PDA

View Full Version : PES 2010 anketa

Gatsby
10-21-2009, 10:08
posto nije postavljano,
a bila je anketa za demo, red je i za full verziju da se postavi

molio bih one koji nijesu probali full pes10 da ne glasaju dok ne probaju

Gatsby
10-21-2009, 10:10
ja se dvoumim izmedju 9 i 10 zato sto nema njemackih klubova ali ipak eto 10 prvenstveno zbog odlicne master lige i community moda

markotor
10-21-2009, 11:22
nisam jos igrao ali imam osecaj da je extra i zato unapred dajem 10

Gatsby
10-21-2009, 12:00
bas me zivo zanima ko je dao ocjenu 1 ???

IGOOR
10-21-2009, 14:13
Од мене чиста десетка.

tool
10-21-2009, 14:26
od mene 1 jer je igra totalni krsh od gameplay-a sa prelepom grafikom a ja da zelim a gledam lepu grafiku igrao bi crysis!
u ovoj igri nema faulova koji su prouzrokovani remplovanjem ili bilo kakvim kontaktom medju igracima sem klasicnog uklizavanja. Konami opet nastavlja da ide putem koji ide sve dalje od simulacije.

markotor
10-21-2009, 14:28
pa bolje da nema faulova nego da se stalno igra prekida

IGOOR
10-21-2009, 14:38
od mene 1 jer je igra totalni krsh od gameplay-a sa prelepom grafikom a ja da zelim a gledam lepu grafiku igrao bi crysis!
u ovoj igri nema faulova koji su prouzrokovani remplovanjem ili bilo kakvim kontaktom medju igracima sem klasicnog uklizavanja. Konami opet nastavlja da ide putem koji ide sve dalje od simulacije.

Како онда објашњаваш то што ми је свирао фаул и то чак 2 пута зато што сам чукнуо омалено ђубре Месија по левој нози ? Значи без уклизавања, само сам покушао да узмем лопту а он ми је свирао фаул.
Претерујеш превише.

maremas
10-21-2009, 14:41
Istina, sudije su blagi uzas kao i u demu, samo pitanje dali su totalni uzas kao sto su u demu :no:

jovan111p
10-21-2009, 14:45
Od mene 9, zato sto treba jos malo da se radi na gampley-u!!!

nemus(novi acc)
10-21-2009, 14:55
od mene takodje 9....

Rossobianco
10-21-2009, 15:03

ti ako mislis da znas bolje prijavi se za konami tim pa ih uci tamo

inace skidam igru,opet nema nemacke like :thumbdown: ali mi se dja to sto ima ligu evrope i ligu sampiona

James_10
10-21-2009, 15:04
od mene nema ocene ne znam jos sta da milsim neki igraci poput lucha,quaresme,belluschia,bruna alvesa isto ko na 9...

Partizan FOREVER
10-21-2009, 15:59
Cista 10! Mozda je moglo bolje, ali ovo je jedna ako ne i najrealnija igrica koja trenutno postoji.

grobarinbgd
10-21-2009, 16:13
9 :) vidi se da ako vako nastave sl god srede malo to sto treba i imacemo najbolji fudbal bez mana :D

Mikri
10-21-2009, 16:53
Dajem ocenu 7/10 a glavni razlozi za tako 'nisku' ocenu su:

- Ocajni golmani
- Ocajne sudije!

Aksi_pes_player
10-21-2009, 17:12
Od mene ocena 8(na anketu sam glasao za 10 posle jednu tekmu)
Posle poviše utakmica uočio sam neke slabe strane
-golmani opet slabi kao u demo
-sudija ne svira očiti faul,a za obično guranje deli žuti karton
i za kraj najgolema greška je što su stavili overall to je bilo bespotrebno t.e upropastili su igru drugo je savršeno.

~Fuego~
10-21-2009, 17:28
9....

zdrallePES
10-21-2009, 17:35
Tool je u pravu, uspeli su da uniste igru totalno. Sad mogu i deca od 3 godine da prave finte, bez ikakvog znanja, prelaze celu odbranu sa kung fu Mesijem i ostalim nindzama... Uzas!

nemus(novi acc)
10-21-2009, 17:41
Zdrale@

nisi u pravu.al nimalo..

ti ako na TOP PLAYER mozes da predjes celu odbranu i das gol..svaka cast...

tool
10-21-2009, 19:12
Tool je u pravu, uspeli su da uniste igru totalno. Sad mogu i deca od 3 godine da prave finte, bez ikakvog znanja, prelaze celu odbranu sa kung fu Mesijem i ostalim nindzama... Uzas!

napokon neko ko zeli da igra simulaciju a ne ovo djubre zvano pes 2010

pogledajte samo ove kung fu gluposti :)

YouTube - messi dirty game in pes 2010 (http://www.youtube.com/watch?v=qRUrhTPihso)

FXGT
10-21-2009, 19:17
ocete vi svi nauciti vec jednom da nije poenta uzeti jak tim i igrati nego vi svi sto se falite da vamje prelako uzmite tim sa jednom zvezdicom pa pobedite tim od 5 zvezdica na top

tool
10-21-2009, 19:23
pes se igra protiv ljudi a ne protiv mashine!

medvedic
10-22-2009, 11:05
Jaoj, najvise volim ove sto pljuju po greskama....

tool skidam kapu, isto kao i tebi zdrale... Idite igrajte fifu i uclanite se na forum FIFA-SERBIA... UPS, tako nesto ne postoji, zato sto je igra kao crtani film... Zato se suzdrzite komentara, ovo je PES forum, a ne odmor za izfrustrirane dokolicare koji ne znaju sta da rade, pa se uhvate za 2 video snimka i samo to pominju....

P.S. Lepo spavajte i ne zaboravite da drzite FIFA-u ispod jastuka za lepsi san...

tool
10-22-2009, 14:20
ja tebe ne volim uopste :)

medvedicu ja igram pes od neke '98. a moram da budem objektivan za razliku od tebe jer si ti izgleda taj koji zeli da pes lici na fifu, zaboga zar ne vidis da pes postaje sve arkadniji!? Pes 5 je najbolji nastavak serijala definitivno! A ti izgleda ne razlikujes realan fudbal od ovog djubreta koji konami zeli da nam uvali!

Veliki_Brat
10-22-2009, 14:33
sva nova pes izdanja uporedjujem sa sesticom :) zato 9. sve je to ok ok ali ipak je ono standard :D

cashier77
10-22-2009, 14:47
Po meni igra dosta realnija nego na 2009-ci, jer ipak ne mozes; da malte ne prodjes sa npr. Etoom kroz igrace i zabijes gol sa lakocom. Ocjena od mene bi bila mozda i cista desetka da su ubacili njemacku ligu, ocjena 9.
PS. Svaki soccer na pocetku ne daje tako jako dobre ukuse svih igraca sem grafike naravno, sve dok ga malo bolje ne upoznaju...

Salihovic15
10-22-2009, 15:20
tool u pravu si pes5 je najrealniji i najbolji zato sto je tesko i zanimljivije je igrat kad ti je tesko nego kad ih stalno pobjedujes ko na pes2008 2009 nisam jos igrao punu verziju 2010 al mi se cini sve kako prolazi vrijeme lici na FIFU

FXGT
10-22-2009, 18:28
ma nije ni blizu fife i dosta poredjenja sa fifom :smartass:
ovo je ono sto sam prizeljkivao odavno odbrana konacno nesto radi :D
akcije dodavanja sutevi ma sve mi je fantazija

Nneemmaanjnjaa
10-22-2009, 19:44
10-ka. Jer je najbolji fudbal bio i ostao. Pach ce pokriti neke nedostatke grbova, timova. Vi tzv picajzle, kojima svaki mali detalj smeta, nemoj te ni igrati. I sto ste uopste na ovom forumu? Vi razumete da je ovo kompjuterska igra, da nece nikad biti kao sto je stvarnost. I ovo sto je uradjeno je za svaku pohvalu. Jbt, kao dete bas, furao sam na rambu fudbal tri kockice protiv tri kockice. Pogledajmo dokle su stigli sad, a vas sacica kuka samo i glupira se: Jao sudija je blag. Unajmi sudiju pa nek ti sudi dok igras PES.

4evra
10-22-2009, 20:29
u 2009 se ladno sa bilo kojim igracem sa iole jacim karakteristikama samo na cik-cak foru mogla skoro uvek prodrblati celokupna protivnicka odbrana.
Ovde u 2010,barem za sada koliko sam video,takvi driblinzi su skoro nemoguci,ni sa mesijem ni sa bilo kime.Jednostavno,lopta vise nije priljepljena za igraca kao u 2009 i veoma lako se gubi kontrola nad njom.

Sudijske odluke su mi nekako skroz cudne: 2 igraca me drze u senvicu,dolazi treci i klizecim mi lomi sve kosti i sudija pusta,dok s druge strane samo manje guranje(bez i da oborim igraca) rezultira faulom,i u vecini slucajeva zutim kartonom.
Bilo je slucajeva gde mi je bilo zao protivnika nad kojima nije sudjen faul
Al' znaju nekad i dobro odsvirati,tako da se ne ljutim toliko :D

DreadLock7
10-22-2009, 21:42
zasto bi neko igrao nesto sto je zastarelo i od pre 4 god. je? zasto onda umesto BIOS-a imate Vistu i XP?

Rossobianco
10-23-2009, 06:27
Jaoj, najvise volim ove sto pljuju po greskama....

tool skidam kapu, isto kao i tebi zdrale... Idite igrajte fifu i uclanite se na forum FIFA-SERBIA... UPS, tako nesto ne postoji, zato sto je igra kao crtani film... Zato se suzdrzite komentara, ovo je PES forum, a ne odmor za izfrustrirane dokolicare koji ne znaju sta da rade, pa se uhvate za 2 video snimka i samo to pominju....

P.S. Lepo spavajte i ne zaboravite da drzite FIFA-u ispod jastuka za lepsi san...

hahah ovo je najsmesniji post koji sam procito na forumu,po cemu je fifa bolja od pes 2010 (citaj po nicemu),odbrana i golmani na fifi su smesni dajem golove sa pola terena na najjacem,svaki sut ide u go,odbrana je nevidjeno glupa prolazim ih sa inzagijem (koji ima 40 god) :mrgreen:

matq
10-23-2009, 07:37
Zdrale@

nisi u pravu.al nimalo..

ti ako na TOP PLAYER mozes da predjes celu odbranu i das gol..svaka cast...

igra je jednostavno prelaka sa jednim igračem prođem cijelu ekipu i zabijem gol na top playeru sa milanom sam razbio romu 6:2 i fiorentinu 6:0 igra je prelaka.

tool
10-23-2009, 07:42
10-ka. Jer je najbolji fudbal bio i ostao. Pach ce pokriti neke nedostatke grbova, timova. Vi tzv picajzle, kojima svaki mali detalj smeta, nemoj te ni igrati. I sto ste uopste na ovom forumu? Vi razumete da je ovo kompjuterska igra, da nece nikad biti kao sto je stvarnost. I ovo sto je uradjeno je za svaku pohvalu. Jbt, kao dete bas, furao sam na rambu fudbal tri kockice protiv tri kockice. Pogledajmo dokle su stigli sad, a vas sacica kuka samo i glupira se: Jao sudija je blag. Unajmi sudiju pa nek ti sudi dok igras PES.

Ko prica o grbovima, timovima to je sve nebitna sminka :wall:
pricam o realnosti u igri npr. da igram street fighter realnost mi definitivno ne bi bila bitna ali posto je ovo "simulacija" fudbala onda je to najbitniji faktor! Da li si ti igrao pes 5 i video sta je najpribliznije realnosti?

zexsim
10-23-2009, 09:07
ja tebe ne volim uopste :)

medvedicu ja igram pes od neke '98. a moram da budem objektivan za razliku od tebe jer si ti izgleda taj koji zeli da pes lici na fifu, zaboga zar ne vidis da pes postaje sve arkadniji!? Pes 5 je najbolji nastavak serijala definitivno! A ti izgleda ne razlikujes realan fudbal od ovog djubreta koji konami zeli da nam uvali!

o vashoj ljubavi bi trebalo da raspravljte na priv.
tool, slazem se sa tobom da ponovo od dobre simulacije nema nishta. lichno sam zbog toga malo smoren. chak mi se chini da je demo bio za nijansu blizi simulaciji, iako je imao mnoge mane.
izgleda da smo mi u manjini , a da oni koji ipak vishe vole malo "techniji" game play diktiraju trzishte.
ALI, ipak se mora uochiti i priznati znatan pomak u odnosu na PES2009, u svakom smislu.. (da ne ponavljam ono shto su drugi napisali), iako se, kazem ti, slazem sa tobom oko toga da cemo na pravu simulaciju ipak josh morati da chekamo.
Preostaje nam da igramo sa LOW-teams, i koliko toliko priblizimo igru nashoj viziji fudbala....
i ne pali se na provokacije...
poz

markotor
10-23-2009, 10:26
mislim da bi ovu anketu trebalo ponoviti za mesec dana jer ce biti mnogo realnija, ja dao ocenu 10 pre vremena, tek sam je sad poceo da igram i imacu neki utisak za jedno nedelju dana

Grobar-do-smrti
10-23-2009, 11:18
igra je jednostavno prelaka sa jednim igračem prođem cijelu ekipu i zabijem gol na top playeru sa milanom sam razbio romu 6:2 i fiorentinu 6:0 igra je prelaka.

pa ti onda nemoj da igras sa milanom nego uzmi neki slabiji tim,naravno da je lako kada uzimate real,manchester,milan,inter,barcelonu,....

I ako ste svi tako dobri u pesu sto ne idete na takmicenja:bic: kakvih ljudi ima,aj napravite vi neku igricu boze:krsti

Boki0812
10-23-2009, 11:50
Dao sam 9,jedino zbog nekompletno odradjenih transfera.

matq
10-23-2009, 21:24
pa ti onda nemoj da igras sa milanom nego uzmi neki slabiji tim,naravno da je lako kada uzimate real,manchester,milan,inter,barcelonu,....

I ako ste svi tako dobri u pesu sto ne idete na takmicenja:bic: kakvih ljudi ima,aj napravite vi neku igricu boze:krsti

jesi ti ikad igro pes 5 to je prava igra puno teža tamo se i sa milanom mučiš da bi pobjedio a ovdje ih zmireči ubijem. KONAMI JE OBEÆAO PUNO DOBRIH STVARI ALI NISU IH ISPUNILI. ti je realnost i igra je od mene dobila ocjenu 6.

kimica
10-23-2009, 21:53
Velika je šteta što Konami nije nastavio sa pravom simulacijom kakvu su imali i u 5-ci i u 6-ci i slažem se sa Tool-om oko toga. Imam utisak da ekipa iz Konamija igru približava mladjoj populaciji koja više naginje ka arkadi nego simulaciji ali šta je tu je. Mislio sam da po prvi put legalno kupim PES s obzirom na najave ali definitivno bar za sada posle odigranih 5,6 utakmica ništa od toga. Sreča samo što postoje izverzirani pačmejkeri. Ocenu neču još da dajem jer je još uvek rano za nju.

siri-gerard
10-23-2009, 22:04
graafika do jaja, ko zna da podesava team style bukvalno odradjuje vise od pola posla, ne moze samo sa jednim igracem da se igra i to je dobro, zbog realnosti i grafike, igrivosti, i jos dosta detalja dajem desteku

Pejaz
10-23-2009, 22:17
Igra je mnogo bolja od 2009 ali mi je i dosta gora od 6-ice koja je po meni najbolji fudbal do sada za 5-icu nemogu da pricam jer sam odavno prestao da je igram pa se bas i ne secam najbolje toga fifa na pc-u je idalje daleko iza pesa pa cak je i pes 2008 bio bolji od fife. Meni ni ovaj pes nije tako lak mozda zato sto nisam navikao na njega jer igram vec 3-4 god pes6 na kome vrlo lako pobedjujem top player ovde se dosta mucim i bod da izvucem inace igram sa Palermom i iz 6 meceva imam 1 poraz 3 neresene i 2 pobeda nad ovim slabijim timovima kao sto je bari. Malo mi nesvidja prijem lopte kod igraca jer neki kao da neznaju da prime loptu i cini mi se da mi nekad zakasne kontrole pa vecinu golova primam posle moje greske u odbrani. Sve u svemu ovaj pes je od mene dobio 8 jer me nije odusevijo ali nije ni razocarao kao 2008.

serbboss
10-24-2009, 00:03
Istina, sudije su blagi uzas kao i u demu, samo pitanje dali su totalni uzas kao sto su u demu :no:
pa nema veze bolje da budu blagi nego da ti sviraju svaki minut neki faul

meni se nesvidja samo zato sto nema partizana i zato dobija 9etku XD

zokis
10-24-2009, 01:08
Sta li ti pricas brate?:wtf:

medvedic
10-24-2009, 11:53
hahah ovo je najsmesniji post koji sam procito na forumu,po cemu je fifa bolja od pes 2010 (citaj po nicemu),odbrana i golmani na fifi su smesni dajem golove sa pola terena na najjacem,svaki sut ide u go,odbrana je nevidjeno glupa prolazim ih sa inzagijem (koji ima 40 god) :mrgreen:

Si ti lud? Ko je rekao da je FIFA bolja... Kakav ludak...
A sto se tice FIFA-e. NextGen na PC... Ma seru, to je samo izgovor, jer nemaju odeljak koji sve to lepo zna da optimizuje za PC, a ustalom, ako su neki strateski WOW, ne bi ni izdavali ovu bruku koju izdaju i najavljivali kao najbolji fudbal za PC do sada... ITD.. Plus, screenshoot-ovi koji su Photoshopovani, jer na FULL rezoluciji 19' monitora sa full detaljima, kao da igram crtani film... Ali dobro, oprosticu im jer su retardirani...

P.S. tool, ne kazem ja da je savrsen, normalno da ima jos puno, ali je jako bolji od prethodna 2-3 izdanja, a sto se tice 5ce i 6ce, ne znam, ja sam skoro uzeo 6cu sa drugarom i bilo mi je jako dosadno... Uz to u 6ci mi se bas svidja taj osecaj realnosti, posto igraci trce i imaju pokrete kao da su na speed-u.. Ali ok, to nema veze sa simulacijom... Svak ima svoje pravo na misljenje, ali je ovo prvenstveno forum pes fanova, tako da ako ti se 2009-2010 ne svidja, idi u sekciju Pes 6 i tamo uzivaj... Ili kupi fifu... :ave:

heavy_grobar
10-24-2009, 17:09
Dao sam devetku samo zbog sudija! inace sve je odlicno! Svaka cast Konamiju

krapenzija
10-28-2009, 07:11
povraca mi se od novog PES-a, po mom mishljenju pocetak kraja KONAMI-ja!!!! preskochicu ovu verziju i ostati veran 2009

Dzabu
10-28-2009, 16:58
Dao sam 4 samo zbog grafike koja je za pohvalu
a da nije toga igrica zasluzuje 1

A evo i zasto
1. Kriterijum faulova, neverovatan, za gurkanje i zuti karton za klizeci gde igrac odleti nema ni faula :)
2. Nerealni golovi sa razdaljina preko 20m daju se vrlo lako
3. Driblinzi neupotrebljivi!
4. Golmani su mozda i gori nego na PES 2009
5. Gamplay ocajan, desavalo mi se par puta da igraci iz moje ekipe natrcavaju jedan na drugog?

Po meni 2009 za igru je mnoooooogo bolji pogotovo sa medium teamovima ....pravi dozivljaj!

*the lood*
10-28-2009, 18:11
dobice 9 od mene samo zbog sudija,koji su.......mislim bolje da ih nema:slap:
ali je sve ostalo super

Radeeee
10-28-2009, 18:38
Dao sam 10, igra je super.

100 ljudi 100 cudi, sto zena 200 sisa. :player:

real022
10-29-2009, 09:34

...i odmah prvi post -

nisam jos igrao ali imam osecaj da je extra i zato unapred dajem 10

Lolčina..

Od mene (4).

Dovoljno unapredjenja za ovu godinu, ali bedna realizacija.
Bagova nikad nije bilo toliko u pesu, optimizacija loša... (svako ima drugačiji problem)...
Največa idiotarija je ubrzan gameplay.

AI retardacija (golmani, SUDIJE, igrači) i ogromni tehnički propusti. :crveni:
Da ne zaboravim i bag sa snimanjem formacije..(a možda su i hteli tako?? - da pamti samo formaciju, ali ni jedan drugi settings..)

Ako bi se ovo rešilo nekim pečom, onda 10 ko vrata, najbolji pes do sada, kupujem original i dva nova joypada.

markotor
10-29-2009, 10:02
sada sam vec igrao pes2010 na dve razlicite masine, na dobrom kompu i dalje ocena 10, a na mom slabom ne treba da ocenjujem. Dajem 10 jer je pes2010 mnogo bolji fudbal od svih prethodnih, a igrao sam fifu2000, pes4, pes6, pes2008 i to mnooogo puta

shade
10-29-2009, 13:16
Iako je ovo do sada najrealniji Pes, igra je zaista preteska. Umesto da uzivam, preznovajam se i mucim kako bih izgradio bilo kakvu akciju. Golmani povremeno prave neverovatne greske, kada se pri povratnim loptama iznenada ukopaju, zakasne i prime gol. Respons igraca je veoma los, dosta vremena prodje od trenutka kada se pritisne dugme dok on povuce nogu u nazad, odradi pas, uputi sut. Klizeci su znato manje upotrebljivi i mogu proci samo u retkim situacijama. Kada igrac da for, tesko staje ili menja pravac, odbrana ga pojede za dorucak. Ovo za licence i timove i transfere necu zamerati jer mi je to najmanji problem i jer se to uvek lako sredi i jer od Konamija uvek takvu igru dobijamo. Od dobrih stvari svidja mi se sto su sutevi i obicni pasovi fenomenalno uradjeni. Svaki sut ide u gol, cak i iz mrtvog ugla, pas je precizan tacan, through pas je podignut na visi nivo, cak ide i preko noge protivnika i izmedju vishe igraca. Animacija je prelepa, melem za oci. Fizika lopte odlicna i odbici mnogo realniji. Igraci vise ne prave idiotske falove, sada se moze drzati i turbo i presing, a igrac kojeg kontrolise komp pri dvojnoj odbrani nece da lomi za crveni. Moj konacni utisak je prosek. Moglo je to da bude mnogo igrivije....Nadam se da ce patch donekle popraviti gameplay.

Legenda93
10-29-2009, 13:35
9 samo zbog male greskice. Sto nema menjanje igraca u master ligi.

Anton15
10-29-2009, 14:24
Znate kako ljudi...Po nekoj mojoj skormnoj proceni posto iram ovaj fudbal vec par dana mogu slobodno da kazem da nimalo nisam odusevljen...Ima dosta stvari koje mi se ne dopadaju...KAKO PREDRIBLATI PROTIVNICKOG IGRACA?ZASTO JE PROTIVNICKA ODBRANA LUDA?(Ljudi skidaju lopte,kradu lopte,pas u prazno nema sanse da prodje...)Igraci koji su malo slabiji imaju koeficijent inteligencije ravan sobnoj temperaturi...Pa nisu u stanju da trce za loptom a o dodavanjima da ne pricam...Pa majku mu kadeti iz Milutinca znaju da trce i da dodaju a kamoli prvotimac Bazela,Zvezde ili Standarda....
Zatim kad uhvate da salju loptu po celom terenu ,dodaju se jbt kao Barselonu da gledam...Sad neko kaze golmani su glupi....Verovatno imaju iste bagove sa kretanjem i reakcijom ali to jos nisam zapazio...Messi i Ronaldo i kompanija....Nemam reci...kao da igras neku matoru igricu na aparatima i dodje ti kraljica....Sve u svemu bolji su mi bili stariju fudbali tipa pes4 i 5!!!!

Babke
10-30-2009, 13:35
Generalno,mislim da se konami priblizio mladjim igracima. Iskustvo od '98 pa do sada ne pomaze puno ,makar za sada ,tako da neki pocetnik moze igrati ravnopravnije nego ikad sa nekim boljim igracem.Evo mog misljenja...

1. zakasnela reakcija igraca - igracu treba 3 sekunde da sutne na gol,bukvalno citava vecnost,jedino u napred da sutiram,sta drugo? isto vazi do duse ne uvek i za dodavanja. ( nema govora o slabom kompu,igram na xbox-u... )
2. SUT je uradjen tako ocajno da je dovoljno samo da se napuni sut po volji i ona ide u raslje bez problema... a onaj jaci sut sa par punjenja skoro i da ne treba. tako da su ga maximalno uprostili i upropastili po meni.
3. OCAJNI GOLOVI - sutiram okrenut ka svom golu sa 16 m na povratnu i to sa raspalim Kadu-om i on salje kroz sumu nogu (posle kornera ) u cosak a da pritom nije slomio ni jednu kost niti misic u tom super suptilnom potezu... :(((((((( ili kada sa Gerrard-om idem desno od gola pod uglom od 45 stepeni a sutnem na levo po dijagonali,ona i pored bloka od 2 igraca koja me jure ide kao bomba u raslje. Zbogom realnosti.
4. CENTARSUTEVI - glavom sa 15 m u raslje,pa mislim stvarno... nikad lakse dati gol kad prodjes po strani i 3 x centarsut,ostro po zemlji i lagana egzekucija natrcavanjem...

grafika jeste bolja,igra mnogo realnija ovako na 1. pogled,neko rece pametno da nema vise cik-cak driblanja kao na crtacu a ni sut dodavanja finte,kada protivnicki igrac ukliza po default-u ili ide na blok pa ga lagano prodjes i tako x 7 do protivnickog gola,toga vise nema ali su otisli skroz u kontra stranu,preterase ga stvarno.
prijem igraca je katastrofalan takodje neko rece.
kriterijum sudjenja je katastrofalan,trojica mi slome kosti i nista,a ja na dodavanje kad pokusam da uzmem loptu umem da dobijem i zuti karton...
Izgraditi akciju u ovom pesu je gotovo nemoguca misija. Ok nije ni bilo realno da toliko prolaze L1+dodavanje (dupli pas ) pa L1+trougao visoka lopta koja uvek prolazi i izbaci igraca samog ali preterase ga sa ovim... kad dam trougao on nece da posalje loptu izmedju 2 protivnicka igraca gde stoji moj igrac,nego sa strane ,jbt zasto salje lopte gde on hoce?!?! takve stvari me izludjuju,gde moj uticaj slabi a raste semi-automatic...
toliko za sada...

bogdancar
10-31-2009, 19:21
10 :d

Cat
11-01-2009, 09:05
Od mene 1.
Zbog tehničkih problema i neoptimizovanosti.

kimica
11-01-2009, 18:26
8.5 za sada

Sammael
11-01-2009, 19:28
Ljudi, mnogo ste kriticni. U odnosu na prosli (i pogotovo pretprosli) PES ovo je JAKO dobra igra. Ok, i dalje ima previse nerealnih golova (mahom zbog glupih golmana) ali ovo je smanjeno + golmani polako (jako polako, ali sigurno) postaju bolji. Takodje, desetku ne mogu da dam zbog onih glupih gejeva od komentatora, koji cinjenica imaju nekoliko malo-manje debilnih stvari da kazu (opet, napredak) ali to je premalo da me ne bi ekstremno nerviralo. Konacno, super-glupe ocene su odavno odlika PES-a dok customizer i ekipa ne izbace neki patch mahom cu da igram sa barcom mancesterom i arsenalom, da se ne bih nervirao dzabe.

E sad, sve te mane na stranu, glavna stvar je gameplay! Jeste, ok, sudije, golmani, ***** palac, ali ljudi koliko je sama IGRA popravljena to je cudo! Nema vise ni na regular glupih driblinga, mala nepaznja i gubi se lopta. Ali sa pravim (i teskim za izvedbu, like in real life) driblingom u pravo vreme, dobar igrac moze i na top plejeru da u**** odbranu. Ali cak i to mi nije gust posto je DODAVANJE ono sto je popravljeno jedno 10x barem. Kolicina atraktivnih golova glavom posle centarsuta, makazica i jos nekih sjajnih duplih paseva koji su mi uspeli u prvih 10 utakmica cini mi se vec prevazilazi broj koji sam godinu danja ganjao u proslom PES-u. Igraci (kada se to naravno podesi) daleko intuitivnije prate akcije, ubacuju se lepo, ma milina!! Prakticno da ne napravim dva driblinga po mecu i opet zabijem makar nekoliko golova.. doduse i dalje na professionalu igram dok se jos malo ne uhodam, ali dodatna tezina bice dobrodosla!

Dalje, master liga! Sta o ovome vec nije receno? About ****ing time, KONAMI.. jos da neko sredi jelen superligu i ugodjaj ce biti kompletan! (khm khm:D)

Konacno, tu je grafika na koju takodje ne treba trositi reci i koja zaista pleni. I napokon, najmanji improvement ali itekako dobrodosao - ucitavanje meceva je formalnost, dok je na proslim pes-ovima bila vecnost.

Sve u svemu 9/10... kada izadju pecevi 10/10. Bravo KONAMI!

Babke
11-02-2009, 09:05
lako je meni za tebe kad igras na profesional...
javi se kad odigras neku na top player

Sammael
11-02-2009, 18:02
Nema to nikakve veze covece, jedno je da ti igraci dobrom odbrambenom postavkom prekinu lepe akcije a drugo da to istih ne moze da dodje zato sto su ti igraci retardirani. Odigrao sam par meceva, i cinjenica frustrira koliko je komp dobar (kao i uvek na TP je u nekim stvarima predobar a opet u nekim retardiran) ali to i dalje ne umanjuje cinjenicu da je AI -saigraca- daleko bolji sto je najvaznije.

FXGT
11-02-2009, 20:17
e sad malo dopune
sinoc igrah malo protiv kompa i pokretao sam jednu te istu utakmicu nekoliko puta bas da vidim razlike
tj isao iz loada i uvek iste postavke
e sad sve zavisi kako se utakmica otvori i kako krenem da igram u pitanju je bio ja arsenal cpu man city
utakmice redom
0:0 pa produzeci on pobedi 0:1
2:1
3:2
1:0
1:1 pa produzeci
4:4 pa produzeci 4:5
2:1
3:2
i na kraju zadnju sam ga unistio sa 3:0 uz posed preko 60% nije znao gde je lopta
tako da sve zavisi od otvranja u onoj 4:4 u 10 min je bilo vec1:1 u 30 2:2 prvo poluvreme zavrseno 3:2

Dekif1
11-03-2009, 00:25
posto nije postavljano,
a bila je anketa za demo, red je i za full verziju da se postavi

Dajem ocenu 10 samo iz tog razloga sto pes peglam odkad je izasao i ne mogu da zamislim neki drugi fudbal,ali sad sto se tice pesa 2010 IMA MNOGO BAGOVA u odnosu na ostale ali sta ces pes je pes !
Nadam se da ce izaci neki patch koji ce da sredi neke stvari kao sto je igrivost,sudjenje,reakcije igraca da ne reaguju ko da imaju 100 godina itd.Ima dosta stvari ali jbg kad se pogleda realno ako bi konami izbacio fudbal bez ijedne greske kao sto 100 % mogu ljudi bi samo taj igrali naredne ne bi ni kupovali :tongue: !!!

Rosoneri
11-04-2009, 21:17
Od mene 9 zbog sudija i zato sto su kretenski napravili cuvanje formacija

-L-
11-04-2009, 22:43
9 , zbog:
-glupog sistema prepoznavanja faulova. Prosto ponekad te covek odvali od zivota a ono nista.
-igraci se ponekad zaglupe, i medjusobno gube pozicije, ne znaju sta , mozes ti da drzis pravac, trcanje, on samo hoda..pa tek dodavanje kada se izbacuje lopta....
-istrcavanje sa golmanom cesto rezultira time da golman jednostavno PROMASI loptu, ili samo protrci pored nje ko pored groblja.
Inace, do sada je najjaci fudbal, samo da se malo saceka da izadju gomile nekih patcheva i dodatka za bolju igru...

dzigerica
11-04-2009, 23:02
Moja ocena 5!
- prespora igra
- lose sudjenje
-golmani lose brane
-komande kasne
-igraci se previse gube po terenu
-uninstall
-setup PES 2009

-L-
11-04-2009, 23:48
Vidim mnogo se zale da je igra prespora. Meni je sasvim normalna, cak u nekim trenucima postaje brza i trebaju reflexi...Da to nije do konfiguracije?

dzigerica
11-05-2009, 01:24
Igrao sam sve na High
rezolucija (1280x720) 16:9 LB-stilklirano
Use frame skipping - stiklirano
Wait for Vync - stiklirano
ali nekako mi je igra spora!
Mozda se budem vratio na novi Pes! :player:

sada
11-05-2009, 10:43
9 ali i dalje je bolja od onog *****eta FIFE

Cat
11-11-2009, 22:42
Od mene - dvojka.
Nisam mogao da odolim :P

maremas
11-11-2009, 22:46
Anketa lepo pokazuje da je vecina manje vise zadovoljna ;)

Leinad
11-12-2009, 16:13
jedina zamerka na ovaj pes je sudjenje,katastrofa..ja kontam da su hteli da urade realnije,ali meni klizi zadnji igrac odbrane i sudija samo prodje,cak mi faul ne svira..realno je najbolji pes do sad
tako da jedna osmica je sasvim realna

razbijac89
11-12-2009, 16:21
SAmo 2 zamerke ( hteli su realnije zar ne?)

E pa igraci sutiraju kao iz topa, pogotovo sa polovine terena, a drugo igrao sam 10 utakmica i molio sam da vidim faul ali nista.

jedancuca
11-13-2009, 11:05
Pokusaj da se napravi realnija igrica je OK, ali su pretjerali sa dodavanjem. Imam osjecaj da igram FIFU, a ne PES. Za mene je 2010 katastrofa. Sem toga sto je obesmisljeno R1 (brzo trcanje) i dodavanje u prostor, bilo koji igrac odbrane je brzi,jaci i agilniji od bilo kojeg napadaca. O dodavanju necu ni da govorim. Toliko je sporo, zapravo, toliko kasni da imam osjecaj da igram onu odvratnu FIFU. Dok igrac primi loptu, namjesti se, poslusa komandu da doda pass - mogu slobodno da odem do kuhinje i stavim caj da se skuva, sacekam ga da se napravi, sipam u solju i vratim se za komp.
Ocjena: 1

James_10
11-13-2009, 11:22
Sedi 1 !!!!! hahaah ...

maremas
11-13-2009, 11:41
Pokusaj da se napravi realnija igrica je OK, ali su pretjerali sa dodavanjem. Imam osjecaj da igram FIFU, a ne PES. Za mene je 2010 katastrofa. Sem toga sto je obesmisljeno R1 (brzo trcanje) i dodavanje u prostor, bilo koji igrac odbrane je brzi,jaci i agilniji od bilo kojeg napadaca. O dodavanju necu ni da govorim. Toliko je sporo, zapravo, toliko kasni da imam osjecaj da igram onu odvratnu FIFU. Dok igrac primi loptu, namjesti se, poslusa komandu da doda pass - mogu slobodno da odem do kuhinje i stavim caj da se skuva, sacekam ga da se napravi, sipam u solju i vratim se za komp.
Ocjena: 1
Nije ovaj pes za tebe, bolje igraj fifu, a mi koji volimo cajanku cemo da igramo PES2010 :winkiss:

James_10
11-13-2009, 11:55
Nije ovaj pes za tebe, bolje igraj fifu, a mi koji volimo cajanku cemo da igramo PES2010 :winkiss:

brate to je njegovo misljenje a i ima ih dosta jos sto tako kazu....ja ne znam sta da mislim o pes 10,nikako da se naviknem na penale glupo su uradili to....tolko sam ceko nastavak a vec ga skoro i ne igram...:((( dabogda svi u konami tamo napao H5N1 svi pocrkali , sto se *****avaju s nama...zutaci ludi...

maremas
11-13-2009, 13:22
Niukom slucaju PES2010 ne zasluzije ocenu 1 ali ni 10, to sve govori o njegovom misljenju, ipak treba biti objektivan malo i nijedna igra ne zasluzuje 1.

A sto se penala tice, nisu ih glupo uradili, sad su 10x bolji nego prosli random penali, izgleda ti ne umes da ih izvodis...

medvedic
11-13-2009, 13:26
I ja sam izfrustriran nacinom izvodjenja penala, ali ipak je mnogo bolje ovako, nego slog pa de ode u prethodnom nastavku..

James_10
11-13-2009, 13:44
pa da ne umijem,jer mi ih sudije ****no ne sude,malo sam na trening vjezbao al nemam zivaca...brate imam pes 20-ak dana vec mi je dosadio to pokazuje kakav je,prethodne sam igrao do izlazka novog...pes 6 sam igrao i igrao,08 sam igrao i ako sad kazem da je *****e od igrice bar su se mogli davat lijepi golovi lako,pes 09 sam igro do 22 oktobra do kad sam skinuo ovaj,a 10 mi vec dosadio...brate igram 10 i ne osjecam se ispunjenim ne znam oce me ko razumjet , ja i drug dok smo mladJi bili ****te mjesec dana smo bjezali iz skole samo da bi pes igrali a sad jedva da odigramo jednu partiju u 10 dana...stv razmisljam da batalim pes...toliko ga cekas i nakraju razocara..

James_10
11-13-2009, 14:05
i jos nesto , svako finale lige sampiona se igra na Santiago Bernabeu...:@

*the lood*
11-13-2009, 20:05
i jos nesto , svako finale lige sampiona se igra na Santiago Bernabeu...:@
Pa normalno da ce se igrati na Santiago Bernabeu kad se tamo igra finale tekuce lige sampiona....a za penale imas tutorijale zato vjezbaj ako ti vec ne idu od ruke....

James_10
11-13-2009, 21:01
Pa normalno da ce se igrati na Santiago Bernabeu kad se tamo igra finale tekuce lige sampiona....a za penale imas tutorijale zato vjezbaj ako ti vec ne idu od ruke....

mozda je normalno prve sezone u ML ali 2,3,4,5 ???????

*the lood*
11-13-2009, 21:14
mozda je normalno prve sezone u ML ali 2,3,4,5 ???????
Pa dobro tu jesu malo *****ali,ali sta fali...ima u pesu i vecih gresaka(najdebilnije sudije,nerealni golovi iz daljine,golmanima treba kupiti za rodjendan mrezicu za noge) nego sto igras svake sezone na Bernabeu

James_10
11-14-2009, 10:06
Pa dobro tu jesu malo *****ali,ali sta fali...ima u pesu i vecih gresaka(najdebilnije sudije,nerealni golovi iz daljine,golmanima treba kupiti za rodjendan mrezicu za noge) nego sto igras svake sezone na Bernabeu

pa jer tako je to,igro sam 3 finala lige samopiona i svako na bernabeu...a o sudijama i golanima da ne govorim..

dj90
12-10-2009, 17:10

Otkud oni znaju gde će se igrati sledećih 6 finala, prosto je neverovatno koje vam gluposti smetaju

InoMessi
12-17-2009, 15:48
Ocjena 6

I ove godime imamo golmana lakrdiju.
Udarce s 16 metara pokusava braniti nogama ko u rukometu. Prilikom udaraca okrece ledja lopti.

maremas
12-17-2009, 15:54
Anketa sve govori :yes:

waNta
12-17-2009, 17:43
uz nba 2k10, trenutno najbolja igrica na svijetu !

johnnynikola
12-17-2009, 21:19
Znaci sudije su nula, zbog ovoga 9.

zugazugazuga10
12-17-2009, 21:45
Mane i prednosti u odnosu na PES 2009

Mane:
- Odbijanje lopti od igraca
- Losije sudije
- Losiji golmani
- Previse lako dati gol glavom (pogotovo protiv kompa)

Prednosti:
- Novi sistem izvodjenja penala
- Bolje postavljanje igrača u odbrani
- Igrač mora da igra na svojim pozicijama (za maksimalne ocene)

blackwhite
12-18-2009, 12:34
Rasxo Upravu covek sto posto! :ave: skidam kapu brale...

maremas
12-19-2009, 12:34
Piraterija zabranjena na forumu!

dj90
12-20-2009, 13:28
Evo da i ja napišem koju.
Odmah na početku da raskrstim da ovo nije najbolji PES, možda je bolji 09 ali od Šestice nije.
Jednostavno nervira me dosta stvari u ovoj igrici, kad lopta ide po visu igrači ne mogu da je prime već im se nekako retardirano odbije od nogu ili grudi i ode kod protivnika, sada će neko da kaže to je realnije ali nisu valjda igrači toliki retardi da ne mogu ni najjednostavniju loptu da umire.
Kad smo već kod odbijanja, lopta stvarno ima neku čudnu putanju kad se odbije od igrača, odbije se od mog pa do protivničkog i kad očekuješ da će je on smiriti onda nekako ode u vis i opet dođe do mog igrača.
Pasevi na:1trougao: i :1l1::1trougao: su baš neprecizni, ne tražim da bude milimetarski tačno ali ovde lopta u većini slučajeva ode u pm, retko kad uspe da delimično dobro doda. I ispada da igrači nikad ne umeju lepo da ubace loptu a koliko se puta dešavalo na tekmama da se uputi hirurški precizan pas (ovde to nema šanse).
Kretanje i pokreti igrača su tromi kao da slonovi igraju, razumem da ovo doprinosi realnosti ali malo su ga preterali sada.
Mnooogo je lakše dati gol sa veće udaljenosti nego u prošlom PES-u, šutevi su nekako jači precizniji. Onda kad je igrač okrenut bočno od gola samo malo dam šprint unapred malo stisnem šut i on laganica po zemlj skoro uveki daje gol. Onda bilo je nekoliko situacija da šutiram skoro iz mrtvog ugla i jednostavno opet malo stisnem šut i dajem gol, takve lopte su u prošlim PES-ovima bile lagan plen za golmane.
Previše lako dati gol posle centaršuta.
Sudije i golmani su dovoljno komentarisani.
Nepregledno podešavanje startne postave, taktike, formacije...
Ima istvari koje su dobro urađene:
penali savršeni, stvarno mi se sviđa ovaj novi sistem. Nikad ne možeš izvesti potpuno isti penal. A tu su me golmani oduševili kad šutneš ne baš toliko precizno u stranu, znači malo bliže ka sredini a golman se baci u pogrešnu nekoliko puta mi se desilo da on nogama odbrani šut. Stvarno ekstra.
Gotovo da nema šanse da se sa Mesijem i kompanijom pređe čitava odbrana, eventualno ako pređe jednog lopta će mu malo pobeći i onda je lak plen za drugog igrača (možda i najveća i najbolja promena u ovoj igri)
Postavljanje i kretanje igrača bez lopte, pogotovo u odbrani (takođe jedna od glavnih promena)
Nove opcije za podešavanje taktike, formacije, itd...
Vidi se da je Konami krenuo opet uzlaznom linijom i ako se u 2011-ici isprave ove mane (ne mora baš sve), možda to i definitivno bude najbolji fudbal. A do tada Šestica je i dalje zakon (bolje reći Šolim peč).

Zbog ovoga što sam naveo - ocena 7
Ne razumem one koji su davali 9 i 10 ali i 1,2 i 3 jel to ovaj PES nikako ne zaslužuje.

simospremo
12-21-2009, 16:59
U ovoj igri nema faulova koji su prouzrokovani remplovanjem ili bilo kakvim kontaktom medju igracima sem klasicnog uklizavanja. Konami opet nastavlja da ide putem koji ide sve dalje od simulacije.

potpisujem

Torres019
12-21-2009, 17:36
8... zato sto mi se ne svidja kako se penali izvode, i zato sto nema partizan :DD

salesam
12-28-2009, 21:43
Malo sam se navikao na "sporost" igre i sad mi nije problem. Igrao sam prvih nekoliko tekmi na Pro i posle presao na Top. Igrao sam i na Reg da bi sto brze zavrsavao tekme (5min) i da se ne iznerviram slucajno pa da moram opet da ponavlajm tekmu ako izgubim. Ovo je bilo samo da otvorim Klasik timove jer me ubija u pojam da ponovo igram sve isto, samo sam prvi tim koji sam otvorio (Klasik Francusku) igrao na 10min i na pravoj jacini.

Imam jako puno zamerki ali posto je PES gotovo jedina igrica (jedina konstantna, to je 100%) koju upraznjavam od 2002, pa se ipak skoro svake godine odlucim za sledecu verziju jer nemam zivaca da igram isto. Pobedjujem na Top sa po nekoliko komada i to pocne da mi ubija draz da igram i dalje, posebno kad u Editu ponamestam sve sto hocu. Igram najcesce sa Arsenalom jer za njih navijam i po nekad sa Francuskom i Barsom (radi Anrija) i Klasik Argentinom (radi Maradone). Preskocio sam do sad samo 2007 (ni ne znam da li je te godine izasao neki PES) i prethodni 2009 (mozda sam i pogresio jer se nekim mojim drugarima najvise dopada).
Da krenem sa utiscima (zamerkama i pohvalama):
- Nesto sto nisam video da je neko spomenuo, a izludjuje je, kad CPU trci kontru i ja pokusavam da u toku trka za njim promenim na igraca na kog hocu i svo vreme drzim pravac ka svom golu, pri promeni, igrac koji je bio komp i trcao u nazad (kad se kursor prebaci na njega) po pravilu se cimne, na momenat zastane i tako najcesce (gotovo pod obavezno) i primim gol.
- Nemogu da verujem da nemaju bolje resenje za tezinu nivoa vec im se svodi koliko protivnik trci za tobom (kad krece u pravi sprint ili malo kaska, sto je laksi nivo to je duze kaskanje) i na nerealnosti u vidu pasova preko pola terena okrenut ledjima u noge saigracu (posebno se istice kod doticnih timova kao sto je MU idr.). Faulovi za mene nekad ne postoje, o penalima da negovorimo (u poslednjem PES-u najizrazenije, dobio sam jedan do sad, a bilo je dvadesetak).
- Komentatori koje sam resio tako sto ih drzim iskljucene i sam komentarisem (po nekad) mec.
- Kad igrac (CPU) uzme loptu (postavi nogu) moj igrac se kao po pravilu gotovo uvek saplete i krene nosem ka napred i ka dole dok u obratnoj situaciji CPU-ev igrac nastavi kretnju kao kroz vazduh (mozda postoji za ovo lek ali ja ga za sve ove godine nisam nasao).
- Ponasanje kompjuterski upravljanih igraca (saigraca) u mom timu je po nekad katastrofalno, reaguju samo kad ih lopta pogodi, inace moze da prodje pored njih na 5cm, a da ih ne pipne i nema reakcije sto je priznacete uzas koliko je glupo.
- Prijem lopte je mogao da bude bolje izveden, mada licno nemam veliki i cest problem sa tim.
- Totalno nelogicna dodavanja na trougao (u prazno) vrlo cesto. Desava se (ne uvek) da mi je slobodna cela strana i da mi igrac doda loptu tik pored jedinog protivnickog igraca samo da bi je ovaj presekao (ali mislim da je to vezano za tezinu takodje jer neznaju bolje da to rese).
- Po meni dosta lose reseno Assisted, Semi-as i Anassisted kontrola igraca (svaka ima nekih svojih prednosti i mana), ja igram na Semi-as jer mi je ukupno najbolje radi toga sto mi komp ne prebaci iz cista mira igraca kad god stigne i skroz me s****.
- Neke stvari su solidno resene, cini mi se da je realnije kretanje, trcanje, dodavanje, sut su malo preterali sa sporoscu ali ajde.
- Imam utisak da Japanci koliko god ga dobro radili i trudili se ipak nemaju bas dodir sa realnoscu, da oni sami nisu nikad sutnuli loptu pa je ovo i ocekivano od njih.
- Pored toga sto sam Edit volim vise mozda i od samog igranja (imam svoje neke ideje i svoja pravila u svakom do sad ali to nije vazno), pocinje da me nervira sto nemaju svi licencirani timovi u Premijer ligi, a koliko god vecina ovde hvalila razne Pecheve, ja sa istim nisam imao dobra iskustva i sad kad sam se zainatio da ih probam (vec sam pisao da ne ponavljam), desilo mi se da mi igrica iskace/puca (svima poznata poruka sa Send i Don't Send) i to samo dok ima Pech.
- Ocenjivanje je prica za sebe i ako ikad budu namestili da ne mogu da se iste menjaju u Editu, ja od tad sigurno prestajem da igram fudbal (Fifu ne racunam jer to nisam igrao gotovo nikad, sluzila je samo da gledam kako drugi igraju i smejem se EA Sports-ovim glupostima). Onaj ko misli da je C. R. bolji od Maradone ili Zidana ili Ronalda ili Anrija (u njihovo najbolje vreme) je njegovo pravo ali ja takav PES sigurno necu igrati.
- Ubitacno reseno otvaranje Klasik timova i igraca jer treba da se igra sa reprezentacijama koje ne volis ni malo i da se mucis (pa makar i na 5min), mene to uzasno nervira. Mnogo bi bilo bolje da se Klasik timovi otvore sa osvajanjem Internacionala sa jednom reprezentacijom (bilo kojom, sto je fer jer neko voli reprezentaciju koja nije jedna od onih koje imaju Klasik pandam) ili ako im je to malo, recimo da mora da se osvoji Internacionalni Kup, pa zatim za Evropske Klasike Evropski Sampionat, a za Juzno Americke Juzno Americki - mnogo bi bilo zanimljivije. Za Klasik igrace je mnogo bolje resenje kupovina sa poenima (kao ranije) jer njih dobijamo za svaku odigranu utakmicu. Ja recimo ne volim da igram sve njihove modove i radi toga nikad ne saznam sta se tako otvara ili jos gore nateram se da odigram i kad mi otvori igrace hocu da se utronjam od muke (na sta sam gubio vreme). Onako sa kupovinom imas mogucnost da biras kog ces kupiti jer i onako nisu svi bitni.
- Lose mi je reseno sto nema vise opcije igraj sa drugim timovima i sto moras da izlazis u mec meni. Lose je i to kad izaberes timove sto moras da ides na kick off, pa se cesto zeznem i moram da biram timove ponovo jer se mahinalno vratim u meni za izbor timova.
- Mnogo bolja stvar je sto vise igrac poput Ibrahimovica (koji ima balans preko 95) kad ide ka lopti pored igraca sa znatno slabijom tom ocenom, slabiji vise ne stane po pravilu ko da je totalno retardiran da bi Ibra uzeo loptu vec ako je blizi lopti do nje i dolazi. Do izrazaja balans dolazi u direktnom duelu igraca kako i treba, a ne ko pre i kada je jaci korak iza slabijeg pa opet uzme loptu pre i ako nigde nema kontakta (jedna od stvarno dobrih stvari koje su popravljene).

Sve u svemu dao sam ocenu 7 (razmisljao mozda 8), kako neko rece nikad necemo igrati (barem ne u skorije vreme) realnu "simulaciju" fudbala. I takodje imam utisak da PES ide malo EA Sports-ovim koracima sto mi se (podrazumeva se) ni malo nesvidja. To da mogu da naprave nesto realniji fudbal je verovatno (ali nikako realan), a da bi igrali samo taj (kad bi tako nesto i napravili) i da ne bi vise "kupovali" sledeci, sumnjam. Dok ne bude deset individua igralo protiv drugih deset (da se i nacin igranja razlikuje) i dok ne budu skinuli svakog (barem bitnijeg) igraca skroz, bice mesta za napredak. Meni je barem licno bitnije kakav je "Game Play", a ne da faca nekog igraca bude 100% tacna jer ih na kameri na kojoj igram i onako ne vidim, mnogo bi bilo bolje da probaju da skinu pokrete odredjenih igraca koji su karakteristicni za njih. PES je takav kakav je jedini izbor (sto je u neku ruku lose) jer Fifa nije za merenje i ne vredi je ni spominjati kao ni NBA Live (to me je tek nerviralo, posto je moj sport "uzivo" basket i odavno sam NBA Live batalio).

Odigrao sam 173 utakmica, od toga 148 pobeda do sad, 14 neresenih i 11 poraza (od toga ne racunam utakmice koje sam igrao na silu, da otvorim Klasik timove). Prosek datih je oko 2.40 i nesto, a primljenih 0.50 i nesto.

Da li moze neko da mi pomogne (posto sam odustao od Kitservera i *****avanja sa njima) da mi kaze koji fajl u img-u i od kog broja treba tacno da krenem da otvaram (unamed) da bi ubacio dreseve timovima iz Premijer Lige preko GSS-a? Da li postoji neka lista za to ili tako nesto? Skinuo sam sve dreseve samo da ih poubacujem. I ako znate, isto to za kopacke (manje bitno ali ako znate i to, recite). Posto preko tutorijala koji su postavljeni (barem one koje sam ja video) decko pokazuje tako kao da smo svi spavali sa GSS programom, em sto se ne vidi sta kuca, em sto brzo kuca i klikce ko nenormalan pa ako ima neko sa malo vise zivaca i takta da pomogne?

Da li za ubacivanje Konami Update-a (1.01 ili 1.02) treba neki krek ili ne i sta se dobija sa njima?

dj90
12-28-2009, 23:49
Brate, nisam pročitao ali u pravu si.
Svaka čast.:thumbup: :ave:

EDIT: sad sam preleteo očima i vidim da imamo slična mišljenja

Top Speed
12-30-2009, 13:36
Posle oko 100 utakmica,dao sam ocenu 10,jes da je krs od gameplaya tj. igraci se ponasaju dosta izvestaceno, ali je grafika fantasticna,pa daje doooosta puuuuno realnosti i "stvarnosi" u igri.

Posebno me nervira sto golman prosto prilikom suta u sekundi sedne na travu,tj. pokusava da odbrani nogama,a ne da se baci,a i desavalo se da lopta ide jako sporo prilikom suta,a taj sut bi moglo da odbrani dete od 3 godine,lopta ladno prodje u gol,a golman bio na 5 cm pored lopte i lagano bulji u nju,a lopta zavrsi u golu.

blackwhite
01-03-2010, 10:06
..I ti si na sve to dao ocenu 10?!

Top Speed
01-03-2010, 11:27
Joj,moja greska,dao sam ocenu 9

salesam
01-20-2010, 20:44
Moram da napisem jos malo utisaka posle 200 tekmi odigranih. Ja stvarno ne znam ko moze da da ocenu 10 ili 9 cak i u sali, ti ili nemaju pojma da igraju ili igraju strava pa im takve stvari ne smetaju i onda mogu da daju takvu ocenu.

Sto ga duze igram otkrivam nove gluposti kao i u svakom fudbalu do sad. Kad protivnik ukliza igrac pada u nazad :confused1: kao da ga je neko pogodio iz snajpera :gun_bandana::rulet:, posle deset startova padne jednom u napred kako je logicno.

Neverovatno je i to kad odigram u neku stranu pas, a na istoj je vise mojih igraca da komp UVEK odabere najgore resenje.

Lopta prolazi pored igraca kao pored groblja ili jos jace idu od lopte, a kad treba da se povuku onda se cimaju ko degenerici i idu u napred koliko god pokusavao da ga promenim i da ga vracam u nazad, prosto sve kontra od onoga kako treba i od logike.

Igram sad tekmu protiv Liona (1:1), u pokusaju da dam i drugi, ja sam napadao i napadao i napadao, moji su promasili jedno deset zicera, Nasri, Fabregas, Van Persi... kako god usmerio krstic i koliko god dugo drzao ili ne sut, jednostavno nije htela da udje jos jednom (preko 20 suteva). Drugu ih dobijem lagano i reko ajde da odigram i trecu. Tu postaje prosto neverovatno, lopta se izodbijala tri puta od nogu mojih igraca kao od panj i naravno oni mi daju gol, ja nisam uspeo da dam gol i ako sam imao jos vise sansi nego u prvoj (skoro 30 suteva) i puko sam na kraju. Najsmesnije od svega je sto sam pre toga odvalio Real, a pre toga Barsu, lagano, a sve zivce mi pokidao Lion, tj. idiotski napravljeni igraci.

Odlicno su resili i pas, propusti je kad god ne treba ili je posmatra sa divljenjem dok ona prolazi polako pored njega (naravno mislim na loptu). Da pitam jos nesto, posto mi je samo par puta uspelo do sad, da li na centarsut po zemlji (3x centarsut) napadaci mogu da odreaguju normalno ili se svaki put zaglupe? Te im prodje kroz noge, te je prime, te se odbije kao od panj, a ja pritisnem normalno sut? Igram na Semi-asissted. Jos jedna brilijantnost koja me mozda i najvise nervira od svega je sto komp ladno ne odreaguje na komandu, ja pritisnem pas, a moj igrac nastavi da seta sa loptom i kao po pravilu je onda i izgubi. Takodje tu je i zakasnela reakcija na komande cak i kad je poslusa.

Golmane je glupo komentarisati uopste kako po nekad odreaguju.

Kad prvi put budu uradili PES ili bilo koji drugi fudbal da me komp na Top nadigra, a ne da mi daje golove iz nebuloza i kad ne budem gubio po nekad pet kila zivaca taj fudbal ce biti za ocenu 9. Oni (Konami) prosto iz godine u godinu srljaju iz gluposti u glupost i taman poprave jednu stvar, tri nove zaseru. Za 200 tekmi sam dobio 3 penala (i to 2 iz dve tekme za redom), a bilo oh je jedno 20-ak cistih ko suza, najmanje.

Po nekad se pitam da li im je cilj da oteraju igrace od sebe sa neverovatnim glupostima ili sta? Ili oni prosto ne znaju da naprave "simulaciju" koja ce bar da lici na to. PES jeste popularan i jedina igra koju igram konstantno (i ako sam izgubio za ovih 8 god. igranja PES-a sigurno tonu zivaca) pored simulacija aviona i po nekad po koje avanture ali je pitanje da li je to zato sto je on dobar ili zato sto je FIFA jos gora. Mislim da je istinitiji odgovor ovo drugo.

Po nekad ostanem zabezeknut sa glupostima kako neko moze tako nesto da napravi i pitam se kako posle toliko godina nisu u stanju da nadju meru. Ranije je svaki kontakt bio faul, sad je ko da igram ultimate fajt. Ocena je maksimum maksimuma i na misice jedva 8. Svako ko da vise, ja stvarno ne znam sta igra. Ko pravi PES nije mi ni cudno toliko sve ovo jer pitanje je da li je iko od njih tamo ikad sutnuo pravu fudbalsku loptu ili da budem realniji da li je odigrao barem po neku pravu fudbalicu.

Koliko gluposti ima nemoguce ih je sve popamtiti i napisati. Dok izadjes iz igrice pola ih zaboravis koliko ih ima. To je najbolje igrati i komentarisati uzivo sve budalastine, mislim da onda niko ne bi dao ni 6 ocenu, a ne vise. Mogao bi ovako do sutra.

faketowsky
01-21-2010, 21:16
Salesam imamo isto misljene.
Evo moja kritika. Zanima me samo ko moze dati ovoj igri maximalnu ocjenu.Vjerovatno ona balavurdija sto igra na beginer ili regular.Znaci igrajuci na top player vidite sve prednosti i nedostatke ove promasene investicije Konamija.
1.Sudije su tu da izgubite sve zivce sto imate.Faula ni za lijeka,iako vas ljudi lome i lome i lome.Dok ja cim napravim klizeci ide zuti ili crveni!
2.Kasnjenje....mojim igracima treba 3 sekunde da dodaju loptu ili da opucaju po golu.Jedino mogu dodati ukoliko se niko ne nalazi u blizini mog igraca,najmanje 5 metara.Toliko se namucim da izbacim igraca da bude sam pred golmanom i onda moram sa njim da bjezim u stranu da centriram,jer ukoliko bih odlucio da sutiram ili da krenem prema golmanu,to bi znacilo-ode lopta protivniku.
4.Posjed lopte...pa nemoguce je uzeti loptu igracima Kelna,Wolfsburga,Zenita itd itd.Dok ja ne mogu da sastavim 5 dodavanja kako treba.
5.Lose postavljeni igraci---Ribery kojeg stavim na lijevo krilo,svaki put kada moj lijevi bek ima loptu riberi mu je ili iza ledja ili na metar do njega.Umjesto da pici naprijed on samo stoji :S:S (Ribery uzet kao primjer,sa svakim je tako)
6.kontrola lopte....Vidim da svi hvale kontrolu lopte kao da je nesto realna.Nije mi samo jasno kako je moguce da se svi igraci okrecu kao TRANSPORTERI osim Mesija,Robbena,Ronalda Riberija i njima slicnih.Dok promijenis stranu on prvo mora da stane na loptu,pa da se okrene u stranu na koju zeli,i naravno dok on to sve uradi comp uzme loptu i ode u kontru.

Ima jos mnogo toga,ali mi u ovom trenu ne moze pasti na pamet.

Jedino pozitivno je grafika.

Ipak PC igre trebaju da budu IGRIVE a ne za gledanje,Grafika je tu samo da popravi dojam.Ovo nije igrivo nimalo.Samo da izlupas sve joysticke,tastature i da popljujes monitor.Ocjena 3/10

maremas
01-21-2010, 21:30
Pa dogovori se sa sobom da li je ocena 3/10 ili 5/10 posto u dve razlicite teme isto pises a dajes igri drugu ocenu :wtf:

2.Kasnjenje....mojim igracima treba 3 sekunde da dodaju loptu ili da opucaju po golu.Jedino mogu dodati ukoliko se niko ne nalazi u blizini mog igraca,najmanje 5 metara.Toliko se namucim da izbacim igraca da bude sam pred golmanom i onda moram sa njim da bjezim u stranu da centriram,jer ukoliko bih odlucio da sutiram ili da krenem prema golmanu,to bi znacilo-ode lopta protivniku.
I nema nikakvog kasnjenja komandi barem se to tako ne zove jer igrac pri svakom kontaktu sa loptom pravi mali ili veci for, e sad ti ako stisnes neku komandu on ce je tek izvesti kad lopta dodje u kontakt sa njim(nemoguce je istog momenta), da li za pola sekunde, sekundu... ako stojis u mestu i stisnes dodavanje istog casa ce dodati...

Evo moja kritika. Zanima me samo ko moze dati ovoj igri maximalnu ocjenu.Vjerovatno ona balavurdija sto igra na beginer ili regular.Znaci igrajuci na top player vidite sve prednosti i nedostatke ove promasene investicije Konamija.
Posto balavurija igra na beginer i regular mogao bi i ti malo da smanjis tezinu posto ocigledno imas problema da zadrzis loptu u svom posedu, pa kad predjes neki odredjeni nivo dignes tezinu na TOP PLAYER :crazy:

Bata_from_Hell
01-21-2010, 21:39
Ljudi zanima me dosta stvari...tumaram...tek sam se registrovao,guster...komp mi sljaka dosta brzo...imam dosta peceva,pokupio sto ovde,sto od ortaka...Nego me zanima naprimer sama igra i formacija???Pikam fucu od 8-ice...Igram na analognom,krstic skoro da ni ne koristim.

...Prvo i osnovno...pitanje???Zasta sluzi koji kursor???Slab sam englez...sve sto sam probao da prevedem sve ispada u nekom bukvalnom smislu,i dalje mi nejasno,desi se da sam pravi roulette,a dobri su dzojstici...

...Kod samih strategija isto...Simple settings...Auto settings...Manual...dosta mi toga jasno...ali da li ko moze da uprosti tu pricu oko strategija,"namestanja",laicki...

...Kamera mi Wide...i najbolji fudbal tece kad je na Wide-3...???Sto to???

...Jos jedna stavka...u samom player settingsu...igram na same-as,ponekad kada mi ne ide prebacim na koju kockicu...Sta je bolje???

Ima jos sitnica...za koje bi pitao i u koje nisam najsigurniji...mozda ovo nije pravo mesto na forumu za ova pitanja,ali reko da ovde pokusam!!!

Pozdrav...svim pesoholicarima!!!

salesam
01-22-2010, 01:30
Ljudi zanima me dosta stvari...tumaram...tek sam se registrovao,guster...komp mi sljaka dosta brzo...imam dosta peceva,pokupio sto ovde,sto od ortaka...Nego me zanima naprimer sama igra i formacija???Pikam fucu od 8-ice...Igram na analognom,krstic skoro da ni ne koristim.
Ja igram od uvek na krstic i analogne komande sam koristio za okret 360*, da prebaci loptu (uspem jednom u sto puta u pravo vreme) preko noge protivnika, itd.

...Prvo i osnovno...pitanje???Zasta sluzi koji kursor???Slab sam englez...sve sto sam probao da prevedem sve ispada u nekom bukvalnom smislu,i dalje mi nejasno,desi se da sam pravi roulette,a dobri su dzojstici...
Sad kad su promenili oznake (sto me uzasno nervira, znao sam lepo kocku, trougao, itd.) nemam pojma koja sta oznaka dodje (kad kao citam neko objasnjenje) ali znam napamet sta mi je sta bilo i tako uvek namestam;
desni strana jojpeda (grupa dugmica) su mi u napadu/u odbrani levo - sut/kao mali presing ali mora da se pritisne uz donje dugme (jos jedan napadac pomaze i uvek napada totalno nebulozno), dole - pas/oduzimanje lopte i automatsko napadanje protivnika (koje je budi receno zivo njesra), desno - centarsut/uklizavanje (pazi posto ti nisi komp i dobijaces vrlo lako zutace i po nekad crvendace), gore - pas u prazno (prostor)/istrcavanje golmana pa dobro pazi kad ga pritiskas.
Levo dugme napred je menjanje igraca, desno brzo trcanje (koje ne bi trebalo stalno da drzis), ostalo mi je razlicito od vecine posto igram samo Saitekovim jojpedima pa su mi dribling i start u grupi dugmica na desnoj stran, ne mogu da se snadjem kad uzmem neki prcmoljak u ruku posto su ovi moji jojpedi poprilicno gabaritni.
Ovo su ti najbitnije i najosnovnije komande za igranje.

Sto se tice okretanja (360*), to vise nije isto i to su promenili pa ide valjda neka fora nakoso od pravca kretanja ali nisam siguran, vise to ne mogu da radim kao nekad, uglavnom sve dobre stvari koje su bile u prethodnim PES-evima su sad po meni pokvarili ali nista novo.

Jedan od idiotlika Konamijevaca je i izbacivanje opcije igraj sa drugim timovima, sad mora svaki put da se vraca mec meni i kad izaberes timove da ides na pocni mec, a ja se kao po pravilu ponovo vratim u meni za biranje jer mahinalno stisnem da sam zavrsio (kao nerkad) u mesto da prvo pomerim na pocni mec. Takodje je promenjeno od ranije i mogucnost podesavanja postavke nakon komande pocni mec, pa mi se isto cesto dogodi da izberem timove i udjem na pocni mec bez da sam podesio sta sam hteo jer mi je ostala stara navika da pred sam pocetak mogu da namestim sve sta hocu ili da izvrsim neke izmene, a ne kao sad sto moram da ulazim posebno u game plan pred svaku utakmicu da bi nesto promenio (jos jedna stvar koju su sjebali).

...Kod samih strategija isto...Simple settings...Auto settings...Manual...dosta mi toga jasno...ali da li ko moze da uprosti tu pricu oko strategija,"namestanja",laicki...
Ja to nesto ne cackam previse, namestim za timove sa kojim inace igram i to je to, detaljnije neumem da ti objasnim jer nisam mnogo toga ni pokusvao za sad.

...Kamera mi Wide...i najbolji fudbal tece kad je na Wide-3...???Sto to???
Normalna stvar, sto je kamera blize ima vise detalja i to je zahtevnije, ja licno igram na jedno blize od wide (nekad davno sam igrao tako na wide ali posto su se svi protiv kojih sam igrao bunili, prosto sam presao i nastavio da igram na long valjda).

...Jos jedna stavka...u samom player settingsu...igram na same-as,ponekad kada mi ne ide prebacim na koju kockicu...Sta je bolje???
I to su zeznuli koliko su mogli, ranije je bilo da podesis lepo broj crtica i ostavili mogucnost da sam nadjes sta ti najbolje lezi (ja sam to po nekad menjao cak u zavisnosti protiv kojih timova igram da ne ulazim sad u dublju analizu).

Na manuel lopta prodje pored odbrambenog igraca (ako ka ne zakaci) kao pored najveceg idiota ako samo malo zakasnis da promenis igraca.
Na assisted je katastrofa (meni) jer taman krenem sa jednim da ga postavim ili da jurim nekog kad mi komp promeni na nekog "blizeg" i jos ako sam krenuo da startujem, a komp u tom momentu (vrlo cesto bas odluci da nesto odradi), to je obicno direktan crveni ili barem zuti.
Sad sam se opredelio i igram na Semi-assisted jer tu u napadu menja relativno dobro, a najbitnije je da u odbrani imam vecu kontrolu i mogu vise da radim sta ja hocu (tako da ti je sveukupno to moja preporuka). Jedino sto tako mnogo losije idu na centarsuteve ili je to moje lose zapazanje (ja i onako nesto ne volim tako da igram) - volim Arsenal pa ce ti sve biti jasno sa tim.

Pripremi se da izgubis kile zivaca, osim ako nisi neko ko se "jakooooooooooooo" tesko iznervira sa milion budalastina koje ces sam otkriti igrajuci ovu igru (nikako simulaciju).

I moj ti je savet idi u edit i probaj da doteras ocene posto su originalne bazirane na popularnosti igraca i timova i nemaju veze sa nekom realnoscu (mogu da ti obrazlazem na deset strana ali necu). Taj ko ih ubacuje, pola prepisuje, a pola nagruva jer u Japanu je jelte C. R. popularan pa su ga napravili kao Maradonu i daleko boljeg nego sto je bio Pele, Zidan, Ronaldo, Anri... ikad u bilo kom od nastavaka (mozda ne bolje nego Ronalda u 2002 ali to ni neracunam jer je tek sledece godine izasla bagovana, falicna verzija za PC), sto nema veze sa zivotom, u stvarnosti su svi nabrojani, bolji igraci (tu se nema sta diskutovati). M.U. je popularan takodje pa im je cesto (u ranijim PES-evima) Park Ji-Sung bio bolji od recimo Fabregasa kao i Kerik, Flecer, itd.
Ljudi izjavljuju razne stvari, a pitnje je koliko sta gledaju i prate, pa baziraju realnost na tome sta i koga koliko vole (sto nije strasno ali u okvirima neke realnosti, potpuno je normalno malo favorizovati omiljeni tim). Imas i mnogo glupih istrazivanja kao sto je Spigl (ako se ne varam) po kome je C. R. njbrzi na svetu, pa uzmes i odgledas tri utakmice i vidis kako ga Lenon, Agbanlahor, Wolkot pretrcavaju (posebno Lenon par puta i to ko od sale), recimo Rozicki se trkao sa njim jedno 50m i C.R nije uspeo da mu pobegne dok je Anri u svoje vreme bezao R. Karlosu sa loptom (BRA-FRA) dok je isti pokusavao na sve nacine da ga obori (i nije uspeo).
Ovo zadnje sam ti sve napisao da ne bi bas verovao izjavama kako su ovo ili ono "dobre" ocene i da ne prepisujes iste od drugih, nego ako te ne mrzi da sam malo pogledas i razmislis pa da pokusas da izvuces neku realnost.

Nadam se da sam ti barem malo pomogao.

faketowsky
01-22-2010, 14:14
Pa dogovori se sa sobom da li je ocena 3/10 ili 5/10 posto u dve razlicite teme isto pises a dajes igri drugu ocenu :wtf:

I nema nikakvog kasnjenja komandi barem se to tako ne zove jer igrac pri svakom kontaktu sa loptom pravi mali ili veci for, e sad ti ako stisnes neku komandu on ce je tek izvesti kad lopta dodje u kontakt sa njim(nemoguce je istog momenta), da li za pola sekunde, sekundu... ako stojis u mestu i stisnes dodavanje istog casa ce dodati...

Posto balavurija igra na beginer i regular mogao bi i ti malo da smanjis tezinu posto ocigledno imas problema da zadrzis loptu u svom posedu, pa kad predjes neki odredjeni nivo dignes tezinu na TOP PLAYER :crazy:

Ispravio sam ocjenu na 3.
Ne igra mi se na regular je dajem svakome sa bilo kojom ekipom 5-6 komada.
Ima kasnjenja,sporost igraca,ili njegovo sutiranje KLIZECIM startom :S:S (trcim ka golu,stisnem sut i on radi klizeci start LOL)

faketowsky
01-22-2010, 14:17

Ispravio sam ocjenu na 3.
Ne igra mi se na regular jer dajem svakome sa bilo kojom ekipom 5-6 komada.
Ima kasnjenja,sporost igraca,ili njegovo sutiranje KLIZECIM startom :S:S (trcim ka golu,stisnem sut i on radi klizeci start LOL)

dravenSt0rM
01-27-2010, 18:33
ja sam stavio 9 samo zbog sudija koji nece nijedan penal u moju korist da dosude........ovako nemam vecih primedbi,desetka je sjajna........

Dusan97bg
02-03-2010, 17:45
Super grafika,liga sampiona.Moze da se skine srpska liga i svetsko prvenstvo.10

redstarbelgrade
03-12-2010, 12:29
10 od mene ali upravu si Gatsby steta sto nema Nemackih timova.Bilo bi cool kad bi bila prava reprezentacija Srbije

redstarbelgrade
03-12-2010, 12:38
@ Gatsby nisam video da je to samo za demo verziju koju nisam igrao samo sam igrao full verziju koja je odlicna

VaskeKtz
03-12-2010, 13:33
10 od mene ali upravu si Gatsby steta sto nema Nemackih timova.Bilo bi cool kad bi bila prava reprezentacija Srbije

Alooo covece, pa svaki pec to resava, uz 95% peceva dobijes tacne nazive liga, timova , formacija, igraca, taktike...+ nove timove, nove grbove nelicenciranih ekipa, dresove, face , ma svasta...evo ti pa biraj, imas peceve na 3 strane

http://www.pes-serbia.com/forums/165-Patchevi

redstarbelgrade
03-12-2010, 14:54
@ VaskeKtz ja igram na ps2

Nneemmaanjnjaa
03-12-2010, 15:04
Da li si ti igrao pes 5 i video sta je najpribliznije realnosti?
Al' me nasmeja, decko. :001_smile: Podseca me taj fudbal na FIFU Soccer 95 na SEGI, kad si sa krilnih pozicija prolazio ko od sale i davao golove.

Posle mnogo tekmi na PES 2010, plus sa odlicnim patch-evima, ocena moze biti skoro 9 & 8.5.
A 100-ku dajem sto uopste i postoji Pro Evolution Soccer. :ave: Sto nismo osudjeni da igramo onu budjavu FIFU.

Bas cekam PES 2011. Sto ne izlazi svakih 6 meseci. ;) Ne volim da ostajem na starijim verzijama.

maremas
03-12-2010, 15:12
Al' me nasmeja, decko. :001_smile: Podseca me taj fudbal na FIFU Soccer 95 na SEGI, kad si sa krilnih pozicija prolazio ko od sale i davao golove.

Ne pricaj gluposti, realno PES5 je imao bolji gameplay od svih nastavaka koji su izasli posle njega, ali sa PES 2010 Konami se polako vraca na pravi put ;)
Ako te PES5 podseca na fifu 95 na sta te podseca PES6?

Nneemmaanjnjaa
03-13-2010, 02:54
PES 6 je mnogo bolji od 5-ce. Ali sve je to proslost, samo se pika 10-ka.

maremas
03-13-2010, 08:44
PES 6 je mnogo bolji od 5-ce.
Po cemu?

dj90
03-13-2010, 09:27
Po meni su PES5 i 6 približno isti. Po defaultu dajem malu prednost PES5 ali sa svim ovim dodacima i pečevima (Šolim) za PES6 mogu reći da je Šestica najbolja.
Jbg kad se za Peticu ništa više ne pravi.

markotor
03-13-2010, 10:45
meni je najbolji pes2010, samo treba jaka masina da ide glatko sve na high i da se instalira patch 1.9 i 2.0. Ima jos stvari koje treba popraviti kao sto su kretanje u 360 stepeni, brza reakcija na komande, bolji driblinzi i pustiti da moze sa golmanom da se igra kao sa igracem (kad se selektuje golman da mozemo da pravimo parade uklizavanja i sl.).

McFLaKy
03-14-2010, 19:37
Devetka ... Grafika odlicna, kretanje fino, AI tamo vamo ali sudjenje uzas ... mozda cak i osmica al neka devetka. Pruza mi dosta zabave svaki put kada igram ... bice bolje u sledecem nadam se.

MatejaPetkovic
03-25-2010, 11:29
Igrao sam ranije verzije, i bio dosta razocharan novom verzijom. I na top player-u mozesh da zabijash golove(ne govorim o centarshut fazonu i sl.) kada udjesh u fazon, odbrana i dalje kao mazge trech, prate jedni druge, koche kada njihov napadach primi loptu, kada igrach dodaje igrach se "uplashi"(koje *****e). O golmanu i sudiji da ne pricham. Onda sam instalirao pes editor i doterao igru na nivo realizma, gde nema vishe "fliper" dobacivanja, ubacivanje po strani teshko "pogadja" glavu napadacha, pojachao golmanov skill, i sada 1 na 1 sa napadachem brani kao car. Vidim neki se ljudi zale na da je igra brza, ja sam je usporio josh za 30%, snizio preciznost i brzinu dodavanja, preciznost shuta, pojachao odbranu itd.......
Sve u svemu sa tim editima, patchevima za timove i dreseve koje fale, nove lopte, chisto bela mreza, scoreboard sky-a, isl. ovaj fudbal zaista izgleda i igra se kao pravi, ali ipak sam mu dao ocenu 8.
Tu ocenu sam morao da dam jer i dalje ne mogu da se pomirim sa chinjenicom da konami boli dupe da se iscimaju posle ovoliko godina da srede te neke ochigledne bagove, i da mi koji igramo ne moramo da pizdimo na neke gluposti.

Eto...., do sledeceg izdanja

M

Horatio Caine
04-03-2010, 03:14
Po mom misljenju,ovaj novi PES,ako moze tako da se nazove,je najgori PES ikada...Sta ce meni super grafika kad je gameplay uzas....Prvo sudjenje,nekad lomis 10 igraca i on i ne svira faul,a nekad ti da crveni za start na sredini terena...Drugo golmani,verovatno najgori golmani koje je iko ikad napravio...posle penale,dajes gol u 90% slucajeva ako lopta zavrsi po sredini gola,jer se golman skameni,a i ako sutnes u njega odbice se i uci ce nekako u gol.Prolazi im lopta kroz noge,kroz usi...Penali,katastrofa!Sad je teze da se daju penali nego da se promase,sto naravno nikad nije bio slucaj...Al eto,ako sutnes po sredini gola,u 90% slucajeva lopta ulazi!Gol posle kornera je skoro nemoguc...A u Master Ligi mi je uvek polovina igraca crna ili plava(neznam da li je tako kod svih)...Opcija international league ukinuta...Nemogu vise da stavim sve najjace u jednu ligu i da igram...Sve u svemu,pored ovolikih nedostataka nzm kako neko moze da kaze da je ovo najbolji fudbal ikada..Ali dobro,o ukusima se neda raspravljati.

