PDA

View Full Version : PES 2010 ~ Predlozi

maremas
11-26-2008, 11:19
Igrali ste vec dosta PES2009 da bi uvideli njegove mane, kao i mane koje se vuku jos u predhodnim nastavcima pa recite sta biste zeleli da se promeni u PES2010 ili kako se vec bude zvao, tako da dajte svoje predloge.

:player:
*Evo ja cu da navedem neke stvari koje mi padaju na pamet, prva su licence, posto KONAMI uvek sa njima ima problem i ne moze da ih nabavi za neke postojece lige eto 3 lige koje bi KONAMI mogao da ubaci a koje se ne nalaze ni u fifi09 a vrlo su kvalitetne su Argentinska, Ruska i Grcka liga sto verujem da to nebi bio problem i to bi bio pravi BUM.
*Drugo CL mod, mogao bi da se ubaci neki CL scenari mod gde mozes da igras recimo finale lige sampiona 1995 Ajax-Milan i gde imas mogucnost da promenis istoruju, dalje da se na kraju svakog finala dobijaju neki filmici sa potezima, golovima sa tih tekmi i slicno, tako da budes nagradjem sto igras i sto prelazis razlicite modove. Da CL ubace u master ligu, da u master ligi napokon bude pravi novac, ne mora da bude euro, dolar, funta samo neka cifre budu prave a ne ono 1356 :blink:
*Gejmplej da se malo unapredi, jeste da je odlican i da su finte i driblizni dobri ali sto nebi nesto ukrali iz fife i ubacili jos koju fintu, kad oni kradu od konamija sto nebi i ovi.
*Grafika, ooo ta grafika, po danasnjim standardima ona je ispod proseka, jeste da je svi volimo manje ili vise ali mislim da to mora biti mnogo bolje pa i ako mora da se zrtvuje sa visokom hardverskom zahtevnoscu. Mada sam zahvalan sto sad sa mojom kantom mogu da teram PES na high na najvecoj rezoluciji :D::

Za sad toliko, mada ima jos mnogo toga sto bi naveo.

Aladdin986
11-26-2008, 11:28
>. znas... ja bi jedinooo ... da je jacii komputer....
da razmisljaaaa...
aaaa .. ne uradis driblink... igraccc pada.. i svaki je penal u sesnestercu.. to je velika zamerka na ovom fudbalu...

Turinski
11-26-2008, 11:31
bilo bi extra da...............
ubace nemachku ligu makar se zvala german league i timovi se zvali ruhr i to..... kao u 4-ci,ne treba ni jedan licenciran tim,cak ni imena igrach,.a nisu preterano neophodna,ali bi olakshalo patchmaking ne bi morali da meramop holandjane ili da ne ubacujemo nikakav drugi tim,samo zbog slotova...................
i da dobiju licence od klubova i kvalifikacija za ls, ali mi je bitnije ono 1. iako je rano za raspravu
:)

markotor
11-26-2008, 11:50
Neka konacno povecaju broj reprezentacija i da se igraci krecu u 360 stepeni a ne osam pravaca

FXGT
11-26-2008, 11:57
licence nece verovatno jer je to skupo, mare grafika je extra kus bolje pa sve se vidi izrazi lica na igracima pomeranje dresa
ja bi uveo jos sneg i da bude efektine graficki odradjeno kisa tj kad se kliza po terenu da se vide tragovi i da se dresovi prljaju i cepaju e to bi bio pun pogodak
da moze igracu da se razbije arkada itd...

ShommyPES
11-27-2008, 18:23
licence nece verovatno jer je to skupo, mare grafika je extra kus bolje pa sve se vidi izrazi lica na igracima pomeranje dresa
ja bi uveo jos sneg i da bude efektine graficki odradjeno kisa tj kad se kliza po terenu da se vide tragovi i da se dresovi prljaju i cepaju e to bi bio pun pogodak

super ti fora, samo malo teze da ce konami da napravi to za arkadu, nisu oni u taj trip.

Milan H.
11-27-2008, 18:45
vise liga i vise timova i da se u ML ubaci jos liga da bi onaj kup sto podseca na LS bio zanimljiviji, ne bi ni bilo lose da se treneri (menadzeri,kako god) urade bolje, detaljnije, a ne svaki menadzer da bude chicha od 100 godina, mozda ponekad da uleti koji navijac na teren (kad se igra ML ili neka druga liga) da navijaci ulete makar na neki derbi, ne bi bilo lose da se ubaci mod poput onog iz FIFE cini mi se da se zove "carier mode" da mogu da se menjaju klubovi,a ne da stalno pocinjem iznova novu ML kad sa nekim klubom osvojim sve.... ma uvek moze bolje

milosmilan
11-27-2008, 20:29
Ja sam za Bundesligu!Nego,jel ce sigurno biti naziv PES i 2010???Ja bi rekao da se vraca na ISS....(tako sam makar cuo)

tale
11-28-2008, 15:41
Neka konacno povecaju broj reprezentacija i da se igraci krecu u 360 stepeni a ne osam pravaca
kreču se u 16 pravaca :P a ljudi bi se nervirali kad bi malkice pomerili analog i igrač ode u aut (kad npr ide po aut liniji)... to bi bilo jako teško izvesti ;)

i da bude srečan kad mu umre tašta... xD

vise liga i vise timova i da se u ML ubaci jos liga da bi onaj kup sto podseca na LS bio zanimljiviji, ne bi ni bilo lose da se treneri (menadzeri,kako god) urade bolje, detaljnije, a ne svaki menadzer da bude chicha od 100 godina, mozda ponekad da uleti koji navijac na teren (kad se igra ML ili neka druga liga) da navijaci ulete makar na neki derbi, ne bi bilo lose da se ubaci mod poput onog iz FIFE cini mi se da se zove "carier mode" da mogu da se menjaju klubovi,a ne da stalno pocinjem iznova novu ML kad sa nekim klubom osvojim sve.... ma uvek moze bolje

čemu uletanje na teren? :S

froginho
11-28-2008, 16:33
samo da srede online igranje kao sto je na PES6 i to bi bilo to !

BugA
11-28-2008, 19:53
kreču se u 16 pravaca :P a ljudi bi se nervirali kad bi malkice pomerili analog i igrač ode u aut (kad npr ide po aut liniji)... to bi bilo jako teško izvesti ;)

Hm... Ne znam odakle ti to, u PES-u je kretanje u 8 pravaca - levo, desno, gore, dole, i medjupravci (gore-levo, gore-desno, dole-levo, dole-desno). I to je.

Turinski
11-28-2008, 20:15
.....i da......baklje i navijachkih rekvizita

milosmilan
11-28-2008, 20:38
Realnije zastave(navijacke),a ne samo ono zastava se viori bez drske i onako retardirana.Nego,jek mozda KONAMI nema licencu da stavi realno navijanje u igricu???Sto mora da bude uvek ono smorno oooe,ooooe,ooooa!Uspava me!Tu su moji predlozi....

customiZer
11-30-2008, 02:28
1. bolje izvodjenje penala,koliko puta promasi igrac penal ja ni kriv ni duzan ::S:,nek' uvedu onaj bar za jacinu,kao kod slobodnih udaraca...

2. faul pri sutu,u pesu je jako debilno ako te vuce igrac i ti uspjes da sutnes loptu (naravno sut nema veze sa vezom) i nista,sudija ne svira nista idemo dalje,kao neka prednost ::S:,kakva prednost prebaci gol 5m a ne mogu da cekam da vidim hoce li me ovaj oboriti ::S:

FXGT
11-30-2008, 02:35
pa tako je i u pravom zivotu kad sutens nema sudija sta da svira ti probaj da simuliras mozda uspes da dobijes slobodnjak

milosmilan
11-30-2008, 08:13
Penali u PES2009 su veliko s**nje!Ocekujem bolje penale u ISS2010

St.Anger
11-30-2008, 14:54
Vrlo interesantna tema. Ja kad igram pes stalno dolazim do novih ideja (verujem kao i vecina nas) koje bi mogle da unaprede igru i uchine je jos zanimljivijom. Sto se tiche same igrivosti ona ce u svakom nastavku biti "najbolja"(do tog trenutka) i uvek ce joj nesto faliti. Evo nekih noviteta koje bi po mom mishljenju trebala obavezno da se stave u nekom od nastavaka:

*primetio sam da su se dosta potrudili kod radovanja igracha pri postignutom pogotku, moj predlog je da kada igrach koji postigne pogodak moze sam da bira nachin radovanja. npr. das gol i tada recimo kada pretisnes X igrach skida dres ili O on preskache ogradu i trchi do tribine(severne:)) i naravno za ove gestove dobijes zuti karton. Naravno sve ovo radis da bi iznervirao protivnika kako bi ga lakse pobedio. A ova opcija sa skidanjem dresa otvara mogucnost onima koji vole da "edituju" da smisle natpis koji ce pisati na majici ispod dresa, npr. kao sto je jednom prilikom pri postignutom golu protiv Lacija pisalo Francesku Totiju a pisalo je "zabio sam vam jos jedan".
*svima nas se desavalo da nam sudija svira ofsajd a da mi u trenutku pomislimo da to stvarno nema mnogo smisla i onako nervozni shutnemo loptu(napunumo kocku). Moj predlog je da ako igrach posle sudiskog zvizduka shutne loptu obavezno dobije javnu opomenu. Ovako bi mogli da testiramo svoju samokontrolu u raznim situacijama.
* Po mom ubedjenju idealno igranje pes-a je kada igraju tri do chetiri igracha jer tada u sluchaju kada neko izgubi brzo dodje na red da igra opet. Vrlo chesto igrach(chitaj dosadni ortak) koji cheka svoj red se ubija od dosade i dobacuje onima koji igraju.
Koliko puta vam se desila situacija da vam sudija da crveni karton za neki bezazleni klizeci start? koliko puta si posle utakmice imao utisak da te je sudija pokrao a i tvoj protivnik se slozi sa tim? Koliko ste puta sudiju nazvali lopovom(i ostalim pogrbnim imenima) i rekli da navija za vasheg protivnika? Sve bi ovo imalo vise smisla kada se ne bi odnoslio na rachunar ili konzolu. Ja bih napravio tu opciju da na pochetku utakmice mozes da biras da li ce sudija biti rachunar ili ce to da bude neko trece lice(ortak koji se dosadjuje) koje bi pomochu treceg joipada ili tastature moglo da sudi faulove, daje zute kartone itd. tj da bude sudija. Ovim bi ortaci pokazali svoje pravo lice a i sve ono sto si govorio rachunaru ili konzoli mogao bi da kazes trecem licu.

St.Anger
11-30-2008, 14:55
E, nastavicu kad budem imao vremena.

4evra
11-30-2008, 15:01
Mislim da bi morali ubaciti greske.
Barem 1-2% sanse da linijski sudija nece skontati offside,faul ili da ce suditi penal bespotrebno,glupo je onako kad je sve pod spagu postavljeno.Obicna arkada...
Za navijanje mislim da oni nemaju vremena da rade za vecinu timova odvojene chants ali mislim da bi bilo dobro da urade neki custom sto bi valjao za svaki tim(ona iz NBA we will rock you ritam je strava)

samo da ne bude gori,ne bi smetalo ni da ostane isti kao ovaj,ali gori nikako :)

milosmilan
11-30-2008, 15:40
....i jos nesto!Nije realno da npr kada neko sutne i pogodi golmana,a lopta se dobije u vis i kada moj igrac treba da skoci glavom da daa gol to kao nije moguce,jer samo golman ima pravo da skoci i da uhvati loptu.....

Turinski
11-30-2008, 21:44
Odigrao sam sad jednu utakmicu i ovaj pes ima nekoliko retardacija u odnosu na prrethodni
1.svaki ili svaki 2. sut se odbija o igraca ili udara u njega
2.kada komp da gol pocinje da igra pe****ki samo se dodaje u odbrani
3.Igraci se gube i i gube loptu kao i sebe........

Zizou
12-01-2008, 01:34
Igrali ste vec dosta PES2009 da bi uvideli njegove mane, kao i mane koje se vuku jos u predhodnim nastavcima pa recite sta biste zeleli da se promeni u PES2010 ili kako se vec bude zvao, tako da dajte svoje predloge.

:player:
*Evo ja cu da navedem neke stvari koje mi padaju na pamet, prva su licence, posto KONAMI uvek sa njima ima problem i ne moze da ih nabavi za neke postojece lige eto 3 lige koje bi KONAMI mogao da ubaci a koje se ne nalaze ni u fifi09 a vrlo su kvalitetne su Argentinska, Ruska i Grcka liga sto verujem da to nebi bio problem i to bi bio pravi BUM.
*Drugo CL mod, mogao bi da se ubaci neki CL scenari mod gde mozes da igras recimo finale lige sampiona 1995 Ajax-Milan i gde imas mogucnost da promenis istoruju, dalje da se na kraju svakog finala dobijaju neki filmici sa potezima, golovima sa tih tekmi i slicno, tako da budes nagradjem sto igras i sto prelazis razlicite modove. Da CL ubace u master ligu, da u master ligi napokon bude pravi novac, ne mora da bude euro, dolar, funta samo neka cifre budu prave a ne ono 1356 :blink:
*Gejmplej da se malo unapredi, jeste da je odlican i da su finte i driblizni dobri ali sto nebi nesto ukrali iz fife i ubacili jos koju fintu, kad oni kradu od konamija sto nebi i ovi.
*Grafika, ooo ta grafika, po danasnjim standardima ona je ispod proseka, jeste da je svi volimo manje ili vise ali mislim da to mora biti mnogo bolje pa i ako mora da se zrtvuje sa visokom hardverskom zahtevnoscu. Mada sam zahvalan sto sad sa mojom kantom mogu da teram PES na high na najvecoj rezoluciji :D::

Za sad toliko, mada ima jos mnogo toga sto bi naveo.

Isti predlozi kao Dude Of infinity+ da unaprede odbranu na X i na kocku,jer odbrambeni igraci su zalosno uradjeni kada drzite jedno od ova 2 dugmeta

milosmilan
12-01-2008, 07:11
Odigrao sam sad jednu utakmicu i ovaj pes ima nekoliko retardacija u odnosu na prrethodni
1.svaki ili svaki 2. sut se odbija o igraca ili udara u njega
2.kada komp da gol pocinje da igra pe****ki samo se dodaje u odbrani

....iskusno......

Chille_HR
12-01-2008, 07:29
pa mogu vam reci da mi se svidja situacija kod ofsajda.....nisam dodushe snimao, ali sam dao gol iz ofsajda....zanimalo me, pa sam u youtube upisao offside goal i vidio da su josh neki ljudi to napravili :) stoga bih htio da se i suci ponekad naprave realnijima i da sude kada nije ofsajd i isto tako, da ne skuzhi da je ofsajd i da pusti igru (recimo da se to stavi u CL mod, jer sumnjam da bi to naishlo na odobravanje puno ljudi) :D
isto tako, ono shto me smeta jest chinjenica da za neke faulove nakon shto igrach preda loptu (ja ga slomim sluchajno) i sudac nishta ne svira....makar bi ponekad trebao dobiti i crveni jer prerevno znam ulaziti u klizeci....ne govorim o prednosti, jer nekada i moj igrach zna presjeci tu loptu, pa nema govora o tome...
mozhda da malo prokomentiramo ideju da se na random conditionu mijenjaju raspolozhenja igracha ovisno o rezultatu....tako bi neki poludili i bili nabrijani, dok bi neki pali u bananu....(mozhda isto za CL mod)
osim toga, ne znam kaj bi josh mi palo napamet....bumo dalje igrali, pa vidjeli :D

Александар
12-01-2008, 15:52
Ako sam video dva pametna predloga u ovoj temi.Daj razmislite malo pre nego sto nesto napisete.Ima tu i dobrih stvari ali kada procitas neke debilne ideje tipa sudija pogresi(sto se desava u stvarnosti) i sada lik u ofsajdu i vidi se primis gol i popizdis, dosta mi je sto se na tv nerviram kada vidim gol iz ofsajda.Samo kao sto Chille kaze da sudije ne treba da dizu da je ofsajd kada igrac ne moze da stigne do lopte(znate ono, izbijete loptu iz odbrane i sudija odma svira ofsajd na centru).I kada drizte da napadate ako igrac uradi fintu fake sut vas igrac nicim izazvano sam ukliza, to bi se trebalo ispraviti.Toliko od mene.

maremas
12-01-2008, 15:59
Juce smo kod drugara igrali ligu sampiona nas 4 u timu (Inter) i dali smo gol iz ofsajda, gol koji je i odlucio tekmu :clap2:

Dule 93
12-01-2008, 16:04
Pa bolje je kao da sam ukliza,jer to se zove refleks a ti kad igras ne bi nikad klizao kad znas kako da uzmes loptu,ovako je realnije cimnes ga a on odleti u drugu stranu isto kao b.jankovic protiv francuza

Chille_HR
12-01-2008, 16:09
...ali kada procitas neke debilne ideje tipa sudija pogresi(sto se desava u stvarnosti) i sada lik u ofsajdu i vidi se primis gol i popizdis, dosta mi je sto se na tv nerviram kada vidim gol iz ofsajda...
nisam sad skuzhio jel se to odnosilo na moj post, pa cu svejedno objasniti shto sam htio reci...
PES se temelji na realnosti, pa sam zato spomenuo da se to napravi samo u CL modu ili da bude neka opcija koja se mozhe ukljuchiti/iskljuchiti za one super realne frikove...
zato jer znam da ako to bude standard, da ce mnogi igrachi pizditi, pogotovo ako se igra na turniru ili nekaj takvoga...

Loqo
12-01-2008, 16:14
I kada drizte da napadate ako igrac uradi fintu fake sut vas igrac nicim izazvano sam ukliza, to bi se trebalo ispraviti.

Ovo ume da izludi...

Александар
12-01-2008, 16:22
Pa bolje je kao da sam ukliza,jer to se zove refleks a ti kad igras ne bi nikad klizao kad znas kako da uzmes loptu,ovako je realnije cimnes ga a on odleti u drugu stranu isto kao b.jankovic protiv francuza

Ajde pogledaj malo sta pricas.Ne kazem da ukliza tebi, vec ti kada uradis tu fintu svaki igrac i u tom napadu ode na drugu stranu.Znaci uzmes mesija i samo sut pas, sut pas, kada god te neko napadne i svakog ces preci, to je bug koji mora biti ispravljen!

maremas
12-01-2008, 16:27
Pa ti nemoj [] X :stuart:
I nije bas uvek da ukliza, a ne vidim da je to bag. Problem je samo sto neki to konstantno rade u napadu jer ne znaju nista drugo. :tongue_smilie:

Dule 93
12-01-2008, 16:33
Fora u pesu je da se neigra sa jakim timovima,jer kad igras sa jakim igras inividualno na primer uzmes barsu(smo messi)a ti uzme neki budjavi klub i tu se vidi lepota igre jer igras timski.
a to sa uklizavanjem nije tacno da mozes sve tako da predjes,a ako ti se ne svidja ne moras da radis :kvadrat: + :x:

Александар
12-01-2008, 18:04
Ma ok je momci.Dule ne uzimam jake timove vec idem na http://img2.imagetitan.com/img2/small/2/2_square.gif pa sta ispadne kada igram sa drustvom, a kada igram protiv kompa on mi to konstantno radi pa me zato nervira.Momci po meni je to bag ;)

maremas
12-01-2008, 18:05
Komp to konstantno radi ::S:
Meni nesto i ne radi.

Misko
12-01-2008, 18:26
brate ako udvajas u sesnaestercu ima da uklizi ovaj drugi pa da ga je*es, sjebali su to malo

Ajzakova Beba
12-01-2008, 18:37
Uvek to.Nece biti tako samo ako ti uklizes i pokosis ovog pre njega :D

Malo me smara i ono,sutnes slobodnjak,pogodi zivi,a izvodjac stoji ukopan u mestu pa tek posle nekolko sekundi pocne da trci za njom...

Takodje se tripuje kada lopta prelece tacno iznad igraca koji je prati pa zna da zastane ::S: sto to jtb...

Sad da ne nabrajam vise,te sitne greske mene najvise mrace i to bi valjalo u sto vecem broju ispraviti.I da prodube malo te modove i full.

sanin_bosanac
12-01-2008, 19:39
navijanje navijača je ku ku**c...kad dam go..kao da sam na ****noj sahrani ..a ne na stadionu...debilno trčanje igrača..plastično djeluju...ružan dizajn stadiona....vrlo losa igra sve u svemu...dodavanje kao da lopta ide po ledu...ma jednostavno grozno...
prvi put kad sam igro i nije mi bilo toliko lose..ali sto vise igrate...fuj...
idem ja na fifu....:pinch:

stankovic19256
12-01-2008, 20:19
Vise liga,navijanje,stadioni,da mozes da cuvas igraca kod auta,i jos mnogo toga...

akiman
12-07-2008, 15:59
Nisam se nesto naigrao da bih komentarisao ali do sada su utisci da je igra jako dobra. Ne bih mnogo toga menjao izuzev nekih sitnica koje te iznerviraju po neki put. A sve to oko grafike, dizajna, navijaca... Meni je sve to nebitno... Ionako slusam muziku dok igram.
Gameplay #1

4evra
12-07-2008, 16:02
Pogledajte malo!!
Ovo je tema PREDLOZI za 2010
a ne UTISCI od 2009

kicba70
12-22-2008, 09:30
1.next-gen grafika igracha
2.da nam prekopiraju gameplay sa PS3 ili PS2 na PC.
3. sve ovo sto je St.Anger rekao
4. odbijanje u duelu, da izgleda prirodnije, kao u FIFI 09 na PS3
5. Kad se igra single player, npr. italijanska liga, da bude malo preglednije, da se uvede tu neka novina da mozes da dajes komentare pre i posle utakmice.... da imas osecaj kao da stvarno igras sezonu (ovo prekopirati iz Fife 09) ..... ovo vazi i za CL i za Cup....
6. replay kad se gleda, da bude iz ugla u kojem je igrac okrenut kao golu. I da odmaknu malo kameru, jbt preblizo snimaju.
7. malo manja internet zahtevnost za igranje preko neta. Nemam original PES jedino iz razloga sto imam 768/64kbs, a treba minimum 192 upload. Fifa moze da se igra sa 64.

eto za sada toliko... kad se setim dopisacu jos.

maremas
12-22-2008, 16:57
2.da nam prekopiraju gameplay sa PS3 ili PS2 na PC.

:wtf:

Atlantis
12-22-2008, 17:26
FIFA ne može da se igra sa 64. Ko god da ti je to rekao žestoko te je slagao.

Ne znam za PES2009, ali PES2008 je definitivno bilo bolje da su prekopirali verziju sa PS2 i ne bi me èudilo da je i PES2009 takav na PS2. Inaèe, PES2009 jeste prekopiran sa PS3.

Ja imam par želja:
#1 Da vrate igru na neku vrstu sinteze izmedju gameplaya PES5/6 i funkcija iz PES2008/2009 - Dakle da saèuvaju žive zidove, utrèavanje kod kornera, driblinge iz novijih delova a da sama igra najviše lièi na stari dobri PES koji svi mi volimo.
#2 Da uspore igru - svi znamo zašto.
#3 Da vrate treninge iz PES5 gde smo imali èak i zadatke za slobodnjake u vidu pogadjanja meta ili prilikom driblanja da zaobilazimo èunjeve (ili to beše PES4?)
#4 Ubacivanje scenario moda. Da ponovimo Liverpoolov preokret iz Turske, da ponovimo Turski preokret protiv Hrvatske ili Èeške... To je bilo na Nintendu, ne vidim zašto opet ne bi poradili na tome.
#5 Ubacivanje malog fudbala - mada znam da od ovoga nema ništa.
#6 Totalna prerada PES-netkoda. Ove godine nema nikakvog smisla igrati online pa samim tim ni kupovati PES original.
#7 Ukoliko ne mogu da optimiziraju verziju za PC onda neka nam daju PS2 verziju. Samo nek prekinu da igru koja se igra i na dual core i na double-quad core nazivaju next-gen. Bolje da nam daju igru koja æe raditi i offline i online a da onda lepo rade na miru na PS3 verziji bez razmišljanja o tome šta moraju da izbegavaju da bi ta ista igra "kako-tako" radila i na PCju. FIFA je to uradila i svi znamo kakav je rezultat takvog poduhvata.

kicba70
12-22-2008, 19:03
Ne znam zasto se cudite sto sam rekao da prekopiraju gameplay sa PS3 ili PS2 na PC???

Razlika je ocigledna.

Na ps2 igram 2 puta nedeljno sa drustvom, a na ps3 sam jednom probao.

Duplo prirodnije izgleda na konzolama.

maremas
12-22-2008, 20:34
Ne znam zasto se cudite sto sam rekao da prekopiraju gameplay sa PS3 ili PS2 na PC???

Razlika je ocigledna.
Pa da razlika je ocigledna, PS2 se razlikuje.

Pa PES2009 na ps3, xbox 360 i na PCu(xbox konverzija) je isti tako da je isti i gameplay a PS2 je druga prica, nije "next gen".

milosmilan
12-22-2008, 21:34
FIFA ne može da se igra sa 64. Ko god da ti je to rekao žestoko te je slagao.
.

....znaci i original kutija laze,a???....:ninja:

manastirac
12-22-2008, 22:58
moj predlog je da sudija ne duva ko debil u onu pistaljku kad lopta izadje van terena, kad se izvodi aut, gol aut... da konacno bude moguce prici protivnickom igracu kad izvodi aut... da se promene ona dva dosadna komentatora... zvuk prilikom sutiranja lopte je kao da se igra sa ovnovom besikom:crying: i tako...

kicba70
12-22-2008, 23:21
Pa da razlika je ocigledna, PS2 se razlikuje.

Pa PES2009 na ps3, xbox 360 i na PCu(xbox konverzija) je isti tako da je isti i gameplay a PS2 je druga prica, nije "next gen".

Ne bih se slozio sa tobom. Iskreno nisam nikad igrao na xboxu nijednu igru, ali verujem da je gameplay skoro isti kao na PS3, posto su xbox 360 i ps3 konkurenti. A PS3 se razlikuje od PC-a u gameplay kao sto sam pomenuo gore po mnogo prirodnijem kretanju igracha,lopte....Nemas onih (sto je neko napomenuo) 8 smerova, vec imas mnogo vise...

Jel si igrao na xboxu PES 09?

A zakljuci malo i po ceni, sta je bolje.

stefanACM
12-22-2008, 23:29
Nemoj džabe da se raspravljate PES 2009 je pravljen samo za PS3 i portovan na ostala čuda, sem na PS2 gdje su grafički čipovi preslabi pa je tu i dalje PES6 sa patchom !!!
A moji predlozi, i ako ih džabe nabrajam su:
-video editor (jer je mnogo močan u GTA IV a i pomogao bi pravljenju kompilacija)
-naravno dresovi da se pravo mogu skinuti... pocepati...
-da lopte koje izađu van igrališta kupe deca i dodaju nove ! (stvarno bi izgledalo extra)
-da nema restrikcije igre nego da se stalno igre i nezaustavlja vreme (kad je aut deca uhvate loptu i daju drugu i odma se igra-jedino kod slobodnih da kamera krene sa Normal Long i dođe na ovu sa koje se šuta)
-pošto ovo nije ni 20% next-generation engine-a mogli bi bar još malo da pojačaju grafiku bar na 30%

Toliko od mene !!!

Loqo
12-22-2008, 23:52
-da lopte koje izađu van igrališta kupe deca i dodaju nove ! (stvarno bi izgledalo extra)

ovo bi bilo extra,to su sitnice koje mnogo znace,mnogo povecavaju draz

Zizou
12-23-2008, 00:14
ma dajte ljudi kakva deca,kakvi bakraci,najbitnije je da unaprede gameplay

da naprave igru sa grafikom pes2009,a gameplay da bude sinteza pes5+pes6(kao sto atlantis rece)

Loqo
12-23-2008, 00:36
To da,to je na prvom mestu,ali ni najmanji problem ne treba da im bude da urade ovako nesto.Najvise paznje treba obratiti na poboljsanje gameplay-a,ali mogu da urade neke sitnice koje ce uciniti fudbal jos realnijim sto je i cilj.

maremas
12-23-2008, 09:15
Ne bih se slozio sa tobom. Iskreno nisam nikad igrao na xboxu nijednu igru, ali verujem da je gameplay skoro isti kao na PS3, posto su xbox 360 i ps3 konkurenti. A PS3 se razlikuje od PC-a u gameplay kao sto sam pomenuo gore po mnogo prirodnijem kretanju igracha,lopte....Nemas onih (sto je neko napomenuo) 8 smerova, vec imas mnogo vise...

Jel si igrao na xboxu PES 09?

A zakljuci malo i po ceni, sta je bolje.Nema sta da se slazes, to je jednostavno tako a kakve veze ima cena, cenu diktira platforma na kojoj se igra. A tih 8 smerova sto si pomenuo je svugde, ni na jednoj platformi nije ni vise ni manje. Kazes da nisi igaro xbox360, pa na PCu je igra konverzija sa xbox360 pa sam zakljuci dali si igrao ili nisi :001_tongue:

Meni samo nije jasno odakle ti takvi zakljucci da se gamaplay razikuje na PCu, xbox360 i PS3, i ono sto si pomenuo u jednom od ranijih postova da bi voleo da se gameplay sa PS3 i PS2 prebaci na PC? :blink:

shkem1
12-23-2008, 09:38
ja bi voleo da novi pes ima i zenskih ekipa i da mozes da editujes igracice i da im grudi stavis na 5 npr 8) sala za ovu predjasnju izjavu ali sto da ne pa ja imam i drugarice neke koje peglaju sa nama pes

zlaxy
12-23-2008, 09:56
da grunu vise stadiona..
sto vise stadiona

Misko
12-23-2008, 10:32
da odrade facu Pajdomanu kako valja

zlaxy
12-23-2008, 10:33
i ocene
kakav ***** 98

markotor
12-23-2008, 10:54
mogli su da stave 50 vrsti lopti i isto toliko vrsta kopacki, mogucnost da nema publike, mogucnost da se iskljuci kontrola selektovanog igraca od strane kompjutera (kao da je stalno u super-cancelu)

Milenk0
12-23-2008, 11:16
Ma samo sto se mene tice da izbace ono stupid izbacivanje u 70. minutu kad igras BAL...

mozes da igras najbolje al ima da te izbaci u 70. pa makar crk'o :wall:

zlaxy
12-23-2008, 11:38
nije tacno

Milenk0
12-23-2008, 11:42
nije tacno

koju sezonu igras?

zlaxy
12-23-2008, 11:53
mislim 2012

Milenk0
12-23-2008, 11:55
mislim 2012

u jeeee....ja sam tek 10-11 cini mi se ::S:

Ok...mozda i mene drzi do kraja neke tekme :)

P.S jbg...ja igram u boljem klubu...ti si u onom malom...pa je to normalno :D

maremas
12-23-2008, 12:31
Ma samo sto se mene tice da izbace ono stupid izbacivanje u 70. minutu kad igras BAL...

mozes da igras najbolje al ima da te izbaci u 70. pa makar crk'o :wall:Izbaci te zato sto ti stamina slaba ko i meni i posle 3 uzastopne tekme (gde si dobar) svaku sledecu ti pocinjes gotovo neodmoren jos ako nisi raspolozen onda je uzas, i tako uvek oko 70 minuta ti si gotov i zato te menja. Tako je u mom slucaju.

Chille_HR
12-23-2008, 12:36
zato ja mudrac se samo krecem do neke granice, a shprintam samo kada je neka shansa ili otvor u obrani :D (kakti pravi napadach :D)
tako trenutno u trecoj sezoni (Numancia) od svih tekmi odigram jedno 90% njih 90min, a kada mi treba odomor, obichno ga dobijem skupljanjem zhutih kartona :D

ali bi za 2010 mogli staviti recimo da iamsh nekke opcije davanja intervjua ili koju rechenicu da prokomentirash proshlu tekmu, sljedecu, ili tak nekaj....
ili nekoliko 'event'ova koji se random pojave i ovisno o vashoj reakciji, sljedecu tekmu vam condition ovisi o tome ;)
npr. Adriano vas zove van u klub i cuganje, a vi imate opciju ici sa njim, potuci se i biti nabrijani na tekmi (crvena strelica - ali malko manja stamina od maksimuma), ili spavati u hotelu, a da vas Adriano budi svojim galamchenjem i muzikom do rano ujutro :D (posljedica - siva strelica i pola stamine) :D

Milenk0
12-23-2008, 19:40
Izbaci te zato sto ti stamina slaba ko i meni i posle 3 uzastopne tekme (gde si dobar) svaku sledecu ti pocinjes gotovo neodmoren jos ako nisi raspolozen onda je uzas, i tako uvek oko 70 minuta ti si gotov i zato te menja. Tako je u mom slucaju.

Hvala brate sto si mi reko :)

Nisam imao predstavu cemu sluzi ta stamina pa je nikad nisam ni povecavao....sad se bacam na treniranja stamine :batman:

Loqo
12-23-2008, 19:47
ja sam odigrao 4 sezone a mozda sam 3 puta zavrsio celu tekmu:D

Dule 93
12-23-2008, 21:18
Bilo bi dobro da u 2010 stave da u become a legend moze da se bude golman,znaci neka posebna kamera i branis u budjavom klubu,sine samo cepac.

Milenk0
12-23-2008, 21:19
Da...mada...ja bih voleo vise da mozes da budes centar half ili levi ili desni bek :) tj. da mozes da biras sve poziciju u timu :)

froginho
12-23-2008, 21:28
zato ja mudrac se samo krecem do neke granice, a shprintam samo kada je neka shansa ili otvor u obrani :D (kakti pravi napadach :D)
tako trenutno u trecoj sezoni (Numancia) od svih tekmi odigram jedno 90% njih 90min, a kada mi treba odomor, obichno ga dobijem skupljanjem zhutih kartona :D

ali bi za 2010 mogli staviti recimo da iamsh nekke opcije davanja intervjua ili koju rechenicu da prokomentirash proshlu tekmu, sljedecu, ili tak nekaj....
ili nekoliko 'event'ova koji se random pojave i ovisno o vashoj reakciji, sljedecu tekmu vam condition ovisi o tome ;)
npr. Adriano vas zove van u klub i cuganje, a vi imate opciju ici sa njim, potuci se i biti nabrijani na tekmi (crvena strelica - ali malko manja stamina od maksimuma), ili spavati u hotelu, a da vas Adriano budi svojim galamchenjem i muzikom do rano ujutro :D (posljedica - siva strelica i pola stamine) :D

:offtopic:
mojne ti protiv mog Adriana , jel on je ko i ja

Mare_93
12-23-2008, 21:31
bilo bi vrh kada bi publika bila graficki malo realnija,da uvedu peglu navijaca na tekmi u velikim derbijima,da navijaci prave *****a,malo bakljade,koreografija itd.

Atlantis
12-23-2008, 21:45
....znaci i original kutija laze,a???....:ninja:

I KONAMI kaže da je dovoljno 128kbps pa? :)

Jedino ako nije ciljao na FIFU na PCju ;)

Dule 93
12-23-2008, 21:56
Pa publika treba da bude za primer a ne da se navijaci peglaju,to utice na decu.
Mislim bilo bi extra da ponekad uleti navijac,sto moze na real futbal na fonu.

markotor
12-24-2008, 09:50
Moglo bi na primer u finalu nekog takmicenja na kraju tekme da istrci publika na teren sa zastavama

Dule 93
12-24-2008, 10:25
Ta *****avanja sa navijacima nikada nece napraviti.

Dule 93
12-24-2008, 11:33
Ne razumem zasto Konami toliko malo paznje posvecuje detaljima,na primer publika,oni barjaci i zastave,sta im je tesko da naprave 20 lopti,ako ne mogu da ih naprave neka vec ostave prazne slotove za lopte da mozemo da ih ubacujemo,ili stadione,u pes 6 je bilo dosta stadiona i od tad ih stalno smanjuju.

rennato
12-29-2008, 23:00
vidim da nitko nije spomenuo katastrofalnog komentatora kojeg treba hitno mjenjat...i naravno..zvuk navijača i radovanje istih kod postignutog gola...(da ubace nekoliko takvih radovanja,,ono kad je nevažna tekma pred malo navijača da se slavi malo, a ako ako je derbi da je delirij na stadionu, pale se baklje igrači dulje slave gol...ili ako si u gostima kada zabiješ onda ti zviždi cijeli stadion, zvižede na sučeve pogreške...)-

da se podigne AL kompjutera,,mišljenja sam da je prelagano igrati na top playeru..( osvojio sam npr premier ligu sa hull cityem 15 bodova prednosti pred drugoplasiranim..)..

Darcoolio
12-29-2008, 23:15
Meni za biranje ekipa je katastrofa...a mogli bi i da ubace menjanje dresova, lopti i stadiona između dve utakmice...oni startovi kompa zbog kojih se dobija crveni karton obavezno da se izbace, da navijači ne urliču npr. "inter, inter" bez prestanka tokom čitave utakmice.
A što se tiče publike, ne znam da li je neko igrao This is football, gde je bio kratak prekid tekme zbog bakljade kad se igra derbi.

Loqo
12-29-2008, 23:49
Komentator je iz godine u godinu katastrofalan,ali izgleda nemaju nameru to da srede.

lucke
12-30-2008, 00:01
Mogli bi da ubace da kada kapiten izlazi iz igre on istu predaje ili namesta zameniku .

milosmilan
12-30-2008, 11:11
vidim da nitko nije spomenuo katastrofalnog komentatora kojeg treba hitno mjenjat...i naravno..zvuk navijača i radovanje istih kod postignutog gola...(da ubace nekoliko takvih radovanja,,ono kad je nevažna tekma pred malo navijača da se slavi malo, a ako ako je derbi da je delirij na stadionu, pale se baklje igrači dulje slave gol...ili ako si u gostima kada zabiješ onda ti zviždi cijeli stadion, zvižede na sučeve pogreške...)-

da se podigne AL kompjutera,,mišljenja sam da je prelagano igrati na top playeru..( osvojio sam npr premier ligu sa hull cityem 15 bodova prednosti pred drugoplasiranim..)..

Ma najbolji je bio onaj za PES4.Imas tabelu i biraj...:crazy:

markotor
12-30-2008, 11:14
u pes2010 treba da oslobode igru sablona i da ne moze jedan igrac sa loptom da vozi celu odbranu i bude brzi od igraca bez lopte

Loqo
12-30-2008, 11:41
u potpunosti se slazem,dokle vise to da se ponavlja...

blackwhite
12-30-2008, 17:43
-Izbaciti ,,terminator,, igrace(oni kojima nemozes da uzmes loptu sa celom odbranom)
-popraviti igru 1na1(stvarno je nerealno da golman u90% slucajeva brani 1na1)
-Poboljsati penale,napraviti skalu za jacinu suta
-Promeniti komentatora-KONACNO!
-Ubaciti bundesligu i po mogucstvu vise licenciranih klubova
-Poboljsati navijanje(atmosferu na stadionu)
-napraviti pregledniju i realniju statistiku

Loqo
12-30-2008, 18:05
Imam neki utisak da atmosferu,komentatora i terminator igrace nikad nece promeniti...ili za nekih 10 godina

milosmilan
12-30-2008, 18:53
-Izbaciti ,,terminator,, igrace(oni kojima nemozes da uzmes loptu sa celom odbranom)
-popraviti igru 1na1(stvarno je nerealno da golman u90% slucajeva brani 1na1)
-Poboljsati penale,napraviti skalu za jacinu suta
-Promeniti komentatora-KONACNO!
-Ubaciti bundesligu i po mogucstvu vise licenciranih klubova
-Poboljsati navijanje(atmosferu na stadionu)
-napraviti pregledniju i realniju statistiku

...U pravu si!Ovo moram da naglasim.Penali su zesce NEREALNII!!!!!!!:nono:

rennato
12-30-2008, 21:58
da se napravi više animacija i prokaza slavlja nakon osvojene lige ili kupa..da sjednem pred komp i uživam kad sam nešto osvojio a ne 15 sec animacije i "congratulations you won" pa onda ispočetka...to me mrzi!!

TrueBlue
12-30-2008, 22:05
1.Licencirane lige kao na FIFI

2.Poboljsanje BAL

3.Za nijansu ubrzati game play

I pojacati Chelsea ove godine tragedija :p

Loqo
12-30-2008, 22:38
Dodati DC poziciju u BAL-u pod obavezno!

maremas
12-30-2008, 22:45
Slobodnjaci do 25m za iole bolje izvodjace su zicer i to me uzasno nervira.

4evra
12-30-2008, 23:58
kolika je samo razlika u igri na sony3 i PC..da su samo 50% fora i poteza prebacili i na pc sa sonyja lista losih stvari u pes 2009 bi bila 3x manja

maremas
12-31-2008, 10:12
Aj napisi sta se to razlikuje, bas me zanima?

asafapauel
01-09-2009, 12:11
meni bi bio dobar dodatak recimo da kad izvodis korner ili aut postoji neki znak gde tacno bacas loptu to je bilo vec ranije u nekom od pes-ova

edit:evo
http://www.youtube.com/watch?v=9VLoqHv1-NE

cak mi i ove velike zastave na tribinama deluju do jaja :)

BugA
01-09-2009, 12:17
meni bi bio dobar dodatak recimo da kad izvodis korner ili aut postoji neki znak gde tacno bacas loptu to je bilo vec ranije u nekom od pes-ova

edit:evo
http://www.youtube.com/watch?v=9VLoqHv1-NE

cak mi i ove velike zastave na tribinama deluju do jaja :)

Ne razumem, pa imas to i sad, naravno ne dok izvodis, nego kad namestis kako hoces i izvedes, zuti krstic pokazuje gde ce lopta pasti (ako je niko ne dira). :)

Jedino sto neki patch-evi sklanjaju taj krstic...

Klang
01-09-2009, 12:30
Da li neko od upucenih zna, da li postoji neki forum koji prate ljudi iz Konamija i citaju komentare igraca? Lepo je pisati po forumima sta valja ili ne valja ali ako te predloge i komentare ne citaju oni koji trebaju da ih citaju, onda je to pi$*nje uz vetar.

stele
01-09-2009, 12:51
kad napravis faul,a on pusti prednost da ti kasnije kad se prekine igra da zuti karton ako je faul bio za zuti.....to je bilo u pes6....

asafapauel
01-09-2009, 12:59
Ne razumem, pa imas to i sad, naravno ne dok izvodis, nego kad namestis kako hoces i izvedes, zuti krstic pokazuje gde ce lopta pasti (ako je niko ne dira). :)

Jedino sto neki patch-evi sklanjaju taj krstic...hmm istripovao sam se zbunio pa sam ukljucio igru ali jok ja nemam to,mada sam patchovao igru,ali ako se dobro secam nije bilo ni u verziji bez patcha,prevashodno kod kornera bi to koristilo.

BugA
01-09-2009, 14:12
Da li neko od upucenih zna, da li postoji neki forum koji prate ljudi iz Konamija i citaju komentare igraca? Lepo je pisati po forumima sta valja ili ne valja ali ako te predloge i komentare ne citaju oni koji trebaju da ih citaju, onda je to pi$*nje uz vetar.

Uglavnom je sve pi$*nje uz vetar ;) Mnoge stvari se provlace godinama kao predlozi i nista, a neke koje covek i sam moze shvatiti samo malo da razmisli jos uvek nisu implementirane u igru. Tako da KONAMI po tom pitanju ima jedno oko manje od ovog smajilija :eeye:, i otprilike cuje isto koliko i on.

kad napravis faul,a on pusti prednost da ti kasnije kad se prekine igra da zuti karton ako je faul bio za zuti.....to je bilo u pes6....

Bilo je toga i u PES2008. Ove godine se desava (ponekad, ali vise to nije tako dobro kao sto je bilo) da pusti prednost, ali nikada jos nisam video da nakon toga dodeli karton, iako je start bio i za crveni. Ili prekine odmah (sto je glupo, npr. u toku kontra-napada), ili "zaboravi" na prekrsaj.

hmm istripovao sam se zbunio pa sam ukljucio igru ali jok ja nemam to,mada sam patchovao igru,ali ako se dobro secam nije bilo ni u verziji bez patcha,prevashodno kod kornera bi to koristilo.

Ima sigurno, mada se ne pojavljuje uvek (kad lopta leti bas nisko), ali se uglavnom pojavljuje. Pogledaj da li imas fajlove "unnamed_1.bin" i "unnamed_20.bin" u folderu "cv01.img" u svom kitserveru. Ako ih imas, obrisi ih. Napominjem da se fajlovi ne moraju zvati "unnamed", bitno je ono "_1.bin" i "_20.bin" na kraju imena fajla.

http://img338.imageshack.us/img338/371/pes20092009010914452590ms9.th.jpg (http://img338.imageshack.us/img338/371/pes20092009010914452590ms9.jpg) http://img338.imageshack.us/img338/7070/pes20092009010914455689rk9.th.jpg (http://img338.imageshack.us/img338/7070/pes20092009010914455689rk9.jpg)

asafapauel
01-09-2009, 14:53
e obrisah i evo sad stvarno ima :D super...a sta se nalazi u tim fajlovima sto sam obrisao obicno imas predstavu? da ne bude posle da sam s**** patch zbog ovoga :D
hvala

BugA
01-09-2009, 15:05
e obrisah i evo sad stvarno ima :D super...a sta se nalazi u tim fajlovima sto sam obrisao obicno imas predstavu? da ne bude posle da sam s**** patch zbog ovoga :D
hvala

Nista, samo grafika za kursor koji pokazuje gde pada lopta. Samo to, ne sekiraj se.

