PDA

View Full Version : Debilizam u odbrani

customiZer
11-07-2009, 20:34
Zanima me da li je ko uspio da nadje takticko rijesenje za one debilizme u odbrani kad npr protivnik probija po krilu i na njega krene moj bek i 2 stopera i onda mi sesnaesterac prazan i protivnicki napadac sam k'o duh..

stalno primam takve golove a ovi moji k'o volovi, ne mogu da ih vratim nazad nikako..

ja igram sa Realom i to mi se stalno desava ali desava se drugovima i nekim drugim klubovima..

maremas
11-07-2009, 20:40
Do sad koliko sam utakmica odigarao nisam primetio nijednom nista slicno, mozda jer kad me igrac napada po boku na njega posaljem igraca sa :kvadrat: dok drugog drzim u kaznenom i pokrivam prostor, ali tog igraca koji me napada na boku napada samo taj jedan kojeg sam ja poslao i u kaznenom su mi svi ostali...

Kristian
11-07-2009, 20:48
Do sad koliko sam utakmica odigarao nisam primetio nijednom nista slicno, mozda jer kad me igrac napada po boku na njega posaljem igraca sa :kvadrat: dok drugog drzim u kaznenom i pokrivam prostor, ali tog igraca koji me napada na boku napada samo taj jedan kojeg sam ja poslao i u kaznenom su mi svi ostali...

Potpisujem od do :D ni meni se to nije desavalo ni jednom
EDIT: probaj malo cackati oko slidera

customiZer
11-07-2009, 20:52
pazi, nije bukvalno da oni nisu u sesnaestercu, ali definitivno svi trce po onom krilnom.. samim tim protivnicki napadac moze da se ubaci kako hoce jer ostavljaju iza sebe sve prazno..

znam i ja to sa kockom ali nije ima li kakvo drugo rijesenje..

Kristian
11-07-2009, 20:55
pazi, nije bukvalno da oni nisu u sesnaestercu, ali definitivno svi trce po onom krilnom.. samim tim protivnicki napadac moze da se ubaci kako hoce jer ostavljaju iza sebe sve prazno..

znam i ja to sa kockom ali nije ima li kakvo drugo rijesenje..

meni se to desavalo na pes 09 ali danas sam kod druga igrao 10ku i sve je bilo ok

real022
11-07-2009, 22:39
Ja igram sa Realom i nije mi se dešavalo. (barem ne u nekom debilnom smislu)...ponekad krene i CB, ali lako ga vratim...
Isto koristim kocku, a celu takvu situaciju gledam da mnogo ranije predupredim, pa pokrijem šesnaesterac.

customiZer
11-07-2009, 23:16
pazi, shvatiliste me prebukvalno..

Nisam ja mislio da oni bukvalno kao debili poizlecu glavom bez obzira.. ali idu na krilo njih 3ojica a ne cuvaju prostor koji ostavljaju.. to meni smeta..

FXGT
11-07-2009, 23:19
namestis sve lepo u taktici

Dule 93
11-07-2009, 23:21
Meni se ne desava da lete po troje,al mi se desava da mi odbrana ode u napad ko muva bez glave,iako je tamo namesteno da ostaju skroz nazad...:confused:

customiZer
11-07-2009, 23:21
pa zato sam i otvorio temu, znam da je do taktike ali da vidim da li je neko i pronasao idealno rijesenje :)

-L-
11-08-2009, 00:48
Meni ne ostaje prazan 16erac, vec samo napadaci su cesce u boljoj poziciji za glavu, i jako tesko je odbraniti se od toga, ako nemam nekog visokog i spretnog, ona camuga od Drogbe samo spusta, ili Klose, drug nalozen na njega, samo me trpa tako..naravno resenje jeste presing drugog igraca a sa glavnim pokrivati, ali i dalje napadac ima bolju poziciju.

Стефке
11-08-2009, 11:33
pa zato sam i otvorio temu, znam da je do taktike ali da vidim da li je neko i pronasao idealno rijesenje :)

probaj da namestis onaj slajder da vidis da ti igraci drze odstojanje malo od onoga koji vodi loptu. ne znam tacno koji je to slajder al probaj

Александар
11-08-2009, 11:40
Mene nervira kada napadam sa jednim igracem odbrana se povlaci u nazad umesto da neko izadje na mene i tako sa centra uvek lagano dodjem do sesnaesterca...

Dule 93
11-08-2009, 11:42
Dodjem do sesnest i onda kao po pravilu,ja imam nekog debila od igraca,kojem ili uzmu loptu ili mu izblokiraju sut...

Top Speed
11-08-2009, 11:45
Zanima me da li je ko uspio da nadje takticko rijesenje za one debilizme u odbrani kad npr protivnik probija po krilu i na njega krene moj bek i 2 stopera i onda mi sesnaesterac prazan i protivnicki napadac sam k'o duh..

stalno primam takve golove a ovi moji k'o volovi, ne mogu da ih vratim nazad nikako..

ja igram sa Realom i to mi se stalno desava ali desava se drugovima i nekim drugim klubovima..

proveri svaku vrstu taktike,da li ima da kad protivnik napada po krilu tvoji igraci idu u kazneni,a ne van kaznenog...vidi mozda ima,ja nisam nasao

froginho
11-09-2009, 05:36
meni se to desava ako krenem trcat za protivnikom po boku jel se odma i drugi prikljucuju i 16-erac bude prazan, zato sam odlucio da ne trcim za protivnikom po boku nego da ga fino cekam da ubaci ili da proba uc u 16 ili tako nesto , s time da mi u obrani svi igraju CB i defensive , naci bez LB i RB

nikola kralj
11-09-2009, 11:25
brate i meni se to stalno desava, popizdim kad to urade, npr neko ide po boku a na njega izadju maxvel , pujol i milito a pri tom shtoperi bez ikakve sanse da nesto urade, vec izadju samo da bi meni ostao nesretni dani alves da skace sa tri napadaca:devil:. jedino resenje je da uzmes jednog cb-a koji izlazi i da ga vratis, pa da bar on ostane da skace a ovoj dvojci drzi kocku da napadnu krilo. mozda ima nesto u team style settings sto moze da se namesti pa da oni ne izlaze tako kretenski vec da budu lep na svojim mestima. al ja to jos niosam izvalio, ako neko jeste slobodno nek kaze.

miljan91
11-09-2009, 12:08
meni se desava kad igram protiv kompa da kad ja idem u napad defenderi umesto da krenu na mene da mi uzmu loptu idu jos vise nazad i to mi otvara priliku za dobar sut sa distance...:cool2:

Стефке
11-09-2009, 12:43
meni se desava kad igram protiv kompa da kad ja idem u napad defenderi umesto da krenu na mene da mi uzmu loptu idu jos vise nazad i to mi otvara priliku za dobar sut sa distance...:cool2:

pa to mozes da sredis u podesavanjima taktike, opet ne znam tacno koje je to tacno podesavanja, al da im kazes samo da napadaju igraca sa loptom, a ne da drze distancu

EMIL
11-09-2009, 13:00
Postoji opcija koja se zove compactness....probaj to i neces vise imati tih "problema".... :)

witchfighter
11-11-2009, 11:45
pa to mozes da sredis u podesavanjima taktike, opet ne znam tacno koje je to tacno podesavanja, al da im kazes samo da napadaju igraca sa loptom, a ne da drze distancu

Kako moze on da namesti za protivnicku ekipu majke ti?? :001_tongue: Nisi ga razumeo, kaze da kad je njegov napad A.I. se cudno ponasa... Meni to odgovara.. Da nije toga i centar suta ja nikad ne bih dao gol :D

heavy_grobar
11-15-2009, 18:50
I mene to nervira brateeeeeeee popi*dim znaci, srecom dzojstik mi je na neki metal sta vec pa izdrzljiv kad ga lupam :2guns: Ja kad idem za igracem da mu otmem loptu, ( na boku) meni sesnaesterac ostane poluprazan znaci cim ovaj nabaci moze i retardinjo dati gol.....eh vidim pricali ste o onom slajderu COmpactness, na sta da namjestim vise ili manje od 50???? btw jeli vi koristite mjenjanje dzojstika auto, ili semi-auto ??????

Cat
11-15-2009, 18:57
Semi-auto, ali cini mi se da promena ne radi kako treba, makar ja nikako da se adaptiram. Promena igraca me najvise zeza u odbrani, kada mi prebaci da daljeg ograca, a onda dođe do udvajanja, a nisam hteo to. Tada odmah uklizavam po cenu kartona. Bolje prekid nego asistensija na slobodnog igraca.

heavy_grobar
11-15-2009, 19:27
to je i meni, taman sam ovim jednim igracom krenuo i jos se guram i odjednom mi promjeni..... ja sam na auto, i sad se ja necu nikako moci adaptirati da kontrolisem jednog igraca u kaznenom a :1kocka: da drugog igraca, pa sam pokusao na semi-auto (kako vec) pa mi je nekako islo za rukom ali onaj gore u kaznenom ne reaguje na komandu :1kocka: ili krug sta vec, vec se ukoci i ja primim gol........

Cat
11-15-2009, 19:32
Uklizavanje je keva kad stvari izmaknu kontroli. Ja se trudim da napravim prekid cim mi igraci zalutaju sa svojih pozicija.

heavy_grobar
11-15-2009, 22:56
a cim igrac ide prema mome golmanu ja lomim bezobzira na crveni karton xD btw 80% golova primim glavom(problem sa bokovima).... 20% primim na odbiju...a 0% normalnih golova.....