo da preovladava jer mi svi ovo igramo iz zabave valjda a ne da bi jedni druge varali i mutili nesto. A sto se tice poena nebi bilo dozvoljeno dovodjenje nekih mnogo dobrih igraca tako da se nebi to toliko poremetilo i mislim da bi se dobilo na izjednacenosti timova.

Slyz
03-05-2010, 18:30
Predlog je sasvim ok , ja sam jos davno razmisljao o necemu slicnom , ali sam shvatio da je tesko izvodljivo pa se nisam preterano cimao...

Inace moja ideja je dosta drugacija od Pejaz/Madox ideje , jer oni zeli postojece ekipe (tj. sve kao do sad) , samo sto bi se na kraju sezone i polusezonama radili trejdovi . Meni to nije interesantno.
Razlog : zato sto bi bolji draft imao bolju ekipu. Zamislite da novica uzme Atletico Madrid u dobrom draftu i da pobedama nakupi poene i kupi jos neke do jaja igrace. Zbog toga mi se ne svidja taj njihov predlog.

Moja ideja/zelja bi isla ovako: (ako je iko ikada igrao Fantasy Football na netu) (znace o cemu pricam),
da imamo svi Custom ekipe , koje su sastavljene od odredjenog broja bodova, tako sto recimo uzmemo Spansku , Englesku i bolje ekipe ostalih liga i napravimo za vecinu igraca njihove poenske vrednosti (ja sam imao u vidu da kopiram bukvalno to iz fantazi futbala,te poenske vrednosti za svakog igraca) , nakon toga bi svako sastavljao svoju ekipu od maximum 1500 poena (primer) , gde bi Vidic , recimo vredeo 130 poena , a Runi 170 (primeri) , sto nas dovodi do toga, da bi svaka ekipa imala raznovrsne igrace, sa zvezdama i ono sto je najzinimljivije u svemu tome je da se niko ne bi bunio koju ekipu vodi , jer su custom i sam ih je sastavljao.
Estetske delove patcha (Dreseve,Grbove i sl. bi uradio ja po vasim zeljama!).

Transferi bi bili samo u odredjenoj nedelji polu sezone i na kraju sezone (dok traje pauza) i Patch se ne bi objavljivao dok ne bude konacan (Sto sad ubija Darko87 pricu , ko bi to non stop svaki dan pravio).
Transferi nisu problem da se odrade.
Mutljevina bi bilo ali i ne bi , isto kao i stvarnom fudbalu , moja ideja je bila da svako ima svoju temu , eksel tabelu sa svojim timom u toj temi i Default vrednosti igraca i Menadzerove vrednosti igraca (Primer: ja imam Carew-a koji kosta 75poena default vrednost, a menadzer (Moja) vrednost : 80 za onog ko zeli da ga kupi).
Ja ne mogu namerno da dam Carew-a za 80 poena Danteu , zato sto ne zelim Marulji koji je ponudio 83 poena , vec ce taj igrac da ode onome koji je dao vise.
Igraci koju su na transfer listi bi otisli u novi klub vlasnika koji je ponudio poslednju , najvisu sumu poena u sistemu koji bi smislili tipa (min raize poena je za 3p. Dante: 80 , marulja : 83: , Dante : 86 , Marulja : odustane. ) = Carew ide danteu :) ..

Jedna Tema=Jedan klub, bi dovelo do javnih ponuda za igraca a imali bi jednu zajednicu temu gde bi se pisali samo Sklopljeni dogovori tj. Confirmed transferi.

Uglavnom ja imam sve u glavi ovo i nije tesko niti ne izvodljivo , ono zasta ja licno smatram da je problem i i dalje nemam resenje je :

kako bi (po draftu) se svi skupljali i birali igraci sto pre i sto brze , kad nam za draft ekipa treba 4,5dana , a kamoli da svako bira po 2 igraca po draftu.....
Eto to je meni najveci problem. Takodje postoji i ono : Utakmice bi dobile na takmicarskoj vrednosti pa bi bilo jos vise onih sto bi divljali posle tekmi i imali neke svoje komentare , ali takvih komentara i igraca ce uvek biti ..to nikad nije bio niti ce biti problem organizacije lige vec cisto indvidualno ponasanje i kultura odredjenih igraca, bilo da igramo u nagrade , novac kao ucesce u sezoni ili tamo neke poene kojim cemo kupovati igrace.

Dobro je sto je tema otvorena sada , dok je pauza da razmotrimo sve ovo, a morate priznati i sami da draft utice i na plasman u ligi . Jer mnogima odredjene ekipe ne odgovaraju.

