PDA

View Full Version : Projekat: PES09 Realniji Gameplay

Стефке
02-16-2009, 18:10
PES09 ima dobar gameplay, ali po meni ne dovoljno dobar. Sta po meni fali
-odbrane se i dalje puno muce
-igraci su i dalje brzi malo vise nego sto treba
-driblinzi kod srednje kvalitetnih igraca su isuvise kvalitetni, dok kod najboljih igraca zabagovani

i jos neke situacije

dakle ovih dana izbacicu OF koji bi trebao da prikaze verziju mog novog PES gameplay-a. igracima ce biti povecane defanzivne ocene, korigovane dribling ocene i smanjena ce biti brzina igraca. shooting mozda bude malo povecan, u svakom slucaju videcete sve kad budem izbacio OF. U tom OF-u uzecu celzi i mancester i editovacu ocene po mom promenjenom gameplay. U konacnoj verziji igra bi trebalo da bude vrlo realna, a ocene modifikovane tako da edit teamu ne bi trebao da predstavlja neki veci problem da ih menja. Nadam se da cete me podrzati u ovom projektu

ensooo
02-16-2009, 18:26
PES09 ima dobar gameplay, ali po meni ne dovoljno dobar. Sta po meni fali
-odbrane se i dalje puno muce
-igraci su i dalje brzi malo vise nego sto treba
-driblinzi kod srednje kvalitetnih igraca su isuvise kvalitetni, dok kod najboljih igraca zabagovani

i jos neke situacije

dakle ovih dana izbacicu OF koji bi trebao da prikaze verziju mog novog PES gameplay-a. igracima ce biti povecane defanzivne ocene, korigovane dribling ocene i smanjena ce biti brzina igraca. shooting mozda bude malo povecan, u svakom slucaju videcete sve kad budem izbacio OF. U tom OF-u uzecu celzi i mancester i editovacu ocene po mom promenjenom gameplay. U konacnoj verziji igra bi trebalo da bude vrlo realna, a ocene modifikovane tako da edit teamu ne bi trebao da predstavlja neki veci problem da ih menja. Nadam se da cete me podrzati u ovom projektu

samo naprijed !!!!!!!!!!!!!:namig:

joco23
02-16-2009, 18:33
da li ti znas burazere sta je gameplay?

maremas
02-16-2009, 18:49
Ajde joco23 prosvetli nas, sta je gameplay :online2long:

joco23
02-16-2009, 18:52
ne bih znao objsaniti recima, ali ofom ga popraviti ne moze sigurno:boat:

maremas
02-16-2009, 18:56
A cime ga moze popraviti ako ne ocenama, sama rec gameplay ti valjda znaci nesto ako ne onda je prevedi na domaci :crazy:

joco23
02-16-2009, 18:58
A cime ga moze popraviti ako ne ocenama, sama rec gameplay ti valjda znaci nesto ako ne onda je prevedi na domaci :crazy:

igra:p

nikmaru
02-16-2009, 19:02
ja kako mislim gameplay je sama igra (Brzina igre,kretanje igraca,potezi,pokreti...) a ne to sto se moze editovanjem odnosno smanjenjem ili povecanjem ocena igraca moze poboljsati ili smanjiti.Ukoliko je gameplay to kako ja kapiram da je onda stefke nije na to mislio a ne verujem da gresim.

joco23
02-16-2009, 19:04
bas kao sto rece ovaj mali nikmarov

maremas
02-16-2009, 19:10
ja kako mislim gameplay je sama igra (Brzina igre,kretanje igraca,potezi,pokreti...)
Editovanjem ocena sve to mozes da promenis, ne naravno sve ali mozes da na dosta toga da utices.

joco23
02-16-2009, 19:13
ali mare ne moze ono sto bi mi svi voleli, vise finti, realnije kretanje, itd... ma da je po meni i ovako dobro, samo finti treba ubaciti sto vise na sledeci pes, ma da nam oni finte daju na kasicicu svake godine po dve nove al ajde... bolji fudbal nemamo

BugA
02-16-2009, 19:14
"Gameplay" je po srpski nista drugo do "igrivost", koliko je nesto igrivo, zanimljivo, dopadljivo, ponekad i realno, kako god. Naravno da se menjanjem ocena ne moze promeniti engine igre niti logika koju isti koristi, ali se moze bitno uticati na razvoj situacije i ponasanje igraca na terenu, tako da mozemo slobodno reci da se na ovaj nacin donekle moze "tvikovati" (tweak), tj. korigovati gameplay. :yes:

nikmaru
02-16-2009, 19:15
Editovanjem ocena sve to mozes da promenis, ne naravno sve ali mozes da na dosta toga da utices.
kako mozes editovanjem da dodas recimo neke nove finte u samu igru ako one ne postoje vec? kako mozes da ubrzas igru ili usporis igru?mozes odredjenog igraca ali samu igru ne.

Po tome kako ti kapiras gameplay onda svaki patch ima potpuno nov gameplay itd.

joco kapiram ono da sam stariji koju godinu od tebe,al ajd'

maremas
02-16-2009, 19:17
Pa nesto je i do endzina ja mislim, gde su izgleda ograniceni pa ne mogu da odrade ono sto bi hteli, vidite ovo, ovo bi mogli da ubace u neku narednu verziju igre.

Da se ubaci euphoria physics engine, sa ovim cudom mislim da bi svi pevali od srece!

http://www.naturalmotion.com/euphoria.htm

Evo kako to izgleda u praski, znaci nema bagova tipa ruka igraca prodje kroz stomak drugog i slicno, inace ovaj endzin je koriscen i za GTA4
dDSYxaHYv1M

EDIT:
Eto BugA vam je sve lepo objasnio, a sad ili podrzite coeka sa projektom ili ni ja ne znam vec sta :)

joco23
02-16-2009, 19:18
ma cekamo mi pes 2010 valjda ce nam to pomoci :D ili da se opet zadovoljimo sitnicama...

@nikmaru, rekao sam ti mali nikmarov jer ovde imamo jednog velikog starog nikmara;):pesoholichari:

edit:mare kad izlazi ovo? ovo je bruka odradjeno

Стефке
02-16-2009, 20:11
da objasnim samo
mojim OF-om igra ce samo dobiti vise na realnosti. tipa pokusacu da napravim OF gde necete tako lako moci da prodjete igraca i da vas natera da vise koristite pas igru, gde necete vise moci samo da uzmete igraca i da driblate koga stignete, i da stvarno osetite razliku izmedju cristiana ronalda i koromana. u svakom slucaju ako ste igrali shollymov OF sa promenjenim gameplayem-to je na tu foru. u svakom slucaju sutra cete dobiti OF, ekipe koje ce biti izmenjene ce biti chelsea-mancester pa cete videti kako bi to trebalo da izgleda i da mozda date neku pohvalu

Petar Petrovic
02-16-2009, 20:36
Brate stavis svim igracim 70 ocene i bude extra

Стефке
02-16-2009, 21:39
Brate stavis svim igracim 70 ocene i bude extra

e sada... :banned:

Стефке
02-22-2009, 10:57
danas uvece kacim OF najverovatnije. nisam mogao ranije zbog mnogo obaveza

ensooo
02-22-2009, 11:57
danas uvece kacim OF najverovatnije. nisam mogao ranije zbog mnogo obaveza

:smile::smile: hajde da vidimo i to cudo, nadam se najboljem :)
samo mi reci jesi li obradio samo chelsea i manchester ili jos nekoliko ekipica ???
pozzz

Стефке
02-22-2009, 12:34
samo celzi i mancester pa cemo kasnije mozda i pec napraviti...videcemo

UPDATE1:nece biti bete jos jer promene koje sam napravio nisu uticale bitnije na gameplay. nastavljamo sa eksperimentisanjem

Стефке
03-06-2009, 11:29
e ovako. siguran sam da cu moci ovog vikenda da izbacim OF. proucavao sam malo i pogledao jos neke OF-ove koji su se bavili ovom temom i imam neki pregled kako bi to trebalo da izgleda. nadam se da me nista zaboravili :D

Chille_HR
03-06-2009, 12:16
nije te nitko zaboravio, samo nitko ne voli da ga se pozhuruje ;)