PDA

View Full Version : Pes6 LIGA ~ Upgrejd

Slyz
07-30-2009, 23:14
Posto znate svi da mi koji ovo org. ne mozemo bash iz svog dzepa da vas finansiramo, otvara se ova tema u kojoj cemo da vidimo kakva su vasa misljenja sto se tice nivoa ozbiljnosti igranja lige.

Da li bi placali ucesce u ligi? Iskljucivo zbog nagrada.
Nista nama u dzep, sav novac ide na nagrade (osim one provizije koje uzmu banke)
(znaci da bi sistem placanja bio na ziro-racun) vi bi placali u vasoj najblizoj posti/banci.

Takodje imamo par igraca "stranaca" , mislim na CRO , MN , BH igrace .
NARAVNO DA SU SVI DOBRODOSLI!
, ali problem je u tome sto slanje nagrade iz RS za recimo CRO ispdne skuplje od same majice.
Sta vi iz "ex yu" prostora mislite o ovome i da li imate nesto da predlozite?
Sly je razmisljao da zaduzimo nekog za taj region iz tog regiona , nekog ko vec igra PES6 Ligu ovde.... ako je vise isplativo da BH i CRO placaju nekome ko je u CRO... pa bi taj "pomocnik bio zaduzen za novac iz CRO i BH , kao i za nagrade za njih"

Takodje,tema ce da sluzi , da date neke zanimljive predloge oko toga kako ce se liga zvati.

primer:

Premier PES6 League

naravno, nece se zvati kao ostale EU lige,ali bi bilo lepo da imamo naziv lige , umesto da furamo Pes serbia 2009squads liga.
Nije potrebno da liga ima u nazivu naziv patcha koji koristimo , kao ni foruma (jer smo vec na njemu i igraci su sa foruma).

Pricajte otovoreno o svemu, tu smo da nadjemo najbolje resenje.
Svakako da ce nivo lige biti kvalitetnije ako imamo i dobre nagrade,ali opet ne zelimo da ubijemo druzenje i razonodu koju smo ovom ligom imali.

Liga Tim.

maremas
07-30-2009, 23:36
Predlozi za nazive liga:

1. Nik Sloter liga
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:ATLraqk2NhJ0fM:http://img406.imageshack.us/img406/1344/promo07.jpg

2. Cak Noris liga
http://tbn2.google.com/images?q=tbn:xDTedA77hfGQSM:http://reporting.journalism.ku.edu/fall08/adler-noland/assets_c/2008/12/chuck-norris-002-thumb-400x498.jpg

I najnizi rang
3. Milka Canic liga
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:de7wxB84zupV-M:http://vukajlija.com/attached_images/0000/5333/milka.jpg

MozzART
07-30-2009, 23:38
Prvo i najvaznije: sa kojim patchem ce se ovo igrati?

Slyz
07-30-2009, 23:43
ako nadjemo nacin da sami napravimo patch za ONLINE. on je na #1 mestu

#2 je updateovani 2009 squads

#3 je stari 2009squads..

#4 je default :)

Slyz
07-30-2009, 23:50
Inache cena od 5 evra je stavljena otrpilike kao max iznos,nije nista fixno.
poenta je da li bi placali zbog nagrada ili ne?

maremas
07-30-2009, 23:59
Po meni bi 300 djunti bila neka normalna cifra za ucesce u ligi, a i od tih para bi mogle da se uzmu lepe nagrade :yes:

Бишке
07-31-2009, 09:35
Slezem se sa maretom,mogle bi dobre nagrade da se uzmu.Recimo,pobednik da dobije PES2010 ili nesto slicno.A liga moze da se zove Konf Super Liga,posto ce on da potpise sponzorske ugovore sa liga timom i njegova firma ce da meri jacinu udaraca igraca.:D

aciko
07-31-2009, 12:40
nadjite sponzora po njemu nazovite sve tri lige,i eto kinte za nagrade.mozda nesto i zaradite.a ne da trazite od igraca,hocete i ovo malo ljudi sto se skupilo da oterate

_Dante_
07-31-2009, 13:37
Slezem se sa maretom,mogle bi dobre nagrade da se uzmu.Recimo,pobednik da dobije PES2010 ili nesto slicno.A liga moze da se zove Konf Super Liga,posto ce on da potpise sponzorske ugovore sa liga timom i njegova firma ce da meri jacinu udaraca igraca.:D

Onda Premier PES6 League :)

marulja
07-31-2009, 13:38
nadjite sponzora po njemu nazovite sve tri lige,i eto kinte za nagrade.mozda nesto i zaradite.a ne da trazite od igraca,hocete i ovo malo ljudi sto se skupilo da oterate

nema sponzora, jbg ako je 300 din. mnogo za ligu koja traje 2 meseca, igrace se bez nagrada, iz *****ancije
normalno je i da su protiv placanja oni koji su bili na zacelju tabele, jer imaju male sanse da osvoje nagrade

postoji mogucnost da se placa samo prva liga, a da druga bude amaterska:tongue_smilie:

Slyz
07-31-2009, 20:14
Samo vi glasajte (treba nam misljenje ljudi koji igraju), niko nikog ne tera iz lige.
ali opet... to sto je nasa zelja da nekog nagradimo , ne mora da nam se odbije o glavu (shto bi rekli neki ljudi) zato sto smo hteli da nagradimo nekoga.

Ćule
07-31-2009, 20:57
Evo ja čisto da se javim, više nisam Cuca sad sam Æule. Glasajte ljudi samo vi glasajte, potrebni su glasovi organizatorima. Jedno veliko hvala Huletu sto mi je promenio nick :ave:

noviice
07-31-2009, 21:42
Ako vec postoji interesovanje za osvajanje materijalnih nagrada onda bi trebalo napraviti i materijalnu ligu.Znaci 1. liga u kojoj bi svi uplacivali sta znam koju cifru npr 500 dinara ili vec tih famoznih 5 evra i da nosi ime Super money liga!

druga liga koja bi bila sportskog i zabavnog karaktera koja bi bila nastavak postojece
Pes serbia 2009squads liga. iliti lige 1 moze imati bilo koje ime i treca liga takodje zabavnog karaktera tj nastavak stare lige2 i na kraju u zavisnosti od interesovanja i liga bez briga ukoliko interesovanje bude veliko!

Mozda i najvaznija stvar ako vec i treba sponzor pa da se po njemu nazove liga onda bi mogli i da licitiramo "KUMSTVO" u nedostatku sponzora i da da ime toj prvoj finansijskoj ligi onaj koji najvise ponudi i na kraju i uplati na racun!(podrazumeva se da ime mora imati sportski karakter uz eventualan licni pecat samog "KUMA")

Ucesce u finansijskoj ligi treba da imaju svi koji uplate sa limitom od 24(jeste da bi bilo tesko sve utakmice odigrati ali treba dati svima sansu koji imaju da plate i da ucestvuju u tako necemu) a dvojno ucesce u toj ligi i ostalim takodje omoguciti(znaci jedna za nagrade druga za zabavu)

Pejaz
07-31-2009, 23:36
Ako vec postoji interesovanje za osvajanje materijalnih nagrada onda bi trebalo napraviti i materijalnu ligu.Znaci 1. liga u kojoj bi svi uplacivali sta znam koju cifru npr 500 dinara ili vec tih famoznih 5 evra i da nosi ime Super money liga!

druga liga koja bi bila sportskog i zabavnog karaktera koja bi bila nastavak postojece
Pes serbia 2009squads liga. iliti lige 1 moze imati bilo koje ime i treca liga takodje zabavnog karaktera tj nastavak stare lige2 i na kraju u zavisnosti od interesovanja i liga bez briga ukoliko interesovanje bude veliko!

Mozda i najvaznija stvar ako vec i treba sponzor pa da se po njemu nazove liga onda bi mogli i da licitiramo "KUMSTVO" u nedostatku sponzora i da da ime toj prvoj finansijskoj ligi onaj koji najvise ponudi i na kraju i uplati na racun!(podrazumeva se da ime mora imati sportski karakter uz eventualan licni pecat samog "KUMA")

Ucesce u finansijskoj ligi treba da imaju svi koji uplate sa limitom od 24(jeste da bi bilo tesko sve utakmice odigrati ali treba dati svima sansu koji imaju da plate i da ucestvuju u tako necemu) a dvojno ucesce u toj ligi i ostalim takodje omoguciti(znaci jedna za nagrade druga za zabavu)

:triprsta::triprsta: Bilo bi dobro da se napravi kako noviice kaze da ima jedna liga u kojoj ce se placati i nekoliko liga bez briga radi zabave.

aciko
08-01-2009, 11:31
Nemoj te menjati koncepciju takmicenja,ako promenite postavlja se pitanje zasto smo igrali sezonu 1,ako bude zainteresovanih napravite ligu 3,4 ali da se zna 1 liga na osnovu plasamana iz 1 sezone.to vazi i za drugu ligu.ostal sto se prijavei neka se izbore svojom igrom u ligi 3,4 kao sto su to uradili Babareza i ostali sto su izborili plasman u1 ligu.Sto se tice clanarine ja sam protiv,ali ako vecina odluci da dajemo novac ja cu biti prvi koji ce uplatiti demokratski.mislim da ce skupljanje para ici jako tesko,ali o tome neka lupaju glavu oni sto su to i smislili

marulja
08-01-2009, 18:22
prva liga ce biti sastavljena od igraca koji su izborili plasman u nju u prvoj sezoni.
mislio sam, ako 12 od 14 igraca koji su u prvoj ligi oce da plate, a 2 nece ta dva ce biti zamenjeni sa nekim ko hoce da plati.
3 i 4 liga tesko da ce da se pravi, zato sto treba mnogo vremena da se dodje do prve, ko zna dal ce se igrati toliko sezona.
ako bude mnogo zainteresovanih, u sta nisam siguran
verovatno cemo napraviti dve druge lige, istok i zapad:D, koje ce se kasnije ukrstati

-C.R-9-C.R-
08-01-2009, 19:56
Najveci problem je sto mnogo duzite tu ligu...za mesec dana izlazi demo PES10 i sta mislite koliko njih ce preci na 10??Treba poceti sada dok 10 nije jos izasao....svejedno sto se tice placanja ja nisam za,iz dva razloga...prvi je taj sto kao sto znate nisam punoletan,ne zaradjujem svoju kintu,kao svi ostali...a druga sto sam najgori :D

maremas
08-01-2009, 19:58
...a druga sto sam najgori :D
Koji si kralj :ave:
Ali PES2010 neces moci da igras sa drugarima preko neta dok ne uzmes original ili ne naprave pesmagazin.

noviice
08-01-2009, 20:32
[ ako nemas svoju kintu kako mislis da kupis pes10 koji ce kostati jedno 15X5 evra koliko treba za ligu:D

marulja
08-01-2009, 22:19
Najveci problem je sto mnogo duzite tu ligu...Treba poceti sada dok 10 nije jos izasao...

dosta ljudi nije tu
ja cu biti van srbije jos jednom do septembra
igrajte prijateljske ili organizujte neku mini ligu vi koji ne mozete da cekate

.prvi je taj sto kao sto znate nisam punoletan,ne zaradjujem svoju kintu,kao svi ostali

pa ovde vecina ne zaradjuje svoju kintu
a ja sam zaradjivao i kao maloletan, samo treba imati volju

Slyz
08-02-2009, 03:32
Dobro ljudi , prestanite da kukate :)
Mi bi voleli neke nagrade da obezbedimo sami,da budu kvalitetne tipa : lodzitek neki dualshock ****a materina dzojstik i sl. :)
Zato je tu anketa,da ljudi kazu sta misli pa da vidimo.

Znate da uvek svima izadjemo u susret... bice ovo jos bolje nego ova prosla liga.
Dosta ljudi je na odmorima,red je da sacekamo to. Zato i stoji 15avgust jos od kraja prve sezone. Ja znam da Cr7 (cr9) :)) ide u skolu kao i jos neki ovde 1.septembra, ali mislim da cete lakse vi naci neko vreme predvece za jednu ligasku ili 2. Nego da sad krecemo da draftujemo,a nisu svi tu.

JonnyMM
08-02-2009, 17:04
bash je okrutan kapitalizam, ko ima para plati ce i igrace prvu ligu, a ko nema igra ce nizerazrednu ligu....to moze da utiche i na kvalitet prve lige :tank:
shalu na stranu, poshteno nisam za placanje lige........ :sailor:

marulja
08-02-2009, 18:36
to ti je kao csk pivara celarevo, nece da udju u superligu zato sto ne mogu finansiski da je izdrze

Slyz
08-05-2009, 13:33
Necu racunati glasove ovih " '92go" koje vidim prvi put ovde.
Anketa je samo za ucesnike lige.

-C.R-9-C.R-
08-05-2009, 14:00
Necu racunati glasove ovih " '92go" koje vidim prvi put ovde.
Anketa je samo za ucesnike lige.

Mozda oni nameravaju da igraju ligu?

Samim tim vidis koliko njih ima nameru da igra,trenutno 24 takmicara + oni koji su na odmoru :)

Slyz
08-06-2009, 01:19
znas kako , ja nemam nista protiv naravno. Ja cak i zelim da bude ove sezone2 dosta novih takmicara!
..ali da razjasnimo neke stvari , Likovi poput " Deki 93 " ili kako mu vec beshe nick, decko koji je jos onu prvu mini Cr7 ligu kucao postove na svaka 3 dana tipa " E skinucu pes! sutra! " pa posle 3 dana "E skinucu pes danas" pa posle 3 dana "E skinuo sam pes,jos samo da namestim online!" pa prodje 3 meseca i onda se javi za ligu i kaze " E skinucu pes ovih dana pa cu da namestim i da se prijavim" .... takvi ljudi mi ne trebaju.

od ove sezone, svaki novajlija ce biti proveren, zbog:

- kvaliteta neta
- kvaliteta igre (na osnovu ovoga ce ici u ligu2 ili ligu3)
- i da li je sve podesio kako treba.

niko nece uci u ligu dok se ne proveri da li je sve odradio i samim tim se utvrdi da li moze da ucestvuje.

Slyz
08-06-2009, 02:16
Evo ovako, posto je neko predlozio da liga nosi naziv sponzora...

PES6 Liga tim je odradio posao sa serbian extream wear "IKSTEEZ"
od koga cemo imati 3 majice i 5 kachketa po sezoni kao vid sponzorstva (PES6 Full Logo + Iksteez logo) , a posto liga nije imala naziv (tj. nosila je naziv patcha squads2009) od sada ce se zvati

IKSTEEZ PES6 Liga.

Uskoro prelaze na iksteez site, trenutno ih mozete videti OVDE (http://www.majice.ikstrim.net/) i naruciti neku majicu ako vam se svidja :)

kao sto i rekoh... svaka sezona ce biti sve bolja i bolja :)

promo (ocekujte da ce majice biti like this) :
http://img193.imageshack.us/img193/2317/72324574.jpg

Flash.
08-06-2009, 17:16
2ga i 4ta opcija = neplacanje u ligi treba da bude , jedna opcija za glasanje.

ili bar da saberete te glasove, jer su isti "Ne placanje" :)

Partizan FOREVER
08-06-2009, 19:41
Platio bi' ucesce ali i ne bi'...
Nisam u nekoj ekstra finansijskoj situaciji, mogu da odvojim za ligu recimo 100-200din. ali ne i vise, jer smatram da bi veca uplata bila totalna glupost.
Zasto?
Zato sto mi se ne daju tolke pare da bi' igrao PES ligu, namesticu PES 09 pa cu njega da igram online, zato sto bolje za 500din. da kupim neku maj'cu, ili mogu da kupim 3-4 igrice, nov dzojstik, novu tastaturu...itd...
I, zna se odprilike ko vodi borbu za titulu, 6-7 igraca, 8... vise ne... nije da nije zanimljivo, al' zasto neko ko je igrao proslu ligu i video da nema sanse da bude prvi baca 500 din. da bi igrao...
A posto su pare u pitanju, a i mi smo Srbi, znamo svi kakav nam je mentalitet kad lova mirise, ima da bude svadjanje na sve strane...
Nije uopste lose da se ucesce placa, al'... vise sam da to bude vrsta zabave i druzenja nego gusto i napeto takmicenje za pare...

Slyz
08-06-2009, 20:22
totalno se slazem sa tobom.

Ćule
08-06-2009, 21:59
Slazem se sa Partizan Forever-om. Ako smo se mi onolko svadjali kod prethodne lige oko laga, stila igre ili bilo cega drugog u ovoj sledecoj placenoj ce da bude mnogo mnogo gore.

_Dante_
08-06-2009, 22:18
Slazem se :D
Svaka cast na sponzorstvu ;)

Petko15
08-07-2009, 02:25
Ма 5е... Једно вече нема пијанчења и то је то... Па то је сића мајку му...

Slyz
08-07-2009, 04:31
Pa mene samo to i brine, posto ce se naravno nivo nadmetanja podici... meni je najvaznije da bude fairplaya i onoga "____ je igrao dobro , cestitke u daljem nastavku sezone" ...

prevod "j**** u pedu , stekao je loptu celo poluvreme i skrsio me 2 puta p*cka"
Nek ljudi glasaju pa cemo da saberemo glasove i vidimo da li smo spremni za ovako nesto ili da te vredne nagrade cekaju sledecu sezonu.

Bitno je da pisete sta mislite i da glasate,ostalo cemo lako.

aciko
08-07-2009, 10:47
Kada se igra za kintu i na rezultat zaboravite na fer plej,tada su sva sredstva dozvoljena.sta mislite koliko ce njih od ove decice da se diskonektuje kada vidi da su mu igraci neraspolozeni za igru,velika vecin i vadice se da im je pukla veza,a da ne pricamo o drugim opstrukcijama igre.Online je nemoguce igrati u pare jer se ne mogu igraci kontrolisati.Dok ofline turniri su druga pricaDobro ste uradili ovo sa sponzorom,pa naci jos1,2 za drugu i trecu ligu,nagrade da budu simbolicne kao secanje na ligu,da se igra iz zadovoljstva i uziva u igri e tu ima i fer pleja

marulja
08-07-2009, 11:02
to se sve desava u zaru borbe, kao sto je onaj gruzijac juce gurnuo pizona
ako bude placanja bice i svadja kao sto je bilo i prosle sezone koja je bila besplatna
ko ode predaleko u tim svadjama bice kaznjen, banom i oduzimanjem bodova
jedno je stil igre, a drugo ono sto se desilo izmedju dantea i flash ili man utd i storma
to se nece tolerisati placala se liga ili ne

morate da prihvatite igru protivnika, nece svi da igraju napadacki
a sto se tice krljanja, znam da nije korisno(osim u zadnjih 10 min.) zato sto je veliki hendikep igrati sa igracem manje, a i odbrambeni igraci su uglavnom jaci u duelu i izguraju napadaca na stranu i on tesko daje gol iz takve situacije(obicno posalje loptu u 3 lepe)
ja sam zavrsio na 2. mestu prosle sezone, dobio sam samo 1 crveni i ne vise od 5-6 zutih
drugi toliko dobijaju na jednoj utakmici

_ILKE_
08-07-2009, 12:21
Ja sam glasao jer bih voleo da igram,i igracu u toj nizerazrednoj Ligi u kojoj se ne placa,da bih video situacij,kakvi su protivnicui itd(posto nikad do sad nisam igrao online).Pa ako budem proso u prvu Ligu,platicu.

stole
08-07-2009, 13:32
Ма 5е... Једно вече нема пијанчења и то је то... Па то је сића мајку му...

Gde ima da se pijanci za 5e da dodjem i ozderem se i ja ko svinja :ziveli:

Slyz
08-07-2009, 14:35
Ja sam glasao jer bih voleo da igram,i igracu u toj nizerazrednoj Ligi u kojoj se ne placa,da bih video situacij,kakvi su protivnicui itd(posto nikad do sad nisam igrao online).Pa ako budem proso u prvu Ligu,platicu.

Velike ambicije imas, to je lepo! :)

noviice
08-07-2009, 21:44
Interesantno je da ljudi govore,naravno i u stvarnosti smo mogli videti da i protivnici zvezde i partizana cuvaju loptu i odugovlace i nece biti kaznjeni sankciono(samo sportski je kaznjen Dinamo Tbilisi) i to znaju zvati i stil igre ali nisam video nikada da je neko spomenuo kazne za npr 2 zuta kartona, jedan crveni i sl pa svaki 5 ti karton ekipe .Uvedite kazne i to tako da ukoliko igrac ima dva zuta kartona njegov protivnik u sledecem kolu izabere jednog igraca iz te nazovi antiferplej ekipe i kaze taj ti sad ne igra :).Za crveni u tom kolu takodje jos jedan i sl pa da vidis onda da li se isplati nekom sa Realom(opcija) kad mu protivnik kaze ne igra ti Kaka,Kristijano i Nilsteroj u ovoj utakmici itd.razmislite i o pravljenju eventualno nekog patcha koji bi stalno u online modu uvodio u igru Kazuki Itoa :)(programeri pokazite se )

marulja
08-07-2009, 22:35
jedno je stil igre u pravom fudbalu drugo u pesu
nemas komandu da se igrac valja posle starta 2 min.

nije izvodljivo to za kartone
ne moze da se vodi evidencija

-C.R-9-C.R-
08-08-2009, 22:33
Ljudi jel ste odlucili sa kojim patchom igramo??Malo je jadno sa starim transferima,jer je ovaj prelazni rok ubitacan...KTM transfer patch...

I usput jel ste razmisljali bar malo o jednoj ligi sa normalnim timovima...bar druga liga da se igra sa pravim,jakim ekipama,ipak mi igramo PES,svejedno je ko ima koji tim,ionako se bira po listi koja se draftuje,nemas srece - imas slabiju ekipu...kada je pre Djuka organizovao turnire i lige za PES6,bili su turniri samo sa jakim npr Liga sampiona....

marulja
08-08-2009, 23:06
Ljudi jel ste odlucili sa kojim patchom igramo??Malo je jadno sa starim transferima,jer je ovaj prelazni rok ubitacan...KTM transfer patch...

I usput jel ste razmisljali bar malo o jednoj ligi sa normalnim timovima...bar druga liga da se igra sa pravim,jakim ekipama,ipak mi igramo PES,svejedno je ko ima koji tim,ionako se bira po listi koja se draftuje,nemas srece - imas slabiju ekipu...kada je pre Djuka organizovao turnire i lige za PES6,bili su turniri samo sa jakim npr Liga sampiona....

nema sanse da se igra sa jakim najjacim timovim, o tom smo vec raspravljali
hocemo da vidimo ko igra najbolje pes, a to ne mozemo ako ti uzmes real, a ja rozenburg
stavi facu od ronalda nekom igracu u timu koji budes izabrao, ionako si rekao da ti ocene nisu vazne

a sto se tice patcha, update za psl squad, sa kojim smo igrali, izlazi tek u septembru
nije sigurno da ce izaci pre pocetka lige

-C.R-9-C.R-
08-08-2009, 23:13
nema sanse da se igra sa jakim najjacim timovim, o tom smo vec raspravljali
hocemo da vidimo ko igra najbolje pes, a to ne mozemo ako ti uzmes real, a ja rozenburg
stavi facu od ronalda nekom igracu u timu koji budes izabrao, ionako si rekao da ti ocene nisu vazne

Dobro,jbg misljenje vecine ja ne mogu protiv toga,ti kazes da vidimo ko najbolje igra PES,sa jakim to ne moze da se utvrdi?Mislim ok sve to,medjutim niko nije provalio da i medju tim vasim "slabijim" ima ogromne razlike u jacini,al ajde..iskreno to pricam jer meni najvise odgovaraju brzi igraci a takvih u slabijim timovima nema...

Arsenal
Chelsea
Manchester City
Man.Utd
Liverpool
Lyon
Milan
Inter
Roma
Juventus
Barcelona
Real Madrid
Valencia
Bayern

Eto 14 jakih timova taman za jednu ligu :mad: Nikad necu razumeti tu teoriju nema jakih timova kad ima drafta,al ajde...

marulja
08-08-2009, 23:24
ako bi samo u drugoj bili jaki timovi
onda u barazu za popunu prve lige, onaj iz prve imao slabiji, a onaj iz druge jaci tim

Arsenal
Chelsea
Manchester City
Man.Utd
Liverpool
Lyon
Milan
Inter
Roma
Juventus
Barcelona
Real Madrid
Valencia
Bayern

lyon nije tako jak
lige ce verovatno biti prosirene jer ima vise zainteresovanih nego prosle sezone, tako da ti treba vise od 14

iskreno to pricam jer meni najvise odgovaraju brzi igraci
meni odgovaraju spori i glupi, zato se igra sa slabijim, tacnije srednjim timovima

dzabe raspravljamo o tome, igrace se sa istim ekipama kao prosle sezone, eventualno cemo dodati neke
mozda izbacimo man city, mada sto se mene tice ne mora, oni su mali tim

Slyz
08-09-2009, 01:51
nadji mi 40 apsolutno jednakih ekipa pa ce se igrati sa njima,
sad smo mi budale sto imamo "listu ekipa" medju kojima nisu mega ekipe...
kao da i mi sami kad smo pravili nismo znali da je Everton ili Totenhem bolji od Olimpijakosa... ili Werder od West Ham-a.

To su jednostavno neke stvari koje ne mogu da se izbalansiraju i sreca je veliki faktor u draftu. i isto bi bilo , Liverpul ili Valensija , meni je velika razlika

_Dante_
08-09-2009, 02:08
Slazem se, i nadam se da cemo da igramo sa novim transferima jer bi stvarno bilo glupo sa ovim od prosle sezone jer je ipak nova sezona... ;)
Man City bogami vise nije srednji tim bar po imenima... :)

marulja
08-09-2009, 09:09
ne zna se kad izlazi update
ja sam pitao, rekli su u septembru kad se zavrsi prelazni rok
e sad ako izdadje 5.9 ok, ali ako izadje 20.9 onda ga necemo cekati

sto se tice man citya, imaju dobre igrace u napadu i poprilicno dobre u odbrani, ali vezne igrace nemaju nikakve. nemaju playmakera, otisao im i elano.
sad je arsenal, srednji ti bar po imenima...:yes:
ali nije to tema, zabranicemo i jedne i druge 99%

noviice
08-09-2009, 12:59
Mozda na ovaj nacin pokrecem i novu temu ali bih u vezi cele lige pokusao dati i jedan predlog.Sad kakav ce draft biti i kakav kriterijum za ulazak u prvu ligu verovatno vec i sada imate dosta ideja a ja bi samo pokusao nametnuti jos jednu.Ja sam registrovan od januara 2008 ali nisam imao original pa nisam ni bio aktivan,sada i te kako jesam i mozda ce i biti preterano ali mislim da kvalitet za prvu ligu imam.Nisam igrao nijednu ligu na pesoholicarima ali igram na evo-league i na bpl-league sa dosta uspeha.Ako bi administratori i moderatori mogli da ucine uslugu meni i slicnima koji smatraju da imaju kvalitet i oforme baraz za ulazak u prvu ligu bez prethodnog iskustva na pesoholicarim(ucesca u ligi).Npr. javi se 10 igraca i igraju kup "MOZE BITI SAMO JEDAN" i poobednik upada u prvu ligu!Naravno bice polemike posebno sa onima koji ispadaju iz postojece ili pak koji su ispod crte za ulazak iz druge u prvu ali cak i tu bi moglo da se oformi jos jedan kup sa tim koji je "JEDAN".Vremena je malo zato bih zamolio za brzu misao i adekvatan odgovor!

maremas
08-09-2009, 13:07
Ne mozes iz jednog prostog razloga u prvu ligu jer smo se u prethodnoj ligi mi iz prve borili za opstanak u njoj a ovi iz druge borili za ulazak u istu... Jedino ako bude neko prosirenje liga ali mislim da opet treba da imaju prednost ovi sto su igrali prethodnu ligu.

MozzART
08-09-2009, 13:27
nadji mi 40 apsolutno jednakih ekipa pa ce se igrati sa njima,
sad smo mi budale sto imamo "listu ekipa" medju kojima nisu mega ekipe...
kao da i mi sami kad smo pravili nismo znali da je Everton ili Totenhem bolji od Olimpijakosa... ili Werder od West Ham-a.

To su jednostavno neke stvari koje ne mogu da se izbalansiraju i sreca je veliki faktor u draftu. i isto bi bilo , Liverpul ili Valensija , meni je velika razlika

A kako bi bilo svi isti tim da uzmemo, npr Hull city, onda bi svi imali jednake sanse... :whistling:

noviice
08-09-2009, 13:51
Ne mozes iz jednog prostog razloga u prvu ligu jer smo se u prethodnoj ligi mi iz prve borili za opstanak u njoj a ovi iz druge borili za ulazak u istu... Jedino ako bude neko prosirenje liga ali mislim da opet treba da imaju prednost ovi sto su igrali prethodnu ligu.

Zato sam i napomenuo da se dozvoli nekakav put kroz trnje i na kraju da se dozvoli jos jedan baraz timova(igraca) koji su se borili za opstanak odnosno koji nisu uspeli da izbore prolaz.Nesto kao da sampion San Marina treba da odigra 100 kola do ucesca u LS ili npr drugi iz Linhestajna da odigra sto utakmica intertoto kupa do lige evrope.Razumem teskoce oko ovog pitanja i naravno nesuglasice(njih ce biti i kod kristalno cistih pitanja) samo pokusavam da krilatici "slabi traze izgovore a jaki nacine" dam neki nacin da se odigra sto vise utakmica i takmicarski duh usija vec na pocetku lige-a sve zabave radi!

marulja
08-09-2009, 15:11
vec se zna ko ce igrati prvu ligu, ako neki ne odustane(ne verujem da ce odustati)
i ako bude vise ucesnika nego prosle sezone, tesko da cemo prosiriti prvu ligu

moras da napredujes postepeno

_Dante_
08-09-2009, 15:25
Ma sta ima veze ako si u drugoj ligi?! Vazno je da se igra Pes, sad jeste da ce prva liga biti kvalitetnija, mada i druga ima odlicnih igraca... ;)

Slyz
08-09-2009, 16:35
Meni je iskreno drago sto noviice izlaze svoja misljenja i time pokazuje da ove sezone dobijamo jednog igraca koji ce svojim idejama a verovatno i igrom podici nivo ovog takmicenja.

Ja mogu da ti kazem sledece (ali nista nije na meni, jer se uvek savetujem za neke stvari sa Maruljom , Cucom i maremasom)
1) Sigurno da necemo dozvoliti da bude recimo Prva liga = 14igraca, Druga - 18 , 3ca (ako je bude) - 12...

Bice lep balans, vece su sanse da se prosiri druga nego prva!
takodje nije iskljuceno , ali su male sanse da primimo nekog novug u prvu ligu, ali ako bude nekog konkretnog prosirenja prve lige , mozda imas sansu... ali nazalost nas dogovor od cupa pa ove sezone 1, je da prednost imaju oni koji su se pokazali ranije.
Znaci kao i UEFA :) sto boduje rezultate u zadnjih 5 godina za trenutnu sezonu i prema tome pravi klasifikaciju ekipa, tako i mi...
Nov si, kao i JonnyMM , Destiny i ostali koji su bili novi , ali su se pokazali da im je mestu u Ligi 1.

Kad se zavrse prijave,videcemo na osnovu broja prijavljenih (odma da kazem shkartiracemo sve koji nisu namestili PES6 za Online kroz test utakmice + dobice malu pomoc oko namestanja) , pa cemo videti ima li prosirenja

noviice
08-09-2009, 17:39
Meni je iskreno drago sto noviice izlaze svoja misljenja i time pokazuje da ove sezone dobijamo jednog igraca koji ce svojim idejama a verovatno i igrom podici nivo ovog takmicenja.

Ja mogu da ti kazem sledece (ali nista nije na meni, jer se uvek savetujem za neke stvari sa Maruljom , Cucom i maremasom)
1) Sigurno da necemo dozvoliti da bude recimo Prva liga = 14igraca, Druga - 18 , 3ca (ako je bude) - 12...

Bice lep balans, vece su sanse da se prosiri druga nego prva!
takodje nije iskljuceno , ali su male sanse da primimo nekog novug u prvu ligu, ali ako bude nekog konkretnog prosirenja prve lige , mozda imas sansu... ali nazalost nas dogovor od cupa pa ove sezone 1, je da prednost imaju oni koji su se pokazali ranije.
Znaci kao i UEFA :) sto boduje rezultate u zadnjih 5 godina za trenutnu sezonu i prema tome pravi klasifikaciju ekipa, tako i mi...
Nov si, kao i JonnyMM , Destiny i ostali koji su bili novi , ali su se pokazali da im je mestu u Ligi 1.

Kad se zavrse prijave,videcemo na osnovu broja prijavljenih (odma da kazem shkartiracemo sve koji nisu namestili PES6 za Online kroz test utakmice + dobice malu pomoc oko namestanja) , pa cemo videti ima li prosirenja
Sve je itekako razumljivo i to da je u sustini sve vec reseno,da prednost imaju dokazani igraci,tako i ja verovatno moram da se PES dokazem kroz drugu,trecu ili koju ligu vec i da talasam i previse nego sto treba.Ako vec i UEFA ima bodovanje rekoph sampion Luksemburga verovatno ima najmanje od svih evropskih timova i zato on mora da igra sto utakmica ,ne kazem da cu 100 puta pobediti ali kazem da cu sigurno toliko odigrati u roku od 10 dana ako imam sa kim naravno :).Ja sam se pomirio da cu igrati tu trecu ili ako je vec ne bude drugu ligu ali smatram da cak i u tim uslovima nada umire zadnja :)Kvalitet iznad kvantiteta iz kvantiteta izlazi kvalitet!

_ILKE_
08-09-2009, 19:38
Ja se prijavljujem za ligu,za par dana ce mi doci drug i namestiti da mogu da igram online ;)

aciko
08-09-2009, 21:14
meni stvarno nije jasno zbog cega ova polemika izmedju NOVIICE i ljudi iz uprave kada je sve kristalno jasno.Odigrana je sezona 1,sada treba da se igra sezona 2.Imaju 2 lige prva i drug sa po 14 ekipa neki su ispali iz jedne neki su upali u prvu i tu je sve jasno.Ako neko odustane iz 1 lige popunjavace se najbolje plasiranim iz 2 lige,ako neko odustane iz 2 lige popunjava ce se novim clanovima,ako bude vise zainteresovanih formira ce se jos jedna 3 liga i idemo dalje.Po meni bi tako trebalo da bude onda bi imala smisla sezona 1 i nastavio bi se kontinuitet takmicenja sto je jako bitno zbog ozbiljnosti svega

-C.R-9-C.R-
08-09-2009, 21:53
meni stvarno nije jasno zbog cega ova polemika izmedju NOVIICE i ljudi iz uprave kada je sve kristalno jasno.Odigrana je sezona 1,sada treba da se igra sezona 2.Imaju 2 lige prva i drug sa po 14 ekipa neki su ispali iz jedne neki su upali u prvu i tu je sve jasno.Ako neko odustane iz 1 lige popunjavace se najbolje plasiranim iz 2 lige,ako neko odustane iz 2 lige popunjava ce se novim clanovima,ako bude vise zainteresovanih formira ce se jos jedna 3 liga i idemo dalje.Po meni bi tako trebalo da bude onda bi imala smisla sezona 1 i nastavio bi se kontinuitet takmicenja sto je jako bitno zbog ozbiljnosti svega

Ja se slazem,istina je da novica rastura kako igra,bar protiv mene ( :D ),ali treba da se dokaze od zadnje lige (druga ili eventualno treca),kao i babareza,destiny,storm,dzoni....bas bi voleo da novica odigra sa Crnogorcem :)

marulja
08-09-2009, 22:03
nema polemike, dobio je objasnjenje zasto ne moze da udje odma u prvu ligu
3. liga se nece praviti 99,99% jer treba 2 sezone da se dodje do prve, sto je mnogo
nije sigurno da ce svi iz prosle sezone ucestvovati, mngoih nema dugo na forumu ili ne zalaze u ovaj podforum.
neki su vec rekli da nece igrati ovu sezonu, tako da broj igraca mozda ostane isti +/-2

MozzART
08-09-2009, 22:20
Ja se slazem,istina je da novica rastura kako igra,bar protiv mene ( :D ),ali treba da se dokaze od zadnje lige (druga ili eventualno treca),kao i babareza,destiny,storm,dzoni....bas bi voleo da novica odigra sa Crnogorcem :)

Kojim Crnogorcem? :001_huh:

-C.R-9-C.R-
08-09-2009, 23:11
Kojim Crnogorcem? :001_huh:

Danteom,ti si Srbin :glare:

_Dante_
08-09-2009, 23:18
Mozzart se uvrijedi :)
@CR9 nema problma igracemo... ;)
Dobro je da dolazi sto vise dobrih igraca...

noviice
08-09-2009, 23:23

Naravno da nema polemike prihvatam ja sve sto se odluci i u potpunosti razumem sva pravila prilikom ulaska ili pak drafta za popunu liga.Cak sta vise ova konverzacija je jos vise razjasnila i ostalim kad budu citali da se izuzetno i striktno postuju pravila i raniji dogovori.Jos jednom podvlacim"PRIHVATAM DA KRENEM OD POSLEDNJEG STEPENIKA" i shvatam sva pravila jer kako rece jedan stari kinez a verovatno su mu i kosti ostale pepeo :) "I za najduzi put potreban je prvi korak":Zelim svima srecu u buducem takmicenju i zetvu bodova u ma kojoj ligi igrali! topic closed!!!!

noviice
08-09-2009, 23:25

Ako nista valjda ce nam se zalomiti neki KUP izmedju prve i druge lige :)

_Dante_
08-09-2009, 23:28
Rekao sam CR9 da cemo ja i ti igrat... :) Nego da ne idemo u off... :)

MozzART
08-10-2009, 00:09

Nisam se uvrijedio, svi na forumu znaju moje misljenje po tom pitanju..

