PDA

View Full Version : Predlozi / Nova pes6 online takmichenja

-C.R-9-C.R-
05-04-2009, 18:13
Jedan predlog....mozda bi moglo pre lige da se odigra neki turnir 2vs2 do raspusta....ja prvi necu moci zbog skole....

EDIT:Bravo Crnogorac

Slyz
05-05-2009, 02:42
Kako mislis da se igra 2v2 kad svi imamo 128 upload?? ...ne spamujte temu,bice uskoro nova sto se tice nove lige/cupa. poz

Kondicija u sledecem takmicenju?

Random ili Normal (svi zelena strelica)

:euro:

-C.R-9-C.R-
05-05-2009, 11:28
Kako mislis da se igra 2v2 kad svi imamo 128 upload?? ...ne spamujte temu,bice uskoro nova sto se tice nove lige/cupa. poz

pa kako smo mi igrali??Dobro sljaka a i 2vs2 je bar 3 puta zanimljivije igrati nego 1vs1.... :gunsmilie:

biancorosso
05-05-2009, 12:06
Ја нисам за турнир 2 на 2.
Из простог разлога што ће много требати да се скупимо да одиграмо текму, а и због уплоада.
Ја сам за то да почне ПЕС Србија лига :)

_Dante_
05-05-2009, 12:16
Ma kakav turnir 2 na 2, obicna glupost, to je jedino kad imamo slobodnog vremena iz ciste razonode... Uskoro pocinje Pes-Serbia Liga ;)

Partizan FOREVER
05-05-2009, 14:13
odlicna ideja je da se igra PES Liga :ave:

Slyz
05-06-2009, 03:18
pa kako smo mi igrali??Dobro sljaka a i 2vs2 je bar 3 puta zanimljivije igrati nego 1vs1.... :gunsmilie:

evo zasto ne bi moglo.

Kad od 4 igraca igra neko ko ima veliku upload (256k) (Dante) onda on kao plavi igrac je nama host i mi kad igramo nemamo lag. (toliki)

A posto samo on i mozda jos 2je imaju upload veci od 128k. Znaci da ce biti mnogo ekipa koje ce imati up 128k i njihove partije ce biti uzas lagovite.

Zato mislim da je bolje da ne igramo 2v2 koliko god da je 2v2 zanimljiv za igranje..

Dajte neke predloge za sledeci cup / ligu , a Cuca,Marulja,maremas i ja cemo da vidimo kako i sta je najbolje po pes6-serbia i da organizujemo jos bolje neko P6-Serbia 2009Squads Cup!

Mikri
05-06-2009, 08:27
Vracam se i ja na pes6 ave:

maremas
05-06-2009, 08:51
Moj predlog je da se za ligu igraju 3 najvise 4 utakmice tj. kola nedeljno bas zbog toga sto ljudi imaju obaveza u skoli, fakultetu, poslu... a ovako bi mogli da stignu da odigraju te 3 eventualno 4 utakmice!

Petko15
05-06-2009, 09:04
Da se vodi statistika strelaca... Moglo bi i pravilo kartona, ali kako hocete svejedno.

marulja
05-06-2009, 09:14
vidim da ima dosta zainteresovanih
ako bude vise od 20 prijavljenih moj predlog je da se naprave dve lige
lakse je voditi dve lige od 12 igraca nego jednu od 24
te lige bi bile i duplo krace, a i zanimljivije je kad moze da se padne u nizi rang ili udje u visi

_Dante_
05-06-2009, 09:36
Da moglo bi to, a i sigurno ce biti vise od 20 igraca, po dosadasnjim interesovanjim i prijavama ;)

aciko
05-06-2009, 09:55
Ja sam za ligu ako nas bude vise moze i dve lige.posle dva kruga plej of.prvih 6 ekipa iz jedne i druge lige bi igrale plej of i one bi cinile buducu prvu ligu.Bilo bi dosta zanimljivije jer bi bilo ispadanja i popunjavanja pve lige.druga liga bi mogla da ima i vise klubova

maremas
05-06-2009, 10:01
>>>Team Categories (http://www.evo-league.com/categories.php)

Evo lepo timovi po kategorijama, ja sam za to da se izbace timovi iz prve i druge kategorije kao sto se igrao i ovaj kup ali uz malu dopunu ekipa.

Mikri
05-06-2009, 10:09
ne radi link.

maremas
05-06-2009, 10:19
Probaj sad, sajt nije radio?!

Nego posto svi dok igramo imamo upaljen fraps da bi snimili na kraju SS rezultata, predlazem da uz ligu organizujemo u takmicenje za najgol lige, recimo najgol nedelje (svake nedelje novi) verujem da ce biti lepih golova, a onda bi na kraju lige imali glasanje za najbolji gol cele lige :bic:

-C.R-9-C.R-
05-06-2009, 10:23
Naj strelac i naj gol moze,ali sa kartonima se ne slazem.... ;)

EDIT: i naravno normal kondicija...smucilo mi se vise izaberem Fiorentinu ono Mutu i Gila plavi a tamo neki debili crveni...

Petko15
05-06-2009, 10:24
ne radi link.

Sada radi...

Naj strelac i naj gol moze,ali sa kartonima se ne slazem.... ;)

Ne mislio sam posto igramo ligu, pa da bude fora suspenzija za 3 zuta kartona, a za crveni 2... Nije tesko postaviti ss iz onog match detalis...

-C.R-9-C.R-
05-06-2009, 10:30
Ma *****e je to jos ako je sudija kazuki ito :D

marulja
05-06-2009, 10:31
fraps ce verovatno praviti lag kod slabijih kompova

kategorizacija je stara, za default pes
izbacicemo jace ekipe po nasoj kategorizaciji

prosli put nas je bilo 10 i mogli smo da uzmemo manje-vise jednake ekipe
posto ce nas sad biti vise, ja sam za to da se izbace i aston vila, totenhem, everton, sevilja, fiorentina.... posto onaj 20. na listi nece moci da bira ni prliblizno kvalitetan tim

maremas
05-06-2009, 10:34
EDIT: i naravno normal kondicija...smucilo mi se vise izaberem Fiorentinu ono Mutu i Gila plavi a tamo neki debili crveni...
Vidis meni je ovo recimo cista glupost, jer bi celu ligu onda igrao sa istim igracima a ovako bi morao da taktiziras u zavisnosti od raspolozenja igraca... Recimo igrac koji ima najjaci tim bi onda bio i u najvecoj prednosti a ovako(sa random) nebi uvek mogao da igra sa najboljom postavom.

Petko15
05-06-2009, 10:34
Ma *****e je to jos ako je sudija kazuki ito :D

Pa to ti je cista sreca. Isto kao condition normal i randomise... :)

Vidis meni je ovo recimo cista glupost, jer bi celu ligu onda igrao sa istim igracima a ovako bi morao da taktiziras u zavisnosti od raspolozenja igraca... Recimo igrac koji ima najjaci tim bi onda bio i u najvecoj prednosti a ovako(sa random) nebi uvek mogao da igra sa najboljom postavom.

I meni je to jasno i tako je bolje. Ali je sa druge strane nerealno. Igras protiv slabijeg protivnika od sebe. Tvoji igraci tamni. A njegovi crveni. Pobedi te cisto na raspolozenju igraca. I to ti se kasnije ponovi vise puta...

Mikri
05-06-2009, 10:39
Ja bi ubacio samo ekipe klase 3,jer su one vecinom priblizne...sta znam :(

maremas
05-06-2009, 10:40

Mislim da katigorizacija nije stara jer ima i TSG Hofenhajm i ja bi bas zadrzao sve te ekipe jer nikad ne znas kome ce sta da zapadne draftom, neko ce imati srece neko ne. Mozda se zadesi da neki slabiji igrac bira privi uzme recimo Newcastle ali dzaba ako ne zna da igra punice ga i oni sa najslabijim timovima, bitno je ko vodi tim isti slucaj je i sa Newcastlom u real life, vidite kakav tim imaju a gde se nalaze na tabeli :stuart:
A sto se tice frapsa pa neces ti da snimas celu tekmu, nego samo kad bude replay ti odes na rec ili u najboljem slucaju na kraju tekme kad je highlights i Fraps ne pravi lag!

Petko15
05-06-2009, 10:44
Ja bi ubacio samo ekipe klase 3,jer su one vecinom priblizne...sta znam :(

Mozda se jedino Lyon izdvaja... Ostali su svi tu negde. :namig:

maremas
05-06-2009, 10:47
Po cemu se izdvaja, nista nije bolji od Tottenhama i Newcastlea...
Sve su to priblizne ekipe, zato mislim da bi tu random kondicija igrala najbolju ulogu :yes:

-C.R-9-C.R-
05-06-2009, 10:48

posto ce nas sad biti vise, ja sam za to da se izbace i aston vila, totenhem, everton, sevilja, fiorentina.... posto onaj 20. na listi nece moci da bira ni prliblizno kvalitetan tim

Sta sad treba da ispadne da igram PES sa Dobanovcima,Ugrinovcima,Simanovcima,****ovcima.... dajte ljudi meni nije jasno sto se bunite i kada neko igra sa Manchesterom,Barsom i slicnim,ali ajde i to...sad treba da izbacimo i Fiore,Totenheem,Siti....sad je to zesce preterivanje

da se neko ne naljuti ovo je samo moje misljenje

biancorosso
05-06-2009, 10:48
Ја сам за то да се игра на рандом, што каже Маре, на номрал ћу увек играти са истим играчима, а овако ћу морати стално да мењам у зависности од расположења.

А ово за лигу, ја мислим да је најбоље да прво пустимо пријаве, па онда да видимо колико ће њих да се пријави, па да оформимо лигу у зависности од бр. пријава.

И слажем се за нај гол, да се снима преко фрапса, само што ја никад нисам радио са њим :sweatdrop:

А тимови нек' се бирају из оне Маретове категорије, са оног сајта, евентуално да се додају још неки.

То је мој предлог :)

maremas
05-06-2009, 10:51
.... posto onaj 20. na listi nece moci da bira ni prliblizno kvalitetan tim
A tom 20om vise srece drugi put, i "na muci se poznaju junaci"!
Meni je bas to car igre, da taj koji nije imao srece sa dratfom da svoj maximum da dobije one sa jacim timovima.

-C.R-9-C.R-
05-06-2009, 11:08
Onda se ti prijavi da budes zadnji(dvadeseti) :D Salim se...ali stvarno bi moglo malo da se favoritima daju slabiji timovi...npr Goran da dobije najslabiji(dante) :D

marulja
05-06-2009, 11:10
Mislim da katigorizacija nije stara jer ima i TSG Hofenhajm
ima i zvezda, parma, birmingem, votford... a i nisam siguran da je fejnord bolji od fjorentine - nije realna kategorizacija

najbolje je da izbacimo 10-15 najboljih ekipa i svi ostali mogu da se biraju

A tom 20om vise srece drugi put, i "na muci se poznaju junaci"!
Meni je bas to car igre, da taj koji nije imao srece sa dratfom da svoj maximum da dobije one sa jacim timovima.

zasto onda izbacujemo man. utd, milan...

maremas
05-06-2009, 11:12
Sad ti ides iz krajnosti u krajnost.

aciko
05-06-2009, 11:19
ljudi otvorite prijave za ligu pa na osnovu broja prijavljenih pravite kombinacije

ackomd
05-06-2009, 12:41
eo i ja se prijavljujem

Dovla
05-06-2009, 12:46
Meni sve odgovara kako se dogovorite samo da se igra! :D

Partizan FOREVER
05-06-2009, 13:19
ja se prijavljujem za ligu ili turnir (sta ce vec biti :) )
najbolje da je raspolozenje igraca na random, jer i u realnosti ni jedan igrac ne igra svaku utakmicu u istoj formi...

maremas
05-06-2009, 14:06
http://img24.imageshack.us/img24/3995/pesserbiasquadliga.jpg
Evo od mene logo za ligu pa ako se slyu svidja :001_rolleyes:

Moze da se igra i liga i kup uporedo, kao sto smo pre igrali, pogledajte ovaj link
http://www.pes-serbia.com/vb/showthread.php?t=7682
Znaci ako podelimo ligu na dve(ako odziv bude preko 20), mozemo na kraju da igramo play in i play out da se ukrste ovi iz vrha jedne lige sa ovima iz druge tako isto i ovi sa dna tabele!

