PDA

View Full Version : Generalni problem sa ocjenama igraèa!

MK516
12-28-2008, 11:47
Znam da je ovo jedna od mnogih sličnih tema, ali molim sve da ne zamjerite što ponovo pokrečem istu diskusiju od prije jer mislim da itekako ima razloga za to.

Dakle, kako sam naslov kaže svi mi manje više imamo problem sa ocjenama igrača. Znam da je svima vama bezbroj puta došlo da iskasapite PC/PS/XBox kad se desi da vam jedan od "bogalja" iz protivničkog tima naprosto pojede igrača za koji ste sigurni da je mnogo bolji, brži, jači i šta sve ne! Ja lično igram sa MUTD i kad vidim da mi neki tamo bogalj preskoči Nemanju dođe mi da razbijem PC!!! Takvih primjera ima koliko hočete, recimo Emerson brži od Rooney-a, Messia niko ne napada (momak mi pređe cio tim!!!) i slično.
Eh sad, moj bi prijedlog bio da u ovoj temi pokušamo na neki način doči do realnih ocjena igrača i da podijelimo posao svi zajedno i sredimo ocjene za 10-20-30-50 igrača, koliko ko može, i onda ih preko Editora eksportujemo u file tako da če ubacivanje biti krajnje jednostavno za svakoga ko ima PROEvo editor, te ih uploadujemo na jedno mjesto odakle če biti dostupni svima.

Александар
12-28-2008, 12:21
Zasto otvaras debilne teme...?! Dajte lock, tema je vise nego smesna.To je neki njegov gameplay, ja nisam primetio da je Emerson brzi od Runija xD

tranE_
12-28-2008, 14:00
Fina ideja,i meni je smor da Monaco "dere" klubove tipa Chelsea..
Potpuno se slazem da se uradi jedan Of koji ce prilicit realnosti..

Pejs!

Александар
12-28-2008, 14:34
Fina ideja,i meni je smor da Monaco "dere" klubove tipa Chelsea..
Potpuno se slazem da se uradi jedan Of koji ce prilicit realnosti..

Pejs!

Culi ste valjda za FM09 konverter...To je najrealnije do sada...

MK516
12-28-2008, 14:49
Da, ja sam čuo i pokušavam nešto uraditi sa njim, ali veliki je broj primjedbi na dobijene ocjene, a isto tako i veliki broj grešaka koje to konvertovanje pravi. Iz tih razloga mislim da je potrebno mnogo više vremena da se uradi toliki posao kao što je unos ocjena za sve igrače i da to bude kako treba - bez grešaka.

@ Aleksandar
Druže nemam posebnu želju raspravljati se sa bilo kim sa foruma, sve vas jednako cijenim i uvažavam mišljenja, ali ovo karakterisanje ove teme kao "debilske" ne ide ti baš u prilog. Probaj Emersona na GA patchu protiv Ronney-a ili Messi-a pa če ti biti puno jasnije šta sam mislio. Inače, svaki patch nosi zasebne ocjene, a ja iskreno mislim da to nije dobro te stoga i otvaram ovu "debilsku" temu da pokušamo napraviti igrače koji če imati realne i iste ocjene na svakom OF-u bez obzira što neko koristi Buli patch i ne voli GA ili obrnuto.

coolactive
12-28-2008, 15:05
Culi ste valjda za FM09 konverter...To je najrealnije do sada...

Nazalost nije.
Bio sam pobornik te ideje, cak i ucestovao u radu delom sa ekipom jednog foruma koja je pravila "FM 2 PES patch" i kada je izasao, bio je razocarenje - a sadrzao je kompletni stats sa FM09.
Ipak je FM baza cisto za informisanje i nalazenje igraca ali ne i za pravu konverziju, formula (Excell) koja konvertuje ocene iz FM nije savrsena i u osnovi nedovoljno dobro odrazava karakteristike iz FM-a.

mocart93
12-28-2008, 15:09
I ja se slazem da su ocene nerealne....Moj primer je C. Ronaldo koji je napravljen ko da je vanzemaljac i sve moze prolazi kroz igrace niko nemoze da ga zaustavi .....aj ako moze da se uradi nesto da uradimo ....

zlaxy
12-28-2008, 15:13
cekaj care
c ronaldo je dao 40 golova kao vezni fudbaler
u najjacoj ligi sveta
plus bio prvak evrope
kako da ga naprave?

coolactive
12-28-2008, 15:25
cekaj care
c ronaldo je dao 40 golova kao vezni fudbaler
u najjacoj ligi sveta
plus bio prvak evrope
kako da ga naprave?

Ok, ako je on najbolji (a i jeste) srednjak, moze da se ocene za ostale sredjuju prema njegovim. Kako?
Pa, Ronaldo sigurno recimo nije najbrzi igrac Premijer Lige a bogami nije ni Evrope (Aaron Lennon je brzi od njega kao i Wright-Phillips). Shot acc. i shoot technique ima jedan od najboljih to definitivno ali recimo Essien ima jaci sut od njega itd itd....
Sta kazete ?

zlaxy
12-28-2008, 15:27
pa ti mozes tako da sredjujes ocene samo za istu poziciju,ne za sve veznjake
a tesko je to veoma
pogotovo sto takvi igraci igraju na vise pozicija

coolactive
12-28-2008, 15:32
pa ti mozes tako da sredjujes ocene samo za istu poziciju,ne za sve veznjake
a tesko je to veoma
pogotovo sto takvi igraci igraju na vise pozicija

Upravo tako :taz:

I otvara beskrajne polemike i na kraju svako za sebe sedne i odradi onako kako misli da treba... Mislim, uvek ce se naci neko ko ce da kaze npr. "E, jbg, gle koliko jak udarac je stavljen ovom ili onom" itd itd. Svaki dalji razgovor na ovu temu namece odradjivanje pravila za ocenjivanje, sto je opet izvor novog, jos veceg polemisanja :2guns:

MK516
12-28-2008, 16:10
Upravo tako :taz:

I otvara beskrajne polemike i na kraju svako za sebe sedne i odradi onako kako misli da treba... Mislim, uvek ce se naci neko ko ce da kaze npr. "E, jbg, gle koliko jak udarac je stavljen ovom ili onom" itd itd. Svaki dalji razgovor na ovu temu namece odradjivanje pravila za ocenjivanje, sto je opet izvor novog, jos veceg polemisanja :2guns:

Pravo da ti kažem u pravu si. Ono što je meni dobro nije dobro nekom drugom i obrnuto. Možda ovo ipak i jeste "debilska" tema... :blush:

coolactive
12-28-2008, 16:41
Pravo da ti kažem u pravu si. Ono što je meni dobro nije dobro nekom drugom i obrnuto. Možda ovo ipak i jeste "debilska" tema... :blush:

Ne, nije debilska nego zahteva poseban forum :)
+ dogovor o pravilima za ocenjivanje i da se to poštuje jer inače ispada totalna papazjanija...

Darcoolio
12-28-2008, 18:04
Ajde ovako...postaviču sutra ili kasno večeras large database sa managera, nema veze sa onom all database, koja radi neke nenormalne ocene, več je mnogo realnija.
Konvertovao sam ocene za BuLi patch, ali gotova je samo Engleska liga, pa ako hočete da odradimo i ostale ekipe. Inače, ocene su sasvim realne i nema onoga da 80% napadača ima brzinu 99.
Samo nemam pojma kako da sastavimo OF-ove.

Darcoolio
12-28-2008, 18:20
Slagao sam vas...upravo sam postavio large database i OF na filefront....
Ako imate neke koristi-izvol'te.

Data: http://files.filefront.com/fm09+stats+largerar/;12796124;/fileinfo.html
OF: http://files.filefront.com/PES2009+EDIT01bin/;12796173;/fileinfo.html

I znam da ne trebam da pišem dva posta za redom, ali mislim da je ovako preglednije.

mocart93
12-28-2008, 19:44
to se ubaci u save folder zar ne.....ko je probao,i jel bolje ovako?

cira 87
12-28-2008, 20:35
ocene su ok! kad vidm cehu i van der saru goalkeeper skills 99, najezim se...kako im dati gol?!?!?!...ali ipak kome dati 99 ako ne njima (jos plus buffon, casillas...). svako ce, naravno, imati primedbu ali jedini nacin da se realno srede ocene je ovaj (preko nekog editora).

p.s.probao sam preko pes 2009 editora v1.6 da ubacujem ocene ali kod nekih igraca baguje (nekim napadacima odvali 99 za attack, golmanima za defence, goalkeeper skills, ...). jel se i kod tebe to desava?

MK516
12-28-2008, 21:16
Ajde ovako...postaviču sutra ili kasno večeras large database sa managera, nema veze sa onom all database, koja radi neke nenormalne ocene, več je mnogo realnija.
Konvertovao sam ocene za BuLi patch, ali gotova je samo Engleska liga, pa ako hočete da odradimo i ostale ekipe. Inače, ocene su sasvim realne i nema onoga da 80% napadača ima brzinu 99.
Samo nemam pojma kako da sastavimo OF-ove.

Ja sam mislio da preko Pro Evo Editora exportujemo igrače u .9player file-ove i onda nije problem da se ubace u bilo koji OF preko istog programa, kako kome odgovara!
Jednostavno okačimo arhiviran file sa svim igračima koje napravimo i ubacujemo ih u svoje OF-ove. To je od svega najbrži posao. Mislim da se čitav tim može popuniti za par minuta! Ovo što si postavio skinut ču i pregledati sutra najvjerovatnije, kuči mi je net smeče pa moram do internet centra. Hvala na interesovanju i pomoči...

Darcoolio
12-28-2008, 21:41
ni jednom napadaču napad nije bio 99...bar ja tako mislim...inače mi nije bagovalo kod igrača.
a najmanji je problem kad se sve završi da neko sam sebi smanji ili poveča ocene igračima po svom ukusu, a do tada mislim da bi bilo najbolje da se ostave takve kakve su, pod uslovom da se koristi baza koju sam postavio, a ne all.

cira 87
12-28-2008, 21:50
ni jednom napadaču napad nije bio 99...bar ja tako mislim...inače mi nije bagovalo kod igrača.
a najmanji je problem kad se sve završi da neko sam sebi smanji ili poveča ocene igračima po svom ukusu, a do tada mislim da bi bilo najbolje da se ostave takve kakve su, pod uslovom da se koristi baza koju sam postavio, a ne all.

aj postavi mi, molim te, link za tvoj pes 2009 editor, posto sa mojim ocigledno nesto nije u redu. ili mi bar kazi koju verziju koristis?!
isprobavam sve zive konvertore, editore, razna cuda od kad je izasao PES2009 i svaki je bagovao i nisam mogao lepo da konvertujem ocene, ovaj mi je spas!!! :ave:

Darcoolio
12-28-2008, 22:33
koristim 1.6...jel znaš uopšte da ga koristiš? :p

cira 87
12-28-2008, 22:45
::|: loadujem OF, loadujem fm09_stats_large, idem na igraca, desni donji ugao....
aj molim te postavi mi link tvog editora :helpsmilie: ...

Darcoolio
12-28-2008, 23:11
http://downloads.gamingaccess.com/index.php?file_id=34633

cira 87
12-28-2008, 23:50
ma to je to, to imam i ja! ne znam u cemu je problem. preostaje mi da sacekam da ti uradis ceo OF.