Pejaz
03-05-2010, 18:38
Ta ideja koju ima sly se i meni dopada ali sam mislio da je bolje za pocetak da krenemo od neceg malog ko sto su ovi transferi a da onda sledece sezone uvedemo ovako nesto. Naravno bilo bi mnogo bolje i interesantnije kad bi smo mi birali igrace za nas klub ko sto je sly rekao da nebi bilo zaljenja na izabranu ekipu ko sto sam se ja zalio tokom cele ove sezone jer sam izabrao mutavi sahtjor.

Tranks
03-05-2010, 19:33
Svidja mi se pogotovu ova ideja od Sly i bilo bi super kad bi to realizovali ali posto bi se birali i jaci igraci ja bi sve ocene igraca smanjio do odredjene granice,bili bi to opet dosta jaki timovi jel ima bas dosta dobrih igraca na trzistu ali zar nije bolje da se smanji broj poena za kupovinu igraca tako da bi svi imali podjednake timove i pobedjivao bi samo onaj koji ima bolju igru tako nesto.

MiloshDjordjevic
03-05-2010, 19:50
Eh ovako,pejaz i ja smo imali u glavi tako neshto,ali nishta odredjeno.Mozda se nismo razumeli ja i on najbolje ali nakraju smo se dog da nema poena za pobede i poraze,nego da svaki uchesnik lige ima isti broj poena,i da svaki fudbaler koshta odredjen broj poena (kupovali bi se i igrachi iz ne odabranih timova,kao naprimer Podolski iz Kelna,ili Tamudo iz Espanjola...).U potpunosti se slazem sa pejazom,u vezi toga shto je rekao da je bolje da ove sezone probamo samo ovako sa transferima,pa da vidimo da li ce uspeti,kako ce funkcionisati,itd.

Dovla
03-05-2010, 20:11
Svidja mi se ideja od MadoxXa i pejaza ali mi se jos vise svidja ideja od Sly-a.To je slicno kao sto imaju menadzer liga na BPL-u.Tamo imaju pare koje se dobijaju kada snimis frapsom posle utakmice frapsom onaj highlights-to je kao TV prenos, onda od karata.Pa ako se ne odigraju utakmice do tog i tog roka dobijas novcanu kaznu.Ko napravi neku malverzaciju bude odstranjen iz lige.Itd.

ZNACI: JA SAM ZA SLY-evu IDEJU!

Scooby.
03-05-2010, 20:26
Pa dobro Pejaz, ja sam imao Napoli prosle sezone i zadnji sam birao, tako da to je do toga koja ti ekipa lezi...tebi sahtjor nije legao nikako osecam.
mada,dobra je ta ideja...meni je svejedno...JA SAMO HOCU DA IGRAM!!! :) kako vi kazete...ja mislim da ja nemam nikakav udeo u tome.ali eto,dao sam misljenje...

DeS3InY
03-05-2010, 22:02
Slyev post apsolutno opisuje moje misljenje.

Hm, to bi onda nekako izgledalo kao ona BPLova menadzer liga :D.

Pejaz
03-05-2010, 22:23
Evo pokusao sam gore da napravim neko glasanje pa neka svi ucesnici lige glasaju ako je to sto sam napravio doboro.

Slyz
03-05-2010, 22:48
Morao sam da vam sklonim poll iz sledecih razloga.

Ja i marulja smo razmenjivali misljenja, razmatrali neke stvari i dosli do necega. Sutra ce biti napisan kompletan post oko toga i glasanje :

za taj sistem u sledecim sezonama / stari sistem kao do sad. Pa cemo na osnovu glasanja da napravimo sezonu4 itd...

Sto se tice BPL menadzer lige,ja tu ideju nisam ukrao :D ideja je klasican menadzer , a igrao sam i www.hattrick.org i FantasyFootball i MasterLigu u pesu,sve je to podstaklo moju ideju, da ne dodje da zabune :D

DeS3InY
03-05-2010, 23:03
Nisam ni implicirao da si ukrao ideju od njih, samo da je slicno (oni imaju to puno kompliciranije od tvoje ideje, cak i prekomplicirano za moj ukus)

p.s. ovu ideju koju ti imaš sad sam imao ja prije cca 4 godine pa sam organizirao ligu na fakultetu... 2 sezone smo odigrali bez problema, samo što smo mi igrali offline na laptopima pa nam je bilo puno lakše napraviti ekipe zbog toga :D

mi smo igračima davali ocjenu po onome koliko koštaju prvi dan na Master Ligi (sa isključenim napredovanjem igrača), mozda se to moze i ovdje iskoristiti
plus što sam izvadio sve ocjene i karakteristike igrača u jednu excel tablicu tako da su sudionici lige mogli lijepo pregledavati kakve bi igrace najradije uzeli u svoju ekipu i napravili listu od 50ak igraca i onda jedan po jedan draft :D

bilo je 22 igraca za izabrati i 13650 je bila cifra koja se nije smjela prekoraciti
ako te zanima kako je sve to izgledalo slobodno pitaj :D