_Dante_
05-06-2009, 14:48
Svidja mi se ova stara liga, taman ovako nesto ;)

Dovla
05-06-2009, 15:02
Meni se isto svidja i jos mislim da bi bilo dobro da pitate te sto su ranije igrali,ako bih hteli da nam se i oni pridruze da nas ima sto vise!

Mikri
05-06-2009, 17:06
Ja samo mislim da je upload 128 mnogo mali ako igraju Srbija vs Hrvatska ili eventualno Bosna... :blink:

Ćule
05-06-2009, 17:44

Sevilja ne mora da se izbaci, oni su provereni invalidi!!! :)

Petko15
05-06-2009, 18:07
http://img24.imageshack.us/img24/3995/pesserbiasquadliga.jpg
Evo od mene logo za ligu pa ako se slyu svidja :001_rolleyes:

Moze da se igra i liga i kup uporedo, kao sto smo pre igrali, pogledajte ovaj link
http://www.pes-serbia.com/vb/showthread.php?t=7682
Znaci ako podelimo ligu na dve(ako odziv bude preko 20), mozemo na kraju da igramo play in i play out da se ukrste ovi iz vrha jedne lige sa ovima iz druge tako isto i ovi sa dna tabele!

Ludo do besvesti!!!:ave:

-C.R-9-C.R-
05-06-2009, 18:30
Dobar taj sistem igre,samo moram da vas razocaram ne verujem da ce nas biti preko 20....

_Dante_
05-06-2009, 19:00
Bice ;)

Slyz
05-07-2009, 02:15
Evo ovako da se ja javim i da kazem nesto pametno .

1) Kondicija i pricha oko nje...

Nema sta da pricamo na ovu temu, stavio sam glasanje , ljudi ce da glasaju , glasanje je javno (vidi se ko je sta glasao) i kako vecina odluci tako ce da bude.

Ja podrzavam (ne znam ko je rekao) "Zavisno od raspolozenja pravis prvih 11,a kad je normal uvek ce igrati najboljih 11." , ja sam za random ...ali cu glasati neutral , jer cu biti deo organizacije opet i zelim time da pokazem , da ce biti onako kako uchesnici zele (tj. vecina njih) a ne ja (ili orga).

2) Sistem lige i Kategorizacije klubova ce odraditi ekipa koja je organizovala 2009Squads cup (+ maremas jer je stara skola pes6 i ima exp-a u liga/kupovima , a i matorac je kao i mi)
Kad mi odlucimo sistem i ekipe, imacete dovoljno vremena da opet nesto predlozite (kao uchesnici) i time podignete kvalitet vaseg takmicenja.

3) Da li ce nas biti manje ili vise od 20, ne zelim da ulazim u tu pricu , jer...

Evo sad iskreno, ja licno ... NE ZELIM! da mi ligu/cup igraju likovi koji ce da odustanu iz iste , ako ja ili cuca ili marulja ...mozemo da ostavimo 3min chitanja WORD texta o pravilima,podesavanju i sl. i onda opet da me neko od vas smara na PM ili msn (sa pitanjima chiji se odgovori nalaze u tom textu o pravilima takmicenja) , pa kasnije da nema podesen net, portove , windows sta god (Data) ... ZASTO SMO MI TO SVE PISALI ONDA?
Ako organizacija se iscima i zavrsi sve , zasto vi kao igraci , radi vaseg lichnog uzivanja tokom igranja ovog takmicenja ne mozete da ispostujete nasa pravila i procitate napisano?

Izvadite iz kontexta sledece : Kod mene Data (najsveziji primer/nista lichno) i svi oni koji su igrali onu ligu (Cr7 liga) ,a nista nisu namestili imaju jedan minus za buduci cup/ligu...
I svi vi novi,sto imate 2-5 postova , a ostavili ste msn i ocete da igrate... treba da znate sledece:

Igracete,nikog necemo odbiti,ali cete posle prijave da se pokazete koliko ste:

-namestili sve
-redovni ste
-korektni ste (prema protivnicima,pravilima i sl.)

zakljucak svega. Necu da pravim ligu sa 20+ likova iz koje ce 8-10 da izadje,a mi standardni/normalni cemo da je zavrsimo.

Sve ce se lepo napisati ,namestiti pa cemo Kvalitetnu Pes6 ligu da igramo SVI!.

Dovla
05-07-2009, 14:12
Slazem se sa Sly-em!To nije u redu da se organizacija turnira ili lige muci a onda dodje neko iznervira se na jednoj utakmici i onda necu ja da igram i istupam iz lige!
Bravo SLY samo napred! :ave: :clap:

maremas
05-07-2009, 15:58
Ti koji planiraju olako da istupe iz lige ce se oprostiti od foruma na par meseci :donatello:
To im ja obecavam, znaci neka se prijave samo ozbiljni igraci!

biancorosso
05-07-2009, 18:55
Кад ће више да почнемо са пријавама? :)

JonnyMM
05-07-2009, 19:59
Ti koji planiraju olako da istupe iz lige ce se oprostiti od foruma na par meseci :donatello:
To im ja obecavam, znaci neka se prijave samo ozbiljni igraci!

nadam se i narednih online takmichenja :ziveli:

Mikri
05-08-2009, 21:08
Nasao sam jedan do jajima patch,dodaje sve igrace i klubove koji postoje u PES9 (osim Dinama i Zvezde),ima i bundeslige!

Moze se konektovati i igrati online samo ako oba igracha imaju isti patch!

marulja
05-08-2009, 21:16
pa stavi link :)

Mikri
05-08-2009, 21:21
Download ~ Squads Installer (http://www.megaupload.com/?d=36X05P39)
Download ~ Squad Switcher (http://www.megaupload.com/?d=ZFG64MD3)

Ovo je maremas ostavio na drugom forumu!

marulja
05-08-2009, 21:23
pa sa tim i igramo

-C.R-9-C.R-
05-08-2009, 21:47
:slap: :slap: ja se ponadao nesto novo...kada bi samo bio nacin da ubacimo Zvezdu i Partizan

Mikri
05-08-2009, 21:51
Onda se izvinjavam,nisam pregledao celu poruku sa pocetka )

-C.R-9-C.R-
05-08-2009, 21:55
Nema frke ;) aj ako si ubacio to da igras sa nama fali nam jedan za 2vs2 odma...javi se na msn misha_c.r@hotmail.com

Mikri
05-08-2009, 22:00
Evo skinuo sam sad sve,ali nisam jos probao da igras protiv nekog...

babareza
05-09-2009, 15:05
hoce biti ovo takmicenje.. racunajte i na mene te jos jednog mog rl frenda.. nadam se da broj postova nije uvjet da se igra:001_smile:

_Dante_
05-09-2009, 23:51
Nije, slobodno, samo ostavi svoj msn, kako bismo vidjeli da si redovan i da neces da odustanes na pola takmicenja... ;)

Žernandinac
05-10-2009, 01:52
Рачунајте и на мене
мсн: mirki92@hotmail.com
И наравно, нећу одустати на пола такмичења, нисам од таквих. ;)

ГГ,Позз

babareza
05-10-2009, 09:10
msn mi je u profilu... tko god hoce odigrat neka me doda

Žernandinac
05-10-2009, 12:19
Само да питам, са којим ће екипама моћи да се игра?

aciko
05-11-2009, 13:53
da li ce biti lige,vidim glavni ljudi za organizaciju se ucutali a mozda nam spremaju neko prijatno iznenadjenje.vidim preko 20 ljudi je glasalo,verovatno ce ih biti vise na prijavi.pozurite sa tim da se ljudi ne ohlade

_Dante_
05-11-2009, 16:38
Само да питам, са којим ће екипама моћи да се игра?

2) Sistem lige i Kategorizacije klubova ce odraditi ekipa koja je organizovala 2009Squads cup (+ maremas jer je stara skola pes6 i ima exp-a u liga/kupovima , a i matorac je kao i mi)
Kad mi odlucimo sistem i ekipe, imacete dovoljno vremena da opet nesto predlozite (kao uchesnici) i time podignete kvalitet vaseg takmicenja.

da li ce biti lige,vidim glavni ljudi za organizaciju se ucutali a mozda nam spremaju neko prijatno iznenadjenje.vidim preko 20 ljudi je glasalo,verovatno ce ih biti vise na prijavi.pozurite sa tim da se ljudi ne ohlade

Bice lige, samo trenutno imamo puno obaveza oko skole i sl, ali ocekujte za par dana informacije.... :phone:

Slyz
05-11-2009, 17:54
Bice lige svakako, razmislja se ... lako je krenuti sa 2009squads patchom na ligu,ali ja bi da to bude jos bolje od onih ocena (nekako ima dosta predrkanih ocena) . Necete se ohladiti jer necete jos dugo cekati na prijave, a sto se tice ekipa , 100% nece u opticaju biti ekipe klase A , videcemo da nadjemo jedno 30 ekipa slicnih , - + dole gore,jer uvek neka ekipa zbog 2,3 igraca odskache...

Slyz
05-14-2009, 01:24
Chisto da se javim , pokusavao sam da nadjem alternativu sto se tice 2009Squads... nesto slicno , samo sa realnijim ocenama... tj. pokusavao sam da napravim , ali nesto mi nije uspelo... takodje sam izvukao ocene iz 2009 u excel ali ih nisam bacio u of, a opet ... nah.. Chisto da znate, nisam zadovoljan sa tim 2009squads cupom ,ali ne bi vas vise zadrzavao, tako da ce prijave za ligu krenuti u petak.

biancorosso
05-14-2009, 01:29
Chisto da se javim , pokusavao sam da nadjem alternativu sto se tice 2009Squads... nesto slicno , samo sa realnijim ocenama... tj. pokusavao sam da napravim , ali nesto mi nije uspelo... takodje sam izvukao ocene iz 2009 u excel ali ih nisam bacio u of, a opet ... nah.. Chisto da znate, nisam zadovoljan sa tim 2009squads cupom ,ali ne bi vas vise zadrzavao, tako da ce prijave za ligu krenuti u petak.

:ave::ave::ave:

maremas
05-14-2009, 13:26
sly_zomb1e (http://www.pes-serbia.com/vb/member.php?u=10361) pogledaj ovaj saktm's (http://www.pes6j.net/forum/index.php?topic=412.0) transfer pec koji dodaje samo transfere ne i nove igrace ni editovane ocene!

Petko15
05-14-2009, 13:55
Ali nema nekih igraca...

marulja
05-14-2009, 14:45
sly_zomb1e (http://www.pes-serbia.com/vb/member.php?u=10361) pogledaj ovaj saktm's (http://www.pes6j.net/forum/index.php?topic=412.0) transfer pec koji dodaje samo transfere ne i nove igrace ni editovane ocene!

veliki broj igraca nedostaje, 50% timova ima samo 15-16 igraca

ocene su od pre 3 god. i nije realan odnos snaga, pogledaj arsenalove ocena po defaultu
bolje je igrati bez transfera nego sa njima kad su defoult ocene

u ovom 2009squad ocene su nagruvane, ali mislim da je on najbolje resenje

jbg. ovi sto su radili iss nece da kazu kako se edituje za online

Slyz
05-14-2009, 16:04
@Maremas : trazio sam ja po netu svuda i na kraju se sve svodi da je 2009 Squads najbolje patch reshenje koje imamo... Ali nekako ima u svakoj ekipi jedno po 3,4 ne logichna igraca sa nagruvanim ocenama.

@Marulja , takodje mislim da je bolje igrati sa 2009 squads nego sa default ocenama , a novim transferima ... Shevchenko ima attack 97... , pa rondaldinjo , pa brdo tako nekih matorih igraca u milanu je bilo extra 2006, a sad je...

zato, dok ne provalim/o kako se radi of , furacemo 2009squads . . . ali zato kad provalimo Online OF edit... napravicemo chudo! (:

-C.R-9-C.R-
05-14-2009, 18:13
Kolko vidim vama su najveci problem ocene..Sada cu se po vama israti ali po meni ocene ne uticu toliko na tekmu koliko vi dramite....takodje oko ocena je dizao frku jedan ortak koji uopste ne igra lose pes...dobijao me je obicno kada smo igrali,ali smo igrali tekmu cisto da mu dokazem da ocene ne vrede ako ne znas da igras PES...Partizan(****ga nema u PES4 Zvezde)vs Man City i dobio sam ga 1:0....po meni je bolje resenje da igramo na PEs6J serveru koji je odlican sa ovim transfer patchom nego sa PLS al vidim da velika vecina jos uvek igra preko GUI i PLS

P.S da ne ispadne da ****m

http://i39.tinypic.com/2prfrs9.jpg

Slyz
05-14-2009, 20:01
Vidi , ronaldo ... ja volim kad ljudi kazu svoje misljenje ali ti tako ponekad kazes brdo nekih gluposti. Evo jednog banalnog primera , pogledaj kad sam se ja registrovao ovde i broj mojih poruka i pogledaj kad si se ti registrovao i broj tvojih poruka...
Ja sam se na pocetku ovog sajta ponudio da radim neke ocene za Meridian ligu i kad sam video kako su ih "oni" odradili , ja sam shvatio da ovde ima mnogo dece koji vole zvezdu i partizan i da BISEVAC ima isti defance kao i John Terry i jednostavno...sklonio se iz te price da se ne bi uzaludno svadjao sa decom , kao i sad sa tobom...
Ne znam kakve su ocene tog tvog pes4 (partizana)... ali moram da ti kazem , da ocene i te kako uticu na igru i ne moze jedan Frajzer Kembel iz Totenhema da mi trchi kao vetar ****ni pored Yoba i Lescotta (koji zajedno vrede 25-30miliona), a F.Kembel sa svojih 94speed-a i accel-a vredi svega 2miliona i ne bi ga dao Ferguson totenhemu da im sedi na klubi , a da PSL2009Squads ekipa naprvi od njega igrachinu... jednostavno ne moze to tako da se napravi , znaci tvrdim da je 2009 squads za sada (ne zadugo) najbolje resenje koje imamo , bolje i od default ocena sa transferom (sta ce mi nadrkani : Shevcenko i Ronaldo, pa debeli Adrijano, kad znamo kakvi su bili ove sezone...) i mislim da su ga je pravilo par likova , medju kojima ima tako poneki fan odredjene ekipe , pa se zalete malo... i napucaju ocene.
I ne znam da li ste primetili ali u svakoj , ali SVAKOJ ekipi ima jedan napadac koji je predobro odradjen ... elem,
Ligu treba da igramo na pes6J serveru? ZASTO?
Izvini , ali moje znanje o mrezama i netu mi ne dozvoljava da podrzim ovakvu stvar i da se sad svi registrujemo na pesJ (koji ko zna koliko ce potrajati kao server...) da igramo sa starim ocenama, neko da ima 15 igraca a neko 25 u ekipi... i da pritom zanemarimo direktnu konekciju izmedju 2 korisnika... (kao bolje je da se kacimo na pes6J server pa da se tamo igra...)
opet to dvoje kad igraju , neko od njih je host/a neko client, svako ima svoje poluvreme manje vise je isto , samo sto se uzaludno kachimo na neki server koji negde u Evropi a mi ovde svi Srbija + sfrj pes6 drugari... i sto bi se sad kacili tamo pa igrali... kad je jednostavnije preko Gui-a ili 1.22b PSL-a

Problem je sto ja zelim da ovo bude na sto boljem nivou i da bude sto manje negativnih komentara na organizaciju lige/cupa , a to sto sam debil pa sa 25 godina imam vremena da tebi objasnjavam neke stvari , to je iskljucivo moj problem... i neponosim se tim podatkom.

-C.R-9-C.R-
05-14-2009, 20:50
****te kako te ne mrzi tolko da kucas :) Znao sam da ces reci da je brdo gluposti al za mene je to tako...PES je samo jedna obicna igrica a ja provaljujem da je ovde mnogi smatraju naukom...Ovo sto si naveo za Adriana,ronalda Sevchenka i slicno si upravu,ali da te pitam zar nisi rekao da ce se igrati sa ekipama iz druge i trece kategorije??Nema milana(Sevcenko,Dinjo,Kaka),Inter(adirano,Ibra),Ma nchester(Ronaldo) i slicni timovi....Iskreno ne mozes reci da PES6J nije najbolji server do sada od kad je napravljen goalserver..igrao sam sada 3 tekme i stvarno je odlicno meni se stvarno svidja server..ali dobro necu vise ja tu sad da *****m puno kada ste svi za GUI i PLS a vi valjda znate bolje sta da radite sa ligom...postujem matorce(starije)...

EDIT:

Evo jednog banalnog primera , pogledaj kad sam se ja registrovao ovde i broj mojih poruka i pogledaj kad si se ti registrovao i broj tvojih poruka...

Kakve to veze ima sa turnirom...to sto dosta vremena provodim na forumu je nesto sasvim drugo u odnosu na tebe koji si rekao da ne volis puno da postujes jer su na forumu postovi uglavnom POMOC,KAKO RADI GGS i slicno....pregledaj zadnjih 6-7 strani Topica za pocetinike,mislim da sam jedan od retkih koji pomaze novima....al nema vise veze sa tim...

Slyz
05-14-2009, 21:16
da krenemo od pozadi:

sto se tice postova , ja vidim tvoje poruke ..gde savetujes druge , koji program da uzmu..chime se sta instalira,sta sluzi za sta i sl. i to je lepo.. problem je sto (ne tvoj ni moj ,vec foruma...) ...ljudi su pravili tutorijale i kako sta , gde ...ali ima tih ljudi koji umesto da izdvoje 5min-10 na search i nadju svoj odgovor , oni radije idu na varijantu da posalju meni ili nekom sl. PM i pitaju sta ih zanima i misle da su time resili svoj problem, a to sto su meni uzeli 5-10min na njihovo banalno pitanje je njima sasvim normalno . Ja nikad nista recimo nisam krio od drugih , uvek sam davao i of i radio dreseve bosancima (eno pitajte onog Enzo-a koliko je dreseva i pomocio dobio... a ja nista od svega toga , a on chak i prodavao svoj patch...) i za transparente i sve ostalo. Poenta: Zelim da se ljudi sami malo organizuju , da ukucaju u search pa ako ne znaju onda da pitaju u "Problemima za pocetnike" , pa tek onda ako ni tu ne moze , e onda pitas na pm.
Ali..mi to nikad necemo nauciti , Srbija!! :)
Na apsurdne stvari ne zelim jednostavno da trosim vreme : Data koji trazi da na dresu Dinamo zagreba (koji je nov novcijat za ovu sezonu) ali fali mu "germanija pozadi reklama" i on kumi moli da to se odradi... chemu ta germanija pozadi? sto sami ne nalepite...? to je 2min photoshop posla. ALI APSURDNO je po meni... isto kao i tvoj post "ocene nisu bitne! evo ja pobedio sa partizanom manchester u pes4!" !?!?

Sto se tice B,C klase ekipa , nije izvodljivo da igramo sa njima ako nemaju nove igrace... kao ni sredjene ocene za 2009godinu...tako da Transfer patch bez ocena svezih otpada u svakom pogledu.

Ja podrzavam PES6J i igracu na njemu kad budem imao vremena , ali ako je liga vezana za PES SERBIA korisnike,onda utkamice koje igramo treba i da ostanu unutar te lige.
Sta imam od toga sto cu se konektovati na server i igrati sa nekim sa kim sam mogao direct connect...preko GUI-a ili PSL-a, to je poenta , zasto ici do Berlina , pa do Zelenog venca (ako se nalazimo ti i ja na zelenjaku...).

I hocu da kazem, da sve sto podigne "par likova" to sve traje dok se oni ne smore ili njihov novcanik... Zao mi je licno sto se onaj domaci server za pes6 sjebao i sto sad ne radi, ali jbga... ja sam to i ocekivao kad nagrene masa ljudi na njega...
Videcemo koliko ce pes6j izdrzati.

Petko15
05-14-2009, 21:33
Jel moze bar nekako da se edituju ocene za online? Kao sto je onaj spooky transfer patch?

-C.R-9-C.R-
05-14-2009, 21:37
Verovatno da mogu,ali kao sto Sly pomenu(ili neko drugi ?? ) ovi sto su pravili ISS nece da kazu kako... pu;

Mikri
05-14-2009, 21:40
samo mi recite koji sve fajlovi imaju u tom patchu,mozda uspem da editujem?

Petko15
05-14-2009, 22:49
Zar nije i Senna to editovao ili Kristijan?

Slyz
05-15-2009, 00:37
Editujemo... we figured out

biancorosso
05-15-2009, 00:38
Петак је :sleep1:

-C.R-9-C.R-
05-15-2009, 12:45
da ocekujemo Zvezdu i Partizan? :santa: Evo Spooky mi rekao da se transferi za online nalaze u Unknown_00055.bin

Slyz
05-15-2009, 14:54
ne bi ja nista tu obecavao,videcemo... :)

Slyz
05-17-2009, 14:23
Marulja , Cuca i maremas da se jave veceras na centralu.

Dovla
05-17-2009, 19:54
Ohooo evo bice nesto,bice nesto!!!

Partizan FOREVER
07-01-2009, 13:27
Imam jedan predlog.
Vidli smo svi kako je lista za biranje ekipa pravljena, naravno regularno je sve, e sad imam predlog da mi ne biramo ekipe, vec da igramo s ekipama koje nam se padnu tokom baraza.
Kako?
Pa npr. Sly pravi izvlacenje isto s ovim programom, tj. dobijemo listu neku (tabelu), i sad jednom mesa za nas igrace (da dobije tabelu), drugi put napise klubove umesto nase nickove, i dobijemo tabelu s klubovima.
I sad npr. ja sam 1. za biranje, ali ne biram, nego uzimam onaj klub koji je 1. u tabeli u kojoj su klubovi. Tako sve, 2. dobija klub koji je 2. po redu u tabeli za klubove... 3. nick uzima 3. klub...
I strelice da budu sve normal (zelene), znam da smo izglasali ovako, ali ovo je samo moj predlog.
I nema ljutis, koj klub se kom padne...
Naravno i sreca je bitan faktor koj klub ces da dobijes, ali ako si dobar igrac trebas da se snadjes s bilo kojim klubom.
Ovo je samo predlog, ne moramo da uradimo tako, moze da ostane sve isto, i ovako nije lose :).

-C.R-9-C.R-
07-01-2009, 13:36
Izvini brate ali ja se ne slazem sa ovim...moj predlog je da se napravi 2vs2 kup,kao problem ste naveli to sto malo njih ima 256,medjutim kada se pogleda lista vidi se da bar njih 6-8 ima,i onda Sly izvlaci parove tako sto njima stavi rank 1,tako da dodjemo do parova 256 i 128... :) Bas bi voleo da igramo 2v2 kup :crying:

EDIT: Sly aj uzmi ova dva posta i prebaci u temu "Predlozi / Novo pes6 online takmichenje / uskoro!",da tu nastavimo diskusiju :) A bilo i dobro da tu temu prebacis u ovaj PDF :)

LimaMc
07-02-2009, 12:44
Imam jedan predlog.
Vidli smo svi kako je lista za biranje ekipa pravljena, naravno regularno je sve, e sad imam predlog da mi ne biramo ekipe, vec da igramo s ekipama koje nam se padnu tokom baraza.
Kako?
Pa npr. Sly pravi izvlacenje isto s ovim programom, tj. dobijemo listu neku (tabelu), i sad jednom mesa za nas igrace (da dobije tabelu), drugi put napise klubove umesto nase nickove, i dobijemo tabelu s klubovima.
I sad npr. ja sam 1. za biranje, ali ne biram, nego uzimam onaj klub koji je 1. u tabeli u kojoj su klubovi. Tako sve, 2. dobija klub koji je 2. po redu u tabeli za klubove... 3. nick uzima 3. klub...
I strelice da budu sve normal (zelene), znam da smo izglasali ovako, ali ovo je samo moj predlog.
Naravno i sreca je bitan faktor koj klub ces da dobijes, ali ako si dobar igrac trebas da se snadjes s bilo kojim klubom.
Ovo je samo predlog, ne moramo da uradimo tako, moze da ostane sve isto, i ovako nije lose :).