Darcoolio
12-29-2008, 00:18
ako ti se ne pali ikonica za konvert, onda nisi dobro učitao bazu (poslednja opcija kad učitavaš fajl) ili nisi izabrao i klub i igrača u opcijama kad uđeš u opciju za konvert... a nemoj da očekuješ da odradim ceo, ne znam gde mi je dupe, a gde glava.... :)
ako je neko raspoložen da pomogne, onda ču početi sutra da radim francuze, a ostali da odrade po jednu ligu ili po pola, neka se dogovore...engleska je full sređena, sutra ču početi da radim francuze, a ostaju još španci, italijani, nemci i other....

cira 87
12-29-2008, 00:40
da se ne bih vise mucio oko objasnjavanja i davio i tebe i sebe, a i ostale...

http://static3.filefront.com/images/personal/c/ciraff/157052/qnzelhdzml.jpg
adebayor

berbatov: http://static3.filefront.com/images/personal/c/ciraff/157052/rjatvnizos.jpg

almunia: http://static3.filefront.com/images/personal/c/ciraff/157052/ptnfjzbbrk.jpg

ibrahimovic: http://static3.filefront.com/images/personal/c/ciraff/157052/yyrtwpdpfu.jpg

Darcoolio
12-29-2008, 01:14
jel koristiš onaj moj database? pogkedaj adebajora kod mene..

http://i421.photobucket.com/albums/pp294/darcoolio/Untitled.jpg

cira 87
12-29-2008, 01:25
koristim! pregledao sam ja tvoj OF i video sam da je sve ok.
VISA SILA :eeye:

p.s.aj kad budes imao vremena upload-uj mi tvoj folder pes 2009 editora iz kog pokreces editor. e ako ni onda ne uspe...PREDAJEM SE!!!

Darcoolio
12-29-2008, 01:53
evo ga, samo obriši small database iz foldera fm i ubaci onaj što sam postavio

http://files.filefront.com/PES+2009+Editor+v16rar/;12799747;/fileinfo.html

cira 87
12-29-2008, 02:08
nece, **** mu ja pas mater. e hvala ti na svemu stvarno!!! :ave:

Darcoolio
12-29-2008, 02:49
nemam pojma kako da ti pomognem...pošalji mi komp mail-om :D

Ali i dalje imam utisak da niko neče hteti da se lati posla i asistira...
Tako da postoji šansa da odradim sve klubove, ali isključivo za ličnu upotrebu...

MK516
12-29-2008, 20:35

Tako da postoji šansa da odradim sve klubove, ali isključivo za ličnu upotrebu...

Ovo što si dosad uradio je regularno ili po ličnom navođenju? Mislim da li je to bukvalno pretvoreno sa FM-a, ima li grešaka i kako se tebi lično čini? Ja još nisam stigao skinuti i pregledati, ali uradit ču to 100% i uporediti sa ostalom gomilom OF-ova koje imam, te vidjeti kako to sve funkcioniše kod mene. Dakle, ako nam to svima bude odgovaralo ja prihvatam dio posla, nije problem ;-)

coolactive
12-29-2008, 20:39
jel koristiš onaj moj database? pogkedaj adebajora kod mene..

http://i421.photobucket.com/albums/pp294/darcoolio/Untitled.jpg

Pa, nije ni kod tebe u redu...bez ljutnje samo, objasnicu...

Recimo - Body balance 90 ?
Koliko onda treba da imaju Samba, Sol Campbell, Carew, Vidic, Bouba Diop ?

Top speed 93?
Koliko onda treba da ima Agbonlahor, Clichy, Cisse, Theo Walcott, Wright-Phillips, Aaron Lennon, Martins, Martin Petrov ?

Response samo 80 ?
Tu si ga zaklao opasno...Loptu ima da mu skine i Sikimic :)

Long pass speed 72 - previse spora lopta, cak i za Adebajora ....

cira 87
12-29-2008, 20:58

ja bih ti vrlo rado pomogao ali.....ne mogu da ti posaljem komp mail-om :crazy:

p.s.danas sam reinstalirao win. da bi mi radio editor ali nista! ja bih to sve uradio ali VISA SLIA!!!

Darcoolio
12-29-2008, 21:01
pa nisam mu ja radio ocene, ali je monogo realnije nego da ima brzinu 99 ili default ocene.
Uostalom, jb mi se, ako hočete radite, ako ne-vaša stvar.
Ovde očigledno ima gomila likova koja je tu da pljune na sve što je neko uradio, ne mislim na tebe Coolactive, a onda mi šalju poruke na p.m. i traže pomoč.
Ne postoji patch,OF ili neki editor koji može svakome da bude odličan.
Pitao sam da li hoče neko da podelimo posao, a kad dođe do te teme, po nekom pravilu, nikoga nema, več čekaju drugi da odrade.

coolactive
12-30-2008, 19:59
pa nisam mu ja radio ocene, ali je monogo realnije nego da ima brzinu 99 ili default ocene.
Ovde očigledno ima gomila likova koja je tu da pljune na sve što je neko uradio, ne mislim na tebe Coolactive, a onda mi šalju poruke na p.m. i traže pomoč.
Pitao sam da li hoče neko da podelimo posao, a kad dođe do te teme, po nekom pravilu, nikoga nema, več čekaju drugi da odrade.

Pogledaj ovo OVDE (http://pes-patch.blogspot.com/2008/12/football-manager-2009-stats-patch-final.html), mislim da je to ono sto si trazio...

MK516
12-30-2008, 20:03

Mačak, skinuo sam tvoj FM stats large i uradio par igrača i moram te razočarati jer nisu ispali ni blizu očekivanih! Probao sam i sa drugim konvertorima, ali sve mi se čini da je svaki od njih što bi naš narod rekao u 5 dg!!! Pretpostavljam da je do baze. Evo, slika govori 1000 riječi:
http://i41.tinypic.com/4j9ny1.jpg

Ne znam dešava li se ovo drugima, ali meni se desilo sa svakim igračem kojeg sam probao, i skoro isto u svim editorima i konvertorima! Obratite pažnju na razlike na pojedinim karakteristikama, dosežu do cifre 15!!!

Darcoolio
12-30-2008, 20:11
hvala ti, ali probao sam patch i pun je gresaka...npr u srbiji ima španskih igrača...a što se statistike tiče, odradiili su samo malo veče ekipe, eventuano neke poznatije igrače.

sto se mene tiče rooney je ok, e sad definitivno je problem da se svima pogodi ukus....

MK516
12-30-2008, 20:12
Može li se išta iskoristiti?

Darcoolio
12-30-2008, 20:21
ja ipak mislim da bi smo tebali da odradimo ocene preko ovog editora i bazom, pošto ipak ocene ne idu na attack, speed i šut na 99 kod svakog malo jačeg napadača, a onda je najmanji problem da svako dotera ocene za ličnu upotrebu...

