PDA

View Full Version : Kako zaustaviti pojedine igraèe?

AcMilan91
11-12-2008, 15:31
kako zaustaviti eto-a,mesija,del piera,ibrahimovica,cristiana ronalda,kaku i ronaldinha...???

joco23
11-12-2008, 15:38
jel ti zezas ili?

Александар
11-12-2008, 15:40
jel ti zezas ili?

ma pusti ga covek je legenda...:rofl::rofl:

Chille_HR
11-12-2008, 16:11
automobilskom nesrecom :tank:

AcMilan91
11-12-2008, 17:23
au brate pa ja uzmem etoa i ceo tim izdriblam sta zezam bre?!

Рого.ЗВ
11-12-2008, 17:24
au brate pa ja uzmem etoa i ceo tim izdriblam sta zezam bre?!

probaj da prebaciš na Regular :glare:

AcMilan91
11-12-2008, 17:50
ma protiv choveka ne kompa -_-

FXGT
11-12-2008, 17:55
nen nek prebaci na top player da vidimo da li ce onda da ih prodje i nek igra protiv nekog jakog tima

AcMilan91
11-12-2008, 17:58
pa igram na top i ne moze niko da mi pipne loptu uzmem mesija il etoa prodjem sve... -.- a protiv igracha jos gore...

ExoduS
11-12-2008, 18:00
Pa covek prica istinu. Ja uzmem Etoa i vozim slalom kroz odbranu pola sata.
Za Mesija da ne govorim. :P

AcMilan91
11-12-2008, 18:14
konacno neko normalan...stvarno me to mnogo nervira...i to sve kad igram protiv nekog igracha ne kompa protiv kompa i ne igram...dzabe...samo me to nervira i pass je mnogo spor...brzi su igrachi sa loptom nego bez

goran_pesmaster
11-12-2008, 18:15
mislim da trebas staviti markiranje odredjenog igraca...to bi trebalo da bude jedino LOGICNO resenje

AcMilan91
11-12-2008, 18:22
radio sam i to al ne vredi ako udvojim onda se desi onaj bug da ukliza komp i dobijem crveni ili penal

joco23
11-12-2008, 18:23
onda si ti neko cudo od igraca... koliko ja znam na pes2009 ne mozes da predjes sve igrace sa jednim igracem... osim ako igras na nekoj manjoj tezini

goran_pesmaster
11-12-2008, 18:25
moze joco..i ja to radim stalno...recimo u Milanu...KAKA...ne moze da mu se uzme lopta...Barca MESSI i ETO...Mancester C.Ronaldo....postoje igraci koji su tesko zaustavljivi...mada nekad i mozes...al uz faul

joco23
11-12-2008, 18:34
tesko da... ali ne postoji igrac koji moze sve sam da predje... u ostalom ne znam, ne igram nikada sa jakim klubovima...samo protiv njih

martin_ramadan
11-12-2008, 18:49
evo ja igram samo sa manchesterom i kad dobijem sa ronaldom loptu onda to je nekad nemoguke da mu se odzeme lopta ma kakav top player nisto ne pomaze ronaldo samo leti po terenu

joco23
11-12-2008, 18:52
evo ja igram samo sa manchesterom i kad dobijem sa ronaldom loptu onda to je nekad nemoguke da mu se odzeme lopta ma kakav top player nisto ne pomaze ronaldo samo leti po terenu

frlaj taj mancester,:death: FiOooOOOrentina:thumbup:

FXGT
11-12-2008, 19:08
ta bre svako moze da se zaustavi sta tu izmisljate uh sto nemam brzi net da vas malo pokidam na online mechevima :(

AcMilan91
11-12-2008, 19:20
koga bre da pokidas ???da uzmem barsu ne moze niko da me dobije kao i svako malo bolji igrac kad uzme barcu caoooo

goran_pesmaster
11-12-2008, 19:22
Ma FXGT se malo qrchi...on je sad tu kao globalac i misli zna da igra PES XD

froginho
11-12-2008, 19:22

mnogi su se nabrijavali igrat sa barcom,man.utd-eo pa jetjeti po terenu ko muha bez glave sa etoo-om,henryem,c.ronaldom i takvima ali i za takve ima lijeka
samo mirno i disciplinirano u obrani bez trcanja na njega i drzanja x-a
i nemogu me bas prec ti leteci igraci

toni90
11-12-2008, 19:23
Slazem se sa ACMilan91,ExoduS i Goranom.Stvarno sa eto-om ladno pretrcis bilo koju odbranu i sto je fora kad dodjes do sesnajsterca samo uradis burek (shoot pa pass) i ladno izbacis 2 igraca i naravno gol ne promasuje.

joco23
11-12-2008, 19:24
koga bre da pokidas ???da uzmem barsu ne moze niko da me dobije kao i svako malo bolji igrac kad uzme barcu caoooo

uzmi napoli pa onda kidaj a ne barsu

froginho
11-12-2008, 19:27
uzmi napoli pa onda kidaj a ne barsu

ti si moj covjek , Forza Napoli ! ! !

goran_pesmaster
11-12-2008, 19:27
najlepsa je igra sa Arsenalom...Chelsiem...dobri timovi a nisu nesto previse nagruvani

Chille_HR
11-12-2008, 19:51
mnogi su se nabrijavali igrat sa barcom,man.utd-eo pa jetjeti po terenu ko muha bez glave sa etoo-om,henryem,c.ronaldom i takvima ali i za takve ima lijeka
samo mirno i disciplinirano u obrani bez trcanja na njega i drzanja x-a
i nemogu me bas prec ti leteci igraci

potpisujem, bili smo na turnacu sad u subotu i lijepo si pokazal kak se hala obrana...
yebo Barcu, od njih 16, 10 ih je bilo Barca....
za svakog ima lijeka, bash kak velish ;)

stole
11-12-2008, 20:02
Mislim da je fora u odbrani. Pes 2008 nisam igrao, samo pes 6 igram zadnje tri godine, ali mnooooogo se razlikuje igranje odbrane na 2009 od pes 6. Znaci nema kocke pa iks, da ga udvajaju ili se zalete na njega. Mada jos nisam provalio kako se igra odbrana a igrao sam protiv druga online on me prolazi kako hoce a ja nema sanse njega da prodjem jer je vec uvezbao cake u odbrani.

BugA
11-12-2008, 20:33
Mislim da je fora u odbrani. Pes 2008 nisam igrao, samo pes 6 igram zadnje tri godine, ali mnooooogo se razlikuje igranje odbrane na 2009 od pes 6. Znaci nema kocke pa iks, da ga udvajaju ili se zalete na njega. Mada jos nisam provalio kako se igra odbrana a igrao sam protiv druga online on me prolazi kako hoce a ja nema sanse njega da prodjem jer je vec uvezbao cake u odbrani.

Kako nema...? Ili toga nema na sestici (nisam igrao)?

stole
11-12-2008, 20:46
Kako nema...? Ili toga nema na sestici (nisam igrao)?

Ima i na sestici i na 2009, samo sto je na sestici bio jedan od osnovnih nacina odbrane, a u 2009, ako to uradis naprimer na messiju, ispadnes smesan ili dobijes crveni karton.

froginho
11-12-2008, 20:49
potpisujem, bili smo na turnacu sad u subotu i lijepo si pokazal kak se hala obrana...
yebo Barcu, od njih 16, 10 ih je bilo Barca....
za svakog ima lijeka, bash kak velish ;)

tak je frende a jedva cekam sad ovaj 2vs2 (nas dvojca) pa da onda vidim decke iz Barce i ostalih nabrijanih klubova

BugA
11-12-2008, 20:51
Ima i na sestici i na 2009, samo sto je na sestici bio jedan od osnovnih nacina odbrane, a u 2009, ako to uradis naprimer na messiju, ispadnes smesan ili dobijes crveni karton.

Istina... :D

AcMilan91
11-12-2008, 21:14
da ali da su napoliju realne ocene birao bi ga ja gledajte hamskik i lavezzi smesni su u igrici a gattuso ne moze da stigne lavezzija gattuso 91 stamina?!?!nemojte da se salimo....bez 98 necu ni da pricam covek ne staje...ali stvarno eto je zlo u igrici

Petar Petrovic
11-12-2008, 21:25
Naprimer da igras s nekim starijim od 7 godina,tad neces moci da prodjes

Александар
11-12-2008, 21:28
Ja sam sa Napolijem stvarno kidao ove jake timove, zgruvam se u odbrani i otimam najvise puta loptu na uklizavanje.Onda lopta na sredinu do Hamsika koji salje posalje na stranu gde se nalazi Lavezzi ovaj protrci posto ima strasne ocene za speed i centrira a Dennis ili Zalayeta samo pognu glavom loptu u mrezu.Bar sam tako ja kidao drugove.

Takve igrace cekam na uklizavanje tako da ne mogu drugovi da me predju, ili dobijem karton ili ga cisto pocistim ali pored uklizavanja ne prolazi ako je pravovremeno.

AcMilan91
11-12-2008, 21:31
nz al ono mnogo se nerviram zbog tih nerealnosti al boljeg fudbala i dalje nema ;)

Archamond
11-13-2008, 11:35
Postoje takvi igraci koji ne mogu da se zaustave, kao sto je ranije bio(i ostao :D) Adriano itd.......
Ja uglavnom igram protiv burazera, ja Liverpool on Milan, a on igra solidnu odbranu, a kad ne moze da zaustavi krlja, po sistemu bolje crveni nego gol.......a x puta sam ga prosao sa centra sa Torresom, sut pa X i tako sve do gola zato sto igraci sami ispadaju pogotovo ako se drzi X, a to u starom PESu tako nije bilo....

Ja sam prestao da drzim x u odbrani, nema smisla vise, igraci ili uklizaju sami sa ledja ili ispadnu na prvo zalamanje, a kad se drzi kocka oce da cepaju i 10m od lopte :)

A kao i pre kad igrac ima Body Balance ili Top Speed narandzastu i jos su crveni moze da ih zaustavi samo igrac koji isto ima takve ocene......u sestici sam igrao sa Lyonom i John Carew samo cepa sa strane svi se odbijaju od njega i grune loptu koju golman ne moze da uhvati, imao je Body Balance, Top Speed i Shoot Power ocene dobre, ostale sve ocajne pa je bio opet sjajan igrac...

A Barca i Inter se uvek rade sifraski, ako su dva igraca jednaka onaj ko igra sa jednom od ove dve ekipe dobija u 90% utakmica.....nije fer uradjeno, ali jbg, bolje od FIFE u svakom slucaju :D

Chille_HR
11-13-2008, 12:27
Postoje takvi igraci koji ne mogu da se zaustave, kao sto je ranije bio(i ostao :D) Adriano itd.......
Adriano je puno slabiji nego prije....za tu usporedbu ti bolje pashe ona yebena crnchina Eto'o :D

A kao i pre kad igrac ima Body Balance ili Top Speed narandzastu i jos su crveni moze da ih zaustavi samo igrac koji isto ima takve ocene......
nekako treba napraviti razliku izmedju prosjechnih i vanserijskih igracha, to uvijek dobro naprave, ali isto tako ne mozhe igrach proci kraj branicha....na tome treba poraditi, jer Cristiano nemre proci recimo u stvarnosti kroz igracha ako mu se ovaj postavi, kaj ne? ;)
i kad smo kod ocjena, jel i dalje vrijedi pravilo da ocjene nakon 94 (one crvene) rastu eksponencijalno, a ne linearno kao do tog broja?

