PDA

View Full Version : Problem sa strategijom. (o.O)

-L-
10-25-2009, 10:21
Imam cudan problem sa koriscenjem strategije. Kada namestam strategije, svaki tim ima neke svoje default, i sad kad stavim svoje koje mi trebaju, u igri ne mogu da ih ukljucim. Svaki put kada ih ukljucim, posle 2 sekunde oni se iskljuce. Sto me jako nervira, jer mi nema smisla. Kada igram protiv nekog (ne kompa) obicno Player 1 nema ovih problema, vec uvek Player 2. Ima li neko slicnih problema? I sta predlazete?
http://img38.imageshack.us/img38/4786/stratp.jpg

BugA
10-25-2009, 10:53
Imam cudan problem sa koriscenjem strategije. Kada namestam strategije, svaki tim ima neke svoje default, i sad kad stavim svoje koje mi trebaju, u igri ne mogu da ih ukljucim. Svaki put kada ih ukljucim, posle 2 sekunde oni se iskljuce. Sto me jako nervira, jer mi nema smisla. Kada igram protiv nekog (ne kompa) obicno Player 1 nema ovih problema, vec uvek Player 2. Ima li neko slicnih problema? I sta predlazete?
http://img38.imageshack.us/img38/4786/stratp.jpg

Pogledaj da za drugog igraca nije po defaultu namesteno da mu kompjuter "asistira" u toku igre, tipa automatsko menjanje igraca (izmene), promena strategije, itd.

-L-
10-25-2009, 11:05
Nije, to mi je palo na pamet, ali pogledao sam i sve je na 0..

DeS3InY
10-26-2009, 20:26
Nije, to mi je palo na pamet, ali pogledao sam i sve je na 0..

provjeri dal ti se slučajno ne vrate nazad na originalne postavke, zna se dešavat između utakmica...

plus postoje strategije koje koristis u danom trenutku tipa offside trap, koji povuče obrambenu liniju prema napred taj trenutak i isključi se, jer se ne koristi stalno

-L-
10-28-2009, 11:39
Ne bi trebalo da vrati...Vidis sad jedino sto mi deluje logicno ako je to tako kao sto kazes. Moracu da obratim paznju na to..Jer samo offside sam stavio tamo, ajd probam pa javim..
Hvala

Ivan33
11-04-2009, 13:31
Vidim da ste se dotaklli pitanja strategije pa ajde ako može jedna mala pomoč...kakva su Vaša iskustva i šta predlažete koje su bitne strategije koje bi se uključile u određenim situacijama...mene konkretno interesuje kako da se odbranim od nabudženih igrača tipa Eto, Anjelka...da li udvajanje, striktno pokrivanje....ako može neko da da konkretan predlog..hvala.

-L-
11-04-2009, 20:34
Ja uvek igram na strategije i iskreno, bez njih neki timovi, tacnije igraci tipa CR ili Messi na Top Player su prosto nezaustavljivi.
Zavisi kako igram, ofanzivno ili se branim. Uvek su mi ukljucene: Counter Attack, Opposite side attack i Pressure, a cetvrta kao sto rekoh po potrebi mi je ili Total Defense ili All out of attack. A markiranje igraca sa stoperima i bekovima je obavezno na neke zvezde. Uz to malo namestis timsku igru (ono Attack, pressure...) i imas skroz super sanse protiv nekog Reala na Top Player. Po meni, ako ti igras sa strategijama a protivnik bez, imas bar 20-40% prednosti nad njim u startu.

rikirale
11-05-2009, 22:10
ljudi kako namestiti formaciju i koju koristite nikako mi neide pes 10 dok pes 9 je iso ok

-L-
11-05-2009, 22:13
Ja uvek igram sa centralnim veznim igracem.
I moj savet ti je da namestis malo po "Edit position" jer mnogi igraci su na poziciji koja im ne odgovara bas najbolje, pa mozes da izvuces vise.. Tipa C.Ronaldo, malo ga pomeri u RWF i dobijas cak 94!!

rikirale
11-05-2009, 22:15
kako namestate team style i assisted settings u formaciji nikako mi neide pomagajte

ako moze neko slikovito objasnjenje

Ivan33
11-05-2009, 22:28
-L- kako da dobijem mogučnost markiranja igrača? Meni je to sivo, na koji način da aktiviram tu mogučnost?

Ivan33
11-05-2009, 22:32
Shvatio, aktivira se tek na konkretnom meču....

-L-
11-05-2009, 22:49
@rikirale: Meni odgovara da to namestim tek kada sklopim formaciju i prvu postavu. Ne znam kako da ti objasnim, ali posmatraj kretanje tih igraca kada namestas taktiku, i daj skroz do nule i odgledaj sta se desava, i skroz do kraja. Pa tako probaj da uklopis sta ti odovara sa postavom. Tipa ako igras taktiku solo igranja sa recimo Ronaldom ili Messijem, uzmi tako da ti igraci prilaze, ali istovremeno da imas i prostora za prolaz i uvek neku opciju za dodavanje, sve to moze da se podesi. I tokom utakmice mozes, ako gubis vise razlike, ili vodis, mozes fin i profesionalan bunker da napravis tako.

@Ivan: Da, ono, kada ti je meni gde oba tima namestaju formacije, tamo, ides Formacije, pa Mark settings..Moj savet, da ponekad stavis i loose markiranje na veznjake sa svojim bekovima.

Ivan33
11-06-2009, 10:28
@-L-: Stavio sam markiranje Milito na Eto'o-a i to ono jaèe, i veruj mi ništa se ne dešava, Eto'o igra svoju igru, a Milito svoju, ni blizu mu nije bio ni u jednom trenutku za celu utakmicu?! Šta je problem? Takoðe, strategije sam podesio, ali npr. kad ukljuèim u odbrani Total Defense ne vidim da se nešto radikalno menja, a da ne pominjem ostale strategije, ako imaš neku ideju pomaži.....veèeras me èeka duel sa drugarom (Inter) i ako ne rešim problem odbrane protiv Eto'o-a ugasio sam! Pozdrav!

rikirale
11-06-2009, 17:23
hvala na savetu probacu oboyavam milan pa pitam ivana33 sa kojom formacijom igra posto je fan milana

rikirale
11-06-2009, 17:25
-L- koja formacija je po tebi najbolja

pATKICAAA
11-06-2009, 20:52
@-L-: Stavio sam markiranje Milito na Eto'o-a i to ono jaèe, i veruj mi ništa se ne dešava, Eto'o igra svoju igru, a Milito svoju, ni blizu mu nije bio ni u jednom trenutku za celu utakmicu?! Šta je problem? Takoðe, strategije sam podesio, ali npr. kad ukljuèim u odbrani Total Defense ne vidim da se nešto radikalno menja, a da ne pominjem ostale strategije, ako imaš neku ideju pomaži.....veèeras me èeka duel sa drugarom (Inter) i ako ne rešim problem odbrane protiv Eto'o-a ugasio sam! Pozdrav!

Nije Eto nista posebno napravljen u ovom PES-u. U proslom je bio Bog i batina :)
Jednostavno samo ga markiraj manualno, znaci uvek drzi najboljeg stopera ispred njega ne napadaj ga sa "oduzivanjem lopte" komandom. A, ako pokusa da sutne samo uleti i to je to - tvoj je.. ;)

ivomilo
11-06-2009, 23:09
Da li je moguce nekako igrati sa Arsenalom protiv nekog jaceg kluba? Vec par dana se nerviram jer me ubise kontre i to cesto 5 na 2. Pokusao sam i da vratim difens lajn na 50 i da ukljucim one kartice da mi igraju odbranu vise, i da stavim presing i markaciju al ne vrjedi nista. Cim izgubim loptu ide kontra i uglavnom go. Znaci ako ga ne zabijem ide ubitacna kontra. I tako gubim 7-0 pa i 6-0 pa ponekad dam jedan go eventualno dva al bez petarde ne prolazim. Ako neko zna neku strategiju il taktiku nek pomaze? I ne igram protiv kompa nego 1 na 1.

pATKICAAA
11-06-2009, 23:13
Da li je moguce nekako igrati sa Arsenalom protiv nekog jaceg kluba? Vec par dana se nerviram jer me ubise kontre i to cesto 5 na 2. Pokusao sam i da vratim difens lajn na 50 i da ukljucim one kartice da mi igraju odbranu vise, i da stavim presing i markaciju al ne vrjedi nista. Cim izgubim loptu ide kontra i uglavnom go. Znaci ako ga ne zabijem ide ubitacna kontra. I tako gubim 7-0 pa i 6-0 pa ponekad dam jedan go eventualno dva al bez petarde ne prolazim. Ako neko zna neku strategiju il taktiku nek pomaze? I ne igram protiv kompa nego 1 na 1.

Mislim da smo mi ovde otisli u dobar off-topic :D

Ali da ti odgovorim, trebace tebi puno, puno sati igranja ove igre. Probaj da igras smirenije, samim tim kako razmisljas vec si u gubitku ... Misli o odbrani i kako ces uzeti loptu a ne o tome kako ces primiti gol iz te kontre.
Btw. probaj da stavis bekovima da ne idu u napad i veznom redu da se vraca nazad.

-L-
11-07-2009, 00:38
@ Ivan: radi to markiranje, samo sto ili nije u tim momentima tako delovalo, ili nesto se pobrkalo..Ali sigurno, jed da to nece biti ko u stvarnom fubalo sto imas 'flaster' markiranje, ali tu je on uvek. Bar meni je tako, i veruj mi, kad igram sa Barsom protiv Reala, Ronaldo uvek sisa Pujolu, meni je to prilicno korisno. Verovatno se to tebi desava iz nekih kontri ili slicno, tada obicno nije blizu, ili ako si namestio neke strategije koje se kose sa tim markiranjem, tipa All Attack, ili presing ili da igraju koncentrisano u grupi, tada markiranje popusta jer prihvata takodje komandu da treba da ide prema lopti. Ono, sve to primetis posle gomile utakmica.
Probaj za bunker strategiju da namestis, total defense, onda u opciji takitke, lepo tamo sve sto se moze namesti na defanzifu, posle namestis markiranje, pa odes u prvi menu i tamo imas kod assistencija, da ti ceo tim bude orijentisan Potpuno Defanzivno. Ti to je to..Takodje tamo ima strava opcija..istrazi.

@rikirale: pa sve zavisi od tima sa kojim igram, posto ja volim da koristim i individualce i po njima pravim taktike i formacije. ali 4-3-3 igram u vecini slucajeva. ili 4-4-2. Alu uvek sa srednjim veznim igracima, tako sam nekako ukopio stil igre, i korisno mi je prilikom iznosenja lopte, i kontra napada...:S

FXGT
11-07-2009, 02:55
arsenal je extra ekipa formacija 433 sa arshavinom i wallcotom po stranama u napadu i spic van persy tad ubijaju
moj savet je da koristis ono L2 pa za napad stiskas R1 da se popne kockica gore tad su ludi od presinga i L2 R2 za odbrani kockica skroz dole tad ubijaju sa kontrama pogledaj malo moje golove sve je to arsenal na top :D

ivomilo
11-07-2009, 08:44
Probacu ovo sa L2+R2 pa na plavi kvadratic, da vidim malo te kontre kako rade. Al opet mi je cudno jer ovaj problem imam samo sa Arsenalom dok sa drugim ekipama igram odlicno. A to je bas jadan osjecaj ako ste fan ove Londonske ekipe:-)

Ivan33
11-07-2009, 12:50
hvala na savetu probacu oboyavam milan pa pitam ivana33 sa kojom formacijom igra posto je fan milana

Rikirale Milan je bolje uradjen u donosu na 2009-ku, kao što si primetio Pato je savršena međutim nema adekvatnu podršku u napadu (Huntelar, Inzagi ili Borielo) pa mu ja dodajem Ronaldinja kao polu špoca i otavaram prostor za Flaminija. Smatram da u PES-u prođu imaju brzi igrači na uštrb drugih kvaliteta, tako da sam na desnog beka stavio Abate-a a Zambrotu prebacio na levog Iste karakteristike su mu i desno i levo) tako da on dobro zatvara desnu stranu, Zambrota levo (u oba pravca)..sredina iza Gatuzo (Ambrozini)ispred Pirlo, Sedorf levo, Flamini desno, brzo oslobađanje lopte i to je to. Nsdam se dam ti donekle pomogao.

rikirale
11-07-2009, 19:16
hvala probacu otprilike 2CM nesta tiago LB zambrota RB abate DM gatuzo CM pirlo AM sedorf levo AM flamini desno SS ronaldinjo CF pato jer otprilike to to ili su i sedorf i flamini CM U SVAKOM SLUCAJU HVALA

ivomilo
11-07-2009, 20:12
arsenal je extra ekipa formacija 433 sa arshavinom i wallcotom po stranama u napadu i spic van persy tad ubijaju
moj savet je da koristis ono L2 pa za napad stiskas R1 da se popne kockica gore tad su ludi od presinga i L2 R2 za odbrani kockica skroz dole tad ubijaju sa kontrama pogledaj malo moje golove sve je to arsenal na top :D

probao sam i moram ti se zahvaliti. Bukvalno ni jedna kontra vise mi nije bila problem, odbrana se drzi u liniji plus Song dodje izmedju stopera, cak su i previse defanzivni :-). Sav napad se svodi na kontru al jbg rezultat je tu. Sad mogu i finte da isprobavam i opusteno da gradim napad...

-L-
11-08-2009, 00:33
Ja sa Arsenalom volim da igram sa troje u napadu, Arshavin u sredini povuceno a sa strane su Valkot i Persi..