MK516
01-03-2009, 12:44
Eh ovako, na netu sam pregledao statistike igrača na mnogim mjestima i samo jedno mi je nekako ostalo zapaženo. Procijenite sami na pesstatsdatabase.com i da vidimo da li se slažemo po pitanju ocjena koje su ljudi ponudili tamo. Ako vam odgovara počeo bih redom praviti sve igrače po ovim ocjenama. U početku bi to bile lige petice, a poslije ostatak. Naravno, pokušali bi podijeliti posao.
P.S. Skinuo zadnji GA patch i razočaran više nego ikad!!! Park top speed 79!!!!!!!!!
Fakat neko mrzi mnoge dobre igrače poput njega, Messi-a, Fabregasa itd...

@ coolactive mislim da si ti tražio da neko uploaduje OF iz 2.4 verzije patcha i da ti odmah kažem; razočarenje!!! Ne mogu ti uploadovati na mom dial up-u ali mislim da i nema potrebe da gledaš bilo šta po tom OF-u; katastrofa su ocjene, ali ima drugi OF koji dođe uz ovaj patch, a napravljen je u skladu sa pesstatsdatabase.com i poprilično je dobar sa izuzetkom "par" igrača...

cira 87
01-03-2009, 16:39
ne znam cime bi se vodili pri prepisivanju ocena?! da li ocenama koje su oni postavili ili i savetima i predlozima ostalih ljudi? inace, ocene su ok!

MK516
01-03-2009, 21:02
ne znam cime bi se vodili pri prepisivanju ocena?! da li ocenama koje su oni postavili ili i savetima i predlozima ostalih ljudi? inace, ocene su ok!

Pa moramo se voditi prema ličnom nahođenju. Vidi, ja dobro poznajem MUTD i volim taj tim i kad vidim da mi na PES-u ubiju Parka ja bih je**o i Konami i igru, kontaš. Zadnju utakmicu protiv Middles-a Evans i Park su bili najbolji, a nisu zaostajali ni Rooney, Berbatov, Ronaldo i ostali, tako da ocjene koje dobijaju na PES-u nisu nimalo dobre. Ja sam uradio MUTD, sve igrače i exportovao ih u *.player09 file koji čita ProEvo Editing Studio 1.2/1.3 pa pogledajte i kritikujte. Ako bude ok idemo dalje, oni koji poznaju pojedine timove neka ih i rade, usporedno sa ovim ocjenama i statistikama na linku koji sam dao, a ako misle da nešto nije u redu neka to naglase i neka naprave prema ličnom mišljenju pa čemo diskutovati.

vanjainter
01-03-2009, 21:17
Pa moramo se voditi prema ličnom nahođenju. Vidi, ja dobro poznajem MUTD i volim taj tim i kad vidim da mi na PES-u ubiju Parka ja bih je**o i Konami i igru, kontaš. Zadnju utakmicu protiv Middles-a Evans i Park su bili najbolji, a nisu zaostajali ni Rooney, Berbatov, Ronaldo i ostali, tako da ocjene koje dobijaju na PES-u nisu nimalo dobre. Ja sam uradio MUTD, sve igrače i exportovao ih u *.player09 file koji čita ProEvo Editing Studio 1.2/1.3 pa pogledajte i kritikujte. Ako bude ok idemo dalje, oni koji poznaju pojedine timove neka ih i rade, usporedno sa ovim ocjenama i statistikama na linku koji sam dao, a ako misle da nešto nije u redu neka to naglase i neka naprave prema ličnom mišljenju pa čemo diskutovati.

upravu si ja za inter znam igrace i njihove ocene napamet kakve bi trebale da budu mada me mrzi da to radim jer sad radim neki patch ali videcu

coolactive
01-03-2009, 22:54
@ coolactive mislim da si ti tražio da neko uploaduje OF iz 2.4 verzije patcha i da ti odmah kažem; razočarenje!!! Ne mogu ti uploadovati na mom dial up-u ali mislim da i nema potrebe da gledaš bilo šta po tom OF-u; katastrofa su ocjene, ali ima drugi OF koji dođe uz ovaj patch, a napravljen je u skladu sa pesstatsdatabase.com i poprilično je dobar sa izuzetkom "par" igrača...

PES database OF je najbolji za sada, ocene su usaglasene i nemam nikakve zamerke zaista. Otkako sam isprobao taj OF, nivo igre se poboljsao. Nisam ni trazio ovaj "prvi" vec me interesovao PES database. Hvala na odgovoru.

Park Ji Sung po PES database :
Attack: 78
Defence: 64
Balance: 75
Stamina: 95
Top Speed: 83
Acceleration: 88
Response: 85
Agility: 90

MK516
01-04-2009, 00:04
PES database OF je najbolji za sada, ocene su usaglasene i nemam nikakve zamerke zaista. Otkako sam isprobao taj OF, nivo igre se poboljsao. Nisam ni trazio ovaj "prvi" vec me interesovao PES database. Hvala na odgovoru.

Park Ji Sung po PES database :
Attack: 78
Defence: 64
Balance: 75
Stamina: 95
Top Speed: 83
Acceleration: 88
Response: 85
Agility: 90

Loš je Park i tamo definitivno.
AT - 80 (minimalno)
BB - 82~83 (Pa kume malo jedva njemu možeš uzeti loptu!)
TS - 86 min (Brži je on od pola tima)
ACC - 87 (Možda je 88 previše)
Response bih mu ja dao 95 da se pitam (lik je lud, na svaku loptu ima nevjerovatan odziv)

Imam nekih izmjena u ovom što sam poslao pa ču to kad sve završim ponovo postati. Tek sam odigrao par utakmica i vidim da se neke ocjene moraju povečati u odnosu na ostale, ali vidjet ču to šta i kako sa prošlim OF-om od GA!
Pozdrav...

coolactive
01-04-2009, 00:54
Loš je Park i tamo definitivno.
AT - 80 (minimalno)
BB - 82~83 (Pa kume malo jedva njemu možeš uzeti loptu!)
TS - 86 min (Brži je on od pola tima)
ACC - 87 (Možda je 88 previše)
Response bih mu ja dao 95 da se pitam (lik je lud, na svaku loptu ima nevjerovatan odziv)

Imam nekih izmjena u ovom što sam poslao pa ču to kad sve završim ponovo postati. Tek sam odigrao par utakmica i vidim da se neke ocjene moraju povečati u odnosu na ostale, ali vidjet ču to šta i kako sa prošlim OF-om od GA!
Pozdrav...