A Barca i Inter se uvek rade sifraski, ako su dva igraca jednaka onaj ko igra sa jednom od ove dve ekipe dobija u 90% utakmica.....nije fer uradjeno, ali jbg, bolje od FIFE u svakom slucaju :D
istina, ali ne uvijek.....normalno da ako netko igra sa ovim ekipama da je favorit (kao što bi i u stvarnosti bilo da netko drugi igra sa recimo PSGom), kaj ne?
tak da sve je moguce, chak i skinuti skalp takvim ekipama (ako je rijech o podjednakim igrachima kako si rekao), i to je fuc ;) to je PES ;)

Archamond
11-13-2008, 12:34
Adriano je puno slabiji nego prije....za tu usporedbu ti bolje pashe ona yebena crnchina Eto'o :D

Nisam jos imao puno prilike da igram protiv Barse, ali Adrijano ima Body Balance 94 tako da ne zaostaje puno :P

i kad smo kod ocjena, jel i dalje vrijedi pravilo da ocjene nakon 94 (one crvene) rastu eksponencijalno, a ne linearno kao do tog broja?

Cini mi se, ako igrac ima bilo koju ocenu 99 on je automatski nezaustaviv, kao Martins u Newcastleu recimo :D

istina, ali ne uvijek.....normalno da ako netko igra sa ovim ekipama da je favorit (kao što bi i u stvarnosti bilo da netko drugi igra sa recimo PSGom), kaj ne?
tak da sve je moguce, chak i skinuti skalp takvim ekipama (ako je rijech o podjednakim igrachima kako si rekao), i to je fuc ;) to je PES ;)
Ne kazem ja da su nepobedivi, ali su mnogo jaci od recimo Reala, Milana, Manchestera, Liverpoola, Chelsija, sto realno nije slucaj.....to mene nervira, ali jbg, PES je PES :D

I najjace mi je ono kad neki moj losiji odbrambeni, tipa Arbeloa ili Skrtel pridje nekom od tih sifrasa, recimo Kaki i onda samo stane i gleda ga kako prolazi, a Carragher ili Hyypia u istoj situaciji sa istim pritisnutim dugmicima udju u duel..... :)

Dr@gan
11-13-2008, 12:47
kako zaustaviti neke igrace?
hmm na primer, ako mu ti polomis nogu on tom nogom ne moze da da gol...
ili
stavis 5 igraca u odbranu i drzis ih kod samog gola i cekas da ti neki balvan ko (eto,adrijano)
naleti na 2-3 igraca
ili
...

4evra
11-13-2008, 13:05
Neznas sta se toliko mucite sa tim zaustavljanima...pa ja svakom igraca zaustivim sa prosjecnim odbrambenim iz osrednjeg kluba.
Nemojte naivno letiti prema njemu pa se ili sudariti ili uklizati u trku,garant ce vas tako izbaciti(narocito Ibrahimovic je dobar za te obilaske)
Trik je da sa odbranom koju kontrolisete ne napadate igraca vec se lagano povlacite nazad prateci ga i cekate kad ce napraviti gresku.
Npr. ako igrate protiv racunara ako radite tako kao sto je navedeno racunar ce garant vratiti loptu nazad posto nece imati drugu opciju,a ako igrate protiv prijatelja,samo se vracajte i pratite ga i on ce pokusati da uradi dribling na levo ili desno,onda kad mu igrac naglo skrene opasce mu brzina i vi tada samo stisnete x ili krenete prema njemu i otecete mu loptu bez obzira ko je....provjereno

Partizan_ale
11-13-2008, 14:08
Sto se tice Etoa, sa o cu reci da pogledate sta sad radi u stvarnosti... Mislim ubija... Nemoj se zalite, njega i Mesija cela primere ne moze da drzi...

AcMilan91
11-13-2008, 14:10
al ne prolazi po 5 igraca

Partizan_ale
11-13-2008, 14:12
Ja igram sa Panathenaikosom, Fiorentinom i Totenhemom uglavnom, i nemam bas puno problema sa tim zverima...

AcMilan91
11-13-2008, 14:17
pa kad bi igrao protiv mene ne bi mi loptu pipnuo...nije da se hvalim nego tako je uradjeno

Gogy
11-13-2008, 14:45
pa kad bi igrao protiv mene ne bi mi loptu pipnuo...nije da se hvalim nego tako je uradjeno

znaci KONAMI je isprogramirao da niko nemoze da tebe pobedi....... :)
sala

ma O cini cuda, samo ako "ubodete" pravi trenutak da ga stisnete.......nema tu neke velike mustre.........:D

AcMilan91
11-13-2008, 15:04
pa to jeste nego vas pitam sta koristite od strategija tamo u formaciji ja to nista ne razumem?

Chille_HR
11-13-2008, 15:14
pa to jeste nego vas pitam sta koristite od strategija tamo u formaciji ja to nista ne razumem?

osobno, ponekad kontre ili pritisak, ovisno sa kakvom ekipom igram, ali najbolje češ shvatiti ako si pogledash onaj Coaching DVD kaj ga je netko tu bio stavio u jednu od tema ;)

Zlaja87
11-13-2008, 15:14
AcMilan91 probaj da sve to radis kad mu je raspolozenje lose...

Dr@gan
11-13-2008, 18:54
i Eto moze da se za****...

Archamond
11-13-2008, 20:05
Koje slovo Eto ima za povrede?

Ranije je imao B, i posle dva jaca starta problem je resen....... :P

set
11-13-2008, 23:10
B.

http://img352.imageshack.us/img352/5811/etomm2.jpg (http://imageshack.us)

Pirate
11-15-2008, 16:39
Sta bre ne moze? Hajde da kezete da je suvise tesko uhvatiti Etoa... pa da razumem. Slabo igrate odbranu :taz:

Meni je dosadno igrati sa tako jakim timovima ili igracima, ali mi je zanmljivo igrati protiv njih.