Ja sam ZA...Svidja mi se ideja :) :punk:

Ćule
07-02-2009, 14:41
Ja sam za sledecu varijantu. :cool:

Od sledece sezone da vodimo listu strelaca, a kako to da odradimo, pa jednostavno. Pobednik meca obavezno kaci 2 ss-a, Prvi je sa rezultatom, a drugi je sa strelcima meca. Ukoliko je neresen rezultat, onaj ko je bio host u prvom poluvremenu kaci oba ss-a, rezultat i srelce. :cool:

KaDjo
07-09-2009, 11:39
Kada planirate novu ligi i ja bih se prijavio. eunet adsl 2048/256

-C.R-9-C.R-
07-09-2009, 11:53
Kada planirate novu ligi i ja bih se prijavio. eunet adsl 2048/256

Planira se tek pri kraju avgusta :cursing: Razumem ja da je to sve zbog odmora i slicnog,ali jedino na raspustu imam vremena da igram po ceo dan PES,a ovako kada je skola ne znam ni dal cu moci da igram ligu,jer ce mi mozda u septembru (posle godinu dana) iskljuciti net :cursing:

NIKOLA m 92 zemun
07-15-2009, 12:40
slazem se sa ronaldom mozda je bolje dok ne pocne skola...ali ako ce se igrati 3 meca tokom nedelje to je onda OK ja sam za izbor gola nedelje to bi bilo bas super...prijavicu se sigurno ako ostane meste...bice odlicno....

lukavuckovic07
07-17-2009, 12:09
e ovako?da li moze da se igra pes 2006 online bez originalnog cd-a to jest cd key-a?kad pocinje liga,kog datuma???:triprsta::triprsta::triprsta:

koca013
07-18-2009, 19:53
i ja sam tu kad bude da se krene sa prijavom za novu ligu....

Slyz
07-19-2009, 20:23
Hvala, pratite desavanja pa se prijavite na vreme kad krenu prijave.

Po ko zna koji put odgovaramo na pitanje : DA IGRA SE BEZ ORIGINALA...

...damn newbies! :(

KaDjo
07-21-2009, 18:31
da li je moguce da prvi komsija i ja igramo buducu ligu sa istog racunara,on ima zver od kompa,a i net mu je mnogo brzi dok je kod mene krs

Ćule
07-21-2009, 19:23
da li je moguce da prvi komsija i ja igramo buducu ligu sa istog racunara,on ima zver od kompa,a i net mu je mnogo brzi dok je kod mene krs

A zasto ne bi moglo!

noviice
08-06-2009, 23:05
Imam jedan predlog.
Kako?
Mozda ne bi bila losa ni ideja drafta kao u NBA ligi tj da oni koji udju iz druge lige prvi biraju ponudjene ekipe pa od dna prema vrhu tako da sampion lige ima bas tezak zadatak da odbrani titulu jer ce mu dopasti ekipa koju prakticno nije izabrao nego mu je dodeljena(cisto da krilatici lakse je osvojiti nego odbraniti titulu damo kredibilitet).Imali bi losije rangirani igracu priliku da sa nazovi boljim ekipama naprave rezultat koji im moze doneti titulu u konkurenciji bolje rangiranih igraca sa nazovi i to losijim ekipama i potpuno sam za te zelene strelice :),tacnije u nekom mom prevodu glasi kako meni tako tebi pa kom opanci kom obojci !

_Dante_
08-07-2009, 06:23
Ja se sa tim u potpunosti ne slazem... :D

noviice
08-07-2009, 21:51
Ja se sa tim u potpunosti ne slazem... :D
Svi znamo i zasto :)

gogiland
08-12-2009, 13:58
Ja mislim da igram solidno.
a najvise volem da tucem sa nekim osredjim timom.
A pogotovu volem da bijem one koji uzmaju one robote,poput Intera,Barce,Celzija,M.U. a da sada je u modi i Real.
U svakom slucaju hteo bi da se prijavim za prestojecu sezonu,da ucestvujem u ligi
E sad,vidim imaju tu neki pa testiraju,neke druge.
Slazem se ja,neka se testira,pa necu ni ja da bezim od toga testa.
Mada , mislim da neki od nas ne zasluzuju takav tretman.
Nisam ja neki Miki93 ili Bole 92
Ipak sam ja doprineo na neki nacin razvoju ovog sajta i delima i recima, i ne samo ja,ima tu jos dobrih momaka.

Pejaz
08-12-2009, 17:59
I ja bih se prijavio za predsojecu ligu pa makar morao i iz 4 lige da se borim za prolaz dalje.
I kada bi trebalo da pocne nova liga.

_Dante_
08-12-2009, 19:41
Trebalo bi od 15 ovog mjeseca ;)

Slyz
08-12-2009, 20:30
Ja mislim da igram solidno.
a najvise volem da tucem sa nekim osredjim timom.
A pogotovu volem da bijem one koji uzmaju one robote,poput Intera,Barce,Celzija,M.U. a da sada je u modi i Real.
U svakom slucaju hteo bi da se prijavim za prestojecu sezonu,da ucestvujem u ligi
E sad,vidim imaju tu neki pa testiraju,neke druge.
Slazem se ja,neka se testira,pa necu ni ja da bezim od toga testa.
Mada , mislim da neki od nas ne zasluzuju takav tretman.
Nisam ja neki Miki93 ili Bole 92
Ipak sam ja doprineo na neki nacin razvoju ovog sajta i delima i recima, i ne samo ja,ima tu jos dobrih momaka.

Moras malo dublje da se produbis u tu temu. "Testiranja"
Istina je da ti nisi neki Miki93 ili Bole92 , ali ...kako ja da stavim do znanja tom mikiju i boletu da se nije dovoljno prijaviti i smatrati stvar resenom.
Masa tih novajlija oce da igra a nista nije namestilo , dakle kompletan fokus "testiranja" je u tome da vidimo da li ispunjavaju osnovne uslove igranja (a to je da su namestili sve). Evo mene je pre neki dan cimao neki klinac na msn da odigramo i nista nije namestio.... ima wireless (a portovi za wifi moraju da se otvore na AP-u,tj da cimas provajdera) .
Ja znam ko si ti i kad vidim meni poznate nickove,naravno da necu traziti da se oni testiraju...
a takodje mislim (a mislim jos vise da ces skontati kad procitas ovo moje) da je stvar u tome da jednostavno prvo kolo krene bez ikakvih problema,a ne da se neko ceka , da jos uvek namesta i sl.
vi "koji ste vec dugo na forumu" apsoulutno ne treba da brinete oko testa.
(ali moramo nekako zaplasiti novajlije,umesto sto ce da odugovlace pocetak kola i da kasne sa utakmica,jer jos uvek namestaju...pa +i nas smaraju da im namestimo)

gogiland
08-13-2009, 20:18
Moras malo dublje da se produbis u tu temu. "Testiranja"
Istina je da ti nisi neki Miki93 ili Bole92 , ali ...kako ja da stavim do znanja tom mikiju i boletu da se nije dovoljno prijaviti i smatrati stvar resenom.
Masa tih novajlija oce da igra a nista nije namestilo , dakle kompletan fokus "testiranja" je u tome da vidimo da li ispunjavaju osnovne uslove igranja (a to je da su namestili sve). Evo mene je pre neki dan cimao neki klinac na msn da odigramo i nista nije namestio.... ima wireless (a portovi za wifi moraju da se otvore na AP-u,tj da cimas provajdera) .
Ja znam ko si ti i kad vidim meni poznate nickove,naravno da necu traziti da se oni testiraju...
a takodje mislim (a mislim jos vise da ces skontati kad procitas ovo moje) da je stvar u tome da jednostavno prvo kolo krene bez ikakvih problema,a ne da se neko ceka , da jos uvek namesta i sl.
vi "koji ste vec dugo na forumu" apsoulutno ne treba da brinete oko testa.
(ali moramo nekako zaplasiti novajlije,umesto sto ce da odugovlace pocetak kola i da kasne sa utakmica,jer jos uvek namestaju...pa +i nas smaraju da im namestimo)

Vazi druze.
Moze se reci da sam povrsinski prosao kroz teme.
U potpunosti se slazem sa sa ovom opservacijom :001_smile:

Realno .Ja sam to i ocekivao. Eh,gde bi vama bio kraj de ste me prosle godine primili ( P.B.) ( LEPOTA POROKA )

slogapla
08-13-2009, 23:26
Ja bih zeleo da se prijavim za sledecu ligu. Brzina neta 400/200 wireless. Da li je to dovoljno?
Stavicu sliku sutra.
Imam pes squads installer i switcher, da li se on koristi i u ovoj sezoni ili nesto drugo?
Ako sam dobro razumeo, posto imam wireless moram da zovem provajdera da oni otkljucaju ove portove-[10881, 10884, 12880, 12881 TCP] i [3478, 5730, 5739 UDP]. Da li ce se igrati samo preko PES6j ili moze i sa GUI goalserverom?

_Dante_
08-13-2009, 23:46
Ja bih zeleo da se prijavim za sledecu ligu. Brzina neta 400/200 wireless. Da li je to dovoljno?
Stavicu sliku sutra.
Imam pes squads installer i switcher, da li se on koristi i u ovoj sezoni ili nesto drugo?
Ako sam dobro razumeo, posto imam wireless moram da zovem provajdera da oni otkljucaju ove portove-[10881, 10884, 12880, 12881 TCP] i [3478, 5730, 5739 UDP]. Da li ce se igrati samo preko PES6j ili moze i sa GUI goalserverom?

Kao prvo brzina od 200 kb/s uploada je sasvim dovoljna, sto se tice patcha sa kojim cemo igrati vjerovatno ce biti PSI, medjutim cuo sam da ce izadji isti ali sa svim novim transferima, tako da nzn tacno sta je organizacija mislila... Ja bih volio da igramo sa njim jer je po meni najbolji :)
Igracemo preko PES 6 J servera... ;)

-C.R-9-C.R-
08-14-2009, 00:36
Kao prvo brzina od 200 kb/s uploada je sasvim dovoljna, sto se tice patcha sa kojim cemo igrati vjerovatno ce biti PSI, medjutim cuo sam da ce izadji isti ali sa svim novim transferima, tako da nzn tacno sta je organizacija mislila... Ja bih volio da igramo sa njim jer je po meni najbolji :)
Igracemo preko PES 6 J servera... ;)

Moram da se nadovezem na crnogorca :D

200KB je super,jer je minimum 128....sto se tice patcha precutacu jer ce te videti sami ;) ...a to preko cega ce mo igrati zavisi od dogovora...nekim ljudima ne radi PES6j,tako da sa njima moras preko GUI... :yawn:

preke86
08-14-2009, 01:12
Nikako nemojte mene da zaboravite ipak sam ja izborio plasman za prvu ligu :D mada opet bi igrao 2 da je osvojim :P

babareza
08-14-2009, 09:07
Nikako nemojte mene da zaboravite ipak sam ja izborio plasman za prvu ligu :D mada opet bi igrao 2 da je osvojim :P

sta bih htio 2 ligu ponovo pa da je osvojis i da dobijes nagradu
:clapping: .. zaj.. :scooter:

noviice
08-14-2009, 11:06
sta bih htio 2 ligu ponovo pa da je osvojis i da dobijes nagradu
:clapping: .. zaj.. :scooter:

mozda za nagradu sampiona druge lige ima jos nekih novih igraca pa nece biti bas tako lako :)

Slyz
08-14-2009, 11:08
Stavicu sliku sutra.

Da li si nekad igrao nesto na netu i da li si za vreme igranja imao lag?
Ja sam pre adsla koristio WIFI i to nikako nije net za igranje, jer na stabilnost veze utice mnogo faktora : kvalitet opreme, razdaljina od tebe do Access Pointa , vreme , kolicina neta koji vuku ostali wifi korisnici tvog provajdera....
400/200 ce biti dovoljno ako ti je stabilna veza... (mocices to da proveres pingom ka guglu , pa ostavis nekih 30min :) )

Mislim da treba samo UDP portovi da se otvore
i to
Port Start : 5730
Port End : 5739

Samim tim i port 5731 ti je otvore , u tome je poenta

babareza
08-14-2009, 11:13
mozda za nagradu sampiona druge lige ima jos nekih novih igraca pa nece biti bas tako lako :)

istina.. meni je drago samo da ima sto vise igraca.. jer prosla sezona je bila odlicno organizirana i nadam se da ce ova biti jos bolja..

slogapla
08-14-2009, 21:09
Evo i slike- http://img2.imagetitan.com/img2/small/27/27_ovovovovvo.png (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=27_ovovovovvo.png)
Preko neta igram samo Counter i za sada nemam problema sa lagom, ja nemam WIFI vec WDSL, koja je tu razlika nemam pojma. Zvao sam da mi otvore portove, tehnicka sluzba mi je rekla da nema potrebe da cu moci da igram. Pokusao sam da se registrujem na PES6j, dobio sam mejl gde pise da cu dobiti jos jedan i onda cu valjda da budem registrovan. Hoce li neko da proba jednu sa mnom, ne mora celu samo da vidim da li radi? Instalirao sam pes 2009 squads patch i imam onaj Gui goal server.

Slyz
08-14-2009, 21:21
Nemoj ti mnogo da verujes toj tehnickoj podrsci :)
WDSL jeste nesto drugo u odnosu na wifi,ali svakako i dalje je "wireless"

-C.R-9-C.R-
08-14-2009, 22:47
Evo i slike- http://img2.imagetitan.com/img2/small/27/27_ovovovovvo.png (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=27_ovovovovvo.png)
Preko neta igram samo Counter i za sada nemam problema sa lagom, ja nemam WIFI vec WDSL, koja je tu razlika nemam pojma. Zvao sam da mi otvore portove, tehnicka sluzba mi je rekla da nema potrebe da cu moci da igram. Pokusao sam da se registrujem na PES6j, dobio sam mejl gde pise da cu dobiti jos jedan i onda cu valjda da budem registrovan. Hoce li neko da proba jednu sa mnom, ne mora celu samo da vidim da li radi? Instalirao sam pes 2009 squads patch i imam onaj Gui goal server.

javi se na msn da probamo,ipak si ti clan koji je dosta njima pomagao ;)

misha_c.r@hotmail.com

Slyz
08-15-2009, 00:08
Da budem iskren nisam video kako izgleda oprema za wdsl , ali sam 90% siguran da moras da imas portove i za taj net. Da li mozes ti ili provajder da ti otvori , stvarno ne znam (jer ne mogu da ti pomognem posto nisam imao kontakta sa wdsl opremom).
Ima vremena do 20tog avgusta,nadam se da ces namestiti i igrati pes6 ligu sa nama.

babareza
08-15-2009, 09:48
dali se moze uzeti isti klub kao i prosle sezone :))

maremas
08-15-2009, 09:50
Ako budes imao srece sa draftom da.

babareza
08-15-2009, 09:55
ma nece nitko uzet schalke prije mene :001_tt2::clap:

Slyz
08-15-2009, 17:54
Novine:

Prijave traju do 42.igraca LIMIT (stari+Novi-otkazani) Liga1 (14), Liga2 A(14) , Liga 2 B (14) , mozda se prosire lige2 za +2 = 16.

Draft (****uplista)
Igraci iz prve lige (njih 14) ce nositi seed1 oznaku , svi ostali igraci koji ce igrati drugu ligu (a i b) ce nostiti seed2 oznaku.

na ovaj nacin cemo dobiti listu od 14igraca (random rasporedjenih po mestima od 1 do 14) pa zatim jos 28 igraca iz drugih liga (random rasporedjenih) , po redosledu te liste ce se birati ekipe.

Seedere uvodimo ove sezone jer nas ima mnogo vise , da bi izbegli ispadanje igraca iz prve lige (jer su bili 35-ti na listi pa dobili los tim , a igraju prvu ligu) vec da se kvalitetom i igrom , ispadne iz prve lige :) .
Seederi2 ce imati sve ostale ekipe na raspolaganju i mislim da je ovo jedina varijanta izbalansirana koju smo mogli da uradimo. Slicna situacija ce biti i narednih sezona

-C.R-9-C.R-
08-15-2009, 18:02
Novine:

Prijave traju do 42.igraca LIMIT (stari+Novi-otkazani) Liga1 (14), Liga2 A(14) , Liga 2 B (14) , mozda se prosire lige2 za +2 = 16.

Draft (****uplista)
Igraci iz prve lige (njih 14) ce nositi seed1 oznaku , svi ostali igraci koji ce igrati drugu ligu (a i b) ce nostiti seed2 oznaku.

na ovaj nacin cemo dobiti listu od 14igraca (random rasporedjenih po mestima od 1 do 14) pa zatim jos 28 igraca iz drugih liga (random rasporedjenih) , po redosledu te liste ce se birati ekipe.

Seedere uvodimo ove sezone jer nas ima mnogo vise , da bi izbegli ispadanje igraca iz prve lige (jer su bili 35-ti na listi pa dobili los tim , a igraju prvu ligu) vec da se kvalitetom i igrom , ispadne iz prve lige :) .
Seederi2 ce imati sve ostale ekipe na raspolaganju i mislim da je ovo jedina varijanta izbalansirana koju smo mogli da uradimo. Slicna situacija ce biti i narednih sezona

:rulet:

Sve ostale timove na raspolaganju?? :rulet::rulet:

Mi iz druge lige treba da igramo sa fk ****ovcima,vaginovcima i buljovcima??

Moje misljenje je da budu 2 ****up liste,za prvu i drugu(po potrebi i trecu) ligu,tako da ce u kupu biti ravnopravnije,neka igraju Birmingem protiv Birmingema...po ovim pravilima sto si naveo niko iz druge lige nema nikakve sanse da osvoji i kup...

EDIT:

Mogli smo i mi iz druge lige da igramo sa 14 jakih ekipa...tako su bar realne sanse za kup,a i da se ne nerviramo sto retard ne moze da potrci,da sutne na gol,ukliza i ostalo...al to je naravno vas izbor

aciko
08-15-2009, 18:11
kakve su sanse igraca iz 2 lige za cup,a da ne pricam o baraz utakmicama,zasto menjate i pravite neregularno takmicenje pre nego sto je pocelo ,sami ste rekli da dobrim igracima nije bitno sa kojim ekipama igraju i transfere ste pravili da bi se ekipe izjednacile,rekli ste da su sve ekipe tu negde.Zasto ovo radite nije uredu

Slyz
08-15-2009, 18:13
Moje misljenje je da budu 2 ****up liste,za prvu i drugu(po potrebi i trecu) ligu,tako da ce u kupu biti ravnopravnije,neka igraju Birmingem protiv Birmingema...po ovim pravilima sto si naveo niko iz druge lige nema nikakve sanse da osvoji i kup...

ovom izjavom si pokazao da me nisi razumeo.
Jedno izvlacenje primer:
Dante ce biti broj od 1 do 14. nece biti 35-ti.
Druga liga ce biti od 15. do 42.

jedino ako ti nisi mislio da izlacimo sve posebno , pa da Totenhem vodi neko iz prve,neko iz drugeA i neko iz drugeB, sto je mega glupo.

Igraci u prvoj ligi mogu da ispadnu bez obzira ko igra,ako vode Bordo vs Totenhem.
Dok u drugoj ligi vama, dodje isto igrali Marsej vs Bordo ili Lazio vs Leverkuzen
Ima dosta dobrih ekipa,a valjda ljudi koji igraju u prvoj ligi imaju neke povlastice...
Nema potrebe sad da raspravljamo,nije to moja odluka vec sam pitao par ljudi za misljenje i tako smo izvagali da je bolje.

U kupu zavisi od srece u zrebu.

MozzART
08-15-2009, 18:20

Sve ostale timove na raspolaganju?? :rulet::rulet:

EDIT:

Mogli smo i mi iz druge lige da igramo sa 14 jakih ekipa...tako su bar realne sanse za kup,a i da se ne nerviramo sto retard ne moze da potrci,da sutne na gol,ukliza i ostalo...al to je naravno vas izbor

Pa logicno je da su slabiji timovi u drugoj ligi, udji u prvu, pa ces imati bolji tim.
Glupo bi bilo da je tim iz druge lige jaci od tima iz prve..

A sto se tice kupa..pogledaj Sevojno :D

-C.R-9-C.R-
08-15-2009, 18:21
ovom izjavom si pokazao da me nisi razumeo.
Jedno izvlacenje primer:
Dante ce biti broj od 1 do 14. nece biti 35-ti.
Druga liga ce biti od 15. do 42.

jedino ako ti nisi mislio da izlacimo sve posebno , pa da Totenhem vodi neko iz prve,neko iz drugeA i neko iz drugeB, sto je mega glupo.

Igraci u prvoj ligi mogu da ispadnu bez obzira ko igra,ako vode Bordo vs Totenhem.
Dok u drugoj ligi vama, dodje isto igrali Marsej vs Bordo ili Lazio vs Leverkuzen
Ima dosta dobrih ekipa,a valjda ljudi koji igraju u prvoj ligi imaju neke povlastice...
Nema potrebe sad da raspravljamo,nije to moja odluka vec sam pitao par ljudi za misljenje i tako smo izvagali da je bolje.

U kupu zavisi od srece u zrebu.

Sly ja sam tebe odlicno razumeo,ono sto si quotevao je samo predlog....fazon od 50 polu-retardiranih ekipa koje mogu da se biraju jer ste izbacili najjace timove,cak 14 dobrih ekipa ce otici,i ako sam jedan od srecnika druge lige i ja npr biram petnesti opet ce mi ostati kao sto sam naveo FK buljovici........sto znaci da ce u kupu svi iz prve lige imati najbolje medju najgorima....

kakve su sanse igraca iz 2 lige za cup,a da ne pricam o baraz utakmicama,zasto menjate i pravite neregularno takmicenje pre nego sto je pocelo ,sami ste rekli da dobrim igracima nije bitno sa kojim ekipama igraju i transfere ste pravili da bi se ekipe izjednacile,rekli ste da su sve ekipe tu negde.Zasto ovo radite nije uredu

Slazem se potpuno

Pa logicno je da su slabiji timovi u drugoj ligi, udji u prvu, pa ces imati bolji tim.
Glupo bi bilo da je tim iz druge lige jaci od tima iz prve..

A sto se tice kupa..pogledaj Sevojno :D

Isss al me razocara ovim postom...ja pricam ozbiljno ti se sprdas al nema veze,samo trosim zivce jer me je iskreno ovo novo pravilo mnogo iznerviralo

maremas
08-15-2009, 18:23
Ja sam prosli put birao poslednji 28. i opet sam bio 5 na tabeli, tokom lige sam shvatio da nije toliko do tima koliko do taktike i formacije.
(u mom slucaju)

_Dante_
08-15-2009, 18:30

FK ****ovci :XD:

Ja se slazem za ovo sto su odlucili, na osnovu misljenja vecine... Kao sto rece MozzART ipak u prvoj ligi treba da su za nijansu jaci klubovi... A to za kup, uopste nece bit velike razlike, a svi timovi su razliciti za nijanse, tako da ako dobro igraju nece im nista bit prepreka... ;)

Slyz
08-15-2009, 18:31

Zato sto zelimo da igraci iz prve lige budu povlasceni. (kad su vec nagrade iste za sve lige )
Zato sto zelimo da odbacimo mogucnost da neko igra celu sezonu smoren u prvoj ligi
i na kraju ispadne samo zato sto je na draftu bio 35-ti.
Zato sto ce kvalitet prve da bude u kvalitetu igre,ne ekipe. Zamislite koliko bi igrac odigrao kvalitetno ako se bas trudi sa PSG i ako se bas trudi sa Totenhemom.
Razlika bi bila mnogo veca.

Ovo nije moja odluka licno,vec moja,maruljina + 6 ljudi koje smo random na MSN pitali za misljenje.

Problem je takodje sto ljudi odma vide "neregularnosti" i prevare i ako ih nikad nije bilo , a lepe stvari kao sto su sponzorstvo, iz svog dzepa vadim pare da posaljem nagradu , Dante nije nagradjen od sajta za prvo mesto ... sad moram ja da mu posaljem nagradu, jer cu ja svoje organizacione obaveze i obecanja ispuniti.
Dali smo vam DVE DRUGE Lige, 2 igraca direktno iz obe idu u prvu.
Odbacili smo vam na taj nacin 3cu ligu...

Ako mislite da mogu svima da izadjem u susret i sve da vas ucinim srecnim i zadovoljnim , zao mi je... ne mogu.
Mogu samo za sezonu3 da se povucem pa izvolite napravite bolje i regularnije od ovoga.

-C.R-9-C.R-
08-15-2009, 18:32
FK ****ovci :XD:

Ja se slazem za ovo sto su odlucili, na osnovu misljenja vecine... Kao sto rece MozzART ipak u prvoj ligi treba da su za nijansu jaci klubovi... A to za kup, uopste nece bit velike razlike, a svi timovi su razliciti za nijanse, tako da ako dobro igraju nece im nista bit prepreka... ;)

Pa normalno da ces da se slazes,kad si ti medju povlascenima....ti ako si najbolji trebalo bi da dobijes najgori klub da bi to dokazao,a ne da uzmes najjaci pa da nas sve jos vise naguzis,al je*iga odluceno je kako je odluceno,naravno kao sto sam predpostavio sva ta "vecina" je iz prve lige pa im odgovara... :krsti

_Dante_
08-15-2009, 18:37
Pa normalno da ces da se slazes,kad si ti medju povlascenima....ti ako si najbolji trebalo bi da dobijes najgori klub da bi to dokazao,a ne da uzmes najjaci pa da nas sve jos vise naguzis,al je*iga odluceno je kako je odluceno,naravno kao sto sam predpostavio sva ta "vecina" je iz prve lige pa im odgovara... :krsti

Koji ti je najjaci majke ti, svi su klubovi priblizni po jacini... :001_huh:

Slyz
08-15-2009, 18:46
Ne znam sta bi rekli na BPL ligu gde momci, zavisno od plasmana iz prosle sezone po tom redosledu biraju ekipe.

do te mere smo isli u balansiranju svega,pa ne mogu ja licno da ucinim PSG boljom ekipom nego sto jeste, niti mogu Dantea da nateram da igra atraktivno (primer).

Ali mozemo da im damo da biraju bolje ekipe (jer prva su liga) pa ce i te utakmice i ta prva liga biti bolja.

Opet , ne mogu da dozvolim da me izbacujes iz takta CR i da ispadne sad kako sam ja neregularan i sl. opet mogu samo da ponovim
Ako mislite da mogu svima da izadjem u susret i sve da vas ucinim srecnim i zadovoljnim , zao mi je... ne mogu.

Slyz
08-15-2009, 18:47
jel valja sad

http://www.speedtest.net/result/540785632.png (http://www.speedtest.net)

valja , vidis ping ti je 53mili sekunde do Beograda
a u operi ti je bio 150ms. a isti protok si imao.

Ok si , jos samo test utakmica sa nekim od igraca iz prosle sezone :) da vidimo da li si namestio sve ,mada mislim da jesi posto ti znam nick (stari si)

-C.R-9-C.R-
08-15-2009, 18:54
Opet , ne mogu da dozvolim da me izbacujes iz takta CR i da ispadne sad kako sam ja neregularan i sl. opet mogu samo da ponovim

Sta je sad sa tobom?Sad ispadoh i ja neki retard koji ima nameru da te s****?Moram i neku kritiku da uputim,i sam znas da svi (i ja!)mislimo da je liga koju organizujes savrsenstvo,medjutim ne moze sve da mi se svidja,pogotovo sto sam ja u toj grupi koja je u ovom primeru potisnuta...kao sto sam rekao kada sam procitao strasno sam se iznervirao,jer kao prvo svi koji su igrali protiv mene ikada znaju kako igram,samim tim sto igramo sa slabijim timovima je lose po mene,a tek da igram sa Sanderlendom,1.Kolnom....ispade ko da smo mi iz lige niza vrsta ljudi,a ne ko da je ovo obicna igra,pola njih kao sto znas su novajlije koje mozda igraju bolje i od Dantea(npr.Novica koji ga je dobio 5-1)...al necu da izigravam nekog retarda(posto tako ispada) i da kvarim atmosferu,znaci ako treba da potpisem nekako potpisacu,igracu ako treba i sa najslabijim timom koji moze da se izabere ako mi takva (ne)sreca bude na draftu...sada sve ok??

maremas
08-15-2009, 18:59
-C.R-9-C.R- (http://www.pes-serbia.com/vb/u25619) moze ovako, ti uzes moj pik na draftu iz prve lige a ja tvoj iz druge, i svi zadovoljni.

_Dante_
08-15-2009, 19:04
Sta je sad sa tobom?Sad ispadoh i ja neki retard koji ima nameru da te s****?Moram i neku kritiku da uputim,i sam znas da svi (i ja!)mislimo da je liga koju organizujes savrsenstvo,medjutim ne moze sve da mi se svidja,pogotovo sto sam ja u toj grupi koja je u ovom primeru potisnuta...kao sto sam rekao kada sam procitao strasno sam se iznervirao,jer kao prvo svi koji su igrali protiv mene ikada znaju kako igram,samim tim sto igramo sa slabijim timovima je lose po mene,a tek da igram sa Sanderlendom,1.Kolnom....ispade ko da smo mi iz lige niza vrsta ljudi,a ne ko da je ovo obicna igra,pola njih kao sto znas su novajlije koje mozda igraju bolje i od Dantea(npr.Novica koji ga je dobio 5-1)...al necu da izigravam nekog retarda(posto tako ispada) i da kvarim atmosferu,znaci ako treba da potpisem nekako potpisacu,igracu ako treba i sa najslabijim timom koji moze da se izabere ako mi takva (ne)sreca bude na draftu...sada sve ok??

:lolabove: Ovo si preozbiljno shvatio, niza vrsta ljudi :XD: :krsti
Vazno je da igramo PES... ;)

-C.R-9-C.R-
08-15-2009, 19:05
-C.R-9-C.R- (http://www.pes-serbia.com/vb/u25619) moze ovako, ti uzes moj pik na draftu iz prve lige a ja tvoj iz druge, i svi zadovoljni.

Fala mare ali ne...napustam sada temu necu vise da je trolujem

Slyz
08-15-2009, 19:14
Sto se mene licno tiche moze i druga liga da bira prva , pa mi iz prve poslednji.
...

noviice
08-15-2009, 20:34
Novine:

Draft (****uplista)

Ako neko ne voli da igra sa slabijim ekipama onda sam to ja.Ako su vec i najjace izbacene a ostale ove nazovi druge klase znaci cak i tu prednost imaju igraci koji su igrali prvu ligu prosle sezone ili iz druge izborili ucesce u njoj.Samo ima jedna ne razjasnjena stvar a to je ova:Kad je prva liga pocela tj prva sezona kako su onda igraci uspeli u prvoj ligi da se izbore znanjem i kvalitetom igre ako su odmah od nje krenuli i naravno da nisu mogli odmah svi ispasti iz lige nego dva tima.Cisto da razjasnimo da oni nisu bas svi od reda mogli da se bore kvalitetom i da u ovom trenutku pokazanim u igri brane pozicije drafta koje ce im ovom prilikom biti dodeljene.Ne samo ja nego i verovatno dosta njih novoprijavljenih i onih iz druge lige smatra da dve utakmice u sezoni ili pak jedna u kupu ne moze da prikaze pravu vrednost i kvalitet jednog igraca naspram drugog a uz to jos mu i dodeliti draftom ili vec nekako ekipu koja ima rekovalescente i anonimuse tipa REN ili Zenit.pa da ga j.... na koju foru u dve utakmice ja ili bilo ko moze da izbaci dantea sa npr totenhemom iz kupa.Naravno za sve postoji nacin tipa taktika,formacija ili nepopularne stvari krljanje ili zadrzavavanje lopte ali mi to zvuci kao supermega antiferplej.Ali sve ovo sto sam rekao neka bude u sluzbi sledece stvari i molio bih sve moderatore da razmisle o njoj i bice dosta njih vrlo zadovoljno.Citajte sta sam smislio :)

Svim ekipama dodeliti poene (kao npr uefa koeficijent) i to recimo Aston Vila ima 100 poena a taj Ren 5 poena i tih izabranih 56 ekipa podeliti u tri grupe npr 70-100,40-70 i 1-40 pa lepo od tih npr 18 ekipa prve kategorije 10 prvih ide u prvu ligu,4 u drugu A i 4 u drugu B ligu i to naizmenicno sa liste,Prve 4 ekipe iz druge kategorije 40-70 poena odnosno jos 18 ekipa koje treba deliti u prvu ligu za draft, ostalih 14 naizmenicno podeljene u drugu A i drugu B.I na kraju treca kategorija 1-40 poena odnosno ostalih 20 ekipa od njih prve dve idu na draft prve lige a ostale takodje naizmenicno u drugu A i drugu B ligu.
rezime:ovim bi ste u prvoj ligi imali najkvalitetnije timove(ali i one slabijeg kvaliteta ali opet ne najlosije rangirane)
U drugoj A i drugoj B bi ste imali i jacih ekipa (ali ne najjacih) ali gro bi cinile ekipe slabijeg kvaliteta.
Tako cete dati sansu igracima druge lige da imaju cemu da se nadaju kad im dodju maremas,marulja i Dante kao aktuelni sampion ali i onima iz prve lige da se dobrano pomuce da izbore opstanak ili pak da u barazu daju sve od sebe protiv drugog iz Druge A i Druge B lige koji nece igrati sa bas toliko naivnom ekipom

primeri u stvarnom zivotu govore da se iznenadjenja desavaju(slabiji pobedjuju najbolje svetske ekipe) ali nije bez veze u kladionici kvota na takvu pobedu obicno preko 10 a u gostima i vise!

Ujednaceniji draft za bolji kvalitet i pravednije takmicenje!Nije vazno samo ucestvovati,igraj da bi pobedio!

maremas
08-15-2009, 20:57
Ljudi o kojim to slabim ekipama pricate, gotovo svi igraci u PSL pecu imaju editovane prepucane ocene pogotovo ovi slabiji tako da je dobar deo "srednjih" neaktraktivnih ekipa podjednaka. Neko ce uzeti ove sto malo vise otskacu Totenham, Everton... Boze moj ali ostale ekipe nisu nimalo slabije od njih.

Slyz
08-15-2009, 21:01
moze uradite kako vi zelite , ja sam spreman da vam ustupim mesto.
ali onda ce vam se buniti neki drugi ljudi, a ako bude po njihovom onda ce se buniti neki treci ljudi.
ocete da igramo svi Real vs Real? i na normal kondiciji ....?
Moze, nema frke. Dogovorite se svi vi nezadovoljni ko ce da preuzme sve ovo,ja
ne mogu da se smaram i nerviram ovde sa vama + sam u minusu.

ne gledate 42 korisnika vec sebe licno.... i hvala vam sto ste se prijavili i sto vas ima vise nego na pes2009.

poz

_Dante_
08-15-2009, 21:08
Bas sam sad gledao ocjene igraca i mogu reci da su skoro svi timovi tu i tamo podjednaki, neki imaju jaci napad, neki odbaranu i sl... Kao sto Mare rece, jedino malo se izdvaja toliko pominjani Tottenham, ko ga odabere mora biti 1 po vasoj prici :XD:
Ima ogromni izbor timova, tako da bar meni ce biti tesko da se odlucim koji cu tim uzet jer svaka ekipa ima nekog bas dobrog igraca... Tako da treba polako da se privode kraju prijave i da se napokon pocne sa biranjem ekipa... :)

noviice
08-15-2009, 21:10
Ljudi o kojim to slabim ekipama pricate, gotovo svi igraci u PSL pecu imaju editovane prepucane ocene pogotovo ovi slabiji tako da je dobar deo "srednjih" neaktraktivnih ekipa podjednaka. Neko ce uzeti ove sto malo vise otskacu Totenham, Everton... Boze moj ali ostale ekipe nisu nimalo slabije od njih.

Naravno da je kvalitet opet kako bi rekli neki TU NEGDE ali garantujem da c.r.9.c.r bira ekipu po imenu tj on bi bio onaj tip trenera kome igraju imena i zvezde a ne korisni igraci. i ne samo on nego i ja a bogami i vecina bira ekipu po imenu mozda maremas sa Renom moze u 10 utakmica protiv mene a ja da igram sa Aston Vilom da izbori 9 pobeda i jednu nereseno (naravno da bi tad defenitivno presao na CAll OF DUTY :) ) ali ne bi mogao niko da kaze da su ujednacenog kvaliteta jer u tom slucaju bi ja bio magarac koji ne moze da u 10 utakmica iskoristi potencijal jedne dobre ekipe.Nemam ja nista protiv ni jednog izbora drafta ili cega vec naravno da cu igrati i sa Kelnom i Anderlehtom ali mislim da bi mogli zbog tih imena ekipa da malo nahranite sujetu od c.r.9.c.r ,moju i vec koga sve ne jos sa takvim balansiranim draftom.Smatram da sly i te kako moze da to odradi kvalitetno u dogovoru sa maruljom,maremasom i jos tih 5 ljudi sa msn a posle ko bude imao protiv je teski NOOB i anti realista.Ako mislite da je tesko realno bodovati ekipe daj da glasamo po onoj listi ekipa i da im dajemo poene od 1-56 i vidimo na kraju kako ce se ekipe rangirati glasanjem clanova foruma.

maremas
08-15-2009, 21:15
Draftom ne dobijate ekipu nego broj po kojem redu birate, nece vama zapasti Ren ili neki tamo slj tim vec cete ga sami birati i odabrati sta zelite i sta vam odgovara, naravno od onoga sto ostane.

marulja
08-15-2009, 21:21
ne znam kakva vam je ta logika da najbolji imaju najslabije timove
da li u fudbalu najbolje igrace dovode dobri ili losi timovi
po toj logici c. ronaldo nije trebao da ode u real nego u hetafe, da bi hetafe imao sansu da dobije real

najbolji su uvek povlasceni
primer: prekrsaj na ivici sesnesterca, ako je oboren igrac zvezde sudija ce svirati penal, a ako je oboren igrac mladog radnika svirace slobodnjak van kaznenog

ovako cemo imati izbalansirane lige, tj i u prvoj i u drugoj ligi ce svi imati timove slicnog kvaliteta
a kad bi birali kako kome zapadne 42 pika, pola lige bi imalo jace, pola slabije timove

kup je manje bitan, njega smo napravili samo da bi se medjusobno sastajali igraci iz prve sa igracima iz druge lige, mozemo i da ga ukinemo ako tako hocete

i kup je lakse osvojiti sa slabim timom, posto se igra samo jedna utakmica, znaci jedna losa utakmica i ispadas, a svakom se desava da kiksne.
dante koji je celu proslu sezonu bio prvi odigrao je nereseno(ili cak izgubio) od pashonija koji je ispao iz lige.

a ti ronaldo si prosle sezone birao drugi, pa si zavrsio kao poslednji na tabeli

maremas
08-15-2009, 21:34
Evo usao sam u igru i na blic video koje bi timove bez problema birao, sve odlicni timovi, odlicni igraci... Ima jos sigurno vise od 10ak timova koji su u rangu ovih ali ih nisam stavio samo iz razloga sto neke timove ne volim. Ima toliko dobrih timova sa kojima moze da se igra najnormalnije a vi pravite pompu od svega ovoga :rulet:

Aston Vila
Blackburn Rovers
Fulham
Sunderland
Newcastle
Tottenham
Bordeaux
Marseille
Lion
PSZ
Genoa
Fiorentina
Lazio
Sampdoria
Styttgart
Werder
Wolfsburg
Betis
Atletico Madrid
Villarreal
Sevilla
Sporting
Fenerbahce
Galatasaray

noviice
08-15-2009, 21:50
ne znam kakva vam je ta logika da najbolji imaju najslabije timove
da li u fudbalu najbolje igrace dovode dobri ili losi timovi
po toj logici c. ronaldo nije trebao da ode u real nego u hetafe, da bi hetafe imao sansu da dobije real

najbolji su uvek povlasceni
primer: prekrsaj na ivici sesnesterca, ako je oboren igrac zvezde sudija ce svirati penal, a ako je oboren igrac mladog radnika svirace slobodnjak van kaznenog

ovako cemo imati izbalansirane lige, tj i u prvoj i u drugoj ligi ce svi imati timove slicnog kvaliteta
a kad bi birali kako kome zapadne 42 pika, pola lige bi imalo jace, pola slabije timove

kup je manje bitan, njega smo napravili samo da bi se medjusobno sastajali igraci iz prve sa igracima iz druge lige, mozemo i da ga ukinemo ako tako hocete

i kup je lakse osvojiti sa slabim timom, posto se igra samo jedna utakmica, znaci jedna losa utakmica i ispadas, a svakom se desava da kiksne.
dante koji je celu proslu sezonu bio prvi odigrao je nereseno(ili cak izgubio) od pashonija koji je ispao iz lige.

a ti ronaldo si prosle sezone birao drugi, pa si zavrsio kao poslednji na tabeli

Mudro zboris marulja :)

svi mi na neki nacin imamo pravo i gomila stvari nam to daje ali ima i gomila njih koje realnost demantuje kao to sto si naveo za pashonija i dantea ili ronaldovo ispadanje iz lige.Jer ako se duboko zamislim da draft (mnogi tesko razumeju prvenstvo izbora) i treba da omoguci prvenstvo biranja igracima prve lige a onda ostalima odnosno u druge dve lige jer ipak su oni tu gde jesu a mi smo novajlije u svakom slucaju,moja zelja je bila samo da raspodelimo ekipe po virtuelnoj snazi na pesu a da draft ostane kakavi jeste jer je najposteniji i jedino faktor srece utice a ne uticaj sa strane.

Znaci ljudi draft je redosled odabiranja ekipa gde malu prednost imaju igraci prve lige ali ne mogu oni izabrati 40 ekipa pa da nama ostanu te šušumige ekipe nego samo 16 tj onoliko koliko ih ima.I za druge lige ce biti dosta dobrih ekipa i po imenima i po realnom kvalitetu.Sly nema tu tvoje greske i ne verujem da je iko mogao pomisliti da ti nesto mutiš(jedino ako nije normalan) pusti kraju i radi ovo kako si radio do sada,nisam to video u stvarnosti ali po desavanjima u proslosti i samoj organizaciji mislim da transparentnije nije moglo i da ce sad biti i jos kvalitetnije,marulja mislim da tvoj avatar utice na ljude kad citaju tvoje postove:bic:

-C.R-9-C.R-
08-15-2009, 22:47
Sta me koj ***** svi spominjete odma u losem kontestu,sta da zadovoljite moju sujetu o cemu pricate??Ima istine u postovima od Novice,istina je da biram po imenima,istina je da bi kao trener gurao zvezde,i jos davno sam izneo svoje misljenje (kada je kretala prva liga) da je totalna glupost po meni izbaciti najjace timove,posto vi pravite paralelu sa pravim fudbalom jedno pitanje za sve vas:

ZASTO UEFA NE UGASI NAJJACE KLUBOVE??

Manite se vise mene,posmatrajte me kao Denija ili nekog novog,necu vise iznositi svoja misljenja,igracu sa Kolnom ako treba,ali nemojte me vise uzimati usta osim ako necete da me hvalite( :D ),kolko sam pomogao forumu sto se edita i svega vezanog za PES tice,sto sam prvi otvorio temu o vracanju PES6 online,zajedno sa Petkom otkrio pravljenje servera preko Hamachia(na nasem forumu),da ne zaboravim Cucu koji nam je prvi napisao tut za igranje,provaliokako se rade online transferi,i jos mnogo stvarcica sto se tice edita,al to niko ne postuje al nema veze,nije niko kriv sto sam dosta mladji od svih vas i sto se jos lozim na Ronalde,Ronaldinje,Kake i megazvezde i sto ne volim da igram sa Djenovom,Parmom,Anortozisom i takvim timovima...Sve vas starije postujem i gotivim,ali shvatite da i ja imam svoja misljenja i zelje,a to dal ce te vi prihvatiti moje predloge i kritike to je na vama... ;)

Ovo je neka vrsta disa?

Sly nema tu tvoje greske i ne verujem da je iko mogao pomisliti da ti nesto mutiš(jedino ako nije normalan) pusti kraju i radi ovo kako si radio do sada,nisam to video u stvarnosti ali po desavanjima u proslosti i samoj organizaciji mislim da transparentnije nije moglo i da ce sad biti i jos kvalitetnije

potpisujem

Slyz
08-16-2009, 02:54
Hvala.

seed 1 - prva liga
seed 2 - druge lige

kao sto pravila oko broja ucesnika liga nismo mogli znati (jer nismo znali koliko(ovoliko) ce se ljudi prijaviti) , tako nismo ni znali da li da povlastimo prvu ligu za draft.

Kao sto postoji velika razlika izmedju Manchestera i Bordoa , tako postoji razlka i izmedju Evertona i Bordoa (everton primer ekipe koja verovatno odlazi u prvih 14)
samo sto je druga razlika mnogo manja i ima jos 40 takvih razlika.

Zato ne mogu da se biraju timovi klase A.

izbaciti Totenhem iz liste biranja. . . ??
Mada ne oskacu puno od njega ni Arsenal , Roma , Valensija i Man City.
http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/11k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/11/fc-arsenal/uebersicht/startseite.html) FC Arsenal (http://www.transfermarkt.de/de/verein/11/fc-arsenal/uebersicht/startseite.html) 275.800.000 €
http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/148k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/148/tottenham-hotspur/uebersicht/startseite.html) Tottenham Hotspur (http://www.transfermarkt.de/de/verein/148/tottenham-hotspur/uebersicht/startseite.html) 226.900.000 €
http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/29k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/29/fc-everton/uebersicht/startseite.html) FC Everton (http://www.transfermarkt.de/de/verein/29/fc-everton/uebersicht/startseite.html) 185.350.000 €

http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/12k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/12/as-rom/uebersicht/startseite.html) AS Rom (http://www.transfermarkt.de/de/verein/12/as-rom/uebersicht/startseite.html) 244.550.000 €
http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/430k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/430/ac-florenz/uebersicht/startseite.html) AC Florenz (http://www.transfermarkt.de/de/verein/430/ac-florenz/uebersicht/startseite.html) 176.000.000 €

http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/27k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/27/fc-bayern-muenchen/uebersicht/startseite.html) FC Bayern München (http://www.transfermarkt.de/de/verein/27/fc-bayern-muenchen/uebersicht/startseite.html) 247.450.000€
http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/82k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/82/vfl-wolfsburg/uebersicht/startseite.html) VfL Wolfsburg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/82/vfl-wolfsburg/uebersicht/startseite.html) 155.300.000€
http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/41k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/41/hamburger-sv/uebersicht/startseite.html) Hamburger SV (http://www.transfermarkt.de/de/verein/41/hamburger-sv/uebersicht/startseite.html) 135.375.000 €
http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/86k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/86/werder-bremen/uebersicht/startseite.html) Werder Bremen (http://www.transfermarkt.de/de/verein/86/werder-bremen/uebersicht/startseite.html) 125.750.000 €

stvari su takve kakve su, jbga . uvek cete biti nezadovoljni ali ajmo ,

Draft ovakav kakav smo resili. Necu vise da polemisem o tome niti o bilo cemu vezanim za ligu. Ova sezona ce se igrati onako kako je zamisljeno i bice kaznjavani svi koji kasne sa kolima , bez razmisljanja i *****a tipa (manutd vs -storm prosle sezone).
Sledece sezone vi cete bolje.
Poz

gogiland
08-16-2009, 13:20
odigrali smo sinoc ja i jonnyMM utakmicu ( de sam se ja ujedno pdvrgo testu ( testu u smislu da li je sve namesteno kako treba )

sve je u redu,sve funkcionise kako treba.

Samo jedno pitanje
Zna li se priblizno dan i cas kad ce biti taj draft,i kako to konkretno izgleda u smislu kako se to biraju ekipe.
Koliko je meni npr ostavljeno vremena da izaberem ekipu od momenta draftovanja,itd

aciko
08-16-2009, 13:30
odigrali smo sinoc ja i jonnyMM utakmicu ( de sam se ja ujedno pdvrgo testu ( testu u smislu da li je sve namesteno kako treba )

sve je u redu,sve funkcionise kako treba.

Samo jedno pitanje
Zna li se priblizno dan i cas kad ce biti taj draft,i kako to konkretno izgleda u smislu kako se to biraju ekipe.
Koliko je meni npr ostavljeno vremena da izaberem ekipu od momenta draftovanja,itd

draft krece onog trenutka kad Sly zatvori prijave,i napravi izvlacenj brojeva za draft,svako ce imati svoj broj tj red po kome bira ekipu kada dodje red na tebe izaberes.moras sa vremena na vreme biti na forumu kada dodje red na tebe da drugi ne cekaju sto te nema da izaberes.imaces vremena da odaberes

Slyz
08-16-2009, 13:31
Drago mi je da sve radi.
Draft ce biti za koji dan (zavisi od toga kad se javi jos ovih par ljudi iz prosle sezone i mozda sacekamo jos neke da se prijave (nove))
Draft je u stvari lista, koji po redu budes na toj listi , po tom redu biras .

mozda je lakse da pogledas
DPGqOfK7BVY

Slyz
08-16-2009, 13:46
Evo ovako , chisto da vidite da vam kol'ko tol'ko izlazimo u susret....
Ekipe koje ubacujemo u LISTU Biranja su sledece:

Roma
Valencia
Arsenal
Man. City
Totenham
Atletico Madrid
============ove ekipe ce moci da biraju samo igraci iz Liga 2 (kao i sve ostale ekipe sa liste) , Liga 1 nece moci da bira ove novo-ubachene ekipe.

NIsmo hteli da izbacujemo totenhem,vec smo odlucili da ubacima jos neke malo bolje ekipe , ali da ih damo Ligi 2. Srecno u draftu.

aciko
08-16-2009, 13:56

Roma
Valencia
Arsenal
Man. City
Totenham
============ove ekipe ce moci da biraju samo igraci iz Liga 2 (kao i sve ostale ekipe sa liste) , Liga 1 nece moci da bira ove novo-ubachene ekipe.

NIsmo hteli da izbacujemo totenhem,vec smo odlucili da ubacima jos neke malo bolje ekipe , ali da ih damo Ligi 2. Srecno u draftu.

plasim se da ce biti prevelika razlika izmedju ovih ekipa i ekipa sto ostanu da se izaberu.onda ce ovih pet u 2 ligi biti zestoko povlasteni u odnosu na druge.
Da ne bude da samo kritikujem zelim da pohvalim sve sto su radili na organizaciji ove i prosle sezone i ulozili ogroman napor da sve ovo organizuju bez ikakve nadoknade za svoj trud iz cistog entuzijazma VELIKO HVALA

marulja
08-16-2009, 13:58
a ako stavimo zreb kao prosli put bice velika razlika i u prvoj i u drugo ligi
a vama se ne svidja da igrate samo sa timovima koje mi ne izaberemo

ova odluka je konacna, svidjala se vama ili ne

aciko
08-16-2009, 14:04
a ako stavimo zreb kao prosli put bice velika razlika i u prvoj i u drugo ligi
ova odluka je konacna, svidjala se vama ili ne

na koju odluku mislis na onu sa povlastenih 14 klubova 1 lige ili na ovu o ubacivanju ovih 5 prejakih klubova u draft 2 lige

marulja
08-16-2009, 14:06
i na jednu i na drugu

Slyz
08-16-2009, 14:12
plasim se da ce biti prevelika razlika izmedju ovih ekipa i ekipa sto ostanu da se izaberu.onda ce ovih pet u 2 ligi biti zestoko povlasteni u odnosu na druge.
Da ne bude da samo kritikujem zelim da pohvalim sve sto su radili na organizaciji ove i prosle sezone i ulozili ogroman napor da sve ovo organizuju bez ikakve nadoknade za svoj trud iz cistog entuzijazma VELIKO HVALA

nece toliko , bice dosta srece za tih prvih 5 (ako u opste budu birali ove ekipe)
Arsenal ima losu odbranu, City ima smesnu sredinu terena ,
Totenham je kompaktan , Valensija ima matore igrace ..ali +Vilja i Zigic.
Svako ce birati onako kako mu odgovara stil igre te ekipe i njene predispozicije.

Ja sam prosle sezone vodio At.Madrid i razocarao sam se , brzi su ..zvezde su ali balance im je smesan, svako me odgura.

Partizan FOREVER
08-16-2009, 14:56
Ne svidja mi se sto ste ubacili ove ekipe, ali ne mogu da promenim tu odluku. Jednostavno razlika u kvalitetu se primecuje, i tokom lige mislim da ce takodje dolaziti do izrazaja, ali nema veze. :)

babareza
08-16-2009, 15:04
koliko strke oko tog biranja kluba.. joooj.. ako vi iz 2 lige mislite da necete nista moci protiv nas iz 1. u kupu onda osvojite 2 i slij prvenstvo cete imati kao jace klubove ali meni bi bilo i u redu da mi uzimamo kao slabije klubove.... ja sam proslu sezonu birao zadnji ili predzadnji i ugll uzeo sam schalke ali dosta ih se cudilo kako sam uzeo njih a bilo je ostalo jos jacih klubova.. a schalke je u pesu toliko dobro napravljen da je to strasno.. sredisnji branici su predobri.. je da su malo sporiji ali nitko im nije nista mogao (bordon krstajic westerman) a tu je i kurany farfan asamoah rakitic itd. stvarno jedna odlicna momcad i dokaz da se sa tzv losjim klubovima moze osvojit prevnstvo jer deseiny je imao newcastle tu je bila sevilla a.villa tottenham.. nije vazan klub vazno je kako ti pase taj klub i odredena formacija koja njima odgovara

noviice
08-16-2009, 15:05
Nije losa ova odluka iz prostog razloga jer se donekle slaze sa mojim zahtevom :)

e sad naravno ako budem te srece pa mi zreb dodeli da izaberem medju prvima u drugoj ligi naravno da cu uzeti neku od tih ekipa :D

a ako ne onda cu se sa nekom od ostalih truditi da sve te ekipe na kraju sezone budu ispod mene na lestvici.Ziveo PES i svima zelim puno srece u zrebu i takmicenjima!Pozdrav i veliko hvala moderatorima jer to je sve znak da su i oni spremni na konstruktivna resenja u cilju unapredjenja same lige i foruma uopste!

Slyz
08-16-2009, 15:43
babareza sve objasnio .. :)

-C.R-9-C.R-
08-16-2009, 17:02

Roma
Valencia
Arsenal
Man. City
Totenham
Atletico Madrid

Arsenal :ave: :ave: Odlicna odluka po meni :clap2: Samo je nesto ceo ovaj mesec sreca protiv mene,nece valjda i u draftu :unsure:

gogiland
08-16-2009, 18:12
Hvala na objasnjenjima za draft
Mislim ,znam ja sta je draft pobogu
Samo sam mislio da to neko najavi ,unapred, recimo da Zombi kaze
" draft je u petak u 15 h i da kaze,kad izadje lista, ti recimo Ronaldo imas toliko i toliko da izaberes svoj tim ,pa drugi itd."

----------------------------------------
Digla je se bas prasina oko ovih timpva,i to bespotrebno.

arsenal,Roma,Totenhem,Atletiko,Valensija,M.Siti ,pa ja ne bi biro ni jedan od ovih timova,jer neodgovaraju mom stilu, (Eventualno Atletiko ali pre godinu dana, mada i Totenhem ima ubitacan napad ),pre bi uzo Kjevo ili Betis npr.

Mozda nije bilo potrebe da se oni ubacuju,ali neka
U principu najbitnije je da nema Barse i Intera i celzija
Jer ti ako znas da igras,znas.

Slyz
08-16-2009, 20:32
Pa ovaj put sto se tice drafta jer nas ima puno "znacete svi kad je (kog dana)"
Svakog koga budemo cekali duze od 5h , birace igrac posle njega na redu (a ovaj sto ga nije bilo 5h ce da izabere ekipu odma chim dodje na forum(nece ici na kraj liste nego odma chim dodje) )

Slyz
08-17-2009, 22:18
Jel ima dobrovoljaca za tabele?

Pejaz
08-17-2009, 22:28
Imam predlog u vezi ovih ekipa za druge lige da na primer 3 idu u jednu a 3 u drugu da bi se makar malo izjednacilo poste ce i ovako igraci koji prvi biraju biti u prednosti da ne bude 5 jakih i ostali slabi u jednoj lizi a u drugoj samo 1 jak.

Slyz
08-17-2009, 22:38
ne razumem sta si hteo da kazes? ako mislis na raspored vas u 2-ge A i B (da bude izbalansiran kvalitetom) :
kako ja mogu znati ko je od vas novih jak a ko ne?

Pejaz
08-17-2009, 22:45
ne razumem sta si hteo da kazes? ako mislis na raspored vas u 2-ge A i B (da bude izbalansiran kvalitetom) :
kako ja mogu znati ko je od vas novih jak a ko ne?

Mislio sam ovi jaci timovi na primer u ligu A- da idu totenhem arsenal i atletiko a u ligu B da idu city valensija i roma pa da se tu malo izjednaci a ne da sva sest odu u ligu a ili ligu b.:001_rolleyes:

-C.R-9-C.R-
08-17-2009, 22:46
Mislio sam ovi jaci timovi na primer u ligu A- da idu totenhem arsenal i atletiko a u ligu B da idu city valensija i roma pa da se tu malo izjednaci a ne da sva sest odu u ligu a ili ligu b.:001_rolleyes:

Kako volim ove heroje :ave: Fulam,Keln,Parma :ave:

Slyz
08-17-2009, 22:48
nema 6 ekipa za biranje ima 50...

aciko
08-20-2009, 13:54
predlog zasto se u neko dogledno vreme neorganizuje pes6 online menadzer liga po ugledu na jedan sajt as Balkana da ga ne reklamiramo sada. u toj ligi po meni bi bilo mesta samo za dokazane proverene igrace koji nisu do sada nikada ispalili a i kvalitetom to zasluzuju.mislim da bi bilo ljudi za prvu i drugu menadzer pes6 online ligu.posto ste majstori u organizaciji eto novog izazova RAZMISLITE

maremas
08-21-2009, 23:49
http://www.dodaj.rs/t/K/fE/VKJn0oV/28league1i-copy.jpg (http://www.dodaj.rs/?K/fE/VKJn0oV/28league1i-copy.png)

http://www.dodaj.rs/t/j/Aj/1aNdR4C1/28league2a-copy.jpg (http://www.dodaj.rs/?j/Aj/1aNdR4C1/28league2a-copy.png)

Evo transparentni grbovi za prvu i drugu A ligu!

Pejaz
09-05-2009, 18:57
E ovako predlozio bi jedno 2 na 2 takmicenje u pes6 ako ima raspolozenih napisite ovde i dali je ovo uopste moguce organizovati. :pesoholichari:
I kako da stavim u ovoj temi neku anketu ko bi igrao a ko ne?

EDIT: ko oce samnom da igra u ekipi nek mi posalje pm.

Strale VNC
09-05-2009, 19:06
Darko 87 da li hoces da ja i ti igramo u timu???molim te:namig::namig::namig:

internacional 1
09-05-2009, 20:30
Ja sam za .Ja i Ogischa odavde sa sajta se prijavljujemo kao ekipa!!!!Znaci mi igramo kao tim sigurno.Racunajte na nas.Recite ako treba on da potvrdi!!!!

-C.R-9-C.R-
09-05-2009, 20:46
Mora to malo bolje da se organizuje,a ne ovako igram ja i on,i slicno...ja sam odavno to predlozio al mnogi nece,jer je tesko okupiti se,a i potrebno je da bar jedan u timu ima upload 256.....ja bi igrao al treba prvo sve da se sredi,da se nadju parovi,da se odradi vreme igranja jer su sada u toku dve lige sto je stvarno glupost,mogli su ovi iz mini lige da sacekaju a ne ovako mada nema veze,ako se sve lepo organizuje bez odustajanja i slicno i ako nadjem para igracu,sto da ne :)

Pejaz
09-05-2009, 22:03
ma ja sam samo ovo predlozio da vidim koliko bi se prijavilo pa ako nas bude dovoljno da napravimo neki mini kup ili tako nesto.

RonaldinhoHR
09-05-2009, 22:15
Mora to malo bolje da se organizuje,a ne ovako igram ja i on,i slicno...ja sam odavno to predlozio al mnogi nece,jer je tesko okupiti se,a i potrebno je da bar jedan u timu ima upload 256.....ja bi igrao al treba prvo sve da se sredi,da se nadju parovi,da se odradi vreme igranja jer su sada u toku dve lige sto je stvarno glupost,mogli su ovi iz mini lige da sacekaju a ne ovako mada nema veze,ako se sve lepo organizuje bez odustajanja i slicno i ako nadjem para igracu,sto da ne :)

Slažem se, isto vrijedi i za mene =)

MozzART
09-05-2009, 22:38
Ne mozemo da se skupimo ni 1 na 1 da igramo, a ne 2 na 2...
A tu je i problem sa lagom, pucanjem neta itd...

Bilo bi vrh, ali ima vise otezavajucih faktora...

Slyz
09-05-2009, 22:47
1) koristite temu "predlozi za novo online takmicenje" sto se tice novih predloga,a anketu ubacimo lako :)

2) mini ligu je organizovao darko87 zato sto je zakasnio sa prijavom za iksteez ligu i organizovao je da se ne bi smarao,vec da igra sa nekim.

3) Mozda i nije problem skupite se,ali je problem sto mi svi imamo 128k neta,sto je za 1v1 limit,a za 2v2 je malo. Imacemo problema sa lagom i kao sto vidite,neki igraci ni za 1v1 ne mogu da usaglase vreme,a kamoli 4igraca . Mislim da je 2v2 zanimljivo takmicenje,ali nazalost mi trenutno nemamo uslova da ga odigramo kako treba.

brankoo
09-10-2009, 13:46
nisam uspeo da nadjem na forumu,a zanima me kako da se prijavim za neko online takmicenje?

mire_zr
09-11-2009, 13:59
i mene interesuje isto....

brankoo
09-16-2009, 08:59
niko da poseti temu :)

maremas
09-16-2009, 09:03
Liga se igra trenutno, tako da ne moze niko novi da upadne. Kad se liga zavrsi posle nekog vremena krenuce i prijave za novu ligu, bicete blagovremeno obavesteni.

pedja997
11-04-2011, 12:32
de i mene informišite kad bude počela prijava... i šta treba da se skine i da pečuje ps:znam koristit dkz :D