Samo mi nije bilo jasno na koga mislis, mene ili Dante-a..
Sto da ne, odigracu i ja sa novicom.. ;)

@ Ronaldo

(i ja sam Crnogorac, svi Crnogorci su Srbi :yes:)

-C.R-9-C.R-
08-10-2009, 00:18
Nisam se uvrijedio, svi na forumu znaju moje misljenje po tom pitanju..

Samo mi nije bilo jasno na koga mislis, mene ili Dante-a..
Sto da ne, odigracu i ja sa novicom.. ;)

@ Ronaldo

(i ja sam Crnogorac, svi Crnogorci su Srbi :yes:)

Dante se ne bi slozio sa ovim tvojim misljenjem :D Svejedno da ne gusimo temu,postoji vec tema za raspravljanje o tome "E SRBIJO" :D

maremas
08-10-2009, 01:37
Odigrali noviice (http://www.pes-serbia.com/vb/u20251) i ja 2 tekme i mogu da kazem da ima kvalitet za prvu ligu ali pravila su pravila pa cemo videti sta ce biti :001_rolleyes:

Real(2009/2010) 1 - 2 Arsenal
Inter(2009/2010) 2 - 3 Arsenal
Bio sam u obe Arsenal, u drugoj me srali sutevi sa preko 35m(2 gola) cak sam ih i snimio:D

EDIT:
Vazno je da nije sablona igrac :ave:

Slyz
08-14-2009, 21:35
Ove sezone smo resili da ne bude placanja,iz sledecih razloga:

Smatramo da je rano da se ovako nesto desi , jer pored pomesanih zelja (jako tesnog rezultata) izmedju "Sve jedno mi je , platio bi i ne bi platio" , u cilju odrzanja "fer i druzenja igre" smatramo da ce takmicenje biti regularnije i zabavnije bez novcanog udela.
Bilo bi mnogo svadja i diskonektova i ko zna cega, u cemu ne mozemo da vas sprecimo niti proverimo vasu nameru "diskonekta"

Takodje na 5e banka uzma dobru proviziju , pa ni tu nemamo nesto konkretnu cifru :)
Sledeca sezona ce sacekati placanje,kad resimo te stvari.

Ove sezone kao novine su : sponzor , 2009squads sa transferima (mi smo odradili) i vidimo se na prijavnici.

MozzART
08-14-2009, 22:02
Svaka cast sto ste se iscimali da odradite transfere..
Mog'o sam i ja da pomognem, sto niste zvali?
(citaj:hvala vam sto niste :namig:)

_Dante_
08-14-2009, 22:09
Ove sezone kao novine su : sponzor , 2009squads sa transferima (mi smo odradili) i vidimo se na prijavnici.

Svaka cast... :clap2:
@Sly sta uradi sa Frejzer Kembelom? :)

Slyz
08-14-2009, 23:34
Nista :)
Ja sam samo dao program,posto nemam puno vremena zbog mnogo obaveza van pesa (i oko pesa (patch) ) , transfere su radili Marulja i Cr9

Mislim da ima i par igraca novih, cije su ocene prepisane sa PesStatsDataBase sajta.
tako da , nista nije na nasu ruku radjeno :)

marulja
08-14-2009, 23:40
tako je
menjao sam ocene igracima koji su bili jako lose odradjeni(zato sto su ih momci iz psl voleli ili mrzeli)
inace i oni su vecinu ocena radili po pes stats database

ja sam editovao, zato sto je ne moguce da to radi vise osoba tj ne moze da se spoji vise radova u jedan. online editovanje je dosta teze od offline

cr9:ave: je provalio kako se edituje

maremas
08-15-2009, 00:11
009squads sa transferima (mi smo odradili) i vidimo se na prijavnici.
Kada cemo to imati za download, i kako ce transferi da se instaliraju naknadno posto vec imam/o PSL pec?

Slyz
08-15-2009, 00:15
Kada cemo to imati za download, i kako ce transferi da se instaliraju naknadno posto vec imam/o PSL pec?

Ceka se marulja da okaci sve to sutra i ubaci link za downlaod u temu sa prijavama.
Instlacija ce biti preko Dkz-a , samo ce se importovati odredjeni fajlovi u 0_text i save 0_text . *valjda :D

-C.R-9-C.R-
08-15-2009, 00:23
Nista :)
Ja sam samo dao program,posto nemam puno vremena zbog mnogo obaveza van pesa (i oko pesa (patch) ) , transfere su radili Marulja i Cr9

Mislim da ima i par igraca novih, cije su ocene prepisane sa PesStatsDataBase sajta.
tako da , nista nije na nasu ruku radjeno :)

tako je
menjao sam ocene igracima koji su bili jako lose odradjeni(zato sto su ih momci iz psl voleli ili mrzeli)
inace i oni su vecinu ocena radili po pes stats database

ja sam editovao, zato sto je ne moguce da to radi vise osoba tj ne moze da se spoji vise radova u jedan. online editovanje je dosta teze od offline

cr9:ave: je provalio kako se edituje

Da ne bude zabune,transfere je radio Marulja,a ja sam kako je on i rekao samo provalio kako se oni rade.... :sweatdrop:

Sallle
05-30-2010, 13:35
Moze neko simbolicno placanje.
Bice zanimljivije.