Ne dozvoli da te zavedu licni afiniteti prema Parku + ovo otvara veliku polemiku....:wall:

cira 87
01-04-2009, 03:05
slazem se sa coolactive-om!
ako bi se vodili licnom nahodjenju, onda deljenje posla ne vodi nicemu. zamisli da nas petorica podelimo posao i da svako odradi ocene po svojim kriterijumima, na sta bi to licilo? :wacko:

Shollym
01-04-2009, 04:03
Tema je odlicna, ali to sto vi hocete ne moze da radi vise ljudi vec mora jedan covek. Ja vam preporucujem moje aktualizovane ocene iz option fajla za patch za PES 6 http://files.filefront.com/Shollym+OF+410+Updatezip/;12010508;/fileinfo.html (otvorite preko pesfan editora)
ne zato sto ja to kazem vec zato sto drugi to isticu kao kvalitet, i vec su me jedan nas clan i jedan stranac pitali da uzmu moj stats database za svoj patch za Pes 09.
Nemojte samo gledati Mancester, Inter nego sve ekipe i treba ih pribliziti po kvalitetu kao sto je u stvarnosti a primeri za to su vam igraci iz ekipa kao sto su Hull, Hoffenheim, Villareal pa cak i Lyon koji su na PES-u veoma potcenjeni a u stvarnosti igraju odlicno.
Ako hocete isprobajte pa ako vam se svidi super, ako ne nema veze, mada nije isto kad se proba u igri i kad se gledaju ocene u editoru..

p.s. Nijedan editor nije pametniji od mozga nekoga ko odlicno poznaje fudbal i igrace, editori treba da vam sluze kao okvir, a ocene se modeliraju po licnoj proceni.

MK516
01-04-2009, 08:40
Ne dozvoli da te zavedu licni afiniteti prema Parku + ovo otvara veliku polemiku....:wall:

U pravu si, ali Park zaista jeste dobar!!! Nisu to lični afiniteti, generalno mnogo mi je draži Rooney, a o Giggs-u da ne pričamo. Isto tako mrzim Carles-a P. iz Barcelone, ali je lik fenomenalan igrač, Iniesta takođe, Kaka, Jankulovski, Emerson itd. itd. itd. Sve njih ne podnosim zbog različitih razloga, ali nikad neču odbaciti činjenicu da su fenomenalni igrači. Zato smo tu da se dogovorimo oko ocjena. Ja ču dati svoj prijedlog ponovo kad završim MUTD jer sam uzeo par nezavisnih OF i statistika koje sam sabrao na netu i ima tu dosta oscilacija. Parku ocjene za brzinu idu od 79 do 88 tako da je jako teško odlučiti koliko je to zaista. BB za Emersona varira od 80 do 92 itd. Dakle, javim šta sam uradio i šta dalje...

MK516
01-04-2009, 08:49
Tema je odlicna, ali to sto vi hocete ne moze da radi vise ljudi vec mora jedan covek. Ja vam preporucujem moje aktualizovane ocene iz option fajla za patch za PES 6 http://files.filefront.com/Shollym+OF+410+Updatezip/;12010508;/fileinfo.html (otvorite preko pesfan editora)
ne zato sto ja to kazem vec zato sto drugi to isticu kao kvalitet, i vec su me jedan nas clan i jedan stranac pitali da uzmu moj stats database za svoj patch za Pes 09.
Nemojte samo gledati Mancester, Inter nego sve ekipe i treba ih pribliziti po kvalitetu kao sto je u stvarnosti a primeri za to su vam igraci iz ekipa kao sto su Hull, Hoffenheim, Villareal pa cak i Lyon koji su na PES-u veoma potcenjeni a u stvarnosti igraju odlicno.
Ako hocete isprobajte pa ako vam se svidi super, ako ne nema veze, mada nije isto kad se proba u igri i kad se gledaju ocene u editoru..

p.s. Nijedan editor nije pametniji od mozga nekoga ko odlicno poznaje fudbal i igrace, editori treba da vam sluze kao okvir, a ocene se modeliraju po licnoj proceni.

Tačno tako, ali postoji velika razlika između statistika na PES6, 8 i 9! Tu su takođe i hidden abbilities tako da teško da se može šta iskoristiti, ali definitivno ču pogledati.

coolactive
01-04-2009, 09:41
Respect za shollym-ov rad do sada:thumbup1:.
Opet, sve zavisi od osobe i tu se slazem u potpunosti:thumbup1:.
Ja sam odabrao PES stats database kao reper za ocene. Sve se moze korigovati, o svemu vredi raspravljati ALI - potrebno je definitivno utvrditi PRAVILA o ocenjivanju kojih ce se svi pridrzavati. Takodje, tutorijal o SVAKOJ karakteristici se namece kao obavezan. E, onda je moguce da sve ovo radi vise ljudi koji nece da odstupaju od pravila ma koliko da favorizuju pojedine igrace.
Sto se ocena sa PES6 tice, u osnovi nije bitno koja je verzija igre u pitanju, bitno je to realno srediti pa onda je tu i onaj drugi deo - kako to izgleda kada se igra pusti t.j. kakva je igrivost sa igracima sredjenih karakteristika.

Darcoolio
01-04-2009, 10:39

Jel postoje šanse da se konvertuju ocene sa tvog OF na ovaj sa Pes 09?

MK516
01-04-2009, 11:39
Jel postoje šanse da se konvertuju ocene sa tvog OF na ovaj sa Pes 09?

Mislim da se to može uraditi, probat ču.
Hajde da napišemo/prepišemo ta pravila i da krenemo sa radom...

Darcoolio
01-04-2009, 14:53
Ja sam za....samo još da se organizujemo...
Primer je lik koji radi El Grande Patch, i uporno pokušava da nađe nekoga da mu odradi face...
Uz par izuzetaka, neče niko da se potrudi da ti asistira na bilo koji način...

stefanACM
01-04-2009, 15:12
Ljudi znate koji je moj predlog što se tiče tih neravnopravnih ocjena (koje je nemoguče rešiti). Najbolje da se napravi PATCH i da se svim igračima sve ocene stave na 90 i gotovo. :chinese:

Darcoolio
01-04-2009, 15:28
Ljudi znate koji je moj predlog što se tiče tih neravnopravnih ocjena (koje je nemoguče rešiti). Najbolje da se napravi PATCH i da se svim igračima sve ocene stave na 90 i gotovo. :chinese:

Moram da iskažem svoje divljenje prema ovoj ideji... :wheelchair:

Shollym
01-04-2009, 17:08
Prvi utisci igranja sa mojim OF-om su uglavnom ovakvi, ovo je najsveziji primer, pogledajte danasnji post:
#3038 (http://www.pes-serbia.com/vb/showpost.php?p=424873&postcount=3038)

MK516
01-04-2009, 20:29
Prvi utisci igranja sa mojim OF-om su uglavnom ovakvi, ovo je najsveziji primer, pogledajte danasnji post:
#3038 (http://www.pes-serbia.com/vb/showpost.php?p=424873&postcount=3038)

Skinuo sam ovo tvoje i par programa pa ču pregledati kako se ponaša sa tvojim ocjenama, mada moram biti iskren i reči da ne očekujem puno, jer iako neka raja ne misle tako postoji velika razlika u ocjenama iz 6 u odnosu na one u 9 iako je u pitanju isti broj. Uglavnom ču se navoditi prema pesstatsdatabase, a ovdje čemo diskutovati o svemu.

Kole994
01-05-2009, 14:20
Ne svidja mi se ova diskusija sve je to lepo ali...1.Mnogo vremena oduzima
2.Moze doci do pristrasnosti
3.Nije mnogo tesko sacuvati igrace samo ako malo ispusti te automatsko cuvanje tacnije drzanje x odnosno s.

Darcoolio
01-05-2009, 15:08
kole, tebi svaka čast, ali kako zamišljaš da se napravi patch, a da ne oduzima mnogo vremena...a ako ne možeš da budeš od koristi, ne moraš ni da pišeš postove koji su u ovoj temi suvišni...

MK516
01-06-2009, 21:25
Ja sam počeo sa radom, čim uhvatim vremena stavljam vam listu objašnjenja svih karakteristika i prema njoj čemo se striktno navoditi. Osnov če mi biti pesstatsdatabase. Dakle, ko god želi da se uključi neka izvoli. Ja počinjem raditi EPL, a za njom BL.

AcMilan91
01-07-2009, 03:35
ljudi zar niuko nema OF sa ispravljenim ocenama znachi kao u fm-u 09 ? ? ?

coolactive
01-07-2009, 09:36
ljudi zar niuko nema OF sa ispravljenim ocenama znachi kao u fm-u 09 ? ? ?

Kao što sam napomenuo ranije :bic: , pogledaj GA Community patch 2.4 i 2.4 update. U okviru njega postoji OF sa pesstats database....itd itd.

MK516
01-09-2009, 19:53
Je li iko pregledao ovo što sam uradio sa MUTD? Dobio sam loše kritike kako je "prejak" i kako mu se ne može ništa!!! JBM ti pos'o kad ti se *****ju na njega! Ne možeš ljudima ugodit da si svetac!

Sly
02-09-2009, 13:18
Eto, Tevez imaju vecu staminu od polovine drugih igraca, kako je moguce da Eto od 75kg ima vecu staminu od Gerarda??? lol

coolactive
02-09-2009, 20:33
Eto, Tevez imaju vecu staminu od polovine drugih igraca, kako je moguce da Eto od 75kg ima vecu staminu od Gerarda??? lol

Stamina nema AMA BAS NIKAKVE VEZE sa Etoovom tezinom.

Stamina predstavlja izdrzljivost igraca. Tevez moze da pretrci puno i da se njegove karakteristike ne smanje uporedo sa pretrcanom duzinom.
Body Balance ima veze sa tezinom i sa visinom igraca i tu je Gerard mnogo jaci i od Etoa i od Teveza. Paralelno sa tim, Agility predstavlja "okretnost" igraca. I tu bi trebalo da su i Tevez i Etoo bolji od Gerarda.... itd itd

ensooo
02-09-2009, 23:53
ma najvaznija je brzina i brzina driblinga da je to nekako uskladiti moglo bi se, da imamo nekog ko ima osjecaj za to, nesto sam probo i radio za 10 timova i ima razlike, raspolzenje igraca bas ima uticaja na ovom sokeru -) messi kad je crven nemoze mu niko nista, cim je nesto srednje nista od njega, kao sto rekoh neko ko ima osjecaj za ocjene da odradi, naravno neutralno, da negleda koji mu je tim naj naj --)) pozzz

coolactive
02-10-2009, 05:45
ma najvaznija je brzina i brzina driblinga da je to nekako uskladiti moglo bi se, da imamo nekog ko ima osjecaj za to, nesto sam probo i radio za 10 timova i ima razlike, raspolzenje igraca bas ima uticaja na ovom sokeru -) messi kad je crven nemoze mu niko nista, cim je nesto srednje nista od njega, kao sto rekoh neko ko ima osjecaj za ocjene da odradi, naravno neutralno, da negleda koji mu je tim naj naj --)) pozzz

Svaka karakteristika je bitna. Brzina driblinga (DS) i Preciznost driblinga (DA) su tehnicke karakteristike. Mesi zasluzeno ima "crveno" u tom delu. Njegovo kretanje i kontrola lopte u driblingu su medju najsavrsenijim na svetu. Raspolozenje, tu verovatno mislis na "strelice", utice u meri koju sam mozes da odredis.
Ako postavis random, onda je lutrija ::S:.
Sve ocene bi trebalo da se rade po principu "lestvica" za svaku karakterstiku - npr. ako je ok da je Agbonlahor najbrzi u EPL, onda redjas ostale u odnosu na njega. Ako je Samba, recimo, fizicki najjaci, opet ostale redjas u odnosu na njega itd itd.
Npr. Ibisevic ima, skoro sam 100% siguran, najveci Attack u BiH repki - redjas ostale prema njemu.

ensooo
02-10-2009, 06:15
Svaka karakteristika je bitna. Brzina driblinga (DS) i Preciznost driblinga (DA) su tehnicke karakteristike. Mesi zasluzeno ima "crveno" u tom delu. Njegovo kretanje i kontrola lopte u driblingu su medju najsavrsenijim na svetu. Raspolozenje, tu verovatno mislis na "strelice", utice u meri koju sam mozes da odredis.
Ako postavis random, onda je lutrija ::S:.
Sve ocene bi trebalo da se rade po principu "lestvica" za svaku karakterstiku - npr. ako je ok da je Agbonlahor najbrzi u EPL, onda redjas ostale u odnosu na njega. Ako je Samba, recimo, fizicki najjaci, opet ostale redjas u odnosu na njega itd itd.
Npr. Ibisevic ima, skoro sam 100% siguran, najveci Attack u BiH repki - redjas ostale prema njemu.

tu se slazem nema price :thumbup: al ****te haj tako pa sve igrace na sokeru :smartass:, bar za pocetak da je recimo top 5 timova iz po svake lige, jer malo je glupo da mozes sam sve raditi sa ovim igracima iz vrha,, al sta je tu je ovo je samo igra :)

coolactive
02-10-2009, 06:53
tu se slazem nema price :thumbup: al ****te haj tako pa sve igrace na sokeru :smartass:, bar za pocetak da je recimo top 5 timova iz po svake lige, jer malo je glupo da mozes sam sve raditi sa ovim igracima iz vrha,, al sta je tu je ovo je samo igra :)

Taj sistem vec funkcionise, samo nisi pratio. Evolution patch i sada GA patch koriste takve podatke. Naravno, nije obuhvacen CEO Pes2009 ali sa sigurnoscu mogu da kazem da je sredjeno preko 80% ocena na ovaj nacin.

ensooo
02-10-2009, 09:07
Taj sistem vec funkcionise, samo nisi pratio. Evolution patch i sada GA patch koriste takve podatke. Naravno, nije obuhvacen CEO Pes2009 ali sa sigurnoscu mogu da kazem da je sredjeno preko 80% ocena na ovaj nacin.

moze biti:001_cool: de mi reci ima li link za taj sredjen of, ili kako da budem u toku desavanja vezano u vezi toga ??? imal na ovom sajtu ili ides na njihov tamo ???
pozzzzpoz:

coolactive
02-10-2009, 09:16
moze biti:001_cool: de mi reci ima li link za taj sredjen of, ili kako da budem u toku desavanja vezano u vezi toga ??? imal na ovom sajtu ili ides na njihov tamo ???
pozzzzpoz:

Pogledaj na ovom forumu EDIT>PATCH > u ovom delu ces naci sve aktuelne patcheve.

Mozes da pogledas ujedno (nije samo-reklamiranje) i moj topic gde postavljam ocene koje sam radio > http://www.pes-serbia.com/vb/showthread.php?t=10689

Sly
02-11-2009, 10:04
Pogresio sam alli ipak Barsa i Man Utd su ne izbalansirani...

coolactive
02-11-2009, 12:34
Pogresio sam alli ipak Barsa i Man Utd su ne izbalansirani...

To ti je Konami...
Zamisli da nema edita i da igras originalnu verziju kako si je kupio/skinuo :hang:

AcMilan91
02-12-2009, 06:21
da li ima nekih novosti ja igram ga community 2.6 sa pesdatabase ocenama nije lose al moze to mnogo bolje,adebayor treba da bude bolji kao i fabregas...al dobro...

Sly
02-12-2009, 12:01
Samo se nadam da ce sad sa ovim updeate patchom da isprave to...

AcMilan91
02-12-2009, 22:36
evo ja sam skinuo novi option file sa GA i odlicno su ocene uradjene najbolje do sada po meni meni nista drugo nije vazno sem statsova ni dresovi ni lopte ...

coolactive
02-13-2009, 13:30
da li ima nekih novosti ja igram ga community 2.6 sa pesdatabase ocenama nije lose al moze to mnogo bolje,adebayor treba da bude bolji kao i fabregas...al dobro...

Name: Emmanuel Adebayor by GoonerLover66
http://pesstatsdatabase.com/emmanuel-adebayor-t58.html

Club: Arsenal FC
Number: 25
Position: CF*
Nationality: Togolese

Foot: R
Side: B

Length: 190
Weight: 76

Attack: 84
Defence: 44
Balance: 86
Stamina: 85
Top Speed: 88
Acceleration: 86
Response: 86
Agility: 82
Dribble Accuracy: 81
Dribble Speed: 86
Short Pass Accuracy: 73
Short Pass Speed: 78
Long Pass Acc.: 72
Long Pass Speed: 76
Shot Accuracy: 79
Shot Power: 85
Shot Technique: 86
Free Kick Accuracy: 66
Curling: 75
Header: 84
Jump: 86
Technique: 83
Aggresion: 85
Mentality: 77
Keeper Skill: 50
Team Work: 83

Injury Tolerance: B
Condition/Fitness: 7
Weak Foot Accuracy: 4
Weak Foot Frequency: 4
Consistency: 5

SPECIAL ABILITIES:
*Dribbling
*Tactical Dribble
*Post Player
*1-Touch Pass
*Side

Credit To GoonerLover66

EXPLANATION:

