PDA

View Full Version : Koji je bolji Offline PES - PES 6 ili PES 2009

Shollym
01-26-2009, 12:16
Na evo-webu ima ovakva anketa i rezultat je prilicno izjednacen, zanima me sta ljudi kod nas misle, koji je bolji i zasto?

Meni je PES 6 bolji iz mnogo razloga nabrojacu ih drugom prilikom prvo da vidm sta vi kazete, i ne zaboravite da glasate u anketi :namig:

Turinski
01-26-2009, 12:29
PES 6 je 1000 puta igriviji i po meni bolji je pes 6 od 2009 po gameplayu i jos raznim stvarima koje su bile(npr. international challenge,oni tutoriali,penalty shootout) pa su ih ukinuli u 2008,PES 2009 je bolji po licencama(jes da su izgubili licencu od primere ali su dobili LS i mnoogo vise klubova u "othersima") i naravno BAL mod ;),gameplay je dobar ali se posle 2-3 utakmice smorim,a 6 mogu da vezem 10-tak meceva....

Chille_HR
01-26-2009, 12:42
chisto shto se gameplaya tiche, 2009 je mi je bolji, dok mi se kod PES6 svidjala brzina odigravanja paseva, shuteva i ubacivanja...dok je to kod 2009 realnije napravljeno i tome se tezhi... stoga i glasujem za 2009

dolje su razlozi josh neki, like i dislike:
2009 mi se ne svidja zbog nekih precijenjenih igracha i nevjerojatnog soliranja koje je time omogučeno (gola verzija), dok u PES6 su mi pomalo nerealni golovi na povratnu koji uvijek odsjedaju di trebaju i udarci iz daljine koji za mahere ulaze vishe od 70% suchajeva....

froginho
01-26-2009, 14:57
kaj se tice offline-a 2009 je bolji od PES6 samo po ljepoti odigravanja i nekih pokreta igraca
ali to nije cijela bit igre tako da . . . PES64ever
a kaj se tice onlinea PES6 je tata prema 2009

Aladdin986
01-26-2009, 15:05
Kako moze pes 6 biti bolji
kad je ovde bolja grafika dueli su lepsi bolji driblinzi .. i lepshi udarci....
e sad svaki fudbal ima gresku ..

maremas
01-26-2009, 17:14
U PES2009 mi se svidja kontrola lopte, sutevi, dueli, grafika naravno, BaL i CL, mnostvo driblinga i kombinacija istih a najvise me nervira tacnije uzasava parada golmana kad lopta ide po visu, a on se baca sa obe ruke ispruzene i rasirene i uvek loptu skida gornjom rukom (ako je skine naravno) , tako mi je neprirodan taj polozaj i molim se da u narednom PESu to promene, inace golmani su dobri.

Ne znam PES6 je za mene proslost, jedino sto me je drzalo to je online ali posle igranja PES2009 i vracanja na PES6 nikako ne mogu da se naviknem, jer sam navikao na driblinge iz PES2009, onda pokusavam nesto sto ne moze na PES6 a radim na PES2009 pa izgleda kao da sam zaboravio da igram PES6, sad mi izgleda kao arkada, sve mi je predvidivo, bio je dobar kad je bilo njegovo vreme tako da sam se od njega oprostio.

P.S.
:kvadrat: :1r1: + :1r2:

milosmilan
01-26-2009, 19:12
Realno,PES2009 je dosta igriviji i realniji

FXGT
01-26-2009, 19:56
Meni je pes 2009 extra odradjen nema vise samo se protrci po strani centar sut i go ili povratna na 16 sut i go jednostavno je teze dati go lepse se akcije prave i odbrana je daleko kvalitetnija podseca na pravu fudbalsku utakmicu

Shollym
01-26-2009, 22:36
To sto je PES 6 vec trecu godinu toliko voljen od velikog broja ljudi mora nesto da znaci..

-
Njegova jedina mana po meni je ona povratna, medjutim ne secam se kad sam tako dao/primiio gol kad igram 1 vs.1 protiv coveka jer sam uspeo da izmenjenim gameplay-om to skoro iskorenim pa se igraci bolje vracaju i zatvaraju suteve i stvarno igraju odbranu, uz to golmani su popravljeni i skidaju dosta tih suteva tako da se i sam ponekad iznenadim kako nije usla (****ga mora malo da se cheatuje :D ). Protiv kompa ponekad i udje ali protiv coveka vrlo retko.

+
Perfektno patchovan PES 6, izlaskom svakog novog PES-a treba sacekati nekoliko meseci do izlaska prvih kompletnijih patcheva. Na 6ici se radi vise od 2 godine i po meni je dovedena do savrsenstva.

Stadioni.
Svi timovi imaju svoj stadion, za razliku od novih verzija PES-a posto treba mnogo vremena da se urade svi stadioni. Uvodna scena kada pocinje mec na stadionu domace ekipe - jednostavno nista ne moze zameniti taj osecaj, uz navijace naravno!

Svi igraci imaju face, vazi isto ovo kao za stadione.

Mreze na golovima u PES 6 su kao u stvarnosti. Sta je falilo tim mrezama pa ko da su ih stavili na motke u PES 2008 i 2009.

Grafika.
Iako nije "next gen" mnogo mi je prirodniji izgled igraca u PES 6 za razliku od onog plasticnog kako neko rece u novom PES. I cemu oni dugi kosarkaski sortsevi? Next gen projekat treba jos da se doradi da bi bio pravi. Vide se detalji trave, igraca, stadiona ali sve je to sminka, sama igra ne podseca na pravi fudbal. Uostalom ko igra fudbal zbog grafike taj po meni nije pravi fan ISS serije.

Sudije.
U PES 6 mogu da se biraju sudije, pritom se zna ko ima kakav kriterijum od njih, dok u novom PES ne moze i svaki start je zuti karton, cak i kada se odnese cista lopta, vrlo nerealno a da ne spominjem za sta se sve daju crveni, to bolje znate vi koji igrate ovaj fudbal cesce. Da ne pominjem patch sa pravim sudijama u PES 6 :tooth:.

Takodje u PES 6 imamo i izmenjeni zvuk sutiranja lopte, udarca lopte u stativu i precku, tako da to samo jos vise doprinosi realnosti igre i priblizavanju iste stvarnosti.

AI
Nepredvidljiviji je u PES 6.

Ocene igraca i "robot efekat"
Konami u svakoj verziji PES u**** manje timove favorizujuci Manchester, Barselonu itd i njihove igrace-zvezde. Niko ne kaze da C. Ronaldo, Ibrahimovic i ostali ne zasluzuju ocene koje imaju, ali ako jedan Grosso iz Lyona ima ocene 72 65 74 kako da sa njim sacuvas nekog "robota". Resenje je u poboljsanju ocena igraca iz "manjih timova" i ja sam to uradio, ko je igrao s mojim patchom zna o cemu pricam. Najvaznije ocene po meni su BALANCE, TOP SPEED, RESPONSE i TEAMWORK. Primetite razliku u ovim ocenama izmedju igraca nekog velikog evropskog kluba i npr Betisa. A desi se cesto u stvarnosti da veliki gube od malih, treba i na PES-u da bude tako i ja mislim da sam to uspeo da napravim u svom Option fajlu! Mada su oni izgleda poceli da prave igru da se deca izivljavaju i vrte celu odbranu sa jednim igracem sto sam isto cuo da je moguce izvesti u PES 2009. Smesno.

Sve u svemu PES 6 po meni mnogo realniji fudbal, prava fudbalska atmosfera i igra, pokreti igraca, tesko da ce u skorije vreme napraviti nesto sto iole lici na dobri stari ISS 2, PES 3,4,5,6, a do tada zivela 6ica :ave:

Stevan
01-26-2009, 23:32
po meni je pes 2009 dosta bolji,prvo sto je graficki dosta bolje odradjen od pes 6 i cela atmosfera igre je odlicna,utakmice(gameplay)je blizi realnosti nego ikad i uz kompletan kitserver moze da bude ubedljivo najbolji pes do sada

-C.R-9-C.R-
01-27-2009, 09:18
PES6 bez imalo razmisljanja...sada bih ladno uzeo i prekopirao ceo Shollymov patch..ali necu :D
grafika je mnogo bolja u 2009,nego u 6 i to jeste istina medjutim kao sto sesticin patch maker kaze izgleda sve plasticno sto i jeste velika istina,jos plus tom izgledu na onim radovanjima za gol i slicnom dodaje ona istopljena pozadina....sto se tice samog gameplay-a kada sam odgirao prvi put PES09 ja nisam mogao da verujem da onako ocajno trce...vidi se da je robotski,cini mi se ko da me vraca na FIFU...o kojoj naravno necu pricati...kada se shestici sa po meni boljem gameplayom doda shollym-ov patch onda nema vise potrebe pisati...aj uzdravlje PES09 igraci :D

marulja
01-27-2009, 10:33
pes 2009 je mnogo, mnogo realnij. pes igram samo 1 vs 1 a tu mi je mnogo bolji pes 6.
kad igram 6icu ja se uzivim i nerviram se kad gubim, dok mi je u 2009 mi sve bez emocija:D
u igri protiv kompa 2009 je bolji.

maremas
01-27-2009, 10:37
...cini mi se ko da me vraca na FIFU...o kojoj naravno necu pricati...
Prvo probaj fifu pre nego sto kazes ovakvu glupost :rulet:

-C.R-9-C.R-
01-27-2009, 10:57
Moram da ti kazem da sam probao FIFU na insistiranje ortaka koji veze nemaju u PES-u,i posle 1 poluvremena sam se vratio kuci...ista je ko 07 i 08..usput to je samo moje misljenje ... ;)

DezurnaBudala
01-27-2009, 11:32
Cini mi se da hoce da kaze da je svako poredjenje PESa i FIFE glupo :D

Meni je devetka definitivno bolja od sestice, a sto se tice tih starijih verzija PESa po mom misljenju PES 5 je najbolji. U devetki samo da promene onaj nacin kako se golman baca kad radi paradu, ono sa rasirenim rukama, kad uvek gornjom rukom skine loptu i da pojacaju odbranu.

Mada, sada kada se setim, PES 6 je imao onaj odlican mod international challenge, pa tutorijale, a onaj princip za sejviranje, sa vise foldera, ono je nesto najperverznije sto sam ikad video. Mogao si da imas iljadu golova:D.

misas
01-29-2009, 21:07
pes 2009 ima mali broj modova da ima neke mini igre bio bi bolji ili da ima modove kao i u izdanju za pes 2008 za ps2

JoeVlad78
02-02-2009, 19:42
PES 9 bi možda, ali samo možda bio bolji od 6-ice ako bi ga Shollym sredio, ovako NEMA NIĹ*TA BOLJE OD SHOLLYMOVE Ĺ*ESTICE. :clapping::clapping::clapping:

jerota89
02-03-2009, 01:33
Ma šestica je bolja za klasu,što se i vidi iz ostalih glasova.Suvišno je trošiti reči na PES 6,a na 2009 igrači se kreču kao po ledu... :angel:

Александар
02-03-2009, 12:23
PES6 mi je najbolji zbog Play Again Retry na treningu sto je ukinuto u PES08, 09...ali bolji je gameplay u PES09...

maremas
02-03-2009, 23:13
...a na 2009 igrači se kreču kao po ledu... :angel:
Mozes li ovo malo pojasniti :blink:

stefanACM
02-03-2009, 23:27
Mozes li ovo malo pojasniti :blink:

Iskreno rečeno čovek je upravu. Koliko puta se desi da kad gledam replay pri driblingu igrač leti uopšte nedodiruj tlo, a još da nepričam što svi cupkaju kad stoje u mestu, verovatno da bi izgledalo realnije kada trče !!!

maremas
02-04-2009, 00:07
... a još da nepričam što svi cupkaju kad stoje u mestu, verovatno da bi izgledalo realnije kada trče !!!
:crazy:
Sta je pisac hteo da kaze?

Ne znam, meni je kretanje igraca odlicno(svaki krampon se ocrta u zemlji :clown:) kao i driblizni, nesto i ne primecujem da igram NHL :stuart:

Zizou
02-04-2009, 11:56
Stefan je u pravu,igraci cupkaju kada su u mestu,vidi to kada izvodis neki prekid.I nekako su "grbavi" kada trce,jednostavno nemaju prirodno kretanje.

Александар
02-04-2009, 15:14
Stefan je u pravu,igraci cupkaju kada su u mestu,vidi to kada izvodis neki prekid.I nekako su "grbavi" kada trce,jednostavno nemaju prirodno kretanje.

U svim PES-ovima je tako...ono cupkanje me izludjuje, kada se pogrbave i cupkaju u mestu ko retardi...

_ILKE_
02-08-2009, 18:23
Za mene je PES09 bolji,ima bolju grafiku,boje driblinge,ma brzi je fudbal!:taz:

_Dante_
02-08-2009, 18:30

Tacno tako, taman se krecu ka da su jednom nogom u grob...
PES 6 is the BEST **** all the REST!!!

stole
02-09-2009, 14:21
Pes 2009 je jedan veliki korak unazad nazalost.

Ajzakova Beba
02-09-2009, 14:40
2008 je bio veliki unazad,a 2009 je malecni unapred.

Ja sesticu igram uvek sa drugarima a devetku se sprdam sam.

razbijac89
02-21-2009, 21:33

Sad cu da vam prenesem zasto je tako: Ljudi koji su pravili igricu su grbavi iskrivljeni naucnici koji skoro ceo dan provode uz komp. Pokreti igraca (po izjavama Konami-a) su pravljeni motion digitalnom kamerom. Kada naucnika stavite na motion cameru, dobijate trcanje igraca na PES2009.

PES 6 zakon i bez patcha, a sa patchemo Sholym je oduvao sve fudbalske simulacija ikada.

Ok, nisam igrao Fifu 2009, ali mislim sda sam objektivan .

VELJKO GLIGORIJEVIC
03-01-2009, 18:53
Izvinite sho menjam temu,ali maremase da li je PES 2008 stvarno zahtevniji od 2009...jbg imam 512 ram...i kakav procesor treba posto mi je i on slab...hvala unapred.

maremas
03-01-2009, 19:12
Po stoti put pisem ja igram trenutno na 1440/900 na high sa athlon xp 2100+ ~ 1733MHz, 1gb ddr1 i asus geforce n7600gs ddr1. Pa ti sad uporedi sa tvojom konfiguracijom, a to sto imas 512 MB rama ne znaci da ne mozes da igras na high, vazno je da imas dobru graficku i procesor! I da PES2008 je dosta zahtevniji od PES2009, jer ja PES2008 nisam mogao da igram ni na medium normalno.
:ziveli:

-C.R-9-C.R-
03-03-2009, 17:27
Vodi sestica :ave: