PDA

View Full Version : Molim za pomoc u vezi odbrane

Vladeks
09-13-2009, 20:22
Zamolio bih nekog da mi pomogne u vezi odbrane.
Naime, PES sam poceo da igram relativno skoro (2009), igram protiv kompa i navikavam se polako ali imam jedan ogroman problem a to je odbrana.
Napadi mi idu ok, ne dajem gol i ne stizem do protivnickog gola bas uvek ali napredujem medjutim odbrana mi nikako ne ide.
Odbranu igram tako sto drzim r1 i X ( igram na dzojstiku ) medjutim, vrlo,vrlo retko uspevam da oduzmem loptu protivniku. Desava mi se da protivnik prakticno proseta kroz moju odbranu i da niko ne moze da mu oduzme loptu. Ja stiskam X i stiskam kao lud medjutim, reakcija mojih igraca je nikakva.A da ne pricam o tome da cim primim loptu istog momenta imam protivnika na ledjima ( nekad mi se cini da ima 22 protivnicka igraca posto su uvek i na svakom mestu) a kad protivnik ima loptu, ja moram da ga jurim sa mojim igracima.
Pomislio sam da je problem u dzojstiku pa da X ne radi ali nije, cim igram napad normalno znaci da je dzojs u redu.
Sta ja ovde radim pogresno?
Hvala

Djuka
09-13-2009, 20:35
Najvaznija stvar kod odbrane je da tempiras vreme kada protivniku treba da oduzmes loptu... dzabe ti stiskas x ako si iza njega ili nisu u situaciji da mu oduzmes loptu, zato ti preporucujem da stalno u odbrani drzis KOCKU jer ce tako da pridje jos jedan tvoj igrac i da napadne protivnika ali tako mozes da stvoris rupe u odbrani, tako da moras da uzmes sve u obzir ali KOCKA je izuzetno vazna jer kad je 2 na 1 situacija je dosta drugacija ;)

4evra
09-13-2009, 20:44
I kad igras odbranu,ne forsiraj brzo trcanje(r1) sem ukoliko treba da sustignes ili se guras sa protivnikom.
Pusti r1,da bi dobio na okretnosti,te zatim se lagano povlaci pred kompom kako on napreduje prema tvome golu,blokirajuci mu ili barem smanjujuci ugao suta.
Tako ce ili omasiti gol ili pokusati dodati suigracu,gde ces imati priliku da preseces loptu.

Sto se napada tice,preporucio bih ti da,za pocetak,forsiras napade sa bokova sa centarsutevima(preko veznog napraviti visak te uposliti krilo).
Za pocetak ti je verovatno najlakse,a kasnije,kad se uigras,onda malo vise forsiras solo prodore i pravljenje viska igraca ;)

Dule 93
09-13-2009, 22:14
I trci sam u odbrani,za**** to brzo trcanje plus x