ATTACK
It's really nothing special, his positional sense isn't a big part of his play at all. He isn't great at evading the attention of his marker, and he always tends to run in the box with the ball, not the other way round. A decent example of this is the Arsenal vs FC Porto game on Tuesday, he took up really deep positions and didn't position helf to meet the crosses of Walcott or the passes of other players. However, people have to remember that on a "Yellow arrow" or even "Red Arrow" day, he'll be superb in this area.
PASSING
Abismal, really. He puts power into his passes, not the accuracy. Quite frankly, he's really similar to John Carew in this department.
SHOT ACCURARY
An unbelievably inconsistent finisher! He lacks placement in his shots in the vast majority of the time, and rushes most of his chances. The problem here is that some of his best goals have used some decent placement, but then again, so has John Carew and he still misses hatfuls of chances just like Adebayor. So quite frankly, they should really be similar in this area. The thing is, it's not as if I'm being particularly bias against him, but Arsenal simply don't have a clinical striker that is currently playing. Eduardo could prove to be one, but at the moment we don't know how he's going to turn out post-injury.
HEADER&JUMP
The vast majority of his goals for Arsenal have come from his head, he really is quite dangerous in the air and combined with his great leap and strength, he can be unstoppable. However, he's not clinical enough to warrant a higher value (again, he has placement issues).
TEAM WORK
Now this is one of Adebayor's better assets, he has a decent understanding with his team-mates and always gets on the end of their passes/crosses. He can forge dangerous partnerships when paired with certain players and the current value should have the added of bonus of making the Togo NT miss him when he isn't playing.

Iskreno, mislim da bolji od ovih ocena nije - sve je èovek lepo objasnio :001_cool:

ensooo
02-13-2009, 13:36
Name: Emmanuel Adebayor by GoonerLover66
http://pesstatsdatabase.com/emmanuel-adebayor-t58.html

Club: Arsenal FC
Number: 25
Position: CF*
Nationality: Togolese

Foot: R
Side: B

Length: 190
Weight: 76

Attack: 84
Defence: 44
Balance: 86
Stamina: 85
Top Speed: 88
Acceleration: 86
Response: 86
Agility: 82
Dribble Accuracy: 81
Dribble Speed: 86
Short Pass Accuracy: 73
Short Pass Speed: 78
Long Pass Acc.: 72
Long Pass Speed: 76
Shot Accuracy: 79
Shot Power: 85
Shot Technique: 86
Free Kick Accuracy: 66
Curling: 75
Header: 84
Jump: 86
Technique: 83
Aggresion: 85
Mentality: 77
Keeper Skill: 50
Team Work: 83

Injury Tolerance: B
Condition/Fitness: 7
Weak Foot Accuracy: 4
Weak Foot Frequency: 4
Consistency: 5

SPECIAL ABILITIES:
*Dribbling
*Tactical Dribble
*Post Player
*1-Touch Pass
*Side

Credit To GoonerLover66

EXPLANATION:

ATTACK
It's really nothing special, his positional sense isn't a big part of his play at all. He isn't great at evading the attention of his marker, and he always tends to run in the box with the ball, not the other way round. A decent example of this is the Arsenal vs FC Porto game on Tuesday, he took up really deep positions and didn't position helf to meet the crosses of Walcott or the passes of other players. However, people have to remember that on a "Yellow arrow" or even "Red Arrow" day, he'll be superb in this area.
PASSING
Abismal, really. He puts power into his passes, not the accuracy. Quite frankly, he's really similar to John Carew in this department.
SHOT ACCURARY
An unbelievably inconsistent finisher! He lacks placement in his shots in the vast majority of the time, and rushes most of his chances. The problem here is that some of his best goals have used some decent placement, but then again, so has John Carew and he still misses hatfuls of chances just like Adebayor. So quite frankly, they should really be similar in this area. The thing is, it's not as if I'm being particularly bias against him, but Arsenal simply don't have a clinical striker that is currently playing. Eduardo could prove to be one, but at the moment we don't know how he's going to turn out post-injury.
HEADER&JUMP
The vast majority of his goals for Arsenal have come from his head, he really is quite dangerous in the air and combined with his great leap and strength, he can be unstoppable. However, he's not clinical enough to warrant a higher value (again, he has placement issues).
TEAM WORK
Now this is one of Adebayor's better assets, he has a decent understanding with his team-mates and always gets on the end of their passes/crosses. He can forge dangerous partnerships when paired with certain players and the current value should have the added of bonus of making the Togo NT miss him when he isn't playing.

Iskreno, mislim da bolji od ovih ocena nije - sve je èovek lepo objasnio :001_cool:

respekt za sve ovo al ako je vako brz adebayor onda neznam :chinese:

mali_djogani
02-13-2009, 14:07
Nije toliko brz koliko ima dug korak sto ga cini brzim :)

AcMilan91
03-02-2009, 00:25
ljudi kako da skinem najnoviji option file sa pes stats database?

coolactive
03-02-2009, 08:11
ljudi kako da skinem najnoviji option file sa pes stats database?

Na koji Option file misliš?
Ako je Total Realism, mislim na topik gde si tamo postavio pitanje, imaš ga na evo webu.
Njihov Option file je zastareo, rađen je još za 2008-icu.
Imaš moj option file koji je preko 80% sa ocenama sa psd...

AcMilan91
03-02-2009, 12:31
sta je psd?

BugA
03-02-2009, 12:49
sta je psd?

PesStatsDatabase, logicno ;)

NoLe PxFxCx
05-03-2009, 15:57
Ocene su lose....jbt kako neki dbl da zaustvi Ibruuuu....msm ste videli kako izvodi slobodnjake a ocena za freekick acc je 67 glupost...msm jacina suta mu je sigurno 95...a ovako je ja msm 87 msm stvrano....

Totti
06-21-2009, 12:42
Narode, generalni problem je do vase glave....kad bi u sledecem pesu stavili skrivene ocene i da ih niko ne vidi ne bi ni primetili da je Ronaldo brzi od Lenona i te gluposti. A recite mi zasto mislite da je Nemanja VIdic najbolji defanzivni i da njega niko ne moze da nadskoci,zasto mislite da Esien ima najjaci sut itd. Kao i u pravom zivotu svakog igraca moze da pro***** i da opali dobart sut iz daljine...razumete??
nemojte se baktati sa glupim temama, sta ja da kazem Totti ima preciznost pasa 88 na GA patchu??