Kristian
04-03-2010, 16:13
Po mom misljenju,ovaj novi PES,ako moze tako da se nazove,je najgori PES ikada...Sta ce meni super grafika kad je gameplay uzas....Prvo sudjenje,nekad lomis 10 igraca i on i ne svira faul,a nekad ti da crveni za start na sredini terena...Drugo golmani,verovatno najgori golmani koje je iko ikad napravio...posle penale,dajes gol u 90% slucajeva ako lopta zavrsi po sredini gola,jer se golman skameni,a i ako sutnes u njega odbice se i uci ce nekako u gol.Prolazi im lopta kroz noge,kroz usi...Penali,katastrofa!Sad je teze da se daju penali nego da se promase,sto naravno nikad nije bio slucaj...Al eto,ako sutnes po sredini gola,u 90% slucajeva lopta ulazi!Gol posle kornera je skoro nemoguc...A u Master Ligi mi je uvek polovina igraca crna ili plava(neznam da li je tako kod svih)...Opcija international league ukinuta...Nemogu vise da stavim sve najjace u jednu ligu i da igram...Sve u svemu,pored ovolikih nedostataka nzm kako neko moze da kaze da je ovo najbolji fudbal ikada..Ali dobro,o ukusima se neda raspravljati.
Nabrojao si ono lose osim onog za korner sto si reko kad si vidio da skoro je svaki korner opasna situacija ? A kad bi poceli nabrajati dobre stvari mogli bi napisat citav a4 format :P

maremas
04-03-2010, 16:26
PPenali,katastrofa!Sad je teze da se daju penali nego da se promase,sto naravno nikad nije bio slucaj..
Nije nego ti ne znas da izvodis penale, imas u igri tekstualni guide kako da izvedes penal. Penali su sad mnogo dobro odradjeni, jer mozes da sutnes bukvalno gde zelis ;)

Kristian
04-03-2010, 17:06
Nije nego ti ne znas da izvodis penale, imas u igri tekstualni guide kako da izvedes penal. Penali su sad mnogo dobro odradjeni, jer mozes da sutnes bukvalno gde zelis ;)

Da i u biti jedino sto nevalja u ovom pesu su golmani i sudije a ostalo je sve dobro medjutim nije savrseno ...

grobarinbgd
04-03-2010, 17:25
Pa kad si video da je u igricama sve savrseno? Cak i najsavrsenije igre imaju bugove....

maremas
04-03-2010, 17:27
Ako u PES 2011 ne zamene animacije i ne ubace ih jos mnogo mnogo nista nisu radili...

admir-22
04-04-2010, 12:48
penali da makar kameru promjene tesko je sutat kad neznas gdje je gol xD
ali sudije i brzinu igre....to treba iz temelja popravit
da uzmu sudije iz 2009 PES i brzinu i PES bi bio fantastican
AI igraca je strahota :S

Kristian
04-04-2010, 14:37
penali da makar kameru promjene tesko je sutat kad neznas gdje je gol xD
ali sudije i brzinu igre....to treba iz temelja popravit
da uzmu sudije iz 2009 PES i brzinu i PES bi bio fantastican
AI igraca je strahota :S
pa kad sutas penal samo promjenis kameru u vertical

simospremo
04-04-2010, 19:09
ovaj pes moze samo da se svidja onima koji neznaju da igraju, pa im ovo njesra dobro doslo. alo bre ljudi, instalirajte pes6 i shollym patch, i jednostavno se s*****jte.
KONAMI pocinje da se ugleda na mrtvu FIFU, a to nije dobro.

grobarinbgd
04-04-2010, 19:18
:wtf: :krsti: :wtf: :krsti: :wtf: :krsti: :wtf: :krsti: :wtf: :krsti:

Prvo razmisli pre nego sto bilo sta lupis

Devilish Soldier
04-04-2010, 19:28
Jedini PES koji se "ugledao" na FIFU jeste PES 2008,ja kada sam usao u match pomislio sam da je FIFA(toliko mi delovalo isto da sam proveravao sta sam instalirao)

maremas
04-04-2010, 19:29
ovaj pes moze samo da se svidja onima koji neznaju da igraju
Steta nema adekvatan smajli sa kojim bi odgovorio na ovo...

grobarinbgd
04-04-2010, 19:48
Najjace je od svega da svi sto pricaju da im je prelako pucaju online i to bogami dobro ;)

beli-leptir
04-09-2010, 13:26
jel bi mi poslao neko bin file formaciju i taktiku namestenu za barselonu da bude fise defanzivna sa kontrom ako nekog ne mrzi da mi to napravi lepo ne umem da se snadjem u napred zahvalan moj mail je milosevic83@hotmail.rs sa barsom igram

dravenSt0rM
04-11-2010, 21:00
9 zbog ****nih sudija.............jako su to lose uradili.........

Darcoolio
04-11-2010, 23:01
8 zbog sudija, ispucavanja lopte petom preko 50 metara, manjak novih animacija i sličnih stvari.

tonco46
04-11-2010, 23:07
8 zbog sudija, ispucavanja lopte petom preko 50 metara, manjak novih animacija i sličnih stvari.
To mi se desava cesto , stvarno je ruzno vidit :(

markotor
05-20-2010, 16:18
posle pola godine mislim da je pes 2010 za ocenu 7, pre svega zbog kasnjenja signala sto onemogucava driblinge i dobra proigravanja, zatim lose uradjeni penali, slobodnjaci, animacije itd.

maremas
05-20-2010, 18:06
posle pola godine mislim da je pes 2010 za ocenu 7, pre svega zbog kasnjenja signala sto onemogucava driblinge i dobra proigravanja, zatim lose uradjeni penali, slobodnjaci, animacije itd.
Lose uradjeni penali?
Penali su odlicni, sa novim sistemom za penale sad stvarno mozes sutnuti gde zelis a ne da su random kao u PES 2009, a sto se slobodnjaka tice isitna, losi su, previse su random!

Heavy Jerk
05-20-2010, 20:35
Mene najvise 'ebe kasnjenje komandi, kao i totalno odsustvo okretnosti igraca pri driblingu (bilo koji igrac i sa dobrim skill-om se okrece k'o kiper od 15 tona;nije realno). A sto se utiska tice - ponasanje sudija (tj. kriminalno mala ucestalost sviranja faulova i kartona), nedostatak potezanja za dres, retardirani golmani... Ima i ostalih stvari, no one su manje bitne. Definitivno, ovaj PES nije najgori (to mesto neprikosnoveno drzi osmica), ali se ceka 2011ica.

grobarinbgd
05-21-2010, 00:28
Penali su keva dobri,i ja sam to pricao dok nisam uvezbao sta kako...Dobar je pes ne znam sto se tolko blati ko da je fifa za pc isto tako uradjen al ajde...

markotor
05-22-2010, 10:32
kako dobri penali kad ja drzim strelicu na dole a on sutne preko gola, ili ja drzim dole i levo a on sutne gore i levo, ili drzim samo levo a sut ide po sred gola, totalno je random

maremas
05-22-2010, 11:39
Pa ti ne znas da sutiras penale :)
Pogledaj ovaj video i bice ti jasno kako nov sistem za penale funkcionise, znaci prvo stisnes sut, koliko dugo drzis toliko ce visoko lopta da ode, ako preteras ode preko, ako tapnes ide po zemlji. Onda kad igrac krene ka lopti, negde na pola stisnes stranu, koliko dugo drzis toliko ce lopta daleko da ode, isto ne smes da preteras da lopta nebi otisla pored gola ;)

http://www.youtube.com/watch?v=SBkGsZZTP3A

markotor
05-24-2010, 20:16
cak ni top player nije na svakom kompu isti, gde je brzi odziv lakse se igra protiv kompa, a gde kasni signal top player je mnogo tezi

Lut@
05-25-2010, 12:01
od mene cista sedmica samo zbog toga sto su neke igrace naucili vanzemaljskog fudbala xD a sve golmane napravili gluplje nego sto izgledaju :)

Zmajfilm
07-07-2010, 18:25
10 naravno

The Vinjak
07-07-2010, 19:14
Posle dosta vremena kontam da je negde za sedmicu mada je po meni to neka slaba sedmica.
Pre svega sudije,najlošije sudije otkad ja igram pes i fifu,protiv kompa je penal misaona imenica a protiv igrača pola puta ne dosudi,crveni za zadnjeg igrača odbrane ne daje ali zato daje za startove na centru,očaj živi.
Dalje zahtevnost,upropaštava mešavinu arkade i simulacije što je pes,kome nikad nije bila odlika preterana zahtevnost.
Ja sam i dalje u tripu da je teren premali u odnosu na igrače ali ajde da verujem u tome japancima.Ali maltene je nemoguće odigrati neki dugačak pas u noge.A na sredini se skuplja mnogo igrača,golmani su i dalje po meni smejurija,šutevi su recimo popravljeni ali recimo da po meni fali neka vrsta mešavina između plasirane lopte i loba.Fali još dosta stvari ali ajde.
Pasovi su i dalje svedeni na nivo sege,na maltene isti način loptu dodaju ćavi i neki indijanac iz bahreina,koja je poenta onda ako svako zna lepo da doda loptu?
Pas je umetnost i na tome se najviše mora raditi,i dalje se sve svodi na brzinu i snagu i duel igru.
Primera radi ja bih pre voleo u timu da imam agbonlahora nego fabregasa ili totija recimo.
U principu kada gledam igraču ocene sve što gledam je brzina i brzina driblinga,to nije fudbal.
Da ne pričam da su upropastili BAL sa preveliko težinom,pokušavajući da ga naprave realnim,nije stvar u težini koliko u tome da mene a i većinu igrača da bi nešto držalo pažnju treba da me više uključuje u igru a ne da se oni moji mentoli vrte u krug pored aut linije,tragično odrađen AI u BAL u,uopšte u celom pesu,komp uporno pokušava da gol sa bokova,a poseduje maštovitost baštenske garniture.Nisam video da je komp razmeni neka dva tri brza dupla pasa od....pa nikad nisam video.
Naravno ima i dosta dobrih stvari,ali ovo su neke osnovne stvari koje se moraju popraviti ako žele da idu u korak sa vremenom.

Pistol
03-17-2011, 18:28
Odlucio sam da dignem ovu temu iz prasine historije za neke buduce dana kada se bude raspravljalo o starim verzijama PES-a.
Naime nakon igranja PES-a 2011 (:rulet:) shvatio sam sta je bila 2010-ka.
Ovaj PES zasluzuje 9 i to sasvim zasluzeno i 100% objektivno , ovo je najbolji PES u konkurenciji ovi next-gen (2008,2009,2010,2011) jedino sto mu ne valja jeste to sto nedostaju manual pasovi.

lucke
03-20-2011, 11:49
2010 je bolji od 2011 ali nigde ne mogu da nadjem patch-eve ili bar neki novi of