PDA

View Full Version : Promjena imena reprezentacije

zdenisa
04-30-2006, 20:57
Zanima me kako da promijenim ime reprezentacije, u pesfan editoru ili se ne moze ili je neznam :cry:

ima li drugi nacin?

bacago
04-30-2006, 21:12
I mene zanima!
Inace pesfaneditor to uradi onako reda radi, ali podaci se citaju iz pes5.exe i 0_text.afs.
Tako ako neko zna kako se to radi i koji file, sto je meni bitnije, sadrzi te podatke, neka napise koju pametnu.

evil_geko
04-30-2006, 21:26
Mozda PESOFEditor moze da koristi,nisam siguran poshto ga nisam koristio mnogo.

TOTTI
04-30-2006, 23:00
Ja nemam pes fan editor......
Da li neko moze da mi da linkove????

imported_metallica2
04-30-2006, 23:23
moze preko weditora!!!-Link ne znam,googlaj te!Provjereno 100 %

bacago
05-01-2006, 00:31
Mozda PESOFEditor moze da koristi,nisam siguran poshto ga nisam koristio mnogo.
Ne moze. Inace je nekadasnji EditPES4OF bio puno bolji program od svoje sadasnje verzije.
Moglo je puno toga da se uradi, no sta je tu je...

Ja nemam pes fan editor......
Da li neko moze da mi da linkove????
Eh, brate google je cudo 3. link po redu, ali evo.....
http://www.purplehaze.eclipse.co.uk/downloads.html

moze preko weditora!!!-Link ne znam,googlaj te!Provjereno 100 %
Nisam bio dovoljno precizan. Znam i ja da moze, medjutim on automatski ucita pes5.exe, 0_text i jos neki file koji dobijes u paketu sa programom. 2. nacin je da se koristi hex editor i cini mi se da se edituje pes5.exe. E to je ono sto meni treba.
Sta se tacno edituje?
Postoji li neki jednostavniji put?
Pitam jer bi da zavrsim patch koji je eto na cekanju, ali cini mi se da cu ipak morati to malo drugacije da izvedem.

zdenisa
05-01-2006, 15:37
moze link za weditor?
il' sam slep ili stvarno neemrem naci na googleu!

King_Bosna
05-01-2006, 17:22
sa bilo kojim HEX editorom koji moze da cita pes5.exe

King_Bosna
05-01-2006, 17:25
evo link
http://www.wintotal.de/softw/index.php?rb=41&id=1820

Misko
05-01-2006, 18:53
King bosna jel bi mogao nesto da mi uradis u tome

zdenisa
05-01-2006, 20:06
sa bilo kojim HEX editorom koji moze da cita pes5.exe

josh da ja znam radit s tim!!!!
moze mala poduka?

King_Bosna
05-01-2006, 20:32
King bosna jel bi mogao nesto da mi uradis u tome

Sta treba?

Misko
05-01-2006, 21:11
Imena da promeni ovim reprezentacijama sto su dodata u super kao sto su togo i ti....

bacago
05-01-2006, 23:15
Mislim, sta znaci cita pes5.exe. skinuo sam sva tri koja se spominju na evo-webu, a sa kojima ljudi navodno rade.
Cita, cita, al ne zna da pise! Sami simboli i brojevi (sto nije cudno kad je rijec o hexu), ali kako od toga dobiti nesto smisleno?
Ajde da vidim i ovaj MX, ako ni sa njim nista ne napravim, odustajem definitivno!!!
@ DrMisko
A jes mi taj tvoj avatar iritantan nesto, kao da meni u glavu udara! :)

moze link za weditor?
il' sam slep ili stvarno neemrem naci na googleu!
E ovo neces naci na googlu. Probaj da pretrazis Evo-Web forum. I sam sam to jako tesko nasao.

bacago
05-01-2006, 23:44
E hvala Bogu, konacno sam i to provalio! :MrGreen:

zdenisa
05-02-2006, 07:48
E hvala Bogu, konacno sam i to provalio! :MrGreen:

jesi uspiio?

bacago
05-02-2006, 08:48
Aha, evo ukratko jedno objasnjenje:

Sa hex editorom otvoriti PES5.exe. Odes na edit/find i otvori se prozorcic. U polju search upises ime tima ciji naziv zelis da promjenis. Sa strane u istom prozoru imas opciju sta zelis da se trazi (simboli, text i sl) i oznaci se text. Pritisni trazi ili enter. Ponavljaj dok ne nadjes zeljeni tim.
Tekstualni dio se inace nalazi u desnoj koloni. To izgleda otprilike ovako: ...SEN.Senegal...CRC.Costarica....
Pretpostavimo da hosec da promjenis Senegal u Angolu. Obzirom da je podeseno "prekucavanje"te brisanje nije potrebno, a ni pozeljno, kursor smjesti ispred SEN i kucaj ANG; zatim strelicom desno pomjeri kursor ispred Senegal i kucaj Angola i to treba da izgleda ovako Angolal.... Kursor je sad ispred "L". U srednjoj koloni su numericke vrijednosti slova. Sve tacke koje se vide u desnoj koloni imaju vrijednost 00. Ne mogu se kucati tacke, vec se mora upisati brojcana vrijednost u sredini. Zato sad pogledajte sredinu. Kako je na desnoj strani kursor ispred "L", tako je i u srednjoj koloni ispred odredjenog broja. Kursor stavi ispred tog broja i kucaj 00 sve dok ne dodjes do drugih nula. To je to. E sad snimi ali ne kao PES5, vec kao recimo PES5a. U winexploreru nadji file i klikni da mu promjenis ime i kucaj "PES5a.exe". Stratuj igru preko ovog filea a ne preko ikone, da provjeris promjene. Tek ako si siguran da si sve zavrsio, mozes da obrises stari PES5.exe i da preimenujes novi file u PES5.

Eto! Nek me neko ispravi ako sam gdje pogrijesio.
Zao mi je sto nemam slike ali na poslu sam, mozda zavrsim to kad dodjem kuci, ali sad me ceka ovaj patch.

zdenisa
05-02-2006, 09:30
e puno ti hvala! uspio sam! :P

zdenisa
05-03-2006, 09:37
iako smo se mi mucili sa hex editorom tek sam sad skuzio da na kompu imam jednu odlicnu stvar :angry: :cry:

evo link: http://rapidshare.de/files/12110883/pes5-tools068.rar.html

pes5 tools!

sa tim se moze bas sve editirati pa cak i ime reprezentacije s cim smo se mi mucili!

bacago
05-03-2006, 10:13
Kako?

zdenisa
05-03-2006, 10:48
pa pokrenes pes tools i pod karticom team editor ti pise open files i imas tri mjesta da otvoris fileove. desno od ta tri mjesta ti je gumb! prvi je pes5.exe, drugi 0_text_17 i treci 0_text_19! pritisnies na prvi i nadjes pes5.exe (c:program fileskonamipro evolution soccer 5), onda da bi nasao drugi i treci pomocu dkz studia exportas unknow_17 i 19 i onda prtisnes na 0_text_17 i nadjes ga pa tako i za 19! i onda pritisne s na gumb read! skroz lijevo nadjes tim koji zelis editirati i vidis da mu mozes promijeniti ime, kratko ime, stadion, podesenja dresova! dok si gotov stisnes save i to bi trebalo biti to! :)

nadam se da si razumio

bacago
05-03-2006, 21:15
Da, da, evo vidim.
Imao sam staru verziju programa, pa nisam ni mogao da znam. :)
E ajde lijepo, sad cu moci da zavrsim jos neke stvarcice.

zdenisa
05-03-2006, 22:07
ma da! jako jednostanije od hexeditora! a ja budala to na kompu imam vec 2 tjedna! :cry:

rodjo
05-04-2006, 15:45
Evo i ja pokusavam sa pes tools-om i imam problem. Kad hocu da promenim Latviju u Bosnia and Herzegovina mi u igrici pise Bosnia alTAHItaly. Jeli je to mozda zbog duzine imena ili nesto drugo.

bacago
05-04-2006, 19:09
More bit bidne

King_Bosna
05-04-2006, 19:17
samo umejesto latvia napisi Bosnia,a nemoj hercegovina tako sam i ja i radi

zdenisa
05-04-2006, 20:22
tako je. moralo bi raditi

King_Bosna
05-04-2006, 20:53
zato sto mora imati isti broj slova ili manje

rodjo
05-04-2006, 22:14
jbg. Hvala onda.

alac
07-03-2006, 09:58
di to treba napisati

alac
07-03-2006, 10:02
JA OD PROGRAMA SAMO IMAM DKZ Studio I Game Graphic Studio 6.1.1!!!!!!!!!!!DI TO TREBA NAPISATI=)!

zdenisa
07-03-2006, 10:17
odavde skines program:

http://rapidshare.de/files/12110883/pes5-tools068.rar.html

i onda ovdje pogledas kako to uciniti:

http://pesoholichari.com/forums/index.php?topic=253.msg4631#msg4631

Kozara
07-08-2006, 15:11
Najbolji tool za to vam je ovaj http://www.jeux2foot.com/forum/post-731821.html

frky
09-04-2006, 23:16
pa pokrenes pes tools i pod karticom team editor ti pise open files i imas tri mjesta da otvoris fileove. desno od ta tri mjesta ti je gumb! prvi je pes5.exe, drugi 0_text_17 i treci 0_text_19! pritisnies na prvi i nadjes pes5.exe (c:program fileskonamipro evolution soccer 5), onda da bi nasao drugi i treci pomocu dkz studia exportas unknow_17 i 19 i onda prtisnes na 0_text_17 i nadjes ga pa tako i za 19! i onda pritisne s na gumb read! skroz lijevo nadjes tim koji zelis editirati i vidis da mu mozes promijeniti ime, kratko ime, stadion, podesenja dresova! dok si gotov stisnes save i to bi trebalo biti to! :)

nadam se da si razumio

e ja nisam razumio izvini ali nisam bas nesto dobar sa ovim nemogu nigdje da nadjem onaj prvi pes5.exe to nadjem lahko ali drugi 0_text_17 i treci 0_text_19 nemogu nikako da nadjem.pomoc

hule
09-04-2006, 23:59
Da li imas uopste GGS i DKZ studio ?????????????????????????????????

zdenisa
09-05-2006, 12:37

nadam se da si razumio

e ja nisam razumio izvini ali nisam bas nesto dobar sa ovim nemogu nigdje da nadjem onaj prvi pes5.exe to nadjem lahko ali drugi 0_text_17 i treci 0_text_19 nemogu nikako da nadjem.pomoc

frky
09-05-2006, 14:13
Imam dkz studio treba li mi jos sta

zdenisa
09-05-2006, 18:35
Imam dkz studio treba li mi jos sta

ne ne treba ti nista vise

hule
09-05-2006, 18:37
Za editing PES-a TREBA TI Minimum Game Graphic Studio i Dkz studio(imas), skini GGS i Pes tools

frky
09-05-2006, 20:13
Za editing PES-a TREBA TI Minimum Game Graphic Studio i Dkz studio(imas), skini GGS i Pes tools

Imam to sve sta sad

Misko
09-05-2006, 21:50

Sa hex editorom otvoriti PES5.exe. Odes na edit/find i otvori se prozorcic. U polju search upises ime tima ciji naziv zelis da promjenis. Sa strane u istom prozoru imas opciju sta zelis da se trazi (simboli, text i sl) i oznaci se text. Pritisni trazi ili enter. Ponavljaj dok ne nadjes zeljeni tim.
Tekstualni dio se inace nalazi u desnoj koloni. To izgleda otprilike ovako: ...SEN.Senegal...CRC.Costarica....
Pretpostavimo da hosec da promjenis Senegal u Angolu. Obzirom da je podeseno "prekucavanje"te brisanje nije potrebno, a ni pozeljno, kursor smjesti ispred SEN i kucaj ANG; zatim strelicom desno pomjeri kursor ispred Senegal i kucaj Angola i to treba da izgleda ovako Angolal.... Kursor je sad ispred "L". U srednjoj koloni su numericke vrijednosti slova. Sve tacke koje se vide u desnoj koloni imaju vrijednost 00. Ne mogu se kucati tacke, vec se mora upisati brojcana vrijednost u sredini. Zato sad pogledajte sredinu. Kako je na desnoj strani kursor ispred "L", tako je i u srednjoj koloni ispred odredjenog broja. Kursor stavi ispred tog broja i kucaj 00 sve dok ne dodjes do drugih nula. To je to. E sad snimi ali ne kao PES5, vec kao recimo PES5a. U winexploreru nadji file i klikni da mu promjenis ime i kucaj "PES5a.exe". Stratuj igru preko ovog filea a ne preko ikone, da provjeris promjene. Tek ako si siguran da si sve zavrsio, mozes da obrises stari PES5.exe i da preimenujes novi file u PES5.

Zao mi je sto nemam slike ali na poslu sam, mozda zavrsim to kad dodjem kuci, ali sad me ceka ovaj patch.

Ja neznam ljudi ako nerazumete ovo objasnjenje onda stvarno...
Bacago je u detalje objasnio...

frky
09-06-2006, 15:13

Sat je sad hex editor?gdje to mogu da skinem

mopet
10-15-2006, 23:17

Brate, jer bi mogao malo bolje da objasnis ovo:
da bi nasao drugi i treci pomocu dkz studia exportas unknow_17 i 19 i onda prtisnes na 0_text_17 i nadjes ga pa tako i za 19
Bio bih ti mnogo zahvalan za opsirnije objasnjenje,da li se ovo radi preko DKZ-a i kako posto mi nije najjasnije.
Pozdrav!

zdenisa
10-16-2006, 09:22
Brate, jer bi mogao malo bolje da objasnis ovo:
da bi nasao drugi i treci pomocu dkz studia exportas unknow_17 i 19 i onda prtisnes na 0_text_17 i nadjes ga pa tako i za 19
Bio bih ti mnogo zahvalan za opsirnije objasnjenje,da li se ovo radi preko DKZ-a i kako posto mi nije najjasnije.
Pozdrav!

pomocu dkz studia importas fileove unknow_17 i 19 recimo na desktop, i onda u ovoo programu das putanju do ta dva filea...

mopet
10-16-2006, 23:01
Hvala!!!

Misko
10-17-2006, 11:47

Sat je sad hex editor?gdje to mogu da skinem

http://download.nextsoft.de/hexedit.zip

karioka
10-23-2006, 12:10
Bogami ovo je odlicno, pozabavicu se sa ovim ... :think: