PDA

View Full Version : Master Liga Takmicenje~Zreb

4evra
02-26-2009, 15:16
Ovako,u toku dogovaranja sa Maremas-om dosli smo na 2 razlicite ideje na osnovu kojih bi smo organizovali zdreb.
Ideje su sledece:

1.Zrebom ce se izvlaciti samo redni brojevi koji ce oznacavati redosled po kome ce clanovi koji zele igrati ML takmicenje moci birati klubove koje zele
Primer(ako ja izvucem broj 7,a Maremas broj 3,onda maremas ima pravo da bira koji god hoce klub sa liste,pod uslovom da ga niko ko je pre njega birao nije vec izabrao)redosled biranja bi bio 1,2,3,4,5,6...
OVDE MOZETE ODABRATI KLUB S KOJIM CETE IGRATI(ukoliko ga neko pre vec nije uzeo)

2.Zdrebom ce se direktno izvlaciti klubovi kojima cete igrati.I to tako sto ce svaki clan reci po 2 broja,zatim cu mu ja(iz unapred sklopljene RANDOM liste klubova) reci koja 2 kluba stoje pod tim brojevima,te ce on od ta 2 odabrati jedan s kojim ce igrati.Takodje dva razlicita clana nece moci reci iste brojeve.
OVDE KLUBOVE DOBIJATE NA SRECU

U ova slucaja,zdreb cemo kontrolisati Maremas i ja,tako da nece biti "smestanja" i slicno.

Pozeljno je da se ovde izjasne samo oni koji planiraju igrati(radi verodostojnosti ankete),takodje ukoliko do veceras(20-22h) skupimo preko 20 clanova koji su glasali odmah veceras ce se zdreb javno objaviti te ce se moci birati klubovi(a samim time ce i takmicenje poceti)

Loqo
02-26-2009, 15:33
Meni je licno svejedno da li bi bila opcija broj 1 ili broj 2.

Chille_HR
02-26-2009, 15:39
inache mi je svejedno, ali buduci da prvu opciju bash nisam shvatio biram onda drugu i idem na srecu (kaj god bilo, nemre bit loshe)

maremas
02-26-2009, 16:05
Pa ovo prvo znaci da zrebom dobijamo poziciju na draftu, i tako biramo timove, ko je bolje rangiran taj pre bira.

Vidite ovde vezano za draft:
http://www.pes-serbia.com/vb/showthread.php?t=7658

mario_legenda
02-26-2009, 22:08
tu sam,ziv sam,kad se pocinje s ovim

4evra
02-26-2009, 22:23
tu sam,ziv sam,kad se pocinje s ovim

samo 6 je do sada glasalo ovde,a preko 30 se prijavilo :wacko:
Ostavicemo do sutra,jos sutra glasanje,do tamo negde oko 16-20h posle toga videcemo koliko nas je i odluciti da li cemo igrati ili ne ;)

mario_legenda
02-26-2009, 22:36
samo 6 je do sada glasalo ovde,a preko 30 se prijavilo :wacko:

pu:
a ja kreno da se prilagodjavam na devetku,ostavio sesticu

4evra
02-26-2009, 22:39
pu:
a ja kreno da se prilagodjavam na devetku,ostavio sesticu

Samo se ti prilagodjavaj ;)
Igracemo mi sto nas bude,a ovi ostali nek se 'lade :punk:

Edit:saljem svima koji su se onda prijavili poruku da se jave ovde na zdreb i izjasne da li ce igrati uopste ili ne :dots:

ensooo
02-26-2009, 22:46
Samo se ti prilagodjavaj ;)
Igracemo mi sto nas bude,a ovi ostali nek se 'lade :punk:

Edit:saljem svima koji su se onda prijavili poruku da se jave ovde na zdreb i izjasne da li ce igrati uopste ili ne :dots:

jasta igracemo :tank::tank:
pa koliko nas bilo nije vazno :D
treba ove ostale :bic: ::D:

Pele74
02-26-2009, 22:47
igrao bi ali nista ne razumem ovo...

Loqo
02-27-2009, 01:41
Ja igram i razumem.

Milos007
02-27-2009, 04:36
Gde da se prijavim ako nisam zakasnio?

ensooo
02-27-2009, 04:45
Gde da se prijavim ako nisam zakasnio?

udari hvala u prvom postu i glasaj u anketi ako mozes ev ti link
http://www.pes-serbia.com/vb/showthread.php?t=10853

i u ovoj temi imas anketu, pa izaberi sta ti se svidja :punk::punk::punk:

i naravno abd ucestvujes :001_cool:

pozzzpoz:

ensooo
02-27-2009, 04:47
the forum very good ,many best shoes (http://www.nike163.net) , i am very like it

:2guns: :2guns::ban: :D::

Chille_HR
02-27-2009, 08:50
glasovao na svim mogucim mjestima i dao zahvalu na potrbnim postovima, te igram ziher, pa ako ispadne druga opcija za zhdrijeb (tako stoji prema glasovanju zasada), javite mi pliz na PM koji sam klub dobio, jer curu vozim s posla vecheras, pa me nema doma :D

i mozhda bi bilo dobro editirati prvi post kod one druge teme i staviti usvojena pravila, uvjete i upozorenja?

Dule 93
02-27-2009, 14:23
Ja sam za prvu opciju

4evra
02-27-2009, 14:26
Veceras do 22h se moze glasati,posle toga opcija koja bude imala vise glasova ce biti primenjenja sto znaci da cete od veceras u 22h vec moci dobiti klubove s kojima cete igrati ML :ave:

ensooo
02-27-2009, 14:56
Veceras do 22h se moze glasati,posle toga opcija koja bude imala vise glasova ce biti primenjenja sto znaci da cete od veceras u 22h vec moci dobiti klubove s kojima cete igrati ML :ave:

to evra brate, hvala bogu pa se konacno ovo zavrsava pa da pocnemo da rasturamo ovu master ligu, necu nista reci, nego uputiti jedan :clap2::clap2::clap2:
svaka cast :clapping:

mario_legenda
02-27-2009, 19:08
10 nas dosta,hoce-nece niko nikog ne tjera aj da mi to odma pocnemo :XD:
nego ja bi da promjenim glasanje,sad kad sam skonto sta prva opcija radi,radije bi nju

4evra
02-27-2009, 19:11
Ok,onda ce biti izjednacena anketa :)
Nema veze,ako ostane do veceras 5-5 anketa,onda cemo koristiti Maremasov Sistem(sistem broj 1)

4evra
02-27-2009, 22:02
Ok,evo tacno na vreme.
Dakle,imate brojeve od 1-30
Svako od vas nek napise post,ali u postu samo da navede broj koji hoce!
Ne smete ponavljati iste brojeve,ili reci vise od jednog broja!
Ja i Maremas imamo listu,tako da ne biste mislili da sam ja smestao redosled...
Kad se izjasnite,ja ili Maremas cemo vam javiti koji ste broj u redosledu dobili(tj.po kojem redosledu cemo birati klubove)

1.
2.
3.
4.
5.Loqo(rekao broj 14)
6.
7.
8.Dule93(rekao broj 29)
9.
10.Chille_HR(rekao broj 8)
11.
12.Maremas(rekao broj 7)
13.Milenko(rekao broj 5)
14.
15.
16.
17.
18.Mario Legenda(rekao broj 2)
19.Milos007(rekao broj 17)
20.
21.
22.
23.
24.4evra(rekao broj 23)
25.
26.
27.
28.
29.
30.ensooo(rekao broj 16)

Ovu listu cemo editovati,i u nju cemo unjeti redosled clanova po kojem ce se birati klubovi...nakon sto vecina odabere brojeve ;)

Dule 93
02-27-2009, 22:05
29:)

Samo to da napisem

4evra
02-27-2009, 22:07
7:)

Samo to da napisem

Neces verovati,Maremas malopre rece taj broj :D
Reci neki drugi,nisam stigao u editu napisati da je Mare vec uzeo taj

maremas
02-27-2009, 22:07
Moraces neki drugi broj, jer sam ja birao 7 i dobio poziciju 12 :1eye:

mario_legenda
02-27-2009, 22:11
meni broj 2
edit: de nek mi neko posalje of da mogu igrat ovu ml ja nemam opciju download nakon sto instaliram 1.2 patch
par minuta nekom da uploaduje,par meni da skine,da se ne patim dzaba
edit2: 18 pu:

maremas
02-27-2009, 22:16
Ako instaliras 1.2 pec onda moras da ubacis i pes2009.exe za 1.2 a ne da crekujes sa starim, zato i nemas download!!!!!

Loqo
02-27-2009, 22:19
broj 14.

Milos007
02-27-2009, 23:35
broj 17

ensooo
02-27-2009, 23:44
ja cu broj 16 ak nije zauzet :gun_bandana:

maremas
02-27-2009, 23:45
Al si se usrecio poz:

ensooo
02-27-2009, 23:48
Al si se usrecio poz:

sto to brate moj :cowboy:
sta sam to fino dobio :cowboy:
tek sad vidjeh uhhhhhhhhhhhh ---)))))
jadan li sam ti ja znaci zadnji sebi biram tim, je li ?????

Milenk0
02-28-2009, 00:02
Ja se zahvalio na post i glasao za drugu varijantu :)

ensooo
02-28-2009, 00:04
Ja se zahvalio na post i glasao za drugu varijantu :)

pa sada reci jedan broj :cowboy:
al nemoj da biras broj koji je vec izabran :yes:

4evra
02-28-2009, 00:13
Ensoo al si bakzus :)))))
Milenko,prva varijanta je dobila vise glasova pa cemo na osnovu nje i raditi.
A to znaci da ti treba da kazes neki broj,koji do sada niko nije rekao,i onda cemo ti reci koji si na redu da biras klub ;)

ensooo
02-28-2009, 00:24
Ensoo al si bakzus :)))))
Milenko,prva varijanta je dobila vise glasova pa cemo na osnovu nje i raditi.
A to znaci da ti treba da kazes neki broj,koji do sada niko nije rekao,i onda cemo ti reci koji si na redu da biras klub ;)

evra koliko ocekujes da ce biti igraca, i hocel se igrati ak nas bude recimo samo 10 ????? i kad ovo visepocinje nestrpljiv sam :punk:
a za to baksuz, znam babe moj, **** ga, neda mi se :gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:

4evra
02-28-2009, 00:41
Igracemo 100%,pa makar samo nas 2 :D
Pa mislim se nesto da tamo do sutra oko 14-15 h ostavimo ovu opciju otvorenu,posle toga(dakle najverovatnije negde oko 15 h) cemo se mi(sto smo vec birali brojeve) dogovoriti za klubove(tj.izabrati) i nakon toga nas sto ima bi poceli igrati ML,dok bi oni koji bi se kasnije zeleli ukljuciti bili bez opcije da izvlace brojeve,vec bi samo javili se u temi da zele igrati,i rekli s kojim ce klubom poceti(naravno,ne bi smeli uzeti neki od klubova koje je vec neko uzeo pre njih)
Votovalo nas je 11,dakle 11 nas sigurno igra,i pretpostavljam da ce nam se naknadno pridruziti oko 4-5 clanova(mozda cak i vise,zavisi od priliva novih clanova)

Sto bi narod rekao:
Malo drustvo,ali probrano :punk:

Loqo
02-28-2009, 00:45
A sta ako neko nece biti sutra oko 15h tu i nece biti u mogucnosti da izabere klub,evo konkretno ja?

Milenk0
02-28-2009, 00:49
Moze li broj 5 ?

p.s i ja idem sutra na derbi necu biti tu u 15 h ::S:

Chille_HR
02-28-2009, 08:19
evo, doshao doma :D

biram broj 8, a ti ensoo budi na MSNu da mi ono objasnish da nisam ko tutlek :D

4evra
02-28-2009, 11:56
Onda cemo ovako,nas sto je do sada glasalo(ukupno 9),mozemo vec poceti birati klubove,ali,TEK kad dodje loqo i odabere sebi klub,posto je on dobio najmanji broj
Dakle redosled je sledeci:
1.Loqo
2.Dule93
3.Chille_HR
4.Maremas
5.Milenko
6.Mario Legenda
7.Milos007
8.4evra
9.ensooo

Ovo je lista klubova koje mozete birati

Other leagues(27)
River Plate
Boca Juniors
Dynamo Kiev
Shaktar Donjetsk
Galatasaray
Besiktas
Rosenborg
Basel
Copenhagen
AIK
Crvena Zvezda
Zenit
Spartak
Benfica
Cluj
Steaua
Sporting
AEK Athens
Panatinaikos
Olympiakos
Helsinki
Brondby
Slavia Praha
Dinamo Zagreb
Standard
Club Brudge
Anderlecht

Spanija(7)
Almerija
Athletic club(Athletic Bilbao)
Deportivo LC
Getafe
Gijon
MLG blanco/azul(Malaga)
Numancia

Italija(7)
Atalanta
Bologna
Cagliari
Catania
Napoli
Reggina
Chievo

Francuska(7)
Caen
Grenoble
Le mans
Valenciennes
Toulouse
Lorient
A.S.Nancy

Engleska(7)
lancashire(Blackburn)
teesside(Middlesbrough)
west london white(Fulham)
middlebrook(Bolton)
west midlands stripes(West Bromwich)
east london(West Ham United)
Lancashire Athletic(Wigan)
NE ZABORAVITE DA UKOLIKO JE NEKO PRE VAS UZEO NEKI KLUB,DA VI TAJ KLUB NE MOZETE UZETI

Ja cu licno(ukoliko budem on,a verovatno hocu) slati vam redom PM,kako ko dodje na red da bira,da sebi proberete klub.
Od vas se ocekuje da samo u postu navedete IME kluba s kojim zelite poceti,a posle nakon sto je to obavljeno mozete poceti igrati Master Ligu,prateci ova pravila (http://hosted.filefront.com/NightCaller3)
Da se razumemo,"varanje" ovde se ne moze 100% suzbiti,ali ako se ko uhvati kazne su veoma rigorozne,na kraju sve se svodi na vasu rec koju dajete da necete varati...
:ave: svima koji su ostali do kraja da igramo
Master League takmicenje je zvanicno otvoreno :ave:

ensooo
02-28-2009, 12:01
konacno evra :player::player::player:
samo mi je zao sto sam zadnji, pa moram cekati da uzmem tim, inace bi igrao odmah
znaci u narednim danima ce biti samo ovaj rad :player::player:

pozzzz

Dule 93
02-28-2009, 12:32
Samo nas 9.:shit:

P.S.Igrace i TASKE 92.trenutno nije tu

Chille_HR
02-28-2009, 12:49
dobro, al nas 9 bude ziher igralo, tko zna za koji tjedan ce mozhda josh netko doci....

bice ziher zanimljivo i vjerujem da cemo privuci josh natjecatelja, samo da se natjecanje odrzhi i vidjet cesh ;)

Milos007
02-28-2009, 13:04
Dobro je, dobro je, biram sedmi a 7 mi je omiljen broj, samo da mi ne bude baksuz.

maremas
02-28-2009, 13:29
Ovo je lista klubova koje mozete birati

Other leagues(27)
River Plate
Boca Juniors
Dynamo Kiev
Shaktar Donjetsk
Galatasaray
Besiktas
Rosenborg
Basel
Copenhagen
AIK
Crvena Zvezda
Zenit
Spartak
Benfica
Cluj
Steaua
Sporting
AEK Athens
Panatinaikos
Olympiakos
Helsinki
Brondby
Slavia Praha
Dinamo Zagreb
Standard
Club Brudge
Anderlecht

Spanija(7)
Almerija
Athletic club(Athletic Bilbao)
Deportivo LC
Getafe
Gijon
MLG blanco/azul(Malaga)
Numancia

Italija(7)
Atalanta
Bologna
Cagliari
Catania
Napoli
Reggina
Chievo

Francuska(7)
Caen
Grenoble
Le mans
Valenciennes
Toulouse
Lorient
A.S.Nancy

Engleska(7)
lancashire(Blackburn)
teesside(Middlesbrough)
west london white(Fulham)
middlebrook(Bolton)
west midlands stripes(West Bromwich)
east london(West Ham United)
Lancashire Athletic(Wigan)
Gde je Gjenova, zasto ona ne moze da se bira? Nema Seltik, Rendzers, Porto i td... a gotovo svi timovi premijer lige koji mogu da se biraju su bolji od vecine timova iz others B, daj stavi da mogu svi timovi iz others B, po kom si to kriteriju ove izbacivao?:2guns:

I bolje da si stavio sta ne sme da se bira a ne sta sme!

4evra
02-28-2009, 13:44
Gde je Gjenova, zasto ona ne moze da se bira? Nema Seltik, Rendzers, Porto i td... a gotovo svi timovi premijer lige koji mogu da se biraju su bolji od vecine timova iz others B, daj stavi da mogu svi timovi iz others B, po kom si to kriteriju ove izbacivao?:2guns:

I bolje da si stavio sta ne sme da se bira a ne sta sme!

Genovu nisam stavio jer sam pored i statistika u pesu gledao i tabele iz stvarnosti :w00t:
Celtic,glasgow,porto sam izbacio jer su u svojim ligama glavni ili imaju povise individualaca,ili hrpu igraca za prodavati,pa posto inace izbacujemo najjace klubove iz liga i oni su poljubili vrata...
Premier liga je najjaca,standard klubova je tamo jaci pa su zato verovatno i klubovi jaci,a iz engleski i ostalih liga(sem others ) sam za kriterijume koristio ukupnu jacinu kluba,zatim broj igraca u klubu(da se ne bi prodavali i pare zaradjivale) a na kraju i poziciju na tabeli ove sezone u rl

maremas
02-28-2009, 13:55
Daj ne glupirajte se, izbacujete najace timove iz liga u stvarnosti, pozicje na tabeli :confused: Kakva je to logika, daj vratite sve iz others B, neka budu izbaceni timovi prve i druge klase i jos po neki kao sto je Bordo, mada ni njih nebi izbacivao.

A bolje da se igra onda sa defolt igracima, Jaric i kompanija nego ovako da se brane svi zivi timovi, i svako bira tim koji zeli tacnije najace timove!
Znaci neki su izbaceni a neki nisu, pa ne moze tako ili svi ili niko, izbaceni Skocki timovi Rendzers i Celtik zato sto su najaci u svojoj ligi a sta je sa turcima, ocu li mozda Dandi Junajted da biram?

Dule 93
02-28-2009, 14:06
Daj bre izbacite sve lige ostavite samo ohers A i B,i nek ljudi biraju

Chille_HR
02-28-2009, 14:06
pa nije ova tablica od danas...
zashto nisi prije rekao da ti ne odgovara?
i kaj niste radili u dogovoru?

maremas
02-28-2009, 14:08
Daj bre izbacite sve lige ostavite samo ohers A i B,i nek ljudi biraju
Prvo koji others B :blink:

@Chille_HR (http://www.pes-serbia.com/vb/member.php?u=26443)
Ja sam gledao tablicu koju je NightCaller3 izbacio, na ovo nisam ni obracao paznju dok nisam malopre pogledao spisak timova, a i NightCaller3 je stavio sta ne sme da se bira sto je dosta preglednije, kazem samo da nema nikakve logike da neki timovi budu izbaceni a recimo timovi iste jacine i jaci da nisu!

I ja se nisam nisakim dogovarao, sve sto sam dobio to je spisak pozicija na draftu!

4evra
02-28-2009, 14:08
Ja sam radio tada sa Nightacallerom u dogovoru,On je pitao maremasa ali se maremas nije zeleo ukljuciti u organizaciju vec je bio rekao da samo zeli igrati.
uglavnom,imate prvu listu koju smo sklopili i imate ovo
Ovo je inace bila originalna ideja Nightcallera ali smo kasnije promenili
Dakle svi bi klubovi bili dozvoljeni sem sledecih:
- Engleska liga: Arsenal, Celzi, Liverpul, Mancester Junajted, Njukastl, Totenhem, Mancester Siti, Portsmut, Vest Hem, Aston Vila,
- ΔΉ*panska liga: Barselona, Atletiko Madrid, Real Madrid, Sevilja, Valensija, Viljareal,
- Italijanska liga: Fiorentina, Inter, Juventus, Milan, Roma, Lacio,
- Francuska liga: Lion, Marsej, PSG, Bordo.

Pa se vi kratko izjasnite sta je bolje,ne bih da menjam pravila zbog 1 clana,neka demokratska vecina odluci:)

Laki
02-28-2009, 14:10
Master Liga Takmicenje~Zdreb

:XD::XD::XD::XD:
Zdrebe od konjitja jel :F

4evra
02-28-2009, 14:17
Master Liga Takmicenje~Zdreb

:XD::XD::XD::XD:
Zdrebe od konjitja jel :F

:XD:
i jos 2 dana stoji niko ni da zucne :D

Dule 93
02-28-2009, 14:19
Ja sam ti zucno na msn.:biggrin:

Chille_HR
02-28-2009, 14:25
pardon, mislio sam da si i ti dogovaro popis timova, ali mi nije jasno kako nisi uspio vidjeti koji su klubovi u igri, jer si i sam dao 'hvala' na taj post...

a prvo kad je objavljeno sam pregledal koji su klubovi u igri da znam, a vjerujem i dosta ljudi...
zato mi ne ide u glavu da nisi skuzhio :(

maremas
02-28-2009, 14:33
Glupo mi je kako je izvrsena selekcija timova, zato sto recimo u Francuskoj su iskljucena 4 jaca tima ako se ne varam, 7 moze da se bira a sta je sa ostalima?

Chille_HR
02-28-2009, 14:34
a jbg, nek bude kako je sada...
ima dobrih timova i bice zanimljivo to pikati i ovako ;)

Dule 93
02-28-2009, 15:05
Dajte carovi jel mogu da igram sa JSL,ovako obicno je jadno oni dresovi grafika i sve grbovi sve me nrevira velika slova igraca,pa sve je isto,isti je izbor timova.pliz

4evra
02-28-2009, 15:31
Estetska menjanja su dozvoljena,dakle mozes ti sebi ubaciti dresove,promeniti slova,staviti bolje grbove ali patch ostale 1.2
Koliko vidim vecina se do sada izjasnila da zadrzimo ovaj sistem,sada cekamo loqa da odabere klub

Dule 93
02-28-2009, 16:03
Ni ja ne igram,treba da se dogovimo i da koristimo jedan pech ovako je budjavo i ne mogu ovako da igram a ima nas osmoro

ensooo
02-28-2009, 16:23
jao ljudi, pa kakvih koplexa ima samo, sta placete odmah sto nema ovoga, sto onoga, sto nema ovaj patch, sto nema onaj, stvarno svasta , ko da je nagrada bruka para, jao jao, al ima svakakvih ljudi :blink::blink::blink: ak treba dajte i najgori tim, igracu bilo skim, znaci daj da se druzimo a ne da placemo ............

evra uz tebe sam, makar sami igrali :punk:

mario_legenda
02-28-2009, 16:28
zaboli me za svim,mene nema do veceras nekad oko 8 odo igrat lopte ako budem "puno" kasnio sa odabirom dajte mi neko random

ensooo
02-28-2009, 16:32
zaboli me za svim,mene nema do veceras nekad oko 8 odo igrat lopte ako budem "puno" kasnio sa odabirom dajte mi neko random

neka ovo nekima bude primjer, nezanima ga sa kim ce igrati, samo mu je cilj da igra
svaka cast decko :thumbup1::thumbup1::thumbup1:

maremas
02-28-2009, 16:45
I nije bitno sa kime se igra, nego je bitno kakva je organizacija ovog takmicenja, a ona je 0 i zato ja odustajem, ocete da sve pocne istog momenta, ne mozete da sacekate par dana da se ljudi prijave, a ovi koji su se prijavili nece stici da izvuku pozicju na draftu jer ocete da pocnete istog momenta. Za NightCaller3 kapa dole za ideju i nadam se da ce vas biti sto vise i da cete se lepo zabaviti :ziveli:

4evra
02-28-2009, 17:20
Jbg,realno mi nemamo sta cekati kad je samo 8 do sada i pratilo ovo stalno(a tih 8 sto je celo vreme pratilo je vec glasovalo) tako da sto se toga dela tice mi ne zurimo vec posto su svi koji su najavljani ispunili obavezu,red je da pocnemo.
Sad ja da cekam nekog "duha" koji ce mozda doci mozda ne,ne pada mi na pamet,videlo se ko je zainteresovan i ko je zeljan da igra,i igracemo.
Loqo-a nema,verovatno je na utakmici negde,dok on dodje da odabere sebi broj pa cemo i mi ostali onda,i mozemo poceti
Meni je do jaja,i ideja i organizacija,sve je lepo dogovoreno,ispostovano,pravo ono demokratski smo se dogovarali(mi sto planiramo igrati)
Mare ako se predomislis mesta uvek ima ;)
Mi ostali nastavljamo dalje :punk:

mario_legenda
02-28-2009, 18:36
posto ja ne mogu cekat,da ja pocnem sa onim debilima? :XD:

ensooo
02-28-2009, 18:53
Jbg,realno mi nemamo sta cekati kad je samo 8 do sada i pratilo ovo stalno(a tih 8 sto je celo vreme pratilo je vec glasovalo) tako da sto se toga dela tice mi ne zurimo vec posto su svi koji su najavljani ispunili obavezu,red je da pocnemo.
Sad ja da cekam nekog "duha" koji ce mozda doci mozda ne,ne pada mi na pamet,videlo se ko je zainteresovan i ko je zeljan da igra,i igracemo.
Loqo-a nema,verovatno je na utakmici negde,dok on dodje da odabere sebi broj pa cemo i mi ostali onda,i mozemo poceti
Meni je do jaja,i ideja i organizacija,sve je lepo dogovoreno,ispostovano,pravo ono demokratski smo se dogovarali(mi sto planiramo igrati)
Mare ako se predomislis mesta uvek ima ;)
Mi ostali nastavljamo dalje :punk:

evra svaka cast :001_smile::001_smile::001_smile: ziv nam bio sto godina :chef:
ko hoce nek igra, necemo nikoga moliti :tank:
hajde vise :w00t::w00t:

4evra
02-28-2009, 19:23
Posto loqo-a nema,da ga ne cekamo,idemo dalje
Dule se vec izjasnio,uzeo je zvezdu,idemo sledeci :D

1.Loqo(BIRACE KAD DODJE ONLINE)
2.Dule93(RED STAR BELGRADE)
3.Chille_HR(DINAMO ZAGREB)
4.Maremas(NE IGRA)
5.Milenko(BOCA JUNIORS)
6.Mario Legenda(NAPOLI)
7.Milos007(BIRACE KAD DODJE ONLINE)
8.4evra(GETAFE)
9.ensooo(GALATASARAY)

mario_legenda
02-28-2009, 19:30
valjda dodjem na red do aprila :huh:

Chille_HR
02-28-2009, 19:39
super, ja bi Dinamo Zagreb

4evra
02-28-2009, 19:44
Milenka nema,Mare ne ucestvuje,sad ti Mario

Chille_HR
02-28-2009, 19:54
btw, smijem ja si vec slozhiti ML?

e,da i u koju ligu napredujemo dalje?
nisam vidjel da pishe u pravilima

4evra
02-28-2009, 20:01
Evo pravila (http://hosted.filefront.com/NightCaller3)

Imas tu objasnjene i sve opcije pod kojima igras,kao i koje lige ce ti biti,ti pocinjes u D ligi
Vidim da je milenko dosao Online,pa sacekajte da se on izjasni pre nego sto neko pre njega se javi ;)

EDIT.DOK DOBIJETE KLUB SLOBODNO MOZETE POCETI ;)

mario_legenda
02-28-2009, 20:06
ja cu napoli

Milenk0
02-28-2009, 20:14
Boca juniors.

4evra
02-28-2009, 20:19
Milosa007 nema trenutno,
dakle na mene je red :ahah:
Biram GETAFE :D

ensooo
02-28-2009, 20:33
posto je meni se cini mene red ja jamljam -) GALATASARAY , ak nije frka :gunsmilie::gunsmilie:

uzivajte ljudi i posto vidim da niko nista nije reko u ovo smislu --))
zelim vam sve najbolje, naravno jbt uzivajte -)))))

bez varanja da nebi bilo sto bi bilo :devil2:

Loqo
02-28-2009, 20:49
Evo me,Olympiacos.

Chille_HR
02-28-2009, 20:56
imam veliki problem narode...

kada startam ML i idem editirati lige komp mi se restarta...
a kada proletim kroz to potvrdjivanje, mogu normalno igrati...
buduci da nisam prije igrao ML mod, ne znam jel bi mi se i prije to dogadjalo....

pa imam uslugu trahziti...
jel bi htio netko odabrati Dinamo u novom modu, poslozhiti lige kako treba i postavke, te snimiti i to okachiti negdje da skinem :(
koje razocharanje....a cijeli dan chekam zhdrijeb :(

mario_legenda
02-28-2009, 22:02
ja bi odradio al meni je*eni download u igri 2 put puko na 93% pu:
znaci ako neko moze of da mi okaci bio bi mu zahvalan ono zesce
il jel ima neko cv0f fajl da mi preko msn posalje to kao .jpg pa cu ja promjenit ekstenziju kad primim
evo na sta mislim http://www.pes-serbia.com/vb/showthread.php?t=10034&page=7

Chille_HR
02-28-2009, 22:16
hvala, pa ak netko se sjeti i bude dobar, neka mi pliz to odradi :clapping:

vjechno sam mu zahvalan :gunsmilie:

BugA
02-28-2009, 22:24
ja bi odradio al meni je*eni download u igri 2 put puko na 93% pu:
znaci ako neko moze of da mi okaci bio bi mu zahvalan ono zesce
il jel ima neko cv0f fajl da mi preko msn posalje to kao .jpg pa cu ja promjenit ekstenziju kad primim
evo na sta mislim http://www.pes-serbia.com/vb/showthread.php?t=10034&page=7

Ne znam zasto zelis cv0f fajl kao jpg...?

Ovo ti je download za verziju 1.20:
http://pes2009dl.konamionline.com/pes09/dlc/win/cv0f.img (176 MB)

... a ovo za verziju 1.30:
http://files.peswe.com/files/pes2009/patches/1.3_cv0f.rar (spakovan, inace raspakovan ispadne oko 186 MB)

E sad, mislim da ako hoces da update-ujes na verziju 1.30, ovaj 1.20 ne moras ni da skidas... Ali nisam siguran ;)

Da ne bude zabune, mislim da i ovaj drugi cv0f.img moze isto da radi sa verzijom 1.20, samo su u pitanju ovi poslednji, zimski transferi, tj. update OFa.

Stavi u "C:Program FilesKONAMIPro Evolution Soccer 2009img" i vidi hoce li da radi kad udjes u igru.

Milos007
02-28-2009, 23:01
Athletic Bilbao, ako moze?..
Sorry for late!

mario_legenda
03-01-2009, 00:26
Ne znam zasto zelis cv0f fajl kao jpg...?

Ovo ti je download za verziju 1.20:
http://pes2009dl.konamionline.com/pes09/dlc/win/cv0f.img (176 MB)

... a ovo za verziju 1.30:
http://files.peswe.com/files/pes2009/patches/1.3_cv0f.rar (spakovan, inace raspakovan ispadne oko 186 MB)

E sad, mislim da ako hoces da update-ujes na verziju 1.30, ovaj 1.20 ne moras ni da skidas... Ali nisam siguran ;)

Da ne bude zabune, mislim da i ovaj drugi cv0f.img moze isto da radi sa verzijom 1.20, samo su u pitanju ovi poslednji, zimski transferi, tj. update OFa.

Stavi u "C:Program FilesKONAMIPro Evolution Soccer 2009img" i vidi hoce li da radi kad udjes u igru.

meni kad neko salje neki fajl preko msn (neki exe npr) prebaci ga na jpg i posalje ga brze,tj valjda mu smanji tezinu il sta vec....hvala vama na pomoci,ostavicu ja to preko noci da se skida posto mi je konekcija "do jaja" :XD:

DezurnaBudala
03-01-2009, 13:34
Eve i mene, objasnio sam u ovoj drugoj temi sto me nije bilo. Ja cu zadnji birati posto sam i zadnji dosao nego samo mi recite da li mogu da se ukljucim u takmicenje i ako mogu kad mogu da biram

verovatno cu doci veceras da vidim sta ste odlucili

mario_legenda
03-01-2009, 14:41
naravno da se moze bilo ko prikljucit,na strani 3 imas spisak timova,izaberi neki koji nije uzet,javi za koji si se odlucio,pravila si vec procito pretpostavljam i udri

ensooo
03-01-2009, 14:46
skini pravila i izaberi sebi ekipu i pocni da igras, nemoj uzeti neki koji je zauzet,, da nebi pocinjo ponovo :yes:

Dule 93
03-01-2009, 16:59
Ljudi ja ne mogu da igram zbog toga sto nikako ne mogu da namestim one ekipe koje pisu u onim pravilima,vec sam javio 4evri,pa ako neko oce zvezdu neka slobodno uzme.

ensooo
03-01-2009, 17:18
Ljudi ja ne mogu da igram zbog toga sto nikako ne mogu da namestim one ekipe koje pisu u onim pravilima,vec sam javio 4evri,pa ako neko oce zvezdu neka slobodno uzme.

de mi bogati reci kako nemozes namjestiti, neznas ili je nesto drugo u pitanju?????

maremas
03-01-2009, 17:25
A ja mu skinuo ban posle par sati sto sam mu dao na 5 dana samo zbog ovog takmicenja da bi normalno mogao da prati pocetak, da ne bleji 5 dana a on sad tako.

Dule 93
03-01-2009, 17:32
Maremas igrao bi ja al ne mogu da namestim

maremas
03-01-2009, 17:34
Pa napisi sta je problem, moze da se namesti sve!

ensooo
03-01-2009, 17:35
A ja mu skinuo ban posle par sati sto sam mu dao na 5 dana samo zbog ovog takmicenja da bi normalno mogao da prati pocetak, da ne bleji 5 dana a on sad tako.

nek si i ti jednom pokazao da imas srca :thumbup::thumbup:

al nije mi jasno, kako se u default pesu, sa patchom 1,2 boca juniors ili zvezda nalaze u other b, da su tamo nebi mogo sa njima nikako igati master ligu, ali oni se nalaze u other a sto odmah znaci da mozes sa njima igrati master ligu

dule93 ili te ja nisam skonto ili je nesto 2 u pitanju

ovdje samo vazi 1,2 patch, sa najnovijim of-om, i malo estetike kako li vec, valjda razumijes????? znaci of nesmije biti od 2-og patcha !!!!!!

DezurnaBudala
03-01-2009, 19:50
Evo ja cu Sienu, moze?

ensooo
03-02-2009, 00:05
Evo ja cu Sienu, moze?

pa naravno prijatelju, ali skini pravila da vidis sta i kako ak bude nejasnoca slobodno se obrati ;)

Boki0812
03-02-2009, 10:24
Moze Olimpijakos i broj 4??
jbg,zao mi je sto se nisam ranije ukljucio u ovo...dokle ste vi stigli?do kada je rok za posltavljanje onih screenova? i gde to da kacim?
i ako sam dobro razumeo...igra se na samo konami 1.20?

Chille_HR
03-02-2009, 13:17
eh, da....
nisam vidjel da to pishe, al me zanima...

buduci da sam se zagrijal za ML i piknul sam jucher jedno 8-9 tekmi, zanima me kaj ako ranije zavrshim sezonu od planirane 3 nedjelje?
recimo zavrshim za dva tjedna, poslikam sve shto treba, pa da li da se cheka da pochne kao nova sezona svima (za tri nedjelje - kaj mi se chini OK)?
nadam se da sam jasno postavil pitanje :D

Loqo
03-02-2009, 14:40
Moze Olimpijakos i broj 4??
jbg,zao mi je sto se nisam ranije ukljucio u ovo...dokle ste vi stigli?do kada je rok za posltavljanje onih screenova? i gde to da kacim?
i ako sam dobro razumeo...igra se na samo konami 1.20?

Ja sam uzeo Oly,imas pravila skini ih,procitaj i bice ti sve jasno,samo sa 1.20

ensooo
03-02-2009, 15:30
e loqo znas li koji su slotovi za navijacke u master ligi ?????? da ih sebi ubacim kad igro sa galatom '????
pozzz

Loqo
03-02-2009, 15:37
ne znam brate stvarno.

pula79
03-02-2009, 16:07
igrao bih ja... ali sad po ovim nekim novim pravilima,morao bih izbrisati igru,instalirati samo 1.1, i 1.2 , ponoviti download iz igre...ako nebi radilo samo kopiranje fajla......

froginho
03-02-2009, 17:28
e loqo znas li koji su slotovi za navijacke u master ligi ?????? da ih sebi ubacim kad igro sa galatom '????
pozzz

kaj nisu ovi ?
694-698 ********************little fan slot (used in Master League)************

Boki0812
03-02-2009, 21:01
Jel mogu ja onda da uzmem Boca juniors,ili Zenit? nisam bas video SVE(ko je sta uzeo).
a do kada je rok da se zavrsi prva sezona,posto vidim da su neki vec poceli?
Slazem se sa Chilletom za ovo cekanje(ako neko zavrsi pre roka).

samo mi jedna stvrar nije jasna...kako ce se znati da li je neko izasao kada je neodgovarajuci rezultat i da li je koristio bugin program?
Vidim da je Boca uzeta...Znaci ja cu Zenit...samo me sada jos zanima za ove moguce zloupotrebe.?

ensooo
03-02-2009, 21:32
pa prijatelju zar ti je mrsko procitati 10-ak stranica da ti bude jasno skim mozes igrati i koja su pravila, de malo procitaj sta i kako, ko ce vam sve na tacni servirati !!!!!!!!!!
procitaj i sve ce te biti jasno ama bas sve, a sto se tice toga, kad zavrsimo 1sezonu, sacekaj Evru, pa da vidimo sta on kaze ???
pozzz

Dule 93
03-02-2009, 21:34
Jel mogu da ubacim neku drugu ekipu umesto onih argetinskih posto ne mogu da ih stavim u ML

Boki0812
03-02-2009, 21:59
ok ensoo...nemoj da si toliko nervozan!:) procitao sam pravila...samo tamo nije nista pisalo za rok do kada da se zavrsi prva sezona(tj. jeste,pisalo da je 3nedelje),ali nije pisalo od kada pocinje.Pa sam zato pitao.

Evo odradio sam i download i izabracu ZENIT(jbg nema arshavina) Upisite me tamo na spisak! ali nadam se da su svi odradili download i da ce 100% igrati fer i posteno!srecno svima.

DezurnaBudala
03-02-2009, 22:40
Evo ja sam definitivno uzeo sienu ali mislim da bi valjalo da neko stavi spisak svih igraca u prvi post jer je poprilicno sve razbacano sada. Takodje bi valjalo da se neko prihvati uloge kontrolora takmicenja, da pregleda screenove i da kontrolise ovo.

Boki0812
03-03-2009, 00:34
ja predlazem da nas 8,9 koliko nas vec igra
1.da svako,svacije screenove pregleda
2.da se svake 2 nedelje menjamo ko ce da ima ulogu kontrolora.
jer glupo je da stalno to jedan radi.

p.s. kao i da se otvori nova tema,gde cemo samo screenove stavljati.

ensooo
03-03-2009, 02:02
ja predlazem da nas 8,9 koliko nas vec igra
1.da svako,svacije screenove pregleda
2.da se svake 2 nedelje menjamo ko ce da ima ulogu kontrolora.
jer glupo je da stalno to jedan radi.

p.s. kao i da se otvori nova tema,gde cemo samo screenove stavljati.

boki tu se slazem, samo neznam gdje je evra nestao, pa se nejavlja ????

Boki0812
03-03-2009, 03:07
i jos jedne stvari sam se setio...da barem u prve dve sezone posaljemo i save-ove....znam da je to mozda mnogo sve za kontrolu,ali to je jedini nacin da sprecimo svaku vrstu "muckanja".
Meni se licno takve prevare ne svidjaju,jer ne igra se ovaj turnir zbog nekih para,ili ne znam zbog cega velikog....nego iz zadovoljstva(dobro to jeste velika stvar)!:):),ali varanjem se samo narusava draz igranja pes-a i ML.

i kako kaze

Moje misljenje je da sve sto na ovom svetu imas su tvoj obraz i tvoja rec. Ako to prekrsis, onda nisi nikakav covek.

Opet kazem, ako ima takvih mazohista koji mogu da restartuju jednu utakmicu 100 puta, onda neka im. To mene uopste ne zabrinjava. Ja sam ovo zamislio kao nesto sto bi ML modu dalo neki novi nivo i vecu draz (jer dosta ljudi ne moze da cepa online)......i ja se sa tim u potpunosti slazem.

p.s.ja sam poceo danas sa zenitom i odigrao sam 9 utakmica i svaku sam pobedio(zato cu ja postaviti i save,kada budem sve stavljao na polusezoni).

4evra
03-03-2009, 14:24
Poslao me FXGT na "odmor" pa me nije bilo jbg
Uglavnom,evo da probam da odgovorim na vecinu vasih pitanja posto sam ja prihvatio(nasledio)od nightcallera"ulogu" da predvodim ovo.
Dakle dule,ubaci boku juniors i ove sto ti hvale,ako vec ih nema(sto je zbog jsl patcha) onda ti je bolje da i ne igras da ne moramo zbog jednog clana "savijati" pravila...
Sto se tice trajanja lige,u pravilima je navedeno da je rok 3 sedmice,medjutim,to se smatra KRAJNJIM rokom do kojeg morate zavrsiti jednu sezonu,a naravno svi mi cemo verovatno zavrsiti ranije.
Danas ili sutra cu ja videti da se otvori tema gde cete kaciti screenove(sve one navedene iz pravila) kao i save game-ove(oni su po 4-5 mb tako da ne bi vam trebao biti problem ;))
Uglavnom pravila za kacenje rezultata i snimaka ce vam biti objasnjenja u tom temi kad dodje vreme
Sto se tice 10 minuta igranja,vec je navedeno da je preporucljivo da svi koristite to,ali naravno to se ama bas ne moze kontrolisati,ako zurite ili slicno mozete slobodno smanjiti na 5 ali probajte da kad vec igrate da stavljate na 10 kad mozete.
Dakle,vi koji ste sada poceli igrati samo igrajte,ne gledajte ako ste ispred ostalih,kad se tema otvori vi tamo uvek kacite kad dodjete do polusezone ili sezone,nebitno je vreme(npr.nebitno je ako je jedan poceo 7, sezonu a drugi tek igra 2.sezonu)takmicenje konstantno traje,bez pauza,s tim sto se u toku njega uporedo proveravaju rezultati.
Sto se tice provere,jedino sto imam od vas je vasa rec da niste nista koristili,meni je to dovoljno,nadam se da cete je odrzati.Za proveru vasih save-ova i screenova imam prosto resenje.U novoj temi gde se budu kacili screenovi i ostali podaci,linkovi ce biti javno okaceni tako da ce svako ko zeli moci skinuti i proveriti ;) Tako nece doci do zatrpavanja jedne osobe poslom(a ako ko sta primeti javice meni,te cu i ja potvrditi ili demantovati(zajedno sa njime) te cemo javno objaviti rezultate)
Da ne bi doslo do zabune kod uzimanja timove,za par minuta cu uraditi edit ovoj stranici gde cu staviti ko je do sada koji klub uzeo da se zna za ubuduce;)

Evo liste ko do sada od nas igra i sa kojim klubom

1.Loqo(Olympiacos)
2.Dule93(RED STAR BELGRADE)
4.Maremas(NE IGRA)
5.Milenko(BOCA JUNIORS)
6.Mario Legenda(NAPOLI)
7.Milos007(Athletic Bilbao)
8.4evra(GETAFE)
9.ensooo(GALATASARAY)
10.DezurnaBudala(SIENA)
11.Boki0812(ZENIT)
:ave:

BugA
03-03-2009, 14:34
Ja samo da posavetujem da ako se kace save fajlovi, da se pakuju, smanje se sa 3.5 MB na oko 1 MB ;)

ensooo
03-03-2009, 15:26
Ja samo da posavetujem da ako se kace save fajlovi, da se pakuju, smanje se sa 3.5 MB na oko 1 MB ;)

pa zar mislis da smo tko glupi moj buga ---------)))))))))))
salim se -), BUGA je jedan od rijetkih, koji je uvijek spreman za pomoc, buga ziv nam bio, izvinjavam se na offtopicu al nisam mogo a da ne pohvalim takvu LEGENDU !!!!!!

Boki0812
03-03-2009, 17:14
a kako ce se posle bodovi racunati? (taj tvoj primer,da neko odigra 7,a neko dve.) 'oce se onda tom od 7 sve racunati,ili samo do te druge(ili do koje vec sezone budemo napravili crtu). jer onda ovaj od 7 ima vise bodova...

4evra
03-03-2009, 19:43
a kako ce se posle bodovi racunati? (taj tvoj primer,da neko odigra 7,a neko dve.) 'oce se onda tom od 7 sve racunati,ili samo do te druge(ili do koje vec sezone budemo napravili crtu). jer onda ovaj od 7 ima vise bodova...

Pa mi sto sada igramo,samo idemo napred,iz sezonu u sezonu,i kad istekne one 3 sedmice od pocetka,to znaci da je prosao krajnji rok za prelazak prve sezone i tad se ocenjuje tj.boduje 1.sezona.
Dakle bez obzira do koliko sezona vi dogurate bodovace se samo po jedna sezona(koju su svi presli) po redu,i to svake 3 sedmice.
Pitanje:
Nekako mi je puno 3 sedmice za sezonu,u mome slucaju ja skoro za 1 dan kad sednem da pikam uradim oko 9-10 utakmica,tako da je po meni mozda malo puno 3 sedmice?
Da stavimo da je rok za zavrsetak i kacenje rezultata sa polusezone 1 sedmica,a rok za celu sezonu 2 sedmice?NA ovaj nacin bi mogli fakticki da igramo 2 sezone u roku od 1 meseca,em bi se mnogo realnije mogla dobijati predstava od najboljima na kraju meseca(gledali bi se najbolji prosek iz 2 sezone,a ne iz jedne) a ne verujem da bi predstavljao neki problem za vecinu?Izjasnite se...

ensooo
03-03-2009, 20:01
Pa mi sto sada igramo,samo idemo napred,iz sezonu u sezonu,i kad istekne one 3 sedmice od pocetka,to znaci da je prosao krajnji rok za prelazak prve sezone i tad se ocenjuje tj.boduje 1.sezona.
Dakle bez obzira do koliko sezona vi dogurate bodovace se samo po jedna sezona(koju su svi presli) po redu,i to svake 3 sedmice.
Pitanje:
Nekako mi je puno 3 sedmice za sezonu,u mome slucaju ja skoro za 1 dan kad sednem da pikam uradim oko 9-10 utakmica,tako da je po meni mozda malo puno 3 sedmice?
Da stavimo da je rok za zavrsetak i kacenje rezultata sa polusezone 1 sedmica,a rok za celu sezonu 2 sedmice?NA ovaj nacin bi mogli fakticki da igramo 2 sezone u roku od 1 meseca,em bi se mnogo realnije mogla dobijati predstava od najboljima na kraju meseca(gledali bi se najbolji prosek iz 2 sezone,a ne iz jedne) a ne verujem da bi predstavljao neki problem za vecinu?Izjasnite se...

evra je u pravu, nema price :yes:

ps ak nekome trebaju original grbovi koji idu preko kitservera i nazivi klubova koji idu preko edita,tj fajla koji se nalazi u save folderu neka se izjasni :cowboy: pa ide na upload, posto koristim kitserver, nisam mogo a da to ne uradim :yes:

pozzzzz

Boki0812
03-03-2009, 21:52
Moj jedini problem za tako brzo igranje je skola,jos je sada i dopro,ail sta cu kasnije kad'; budem "jurio" da popravljam keceve...a ovako na 3 nedelje bi stizao i sa po 2,3 tekme dnevno u proseku...sto je ok cifra.

evo ja sam screenove i save postavio na Filefront.....http://files.filefront.com/Prva+polusezonazip/;13404733;/fileinfo.html
Recite mi samo da li jos nesto fali u ovom file-u...pa da sledeci put da znam,da ubacim.(ali mislim da sam sve ubacio)

Nikoga nisam uspeo da dovedem na polusezoni i idalje sam sa 19 igraca:( malo je plata 600.