Klang
01-10-2009, 09:42
Animacije nakon svake akcije bi trebalo izbaciti, smaraju do zla boga.

geniusmisa
01-11-2009, 12:51
Najvece promene u sledecem izdanju bi trebalo da se odnose na broj takmicenja,da se poveca broj liga,a samim tim bi se povecao broj igraca.Mislim da bi PES sa bazom podataka iz FIFE bio vrh.Ne moraju da budu prisutne bas sve lige ali recimo iz Amerike 4 lige(Brazil,Argentina,SAD i jedna grupa gde bi bilo jos 20 timova iz ostalih zemalja),iz Afrike recimo 2 grupe po 20 timova(izmesano)Iz Azije (Japan i 1-2 lige sa miksom timova iz ostalih zemalja) i naravno iz Evrope vecina liga uz naravno nekoliko slobodnih grupa za kreiranje liga po zelji koje nisu zastupljene.Naravno iz Evrope bi moralo da bude barem 10-ak najjacih liga(Italija,Spanija,Engleska,Francuska,Nemacka,Ho landija,Grcka,Turska,Portugal,i recimo tri grupe kao sto su dosad bile Others A,B,C sa jacim timovima iz zemalja koje nisu zastupljene.
Ne moraju da budu licencirana takmicenja i timovi(sta bi onda radili moderi),ali bi povecan broj timova doneo veliko unapredjenje.Samo neka Konami obezbedi veci broj slotova.
Sto se igre tice Master liga je ekstra ali bi mod slican Career modu u Fifi bio mnogo bolji.
Ne bi bilo lose da ostane i ML ali da format ML bude takav da se recimo krece iz 5.lige bez obzira koji se klub odabere i da se iz sezone u sezonu ekipa bori za bolju poziciju.U sadasnjem formatu ML smo svi i na top nivou postajali prvaci Evrope posle tri sezone.
Sto se samog gameplaya tice moglo bi i bolje ali realno gledano PES je zakon sto se toga tice.
Da li ce na osnovu preloga sa ove teme moderatori poslati Konamiju neke predloge?

Turinski
01-14-2009, 13:54
istina.......ne igra se pes samo u evropi.....ai ima dosta sjajnih timova koji bi im dali licencu...ali obavezno moraju dalicenciraju sve timove od 1. kola pa nadalje u LS i leve i desne...majku mu ako su dobili uefinu licencu nek je iskoriste bolje :)

milosmilan
01-14-2009, 15:29
Prica se da su na brzaka uradili CL mod

Кека Гробар
01-14-2009, 15:52
Ма, мора да се мења енџин. Не може један Жилберто Силва (ПАО), онда један Карагунис (ПАО) да се одбијају од манекена Роналда као да су ударили у багер, треба потпуно другачије... У стварности је потпуно супротно. Када год неко уђе метеросексуалцу у дуел, он пада као да га ударио воз и шири руке. Таква је стварност, а не да он трчи, дрибла, удара... Шта је он? Ванзе? Не, он је обичан човек од крви и меса.
Не може сваки ударац од те врсте играча да иде у оквир гола, није битна даљина. Шта је то за њих 40м?!
Морају ти јапанци да науче неке основне фудбалске ствари, а ако већ не знају нека узму пар ликова из Европе да им покажу те исте ствари.

Milos
01-14-2009, 16:00
Jel vi znate koliko je tesko da dobiju licencu za ligu?Mislite da PES ne bi imao bazu podataka kao fifa da moze?

milosmilan
01-14-2009, 20:17
Pa sto ne otkupi licencu?Ako je mogao EA Sport,sto ne moze KONAMI?

BugA
01-14-2009, 20:44
Pa sto ne otkupi licencu?Ako je mogao EA Sport,sto ne moze KONAMI?

Postoji nesto sto se zove "ekskluzivno pravo", a tako je EA otkupio veliki broj licenci, cime samo on ima pravo da ih koristi, a niko drugi u industriji igara za to vreme ne moze ni da ih otkupi - dok EA-u ne istekne ugovor, to je najveci problem.

milosmilan
01-14-2009, 21:11
Znam i ja to!Nego 2010.(za god dana) istice licenca EA Sportu za licenciranje njihove igre!

ivantuksa
01-17-2009, 05:08
Ama ljudi, mislite da oni ne mogu da isprogramiraju sta god covek zamisli. Ali kako bi onda prodavali istu igru 20 godina. Mislite o tome...

joco23
01-17-2009, 05:12
PES nikada nece imati licence kao fifa, jer konami ima samo jednu igru koja je jako dobra a to je PES, dok EA ima dosta igara koje se igraju sirom sveta

geniusmisa
01-17-2009, 19:28
Ne mora Konami ni da ima licence,pa ni u 2009 u Premier ligi nemaju svi timovi prava imena.
Naprave jednu ligu od 20 klubova i nazovu je Anglatera,sledecu sa 12 klubova nazovu Ostreich(da asocira na Austriju)a timove u toj ligi nazovu slicno timovima iz lige npr Slizburg.I tako dalje kao sto sam i rekao u svom prethodnom postu ubace 10-15 Evropskih liga,par i J.Amerike,4-5 iz Aziije 2-3 iz Afrike i timovima i igracima daju neka smesna imena ali da asociraju i da se zna koji je koji tim(za one za koje ne dobiju licencu).A iz svake od tih zemalja ce se naci po 10-ak modera koji ce srediti patcheve za svoje lige i za mesec dana dobijamo ful igru.
Samo je bitno da nam daju veci broj slotova,samim tim i igra postaje realnija.
I napokon bi mogli da rese problem igranja rukom i da se to svira kao prekrsaj.Mislim da bi to bila mnogo bolja stvar nego ono simuliranje prekrsaja koje nikako ne prolazi.

Dule 93
01-17-2009, 19:40
I ako bi bilo toliko neliceciranih liga ondafull igru bi igrali za godinu dana

Aladdin986
01-17-2009, 19:43
ma te lige i ta *****a..
zasta sluzimo mi ovdeee:) nego popraviti to .. inace nebi imali zanimaciju ..:D:D

A ono sto trebaju popraviti .. najvishe.. bar mislim Onlinee gameplay Da nije beginner vec TOP player ..

I treba se popraviti vratiti na staro da moze sa kolmanom da se kontrolishe...

geniusmisa
01-18-2009, 00:37
Ne bi cekali godinu dana na full igru,u svakoj zemlji mozes da nadjes bar 20 ljudi koji zele da vide ligu svoje zemlje u PES-u(dokaz za to su broji patchevi),neko odradi grafiku,neko podatke,neko doda navijanja i to je to.Isto kao sto cemo veceras dodati JSL(ako su momci stvarno gotovi).A vec postoje patchevi za Tursku,Rumuniju,Seriju B,Championship, Brazil, Argentinu.I naravno kada bi povecali broj liga pametnije bi bilo da umesto master lige postoji rezim igranja slican Career u FIFI.Ja bih vise voleo da mogu da dovedem nekog igraca iz J.Amerike(sto je i realnije)nego da dovodim Maradonu ili Zica.Nek ostanu clasic timovi,ali im nije mesto u master ligi.
I sta mislite o predlogu da se napokon igranje rukom sankcionise?

BugA
01-18-2009, 01:01
I sta mislite o predlogu da se napokon igranje rukom sankcionise?

Igranje rukom SE SANKCIONISE i u PES 2009, ali vrlo sporadicno. Ja sam jednom postigao gol koji je ponisten jer se lopta odbila od mog igraca (pogodila ga je u ruku), a imam snimljen gol koji Vidic (valjda bese Vidic) postize rukom, i koji takodje nije priznat, a lepo se vidi animacija protivnickih igraca koji sudiji signaliziraju igru rukom.

Ipak, slazem se sa tobom da ovaj vid prekrsaja treba bolje "programirati" i suditi kad god za to ima potrebe (ne pusta se prednost), a ne ovako, jednom u sto puta. Medjutim, ono sto se tu javlja jeste problem fluidnosti igre, neke stvari su verovatno namerno "osakacene", kako se ne bi remetio kontinuitet. Cist primer za to su situacije u kojima delovi tela jednog igraca prolaze kroz drugog igraca, ali je veoma tesko napraviti engine koji moze u svakom trenutku da brine o polozaju svih igraca, plus da pokreti budu realni, plus da nemamo smesne situacije - da se igraci sudaraju i odbijaju k`o bilijarske kugle - a da sve tece lepo i glatko, bez konstantnih prekida, sto bi sigurno vise smorilo igrace nego neki "previd" kod igranja rukom. ... s druge strane, potreban je i novi engine :)

Prednost... Bolje je uraditi (kao u 2008.), kada je bilo moguce dobiti karton i nakon dopustene prednosti, ali o ovome sam vec pisao, da se ne ponavljam. Ovde sad sudija prekida igru za svakakve gluposti, a bolje bi bilo da pusti da se igra nastavi.

Brzo izvodjenje slobodnih udaraca... Potrebno ga je usavrsiti, nekad kad je zgodna prilika za brzi nastavak akcije, igra to ne dozvoljava, nego smo ograniceni na situaciju u kojima ona proceni da mi mozda zelimo brzo izvodjenje.

Slobodni udarci... Nikako mi ne ide u glavi da ne mogu da naprave da npr. pritiskom na :x: igrac doda lopta najblizem igracu u pravcu gledanja, ili nekom u blizini, a ne da svako izvodjenje slobodnjaka (makar i na centru) bude mogucnost da se lopta "uruci" protivniku. I zasto se kod slobodnih udaraca ne moze pogled rotirati za svih 360 stepeni? Kako vratiti igracu iza izvodjaca (osim desnim analognim, sto je opet neprakticno)?

