PDA

View Full Version : Pro Evolution Soccer 2010 prvi detalji

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7

maremas
04-08-2009, 09:08
http://winningelevenblog.com/files/2009/04/header.jpg

"Nova sezona, potpuno nova igra" prema Konami-u.

April 7, 2009
by IGN Staff (http://ps3.ign.com/email.html), PES 2010 (http://ps3.ign.com/objects/143/14338554.html)
Gameplay: "PES 2010 se fokusira na pojacanom uzbudjenju u mecu izmedju igraca, stvarajuci takmicarsko iskustvo koje ce konstantno da testira igraca... Intuitivno odbranbeni igraci ce zonski pokrivati prostor a napadaci ce konstantno morati drugacije da napadaju. PES 2010 je fokusiran da bude prava fudbalska simulacija, jer zahteva strategiju sa ove strane kao i brze reakcije, kao u stvarno zivotu. Golmani su svestrani i sposobnostima odgovaraju vise modernim shot-stoppers. Sudije su takodje unapredjene, sa pametnijim AI elementima koji im dopusta da uravnoteze odlike tokom utakmice."
Vizuelna unapredjenja: "PES 2010 jer vizuelno unapredjen, radovanje igraca i animacije sada su blize onima iz stvarnog zivota, ukljucujuci zivopisne izraze igraca prikazanim preko poboljsanog sistema osvetlejnja koje se menja u zavisnosti od raznih uslova! Stadioni su takodje dosta poboljsani, trava i ostali in-stadion elementi su fino prikazani."
Potpuno nove animacije i potezi: "Animacije se sad stapaju jedna u drugu spontano tako da dribling i sut na gol dolaze iz dribling animacije. Mnogo vise individualnih animacija je sad u igri, ukljucujuci mnoge poteze i trikove koji se definitivno prikazuju na nacin na koji igra tece. Nekoliko elemenata je kompletno preradjeno, vodjenje, driblinzi i animacije sutiranja su uveliko poboljsane, primetana je razlika ritma kada igrac dodaje loptu, kad stoji i kad je dodaje u trku"
Poboljsana Master Liga: "Master liga je temeljno obnovljena uz unapredjenje menadzerskih aspekata, koji omogucavaju igracima da uzivaju u vodjenju tima i da imaju sto duzu karijeru. Mnogi vide ML kao kljuc uspeha serijala, Master liga elementi u PES 2010 su poboljsani sa novim dodacima, posveceni obogacivanju moda."
AI: "(Vestacka Inteligencija) Tokyo tim je poradio na poboljsanjima za AI, sa Teamvision 2.0 ugradjenim u igru. Vezni red i odbrana sad saradjuju da pokriju otvoren prostor i prekinu napad, tako da pokrivanje mogu izvesti i igraci koji su slabiji u odbrani. Ovo ima dodatan efekat na uklanjanje lakih golova, vracajuci PES 2010 svojim korenima simulacije fudbala. U napadu igraci sad mogu da pomeraju vise igraca odjednom, saljuci ih u vise razlicitih delova terena i otvarajuci ih za vise sansi za gol nego ikada. PES 2010 donosi novi nivo kontole od strane igraca. Stratesko misljenje je vazno kao i brzi pas, ali novi sistem otvara igracu veliku kontrolu tima. Npr za vreme slobodnih udaraca, igraci mogu sad potstaci kretanje igraca koji cekaju loptu u sesnaestercu"
Individualne karakteristike igre: " U proslim PES igrama, formacija tima je odredjivala kretanje igraca. PES 2010 donosi novi sistem gde je u pojedincu napadacka i odbrambena priroda igre. Svaki igrac uziva u posebnom AI (Vestackom Inteligencijom) povezanom sa njihovim najboljim sposobnostima i odrazava se u akcijama njihovih saigraca - npr igrac koji je poznat po dobrom centarsutu kad je u posedu lopte vise igraca se sliva u kazneni prostor da je primi. Slicno tome ako je igrac poznat po kontroli lopte, defanzivci ce raditi da pokriju njihovu jacu stranu, dok usamljeni napadaci ce automatski biti podrzani od veznog reda po prijemu lopte."
Koriscenje strategije: "Novi sistem merenja jacine snage dozvoljava igracima da izbalasiraju svoju taktiku brzo, iz siroke ponude pre svakog meca. Svaki element - frekvencija pasova, kretanje, linija odbrane, sirina igranja, pozicina napadacke linije - moze se zameniti po potrebi omiljenog kluba. Juventus je opasan preko kontri na strani, a Barcelona koristi sirinu u igri. Ove formulacije mogu biti promenjene u bilo kojoj tacki, kad se igra kod kuce jedna formacija a u gostima druga, sto donosi poseban znacaj Master ligi."
Poboljsan Online: "Novi poseban server Tokyo tima je posvecen poboljsanju Online u PES 2010. Vise sadrzaja dostupno za skidanje je planirano. Konami je podrzao PES 2009 sa izbacivanjem novih licenciranih timova, azurizanjem timova tokom prelaznog roka i ova podrska ce rasti u PES 2010. Azuziranje sadrzaja i timova su planirani tokom veka igre. To ce uciniti igru jos vise azurnom za potrebe igranja meceva."
Atmosfera na mecu: "Reakcija publike na desavanjna na terenu ce varirati sa novim navijanjem i bodrenjem. Bice razlike izmedju navijaca kod kuce i na gostovanjima i publika ce spontano reagovati na specificne situacije u igri, pokazujuci njihovo negodovanje i radovanje, kad je napravljen faul i dat gol. Logicno, komentator ce ponuditi sveze preciznije vidjenje igre."
Penali: "Ceo novi sistem je ugradjen u igru sto donosi vecu kontrolu, namestanje i preciznost."
Ekskluzivna Evropska Liga Licenca: "Konami se sprijateljio jos vise sa UEFA i ozvanicio da je obezbedio ekskuzivna prava video igre za Evropsku Ligu (Bivsi Kup Uefa). Pored toga Konami ce jos usavrsavati i razvijati UEFA Ligu Sampiona sa PES 2010 da napravi jos bolje za igranje najjace svetsko klupsko prvenstvo."

Dave Video Cast WENB (http://video.google.co.uk/videoplay?docid=6821476421004529283)

milosmilan
04-08-2009, 09:48
Bilo bi super kad bi ovo neko mogo da prevede na srpski

Milos
04-08-2009, 11:08
Zbog ljudi koji slabije poznaju engleski tekst preveli maremas i ja :)

sharlin
04-08-2009, 12:51
Е `фала Богу,коначно пенали намештени како треба!:turned:

Ако буде овако,купујем оригинал сигурно,а ако серу,зна се шта следи :mrgreen

Свиђа ми се ово за публику ова негодовања и реакције.

Ех,када би додали још коју лигу,Бундес,Грчку,Јелен СЛ :crazy:

vanjainter
04-08-2009, 12:52
ufff predobar ce bar po ovome da bude

stefanACM
04-08-2009, 13:01
Biče biče ovako, i moja saznanja od pre mesec-dva su govorila da je ovo potpuno nova igra, znači izvori mi nisu lažni

Stevan
04-08-2009, 13:09
sve su ovo samo reci,pes 2009 je znantno napredovao u odnosu na 2008,nadam se da ce da bude ovako kao sto su rekli,dobro je sto ce pored CL i Cup da bude licenciran,po meni je to veoma bitno,da budu takmicenja licencirana(CL,Uefa cup...)a timovi manje vise,dresovi se brzo urade,jos kada bi ubacili malo vise juznoamerickih ekipa i njihov kup

Grobari_bgd
04-08-2009, 13:17
cek koliko kapiram bice i cup eufa?ili sam se ja nesto istripovao?

123456le
04-08-2009, 13:31
da bit ce tj. ne kup uefa nego ova nova europa league,sam me zanima kak ce to bit tj.nadam se da ce bit puno klubova iz onih pretkola prije grupne faze kupa uefa(europa league)

stefanACM
04-08-2009, 13:43
Pro Evolution Soccer 2010 najavljen
http://www.hcl.hr/img/tekst/1614994029_pez.jpg

Pro Evolution Soccer ove godine pretekao je FIFA serijal tek po brzini najave novog nastavka. Naime, Konami je danas objavio press release s istaknutim novitetima, poboljšanjima i inim stvarima koje nas očekuju u inačici za 2010. godinu. Ako ste očekivali potpuno novi PES, možda če vam zvučati razočaravajuče što se 2010. ne temelji na novom engineu več je riječ o svojevrsnoj nadogradnji onoga koji je nekada uspješnu simulaciju odvukao na arkadne staze. No nije sve tako crno – Konami je priznao pogrešku, povečao tim koji radi na novom PES-u i odlučio popraviti ono što je bilo pokvareno u prethodna dva dijela. O čemu se konkretno radi, pročitajte pod opširnije.

Po riječima press releasea, PES 2010 doživjet če intenzivne promjene u gameplayu – ispravljeni su skriptirani potezi i propusti obrane, vratari su sada svestraniji te su njihove reakcije sličnije onima u stvarnom nogometu. Također, AI sudaca je unaprijeđen. Implementiran je novi sustav izvođenja jedanaesteraca, navodno donosi veču kontrolu i preciznost upučivanja udaraca. Umjetna inteligencija je u globalu poboljšana kako bi se PES ponovno primaknuo simulaciji. Uveden je Teamvision 2.0 koji omogučuje bolju suradnju obrambenih i veznih igrača, a nama je dana veča kontrola nad suigračima, bilo da je riječ o aktivnom napadu (igrač odsad može kontrolirati više nogometaša odjednom) ili o slobodnim udarcima (igrač inicira smjer kretanja nogometaša kod izvođenja slobodnih udaraca). Spominje se još i novi power gauge system te veči fokus na osobine individualnih igrača, no o tome bismo više trebali saznati uskoro.

Vizualna strana igre obogačena je u više smjerova. Dodane su potpuno nove animacije poteza, nove finte i facijalne ekspresije. Ugrađen je novi sustav osvjetljenja, izgled stadiona brojit če više detalja, a travnjaci su fino pokošeni novim teksturama trave. Auditivni elementi također su ponešto promijenjeni. Ĺ˝ivlje navijanje publike, nove pjesme i potpuno novi komentator, najavljeni su za 2010.

Master Liga je obnovljena pomoču menadžerskih elemenata, no trenutno nam nije poznato o čemu je točno riječ. Broj kupova povečao se za jedan novi time što je Konami uz Ligu Prvaka dobio i licencu za nekadašnji Kup Uefa.
Zbog loših iskustava s online segmentom igre, Konami je angažirao čitav odsjek programera koji bi trebali dovesti multiplayer do stanja igrivosti. Neslužbeno se spominje podrška za deset igrača, odnosno 10 vs 10, no Konami nije potvrdio informaciju.

Novi Pro Evolution izlazi za PC, PS3, X360, PS2, PSP te nešto kasnije za Wii.

izvor
HCL.hr

Eto ipak ništa od novog engine

ervin.92
04-08-2009, 14:20
A hocel imat become a legend na pes 2010...?

milosh-96
04-08-2009, 20:18
Napred PES 2010, Ja neznam za druge ali ja verujem u Tim Konamija što se tiče PESA 2010.

:clap2:

maremas
04-08-2009, 20:42
http://winningelevenblog.com/files/2009/04/messiheader.jpg

Edit:
Wallpaper
http://img139.imageshack.us/img139/4240/pes2010messiwallpaper.th.jpg (http://img139.imageshack.us/my.php?image=pes2010messiwallpaper.jpg)

Turinski
04-08-2009, 20:51
mislim da bi trebalo da sutanje promene, bas mi je bzvz...nekako neprirodno :PpPpP

stefanACM
04-08-2009, 21:02

Edit:
Wallpaper
http://img139.imageshack.us/img139/4240/pes2010messiwallpaper.th.jpg (http://img139.imageshack.us/my.php?image=pes2010messiwallpaper.jpg)

Oživi Mesi ....uuuuuu.....

Dule 93
04-08-2009, 21:04
Jel takva grafa ili je to malo puno nasminkano

maremas
04-08-2009, 22:04
>>>Dave Video Cast WENB (http://video.google.co.uk/videoplay?docid=6821476421004529283)<<<

Stevan
04-08-2009, 23:31

Edit:
Wallpaper

kakva faca,ludilo,kvalitet texture je malo oslabljen na 09 u odnosu na 08 ali ovo ima da bude super,novi izazovi za facemakere,samo da ne bude mnogo komplikovano

Aksi_pes_player
04-09-2009, 00:02

Edit:
Wallpaper

Pa ko drugi ako ne najbolji igraš sveta.:001_cool:

markotor
04-09-2009, 09:33
dok ne izadje pes 2010 ja cu igrati pes2008, a onda kupujem i novi komp pa ce sve biti bolje

avax_993
04-09-2009, 09:51
nesto mi se ne svidja to da dok vodim loptu saltam jos 10 igraca.....cini mi se da cu morati da kupim 2 dzojstika da bi igrao sam! :D
ispravite ako gresim!

goxybg
04-09-2009, 11:30
Ovakva najava je bila i za PES2008 pa na kraju - corak. Valjda nece opet da nas za*ebu...

maremas
04-10-2009, 11:46
Seabass vise nije producent za PES 2010, sad je neki Naoya Hatsumi.

sharlin
04-10-2009, 12:53
Како би било добро да можемо куповати доп у Бикам а Леџенд:w00t:
Марадоне,бре да будеш:D

VELJKO GLIGORIJEVIC
04-10-2009, 12:57
Shto igrash 2008 kad mozesh i PES2009 na tvom kompu...PES 2008 je isto toliko zahtevan cak mozhda i manje...a za 2010(ako ovako ispadne)...bolje da je nisu najavljivali...:D

4evra
04-10-2009, 13:24
Realno,uvek ovako pricaju iz godine u godinu,i skoro uvek delom podbace,ove godine mi samo smenjivanje Seabassa daje nade :ave:

Dule 93
04-10-2009, 14:29
A sta je taj u Konamiju i sta je skrivio????????

maremas
04-10-2009, 14:55
Pa napisao sam gore sta je bio Shingo Seabass Takatsuka, inace ziva legenda u PES svetu zvana Bog, on stoji iza PES serijala, kreator nase omiljene igre.
http://ve3dmedia.ign.com/images/03/51/35148_normal.jpg

Dule 93
04-10-2009, 15:03
Pa sto su ga smenili onda,i nisi napisao nista gore......

maremas
04-10-2009, 15:07
Pa sto su ga smenili onda,i nisi napisao nista gore......

Seabass vise nije producent za PES 2010, sad je neki Naoya Hatsumi.
A sto su ga smenili ne znam, to ces morati da pitas ove iz KONAMIa, a mogu samo da pretpostavljam zasto.

Gibanko kralj
04-12-2009, 00:27
realno, najpametnije i najneophodnije bi im bilo da vrate promenu igraca (player settings) na one crtice..a ne semi assisted/assisted i te gluposti koje su potpuno upropastile 2009..mislim komp tolko pravi penale i faulove da se igra obesmisljava..ako je taj tu gore inicirao tu promenu ja bi ga odma otpustio..

i njega i lika koji je radio golmane i odbitke u 2009..

a i za lika sto je radio ocene da ne pricam..

bolje bi im bilo da se uozbilje i da ne prave vise govna od fudbala..odkako je ps3 izasho nije bio onako gotivan normalan fudbal..ko pes6 ili we9 na ps2

Luditito
04-12-2009, 11:44
hoceli biti becoma a legend u PES-u 2010

goran_pesmaster
04-12-2009, 11:53
nesto mi je to Hatsumi poznato...

maremas
04-13-2009, 23:40
Evo kakva su bila prva predvidjanja za PES 2009, ova sad za PES 2010 su po meni mnogo mnogo obecavajuca, i kao sto mozete procitati bice masivnih promena :clap2:

10 Predictions for PES 2009
Posted by Peter Willis in PES 2008 News on Tue 01 Apr 2008

To break away from the tradition of posting false news stories on April 1st (or April Fool’s day) I have decided to instead post 10 predictions for Pro Evolution Soccer 2009. I’ve been covering Pro Evolution Soccer online for the past 6 years now and Konami can be pretty predictable - so here are my best educated guesses for what we are likely to see.

PES 2009 WILL BE RELEASED IN OCTOBER

Forget all the rumours you may have heard about there being no Pro Evolution Soccer until next year, PES 2009 will be released October 2008.

PREMIER LEAGUE TEAMS WILL NOT BE EDITABLE

I think this is something that has been coming for a while. For the past few years the Premier League has been getting on Konami’s back more and more about the Option Files that end up floating around the web and, more importantly, eBay. I dare say EA are not too happy about it either given there ‘exclusive’ deal. So I think it’s quite likely that PES 2009 the kits, at least, will be locked down for the Premier League teams.

THERE WILL BE ONLY TWO LICENSED PREMIER LEAGUE TEAMS

At most! Konami have to buy these licenses individually from the clubs, and I believe they are allowed a maximum of 2… until the ‘exclusive’ deal EA has with the Premier League expires in 2010 when the rights will be up for grabs again. Don’t be surprised if the licensed teams are Everton and Aston Villa.

PENDULUM WILL PERFORM THE INTRO MUSIC

PES 2008’s choice of music was questionable to say the least. I don’t have a problem with choosing the Kaiser Chiefs, but the song just didn’t work. Something with a bit more kick to it will be introduced for PES 2009. Pendulum, best known for their hits ‘Granite‘ and ‘Slam‘, have already had their music appear in Motorstorm on the PS3 and Dance Dance Revolution Universe on XBox 360.

ONLINE MODES WILL BE IMPROVED

This goes without saying. Konami know that unless online is ten-times better than it was for PES 2008 that they are in BIG trouble. I expect there will be online leagues, or at least knock-out cup contests, and the lobby system will be modified to be similar to that of PES6.
UNLIMITED AMOUNT OF SAVED REPLAYS
No idea why you can’t do this alread.

MASTER LEAGUE TO FEATURE MORE INTERACTION

They took a step in the right direction with PES 2008 by introducing things like ‘Player speaks about recent form’, but this can, and needs, to be taken a lot further. Around 5 years ago Konami made a joint announcement with SI Games that PES and CM would be joining forces - what the hell happened to that? I don’t see any Football Manager features currently in PES, do you? But for PES 2009 I forsee the ability to interact with players such as praising them for recent performances, resulting in their moral going up. Too much of this though and other players will become disheartend. Newspaper reports linking you to certain players will require a response from you - this will make negotiations with the player in question easier, or harder, depending on how you handle the report.

YOU WILL BE ABLE TO STAND CLOSER FOR THROW-INS

Why can’t you go within 10 yards of a person taking a throw-in at the moment? I think Konami will finally see sense in the new game and allow players to go as close as they like (well, closer than 10 yards anyway!).

REFEREE’S WILL BE MORE INTELLIGENT

I think one of the most disapointing aspects of the PES 2008 gameplay was the fact the referees often spoilt the game. You would see red for a perfectly good tackle, while a last man lunge would be punishable with only yellow. Advantages will be re-introduced properly. They seemed far less realistic in PES 2008 than they did in PES6. Unless I’ve somehow missed it, referee’s won’t go back and book a player after allowing play to continue following a rough challenge. This will be addressed for PES 2009.

FERNANDO TORRES TO BE ON THE COVER

Don’t think I need to elaborate on this one.

milosmilan
04-14-2009, 16:01
Ae molim te prevedi ovo na srpski

Stevan
04-14-2009, 16:45
Ae molim te prevedi ovo na srpski

ovo su predvidjana za pes 2009 tako da ti nista ne znaci i da je na srpskom,mozda si mislio da su za pes 2010

herceg playa
04-14-2009, 20:41
ma ja imam oscecaj da ce ovo biti isto kao i pes 2009 mnogo najava a slaba realizacija ali u svakom slucaju ce biti bolje od pes 2009 nadam se

IONE
04-15-2009, 17:40
E,ovaj...ja se vec primam na PES 2010!

maremas
04-20-2009, 16:58
DOUBLE FUSION SIGNS IN-GAME ADVERTISING AGREEMENT WITH KONAMI DIGITAL ENTERTAINMENT FOR PES 2010 (http://www.doublefusion.com/press/html/Konami_PES_20_04_09.html)

Lazicy
04-20-2009, 18:07
jedva cekam

Dzabu
04-20-2009, 20:26
Elem posto se priprema PES 2010, mislim da je pravo vreme da svi sa PES SERBIA sa naglaskom na SERBIA malo bombardujemo ove iz Konamia sa zahtevom da
nas nacionalni tim bude sa orginalnim imenima igraca i sa orginalnim dresovima, pogotovo sto ima dobre sanse da se kvalifikuje sa svetsko prvenstvo.

Jer hocu sa ponosom da cepam ove strance sa nasim timovima a ne da svi imaju nacionalne selekcije sa orginalnim imenima a samo mi smo zadnja rupa na svirali

Drugo da pored zvezde se uvrsti i Partizan mislim da je fer i za nas grobare da nas ima konacno u pes orginalnom izdanju.

E sada da ovo ima efekta mora veliki broj nas na vreme da reaguje...jer ako zaista PES 2010 bude tako dobar kao sto pricaju treba se boriti :)

Gogy
04-20-2009, 20:35
mozes da ih bombardujes koliko hoces, ako nemaju licencu, nema ni normalnih igraca.....

markotor
04-20-2009, 20:46
samo neka oni poprave igricu da nema vise skriptovanih gluposti kao sto su odbijene lopte koje idu uvek ka igracima jaceg tima ili sto sutevi na gol zavise od toga koji golman brani...

milosmilan
04-20-2009, 21:03
Ma meni su penali u 2009 najveci problem.Samo se nadam da to poprave...

_ILKE_
04-20-2009, 21:21
Elem posto se priprema PES 2010, mislim da je pravo vreme da svi sa PES SERBIA sa naglaskom na SERBIA malo bombardujemo ove iz Konamia sa zahtevom da
nas nacionalni tim bude sa orginalnim imenima igraca i sa orginalnim dresovima, pogotovo sto ima dobre sanse da se kvalifikuje sa svetsko prvenstvo.

Jer hocu sa ponosom da cepam ove strance sa nasim timovima a ne da svi imaju nacionalne selekcije sa orginalnim imenima a samo mi smo zadnja rupa na svirali

Drugo da pored zvezde se uvrsti i Partizan mislim da je fer i za nas grobare da nas ima konacno u pes orginalnom izdanju.

E sada da ovo ima efekta mora veliki broj nas na vreme da reaguje...jer ako zaista PES 2010 bude tako dobar kao sto pricaju treba se boriti :)

Samo da oni poprave ukopavanja kod slobodnjaka, da kad se odbije od zivog zida igrac ne stoji ko retardiran,imena odes pod edit,i editujes i imena i dresove.
EDIT:Bilo bi lepo da ubace da moze i po snegu da se igra.

Grobari_bgd
04-21-2009, 01:26
ma samo da poprave golmane jer hocu da poludim od njihovih retardiranih intervencija!nist vise ne trazim!

Dzabu
04-21-2009, 10:02
Samo da oni poprave ukopavanja kod slobodnjaka, da kad se odbije od zivog zida igrac ne stoji ko retardiran,imena odes pod edit,i editujes i imena i dresove.
EDIT:Bilo bi lepo da ubace da moze i po snegu da se igra.

Moze se skinuti i Jelen Super liga , nije u tome poenta :) Poenta je da to bude primenljivo za Online mode, da i ostali znaju da Vidic, Bane Ivanovic, Krstajic, Stankovic igraju za nasu zemlju.....znam da mozda nekima ovo ne predstavlja neku vaznost ali mislim da je itekako vazno

Sve ostale propuste ce im vec neko sugerisati (golmani, igraci posle slobodnjaka itd...)u to sam siguran

vudj
04-21-2009, 11:01
Hoce li imati Bekom a legend u pesu 2010?

Grobari_bgd
04-21-2009, 12:33
Hoce li imati Bekom a legend u pesu 2010?

mislim da hoce!

Tasovac
04-22-2009, 05:31
Meni je 2009 go**o.Igrao sam ga mesec dana i za**** sam ga.Pes je bolji od fife na pc-u ali za konzole fifa je oduvala pes.Imam fifu za xbox i pes mora mnogo da promeni da bi mogo da prdne fifi jer su napravili najjacu simulaciju igrice i sad me drug zebava jer on voli fifu a ja pes :( jos kad pustis na HD tv verujte mi pes je malo dete za fifu i nadam se da ce ove godine bar napraviti da se igraci pokrecu ko ljudi a ne ko roboti

markotor
04-22-2009, 14:25
hoce li biti pes2010 zahtevniji od pes2009 i ima li najava o promeni gameplay-a

Grobari_bgd
04-22-2009, 14:27
verovatno oce ali to su jos samo predpostavke posto se ne zna jos nista zvanicno!prica se da ce doci i do promene gamplaya!

krejmer
04-22-2009, 23:21
Extra

paokmania
04-24-2009, 16:49
Sjajno... Samo se nadam da ce malo da ujednace timove, makar malo!
Jer plasim se da ce Barsa biti ubica u PES-u, pogotovo ako osvoje LS ove sezone.

BEX
04-27-2009, 20:10
dok ne postane extra ima da prodje jos jedno 10 godina....uvek najavljuju da iste stvari,a malo urade...jos za pes6 je najavljeno da ce odbrana biti pametnija i da nece moci na istu foru da se prolazi vise puta...i sami znate kakva je odbrana u pesu sada..........

milosmilan
04-27-2009, 20:28
Ma golmani i penali su najvece djubre u PES2009...

maremas
04-27-2009, 20:32
Ja nemam primedbe na intervencije golmana samo na njihove animacije :zuti:

markotor
04-27-2009, 23:27
znam da u pes2008 ako pritiskam dodavanje ili brzo trcanje kad protivnik sutira na moj gol onda sigurno ulazi, a ako ne diram nista ili drzim trougao uglavnom odbrani

milosmilan
04-28-2009, 12:58
Ja nemam primedbe na intervencije golmana samo na njihove animacije :zuti:

Pazi,najvise me nervira ono kad neko sutne i on kao krene da uhvati,a lopta se odbije od njega i naleti drugi igrac i da gol!Tako sam primio na 1000 glupih golova....

4evra
04-28-2009, 13:14
znam da u pes2008 ako pritiskam dodavanje ili brzo trcanje kad protivnik sutira na moj gol onda sigurno ulazi, a ako ne diram nista ili drzim trougao uglavnom odbrani

sa trouglom ti golman zatvara/smanjuje ugao tako i tako je teze zabiti mu gol :yes:

neka.bg
04-28-2009, 13:18
Tako i tako lakse ga je pretrcati....

4evra
04-28-2009, 13:21
Tako i tako lakse ga je pretrcati....

mozda kad igras ti(kao zivi igrac)
racunar retko kad radi neke solaze sa zaobilazenjima itd,kod mene vecinom samo je zvekne kad moze tako da se zatvaranje ugla isplati

neka.bg
04-28-2009, 13:41
kAPIRAM, ALI JA PRICAm o duelu dva coveka, znaci na tur. stalno pretrcavaju golmana....

ShevaSerbia
04-28-2009, 15:10
Kakav god da bude PES 2010, ja cu ga sigurno igrati...

maremas
04-29-2009, 23:14
Blog
http://uk.gs.konami-europe.com/media/uk/000147642.jpg 29.04.2009
PES 2010
First Blog Entry from the PES Team Hi everyone.

Welcome to the start of our PES blogs. Let me introduce myself. I'm Naoya Hatsumi, PES Producer and I'll be bringing you regular behind the scenes info on how we're getting on with PES2010.

It's a bit manic at our Tokyo HQ at the moment. We've got short and long term plans for PES and Winning Eleven and for several months we've been reorganising
internally to make sure our baby really grows. We've got different teams working on different aspects not only for 2010, but well beyond. We've got ideas how this needs to happen and thanks to feedback from Europe we know what is important to you. It's a great start but we have to keep the process going.

So our first announcement is out. We've tried to give a good general overview to the development without giving everything away at once. We'll be adding more details and explaining improvements in greater depth in the coming months.

Since the beginning of April, Tokyo has been enjoying cherry blossoms. If they had missed sunshine, rains and the chill of the Winter, they would not have come into flower. We've got the inputs for PES we need, which will take PES2010 into bloom this Autumn!

posted by Naoya Hatsumi
http://uk.gs.konami-europe.com/media/uk/000148045.jpg

http://uk.gs.konami-europe.com/media/uk/000147631.jpg 29.04.2009
PES 2010
PES Kick off We've just finished the first PES2010 announcement, which I'm really pleased with, especially being able to mention so much so early. Plenty to talk about and plenty more to come!

Before I get going with my first blog entry, just a brief intro. I've been at Konami for over 10 years. Life-long PES fan and for the past couple of years I've been PES Team Leader for Europe.

Our focus from now on is to put the fans at the heart of everything. The process started before PES2009 even launched and I've been collecting feedback since from some really valuable sources. Huge thanks to the fan sites and journalists who've been providing excellent feedback. Understandably some of the comments I've
fed back to WEP have been negative and many users have questioned Konami's listening skills. My job this year and looking further into the future will be make sure the voices of our fans heard and push for their feedback to really impact on development.

It won't happen over night, but I have to say that honestly I've been impressed with the way the team are listening.

posted by Jon Murphy
http://uk.gs.konami-europe.com/media/uk/000148113.jpg

Dule 93
04-29-2009, 23:18
Jel bi mogao neko da prevede......pls

Chille_HR
04-30-2009, 07:40
Blog
29.04.2009
PES 2010
Prvi post na blogu PES tima

Pozdrav svima.

Dobrodošli na početak naših PES blogova. Da se predstavim. Ja sam Naoya Hatsumi, producent PESa i redovito če vam donositi što se zapravo događa, tj. kako napredujemo sa PES2010.

Trenutno je malo ludnica u našem stožeru u Tokiju. Imamo kratkoročne i dugoročne planove za PES i Winning Eleven, i več proteklih nekoliko mjeseci se reorganiziramo interno da bi bili sigurni da naša beba napreduje (PES). Imamo rezličite ekipe koje rade na različitim dijelovima ne samo za PES2010, več i dalje u budučnost. Imamo ideju kako sve treba napraviti, te zahvaljujuči vašim komentarima iz Europe sada znamo što vam je važno. To je dobar početak, ali moramo raditi dalje.

Naša prva obavijest je vidjela svjetlo dana. Probali smo dati solidan pregled na razvoj igre, bez da sve odmah objavimo. Objavljivati čemo detalje i objašnjavati čemo poboljšanja sve ekstenzivnije u nadolazečim mjesecima.

Od početka travnja (aprila) Tokijo uživa u raspupalim trešnjama (ovdje (http://en.wikipedia.org/wiki/Cherry_blossom)). Da im nije bilo sunca, kiše i hladnoče zimi, ne bi danas procvjetale. Imamo sve podatke koji nam trebaju i kojima če PES2010 procvjetati ove jeseni.

by Naoya Hatsumi

29.04.2009
PES 2010
PES Kick off

Upravo smo završili prvu obavijest za PES2010, s kojom sam osobno jako zadovoljan, posebno zato jer možemo puno toga izreči tako rano. Bit če puno toga za komentirati i još če puno toga uslijediti.

Prije nego li krenem sa svojim prvim postom bloga, da se predstavim. Radim za Konami več više od 10godina. Cijeli život sam fan PESa i proteklih nekoliko godina sam vođa PES tima za Europu.

Cilj nam je sada staviti fanove u srce zbivanja. Ovaj proces je započeo prije nego li je PES2009 uopče izašao, i otada skupljam komentare od nekih vrijednih izvora. Puno hvala sajtovima na kojima se okupljaju fanovi PESa i novinarima koji su mi pružili kvalitetne komentare. Razumljivo, neki komentari koje sam poslao na WEP su primljeni negativno, te su se mnogi korisnici zapitali ima li Konami uopče sluha za njihove komentare. Moj posao ove godine i dalje u budučnost če biti da se glasovi naših fanova čuju i tražit čemo ih da komentiraju tako da se to zaista odrazi na razvoj.

Ovo se neče dogoditi preko noči, ali iskreno moram reči da sam impresioniran načinom na koji razvojna ekipa sluša.

Jon Murphy

Data
04-30-2009, 08:48
kad bi bar atmosferu na stadionu popravili i komentatora boljeg stavili to bi bio vec napredak

markotor
04-30-2009, 15:42
Jel bi mogao neko da prevede......pls
engleski je u danasnje vreme must know, a mislim da bi bilo vreme da se i ovaj sajt ukljuci u izradu pes2010 sa slanjem najboljih predloga (naravno na engleskom) ovoj dvojici likova u tekstu gore

Djuka
04-30-2009, 15:53
prva stvar koju treba da urade je da uspore malo igru... bas kad sam gledao onaj film od clana 4evra cudio sam se kako njemu do jaja izgleda fudbal i nekako je bolji od mog al sam za par sekundi shvatio da je igra(film) malo usporen i mnogo bolje i realnije izgleda..

realno kad igraci poput messija i eto trce punim gasom skoro da im se ne vidi kretanje nogu od brzine igre...

smanjiti brzinu igre za 15-20% bila bi prava stvar !

Turinski
05-01-2009, 15:59
prva stvar koju treba da urade je da uspore malo igru... bas kad sam gledao onaj film od clana 4evra cudio sam se kako njemu do jaja izgleda fudbal i nekako je bolji od mog al sam za par sekundi shvatio da je igra(film) malo usporen i mnogo bolje i realnije izgleda..

realno kad igraci poput messija i eto trce punim gasom skoro da im se ne vidi kretanje nogu od brzine igre...

smanjiti brzinu igre za 15-20% bila bi prava stvar !

tu si potpuno u pravu.

Mene nervira sutanje jer je prebrzo ko da igrac pucaju iz bazuke,a lopta ide pravo bez i malo felsa i nekog luka!Deluje nerealno!I pored loba mislim da bi trebali da ubace neki poseban sut kao neki fels pod lukom kao npr. ovo
PoUjrXHgf34

maremas
05-02-2009, 09:36
"http://translate.google.com/"

30.04.2009
Konami veröffentlicht Widget zu PES 2010

Konami veröffentlicht ein Widget zu PES 2010 - Das praktische kleine Tool steht ab sofort unter

http://widget.pesleague.com/europe/dl/PES2010_widget.zip

zum Download bereit und bietet PES- und Fußballfans eine ganze Reihe von ebenso nützlichen wie unterhaltsamen Funktionen:
PES 2010 Blog: Über einen Button geht es direkt zum frisch gestarteten PES 2010 Blog. Darin berichten PES Insider wie Producer Naoya Hatsumi oder Europas PES-Teamleiter Jon Murphy über den aktuellen Entwicklungsstand des kommenden Pro Evolution Soccer
PES League News: Topaktuell gibt es regelmäßig alle Neuigkeiten zu Konamis Fußballliga auf den Bildschirm
UEFA Champions League News: Auch der beste Klub-Fußball Wettbewerb der Welt kommt nicht zu kurz - das PES 2010 Widget holt alle relevanten Neuigkeiten aus der CL automatisch auf den heimischen Bildschirm
Abgerundet wird das Widget durch eine Dia-Funktion, die regelmäßig neue Bilder und Eindrücke aus PES 2010 zeigt
http://de.games.konami-europe.com/media/de/00084346.jpg

I prevod na engleski:

PES2010-Blog: You can directly see news and information on new PES2010-Blog
PES League News: Up-to-Date news for Konami's PES League.
UEFA Championsleague News: News for CL
Slide-Show-Function: latest screens of PES2010

Dule 93
05-02-2009, 09:56
Odlicno ti je ovo...:ave:

milosmilan
05-02-2009, 11:20
Jbt,sad sam skino ovo i pojavile mi se loptice skocice na monitoru...kako da ih skinem???

markotor
05-02-2009, 12:31
skupi ih u korpu i zaklopi je

Dule 93
05-02-2009, 13:09
Desni klik na lopticu i close

maremas
05-03-2009, 13:40
News from French PlayStation Magazine - May 2009

1. Un jeu collectif
"Pour mieux répondre aux attentes sur les différents aspects du jeu &#224; améliorer, plusieurs studios ont travaillé de concert, chacun dans leur spécialité. Gameplay, Online, I.A., ambiance, graphismes, animations, tout ou presque a été retouché, peaufiné, fignolé."

2. De vrais coups de pieds arr&#234;tés
"Un tout nouveau syst&#232;me pour les penaltys a été mis en place pour enfin permettre de contrôler les tirs avec précision. Inédite et révolutionnaire: la possibilité de créer du mouvement en bougeant des joueurs sur les phases de coups de pied arr&#234;tés (coups franc, corners, touches, 6 m&#232;tres)."

3. De la gestion en solo
"La fameuse Master League comprendra désormais un aspect management plus poussé, et l'on pourra gérer son équipe sur du long terme. La Champion's League sera intégrée et on aura droit &#224; une approche beaucoup plus personnalisée au niveau des stratégies d'équipe ainsi que des possibilités individuelles des joueurs."

4. Le retour de la simulation
"Nouveaux dribbles, nouvelles feintes, nouvelles attitudes sur les frappes au but, fluidité dans les déplacements et les enchaînements, gardiens revus. En fonction de la vitesse, de l'angle, du placement et du timing, les passes, centres, tirs et autres gestes techniques seront plus ou moins réussis.
Prevod na engleski sa francuskog :

1. A collective play " For better answering waitings on the various aspects of the play to improve, several studios worked in concert, each one in their speciality. Gameplay, Online, I.A., environment, graphics, animations, all or almost were improved, polished, fignolé."
2. Truths stopped kicks " A very new system for the penalties was set up for finally making it possible to control the shootings with precision. New and revolutionary: the possibility of creating movement while moving of the players on the phases of stopped kicks (blows frank, corners, keys, 6 meters). "
3. Management in solo " Famous Master League will include/understand from now on an aspect management more pushed, and l' one will be able to manage his team on long run. Champion' S League will be integrated and one will be entitled to an approach more personalized much on the level of the strategies d' equip as well as individual possibilities with the joueurs."
4. The return of simulation " New dribbles, news pretended, new attitudes on strike with the goal, fluidity in displacements and the sequences, guards re-examined. According to speed, of l' angle, of the placement and the timing, the master keys, centers, shootings and others technical epic more or less will be successful

Nolff
05-04-2009, 12:55
Ko ce biti na omotu? Jbg nisam u toku...

DJ_URKE
05-04-2009, 13:28
Vise Liga i klubova!!!

BugA
05-04-2009, 14:14
Vise Liga i klubova!!!

Ja se sa ovim ne bih sasvim slozio... Jedan od najvecih pomaka bi bio kada mi olaksali editovanje PES-a i omogucili jednostavno dodavanje novih igraca/klubova/liga bez potrebe da se menjaju postojeci, vrlo brzo po izlasku igre bi se pojavili super pecevi sa raznoraznim kompletnim ligama, pa bi svako mogao da uzme sta mu odgovara (koliko god liga hoce). Koliko god KONAMI imao jake i "jake" ljude koji se PESom bave, snaga PES zajednice sirom sveta je mnogo veca, i treba joj pruziti mogucnost da se razvija.

markotor
05-04-2009, 14:30
oni izmisljaju rupu na saksiji svake godine, u pes6 su bili dobri i golmani i sutiranje penala, a sada kao opet rade na tome

BugA
05-04-2009, 14:31
oni izmisljaju rupu na saksiji svake godine, u pes6 su bili dobri i golmani i sutiranje penala, a sada kao opet rade na tome

Mnogo toga je bilo dobro, a oni ga nacisto izmenili... Jbg, sad moraju da krpe gace kad ih pocepali :haha:

milosmilan
05-04-2009, 19:21
Ja se sa ovim ne bih sasvim slozio... Jedan od najvecih pomaka bi bio kada mi olaksali editovanje PES-a i omogucili jednostavno dodavanje novih igraca/klubova/liga bez potrebe da se menjaju postojeci, vrlo brzo po izlasku igre bi se pojavili super pecevi sa raznoraznim kompletnim ligama, pa bi svako mogao da uzme sta mu odgovara (koliko god liga hoce). Koliko god KONAMI imao jake i "jake" ljude koji se PESom bave, snaga PES zajednice sirom sveta je mnogo veca, i treba joj pruziti mogucnost da se razvija.

Mozda malo izvoljevam,ali kad smo vec kod editovanja pesa ja bi voleo da se u patch-evima za 2010 cuje obostrano navijanje....

Data
05-04-2009, 19:54
e pa to treba se i atmosfera podic kao sto je na fifi cak bolje i od toga, ako su vec najavili tu revoluciju u igranju onda treba se bazirat i oko terena ne samo na ono sto se dogadja na terenu, ... + jos treba komentatore popravit

stefanACM
05-05-2009, 13:28
Još malo informacija:
The Official Playstation Magazine published more info about PES 2010.

A.TeamWork
To be able to attain the fan's various expectations on game improvements, different specialized teams each worked on a particular aspect. Gameplay, online, A.I, atmosphere, graphics, animations...almost everything has been retouched and refined.

B. Set pieces
The penalty system has been re-vamped to ensure that shots can be controlled with great precision. All new is the possibility to trigger player runs/ movement during set pieces.( Free kicks, Corner kicks, throw-ins, spot-kick)

C. While Solo
The famous Mater League mode now boasts of advanced managerial aspects and you can build up your team in a long-run. The Champions League mode is now integrated into the ML mode, while strategies are more customizable for the team as a whole or for individual players.

D. Back to simulation roots
New dribbles, feints, ways of shooting at goal,fluidity in off-the-ball movement and stringing of passes, as well as the keeper have been reworked. The success of passing , crossing, shooting and pulling off tricks with the ball will depend fully on its speed, angle, placement and timing

E. Teamvision 2.0
with teamvision 2.0, Konami wind rvenir really the idea of a block team dear to all the coaches. How? In proposing a system of multiple couverttures in which players trying to spontaneously fill the spaces. Also added surpuissant: teammates who tailor their investments according to the type of player with the ball. Clearly, they put themselves in the surface if you are centering in the relay or in the case if you are a smuggler, and if you are the backbone dribbler. a dream come true

F. Multi provided
the appearance of online groups has also been reviewed and downloadable will multiply (always free on the wait). Multi clashes have also been at the center of attention. more responsiveness, technical, and an arbitrator reactif vigilant ... the evenings among friends may be animated!

G. Full control
innovation size for the series, it is now possible to control the Desplaces player without the ball by sending them to specific areas. A more strategic indeniable that could completely change the way you play. Imagonez just a series of calls croises in the back!

H. An atmosphere of madness
Stages receive special care but without the bonus morale in light of the fact that you play the game at home or outside that will revolutionize the atmosphere. Especially when you sai that sound level and reactions of the crowd was all done in this direction.

I. Most beautiful, most hottest
even if it does not yet have the new engine for this 2010 version, the graphics have been altered, especially in terms of faces, facial expressions and especially the lighting effects according to the climatic effects and the period Thursday (day, night)

J. A community strengthened
On the basis of the comments and advice of its community of players and fans, listening to the advice of experienced professionals and the general public, Konami has undertaken major changes for 2010 on the principles can only be welcomed these promises and this will return to its roots

Djulekg
05-12-2009, 02:40
postoje felsevi u pes2009.

ides paralelno sa golom i stisnes kocku(kvadrat) pa onda R2, i igrac sutira pod felsom. isto tako kad si sam ispred golmana stisnes kocku pa R1 i onda igrac podbode loptu i prebaci preko golmana.....

neka.bg
05-12-2009, 08:11
Pa postoje i u pes 6,08 i svim ostalima.....;)

Aladdin986
05-12-2009, 13:15
postoje felsevi u pes2009.

ides paralelno sa golom i stisnes kocku(kvadrat) pa onda R2, i igrac sutira pod felsom. isto tako kad si sam ispred golmana stisnes kocku pa R1 i onda igrac podbode loptu i prebaci preko golmana.....

mozda jos dosta njih nezna za te stvari.. ali to je najace sto je ovaj pes odradio!!!

stefanACM
05-12-2009, 23:59
Evo gaaa i prvi screenshot:
http://screenshots.gamingaccess.com/galleries/PC/Sports/Soccer/Konami/Pro_Evolution_Soccer_2010/PES2010_Firstscreen_Messi.jpg

Zaista impresivno !!!

Nolff
05-13-2009, 12:51
Pa ta slika je odavno

Strippy
05-13-2009, 14:48
Meni nije jasno zastu su ukinuli opciju da igrac dobije zuti karton kad zasluzi, a nije dobio momentalno jer je pustena prednost protivnickom timu. To su izbacili iz ne znam kog razloga?! Ako su vec ranije verzije imale tu opciju, ne vidim razlog da to ne ostane u svim narednim verzijama. Ja sam prvi kojem ta opcija prilicno steti (klizam svako malo), ali to je osnovno fudbalsko pravilo i potpuno je idiotski da takvu stvar izbace.

BugA
05-13-2009, 14:52
Meni nije jasno zastu su ukinuli opciju da igrac dobije zuti karton kad zasluzi, a nije dobio momentalno jer je pustena prednost protivnickom timu. To su izbacili iz ne znam kog razloga?! Ako su vec ranije verzije imale tu opciju, ne vidim razlog da to ne ostane u svim narednim verzijama. Ja sam prvi kojem ta opcija prilicno steti (klizam svako malo), ali to je osnovno fudbalsko pravilo i potpuno je idiotski da takvu stvar izbace.

Nisu to izbacili, ali je cinjenica da veoma lose funkiconise, i karton nakon prednosti, i sama prednost. U 2008-ici je to mnogo, mnogo bolje bilo, dok u 2009 se desi tek ponekad, i to obicno kad ne treba.

markotor
05-13-2009, 15:10
2008 ima dobar gameplay ali je on vrlo povezan sa hardverom tj. jacinom graficke karte, procesora,RAM-om i kvalitetom gamepad-a.
Ja imam cetiri gamepad-a, a samo jedan je dovoljno dobar (Logitech) da igram pes2008 sa trenutnim odzivom signala i to nakon softverskog podesavanja analog key-a (sensibility 100%, range 38% i dead zone 4%).
Kad je jak signal kretanja (strelice) onda su odlicni driblinzi i ne moze me pretrcati ni Eto'o

BugA
05-13-2009, 23:14
`Ajd` malo preskocite polemiku oko slike, zatrpaste temu nebitnim stvarima.

Grobar-do-smrti
05-14-2009, 17:33
jao jedva cekam da izadje :)

Strippy
05-14-2009, 19:05
Nisu to izbacili, ali je cinjenica da veoma lose funkiconise, i karton nakon prednosti, i sama prednost. U 2008-ici je to mnogo, mnogo bolje bilo, dok u 2009 se desi tek ponekad, i to obicno kad ne treba.

Oces da kazes da se tebi desilo nekad u igri, da naknadno dodeli karton igracu?? Pricam o PES2009.

nmilenovic
05-14-2009, 19:27
slazem se sa tobom to nevalja.Jeste glupo da naknadno dodeli zuti.A za ono pitanje sto si postavio BuGi verovatno se to i njemu desilo.Uglavnom se to svima desava.Konami je najavio da ce na PES 10 dosta paznje posvetiti sudjenju a prevashodno dodeljivanju kartona.Uglavnom za svaki faul u Pes-u se dobija zuti karton.A sto se tice naknadnog sudjenja jedino sto u tome valja je ponistavanje gola.Neznam koliko se to kome svidja.Meni je to extra fora:punk:

nmilenovic
05-14-2009, 19:29
jao jedva cekam da izadje :)

26.novembra 09 izlazi na Evropsko trziste

BugA
05-14-2009, 19:53
Oces da kazes da se tebi desilo nekad u igri, da naknadno dodeli karton igracu?? Pricam o PES2009.

Da :yes: Ali ne bas kao u 2008, kad se desavalo da akcija i potraje, pa ad se tek na kraju dobije (zasluzeni) karton. Ovde je sve nekako sturo, uglavnom se akcija prekine i kada treba pustiti prednost. Desavalo mi se da se prednost ispostuje, ali ako u sledecih par sekundi zbog necega igra bude prekinuta desi se da padne i karton za faul koji je pusten kao perdnost, ako se igra nastavi do kraja akcije, mislim da nikada nisam video karton posle toga.

slazem se sa tobom to nevalja.Jeste glupo da naknadno dodeli zuti.A za ono pitanje sto si postavio BuGi verovatno se to i njemu desilo.Uglavnom se to svima desava.Konami je najavio da ce na PES 10 dosta paznje posvetiti sudjenju a prevashodno dodeljivanju kartona.Uglavnom za svaki faul u Pes-u se dobija zuti karton.A sto se tice naknadnog sudjenja jedino sto u tome valja je ponistavanje gola.Neznam koliko se to kome svidja.Meni je to extra fora:punk:

Mi pricamo uparvo suprotno - bas je realno da se naknadno dobije karton, a zalimo se sto je u 2009 to dosta losije uradjeno nego u 2008, i nadamo se ispravkama u 2010. Ako se napravi ostar start (koji je za karton), a pusti se prednost da se ne bi ostetila faulirana ekipa, svakako taj karton treba "zapamtiti" i dodeliti ga po zavrsetku akcije.

nmilenovic
05-14-2009, 20:51
Da :yes: Ali ne bas kao u 2008, kad se desavalo da akcija i potraje, pa ad se tek na kraju dobije (zasluzeni) karton. Ovde je sve nekako sturo, uglavnom se akcija prekine i kada treba pustiti prednost. Desavalo mi se da se prednost ispostuje, ali ako u sledecih par sekundi zbog necega igra bude prekinuta desi se da padne i karton za faul koji je pusten kao perdnost, ako se igra nastavi do kraja akcije, mislim da nikada nisam video karton posle toga.

Mi pricamo uparvo suprotno - bas je realno da se naknadno dobije karton, a zalimo se sto je u 2009 to dosta losije uradjeno nego u 2008, i nadamo se ispravkama u 2010. Ako se napravi ostar start (koji je za karton), a pusti se prednost da se ne bi ostetila faulirana ekipa, svakako taj karton treba "zapamtiti" i dodeliti ga po zavrsetku akcije.

aha sorry nisam vas dobro razumeo.ako ste mislili o tome sto cim napravis faul a lopta je u posedu ekipe ciji je igrac na travi normalno je da se utakmica treba nastaviti.bilo bi dobro da je to uradjeno kao u fifi.I sto ti kazes u pes-u 8 je toga bilo.Zato nevalja to sto je jedne godine 1 a druge godine drugo.Novine nebi trebalo izbaciti iz novog pes-a.:pesoholichari:

Strippy
05-15-2009, 03:25
Zakomplikova se situacija oko ovih kartona posle prednosti:) Evo jos samo nesto i prekidamo tu temu:) Fora je u tome sto kad su krenule najave za PES2009, jedna od prvih "novina" koja je naglasena, bila je upravo ta da se zuti kartoni nece dodeljivati naknadno, nakon pustene prednosti. I to je tako napadno naglasavano, da bi neko pomislio da se radi o novini koja unapredjuje igru, a ne suprotno?! Zato sam i napomenuo ovo, jer mi je u secanju ostala ta napadna naglasenost oko ove stvari u najavi PES2009. Zbog toga mi nije jasno zasto je to uradjeno. Nema nikakve logike... Ispada kao da su igraci sirom sveta negodovali zbog dodeljivanja zutih kartona posle pustene prednosti, pa kao ajd da im izadjemo u susret?!
Naravno da ima puno stvari koje bi mogli da unaprede u 2010, ali mi je potpuno suludo da nesto sto je ubaceno jos u PES4, kao realno fudbalsko pravilo, i time ucinili igricu realnijom, odjednom izbace posle 4 godine u najnovijoj verziji. To bi bilo isto kao kad bi sad u 2010 odlucili da ukinu ofsajd:) Eto, zato sam se uhvatio kao pijan plota ovog "detalja". Bas me zanima motiv da to urade, moracu neko pismo da im posaljem:)

P.S. Buga, drago mi je da si shvatio sta sam hteo reci. Ali samo bi te malko ispravio, nije u pitanju da je lose odradjeno, nego ne postoji to pravilo u igri. Druga je stvar kad fauliras protivnickog igraca, pa sudija nista ne sudi jer je pustena prednost, ali onda ipak posle 2 sekunde svira jer loptu ipak nije prihvatio tim fauliranog igraca. I onda zbog tog starta dobijes karton. Poenta je da kad se nastavi akcija (prednost), i lopta se regularno nadje u posedu tima fauliranog igraca, nakon faula, zuti karton se NIKAD ne dodeli, iako je start bio i za crveni. Ko razume shvatice:) Priznajem da sam ga udavio maximalno

BugA
05-15-2009, 09:14
Strippy, potpuno se slazem, realno gledao prava prednost sa naknadnim kartonom (po zavrsetku akcije) ne postoji... ili je ja barem jos nisam video.

maremas
05-21-2009, 22:47
y315Bk73a3M

mc71CwXugrI

maremas
05-22-2009, 11:48
PES2010 ce koristiti PES6 online sistem?
(http://winningelevenblog.com/blog/pes-2010-to-use-pes-6-online-system/)

I evo ingame SS 1680x1050, pa sad mozete da ga postavite i kao wallpaper :clap:
http://www.imagesforme.com/out.php/t503897_Wallpapers110.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/503897_Wallpapers110.jpg)

stefanACM
05-22-2009, 12:58
Mare pa postavio sam ja tu sliku več na prethodnoj strani ali malo veču (kvalitetniju)

maremas
05-22-2009, 13:01
Video sam da si stavio, ja sam sliku smanjio za ovu rezoluciju jer mi veca nije pasovala za moj monitor.

Коле
05-28-2009, 15:52
bice odlican, svaki je i bio... :triprsta: :triprsta: :triprsta:

grobarinbgd
05-28-2009, 20:35
bice odlican, svaki je i bio... :triprsta: :triprsta: :triprsta:

2008 *****e nevidjeno,
2009 kao bolje ali katastrofa i jedan i drugi za decu. svaki centarsut kao penal stalno gol a top player ocaj zivi.

PES 6 jedan jedini neponovljivi videcemo ovaj nadam se i voleo bih da je nesto bas bas bas bas bas dobro.

Fhollym
05-29-2009, 14:30
daj boze da bude kao pes6

Strippy
05-29-2009, 16:20
2008 *****e nevidjeno,
2009 kao bolje ali katastrofa i jedan i drugi za decu. svaki centarsut kao penal stalno gol a top player ocaj zivi.

PES 6 jedan jedini neponovljivi videcemo ovaj nadam se i voleo bih da je nesto bas bas bas bas bas dobro.

Ne znam kome si to davao golove iz centarsuteva, kao iz penala, ali ja nemam slicna iskustva. Mada, ja jako retko igram protiv kompa, a moguce da o tome pricas. Po meni, centarsutevi su prilicno realno odradjeni. Mislim da u PES6 je bilo nerealno tesko dati glavom gol posle centrisanja (Dragisa Binic) :) Ali, dugo nisam pikao 6-icu, tako da ne znam vise. Nisam siguran da mi je PES6 bolji generalno od 09. Prvo, mnogo bolje izgleda 09; drugo, PES6 ima isuvise brz gameplay (nerealno); trece, u PES6 postoje jako izrazeni sabloni za postizanje golova (kao npr. kad dodas igracu na 5 metara, kao u vaterpolu, i dovoljno je samo da pritisnes sut i golcina); cetvrto, cini mi se da se u 09 mogu izvesti mnogo lepse akcije (ako se dobro uvezba)...
Naravno, 2009 ima svojih krupnih mana. Najvise je iritantno sto saigraci nece lepo da istrcavaju kontre, umesto da idu napred oni se vrte oko tebe debilno. Onda ona varijanta kad posaljes visoki through pass (dupli pas), igrac se prvo okrene, pa malo stane, pa tek onda krene da trci napred, i tako izgubis smisao. A isto to radi i odbranbeni igrac, kojeg ti upravljas da spreci taj pas. Jako frustrirajuce... Sad nisam siguran dal se to desava i offline, jer uglavnom picim online:) Ali sve u svemu, ipak mi je 2009 malko bolji

maremas
05-29-2009, 18:07
Messi Mo-Cap Video! (http://winningelevenblog.com/blog/messi-mo-cap-video/)
http://winningelevenblog.com/files/2009/05/intervmessi.jpg (http://winningelevenblog.com/blog/messi-mo-cap-video/)
Again thanks to ThomasGOAL and jjsoca for the heads up! Here’s the video that was reported on earlier!

HHQg727s4mM

Коле
05-31-2009, 14:49
ma ne brinite se pes 2008 se nece ponoviti :), znaju Japanci sta treba da urade xD :D

maremas
06-01-2009, 18:54
Mo-Cap Photo Shoot And Gameplay Details Revealed! (http://winningelevenblog.com/blog/mo-cap-photo-shoot-and-gameplay-details-revealed/)

http://winningelevenblog.com/files/2009/06/02139306-photo-leo-005.jpg (http://winningelevenblog.com/blog/mo-cap-photo-shoot-and-gameplay-details-revealed/)
As always, thanks to ThomasGOAL for the heads up!
Just released on the JEUXVIDEO (http://www.jeuxvideo.fr/) website, there has been a full reveal on the motion capture session that took place a few days ago - together with extensive gameplay details!

For the full article here (http://www.jeuxvideo.fr/pes-2010-lionel-messi-infos-actu-279316.html). Yes, it’s in french, but luckily for us Lami translated it for us using Google translater:

Lionel Messi and the first info!

We collected the first information on PES 2010 during a meeting with Lionel Messi.
As for starting a new season full of promise, Konami has exclusively invited to meet with Lionel Messi the time of a motion capture session for PES 2010. Two days after his victory in the final of the Champions League against Manchester United, one of the best players in the world has thus lent to the practice of motion capture in an intimate setting at the center of Barcelona.
Through a combination riddled with sensors, Konami teams - came specially for the occasion - have accurately captured the movement of Argentine prodigy. Full window strikes, resumed fly, juggle, control oriented, so many parameters that are then included in the next PES 2010, due in the fall. Konami intends to intensify the motion capture sessions for the 2010 edition to bring a new dimension to the animation of the players. The event around the likely future Ballon d’Or was also an opportunity to meet with developers to discuss the prospects of this edition in 2010, tearing the first bits of information.
“We are conscious of having missed the first turn of the new generation consoles,” said a member of the development team. But today, Konami seems ready for the challenge to try to resume his throne: “The reorganization of the studio comes at the right time, when we are ready to enter into a new cycle.” The team “PES” has never been as consistent in terms of numbers. A department is allocated for each part of the game: animations up artificial intelligence, to the management strategies. To hear the developers, it is a process of long-term development, which begins this year with the arrival of a multitude of improvements. And if he is still waiting for a new graphics engine for this 2010 edition, Konami should still offer a much finer by increasing the number of details in the animation division.
“With the 2009 version, we have attempted to provide a balance to the level of artificial intelligence with a more pronounced using the computer, which actually posed problems in several situations, such as unwanted obstacles. We reworked all that recognizes one of the developers present. Artificial intelligence, a point that seems particularly insist Konami, should receive special care. So concretely, what can we expect in the field? “The players will be more responsive in taking account of relevant statistics for each, for example, passes, strikes, the dribbles, the accuracy of obstacles.” If PES 2009 had clearly opted for the solution offensive, it seems that developers are working this year to strengthen the defense. “I tell you, it will be more difficult to score goals in PES 2010! “Warned Konami.
This should lead to a concentration on the zone defense more rigorous in the placement of the rear. The goal is to find this time the balance attack / defense, which was not the case in the 2009 version. NEW also in training and strategies with the ability to create combinations of specific sequences, such as kicks. Remains to be seen how it will manage to integrate into the gameplay. Even if Konami tries to keep his game accessible PES 2010 should include more opportunities for manual football fans.

Finally, remember that PES 2010 will bring even more surprises to be unveiled in the coming weeks … From our side, we look forward to seeing you tomorrow to see the first trailer!

joco23
06-01-2009, 18:58
Koliko ja razumem engleski, sutra prvi trejler :D

Коле
06-01-2009, 19:14
jedva cekam :D

kicba70
06-01-2009, 21:57
Alo ljudi ja vas ne razumem stvarno.... Vecina od vas zeli da PES 2010 lichi na PES 6 sa jos nekim dodatim elementima. Pa imate te patcheve pa budzite taj PES 6 ako vam se toliko svidja. Smorili su me iskreno ovi iz KONAMI-ja, svake godine poboljsavaju samo fiziku, koja je i ovako odlicna, onda kvare neke elemente igre koji su bili odlicni u ranijim delovima, a na vecinu drugih stvari ni ne obracaju paznju uopste.Ja zelim da se PES 2010 bar priblizno ugleda na Fifu u svemu osim fizike lopte. Iskreno ne verujem ni da ce u 2010-ci mnogo nesto promeniti. Grafiku ce malo poboljsati, uvesce taj kup uefa, gameplay ce da bude na oko isti, igraci ce verujem ponovo da retardirano trce, nove finte nece ni uvoditi.....
Sad ce neko dole (ko me nije shvatio) da mi napise, pa idi igraj fifu onda. Inace PES igram od verzije 3, svaki dan barem po sat vremena.

maremas
06-01-2009, 23:00
Posto ne ocekujes i ne nadas se nekoj senzaciji izlaskom ovog nastavka recicu ti samo kao sto si trazio idi igraj FIFU :)

grobarinbgd
06-01-2009, 23:11
ja bih isto na foru fife da ima klubove,GRAFIKU,opcije kao u fifi jer je master liga smorilaaaaaaaaa,a manager mode je nikad bolji. to treba da urade da bude fudbal nikad jaci.

joco23
06-01-2009, 23:14
ja bih isto na foru fife da ima klubove,GRAFIKU,opcije kao u fifi jer je master liga smorilaaaaaaaaa,a manager mode je nikad bolji. to treba da urade da bude fudbal nikad jaci.
pa cemu onda izrada novog pesa?

grobarinbgd
06-01-2009, 23:35

pa ako je tebi ovaj savrsen....nego sta???

kicba70
06-01-2009, 23:52

Boze svasta.....

Pa ne najbolje je da moze samo exibition da se igra i ona budjava najjadnija liga(gde cak ni tabelu lepu nisu napravili) i cup, i master liga...

Vecinu ljudi je to smorilo. Gde je malo atmosfere neke u svemu tome?

joco23
06-02-2009, 00:00
Boze svasta.....

Pa ne najbolje je da moze samo exibition da se igra i ona budjava najjadnija liga(gde cak ni tabelu lepu nisu napravili) i cup, i master liga...

Vecinu ljudi je to smorilo. Gde je malo atmosfere neke u svemu tome?
Ko sa tobom razgovara? ::S:

kicba70
06-02-2009, 16:49
Ja samo branim grobarinbgd, i potpuno se slazem sa njim.

joco23
06-02-2009, 16:52
Ja samo branim grobarinbgd, i potpuno se slazem sa njim.

Sto rece mare, igraj fifu, ako stave opcije i grafiku fifinu onda to nece biti PES vec FIFA

dj90
06-02-2009, 17:11
Sto rece mare, igraj fifu, ako stave opcije i grafiku fifinu onda to nece biti PES vec FIFA

Biče PES zbog gameplay-a.

grobarinbgd
06-02-2009, 23:06

pa milion puta bi bilo bolje da ima ko u fifi manger mod plus sto ima puno liga je samim tim bolje ali igra krs zivi pa zamisli to u pes u da imas preko 25 licenciranih liga i takmicenja gde ces realniji fudbal sabijao bi sve :2guns: master liga smorilaaa a liga i kup u ovakvom stanju ne lici ni nasta..razumes sta sam hteo. nije meni krs ovaj sad al nije to to.

joco23
06-03-2009, 00:52
pa milion puta bi bilo bolje da ima ko u fifi manger mod plus sto ima puno liga je samim tim bolje ali igra krs zivi pa zamisli to u pes u da imas preko 25 licenciranih liga i takmicenja gde ces realniji fudbal sabijao bi sve :2guns: master liga smorilaaa a liga i kup u ovakvom stanju ne lici ni nasta..razumes sta sam hteo. nije meni krs ovaj sad al nije to to.
pa fifa bas zato sto hoce da sabije sve to u jednu igru nikada nece biti ni za q. vazniji je kvalitet od kvantiteta, kada bi stavili 25 liga to ne bi bilo ni P od PESa, ne mozes ti sabiti sve to u igru, i ja bi voleo da ima onaj fifin manager mod, ali samo pod uslovom da ima kao i fifa liga, i naravno da igra bude ista kao sto je sada (normalno poboljsanja) ali od toga nema nista, jer bi fudbal sa toliko liga bio 10x losije odradjen sto se same igre tice... voleo bi da 2K sports izbaci fudbal... bas da vidim sta ce oni uraditi... jer sa kosarkom, ragbije, hokeyom, su vec prosle godine razbili na konzolama, ove da ne pricam.

grobarinbgd
06-03-2009, 04:59
e bravo care to sam bas pricao sa svima kako bi 2k sports odradio to..ono sto su oni uradili znaci strasno..ljudi bruni za svaki detalj.

BoraSd
06-03-2009, 07:21
Ne treba uporedjivati fifu i pes jer je pes za fifu kaeva,ali daleko od toga da je i pes savrsena igra ima dosta ne dostataka. npr: trcanje igraca je potpuno ne prirodno i izgrbljeno,sorcevi su predugacki,napadaci u pes 9 imaju potpuno marginalnu ulogu vise se ubacuju ostali igraci u napad nego samo napadaci,golman uvek prvi dodje do lopte nema sanse da pre njega napadac stigne kad ovaj izleti, mislim da se vise posvecuje paznja fizici igre i nekom vizualnom delu nego samoj igrici i karakteristikama igraca,svi igraci su nekako isto trce isto sutiraju mislim da tu treba malo vise da poradi na stilovima suteva,driblinga,trcanja.Sve u svemu mnogo bolje od fife,ali pes konstantno iz godine u godinu stagnire kao da smo ih razmazili sa nasim komentarima u poslednjih 4-5 godina.Nadam se da ce pes 10 da bude revolucija u pes-u inace ako nastavi stazama 7,8,9 ja cu ga licno zaobici.

markotor
06-03-2009, 07:45
ne treba ni mesati zanrove, kome se igra menadzer ima posebna igra, za PES nije bitno da pokrije sve lige nego da popravi sam gameplay, cak ni grafika nije toliko bitna jer vecina ljudi ga ne igra na max podesavanju

milosmilan
06-03-2009, 08:49
A da niste vi malo otisli u OFF Topic....?

Strippy
06-03-2009, 16:05
Ma pusti ljude da izbace sve iz sebe:gun_bandana: Vidis da se ozbiljna polemika vodi:) Moj predlog je da se pored naslova svake teme na forumu, stavi i dodatak "Ostalo" ili "Razno"
Npr. Pro Evolution Soccer 2010 prvi detalji (i razno)
PES 2009 ~ hardverska zahtevnost (i ostalo)

ivamark021
06-03-2009, 17:34
Ma samo da ostane Become a legend i da ubace Bundesligu:-)...

OD TAME DO SJAJA OD PAKLA DO RAJA FIRMA JE UZ TEBE!!!!!!

LIMAN-S@n@torijumFKV

maremas
06-04-2009, 11:02
‘We’ve listened to disappointed fans’, publisher tells MCV ~ LINK (http://www.mcvuk.com/news/34603/Konami-pledges-sea-change-in-PES-approach)

Konami has admitted mistakes with its last PES games – and told MCV there has been a ‘sea change’ in attitude at the publisher in preparation for the next title.

The firm told MCV that it was aware that fans of the series felt frustrated by the last game – particularly the community elements – and said it felt confident of a more positive reaction to PES 2010.

The publisher said that PES developer Winning Eleven Productions had ‘opened dialogue’ with fans during development – an approach Konami will continue through the game’s release.

“When I started looking at what we’d done right and wrong on PES 2009 back in October I found plenty of opportunities, but the stand out factor was the frustration fans felt trying to communicate with Konami,” PES team leader Jon Murphy told MCV.

“This time, we began with gathering product feedback, which were passed to the team.

“The developer has started to open up and we’re already seeing results.”

PES 2010 is due for release later this year, and Konami will hope that sales of the game can catch nearest rival FIFA this time round.

“This isn’t the start of a new process for Pro Evolution Soccer 2010, it’s a sea change in attitude for now and the future,” added Murphy. “We’re not going to get everything right straight away, but we are striding off in the right direction.”

Turinski
06-04-2009, 21:09
Evo poredjenje novog pesa i 2009ke
http://img265.imageshack.us/img265/3672/messicompare.jpg
http://img265.imageshack.us/img265/641/livkit.jpg
http://img265.imageshack.us/img265/369/headercompare.jpg
http://img265.imageshack.us/img265/9803/dribblecompare.jpg

Data
06-04-2009, 21:18
...kazem zvuci obecavajuce da ce bit jedan od najboljih PESa jer po slikama se vidi zaista napredak, samo da poprave atmosferu na stadionu i komentatora ja zadovoljan, znam da je i gameplay vazan al bitni su isto i detalji oko stadiona te sam komentator jer kaj ce mi komentator koji te smara koji je bas ono nekako dosadno djeluje trebaju angazirat komentatore sa radio cadene ili nekog japanca a znam da ce japanca bit radi winning elevena, vidjet cemo jedva cekam prvo demo igrat pa da vidim utiske, sva sreca imam jak komp pa cu moc na high igrat, samo se nadam da nece igra bit prezahtjevna...

goran_pesmaster
06-04-2009, 21:19
cisto sumnjam da ce se nesto promeniti....sem grafike....

maremas
06-04-2009, 21:24
Pa najavili su silne promene, a prica se da je igra na nekih 60% tako da ovo malo sto ste videli na trejleru u sustini nije nista...

goran_pesmaster
06-04-2009, 21:26
daj boze....ja sam lagao sebe,kao PES 2009 slican 6-ici...al jedna je 6-ica....

kicba70
06-04-2009, 22:23
...kazem zvuci obecavajuce da ce bit jedan od najboljih PESa jer po slikama se vidi zaista napredak, samo da poprave atmosferu na stadionu i komentatora ja zadovoljan, znam da je i gameplay vazan al bitni su isto i detalji oko stadiona te sam komentator jer kaj ce mi komentator koji te smara koji je bas ono nekako dosadno djeluje trebaju angazirat komentatore sa radio cadene ili nekog japanca a znam da ce japanca bit radi winning elevena, vidjet cemo jedva cekam prvo demo igrat pa da vidim utiske, sva sreca imam jak komp pa cu moc na high igrat, samo se nadam da nece igra bit prezahtjevna...

Brate aj navedi mi po slikama napredak, bas me interesuje???

maremas
06-04-2009, 22:33
Za pocetak stavi naocare... da pocnemo od faca, detalja na dresovima, pa tekstura i modela igraca, efekta osvetljenja... Meni je grafika bolja nego ona sto sam video za fifu 2010:sly:

maremas
06-04-2009, 23:12
WENB TV VideoCast E3 PES2010

crSFzdz4blk

grobarinbgd
06-05-2009, 05:37
bogami sad vec nemam pojma...ako je slicno ovome gameplay malo izmenjen ali dobar video..i jel mi se cini ili on kroz golmana dade gol u fazonu dobar sut pa teze odbraniti i vidi s trava bolja..

hehe da ja mogu ovako da sredim pes 2009.... :)

nego kad smo kod next gen poredjenje sa "wenb" sajta
http://img268.imageshack.us/img268/4365/pesvsfifa.jpg

http://editor.pesfan.com/xavi_position.jpg

kicba70
06-05-2009, 11:22
bogami sad vec nemam pojma...ako je slicno ovome gameplay malo izmenjen ali dobar video..i jel mi se cini ili on kroz golmana dade gol u fazonu dobar sut pa teze odbraniti i vidi s trava bolja..

Ovaj video poslednji je od ovog lika sto prica, i to PES 2009 na nitendo wii.

grobarinbgd
06-05-2009, 11:34
znam da je pes2009 ali dobar je na wii..bas razmisljam 2009 je slican 6 na ps2 i to mi se svidja.

Turinski
06-05-2009, 12:06
Posto imaju licencu za uefa takmicenja kontam da tje biti liga sampiona i evropa ligu( bivsi uefa kup)i trebalo bi da se prikupe licence od timova koji tje ucestvovati na tim takmicenjima...Ne mislim na ove najjache nego i na one slabe.......

grobarinbgd
06-05-2009, 12:26
npr liga sampiona 4 kolo kvalifikacija itd...

maremas
06-05-2009, 16:51
Izasao je artikal na jednom izraelskom sajtu za PES2010, a dole ukratko imate na engleskom sta taj artikal ukratko sadrzi...
îñé ì-ONE: Ă*đĂ© åâéĂ* Ă*ñåìéï òåã đùúó ôòåìä (http://www.one.co.il/Article/138242.html)

For those who are interesting what the guy in the video saying I already sum it up for you and post it already.

here is what I post:

A slight of good news everyone...
yesterday, I ran into an article about Messi mo-cap video in one of the Israeli sport sites.
It appear, by the aritcle, that the video we all saw (which Messi movement with mo-cap suit) was not for promotion at all. It was actually the first time when konami plant messi movemnt in the game. Secondly, it occurd 36 hours after the champions leauge ginal which means it film on between 29-30 of may.SO, by the way the trailer looks like, espacially with the lack of new animations, I doubt konami plant the new animations in the trailer which released on june 2, 2009.

I think and honestly belive that on the trailer/teaser we all saw, konami used the last animations from pes2009 +some improvements with the graphical upgrade of 2010.

For concluison, as I belive, in pes 2010 we will all see a vast variety of new animations. But I still think that konami need a new engine.

Here are some of the main points that appear in the article I read:
1) The game programmer, together with Messi and another football player of the company, stood on the side with the lists prepared, including all movements and game elements which will pe plant in the game- Including a variety of kicks, celebrations, and player movemonet.
2) On the LCD screen- it was possible to immediately see the Messi character doing exactly what Messi did on the field by wearing the mo-cap suit- Each step and movement of Messi has been translated into the game.
3)They Even put sensore on the ball and on the nets to create more realistic game.
4)The new game is expected to be more realistic than ever which all the players now have an improved A.I like real life.
5)Konami also aquire the rights of the majority of football clubs.

maremas
06-05-2009, 17:07
Evo neke ekskluzivne fotografije kao i video sa snimanja "motion capture" u Barseloni 29. maja!

http://www.imagesforme.com/out.php/t528390_mocup144.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/528390_mocup144.jpg)

http://www.imagesforme.com/out.php/t528389_mocup137.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/528389_mocup137.jpg)

http://www.imagesforme.com/out.php/t528387_leo023.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/528387_leo023.jpg)

http://www.imagesforme.com/out.php/t528385_generalpiano.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/528385_generalpiano.jpg)

zGZcPEv88as

EDIT:Ceo prevod izraelskog clanka:

" For years football fans all over the world looking for a new player to enter the world greates footballer hall of fame along with players such as the legendery Brazilian Pelle and the Argentina hero Diego Armndo Mradona.
Until last Wednesday some were wondering if Lionel Messi can be a really big one. But at the moment of truth, in the Olimpico stadium in Rome and in front of millions of eyes around the worold examing, Messi finished a great season with a wonderful goal and which gave Barcelon F.C the European champions leauge cup.

For football fans, mess is the biggest player in the universe. He's Quick, smart, with high technical level. But above all, for some Messi is considerd as a god espacially for the kids who want to be like him when they'll grow up.

After 36 hours of celebrations , Messi came to meet the Konami primary Dev-Team which is responsible for the next generation game- PRO EVOLUTION SOCCER, which will be out this October. PES is a very popular soccer game around the world which fascinating children and adults of all ages.

Senseors were attached to Messi body, intended to read any move he makes, and immediately preserved it in the memory of the game. The game programmers, together with the footballer of the company, stood on the side with the lists prepared, including all elements that Messi will be making for the game. Messi did a lot of runings and exresice a varity of movement, including kicking the ball, celebrate a goal and tackles when on the LCD screen on the othe side of the turf it was possible to see immediately how Messi character in game will react and move. Each step of Messi in real life has been translated immediately to Messi figure in the game.

Even the Ball itself and the nets consists sensors to traffic their movement in real life and well seeing in the game.
So you can be calm. Next time you play in PES, you can be sure that if you score a goal with Messi, it will be the same way as messi score in real life - It's 100% gurantee!!

The game dev-team, headed by Mr. Sozoki, were carefully examined Messi movements and Messi carried out all the elements that listed in the dev-team notes. So, next time you when play PES with Barcelona and you will score a goal with Messi, you'll then know how Messi really doing it in real life.

The new game is expected to be more realistic than ever. The players now have uniqe A.I elements. The players and the ball movement were improved by far and the fans can now be preaper for hours of fun in front of the T.V
Konami also aquire the rights of the majority of football clubs, so for the first time in game history we could see the the original outfits of the greates football clubs in the world.

The feeling was very special. Everyone was very excited to examine closely the best player in the world, only 36 hours after Messi scored the winning goal in CL final"

Thats it. the other part of the article was about Messi perfomance in the CL final. He also been questioned about one of Bareclona youth player( which is Israeli) and the possibilty those two will play together in the future.

EDIT:
fotomontaza ;)

http://img362.imageshack.us/img362/2373/pes2010.jpg

Коле
06-06-2009, 10:33
ovo obecava dosta toga!!! :D:thumbup::clap:

kicba70
06-06-2009, 20:34
Za pocetak stavi naocare... da pocnemo od faca, detalja na dresovima, pa tekstura i modela igraca, efekta osvetljenja... Meni je grafika bolja nego ona sto sam video za fifu 2010:sly:

Face(grafika) su malo poboljsane barem na ovim slikama, jedino Messija na predhodnim slikama su odradili svaka im cast. Kakvih detalja da na dresovima... to su takve sitnice koje se jedva primecuju, mada ja ih ni ne primecujem.Modeli igraca isti ali 99% isti kao i PES 2009. Osvetljenje, ne znam na koje osvetljenje mislis osim ove slike samo sa Messijem na predhodnim slikama.

Nista posebno nisu prikazali za sada, ali s ovime sto su do sada prikazali ja sam razocaran.

Milos007
06-06-2009, 22:01
Druze, p sta ti ocekujes, igrica je jos u izradi.

Dule 93
06-06-2009, 22:11
Treba malo da promene modele igraca,nekako su svi isti...Naprimer pogledajte Ivanovicja u stvarnosti a pogledajte ga u igrici.....Uopste ne lice...

DezurnaBudala
06-06-2009, 22:29
Kakvih detalja da na dresovima... to su takve sitnice koje se jedva primecuju, mada ja ih ni ne primecujem

http://i212.photobucket.com/albums/cc101/Trikemperor/untitled-7.jpg

E ako ne primecujes razlike izmedju dresova, onda ti treba veca dioptrija

Коле
06-06-2009, 22:32
razlika je ocigledna :D

Milos007
06-06-2009, 22:39
Da promene ono cupkanje igraca u mestu, starasno me to nervira, izgledaju ko neki kreteni.

Коле
06-06-2009, 22:51
to rade da im ne bude hladno :D

kicba70
06-07-2009, 11:19
http://i212.photobucket.com/albums/cc101/Trikemperor/untitled-7.jpg

E ako ne primecujes razlike izmedju dresova, onda ti treba veca dioptrija

Pa ajde ti pametni strelicama oznaci te "VELIKE PROMENE" ? Ova gornja slika Liverpul-Manchester je iz same igrice i cak mislim da nije ni na HIGH grafika namestena. Trenutna razlika slika izmedju PES 2009 i PES 2010 je sto malo ali malo ova 2010-ka izgleda sjajnije.

maremas
06-07-2009, 11:58
Nema sta strelicama da ti obelezavam, ako ne vidis to je tvoj problem!
Nije na high detaljima :rofl: dobra izjava kao i ona gore da se sitnice na dresovima jedva primecuju a onda kazes da ih ti ne vidis... koja kontradiktornost.
Ti i ja end of discussion! Mada sam siguran da ti zbog neceg drugog nisi zadovoljan(modeli igraca i animacije) pa onda hejtujes sve vezano za PES2010. Jos jednom da kazem da to jesu modeli igraca iz PES2009 ali oni nece biti i za PES2010, to je sigurno.

Коле
06-07-2009, 12:45
tako je maremas :D:ziveli::ave:

maremas
06-07-2009, 17:30
Na utakmici kvalifikacija za svetsko prvenstvo Kazakstan - Engleska pojavila se reklama za PES2010 :clap:
http://winningelevenblog.com/files/2009/06/pes_adboard.jpg

kicba70
06-07-2009, 18:00
Evo jos jedne slike novog pesa.

alonso_gif.gif - ImageHost.org (http://g.imagehost.org/view/0987/alonso_gif)

maremas
06-07-2009, 18:04
To je 2009, i sam to znas!

DezurnaBudala
06-07-2009, 22:28
Pa ajde ti pametni strelicama oznaci te "VELIKE PROMENE" ? Ova gornja slika Liverpul-Manchester je iz same igrice i cak mislim da nije ni na HIGH grafika namestena.

Pa odakles ces da ti dam sliku ako ne iz igrice? A to za detalje stvarno jeste smesno, ako ne provaljujes da su high detalji onda ti stvarno ocni nerv ne radi dobro. Takodje ova "nova slika PES-a 2010" sa alonsom je smesna.
Nadam se da ce smanjiti bagovitost PESa jer je u ovom delu stvarno bilo situacija da mi je doslo da roknem dzojs u WC solju.

ensooo
06-07-2009, 23:41
Evo jos jedne slike novog pesa.

alonso_gif.gif - ImageHost.org (http://g.imagehost.org/view/0987/alonso_gif)

pa covjek je upravu, to je trenutno najnoviji pes , sta je pogrijesio :rofl::rofl:

Ostoja_PFC_
06-08-2009, 16:24
Bio bi red da naprave prava imena npr nase repke,i da svi dresovi budu uradjeni sa sponzorom.

Darcoolio
06-09-2009, 15:48
To češ doživeti kad reše da se iskeširaju za licencu, koju trenutno ima fifa...

milosmilan
06-09-2009, 16:51
FIFA od FIFA-e 07 nije ubacivala nasu repku.....

Darcoolio
06-10-2009, 09:57
Nije fifa dovoljno dobra da bi smo se tamo pojavili :))

milosmilan
06-10-2009, 21:28
pa u 2007 i 2008 smo bili ocajni da nismo zasluzili mesto ni u Sensibile Soccer-u,a kamoli u nekoj ozbiljnoj fudbalskoj igri....

Darcoolio
06-11-2009, 00:13
pa u 2007 i 2008 smo bili ocajni da nismo zasluzili mesto ni u Sensibile Soccer-u,a kamoli u nekoj ozbiljnoj fudbalskoj igri....

Bilo je i gorih od nas, ali to je več zalaženje u neku drugu temu...
Realno, ko bira neku ekipu iz američke lige?
To je marketing da bi se igra tamo prodavala, a mi smo očigledno nepodobno tržište, pošto je 90% igara iz fifa serijala skinuto sa torenta.
Zato konami puca na sva moguča tržišta, u pokušaju da dobiju licencu kao što ima i fifa. Samo im to fali da bi pes bio savršen.

Alexic
06-11-2009, 07:25
to i više liga i totalna reorganizacija master lige+malo više menadžerisanja u igri i gole sise na početku.

dj90
06-11-2009, 10:04
Za sve to što vi pričate postoje pečevi, pa čak i za gole sise:)

Gogy
06-11-2009, 13:11
koliko su sanse da Zvezda bude u pes2010?

Dr.Sale
06-11-2009, 13:18
Minimalne!

dj90
06-11-2009, 13:25
Valjda če napokon biti Partizan

Darcoolio
06-11-2009, 14:34
Za sve to što vi pričate postoje pečevi, pa čak i za gole sise:)

Za sve postoji patch, samo što nije fora u tome.
Ako neko hoče da mu dam 50e za igricu, onda mora i nešto da ponudi, a ne da trnem i da se zezam sa patchevima...
Ĺ*ta ako imam ovaj fudbal u igraonici i moram na 20 kompova da se zezam i da patch-ujem, umesto da je instaliram i ljudi da igraju na miru...

dj90
06-11-2009, 15:17
E pa moraš da prihvatiš to da pes nikada neče imati licencu kao i fifa, zato se ta igrica i zove fifa.

kicba70
06-11-2009, 22:53
Ako neko hoče da mu dam 50e za igricu, onda mora i nešto da ponudi, a ne da trnem i da se zezam sa patchevima...
Ĺ*ta ako imam ovaj fudbal u igraonici i moram na 20 kompova da se zezam i da patch-ujem, umesto da je instaliram i ljudi da igraju na miru...

Potpuno se slazem sa tobom ;)

dj90
06-11-2009, 23:35

Ti ne daješ 50€ za licencu več za igricu, PES se nikad nije i neče se igrati zbog licence več zbog gameplay-a. Ako hočeš licencu ti daj pare za FIFU a ne za PES, a ti ljudi što igraju u igraonici kao da ne znaju da PES nije licenciran tako da ne moraš nikakav peč da im instaliraš, to je samo tvoja dobra volja.

maremas
06-11-2009, 23:57
Meni se vec gadi sto se mi godinama vadimo na tu rec "GAMEPLAY" a sve ostalo u PESu poslednjih godina je mili Boze molim ti se...

Ti ne daješ 50€ za licencu več za igricu,
Ti dajes 50€ i za te pare ocekujes da ti timovi budu licencirani :yes:

A sto se tice Zvezde pa KONAMI je sa njima potpisao ugovor na 2 godine, tako se nesto bilo pre pricalo, e sad ne znam dali je to bilo pre PES2008 ili PES2009.

dj90
06-12-2009, 00:31
Meni licenca uopšte nije bitna, jeste da je lepše kad imaš prava imena i dresove ali meni je bitna igrivost. Dok se igralo na PS1 nista nije bilo licencirano i nisu postojali pečevi i šta nam je falilo, sa druge strane fifa u fulu licencirana ali je retko ko igrao.

Darcoolio
06-12-2009, 00:44
Ti ne daješ 50€ za licencu več za igricu, PES se nikad nije i neče se igrati zbog licence več zbog gameplay-a. Ako hočeš licencu ti daj pare za FIFU a ne za PES, a ti ljudi što igraju u igraonici kao da ne znaju da PES nije licenciran tako da ne moraš nikakav peč da im instaliraš, to je samo tvoja dobra volja.

Ja za te pare mogu da očekujem i da igrica počne da priča sa mnom... :smile:
Ako oni ne mogu da obezbede neke najosnovnije stvari, onda bi fifa kasnije mogla i da napravi zaokret i potpuno promeni igrivost, što znači da bi u toj varijanti pes ostao bez dobrog dela tržišta, samo zato što ne otkupljuju licence.

dj90
06-12-2009, 01:18
onda bi fifa kasnije mogla i da napravi zaokret i potpuno promeni igrivost.

To se neče desiti, bar ne u skorije vreme :)

Uros12
06-12-2009, 21:30
Liga Evrope toooo....pa ovo ce da bude legendarno
PES 2009 je po meni odlicna igra,PES 2010 ne moze da omane.Samo nek se drze vec oprobane formule i ima da se bude odlicno

rennato
06-16-2009, 12:02
prijatelji moji..bit če to još jedno razočarenje i potvrda da je KONAMI zastranio u svojim vizijama najboljeg nogometa...zadnji puta PESovci su se iskreno veselili PES6 a sve nakon toga je bilo tješenje da je nova verzija bolja...kad svi znamo da nije i da če teško opet biti..radije bih čekao 2-3 godine novi nastavak nego da svake proživljavamo korak u nazad..(sve ovo što sam napisao se tiče gameplaya kojeg svi tako hvalimo i dižemo u nebesa kritizirajuču "FUFU"..a FIFA i nije više "FUFA"..moramo reč da su sve bolji)

maremas
06-16-2009, 12:09
:ave:
KONAMI | PES 2010 (http://www.konami-pes2010.com/)

Djuka
06-16-2009, 12:49
do cega ovo odbrojava?

maremas
06-16-2009, 12:58
Nemam pojma ali dobro je da bar odbrojava jer ce nesto posle odbrojavanja da se desi, niko ne zna sta ali ima nagadjanja tipa video trejler iz lige sampiona sa gameplay-om iz igre, neki video sa Fernando Toresom i td. i td.

grobarinbgd
06-16-2009, 13:11
kako lepo izgleda sve dok odbrojava.....

sad cu ceo dan da buljim u sat :D

milosmilan
06-16-2009, 14:08
Mozda do otvaranja oficijalne stranice za PES2010...

Data
06-16-2009, 14:09
Nemam pojma ali dobro je da bar odbrojava jer ce nesto posle odbrojavanja da se desi, niko ne zna sta ali ima nagadjanja tipa video trejler iz lige sampiona sa gameplay-om iz igre, neki video sa Fernando Toresom i td. i td.

Moguče i to a i moguče da če bit možda neki video intervju sa konamijevcima pa če nam govorit šta sve ima u novoj verziji PESa...vidjet čemo...

Milos007
06-16-2009, 14:22
Pa verovatno odbrojava izlazak igre. Jos 185 dana!!!!:punk:

Dule 93
06-16-2009, 14:33
Da a igra izlazi za 3 dana???:confused:

undertaker
06-16-2009, 15:52
Ma odbrojava otvaranje sluzbene stranice za PES 2010 kao sto rece milosmilan, a to znaci da ce na toj stranici vjerovatno biti i neki trailer sa gameplayom

Strippy
06-17-2009, 15:54
Odbrojava do pojave nove reklame za Coca-Colu, sta se primate:)

maremas
06-19-2009, 15:03
Samo da vas potsetim, veceras u ponoc otvaranje PES2010 oficijalnog sajta!!!
>>>KONAMI | PES 2010 (http://www.konami-pes2010.com/)<<<
Nadamo se da ce biti nesto novo vezano za PES2010 :ave:

Strippy
06-19-2009, 15:31
Verovatno je vec krenula onanija:drool:

grobarinbgd
06-19-2009, 16:45
samo da daju neke inf nesto novo sto kaze maremas...

joco23
06-19-2009, 22:53
KONAMI | PES 2010 (http://www.konami-pes2010.com/)
jos 7 minuta :ave:

Darcoolio
06-19-2009, 23:00
Ahahaha :D Kakva moša od Konami-ja :D

sharlin
06-19-2009, 23:02
Које пизде. :pinch:

Darcoolio
06-19-2009, 23:03
Ipak nije...

Cristiano23
06-19-2009, 23:04
Doslo je i to vrijeme da se i stranica otvorila.Na stranici se nista ne otkriva novo u vezi novog pesa!

Darcoolio
06-19-2009, 23:08
Sve u svemu, rekli su nam ono što več znamo...

Cristiano23
06-19-2009, 23:09
Da,jos treba da vidimo neki gameplay video :)

Darcoolio
06-19-2009, 23:13
Da,jos treba da vidimo neki gameplay video :)

To nečeš videti narednih mesec dana :) Ako ne i duže :)

Cristiano23
06-19-2009, 23:17
Znam,gameplay video tek cemo vidjet oko 8 mjeseca,kada bude konferencija u Leipzig-u

Darcoolio
06-19-2009, 23:22
Možda i ranije, prošle godine si mogao da ga nađeš na youtube :)

Cristiano23
06-19-2009, 23:26
Možda i ranije, prošle godine si mogao da ga nađeš na youtube :)

A eto,nekad na net ranije procure neki gameplay filmovi

Dule 93
06-20-2009, 15:18
Bilo bi dbro da malo srede kameru i repley,kako je bilo extra kad das gol na PES 6 pa onaj mini zoom na loptu....a ovde nekako mrtvo kad dadnes go..

Dule 93
06-22-2009, 00:44
Naravno, prvo i osnovno je da se nastavlja rivalstvo s Electronic Artsovim FIFA serijalom, to ne sumnjamo. Iako se izlazak PES 2010 ne očekuje ovih mjeseci, ali svakako do kraja godine, ono što je Konami obečao je kako če se praktički svaki aspekt igre podiči na viši nivo. Iako je i do sada ova simulacija imala vrlo visok stupanj realnosti, novi nastavak donosi i viši stupanj strateškog igranja i brže reakcije, kao i u pravom nogometu. Vratar če također biti "pametniji", grafika i zvuk također idu korak dalje (nismo niti sumnjali), a značajnije bolja bi trebala biti publika i vrlo važan – komentator. Od novih opcija spominje se i Enhanced Master League s večim naglaskom na menadžerski aspekt igre.

U samoj igri obrana i vezni red če više surađivati i bolje pokrivati teren te tako usporavati protivničke napade, a moči čete istovremeno pokretati više igrača i slati ih na različite dijelove terena što automatski poboljšava obranu ali i povečava mogučnost postizanja gola.

U starijim PES nastavcima je formacija igrača definirala i njihovo kretanje. PES 2010 donosi novi sustav u kojem če isplivati i individualni napadi i obrane. U svakom slučaju, bit če vrlo zanimljivo.

Ne treba posebno spominjati kako če i AI protivnika, ili ako hočete umjetna inteligencija računala biti na puno večem nivou. To znači da čete puno teže moči probijati protivničke redove, te tako i teže postizati golove. Neki moji prijatelji, inače okorjeli igrali PES-a, nerijetko su mi se hvalili kako na najtežem nivou golove zabijaju kao od šale. Vidjet čemo hoče li to moči i u PES 2010.

I na kraju recimo i to kako če se igra PES 2010 pojaviti na svim modernim platformama - PlayStation 3, Xbox 360, PC, PSP, PlayStation 2 i na nekim mobilnim uređajima. Kada? U jesen, najvjerojatnije u listopadu...

IZVOR:GAMEBOX

Strippy
06-22-2009, 03:29
I neka vrate pravilo koje su, iz meni nepoznatih razloga izbacili u verziji 09, a to je da igrac dobije karton ako je napravio grub start na igracu, a igra nije u tom trenutku zaustavljena, jer se postovala prednost. Uopste mi nije jasno kako su to mogli odjednom da izbace, i zasto su to uradili. Totalna nebuloza, sad mogu bez bojazni da krljam igraca i tako sprecim skoro svaki kontranapad. Ja inace jako cesto klizam, i kad tako pogledas meni i odgovara da se ne dobijaju kartoni naknadno. Ali to je skroz nerealno i dosta utice na igru, tj. umanjuje se aspekt simulacije, a to je valjda i cela poenta ovog zanra igara. Vec sam pisao o ovome, ali i dalje ne mogu da shvatim zasto su to izbacili. Verovatno su hteli da se uslihtaju klincima koji zele vise arkadnih elemenata

Darcoolio
06-22-2009, 09:57
I neka vrate pravilo koje su, iz meni nepoznatih razloga izbacili u verziji 09, a to je da igrac dobije karton ako je napravio grub start na igracu, a igra nije u tom trenutku zaustavljena, jer se postovala prednost. Uopste mi nije jasno kako su to mogli odjednom da izbace, i zasto su to uradili. Totalna nebuloza, sad mogu bez bojazni da krljam igraca i tako sprecim skoro svaki kontranapad. Ja inace jako cesto klizam, i kad tako pogledas meni i odgovara da se ne dobijaju kartoni naknadno. Ali to je skroz nerealno i dosta utice na igru, tj. umanjuje se aspekt simulacije, a to je valjda i cela poenta ovog zanra igara. Vec sam pisao o ovome, ali i dalje ne mogu da shvatim zasto su to izbacili. Verovatno su hteli da se uslihtaju klincima koji zele vise arkadnih elemenata

Ni oni me znaju šta su hteli :)
Poboljšali su igru u odnosu na 2008, međutim srozali su je u nekim elementima, kao što su kartoni, pojedine animacije prekršaja...valjda če makar to da srede u sledečoj verziji, kao i maloumne golmane :)

tottimas
06-23-2009, 15:19
Fernando Torres signs for PES 2010

http://winningelevenblog.com/files/2009/06/pes2010_torres2_sm-500x281.jpg
Velika slika - klikni (http://winningelevenblog.com/files/2009/06/pes2010_torres2_sm.jpg)
http://editor.pesfan.com/Torres/torres_2_small.jpg
Velika slika - klikni (http://img200.imageshack.us/img200/6311/torres2.jpg)

Liverpool and Spain striker joins Lionel Messi as the face of PES 2010, as Konami lifts lid on even more gameplay advances

Konami Digital Entertainment GmbH has announced that Liverpool FC and Spanish international striker Fernando Torres is to join Lionel Messi as the cover stars of PES 2010.

Torres, 25, has enjoyed an incredibly successful season both at club and international level, and will now join UEFA Champions League winner Messi on the front of PES 2010’s packaging and marketing materials. Fernando Torres was born in Madrid in 1984, and gained acclaim by helping Spain win the Under 16 UEFA European Championships in 2001 scoring the only goal in the final against France. His pace and prowess in front of goal saw him signed by Atlético de Madrid as an 11-year-old, making his mark in the first team from the age of 17 and scoring 82 goals in 214 league appearances for the club. This form took him to Liverpool for a &#163;26m fee in 2007, where his prolific strike rate has continued and has seen him cement his place in the senior Spanish national squad. Torres was a pivotal figure in Spain’s successful EURO 2008 campaign where he again scored the only goal in the final against Germany.

“Everyone knows that when it comes to football simulation, Konami’s PES series is by far the most realistic title available,” commented Torres. “The new game looks absolutely stunning, and I look forward to seeing myself in action in PES 2010.” “Fernando Torres has established himself as one of the most exciting strikers in the game,” added Jon Murphy, PES European Team Leader. “He encapsulates everything that is good about the modern game, showcasing both pace, skill and vision – three elements that play a major part in PES 2010 as a football simulation.”

In addition to the announcement of Torres’ involvement, Konami has also unveiled key new additions to PES 2010’s content:

-Enhanced Realism: PES 2010 delivers a pace of game in tune with football played at the highest level. Triangulation of passes and use of off-the-ball runs are key to breaking down the opposition, forcing the player to use the strengths of their team mates to create scoring opportunities. Gone are ‘soft’ goals that can be used to break the deadlock; instead, only working the channels and the precision play expected of great players will make a difference.

-Player Characteristics: Key skills of the many players have now been attributed names, allowing users to incorporate them into their play strategy. Cover star Torres, for instance, is renowned for his ability to receive a pass in the penalty area, and to drop the ball to a teammate in a good position for a goal-scoring opportunity. As such, he is labeled a ‘Fox in the Box’ and Goal Poacher’, in line with his prowess in both scoring and setting up goals. Player characteristics are more vividly reproduced by these names.

-Instant Tactical Switching: Konami has already unveiled its new tactical bar system related to PES 2010’s attacking and defensive elements, but can now reveal additional information. Each team has unique settings matching their real-life playing styles. Torres at Liverpool, for instance, will recreate the Merseyside club’s sophisticated play and high numbers in attack, their pressing from midfield, strong defensive line, and width across the pitch. For the offense, the default settings support wide attacks and the aim to move in the back of the opponent’s defense line. The user can summon the bar instantly during a match to adjust team tactics to enhance their defence or strengthen attacks.

-Master League: The Master League now incorporates both the Champions League and Europa Leagues in its content, offering a complete season for players to enjoy. Success in the Master League will see players streamed into these competitions. The lure of European football can also be used to attract stronger players to your side, with transfer dealings and contracts now significantly more realistic in their use.

-Commentary: PES 2010 reunites Jon Champion and Mark Lawrenson in the game’s virtual commentary box, but in a more effective way than before. The commentary is now more tied to the action, with comments detailing player ability, significant match history and analysis, within a more concise and detailed delivery designed to mimic the presentation of games.

Poreðenje Toresa izmeðu FIFA09, PES09 i PES10

http://img38.imageshack.us/img38/8788/torresa.jpg

Milos007
06-23-2009, 15:47
Ovaj u FIFI ne lici na Torresa kao ni jedan drugi igrac u FIFI.

Loqo
06-23-2009, 15:50
I nek stave CB poziciju u BAL-u.

siri-gerard
06-23-2009, 16:16
Fernando Torres signs for PES 2010

Velika slika - klikni (http://winningelevenblog.com/files/2009/06/pes2010_torres2_sm.jpg)
http://editor.pesfan.com/Torres/torres_2_small.jpg
Velika slika - klikni (http://img200.imageshack.us/img200/6311/torres2.jpg)

Liverpool and Spain striker joins Lionel Messi as the face of PES 2010, as Konami lifts lid on even more gameplay advances

Konami Digital Entertainment GmbH has announced that Liverpool FC and Spanish international striker Fernando Torres is to join Lionel Messi as the cover stars of PES 2010.

Torres, 25, has enjoyed an incredibly successful season both at club and international level, and will now join UEFA Champions League winner Messi on the front of PES 2010’s packaging and marketing materials. Fernando Torres was born in Madrid in 1984, and gained acclaim by helping Spain win the Under 16 UEFA European Championships in 2001 scoring the only goal in the final against France. His pace and prowess in front of goal saw him signed by Atlético de Madrid as an 11-year-old, making his mark in the first team from the age of 17 and scoring 82 goals in 214 league appearances for the club. This form took him to Liverpool for a &#163;26m fee in 2007, where his prolific strike rate has continued and has seen him cement his place in the senior Spanish national squad. Torres was a pivotal figure in Spain’s successful EURO 2008 campaign where he again scored the only goal in the final against Germany.

“Everyone knows that when it comes to football simulation, Konami’s PES series is by far the most realistic title available,” commented Torres. “The new game looks absolutely stunning, and I look forward to seeing myself in action in PES 2010.” “Fernando Torres has established himself as one of the most exciting strikers in the game,” added Jon Murphy, PES European Team Leader. “He encapsulates everything that is good about the modern game, showcasing both pace, skill and vision – three elements that play a major part in PES 2010 as a football simulation.”

In addition to the announcement of Torres’ involvement, Konami has also unveiled key new additions to PES 2010’s content:

-Enhanced Realism: PES 2010 delivers a pace of game in tune with football played at the highest level. Triangulation of passes and use of off-the-ball runs are key to breaking down the opposition, forcing the player to use the strengths of their team mates to create scoring opportunities. Gone are ‘soft’ goals that can be used to break the deadlock; instead, only working the channels and the precision play expected of great players will make a difference.

-Player Characteristics: Key skills of the many players have now been attributed names, allowing users to incorporate them into their play strategy. Cover star Torres, for instance, is renowned for his ability to receive a pass in the penalty area, and to drop the ball to a teammate in a good position for a goal-scoring opportunity. As such, he is labeled a ‘Fox in the Box’ and Goal Poacher’, in line with his prowess in both scoring and setting up goals. Player characteristics are more vividly reproduced by these names.

-Instant Tactical Switching: Konami has already unveiled its new tactical bar system related to PES 2010’s attacking and defensive elements, but can now reveal additional information. Each team has unique settings matching their real-life playing styles. Torres at Liverpool, for instance, will recreate the Merseyside club’s sophisticated play and high numbers in attack, their pressing from midfield, strong defensive line, and width across the pitch. For the offense, the default settings support wide attacks and the aim to move in the back of the opponent’s defense line. The user can summon the bar instantly during a match to adjust team tactics to enhance their defence or strengthen attacks.

-Master League: The Master League now incorporates both the Champions League and Europa Leagues in its content, offering a complete season for players to enjoy. Success in the Master League will see players streamed into these competitions. The lure of European football can also be used to attract stronger players to your side, with transfer dealings and contracts now significantly more realistic in their use.

-Commentary: PES 2010 reunites Jon Champion and Mark Lawrenson in the game’s virtual commentary box, but in a more effective way than before. The commentary is now more tied to the action, with comments detailing player ability, significant match history and analysis, within a more concise and detailed delivery designed to mimic the presentation of games.

Poreðenje Toresa izmeðu FIFA09, PES09 i PES10

http://img38.imageshack.us/img38/8788/torresa.jpg
mirise na dobro....

grobarinbgd
06-23-2009, 16:23
I nek stave CB poziciju u BAL-u.

i gomana :yes:

_Dante_
06-23-2009, 16:29
Fernando Torres on PES 2010

Ako bude ovako onda :ave:

Darcoolio
06-23-2009, 17:29
u fifi deluje malo čoškasto :))

DakosAR
06-23-2009, 18:10
Meni nije jasno kako neko moze da voli fifu pored PES-a!

tottimas
06-23-2009, 20:54
http://img30.picoodle.com/img/img30/2/6/23/01srainey/f_torres1m_e772145.png

goran_pesmaster
06-23-2009, 21:22
Bolji ovaj torres na igrici nego u stvarnosti jbt :D

Turinski
06-23-2009, 21:55
i neka poprave animaciju golmana, baca se kao da su ga vezali sa 5 km lepljive trake i bacili sa solitera :thumbdown:

maremas
06-24-2009, 17:36
http://i43.tinypic.com/atpys0.jpg

siri-gerard
06-24-2009, 18:09
voleo bi da promene mreze ,ove je mnogo monotono......i malo veci repertoar lopti i bilo bi sjajno....

Klang
06-24-2009, 18:36
Nadam se da ce promeniti font u glavnom meniju i da ce se credits u igri listati za nijansu sporije. Isto se nadam dobrom odabiru boja u glavnom kao i o meniju timova, nadam se da ce se kretanje kroz glavni meni srediti pa da ce se moci sa Lige Sampiona strelicom na gore ici na Exit a ne skrolati skroz na dole do istog tog Exit-a a ponajvise se nadam da ce konacno napraviti tu teksturu pamuka da bi carape izgledale sto realnije.

Strippy
06-24-2009, 18:58
Nadam se da ce promeniti font u glavnom meniju i da ce se credits u igri listati za nijansu sporije. Isto se nadam dobrom odabiru boja u glavnom kao i o meniju timova, nadam se da ce se kretanje kroz glavni meni srediti pa da ce se moci sa Lige Sampiona strelicom na gore ici na Exit a ne skrolati skroz na dole do istog tog Exit-a a ponajvise se nadam da ce konacno napraviti tu teksturu pamuka da bi carape izgledale sto realnije.

Jel ovo vreme da se stavi lock na ovu temu, ili? Sudeci po ovom poslednjem postu, izgleda da su ideje presusile, pa se sad prica o besmislenim pikanterijama:) Sledece sto ocekujem je da neko napise: "uh, kad bi makar sredili da default brightnes u igrici bude za 15% veci, to bi bio najbolji PES do sad"

Dule 93
06-24-2009, 20:05
I kad bi crveno bilo malo crvenije za nekih 15-20 % to bi bio najaci pes do sada

maremas
06-24-2009, 20:54
Jel ovo vreme da se stavi lock na ovu temu, ili? Sudeci po ovom poslednjem postu, izgleda da su ideje presusile, pa se sad prica o besmislenim pikanterijama:) Sledece sto ocekujem je da neko napise: "uh, kad bi makar sredili da default brightnes u igrici bude za 15% veci, to bi bio najbolji PES do sad"
Procitaj naziv teme, mozda ti nesto bude znacilo ovo prvi detalji (http://www.pes-serbia.com/vb/f126-general/11171-pro-evolution-soccer-2010-prvi-detalji-post504437.html#post504437). ;)
A to sto drugi pricaju gluposti i nema veze sa temom to je druga stvar...

Loqo
06-24-2009, 20:59
Da chants odrade kako treba,da ne mora na svakom pes-u da se budze patch-evi da bi se dozivela ta atmosfera sa tribina,malo bolje te navijace da odrade.

~Fuego~
06-25-2009, 13:48
Evo par slika sa "snimanja":

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs102.snc1/4881_111422907572_67920382572_2706892_8140521_n.jp g

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs082.snc1/4881_111422917572_67920382572_2706894_3118011_n.jp g

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs082.snc1/4881_111422942572_67920382572_2706896_8161934_n.jp g

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs102.snc1/4881_111423262572_67920382572_2706898_970872_n.jpg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs082.snc1/4881_111423877572_67920382572_2706904_1268940_n.jp g

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs102.snc1/4881_111423267572_67920382572_2706899_5928186_n.jp g

Turinski
06-26-2009, 21:59
PES 2010: New Game Details Announced
"The development team Konami has revealed details for PES2010. The next version will focus on realism, which is reflected in the rhythm of the game.
Rebuilding the game will be crucial. Players must make the most of the way and the movement to break down the opposition and work to assess the opportunities for networking. You can not do so without scoring a well-prepared.
The skills of the individual player will be revised and a new system will allow users to integrate into a team. Mixing these abilities, activation and deactivation some others, will be generated new ways to play PES.

Even more details of the tactical slider were revealed. Scrolling allows a development of the game of attack and defense of pressing real-time, scale of the game, the media and a number of other settings. Every team in PES will have a unique tactic, but the players are free to edit any field to meet their own style of play.

The Master League hours incorporates both the Champions League that il'Europa League, offering players the chance to enjoy a full season. The success in Master League players will play in these competitions. The lure of European football can also be used to attract the strongest players on your side, with the transfer of contracts and relationships now significantly more realistic and the management of foreign exchange real.

maremas
06-26-2009, 22:23
Sve do sad sto je poznato da ce biti u novom PES2010, u kratkim crtama:

Gameplay
Smarter referees make more balanced decisions
New tricks
Improved dribbling
New penalty system
No more 'soft goals'
Teamvision 2.0 - Smarter AI
Individual player characteristics, such as 'Fox in the Box' and 'Goal Poacher'
Strategy power gaugesVisuals
Improved player likenesses
New Animations
Improved stadium details
Player expressions and arm hair
Different skin textures and shirt weaves
Dynamic Lighting
Shirt creases realistically
New Stadia (Anfield)Audio
Improved crowd reactions and match day atmosphere
Improved commentary to mimic the presentation of gamesMaster League
Enhanced
Integrated Champions League and Europa League
More realistic transfers and negotiations
Real currency

milosmilan
06-27-2009, 08:54
Ja ovo delimicno razumem,jel moze ovo neko da prevede na srpski jezik?

markotor
06-27-2009, 08:55
a engine ostaje isti?

joco23
06-27-2009, 09:00
da vidimo i te "pametnije" sudije...
nije mi bas jasno sta su sa ovim mislili ali nije ni bitno toliko :D

Different skin textures and shirt weaves

Stevan
06-27-2009, 11:02
nije lose ovo sto ce moci u master ligi da se igra liga sampiona i liga evrope,to su se dobro setili,e sad valjda ce sistem da bude isti kao i u pravim takmicenjima a ne kao u proslim master ligama,mislim na ligu sampiona(cetri grupe itd)

cheky
06-27-2009, 15:03
Od japanaca mozes sve da ocekujes. Uvek je pes bio bolji od fife (na pc se odnosi) i uvek ce biti. Imam dva razloga za slavlje u Oktobru : moj rodjendan i novi pes :001_smile: コナミ株式会社 :lol:

grobarinbgd
06-27-2009, 16:54
nije lose ovo sto ce moci u master ligi da se igra liga sampiona i liga evrope,to su se dobro setili,e sad valjda ce sistem da bude isti kao i u pravim takmicenjima a ne kao u proslim master ligama,mislim na ligu sampiona(cetri grupe itd)

to je bilo smor sistem i nacin igranja u evropi. Kvalifikacije po grupama bzvz...

ali vidi se nesto novo i bolje ce biti,
inace najvise od svega bih voleo da se kitserver koristi kao u pes6. da moz mnogo stadiona a ovako stalno menjaj smorilo vise.

"Improved crowd reactions and match day atmosphere"
i ovo me zanima kako ce odraditi.

Strippy
06-27-2009, 17:08
da vidimo i te "pametnije" sudije...
nije mi bas jasno sta su sa ovim mislili ali nije ni bitno toliko :D

Kako ti nije jasno? Pa znaci da ce biti precizniji u donosenju odluka, veca inteligencija, bolje postovanje prednosti, bolje ce resavati jednacine sa dve nepoznate:) itd... To bi znacilo otprilike u prevodu, ali to je verovatno samo reklama i nista vise. Ne znam da li se vi stvarno tako lako pecate na ovakvu propagandu i reklamu, ili je to samo neko nadanje da cete dobiti savrsenu fudbalsku simulaciju i slicno. Pa naravno da se u svakoj reklami za proizvod na ovaj nacin svoj konj hvali. Ali to je samo mrtvo slovo na papiru i nista vise. Tek kad igra izadje, videce se crno na belo kakva ce unapredjenja biti i kakav je stvarno proizvod. Nikakvi traileri ni reklamni spotovi nista ne mogu reci, osim eventualno neke sminke i to je sve. Ovo sto Konami nabraja, bolje ovo, bolje ono, ludilo unapredjenja, sve je to nebitno, dok igrica ne izadje. Pa za svaku verziju se isto pricalo (logicno) pa uvek bude najvise 50% pobosljanja i promena od najavljenih. Tako ce biti i ovaj put, posebno sam skeptik prema ovim novitetima u smislu taktike, jer svaka novina pati od tezih oblika decjih bolesti. Moj savet vam je, ne primajte se mnogo, mada slatki ste kad vidim kako se lozite:)

goran_pesmaster
06-27-2009, 17:10
ja samo jedva cekam da izadje system requirements i da kupujem LAPTOP....:ave:

maremas
06-27-2009, 17:13
Likovi sa WEBN(winningelevenblog) su juce igrali PES2010 ali ne smeju nista da otkrivaju do 16. Jula, jedino sto su rekli je da su bili jos srecniji nakon sto su probali i FIFA2010 :yes:

joco23
06-27-2009, 17:17
Kako ti nije jasno? Pa znaci da ce biti precizniji u donosenju odluka, veca inteligencija, bolje postovanje prednosti, bolje ce resavati jednacine sa dve nepoznate:) itd... To bi znacilo otprilike u prevodu, ali to je verovatno samo reklama i nista vise. Ne znam da li se vi stvarno tako lako pecate na ovakvu propagandu i reklamu, ili je to samo neko nadanje da cete dobiti savrsenu fudbalsku simulaciju i slicno. Pa naravno da se u svakoj reklami za proizvod na ovaj nacin svoj konj hvali. Ali to je samo mrtvo slovo na papiru i nista vise. Tek kad igra izadje, videce se crno na belo kakva ce unapredjenja biti i kakav je stvarno proizvod. Nikakvi traileri ni reklamni spotovi nista ne mogu reci, osim eventualno neke sminke i to je sve. Ovo sto Konami nabraja, bolje ovo, bolje ono, ludilo unapredjenja, sve je to nebitno, dok igrica ne izadje. Pa za svaku verziju se isto pricalo (logicno) pa uvek bude najvise 50% pobosljanja i promena od najavljenih. Tako ce biti i ovaj put, posebno sam skeptik prema ovim novitetima u smislu taktike, jer svaka novina pati od tezih oblika decjih bolesti. Moj savet vam je, ne primajte se mnogo, mada slatki ste kad vidim kako se lozite:) jesi ti procitao sta sam ja citirao pre no sto si me quotovao?

maremas
06-27-2009, 17:41
Evo dva zanimljiva cover-a koja sam nasao na www.pesfan.com :punk:
http://img.photobucket.com/albums/v18/grimsdale/proevo10_cover1.jpg

http://img241.imageshack.us/img241/9898/covertemplate12223copy.png

Strippy
06-27-2009, 18:12
jesi ti procitao sta sam ja citirao pre no sto si me quotovao?

Procitao sam sta si komentarisao vezano za pametnije sudije. U cemu je problem?

goran_pesmaster
06-27-2009, 18:43
ne...njemu nije jasno ono shirt wave...a mislim da se to odnosi na realnije pomeranje dresova....

Strippy
06-27-2009, 19:48
Video sam to, al ja sam se samo osvrnuo na onaj komentar sto se sudija tice. Ako je taj citat povezan sa onim njegovim komentarom o sudijama, onda nisam ukapirao. Sve u svemu nebitno, idemo dalje:)

Milan H.
06-27-2009, 20:52
Sve do sad sto je poznato da ce biti u novom PES2010, u kratkim crtama:

Gameplay
Smarter referees make more balanced decisions - ne znam da li ce se ovo ikad desiiti, no nada umire poslednja
New tricks - svake godine pricaju o ovome, a promene su veoma male
New penalty system - nadam se da ce biti dobro, ovaj sistem je smorio
Teamvision 2.0 - Smarter AI - takodje pricali i za PES2009, a AI i nije nesto pametniji..
Audio
Improved crowd reactions and match day atmosphere - zvuci veoma zanimljivo :)
Improved commentary to mimic the presentation of gamesMaster League
Real currency - Hvala Bogu ovo cekam od ISS-a