4evra
03-03-2009, 22:22
Otvorena je tema gde cete kaciti svoje rezultate
MASTER LIGA TAKMICENJE~REZULTATI(POLUSEZONA I SEZONA) (http://www.pes-serbia.com/vb/showthread.php?p=454843#post454843)
Pravila sam vam vec tamo napisao,ukoliko imate jos kakvih pitanja vezano za nju(ili uopsteno) pitajte ovde,tamo samo rezultate kacite.

Boki0812
03-03-2009, 23:26
A nece se bodovati najstrelac i asistent? ja to tek sada procitao da nema u pravilima(ucinilo mi se bilo da sam video to bodovanje),pa sam samo forsirao 2 igraca....jbg..a mada ne bi bilo lose da se stavi i to u bodovanje,jer bas to moze da presudi oko naseg bodovanja.

4evra
03-03-2009, 23:42
A nece se bodovati najstrelac i asistent? ja to tek sada procitao da nema u pravilima(ucinilo mi se bilo da sam video to bodovanje),pa sam samo forsirao 2 igraca....jbg..a mada ne bi bilo lose da se stavi i to u bodovanje,jer bas to moze da presudi oko naseg bodovanja.

Bodovi se dobijaju samo na osnovu rangiranja tvog tima u ligi i kupovima.
A za najstrelca i asistenta idu nagrade u vidu titule na forumu,medjutim,to uopste ne donosi nikakve dodatne poene na rangiranju

Da obavestim ostale da se clan Dule93 povukao iz takmicenja...

Milos007
03-04-2009, 01:03
Tebra, povuci i mene za sad, jer mi je komp u kvaru, a treba da stigne tek iduce nedelje, a mozda i krajem ove(nadam se). Sad sam na starom kompu, a po nekad i u igraonici.

4evra
03-04-2009, 01:47
Tebra, povuci i mene za sad, jer mi je komp u kvaru, a treba da stigne tek iduce nedelje, a mozda i krajem ove(nadam se). Sad sam na starom kompu, a po nekad i u igraonici.

Nema potrebe da se povlacis,nema veze ako ne stignes do roka ovu sezonu,nadoknadices ti to kad dobijes novi komp ;)

Boki0812
03-04-2009, 02:01
Nemoj Losmi da nas napustas....ionako nas je bas malo!:)

Milos007
03-04-2009, 03:29
U svakom smislu, kad mi stigne nastavljam sa Bilbaom.

Boki0812
03-04-2009, 10:16
4evra...gledao sam tvoje slike iz ML...i vidim da si ti ubacio Sparta roterdam i AIK (a ja imam Spartak moskva i AEK). jel sam ja pogresno stavio??

Chille_HR
03-04-2009, 11:29
mislim da nisi jer i ja imam te ekipe, a kak je mene zaj**** komp kad bi postavljal lige, Nightcaller3 mi je napravio save file u kojem su takodjer Spartak i AEK, tak da..... :D

4evra
03-04-2009, 14:09
Vi ste dobro uradili,ja sam se zeznuo,kad sam ubacio klubove isao na pamcenje sa liste pa greskom pobrkao :wacko:
Pocecu novu opet pa cu ubaciti,video sam ja tamo nakon 4 kola ali bio sam se zainatio da zavrsim do polusezone :)

Chille_HR
03-04-2009, 17:47
je****

uzeo sam SSove na polusezoni, ali sam se neugodno iznenadio usporedjivajuci sa postavljenima....:frown:
nisam skuzhio da TEAM INFORMATION postoji i u D2 kupu i u ligi...
ja uzeo samo jednog samo od njih i nastavio dalje.... :unsure:

DezurnaBudala
03-04-2009, 19:45
Sto se mene tice, moze jedna sezona dve nedelje, jes da ce biti tesno al cemo se snaci :D

Jel to znaci da moramo da predamo skrinove za 1. polusezonu do ove sad nedelje, za 3 dana?

4evra
03-04-2009, 19:47
Sto se mene tice, moze jedna sezona dve nedelje, jes da ce biti tesno al cemo se snaci :D

Jel to znaci da moramo da predamo skrinove za 1. polusezonu do ove sad nedelje, za 3 dana?

Posto je ovo prvi put da ovo radimo,za prvu sezonu je rok 3 sedmice(nakon 2 mora polusezona) ali ukoliko se jos nas slozi za to da skratimo na 2 sedmice onda ce za svaku sledecu sezonu(2,3,4,5..) vaziti rok trajanja od 2 sedmice

BugA
03-04-2009, 20:39
Posto je ovo prvi put da ovo radimo,za prvu sezonu je rok 3 sedmice(nakon 2 mora polusezona) ali ukoliko se jos nas slozi za to da skratimo na 2 sedmice onda ce za svaku sledecu sezonu(2,3,4,5..) vaziti rok trajanja od 2 sedmice

Ja jos malo da vas "posavetujem" :D (ma pravim se pametan, slobodno me iskulirajte kad smorim :crazy: )

Mislim da nije dobro da brzate, i da je cilj koji ste sebi postavili prezahtevan. Zelite da u narednih 8 meseci (ili koliko vec bese) non stop igrate master ligu, i to tempom od sezone u dve nedelje. Razmislite sta sve moze da vas zadesi u tom periodu, vezano za pravi zivot (sto PES sigurno nije ;)) - skola, devojke, letovanja, putovanja... Ovo takmicenje bi trebalo da vam bude uzitak, a ne da vremenom postane obaveza (i to vrlo zahtevna), i da na kraju svi odustanete (i da vise nikad ne upalite PES... ili barem neko vreme).

I ne znam sto ste zapeli da zavrsite master ligu :) Mogli ste da se dogovorite (i to jos uvek mozete) da probno odigrate prvu sezonu u roku od tri nedelje (kao sto je sad), a da nakon toga sumirate utiske i vidite kako i sta dalje, i da tako iz sezone u sezonu odlucujete hocete li nastaviti ili ne. Ili se dogovarajte za po par sezona, recimo igrate sad sigurno 4 sezone, pa posle produzavajte za po dve, ili kako vec.

Zaista je super ako svi budete toliko slobodni da mozete izdrzati tempo od jedne sezone u toku dve nedelje, i tako narednih 15 sezona, ali cini mi se da je to malo verovatno i da ce vas pre ili kasnije debelo smoriti, pa ce nekome biti glupo da odustane i igrace na silu, a neko ce jednostavno iskulirati pa ce se ovi sto su nastavili dodatno nervirati, i tako.

Eto, razmislite o ovome... :batman:

4evra
03-04-2009, 21:00
Tvoji saveti su uvek dobrodosli :ave:
U pravu si za to,ako i ne postane obaveza garant ce smoriti(za sebe mogu garantovati) u kasnijim sezonama.
Medjutim,kao sto si ti i naveo,ovo je za nas(malobrojne) cisti uzitak koji bismo mi upraznjavali bez obzira da li bilo ovo takmicenje ili ne.Svrha ovoga je da svako od clanova koji ucestvuje pokaze nama ostalima kako igra,kako se snalazi kao manager i "javno" kaci rezultate svoje igre(koju bi on igrao i da nije bilo ovog takmicenja)
Tako da u osnovi ovo ne treba niko od vas smatrati za obavezu(pod time mislim da je duzan da stalno kaci screenove u odredjeno vreme,bez obzira igralo mu se ili ne)
Dakle,dok igrate ML,i dok vam se igra,kacite ovde screenove,kasnije ako postane dosadno ili budete spreceni,slobodno javite da se povlacite,nece vas niko "ubiti" ili banovati odavde.Samim tim sto ste ucestvovali u pocetnoj fazi takmicenja(mislim na nas koji sada aktivno igramo) pokazali ste zelju i volju za angazovanje i druzenje i to je jedino bitno i to je ono sto vas karakterise kao prave "pesoholicare":ave:
Pravila ste vec videli,ona postoje,dok budete igrali pridrzavajte ih se,ali ako vam postane ovo teret ili smor slobodno odustanite,niko vam to nece moci uzeti za zlo.
Sad...da je se ovde skupilo preko 30 clanova,kako je originalno i planirano,onda bi bila druga prica,bila bi rigoroznija pravila i pretpostavljam da bi se igralo do kraja,ali ovako kako smo sada organizovani nema nas dovoljno da bismo organizovali "pravo" takmicenje,te mozemo slobodno biti malo slobodniji sto se tice pravila i ostaloga vezanoga za ovo,naravno,bilo bi lepo kad bi pokusali da sto vise ustrajemo u ovome takmicenju sada sto imamo,ko zna,ako budemo dobro i slozno organizovani mozda je i zavrsimo do kraja a da ne dosadi+privuceno nove ucesnike;)
Kao sto buga rece,a i ja u postu iznad,prva sezona je test sezona,rok je standardni od 3 sedmice,te cemo nakon toga videti da li treba skracivati rok i da li treba ista drugo menjati

Boki0812
03-04-2009, 21:22
4evra...pa ne moras da pocinjes novu zbog ta 2 tima...nije nitno.

a za "skracivanje vremena" najbolje ce se videti posle druge sezone,kada budemo imali oko 40-50 tekmi.

ensooo
03-04-2009, 23:16
uuuuuuuuu, moro sam formatirati kompjuter, a stigao sam do polusezone, poludio sam razbacivo--))) doslo mi je :rulet:
al ljudi ne ostavljavam vas, pocinjem ponovo :ziveli:

Chille_HR
03-05-2009, 07:21
uuuuuuuuu, moro sam formatirati kompjuter, a stigao sam do polusezone, poludio sam razbacivo--))) doslo mi je :rulet:
al ljudi ne ostavljavam vas, pocinjem ponovo :ziveli:

pa kaj nisi pospremio save file na sigurno od PESa prije formatiranja? ja si to uvijek napravim....:ziveli:

NEGO, jel bed da i dalje nastavim igrati iako nisam uzeo onaj jedan SS (par postova gore) vezan za TEAM INFORMATION ili moram ispochetka? :9898:

Boki0812
03-05-2009, 10:15
Ma sto bi pocinjao ispocetka zbog toga...nema veze,postavices na kraju sezone...i ja sam mislio da cu naci cene od kupovine igraca,nakon njihovog dolaska(ali nisam)....nasao sam samo plate,jbg slikacu sled.put i moje ponude.