PES je odlican fudbal, ali neke sitnice umeju jako da nerviraju, a vuku se kroz serijal godinama, kao da tvorci PES-a nikad nisu uzeli palice u ruke, a igrace nece da slusaju nego teraju po svome... Aman, kad ce prelezati vise te "decije bolesti"?

geniusmisa
01-18-2009, 01:19
Ima tu dosta stvari koje treba da se poprave,ali cinjenica je sto rece neko u jednom od prethodnih postova kada bi jednom napravili savrsenu igru niko ne bi kupovao sledecu verziju,osim ako naravno nema bas draticnih unapredjenja.
Iskreno,najvise bih voleo da naprave fudbal koji bi imao gameplay PES-a i bazu podataka iz FIFE.
Kod slobodnjaka i mene nerviraju neke stvari.Kada sutnem loptu i ona pogodi zivi zid igrac sa kojim sa izveo je i dalje pod mojom kontrolom ali jednostavo stoji kao ukopan.
Kod kornera za protivnika mi se desava(igram uglavnom sa Partizanom) mi se desava da mi umesto na nekog od centralnih bekova kada pritisnem L1 kontrolu prebacuje sa Tosica na Moreiru,pa Bogunovica i sl.U ML mii se to desilo milion puta,narocito kada se lomi utakmica.
Milsim da bi uvodjenje jos nekih taktickih detalja,kao recimo postavljanje kod kornera za protivnika bilo dobar potez.
I varijanta sa pustanje prednosti i kasnijim kaznjavanjem igraca kartonom je bila dobra stvar.

Dule 93
01-18-2009, 01:39
Ali najace je kad igram sa Srbijom i izvodim korner a Zigic stoji malo dalje od 16 m.Zar nije logicnije da bude kod penala ili na 5 metara.

GROBAR22
01-26-2009, 21:17
predlazem da edit team napravi PES 2010 bice bolji :D:D:D:pesoholichari::sweatdrop::clap::clap:

St.Anger
01-27-2009, 20:23
ili nisi dovoljno upucen ili imas los ukus sto se tice video igara. Konami ima neuporedljivo bolje igre od EA sporta.

neka.bg
01-27-2009, 20:31
ili nisi dovoljno upucen ili imas los ukus sto se tice video igara. Konami ima neuporedljivo bolje igre od EA sporta.

kome si ovo napisao?Mislim da pes polako ali sigurno gubi tron,velike su i greske u pes2009 nego,kada se uporedi sa 2008 je mnogo bolji....!!!Msm da konami mora mnogo da se potrudi,nebi li osvojili nasa srca....!!!

Pele74
01-27-2009, 20:35
ajde ti dovoljno je da naloze sve kineze i japance i to je to.. ko sisa nas

_ILKE_
01-27-2009, 20:40
ja bi zamenio da odmah svim nasim igracima napisu prava imena,a ne kao naprimer Miruic umesto Zigic.I da stave prava imena Engleskim timovima,ali najveci nedostatak je master liga,u kojoj moze samo sa jednim timom da se igra,a ne sa vise,kao u fifi.

Turinski
01-28-2009, 20:08
za EPL mogu da licenciraju samo 2 tima.....ali treba da ubace jos neku ligu.....argentinsku,rusku,grcku.....naravno da se licence ne dobijaju lako ali 100% bi pristali....mislim sto ne bi....

milosmilan
01-29-2009, 09:56
PES moze sledece god da lako otkupi licencu,zato sto EA Sport-u(FIFA-i) istice licenca 2010....

Tako da ko ponudi vise novca...njegova je licenca....

markotor
01-29-2009, 17:13
treba staviti e-mail od pes programera i direktno njima da pisemo

BarcaNikola
01-31-2009, 22:20
Evo da vam napisem ja sta bih izmijenio na pes-u
1. Prvo bi trebali da maknu ovog glupog komentatora i da nam stave nekog kao sto je Ray Hudson
2.Malo vise driblinga (kao u fifi na ps3)
3.Da kod nekih igraca urade njihove "trademark" stvari npr. Henry-ev sut unutrasnjom u drugi ugao,Messi-ev poznati dribling u lijevu stranu i td.(mislim mozes ti sve to da uradis i ovako al nek nekako vise podsjeca na bas tog igraca)
4.Bolja grafika, makar to znacilo i vecu zahtjevnost
5.3d trava
6.Bolji izgledi stadiona
A sto se tice licenci i ne moraju jer se odmah pojavi neki patch koji to rjesava.

markotor
02-01-2009, 17:25
Bilo bi dobro da moze da se igra istovremeno na dve tastature

FXGT
02-01-2009, 20:49
pa dve tast ne podrzava ni sam win, a jojpad je zakon kaka bre tast
nek naprave da moze da se igra na kompu i u lanu vise igraca tj max 22

St.Anger
02-01-2009, 22:22
kome si ovo napisao?Mislim da pes polako ali sigurno gubi tron,velike su i greske u pes2009 nego,kada se uporedi sa 2008 je mnogo bolji....!!!Msm da konami mora mnogo da se potrudi,nebi li osvojili nasa srca....!!!

odgovor je bio upucen joco23. A mozda smo se i mi zasitili.... pa nam sve zivo nevalja

geniusmisa
02-03-2009, 12:43
PES je odlican fudbal, ali neke sitnice umeju jako da nerviraju, a vuku se kroz serijal godinama, kao da tvorci PES-a nikad nisu uzeli palice u ruke, a igrace nece da slusaju nego teraju po svome... Aman, kad ce prelezati vise te "decije bolesti"?[/QUOTE]

1.000.000 puta mi se desilo da u zaustavnom vremenu,ja recimo vodim sa golom razlike,komp ima korner a meni kad hocu da postavim odbranu kursor prebacuje komandu na dva najniza igraca i naravno retko se desi da ne primim gol.

ensooo
02-03-2009, 17:17
da budu sve opcije kao u fifi a da je soker e tada bio bio bum kad mozes igrati u 2 ligi i upasti u 1 ko iz ****e -) a ne kad igras ligu prvaka sva 4 tima iz spanije u jednoj grupi primjera radi, to se u fifi nemoze desiti -) al zato kad igras fifu podsjeca na igru terminator -))))))))))))

DelijaSEVER023
02-03-2009, 19:45
Neznam dali ovog vec ima ali ako stavljaju zvezdu nek stave i partizan jer nije fer prema grobarima ... :pesoholichari: Mislim da niko nebi imao nista protiv.
Mogli bi da povecaju i broj liga , stadiona i reprezentecija obavezno !!!

Dule 93
02-03-2009, 23:04
A kako to mislis da trava bude 3D????

BarcaNikola
02-04-2009, 16:58
A kako to mislis da trava bude 3D????

kao u fifi na ps3 izgleda super skoro da svaku malu travcicu mozes dfa vidis

lancemikg
02-04-2009, 17:04
Trabalo bi da se otklone brojni sitni bagovi ... mislim PES je poznat po raznim cudnim desavanjima, na primer igrac propada kroz zemlju, lopta ulazi u gol sa spoljne strane ....
Takve stvari znaju da iznerviraju kada se dese ... Sto ne ubace svu tu realnu fiziku pa da zavrse vise !!! Pored toga izuzetno slabo inteligentan komp, njegova igra nema logiku ... A sto se licence tice tu nema valjde, samo nam patchevi preostaju ...

milosmilan
02-04-2009, 19:17

U PES-u kao ne mozes?

FXGT
02-04-2009, 19:46
Kake su to gluposti za FIFU09, PS3 i 3D travu znaci ako mi neko kaze da je bolja grafika na PS3 nego na PC ima da ga zadavim
Na poslu imam PS3 i malo ga kacimo na 24" monitor malo na Sony bravia od 40", naravno preko HDMI sa 1080P rez. Ma nije ni do kolena grafika PES-u na PC u 1680*1050 sve na max (to imam kuci)

ensooo
02-04-2009, 19:50
ma samo da imaju sve opcije ko na fifi nista vise fifino, samo to --)))

tranE_
02-04-2009, 21:13
Igrao sam Fifu 09 na PS3 i ovaj.. Ima mnogo stvari koje sam pozelio da bude u pes,ali to ipak ovdje nije tema.

Sto se tice prijedloga oko grafike;
Pa cesto su mi smetali golovi,sama njihova strukutra i pjescane vrece,dokle to da stoji?
Trava samih stadiona,na svakome ista (bleh x) ) ,neka realnijeg izgleda i ne na svakome stadionu da bude identicna.
Obuhvatnije animacije na reklama (minimalno 500 framova)
Bolji izgled texture dresa (veca rezolucija) i da se izradi vise pokreta dresova (PES 2009; Samo 3 teksture guzvanja dresa). Nesto ono kao NBA 2k9.

Sto se tice gamplay-a;
Nadam se da ce biti bolja fizika igraca (Trcanje,reakcije,povrede)

Ako bi pospjesili ove stvari ja bi veoma bio sretan.. :)

Pele74
02-04-2009, 22:25
moj predlog im je samo da naprave tacno imena igraca i transfere i to je to... ne trazim vise

Dule 93
02-04-2009, 22:36

Hoces i kaplice znoja da vidis dok padaju nekom sa vugle.

Pele74
02-04-2009, 22:37

nece kaplice xteo je da kaze da oce da svaki navijac na stadion ima svoju prawu facu to je barem lakse..

terry
02-07-2009, 12:59
Moj je predlog da se uvede to da svaki igrac ima ogranicen limit snage koju trosi iskljucivo dok je u sprintu,znaci da se ne moze vise ono uhvatis Eto-a,Messi-ja,C.Ronalda i pretircis ceo teren on nista,znaci da igrac ne moze da istrci od sesnaest metara do sesnaest istim tempom,vec da malo izgubi taj sprint...
To je bilo na fifi cini mi se,ne znam dal je sada,istrci igrac odredjenih 40m sprinta i onda moras da ga odmoris do sledeceg sprinta...samim tim bi se odredjeni igraci mnogo lakse zaustavljali i ne bi driblali svih 11 protivnickih...
Nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da kazem...

_ILKE_
02-08-2009, 01:35
Moj je predlog da se uvede to da svaki igrac ima ogranicen limit snage koju trosi iskljucivo dok je u sprintu,znaci da se ne moze vise ono uhvatis Eto-a,Messi-ja,C.Ronalda i pretircis ceo teren on nista,znaci da igrac ne moze da istrci od sesnaest metara do sesnaest istim tempom,vec da malo izgubi taj sprint...
To je bilo na fifi cini mi se,ne znam dal je sada,istrci igrac odredjenih 40m sprinta i onda moras da ga odmoris do sledeceg sprinta...samim tim bi se odredjeni igraci mnogo lakse zaustavljali i ne bi driblali svih 11 protivnickih...
Nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da kazem...

Slazem se.I samo jos nesto:menadzer mod.Nista vise ne trazim.Samo da mogu da igram sa razlicitim klubovima!

BarcaNikola
02-11-2009, 17:35
U PES-u kao ne mozes?

ne kao u fifi (Al PES je 600 puta bolji)

BarcaNikola
02-11-2009, 17:36

pa ne bi ni to bilo lose

Turinski
02-12-2009, 17:14
trebaju da se nabudze ocene slabijim timovima.......u pes6 sam sa letonijom mogao da osvojim svetsko,a ovde sa dinamo kijevo ne mogu ni da dam vise od 2 gola :no:

nikmaru
02-12-2009, 17:27
pa kako to moze da bude normalan predlog :/
Da bude realno da sa dinamom ko od sale dobijas osvajas i ne znam sta.Sigurno nisi ni u 6tici cim si uzeo da igras osvojio sa letonijom itd nego postepeno tako i ovde,sto bolje igras i vise vezbas vece su ti sanse da dobijas i sa slabijim timovima.
A zamisli kao da povecaju ocene svim slabijim timovima pa da bude isto igrao sa Milanom ili Dinamom ili pak da povecaju i svim jacim ekipama pa kad igras sa Barsom ili Milanom dobijas odredom po 20:0.Glup ti je predlog :)

The Vinjak
02-12-2009, 19:17
evo i ja neki da bacim
1. recimo kad osvojiš neku ligu da ti se otključa neki tutorijal za specijalni potez
2.da se konačno skloni onaj bag kad dodaješ igraču uz aut liniju a on ne može da je stigne pa uvek ode u aut
3.Da se poboljša AI da pc bude ofanzivniji da ne pokušava stalno da mi daje golove glavom
4.da se lakše daju golovi iz centaršuteva a teže sa 30 m
5.da se ubaci i onaj šesti nivo ko nekad šesta zvezdica

maremas
02-16-2009, 01:40
Da se ubaci euphoria physics engine, sa ovim cudom mislim da bi svi pevali od srece!

http://www.naturalmotion.com/euphoria.htm

Evo kako to izgleda u praski, znaci nema bagova tipa ruka igraca prodje kroz stomak drugog i slicno, inace ovaj endzin je koriscen i za GTA4
dDSYxaHYv1M

Konfucije
02-16-2009, 07:26
Da daju sto vise podesavanja za jbni konami kup, sad su zasrali sve zivo, ne mogu da izbiram da igram samo sa klubovima, nego mi uvek upadne chopor reprezentacija pa moram rucno menjati.

4evra
03-07-2009, 16:23
Da u Master Ligu ubace opciju da se utakmice mogu simulirati(uz prikaz sansi za pobedu poraz ili x)-nesto tipa kao u nba sto ima simulacija utakmica
bilo bi extra

6apa6a
03-07-2009, 22:37
ove zime bih volio da vidim više modela gola i mreže, više slotova za klubove i da nam olakšaju edit...
ovo sa euforijom bi bilo do jaja, ali mislim da je vjerovatnoča da čemo to vidjeti u skorijoj budučnosti je mikroskopski mala... barem od što se tiče konamija...

Dule 93
03-07-2009, 22:40
Da ubace malo nesportskog ponasanja,tipa kad prodjes nekog igracha ovaj ga povuche rukom iscima ga celog,i da ima poneki lakat u vuglu.

stefanACM
03-07-2009, 23:05
Da se ubaci euphoria physics engine, sa ovim cudom mislim da bi svi pevali od srece!

http://www.naturalmotion.com/euphoria.htm

Evo kako to izgleda u praski, znaci nema bagova tipa ruka igraca prodje kroz stomak drugog i slicno, inace ovaj endzin je koriscen i za GTA4
dDSYxaHYv1M

Euphoria je samo mali dio engine (ja mislim samo fizika), a GTA IV koristi RockstarAdvancedGameEngine (RAGE) koji koristi fiziku iz ovoga Euphoria Engina

A što je nemoguče da PES koristi euphoria engine. Nezna se tu ništa

Dule 93
03-07-2009, 23:14
A koja je to igrica????Sa tom euforijom

stefanACM
03-07-2009, 23:31
A koja je to igrica????Sa tom euforijom

Ja koliko znam to je u Enginu od FIFE 09 za XBOX 360, GTA IV (PC,XBOX,PS3) i najverovatnije u novom VT 2009

markotor
03-08-2009, 10:10
bilo bi dobro da promene engine i da ubace neki sa realnim fizickim zakonima

_ILKE_
03-11-2009, 17:45
Neznam da li je vec neko ovo napisao,ali bi zamolio Konami da smisle neki normalan uvodni snimak.Ovo kao igraju FC LEGENDS protiv nekog neznam kog.Stavio bi prave timove,i nesto bi vec smislio(na principu uvoda JSL paca)

Strippy
03-13-2009, 09:16
Nije mi bas najjasnija svrha ove teme. Jel ovo ima za cilj da se skupe neki konstruktivni predlozi, pa da se to posalje konamiju kao zelja cuvenih srpskih pesoholichara:) Ili je u pitanju samo neobavezno caskanje izmedju clanova ovog foruma, u smislu sta vam se ne svidja, sta bi hteli da promenite... komentarisanje koje u sustini nema nikakvu prakticnu poentu?

markotor
03-13-2009, 09:23
ima dve svrhe: da svako slobodno iskaze sta misli i tako se olaksa ::D: :asshole: :9898:
,a druga svrha je da neko nesto od dobrih predloga prevede na engleski i posalje e-mail konamiju

Strippy
03-13-2009, 10:24
Ok, posto vidim da dosta njih daje idiotske predloge, cisto da bi nesto piskarali. Mada, ako se radi o tome da se olaksaju, to je onda u redu :) Po mom misljenju, Konami namerno dozira poboljsanja u igrici, da bi imao cime da iznenadi i natera ljude da kupe sledeci nastavak. Logican marketinski potez, naravno. Po meni, jedna od najvecih mana ovog nastavka je sto saigraci ne prate tok akcije, nego se ponasaju kao da su pali sa marsa. Umesto da krenu da trce napred, i ubacuju se u kontri (i slicnim situacijama) oni cesto zastanu ili se motaju oko tebe?! jedino kad odigram dupli pas on krene da trci napred, ali definitivno je ai na niskom nivou. A da ne pricam o varijanti prilikom ubacivanja visokog through pass-a, kad krenes da vuces odbranbenog igraca nazad, on zastane i krene da gleda, ne znam ni ja sta. I naravno u tom trenutku izgubis dragocenu sekundu, tako da napadac bez problema primi loptu i izadje sam pred golmana, ili slicno... To se posebno ogleda u online igranju, verovatno sto vec debilni igraci dolaze tek do izrazaja na beginner nivou

Aladdin986
03-13-2009, 10:45
MA LJUDI POTREBNE SU DVE STVARI :::

1. euphoria physics engine ( u 2010 )
2. TOP PLAYER (online)

ove dve stvari samo nek stave... pa i da je 100 eura original ja bih ga uzeo....

Dule 93
03-13-2009, 22:55
Da stavi pametniji komp,JBT na najteze ih ubija po 5-0 u master lligi.I onog kretenskog sudiju da poprave i izvodjenje penala.i da stave malo veci teren,jer u dvakoraka pretrscis pola terena

stefanACM
03-13-2009, 23:46
Da stavi pametniji komp,JBT na najteze ih ubija po 5-0 u master lligi.I onog kretenskog sudiju da poprave i izvodjenje penala.i da stave malo veci teren,jer u dvakoraka pretrscis pola terena

Uprav si dule ali sve ovo što smo mi nabrojali kad bi stavili to ti je kada bi uzeo najbolje stvari iz FIFE i PES-a i napravio igru !!! Što se tièe Euphoria Engine poslao sam KONAMI-ju jedan politièki mail, na fazon da nije mnogo skupo da bi mnogi korisnici željeli da se to naðe u PES 2010, i da je jedino što mi se nije svidelo u Enginu što svako pravljenje odstupanje od 'realne fizike' traži mukotrpan rad na 'customize' putanjama i animacijama. Odgovorili su ni manje ni više nego da im se sviða prijedlog, ali da je možda malo kasno za to jer npr. to bi se tek moglo pojaviti u sledeæem PES-u zato što bi jedna ekipa testirala kako izgleda KONAMI engine sa ovom fizikom i ako im se svidi da ga uvrste. A ako im se neuklopi propala bi im sezona. Nadan ste da æe bar neko razumjeti šta sam rekao :thumbup: a dosta je logièno.

Pozz