PDA

View Full Version : [PES6] Problem sa "crnim ekranom"

MilanBlaga
05-29-2009, 15:02
Da li neko zna zasto mi se na kraju, uglavnom, prvog poluvremena pojavi crni ekran i "utrne" PES?

Ovo mi se desava samo na online utakmicama, a i pocelo je da baguje instalacijom ovog peca sa ekipama iz 2009-te...

E sad, od ubacivanja onog patch-a sa sredjenim transferima itd. (PES6 2009 squad, tako nekako se zove) imam problem sa "crnim ekranom". Naime, uglavnom na poluvremenu mi se desava da pocrni i "utrne" (Sve sem zvuka)... Dakle, ne zakuca mi komp, jer i dalje mogu ALT+TAB, vec samo PES6 :( Cak mi se i desi da ne zakuca na poluvremenu, ali je zato neminovno na kraju utakmice.

Cak sam mislio da sam nesto pogresno uradio sa prebacivanjem patch-a, pa sam sve opet uradio... Obrisao/Instalirao PES6 i patch-eve, al' opet isto :no:

Ima li mi spasa?

Slyz
05-29-2009, 20:21
Da li neko zna zasto mi se na kraju, uglavnom, prvog poluvremena pojavi crni ekran i "utrne" PES?

Ovo mi se desava samo na online utakmicama, a i pocelo je da baguje instalacijom ovog peca sa ekipama iz 2009-te...

hoces da kazes da nisi igrao pes online sve dok nisi instalirao 2009squads? :)
Crni ekran se uglavnom pojavljuje zbog antivirusa , mada nije iskljuceno da ima veze i sa grafikom...
...uglavnom na poluvremenu menjate strane, a takodje je i neko drugi host od vas dvojice (jedno poluvreme lag,drugo ne...) pa moguce da u toj poluvreme promeni dolazi do nekog tripa i blackscreena.
Meni se to desavalo ranije kad sam imao default of. Ali od tad mi se nije desilo ni jednom. tj jeste jednom ali na kraju utakmice kad sam gledao Highlightove iz utakmice.

Slyz
05-30-2009, 14:54
kad bi znao resenje predlozio bi ti , ali na zalost nemam ga...
Uglavnom 100% sam siguran da je do grafike/antivirs fazona...

Secam se davno kad sam tek instalirao pes6 prvi put , chitao sam readme file i video da konami striktno savetuje gasenje AV-a... samo oni znaju zasto je blackscreen prisutan.

Trebalo bi svi vi kojimate ovih problema da napisete koju graficku imate i koje drajvere koristite...samo tako sistemom eliminacije se moze naci resenje problema.

stojan jankovic 222
04-22-2012, 16:44
Meni se pojavi taj crni ekran,posle namestanja postavki za pes,ono 10 minuta,ex,pk,weather itd,ali samo kad sam ja admin,znaci kad ja napravim sobu nema sanse da igram, uvek se pojavi taj black screen i posle pise unable to connect with other player.Inace antivirus nemam nijedan

SerbCrazy
04-22-2012, 17:52
Nemoj odmah kad se zavrsi poluvreme,utakmica,ex kao manijak da pretiskas start,sacekaj min. vidi malo highlights i nece ti izlaziti black screen! ;)

stojan jankovic 222
04-22-2012, 18:09
Nemoj odmah kad se zavrsi poluvreme,utakmica,ex kao manijak da pretiskas start,sacekaj min. vidi malo highlights i nece ti izlaziti black screen! ;)

Nisi razumeo,utakmica jos ni ne pocne.Meni se pojavi taj black screen pre odabira tima.Znaci bas kad treba da odaberem tim nastupi taj crni ekran

SerbCrazy
04-22-2012, 23:31
E to nzm,to mi se nije desavalo nisam te razumeo! ;)

JoeVlad78
04-11-2014, 07:58
I ja se priključujem sa objašnjenjem da je AV + slabija mašina razlog crnog ekrana. Dok sam imao slabiji komp uvek sam morao da gasim AV jer je u većini slučajeva bio crn ekran. Ne znam da li si radio i defragmentaciju, i to pomaže mnogo kod Shollym patcha jer ima jako puno sitnih fajlova koji u kbinaciji sa AV veoma zaglupe slabiju mašinu :-)