Defence! :tank: ..... i naravno :krug:

nidza90
11-16-2008, 00:33
Meni je stvarno zao sto veliki broj ljudi ovde pise da bi se hvalisalo o prelazenju po 8 igraca u akciji ili slicnih situacija,golova sa 50 metara i tako dalje,kao i o vrhunskoj odbrani.Objektivno,mislim da cete se sloziti sa mnom u jednoj stvari,prevelika je dominantnost vanserijskih igraca : Eto'o,Messi,Kaka,C.Ronaldo,Del Piero,Robinho,i jos dosta njih u odnosu na prosecne igrace kao sto su : Grygera,Senderos,W.Brown,Pablo Ibanez i 90% ostalih igraca,zar ne?
Sledeca stvar,po meni najbitnija,poredio sam na utakmicama protiv prijatelja,zajedno sa njim,vrhunskog igraca Kaku i recimo po PES 2009 ne tako dobro uradjenog po ocenama iz Valensije Davida Silvu,a i mnoge druge.Definitivno presudan faktor,po meni,ali odlucujuci je forma,ako mi je Ibrahimovic plav nema sanse da prolazim lagano i kako vi to kazete "kroz ljude" i da "mesam"!Ako je zelen-standardan,sasvim cu fino igrati ali nista posebno!Ako je slucajno,narandzast ili crven,tad nastaje zlo i vidi se prava nerealnost i dominacija,u svakom aspektu,kako tehnickih tako i boljitak znatni tehnickih mogucnosti,mnogo lakse se krecem,izvodim finte i sa lakocom postizem tada golove kao i vi.Ukoliko imam nekog ocajnog igraca,ni forma ne pomaze :)!

Jos nesto,mislim da je za mesanja,driblinge i prolaske kroz igrace,najbitnije ocene:
Body balance dobar,solidan top speed(i 80 je dovoljan)i dribbling oko 80-85,ne mora veci,sa jos formom dobrom,pa to je sramota,sta sam danas radio sa Iaquintom ili sa Drogbom.Vase misljenje i sugestije?
Za kraj pitanje,kako je kod vas uradjen Sebastian Giovinco,posto ne znam koji Option File imam,a ovde je zlo,top speed,dribble accuracy,dribble speed i acceleration su mu od 92-95,otprilike,on je najbolji igrac po meni,najagilniji,time je ovaj moj OF i PES potvrdio nerealnost i razliku u kvalitetu igraca.
Pozdravljam sve iskrene igrace,koji nisu nalozeni,ili iskompleksirani ljudi pa moraju ovde da se hvale,ostavite neku pametnu poruku.

FXGT
11-16-2008, 02:56
u bre klikliko post slazem se sa tobom

ja volim igrati sa salbijim klubovima, a i uvek random raspolozenje pa se desi ponekad da moram pola ti9ma da promenim e to je draz a ne sve roknuti na crveno pa uzeti inter ili barcu i onda ja kao znam da igram pes :D

uzmite vi neki slabiji kluba pa pobedite barcu, inter e to je satisfakcija bar meni:punk:

racazidane
11-16-2008, 05:16
Udri to sakom u glavu!!! **** ga, ipak je to samo video igra. U pravu je covek, ali ja bi ti predlozio da anticipiras kretanje i pokusavas da uklizas ispred turbo-igraca, nekad ce da ti uspe a nekad igraci-gendalfi ipak prodju....Mada su za ovaj poduhavat potrebni i dobri odbranbeni igraci...

markotor
11-16-2008, 14:45
Odbrana se igra kretanjem odbranbenog fudbalera unazad a ne unaprad, ako te pretrci tu je uvek klizeci sa ledja :crveni:

Aladdin986
11-16-2008, 14:51
znaci KONAMI je isprogramirao da niko nemoze da tebe pobedi....... :)
sala

ma O cini cuda, samo ako "ubodete" pravi trenutak da ga stisnete.......nema tu neke velike mustre.........:D
Cini ti se....
Kao sto su nesta, ferdinant... Milito...
samo treba da pustis kerove da ih jure tj komputer a ti ga cekas...:P:>

Aladdin986
11-16-2008, 15:27
u bre klikliko post slazem se sa tobom

ja volim igrati sa salbijim klubovima, a i uvek random raspolozenje pa se desi ponekad da moram pola ti9ma da promenim e to je draz a ne sve roknuti na crveno pa uzeti inter ili barcu i onda ja kao znam da igram pes :D

uzmite vi neki slabiji kluba pa pobedite barcu, inter e to je satisfakcija bar meni:punk:
hehe
E pa ako budemo igrali nekad.. ti mi uzmi slabiji klub.. pa ako pobedis onda stvarno znash da igras...:>:>

nidza90
11-16-2008, 18:46
Cini ti se....
Kao sto su nesta, ferdinant... Milito...
samo treba da pustis kerove da ih jure tj komputer a ti ga cekas...:P:>

To je takodje netacno u vecini slucajeva. Npr ako je Giovinko crven, onda mogu da se pozdravim sa utakmicom kakvu god odbranu da imam. Josh ako pustish kompa da ga juri bice penal ili crveni, doduse nekad uspe ali veomaaa retko.

Parmalat85
11-17-2008, 02:09
kako zaustaviti eto-a,mesija,del piera,ibrahimovica,cristiana ronalda,kaku i ronaldinha...???
Eto, Mesi i kompanija se protiv ozbiljnijih igraca se jednostavno nemogu zaustaviti presingom ili napadanjem jer je nazalost pes2009 tu uradjen skoro isto kao i predhodni, pokusali su to malo da promene time sto su usporili igru ali nisu uradili nista revolucionarno. Zato je po meni najbolji nacin da pokrivas prostor isped njega i ometas eventualni sut ili pas.

bobi the macedonian
11-17-2008, 02:55
Ma ovi koj se hvale da sa jednim igracom 90 min igraju ili im je sve na low ili igraju FIFU :) slazem se da se nekad moze preci nekoliko igraca al da stalno se to radi kad igras protiv PC mislim da je to nemoguce pa makar i igrao sa barsom ili slicnim timovima,ja igram 3-5-2 (b3) formacija pa tesko da mi daju gol a i da se to dogodi ok jer to je svrha fudbala :)

akiman
11-17-2008, 10:23
Duboka odbrana, kao i u stvarnosti, neces valjda izaci sa odbrambenim na messija na 30m od gola... Bar ja tako, ne jurim ko kreten igrace, nego im polako zatvaram prostor.... strpljenje :)

mario_legenda
11-17-2008, 10:47
u mene jaran voli da igra s mancesterom i uzme ronalda i kao da obidje i krene po strani....i samo ga treba pratit znaci bez X,samo pratis,eh sad velika je razlika u agilnosti odbrambenih igraca i napadaca al zato za nas bez lopte postoji krug....ja igram sa slabijim timovima i tako sam naviko,nije mi fazon da uzmem masinu od igraca i pici,nego ono lagano cickam okolo i posaljem loptu i pa-pa...a sad ako je kod protivnicke "masine" jos i ona crvena strelica,jedino pomaze ono slovo za povrede ako nije A,lomi ga cim stignes :D
eto na kraju ja napisa isto ko i ostali :slap:

