PDA

View Full Version : >>>Sta bi bilo kad bi bilo?

maremas
02-14-2009, 22:10
Citajuci postove u jednoj od tema zapitao sam se sta bi bilo kad bi u skorijoj buducnosti (mozda vec i od oktobra) Fifa bila bolja od PESa u svakom aspektu igre, ostalo je "samo" da pobedi i gameplay koji PES ima i to je to, zbog kojeg je PES i dalje na vrhu. Jos jedna od prepreka da fifa dobije jos vise fanove vec prosle godine je to sto za PC nije izasla next gen verzija vec samo za konzole, posto kao sto su rekli da tad prosecan gejmerski PC nije imao toliko jak procesor za tu arhitekturu i da je arhitektura bila indenticna kao i za PS3 i xbox360 verzije Fifa za PC bila bi dostupna samo 1-3 % igraca, evo sve ovde pise crno na belo ~LINK (http://forums.electronicarts.co.uk/5719649-post10.html). Ja mislim da to ove godine nebi trebao da bude problem jer vec na trzistu imaju cetvoro i sedmojezgarni prosecori i da su oni ako ne I7 onda c2q mnogo pristupacniji ovog trenutka nego sto je bilo pre a da ce za pola godine i vise slucaj biti jos bolji, jedino da nas EA ne zezne i ne izbaci fifu za PC trziste kao sto je uradio sa MADDEN 09 :ne:.

E sad moje pitanje glasi sta bi Vi uradili da fifa stvarno bude bolji fudbal od PESa, dali biste batalili PES i presli na ono sto je bolje, a isto pitanje i za editore dali biste vi poceli da editujete fifu i sta mislite sta bi bilo sa forumom i dali bi opala posecenost?

Ja od narednog izdanja PESa i KONAMIa ocekujem mnogo, drasticne promene i napredak sto se tice svega, a nadam se da ce KONAMI da se opameti jer im gori pod nogama.

zlaxy
02-14-2009, 22:15
Ja djuskam pes 6 i ne verujem da bi ga promenio ni za kakvu fifu.
i pes9 sam batalio.
Ne bi ni pokusavao fifu..Jedino ako nekad slucajno kod nekog zabodem da djuskam,pa izvalim da je stvarno extra bolja,onda bi se zapitao..
Mada morala bi bas bas bolja da bude od pes6 da bi preso na nju.

4evra
02-14-2009, 22:21
Meni jedina fifa koja mi se ikada svidjala je fifa 2003,u svim kasnije su sjebane kontrole,gameplay i ostalo(po meni)
Ostao bih pri pesu 100%,stvar principa.

FXGT
02-14-2009, 22:33
Sve zavisi mogu reci da je fifa09 na PS3 zanimljiva ali pes je pes mislim da konami nece tek tako da dozvoli fifi da ga savlada

Ajzakova Beba
02-14-2009, 22:57
Sad mi je bolji PES,igram ga.Ako mi bude bolja FIFA,batalicu PES i igracu je.Ali gledajuci fifu daleko sam jos od te situacije.

nikmaru
02-14-2009, 23:01
Ako fifa premasi pes naravno da cu je igrati.Ono sto je bolje i sto mi vise odgovara to cu i igrati,daleko je sad trenutno fifa ali ko zna.

joco23
02-14-2009, 23:07
Ja sam cuo da ce pes menjati gameplay na esu 2010 a takodje i na 2012 ma da ne verujem u to, ali fifa ne moze biti bolja bar po meni jer fifu sam igrao od '97 i za 12 godina nisu promenili fazon odvratnih igraca koji ne lice na ljude tako da pre cu prestati da igram fudbal na kompu nego da igram fifu, a i pes2009 je odlican, a realno gledano konami iz godine u godinu ide uzlaznom putanjom sto se za EA ne moze reci, daj Boze da i nastave da rade fifu za PC

maremas
02-14-2009, 23:22
Prvo da rascistimo, svi vi uglavnom hejtujete fifu sa PCa i ja ne mogu da je smislim ali FIFA na konzolama je sasvim druga igra i nije ni nalik ovoj na PCu, jedino sto je ostalo da EA uradi je da nadje sastojke za tajni napitak(3 slepa misa, 2 repa od zeca...) i da jos unapredi gameplay i to je to, ja bi voleo da sam ovo (http://www.youtube.com/watch?v=HnL3NLt1mWQ) mogao ove godine da igram na PCu a ne ono sto ne igram.

A sto se KONAMIa tice ocekujem da promene i unaprede gameplay, ovo sto su se vratili kako kazu na gameplay sto je imao PES5 je cista glupost, vracaju se igri koja je izasla jos pre 4 godine, ako ne mogu da urade nesto novo i bolje onda stvarno. U narednoj verziji ocekujem znaci bolji gameplay, pravu next gen grafiku i novi naziv igre, vec su zas*ali PES tako da mislim da "novi" fudbal treba imati i novi naziv.

A najsrecniji bi bio kad bi sledece godine(tacnije ove) na desktopu imao dve ikonice PES2010(ili kako se bude zvao) i FIFU 2010 :w00t:

joco23
02-14-2009, 23:36
da na sonyu je fifa dobra relativno, ali ne znam, nekako sam ljubitelj pesa, ali ne mozu da kazem da nikada ne igram fifu igrao sam 2003-2004 ona mi je bila dobra, igrao sam sa milanom to je bio taj milan:ave: a od 2005 evo do danasnje fife nije bilo bitnijih promena, ili bar ja ne primecujem jer je toliko i ne igram, ali mislim da KONAMI nece dozvoliti da ga fifa predje jer njihov najbolji proizvod je bas taj pes dok EA ima igrica na kojim sigurno vise zaradjuju od fife i zato i ne pridaju toliki znacaj njoj

markotor
02-15-2009, 00:55
ovo je teoretsko pitanje kao kada bi pitao nekoga ko voli crnke da li bi bio sa plavusom ako se ofarba u crno. PES je bolji od fife i tako ce ostati i u buduce

_ILKE_
02-15-2009, 01:12
Da fifa bude bolja od pesa,nikad ne bi igrao fifu,igram pes jos odavno,i vec sam se naviko na njega.Fifu 2009 sam imao na kompu,ali sam je izbrisao,igraci im ninasta ne lice,pogotovo Runi,sa jednim igracom mozes da igras sam,jer su neki mnogo dobro napravljeni,jedino sto je dobro je menadzer mod,fifa po meni n ikad nece steci naziv najboljeg fudbala,i nikada fifa nece postati fudbal koji se igra standardno po igraonicama i sa drugovima!Pes zakon!

maremas
02-15-2009, 14:22
Znate sta meni smeta, to sto recimo EA je u FIFA09 ubacio preko 250 poboljsanja koje su sami igraci trazili, znaci postoji komunikacija izmedju njih i igraca dok sa druge strane to nije slucaj sa KONAMIem, najbanalniji primer KONAMI za celu godinu ne moze da promeni miki maus rukavice golmanima http://www.cropes.net/forum/Smileys/classic/vb_death.gif sta reci vise, online daleko od savrsenog tako da je kupovina originala u manju ruku bacanje para pogotovo sto u nasoj drzavi imamo spore veze:rulet:

http://tbn2.google.com/images?q=tbn:bxP-DIPJN2okvM:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/70/Mickey-004.gif

Znaci iscekujes ko budala novu veriju igre i nadas se nekim velikim promenama, a dobijes nesto malo novo, nasminkano, prepakovao a u sustini isto i kao srecan si i tako iz godine u godinu. Daj Boze da EA izbaci fifu2010 na PCu kao i na konzolama i da bude bolja od PESa da vidim kakav ce biti odgovor iz KONAMIa, samo sto ce taj odgovor biti tek 2010 za PES2011.

BugA
02-15-2009, 14:54
Ovo si otvorio temu da ne spamujemo kitserver temu? :D

Za pocetak citiracu sebe iz te teme, povela se bila prica sta sad kad nema ko da doradjuje kitserver, i da li je to dobro ili lose za PES...

OK,brate sve si u pravu,ali ovo znaci da vise nikad necemo videti stadium server(koji je meni najpotrebniji u celom PES-u).Bas steta za ovakvu igru.....

Tu gresis, kad sam mislio da se KONAMI opameti, mislio sam da se stvarno opameti.... Kad sam bio mladji, postojao je jedan period kad sam igrao igru "The Sims", kad se bila pojavila, i ono sto me je tu odusevilo jeste upravo mogucnost da SVE, ali SVE promenis i prilagodis sebi, od tekstura, odece, faca, frizura, tepiha, namestaja, pa cak do samih animacija u igri, a za vecinu toga se pobrinuo sam EA (tj. njegov ogranak "Maxis"), tako sto je fajlove prilagodio editovanju, plus je sam obezbedio gomilu zgodnih programa, a ostatak su uradili zaljubljenici u igru. I samo to je recept za uspeh - pruzi ljudima ono sto traze, i sto duze nesto mzoe da bude novo i zanimljivo, duze ce trajati, a moze da bude novo i zanimljivo samo ako se menja, sto lakse da se menja...

Dakle, na KONAMIju je da obezbedi programe za editovanje PES-a, za sto lakse editovanje SVEGA u igri, i da jednom ukine tu glupu boljku sa konzola, da stavljaju ogranicen broj "slotova" za igrace, timove, stadione. Ama jedino ogranicenje na kompjuteru je velicina hard diska, koliko mesta imas - trpaj, pa makar imao 32425345234 igraca i 2000 stadiona, moja stvar. A o pakovanju fajlova u .bin fajlove i koriscenje 201 metoda kompresije nemam reci. OK, lepo je to, ali dajte programe koji sa tim fajlovima lagano rade, da se na dovijamo na raznorazne nacine.

sve si ti to nama ljepo napisao samo me ovo ne dolazi u obzir , niti u ludilu.
"za sledecu cemo videti sta ce biti i hoce li se KONAMI opametiti, ako ne, 2011 igramo FIFA-u, i to"ne dolazi u obzir , niti u ludilu.

Nistam te razumeo, ali neka, svako ima pravo na misljenje. Meni je PES igra, lepo radjena igra koja ponekad ima glupe previde, ali ume da zabavi coveka. Igrao sam nekad FIFU, i znam i kakva je FIFA i sta pruza - vec sam jednom pricao da FIFA ima 1000 puta bolju atmosferu, mnogo je "pametnije" osmisljena, dok PES jos uvek podseca na neku nesrecnu konverziju sa konzole (ljudi, kompjuter ima i MISa - mada ga vec imaju i neke konzole, i sa njim svasta moze da se radi), i jedina stvar koja za sad daje prednost PES-u je taj gameplay koji je jos uvek neprevazidjen, a on je i najbitniji. Ako FIFA to postigne, necu razmisljati ni jednog jedinog trenutka koju cu igru igrati.

Klang
02-15-2009, 15:07
Fifa je iz godine u godinu bila prakticno ista igra osim sto su ke graficki unapredjivali a za to vreme je ISS/PES/Kako god iz godine u godinu napredovao u svim pogledima. Kada je Fifa dosla do tacke da vise zaista nema nikakvog smisla izbacivati jednu istu igru koja izgleda drugacije, morali su da urade nesto drugacije i bolje ili da prestanu sa izdavanjem. Jedino logicno sto su mogli da urade je da rade isto sto i Konami zato sto tu nema nekih prevelikih inovacija a Konami ih je prvi uradio tako da ce Fifa uvek kaskati jedan korak za Konamijem. Nikad oni nece moci da stvore onaj osecaj kad se skala suta napuni do pola a loptu zakucas u go sa ivice sesnesterca.:ave:
Uostalom, Kanadjani imaju veze sa fudbalom kao ja sa baletom.

St.Anger
02-15-2009, 16:35
Potpuno me je razocarala tema i komentari na ovu temu, pes je bolji u svakom pogledu od fife i ljudi koji ne misle tako samo pokazuju svoje neshvatanje fudala, sporta, takmicharskog duha kao i celokupnog dizajna video igre. Pes postavlja standarde a ostali pokushavaju da sustignu te standarde, zato pes nemoze da igra svako. Takodje oni koji i neigraju pes2009 a nisu igrali ni pes 2008 vec i dalje SAMO igraju starije verzije(pes 2006) neka ukinu ogrnicenja koja su sami sebi postavili i neka se suoche sa istinom i predju na visi nivo igrivosti...

maremas
02-15-2009, 17:31
Procitajte naziv teme molim vas, znaci pitanje je kad bi sta bi? A to nikad nece biti, PES je zakon fifa je sran*e i slicno nemojte ni pisati i postedite nas, @St.Anger (http://www.pes-serbia.com/vb/member.php?u=25426) kao sto kazes da neki trebaju da ukinu ogranicenja koja su sebi postavili, pa i ti bi mogao isto da uradis i da probas fifu09 na konzolama, meni je samo krivo sto nisam bio vise u prilici da igram igru.
@nyonyo (http://www.pes-serbia.com/vb/member.php?u=25331)
Kazes da EA kopira konami i da fifa nema nikakvih inovacija a konami ih je prvi uradio, ajde navedi sve sta bilo ko od njih krade i kopira od drugih!

Nikad oni nece moci da stvore onaj osecaj kad se skala suta napuni do pola a loptu zakucas u go sa ivice sesnesterca.:ave: Ja sam nesto izgubio taj osecaj u predhodne dve verzije igre, u PES6 i ranije je bio znatno pristan, a verujem da je to zbog ovih glupih opustenih mreza.

4evra
02-15-2009, 17:54
Jos cemo se svaditi oko toga da li je bolji pes ili fifa(da li ce biti bolji)

Teoretsko pitanje,valja raspraviti kad se desi,ovako samo nagadjanja i slicno.

Da je babi "ono" bila bi deda...

editBuga:u tom slucaju ostajem pro prvom komentaru,ponese me tema u ovome smeru :)

BugA
02-15-2009, 18:02
Jos cemo se svaditi oko toga da li je bolji pes ili fifa(da li ce biti bolji)

Teoretsko pitanje,valja raspraviti kad se desi,ovako samo nagadjanja i slicno.

Da je babi "ono" bila bi deda...

Nije uopste tema o tome, sto ne citate malo... Pitanje je bilo - da li bi presli na FIFA-u ako potuce PES i sto se gameplay-a tice, ili bi bas iz nekog principa ostali pri PES-u? ... ili vise ne bi igrali fudbal na PC-ju, k`o sto pise negde gore :)

maremas
02-15-2009, 18:42
Sta mislite o ovome u narednom PESu da posle gola sami birate kako da se radujete u zavistnosti koje komande stisnete :punk:
RVa-JwOO7zA

joco23
02-15-2009, 18:46
ovo je dobro samo malo realnije da se odrade navijanja da se ne gegaju ko Djoda
ali na konzolama je trava bruka odradjena:ave:

St.Anger
02-15-2009, 20:05
]St.Anger[/URL] kao sto kazes da neki trebaju da ukinu ogranicenja koja su sebi postavili, pa i ti bi mogao isto da uradis i da probas fifu09 na konzolama, meni je samo krivo sto nisam bio vise u prilici da igram igru.

naravno prvom prilikom:ziveli:

froginho
02-15-2009, 23:40
ma j.... goal celebretions kad je igrica sljam , probao sam sve fife do sada(od kad sam pocel igrat PES , a to je od prvog pocetka)
i niti jedna mi se nije svidjela kao PES ,
nije da preuvelicavam la PES je PES

Data
02-16-2009, 00:16
Moje misljenje je ovako ...

PES mi je uvijek bio broj 1 virtualni nogomet bilo koji nastavak...

jedino do serijala 2008,zato sto svi znamo da je 2008 sr@nj...a 2009 je nesto bolje...

PES6 je extra..a kaj se fife tice..ona je ove godine na konzolama fenomenalna,sta drugo rec jer nemam primjedbi ni bugova.... tako da sam ove godine 50:50

i igram i jedno i drugo...

Chille_HR
02-16-2009, 12:45
FIFU sam igrao do 1998 kada su dechki u igraoni pikali ISS...
nije mi bilo jasno da netko to mozhe igrati, jer u ono pikselizirano doba, FIFA je bila standard grafike i to je jedino bilo vazhno...
gledal sam te dechke dok su igrali i slushal komentare i iako sam gledao i pratio kako igraju, nije mi bilo jasno zasheto igraju to *****e pored FIFE...
dobio sam plejku nakon par mjeseci i odluchio naruchiti i ISS...
ono shto mi je komp radio na dvije zvjezdice nije bilo ljudski, napljuskal me ko balavca...
ugasio sam plejku i reko, necu vishe do sutra...
startao master ligu na tri zvjezdice i polako shpanao PES, a FIFU odjebao...
PES pikam otada bez i pomishljanja na FIFU, jer na PESu mogu igrati i truditi se igrati !!!!NOGOMET!!!! a ne jednim gumbom proci kraj igracha...
svake godine kod frenda pikamo PES i FIFU kad izadju....iako ima dosta subjektivnog mishljenja nastalog od prvog ISSa, nikad me FIFA ne ochara...odigramo jedno 10 tekmi, ali stvarno ne vidim shto je to tako bolje u FIFI (kao shto neki prichaju) nego u PESu...
FIFA tako pochetkom svakog 12og mjeseca pada u zaborav, a PES se shpana i dalje...

dakle, da sumiram...
jedini nachin da igram FIFU je da EA kupi KONAMI i da tako izdaju novu FIFU koja ce biti kopija PESa....
grafika mi ne znachi qurca, jer su tu nashi editori (modderi) koji srede sve...od licenciranosti do fonta slova...
ako KONAMI propadne onda igram FIFU....jedino zato da ne zaostajem za svijetom

Turinski
02-16-2009, 13:45
naravno da bitan je gamelplay....ali bitna je i atmosfera,emocije,radovanje,tuga.......moraju da naprave zivlju atmosferu oko terena........imam i pes i fifu i nadam se kao maremas da na kraju godine imati i pes i fifu na desku....

Klang
02-17-2009, 18:09
Najjace radovanje je kad zabodes go, igrac otrci do korner zastavice, otkine je i popne se na reklamu :D

shkem1
02-18-2009, 12:27
ja sam igrao fifu i mogu reci da sam bio dobar 8) ona postoji jos ja mislim od 94` kada se igralo na onoj cudnoj kameri a pre toga je bio fudbal jedan jedini onaj na komodoru zaboravih ime 8)...PES je odlican samo da se uozbilje i da kupe licence za ostale timove i ligw da bi i mi smrtnici imali umesto fife pes na svetskim turnirima...:XD:

shkem1
02-18-2009, 12:30
pravo zborish chile_Hr 8) :iran:

stole
02-18-2009, 17:36
Ako i sledeci PES bude govno kao i ovaj 2009 i onaj 2008 prekidam sa igranjem fudbala i odlazim u multimedijalnu penziju penziju:001_unsure:

markotor
02-19-2009, 11:27
najbolje bi bilo da se pojavi neko treci sa fudbalom koji sadrzi najbolje iz pesa i fife i da ih zajedno oduva

kerix waw
02-26-2009, 15:58
pitanje se "sta ako fifa..... bolje od pesa" svi negirate tu konstataciju,a sta ako uistinu fifa napreduje i nadmasi pes u bas svakom pogledu :sly:

maremas
02-26-2009, 16:07
Konami je komedija bre, godinama ne mogu da srede taj online, evo sad sam popi*deo i necu vise ni da ga palim online, samo gubim zivce.

stefanACM
02-26-2009, 16:22
Evo kad se več priča FIFA 2010 vs PES 2010 kruže tračevi da novi PES uopšte neče ličiti sadašnjem (2009). Postoji mogučnost i da promene engine, ali u svakom slučaju što se tiče grafike više neče biti skromni i sigurno če da iskoriste maksimalno nextgen engine (trenutno ga koriste mereno odokativno nekih 60%) ili več neki drugi engine ako stave. Važno je da je Fifa tačno 3 godine iza PES-a

maremas
02-26-2009, 16:25
Najbolje je odustati od igranja online i postedeti sebe nerviranja jer je konami nesposovan da nam obezbedi online igru koja je iole igriva, pu smrdljivi konami, propali dabogda i necu vise ni da palim igru preko neta, jer ovo je i dalje smesno.

Evo sad sam skontao da mozes da igras i sa 1.2 i sa 1.3 verzijom online, ali da ne mozes da se povezes sa osobom koja ima razlicitu verziju igre, jer ne mozes pristupiti sobi, pola sata sam se je*ao da sa nekim odigram, imam 1.3 i onda me lik nakanta sa 6-1 jer mi laguje i jos likuje posle a golovi sacuvaj boze...

Konami vec kaska u mestu godinama!

Chille_HR
02-26-2009, 16:49
shto se tiche onlinea, potpuno se slazhem sa maremasom, takodjer sam odj**** online mod i samo shpanam sa ekipom oflfine, jer je za to PES trenutno najbolji, nikakva FIFA....

dosta je vishe toga da mi tekmu odluchi teleport, zaj*** druzhe...

a da odgovorim na post na ovoj stranici, dan kad zaigram FIFU (kad bude bolja od PESa) ce biti takodjer i zadnji dan mog zhivota....ako to bude stvarnost bacam se sa mosta :sleep:

markotor
02-27-2009, 11:28
a da odgovorim na post na ovoj stranici, dan kad zaigram FIFU (kad bude bolja od PESa) ce biti takodjer i zadnji dan mog zhivota....ako to bude stvarnost bacam se sa mosta :sleep:
Evo u BG-u pre dva dana jedan momak pokusao da skoci sa mosta i imao je veliku podrsku u publici :thumbup:

Milos
02-27-2009, 11:56
Vidim da se zahuktava rasprava :) nemoj neko da me pogresno shvati volim ja PES ali cinjenice su cinjenice

Nova Fifa za konzole ima drugaciji engine generalno bolji u odnosu na pes,finte,centarsut,skoro sve sem suta je usavrseno i svaki put se vise usavrsava,online je bolji,nema laga kao u PES (igrao sam obe igre , na PES molis Boga samo da ti ne zapadne neki mucenik iz Tunguzije sa 64 kb/s uploada i onda uzivas u pokretnim slikama i teleport magiji,a u FIFA tece glatko jer igra ima svoj server,latencija skoro i ne postoji).Drugo grafika je next gen i engine igre je sam takav,ovo sto se kaze 1-3 % objasnicu.Konzole nemaju istu arhitekturu procesora kao i PC.Zasto npr Sony 2 radi na 300 mhz,a njegov emulator trazi zmaja od c2d masine.Zbog nemogucnosti bolje optimizacije.Sony 3 npr radi na osmojezgranom procesoru i optimizacija te igre za PC bi bila gora nego za GTA.Drugo za PS3 ima manje piraterije,a i ne mora da ima jos jedan razvojni tim za PC.Njima je lakse a jos i zarade vise.Jos jedna velika stvar jeste zasto FIFA grize tako opako i slusa ljude.Prvo zato sto ce time povecati prodaju,a drugo zato sto moze lako da se desi FIFA organizacija da 2011 ili 2012 preda licencu za timove i lige samom PESu.Konami je tome bio najblizi sa PES6 ali jako cudne poteze pravi,menjanje gameplaya i komandi :S ce sigurno udaljiti igru od toka

nijedan fudbal nije savrsen,ali Fifa je bila tome nego pes sa sadasnjom politikom dok ne napravi neki evropski razvojni studio fudbal a ne Japanci i Ameri.
a PES 6 je ostao remek delo.

P.s. posecenost foruma nece opasti jer je chill veci nego ceo pes edit deo tako da je ovo skrenulo sa kursa pes sajt,a i cela prica oko hw dela,ne bih je komentarisao,momci koji rade tamo su stvarno super,ali ono je vise nego sto treba pes sajtu