Scooby.
03-05-2010, 23:30
Ja predlazem da mi uzimamo reprezentacije...da vidimo kako to ide...hahahahaa

_Dante_
03-06-2010, 00:05
Licno slyova ideja nije losa, ali dosta je komplikovano... A sto se tice reprezentacija u ljetnjoj ligi taman kad bude Svetsko ili prije njega cemo organzovat takmicenje sa repkama po sl sistemu kao svetsko prventstvo... :)

noviice
03-06-2010, 00:17
Draft isti kao i u sezoni 3,2 i 1 .

Od ekipa koje ostanu isto kakav je bio draft samo u obrnutom redosledu igraci biraju po 3 igraca razlicitog profila iz neizabranih ekipa (odbrambenac,igrac sredine i napadac).Prednost kao i obicno prva liga(jbg sta da se radi :) ).Ne mogu se uzeti igraci koji su u onim ekipama kojih nema na draftu(manutd,chelsea,real,milan itd....)

Na polusezoni prvoplasirani lige 1 bira ponovo 2 igraca po licnom izboru plus treceg iz najjacih ekipa(po izboru :) )
Za njim drugoplasirani na polusezoni itd

Isto tako i druga liga....

razmislite i o ovome...

Partizan FOREVER
03-06-2010, 02:20
Ne kazem da je losa ali ova ideja mi se ne svidja. Zato sto se update patcha komplikuje, mnogo bi tu trebalo da se radi, i sl. Ali ok, i to da se sredi... Onda draft igraca (redosled) za biranje timova nema smisla, jer ja npr. izaberem zadnji i uzmem Hull a neko izabere Everton, Aston Villu ili sl., i ti sto su birali medju prve, medjusobno razmene dobre igrace, onda oboje imaju bolji napad tj. vezni red, dok onaj ko je izabrao Hull nema nista bolje, jer zasto bi neko prihvatio slabijeg igraca iz Hulla da da nekog dobrog igraca?
Odprilike svi timovi su "prosecni" i ujednaceni, mada nisu bas svi, a razlog za to je da liga bude sto vise ujednacena. A ako draftujemo medjusobno, onda ce neko nabudziti tim koji ce da lici na Celzi, Liverpul... Pa bolje odma da biramo te ekipe nego da se zanosimo sa tamo nekim draftovima i slicno...

Darko_87
03-06-2010, 03:23
Sly-eva varijanta je dosta prihvatljivija, ali i dalje mislim da je to prekomplikovano i da bi sa sobom povuklo vise negativnih nego pozitivnih stvari. Sve u svemu, ako odlucite da pokusamo nesto novo, nesto tako, uz vas sam, a ako ne, super, i ovako mi je lepo... ;)

LimaMc
03-06-2010, 12:46
..ma glupost,ja cu istupiti iz lige ako se ovako nesto prihvati...igraj te FM ONLINE a ne PES6

Rekao sam i ranije,meni se predlog ne dopada.Bilo koji u vezi transfera igraca koji nemaju veze sa realnim stanjem fudbala kod mene ne dolazi u opticaj.To je moje misljenje.Iskreno receno ja i master ligu postavljam tako da ocene igraca ne rastu,transfer na low i igram sa postavkom koja je data u patch-u,ne menjam nista.

koca013
03-06-2010, 15:27
Ja predlazem da mi uzimamo reprezentacije...da vidimo kako to ide...hahahahaa

stvarno bi mogli reprezentacije da uzmemo pa da picimo,to bi bar za mene bilo nesto novo,a i cini mi se da od kako je pocela da se vodi polemika oko drafta i novih pravila samo se stvorila zbrka....navijam za reprezentacije!!!

Darko_87
03-06-2010, 15:57
Ma kakve reprezentacije, kakvi bakraci, stari dobri sistem i kraj, a za letnju ligu, ok, sto da ne...

_Dante_
03-06-2010, 18:52
slazem se sad cemo sa klubovima, po meni najbolje samo jos sa zimskim transferima i super... :)
A na ljeto kao sto sam rekao bice sa reprezentaijama na foru svetskog prvenstva... :)