Chille_HR
11-17-2008, 11:54
Duboka odbrana, kao i u stvarnosti, neces valjda izaci sa odbrambenim na messija na 30m od gola... Bar ja tako, ne jurim ko kreten igrace, nego im polako zatvaram prostor.... strpljenje :)

pametno velish, ali treba imati na umu da dosta ljudi ne zna igrati obranu tako (ne pljujem po nikome, vec je chinjenica) i koliko god savjeti bili vrijedni, nece do kraja poslushati i tako igrati, vec ce i dalje po svome chim vidi da tako ne mozhe igrati, ili primi gol, pa niti ne pokushava tako vishe (imam frenda kaj tak igra, i kaj god da mu velim, dobronamjerno, on i dalje po svome) ;)

Neeoo
11-17-2008, 20:36
po meni je igra ok, i ti igraci strojevi, naravno kao i u pravom nogometu za svakog igraca treba nacin da se zaustavi. ja npr kad ide ronaldo ili neki kiborg samo pratim unazat, suigrac ga stisne od iza i nema di s loptom. sastavim guscu obranu s markiranjem kljucnih igraca i nemam problema. kome to neide neka smanji malo ocijene igracima koji ga nerviraju i sve ok. npr top speed,acl, dribl speed.....

terry
11-28-2008, 21:08
Evo mala pomoc od mene,za one koji ne mogu da jure te prebrze igrace!!
Pogledajte ovog decka iz Atletiko Madrida,ne postoji napadac koji mu je pobegao,bar kod mene!!
http://www.imagesforme.com/out.php/t242387_perea.bmp.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/242387_perea.bmp)

markotor
11-30-2008, 11:05
Mene u pes2008 nervira kad igram sa drugom sto on doda loptu sa sredine terena svome usamljenom spic-napadacu, a ovaj mi pretrci trojicu u odbrani i da gol.Ne mogu ga stici niti kad mu stanem na put niti kad trcim unazad. Mozda je do gamepada jer on igra na tastaturi. Kako je to u pes2009, jel moze igrac sa loptom da bude brzi od onoga bez lopte

Chille_HR
12-01-2008, 07:20
naravno da mozhe, ali ako te vec okrenuo neki brzinac poput Ronalda, Messija ili Eto'oa i ostavio te nekih 1-2m iza, mozhesh se lagano j**** ako nemash u obrani isto takvog brzinca da bi ga stigao, ali shto se tiche ostalih igracha, realno je da ovaj sa loptom ne mozhe pretrchati solidnog branicha....

inscriptible
12-03-2008, 19:04
ako bash nemozes da ga zaustavish a ti gledaj da ga povredish!!!!to ti je reshenje za ibrahimovica,adriana,mesija,etoa,henrya i ostalu kompaniju !!!ili smanjiti speed i dribling

kicba70
12-06-2008, 11:51
Kako je ovo glupa tema???

Pa zastavices igraca ako:

1.stanes ispred njega
2.uklizas u pravo vreme na pravom mestu
3.drzis kocku, i udvojis ga u pravo vreme (posto ovaj X ne vredi ni za ****)
4. ako imas srece da se lopta nekako odbije tebi, a ne njemu

ovo je sve...

Ajzakova Beba
12-06-2008, 13:42
Bra'o.

Dule 93
12-06-2008, 13:48
Ja ih samo pustim da prodju pored mene i sa strane lepo uklizam i to je to,retko kad bude faul.

Ube
12-06-2008, 15:46
Ja ne znam za vas, ali meni uvek uspeva za bilo kojeg igrača, ne udvajam ga, ne držim x, ne držim trčanje, samo upravljam igračem, i uvek sam uspevao da uzmem loptu (jedino ako zakasnim da promenim igrača na vreme pa mi pobegne)

operativac
12-08-2008, 17:50
pa samo pogledaj na netu, 90% ljudi igra sa Barsom, i kad Eto dobije loptu, ne pusta.
loptu prima na pola, sprint do 16, pusta se brzo trcanje, ide slalom kroz odbranu do 5m, sut gol.
ili mesi po krilu, pa onda u 16, slalom gol.
to je taktika svakog online igraca sa kojim sam igrao koji bira Barcu.
to je realna prica, prejaki su, eto i messi.

cira 87
12-08-2008, 22:05
IMAM RESENJE!!! konvertujete ocene iz FM2009, uzmete etoa i unistite mu prokleto, prebudzene ocene i mozete mirno da spavate. :gunsmilie:

mudrac_bl
12-25-2008, 12:37
ili jednostavno izvrsis atentat na igrace :smileysex::smileysex:
pa ti si profesionalni igrac cim predjes cjeli teren.....probaj smanjiti ocjene

markotor
12-26-2008, 08:08
mislim da ne treba menjati ocene igracima jer kad igras sa nekim uvek moze da ti kaze da si namestao

goran_pesmaster
12-26-2008, 09:58
konvertovanje ocena iz FM-a je VRLO korisno i u 99% slucajeva REALNO bar za velike klubove...

GuaranaBoy
01-06-2009, 12:48
LJudi samo mi nije jasna jedna stvar( nov sam u PES-u,ali brzo uchim=D)kako se vrshi markiranje...?

markotor
01-06-2009, 12:50
pre pocetka utakmice ima u opcijama

mali_djogani
01-06-2009, 14:45
Mislim da smanjivanje ocjena nema smisla. Igrati treba normalno... Sad ako je neki patch povecao nenormalno ocjene, to je druga prica... Ali ovako, mislim da se svakog igraca moze zaustaviti... Samo R1+X ili samo R1 dok ga ne stigne i prestigne za jedan korak pa onda O (krug) i onda mu klizecim oduzme loptu ko od sale ;)

Ma soccer je super... jes da ima dosta *****a, ali je pravo dobar :D

markotor
01-07-2009, 10:55
meni je problem kada igram sa prijateljem sto on igra na tastaturi a ja na gamepadu, pa kad on pritisne brzo trcanje nema sanse da ga stignem a kad ja trcim kontru stigne me u tri koraka. To je zato sto se signal sa tastature ponavlja duplo brze.

Klang
01-08-2009, 00:53
Mene "X" u odbrani podseca na pokvarene kocnice. Stiskaj, stiskaj, drzi do besvesti pa ces mozda zakociti.

pivonroll
01-08-2009, 13:53
Stvarno ne znam sta je problem da se zaustave Eto ili Anri ili bilo koji igrac. Samo treba pustiti prokleti X, a koji smo svi navikli da drzimo ko sumanuti, i lepo postaviti igraca i kako je neko rekao u jednom od postova ovde, ne izletati sa odbrambenim igracima cim protivnicki igrac predje pola, vec treba malo sacekati i povlaciti igraca i videcete da se i ostatak vase ekipe povlaci u odbranu. Ja praktikujem da loptu uzimam tako sto drzim R1 i krenem na igraca ili da samo krenem na igraca bez ikakvog drzanja X ili R1. Works for me! Dobro je to sto sad ne moze svaka budala koja sedne da igra da drzi samo R1+X i da mi tek tako uzme loptu. A ne, morace bogami da se dobro potrudi da je uzme i to mi se najvise svidja u ovom PES-u. Dakle poenta je da nema vise filozofije "samo drzim R1+X i cekam da on uzme loptu", sad je to malo *****anije ali se lako uvezbava.
I jos jedna stvar, ne savetujem vam da menjate ocene igracima, zbog toga sto kad odete kod nekog da igrate ocene ce biti drugacije i samo cete se dzabe nervirati sto nesto kod njega nije kao kod vas, inace i bilo gde da odete da igrate ocene ce biti razlicite od onih koje su kod vas tako da stvarno mislim da nema neke velike svrhe da to radite.
Nadam se da ce ovo sto sam naskrabao nekom pomoci!
Hristos se rodi!

Chille_HR
01-08-2009, 13:58
pomoglo bu onima koji ne budu odustali od savjeta nakon 10 tekmi kaj su isprobavali....nego budu i dalje forsirali tu i druge tehnike obrane....
to se ne nauchi preko noci....
fala bogu pa nemam sa time problema i obrana mi dobro lezhi, bilo agresivna, pasivna, brza, jaka....
nauchio sam od svakog nastavka neshto obrane i tako mi dobro ide.....josh da nauchim kao kompjuter u nekim situacijama......aaaaaaauuuuuuuuuuu :D

Klang
01-08-2009, 14:49
pivonroll je u pravu, prosla su vremena kad se drzalo R1+X stalno da bi se uzela lopta ( Osim u slucaju ManUTD - stisnes R1+X i vozi ). Ne secam se dobro a i nisam previse igrao 08 ali mislim da ni tu nije odbrana tako funkcionisala.
Medjutim, X se mora koristiti kada se nadjes u direktnom kontaktu sa protivnickim igracem, isto kao kad igras pravi fudbak. Kada ti igrac pridje, ti ces pokusati da mu oduzmes loptu tako sto ces krenuti svojom nogom ka toj istoj lopti pa ukoliko je spretniji od tebe, neces uspeti da mu je uzmes. Isto tako i u PES-u medjutim X zaista neki puta nema nikakvu funkciju. Evo banalan primer koji se desava: Protivnicki igrac udje u 16 metara, okruzen je sa gomilom igraca koji pokusavaju da mu uzmu loptu, ti stiskas X kao sivonja a reakcije jednostavno nema. Igrac kojeg vodis ne krece nogom ka lopti niti bilo kakvu drugu reakciju ne proizvodi sto je van svake pameti. E sad na to dodas napadaca koji je brzi sa loptom od tvoj odbrambenog i eto problema i u takvoj situaciji ti nemas previse vremena da se namestas i postavljas svog igraca. Jednostavno nema tog pokusaja oduzimanja lopte, remplovanja :mrgreen: tog pokreta nogom.
Ja sam pravio jedan experiment tako sto sam nabudzio Austriju ( prvi su mi pali pod ruku ) do maximuma tj svim igracima prve postave sam nabio ocene 99 i igrao sam protiv ManUTD-a. Mislite da su bolje reagovali u odbrani? Ne,nisu zato sto tog najbitnijeg poteza tj tog pokreta nogom da bi se oduzela lopta nema tj uradjen je jako lose.
O je resenje samo u odredjenim situacijama, kad imas cistu poziciju da uklizas tik pred igraca ili pak uz njega pri cemu neces napraviti ni prekid a kamoli faul. Neki ljudi kao sivonje rokaju O i onda se bune kad popiju crveni a pri tome uopste ne razmisljaju da ni u pravom fudbalu igraci ne prave takve startove stalno. Zamislite kako bi pravi fudbal izgledao da fudbaleri samo uklizavaju :mrgreen: To se ne bi zvao fudbal vec tuca LOL
Jos jedna bitna stvar u vezi odbrane je to sto se CB neki puta ponasaju kao pusteni sa lanca. Ukoliko bek ide ka protivnickom igracu koji vuce po strane, za koju p.m. CB istrcava meni u pomoc i samim tim pravi krater u odbrani? Necu da mi CB istrcava u pomoc, hocu da bude zakopan tu gde sam ga stavio da pokriva druge napadace i tacka :bounce:

pivonroll
01-08-2009, 15:38
Pravo zboris nyonyo, ali...
Nedostaje taj potez nogom, mada to ni u pravom fudbalu nije lako uraditi pogotovo ako je igrac koji ima loptu spretniji od tebe. Mislim, ni u realnom zivotu niko ne uzima niti reaguje isto kad se igrac nadje ispred njega, neko pruzi nogu, neko malo saceka pa reaguje, neko zeva ko keza, itd. Kapiras! I u PES-u bolji odbrambeni igraci pruze nogu kako treba i uzmu loptu ali ne i situaciji kada je dobar dribler ispred njih, jer narvno ceka da ovaj krene da radi fintu kako bi ga sasekao (kako ja to volim da kazem) jer nije lud da krene na njega i da popije burek. E sad sto se tice situacije u sesnaestercu to je vec malo teze prokomentarisati, opet samo mogu da kazem da najvise zavisi od nas samih kako ce ta odbrana funcionisati, a inace taj X se ponasa kao neka kocnica, tj. igraci se ponasaju ko da ne zele da pridju ovom sto ima loptu, odnosno ponasaju se ko ****e da prostite na izrazu. Zato sam ja batalio da ga koristim. Ako su moja 3 igraca okolo protivnickog ja ponekad stisnem :kvadrat: da ga udvoje ili utroje :) Kada je ispred dobrog odbrambenog neki balvan naravno da su velike sanse da mu uzme loptu e sad da li ce da pruzi nogu, ili ce da krene u remplovanje ili ce jednostavno da mu se unese u noge pa sta bude, to vec zavisi i od toga koliko je dobar u odbrani i naravno od nas samih koji im zadajemo komande. Dobro postoje neki biseri ali ih zanemarujem jer se oni desavaju i u pravom zivotu, tako da ih ne bih okarakterisao kao bugove ili neke teske greske.
E da, sto se tice istrcavanja centralnih bekova to se meni vrlo retko desava zato sto ih povucem dublje u odbranu cim krenu da izlecu. Ako ti se to desava podesi u formaciji, ponasanje igraca kada igraju odbranu. Ne mogu sada da se tacno setim kako se zove ta opcija ali trebalo bi da ona resi taj problem ili ga barem znatno umanji.

Klang
01-08-2009, 16:35
Naravno, ne reaguju svi isto, ne moze balvan da reaguje ko Ashley Cole npr pa da cimne Rondaljina i uzme mu loptu na keca ali bar moraju da pokusaju to. Uostalom, za sta su placeni toliko? :w00t: :lol:

E da, sto se tice istrcavanja centralnih bekova to se meni vrlo retko desava zato sto ih povucem dublje u odbranu cim krenu da izlecu. Ako ti se to desava podesi u formaciji, ponasanje igraca kada igraju odbranu. Ne mogu sada da se tacno setim kako se zove ta opcija ali trebalo bi da ona resi taj problem ili ga barem znatno umanji.
Povucem ja njih dublje, pogotovu CB-ove i podesim im kretanje samo unazad ali dzaba kad junad izlecu da "pomognu" beku koji juri napadaca po strani. :rulet:

pivonroll
01-08-2009, 18:33
Hehe, e da je meni jedna njihova plata, ujedao bih na terenu :donatello:
Sta da kazem, junad se moraju stalno paziti inace pocinju da beze iz krda :2guns:
Ziveli :ziveli:

Klang
01-08-2009, 22:12
Hehe, e da je meni jedna njihova plata, ujedao bih na terenu :donatello:

Sto rece neki kladionicar u "Kad porastem bicu kengur" : Pa ja bi za te pare dao da me jbe ceo stadion :mrgreen:

mocart93
01-08-2009, 22:30
Ma ceo mancester je nafuran sa proncetima...Onaj ronaldo i tevez nemogu da se zaustave nikako,jos je ronaldo zilav pa nemozes ni da ga povredis...A jel postoji lek za onaj bag sa samim uklizavanjem?

Aladdin986
01-08-2009, 22:39
Ma ceo mancester je nafuran sa proncetima...Onaj ronaldo i tevez nemogu da se zaustave nikako,jos je ronaldo zilav pa nemozes ni da ga povredis...A jel postoji lek za onaj bag sa samim uklizavanjem?

Brate znas ko ne moze da se jedino zaustavi kad krene u napad..??

A kakav ronaldo kakav kaka kakav mesi ...

IMAM RESENJE!!! konvertujete ocene iz FM2009, uzmete etoa i unistite mu prokleto, prebudzene ocene i mozete mirno da spavate. :gunsmilie:

To nije u redu brate moj...:D:D:D.....

A moze da se zaustavi.. nego nemoj mu se zaleteti kao bik sacekaj malo vracaj se unazat:P

Ja igram sa Romom protiv svih klubova pa i sa betisom ..
mogu igrati kad je offline ..:)
pa nek je i barsa:) a ti ne mozes sa jakim se braniti pihh :D

xXx83
01-12-2009, 18:43
zar je moguce da posle pes6 i pes2008 neko i sada ima prituzbe na igranje odbrane?
sta god da igras moras upotrebiti malo inteligencije.
ocene igraca su samo orudje, na tebi je da ih upotrebis na pravi nacin.
na svetu postoje na hiljade odbrambenih igraca sa odlicnim fizickim predispozicijama, ali nisu svi Nemanja, Tery ...
moras da imas nesto i u glavi.

markotor
01-13-2009, 20:53
ne znam kako je u pes2009 ali u pes2008 treba vuci igraca unazad i pritiskati x, ako pretrci onda nista

Mors
01-20-2009, 01:37
To je istina da neke igrace ne mozes zaustaviti cak ni uz faul...Tako su posebno programirani...Evo primera,drug uzme kamerun,ja nigeriju i odvali mi sa etoom 3 komada a ja coveku ne mogu da uklizem stiskam uklizavanje ali nista znaci nezaustavljiv kao ronaldinjo sto je bio u pes06....stvarno glupo :wall:

Dzabu
06-26-2009, 23:54
Iskusan sam igrac online imam oko 900 tekmi plus offline imam 1500 uglavnom igram za udinese-om i Benfikom najcesce i sve ove iz top timova uspesno zaustavljam, i Eto i Mesija, Kaku, Ronalda, Rooneye-a, Drogbu, ibrahimovica...

Ali verovali ili ne sa MARTINS-om iz Newcastle-a imam najvise problema
posto cesto sa ortacima igramo offline lik uzme newcaste i u formaciji 4-5-1 izbaci Martinsa napred,

ja inace igram sa formacijom 5-3-2 uglavnom ali pokusavao sam i sa 5-4-1 protiv Martinsa sa dva DMF-a skroz povucena i sa strelicama ih namestao i C (Backline) C (Ofside Trap) i klizeci dobro izvodim udvajanja sa http://img2.imagetitan.com/img2/small/2/2_square.gif dok drugi ceka ispred i sa R1+R2 guranje, i http://img2.imagetitan.com/img2/small/2/2_circle(1).png ne zalecem se !, ali NEMA SANSE da ga zaustavim da mi ne da bar 1-2 gola u utakmici na protrcavanje sa igracem ili 2 na ledjima...

Nemogu ga ni faulirati jer nije podlozan povredama kao npr Owen koji posle prvog faula ide van terena....

Uglavmom odlepim u tim slucajevima jer igram 5 puta bolje od lika koji samo zna da koristi ovu foru i sut sa Duff-om sa 25ak metara na taj nacin ili me pobedi ili nereseno....

Kada god uzme drugu ekipu ubijem ga svaku tekmu.....Naravno ako uzmem Top ekipe to nije problem ali nema lepote u tom fudbalu....

KAKO SE MOŽE ZASUTAVITI MARTINS? IMA LI NEKO RESENJE ZA OVU ENIGMU??!

djura_mlitavi
06-28-2009, 03:49
Mocugom.

Heh,secam se da u sestici sudije nisu bile tako *****ane pa sam mogao da krljam i povredjujem igrace kad mi se digne.A i tacno sam znao ko ima B ili C.

doogy
07-30-2009, 10:50
ljudi svejedno mi je,ali imam jednog prijatelja i protiv njega igram pes.on uzima barsu a ja man utd,odigrali smo bar 50 utakmica do sad i ni jednu nisam pobedio.znaci uzme sa mesijem loptu i nemogu mu nista.barca je prenabudzena.inace dosta igram pes i solidan sam.al to vec nervira.

tottimas
07-30-2009, 10:58
Najbolje rešenje je po meni (a ubija i monotonost bez obzira ko je pobeđivao) da uzmete neke druge timove. Prsto ne mogu da verujem da je neko u stanju da odigra preko 50 utakmica sa samo jednim timom a da mu se ne smuči.

Petar Milanovic
07-31-2009, 22:19
Meni nije problem zaustaviti nijednog igraca,messiju najlakse oduzimam loptu,iako neki imaju problema,neznam sta je tu tesko (igram na top player-u),prestignes igraca,udres klizeci,uzmes loptu i nastavis (treba imati brze igrace,kao arsenalovi),probajte da igrate sa jednim igracem,odbrambenim,pa onda da vidite...Kao sto sam reko mogu da zaustavim bilo kog igraca,nema veze kolko je jak,moj moze da ima speed 1 a njegov 99 ali opet ja mogu da zaustavim,mene nijedan igrac nemoze da prodje!:gunsmilie:

froginho
08-01-2009, 17:32
Meni nije problem zaustaviti nijednog igraca,messiju najlakse oduzimam loptu,iako neki imaju problema,neznam sta je tu tesko (igram na top player-u),prestignes igraca,udres klizeci,uzmes loptu i nastavis (treba imati brze igrace,kao arsenalovi),probajte da igrate sa jednim igracem,odbrambenim,pa onda da vidite...Kao sto sam reko mogu da zaustavim bilo kog igraca,nema veze kolko je jak,moj moze da ima speed 1 a njegov 99 ali opet ja mogu da zaustavim,mene nijedan igrac nemoze da prodje!:gunsmilie:

ovo bolje da nisi napisao , takvu glupost jos nisam cuo u svom zivotu , to da tvoj moze imat speed 1 a protivnik 99 to mozes samo ako ukljucis drugog igraca a da ne igra a nemres ni tad jel te komp more stic

johnny bravo
08-04-2009, 19:54
Ima dosta istine u ovome, protiv kompa je jedno i na top playeru se lako mogu zaustaviti svi igraèi samo se ne treba zalijeæati, nije problem velik problem zaustaviti igraèa. Online je to skoro pa skoro pa nemoguæa misija :biggrin: Èesto igram protiv frenda i Kaku je skoro nemoguæe zaustaviti, znalo mi se par puta dogoditi da mi jednostavno prijeðe cijelu obrani s centra, bez obzira držao ja R1+X, èekao ili nešto drugo radio, nezaustavljiv je. I tako kako smo odigrali dosta utakmica, mislim da sam skužio kako djelomice zaustaviti te igraèe tipa Kaka, Ronaldo ... Najprije igra s 4 obrambena u liniji, s tim da RB i LB imaju strelice natrag i kljuèno je da imam dva DMF-a od kojih je poželjno da imaju velik body balance i po moguænosti acceleration i aggresivnost (ah kad bi takvih bilo puno :D). Najvažniji je body balance, i igram na naèin da s boènima ne idem daleko kako mi nebi opalio kontru, na postavljenu obranu mi teško više može proæi jer DM-ovi (visok body balance) s R1+X+kocka :D lako izguraju Messija, Kaku ... Po meni su za ovu taktiku dobri Chelsea, Inter i najbolja CLASSIC NIZOZEMSKA. Gullit i Rijakaard razaraju na DMF naprijed Overmars - v.Basten - Bergkamp - Cruijf. Stam u obrani. Daleko najjaèa momèad na ovom PES-u.

I da rješenje za bug klizeæih - penala. Jednostavno pustite X kad uðeš u šesnaesterac i to je to. :D