Chille_HR
03-05-2009, 10:29
thx, budem stavio ;)

a i sam sam se muchio sa onim dijelom kod transfera kad treba okinuti SS, tj. kada treba pravi trenutak stisnuti da se vidi transfer i placa :D

a mislim da bi mogli staviti i onaj SS di je popis ekipe i njezine place, mislim da je to pod MY TEAM u NEGOTIATIONS ili tak nekaj, da imamo josh jedan dokaz, kaj mislite?

4evra
03-05-2009, 14:17
thx, budem stavio ;)

a i sam sam se muchio sa onim dijelom kod transfera kad treba okinuti SS, tj. kada treba pravi trenutak stisnuti da se vidi transfer i placa :D

a mislim da bi mogli staviti i onaj SS di je popis ekipe i njezine place, mislim da je to pod MY TEAM u NEGOTIATIONS ili tak nekaj, da imamo josh jedan dokaz, kaj mislite?

Moze,ali eto te screenove sa platama cemo biti obavezni da slikamo samo na kraju sezone,nema potrebe i na polusezoni?
Za screen ako pogresite ili slicno nema veze,samo nastavite ne morate opet pocinjati ;)

A za "hvatanje" screenova koristite fraps (http://www.fraps.com/) da se ne mucite puno ;)

:ziveli:

ensooo
03-05-2009, 22:25
pa kaj nisi pospremio save file na sigurno od PESa prije formatiranja? ja si to uvijek napravim....:ziveli:

NEGO, jel bed da i dalje nastavim igrati iako nisam uzeo onaj jedan SS (par postova gore) vezan za TEAM INFORMATION ili moram ispochetka? :9898:

kad se sistem obori, nemoze ti niko ziv pomoci :wall::wall::wall::wall:
sta cu kad sam lajik oko toga :wall::wall::wall:

Chille_HR
03-06-2009, 11:02
kao shto ste i sami vidjeli, nisam u polusezoni postavio sve SSove, zaboravio sam asistente, ali sam to ispravio na kraju sezone...
takodjer save file od polusezone je nakon nekoliko tekmi u drugom dijelu, jer sam takodjer glupan zaboravio i to :D

sad imam podsjetnik za SSove, pa se nadam da vishe nece biti senilnosti sa moje strane ;)

nego, recite mi vi koji ste zavrshili prvu sezonu...
meni se chini kao da ekipe u prvoj diviziji igraju otvorenije i vishe napadachki, shto mi potpuno odgovara, jer mogu dobiti priliku i iz polukontri...ali su osjetno jache od ovih iz druge...
igra se u diviziji 2 meni vecinom svodila na probijanje bunkera, tek tada bi protivnici znali malo otvorenije igrati, ali opet, ni slichno kao u prvoj diviziji...
djeluje mi da je lakshe igrati nogomet (ali isto tako tezhe se braniti) protiv takvih ekipa...

npr. jucher sam sa Portom odigrao 5-3 (trebalo je biti 5-1, ne pitajte :D), rezultat koji mi se nije dogodio u drugoj diviziji ;)

Boki0812
03-06-2009, 12:22
Pa ja nisam primetio bas tolike razlike izmedju division 2 i division 1...teze jeste,ali to je i razumljivo,jer su bolje ekipe i vise tekmi(pa se igraci vise umaraju)....a veceras me ceka ljuta borba u kupu protiv Seltika...treba da pobedim 0:2,a od dve tekme koje smo do sada igrali dobili me obe(1:0 u ligi i 1:2 u kupu)...bice tesko.

Chille_HR
03-06-2009, 13:15
ali su tu zato navijachi koji te vjerno prate!!! Naprijed Zenit!!! ;)

ensooo
03-06-2009, 20:11
ljudi imam problem kupio sam gomisa i zat knighta, dao sam ispravnu platu gomisu uglavnom 600 ili manje od 600 kao i knightu, medjutim odlaskom u negotiations-my team, vidim placa im je povisena, tj gomisu 630, a knightu 610, a nama je dozvoljena najvisa plata 600, zbog cega je ovo, jesam li ja nesto zasro ili ???
cak imam i screenove, gdje je ponuda ispravna plate

hvala

DezurnaBudala
03-06-2009, 23:57
Jel moze da se stavi igracu plata iznad 600 ukoliko se radi o produzenju ugovora?

ensooo
03-07-2009, 00:11
evra j...... ti tvoje zahvaljivanje, odgovori na pitanja koja smo ti ja i dezurni postavili???? :lolabove:

4evra
03-07-2009, 00:12
Pazite,inace cilj ogranicenja plata(barem kako ja smatram) nije uopste da vas zakine toliko,ili da vas natjera da nalazite dobre igrace ili pametno ulazete(mada se podrazumeva)
Mislim da je to ubaceno u pravila da bi sprecilo da kupite igraca sa 95,96 ocjenama pa da mozete zabiti "solo" gol kad god vam se prohte :)
Ogranicenje postoji da bi sprecilo da mozete da napucate tim ultra zvezdama,te da vam i u kasnijim sezonama i dalje ostane izazov da igrate protiv jacih klubova.
Po meni em sprecava da ML postane arkada,em donosi vecu izazovnost igre...
Ako se vecina slaze,mozemo da podignemo max platu na 700,a maksimalni iznos koji mozete ponuditi igracu(za novi ugovor ili produzenje starog) 800 ili 900
Ne znam,meni licno se svidja i ovaj,samo sto bismo mu dodali to da je maximalan iznos za produzetak 800 a za dovodjenje 600
Tako ne biste mogli od tima da napravite Uber tim,a svoje igrace koji se u tolikoj meri razviju morali biste prodavati
Iako mozda neki budu smatrali ovo gluposcu,i velikim "hendikepom" za vas tim,pogledajte siru sliku takmicenja i cele njegove svrhe....da li bilo zanimljivo da svako od nas u timu ne moze primiti niti jednog gola a da daje po 10 po utakmici velikim timovima?
Nestace onaj uzitak kad zabijete gol,iscekivanje kraja utakmice dok se jedva branite,napetost sa svakim napadom koji vodite i od kojeg se branite...
razmislite pa javite ;)

Enso,nema veze ako su prekoracio,ako si vec kad si kupovao igraca ponudio 600,a onda se ono tamo nesto promenilo nema toliko veze,neces sad zbog 30 -40 vise pocinjati od pocetka :)
samo pazi sledeci put kad bude bilo

ensooo
03-07-2009, 00:15
ma sve to stoji neg mene *****aje kako je moglo do toga doci, ak sam ponudio 600 i ispod 600 platu,a on pristo, a tamo mu plata stoji prreko 600 :mad:

DezurnaBudala
03-07-2009, 00:30
meni je ok ako ostane za dovodjenje na 600, ali za produzetak ugovora da stavimo na 800, jer ako je i to na 600, onda cemo prakticno morati da prodajemo igrace koji su iole dobri, odnosno nisu zvezde ili nenad****vi, mada je ok da ne mozemo da napravimo ekipu od zvezda vec da moramo da se pomucimo u svakoj tekmi

Boki0812
03-07-2009, 14:45
Evo i meni se sada desilo da ponudim 600,a kada udjem u negotions/my team...jednom pise 550,drugom 700,trecem 640....ne znam u cemu je fazon?

Chille_HR
03-07-2009, 16:45
narode, jel moguce da je to zbog team reputationa?

npr, Rakitic je chini mi se dobio placu 599, sad mu je 700...
Mandzukic i Biscan su imali chini mi se ispod 500, sad svaki ima preko 620 ::S:

ak se ovako nastavi moral bum rasprodat pol ekipe, a i ovako nisu nishta posebno :D
izgleda da ce juniori igrati....

Pele74
03-07-2009, 16:50
ocu i ja da igram 4 evra

4evra
03-07-2009, 17:05
ocu i ja da igram 4 evra

Naravno druze,samo navedi ovde s kojim klubom zelis poceti(od onih sa liste)
A evo ti liste klubova koji su zauzeti

1.Loqo(Olympiacos)
2.Dule93(povukao se)
4.Maremas(NE IGRA)
5.Milenko(BOCA JUNIORS)
6.Mario Legenda(NAPOLI)
7.Milos007(Athletic Bilbao)
8.4evra(GETAFE)
9.ensooo(BESIKTAS)
10.DezurnaBudala(SIENA)
11.Boki0812(ZENIT)

Pele74
03-07-2009, 17:38
ovako na koje vreme da igram moram li ja igrati koja tezina trasnfera obe vrste koji klub ja nevidim listu???

ali Zvezdu cu uzet najverovatnije

4evra
03-07-2009, 17:58
Ovde ti je sve objasnjeno ;) (http://www.pes-serbia.com/vb/showpost.php?p=452979&postcount=40)

Pele74
03-07-2009, 18:03
Ovde ti je sve objasnjeno ;) (http://www.pes-serbia.com/vb/showpost.php?p=452979&postcount=40)

nema veze ja sam drugo pitao ti drugo dao...

Boki0812
03-07-2009, 18:12
nije bre pele74...to sto ti je dao,tu sve pise...

ensooo
03-07-2009, 18:18
pa skini pravila moj pele, potrazi malo, sve imas, od do... :001_cool:

ev imas i link za pravila http://hosted.filefront.com/NightCaller3

Chille_HR
03-07-2009, 19:13
da nastavim na prijashnji post...
Mandzukic mi sad zabio dva gola i placa mu je 680!!! a i dalje nije takva zvijer :unsure:

ak ovak nastavi, brzo bude doshel do 800 :rulet:

Pele74
03-07-2009, 19:17
da nastavim na prijashnji post...
Mandzukic mi sad zabio dva gola i placa mu je 680!!! a i dalje nije takva zvijer :unsure:

ak ovak nastavi, brzo bude doshel do 800 :rulet:

pa to je dobro kad ti jaca igrac a na koje vreme igras?

4evra
03-07-2009, 19:38
Ima li iko od vas Save file od polusezone a da NISU prosli transfer dani?
Da probam da kupim par igraca i da pokusam pronaci razlog zasto plate rastu?
Citao sam na netu da se nude 2 puta novci,mozda je drugi put ono sto se postepeno otplacuje ili slicno,nisam mogao ja isprobati posto nikog nisam doveo na polusezoni pa ako ko ima save game nek ga okaci ovde(link)

Chille_HR
03-07-2009, 20:07
e, evra?
brijem da sam skuzhil...
Mandzukic mi je od pochetka igre tu, znachi nisam ga dovel, a u drugoj ligi je igral za ispod 400 bodova chini mi se...
isto tako pratim sad nakon svake tekme placu.... sad sam odigral josh dvije tekme i sa njim sam uspil zabit dva gola
sad mu je placa 750!!!

znachi da prema njegovoj pruzhenoj igri raste mu i placa (tj. njegova vrijednost)....
sad kako dalje?
ako ostanemo na 800 bodova mislim da nam se loshe pishe, ali mozhda da ipak prichekamo da i drugi dodju bar jedno 15ak tekmi u prvoj diviziji pa da vidimo?

@Pele:
10min, nemrem na 5 da me j***** :D

Pele74
03-07-2009, 20:14
e, evra?
brijem da sam skuzhil...
Mandzukic mi je od pochetka igre tu, znachi nisam ga dovel, a u drugoj ligi je igral za ispod 400 bodova chini mi se...
isto tako pratim sad nakon svake tekme placu.... sad sam odigral josh dvije tekme i sa njim sam uspil zabit dva gola
sad mu je placa 750!!!

znachi da prema njegovoj pruzhenoj igri raste mu i placa (tj. njegova vrijednost)....
sad kako dalje?
ako ostanemo na 800 bodova mislim da nam se loshe pishe, ali mozhda da ipak prichekamo da i drugi dodju bar jedno 15ak tekmi u prvoj diviziji pa da vidimo?

@Pele:
10min, nemrem na 5 da me j***** :D

ja kad igram Master Ligu igram Menager mode na 20minuta 10 je malo...

4evra
03-07-2009, 20:20
Mislim da si u pravu,to necemo moci spreciti,ali verujem da imam resenje...
Evo pravila kako sam ja zamislio:
-maximalni iznos koji mozete platiti da dovede sebi igraca je 600(ovo cemo zadrzati)
Dakle samo cemo dodati ovde sledeci dodatak:
-Ukoliko igracu kojeg ste doveli(ili koje je vec u klubu od ranije) skoci plata na preko 900,duzni ste da tog igraca prodate(ili otpustite) odmah nakon sto mu je plata porasla preko te cifre...
Malo konfuzno sam napisao pa evo prakticnog primera:
-Dovedete igraca "PES" u klub za 600 P na polusezoni.Igrate s njim,dajete golove,na kraju sezone njegova plata iznosi 730P-IGRAC OSTAJE U VASEM TIMU(ako ga zelite zadrzati)
Medjutim,nastavljate igrati sledecu sezonu,i kad dogurate do polusezone primetite da je plata igracu porasla preko 850P u tom slucaju morate da prodate igraca...
Inace plata ce brze rasti igracu kojeg forsirate i sa kojim vecinom igrate...dakle ovo ce ujedno i spreciti neke da kupe sebi nekog brzinca,te samo sa njim da daju golove(posto ce mu brzo narasti vrednost)

Dakle svakog igraca kojem je plata preko 850 morate se resiti prvom prilikom(ovo ce biti pregledano)

Po meni je ovo realno,i u redu...
Ko se slaze nek "lupi" hvala,ako ko ima kakvu drugu ideju nek je predlozi ;)

Pele brate,ti mozes i na 30 minuta ;)

Pele74
03-07-2009, 20:29
Mislim da si u pravu,to necemo moci spreciti,ali verujem da imam resenje...
Evo pravila kako sam ja zamislio:
-maximalni iznos koji mozete platiti da dovede sebi igraca je 600(ovo cemo zadrzati)
Dakle samo cemo dodati ovde sledeci dodatak:
-Ukoliko igracu kojeg ste doveli(ili koje je vec u klubu od ranije) skoci plata na preko 900,duzni ste da tog igraca prodate(ili otpustite) odmah nakon sto mu je plata porasla preko te cifre...
Malo konfuzno sam napisao pa evo prakticnog primera:
-Dovedete igraca "PES" u klub za 600 P na polusezoni.Igrate s njim,dajete golove,na kraju sezone njegova plata iznosi 730P-IGRAC OSTAJE U VASEM TIMU(ako ga zelite zadrzati)
Medjutim,nastavljate igrati sledecu sezonu,i kad dogurate do polusezone primetite da je plata igracu porasla preko 850P u tom slucaju morate da prodate igraca...
Inace plata ce brze rasti igracu kojeg forsirate i sa kojim vecinom igrate...dakle ovo ce ujedno i spreciti neke da kupe sebi nekog brzinca,te samo sa njim da daju golove(posto ce mu brzo narasti vrednost)

Dakle svakog igraca kojem je plata preko 850 morate se resiti prvom prilikom(ovo ce biti pregledano)

Po meni je ovo realno,i u redu...
Ko se slaze nek "lupi" hvala,ako ko ima kakvu drugu ideju nek je predlozi ;)

Pele brate,ti mozes i na 30 minuta ;)

na 30 minuta je dugo jer onda vazda Zvezda primi gol...

ensooo
03-07-2009, 21:54
evra slazem se al najgore sto se moze desiti je to npr, ak neka ima slab igracki kadar,i prda te skupe igrace, da ostane bez igraca, ili jednostavno GAME OVER, valjda si me skonto kako mozemo do toga doci :D onda ima da te :bic: :D

samo javi do koje plate ste se dogovrili, tj koja plata moze biti najveca ????????

Chille_HR
03-07-2009, 22:09
osobno mi odgovara ovo :D

600 place za transfer, 850 kao max. placa nekog igracha na prijelaznom roku, jesam dobro skuzhil?

samo da Mandzo sad ne nabije josh placu, imam josh 5 tekmi do polusezone :D

4evra
03-07-2009, 22:45
evra slazem se al najgore sto se moze desiti je to npr, ak neka ima slab igracki kadar,i prda te skupe igrace, da ostane bez igraca, ili jednostavno GAME OVER, valjda si me skonto kako mozemo do toga doci :D onda ima da te :bic: :D

samo javi do koje plate ste se dogovrili, tj koja plata moze biti najveca ????????

I to je reseno ovim pravilom.... :yes:

Dakle,600 P je maximalni iznos koji mozete PONUDITI igracu da predje kod vas
Kad predje,u vasem klubu smije ostati sve dok mu plata ne predje preko 850,nakon sto predje ovaj iznos,duzni ste da prodate igraca prvom prilikom koju dobijete(transferom)

A sad,ovo pravilo,ce vas primorati da kad kupujete trazite igrace,dobre talente,koje cete moci koristiti minimalno 1 sezonu(toliko mu treba da toliko nabije cenu) a ti igraci nece biti mega zvezde-te ce ostati ta draz takmicenja,a samim tim dok budete prodavali te igrace koje ste jeftino kupili,zaradjivacete pare cime cete izbeci game over.
Takodje,ovo pravilo ce vas primorati da konstantno vrsite kupovine i prodaje,tim ce vam uvek biti niti previse jak,niti previse slab,taman kako valja za igru,a naravno kad prodate extra napadaca koji vam je prekoracio platu hteti cete da devedete sebi nekog drugog koji bi ga zamenio ;)
Na kraju krajeva,ako bi opet i pored ovih pravila neko bio blizu toga da ostane bez igraca,ne mora prodati,nek ga sacuva da se spasi od gameovera ili kao konacno resenje,neka skine svoj Save Game sto je okacio javno pa nek odradi opet tu polusezonu-tako ce se i nauciti pameti pa nece opet :D

Pele74
03-07-2009, 22:45
ocemo sad da igramo 4 evra
da vidim kakvo je

neka.bg
03-07-2009, 22:48
mogu da vas pitam o cemu se radi,nisam bas u toku....

4evra
03-07-2009, 23:01
mogu da vas pitam o cemu se radi,nisam bas u toku....

Mi pojedinci organizujemo Master liga takmicenje...vise o tome imas ovde (http://www.pes-serbia.com/vb/showthread.php?t=10853)

Jesi zainteresovan?

Chille_HR
03-08-2009, 09:52
ne znam kaj da sad radim, polusezona je i nabavio sam tri igracha, solidni juniori...

od njih tri jedan je izgleda jako dobar, buduci da sam potpisao ga za 599 bodova, dan kasnije mu je placa 650, a a zadnji dan prijelaznog roka je vec 810!!!
mislim da ce mali na hladjenje da mu placa i vrijednost opadnu :clap:

4evra
03-08-2009, 09:56
ne znam kaj da sad radim, polusezona je i nabavio sam tri igracha, solidni juniori...

od njih tri jedan je izgleda jako dobar, buduci da sam potpisao ga za 599 bodova, dan kasnije mu je placa 650, a a zadnji dan prijelaznog roka je vec 810!!!
mislim da ce mali na hladjenje da mu placa i vrijednost opadnu :clap:

to cena toliko skocila novom igracu kojeg si tek kupio?
Bez da si igrao ijednu utakmicu sa njim?

Sto se tice takmicenja>
Buga je lepo bio predlozio(:ave:) da nam prva sezona bude cisto probna,kao sto vidite i samo naisli smo na mnogo razlicitih stvari koje nismo ocekivali,veliku vecinu smo vec resili a i ostatak cemo uskoro...sad ono sto sam mislio jeste da nakon sto svi zavrsite prvu sezonu,da lepo ovde napisete pluseve i minuse koje ste licno iskusili;onda bih ja,na osnovu vasih zapazanja,"modifikovao" vec postojeca pravila i dodao dopune gde treba te bi onda sa tim novim pravilima poceli igrati kako dolikuje(napomena:da vas ne bih smarao da opet pocinjete sa istim klubom od 1. sezone,ostavicemo opciju da nastavite od ove testne faze>ali morali bi ste se vise pridrzavati pravila :)(sto vam ne bi trebao biti problem,posto pravila fakticki i nema,samo par ogranicenja :))

Chille_HR
03-08-2009, 11:02
nije gad odigrao niti jednu tekmu, 5 tekmi sam odigrao (ukljuchujuci 2 kup tekme) a on mi je bio u onim rezervama koje nisu niti na klupi, tak da nemam pojma zashto mu je tolika vrijednost vec :D (mozhda je mali novi Ronaldo ;) )

a kaj se tiche pravila, nemam nishta protiv, sve mi se svidja i nemam nikakvih zamjerki...
sve je plus, jedino bi bila ta vrijednost kao minus, ali vidjet cemo ;)

DezurnaBudala
03-08-2009, 12:34
Izgleda da je to sto se povecava market value, a ne plata. Mada, verovatno ce morati da se pri produzetku ugovora ponudi ista plata kao sto je market value da bi ostao u ekipi.

Boki0812
03-08-2009, 13:59
I to je reseno ovim pravilom.... :yes:

Dakle,600 P je maximalni iznos koji mozete PONUDITI igracu da predje kod vas
Kad predje,u vasem klubu smije ostati sve dok mu plata ne predje preko 850,nakon sto predje ovaj iznos,duzni ste da prodate igraca prvom prilikom koju dobijete(transferom)

A sad,ovo pravilo,ce vas primorati da kad kupujete trazite igrace,dobre talente,koje cete moci koristiti minimalno 1 sezonu(toliko mu treba da toliko nabije cenu) a ti igraci nece biti mega zvezde-te ce ostati ta draz takmicenja,a samim tim dok budete prodavali te igrace koje ste jeftino kupili,zaradjivacete pare cime cete izbeci game over.
Takodje,ovo pravilo ce vas primorati da konstantno vrsite kupovine i prodaje,tim ce vam uvek biti niti previse jak,niti previse slab,taman kako valja za igru,a naravno kad prodate extra napadaca koji vam je prekoracio platu hteti cete da devedete sebi nekog drugog koji bi ga zamenio ;)
Na kraju krajeva,ako bi opet i pored ovih pravila neko bio blizu toga da ostane bez igraca,ne mora prodati,nek ga sacuva da se spasi od gameovera ili kao konacno resenje,neka skine svoj Save Game sto je okacio javno pa nek odradi opet tu polusezonu-tako ce se i nauciti pameti pa nece opet :D

Ovo nisam bas najbolje razumeo...jel to dolazi u obzir samo ako tom nekom igracu sa vecom cenom neki tim postavi ponudu...?

4evra
03-08-2009, 14:06
ne...uopsteno,nece se smeti koristiti igraci koji kostaju preko te cifre(koji su jaki)
moracete ga ili prodati ili ga se resiti,ili opciono,da ga ne koristite u timu

Chille_HR
03-08-2009, 14:49
hmmm, vidjet cu sa tim mladicem kojeg sam kupio...
necu ga koristiti do kraja sezone niti u jednoj tekmi, pa me zanima jel ce mu pasti vrijednost, time i placa....
ako to pali, time ce se moci koliko toliko sezonu vishe zadrzhati neki kvalitetan igrach (makar mi nije jasno da junior mozhe imati toliku vrijednost a jedan Balotelli koji je zvjerka naspram njega ima vrijednost od 620 bodova) ;)

Boki0812
03-08-2009, 15:08
auuu pa nisam znao za to...imam dva igraca preko 800....znaci sada njih ne koristim do kraja. a kako da ih prodam ako niko ne ponudi nesto? da ih stavim na listu,ili tako nesto....necu samo da ga izbacim iz tima.

4evra
03-08-2009, 15:32
da,dakle,u osnovi,igrace preko 850 ne smete koristiti u utakmicama,dakle,stavite ih na transfer listu,ako ih niko ne bude hteo kupiti,drzite ih u timu bez igranja da im cena opadne,ako ne opadne onda ih morate otpustiti :D

mario_legenda
03-09-2009, 04:58
kad se pravila upotpune javite da se ne *****ajem puno,nea me tu stalno :XD:

Chille_HR
03-10-2009, 14:49
dechki....koji smo mi glupani :D

sad sam si pogledal place i nekaj mi je bilo sumnjivo....izgledalo mi je premalo love za onoliko igracha i vrijednosti koje pishu kraj njih...
pogledam ja na igracha sa L1 sluchajno i vidim da mu je placa manja od onog broja kaj pishe....

uzeo ja kalkulator u ruke i idem zbrojiti one vrijednosti u MY TEAM kraj igracha i ispadne 17610 bodova...
idem sad zbrojiti one vrijednosti koje pishu kad se stisne L1 par puta (salary - tamo di pishu godine) i dobijem 13706 bodova, koliko mi iznosi predvidjanje za place!!!

znachi, po tome mogu koristiti sve igrache, bez obzira na njihove vrijednosti....
placam ih isto onoliko otkada sam sa njima potpisal ugovor....

pa bi prijedlog bio da je maksimalna placa 600 opcenito....
kada bi mi recimo tak Mandzukicu za koju sezonu trebalo produzhiti ugovor za koju seoznu, a njemu vrijednost oko 1000 on ne bi htio potpisati za 600, pa bi ga morao otkantati....
jer koliko sam pratio, Balabanu je bila vrijednost 610 i on nije htio potpisati za 490 koliko je bilo planirano, vec sam morao dignuti na nekih 590 da bude shto blizhe njegovoj vrijednosti....

sad mi recite jel ovo OK da je max. opcenito 600?
jesam sve dobro objasnio i jel se slazhete...? tj. jel imamo blagoslov moderatora natjecanja da se to uvrsti u pravilo mjesto onoga o max. placi od 850?

4evra
03-10-2009, 14:57
Da razumeo sam te...
Dakle ipak igraca ti placas onaj iznos koji si mu ponudio,ali tamo ti prikazuje njegovu trenutnu vrednost(koliko on vredi da ga na primer prodajes nekome,ili pak,da mu produzujes ugovor...
Dobro,onda s tim bi smo mogli i skinuti ovo pravilo od 850,a da ostanu plate na 600
pa bi onda kad bi nekoga kupovali,bilo dobro da kupujete na vise godina(4-6) da vam vise igrac bude u timu pod tom vrednostu ;)
Hvala Chile za pomoc :ave:

Chille_HR
03-10-2009, 15:01
Da razumeo sam te...
Dakle ipak igraca ti placas onaj iznos koji si mu ponudio,ali tamo ti prikazuje njegovu trenutnu vrednost(koliko on vredi da ga na primer prodajes nekome,ili pak,da mu produzujes ugovor...
Dobro,onda s tim bi smo mogli i skinuti ovo pravilo od 850,a da ostanu plate na 600
pa bi onda kad bi nekoga kupovali,bilo dobro da kupujete na vise godina(4-6) da vam vise igrac bude u timu pod tom vrednostu ;)
Hvala Chile za pomoc :ave:

nishta zato ;)
i sam sam bio u panici kako slozhiti ekipu bez tih igracha za slijedecu sezonu ;)

pa bi jedino onda zamolio chlanove ove lige da jedni drugima pregledavamo save fileove na kraju sezone kada su produljenja ugovora da se nitko namjerno ili sluchajno ne zezne pa ponudi vishe od tih 600 bodova ;) jer se to nigdje drugdje ne vidi osim na svakom pojedinom igrachu...

Boki0812
03-10-2009, 15:59
ee pa to je super....tako sam ja i mislio da bude,da ako tom nekom igracu ponude vise,ti ces morati samo da mu ponudis 600 i on naravno nece hteti da ostane. ekstra sto smo ukinuli ono od 850....sada dominguez moze da se vrati u ekipu!:)

auuu chille...pa ti ih pokida sve u ligi i kupu....svaka cast! jbt jha se bas mucim sa zenitom da ostanem na prvom mesto,a ti ih sve odvali!:):)

_ILKE_
03-11-2009, 00:21
Jel mogu ja posle ove sezone da pocnem sa Jelen Super liga pacom?Odustao sam od prve zato sto necu da igram sa Konami 1.20 pacom,nego sa JSL,ako mogu,dobro,ako ne nista.

4evra
03-11-2009, 14:10
Jel mogu ja posle ove sezone da pocnem sa Jelen Super liga pacom?Odustao sam od prve zato sto necu da igram sa Konami 1.20 pacom,nego sa JSL,ako mogu,dobro,ako ne nista.

Na zalost ne...
Pravila vaze za sve,nema iznimki niti posebnih tretiranja.

Chille_HR
03-11-2009, 16:18
auuu chille...pa ti ih pokida sve u ligi i kupu....svaka cast! jbt jha se bas mucim sa zenitom da ostanem na prvom mesto,a ti ih sve odvali!:):)

pa ishlo me, buduci da je obrana bila i vishe nego na razini, ali su zato ove sezone katastrofalni, jer sam vec primio 14 golova :( mislim i dalje sam prvi u ligi, ali obrane kao da niti nema....a tek sam jedno 10 tekmi odigral
sve me strah kada dodje Liga prvaka :rulet:

mislim da mogu zahvaliti i curi.....nemrem se nikak skoncentrirat :innocent:

Boki0812
03-20-2009, 00:27
4evra....kada ce izaci prvi zvanicni rezultati??
i do kada bi trebalo da je rok za kraj druge sezone?(da znam do kada imam pauzu)? posto sam vec poceo trecu,tj.zavrsio polusezonu u trecoj.

4evra
03-20-2009, 00:34
4evra....kada ce izaci prvi zvanicni rezultati??
i do kada bi trebalo da je rok za kraj druge sezone?(da znam do kada imam pauzu)? posto sam vec poceo trecu,tj.zavrsio polusezonu u trecoj.

kraj ove sedmice(u nedelju 22h) je rok za kraj prve sezone,pa onda 3 sedmice za 2. sezonu :)
imas ti vremena,slobodno odmori;)

ensooo
03-21-2009, 18:35
izvinjavam se svim ucesnicima, al odustajem od igranja, svim ostalim zelim sve najbolje, i puno srece u daljem nastavku takmicenja :gguns:

4evra
03-22-2009, 22:23
Za ove koji ce istrajati do kraja(:ave:)
Boki mi je predlozio jedan dodatak da uvedemo,a to je da vase save game-ove kacite od jednog kola pre kraja sezone,dakle pre poslednjeg kola snimite save i posaljete ga ovde,tako cemo moci proveriti da li ste celu sezonu igrali na top player,posto je u pauzi moguce da se promeni tezina igre...

Boki0812
03-22-2009, 23:04
Izgleda da nas je na kraju ovog roka(nedelja 22h) ostalo samo 5 koji igramo.
Chile_HR,4evra,Dezurna budala,Vita i ja...jbt bas nas je malo.

Evo prvih rezultata....4evra,ti me posle ispravi ako nisam dobro sracunao(ali mislim da sam dobro).
1.Chile_HR Osvojena liga i kup 55+40=95 bodova
2.Boki0812 Osvojena liga i drugo mesto u kupu 55+35=90 bodova
3.4evra 3.u ligi i osvojen kup 45+40=85 bodova
4. Dezurna budala Osvojena liga i osmina finala u kupu 55+5=60 bodova
4.Vita Osvojena liga i osmina finala u kupu 55+5=60 bodova

Chille_HR
03-23-2009, 11:37
5, ha?
shteta, ali mozhda ce se josh netko prikljuchiti...
meni je bash gusht igrati sa ovako nekim pravilima i uvjetima ;)

vita
03-23-2009, 12:23
Za ove koji ce istrajati do kraja(:ave:)
Boki mi je predlozio jedan dodatak da uvedemo,a to je da vase save game-ove kacite od jednog kola pre kraja sezone,dakle pre poslednjeg kola snimite save i posaljete ga ovde,tako cemo moci proveriti da li ste celu sezonu igrali na top player,posto je u pauzi moguce da se promeni tezina igre...

svidja mi se ideja ali vec sam snimio zadnje kolo u 2 sezoni tako da cu u 3 sezoni sigurno snimiti 1 kolo pre kraja

Chille_HR
03-23-2009, 16:11
svidja mi se ideja ali vec sam snimio zadnje kolo u 2 sezoni tako da cu u 3 sezoni sigurno snimiti 1 kolo pre kraja

i meni se svidja ideja, ovo nisam znao za mijenjanje tezhine....samo kaj sam isto kachio SF u zadnjim kolima NAKON transfera, ali nema problema, mogu postaviti chak i dva SF-a prije i poslije transfera ako je potrebno ;)
svaka chast tko je ovo skuzhil ;)

bravo Boki za Zenit i Agbonlahora u trecoj sezoni, vidjel sam da ti je najbolji strijelac uvjerljivo ;)
ali te malo obrana j*** :D

Boki0812
03-23-2009, 17:24
Pa za Agbonlahora sam video u tvom save-u na transver listi...tako da na neki nacin si i ti zasluzan za to!:):)
a sada sam i odbranu pojacao,tako da sada imam super ekipicu....jedino mi zao sto necu moci zadrzati agbonlahora kad' mu istekne ugovor....

Chille_HR
03-23-2009, 17:30
Pa za Agbonlahora sam video u tvom save-u na transver listi...tako da na neki nacin si i ti zasluzan za to!:):)
a sada sam i odbranu pojacao,tako da sada imam super ekipicu....jedino mi zao sto necu moci zadrzati agbonlahora kad' mu istekne ugovor....

aaaaaaaa, jbg, nisam znal da i to netko gleda :pesoholichari:

ma nema veze, meni nije htio doci, glavno da nekome je ;)

DezurnaBudala
03-23-2009, 19:39
Moze li na polusezoni da se promeni tezina?

U svakom slucaju, ja cu teziti da kolo pre kraja i sezone i polusezone posaljem save

Boki0812
03-23-2009, 19:56
a moze,nisam ni ja pre znao...nego kada sam postavio temu za become a legend...prozivali me da ne igram na top player....i onda mi rekli da moze da se mena tezina...ima tamo negde medju temama za become a legend i moja tema...
evo nasao sam... http://www.pes-serbia.com/vb/showthread.php?t=10018 tu sam i saznao da moze da se menja tezina.
posle me mrzelo i da pisem dalje uspehe,kada smaraju.

Chille_HR
03-23-2009, 21:42
nisam ni ja znao, ali iskreno recheno nisam niti gledao...

nego da objavim plan za 4. sezonu MLa...
odigrati najbolju obranu ikad, pod cijenu napada i osvojiti sve moguce :D

vita
03-28-2009, 19:13
koliko ce sezona trajati takmicenje?odigrao sam tri za sada za neki dan cu okaciti 2 i 3 sezonu

4evra
03-28-2009, 19:15
pa planirali smo da igramo ovo(cisto rekreativno) ili do izlaska novog PES-a ili dok ne zavrsimo 10-15 sezona

4evra
04-02-2009, 19:09
Uradite download u Sistem Settings na patchu 1.2
;)
Hvala chiletu za vest

Boki0812
06-12-2009, 11:44
Steta sto ideja nije zazivela na veliki broj igraca na forumu,verovatno smo zbog toga i mi ubrzo odustali!:)

4evra
06-12-2009, 14:23
Iako je ideja bila na mestu,jednostavno tajming nije bio dobar tako da je odaziv bio mali,sto je igru ucinilo monotonom i onima koji su zeljeli ucestvovati.
I verovatno i nedovoljno zalaganje mene kao organizatora...

Ideja nece biti zaboravljena,sa izlaskom novog PES-a cemo je plasirati opet,u novom ruhu,ovaj puta pri samom pocetku,dok svi budu zeljeli da vide sta je donjela nova master liga.
Vama,koji ste bili uz igru dok je trajala,hvala,pre svega na volji da ucestvujete,kolegijalnosti i istrajnosti.
Vidimo se u novoj sezoni uz pes 2010
:ziveli: